Bier was niet zo best voor Belg: celstraf, en rijbewijs jaar kwijt Financiële berichten YvtwVi TJ0BA HEEFT VEEL BELANG BIJ UITSLAG H.S.V.-GYMNASIASTEN Finale van Euronacup in Wenen Post l, De Roo 4 in Zesdaagse BIJ DE IS HET GOED SPAREN Termijnboekjes 4% Beleggingsboekjes 3^% NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK EFFICIENCY VERHOGEN OM DE KOSTENSTIJGING OP TE VANGEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 14 FEBRUARI 1964 POLITIERECHTER MIDDELBURG „In kennelijke staat" achter het stuur De slagzin: „het bier is weer best" ls niet opgegaan in liet geval van do Bel gische vertegenwoordiger E. de M. uit Stekene. Vijf glazen donker gerstenat deden hem op 19 november van het vorig jaar in Axel de das om. Het meest kwalijke van de hele zaak was, dat de man „in kennelijke staat." achter het stuur van een auto was aangetroffen. Bovendien had De M. zicli na zijn aan houding zo bleek uit de stukken, die donderdagmiddag voor de Middelburgse politierechter, mr. B. S. Sieperda op tafel lagen, niet >epaald als een heer gedragen. Het vonnis was niet mals: twee weken celstraf en een jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. „Hoeveel hebt u toen gedronken?" vroeg de politierechter. „Drie, vier glazen, nou laten het er vijf zijn", berekende De M. „U hebt tegenover de verbalisant ver klaard, dat u er niet tegen kunt ver volgde mr. Sieperda. „Ja, dat is zo", sprak de man. „Dan had u er niet aan moeten begin nen hé", vond de politierechter. Dat de vertegenwoordiger meer op had, dan goed voor hem was, kwam aan het licht toen de politie de man op een verkeersovertreding betrapte. De M. had het allemaal een beetje willen su- sen. Hij kwam zelfs bij de politie met het voorstel om gezamenlijk een biertje te gaan drinken. De houding die de man aannam deed hem ten slotte voor een aantal uurtjes naar het politiebureau verhuizen, waar hij, om wat frisse lucht in de pas geverfde cel wilde krijgen, het luikje in de deur vernielde. „Ik heb voor dat klepke nog f 25 moeten geven, dee ld- de vertegenwoordiger mee. Dat hij onvast te been was geweest vond naar ziin mening een oorzaak in het feit, dat hij onlangs een driedub bele beenbreuk had oneelonen. van welke verwondingen hii nog herstel lende was De volgende morgen, toen hii weer buiten het politiebureau werd gezet, liep de man weer nor maal. „Nadat hem daarop gewezen was", zo citeerde mr. Sieperda uit het verbaal, „begon De M. weer zichtbaar meer met het been te trek ken". Wij zijn helemaal niet op dergelijke Belgische bezoekers als De M. gesteld", zei de officier van justitie, mr. Andreae, die tegen de vertegenwoordiger een gevangenisstraf van een maand en een jaar ontzegging eiste. Mr. Sieperda maakte van de celstraf ten slotte twee weken. Wat'n héérlijke lunch! Anders dan anders. Een dampend bord Hollandse Erwtensoep of Bruine Bonensoep van Knorr. In 20 minuten op tafel. Hollandse Erwtensoep met echte erwten 68 ct Bruine Bonensoep met hele bonen 78 ct wintersoepen Weinig goede woorden Weinig goede woorden had nir.Andreae over voor de Koewaohtse handelaar R. van L., die voor de derde keer voor het. hekje moest verschenen, omdat hij „onder invloed" in een auto had gere den. Deze laatste keer gebeurde dat in de Nieuwstraat en wel op de 13e no vember van het vorig jaar, 's avonds omstreeks tien uur. De wachtmeester der rijkspolitie J. C. de G., die een mo tor met zijspan bestuurde, kwam op een gegeven moment de auto van Van I,. tegen, die