NHM Franse scj^psbouw Amsterdamse Beurs Nederlandse industrie herovert Indonesië plaat s in Klanken nit de ether Contracten ALGEMEENE FRIESCHE- GR00T- NOORDHOLLANDSCHE HAD GUNSTIG JAAR PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Aeoen? 6e ■n F Waar zijn onze schepen? DINSDAG II FEBRUARI 1964 PROVINCIALE Z B B V W 8 B O O R A N T 9 Door verbreking van contacten met Singapore in moeilijkheden WEINIG VERANDERING Voor verschillende bedrijven goede contracten De Nederlandse industrie is bezig haar plaats in de Indonesische eco nomie te heroveren, hetgeen wordt vergemakkelijkt door de verbre king tussen Indonesië en Singapo re. In de vier maanden die verlopen zijn sinds president Soekamo zijn politiek van economische en politieke confron tatie tegen de federatie Maleisië intensi veerde, hebben Nederlandse zakenbelan- gen een opmerkelijke „comeback" in In donesië gemaakt. Van Swaay en V.M.F., twee van de grootste fabrikanten van machinerieën in Nederland, zowel als de Koninklijke Paketvaart Maatschappij (K.P.M.) en Philips elektronische industrie hebben reeds contacten gelegd. Volgens Nederlandse zegslieden in Djakarta kunnen Van Swaay en V.M. F. zo goed als zeker zijn van winst gevende contracten met Indonesische staatsbedrijven als de P.N. Metrika elektro-technische industrie) en de Indonesische spoorwegen. De K.P.M. heeft onderhandeld over de verkoop van een aantal schepen aan In donesië, zo wordt gemeld. Philips heeft zojuist een contract afgesloten met de P.N". Ralintate Electronics Industry, al dus Nederlandse zegslieden. Volgens Ne derlandse en Indonesische zegslieden wordt er ook onderhandeld over de aan koop door Indonesië van tien Kokker Friendship vliegtuigen. Tinerts en rubber uit Indonesië worden naar Nederland verscheept om daar ver werkt te worden. Vóór de Indonesische confrontatie jegens Maleisië vond een groot deel van de Indonesische tin- en rubberproduktie zijn weg naar de we reldmarkten via Singapore en Malakka. Maar thans zijn de Maleisische havens taboe voor Indonesische produkten, hoe wel vele Indonesische functionarissen op de eilanden dichtbij het Maleise schier eiland zich niet veel van het verbod aantrekken. UITBREIDING BELANGEN VAN UNILEVER LTD. Unilever Ltd heeft haar belangen uit- Sebreid door een 50 pet. participatie in e nieuw opgerichte „Chemical and In dustrial Investment Company Ltd", die een aandelenkapitaal krijgt van ruim vijf miljoen gulden. De andere deelne mers zijn dr. J. Pomeraniec, president- directeur van de Commercial Plastics Industries Ltd, en het concern van Hambros Bank Ltd. De verdere finan ciering zal worden verricht met lenin gen van Unilever Ltd en de met Ham- bros Bank gelieerde maatschappijen. In de overeenkomst is de clausule opgeno men dat Unilever over tien jaar het gehele aandelenkapitaal van de nieuwe onderneming kan verkrijgen. In de „Chemical and Industrial Invest ment Company Ltd" zullen alle aande len worden ondergebracht van de „Commercial Plastics Industries Ltd iC.P.L)", waarop vorige maand door de oprichters een bod is uitgebracht van 450 pet. Het uitstaande kapitaal van de C.P.l. bedraagt ruim 14 miljoen gulden. Alle aandeelhouders hebben het bod aanvaard. De C.P.l. neemt in Engeland een leiden de plaats in op het terrein van de fa bricage van vinylfoliën en polyethyleen- verpakkingsmateriaal. De belangrijkste fabrieken zijn bij Newcastle, waar in 1948 met de produktie werd begonnen. Buiten Engeland heeft de C.P.l. belan gen in Nederland (Boekelo Plastics N.V.). België en Frankrijk. In de Ver enigde Staten is sinds kort de dochter maatschappij Vynatherm Inc. Nieuws fonds voor vastgoedbeleggingen