Zeeuws-Vlaamse kamer v. koophandel bezorgd over zoetwatervoorziening Rattenbestrijding is kv/estie van opvoeden in netheid en hygiëne Jaarrede voorzitter Lv.K. Z.-VlaancSereo „ZAKEN MET ARGUSOGEN BLIJVEN VOLGEN" Actuele problemen: haven Hoofdplaat haven Breskens oeververbinding aardgas Erasmusprijs voor Union Académique Internationale PREVENTIE IS BELANGRIJK EliOE HUISHOUDELIJKE HULPEN, Hoest uw kind? P B O V J N O 1 j COURANT WOENSDAG 12 FEBRUARI igM De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Zeeuwseh-Vlaande ren heeft zich dinsdagmorgen in haar algemene vergadering te Ter- neuzen langdurig beziggehouden met een aantal actuele problemen Het uitvoerigst werd daarbij van gedachten gewisseld over de vraag of de haven van Hoofdplaat in de toekomst behouden moet blijven of dat men meer moet mikken op de realisatie van één goed geoutil leerde streekhaven te Breskens, die dan uitgebreid zou moeten worden met een derde bassin. Bezorgd maakte de kamer zich over de watervoorziening van Zeeuwsch-Vlaanderen en met na me voor wat betreft het industrie water. Voorts werd de vraag aan de orde gesteld of Zeeuwsch-Vlaanderen eerder dan verwacht, de stroom van aardgas zal moeten ontvangen en als zodanig zich daarop nu al moet voorbereiden. Ten slotte hield de kamer van koophandel zich nog enige tijd bezig met de vraag waar een eventuele vaste oeververbinding over of onder de Westerschelde zou moeten worden gebouwd of gegraven. De Hoofdplaatse haven kwam in discus sie op verzoek van het betrokken ge meentebestuur, dat het op prijs stelde indien de kamer zich over de handha ving van die haven eens wilde uitspre ken. Dat is uitvoerig gebeurd. Maar eigenlyk was er maar één lid van de kamer, dat een pleidooi hield vóór hand having. Dat was de heer C. A. Blaak man, die de omzetcijfers van de haven niet onbelangrijk noemde en die vrees de, dat de graanbedrjjven in Hoofdplaat in het gedrang zouden komen als de haven zou worden afgesloten. Hij stelde voor het rapport van het E.T.I., dat een economisch onderzoek instelt, af te wachten. Belangstelling jachtclub Minder overtuigend was het pleidooi van de heer J. v. d. Voorde, die zelf dacht, dat handhaving wel moeilijk te realiseren zal zijn. Wel was hem ter ore gekomen, dat belangstelling van een Belgische jachtclub met dertig scheep jes bestaat voor de haven. De vele ove rige sprekers over dit onderwerp hadden weinig vertrouwen in het behoud van de haven. Men geloofde trouwens niet, dat zulks economisch verantwoord zou zijn. Samengevat was de kamer vrij alge meen van oordeel, dat tot handhaving en als consequentie daarvan verbete ring niet moet worden aangedrongen, dat de afstand naar Breskens (ongeveer tien kilometer) van geen doorslaggeven de betekenis is, maar dat wél moet wor den aangedrongen op uitbreiding, ver betering en modernisering van de Bres- kense haven. Aanvankelijk wilde voorzitter ir. R. H. van Krevelen dit advies aan elkaar kop pelen, maar na enige discussie besloot men de gemeente Hoofdplaat te be richten, dat naar de mening van de kamer een goed geoutilleerde haven van Breskens meer voor de hand ligt, dan behoud van het Hoofdplaatse haventje. Daarnaast zal rijkswaterstaat nog eens apart worden gewezen op de noodzaak van een derde havenbassin te Breskens. Wafer Bezorgdheid was er voorts over de toe komstige watervoorziening in Zeeuwsch- Vlaanderen. In een brief van 24 januari jl. schreef de n.v. „Waterleidingmaat