P.Z.C.-jeugdtournee in Zeeuwsch-Vlaanderen LET OP DE RAAMBILJETTEN DERTIEN BOGAERSWONINGEN VOOR IJZENDIJKE ZEEUWSCH-VLAANDEREN Gok niet. Fa. Van den Hemel VERBRUGGE DE MEIJER VERBRUGGE MARKTBERICHTEN DINSDAG 18 FEBRUARI 1964 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O Voor onze jeugdige Zeeuws-Vlaamse lezers hebben wij goed nieuws. De Provinciale Zeeuwse Courant zal namelijk in de paas vakantie in verschillende plaatsen jeugdvoorstellingen geven. Voor deze voorstellingen heeft de P.Z.C. beslag weten te leggen op twee prachtige films, die bij jullie wel erg in de smaak zullen vallen. De voorstellingen worden gegeven in Terneuzen op 1 april in Axel op 2 april, in Oostburg op 3 april en in Breskens op 4 april. Prent deze data in je geheugen, want deze films mogen je niet missen. Hebben jullie wel eens gehoord van Thom Helling Van Saeeo van der Made Van John Soer, Jan Lemairc of Paul Ostra Niet Dan moeten jullie maar eens aan je ouders vra gen of zij deze artiesten kennen. Zij spelen geregeld in stukken op de t.v. \Vü hebben voor de P.Z.C.-tournee door Zeeuwsch-Vlaanderen beslag kunnen leggen op een film, waarin deze artiesten meespelen. De film is getiteld: „Klopjacht in Holland" Waarschijnlijk zullen jullie ook wel eens gehoord hebben van de Dikke en de Dunne. Ook dit tweetal zullen jul lie kunnen zien. Want in de jeugd voorstellingen wordt ook de film „Mooi maar modderig" gedraaid. Voorlopig echter genoeg over deze twee films. Daarover een volgende keer meer. Nu wat anders. Jullie willen natuur lijk graag de voorstellingen bezoeken. Dat kan. Maar dan moet je wel zor gen dat je een toegangskaartje krijgt. Om toegangskaarten voor een voor- steUing te krijgen bestaat de volgen de regeling: in Terneuzen, Axel, Oostburg, Schoondyke en Breskens wordt in de winkels waar een raam biljet voor onze jeugdvoorstellingen hangt, voor iedere aankoop tot een bedrag van 1,een bon verstrekt. Voor twintig gulden aan bonnen krijgt men een plaatsbewijs. Met de uitreiking van de bonnen wordt 18 maart een begin gemaakt. De uitrei king eindigt op 28 maart. Ouders De P.Z.C.-tournee omvat een aantal voorstellingen, die alle in de paasvakantie worden gegeven. Wij doen een dringend beroep op al le ouders er vooral voor te zorgen, dat hun kinderen maar EENMAAL een voorstelling bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan betekent dat, dat zij de plaats innemen van een kind, dat nog niet was geweest, maar er wel recht op had te gaan. Begelei ders kunnen dan ook NIET worden toegelatende plaatsen zijn alleen be stemd voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Bij de inwisseling van de bonnen voor de toegangs kaarten tijd en plaats worden nog nader bekend gemaakt zal een dub beltje per kaart worden gevraagd. De opbrengst komt ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. West-Zeeuws-Vlaamse autoclub krijgt nieuwe voorzitter De West-Zeeuws-Vlaamse Autoclub krijgt een nieuwe voorzitter. De tegen woordige president, de heer M. H. var Prooyen, stelt zich niet meer herkies baar in verband met zijn vertrek uit Oostburg. Het bestuur heeft voor deze functie de heer J. Sturm kandidaat ge steld. In de jaarvergadering, die vrij dagavond in café „Sanderse" te Oost burg gehouden wordt, zal tevens het wedstrijdprogramma voor 1964 worden vastgesteld. Na afloop van deze jaarvergadering is er voor de leden met hun dames een feestelijke bijeenkomst. Winkeldiefstal In een Axelse zelfbedieningswinkel heeft zich een geval van winkeldiefstal voor gedaan. Een inwoner uit België, uit de omgeving van Brussel, kwam zoals zo- velen uit zijn land, inkopen doen in Ne derland. Hij probeerde een artikel in zijn bezit te krijgen op onoirbare wijze en dit werd opgemerkt door de eigenaar van de winkel. Tegen de Belg werd proces-verbaal op gemaakt. Burgemeester J. M. Ficq: Financiële positie is niet slecht SINT-KRUIS Biljartwedstrijd In café „De Vos" te St.