Ged. J .van den Bos over „Zeeuwse problematiek" VenhcJk, theelichten NIEUWE HUT IN VLISSINGEN VOOR PIETER MARITZSTAM Zaterdagvliegers in Goes bijeen PLANNEN '64 BIERVLIET: BOUW BOERENLEENBANK EN WONINGEN ZEEUWSE AARDAPPELHANDEL BESPRAK IN GOES PROBLEMEN UNIEKE SHOW BRUIDSKLEDING GELEGENHEIDSKLEDING „FSËSTA" nr VU7F1" VROUW Plaats uw advertentie in de P.Z.Ö. 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 18 FEBRUARI 1984 A.R.-Centrale te Goes hij* een „Woningverdeling ondankbare taak" De heer J. van de Bos, lid van Ged. Sta ten van Zeeland hield zaterdagmiddag in „De Opril" te Goes een inleiding ty- dens de jaarvergadering van de Cen trale anti-revolutionaire kiesvereniging in de kieskring Goes. Met als onder werp „Provinciale vraagstukken en problemen" gaf de inleider een situatie schets van de Zeeuwse problematiek. „De natuuriyke ligging van Zeeland geeft deze provincie de kans een groot industriegebied te worden. In dit ver band spelen echter de verbindingen een grote rol. Een belangrijk besluit was dan ook de bouw van de Oosterschelde- brug. Hiermee zijn we echter nog niet klaar. Ook een vaste verbinding met Zeeuwsch-Vlaanderen, technisch en eco nomisch uitvoerbaar, zal er moeten ko men. De wens goede en korte verbin dingen te krijgen tussen Rotterdam en Engeland kan mede van invloed zijn de oeververbinding met Zeeuwsch-Vlaande ren te verwezenlijken", aldus de heer Van den Bos. Uitvoerig stond de inleider ook stil bij de wegensituatie in de provincie. „Ver betering, onderhoud etc. brengen enor me financiële lasten met zich mee. De centrale politiek van de overheid werkt in deze wel eens belemmerend en van de autonomie komt uiteindelijk dan niet veel meer terecht" Een moeilijke en on dankbare taak van G.S. noemde hij de verdeling van het veelal onvoldoende woningcontingent. „Sterke argumenten om meer capaciteit te verkrijgen wor den veelal weggenomen door de slapen de bouwcapaciteit in de provincie (in 1963 werden 3000 toegewezen wonin gen niet gerealiseerd)", aldus de heer v. d. Bos. Aandacht vroeg spreker ook voor grotere eenheden, zoals bijv. één provinciaal energiebedrijf en samenwer king tussen de waterleidingsmaatschap pijen. In dit verband kwam ook de concentratie van de gemeenten ter sprake. Daarover zei de gedeputeerde: concentratie behoeft geenszins te bete kenen dat een grotere bestuurskracht wordt verkregen. Matigen „Wat de overheid betreft heeft men in de welvaartsstaat 1964 vrijwel de zelfde financiële moeilijkheden als in de dertiger jaren. Zowel de over heid als de burger zullen zich in hun verlangens moeten matigen. Het is dan ook niet gemakkelijk in een tyd waarin vermateralisering een dus danige vervlakking brengt nog juist gerichte principiële christelijke poli tiek te voeren. Christelijke politiek gericht naar Gods Woord en de normen uit de bijbel", aldus besloot de heer Van den Bos zjjn betoog. In zyn openingswoord had de voor zitter, de heer J. Balkenende uit Ka- pelle de vraagstukken rondom het koningshuis gememoreerd. De op lossing hiervan was van dien aard, dat dit tot tevredenheid kan stem men, zo zei hij. Het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Hommes uit Nieuwdorp, maak te gewag van een bewogen jaar voor de A.R.P In de centrale liep alles ech ter vrijwel op rolletjes. Hoewel enkele kiesverenigingen een ledenwinst boek ten, vertoonde het totaal een geringe achteruitgang. Aandacht zal besteed moeten worden aan ledenwerving onder de jongeren. De penningmeester kon zijn boeken afsluiten me een batig sal do van 741,04. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. de Kam te Goes herkozen. In de va cature D. Sandee, die niet herkiesbaar was, werd benoemd de heer Schuring uit Kruiningen. Tot afgevaardigden naar het Partijcon- vent werden gekozen de heren J. Bal kenende, Kapelle en J. W. Bol Koppe, Yerseke. Secundis werden de heren I, Tange. Wissenkerke en D. J. Rouw, Goes. Afgevaardigde naar de deputa- tenvergadering werd de heer P. de Kam te Goes met J. Balkenende als plaats vervanger. Benoeming De heer A. H. Donzc tc Vlissingen ia be noemd tot hoofd van de afdeling voor lichting van de N.V. Provinciale Utrechtse Elektriciteits-Maatschappij P.U.E.M. te Utrecht. Kerkelijke mutaties NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Kamperveen (toez.) G. Voordijk kand. te Oud-Beijerland. Be noemd tot vicaris te Deventer (voor het jeugdpastoraat) A. Bronkers, vicaris aldaar. GERE F. KERKEN. Beroepen te Stadskanaal (vac. W. Stuursma) J. J. Lamme te Avereest- Balkbrug. Benoemd tot hulpprediker te Haaks bergen P. de Feijter, aanstaande emeritus predikant te Nieuw-Lekkerland, die de ze benoeming ook aannam. CHRIST. GEREF. KERKEN. Beroepen te Zaamslag H. C. van der Ent te Mlddelhamis. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Lelden J. van Haaren te Rijssen. GEREF. GEM. IN NEDERLAND. Beroepen te Rhenen H. Ligtenberg te Utrecht. Voor oudere padvinders Bijlslag op paal „Met de beste wensen voor de toekomst, verklaar ik deze stamhut voor geopend". Dit zei zaterdagmiddag in de Vlissingsc Willem UI kazerne de waarnemend-dis trictscommissaris uit Goes, oübaas R. van Dijk v(j de opening van de stam hut van de Pieter Maritzstam. Deze pad- viudersgroep, een onderdeel van de gro tere M. A. de Ruytergroep werd een jaar geleden opgericht door vier man, die wilden voorkomen, dat de padvinders, ouder dan 16 jaar de padvinderij zouden verlaten. „Het is gebleken, dat deze stam levens vatbaarheid bevat", zei de waarnemend- districtscommissaris, „want de stam telt nu al 12 leden". Hierna ging oübaas Van Dijk over tot de opening van de stam hut. Met een flinke klap met een bijl sloeg h(j een paal doormidden die de toegang tot de hut versperde. Hierna konden de genodigden de hut bekijken. De jongens, loodsen en voortrekkers, hadden alles zelf opgeschilderd en van alles getimmerd. Na deze plechtigheid ging men terug naar een wat groter vertrek, waar men gelegenheid kreeg de stamleden met hun nieuwe aanwinst te feliciteren. De leider van groep I, hopman W. Roose, sprak de hoop uit, dat de hut nog lang gebruikt zou mogen worden. Schipper J. Weug, A.D.C. Zee verkenners en beheerder van het materi aal van het Nederlands Padvindersgilde gaf de stam een sloep in bruikleen, die de stam in de paasvakantie moet op knappen. Foto Een van de loodsen bood oübaas H. G. Ruys een Ingelijste foto van de stam Dit als beloning voor de vele dien sten, die de oübaas voor de, stam had verricht. Namens de Sven Haroldstara te Middelburg werd een loodsenvlag aan geboden. Van groep III waarvan in de „Pieter Maritzstam" ook de jongens zitten, kreeg de stam een perculator. Van groep IV kreeg de stam een fluitketel en een Nederlandse vlag. De Sint-Willibrordus- groep, afdeling katholieke verkenners te Vlissingen, gaf de stam- een tafelkleed in de vorm van een dierenvel. De Sint-Ja- cobsstam uit Vlissingen overhandigde de „Pieter Maritzstam" een gedicht, waar in de belevenissen van de stam werden opgesomd, Onder de genodigden bevonden zich naast de ouders van de stamleden ook leden van de padvinderij, zoals oü baas P. C. Gerreman uit Terneuzen, oübaas J. Langendijk uit Oostburg en oübaas W. v. Aartsen uit Middelburg. De jongens van de „Pieter Martz- stam" toonden zich goede gastheren. Als ijverige kelners draafden zij rond met koffie en cake. BOV AG-district Walcheren recipieerde In een met veel bloemstukken versierde zaal van het Nederlands Koffiehuis te Middelburg hield zaterdagmiddag liet bestuur van het district Walcheren de B.O.V.A.G., de vakorganisatie automobiclhandeiaren