schappij Zeeuwsch-Vlaanderen" hier over aar, de kamer, dat sinds jaren on afgebroken pogingen in het werk wor den gesteld, het gemeenschappelijk overleg over vergroting van de water- produktie in de gehele provincie Zee land op gang te brengen. De maatschap pij schrjjft voorts, dat zeer onlangs door de commissaris der koningin een coör dinatiecommissie in het leven is geroe pen, met als taak het provinciaal be stuur voor te lichten over de mogelijk heden tot uitbreiding en veiligstelling van de zoetwaterproduktie. Voorts wordt vertrouwd, dat in de na bije toekomst een regeling op lange ter mijn van de staatsrechtelijke status van de waterinname op Belgisch gebied tot stand zal komen. De maatschappij deelt nog mede, dat voor 1963 de levering voor bijna 710.000 m3 water werd ge contracteerd, terwijl ruim 1.200.000 m3 werd afgenomen. Ondanks de te laag opgegeven behoefte, kon toch aan de in dustriële vraag worden voldaan. De kamer bleef evenwel bezorgd, ook na dit antwoord. Vooral omdat zoals vice-voorzitter H, A. M. A. de Meijer stelde in september aan staande de grote waterafnemer „Dow Chemical" begint te draaien Met bezorgdheid vroeg hij zich af. of er zich dan geen spanningen zullen voordoen, juist omdat dit aan het eind van de zomermaanden gaat ge beuren. Ir. Van Krevelen zei, dat hei bedrijfs leven de gang van zaken met argus ogen zal moeten blijven volgen. De bezorgdheid van de kamer zal de waterleidingmaatschappij nog eens ter kennis worden gebracht. Aardgas De heer F. de Vos zei bij geruchten te hebben vernomen, dat Zeeuwsch-Vlaan deren de primeur zal krijgen voor wat betreft de levering van aardgas, omdat de regering speelt met exportgedachten naar de Belgische kanaalzone. „Als dat waar is, moeten wij dan geen haast gaan maken met de ombouw, ook van huisinstallaties", zo wilde hij weten. Ir. Van Krevelen kon hem meedelen, dat heel deze materie planologisch wordt bezien door Gedeputeerde Staten, die bepaald niet zullen nalaten, verdere plannen zo spoedig mogelijk bekend te maken. De heer J. de Feijter bracht het E.T.I.- rapport inzake de vaste oeververbinding over de Westerschelde ter sprake. Zyns inziens zyn er drie mogelijkheden ge noemd. „Heeft de kamer een standpunt omtrent tie plaats waar die verbinding moet. komen?", zo wilde hij weten. Voorts of België by een dergelijke ver- binding belang heeft. Ir. Van Krevelen dacht dat een standpunt in dit stadium wel erg voorbarig zou zyn. Hij verwees in dat verband naar zijn jaarrede, waar in hij do deskundige ingenieurs uitno digde, hun visie eens te verstrekken op de technische mogelijkheden van het project. „Er zyn over deze aangelegen heid al contacten geweest met Belgi sche instanties, maar het belang en een eventuele bijdrage in de kosten, is uiter aard i aldus Bij de behandeling van de begroting voor 1904 wees de heer Van Krevelen op het feil, dat uitbreiding van bedrijven en industrieën niet altijd ten gunste ts van de Kamer van Koophandel. Wel geeft dat meer werk. Hij had nagegaan dat van de veertien bedrijven in de kanaal zone er vijf zijn, die geen bijdrage aan de kamer betalen. Het betreft hier voor namelijk dochtermaatschappijen, neven- bedrijven en dergelijke van reeds elders gevestigde industrieën. Een en ander behoeft volgens ir. Van Krevelen de no dige aandacht. De kamer besloot een verzoek om ver vroeging van de datum van zoinerop- ruiming af te wijzen. Het bestuur deelde de kamer mede, dat de heer H. A. M. A. de Meijer is aangewezen als plaatsver vangend voorzitter der kamer. Bericht is verder ontvangen, dat de heer A. J. Verbrugge uit Tcrneuzen de groep ver voerswezen in de kamer zal gaan ver tegenwoordigen. In de vacature P. Blommaert werd tot lid van de P.T.T.