-Kruls werd de biljartontmoeting gehouden tussen hel team van St.-Kruis en een achttal 2e- klasspclers van K.O.T. uit Oostburg De op revanche beluste Kruisenaars voor de onlangs geleden nederlaag in Oostburg. Burgemeester J. J. M. Fleq van IJzen- dijki- heeft tijdens een dezer dagen ge houden raadsvergadering een plan open baar gemaakt voor de bouw van der tien Bogaers woningen In IJ/.endyke, Het is de bedoeling, dat de woningen zullen worden gebouwd ln het Gaai- persplan. Burgemeester Fleq deelde me* dat zich reeds gegadigden voor deze woningen hebben aangemeld. De voorzitter zei, dat men met voldoe ning kan terugzien op 1963. Hij sprak de verwachting uit dat ook in 1964 veel vruchtbare arbeid kan worden verricht. Onder de diverse begrotingswijzigingen was er een in verband met het Rave lijnplan en daarmee samenhangende voorzieningen. De voorzitter zei, dat hem is toegezegd dat aan deze werk zaamheden prioriteit zal worden ver- OOSTBURG Toneelavond R.K.J.B. en R.K.J.B.B. De afdelingen Oostburg-Groede van de R.K.J.B. en R.K.J.B.B. hielden vorige week in hotel „Du Commerce" te Oost burg hun jaarlijkse toneelavond, waar voor een goede belangstelling bestond. Namens het bestuur heette de heer A. van den Hemel uit Groede de aanwezi gen welkom, waarbij hij een bijzonder woord van welkom richtte tot de twee aanwezige dekens, de oud-pastoor-deken A. A. F. Lievegoed en de tegenwoor dige pastoor-deken A. Dierick, burge meester J. L. van Leeuwen van Oost burg en de oud-kringvoorzitter van d( R.K.J.B.B. de heer R. Calon uit Hoofd plaat. Nadat hij als regisseur van de toneelvereniging de medespelenden aan het publiek had voorgesteld, werd op vlotte wijze de klucht „De verkochte bruid" van Arie van der Lugt over het voetlicht gebracht. De aanwezigen wis ten het spel van de spelers zeer te waar deren en beloonden de goede prestaties dan ook met een hartelijk applaus. Zondagavond werd het stuk nogmaals gespeeld, waarbij de prestaties werden beoordeeld door een jury. bestaande uit pater Marteijn uit Sluis en de heer Th. Alberts uit Hoofdplaat. Zoals gewoon lijk werd deelgenomen aan het toneel concours van de R.K.J.B.B. Afscheid C.J.B.T.B.-voorzitter Tijdens de dezer dagen in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg gehouden jaar vergadering van de afd. W.-Zeeuwsch- Vlaanderen van de C.J.B.T.B. heeft de voorzitter, de heer J. de Koeijer uit Schoondijke, wegens huwelijk afscheid genomen van déze Christelijke Jonge Boeren-organisatie. Tot nieuwe voorzit ter werd gekozen de heer W. de Bruij- ne. De heren J. Scheele, D. Dekker, F. Tazelaar, J. Dieleman en A. Verhage werden resp. gekozen tot vice-voorzit- ter, secretaris, penningmeester, alge meen-adjunct en technisch lid. Uit het jaarverslag bleek dat het aan tal leden in het afgelopen jaar con stant was gebleven. Na de pauze ver telde de heer W. de Bruijne over zijn verblijf in Amerika, welke lezing hij met dia's toelichtte. Vergadering W.Z.A. In de vrydag 21 februari a.s in „Chi René" te Oostburg te houden jaarverga dering van de West-Zeeuws-Vlaamse Automobielclub „W.Z.A." zal afscheid worden genomen van de heer M. H. van Prooijen uit Oostburg, die sedert de op richting van de vereniging voorzitter is gweeest. De agenda voor deze ledenver gadering vermeldt nl. dat de heer Van Prooijen zich wegens verhuizing naar elders niet herkiesbaar stelt. Het be stuur stelt de vergadering voor in deze vacature te voorzien door de verkiezing van de heer J. Sturm uit Oostburg. Ook het wedstnjdprogramma voor 1964 