Rilland bezorgd over herindeling gemeenten AGENDA HOEST? Yerseke verloor met 1-3 van Koewacht ZUID-BEVELAND Yerseke: teruggang havencijfers SANERINGSWONINGEN IN YERSEKE VOORLOPIG WEER VERHUURD MARKTBERICHTEN DINSDAG 11 FEBRUARI 1964 WiSSEL DEVELANDlN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT a Burgemeester Jobse tot raad RATIOBOUW OPLOSSING VOOR WONINGBOUW IN DE STREEK? De eerste officiële reactie van dit jaar op de plannen voor de her indeling van de Zuidbevelandse gemeenten is uit. Burgemeester J. C. VV. Jobse van Rilland-Bath niaakte bij dit onderwerp maan dagavond in zijn nieuwjaarsrede voor de raad enkele kanttekenin gen. Hij deed dit naar aanleiding van „stellige geruchten", dat het ministerie van binnenlandse zaken het provinciaal bestuur een ont werp over de herindeling heeft voorgelegd. „Een ontwerp, waar ook Rilland-Bath bij betrokken is", zei burgemeester Jobse. Hij verklaarde, dat er ten oosten van het Kanaal door Zuid-Beveland niet meer dan twee gemeenten zou den zijn geprojecteerd. „Dat is een somber bericht", meende de heer Jobse. Hij wees erop, dat Rilland- Balh als gemeente heeft bewezen zijn eigen boontjes te kunnen doppen er is een behoorlijk verzorgingspeil en van alle Zeeuwse gemeenten is Rilland-Bath de afgelopen tien jaar het sterkst gegroeid, zo betoogde hij. „Ik zou het zeer betreuren als dit doorging", aldus de raadsvoorzitter, die meende dat Rilland-Bath in de toekomst nog zal moeten vechten voor zijn zelfstandigheid Er was nog een andere zaak van belang, waarover de heer Jobse zijn gedachten jiet gaan: de woningbouw. Hij meende, dat men moet zoeken naar een andere wijze van woningbouw om de „weinig indrukwekkende" resultaten van het af gelopen jaar te vermijden. Daarbij dacht hn aan samenwerking tussen Kruinin- gen, Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath. Hij zag meer woningbouwkansen via systeembouw volgens de ratiobouw Als de gemeenten op dit punt samenwer ken. hun toegewezen woningen „in één Kt" te doen. zag hij kansen voor bouw- sparende methoden, die de gemeenten 25 pet. winst aan woningen kunnen op leveren. Hij deelde de raad mee, dat de burgemeesters en wethouders uit de be trokken gemeenten deze zaak volgende week nader zullen bestuderen. Schelde-Rijn Burgemeester Jobse stond verder stil bij „een ook voor Rilland-Bath his torische gebeurtenis": het akkoord Schelde-Rijnverbinding. „Over de perspectieven voor de gemeente valt op het ogenblik nog weinig te zeg gen", aldus de heer Jobse, die even wel van mening was, dat er ook voor Rilland-Bath voordelen aan zyn ver bonden als het Kreek rakplan door gaat. Nadat hij de belangrijkste beslissingen van 1963 had gereleveerd, deelde de heer Jobse mee, dat de raad dit jaar ver moedelijk een voorstel te behandelen krijgt over de bouw van een school- instructiezwembad en de bouw van een nieuwe gemeentewerkplaats. Verder zal dit jaar de verbetering van de weg Rilland-Bath klaar komen, evenals de straatverbctering in de kom van Rilland Nieuwe school Het voorstel om voor een bedrag van 25.000 mee te werken aan de mo dernisering van de r.-k. school in de gemeente werd teruggenomen. Niet omdat de raadsleden er niets voor voelden. Integendeel: de heren kwa men het bestuur verder tegemoet dan het verzoek reikte. De heer R. Rijk (k.v.p.) zei namelijk: „Het voorstel bevredigt niet helemaal. De school is oud. En ze ligt ver buiten het dorp. Is het verantwoord om een dergelijke „hap" te investeren? Is geen mogelijkheid om de school dichter naar het dorp te halen. Nieuwbouw in het uitbreidingsplan bijvoorbeeld?" Bur gemeester Jobse was het daar in prin cipe wel mee eens. „Het zou doeltref fend zjjn als er daar een school werd gebouwd", vond hij. En om deze moge lijkheid waar ook de andere raads leden het wel mee eens waren eeni nader te bespreken werd het oorspron kelijke voorstel teruggenomen voorbeeld bij de vijver in Rilland kan worden neergezet. Drie krotwoningen in de Stationsstraat werden voor een be drag van ƒ500 gekocht. De gemeente kan nu na afbraak twee andere wonin gen bouwen „hetgeen een bescheiden be gin zou zijn van de zo noodzakelijke sanering van de Stationsbuurt", zoals b. en w. in hun toelichting schreven. Verder gaf men zijn goedkeuring aan een verzoek van de voetbalvereniging „Rillandia" de vergoeding voor het ge bruik van het sportterrein door de ju niorenelftallen van 5 op 2,50 te bren gen. Het tweede verzoek de kosten van het vastrecht van water en elek triciteit voor gemeenterekening te ne men werd verworpen, ondanks de leidooien, die de heer L. P. J. Branden- urg (p.v.d.a.) voor de vereniging hield. GOES Feestavond E.G.H.V. Scheepvaart kanaal Terneuzen-Gent In januari 1064 zijn de volgende cjjfers over de scheepvaartbeweging door het kanaal van Terneuzen naar Gent geno teerd: Zeevaart: totaal geschut op- en afvaart: 782 met 820.935 brt. Gelost of geladen te Terneuzen 89 met 77.407 brt Terneuzen rede 6 met 49168 brt. Sluiskil 22 met 23.074 brt. Sas van Gent 17 met 12.842 brt. Binnenvrt.Totaal geschut op- en afvaart: 3651 met 1.725.927 Ion. Gelost of geladen te Terneuzen 302 met 143.606 ton. Ter neuzen rede 24 met 344.783 ton Sluiskil 235 met 130.659 ton. Sas van Gent 164 met 52 933 ton. Axel Sassing 19 met 3989 ton. GEEN VOORRANG VERLEEND' SCHADE BIJ AUTOBOTSING Maandagmiddag om half één zijn In de Breedestraat te Oostburg, vlak by niet alleen de betrokken voertuigen teriële schade, maar ook werd door een wegspringend bumperstuk de voorruit van de juist passerende bestelauto van de firma O. en van de H. uit Breskens vernield. De Oostburg se vertegenwoordiger met zijn auto komend uit de richting Oostburg, reed ter plaatse linksaf de Zandstraat in en verleende daarbij geen voorrang aan de uit de tegenovergestel de richting komende rechtdoorrjjdende auto van mevrouw F. A. K. uit Soes- «erberg. VANDAAG Vllsslngen - Alhambra: D van Slena. 20 uur. 14 laar: Dr Ottestraat 3. Bedrljfsaposiolaal. 19 30 uur: Britan nia Jaarvergadering imet causerie) Ned Ver van Huisvrouwen. I Bergen op Zoom - Roxy: Hercules tegen Odyseus. 16. 18 en 20 uur, 14 laar: Luxor Kapitein Sinbad. 17 en I Terneuzen - gebouw kamer van koophandel vergadering kamer van koophandel fabrieken in Zeeuwsch-Vlaanderen. 10.45 Sas van Gent Olyraplatheater- Madame Sans Gêne. 20 uur. 14 laar Goes - Prins van Oranje Familieavond C.BTB, C.PB en CPJ op Zuid-Beve land. 19 uur Zlerlkzee - Huis van Nassau: SiudlebiJi koms' voor de fruitteelt. 9 30 uur; Con certzaal ZVU -lezing door dr J J Ok- ker, 20 uur Drelschor - Drie Schapen Receptie jubile rende boerenleenbank „Dreischor'" verkoudheid? keelpijn? GROENE KRUIS HOESTBONBONS helpen probaat en smsken heerlijk 1 Het is Yerseke in de thuiswedstrijd te gen Koewacht niet gelukt de beide puntjes in eigen huis'te houden. Zoals reeds vele voorgaande wedstrijden kreeg men ook deze keer weer hetzelfde spel- beeld te zien: een aanvallend Yerseke en een verdedigend op uitvallend spe lende tegenstander. Na een korte ter reinverkenning nam de thuisclub reeds vlug het heft in handen en ging met de gehele ploeg in aanval. Toch duurde het ruim een half uur voordat het kleine overwicht in een doelpunt werd omgezet. Linksbuiten L. Zonruiter benutte een fraaie kans en gaf zijn ploeg de leiding. Hoewel iedereen dacht, dat na dit doel punt wel meerdere zouden volgen, viel het succes aan de andere zijde. Te ver opdringen van Yerseke en een aarzeling in de verdediging en Van de Poucke was er als de kippen bij dit te benutten (1-1). Het te zeer op de aanval spelen en op dringen van Yerseke werd deze ploeg uiteindelijk noodlottig. Enkele doorbra ken van Koewacht brachten succes en na 10 minuten spelen wist Poppe binnen 5 minuten de stand op 1-3 te brengen. Hoewel Yerseke alles op alles zette om in deze stand nog verandering te bren gen gelukte dit niet meer. KAMPERLAND Vergadering A.R.-partij In de Prins van Oranje te Goes hield de Eerste Goese Hengelsport Vereniging zaterdag de jaarlijkse feestavond. Tot op het laatste moment was het programma door het bestuur geheim gehouden. Des ondanks was de Prins van Oranje geheel uitverkocht. De voorzitter, de heer S. J. Neels sprak een woord van welkom het bijzonder tot de wethouder van sociale zaken, de heer J. S. Visscher, waarna de heer A. C. Rinkhoud, de scheidende voorzitter, met zjjn echtge note namens de vereniging gehuldigd werd voor de vele werkzaamheden welke hij voor de vereniging had verricht. Hierna brachten bekende artisten een programma vol afwisseling. René van Vooren was hierbij de conferencier van de avond. Geheel in vissersstijl