- kamer voor Zeeland benoemd de heer F. de Vos. Kerkelijke mutaties NED. HERV. KEKKEN Beroepen te Leerbroek, Ter Aar en te Waspik: E. M. Bakker, kandidaat te Randwijk. Te Maassluis: C. Overdijk te Aalten. Te Utrecht: (als pred. voor bui tengewone werkzaamheden): D. Oosten te Enschede. Bedankt voor Pesse: J. Breur te Verwerd. Voor Hengelo (Gld.): G. C. Vyzelaar te Beil en Ensptyk. NED. PROT. BOND GEK KERKEN Beroepen te Steenwijk: J. D, te Winkel te Vorden. Te Needen: R. de Vries te Hasselternijveen. Te Anjum: H. Hazen berg te Surhuisterveen. Aangenomen naar Waddinxveen: B. Koekoek te Heusden, die bedankte voor Hoogezand- Sappemeer en voor Oudewater. Naar Tijnje; K. H. B. Bolwijn te Sleen (Dr.). CHRIST. GER. KERK Beroepen te Zaamslag: H. C. v. d. Ent te Middelharnis. Bedankt voor Noord- scheschut: G. J. Buys te Murmerwoude. GER. GEMEENTEN: Beroepen te H. I. Ambacht: H. Rijksen te Gouda. GER. GEMEENTEN IN NEDERLAND Beroepen te Elspeet: H. Ligtenberg te Utrecht. NIET ALLEEN DODEN OF VERGIFTIGEN President Johnson is bezig een commissie samen te stellen voor het onderzoek van kanker en vaatziekten. Dit is de Australische torpedo- bootjager Voyager", die maan dag ter hoogte van de zuidkust van Nieuw Zuid-Wales is gezon ken na een aanvaring met het vliegdekschip „Melbourne", liet vlaggeschip van de Australische vloot. 5e Erasmusprijs 1964 is toegekend aan le Union Académique Internationale. Prins Bernhard, regent van de Stich ting Praemium Erasmianum zal deze Nederlandse culturele prys, groot hon derdduizend gulden, uitreiken op zater dag 16 mei te Athene, de stad waai Plato destijds de oudste academie ter wereld stichtte. De uitreiking zal ge schieden tijdens de plechtige slotzitting van het door de prins gepresideerde congres van de Fondation Europeënne de Ia Culture dat van 11-16 mei in de Griekse hoofdstad zal plaatsvinden. In de in 1919 opgerichte en te Brussel gevestigde Union Académique Interna tionale (U.A.I.) zijn verenigd de natio nale academies van wetenschappen (c.q. de afdelingen en klassen daarvan die de geesteswetenschappen bevorderen van 22 landen, namelijk die van 19 Europese landen alsmede die van Cana da, Japan en de Verenigde Staten. De te Amsterdam zetelende Stichting Praemium Erasmianum heeft de Eras musprijs ingesteld voor personen of or ganisaties die zich uitzonderlijke ver diensten hebben verworven voor de Europese cultuur. Het vorig jaar werd de Erasmusprijs te Amsterdam uitge reikt aan de joodse godsdienstfilosoof en socioloog Martin Buber en in 1962 te Brussel aan de christen-humanist Ro mano Guardini. Studieopdracht over ontspanningsfunctie van televisie De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Th, H. Bot, heeft opdracht verleend tot het schrijven van een verhandeling over de ontspannings- functle van de televisie aan de heer H. Schaafsma te Utrecht. De opdracht werd verleend op voorstel van de advies commissie stud ie-opdracht en televisie, die 26 april 1963 is ingesteld. De heer Schaafsma is medewerker van de Nieu- Rotterdamse Courant. Stropers strikten aantal reëen bij Helenaveen (Van onze correspondent) Stropers hebben in het jachtgebied on