zal worden besproken. Filmavond Rode Kruis De filmavond van het Ned. Rode Kruis, die dezer dagen te Oostburg in hotel „De Eenhoorn" werd gehouden trok een goede belangstelling, hoewel het aantal bezoekers beduidend minder was dan vorige jaren. Nadat de secretaris van de afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen de heer M. I. Hoste uit Oostburg een kort propagandistisch woord had ge sproken werd een tweetal films ver toond. De eerste ging over het Henry Dunanthuis. De hoofdfilm „Levensme lodie" handelde over de bewogen ge schiedenis van de populaire Amerikaan se pianist Eddy Duchin, die in 1951 stierf, met in de hoofdrollen Tyrone Power en Kim Novak. BIERVLIET Propagandabijeenkomst Heemkundige Kring De Heemkundige Kring West-Zeeuwsch- Vlaanderen houdt woensdag 19 februari, 's avonds om half acht, ln hotel Van den Hemel te Biervliet een propaganda bijeenkomst. De heer A. Hoolhorst uit Oostburg zal een inleiding houden over de betekenis van de heemkunde en het doel van de Heemkundige Kring. De heer J. van Hinte uit St.-Kruis spreekt over archeologie, ook in verband met de Biervlietse objecten. Nadat de heer J. Ch. Cornelis uit IJzendijke herinnerin gen zal hebben opgehaald over de Braakman van 30 jaar geleden, toege licht met projectie, zal burgemeester A. P. Kostense van Biervliet een collectie dia's betreffende Biervliet vertonen. WATERLANDKERKJE Uitvoering N.H. jeugdvereniging Zaterdag heeft de N.H. Jeugdvereniging van Waterlandkerkje een uitvoering ge geven in het dorpshuis. Nadat de heer J. J. de Bruijne de bijeenkomst had ge opend, voerde de jeugdvereniging enkele schetsen en volksdansen op, waarna het toneelspel „Achter de wolken schijnt de zon" werd opgevoerd. De regie was in handen van de heer J. J. de Bruijne en de algehele leiding berustte bij de heer A. Willemsen. Deze avond werd gesloten door de heer L. Kosten, waarna met een gezamenlijk gezang werd geëindigd. Gouden insigne voor N.C.B.-lid Tijdens de jongste jaarvergadering van de afdeling Goes van de Nederlandse christelijke bond van werknemers in de hout- en bouwnijverheid in „De Koren beurs". heeft de heer J. C. Laféber het gouden insigne van het C.N.V. en de oorkonde van de N.C.B. ontvangen. Dat gebeurde in verband met zijn zilveren jubileum als lid. De districtsbestuurder, de heer H. Klompenmaker, speldde het hem op. Felicitaties ontvingen de heer Laféber en de afdeling ook va.n de voor zitter van de Besturenbond in Goes, de heer A. Pauwe. De heer A. L. Kampman draaide enkele films van de rijksvoorlichtingsdienst. Voorzitter H. Boogerd sprak een ope ningswoord en secretaris D. Bliek en penningmeester T. Geense brachten hun jaarverslagen uit. A(iPNI)A VANDAAG Middelburg City. modeshow van bri en gelegenheidskleding, 20 uur; Com zaal: Z.V U -lezing mei film over „de lalenheid en het wangedrag van kind". 20 uur Vlissingen Alhambra: Lino maakt schoon schip. 20 uur. 14 Jaar; Dr. Ottestraat 3: Bedrijfsapostolaat, 19.30 uur. Britannia: Algemene Kunstkring; toneel groep Studio met „De wijze kater". 20.00 Sas van Gent Olympiatheater: De wi tot elkander. 20 uur. 14 Jaar. Oostburg Burgerzaal gemeentehuis: Ten toonstelling „Raad en Daad", opening Tot onze diepe droef heid is heden van ons heengegaan, na een langdurig, maar ge duldig gedragen lijden, onze zeer geliefde vrouw, moeder, be huwd- groot- en over grootmoeder, mevrouw SARA P. PLEIJTE, geboren Van de Velde, op de leeftijd van ruim 74 jaren. Breskens: J. J. Pleijte. P. A. Pleijte. W. M. de Kramer- Pleijte. P. de Kramer. A. P. Pleijte. S. Pleyte-Missielje. G. D. Pleijte. J. M. Pleijte-Pleijte. M. W. Kraaijmes- Pleijte. J. Kraaijmes. J. Fenijn-Pleijte. A. A. Fenijn. J. M. Duin-Pleijte. J. W de Baare- Pleijte. A. J. de