m Si Rilland-Bath heeft plan voor muziektent klaar Vereniging bedrijfsvoorlichting Walcheren heeft betekenis 5 m s i .i Voorlichters wijzen op mogelijkheden WALCHEREN AGENDA Ingelanden van drie polders vergaderden STICHTING KLEUTERSCHOOL Toegetreden tot de „huisvuilregeling" MARKTBERICHTEN ONTWIKKELING VAN SCHOUWEN BEPAALD DOOR VIER FACTOREN VRIJDAG 7 FEBRUARI 1964 P li O V I N C I A L E ZEEUW COURANT Hjj zei pi" van overtuigd te zijn, dat de voorlichting o.a. op Walcheren op niinder intensieve wijze gegeven zou kunnen zijn zonder do vereniging voor bedrijfsvoorlichting. De heer Koole wees er de leden tot slot op, dat er voor de toekomst veel werk le wachten staat: in de eerstkomende jaren zal er o.a. nauw samengewerkt worden met de streekverbeterings- commïssle voor Walcheren. De heer Van Nieuwenhuyzen zei in zijn openingstoespraak o.a., dat Walcheren de eerste jaren, waarin de vereniging bestond, volop in het teken van de her verkaveling stond, soms met verhitte gemoederen, hetgeen hij zo vlak na de oorlog niet zo verwonderlijk vond. De voorzitter betoogde, dat Walcheren dank zij de herverkaveling herboren is als een streek met mogelijkheden, als een streek, waar onder de oude omstan digheden niet meer gewerkt zou kunnen worden, vooral door de grote verande ringen op allerlei terrein. POSITIEF ACHTER De heer Van Nieuwenhuyzen wees er vervolgens op, dat de problemen hoe daar tegenop gewasspn te zjjn vond hü een heel moeilijk te beantwoorden vraag momenteel liggen op het ge bied van de afzet. „Om die gezond te krijgen moet U als leden positief achter de leiders van de standsorganisaties staan, zonder kleine verschillen in ge dachten tot grote geschilpunten te ma ken". meende de heer Van Nieuwenhuy zen, die kritiek verstandig achtte, maar dan opbouwende. Het verheugde dc voorzitter, dat de voorlichtingsdienst zich nog al eens mag verheugen in een negatieve hou ding van dc agrariërs: door tegen stand wordt men immers, zo stelde de voorzitter, kritisch, hetgeen hij ge zond achtte om dc zwakke punten te leren kennen. In dit verhand wees hij er op, dat van de zijde der voorlich ters nooit gesteld wordt, dat men een bepaalde richting op moet, maar dat aan de hand van praktijkvoorbeelden bewezen wordt, dat er mogelijkheden in die. richting zijn. Tevens wees hij er op, dat het thans zaak is te over denken hoe men het best eikaars be langen behartigen kan. Als tweede punt bracht ir. De Bruin de beroepcntcntoonstelling onder de aandacht, die in Middelburgs „kunst zaal" gestart is. Hij merkte op. dat zich tot nu toe rond 3000 schoolkin deren hebben gemeld om de expositie te bezoeken. Ir. De Bruin achtte het van niet te onderschatten betekenis, dat de jongens en meisjes de moge lijkheid die er vroeger niet was wordt geboden om een beroep te kie zen en er zich op voor te bereiden. Tot slot deelde hij nog mee, dat er gedurende de volgende woensdag avonden van half 8 tot 9 uur voor de ouders gelegenheid is deze tentoon stelling te bezoeken. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Van Nieuwenhuyzen als voorzitter her kozen, terwijl in de plaats van de heer AARDAPPELEN Op twee gewassen leverde de heer Van Nieuwenhuyzen commentaar: de suiker- bietenprijs achtte hij goed, die voor de aardappelen kritiseerde hij. „Die is be neden de kostprijs gedaald. Ik deel niet de mening van het parlementslid, dat waarschuwt voor een kleine oppervlakte aardappelen in dc oogst 1964, hetgeen volgens dit kamerlid ernstig zou kunnen zijn voor de consument. De producent interesseert deze heer kennelijk niet", merkte de heer Van Nieuwenhuyzen op. Ir. H. P. de Bruin, de rijkslandbouw- consulent voor de Zeeuwse eilanden, zei vervolgens, dat de belangstelling In afgelopen 15 jaar bewezen De jaarvergadering van de vereni ging voor bedrijfsvoorlichting Walcheren, die gisteren in de City foyer te Middelburg gehouden werd, had een bijzonder tintje in die zin, dat de vereniging 15 jaar geleden opgericht is. Zowel de voorzitter, de heer W. K. van Nieu wenhuyzen, als de