Afschaffing verticale prijsbinding leidt niet tot lagere prijzen De bank" in Dreischor vierde diamanten feest ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA MARKTBERICHTEN Raad Oostkapelle akkoord met ontwerp-uitbreidingsplan n woensdag 12 februari 1964 W/sse/ Zoeuws-VIssndtren PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 K.N.M.B.-VOORZITTER P. G. d. WEELE Hogere prestaties niet alleen door loonsverhogingen K.N.M.B.-voorzitter P. G. v. d Weele heeft gisteravond tijdens een vergadering van Handelsbe lang Middelburg waarop mid denstanders uit alle delen van Zee land, zelfs St.-Philipsland en Ter- neuzen, acte de presence gaven een toelichting gegeven op de hou ding van het K.N.M.B.-bestuur bij de besprekingen over de loonsver hoging, de zegelactiviteiten en de verticale prijsbinding. Deze verti cale prijsbinding noemde de heer Van de Weele in de eerste plaats een zeer machtig instrument om niet prijs- maar kwaliteitsconcur- rentie tot stand te brengen. Hij meende, dat de consument daar wel bij zou varen. „Maar thans heeft de consument zich, luisterend naar de tegenstanders, nog nooit zo laten bedriegen, want het aan tasten van de verticale prijsbin ding zal bepaald niet tot prijsver laging leiden", aldus de heer Van der Weele, die er op wees, dat af schaffing bovendien in de kaart van grootwinkelbedrijf en super market speelt. De heer Van der Weele deelde de vergadering in dit verband mee. dat de minister aan de middenstandsor ganisatie toegezegd heeft geen maat regelen te nemen ten aanzien van de verticale prijsbinding zonder overleg met die middenstand. In zijn toelichting op de loonsverhogin gen merkte de heer Van der Weele o.m. op, dat in het midden van 1963 bleek, dat Nederland meer kon verkopen dan het leveren kon, dat dus het prestatie vermogen niet in staat was te voldoen aan de vraag van de consument in bin nen- en buitenland. De K.n.M.B., die volgens de heer Van der Weele zeker begrip had voor de moeilijke situatie van de vakbeweging, stelde zich echter op het standpunt, dat het prestatievermogen niet alleen opgevoerd had moeten wor den door loonsverhoging, maar tevens door een zodanige waardering van de prestatie, dat ieder bereid was er een schepje bovenop te gooien. Minder belas ting dus op overwerk. GELIJK Degenen, die matiging propageerden, schijnen nu gelijk te krijgen, ook de K.N.M.B., betoogde de bondsvoor zitter, hoewel hij het beter zou vin den als dat niet het geval zou zijn. HU noemde nog enkele andere facet ten, die het loonakkoord omgaven: er moet in de middenstandssector steeds meer een beroep worden gedaan op vreemd geld; de regering heeft vol gens de K.N.M.B.-voorzitter de in he vooruitzicht gestelde belastingverla ging illusoir gemaakt, terwijl volgens hem ook de inkomensverdeling scheef getrokken wordt. „De midden stand zal een groot deel van d< loonsverhoging moeten gaan betalen" veronderstelde hij. De heer Van der Weele vroeg zich dan ook af waarom de christelijke en de katholieke bond met de loonsverhoging akkoord zijn gegaan. ZEGELS Ten aanzien van de zegelactiviteiten zei de K.N.M.B.-voorzitter: „De K.N.M.B. heeft altijd het zegelen willen verbieden, omdat het alleen maar leidt tot narig heid en prijsversluiering". Hij betoogde, dat de K.N.M.B niet heeft willen mee werken met de bankzegelactie van de christelijke en de katholieke bond, omdat Telefoonverbinding met Z.-Vlaanderen gedeeltelijk gestoord Het telefoonverkeer tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en de rest van Nederland is dinsdag tussen ongeveer half tien 's ochtends en één uur 's middags voor een groot deel gestremd geweest. Een klein deel van het telefoonverkeer kon onderhouden worden via de straal zenders te Goes en Terneuzen en door middel van de telefoondienst te Terneuzen. Deze storing was ontstaan door dat een dragline in de Hellegat- polder tijdens de werkzaamheden voor de „Herverkaveling Stoppel dijk" twee grond kabels kapot had getrokken. Dit gebeurde kwart voor negen. Mensen van de tech nische dienst van de P.T.T. uil Terneuzen hadden omstreeks één uur de kabels provisorisch her steld. De kabels waren over een lengte van ongeveer twee en een halve meter vernield. De technische dienst van het tele foondistrict Breda zullen de ka bels tjjdens de zogenaamde „ver keersarme" uren vannacht her stellen. een dergelijke bankzegel precies dezelfde is als alle andere zegels er geen omzet- verbetering van te verwachten is en het geen maatregel is om de positie ten op zichte van het grootwinkelbedrijf te ver stevigen. „Het zou betekenen, dat we in het over leg met de regering op basis van het loonakkoord geen voet meer aan grond kregen, omdat we nog een korting zouden geven op reeds te laag geachte prijzen", merkte de heer Van der Weele op. „De kranten hebben de prijzen ver. hoogd. maar ze staan vol met be weringen. dat het met de prijzen niet goed gaat. Dat is inconsequent", meende de K.N.M.B.