Baare. Vlissingen: S. P. v. d. Heuvel- Pleijte. Jac. v. d. Heuvel. Klein en achter kleinkinderen. Breskens, 17 februari 1964. De Hullustraat 10. De teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 19 februari a.s., des nam. 4.30 uur, op de algemene begraafplaats te Bres kens. maar neem autorijles bij gediplomeerde instructeurs V.AM.O.R. - K.N.A.C. dan bent U van succe3 verzekerd. Autorijschool - Taxibedrijf Hierbij deel ik mede dat ik mijn internationaal transportbedrijf, bekend onder de naam fa. VAN DER PEUL EN VERBRUGGE, voortaan zal voeren onder de naam Internationaal Transport en Expeditiebedrijf Terneuzen - Holland INDUSTRIEWEG 37 - POSTBUS 31 TEL. 0 1150 - 3451 (3 lijnen). A. J. VERBRUGGE. Bovendien heb ik naast mijn eigen bedrijf deelgenomen in de oprichting van een nieuwe vennootschap, hetgeen uit het hierna volgende blijkt: N.V. AUG. DE MEIJER ZONEN's SCHEEPVAART-, EXPEDITIE- AGENTUUR MIJ - TERNEUZEN INTERNATIONAAL TRANSPORT- EN EXPEDITIEBEDRIJF VERBRUGGE - TERNEUZEN hebben het genoegen U mede te delen, dat zij ge zamenlijk hebben opgericht de Internationale Wegtransporten N.V. TERNEUZEN - INDUSTRIEWEG 37 POSTBUS 31 - TELEFOON 0 1150 - 3451 (3 lijnen) welke ten doel heeft: ALLE BINNEN- EN BUITENLANDSE WEGTRANSPORTEN. De nieuwe onderneming is inmiddels in werking getreden onder de directie van de heer A, J. VERBRUGGE. leend. B. en w. vroegen in verband hier mede het flat van de raad voor een geldlening van 125.000. De heer J. Ch. Cornelis vond het vreemd, dat dit zo maar in een simpele otingswljzl^ing wordt afgedaan. Hij graag gezfen. dat dit eerst uitvoe riger in de raad zou zijn besproken. Spreker vond dat het Ravelijn geen haast heeft. Alleen met de bestrating van de Boulevard zou hij haast willen maken. De heer P. van Hijfte was het in grote trekken met de heer Cornelis eens. De voorzitter zei. dat de financiële po sitie van IJzendijke niet slecht is. Hij verdedigde met vuur het standpunt van b. en w. Hoe langer men wacht, hoe duurder het wordt, aldus de voorzitter De heer Van Hijfte voelde er in dat feval wel voor om door te zetten. Ook e andere raadsleden zagen er voordeel in, spoed achter het werk te zetten. Met de verbouwing van de ambtswo ning van de burgemeester zal 6000 zjjn gemoeid. De heer Van Hijfte vond het een onplezierige zaak, dat nu reeds aan deze woning moet worden ver bouwd, terwijl er dan nog niet eens een garage bij staat. De voorzitter wees er op dat de huur evenredig zal worden verhoogd. Wegens het drukke bezoek aan de be- jaardensociëtelt zullen nog enkele tafeli en stoelen worden aangekocht. Het bedrag der rekening-courant-over eenkomst met de N.V Bank van Neder- landsche Gemeenten wordt verhoogd tot 150.000,—. De vereniging voor In strumentale Muziek te Middelburg kreeg in verband met een jubileum concert te Oostburg 25,— subsidie (tegen stemden de heren C. Geernaert en P. van Hijfte). Een verzoek tot aankoop van grond van de heren W. de Hulster en J. v. d. Bunder werd aangehouden tot de vol gende vergadering. Voor de verlichting in het gemeentehuls trok de raad 1500,uit. kregen, ook al deden zij nog zo hun voorsorot^ best, slechts gedeeltelijk hun zin Van de in totaal 9 gespeelde partijen, wa: Aardenburg-Koewacht 1-3 Al direct na het begin begon de thuis club het doel van Koewacht onder zwam druk te zetten. Geleidelijk aan k wamen de gasten echter meer ui de aanval en In tie 29ste min. van de wedstrijd profi leerde mtdvoor M. van den Broecke van een tekort terugspelen op de keeper (01). Nadat in de 34ste min. een Aar- afgekeurd rechtsbuiten B van Poeeke die eeD fout in de verdediging gebruikte om te sco ren (0—2). Vlak voor de rust schoot rechtsbuiten Th. de Backerc (Aarden- burgj op de lat. Na de rust was Aardenburg weer door lopend :n de aanval en ln de 14de min, kopte mid voor R. de Vriend tegen de lat. Het verre opdringen werd de thuisclub noodlottig toen b(j een Koewacht-uitval rechtsbuiten B. van Poeeke hoog in schoot (0—3) Het sterk verdedigend spelend Koewacht gaf weinig kansen weg alleen Th. de Backerc slaagde er in de 35ste min. ln een tcgenpunt te sco ren. Verder Heten de gasten het echter niet komen zodat Koewacht met een 1 3 overwinning beide voor Aardenburg zo kostbare punten in de wacht sleepte. R.C.S.