secretaris, de heer G. Koole. besteedden daaraan aandacht. Secretaris Koole had een overzicht van deze afgelopen 15 jaar samengesteld en daaruit bleek 'onder meer, dat de Walcherse ver eniging groeide van 40 leden aan het begin tot rond 540 leden mo menteel. „In de afgelopen jaren is gebleken, dat de vereniging veel betekent voor de boerenstand", zo verzekerde de heer Koole. getuige de 15 praatavonden voor de streekverbetering Walcheren goed is. „Wij willen deze zaken be paald niet binnenskamers houden", verzekerde de heer De Bruin, die voorts zei veel van deze streekver betering te verwachten. Hij wees er op. dat tijdens dc praatavon den van de zijde van de agrariërs ver schillende suggesties op velerlei terrein naar voren gebracht zijn Hoe gevari eerd de onderwerpen zijn bleek uit de opmerking van ir. De Bruin, dat de Walcherse voorzitter „verstrikt" ge raakt is in een kookcursus voor man- BEROEPSKEUZE P. van Liere de heer J. Brouwer geko zen werd. De voorzitter dankte de heer Van Liere voor de activiteiten, die hij ontplooid heeft. BUIENONTWIKKELING Na de afhandeling van de huishoudelijke zaken hield kapitein J. H. Boer uit Woensdrecht een inleiding over de „Bui enontwikkeling in Zeeland". Hij gaf een overzicht van de onderzoekingen, die men op de vliegbasis Woensdrecht ver richt om aan de weet te komen of: 1. Het inderdaad juist is. dat regenbuien bepaalde voorkeursbanen volgen; en 2. Hoe zeearmen als de Schelde daarop van invloed zijn. Aan dit onderzoek over de invloed van land en water op de trekrichting en de intensiteit van de buien werken ook vele inwoners van Zeeland mee door o.a. me tingen van de hoeveelheden gevallen re gen. Voorts ging kapitein Boer in op het ontstaan van I onweers) buien en ver telde tevens interessante bijzonderhe den over de energie van een regen bui. Zo viel tijdens de forse bui op 1 juli van het vorige jaar op en rond de Sloedam in een half uur tijd 1000 miljoen liter water, dat is per secon de rond een half miljoen liter uit de ze bui Dat dit onderwerp de belangstelling had van de Walcherse leden bleek wel uit het grote aantal vragen, dat op kapitein Boer „afgevuurd" werd. OOSTKAPELLE Oudermiddag van chr. lagere landbouwschool Dinsdagmiddag is voor de ouders van de leerlingen uit de klassen 1 tot cn met 3 van de chr. lagere tuinbouwschool te Oostkapelle de jaarlijkse oudermiddag gehouden. Behalve de commissie van toezicht was er van de zijde van de ouders veel belangstelling. Zij woonden eerst de lessen bii. Na de theepauze vertoonde het hoofd der school, de heer R. Struijk, een aantal dia's van excur sies, benevens een aantal prachtige na tuuropnamen uit bos en duingebied In Raad bespreekt maatregelen voor verkeer Dorpsstraat De gemeenteraad van Oostkapelle komt dinsdag 11 februari des avonds om half acht in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder andere het tref fen van maatregelen ten behoeve var het verkeer in de Dorpsstraat en bespre king van het ontwerp uitbreidingsplan Duinweg. MIDDELBURG Interessante dia-avond slechthorenden Middelburg - Eleciro Dc wurger vnn Blackmoor. 19.30 uur, 14 jaar Concert zaal Galac-oncert ..Instrumentale". 20 uur City Feestavond bU huldiging pas toor H Snol, 20 uur Suisse Middelburg se Vogelvrienden. 20 uur Vllsslngen - Alhamhra: De schat in het zllvermeer. 20 uur. 14 Jaar Luxor- Texas John. 20 uur. 14 laar Goes Grand- Het rendez-vous In de nacht, 20 uur. 18 laar Prins van Oranje. Lezing dr A L Conslandse vbor Z V U over „Achtergronden van de gebeurtenissen in Afrika". 20 uur Prins van Oranje: Toneelavond achoolvor „Asira" van chr lyceum voor Zeeland, 19 45 uur. Hengstdijk zaal Heijcns: Voorlichtings avond ruilverkaveling. 19 uur. Axel - Het Cen'rum: Lezing mevrouw Clasca Ozlng.i over „Kind en expressie" Zlerikzee Concertzaal: „Grote Avond" van schoolver ..Contact Prof. Zeeman lyceum. 20 uur Bergen op Zoom Luxor Moed ls het wachtwoord. 