deden Al Preston en Valérie een manipulatie show, waarbij het toneel plotseling om getoverd was. Talrijke viskommen en acquariums sierden het toneel. Shirly het populaire teenager zangeresje en Rita Holstein oogstten eveneens veel suc ces, evenals het Hotcha Trio. De Wimie's zongen populaire melodieën en na afloop was er een gezellig hengelaars-bal. Jaarvergadering Bevelandse N.C.A.B. De Zuid-Bevelandse leden van de Ne derlandse Christelijke Agrarische Be- drijfsbond hebben in de „Opril" te Goes hun districtsjaarvergadering gehouden. Daarin kwamen verschillende huishou delijke zaken aan de orde. Na de ope ning van voorzitter C. Maas bracht se cretaris C. M. v. d. Griek het jaarverslag uit. Ook de financiële situatie van de af deling werd onder de loep genomen en bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Katsman herbenoemd. In het lopende jaar zal de bond zijn gouden jubileum vieren. Dat zal gebeuren met verschil lende festiviteiten. Daarover kregen de Bevelandse leden al wat te horen var districtsbestuurder P. Minnaard, die praatje'hield over de voorbereldin- Ook stelde hij in zyn toespraak actuele zaken aan de orde, zoals het lan delijk en provinciaal loonbeleid, waar over kortelings mededelingen zijn ge daan van de kant van het landbouw- Bij de rondvraag werd nog aan dacht besteed aan de organisatie van de zomerdag. Jaarvergadering van schildersstudieclub De schildersstudieclub „Luctor et Emer- go" hield in het „Slot Ostende" te Goes haar 17e jaarvergadering, die onder leiding stond van de waarnemend voor zitter, de heer W. Wisse. Deze kon in zijn openingswoord slechts een gering aantal aanwezigen verwelkomen. Voor het euvel, waaraan de club reeds enkele jaren lijdt, namelijk het ontbreken van een vaste voorzitter, kon ook deze avond geen oplossing worden gegeven. Beslo ten werd deze functie voor de tijd van één jaar te delegeren aan de heer F. de Jong te Goes, thans bestuurslid van S.C.S. Het jaarverslag van de secretaris, heer K. Mulder, was iets optimistischer gesteld dan vorige maal. Gewag werd gemaakt van een groot aantal activitei ten gedurende het afgelopen jaar, waar voor van de zijde van de ongeveer 200 leden goede belangstelling bestond. Ook de penningmeester, de heer J. Ver- rijzer uit Kloetinge wilde in zijn jaar verslag niet achterblijven in het vermel den van goede zaken. Hij sprak van een gezonde financiële toestand, wat het batig saldo van 839.94 duidelijk onder streepte. Een bespreking werd voorts gevoerd over de plannen ïn het komend clubjaar. Zo kwam uit de verf een „R. en D."-avond op 2 februari, 20 maart prijsvraag en een S.L.V.S.-avond rond eind april. Bij de bestuursverkiezing werden aftredende bestuursleden de he ren J. S. de Koeyer te Yerseke en K. Mulder te Goes herbenoemd. Na afloop van het huishoudelijk gedeelte kreeg een forum, bestaande uit de heren F. de Jong, A. Franse, G. van der Knaap en J. Nijsse diverse vaktechnische vragen te beantwoorden. Feestavond van personeel „De Zon" Joc pnt, lagen zaterdagavond enkele uurtjes ont spanning klaar. De vereniging organi seerde in het „Slot Ostende" een feest avond, waar een groep leden de klucht „De rare familie voor het voetlicht bracht. Een spel voor een avondje ont spanning met talrijke verwikkelingen rondom een zwervende zoon, die plotse ling in de familiekring komt opdagen en daar voor de nodige consternatie zorgt De amateurtonelisten gaven een enthousiaste opvoering van dit „niemen dalletje" onder regie van de heer A. Aartsen, die bijzonder veel succes oogst te met de vertolking van de hoofdrol, het kind. Naast hem sprongen ook de prestaties van mej. T. Barentse en de heren M. Verbrugge en J. de Koning naar voren. Voorzitter P. Witte sprak een welkomstwoord, directeur van „De Zon", de heer P. J. Geysen besloot de personeclsavond. Daarna was er gele genheid voor een dansje op muziek van de „Sing-Singers". De tonelisten zullen „De rare familie" donderdag nogmaals opvoeren tijdens de feestavond van de buurtvereniging Cou- wervestraat in het „Slot Ostende'. De A.R.