-Breskens 1-4 De Souburgers kunnen ook in de vierde klas hun draal niet meer vinden waar aan het gebrek aan een goede doelman niet vreemd Is Tegens Breskens werd op regelmatige wijze een verdiende 1-4 nederlaag geleden. Boekhout gaf na een kwartier de bezoekers een 0-1 voor sprong Veteraan v. d. Dries bracht 2 mi nuten later de balans weer in evenwicht maar nog voor dat thee werd gedron- „Harmonie" gaf een geslaagde uitvoering De Oostburgse muziekvereniging „Har monie" gaf zaterdagavond in de toneel zaal van „Victory" te Oostburg haar jaarlijks winterconcert. De voorzitter, de heer A. W Gossije, zette in zijn ope ningswoord uiteen, da' „Harmonie" na enkele zwakke jaren te hebben, t een goede bezetting heeft en dat er on der de werkende leden een goede geest heerst. De muzikanten bracht hij dank voor de trouwe opkomst bij de weke lijkse repetities, terwijl hij dit eerste concert na de viering van het 100-jarig bestaan van de vereniging aangreep om de Oostburgse bevolking dank te bren gen voor de betoonde huldeblijk. Hij deelde mee dat er van de ingezamelde gelden enkele nieuwe instrumenten wa ren aangekocht. In het programmaonderdeel voor de pauze bracht de „Harmonieeen zestal muzieknummers ten gehore, welk con cert onder leiding van dirigent L. Ie Grand uit Nieuwvliet op voortreffelijke wijze werd verzorgd- Na het optreden met de mars „Our Director" van Riglon Mol te hebben geopend, werden verder gespeeld ouverture „Nabucco", Verdi (arr. Alyre Delhaije), „Air Varié voor tuba" (L. Montagne) met een tubasolo door J. Rieteco, „Hochzeit der Winde" (.J. T. Hall), „Cortège Nupital" (E. Gau- defroij) en „Mars der Medici" (Joh. Wichers). De drie dames en tier heren van de Re- tranchementse toneelvereniging oogstten daarna met hun optreden in het komi sche toneelstuk „Gasten in eigen huis" veel succes. TERNEUZEN „De wijze kater" Woensdag a.s. komt de toneelgroep Studio weer naar Terneuzen. In het Con certgebouw wordt dan „De wijze kater" van Herman Heijermans over het voet licht gebracht. N.I.R.l.A.-lezing over spoorwegbeveiliging Donderdag 20 februari organiseert de af deling Zeeuwsch-Vlaanderen van het Nederlands instituut van register-inge nieurs en afgestudeerden van hogere technische scholen (N.I.R.I.A.) een le zingavond georganiseerd in hotel Des Pays-Bas te Terneuzen. Spreker is ir. j H. van der Made over moderne spoor- wegbeveiliging. SLUIS Willem Teil" tegen Diana" in Heist Het handboogschuttersgilde „Willem Teil" te Sluis gaat vrijdag 21 februari naar Heist in België om daar een re turnwedstrijd te spelen tegen „Diana". Deze club speelde eind vorig jaar een wedstrijd tegen „Willem Teil" in Sluis en won deze match. „Diana" is een van de sterkste handboogschuttersgilden in België. in iedere speler slechts 15 beurten kreeg, wist de thuisclub er n.l. 5 tc winnen, maar moest in het totaal aantal gemaak te caramboles met 252 tegen 262 de eer aan de Oostburgers laten. De uitslagen waren: Hermie (St.