PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KWESTIE-CYPRUS IN VEILIGHEIDSRAAD Erhard niet eens met de Gaulle over China Financiële situatie Goes uiterst zorgwekkend Engeland en Makarios XE wenden zich tot V.N. Geslaagde verhuizing van huis ^M^9v „INVASIEKOORTS" DEED SPANNING OP EILAND STIJGEN Kisten „krantenpapier" bevatten wapens en munitie, bestemd voor Grieks-Cypriotische verzetsbeweging KJunilie Eerste uitslagen gunstig voor Papandreou KABINET BEPAALT STANDPUNT IN KWESTIE TROON EN GODSDIENST Nieuwe samenwerkingsplannenmaar.. Bondskanselier zal praten met de Benelux Nieuwe gevechten tussen Somalië en Ethiopië Krachttoer in Etten B. EN W. IN BEGROTINGSBRIEF TOT RAAD: Maatschappelijke zorg grootste zorg voor gemeente Zorg 207e jaargang - no. 40 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie. F. van de Velde. F B. den Boer en W de Panter. HoofdredactieW. Leertouwer en O. A. de Kok AbonnementrprtJ» 75 cent per week. 9.75 per k» franco per port 10,- p. kw t. w nar Walstraat 58-00. tel 2355 'b.jg. red- 3508. adv 3647/36431. Middelburg: Markt 51. 3841 (b.g.g red. 2078/3109. adv 2375): Ooo.' Or. Markt 2. tel 6140 <bgg red. 78", adv 5213Ooitbitrg tel 2295 .i 2911, Zlerlkzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094 Adv. pr 32 ct. p mm. Min p ad v 4A0. Ingei med. 3 x Unef. Kleine adv. (max. 8 regel») 32 cl p. regel (min. 1B0'. ..Brieven bur. van dn blad 25 ct. meer Oir. ■eaua Vllaalngen naaljtraat 2. tel Z.C.. Middelburg. Maandag 17 februari '64 Liebrechts belooft weer veel Pagina 3 De leden van de Veiligheidsraad houden zich gereed om direct bij een te komen, voor het geval de crisis rond Cyprus in een zodanig stadium komt dat onmiddellijk ingrijpen van de Verenigde Naties noodzakelijk wordt. De raad besloot hiertoe, nadat Zenon Rossi- des, vertegenwoordiger van Cyprus bij de Verenigde Naties, om een bijeenkomst op zaterdagavond had verzocht naar aanleiding van wat hij noemde een „duidelijke en onmiddellijke" dreiging van een invasie op Cyprus door Turkije. Kort voordat Rossides dit verzoek indiende had Groot-Brittannië al om een spoedbijeenkomst van de Veiligheidsraad verzocht voor het doen van „geschikte stappen" om een einde te maken aan de „gevaar lijke toestand" op Cyprus. Dit verzoek van Groot-Brittannië verbaas de velen, aangezien zowel Londen als Washington zich voorheen op het standpunt had gesteld, dat het inroepen van de hulp van de Ver enigde Naties de deur zou openen voor Russische bemoeienissen met de kwestie-Cyprus. Het besluit, de Veiligheidsraad bijeen te roepen is echter genomen na overleg met en met instemming van de Verenigde- Staten, zo werd zaterdagavond meegedeeld. Ais de toestand op Cy prus geen aanleiding geeft tot een eerder bijeenroepen van de Veilig heidsraad, dan zal deze vanavond negen uur Nederlandse tijd bijeen komen, zo is bekendgemaakt. Secretaris-generaal Thant van de Verenigde Naties deed zaterdag avond telegrafisch „een zeer drin gend beroep" op de regeringen van Griekenland, Turkije en Cyprus, „af te zien van elke daad die zou leiden tot een verslechtering van de toestand en meer bloedvergie ten". Op vele plaatsen heeft zaterdag op Cyprus een ware „invasiekodfts" ge heerst, waardoor Turkse Cyprioten de Turkse vlag op de daken van huizen legden zoals in Famagusta is ge beurd omdat zij een Turkse invasie verwachtten. In Ayios Theodoros, aan de zuidkust, en tussen Limassol en Larnace, zijn zater dag gevechten ontstaan. In Paphos. aan de zuidwestkust van Cyprus, hebben Engelse militairen, een compagnie pa rachutisten, moeten ingrijpen, in Ayios Theodoros kon een Britse kolonel giste ren een bestand bewerkstelligen. wen en kinderen, die deel uitmaken gezinnen van Britse militairen en bur gers op Cyprus, per vliegtuig naar En geland zullen worden overgebracht. Het betreft hier