-kiesvereniging te Kamperland is dezer dagen bijeen geweest onder voorzitterschap van de heer I. Tange. Tijdens deze drukbezochte vergadering in „Renata" sprak het Tweede-Kamerlid de heer Tj. Walburg, uit Friesland. Spre ker zette de zienswijzen van zijn partij uiteen over het akkoord van Wassenaar. De woningbouw wordt door de A.R.P. zoveel mogelijk gestimuleerd Over het landbouwbeleid zei de heer Walburg dat er maatregelen moeten worden genomen, zodat er ook voor het agrarisch deel van de bevolking be staansmogelijkheden blijven. Volgens de "~i rek er is minister Biesheuvel daarvoor aangewezen- persoon. De heer Wal burg zei voorts, een voorstander van belastingverlaging te zijn, mits dit niet gaat ten koste van woningbouw en de hulp aan onderontwikkelde gebieden. „Wij mogen er geen vrede mee hebben, dat we zelf in een welvaartsstaat leven, terwijl anderen van gebrek omkomen", aldus de heer Walburg. Voorts beklemtoonde ntf dat zijn partij altijd zoveel mogelijk naar sociale ge rechtigheid streeft. In dit verband be sprak de heer Walburg de loonvorming gezien van werknemers- en werkp" verszijde. Ten slotte wees de heer W burg op de taak van ieder christen, zijn stem uit te brengen op een partij ai" God als koning erkent. YERSEKE Evangelische gemeente houdt conferentie In het kerkgebouw van de evangelische gemeente te Yerseke wordt deze week een driedaagse conferentie gehouden on der leiding van de plaatselijke predi kant, ds. D. de Jonge. Verder zullen spre ken ds. H. Postma uit Rotterdam, ds. H. R. Timmerman uit Amsterdam en ds D. W. Veldkamp uit Hilversum. Het al gemeen thema is „De boodschap van Je zus Christus aan gemeente en wereld". Verder zullen enige koren medewerking verlenen aan de bijeenkomsten, die 's middags en 's avonds worden gehouden. Bouwactiviteit over 1963 in Yerseke De bouwactiviteit van de gemeente Yer seke had In 1963 een normaal verloop. Het totaal aan bouwaanvragen beliep 1.476.172,00 tegen een bedrag van 482.182,00 in 1962. Op J. januari 1963 waren 15 woningen, waaronder 8 woningwetwoningen en 7 particuliere in uitvoering en werd be gonnen met de bouw van 14 stuks, na melijk 8 woningwet- 3 premie- en 2 wo ningen in de vrije sector alsmede 1 voor de grafdelver. Voltooid werden eveneens 14 woningen, te weten 6 particuliere woningen. Op 31 december 19é3 waren In uitvoe ring 15 woningen. Vier woningen werden in 1963 afgebroken. Van 5 goedgekeurde woningverbeteringen is er slechts één voltooid. Ruim dertig aanvragen voor W.C.'s werden goedgekeurd. Momenteel zijn nog 158 tonnetjes in gebruik. De bouw van de bejaardensociëteit, waar voor In 1963 rijksgoedkeuring werd ver leend vordert gestadig, zodat dit jaar de voltooiing hiervan werkelijkheid zal gaan worden. Uitvoering „Mozart" Donderdag en vrijdag zal de muziekver eniging „Mozart" te Yerseke een uitvoe ring geven voor leden en donateurs in de zaal „Nolet". Na een gevarieerd pro gramma van het korps zal de toneelver eniging van „Scheldegalm" uit Hans- weert het blijspel in drie bedrijven ..De miljoenen van Betty" op de planken brengen. Het laden en lossen van goederen in de haven van Yerseke vertoonde ook in 1963 een gestadige zij het matige ach teruitgang. Het eindcijfer over 1963 be- 12.093.250 kg tegen 15.870.910 kg 62. In hoofdzaak gingen de twee produkten, «lie worden aangevoerd, lijk suikerbieten en mosselen in kwantum achteruit. De juiste cijfers waren: 1963 1962 Suikerbieten 1.545.800 kg Pulp 1.138.680 kg Mosselen 3.750.000 kg Schelpen 791.300 kg Bouwmaterialen 3.249.300 kg 1.112.670 kg 365.000 kg 84.500 kg 0.000 kg 55.000 kg OUDELANDE SCHIETING JULIANA" iging Juliana te Oude- :hleting op de liggende wip bij de heer J, de Rijke. In café Cen trum te Oudelande. Aanwezig waren 51 schutters van 14 verschillende vereni gingen. Z|j zorgden voor dc volgende resultaten: hoofdvogel J. Doene, van W. Teil te Ovezande; le zijvogel C. Re- mljn, van Spes-Nostra te Ovezande: 2e zijvogel L. Meyaard. van Juliana te Oudelande; le bovenkal J. J. Remijnse, van Edele Handboog te Oudelande; 2e bovenkal H. Daalman. van A.D.L.M. te Kwadendamme; le onderkal C. Remljn, van Spes-Nostra te Ovezande: 2e onder- kal G. Remijnse, van Juliana te Oude lande: le klep A. de Jonge-Rijk. van W. Teil te Ovezande: 2e klep J. Doene. van W. Teil te Ovezande; 3e klep C. D. Raas, van W. Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels O, Stecnaert, van A.D. L.M. te Kwadendamme. KAPELLE Feestavond N.C.A.B. De afdeling Kapelle van de Nederland se christelijke agrarische bedrijfsbond hield dezer dagen in het verenigingsge bouw „Obadja" haar Jaarlijkse feest avond, die onder leiding stond van voor zitter J. Kloosterman. Hoofdbestuurder P. Minnaard uit Goes sprak de aanwe zigen toe en de heren A. op 't Hof en B. de Koeyer hielden een voordracht in Zeeuws dialect. Het hoofddeel van het programma werd gevormd door een ko misch toneelspel in drie bedrijven. Gasolie Grit Oesters Pannen Water 2.335.950 kg 1.129.070 kg 5.673.370 kg 1.528.820 kg 3.149.000 kg 1.364.200 kg 425.000 kg 120.000 kg 105.000 kg 85.000 kg Totaal 12.092.250 kg 15.879.910 kg In 1963 deden 41 binnenvaartschepen de haven aan met een totale tonnage van 7436 ton. In 1962 waren dit respectie velijk 43 schepen met 6866 ton. Op de weegbrug werden 1.280.405 kg aan diver se goederen gewogen tegen 1.259.394 kg in 1962. OVEZANDE SCHIETING „SPES NOSTRA" De handboogvereniging Spes-Nostra te Ovezande hield haar schieting bij de wed. C. Verbeek. Aanwezig waren 48 schut ters van 12 verschillende verenigingen. De uitslagen waren: hoofdvogel K. L. v Steenbergen, van W. Teil te Ovezande; le zrjvogel Jan Rijk, van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek2e zijvogel W. de Jonge, van A.D.LM. te Kwadendamme le bovenkal F. Koens, van Spes-Nostra te Ovezande; 2e bovenkal A. v. d. Bulck. van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek; le onderkal P. Timmerman, van Vrije Schutters te 's-Heerenhoek: 2e onderkal niet afgeschoten; le klep C. D. Raas, van W. Teil te Ovezande: 2e klep J. Doene. van W. Tel! te Ovezande: 3e klep P. Steketee. van A.D.L.M. te Kwaden damme. Meeste kleine vogels J. Korstan- je van Spes-Nostra te Ovezande 4 stuks. BIEZEL1NGE Opbrengst collectes Voor de Heldring gestichten, Martha- stichting en Valkenheide (HeMava) is te Biezelinge in 1963 236,51 ingeza meld. Raad vergaderde Beroep over subsidie aan gerei, gemeente komt in behandeling sekse gemeenteraad woningen Stoofstraat no. 5 en 7 onbepaalde tyd aan de huidige bewoners M. P. van Houte en weduwe J. Rijkse te verhuren tegen een prys van 4,50 per week en per woning. By raadsbesluit van 25 oktober 1963 besloot de raad de ze woningen aan te kopen in verband met de realisering van het sanerings plan. Gebleken is echter, dat tot reali sering hiervan nog niet kan worden rergegaan. Besloten werd voorts tot financiering van de bouw van vier woningwetwonin- ;en in de Burenpolder, te bouwen door ie plaatselijke aannemer fa. J. Marteijn. Op een daarover gestelde vraag van de heer E. Boone (vrije lijst) deelde de raadsvoorzitter mede, dat nog een twee tal woningen is aangevraagd zodat t.z.t. twee blokken van vier woningen zullen kunnen verrijzen. Zonder verre kening besloot de raad over te gaan tot ruiling van circa vijf centiare grond in de Steeweg met de heer H. C. J. Gun ning te 's Gravenhage en met een per ceeltje grond in de Wilhelminastraat/ Mosselstraat in eigendom van de heer J. J. Marteijn. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van de gemeentewerkman, dë heer E. Ever- se, die reeds geruime tijd wegens ziekte niet in staat is zyn werkzaamheden te verrichten, werd op zijn verzoek aan hem per 1 april a.s. eervol ontslag ver leend. De voorschotten op de vergoeding, be doeld in artikel 101 der l.o.-wet 1920 over 1964 werden voor de bijzondere scholen als volgt vastgesteld: Vereni ging voor gereformeerd lager onderwijs 4138.77; Nederlands hervormde school vereniging 6800.64; Vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op ge reformeerde grondslag 9685,76 cn de Vereniging voor christelijke u.l.o. 9056,66. De voorschotten in verband met t^e aan de christelijke u.l.o. verbon den vakleerkrachten nuttige handwer ken werden vastgesteld op 2600,00, voor Lichamelijke opvoeding op 2500.00 en voor tekenen op 2900.00: totaal dus op 8000.00 Dc raad hechtte verder haar goedkeu ring aan een aantal wijzigingen van ge meentebegrotingen, bezoldigingsverorde ningen gemeente-ambtenaren en een wijziging van artikel 19 van het Alge meen Ambtenarenreglement in verband met salarisherzieningen. Het raadsbe sluit van 25 juli 1958 inzake 3% toeslag aan de gemeente-werklieden werd inge trokken. Kerkgrond Bij de aanvang van de vergadering deelde burgemeester A. C. WUlemsen mede, dat het door de raad aangete kende hoger beroep by de kroon te gen de