De behoefte aan bundeling van krachten bjj vastgoedbeleggingen door institu tionele beleggers, heeft geleid tot de op richting van het Vastgoedbeleggings fonds voor Institutionele Beleggers' V.I.B.). Spreiding van risico en toegankelijkheid tot grotere projecten met als voordeel besparing op investeringskosten, vor men hiervan de basis. Het fonds wil zich richten tot alle ondernemings-, be drijfspensioenfondsen en andere institu tionele beleggers, waar naar het oordeel van de initiatiefnemers een toenemende belangstelling voor onroerend goed be staat. Het fonds beoogt o.m. een evenwichtige met een optimale levensduur. Verder hoopt men regionale concentraties van beleggingsobjecten te vormen om onder houd en beheer te vereenvoudigen. Hier toe acht de directie het noodzakelijk over een goed geoutilleerd uitvoerend orgaan te beschikken dat contacten met overheidsinstanties en huurders kan onderhouden. In het V.I.B. Is een strikte scheiding tussen beheer en bewaring doorgevoerd. De bewaring is toevertrouwd aan een trustkantoor, op naam waarvan alle on roerende goederen en andere vermogens waarden worden gesteld. Dit kantoor is tevens belast met de uitgifte van vast goedfracties. Het beheer heeft een be- stuurskantoor dat als uitvoerend orgaan optreedt. De vergadering van goed vast- fractiehouders benoemt een raad van bijstand, die toezicht houdt op het be- stuurskantoor en beslist over de beleg gingen. Weer sterke groei Veenkoloniale Bank De N.V. Veenkoloniale Bank voor Hy potheek en Scheepsverband heeft ook in 1963 op haar terrein weer grote activi teiten aan de dag gelegd ofschoon het totaalbedrag aan gesloten leningen kleiner was dan in het recordjaar 1962 toen ca. 20 miljoen, nu ca. 16 miljoen werd verstrekt. De directie meende aan vankelijk dat de winst over 1963 lager zou zijn dan die over 1962. Thans kan van een kleine winststijging melding worden gemaakt. De raad van commis sarissen zal aan de vergadering van aandeelhouders voorstellen het dividend over het door een aandelenemissie begin 1963 verhoogde kapitaal opnieuw te be palen op 29 procent. Newyorkse beurs De Newyorkse beurs is gisteren goed begonnen, maar gemengd geëindigd, nadat omstreeks hët middaguur een verkoopwoede had Ingezet die verschil lende fondsen verlies bracht. Het indus trieel dow jones gemiddelde kwam vroeger de dag op plus 2.70 te staan, maar eindigde ten slotte met verlies. De markt volgde opnieuw de tendens bij Du Pont, dat zfjn winst van ruim 17 van vorige week nu zag dalen tot een verlies van omstreeks 3. De auto's waren vast, de staalaandelen gemengd en bij de elektronica was er weinig beweging met uitzondering van IBM. dat een winst van omstreeks 2 maakte en RCA dat bijna 2 verloor. Bij de warenhuizen zakte Macy, maar Korvette won. American Crystal Sugar had te lijden van de tendens om winst te nemen. Bij de geneesmiddelen wist Richardson-Merrell zijn positie wat te verbeteren, maar Merck ging achteruit. Op de algemene HJst deden spoorwegen het het best en met name Chigago and North Western, Norfolk and Western, Atlantic Coast Line and Chesapeake en Ohio. De luchtvaartmaatschappijen kwa men hoger te liggen door de stijgingen bij Northwest, Pan American en United Airlines. In de financiële hoek kreeg Household Finance zware klappen, maar Wesco en First Charter overleefden de verkoopwoede. Bij de tabakken kwam Consolidated Cigar minder goed in de markt te liggen. Voor AKU was er geen notering. Voor Philips werd 45% genoteerd, voor Ko ninklijke Olie 43 Vi en voor Unilever 18"s. Omgezet werden 4.150.000 aandelen. Van de 1330 fondsen die verhandeld werden waren 482 hoger en 565 lager. Op de