nogal op het midden van de weg reed. De wachtmeester, die Van L. verdacht recht achter het stuur zag zitten keerde om en reed de man achterna, om het zaakje verder uit te zoeken. Hij haalde de handelaar in en gaf een stopteken. De L. reageerde echter niet. Bij zijn huis aangekomen viel het de wachtmeester op, dat de handelaar zich nogal lang aan het portier van de wagen vasthield, er lag een wazige glans op de ogen en de man had een onvaste gang. Aldus zijn verklaring op de zitting. „Ik wist niet dat meneer De G. zo kon liegen" begon verdachte. „Als u zo begint, wordt de zaak buiten uw tegenwoordigheid behandeld", viel mr. Sieperda hem in de rede De L. die toen een beetje inbond, ver klaarde: „ik heb meneer De G. niet ge zien. Ik heb helemaal niet gedronken, waarmee hij te kennen gaf dat de door de wachtmeester verzamelde gegevens onjuist' zouden zijn. Volgens de officier was er toch green enkele reden om daar aan te twijfelen. Uit de verschillende verklaringen had mr. Andreae begre pen, dat de drank wel degelijk in deze affaire een rol had gespeeld. Gewaarschuwd man „Een gewaarschuwd man telt voor twee zou je zeggen Deze man heeft twee waarschuwingen gekregen en doet het weer" aldus de officier, die een maand onvoorwaardelijke gevan genisstraf en een jaar ontzegging der rijbevoegdheid op zijn plaats vond. Naar de mening van raadsman mr- De Rechter zou het rijden stellig niet helemaal volgens het boekje zijn ge gaan. De argumenten die de ten laste legging mede moesten bewijzen acht te hij dermate zwak, dat er vrij' spraak diende te volgen. Mr. Sieperda ten slotte achtte het feit bewezen, maar legde de handelaar om dat er van een minder ernstige zaak sprake was een voorwaardelijke celstraf van twee weken op, met twee jaar proef tijd en vier maanden ontzegging, De weger G. K. moest voor het hekje verschijnen, omdat hij door iemand be hulpzaam te zijn, een weegbriefje onjuist had ingevuld. Het betrof hier de lading van een Belgische vrachtauto met aan hangwagen. Duizend kg van het bruto gewicht liet K. onvermeld. „Ik ben er onbedacht ingelopen. Ik heb spijt als baren op mijn hoofd", bekende hij. Om dat de man niet de bedoeling had gehad om er zelf beter van te worden vórder de de officier een geldboete van 100 subs 20 dagen. Mr Sieperda vonniste conform. Waarom Waarom deed U dat?, vroeg de politie rechter aan de cJiauffeur D. C. van II uit Terneuzen, die zich voor de diefstal van een damesfiets moest verantwoor den. „We waren in Sas van Gent op zoek geweest naar een taxi die ons naar Terneuzen kon brengen, maar we von den er geen en omdat er voor mij geen andere mogelijkheid was om thuis i komen, heb ik de fiets mee genomen' sprak Van H. Hoe ver is het van Sas van Gent naar Terneuzen, informeerde men. "Acht kilometer", schatte de jon geman. „Dat had dan toch wel kun nen lopen", vond mr. Sieperda. De chauffeur bleef het antwoord schuldig. De officier van justitie wees in zijn re- quisitor onder meer op het drankmis bruik van Van H.. die naar de mening van mr. Andreae nog weinig goede wil had getoond, na de laatste veroordeling „Weet U dat er nog acht weken cel straf boven uw hoofd hangen U zit nog in uw proeftijd". De officier zei weinig waarde te hechten aan Van H.'s ver klaring. dat hij de fiets beslist zou heb ben teruggebracht Hij vordei-de een cel straf van een week onvoorwaardelijk De politierechter maakte er twee weken voorwaardelijk van met een proeftijd van twee jaar, Daarnaast