-Kruis)—J. van Ovcrbee- ke (Oostburg) 4541, W. Rljnders—P. Simpelaar 27—14, C. Maes—R. de Cocq 20—30.A. de Vos—I. Verschage 21—25. W. de VosJ. Kareis 1424, G. Galle de Milliano 16—15. J Deunink—I Verschage 2844. G. Blondec-1—C Moerman 5142, M. GijssetsJ. van Steen 30—27. AXEL G.O.A.: in 1964 veel hen gel wedst rij den De Axelse hengelsportvereniging „Ge duld Overwint Alles" gaat een hengol- seizoen tegemoet, dat zal worden geken merkt door een bijzonder groot aantal wedstrijden, die zowel nationaal als in ternationaal de belangstelling zullen trekken. Reeds vroeg ln het jaar. nl. op 28 maart 1964, organiseert het actieve maar nog v. bestuur een selectiewedstrijd voor het ken voerden de Bresalaners de stand op Nederlands kampioenschap zeehengelen. tot 1-3 door treffers van Visser. Na de uitgaande van de Algemene Nederlandse (rust bleef de stand tot een kwartier Hengelaars Bond. Deze wedstrijd, waar-1 voor het einde nog ongewijzigd. Toen bij zowel de individuele- als groepspres- gaf Boekhout de thuisclub de genade- taties worden beoordeeld, vindt plaats stoot (1-4). aan de oever van de Westerschelde bij Terneuzen. Het zeehengelen ln de Westerschcldc mag zich jaarlijks in een stijgende be- Tq1 drie mlnuïen voor het einde had langstelling verheugen er, op 23 mei a.s. een jeder ,.r ree,jH mcc verzoend, organiseert „G.O.A. een grote inter- dat dezc wedstrijd in een blanke stand nationale zeehengelwedstrljd opnieuw te I eSndl„„n Toen sloegen de gasten houden in de omgeving van Terneuzen echter htJn plag. kostbare fout in Op 1 augustus 1964 volgt weer een wed- dc overigeru( ultstekend op dreef zijnde strijd op internationaal niveau, want dan yerseke-verdediging werd de thuisclub is aan de Axelse vereniging de organi- noodlottig Van Thienen kreeg in vrije satie opgedragen van een selecUewed- itie fJ| bal van een vcrdediger toege- stnjd voor het Nederlands kampioen- ,d cn wlst dezc doelrljpe kans op schap hengelen op binnenwater dus juisle manjer u benutten (0-1). Di- zoetwatervlssenj De wedstrijd wordt ge-j1 hj maakte Willaerts van de Yerseke-Clinge 0-2 houden op het ideale viswater gelegen in het Axelse recreatiegebied. Eind mei. juist voor de opening van het nieuwe hengelseizoen op binnenwater, organi seert de vereniging een hengelwedstrijd op de IJsbaan. waarbij een door de „Stichting Streekcentrum Axel" be schikbaar gestelde beker de inzet is Bovendien zullen weer een drietal wed-100u reeds strijden worden gehouden, waartqjhet uitdrukking behalen van het clubkampioenschap op het spel staat. De juiste data van deze wedstrijden moeten nog worden vastge steld. AFSCHEID. BEVESTIGING EN INTREDE DS. VAN LIERE vormde gemeente van Wolphaartsdijk in de classis Goes en de week daarop, n.l. zondag 8 maart a.s„ waarschijnlijk 's middags om drie uur in de Emmakerk, na vooraf in de morgendienst in de Oude Kerk te zrjn bevestigd door ds. F. N. M. Nijssen, studentenpredikant te Wageningen, zijn intrede doen als pre dikant van de hervormde gemeente van Soest, waar hij beroepen is in de vaca ture van dr. B. Maarsingh. Ds. Van Liere werd op 25 december 1922 te Rotterdam geboren. Hij bezocht eerst het Marnixgvmnasium in de Maas stad en studeerde daarna nog theologie aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1950 zijn kandidaats- en ongeveer een jaar later zijn voorbereidend kerke lijk examen aflegde. Nadat de heer Van Liere in februari 1952 na een te Zwolle gehouden colloquium was toegelaten de evangeliebediening in de Nederla de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk wérd hij op 14 sep tember van datzelfde jaar (1952) door dr. H. Schroten uit Rotterdam-Charlois bevestigd als predikant van de hervorm de gemeente van Oudega en Kolderwol- de in de classis Sneek en in de burger lijke gemeente Hemelumer Oldeferd. Op 17 maart 1957 verwisselde ds. Van Liere deze gemeente met die van Wolphaarts dijk ih de classis Goes waar hij werd bevestigd door ds. D. Plantinga