American exchange werden 1.250.000 aandelen omgezet. Aan obligaties werd voor een bedrag van 13.830.000 dollar omgezet. Stichting van een Nationale Iraakse oliemaatschappij Volgens radio-Bagdad heeft de Iraakse minister voor de olie-industrie, dr. Ab- doel Aziz ai Wattari, meegedeeld dat er een nationale Iraakse oliemaatschap pij, met een kapitaal van 250 miljoen gulden, in het leven zal worden geroe- De wet, waarin de stichting van deze maatschappij, die „De Nationale Iraak se Oliemaatschappij" zal heten, zal wor den vastgelegd, wordt over een maand van kracht. Het kapitaal zal door de Iraakse regering worden verstrekt. Daarnaast zal de maatschappij het recht hebben gelden van Iraakse of buitenlandse beleggers aan te trekken, mits het totale bedrag hiervan niet meer bedraagt dan het drievoudige van het stichtingskapitaal van 250 miljoen gulden. In de wet wordt bepaald dat „De Natio nale Iraakse Oliemaatschappij" finan cieel en in haar beheer onafhankelijk zal zijn. ZIJ kan geheel Irak als haar werkterrein beschouwen, met uitzonde ring van die gebieden, waar reeds an dere oliemaatschappijen, volgens de be palingen van een in 1962 afgekondigde wet, werken. „De Nationale Iraakse Oliemaatschap pij" krijgt drie maanden om uit te ma ken in welke gebieden zij haar werk zaamheden wil gaan verrichten. De nieuwe maatschappij zal haar winst op'basis van gelijkheid (50-50) met de regering delen. Zij zal worden geleid door een raad van zes directeuren, waarvan er drie door de regering zul len worden benoemd. Het tragisch verhaal van dp Franse cheepsltouw wordt tussen de regels door erteld in hoofdstuk vijf van het jongste nimmer van het maandblad van de ver eniging van Franse Scheepsbouwers. Dit hoofdstuk bevat een beschouwing over de nieuwe bestellingen voor de maand. Gesproken wordt over een bestelling drie bulk carriers van 38 000 ton, maar overigens worden alleen maar ge noemd een tanker van nog geen 4000 half dozün treilers. De Franse scheepsbouw heeft een jaarlijkse capaci teit van 450.000 ton. Vorig jaar werd maar 313.000 ton gebouwd. Jean Marie Pinczon, directeur van Chan- tiers de l'Atlantique te Penhoet, het frootste scheepsbouwconcern van rankrijk, heeft aezer dagen vakbonds vertegenwoordigers bij zich geroepen en voor nen een Momber beeld opgehangen wat de naaste toekomst betrof. Hij hoop te, dat een bestelling voor een tanker van 80.000 ton definitief zou worden en hij zag nog een kansje voor een tanker van 65.000 ton, maar dat was alles. Gelijk de meeste andere naties met scheepsbouw doen, wijten de Fransen hun moeilijkheden aan Japan en aan Zweden. Pinczon noemde voorts een verminde ring van de Franse scheepsbouwsubsi- dies vereist voor de Euromarkt krach tens het verdrag van Rome. Als gevolg daarvan ontving de Franse scheepsbouw vorig jaar reeds minder financiële hulp dan in 1959 het geval was. De werf van Chantiers de l'Atlantique te Penhoet. aan de Loiremonding, legt zich thans veel meer toe op machine bouw. Maar Pinczon heeft verteld dat op die manier geen soelaas wordt gevonden voor het werkloosheidsprobleem dat di rect het gevolg is van gebrek aar scheepsbouworders. Een regeringsplan om 12.000 van de 38.000 werknemers van Penhoet naar andere bedrijven over te plaatsen, heeft niet zo best gewerkt in de praktijk. Bij andere Franse werven loopt de situa tie parallel aan die bij Chantiers. Pinczon heeft de vakbondsvertegen woordigers medegedeeld, dat met ingang van maart voor een aantal werknemers de week teruggebracht wordt tot 44 uur en voor anderen tot 42 of 40- Ook dan nog zijn ten minste 650 arbeiders over bodig. Een aantal zal met vervroegd pensioen worden