eiste mr Sie- nerda een geldboete van ƒ100 subs 20 dagen De andere straf zal nader be keken worden. Landelijk korfbal Van Zeeuwse teams: alleen Animo komt in het veld Na de overwinning van Tjoba op Gym nasiasten hebben de korfballers uit 's-Heer-Hendrikskinderen weer kansen gekregen op de bovenste plaats. Ze ko men zelf niet in het veld, doch HSV, als leider der 2A klas. speelt tegen de Hage naars, zodat de uitslag voor hen van het grootste belang is. Waarschijnlijk zullen de punten door de grotere vechtlust bij de Rotterdammers blijven. Een verras sing is zeker niet uitgesloten en hierbij zon Tjoba zeker lachende derde zijn. We zijn benieuwd naar de verrichtingen van Charlois. daar ze na de korte rust- Deriode zich geheel hersteld schijnen e hebben Immers ze kwamen tot 2 overwinningen en. hun hopeloos schijnen de situatie is dit nu lang niet meer Ze reden aan tegen HKV 3. nummer voor laatst met slechts twee punten meer. dus kan het een spannende en wellicht harde wedstrijd worden We houden het •chter op de Hagenaars Bij Eureka- ■Achilles verwachten we een puntenver- De U.E.F.A. heeft donderdag tijdens een vergadering in Frankfort bekend gemaakt dat de finanle van het toer nooi om de Europese beker voor lands kampioenen half mei in Wenen wordt gespeeld. De finale van het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars is toe gewezen aan Brussel Ook deze wed strijd zal in mei worden gespeeld. De eindronde van het toernooi om de Europese beker voor landenteams wordt van 17-21 juni in Barcelona en Madrid gehouden. De benefiet-wedstrijd resi van de we- reld-Zuid-Slavië. die 8 april in Belgra do zou worden gespeeld en waarvan de opbrengst bestemd was voor slachtof fers van de aardbevingsramp van Skop je, is verschoven. Deze maatregel is ge nomen omdat verscheidene clubs hun spelers voor deze datum niet vrij kon den maken. De ploeg van Peter Post heeft de zes daagse van Antwerpen gewonnen. Post eindigde gisteravond met de Zwitsers Pfenninger en de Belg Foré met een ronde voorsprong op de Belgisch-Deense ploeg Van Steenbergen-Proost-Lykke en twee ronden voorsprong op het Duits- Belgische trio Bugdahl-Renz-Serayen. De Nederlander De Roo eindigde met de Fransen Darrigade en Raynal op de vierde plaats met een achterstand van drie ronden. Van Est en Nijdam legden met de Luxemburger Gillen beslag op de elfde plaats. Stien Kaiser niet naar Kristinehamm Stien Kaiser, de Delftse schaatsenrijd- ster zal wegens rugklachten niet deel nemen aan de wereldkampioenschappen hardrijden voor dames, die dit week einde in Kristinehamm worden gehou den. De plaats van Stien Kaiser wordt ingenomen door Willy de Beer. Naast Willy de Beer zal ook Carry Gejjssen starten. R07TWM .VmiMQ" NEW YORK IN 1962 Het blijft een open vraag of Rotterdam de eervolle eerste positie als goederen- overslaghaven van de wereld kan hand haven, daar een aantal in de Verenigde Staten en ook elders gelegen havens over grotere uitbreidingsmogelijkheden beschikken dan Rotterdam", aldus ein digt de directeur van het Rotterdamse havenbedrijf Jr. F. Posthuma, een publi- katie over de ontwikkeling van hel goe derenvervoer ter zee in New York en Rotterdam. Uit het cijfermateriaal dat de heer Posthuma in zijn publikatie heeft verwerkt kan worden afgeleid dat de Maasstad in 1962 voor het eerst con current New York versloeg voor wat betreft het aantal tonnen goederen dat 196? in beide havens werd verwerkt daarmee de eerste plaats op de we reldranglijst