gezinsleden van Britten, die korter dan drie maanden op Cyprus zul len blijven. Een afdeling van 260 man Life Guards il vandaag per vliegtuig naar Cyprus orden gestuurd. Deze elitetroepen krijgen pantserwagens mee. Bovendien zal het hoofdkwartier op Cyprus 140 man versterking krygen, opdat nten overal op het eiland bureaus zal kunnen oprichten. In Famagusta waren trouwens alle redenen voor spanning. Het Griekse vrachtschip „Demetrios" lag te los sen. Er viel een kist kapot. Wapens en munitie rolden eruit. Turks-Cy priotische havenarbeiders renden on middellijk met drie van de kisten naar een auto, smeten ze erop. en reden hard weg, naar de Turkse woonwfjk van de stad. Maar andere Turkse Cyprioten vertelden dat zeker al 150 van dergelijke kisten uitgela den waren voordal er een kapot viel. De kisten waren geadresseerd aan het Grieks-Cypriotische dagblad „Mahi", dat eigendom is van Nicos Sampson, een goede vriend en voormalige adju dant van George Grivas. de leider van de Grieks-Cypriotische verzetsbeweging. Sampson is een van de bekende com mandanten van de Eoka geweest Op de aan zijn krant geadresseerde kisten stond „krantenpapier", maar er bleken geweren, geweerpatronen, handgrana ten enzovoorts in te zilten. De wapens waren geroest en zagen er uit of ze lang onder de grond gezeten hadden, de munitie was echter tabrieksnieuw. Schip vertrok s-Cypri de drii haven arbeiders met de tenpapier" wegrenden probeerden Grieks-Cypriotische politiemannen ze tegen te houden zonder succes en bezwoeren Grieks-Cypriotische havenarbeiders by hoog en bij laag dat z(j van niets wisten. Het vrachtschip „Demetrios" voer ogenblikkelijk de haven uit, hoewel de helft van de lading nog in de rui men -zat. De Britse minister van gemenebestza ken, Duncan Sandys, zal vandaag in het Lagerhuis een verklaring afleggen over het overleg dat tijdens het week einde over de kwestie Cyprus is ge pleegd. Sandys zal bovendien uitleggen waarom Engeland heeft besloten het vraagstuk voor te leggen aan de Veilig heidsraad der V.N. Evacuatie Het Britse ministerie van landsverde diging heeft gisteren medegedeeld dat in de komende dagen een 1200 vrou- Ghana heeft genoeg van Amerikanen De regering van Ghana heeft besloten, niet langer gebruik te maken van d« diensten van vrijwilligers van het Ame rikaanse vredeskorps als (le huidige contracten zyn afgelopen, zo heeft de Ghanese minister van onderwijs volgens een bericht in het regeringsgezinde blad „Ghanaian Times" bekendgemaakt. Momenteel bevinden zich 139 vrijwilli gers in Ghana, van wie er 118 werk zaam zijn bij het middelbaar onderwijs en 21 als geoloog. Hun contracten lopen in juli 1964 en juli 1965 af. Ghana was het eerste Afrikaanse land, waarheen (eind augustus 1961) vrijwilligers van het vredeskorps werden gezonden. GRIEKSE VERKIEZINGEN Volgens de eerste uitslagen van de gis- teren gehouden parlementsverkiezingen in Griekenland schijnt de partij van de „Unie van het Centrum" onder Papan dreou de overwinning te hebben be- I haald. Toen ongeveer tien procent van de stemmen was geteld, had de partij van Papandreou 55 pet. behaald, tegen 35 procent voor de coalitie van de „Na tionale Radicale Unie" en de Progres sieve Partij onder Kanellopoulos en Marquesinis De pro-communistische EDA die niet in alle districten kandida ten had gesteld, beschikte toen over 9 procent. Volgens deskundigen van het ministerie van binnenlandse zaken zou Papandreou kunnen rekenen op 165 tot 170 van de 300 zetels van het nieuwe parlement, dat op 19 maart voor het eerst bijeen moet komen. Naar verluidt is het merendeel van de 5.700 000 ingeschreven kiezers naar de stembus gegaan. Cambodja dreigt Verenigde Staten Prins Norodom Sihanoek, het staats hoofd van Cambodja, heeft zaterdag ge dreigd een militaire overeenkomst aan te gaan met communistisch