der Helenaveen in de laatste tijd een twintigtal reeën gestrikt. Zij hebben hun luguber bedrijf uitgeoefend tijdens af- tare grote jachtterrein, dat hoofdzake lijk uit woeste peelgrond bestaat, is se dert die tijd opgedragen aan een hulp- jachtopziener, die uiteraard veel minder met het jachtterrein vertrouwd is. Ter wijl de eigenaar van de jacht alles heeft gedaan om de stand van de reeën op peil te houden, is het grootste aantal van de dieren uitgemoord. Brj een inspectie zijn in het uitgestrekte jachttterrein verschillende plekjes gevonden, waar de reeën hun doodstrijd hebben geworsteld. De grond is doorploeg, de takken zijn afgebroken en de haren van de hulpeloos met hun kop in de strik hangende die ren zijn er achter gebleven als-de stille "duigen van deze laffe slropersmetho- len. Deze drieste stropersactiviteiten worden ondermeer ook toegeschreven; aan het gebrek aan toezicht op de na leving van de jachtwet, door het onl.bre-1 ken van voldoende politiepersoneel. 1 (Slot van pagina 1) kere grenzen te houden. Hy meende begrip voor dit standpunt te hebben beluisterd. Ernstige zorgen maakt de heer Van Krevelen zich over de watervoorzie ning in 't gebied van de Kamer. Het komt nu reeds herhaaldelijk voor dat delen van Zeeuwsch-Vlaanderen on voldoende toevoer van water hebben, waardoor voor sommige bedrijven moeilijkheden ontstaan. Volgens ir. Van Krevelen zal dit euvel in de kortst mogelijke tijd verholpen moeten worden. Daar naast zei hij de gedachte te on dersteunen van de directie van de Zeeuws-Vlaamse Waterleiding Maatschappij om zo spoedig mo gelijk tot koppeling of coöperatie tussen de waterleidingmaatschap pijen in Zeeland te komen, Daar bij zou de voorziening voor in- dustrieël water een zodanige be stuursvorm kunnen krijgen met een vertegenwoordiging daarin van het bedrijfsleven. Voor wat betreft de komst van het aardgas, zei de heer Van Krevelen er met klem op te willen wijzen dat daar men dit gas wil gaan exporte ren een leiding via de kanaal zone naar België, aan de andere zij de van de grens ongetwijfeld belang stelling voor gasafname zal vinden. Daarbij zou tevens bereikt kunnen worden dat vele, nu nog geheel van gas verstoken industrieën en bedrij ven aangesloten kunnen worden. Dit zou aldus ir. Van Krevelen lei den tot een versterking van de con currentiepositie van deze bedrijven, ter compensatie van het blijvend na deel van de excentrische en moeilijke ligging ten opzichte van overig Ne derland. Over de E.T.I.-publikatie inzake de vaste oeververbinding zei de heer Van Krevelen benieuwd te zijn, hoe de tot oordelen bevoegde ingenieurs tegenover de technische verwezen lijking van dergelijke plannen staan. Hoefijzerverkeer Verheugd toonde de kamervoorzitter zich over het vereenvoudigde hoef ijzerverkeer („jammer dat de Neder- landsche Spoorwegen een dergelyke mogelijkheid nog niet zien"), de tra jecten-uitbreiding by de Z.V.T.M. en de toenemende samenwerking met de S.B.M. en het besluit tot uitbreiding en verbetering van de haven van Walsoorden. Voorts sprak hij de hoop uit, dat met de invoering van de nieuwe zomerdienstregeling, een 20- rninutendienst op het veer Perkpol- iler-Kruiningen definitief kan wor den ingevoerd. Ir. Van Krevelen zei vernomen te hebben dat het rapport over de West- Zeeuws-Vlaamse kustgemeenten in middels gereed is gekomen. „Hoewel de Kamer de desbetreffende com missie op haar verzoek financiële medewerking verleende, hebben