van New York had overge nomen Rotterdam had in dat jaar een total1" goederenoverslag van 96,6 miljoen ton Pas onlangs werd bekend dat het jaarcijfer van New York 92,6 miljoen ton bedroeg. deling, terwijl ODO de punten wel thuis zal weten te houden tegen Het Zuiden 2. In 3B ïs leider Hoogvliet favoriet le gen Schiedam, terwijl WION hii met klein verschil van Blauw Wit '51 zal weten te winnen. Kwiek speelt tegen hekkesluiter De Spartaan, dat nog steeds op nul punten staal en ook nu geen kans zal Inrijgen hierin verbetering te brengen. Animo treedt ook weer eens binnen de lijnen en we geven hen tegen HPV de beste kans, doch we betwijfelen, of nog een rol van betekenis zullen kun nen spelen, daar hiervoor Hoogvliet te ver is uitgelopen In 3C rukt Hou Stand na een slechte start steeds verder op en DKV zal dit wel niet kunnen stuiten TOVVelox is zeer zeker voor de eersten, doch ook medegegadigde Succes, beide nog slechts 2 punten bezittend, zal tegen PAMS wel in het zand bijten Ten slot te verwachten we van beide Trekvogels een ruime zege op de Raven. De prognose luidt hier 2A: EurekaAchilles (3), CharloisHKV (2), HSV—Gymnasiasten (1). ODO—Het Zuiden 2 (1), 3B: HoogvlietSchiedam (1). WION—Blauw-Wit '51 (1), Kwiek- De Spartaan (1), HPVAnimo (2), 3C: Hou Stand—DKV (1), TOV—Velox (1). PAMSSucces (1), TrekvogelsDe Ra ven (1). Bekerhouder Milaan door Real Madrid met 4-3 gewipt Real Madrid is gisteren doorgedrongen tot de halve finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen Dit ondanks de 2-0 nederlaag die de Spanjaarden gistermiddag in Milaan leden tegen de club van die naam. De Italianen hadden aan deze score niet voldoende om een beter doelgemiddelde te krijgen na hun nederlaag in de Spaanse hoofdstad in de eerste wedstrijd van de kwartfinale tegen Real Madrid die door de Madrilenen met 4-1 werd gewonnen. Foto: in de zevende minuut van de eer ste helft passeerde Lodetti (vallende speler in het zwart (midden) de Madri- leense doelman Vicente 1-0 Huwelijk van prinses Irene Kamerlid stelt vragen Het Tweede-Kamerlid voor de P.v.d.A., drs. G. M. Nederhorst, heeft de minis ter-president, mr. V. G. M. Marijnen, schriftelijke vragen gesteld over de uitlatingen van staatssecretaris De Meyer (sociale zaken en volksgezond heid) inzake het kerkelijk huwelijk van prinses Irene en don Carlos. De vragen van het kamerlid luiden als volgt: „Is het juist, dat de staatssecretaris belast met aangelegenheden betreffende de bedrijfsorganisatie, de ondernemings raden, de arbeidsbescherming en de ar beidsvoorziening aan de pers te kennen heeft gegeven, dat hij er persoonlijk voor geporteerd zou zijn om het kerke lijk huwelijk van prinses Irene en don Carlos te doen plaatsvinden in Breda? Heeft de staatssecretaris aan deze mededeling toegevoegd: „Dat zal een feest voor ons worden, wanneer wij daar (te Breda dus) in de katholieke kathe draal het katholieke huwelijk van nabij kunnen meemaken" In hoeverre heeft de keuze over de plaats waar het kerkelijk huwelijk van prinses Irene en don Carlos gesloten zal worden, iets te maken met de aan gelegenheden betreffende de bedrijfs organisatie. de ondernemingsraden, de arbeidsbescherming en de arbeidsvoor ziening de terreinen, waarmee de staatssecretaris politiek bemoeienis heeft en acht de minister-president het juist, dat staatssecretarissen tegen over de pers uitspraken doen over kwesties, die in generlei verband staan met de deelgebieden van het politiek be leid, waarvoor