--'oorzitter. „Wij moeten van de minister eisen, dat hy bfj de bepaling van het prijsbeleid overlegt met de middenstand. Tevens moet geprobeerd worden om de con sumentenorganisaties te matigen in hun tendentieuze voorlichting". ZATERDAGMIDDAG In het kader van de besprekingen over de 5-daagse werkweek achtte de heer Van der Weele het van groot belang, dat de zaterdagmiddag als koopperiode ge handhaafd blijft. „In de huidige periode van spanningen kan de detaillerende middenstand zich niet de weelde ver oorloven om de omzet te verkleinen", aldus de K.N.M.B -voorzitter. „We moeten zo actief worden als we soms passief zyn", riep hy de midden standers op. „Dan zullen we kunnen voorkomen, dat de middenstand vogel vrij wordt verklaard". Na afloop volgde nog een Intensieve gedachtenwlsseling. De vergadering stond onder leiding van de heer A. Iman. se. die er op wees, dat de regering nog te weinig luistert naar wat de midden stand naar voren brengt. Hij was ver heugd, dat in Middelburg een goede samenwerking tussen overheid en mid denstand bestaat. Ledenvergadering van varkensvereniging AXEL Lezingen op bijeenkomst Z.L.M.-afdeling Maandagmiddag hield de afdeling Axel van de Z.L.M. in Het Centrum de al gemene ledenvergadering, geleid door de heer W. Koster. De voorzitter toonde zich optimistisch gestemd over de finan ciële situatie van de afdeling, mede door de verschillende gemeenteiyke subsidies. De opbrengst van granen en bieten te gen slechte prqzen leidde ertoe, dat 1963 geen goed jaar werd voor de landbou wers, bovendien is de veestapel sterk verminderd. Wat de aardappelopbrengst betreft merkte de heer Koster op, aat hiermee ieder jaar iets mis is. Wat de suikerbietenopbrengst betrof toonde hij zich iets optimistischer. De heer K. de Putter deelde namens de kascommissie mee. dat de financiële za ken in orde waren bevonden. De con tributie voor 1964 werd ongewyzigd vastgesteld. Men besloot het salaris van de secretaris iets te verhogen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. W. de Putter herkozen. Tot afgevaardigden naar de algemene vergadering van de Z.L.M. werden by acclamatie gekozen de heren I. de Feyter, F. de Feijter, W. L. den Hamer en J. W. de Putter. De heer J. A. Stallaert hield een cau serie over de vogeltuberculose waarin hij onder meer behandelde het mond- en klauwzeer en de aandacht vroeg voor een regelmatige controle op varkens en schapen. De neer F. W. Buijze. assis tent van de landbouwconsulent. sprak over „Een grote vijand van de boer: de wilde haver". Hij lichtte dit onderwerp toe met leerzame dia's. Na een koffiemaaltijd sprak mr. J. F. G. Schlingemann. algemeen secretaris van de Z.L.M. over „Onrust in de land bouw", waarin hij de zekere onrust on der de Westeuropese boeren behandel de, eerst in Frankrijk, daarna In België en vervolgems ook in Nederland (Zuid- Holland). Het landbouwschap noemde de heer Schlingemann by de vigerende proble men een sterke steun. Tot slot vertoonde de heer Nobels films over de landbouw. Prijskaarting In café „De Sport" te Axel hield de Axelse Besturenbond een kaartavond voor de leden van het N.V.V. Er waren in totaal 45 deelnemers. Na een span nende kaarting was de uitslag: 1. Joh. de Vos, 0 pnt; 2. J. Zegers, 0 pnt.; 3. Mevr. C. Roose, 0 pnt.; 4. C. Roose sr.. 0 pnt.; 5. J. Dieleman, 0 pnt.; 6. J. Hamelink, 1 pnt.; 7. A. Dieleman, 1 pnt.; 8. N. Schccle, 3 pnL; 9. S. Diele man, 4. pnt.; 10. A. van Drongelen, 5 pnt. ZAAMSLAG Controlevereniging Zaamslag en Omstreken had gunstig jaar Dezer dagen hield de controlevereniging „Zaamslag en Omstreken" haar algeme ne ledenvergadering bij R. J. van de Ve- ke te Zaamslag. In zijn openingswoord kon de voorzitter verheugende mededelingen doen. De pro- duktie gegevens van de in controle zyn- de koeien gaan In opgaande lijn. Vooral