en garagehou ders, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van dit district, een drukbezoch te receptie. Namens de leden sprak de heer J. Min naar uit Middelburg, die het bestuur dank zei voor het vele werk in het be lang van de Bovag verricht. De drie oudste leden, de heer W. C. Mullié sinds de oprichting voorzitter, thans erevoor zitter. de heer J. Sukkel, de huidige voorzitter en de heer J. den Toonder, bood hfl een cadeau aan. Voor de echt genoten van deze drie „werkers van het :erste uur" was er een bloemenhulde. „Er kan nog veel voor de B.O.V.A.G. gedaan worden", zei de heer Mullié on der meer in zijn dankwoord. Hij riep alle leden op tot krachtige medewerking en vooral krachtige medewerking en lauwe aaneensluiting. Tot degenene die het jubilerende bestuur kwamen gelukwensen, behoorde de heer J. W. Nefkens, landelijk voorzitter van de B.O.V.A.G, Namens het district Noord- en Zuid-Beveland bood de heer J. C. Carels uit Goes zijn gelukwensen aan. De afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers hield zater dagmiddag in de „Landbouw" te Goes haar jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer J. Hujjssoon uit Mid delburg. Op voorstel van het bestuur werd besloten in verband met de ge stegen vervoerskosten de vrachtprijs naar Essen te stellen oji 15 cent per duif. Besloten werd voorts, evenals vorig jaar, dit seizoen weer drie derby-con coursen te houden en wel op 16 mei Noyon, 13 juni Orleans en 26 juni Cha- teauroux. De inschrijving hiervoor werd gesteld op 1,per duif. Een derde var het totaalbedrag op elk station zal wor den vervlogen in vier pryzen van res pectievelijk 40, 30, 20 en 10 pet. Aan het bondsbestuur zat wederom toe stemming worden gevraagd om ook in 1964 weer een bonasconcours van Orle ans te mogen verzorgen. In zyn jaar verslag gaf de secretaris, de heer Joh, van Es uit Yerseke, een overzicht van het ledental, dat weer iets steeg en thans 540 leden telt. Overigens werd in verband met de weersomstandigheden gesproken van een slecht seizoen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heren P. Noordijke uit Scherpenisse en Joh. van Es uit Yerseke bij enkele kandidaatstel ling herkozen. In de vacature W. Jumelet werd gekozen de heer C. Se uit Zierikzee, en de heer H. de uit Axel zal de plaats innemen van de heer J. Dhaeze. Tot afgevaardigden naar de bondsver gadering werden aangewezen de heren Jonkheer uit Middelburg en Tramper uit Amemuiden. Tydens deze vergadering werd mede gedeeld, dat de rekencombinatie gebr. Walraven en Gebr. Van Es met ingang van het seizoen 1964 hadden bedankt. Benoemd tot rekenaars werden nu de combinatie Van Dijk-Teunissen te Baarn. De vergadering besloot verder de inleg voor de concoursen te handha ven op 10 cent per duif en geen 5 pet. van de poulegelden meer af te trekken. De prijs van de uitslag werd gebracht op 25 cent en het abonnementsgeld op 4,Op de drie fondvluchten zal sa men worden geconcoursd met de afde ling Zuid terwijl de kampioenschappen en medailles werden gesteld als in 3963. Het vluchtprogramma 1964 werd als volgt vastgesteld: oude duiven: 2 mei: Vilvoorde, vitesse; 9 mei: Moms, vltesse; 16 mei: Nojjon. vitesse; 23 mei: Crei), midfond; 30 mei: Neufvllles, vitesse; 6 juni: St.-Denis, midfond; 13 juni: Or leans, midfond; 20 juni: Creiil, midfond; 26 juni: Chateauroux, fond; 27 juni: St.