gestuurd, maar er zul len ook ontslagen vallen. De afgelopen week hebben arbeiders van Chantiers tegen de aanstaande besnoeiing gepro testeerd met staking en metaalarbeiders in het nabije Nantes hebben protestde monstraties gehouden. Het is echter dui delijk dat de enige remedie uit meer scheepsorders bestaat. Volgens voorlopige gegevens van de Al gemeen Friesche Levensverzekering- Maatschappij „De Groot-Noord-Holland- sche van 1845" heeft de aanvoer van nieuwe levensverzekeringen in 1963 voor de beide maatschappijen gezamenlijk ruim 784 miljoen bedragen. Dit is meer dan 23 pet. hoger dan in het voorafgaan de jaar. De netto toename was 529.5 miljoen. Hetgeen het resultaat van 1962 met ruim 46 pet. overtreft. Ook de stijging in het premie-inkomen van het schadeverzekeringsbedrijf ont wikkelde zich gunstig, aldus de directie. Het premie-inkomen van de Algemeene Friesche Schadeverzekering maatschap pij N.V. en van de met haar samenwer kende maatschappijen steeg zeer belang rijk. In de loop van 1963 werd de mijl paal van 10 miljoen gepasseerd. Het Damrak heeft de nienwe beuraweck gis termiddag rustig Ingezet. De koersen van de hoofdfondsen ondergingen slechts weinig verandering ten opzichte van het voorgaande slotnlveaa Het aanbod in de Philipshoek van Amerikaanse zijde, werd. zoals steeds de laatste tijd, zeer goed opgenomen. Hoewel het Phillpsaandeel beneden vrijdag noteerde op 149.50 tf 150 70) is de beurs toch van me ning. dat dit fonds als een muur In de markt ligt. Kon. Olie, Unilever, alsmede Hoogovens konden zich gistermiddag goed handhaven I rige week op resp. 156ZO. 143 en 603. A K U. ging week inzetten twee punten omhoog tot 529%. noemde certificaten werden bijna twee gul- W«ll.treel .loot vrijdag d, bnra- Jon hogor op I 15M0 goadvUoofd Do .t.au- wodk af mot oen «aatt .tommlog hoofda.Ko- I fond.oat.oo» gal goon vonmdortngon va» lijk als gevolg van dekkingsaankopen. Het p"'ge betekenis te zien. dow-Jonesgemiddelde voor de industrie- In de lokale afdeiingen werden de aandelen aandelen kwam er weer eens op een nieuw j van de grootbanken prijshoudend tot eerder hoogterecord van 1913». Van de Nederland- Iets lager geadviseerd Een uitzondering se hoofdfondsen noteerden Kon. Olie en Phi- vormden de aandelen van (1e Twentsche lips er een weinig hoger. De Amerikaanse Bank. Deze stukken kregen een hogere ad- senaat heeft met ruime meerderheid een wetsontwerp aangenomen waardoor de be lastingontvangst met naar schatUng 11,6 mil jard dollar zal worden verminderd Wanneer de belastingverlaging een feit is betekent dit. aldus de beurs, een goede stimulans voor bet Amerikaanse bedrijfsleven. In de scheepvaartsector was de stemming goed prijshoudend. De tendentie van de lei dende cultures was verdeeld. H.V.A. had van gering aanbod te lijden door de strubbelin gen tussen SomsJi en Ethiopië Amsterdam Rubbers lagen goed gedisponeerd In de markt, terwijl de certificaten Dell. die vo- - nieuwe beurs- stemming. Ge- Verklaring: gedaan en bieden: I Intern Industrie Scheepvaart Handel enz. Algemeen i laten: b bieden: I laten; d ex dlvldenc Amsterdamse wisselmarkt CONTANTS PRIJZEN. Amsterdam. 10 februari. Londen 10 08V.—10 00'.. New York 3«>%— 3.60%. Montreal S-33H— 3 33||Parijs 73.57—73.62 Brussel 7 24—7J4\ Kranldort 90 74%— 90.T9jStockholm 69 51—09 56 ZO- rich 63 4783 52 Milaan 57 92'i 57.97%. Kopenhagen 52 13—52:9 Oslo 5043%—5038'J Wenen 13.95% —13.96%. Lissabon 1257%—12.59. vies koers op de gunstige Inhoud van het ge publiceerde Jaorvenlog Op de incourante markt bestond belangstelling voor aandelen Prins Dokkum op de komende aandelen emissie. A.N.P.