deze staatssecretarissen bijzondere verantwoordelijkheid dra gen". TENTOONSTELLING OVER 50 JAAR EFFECTENBEURS Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van het gebouw van de Amster damse effectenbeurs, is daar een ten toonstelling ingericht getiteld „De ef fectenbeurs en haar omgeving". Deze tentoonstelling werd woensdagmiddag officieel geopend door de heer J. C. van Marken, voorzitter van de Vereeniging voor den Effectenhandel, met een toe spraak waarin hij accentueerde de be tekenis van het feit dat de effectenhan del over een eigen gebouw beschikt, dat ook thans nog, na vijftig jaren in ge bruik geweest te zijn, aan alle eisen vol doet. Hiermede is zijns inziens beves tigd, dat de opening van het eigen ge bouw in december 1913, de uitvoering betekende van een wijs besluit. De ver eniging en het eigen beursgebouw zijn zo onafscheidelijk van elkaar geworden, dat men zich thans moeilijk meer kan voorstellen hoe het in het verleden zo lange tijd anders is geweest. TURNKAMPIOENSCHAP IN YERSEKE In de sportzaal te Yerseke worden za terdagmiddag a.s. de Zebra-turnkam- pioenschappen gehouden voor heren en heren junioren. De wedstrijdonderdelen zijn: ringen, paardspringen, brug. rek. vrije oefening en paardvoltige. Bij dit kampioenschap treedt de jeugd bijzon der op de voorgrond. Zo is Bennie Ver- mandel uit Sas van Gent van Thor (jeugdkampioen van Nederland) van de partij. Voorts J de Wee van V.Z.O.S. uit Yerseke. die in de landelijke finale vijf de werd alsmede C. Meesters van UDI uit Bergen op Zoom, die zevende werd. Op 16 februari wordt de rente voor Alle gewenste inlichtingen krijgt u bij elk van onze 170 kantoren, verspreid over heel Nederland. De bank waar u zich thuis voelt! Koerswaarde bijna 3 miljard hoger in januari is de koerswaarde van aan delen, officieel ter beurze van Amster dam genoteerd, gestegen met bijna 3 miljard en wel van 32.593 miljoen tot 35.433 miljoen. De stijging beliep pre cies dus 2840 miljoen. Dit blijkt uit de maandcijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek, welke tevens laten zien dat in januari de nominale waarde is gestegen van 6397 miljoen tot 6879 miljoen. Uit cijfers van de effectenbeurs is reeds gebleken dat januari een levendige beursmaand is geweest met vrij grote omzetten, althans in de eerste helft van de maand. Toen heeft het A.N.P.-C.B.S. algemeen indexcijfer het hoogtepunt van "963 overtroffen en is per 15 januari jekomen op 419. Daarna bleek de ac tiviteit te verminderen en zijn de koer sen een dalende richting ingeslagen, waardoor het beursindexcijfer van de maand besloot op 407. De stijging van de koerswaarde laat echter zien hoe per saldo toch de vaste stemming haar stempel op de eerste maand van 1964 heeft gedrukt. BESTUUR AMSTERDAMSCHE BANK: Kostenverhoging zal „Verontrust" ongeveer 6 miljoen belopen De resultaten van de Amsterdamsche Bank over 1963 zyn meegevallen. Hier voor werd van aandeelhouderszijde hul de gebracht aan het bestuur in de giste ren gehouden jaarlykse algemene ver gadering. die grote belangstelling trok en waarin uitvoerig op tal van punten van het jaarverslag nader werd inge gaan. Een van de vele vragen, die tai de ze bijna 2'/? uur durende vergadering werden gesteld, was hoe groot voor de bank de kosten zullen zyn van de loons verhogingen over 1964. Van bestuurszij de. werd geantwoord, dat deze kosten verhoging zal komen te liggen in de or de van grootte van zes miljoen gulden. Ten einde deze