- Quentin, vitesse; 4 juli: Crei!, 'midfond; 10 juli: Angoulême, fond; 18 juli: Orle ans. midfond; 24 juli: Bordeaux, fond. Jonge duiven; 18 juli: Vilvoorde; 25 juli: Neufvilles; 1 aug.: Mons; 8 aug.: St - Quentin; 15 aug.: Moijon; 22 aug.: Creil. Late duiven (navluchten): 29 aug.: Par- -tone; 5 sept.: Vilvoorde; 12 sept. WEEKEIND OVER „GRENZEN VAN ONZE TUD" OF HEDENESSE - CADZAND In het vormingscentrum „Hedenesse" te Cadzand is 22 en 23 februari een week eind mot als onderwerp „Grenzen van onze tijd". Zaterdagavond zal de chirurg H A. Boland uit Terneuzen een inleiding houden over „de grenzen va.n leven en dood", gezien vanuit medisch gezichts punt. Na een kerkdienst zondagmorgen er 's middags een gesprek over leven dood in ons leven, geleid door de her vormde predikant ds. J. A. Poelman uit Terneuzen. KERKNIEUWS Fonds van Wereldraad voor zorg Afrikaanse vluchtelingen Het uitvoerend comité van de afdeling hulpverlening van de Wereldraad van Kerken heeft besloten een fonds te vor men van één miljoen dollar, speciaal bestemd voor het vluchtelingenwerk in Afrika, net bedrag, dat door de aange sloten kerken zal worden bijeengebracht In Nederland vla de stichting oecu menische hulp aan kerken en vluchtelin gen In Utrecht zal worden gebruikt voor voedingsprogramma's, her-vesti- gingsprogramma's, voor de aanschaf van hulpmiddelen ten behoeve van de landbouw, voor do geestelijke verzor ging, onderwijsmogelijkheden en medi sche hulp. Na de laatste wereldoorlog kregen, blij kens cijfers van de wereldraad, meer dan 250.000 vluchtelingen een nieuw vaderland via het. vluchtelingenwerk van de wereldraad. Dat waren praktisch uitsluitend Europeanen, die voor het merendeel een plaats vonden in de V.S., Canada, Australië en Nieuw-Zeeland. In Afrika is de laatste jaren een vluch telingenprobleem ontstaan, dat met de dag in grootte toeneemt. Tienduizenden inwoners van Angola zijn naar Kongo gevlucht, uit Roeanda vluchtten ruim 30.000 Watoetsi's naar Boeroendi, Oeganda herbergt een 40.000 vluchtelingen uit Roeanda en enige dui zenden Soedanezen. In Kongo vonden voorts meer dan 10.000 Soedanezen een toevlucht, terwijl Tanganjika asyl ver leent aan 14.000 Watoetsi's uit Roean da en aan 100,000 vluchtelingen uit Mo zambique. De zorg voor deze toenemen de stromen vooral uit Roeanda naar Oeganda, Tanganjika en Kongo, gaat boven de krachten va.n de Afrikaanse kerken uit. BURGEMEESTER IN NIEUWJAARSREDE Maar ook aansluiting onrendabele percelen voor water en elektra In zjjn nieuwjaarsrede heeft burgemees ter A. P. Kostense van Biervliet in dc raadsvergadering vorige week als pro grammapunten voor 1964 genoemd de inmiddels begonnen bouw van de nieuwe coöperatieve boerenleenbank, alsmede de bouw van dc aan Biervliet toegewezen acht woningwetwoningen. Daarnaast ontvifig men bouwvolume voor drie ongesubsidieerde woningen. Wat de wegenbouw betreft sprak hij de hoop uil dat in 1964 begonnen zal wor den met de aanleg van het nieuwe weg- vak van Biervliet naar Nieuwlandse Molen, waarvan de financiële zijde geheel rond is. Wat de aansluiting van onrendabele percelen op het waterlei dingnet betreft het 100%-plan deelde de voorzitter mee dat de uitvoe ring hiervan in het afgelopen jaar iets gestagneerd is door de werkzaamheden in het waterwingebied in de Braakman. De nog resterende percelen, waarvan de belanghebbenden zich tot aansluiting SOMBERE GELUIDEN OVER RESULTATEN Aardappelsituatie weinig hoopgevend Uit alle delen van Zeeland waren de aardappelhandelaren vorige week byeen op de jaarvergadering van de V.B.N.A. die in „De Korenbeurs" te Goes werd gehouden. In het openingswoord schets te dc voorzitter, de heer J. Valkier te Kortgenc, het ingrijpen door de overheid midden in een seizoen, zoals dit het vo rige jaar heeft plaatsgehad middels een exportbinding door het afgeven van uïtvoermachtigingen met een beperkte geldigheidsduur. „Uitermate ongewenst" met het oog op de zeer marktstorend- verkende gevolgen. Over de algemene .ardappelsituatie in Europa merkte de 'oorzittcr op, dat deze voor de toekomst veinig hoopgevend is en er ernstig reke ning moet worden gehouden dat be zwaarlijk een afzetgebied zal kunnen worden gevonden voor het grote over schot van aardappelen in ons land. De voorzitter liet verder een somber geluid horen over de minder gunstige finan ciële resultaten van de aardappelhandel in het algemeen. Maar ook voor nomie vreesde hij, dat Nederland een ernstige terugslag zal incasseren, en ons land als regelmatige leverancier aardappelen op de wereldmarkt, terrein gaat verliezen. In het jaarverslag van de secretaris, de heer Th. Bakker, werden de activiteiten van de afdeling in het jaar 1963 nader gememoreerd. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren J. Bolkenbaas, Burgh, J. Cats, Nieuwer- ker, A. C. van Houdt, Krabbendijke en J. Valkier, Kortgene, herkozen, laatstge noemde tevens als voorzitter der af deling. 'Voor de vertegenwoordiging in het alge meen bestuur in Den Haag werden geko zen de heren Jac. de Feyter, Axel, G. Hoekman, Krabbendijke, M. A. v. d. Hoek, St.-Maartensdijk, A. C. van Houdt, Krabbendijke en J. Vlieger, Grijpskerke. Vervolgens werd een causerie gehouden over de mogelijkheden van diverse ver zekeringen via de organisatie, die met langstelling werd beluisterd en de vei gadering verschillende vragen ontlokl De heer L, J. v. d. Bijl, redacteur van het vakblad voor groenten en fruit, gaf een impressie over zijn reis naar Ame rika met, betrekking tot de aardappel- verwerking en handel in het algemeen met de vertoning van enkele films. De landelijke voorzitter, de heer Bouwman, gaf een nadere toelichting op het bericht waarin het besluit van het produktschap van aardappelen werd doorgegeven met betrekking tot het uit de markt nemen van een quantum van 25.000 ton consumptieaardappelen. Di heer J. Bouman stelde vast, dat dit be sluit werd genomen op grote aandrang die van de zijde van de landbouw werd uitgeoefend. Uitvoerig werd hierna ingegaan op de gevolgen, welke deze maatregelen voor de aardappelpositie, zowel in het binnen land als bij de export en import kunnen hebben. Verder werden vragen gesteld over leveringsvoorwaarden, periode van le vering, bij welke instantie men de aard appelen moet opgeven en hoe de keuring zal geschieden. Tenslotte werd ernstige vrees geuit over de noodlottige gevol gen voor de verdere prijsvorming van de aardappelen. De heer J. Bouwman beantwoordde de verschillende vragen stellers. Hij deelde mee dat begin maart a.s. deze kwestie opnieuw in het produktschap aan de orde zal worden gesteld. bereid hebben verklaard, zullen moge lijk spoedig worden aangesloten. Wat de aansluiting van onrendabele per celen op het elektriciteitsnet betreft, sprak de voorzitter de verwachting uit, dat in 1964 ongeveer 40 percelen kun nen worden geëlektrificeerd. Dit is on geveer 80 °/o van het totaal. Gemelde 40 percelen liggen in de Geertruidapol- der, Elisabethpolder, Paulinapolder, He- lenapolder en St.-Pieterspolder. Als belangrijke gebeurtenis in 1963 noemde hij de gemeentelijke herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen, niet alleen voor Biervliet maar voor de gehele streek. Burgemeester Kostense zei, dat Biervliet op zeer duidelijke wijze zijn standpunt ten aanzien van dit omstre den plan heeft gekozen. Dat grenscor rectie, en vooral in de kanaalzone, hard nodig is, was jaren geleden al duidelijk. „Het is echter nog steeds mijn vaste overtuiging dat zelfs bij de geweldige economische bloei, die onze streek tege moet gaat het niet nodig is zo'n ravage in ons gemeentelijk bestel door ophef fing van Biervliet, aan te richten. La ten onze regeerders geen overhaaste be slissing nemen" Burgemeester Kostense memoreerde, dat in 1963 zeven woningen gereed kwamen, waarvan vier woningwetwoningen. In uitvoering is nog één woning, in behan deling acht en in voorbereiding vier. In 1963 kwam voorts onder meer het uit breidingsplan Weststraat geheel gereed. Bij de