wij lit rapport tot nu toe niet ontvangen, :odat wy over de inhoud er van geen jordeel kunnen geven", aldus de neer /an Krevelen. In dat verband zei hy dat ook in 1963 de hotelaccom- nodatie weer absoluut onvoldoende is gebleken om de steeds toenemende toerlstenstroom op te vangen. In algemene zin meende de voorzit ter van de Kamer van Koophandel te mogen constateren, dat de opti mistische verwachtingen voor het bedrijfsleven zyn uitgekomen. De ar beidsmarkt is weliswaar gespannen, maar door het bereiken zo niet overschrijden van het inkomsten- Sail in randstad Holland en in België, een grote bevolkingstoename be reikt, waarbij Zeeuwsch-Vlaanderen aam de top van Zeeland is gekomen. Over belangstelling uit binnen - en buitenland voor dit gebied heeft men zeker niet meer te klagen. Lónen en prijzen Een belangrijk deel van ir. Van Kre- velens jaarrede was gewijd aan lonen en prijzen, de welvaart waarin Ne derland verkeert en de belastingpo- Iitiek van de regering. De loon- en prijsexplosie is zyns inziens een ge volg van onwaarachtig geniillimeter. Hij noemde het eeu onoprechte ver toning dat topfiguren uit het sociaal- economisch leven met hun enorme apparatuur de plank zo ver mis had den geslagen by hun berekeningen naar de ruimte voor loonsverhogin gen. Ir. Van Krevelen noemde Nederland het land met de opgeheven vinger. De waarschuwingen voor afhanke lijkheid van de exportmarkten, voor begrotingstekorten, het achterblijven van de produktiviteit, bevatten zijns inziens een zekere onwaarachtigheid. Met voorbeelden toonde hij aan dat men in ons land altijd met dergelijk waarschuwingen heeft gewerkt. „Maar wij zijn een land geworden met uitzonderlijk rijke bodemschat ten (kolen, zout, olie, gas). Daar naast zijn wij de beheerser van de Delta, gevormd door de hartslag- aders van Europa (Schelde, Maas, Rijn) en bezitten de op één na groot ste haven van de wereld", aldus de heer Van Krevelen. Tegen die onop recht opgeheven vinger wilde hij zich keren, omdat Nederland wel degelijk een welvarend land is. Fiscus-straf Belangrijke groepen van de bevol king profiteren daarvan niet. Hij doelde daarbij op de groep van de middelbare inkomens, de mensen waar eigenlyk onze economie om draait. Hij nodigde de kamerleden uit eens te berekenen ivat een 10 pet. salarisverhoging met de huidige in- betekent voor hen die 15 tot 25.000 gulden per jaar verdienen. Zijns in ziens gaat deze categorie reeds jaren achteruit. „Maar dit zyn onze be drijfsleiders, ingenieurs, economen, juristen, Ieraren, professoren, hogere ambtenaren, etc., die verantwoorde lijkheid dragen en leiding geven. Mensen, die meer dan 45 uur werken, stukken mee naar huis nemen en zich nog tijdens de weekeinden met de hun toevertrouwde zorgen bezighouden. Dit zijn mensen die vrijwillig publi- katies opstellen, organisatorisch werk verrichten t.en behoeve van de gemeenschap. Maar hun enthousias me wordt onmogelijk gemaakt door de fiscale afstraffingen, zelfs be scheiden beloningen", aldus de heer Van Krevelen, die het volkomen on juist noemde dat de progressiviteit van de directe belastingen niet dras tisch is verlaagd. Zijns Inziens komt daarbij de onoprechtheid van de opgeheven vinger nog sterker naa.r voren omdat een groot deel van on ze welvaart door de Moloch, die on ze staat is op het gebied van de di recte belastingen, in de staatskas wordt gestoken. „Wanneer een gemeenschap «leze werkers niet waardeert", aldus