uit Rotterdam, toen nog predikant te 's- Heer-Arendskerke. Tijdens zijn ambtsbediening als predi kant van de hervormde gemeente van Oudega en Kolderwolde was ds. Van Liere" quaestor van de ring Sloten en te Wolphaartsdijk was hij quaestor van de ring Goes. Verder was hij te Wolphaarts dijk sinds maart 1957 voorzitter van de christelijke kleuterschool en sinds 1959 voorzitter van het protestants christe lijk bejaardentehuis ..Nieuw Zorgvliet" Tijdens rijn ambtsbediening als predi kant van de hervormde gemeente van Oudega en Kolderwolde ging ds Van Liere" in juni 1955 in militaire dienst en is hij toen ruim een jaar Iegerpredikant geweest bij de geneeskundige troepen in de Juliana van Stolbergkazerne te Amersfoort. Voordat ds. Van Liere theologie ging studeren is hij eerst ongeveer acht jaar werkzaam geweest op het kantoor van een groot automobielbedrijf te Rotter- ontmoediging in de thuisclub gebruik en met een goed doelpunt bracht hij de stand op 0-2. Van begin af aan ontwikkelde de strijd zich vrijwel gelijk met een gering tech nisch iets beter spelende Clinge-ploeg. Het was echter aan beide zijden een strijd tegen een goede verdediging. Wat -oorgaande wedstrijden kwam was ook zichtbaar, een schotvaardigloze Yerse- ke-voorhoede. De Clinge-voorwaartscn zagen hun aanvallen steeds gestuit door de goed op dreef zijnde Yerseke-doel- verdediger Zo kwam de strijd onder een druilerig regentje tot de bewuste laatste minuten. Cllnge werd uiteinde lijk op gelukkige wijze winnaar van dit duel. Wolphaartsdijk voetbalde slechter dan Hoek: 1-3 Weer heeft Wolphaartsdijk I in een thuiswedstrijd, dit keer tegen Hoek een nederlaag geleden Wolphaartsdijk be gon goed en zette in hoog tempo zijn aanvallen op. De kansen die hierdoor ontstonden werden echter gemist door slecht schieten, terwijl in laatste instan tie de keeper van Hoek enkele keren goed werk verrichtte. Langzamerhand wist Hoek zich aan de druk te ontwor stelen. Nog voor rust wist Hoek de leiding te nemen toen de keeper van Wolphaartsdijk zich verkeek op een hoge bal (01). Direct na rust voerde Hoek de stand op tot 02. Wat Wol phaartsdijk daarna ook probeerde, alles stuitte af op de hechte verdediging van Hoek. Toen Hoek daarna de stand op 0—3 bracht, speelde het een gewonnen wedstrijd. Kort voor het einde wist ntid- •oor Wisselink met een mooi schot de er voor Wolphaartsdijk te redden 1—3). Carnavalsbal ten bate van „Actie Sporthal" Het werkcomité „Actie Sporthal" heeft zaterdagavond in het Concertgebouw te Vlissingen een carnavalsavond ge houden, waarvan de baten bestemd wa ren voor de bouw van de Vlissingse sporthal De actie, die nu zes jaar aan de gang Is, heeft in die tijd negen ton van het benodigde miljoen bijeenge bracht. De organisatoren hopen dit jaar met behulp van de Vlissingse bur gerij en bedrijfsleven het laatste ton bij elkaar te brengen om dan zo spoedig mogelijk met dé bouw te kunnen begin nen. Vele bezoekers waren zaterdagavond ;ekostumeerd en gemaskerd. Een jury _:oos hieruit de beste individuele ver momming en de beste groep. De muziek op deze avond werd verzorgd door een sextet onder leiding van Jo Stokman. VLAS MARKT ROTTERDAM. Waterroolvlas: lage soorten van 2.10 tot 1 2.25, middensoorten van 2.30 tot 2.50. best vlas van 2.55 tot 2 75. Dauwrootvlas: van 1.85 tot 2.25. Breekvlas: van 1.00 tol 1 1.60. afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van 0.80 tot 1 1.05. Het aanbod van waterrootvlas bleef in de afgelopen week onveranderd. Enkele bedrij ven hebben het zwingelen hervat, doch de meeste zijn nog aan het repelen. De produk- tïe bestond voornamelijk uit lagere- en mid densoorten waarvoor de vraag voldoende was om alle aangeboden partijen op tc ne