aanvang van de vergadering her dacht men de heer C. Zuijdweg, direc teur van de dienst Wesl-Zeeuwsch- Vlaanderen voor gemeentewerken, die onlangs overleed. Schoolhoofd De raad besloot de heer M. Polderdijk, die al enige jaren waarnemend school hoofd is van de openbare lagere school B op Driewegen, per 1 januari j.l. als zodanig vast aan te stellen en ging ak koord met een begrotingswijziging 1964, waarbij 2000 wordt gevoteerd voor be planting op de nieuwe begraafplaats en voor verharding van paden. Bij zelfde wijziging werd krediet verleend voor bestratingswerken op de Singel, de Braakmanlaan, gedeelten van de Burg. Maarleveldstraat, Oudestad, Noordstraat, Markt en Havenstraat. De financiën ko men uit de reserve. Men verleende 50 subsidie aan de In strumentale te Middelburg, wat de heer J. F. Dekker (c.hJ aanvankelijk wel wat hoog vond. Aangeboden werd de ge meentebegroting over 1962, die op de gewone dienst aan inkomsten en uit gaven respectievelijk, heeft 763.146,85 en 721.062,74, dus een batig saldo van 42.084.11 en op de kapitaaldienst 1.805.499,70 aan uitgaven en aan in komsten 1.560.550,19 en dus een na delig slot van 244,949,51. Kruispunten Naar aanleiding van een vraag van het raadslid Dekker deelde de voorzitter dat de A.N.W.B. advies zal uit brengen over het plaatsen van waar schuwingsborden bij het kruispunt Noordstraat-Singel en enkele andere kruispunten. Men zal nu op dit advies wachten. De heer G. Claeijs (lc.v.p.) vroeg bij de rondvraag om de overdracht van wo ningwetwoningen aan de bewoners meer te stimuleren, wal hij uit het oogpunt van bezitsvorming en om de eventuele gegadigden aan de gemeente te binden van belang achtte. Burgemeester Kos tense beloofde een en ander te zullen bekijken. Enige en algemene kennisgeving. Zondagavond 9 uur nam God tot Zich, zacht en kalm, mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder MARIGJE ZANDEE, geb. Giltaij, op de leeftijd van bijna 91 jaar. Uit aller naam, P. Zandee. Goes, 16 febr. 1964. Kleine Kerkstraat 2. De teraardebestelling zal plaatsvinden op woensdag 19 februari des namiddags 2 uur op de algemene be graafplaats. Vertrek van het rusthuis Klei ne Kerkstraat. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde moeder, zuster en schoonzuster ELISABETH VAN SOELEN, op de leeftijd van 65 jaar. Amsterdam: L. van Soelen G. C. van Soelen- Altorf en verdere familie. Goes, 17 febr. 1964. Zusterstraat 11. De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 20 februari. Vertrek vanaf Zuster straat 11 om 14.00 uur. Heden overleed, zacht en kalm, in het zieken huis St.-Joanna, onze innig geliefde, zorgza me vrouw en moeder NEELTJE SCHIKKBR. geb. van Zweeden, op de leeftijd van 43 jaar en 6 maanden. J. J. Schikker Kitty Adrie Kees. Borssele, 16 febr. 1964. Monsterweg 27. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op woens dag 19 februari a.s„ des middags om 12 ryrYmYrnmYTTrnrrrrmr j D.V. donderdag 20 febr. j 1964 hopen onze gelief- de ouders, behuwd- en grootouders K. ROELSE en A. ROELSE-WISSE, j hun 40-jarige echtver- eniging te herdenken. I Dat zij nog lang ge- spaard mogen blijven is de wens van hun j dankbare kinderen, be- huwd- en kleinkinde- W. Vogel-Roelse J. Vogel W. Roelse M. Roelse-de Witte A. Janse-Roelse J. Janse A. Roelse En kleinkinderen, i Middelburg, j Veerse singel 122. Gelegenheid tot felici- I teren van 4.306 uur in het C.J.M.V.-gebouw Singelstr. 11, Middel burg. nrnrramxrammïOTh VAN EN MIDDELBURG Heden, 18 FEBRUARI VLISSINGEN Donderdag 20 FEBRUARI OOSTBURG Maandag 24 FEBRUARI GOES Donderdag 27 FEBRUARI. Kaarten 2,50 (thé complet inbe grepen). Voor Vlissingen by Bloemanhuis Dagelinckx, Tel. 2865 en 4318. GEBOREN: GOVERT MATTHIAS. J. B. Kerpestein T. C. Kerpestein- Van Essen Christine. Vlissingen, 17 febr. 1964. St .