de stijging van het vetgehalte is zeer bevredigend. De voorzitter constateerde verder dat de gemiddelde opbrengst van de vereniging prima ligt. ook in lande lijk verband. Bij een vergelijking met de laatste officieel bekend gemaakte cij fers staat de controlevereniging Zaam slag en Omstreken op de 16e plaats van de in totaal 949 aangesloten verenigin gen in Nederland. Minder tevreden was de vergadering over het feit dat de verschillende land bouworganisaties niet hadden ingestemd met de vraagprijs aan de regering van 35 cent per kg melk aan de veehouders. De rekening van de vereniging werd goedgekeurd met een batig saldo van 420.50. De heer Joh. Dekker te Zaam slag werd met grote meerderheid her kozen als bestuurslid. Tot leden van de financiële commissie werden gekozen de heren A. de Kraker te Vogelwaarde en P. de Feijter te Axel. Na de gezamenlijke koffiemaaltyd wer den enkele filmpjes gedraaid, om te we ten „De koe en de melkmachine" „Koninklijk bezoek aan de West". De goed bezochte vergadering werd be sloten door de voorzitter, de neer W. L. den Hamer. Tijdens de vergadering werd de lijst met de 30 beste meikoeien uitgereikt. Rubriek t m 2 11 jaar: 1. Witje, I. Verhelst; 2. Adèle 14. K. G. Tollenaar; 3. Jeltje, H. de Feijter; 4. Siccama Juweeltje, C. Boer; 5. Karolien, VHssingcn Aihambra: De zwaardvechter van Siena. 20 uur, 14 Jaar. Britannia; Filmmiddag leerlingen vijfde klassen openbare en bijzondere lagere Rubriek 3 t m 3 11 jaar. 1. Dirkje 1 van Duboishoeve. W. L. den Hamer; 2. Aukje 35. J. Dieleman; 3. Koosje 14, S. van Heve; 4. Rita, I. de Feijter; 5. Trytje, gebrs. van Cadsand; 6. Ida, L. v. d. Wege: 7 Geertje 34. Joh. Dekker. Rubriek van 4 t m 4 11 jaar. 1. Moortje 4, W. Dieleman; 2 Lente 2, W. L. de Hamer; 3. Corry 17, I. Ver- helst; 4. Beatrix van Duboishoeve. S. van Hoeve; 5. Annemieke Sikkeman, C. Boer; 6. Aagje 6, K. G. Tollenaar; 7. Rotterda s Ladij, C. Boer. Rubriek oudere koeien. 1. Nellie 10. JP. Scheele; 2. Grietje. I. Hoeve; 6. 4. K. Tollenaar; Zaterdagavond hield de varkensvereni- ;Ing „Onderlinge Hulp" te Zaamslag in le bovenzaal van „Het wapen van Zee land" haar jaariykse ledenvergadering. In zijn openingswoord zei de voorzit ter, de heer C. A. de Kraker, dat, hoe wel het afgelopen jaar niet ongunstig is geweest, de kas van de vereniging geen gunstig beeld vertoont, waartegen maat regelen dienen genomen te worden. Zo kwam het bestuur met het voorstel de contributie te verhogen. Uit een mededeling van de voorzitter bleek dat aan de heer M. Dees op 1 juli 1963 eervol ontslag was verleend als secretaris-penningmeester van de ver eniging. Ondanks een advertentie-op roep had zich geen enkele kandidaat voor deze vacature gemeld. Door het bestuur werd toen in deze functie benoemd de keurmeester van de vereniging, de heer J. Verhelst. In zyn jaarverslag zei de heer Verhelst, dat de varkensfokkery ook in deze gemeente langzaam maar zeker achteruitgaat. Het ledental daalde in 1963 van 46 naar 38. de honoraire leden van 66 naar 64. Het aantal gekeurde varkens bedroeg in 1963 61 tegen 79 in 1962. Zyn financieel jaarverslag sloot met een batig saldo van 39.29. Het totaal bezit van de vereniging verminderde met 83.85. Het bedroeg op 31 december 1962 20.159.87; op 31 december 1963 was dit 20.076.02. By de aan het slot ge houden verloting won de heer Cam. Aarens te Zaamslag-Veer de hoofdprijs 40,-. HOOFDPLAAT Jaarvergadering van „De Schelde" Dezer dagen kwam de hengelsportver eniging ,De Schelde' te Hoofdplaat onder voorzitterschap van P. Temmerman by- een voor het houden van de jaarverga dering. Men besloot tot het houden van 5 weastryden. Voorts een wedstrijd met de vereniging uit Breskens. Ook werd besloten de traditionele hengelwedstryd met de zusterverenigingen IJzendijke en Biervliet te houden. De rekening 1963 werd nagezien door de leden R. Versae- vel en C. van Dierendonck en gaf geen aanleiding tot het maken van opmer kingen. Daarna werd deze rekening vastgesteld met als inkomsten 1.706.54 en op uitgaven 401,55, zodat er in 1964 is gestart met een batig saldo van 1.304,99. Verder werd besloten aan de leden vissersvergoeding van reiskosten te ver lenen bij deelname aan wedstrijden. Deze vergoeding wordt beperkt tot één wed strijd in het binnenland en één in het buitenland. In het bestuur werden her kozen C. Pielaat en G. C. van Acker, zodat er geen