-C.B.8 B8UR8INDICF.S. 6-2 5684 10-2 567.7 >484 Ned. '59 4% Ned '60 4% Ned '47 3% Ned. '51 3% Ned '48 3% Ned *50 3% Ned "55 3". Ned. 37 3 Gr. boek "46 Doll. '47 Inv. eert. 3 Ned. '62-64 Ned. Ind. '37 6 WB. Len- '57 121 122%1 165% 161% 527%» 529% 131.80 133 50 602 600 15040 149.40 Amat. rubb. H.V.A. A.K.U. Dell M. Philips Unilever Kon. Olie 8ch. luchtv. H.AL. 116% 116% K.L.M. 57.50 5740 K.N.S.M. 162 161% UIT DE MANIER WAAROP HAYES I NAAR HAAR KUKT, ZOO IK OPMA KEN DAT LEO ETS VAN PLAN IS. DE EERSTE UITGAVE VAN 5LEU - TELGAT ZAL UITVERKOCHT 2UN. L'K HOOP DAT HU HET ZO DOET 1 DAT ER GEEN L DAGVAARDING \VAN KOMT- 2631. De oude Vic Saunders zat, wat men noemt, op z'n praatstoel. Het was zeker lang geleden, dat hij aan „mensen van het vak" zijn verhaal had kunnen doen. Hij haalde een hele verzameling zorgvuldig bewaarde fo to's te voorschijn, om zijn relaas te illustreren. De meeste waren ver bleekt of vergeeld, maar de opnamen van de diverse vliegtuigen en strijd makkers uit die jaren gaven toch een goed beeld van het leven aan het Westelijk Front. „Ach ja. het was een vreemde tijd toen. We waren jong en wilden leven, maar plannen maken voor de toekomst durfden we niet. Iedere dag kon immers de laat ste zjjn. Je hield je stoer en blasé om de angst in je binnenste te verbloemen. Je deed alsof alle granaten, modder en bloed van de oor log je niet aangingen en alsof de herinnering aan gevallen kameraden je niet roerde. Ik was toege voegd aan het Intelligence Squadron van het Tweede Britse leger. Kijk hier, is 'n foto van mijn logies. Niet veel moois hé? Een dak van gebogen ijzeren golfplaten, heel praktisch, maar 's winters om te verhippen van de kou en 's zomers gedeeld met m'n vriend. Franke Luke uit Arizona, een van onze beste vliegers". Feuilleton door Arnold Bennett Nooit had ze uitgeweid over haar vroe ger leven cn ook nooit gevraagd naar 't. zijne. Ze was een van de vrouwen, voor wie noch 't verleden, noch de toe komst schijnt te bestaan zo druk heb ben ze 't met 't belangrijke heden Hij en zij hadden beiden vertrouwd op hun karakterkennis wat elkaar, betrouw baarheid en deugd betrof. En hij was d< laaste man te. wereld, die ooit minister van financien worden zou. Voor hem was geld een hoogst belangrijk middel, waarvan men zich nu eenmaal bedienen moest. Hij had er altijd genoeg zeten. Zelfs in Putney had hij er te veel van gehad Het grootste deel van Henry Leeks twee honderd pond was nog in zijn zak en volgens zijn eigen testament kreeg hij nog zijn pond per week, waar van hij maar enkele shillings gebruikte. Zijn genoegens bestonden uit tabak, (die hem ongeveer twee stuivers per dag kostte) wandelen en te genieten van de kleuren op straat en 't geen er zo om hem heen voorviel op zijn wandelingen (wat hem niets kostte) en lezen: er wa ren in Putney drie winkels, die alles wat er belangrijks was op litterair ge bied te koop boden voor viereneenhalve stuiver per deel Hoeveel hij ook las, meer dan negen stuivers per week kon hij niet verliezen. Ge kunt zeggen, dat hij Alice had moeien dwingen, geld aan te nemen. Dat denkbeeld was nooit bij hem op gekomen. In zijn leven was geld nooit een zaak van genoeg belang geweest, om daarover een twistgesprek te hebben met zijn vrouw. Zij had te allen tijde de vrije beschikking over alles, wat hij bezat En nu kreeg geld plotseling gewicht I te voorschijn. in zijn ogen. Hij was er ontdaan van. Hij was niet bang, alleen ontsteld. Als hij ooit de gewaarwording gehad had, geld nodig te hebben en 't niet te kunnen krijgen, zou hij bang geworden zijn. Maar die gewaarwording kende hij niet. Nooit in zijn leven had hij geaarzeld goud in te wisselen, uit vrees, dat zijn