20 uur, 14 laar. voor Voor de afdeling Middelburg van de vereniging voor Slechthorenden ver zorgde mevrouw M. C. Groot-Harte de zer dagen een dia-avond over het Mid den-Oosten. Aan de hand van mooie kleurendia's reisden de talrijke aanwezi- ;en in gedachten van Egypte met de •Tijl en de stad Cairo naar Israël. Daarvan kreeg men verschillende beel den te zien; van Jeruzalem. Bethlehem, Jericho, de Jordaan en de Dode Zee. De reis eindigde in Istanboel (het vroegere Constantinopel). Als toegift vertoonde mevrouw Groot nog bijzonder mooie dia's van de Keu- kenhof-in-voorjaarsbloei en van het die renleven in het Afrikaanse land Kenia. VLISSINGEN P.v.d.A. Vlissingen huldigde secretaris In de dezer dagen gehouden jaarverga dering van de afdeling Vlissingen van dc Partij van de Arbeid is de heer Ch. Gillissen Vcrschage afgetreden als cretaris. Hjj heeft van de oprichting af in februari 1946 het secretariaat i de afdeling Vlissingen van de '.d.A. vervuld. De voorzitter van dè afdeling, de heer M. J. van Poelje, bracht hem hulde en dank voor de grote diensten, welke hij in deze bijna 20-jarige periode aan de P.v.d.A. heeft bewezen. Als blijk van de grote waardering, welke afdelingsbestuur en leden voor het werk van de scheidende secretaris hebben, mocht de voorzitter hem een mooie fotografie van de voor oorlogse .Vlissingse boulevard overhandi gen. De' heer Gillissen Verschage, die wel als gewoon lid deel van het afde lingsbestuur blijft uitmaken, dankte be stuur en leden voor de treffende bewij zen van kameraadschap en vriendschap de afgelopen periode ondervonden en toonde zich zichtbaar verrast met het aandenken, dat hij in ontvangst had mo gen nemen. De vergadering koos de heer Chr. Ver heul, met algemene stemmen als nieu we afdelingssecretaris. De jaarstukken (jaarverslagen secretaris, penningmeester en secretaresse Vrouwengroep) werden na enkele vragen en opmerkingen goedgekeurd. Het jaarverslag van de secretaris van de raadsfractie bracht meer tongen in be weging. Ernstige kritiek kwam niet tot uiting, wel bond men de fractie op het hart hoewel begrip tonende voor de moeilijke financiële positie van de ge meente in het bijzonder de sociale voorzieningen en de voorzieningen op onderwijsgebied de volle aandacht te blijven geven. Verder werden vragen gesteld omtrent de eventuele verplaat sing van het stadhuis, de kosten van het nieuwe stadhuis, bouw van scholen, de zeewering, het badstrand, enz. De vra gen werden beantwoord door de fractie voorzitter, de heer De Priester en de bei de wethouders. Bij de aanvang van de vergadering had de afdelingsvoorzitter in zijn openingswoord aandacht gewijd aan de z.i gevaarlijke politiek van presi dent de Gaulle en zijn verontwaardiging uitgesproken over de gevangenisstraffen opgelegd aan democratisch-socialisten in Spanje, wier enige misdaad was het uiting geven aan hun politieke overtui ging. Vlissings Studiefonds Het Vlissings Studiefonds heeft in 1963 totaal 840 aan toelagen uitgekeerd. _.t betreft een totaal van vier toege stane verzoeken. Dit blijkt uit het jaar erslag van de Commissie van beheer •an het Vlissings Studiefonds. Dit fonds heeft in totaal 22 verzoeken om een toe ken. vijf afgewezen, zes ingewilligd door hel rijk en drie door het Zeeuws Studie fonds. De vier toegestane verzoeken be treffen de u.t.s. en de kweekschool. Het verslag maakt voorts melding van de voor het Studiefonds teleurstellende mededeling, dat het verzoek om verho ging van de gemeentelijke subsidie werd afgewezen ..Het gevolg hiervan zal moe ten zijn. dat b(j een stijging van de stu diekosten. en dus een groter aantal ver zoeken, de toewijzing van toelagen nog strenger zal moeten geschieden". Het kapitaal van het fonds bedroeg op 31 december 1963 1173.95. Gevonden voorwerpen Op het hoofdbureau van politie werden te Vlissingen, in het tijdvak van 28 jan. 1964 tot 4 febr 1964, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd: embleem, armband, papieren zakje met inhoud, step, kinderdas. aktentas, hon- derien, pak koffie, hondepenning, enige wanten en handschoenen. Inlichtingen zijn te bekomen van de adressen waar de navolgende voorwer pen zijn te bevragen: sjaal, medaille, balpen, portefeuille met inhoud en papie ren. cheque, bedelarmbandje. schuif- maat, bankbiljet van 10,pakje, in houdende zwembroek, handdoek, sport- broek en zeepdoos, portefeuille, porte monnee met inhoud, en enige wanten en handschoenen. NIEUWEN ST.