China en Noord-Vietnam, indien de Verenigde Staten zijn voorstel tot neutralisatie van Cambodja niet zouden aanvaarden. Als Amerika niet voor het einde van april met zijn plan heeft Ingestemd zal Sihanoek en onderhandelingsmissie naar Hanoi de hoofdstad van (com munistisch i Noord-Vietnam zenden, met de opdracht onderhandelingen te beginnen over de erkenning van de Cambodjaanse grens en het aanknopen van diplomatieke betrekkingen tussen Cambodja enerzijds, en Noord-Vietnam anderzijds. MORGEN DEBAT IN SENAAT? Protestant Nederland zendt telegrammen aan regering en Hof .kabinet deze principiële, maar vooralsnog theoretische vraag, be vestigend zal beantwoorden. Of de K.VJ».-fractl. gen in de Senaat (Van onze Haagse redactie) Het kabinet-Marijnen heeft vrij dag zijn standpunt bepaald als morgen in de Eerste Kamer bij de behandeling van de begroting van algemene zaken de vraag zou wor den gesteld of de minister-presi dent, mede namens de protestants- christelijke en liberale ministers, zal kunnen verklaren, dat er geen bezwaren zijn tegen een eventuele katholieke koning of koningin in I Nederland. In politieke kringen te Den Haag neemt men aan, dat het zoals ler spra- de orde z nog niet zeker. De fractie k< gebruikelijk, enkele uren voor de V vergadering bijeen en kan eerst d slissen of zij deze kwestie zelf ter kt- zal brengen. Groter 1b de kans, dat de P.v.d.A.-fractie in de Senaat deze vraag zal «tellen in navolging van dr. Vonde ling, die daardoor in de afgelopen week In de Tweede Kamer de minuter-presl- der.t en de protestants-christelijke frac tieleiders min of meer ln verlegenheid bracht. Intussen heeft de Verenigtng Protes tantNederland in een tweetal tele grammen. respectievelijk aan de ko ningin en aan de minister-president, erop aangedrongen, dat het huwelijk van prinses Irene met don Carlos bui ten Nederland wordt voltrokken. In het telegram aan de koningin vraagt de vereniging bovendien „al het mo gelijke te willen doen om een drelgen- de verdere verwijdering tussen het Koninklijk Huis en brede lagen van het Nederlandse volk te voorkomen". De telegrammen stellen, dat het huls I Bourbon Parma en de Carhstische bewe- Iging waaraan dit huis leiding geeft, re- Omstreeks >ijf uur utertagmMdig Ijeteuze opvattingen verl v.oordlgt de heer T. de Bos uit Doortverth met r.ijn die rechtstrtja. In strijd zijn met het m auto op de Knnlnginnolaan te Heelsum en 'dealen van _geëate..)ke vrtj- BABY GEDOOD BIJ BOTSING tegen een boom gehotst. Bjj deze bot- geboti sing kwam zijn kindje den om het leven. De heer De Bos die op weg was naar huis. botste door nog onbekende oorzaak op de Koningmnelaan plotseling tegen j De Vereniging verdraagzaamheid, onze natie onder leiding van Oranje zijn zelfstandig volksbestaan op Spaanse tyrannie en roomse Inquisitie Ijevocht. itestants Nederland een boom In de auto "zat voorin zijn vindt, dat genoemde religieuze opvattin- vrouw met de baby van acht maanden gen door het huls Bourbon-I'arma en de op schoot. Het kind vloog door de voor- UariKtKche beweging waaraan het lei- ruit en was op slag dood. De andere in- ding geeft, in ©nververbrekeljlk verband zittenden. twee Jongetjes van 3 en 6 jaar worden gezien niet een politiek en so- die achterin zaten! kregen snijwonden daal reactionair streven, dat in flagran- aan het hoofd en handen. Hun toestand te strijd is met de vrijheidslievende is niet ernstig Mevrouw De Bos klaag- denkbeelden van de overgrote meerder de over inwendige pijnen in de borst, j held van het Nederlandse volk. Tijdens de gevechten in en om Li massol op Cyprus: een Brits soldaat onderzoekt de puinhopen van een woning, die tijdens een gevecht, het centrum van de gevechtshandelin gen was. De Fruns-Westduitse besprekin gen in Parijs zijn zaterdagmiddag na twee dagen van intensief over leg tussen