verwerping van G.S. van het raadsbesluit van 1 mei 1963, waarin werd bepaald een subsidie te verlenen van f 20.000,00 aan de gereformeer de gemeente wegens restitutie van aankoop grond op 26 maart a.s. in behandeling zal komen. De raad kreeg voorts te horen, dat G.S. goedkeuring had onthouden aan het raadsbesluit van 30 december 1963, waarin werd besloten de termijn van on bewoonbaarheid van het pand Langevil- le 2 met één jaar te verlengen. Men achtte de toestand zodanig dat verlen ging geen verdere zin heeft. Het ge meentebestuur zal dus naar een andere oplossing moeten zoeken. In de rondvraag wilden de heren J. C. Sinke (a.r.) en C. van de Velde (c.h.) nadere inlichtingen betreffende een eventuele wijziging van bebouwings voorschriften voor de champignonhui zen. Zij wezen erop, dat een ordening wellicht theoretisch gezien goed is, maar in de praktijk tot moeilijkheden kan lei den. De heer Sinke gaf de raad toch in overweging hierop op de juiste wijze te laten voorlichtingen in deze. De raadsvoorzitter antwoordde, dat het pro vinciaal bestuur, planologisch gezien, de zaak wat rommelig vindt. Er bestaat het gevaar, dat met uitbreidingsplan nen in de toekomst champignonhuizen in de weg zullen staan. Verandering van de voorschriften zou voor een enkele nog zekere consequentties kunnen hebben. De bedoeling is echter op bredere basis een zekere ordening te verkrijgen. De heer E. Boone (vrije lijst) had enke le vragen betreffende het oude industrie terrein. Hem was voorts ter ore geko men. dat sommigen op het oude terrein in moeilijkheden "zouden komenodoor af braak of verplaatsing van de bedrijven. Burgemeester Willemsen wees erop. dat alle gebruikers van het oude terrein ter kennis was gebracht, dat per 1 januari 1965 een andere situatie zal komen. Er werd hun duidelijk gemaakt, dat het ou de terrein moet gaan verdwijnen en dat ze daarop dus niet kunnen blijven. Ver dere consequenties zullen echter nog na der bekeken moeten worden. De heer C. Pekaar (p.v.d.a.) gaarne verbetering van het staande havenlicht, daar dit bij zeer donker of mistig weer slecht waar neembaar Is. Bovendien vroeg hij het college eens nader te bekijken de weg naar het bedrijf van de fa. Van der Eindt in de Molenpolder in gemeentebeheer te nemen. De heer C. Gebraad (s.g.p.) pleitte ten slotte voor de nieuwe havenmeester Hij zag graag, dat deze onbezoldigde bevoegdheid zou krijgen ten einde krachtiger te kunnen optreden. groep van de afdeling Wemeldinge de N.C.A.B. In de pauzes waren er trak taties en een verloting. Damkampioenschap De leden van de damclub „Kapelle" speelden de afgelopen week weer enke le partijen voor het persoonlijk club kampioenschap. De uitslagen zijn: H. A. v. d. VrieC. Sulsters 02: L. Adri- aanseJ. de Neef 20 en C- Blanken- burghG. J. Lepoeter 20. 's-HEER-ABTSKERKE 's-Heer-A btskerke voteert f1200,- voor nieuwe weg De raad van 's-Heer-Abtskerke, die maandagavond in vergadering bijeen kwam, besloot tot het voteren van f 1200 als aandeel in het bedrag van f 30.000 dat door de gemeenten in de zak van Zuid-Beveland beschikbaar zal worden gesteld voor verbetering van de weg van 's-Gravenpolder naar de Smokkedhoek. Het bedrag per leerling bedoeld in artikel 55 der Lager On derwijswet over het jaar 1964 werd vastgesteld op f 104,40. De jaarwedden werden per 1 januari 1964 verhoogd in overeenstemming met de rijksrege lingen. Besloten werd voorts toe te tre den tot de gemeenschappelijke regeling tot oprichting van een bestuursschool, onder die voorwaarde, dat de lessen zul len worden gegeven op vrijdag en zater dag. De gemeenschappelijke regeling I.Z.A. wordt gewijzigd. In de rondvraag drong de heer J. C. van 't Westeinde (k.v.p.) aan op bespoediging van de plannen van aansluiting van De Poel op het elektriciteitsnet. Als de animo te klein is. lijkt het hem het beste met de weigeraars nog eens te onderhan delen. WEMELDINGE Jaarlijkse ouderavond kleuterschool Dezer dagen werd de jaarlijkse ouder avond van de gemeentelijke kleuter school in Wemeldinge gehouden in een der lokalen van de school. In deze bij eenkomst werden twee leden der ouder commissie, de dames Dagevos-v. Dalen en Rijlaarsdam-Vromans opnieuw geko zen De hoofdleidster, mejuffrouw Goe- ree, vertelde een en ander over het af gelopen jaar en gaf enige