-JOOSLAND In café de „Roode Leeuw" te Nieuw- en Sint-Joosland vergaderden dezer dagen de ingelanden van de Johanna-, de Mor- tiere-, en de Molenpolder. De vergade ring van de ingelanden van de Johanna- polder werd geleid door dijkgraaf-voor zitter C. A. Polderdijk. De rekening over het dienstjaar 1963 gaf in ontvangst 1942,10 te zien, in uitgaaf 740.97, een batig saldo derhalve van 1201,13. De begroting voor 1964 werd vastgesteld op een bedrag van f 2076,86 in ontvangst en in uitgaaf. Het dijkgeschot werd op f 27 per ha schotbaar land bepaald en wel f 5 per ha. minder dan het vorig jaar. De vergadering van de Mort ierepolder ;tond onder leiding van de heer Jac. Du- •ink, dijkgraaf-voorzitter. De rekening Collecten De collecte te Sint-Annaland voor het schulddelgingsfonds van de Nederlandse Hervormde Kerk heeft 395.24 opge bracht. De extra collecte voor de kerk voogdij van de Nederlands hervormde kerk te Sint-Annaland heeft 266.90 opgebracht. over het dienstjaar 1963 bevatte aan ont vangsten 1687,93 en f 1356.20 aan uit gaven, batig saldo 331.73. De begroting voor het dienstjaar 1964 werd vastge steld en goedgekeurd op een bedrag van f 1818.38 aan ontvangst en uitgaaf. Het dijkgeschot werd bepaald op 28 per ha. schotbaar land, evenals het vorig jaar. Op zijn verzoek werd aan de heer Jac. Durink eervol ontslag verleend als dijk graaf van de Mortierepolder na een diensttijd van bijna 44 jaar. In zijn plaats werd benoemd de waarnemend dijkgraaf de heer W. J. Dingemanse. In de plaats van de heer Dingemanse werd tot plaats vervangend dijkgraaf benoemd de heer G. Scheele. De vergadering van de Molenpolder stond wegens ziekte van de dijkgraaf de heer J. Poppe onder leiding van de plaatsvervangend dijkgraaf de heer Sam. P. Janse Samzn. De rekening over het dienstjaar 1963 bevatte aan ontvangsten 488,19 en aan uitgaven f 399,82, batig saldo 88,37. De begroting voor het dienstjaar 1964 werd vastgesteld op een bedrag van 487,27 in ontvangst en uit gaaf. Het dijkgeschot werd op 17 per ha, schotbaar land bepaald 2 per ha. hoger dan vorig jaar. De heren J. Pop pe en Sam. P. Janse werden beiden her benoemd, resp. als dijkgraaf en plaats vervangend dijkgraaf. EERSTE IN GESCHIEDENIS RAAD RITTHEM WERKTE MEE AAN De gemeenteraad van Ritthem heeft tij dens zijn vergadering van gisteravond onder voorzitterschap van burgemees ter P. Daniëlse besloten op verzoek van het bestuur van de ehr. school medewer king te verlenen aan de inrichting van een kleuterschool in één der lokalen van de lagere school. Het bestuur van de schooi heeft het gemeentebestuur in de afgelopen dagen een lijst aangeboden met de handtekeningen van ouders van twintig kinderen. Wanneer de hogere instanties met deze plannen akkoord gaan, zal dit de eerste kleuterschool worden van Ritthem. De raadsleden hielden hun eerste verga dering in het nieuwe jaar in een fraai opgeknapte raadzaal, voorzien van een goede verlichting. Burgemeester Daniël se sprak daarover in zijn openingswoord zijn verheuging uit. Enkele markante punten uit het afgelopen jaar noemde de burgemeester het zo goed als gereed komen van de riolering en de herbestra ting welk laatste werk in juni a.s. de finitief opgeleverd zal worden. In een unr tijd werkte de raad zicli vervolgens door de lijvige agenda van 26 punten heen. De restauratie van de kerktoren zal een uitgaaf vergen van 26.000; over mogelijke subsidie- bijdragen kon de burgemeester nog geen mededelingen doen, omdat het ministerie op het verzoek daartoe nog niet gereageerd heeft en Ged. Staten afwachten wat het rijk zal doen. Voorts heeft de burgemeester getracht om ook de kindenen van de leden van de geref. gemeente in te laten enten te gen kindei-verlamming. De oproep van de burgemeester