wyzlgingen in het bestuur hebben plaatsgevonden. Oud-commissaris Vlissingse politie overleden In Amersfoort Is dinsdag op 83-Jarige leeftyd overleden de heer A. O. F. W. C. Gaslnjet, die van 1914 tot 1946 commis saris van politie was te Vllssingen. De heer Gaslnjet werd 8 april 1880 te Zaandam geboren en was eerst klerk bij de gemeentepolitie te Den Haag vanaf 11 december 1897 tot 1 januari 1901. toen hij werd aangesteld als inspecteur, eveneens te Den Haag. De heer Gasinjet werd december 1906 benoemd tot com missaris van politie te Culemborg. Op 2 maart 1914 volgde zijn benoeming tot commissaris van politie te Vlissingen. Tot 1 januari 1946 bleef hij commissaris van politie. Toen kreeg hy pensioen. De heer Gasinjet bleef tot 8 januari 1954 in Vllssingen wonen. Daarna vestigde hij zich te Amersfoort. Vanaf 1 maart 1943 vervulde de heer Gasinjet ook nog de ryksfunctle van wa terschout, waarbij hij onder meer be last was 'met het toezicht op de aanmon stering van bemanningen op schepen. De crematie van het stoffelijk overschot is vastgesteld op zaterdag 15 februari te Driehuis-Westerveld, na aankomst van de trein van 10 53 uur. Muziek en toneel op jaarvergadering van „Euterpe" Onder grote belangstelling heeft de plaatselijke muziekvereniging „Euter pe" te Helnkenszand haar jaarlijkse mu ziek- en toneelavond gehouden. Na het openingswoord door voorzitter H Evers- dijk wérd het muzikaal gedeelte ingezet door „Jong Euterpe" onder leiding van de heer g. Mannaert, muziekleraar te Hulst. Na deze geslaagde start van Euterpes toekomst bracht „Euterpe" onder leiding van de heer K. den Toon-i der, dirigent, een zevental nummers ten gehore welke door het publiek met warm applaus werden beloond De toneelvere niging „Heer Hendrik" uit 's-Heer- Hendriksklnderen verleende haar mede werking aan de avond met de opvoering van het detectivespel „Eksterogen" Collecte Een extra collecte voor de diaconie in de Nederlands Hervormde Kerk te Heln kenszand heeft 47,10 opgebracht. verkoudheid? WITTE KRUIS A MAAKT U VLOT WEER FIT! J Zomerwoningen en landhuizen Eenrichtingverkeer in Dorpsstraat tijdens de zomermaanden De gemeenteraad van Oostkapelle is dinsdagavond akkoord gegaan met een „Stad Sluis" verloor van Knokke De luchtbuksclub „De Stad Sluis" speel de by G. van Lanschoot te Sluis een wedstrijd tegen Knokke en verloren deze wedstrijd met gering verschil, namelijk 848 tegen 842 punten. Deze werden ais rt geschoten: Sluis: F. Baas 174; Iz. toy 170; mevr. A. van Lanschoot- de Baets 167; J. van Deurssen 167 en W. Witte 164. Knokke: W. van Speij- broeck 175; W. Velghe 170; E. Tem merman 170; J. de Jaeghere 166 en Meijers 165. Na een willekeurige verloting in drietal len werd het beste drietal: Iz. le Roij met 56; mevr. De Jaeghere met 55 en mevrouw Tex met 52. De schieting op de gelukskaart had tot uitslag: 1. W. Ghysels; 2. F. Baas en 3. J. Matthys. Carnavalsbal In hotel „Centraal" te Sluis werd een carnavalsbal georganiseerd. Heel wat deelnemers waren ter gelegenheid hier van gekostumeerd en de carnavalspret duurde dan ook voort tot in de kleine uurties. De muzikale verzorging was in handen van het orkest Bob Verwilst. CADZAND Postzegelruilaüond Maandagavond houdt de postzegelverza melaarsclub ,Het Land van Cadzand' een extra rullavond in café Dobbelaere te Schoondilke. De normale bijeenkomsten vinden altijd te Oostburg plaats, maar, gezien het regionale karakter van de vereniging worden er op bepaalde tijden elders fllatelistenbijeenkornsten gel)ou den. SLUIS „De liefhebbers" wonnen van „De Treffers" De luchtbuksclub „De Liefhebbers" uit Sluis speelde in hotel „Het Zwin" een wedstrijd tegen de „Treffers" uit Aar denburg. De Sluizenaren namen revan che op een te Aardenburg geleden ne derlaag. Sluis behaalde 836 punten en Aardenburg 830. Gedetailleerd luidt de uitslag: Sluis: H. Blaakman 170; F. Dcscamps 169; Ch. de Bree 167; C. Ek- kebus 165 en A. Verbraecken 165. Aar denburg: L. Verkruissen 170; W. Kloo- té 167; C. Hoog 166; J. de Cocq 165 en W. Cauwels 162. De schieting op de ge- ■lukskaart werd gewonnen door F. Des- camps te Sluis. Receptie in „De drie schapen" Middelburg City: feestavond personeels vereniging „Gasthuis". 20 uur. Bergen op Zoom Roxy. Hercules legen Odysseus. 20 uur. 14 Jaar. Luxor. Kapi tein Sinbad, 20 uur. Oostburg Ledeltheater: Boulevard Pigalle. 