-Maartenlaan 6. 15 DRACHTIGE M.L.-ZEUGEN, rekening maart en april. Vader Is no. 897 P, moeders sterzeug eL.b.no. 4621 en Zeelands kampioenzeug 1963; st.b.no. 4387, en OPROEPING. Degene, die op 18 nov. 1962 getuige is geweest bij een ongeval ter hoogte van Abeele, waarbij een auto mobilist de weg overstak, doorreed en daarbij een an dere automobilist flinke schade berokkende, wordt vriendelijk verzocht zich alsnog te melden bij de po litie te Souburg vóór 3 maart a.s. J. BADE, Westerscheldestraat 21, Middelburg. geb. 6 sept. 1963; vader st.b. 875 P (kampioen 1963 te St.-Jansteen), moeder stamboek 4621. W. DE COLIJNSPLAAT, Tel. 01199-365, b.g.g. 341. Gevraagd voor terstond een hulp in de huishouding zelfstandig kunnende wer ken, zaterdag en zondag vrij, voor dag of dag en nacht. Melden: 's avonds na 19 uur of schriftelijk. P. Hijman, K. Doorman straat 17, Goes. inwonend echtpaar gevraagd tegen half maart a.s. in herv. pastorie in West-Zw.-VIaanderen; man werkend, en vrouw bereid om te zorgen voor de pred. Br. lett. Z 33, bur. P.Z.C., Vlissingen. bi 6 VüAs, '"een- ZÖ gezellig... jSfe zo sfeervol mtm hebben een lange waxine Gaarne nodigen wij U uit tot een bezoek aan onze zaak, waar van 24 tot en met 26 februari doorlopend een schoonheidsspecialiste aanwezig zal zijn van „Femla Cosmetic". Geheel zonder verplichting uwerzijds wordt U dan een volledige huidverzorgingsbehandeling gegeven met een advies over de voor uw huidtype meest geschikte ver zorging. Om teleurstelling te voorkomen maken wij gaarne een afspraak voor een bepaald tijdstip op een van de boven genoemde dagen. Uw Femia-deposltair: Drogister\j-Parfumerie e/j EU» fta Hlöisfe Br.- Karei Doormanplein, hoek de Ruijterstraat, telef. 3328 MIDDELBURG. Gevraagd voor direct JONGEN VOOR MAGAZIJN A. I. Schiefelbusch N.V. Aanm. tot 6 uur: Nieuwstr. 29, Vlissingen. OOSTERBEEK, rustige vakantieplaats aan de Veluwezoom, dicht bij bos en natuurbad, dorp en Rijn. Gemeub. kamers, vrije keuken, billijke prij zen. A. DE HAAN, Bene- dendorp 178, telefoon 08307- 2054. Gevraagd van middelbare leeftijd voor huishoudelijke hulp en ge zelschap bij vrouw alleen. Zo spoedig mogelijk. Zich te vervoegen bij D. H. Nijs- se-de Jonge, Gasthuis, Oost- waJ, Barakkenkamer 1, Goes. Huisadres: Dorpsstr. 28, 's-Heer-Arendskerke. Maak uw zwarte uitgaans- japon iets vrolijker met een CORSAGE. Nieuwe zending ontvangen. Prijzen vanaf 75 ct. Speciaalzaak. FIRMA J. DE DREU, Lange Delft 125, Middelburg. HEBT U DORST? WILT U DRINKEN IK zal den dorstige geven uit de fontein van het water des levens voor niet. Openb. 21 6. Corresp. Postbus 97, Middelburg. J. W. Oosterhoff, Heden afwezig. 562ste STAATSLOTERIJ 4e klas le fijst HOGE PRIJZEN 500" 21694 1500 9967 1000 4145 8131 13019 20822 400 1301 4361 6850 8659 8992 11155 11282 17975 21834 f 200 1211 1524 2549 2582 4206 4461 8287 9398 10221 10412 1U652 J1035 11036 11130 11785 18063 13714 13820 14307 14382 14527 14631 14875 15020 15063 16103 18585 20981 21038 21749 21831 21969 0103 PRIJZEN VAN ƒ80,— 12038 076 095 115 393 642 673 700 779 808 1024 082 125 326 417 510 712 781 804 878 910 935 968 2330 386 473 479 508 544 691 3050 221 293 361 407 664 4064 083 182 232 282 -125 426 485 557 597 605 757 760 784 866 913 8106 143 150 177 221 276 551 559 716 747 817 920 932 996 6380 582 720 848 888 909 995 7093 177 340 361 404 437 850 8045 204 568 617 713 824 835 849 869 904 9172 251 268 282 319 374 456 557 624 738 873 895 942 998 10041 087 250 275 330 454 561 581 594 728 746 819 855 932 948 11061 194 207 241 257 292 377 451 515 661 708 782 922 923 1007 026 057 102 167 193 243 252 273 282 288 294 296 400 409 415 442 500 514 532 588 605 614 620 656 698 750 816 825 838 847 851 875 901 924 940 955 962 967 2007 008 014 059 091 118 130 147 215 