kostenstijging zoveel mogelijk op te vangen, zal het be stuur het oog gericht blyven houden op een verhoging van de efficiency, met name door middel van verder doorgevoerde mechanisatie en ge bruikmaking van elektronische ap paratuur. De balans alsmede de winst- en verlies rekening en het dividendvoorstel van veertien procent (onveranderd) werden aangenomen met 866 stemmen voor en 26 stemmen tegen. Acht leden van de raad van commissarissen werden bii ac clamatie herkozen. Een aandeelhouder trad op onlangs opgerichtezogenaamde „actie comité van verontruste aandeelhouders van de Amsterdamsche Bank" Dit co mité heeft gesteld dat na de Socrates- affaire door het, naar haar mening, lichtvaardig verstrekken van kredieten wederom miljoenen verloren zijn ge gaan. Naar aanleiding daarvan heeft de directie van de bank meegedeeld, dat gedurende de laatste vijf jaren op een gemiddelde debiteurenportefeuille van ruim één miljard gulden, de gemiddelde verliezen minder dan een kwart proeent hebben bedragen. De woordvoerder van het actiecomité herhaalde in de vergadering zijn onge rustheid over de kredietverstrekking, maar de voorzitter, prof. rlr. G. M. Ver- rijn Stuart, verklaarde (lat hjj er niet over dacht om over concrete gevallen in deze aandeelhoudersvergadering in dis cussie te treden. Directeur prof. dr. J. R. M. van den Brink voegde de betrokken aandeelhouder toe: „naar uw mening zijn het feiten, naar mijn mening zijn het onjuistheden, die U te berde brengt". Een andere aandeelhouder meende, dat de totale onkosten in 1964 wel eens zou den kunnen toenemen inclusief storting pensioenfonds) van 65 tot 75 mil joen. De directie achtte deze schatting aan de hoge kant. Samenwerk ing De overeenkomst van samenwerking met enkele vooraanstaande Europese banken moet men nog niet zien als een afgerond geheel. Het leek de di rectie verstandig hiermee in een klein gezelschap te beginnen. De overeenkomst is vatbaar voor uit breiding, maar zulks moet uiteraard gaan met instemming van alle deel nemers. Ten aanzien van de kredietbeperking kon gezegd worden, dat de Amsterdam sche Bank niet door het kredietplafond heen is. Zij heeft geen strafdeposito bij de centrale bank. Economie Voor de Nederlandse economie achtte de directie een tekort op de betalingsbalans van 1 miljard, zoals dat ls voorspeld, op zichzelf nog niet verontrustend. Op lange termjjn moet de Nederlandse be talingsbalans echter een overschol heb ben om van een evenwichtige situatie te kunnen spreken. Of er door het tekort nu ook een groter evenwicht op de ar beidsmarkt komt, hangt, naar de direc tie meent, in sterke mate af van de overheid. De investeringsbeperkende maa.Lregelen van de overheid acht de- directie in be ginsel juist. Stork zal fabriek bouwen voor Ghana Naar wjj vernemen heeft Gebr. Stork Co's Apparatenfabriek in Amster dam van Ghana een order ontvangen voor de levering van een palmoliefa- briek. De waarde bedraagt 8,7 min. (Stork Apparaten Fabriek maakt deel uit van de Verenigde Machinefabrie ken.) Genoemde palmoliefabriek zal op een normaal handelskrediet worden gele verd overeenkomstig de voor deze kre dieten geldende bepalingen van de Ber- ner Unie. De opdracht behoeft nog de goedkeuring van de betreffende auto riteiten in Ghana. De V.M.G. heeft deze order ontvangen van een kleine Gha- nese handelsmissie, die thans een be zoek aan ons land brengt. De palmolie- fabriek die Stork aan Ghana zal leve ren, is de eerste palmoliefabriek die in