20 uur. 14 jaar. Goes Prins van Oranje: Eendaagse con ferentie van Zeeuwse C.B.T.B.. 10-16 uur Wolphaartsdyk Hotel „Ossewaarde": Le denvergadering kring West-Zuid-Bcve- land van de Z.LM.. 14 uur. Zlerlkzee Huls van Nassau: Jaarvergade ring aid. Schouwen Ned. Bond van Plat telandsvrouwen. 1415 uur. Herv. vereni- |Tot penningmeester van de voetbnlver- gingsgebouw. Verg. Chr. Plattelands- eniging „Zaamslag" is benoemd de heer 19.30 uur. |H. van Arenthals te Zaamslag-Veer. Penningmeester v.v. Zaamslag „Gemeente, kerk en bank zijn eenheid" Zestig jaar coöperatieve boerenleenbank in Dreischor is dinsdagmiddag In een notedop de revue gepasseerd. Dat ge beurde op een receptie, waarmee de „Coöperatieve Boerenleenbank Drei schor" haar diamanten jubileum vierde. Een aantal sprekers bracht, samen met voorzitter L. M. Moermond, die periode In beeld. En op de valreep kwam Drei- schors harmonie „Crescendo" de grote plaats, die „de bank" in het dorp In neemt nog met een klinkende serenade onderstrepen. Burgemeester A. H. Vermeulen van Brouwershaven bakende die positie eerst af„Dreischor wordt gedragen door drie zuilen, de gemeente, de kerk en de bank", zo betoogde hy. „Ze werken voor het maatschappeiyk, geesteiyk en finan cieel welzyn en vormen op deze wyze een drie-eenheid", aldus de heer Ver meulen. Hij was van oordeel, dat de bank In de afgelopen zestig jaar door het vertrou wen en de deskundigheid een plaats heeft ingenomen, die niet meer Is weg te denken. „De boerenleenbank, die in 1904 als eerste op het eiland werd op gericht dank zij de stuwkracht van de toenmalige burgemeester jhr. Hoeufft voorziet nog steeds in een behoefte", zo zei Brouwershavens eerste burger. Hy herinnerde er in zijn felicitatietoespraak aan. dat de omzet van de bank op het ogenblik tegen de tien miljoen gulden loopt en dat dit per hoofd van Drei. schors bevolking een bedrag van byna 10.000 is. De gelukwensen van het bestuur van de centrale raiffeisenbank te Utrecht kwamen by monde van rayonlnspectcui A. Oudkerk. Hij bracht naar voren dai by de oprichting van de bank te Drei schor de centrale organisatie no kinderschoenen stond. Nu is „d< een instelling, die moeiiyk valt weg te denken uit de samenleving, aldus de heer Oudkerk. Stond In de eerste pe riode met name de kredietverlening en het sparen voorop, later begon ook de dienstverlening een belangryke rol te spelen. Maar het verzorgen van land bouwkredieten bezet van het begin af de eerste plaats in de rij van taken. Ook hij roemde het vertrouwen, dat de bank in Dreischor heeft gewonnen. De voorzitter van de kring coöp. boerenleenbanken op Schouwen-Dui- veland, de heer P. L. Krepel uit Bruinlsse stelde in zyn woord van gelukwens nog even de zaken uit het verleden en de vooruitzichten van de toekomst aan de orde: de bemoeie nissen met de verdrongen vlassery, de mechanisatie in de landbouw, op het ogenblik de Investeringen by ae omschakeling op de tuinbouw, de re creatie, de grondpryzen. Namens de kring bood hy de bank een tekening van Schouwen-Duiveland uit 1752 aan. I feliciteerde de „diamanten collega" t namens de coöp. boerenleenbank n Bruinisse. Andere boerenleenbanken uit de omgeving, die gelukwensen aan boden: Zonnemaire (bij monde van de heer D. Deïst) en Oosterland deze week ook jubilerend die werd verte genwoordigd door de heer H. J. v. d. 5ande. Er waren ook verschillende an dere organisaties, die van hun waar dering voor het werk van de bank bly'k gaven: de coöp. landbouwvereniging Dreischor byvoorbeeld. „Het jubileum is voor U en ons zeer heugelijk", zei voor zitter S. D. Kiaasse ervan. En de heer J. v. d. Stolpe greep namens de CA.V. Schouwen-Duiveland deze gelegenheid aan om de Dreischorse bankinstelling lof toe te zwaaien voor de steun en de sa menwerking. Voorzitter L. M. Moer mond van de jubilerende bank sprak een woord van dank tot de sprekers Met enkele cyfers toonde hy daarbij de groei van de omzet aan, deelde mee, dat men nu voor het eerst de twee mil joen gulden aan spaargeld is gepasseerd en wees erop, dat de intieme sfeer van een dorp als Dreischor met name voor de dienstverlening van de bank ook zijn voordelen heeft. Vele leden van de bank en andere ge nodigden drukten op deze receptie be stuur en raad van toezicht de hand. Zo. als bekend zullen de jubileumfestivi teiten donderdag besloten worden met een revue in Zierikzee. ontwerp-uitbreidingsplan, waarvoor on langs