ver volgde de heer Van Krevelen zijn jaarrede, „en wanneer de staat extra beloningen voor extra inspanningen haar burgers niet gunt, dan noem ik dat ousociaal". Ily sprak de hoop uit, dat de overheid in 1964 de moed zal hebben zonder vermanende vinger iets te doen voor de mensen die het verdienen en dat tevens een massa nutteloos en onefficiënt geperfectio- neer over boord zal worden gezet. DE TAAK van de gemeentelijke rattenbestrijder moet verder gaan dan het alleen maar doden of ver giftigen van deze knaagdieren. Het is noodzakelijk, dut hij ruime aandacht besteedt aan de orde, net heid en de hygiëne in zijn gemeen te. De gehele bestrijding van rat ten en muizen is een kwestie van het opvoeden van de inwoners in orde en netheid en in dit verband is rattenbestrijder een soort .vooruitgeschoven post", die pro paganda moet maken voor de be strijding. Aldus de taakomschrij ving, die ir. A. J. Ophof, medewer ker van de directie Faunabeheer van het ministerie van landbouw en visserij, gaf tijdens een in Mid delburg gehouden contactdag van rattenbestrijders uit de Zeeuwse gemeenten. Deze contactdag was belegd door de directie Faunabe heer in samenwerking met de pro vinciale commissie ratten- en mui- zenbestrijding. De voorzitter van de provinciale commissie, Gedeputeerde A. J. Ka- land, verzekerde de gemeentelijke bestrijders in dit verband, dat de provinciale commissie de gemeente lijke autoriteiten zal wijzen op de verordening rattenbestrijding voor zover die nog niet gehanteerd wordt. GEZONDHEID Zowel de heer Kaland als ir. Ophof we zen er op, dat de aanvankelijke mening als zou de rattenbestrijding zuiver een agrarische zaak zijn, in de loop der ja ren vervangen is door de conclusie, dat de bestrijding een veel belangrijker fac tor uitmaakt voor het behoud van de gezondheid van mens en dier. „Maar we moeten er niet mee beginnen als er een maal een besmettelijke ziekte aan de gang is. Het is noodzakelijk om voor zorgsmaatregelen te nemen", betoogde ir. Ophof. In zijn betoog ging deze na der in op enkele oorzaken, die ziekten kunnen verspreiden. In de eerste plaats kunnen de knaagdieren de ziekten zelf bezitten, ten tweede kunnen de dieren de ziektekiemen overbrengen. Een van de ziekten is de builenpest, die via zich op de knaagdieren bevin dende vlooien op de huisdieren en het vee, maar ook op de mens kunnen worden overgebracht. Belangrijk schadelijker voor de mens zijn even wel de paratyfusachtige ziekten, waarvan er vorig jaar bij de dienst volksgezondheid nog rond 6000 ge vallen gemeld werden. Het hoeft niet alleen de aanwezigheid van ratten en muizen te zijn, die een dergelijke salmonellencyclus aan de gang brengt en houdt, maar de dieren kunnen er in elk geval toe bijdragen. Ir. Ophof wees er daarby op, dat van ratten, die in de omgeving van slacht huizen werden gevangen, 30 procent be smet was met salmonellevirus; bi) nertskwekerijen was or een percentage van 20 besmet en by boerderijen een percentage van 4. Voorts wees ir. Ophof op de mogelijk heid. dat ook ratten besmet raken met hondsdolheid. Hoewel dank zij een uit stekende organisatie van de rattenbe strijding en een zorgvuldige ontratting van bijvoorbeeld schepen, de ziekten voor een belangrijk deel voorkomen wor. den, moet men ei-, vooral door de snelle communicatiemiddelen, altijd rekening mee houden, dat ze kunnen voorkomen, betoogde lr. Ophof tot slot, waarbij hij nogmaals wees op het belang