dat land wordt gebouwd. Men heeft bij Stork Apparatenfabriek goede hoop, dat nog meer opdrachten uit de con tacten met Ghana zullen voortvloeien. Hogere bankrente De Nederlandsche Middenstandsbank N.V. deelt mede, de rente op de bank- boekjes te hebben verhoogd. Voor op korte termijn opvraagbaar spaargeld geldt met ingang van 16 februari een rente van 3>/2 pet., voor Langere termijn is dit 4 procent. Met ingang van 16 februari zal ook de Rotterdamsche Bank N.V. de rente op rentespaarrekeningen van 3^4 pet tot 3Vs pet verhogen. Het maximum tegoed voor particulieren wordt verhoogd van 25.000 tot 50.000 voor verenigingen en stichtingen wordt het maximum bedrag 100.000 opneming van bedragen ten laste van het spaar tegoed tot een bedrag van f 2000 per kalendermaand is niet aan een opzeg termijn gebonden Rij opneming van be dragen boven 2000 dient een opzegter mijn van een maand in acht te worden Zaterdagvoetbal In de 3e klas van het landelijk zater dagvoetbal is er de Zeeuwse derby tus sen Arnemuiden en Rillandia, De Beve landers zijn de laatste tijd bezig om zich van de onderste plaats af te wer ken en om die reden zullen de visser mannen uit een heel goede hoek moe ten komen om de volle winst in te pal men. De Zeeuwse vierdeklassers ont- terdagvoetbal twee belangrijke ontmoe tingen: Bruse Boys-Kapelle en Wol- phaartsdijk-Hoek. Het volledige programma luidt: Landelijk 3: Woudrichem-A.Z.V.V., Ar- nemuiden-Rillandia, Dinteloord-Aalburg 4a: V.C.K.-V.V.N., Meeuwen-S.V.V., Tern. Boys-Gunners, Spui-Good Luck. 4B: Middelburg-Zwal. Boys, Wijk- Sleeuwljk. Zeeuws 1: A.Z.V.V. II-Mevo, Bruse Boys-Kapelle, Krabbendijke II-Kats, Nieuwdorp-Nieuwland, Wemeldinge- Yerseke HI, Wolphaartsdijk-Hoek; 2A: Kloetinge II-Zaamslag, R.C.S. IV- Oostkapeile, Rillandia II-Arnemuiden H, Serooskerke-Tern, Boys II, Veere-We- meldinge II, Waarde-Middelburg VI. 2B: Beren-W.I.K., Kloetinge-Heinkens- zank, S.K.N.W.K.-Duiveland, S.V.D.-Col. Boys, Zeemeeuwen-Brouwershaven n. 3A: Middelburg VII-A.K.F., Nieuwland Il-Serooskerke II, Oostkapelle II-V.C.K. II, Vlissingen VI-Veere II, Wissekerke II-Meeuwen n, Zld. Sport VI-Bevelan- ders II. 3B: A.K.F. II-Beren II, Borssele H-Wol- phaartsdijk II, Heinkenszand H-Hen- drikskinderen, V.C.K. m-Kloetinge UI. 3C: Kapelle H-S.V.D. n. Tern. Boys m- A.Z.V.V. HI, Zaamslag II-Hoek H. 3D: Bevelanders-Bruse Boys H, Mevo Ü-Cortgene H, Zwaluwen Ü-Wisseker- ke, Verlies voor de Vereenigde Transatl. Hypotheekbanken De N.V. Vereenigde Transatlantische Hypotheekbanken heeft in het boekjaar pér 30 juni 1963 een verlies geleden van 131.919 (v. j. verlies 424.338). Dit verlies wordt wederom ten laste van de reorganisatierekening gebracht, waar door deze toeneemt van 8.12 miljoen tot 8.29 miljoen. Opnieuw wordt het dividend gepasseerd. Het is, blijkens het verslag, wederom niet mogelijk de rente op de drie procent converteerbare obligatiën elk groot 200 te betalen. De achterstallige rente per 30 juni 1962 bedraagt 24 procent. Het bestuur heeft gemeend nog niet met voorstellen te komen, die eventueel tot een financiële reorganisatie kunnen lei den. He tligt lm de bedoeling van het be stuur om voor 1 juli 1964 wederom 1/35- V.e gedeelte van het oorspronkelijke be drag aan 3 procent gewone obligatiën elk groot 250 a pari uit te loten. Aandeelhoudersvergadering van de N.V. Meneba De aandeelhouders van de naamloze vennootschap Meelfabrieken der Neder landsche Bakkerij hebben op hun jaar lijkse vergadering in Utrecht