aan deze ouders heeft echter niet mogen baten, zo deelde de heer Daniëlse mee. Verbetering van de Rammekensweg de Zandweg is volgens het wegscl Walcheren nog niet mogelijk, omdat uc daartoe noodzakelijke afsluiting van de Rammekensweg in verband met de Sloe- werken niet uitgevoerd kan worden. Voor het plaatsen van een wachthuisje voor buspassagiers aan de provinciale weg, waarlangs in de toekomst een autobusverbinding geprojecteerd is naar het Sloe en Nieuwland, kregen b. en w. nog geen vergunning van Ged. Staten. Over de verwezenlijking van een auto busdienst staat volgens het provinciaal college namelijk nog niets vast. De raad ging voorts akkoord met en kele subsidiebedragen. De vereniging voor instrumentale muziek te Middel burg mag rekenen op een bedrage van 15 uit Ritthem; voor het nieuwe oefen lokaal van de Rode-Kruisafdeling Sou- burg-Ritthem stelde de raad een bij drage van 300 vast. Ophalen huisvuil Voorts besloot de raad toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling voor het ophalen van huisvuil op Walcheren. Voor de aanschaffing van S0 emmers werd een krediet uitgetrokken van 1200. Het tarief voor de eerste emmer be draagt 10, alsmede 6 voor elke ex tra emmer. Dc districts-t.b.c.-arts zal in de loop van 1964 een bevolkingsonderzoek naar tuberculose houden, hetgeen voor iedere deelnemer zal neerkomen op een bijdrage van 1.75 (foto). De raadsleden verzekerden de burge meester zich met genoegen onder de huisbezoekers te willen scharen, die de bevolking zullen opwekken aan het onderzoek deel te nemen. Boer Koekoek sprak in Oostburg Ongeveer 350 West-Zeeuws-Vlamingen toonden donderdagavond belangstelling voor de leider van de Vrije Boeren Par tij, tevens Tweede-Kamerlid, de heer H. Koekoek, die in hotel ..Du Commerce" te Oostburg op zijn Zeeuwse tournee een rede hield. Na een korte inleiding door de heer G Riemens uit IJzendijke. die deze avond niet direct als een propa- gandabijeenkomst van de zijde van de spreker zag, maar meer als een bijeen komst om contact te kweken met de kiezers, sprak de heer Koekoek over de problemen in de landbouw Voor de inhoud van de toespraak, waarin de vele kritiek op alle andere politieke partijen, landbouwschap en slandsorganisatie op viel, verwijzen wij naar het uitgebreid verslag van dt bijeenkomst in Kiooster- zande in de krant van dinsdag. Van de gelegenheid tot het stellen van -.-ragen maakten enkele aanwezigen gebruik Hierbij werden onder meer de eierexport naar Duitsland, de garantieprijs voor sui kerbieten en de ontruimde boerderijen in Hollandscheveld aan de orde gesteld- VEILING ST.-MAARTES'SPIJK Uien: bonken 1319. middel «0/70 1190. drie lingen 901. pickler 730 Aanvoer 70 ton- Aardappelen: bintje 9001050, bonken 1540 Aanvoer 30 ton. EIERMARKT BARNEVELD Prijzen (in 1 per 10O stuks): Eieren van 55/05 gram 7 65—9 50. alg pril* 8.45. alg. kg-priJs 1-39—146. kg-prtj* t-40 op basta 60,5 gram. Leswagen remde lichte botsing Op de Noordsingel te Middelburg werd donderdagmiddag omstreeks kwart voor drie een personenauto licht beschadigd toen de bestuurder, P. J. S. uit Vlissin gen niet tijdig genoeg bemerkte, dat een voor hem rijdende militaire leswagen. be stuurd door de dienstplichtig soldaat A. A. M. J. uit Gouda, plotseling remde De personenauto botste op zijn voorgan ger. De militaire wagen werd licht be schadigd. Er waren geen gewonden. Verplaatsbaaruitneembaar Verbouwingen in r.-k. lagere school Rilland-Bath heeft een plan voor de bouw van een uitneembare en verplaats bare muziektent op tafel. Daarmee zal een bedrag van f 7500 gemoeid zijn. Het gemeentebestuur is erover in overleg ge treden met de muziekvereniging „Rülan- dia", die het op het ogenblik zonder een tent voor openluchtconcerten moet stel len. Zoals bekend moest de vroegere mu ziektent verdwijnen als gevolg van een verbouwing aan bakkerij Dieleman. Aan staande maandagavond zal de raad van Rilland-Bath een beslissing nemen over het nu opgestelde plan. In hun voorste! schrijven b. en w. dat het verdwijnen van de