goudvoorraad spoedig uitgeput zijn zou. a nu werd hij overstelpt door allerlei aagstukken. Hij ging een eindje lopen om aan die vraagstukken te ontkomen. Maar ze ver gezelden. Hij wandelde door dezelf de stralen, die hem 's morgens zo prettig gestemd hadden, Nu had hij geen ogen voor 't geen hem enkele uren geleden verrukt had. Dit kon toch 't ideale Put ney niet zijn. waar hij woonde! Het wa: stellig een andere plaats met dezelfde Ti. Het wanbeheer van een brouwe- die honderdvijftig miji van Londen af lag; de plichtsverzaking van de Britse werkman, die nagelaten had zijn gewoon aantal biertjes te drinken in de honder den herbergen, die hier en daar verspreid lagen, had, hoewel hij 't onbegrijpelijk vond, de filosofische opvattingen, die Putney heersten, de bodem ingeslagen. De aanplakbiljetten in Putney war gewoonweg walgelijk, de Pulneyse han del onbeduidend en grof, de sigaren winkelier een bekrompen, dom bur germannetje; en zo voort. Alice en hij ontmoetten elkaar op de stoep, beiden haalden ze hun huissleutel zei ze, toen ze binnen waren, is mis, hoor! Het was géén vergissing mis! We krijgen van 't jaar geen cent! En hij denkt, dat het 't volgend jaar niets beter zal zijn. £n de aandelen zullen nog meer dalen, zegt hij. Ik heb nog nooit zoiets meegemaakt in mijn hele leven. Jij?" Hij gaf toe, dat hij van zoiets nooit ge hoord had. Nadat ze boven geweest en weer bene den gekomen was, veranderde haar stem ming opeens „Nu", zei ze glimlachend, „of we iets krijgen of niet, 't is thee tijd. We zullen dus gaan theedrinken. Dat tobben geeft toch niets. Ik heb be loofd, dat ik een pastei maken zou thee, en ik zal 't doen ook!" Bij de thee diste ze nog een extra lek kernijtje op. Toen ging ze naar de keuken, waar hij hoorde zingen. Een onweerstaanba re lust om haar te zien, dreef hem de keuken. Daar stond ze, met opgesla gen mouwen, en een groot huishoud- schort over haar weelderige boezem, meel te kneden. Hij zou graag naar haar toe zijn gegaan en haar gekust hebben. Maar dergelijke dingen kon hij nooit doen op ongewone ogenblikken. „Ja", riep ze lachend, „kijk maar! Ik tob niet, daar heb ik geen tijd voor". I (Wordt vervolgd) 87 Kon. Palcetv 1 St. Ml). Ne<L 1 Niev Goud v Ommeren Rott. LI. 1 Schv. Unie i Industrie e Alb Heijn i Am. droogd. Berg Jurg. 2 Berk. Pat. 2 Blaauwh. 4 Bijenk, Calvé 6 Centr. Suil: Fokker 4 v. Gelder S Gist sp. v. d. Heem Heineken 4 Internat. 2 K.N. Papier 3 K. Zout a Muller Ned. Dok I Ned. kab. Netam NjJ verdal Rott Dr. Dok 3 Schelde N3. Schokbct. Si-holten F. StokviB Vergd Blik 1 Vergd Mach V red est. Wilton Zwanenb. Interunie Robeco Valeurop A'd Bank N.H Mij R'd. Bank Tw. Bank Am. Enka Am. mot. Am. Tel. Anaconda Beth. St. Cit- Serv. Amerlk. aand. Curt Wr Du Pont Gen Electr. Gen Mot. Int. Nick. Kennecott Nat Can Rep Steel Shell Oil Stud Pack Tide Water U.S. Steel PRKL Alkmaar A'dam '51 A'dam '56 I A'dam '56 I! A'dam '56 III Breda '54 Dordr '56 Eindh '54 Ensch. '54 D Haag '52 I D Haag '52 II R'dam '52 I R'dam '52 II R'dam '57 Utrecht '32 Z.-Holl. '57 Z-Holl- '59 DINSDAG II FEBRUARI. HILVERSUM I. 402 meter. 746 kc/s. 12.00 Angelus. 12.04 Lichte muziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor de boeren. 12.45 Platennieuws. 12.55 Actualiteiten of katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Draaien maar!lich te grammofoonmuziek met commentaar. 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. 14.10 Rieleksen: amusementsprogramma (her haling van zaterdag jl.) 15.10 Voor dracht. 15.30 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.00 Voor de zieken. 16.30 U hebt voorrang, godsdienstig program ma. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Rege- rlngsuitzending: Nieuws uit de Neder landse Antillen, door Henk Dennert. 18.00 Lichte grammof oonmuziek voor de teenagers. 18.20 Uitzending van de Boe ren Partij. Tot U spreekt de heer H. Koekoek, voorzitter van de Boeren Par tij. 18.30 Licht instrumentaal ensemble en zangsoliste. 18.50 Van klanten en wanten weten: vragenbeantwoording. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Feest - Reuzen vastenprogramma. 22.00 De zingende kerk: bespreking over kerkmuziek uit verschillende stijlperio des. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Vreemdeen keuze uit woord, zang en dans van elders... en anders. 2310 Disco Rendez-Vous 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM D 298 meter. 1007 kc/s. 12.00 Elektronisch orgel. 12.20 Rege ringsuitzending: uitzending voor de land bouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht ensemble met zangsolist. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen. eventueel actueel of gramrno- foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht orkest (opn.). 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Ik hoor. ik hoor wat U niet hoort, lezing met grammo foonplaten. 15.40 Een Gulden Vlies (II) mythe, sage en sprookje dooreen, !e- :ing. 16.00 Jeugd en ritme. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling, praat- e. 17.35 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. L8.15 Eventueel actueel. 18.20 Promena de orkest en solist. 19.00 Voor de kin deren. 19.05 Paris vous parle. gesproken brief uit Parijs. 19 10 Sopraan en piano. 19.45 Inleiding tot muziekbegrip, muzi kale lezing. 20.00 Nieuws. 20.05 Kleur rijke klanken: muziek-revue. 21.00 Ra dar: AVRO's radio-periodiek. 21.45 Licht ensemble. 22.00 Oude gewijde muziek. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Ac tualiteiten. 23.00 Klassieke grammo- foonmuziek. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S*' NTS: 14.00—14.25 Schooltelevisie. VA RA: 19.30 Mijnheer de Voorzitter, fo rum. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Muzikaal pro gramma. 21.15 Dick Powell De kluis, t.v.-fïlm, 22.05 Ouderavond: gesprekken. NTS: 22.35—22.40 Journaal. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 14.05—15.15 Schooltelevisie. 19.00 Gast- programma. 19.30 De Flintstones 19.55 Sportprogramma. 20 00 Journaal. 20.20 De Kat op de koord, t.v.-feuilleton 20.50 Berliner Melodie, het Berlljnse amuse mentsleven van 1855 af tot heden. 22.20 Reportage wielrenner: de Zesdaagse van Antwerpen. 22.50 Journaal. FRANS-BELGISCHE TE LE VISIEPR OOR A MMA'S. 18.30 Berichten. 18.33 De kust en haar Seheim. 19.00 De aarde en de jaargetij en (Belgische medewerking aan: Die Grüne Woche, Berlijn). 19.30 Rocambole, filmfeuilleton. 20.00 Nieuws. 20.30 Cul tureel programma. 21.30 La Maitresse, Zweedse film. 23.00 Journaal. WOENSDAG 12 FEBRUARI. HILVERSUM I. 402 meter. 746 ke's. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Kamermuziek (gr.). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram mof oonmuziek. 9 00 Voor de zieken 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de hulsvrouw 10.10 Klassieke orkestmuziek (gr.) 10.30 Morgendienst. 1100 Klas sieke kamermuziek (gr.j. 11.15 De jeugd op eigen wieken (28). hoorspel. 11.45 Lichte grammofoonmuziek. HILVERSUM II 298 meter. 1007 kc 8. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om ca. 7.30 Van de voorpagina). 8 00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammo foonmuziek. 8.55 Kookpraatje. 