van een precenlieve bestrijding. ZOMAAR... Hoe belangrijk deze preventie is, bleek onder andere uit een opmer king van een Vlissingse bestrijder, die er op wees, dat in de Scheldestad jaarlijks 150 tot 200 kubieke meter vui! wordt weggehaald uit huizen en van terreinen; vuil, dat de inwoners zo maar weggooien. In vele gevallen zijn er leegstaande huizen ook van buitenlandse eigenaren die „open gebroken" moeten worden om ze leeg te halén. De jeugd breekt ze dan weer open oni ze vol met vuil te gooi en, de. bestryders moeten er dan maar weer voor zorgen, dat het vuil weggehaald wordt.... Tijdens de middagvergadering konden de Zeeuwse rattenbestrijders uit do beelden van enkele filmpjes van de di rectie Faunabeheer leren op welke wijze de preventieve bestrijdig tot uitvoering gebracht kan worden. geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon SJOERD KORNELIS. Vlissingen, 11 februari 1964. Bonedijkestraat 191. Tijd.: ziekenhuis „Betbesda". 1924 - 1964 Op vrijdag 14 februari hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders JAN DE BESTE JANNA M. DE BESTE- JEREMIASSE hun 40-jarige echtver eniging te herdenken. Dat ze nog lang ge spaard mogen blijven de wens van hun dankbare kinderen, be huwd- en kleinkinderen C. de Beste. P. de Beste-Blok. Jannie, Sjakie. W. de Beste. M. D. de Beste-Blok. Jan. N. J. de Beste. Gelegenheid tot felici teren van 15.30 uur tot 17 uur in Het Dorps huis. Heden bereikte ons het ontstellende bericht van het plotselinge overlijden te Victoria (B.C.). Canada, van onze lieve zuster, be huwdzuster en tante JOHANNA GEERTRÜH5A DE FEYTER, op de leeftijd van 50 jaar. Namens de familie, H. G. de Feyter. Wissenkerke, 8 februari 1964. Ooststraat 3. Bij deze vervul ik de droeve plicht U mede te delen, dat mijn va der ANTHONI DE MOL, 80 jaar oud, in het verpleeghuis „Der Boe- de" bij Koudekerke, op 10 februari 1964 is overleden. J. A. de Mol, Harmoniehof 25 UI, Amsterdam. De teraardebestelling vindt plaats donder dagmiddag 13 februari op de begraafplaats te Vlissingen te 15 uur. GEMEENTE 'S-GRAVENPOLDER. Het hoofd van het gemeen tebestuur van 's-Gravenpol- der maakt bekend, dat een ontwerp van de 5e wijzi ging der bebouwdngsvoor schriften uitbreidingsplan 's-Gravenpolder 1957 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter Inzage ligt van 12 februari t.m. 10 maart a.s. en dat belanghebbenden vóór 11 maart a.s. hun be zwaren tegen het ontwerp kunnen indienen bij de ge meenteraad. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, Jansen. Hierdoor .delen wij me de, dat onze geliefde en zorgzame moeder, groot- en overgroot moeder HENDRIKA WESTERWEELE, weduwe van Hubrecht Murre, op 81-jarige leeftijd is overleden, en volgens haar eigen woorden „naar Huis is gegaan" Nieuwdorp: J. Murre. C, Murre-Kerkhove. T. Poortvliet-Murre. S. C. Poortvliet. Krabbendijke: C. Murre. S. G. Murre-Bakker. Nieuwdorp: E. Moerdijk-Murre. A. Moerdijk. Creil W. Murre. C. Murre-Walhout. Middelburg: S. v. Schaik-Murre. J. v. Schaik. Nieuwdorp L. Goedegebure- Murre. P. Goedegebure. Wed. G. Murre- Kesselaar. Goes: P. Murre. C. J. Murre-de Dreu. Krabbendijke: J. Biersteker-Murre. W. Biersteker. Rilland-Bath: M. Murre. W, L. Murre-Wisse. Klein- en achter kleinkinderen. Nieuwdorp, 11 februari 1964. Havenweg 28. De begrafenis zal plaatshebben op D.V. zaterdag 15 februari 1964. Vertrek vereni gingsgebouw om 13,30 De nieuwe KEUKENUITZETTEN, PANNEN, KETELS, enz. in roestvrij staal, superaluminium en email. Een sieraad in uw keulcen GASTHUIS OOSTWAL te GOES vraagt minimumleeftijd 16 jaar. Het ligt in de bedoeling, dat de aangestelden na de opening van het Prot. Chr. Streekziekenhuis naar dit ziekenhuis kunnen overgaan. Sollicitaties te richten aan de adj.