z(jn aangekocht de terreinen en boerderyen „Duinhelm", „Vreke" en „Huis ten Duin" en welke percelen zjjn bestemd voor zomerwoningen en land huizen. Een pn ander Is noodzakelijk, omdat het bestaande plan Reygersberg- park volgebouwd is. De heren A. Don (p.v.d.a.) en C. den Hollander (g.b.) vonden, dat de ruimte, die is openge laten in het nieuwe plan voor consump- tietenten en kleine horecabedrijven, te einig is. Zy zagen hiervoor graag meer ruimte beschikbaar. De raad besloot geen toestemming te verlenen tot uitbreiding van het kam peerterrein. Verscheidene raadsleden merkten op. dat de exploitatie iets te wensen overliet. De heer Den Hollander was het niet eens met de afwijzing, om dat het hier de enige vlakbij de zee ge legen camping betreft. De raad ging akkoord met het plan dit jaar te be ginnen met de bouw van zes woning wetwoningen en vier bejaardenwonin- gen. Men besloot met vier tegen twee stemmen gedurende de maanden juni, Juii en augustus een éénrich tingsverkeer in te stellen voor de Dorpsstraat en tevens een wekelyks wisselend stopverbod in te voeren voor één zijde van deze druk ge bruikte straat. Ook voor de Water straat en de Torenstraat tot aan de Lantsheerstraat zal een éénrichtings verkeer worden ingesteld. Het ver keer uit de richting Serooskerke zal worden omgeleid via de Lantsheer straat en de Torenstraat naar de Domburgseweg. De verkeersmaatregelen ontlokten de nodige discussie. Het raadslid A. Don (p.v.d.a.) meende, dat versmalling van de trottoirs een betere oplossing zou zijn, waarmee de heer c. den Hollander (g.b.) het niet eens was, omdat dit dan alleen zou gelden voor het weggedeelte tussen Brouwerijweg en Lantsheer straat. Wethouder C. Wondergem (a.- r.) zag in een wegomlegging alleen voor het zware verkeer een (tussen(oplos sing. Zyn collega, wethouder W. K. van Nieuwenhuqzen (g.b.) vond, dat het parkeren en rijden van kleinere voertui gen ook nog de nodige stagnaties ver oorzaakten. Burgemeester Sprenger toonde zich een voorstander van omleg ging, zoals ook de A.N.W.B. had voor gesteld. Verlichting Bij de rondvraag vroeg de heer Don inlichtingen over de verlichting van het sportveld en om verlichting op het par keerterrein. Dit raadslid wees tevens op de weinig fraaie toestand van de bygebouwtjes aan de Duinweg en stelde voor deze door beplanting aan het oog te onttrekken. De heer J. M&ljaars (g. b.) wees op de haperingen van het to renuurwerk. Dit is inmiddels nagezien, zo deelde burgemeester Sprenger mee. De raad verklaarde een bezwaarschrift van A. Roose met betrekking tot een aanslag in de rioolbelasting gegrond, omdat het perceel grond van de heer Roose niet gelegen is aan een riool- leiding. De raad benoemde mevrouw Sprenger-Staring opnieuw als vertegen woordigster van de gemeente in de com missie van toezicht voor de huishoud school en besloot geen bijdrage te geven voor een geschenk voor het nieuwe Vlissingse stadhuis. Bij de aanvang van de raad had burge meester F. G. Sprenger een gelukwens uitgesproken in verband met de verlo ving van prinses Irene. MARKT GOES. 11 februari Granen en peulvruchten Tarwe, basis 17 boerenschoon af boerderij f 25 f 33 75. Schotvrije partyen tarwe liggen let» hoger In pril*. Gerst. basis !7 boeren schoon af boerderij t 24 50—f 26 Groene erwten, boerenschoon af boerdert) f 35—f 4i. Schokkers geen notering Bruine bonen, boe renschoon af boerderij f 70f 95. allee per 100 kg. Voor erwten van uitgezochte kwa liteit was de notering let» hoger Aardappelen Bintje. 35 mm opw binnen!, sortering f 7.50—f 3 50 per 100 kg Leve ring aan de sorteerinrichtmg Sorteerkoeten voor rekening koper. Naar Bintje voor ex port beslaat geen vraag Voederaardappelen noteerden f 3.24—f 4 25 per 100 kg Uien. Onafgestaart aan de so rteerin rich ling geleverd 6 cent per kg Hooi en stro. Luzernehooi f 130—f !35. Weide hooi (prima kwaliteit) 130—f 135. Veld- beemd f 75f 80 Engels raai f 65—f 70 Engel* raai 1 65—f 70. Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Tarwestro 75 Gerstestro 75 Erwtenstro, kleine groen, f 95. alles per 1000 kg Vlas Ongerepeld !223 cent per kg. Gere peld 2037 cent per kg Eieren. De eierprijB bedraagt f 1.29 per kg VEILING KRABBEND IJK F. 1] februari Appels Golden Delicious 1 80 -85 63. 75-80 72—72. 70-75 53—65. 65-70 44 —52. 60-63 32—35. 2 80-85 49—62. 75-80 40—66. 70-75 42—58. 65-70 35-44. 60-65 26—32. 