9.00 Och tendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke gewijde muziek (gr.). VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Lichte grammofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.35 En nu Amsterdam, geva rieerd programma Even puzzelen Horizontaal: 1. spadesteek, 5. publieke wandelplaats, 9. kleur. 11. bedrijver, 12.' geheel. 13. niet dezelfde, 15. vader, 16. stuk chocolade, 13. opdracht, 20. beken de motorraces, 21. slaapplaats, 23. na melijk, 24. verdrietig, 25. pers. voor naamwoord, 26. familielid, 27. rivier in Friesland, 29. middelpunt, 31. meisjes naam, 33. boom, 34. stad in Duitsland, 37. aankomend. 38. oxydatie, 40 behoor lijk, 42. kleefkruid, 43. echtgenote- Verticaal: 1. den, 2. schildersbehoefte, 3. dierengeluid, 4. trede, 5 deel, 6. ten bedrage van, 7. havenstad aan Oostzee, 8. krakend geluid, 10. (Scheik.) stannum, tin, 11. lidwoord. 14. klein kind, wondvocht, 19. vishaak, 21. pratende vogel, 22. binnenkort, 25. gestoei, 23. hertensoort, 29. vrucht, 30. aanstelle rig wicht, 31. uniek, 32. bewijsstuk, 35. stuiver, 36. bijwoord, 39. vogeiprodukt, ivicr in N.-Brabant. De oplossing van de vorige puzzel luidt: Vlissingse bokser werd kampioen De Vlissingse bokser Bennie Bentem van D.O.S. (zwaar welter) is maandagavond tijdens bokswedstrijden in Odeon te Rot terdam kampioen van Zuid-Holland en Zeeland geworden door een overwinning op punten op de Hagenaar S. Ling. Tottenham verloor met 4-0 Het is de topclubs uit de eerste divisie van de Engelse voetballeague, Totten ham Hotspur en Liverpool, niet gelukt ongeschonden uit de stryd tc konion te gen de plaatselijke tegenstanders West Ham United en Everton. Liverpool ging. in wat men In de havenstad wat dich terlijk als „de slag aan de Mersey" had betiteld, met 8-1 tegen de kampioen an het vorig jaar Everton ten onder n de spurs leden hun tweede achtereen volgende nederlaag, nu met de rake cyfërs 4-0, tegen het toch bepaald niet imponerende West Ham United. Blackburn Rovers profiteerde het meest van deze „dwalingen". De Rovers had den in een rustige wedstrijd geen moeite met Nottingham Forest (2-0) en brach ten hun punten totaal op 37. twee min der dan leider Tottenham, dat evenwel eenmaal minder in het veld kwam. Op de eerste plaats staat nu Liverpool, rela tief zelfs een punt vóór op de leiders. Tottenham is volkomen van slag, voor diegenen die meenden dat ae g. dwongen afwezigheid van aanvalsleider Bobby Smith daaraan debet was moet het een teleurstelling geweest zijn te constateren dat Tottenham ook met Smith geen schaduw van de gjote ploeg eerder uit het seizoen was. West Ham speelde een degelijke partij voetbal en liep geleidelijk uit naar de duidelijke 4-0-zege door treffers van Hurst, Sis- sons. Boyce en Byrne.. Chelsea stelde teleur door een 3-2 ne derlaag tegen Wolverhampton Wande rers. De Wolves hadden een flitsende start en voor Chelsea goed en wel warmgedraaid was keken de jonge Lon- denaars reeds tegen een 3-0 achterstand aan, die zij niet meer konden goedma ken: 2-3. 1 z »l 7 r 1 1 1 i w M I 3» p 1 1 w Lp. Als het beheer van uw ver mogen u problemen geeft, vraag dan de N.H.M. eens beleggingsadvies Voor iedere cliënt stellen wij op verzoek een be gingsschema samen dataan zijn omstandigheden is aan- gepast.Ons14-daagsBeurs- bericht is op aanvraag gratis verkrijgbaar. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ BANK HOOG EN LAAG WATER Viissingen Terneuzen Hans weert Zierikzee Wemeldinge 1.17 1.74 1.43 1.92 2.20 2.02 2.40 1.22 3.07 1.47 nap uur meter 13.37 2.04 14.06 2.22 14.44 2.34 15.02 1.37 15.23 1.63 anp uur meter 7.48 1.98 8J6 2.15 8.48 2.28 8.35 1.65 8.44 1.88 anp uur meter 19.57 1.84 20.29 2.03 20.5? 2.14 20.40 1.50 20.57 1.71

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9