vorige muziek tent bepaald niet als een verlies mag worden aangemerkt, gezien de staat waarin deze verkeerde. Bovendien Burgerlijke stand ARNEMUIDEN Bevallen: M. Coppoolse-Roose d. C. Meer man-van Belzen z. M. J. Oosterling-v. d. Weele z. K. M. de Wilde-Krijger z. Ondertrouwd: G. de Rijke 20 J. en N. Meer man 18j. Getrouwd: J. W. Allaart 25 J. en J. var Gruiter 13 J. Overleden: P. C. Riemens 2 mnd. C. Verniel 87 J. wed. v. W. Goedhart. J. vai Ketterij 81 J. wed. v. J. Schroevers. J. Nooijer 74 j. e. v. M. van de Gruiter. M. Blaasse 84 J. e. v. N. Molhoek. KOUDEKERKF. Bevallen: J. Paauwe-van Belzen z. M. A. I. Kesteloo-Wegman z. F. M. de Witte-Bommel- jé d. L Prins-Maas z. J. M- Ostê-Koole z. Getrouwd: P. Roelse 27 j. en J. Tevei 20 j. J. W. Christiaansen 22 J. en A. H. M. Oerle- Overleden: D. van de Wege 84 J. W. C. Bras ser 93 j wed. v. C. Kort. L. Sinke 91 j. e. v. A. van der Welle M. Eversdijk 80 J. wed. v. P. C. van der Vliet. L. T. van Vlijmen 73 J. wedn. v. S. L. van der Linde. WESTKAPELLE Bevallen: P. Flipse-Minderhoud d. F. Hui- brcgtsc-de Kam d. M. Verstraate-Drasser z. L Lous-Hulbregtse z. A. Joziasse-v. d. Putte z. W. Verhage-Tanker z en d. Ondertrouwd: A. Minderhoud 23 J. en G. Verhulst 22 j. Getrouwd: J. M. M. Verkleij 19 J. en W. J. van Peene 19 j. R. Boogaard 22 j. en J. van Pcone 20 j. Overleden: P. Verhage 59 J. e. v. P. Lievense. R. Minderhoud 63 J. ZOUTELANDE Bevallen: J. Koppejan-Koppejan z. A. de Visser-Kielstra z. H. A. M. Veerhoek-van der Hulst d. Ondertrouwd: P. Schreijenberg 25 J. en A. P Dingemanse 23 J. Overleden: J. C. Janse 11 mnd. wordt de plaats, waar de muziektent stond weinig gelukkig genoemd. Om „Riilandia" en ook andere plaatse lijke verenigingen een passende accom modatie te geven voor de manifestaties, die zij op hun programma's willen plaat sen is dus de bouw van een nieuwe tent nodig. De muziekvereniging „Riilandia" heeft zich zelfs bereid verklaard om met de door de gemeente beschikbaar gestel de materialen zelf voor de opbouw van de tent te zorgen. Het komt b. en w. ech ter wenselijk voor, aldus het voorstel, de opdracht tot montage te verstrekken aan de plaatselijke smid en de afwerking in handen te geven van de gemeentetim merman. Omtrent de voorwaarden, waaronder deze tent, die eigendom van de gemeente blijft, in gebruik zal worden gegeven zal nog een nader voorstel de raad bereiken. Het bestuur van de r.-k. schoolvereni ging in Rilland-Bath heeft de raad om medewerking verzocht bij de modernise ring van het schoolgebouw en bij de aan schaf van leer- en hulpmiddelen en van enig meubilair. In totaal zullen deze voorzieningen een uitgaaf vergen van f 28.500. Er moeten nieuwe ramen worden ge plaatst, plafonds vernieuwd, een nieuwe entree gemaakt, vloeren uitgebroken er. vernieuwd, en de elektrische installatie dient te worden veranderd. Daarnaast zullen oude leermethodes dienen te wor den opgeruimd en door nieuwe vervan gen, terwijl tevens enige opbergruimte moet worden geschapen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 5-2: Zaanstroom Amsterdam; Hebe Oldendorff van Terneu- zen: Sneland I van Gdynia: Janette Antwerpen: 6-2: Lucillum van Immingh; Vlissingen vertrokken. 5-2: Wieldrecht n Kpeme (Togoland): Zaanstroom naar Shore- ham: Seawyf naar Boulogne; John V naar Zee: Hebe Oldendorff naar Immingham: Willem Barendsz naar Amsterdam; Ellen M naar Halmstad; Sneland I naar Santa Do mingo. Gepasseerd naar Antwerpen. 5-2: Stanislas van Honfleur; Margriet Anja van Dover; La Paloma van Goole: Silvretta van Rot terdam: Arkeldijk van Bremen: Nore van Zee; Betty Anne S van Rotterdam; 6-2: Heemraadsingel van Zee: Marathon van Rot terdam: Amnion van Le Havre; Mangen van Zee: Westersingel van Calais; Spirit van Ipswich: Tycha van Londen. Gepasseerd van Antwerpen. 