2 D 12—14. 3 gr. 20—30. 3 f. 12—13. kroet 5—12 Lombart Calville 1 80-85 37. 75-80 38—41. 70-75 35—37. 65-70 23-29. 60-65 16—17. 2 80 -85 22—33. 75-80 22—32. 70-75 20—30. 6S-70 14 -23, 60-65 U—16, 2 D 11—12. 3 gr 16—19, 3 f 13, kroet 12 Jonathan 1 75-80 42. 70-75 45, 65-70 39. 2 73-80 30—39. 70-75 23—41. 65-70 22—37. 60-65 13—25. 2 D 12—14, 3 gr 15—16, 12. kroet 5 Goudrenet 2 85-90 40. 80-85 43. 75-80 42. 70-75 40—42. 55-70 36. 2 D 26. 3 gr. 34. 3 f 26. kroet 12. Laxton Superb 75-80 44—45. 2 65-70 38, 60-65 17. 3 gr 20. Winston 2 60-65 36 Peren: Conference 1 65-70 64. 60-65 54. 55-60 I 65-70 60. 60-65 52. 55-60 38. 2 D 18, 11. 3 f. 25. kroet 12. VEILING GOES. 11 februari Op monster. Conference, gas- bewaring. 1 65 mm en op 69. 60-65 5960. 55-60 47 ld gewone bewaring 1 65 mm en 3. 60-65 55. 55-60 43. Saint-Remy 1 65 en op 46-47. 2 D 45. Gewonc veiling Cox's Or. Pippin 2 70-75 116. 65-70 96. 60-65 67. grof 75. fijn 15 Goudrenet 3 85-90 43—57 80-85 44—55. 75-80 I—54. 70-75 3816. 65-70 35—38. 2 D 29—30. 2 85-90 43. 30-85 44. 75-80 40. 70-75 33. 65-70 i. grof 2939. fijn 26—30 Golden Delicious 1 85-90 76. 80-85 68—81. 75-80 70—32. 70-75 •75. 65-70 53—56. 60-65 37. 2 80-85 59—65. ■0 59—65. 70-75 54—60. 65-70 44—49. 60-65 31—32, 2 D 18—22. grof 15—39. fijn 12—19. kroet 17—23 Jonathan 1 80-85 41. 75-80 38 70-75 41—42. 65-70 36. 60-65 28, 2 D 13— 14. 2 80-85 22. 75-80 26—32. 70-75 27—33. 65-70 25. 60-65 1721 grof 10. fijn 13. op blok grof 16. fijn 12. Lombartscalville 1 85-90 48. 80-R5 48. 75-80 36—52. 70-75 33—48. 65-70 37—39. 60-63 23—31. 2 80-85 31—37. 75-80 70-75 28—29. 65-70 22—27. 60-65 17—18. D 12. grof 17—34. fijn 10—19. Winston 80-85 61. 75-80 64—75. 70-75 64—78. 65-70 57—67. 60-65 35—41. 55-60 16—22. 2 75-80 55— 67, 70-75 54—72. 65-70 41—63. 60-65 31—39, 14. 2 D 14. grof 26—31. fijn 11—12 Laxtons Superb 1 80-85 56. 75-80 59. 70-75 63. •5-70 50. 60-65 25. 2D 13 2 80-85 43. 75-80 S. 70-75 30. 65-70 22. 60-65 14 Rrof 20. fijn 12 Zoete Ermgaard 1 65-70 71, 60-65 61. 55-60 52. 2 D 25 Diverse appels kroet 12,70 Con ference 2 D 17—26. grof 22—44. fijn 12—25 St.-Remy 2 D 42. grof 40. fijn 38. Totale aanvoer hard fruit 11 700 kisten. %*EILING ST.-MAARTENSD1JK. Uien bonken 12.10, middel 40-70 9.80. drie lingen 8,06, pickles 7,30. Aanvoer 60 ton Aardappelen- Bintje 9.40, bonken 14,40 Aan- 20 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen aanvoer 1273 kg. 193—329. Schar 177 kg. Bot 453 kg Schol 881 kg. Sprot 1375 kg. Wulken 11 kg.. Kabeljauw kg Ongesorteerde vis 75 kg i 3e kwaliteit) 1200 ZUID-BEVELAND GOES Bijeenkomst districten „De brede watering" In de „Prins van Oranje" te Goes verga derden dinsdagmorgen de distrikten en 10 van het waterschap „De brede watering van Zuid-Beveland". In deze vergadering werd. zoals ook in de voor gaande districtsvergaderingen, de begro ting 1964 van het waterschap besproken, die ook in nog volgende bijeenkomsten der districten worden behandeld. Tevens kwamen enige plaatselijke vraagstukken aan de orde. verband houdend met deze begroting. Districtsvergaderingen zullen nog wor den gehouden in Kwadendamme en Bors8ele, respectieveiyk donderdagmor gen en donderdagmiddag alsmede vol gende week in Kapelle, 's morgens en in Wolphaartsdijk 's middags. KLOETINGE N.C.V.B. vergaderde De afdeling Kloetinge van de-N.C-VR. hield dezer dagen haar maandelijkse vergadering onder leiding van de pre sidente. mevrouw Kole-BIomaart. Zr. Koopman uit Yerseke droeg gedichten voor over het thema „Moeder" en ver telde na de pauze in dichtvorm over haar werk in de volksbuurten van de grote stad. Als nieuw bestuurslid werd gekozen mevrouw De Koning, terwijl de presidente werd herkozen. Als plannen van de afdeling werden aangekondigd een excursie in mei en het door eigen leden verzorgde jaarfeest, dat maart zal plaatsvinden. TE KOOP TE ZAAMSLAG aantrekkelijke HOEKWONING Nieuwbouw. Dit jaar bewoonbaar. C, J. DIELEMAN. Terneuzensestraat 28 - Zaamslag - Tel. 0 1153 - VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 2931. Weekaanvoer 437! Vet te koelen en ossen 225 Gebruik*vee 593 Vet te kalveren 220 Graskalveren 231 Nuchter# kalveren 1450 Loper* 51 BlRRen 2 Paar- den 50 Veulens 4 Schapen of lammeren 94 Weide- of zuiRlammeren 8 Bokken of «elten 13. Prijzen <re*j> voor le. 2e er 3e kwaliteit) Cln eu per kR) Vette koeien 380—410 3IO-365 270—300 Vei te kalveren 375-390 