236 240 249 342 360 388 434 452 454 456 460 461 499 501 513 526 568 584 593 637 641 642 684 705 711 730 776 790 806 893 904 935 981 994 3002 018 046 051 067 10U 102 144 215 256 270 287 356 367 384 400 448 449 454 469 508 552 570 587 600 624 625 659 668 770 807 854 870 884 892 896 905 908 917 938 927 952 4010 059 082 117 208 211 212 261 266 292 33 0 316 360 428 517 532 541 636 639 693 708 732 750 795 814 835 852 863 875 880 835 903 905 925 941 957 959 990 996 «037 126 159 398 215 226 234 247 311 322 339 348 352 354 382 504 516 321 530 568 601 603 605 627 628 636 664 671 690 703 719 722 735 749 760 866 901 924 951 976 «146 188 194 245 270 317 318 352 361 376 451 454 505 515 519 536 561 576 603 676 681 691 698 717 740 768 798 891 896 923 - 938 940 10081 092 094 117 136 147 196 218 229 307 314 316 323 384 451 455 489 549 55.1 576 625 630 663 720 792 831 877 934 937 967 969 11000 11016 079 086 118 186 191 259 279 337 342 375 387 447 480 491 505 509 513 528 530 538 545 585 587 592 606 612 643 696 697 714 743 746 779 809 822 841 862 386 895 12001 047 052 079 129 132 142 165 177 180 194 210 217 227 270 297 312 315 327 329 330 333 414 417 457 496 572 590 666 678 781 792 813 823 851 854 875 907 913 935 948 7031 076 082 120 121 125 143 144 156 163 211 219 225 231 263 313 319 325 348 41" 464 470 490 510 520 557 624 625 716 721' 3 373 468 508 817 825 957 960 1S007 025 058 181 191 236 2 583 675 769 775 787 795 S.„ 14016 182 269 490 677 999 16007 151 196 226 273 303 523 795 821 881 10002 199 235 239 247 312 316 329 465 511 589 665 674 685 695 718 737 913 949 087 17030 079 426 532 555 879 S82 944 998 18166 255 276 334 517 570 792 851 19078 086 174 256 318 321 322 323 357 369 381 469 482 642 648 700 781 821 830 882 20114 242 319 415 417 594 621 794 838 849 727 729 739 757 778 781 815 816 861 864 866 891 983 986 8029 048 054 064 106 151 165 244 245 299 338 347 370 379 432 434 439 461 463 514 548 576 618 fiGS 739 790 802 812 823 897 905 936 949 955 974 980 9007 056 062 066 131 198 256 284 316 317 377 379 383 402 403 425 467 471 484 496 509 529 531 651 665 691 694 695 740 751 .806 903 922 950 985 98S 13040 065 095 122 136 138 162 225 253 274 319 329 343 345 365 391 431 436 480 503 522 566 5S1 596 628 631 648 661 745 788 804 815 917 975 987 994 998 14005 048 059 063 123 146 154 155 203 223 251 270 377 379 431 467 497 596 598 648 654 716 725 756 762 818 851 927 967 15005 046 054 057 085 132 150 213 215 220 246 251 2S2 851 409 446 464 480 481 514 518 549 555 561 714 721 729 775 833 862 867 871 919 924 926 10035 039 097 112 125 134 143 159 202 229 282 290 301 307 336 350 369 372 400 470 499 577 5S7 595 642 646 647 658 682 691 693 698 703 715 728 846 850 902 965 976 17076 117 121 159 167 200 220 243 279 310 428 447 456 474 478 510 586 625 632 690 692 762 806 830 877 886 896 952 18029 064 073 109 117 150 154 170 185 204 229 314 -125 -153 461 495 505 512 546 621 651 682 694 704 708 743 777 799 805 833 837 842 881 893 923 930 953 957 987 1(1013 020 052 0S7 105 120 133 207 222 226 258 260 264 271 279 306 850 358 387 406 435 478 506 518 530 564 606 693 73.1 776 809 820 844 852 889 908 917 925 936 937 957 963 987 93S 20026 074 164 169 194 265 268 284 345 366 371 386 388 391 427 430 471 483 524 547 583 639 718 724 786 804 817 842 885 944 948 951 976 21023 104 133 149 152 198 213 234 244 265 283 325 376 386 395 435 452 457 459 461 462 463 518 522 553 556 559 569 575 598 801 62-1 "68 07-7 710 744 797 817 826 867 w'T-TlJI I Voor elke van de ruim 1.000.000 Nederlandse auto's en trekkers kunnen wij de preciese kleur leveren in TEOFLUX autolak. Dus ook voor uw wagen! R R y y J Kromme Weele 19 MIDDELBURG Telefoon 01180-2886 Hoofddealer Teoflux en Teocell Wagemakers N.V. Breda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 14