5-2: Caltex naar Bahrein; Hado naar Waterford: Forest Town naar Isle of Grain: Aardenburg naar Oran van Hansweert: Streefkerk naar Amsterdam: Five! naar Londen: Laertes naar Hamburg; Arendskerk naar Rotterdam: Peperkust naar Amsterdam: Hoop naar Stockholm: Marian H naar Sligo van Gent; Sloterdijk naar Rotterdam: 6-2: Spolanda naar Rotterdam: Oceaan naar Rotterdam: Pericles naar Am sterdam: Hoogvliet naar Brest: Vechtborg naar Stockvik. DR. DE GALAN VOOR 'T NUT IN HAAMSTEDE: Officiële publikatie VLISSINGEN Saneringsplan. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare kennis: I. dat de raad dier gemeente in zijn verga dering van 31 januari 1964, onder nr. 20 heeft vastgesteld een wijziging en aan vulling van de bij de „Komverordenïng Lange Zelke en omgeving. Vlamingstraat en omgeving" behorende kaart W 652 bladen 9 en 10. zoals op de bij dit besluit behorende kaart W 652. bladen 9 A en 10 A is aangegeven: II. dat het onder I genoemd besluit gedu rende een termijn van veertien dagen, aanvangende 10 februari 1964 voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage is gelegd: III dat binnen zes weken na afloop van de onder II genoemde termijn de belang hebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij Gedeputeer de Staten van Zeeland tegen het onder I genoemd besluit bezwaren kunnen in- Vlissingen. 5 februari 1964. Het hoofd van het gemeentebestuur voor noemd. Toerisme, industrie, tuinbouw en woongebied Voor het Nutsdepartement te Haamstede sprak dezer dagen dr. C. de Galan, de scheidende onderdirecteur van het E.T.I. voor Zeeland, over dc ontwikkeling van Schouwen-Duivcland. Er zijn, aldus spre ker, vier sectoren, die een bijzondere groei te zien zullen geven. Dit zijn het toerisme, de industrie, de tuinbouw de groeisector als woongebied. Omdat het eiland Schouwen-Duiveland nu al door 45.000 gasten jaarlijks bezocht wordt, vroeg dr. De Galan zich af, waar de grens ligt. Het streekplan heeft voor zien in een aantal kampeerterreinen, maar het kan best zijn, dat dat aantal in de toekomst moet worden herzien Het weekeindbezoek was in verhouding tot het aantal verblijfsgasten laag, maar ook dit zal toenemen. Met de meren erbij zal er een stormloop van badgas ten komen en de accommodatie zal moe ten worden aangepast De spreiding wordt groter en net als op Walcheren zullen met Pasen al bussen met gasten komen Wel zal het mooie natuurschoon voor hen moeten worden opengelegd Wat dit openstellen betreft zei dr De Galan nog. dat „10.000 toeristen belang rijker zijn dan tien grutto's" Deze gas ten zoeken rust en natuurschoon en het meest afschrikwekkende zijn de „verbo den toegang"-bordjes. langzaam zoeter wordende water der meren Duiveland kan, zo zei dr. De Galan een groot tuinbouwgebied worden •anwege de geschikte grond. Er zal een veiling moeten komen voor de afzet Als woongebied verwachtte spreker van Schouwen-Duiveland geen revolutionaire ontwikkeling, maar voor de enkeling liggen er vele mogelijkheden- Buitentjes en kleine villa's zouden met wat bebos sing op het kale land een welkome stof fering zijn. Als voorwaarden voor de groei noemde dr. De Galan in de eerste plaats hèt par ticulier initiatief. Een knelpunt achtte hij het dure water, speciaal voor de industrie. Een knelpunt achtte hij het industrie, en de tuinbouw. In de toekomst zullen er een sporthal, zwembaden en een schouwburg moeten komen. Bekend heid geven aan de streek achtte spreker wat het toerisme betreft niet meer nood zakelijk, maar wel wat het industrie en tuinbouw betreft. Belangrijk vond hij samenwerking, de zin van de Goereese gemeenschap. Niet stormachtig De industriële groei zal volgens dr. De Galan, op Schouwen-Duiveland niet stormachtig zijn. Dit vanwege natuurlijke beperkingen. De industrie vestiging zal men moeten concentre ren in twee kernen, waarbij hij noem de Zierikzee en Bruinisse, ook gezien de ligging van deze gemeenten aan de doorgaande Noord-Zuid-verbin- ding. De tuinbouw is op het eiland schraal tot ontwikkeling gekomen en deze zal voor- B. Kolff. Iiopig niet veel profijt trekken van het Verlengstuk „Zeeland wordt een verlengstuk van de Randstad Holland, maar het blijft nood zakelijk de ontwikkeling met een grote dosis nuchterheid te bezien", aldus con cludeerde dr. De