lie,sloten, het dividend over liet jaar 1963 onver anderd vast te stellen op 15 procent. De commissarissen J. P. Coelingh en Chr. G. Matser, werden herkozen. De vergadering keurde de balans en de ver lies- en winsrekening goed. By de discussies merkte de heer Ver- maat op, dat de dochterondernemingen niet veel hebben bijgedragen tot de winst, die volgens Hem noodzakelijk via de bloem was behaald, De directeur van de N.V de heer I M. Hage, verklaarde echter, dat er op de bloem minder winst is gemaakt dan het afgelopen jaar Naar aanleiding van een opmerking van de heer Vermaal, dal de bakkers niel altijd tevreden zijn over de kwaliteit van de binnenlandse bloem zei de heer Hage. dat er het gehele jaar 1963 geen klach ten zijn binnengekomen ovei net binnen landse produkt en dat dit zeer wel de buitenlandse bloem kan vervangen. Advertentie DUET NYLONS 1.85/1.98/2.95 met GRATIS spaarzegels van 15en 25 ct KERKNIEUWS Spaanse bisschoppen akkoord met wetsontwerp op protestantse kerken Op een conferentie van Spaanse bis schoppen, is thans een wetsontwerp goedgekeurd, dat 7.011 voorzien in grote re vrijheid van eredienst voor de pro testanten. Het ontwerp was al zeven tien jaar in voorbereiding. Het zal nu ter goedkeuring aan het Vaticaan moe ten worden voorgelegd. MAANDAG TREEDT WET PREMIE KERKENBOUW IN WERKING De wet premie kerkenbouw treedt maandag 17 februari in werking. Deze wet opent tot 1 maart 1971 de niogelyk- heid een rykspremie te verkrijgen voor liet stichten van permanente kerk- of bezi n ningsgebouwenVervanging of uit breiding van een bestaand gebouw is daaronder niet begrepen. De premie bedraagt dertig procent van de bouwkosten, de grondkosten en de inventariskosten, voor zover die op grond van de wet als stichtingskosten kunnen worden geaccepteerd. De bouw en inventariskosten worden berekend aan de hand van schema's die behoren bij een Koninklijk Besluit van 30 janu ari, met inachtneming van door de mi nister van volkshuisvesting en bouwnij verheid te bepalen prijsindices. De premie moet bij het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid worden aangevraagd voordat de bouw wordt aanbesteed. Gebouwen waarvan de gunning tussen 1 maart 1961 en 17 februari 1964 heeft plaatsgehad, kunnen eveneens voor een rijkspremie in aan merking komen. In dit geval moet de aanvraag voor 17 april worden inge diend. Dr. B. A. Knoppers 50 jaar predikant Zaterdag is het vijftig jaar geleden, dat dr. B A. Knoppers uit Bussum werd bevestigd als predikant, in de Gerefor meerde Kerken in Nederland. Dr. Knoppers werd op 6 oktober 1883 te Amersfoort geboren. In 1931 promoveerde hij bij wijlen prof. W Kabitz aan de universiteit van Miin- ster op een proefschrift over „Die Ju- gendbewegung in die Niederlanden, ihr Wesen und ihr padagogische Behand- lung mit vergleichendes Berücksichti- gung der Deutschen Jugendbewegung" tot doctor in de faculteit van de filoso fie. Op 15 februari 1914 werd hij door prof. dr. A. G. Honig bevestig als pre dikant van de gereformeerde kerk van Kapelle-Biezelinge. Op 5 november 1916 verwisselde de jubilaris deze kerk met die van Almelo, vanwaar hij in 1921 naar Amsterdam vertrok. Tijdens zijn ambtsbediening als predi kant van de gereformeerde kerk van Kapelle-Biezelinge werd daar het kerk gebouw vernieuwd. In de bezettingsjaren nam dr. Knoppers actief deel aan het verzet. In april 1953 erkende de regering zijn verdiensten met zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4