-directrice van het Gasthuis, waar men ook inlichtingen kan verkrijgen. Tel 01100-5110. Daar kan uw kleine Iieel vlug afkomen. Geef 'n paar lepclljes Buckley's KinHec- hoestsiroop en u zult blij zijn roet de verrassend snelle werking. De prikkeling ver dwijnt, het slijm lost op, de ademhaling is weer vrij. Het smaakt aangenaam, kinderen nemen het graégl Bovendien bevat het Vitamine C, dat hun weerstand versterkt. KINDERHOESTSIROOP Bij apothekers en drogisten HEDENMIDDAG 2 UUR VERS RUNDVLEES ABATTOIR, Seisweg, Middelburg. Heernissewcg 94, Goes, a. maart vrij te aanvaar den. Briefjes in te leveren tot en met 22 februari bij G, M. Brëas, Zuidvlietstraat 14, Goes. De burgemeester der ge meente Kloetinge maakt be kend: le. dat, ter voldoening aan artikel 72a in verband met de artikelen 63 en 10 der onteigeningswet, een commissie uit Gede puteerde Staten der pro vincie Zeeland, hijger staan door de daartoe door het algemeen be- stuur aangewezen des kundige en het hoofd van het bestuur der ge-1 meente, in het gemeen-1 tehuis aldaar zitting zal i houden de 2e maart 1964 I te 10.30 uur, ten einde de bezwaren van belang hebbenden aan te horen 1 tegen het plan van ont- i eigening ten name van i de provincie Zeeland t.en behoeve van de verbete-1 ring van het gedeelte van de provinciale wegi Goes - 's-Gravenpolder, i no. 10 bis-a van het Pro-1 vinciaal Wegenplan van Zeeland, met bijkomende werken, in de gemeenten Goes en Kloetinge en no digt belanghebbenden uit om hun .bezwaren ter plaatse en ure vermeld, mondeling of schriftelijk aan genoemde commissie mede te delen; 2e. dat de stukken, bedoeld in het eerste lid van arti kel 12 der onteigenings wet en ter voldoening aan artikel 72a in vel band met de bepalingen van de artikelen 64 en 12 ter inzage van een ieder worden nederge- legd ter secretarie der gemeente, van 14 febru ari 1964 totdat de com missie haar werkzaam heden binnen de gemeen te heeft volbracht; 3e dat het uitgewerkte plan van het gehele werk, be doeld in het laatste lid van artikel 12 van meer genoemde wet, voor een ieder ter inzage zal l'g- gen ter secretarie der gemeente Kloetinge van 14 februari 1.964 totdat de commissie haar werk zaamheden heeft vol bracht. Bezwaarschriften zijn vrijgesteld van het recht van zegel. Kloetinge, 12 februari 1964. De burgemeester voornoemd. H. N. Schlmmelpenninck van der Oye. UW kunstgebit is niet voor los-vast... Goef het liever een met prosaie aebltskleefpoeder zit het de hele dag onbeweeglijk. En voeilselreBten „hopen" zich niet meer „op" verhemelte, prosafe gebitskleefpoeder veilig en desinfecterend In verband met de dienst plicht gevraagd een bakkersbediende of leerling. Bakkerij WAVERIJN, Nieuwstraat 1, Kruiningcn, tel. 517. OPROEPING. Alle zelfstandige kruide niers die de moeilijkheden zien naderen door het hui dige beleid van onze rege ring wil ik oproepen een briefkaart te zenden aan mijn adres. Het doel hier van is bij voldoende deelna me te komen tot een pro testvergadering. P. J. HOLLEMAN, Hoofdstraat 16, Kruiningen (01130- 470). Alstublieft mevrouw hier is uw P.Z.C.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4