men. de prijzen bleven op het peil van vo rige week gehandhaafd Goede middensoor ten en beter vlas werden weinig gezwingeld, de vraag daarvoor is eveneens voldoende om het aanbod op te nemen Dauwrootvlas werd iets ruimer aangeboden, de produktie werd niet ten volle geruimd, de prijzen konden zich moeilijk handhaven De produktie van breekvlas blijft gering cn beperkt zich tot de lagere dauwrootensoorten Er was een kleine vraag voor de betere kwaliteiten Gezwin gelde lokken komen regelmatig aan de markt, de produktie wordt nagenoeg weke lijks opgenomen, de prijzen konden zich nau welijks handhaven. VEILING PERGEN OP ZOOM 17 februari. Kroten 713. Prei 3084 Witlof 4475. Breekpeen 2—7, Waspeen 1629 Witte kool 1014 Gele kool 30 Boerenkool 2759 Savooiekool 3236 Rode kool 712. Spruiten 35—1,60. Koolraap 5—11 Jonathan 2634 Goudrenetten 46—47 Gol den Delicious. 2278. Saint Remy 58—62. Winston 23—86. Comtesse de Paris 32. GRAAXBEL'RS ROTTERDAM. 17 febr. Baktarwe voor directe levering geen afzetmogelijkheid. Zomergerst volgens monster 2427. zonder belangstelling. Ha ver volgens monster 2123.50, zonder belangstelling. Groene erwten volgens ~346. Schokkers volgens mon- 3552,50, franco Rotterdam. VEILING V V.ZB. GOES 17 februari. Groenten: per kg: Prei AI 64. AH 46, afwijkend 44—50 Witlof AI 62—64, All 41—56, Bil 35. afwijkend 3642 Spruiten AI 65—69, AU 54—62. BU 36. Knolselderij II 50—1 Rode kool n 11—14, BI 13—16. Groene savooiekool afwijkend 16. Boerenkool 48, af wijkend 13. Witte kool II 1517. Breekpeen BI 48. Cl 9. Koolrapen 910 Aardappelen 9—11. AARDAPPELBEl'RS ROTTERDAM. 17 febr. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts: Eigenheimers 1012 Bintje 7.509. Bevelan der 1416 Meerlander 811 Kleiaardappelen 38 mm opwaarts: Eigenheimers 11—1350. Bintje 89. Furore 810 Kleiaardappelen voor de export 35 mm opwaarts: Bintje in twee maten gesorteerd: geen handel Zand- aardappelen 35 mm opwaarts. Bintje, geen handel. Zandaardappelen voor de export 35 mm opwaarts: Libertas- geen handel Ove rige rassen: geen handel Stemming binnen land: zeer kalm: buitenland: geen vraag. Voeraardappelen 23 Prijzen berekend per ICO kg en op de handel - voorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto COÖPERATIEVE VELUWSE EIERVEIL1NG. Aanvoer 223 060 stuks, handel vlug Prijzen (per 100 stuks) Eieren van 5457 gram 8.51 9.26; eieren van 57—60 gram 9 50—10 30; eieren van 6063 gram 9 4410.79; eieren van 63—67 gram 10 02—10.42 VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1488 stuks. Vette koelen en ossen 1059 Varkens 399 Prijzen (resp. Ie. 2e en 3e kwaliteit) in cents per kg Vette koeien 330—410 310-365 270-300 Varkens (lev gew.) 239 237 235 Vette koeien: aanvoer iets meer. handel kalm. prijzen als vorige week. Varkens (le vend gewicht): aanvoer als vorige week. handel matig, teruglopende prijzen, zware varkens 2.25—2.26, slachtzeugen 1.35—1.92 per Heden overleed na een langdurige ziekte onze geliefde dochter, schoondochter, zuster, behuwdzuster en tante NEELTJE SCHIKKER, geboren Van Zweed en, in de ouderdom van 43 jaar en 6 maanden. Familie Van Zweeden. Familie Schikker. Borssele, 16 januari 1964. Tot onze diepe droef heid ging heden van ons heen onze lieve vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder CATHARINA VAN SLUYS- SOETENS op de leeftijd van 75 jaar. Middelburg: J. van Sluys. Vlaardingen: Mr. P. A. van Sluys. E. van Sluys van de Vaart. Middelburg: A J. van Sluys. M. B. van Sluys van der Jagt. Middelburg; J. W. van Sluys. J. M. van Sluys Landman En kleinkinderen. Middelburg, 17 februari 1964. Loskade 43. De teraardebestelling zal plaatsvinden op donderdag 20 februari a.s. om 11.45 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13