Galan. Tevoren had hij de historische ontwik keling van Schouwen-Duiveland beke ken Het eiland bevond zich altijd in een stagnerende economische toestand, even als overig Zeeland Alleen dé agrarische sector hield stand en ging vooruit „De naam onderontwikkeld gebied was hier bijna op zijn plaats, maar de overheid maakte er „probleemgebied" van". Na de oorlog nam de achteruitgang, waar onder de bevolkingsafname, nog toe. Het landverkeer bleef achter, wat de econo mie eveneens terugdreef. Ook was er niet de echte mentaliteit om iets groots te verrichten. Bovendien was Schouwen- Duiveland als economische eenheid te klein. De voorzitter van de Nutsafdeling, de heer N. H Lysen. bedankte spreker voor zijn boeiend betoog. COOP. VELUWSE El ER VEILING EDE Weekaanvocr ca 1.2 miljoen ■tule*, waarvan 393 530 In veiling werden gebracht Handel redelijk Prijzen (In t per 100 ituJca): Eieren van 49/54 gram 7.03—7 60; eieren van 39 gram 7 Jl—7 97. eieren van 39/64 gram 7 988 Vs. eieren van 64/69 gram 893—9M. EIERVEILING 6 B E. Aanvoer 216 270 «tuk* Handel redelijk. Prijzen (in 1 per !00 «tukal: Eieren van 54/59 gram 7 56—8 08; eieren van 1/89 gram 8 023 82: «leren van 88/73 gram 9 03—10 78: eendeëleren van 65/68 gram 9.50 —9 74: Idem van 69/72 gram 10.15—1094. VISMIJN BRE8KEN8. Ii de weck van 27 Januari tot 1 februari werden tn de vfunQn te Brwkens de vol gende hoeveelheden vu aangevoerd: «8 kg b't. 631 kg schar. 204 kg schol. 84 kg kabel jauw. 2552 kg wijting 1200 kg onverkocht* wijting. 1 kg zalm. 108 723 kg Khardtjn. 244 72R onverkochte schardtjn. 236.058 kg ha ring en 4700 kg exportgair.alen. VEILING RT.-ANN ALA ND VISMIJN COLIJNRPLAAT. Exportgamalcn 501 kg. f 5.95—18.53 Schar 4 kg Bot 55 kg Schol 318 kg Ongesorteerde vis 3 kg Dankbaar en blij berichten wij de voorspoedige ge boorte van ons dochtertje en zusje, CORNELIA LEUNT JE (Conrie) J. Jacobse. P. Jacobse- Minderhoud. Nelleke. Suus. Cobi. Veere, 5 februari 1964. Wagenaarstraat 6. Heden overleed plotse ling onze lieve zorgza me moeder, behuwd- moeder. oma en huis genote JOHANNA VAN DE VOORDE, op de leeftjjd van bijna 59 jaar. Middelburg: J. M. de Jong- van de Voorde J. de Jong. Jolanda. Anita. Vlissingen: F. van Opbergen. Jo. Vlissingen, 6 februari 1964. Duijvendrechtstr. 32. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 10 februari a.s. des namiddags 2 uur vanaf het sterf huis. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde vrouw en moeder, be huwd- en grootmoeder, LEINTJE FRANCKE geboren Kluyfhout, Uit aller naam, J. Francke. Schore, 5 februari 1964. Schoorsezandweg 38. De overledene ligt op gebaard in de rouwka mer van het zieken huis St.-Joanna te Goes. De begrafenis heeft plaats zaterdag 8 fe bruari te 13.00 uur op de algemene begraaf plaats te Schore. Geen bezoek. Heden is plotseling van mij heengegaan mijn in nig lieve, zorgzame man JAN JACOBUS KLOMFE, in de ouderdom van 62 jaar. L. F. M Klompe - van der Voorde. Wolphaartsdijk, 5 februari 1964. Sabbingedijk 5. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 8 febru ari a.s. op de algemene begraafplaats te Wol phaartsdijk te 14 uur. Heden is geheel onverwachts van ons heenge gaan onze lieve broeder, zwager, oom en oudoom de heer JAN JACOBUS KLOMPE, in de ouderdom van 62 jaar. Wolphaartsdijk: J. M. Klompe. Kamperland: L. H. van Langeraad-Klompe. K. A. van Langeraad. Goes: H. Klompe. N. Z. Klompe-van Langeraad. Steenbergen: W. M. van Luyk-Klompe. A. J. van Luyk. Kamperland: E. C. van Langeraad-Klompe. J. C. van Langeraad. Wolphaartsdijk: C. Klompe. H. M Klompe-Vogelaar. Goes: M- S Klompe-van Staalen. Nichten en neven. Wolphaartsdijk. 5 februari 1964. Heden is geheel onverwachts van ons heengegaan onze lieve zwager en oom. de heer JAN JACOBUS KLOMPE, in de ouderdom van 62 jaar. Breukelen: J. C. van der Voorde. G. van der Voorde-Schneppcr. Laura en Jeanette. Zierikzee: J. van der Voorde. A. van der Voorde-van der Kloot. Cokky en Hannie. Wolphaartsdijk, 5 februari 1964.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5