praktische aanwijzingen voor de ouders. Na de pauze hield de heer Borrie uit Goes als secretaris van de vereniging voor Veilig Verkeer de Bevelanden een causerie getiteld „Veiligheid ook voor uw kleu ter". Aan de hand van lichtbeelden wees de heer Borrie op de gevaren, die het kind in het sleeds drukker wordende verkeer bedreigen. Wethouder Schouwenaar sprak namens het gemeen- tebestur. Hij deelde onder meer mee, dat in de school binnenkort linoleum vloeren zullen worden gelegd en dankt de leid sters voor hetgeen zij in het belang van de kleuters doen. De voorzitter der oudercommissie, de heer J. Oudeman, sloot zich daarbij aan. Voor deze ouder avond was veel belangstelling, vooral van de zijde der moeders. Na afloop kon men het werk der kinderen bekijken en met de leidsters spreken. Uitvoering O.K.K. Donderdag, vrijdag en zaterdag gaf de fanfare O.K.K. uit Wemeldinge een uit voering in hel jeugdgebouw aan d< Dorpsstraat. Voor de pauze bracht OKK enkele muzieknummers ten gehore, on der leiding van haar dirigent, de heer D. Manneke Na de pauze voerde de to neelvereniging U.D.I. uit Wemeldinge een vrolijk spel in drie bedrijven op, geti teld „Gebroeders Kalkoen". VI.AKMARKT ROTTERDAM 10 februari Waterrootvla»: laf* Morirn van I 1 2.10 tot 1 225. middenpoorten van 1 2.10 tot 2.50. beet vla» van 2 55 tot 2 75 Dauwrootvla*: van 1.83 tot 2.25. Breekvla*: van 1 1.00 tot 1.60. afhankelijk 11 kwaliteit en bewerkltiK Gezwingelde lokken: van 0-80 iot 1 01 Het aanbod van waterrootvlaa wa» In de af- gelopen week wat ruimer dan vorige weken, de produktie bestond grotendeels uit lagere- 1 goede middensoorten, terwijl minder rnld- isoorten en best vla» aangeboden werden Er bestond een kalme vraag, zodat de prijzen leb op het pell van vorige week nauwelijks 1 konden handhaven De produktie werd vrij wel geheel verkocht De aanvoer van dauwrootvla» vermindert cn werd niet ten volle verkocht. In breckvla* la vrijwel geen aanbod De produktie van ge zwingelde lokken was iels ruimer, het aan bod werd niet ten volle opgenomen, de prtj- konden zich moeilijk handhaven tot Iets lager AARDAPPELBEl'RS ROTTERDAM. 10 febr. Klelaardappelen 35 mm opwaarts: I Eelgenhelmers 11—13 Bintje 39.50 Beve- j lander 1416 Meerlander 9—11 Klelaardap- i pelen 38 mm opwaarts. Eigenheimers 12—14. I Bintje 9—10 Furore 8 50—10 Klelaardappe len voor de export 35 mm opwaarts: Bintje .„n .vocht, van I maten gesorteerd geen handel Zand- j franco Ho aardappelen 35 mm opwaarts Bintje geen rerst vote'--::* handel Zandaardappelcn voor de export 33 belangstelling I' mm opwaarts: Llbertas geen handel Overige I 21—23 50. wel rassen geen handel Stemming binnenland: volger.s mon- zeer kalm: buitenland' geen vraag Voer- Vo!r- mor.- aardappelen: 230tSO Prijzen berekend per Rotter 100 kg en op de handels voorwaarden vastge steld voor de verkoop van consumptieaard appelen op wagon, schip of auto SE EIERVKUNG GRAANBEURS ROTTERDAM. ISMIJN COUJN81 t 733 kg. Kab« FEESTVERGADERING „DAM" Onder grote belangstelling van de zijde der leden hield de buurtvereniging „Dam" te Yerseke dezer dagen in vereni gingsgebouw „De Haven" een feeslver- gadermg. Nadat de voorzitter, de heer C. Sinke, de aanwezigen welkom gehe ten had. werden enkele huishoudelijke zaken afgehandeld. Het duo Coppens uit Heinkenszand verzorgde gedeeltelijk het amusementsgedeelte van de avond met muziek en sketches, terwijl ook enkele leden hiervoor hun bijdrage leverden. 158 kg. Schol 1115 kg. uw 19 kg. Sprot M kg. ig IS leg Ongesorteerde WISSENKERKE Jaarvergadering N.C.V.B. Dezer dagen hield de N.C.V.B.-afdeling Wissenkerke in het verenigingsgebouw haar jaarvergadering. Mevrouw M. A. van den Berg-Breure opende deze bijeenkomst. Bij de be stuursverkiezing werd in de plaats van mevrouw Van den Berg, die zich niet meer herkiesbaar stelde, mevrouw M. Gillisse-Pluister gekozen. In de plaats van mevrouw M. Balkenende-van der Zee werd gekozen mevrouw C. Nooijer-de Kam. Na de gebruikelijke jaarverslagen, volg de declamatie door mevrouw Wesselink uit Den Haag. Zij kreeg een aandachtig gehoor. Het bestuurslid mevr. Scheele- Kruidenier, sloot de avond met dank gebed. GF.F.RSDIJK Muziek en cabaret van Willen is Kunnen Zaterdagavond vond in het „Drenthe- huis" te Geersdijk de herhaling plaats van de muziek- en