365—375 340-366 SI acht paarden Prijzen (rop voor (in per stuk) Graskalveren 575 Nuchtere kalveren 175 Loper» 140 Schapen 145 Lammeren 150 Kalf- en melkkoeien 1375 Vare koeien 975 800 700 Vaarzen 1000 800 700 Pinken 700 600 525 Vette koeien: aanvoer kleiner, handel rede lijk. prijzen als gisteren Vette kalveren: aanvoer even kleiner handel redelijk, prij zen Redrukt. Graskalveren: aanvoer iets minder, handel flauwer, prijzen onveranderd. Nuchtere kalveren- aanvoer groter, handel tamelijk, prijzen niet Reheel pri)»houdend- Lopers en biggen- aanvoer matig, handel goed. prijzen constant. Slachtpaarden: aan- voe- gewoon, handel stug. prijzen lager. Schapen- en lammeren: aanvoer kor. han del redelijk, prijzen goed prijshoudend Kalf- en melkkoeien: aanvoer even meer. handel kalm. prijzen niet lager Vare koeien: aan voer tamelijk, handel levendiger, prijzen prijshoudend Vaarzen en pinken: aanvoer matig, handel lui. prijzen constant. VEILING MIDDELBURG. 11 februari Golden Delicious 2 70-75 40—52. 65-70 30—41. 60-65 24—28. 3 grof 24—38 Jo nathan 2 70-75 44—46. 65-70 23—3:. «0-65 20—2;. 55-60 15—16. 3 grof 16—19 Goud renet 2 SO op 35—37. 75-80 36—38. 70-75 32— 36, 65-70 30—34. 3 grof 28—34 St -Remy 2 75-80 47—48. 3 grof 50—51 Conference 1 85 -60 40—41 Groenten Bintjes, bonken 12. groot 3 Rode kool 7—34. Sav kool 2242. Boerenkool 4— 15. Witte kool 22. Sla 10—14 Prei 32—59 Wit lof 29—54 Spruiten 30—81. schoon 76—ÏC8 Kroten kg 5—8 Breekpee.n 4—12 Uien 4— 13. Glas andijvie 74—93. Glas veldsla 123—164. VEILING ST.-ANNALAND. Uien middel 9.71—9.60. bonken 12.10. drie lingen 8.53—8.10, pickler» 7.24. atek L50. Aanvoer 62 ton VEILING STAVENISSE. Uien middel 10,10. bonken 11.90. drielingen 8.10. pickles 7.40. Aanvoer 50 ton Frontale botsing Een busje met werknemers van de firma J. M. te St.-Annaland. dat mensen naar Rotterdam vervoerde, is dezer dagen onder de gemeente Oudenbosch in fron tale botsing gekomen met een tegenlig ger. De inzittenden werden voor onder zoek naar het dichtsbijzijnde zieken huis vervoerd, vanwaar allen na behan deling naar huis konden terugkeren. Beide voertuigen werden aanzienlyk beschadigd. Het behaagde de Here tot Zich te nemen, onze geliefde man. vader, grootvader, zwager en NT COLAAS MARINES IZAAK KLAAIJSEN, echtgenoot van Jacomina Tevel, in de ouderdom van ruim 76 jaar. Breskens J. Klaaijsen-Tevel. Purmerend: M. P. de Bruijn- Klaaijsen en kinderen. Breskens, 10 februari 1964. Vijverlaan 28. De begrafenis zal plaatshebben op 13 fe bruari 1964 des namid dags 15.30 uur. Heden nam God on verwachts tot Zich, onze lieve man, vader, behuwd- en grootva der. GERRIT JAN ZIELMAN, in de ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam, H. Zielman van der Veen. O.- en W.-Souburg, 11 februari 1964. Putwijkstraat 5. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 14 februari aanstaande, vertrek Putwijkstraat 5 des na middags 2 uur. Geen bloemen. Op zondag 9 februari is van ons heengegaan onze lieve, dierbare moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder JANNETJE GEENE, weduwe van Jan Hoogerland, op de leeftijd van 86 jaar en 5 maanden. Goes: C. Sinke-Hoogerland. M. G. Sinke. 's-Heer-Arendskerke: A. Hoogerland. L. Hoogerland- Flipse. M. Hoogerland. M. A. Hoogerland - Maat. Middelburg: M. Griep- Hoogerland. W. Griep. Wissenkerke: C. Hoogerland. Goes: J. Hoogerland. A. J. Hoogerland- van de Velde. 's-Heer-Arendskerke J. van Schaik- Hoogerland. J. van Schaik. Bunnik: p. Hoogerland. J. C. Hoogerland- Leunis. Goes: M. Hoogerland. M. F. Hoogerland- de Lange Sluis: J. Hoogerland. Nieuwkoop: M. Buijs- Hoogerland. A. Buijs. Klein- en achter kleinkinderen. 's-H -Hendrikskinderen 9 februari 1964. Rijksweg 37. De begrafenis zal plaatsvinden op woens dag 12 februari 1964 om 14 uur op de alge mene begraafplaats te 's-Heer-Hendrikskinde- Heden is nog onver wacht heengegaan, de heer ADOLF OTTO FREDEROv WILLEM CAREL GASINJET. in de ouderdom van 83 jaar. H. F. Keetell. ex. test. Amersfoort, 11 februari 1964. Correspondentieadres: Utrechtseweg 8. De overledene is opge baard in het mor tuarium van het St.- Ellsabethziekenhiiis te Amersfoort. Bezoek aldaar van 14.30 uur tot 15.30 uur en van 19 uur tot 20 De crematie zal plaats hebben te Velsen za terdag 15 februari a s. na aankomst van trein 10.59 uur, halte Drie huis-Zuid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15