preident de Gaulle, bondskanselier Erhard en Franse en Duitse ministers en hun raad gevers geëindigd met een laatste zeer kort onderhoud onder vier ogen tussen het Franse staats hoofd en de Westduitse regerings leider. In de ochtend was in het Elysee een langdurige bijeenkomst gehouden, die door de voltallige delegaties werd bij gewoond De besprekingen in Parijs hebben hel volgende resultaat opgele verd: 1. Parijs staat volledig aan de kant van Bonn en werkt in deze zin verder aan de westelijke commissie van ambassadeurs van de grote vier in Washington mee. 2. De Duitse regering is bezorgd over de eenheid van het Atlantische bondgenootschap. Parijs wil volgens de Gaullc deze eenheid niet in vaar brengen, maar streeft naar 1 anderingen in de structuur van de NAVO. die het westen zullen ver sterken. 3. Bonn en Parijs zijn overtuigd van de noodzaak de economische samenwer king op politiek gebied te voltooien. Daarvoor is echter toestemming en medewerking van de andere part ners in Europa nodig. Erhard zal zich daarover met Nederland en Bel gië in verbinding stellen. 4. Er is overeenstemming bereikt over een gemeenschappelijke houding in de „Kennedy-ronae", waarbij Erhard hoopt dat deze door Frankrijk bij de GATT-onderhandelingen in Ge- nève ook in daden zal worden om gezet. 5. De redenen voor erkenning van com munistisch China zijn door de Gaul le uiteengezet. Duitsland verenigt zich niet met deze mening. Het heeft echter de verzekering van Frankrijk gekregen dat ten aanzien van Oost- KLEUTER DOOR TREIN GEDOOD Zaterdagmiddag om half een is op het station Meerlo-Tienray het vierjarig meisje Elvera Vervoort bij het passeren van twee treinen door een der treinen gegrepen en op slag gedood. Het kind was het dochtertje van de chef van dit station. Duitsland geen parallel zal worden getrokken. Frankrijk en West-Duitsland zullen samenwerken bij de ontwikkelings hulp aan Zuid-Amerika. Deze sa menwerking mag echter niet tegen het streven van de Verenigde Staten ingaan. Ook zal meer worden sa mengewerkt bij de hulpverlening aan Afrikaanse landen. Bonn wenst geen gemeenschappelijk Duits-Frans militair oefenterrein. Frankrijk wil meer samenwerking op het gebied van wapenuitrusting en uitwisseling der strijdkrachten. Frankrijk heeft begrip voor Duitse deelneming aan éen multilaterale N A VO-st rijdmacht Geen krediet Frankrijk heeft verzekerd dat het geen kredieten aan communistische landen voor een langere terniyn dan vyf jaar zal geven. HONGERSNOOD OP JAVA De waarnemend-gouverneur van mid- den-Java, Soejono Atmo, heeft tegen over verslaggevers verklaard, dat als gevolg van langdurige droogte en de ernstigste rattenplaag die deze provin cie ooit heeft gehad, ongeveer een mil joen mensen zich voor de hongerdood z.ien gesteld. In provinciële ziekenhuizen en klinieken worden op het ogenblik 12.000 mensen voor de gevolgen van ondervoeding be handeld. Dit jaar zijn reeds vijftig men sen tijdens hun behandeling voor de ge volgen van de honger overleden. Ca. 15.000 landbouwersgezinnen hebben reeds hun verdroogde gronden in veraf gelegen gebieden in midden-Java ver laten. Thans trachten zij in Semarang. de provinciale hoofdstad bedelend iets te eten te krijgen. Midden-Java heeft van de regering in Djakarta reeds „voedselinjecties" ge kregen. doch volgens ambtelijke zegs lieden slechts 20.000 ton of een kwart van wat was toegezegd Ondanks de wapenstilstand zijn er gis teren weer hevige gevechten uitgebro ken op twee plaatsen aan de grens tus sen Ethiopië en Somalië, zo heeft het Ethiopische ministerie van defensie meegedeeld. De strijd te Dolo en Vett begon korte tijd na gistermiddag 12 uur, het tijdstip waarop het bestand zou ingaan. De Ethiopiërs beweren dat de Somaliërs de wapenstilstand hebben geschonden. Zaterdag en dag later dan voorzien werd in Etten-Leur