cabaretuitvoering van het accordeonorkest „Willen is Kun nen" uit Wissenkerke. De leiding berustte bij de voorzitter-di recteur van het orkest, de heer P. B. van Sprang. De aanwezigen genoten van het programma, dat met de feestouverture van H. van Langerak het muziekpro gramma opende. Na de pauze oogstte het cabaretduo de heren Blondel en Paauwe, alsmede ook de jeugdige solisten, veel succes. Met een hartelijk dankwoord aan alle medewerkenden en zeer zeker aan de heer C. Noordhoek, de organisator van Geersdijk. werd deze geslaagde avond besloten. GEREFORM. GEMEENTEN. Bedankt voor Borssele: P. Blok, Dirks- land. Nagekomen advertenties Met grote droefheid ge ven wij kennis van de geboorte van ons le venloos dochtertje. M. Remijn W. J. Remijn-Wattel. 's-Heer- Hendrikskinderen, 9 februari 1964. Oude Rijksweg 41. Heden overleed plotse ling onze lieve vader, behuwd- en grootva der, de heer SIMON PIETER VAN DER LINDEN, weduwnaar van Hendriks Suzanna van der Maden, in de ouderdom va» bijna 66 jaar. Vlissingen D. J. van der Linden. M. J. van der Linden- Kramp. P. H. Brouwers van der Linden. C. C. Brouwers. A. W. van der Linden. J. van der Linden- v. d. Berg. N. van der Linden. En kleinkinderen. Vlissingen, 10 februari 1964. Palingstraat 30. De begrafenis zal plaatshebben woens dag 12 febr. a.s. des middags om 12 uur, vertrek Palingstraat 30. De overledene is opgebaard in het Sint- Josephziekenhuis. Heden behaagde het de Heere, nog vrij onver wachts. na eeD kort stondige ziekte, zacht onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, JAN VAN LUYK, weduwnaar van T. J. de Witte, in de gezegende ouder dom van 89 jaar en 8 maanden. Psalm 91. Middelburg: A. A. van Luyk. M. van Luyk- de Boks. Zierikzee: G. van Luyk- van Velzen. Krabbendijke: E. van Boven- van Luyk. C. van Boven. Krabbendijke D. van Luyk. Hillegom: C. H- Slabbekoorn- van Luyk. Th. Slabbekoorn. Den Haag: M. A. van Bovcn- van Luyk. J. van Boven. Utrecht: H. de Wit-van Luyk. Goes: M. A. van Luyk. S. van Luyk- van Beveren. Klein- en achter kleinkinderen. Krabbendijke. 10 februari 1964. Oostweg 36. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op don derdag 13 februari as. vanuit het cultureel centrum. Noord weg 13. Krabbendijke. Vertrek 12.30 uur. Heden overleed nog onverwacht mijn huis genoot, de heer SIMON PIETER VAN DER LINDEN, in de ouderdom van bijna 66 jaar. Wed. NL Verheul. Vlissingen, 10 februari 1964. Sottegemstraat 77. Heden overleed nog onverwachts in de Stichting „Vrederust" onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante WELLEMINA VAN VAARDEGEM, weduwe van A. Gabriëlse, In de ouderdom van ruim 72 jaar. Uit aller naam, A. van Vaardegem. Westkapelle, 10 februari 1964. Heden overleed, na een kortstondig lijden, on ze geliefde vader, be huwd-, groot- en over grootvader, JAN DE VISSER Jzn., weduwnaar van Cornelia Vader, in de gezegende ouder dom van 89 jaar en 4 maanden. Westkapelle: Ca. de Visser. Em meioord: J. de Visser. Joh. de Visser- Minderhoud. Rit them: T. de Lange- de Visser. Jac. de Lange. Westkapelle: Jac. de Visser. M. de Visser- Verhage. Oostkapelle: L. Francke- de Visser. C. Francke. Klein- en achter kleinkinderen. Westkapelle, 10 februari 1964. Baaijweg E 15. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 14 febr. a.s. om 12.00 uur. op de be graafplaats te West kapelle. Enige algemene kennisgeving Heden overleed ln het St.-Josephziekenhuis te Vlissingen, na een geduldig gedragen lijden, nog onverwachts, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, onze lieve zorgzame man. vader en opa FRANZ OTS, echtgenoot van Johanna Christina Dons, op de leeftijd van 69 jaar. .- en W.-Souburg: ,- en W.-Souburg: O.- en W.-Souburg: Nw.-Zeeland: O.- en W.-Souburg: J. C. Ots-Dons H. A. Ots P. A. Ots-de Vlieger Frans Els M. de Vlieger-Ots C. J. de Vlieger Frans Ankie A. de Kramer E. de Kramer-de Vlieger A Ch de Bruin-Ots A. de Bruin Wim Vera-Roos De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis. De gezongen uitvaartdienst zal plaatshebben op donderdag 13 februari a s te 10.30 uur in de parochiekerk van O.L.V. van de H. Rozenkrans en St.-Jacob. gevolgd door de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Liever geen bezoek. Geen bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11