een begin gemaakt met het ver schuiven van een woning. Vrij dagavond was reeds proefge- stoomd, om kwart voor acht za terdagmorgen begon men met het verplaatsen. Het huis was de afgelopen weken van de fun damenten losgemaakt en op een grote slede geplaatst. Om twaalf uur was men reeds zo ver gevorderd, dat begonnen kon worden niet het dertig graden draaien van het gevaarte. Van de af te leggen af stand van 22 meter was toen vijftien meter afgelegd. Het huis hield zich goed, alleen een aanbouw vertoonde een kleine scheur. De woning moest worden verplaatst omdat het een sta- in-de-weg was bij de aanleg van een nieuw weggedeelte in de route Bre- da-Roosendaai. Het huis is eigendom van de gemeente, die het in verband met de woningnood niet wilde afbre ken. Precies volgens plan, geen ruitje gebroken, stond om een uur het huis met de staalconstructie waarop het rustte (200.000 kg gewicht en met een inhoud van 500 kubieke meter) op zijn plaats. De woning wordt nu weer opgevijzeld en nieuwe poeren worden ingemetseld. De verplaatsing van de garage, slechts 20 ton. moet nu een peule schilletje zijn. De directeur van de gemeentewerken in Etten-Leur. de heer Kuygers is ae man die het plan heeft bedacht. Ir. Scheijbeler van het ingenieursbureau Mabeg uit Utrecht heeft de actie voorbereid en het werk is uitgevoerd door de firma Stoof uit Breda. Het verplaatsen op zich zelf heeft in totaal zes uur geauurd. „De situatie, waarin de gemeente Goes financieel verkeert, is uiterst zorgwekkend, een ander woord kunnen wij er niet voor vinden". Deze noodkreet slaakte het college van b. en w. van Goes in de bege leidingsbrief bij de begroting voor 1964, die een tekort aangeeft van 290.000,„Wij vragen ons af hoe het beleid in dit begrotings jaar moet worden gevoerd, te meer, omdat de investeringsbeper kingen de gemeente aanzienlijk belemmeren bij het aankoopbeleid en bij de uitvoering van werken. Naar onze mening dient het wo ningbouw- en industriebeleid bo venal voorrang te hebben. Aan koop van gronden, bouwrijp ma ken daarvan en ontwerpen van plannen dienen voortgang te vin den", zo stellen b. en w. nadrukke lijk in hun brief. In een uitvoerige toelichting laten b. en w. er geen twijfel aan bestaan, dat het met de financiële positie van de gemeente Goes de verkeerde kant uitgaat. „De regering is niet van zins de uitkeringen uit het gemeen tefonds aan de gemeenten te verho gen, de regering meent, dat het op de weg van de gemeentelijke overhe den ligt prioriteiten tegen elkaar af te wegen, teneinde een sluitende be groting te krijgen", zo schrijven b. en w. Het college wijst er op, dat zulks voor de gemeente Goes betekent, dat ener zijds naar een vermeerdering van in komsten zal moeten worden gezocht en anderzijds naar een vermindering van uitgaven. „Vermindering van uitgaven is voor een groeiende stad niet gemak kelijk te bereiken". B. en w. menen, dat een stijging der inkomsten moet worden gezocht in een verhoging van de: leges voor bouwvergunningen, reinigingsrechten, erfpachtcanon bij verlenging van af lopende overeenkomsten. hondenbelasting. Maar het spreekt volgens het college van zelf, dat verhoging van deze in komstenbronnen in verhouding tot het tekort niet van grote betekenis is en dat de resultaten hiervan eerst in het volgende begrotingsjaar van invloed zullen kunnen zijn en dan ten aanzien van de erfpachtscanon nog slechts zeer ten dele. Uit de toelichting blflkt, dat een groot deel van het tekort voor rekening komt van stijgende uitgaven wegens maat schappelijke zorg (f 180.000) en verho ging van de post onderhoud straten en pleinen (f 50.000). De uitgaven voor maatschappelijke zorg zijn niet te voor komen, aldus b. en w. Éen van de on derdelen van de uitkering uit het ge meentefonds is de factor „sociale zorg". Deze wordt bepaald op 80 van de gemiddelde uitgaven wegens maat schappelijke zorg gedurende een drietal in het verleden liggende ja ren. Met «lien verstande overigens, dat op het aldus berekende bedrag een correctie wordt toegepast In ver band met algemene stijgingen sedert de afloop van deze drie jaar. Deze correctie, zo vervolgt het Goese col lege, is echter niet voldoende. De gemeente komt hieraan rond twee ton tekort. B. en w. menen, dat er al les voor te zeggen is het percentage te bepalen op 80 van de In dat zelfde jaar werkelijk gedane uitga ven. BRANDT LEIDER WESTDUITSE SOCIALISTEN Willy Brandt, burgemeester van West- Berlyn, is gisteren te Bad Godesherg, in loonadministratie zijn stappen in deze *W-Ooltjlu.d. met 330 leren neren rirhtine Memmen tot voorzitter der Westduitse Socialistische Partij gekozen, olgen b. en wer(j tevens aangewezen als de kan didaat der partij in de in 1965 te hou- frastructuurwerken geïnvesteerdekapl-1l .*Leï ^^stonse- talen, indien het rijksaandeel in deze LLh %R. ï.'-fienV7 - „erken „ie. <Bdlg 5U ontvangen. Ge- g» tSS.'. CTV.'SSS tracht zal worden een en ander te vi richting Grote lasten kunnen. komen door het aanvragen van voor schotten, maar dit levert vaak moeilijk heden op door de lange en moeizame weg, die bewandeld moet worden alvo rens de definitieve subsidietoezeggingen zijn verkregen. Hierdoor wordt de voortzetting van de uitvoering van in frastructuurwerken in gevaar ge bracht- Benauwend Straten Het college merkt verder ln zijn brief op, dat de verhoging van de posten we gens uitgaven voor onderhoud van straten en pleinen beslist noodzakelijk was. aangezien met een bedrag van 55,000. zoals vorig jaar werd begroot niet meer kan worden volstaan, daar in feite 150.000 is vereist. Voor 1964 heeft men de gulden middenweg be wandeld: 105.000 dus 50.000 meer dan het voorgaande jaar. Het streven is om door gebruik van machi nes arbeid te besparen, zulks zowel ter gemeentesecretarie als bij gemeente werken. De aankoop van een boekhoud machine en de uitbesteding van de het bondskanseherschap. Hij werd toen door dr Konrad Adenauer verslagen. De nieuwe partijvoorzitter kondigde aan, dat de voornaamste doelstellingen zij ner partij op het gebied van de buiten landse politiek, t.w. de Atlantische so lidariteit. samenwerking op wereldni veau en de verzekering van de vrede, in de loop van dit jaar nader zullen worden uitgewerkt Brandt verklaarde, dat elke buitenlandse politiek van West- Duitsland zonder ae kracht van het westen zinloos is. Militaire veiligheid mag geen doel op zichzelf zijn. doch dient de basis te vormen van een vre- desstrategie Ten slotte zijn ook de uitgaven weges salarissen van vakleerkrachten aan de scholen voor gewoon lager onderwijs, voortgezet lager onderwijs en uitge breid lager onderwijs een zware last voor de gemeente Goes, aldus b. en w. Zij komen namelijk volledig voor reke ning der gemeente. Reeds wordt de vrees uitgesproken, dat de normvergoe dingen uit het gemeentefonds voor de andere onderwijsuitgaven te laag zijn, doch zeker is de situatie voor het vak- zaterda;, onderwijs in centrumgemeenten benau- 1 gerfaniilii wend te noemen. j Van de acht personen die zich in dat De inkomsten van de gemeente Goes tl11'"5 bevonder.. wer^ licht gewond, zijn te gering om daarmee dat onder-e, and®re'? b.even ongedeerd. De rrate- wijs op peil te houden, laat staan te ™(e sc-'ade groot verbeteren. zo betoeen b. en w. i "uls wor<*t bewoond door a<_- groot- Met betrekking totde sport-, recreatie- ouders v^n kind. dat eerder dit jaar I op een lagere school Is gekomen die (Zie slot pag. 2 kol. 3) SmtUT d0" Huis negergezin in V.S. opgeblazen In de stad Jacksonville, in de Ameri kaanse staat Florida, is in de nacht van 'P zondag een door een ne- oewoond huis opgeblazen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1