UNIEKE NOORSE HEGEMONIE OP 5000 METER: GOUD, ZILVER EN BRONS.... trim! -jarve- ONTBETEN! Liebrechts - „ik wil wereldrecord breken"- werd volledige „flop" HU HEEFT Zó moet het juist niet KNUT JOHANNESEN - PER IVAR MOE - FRED A MA1ER Glij-ijs Desillusie Rudi: een flop Uitslag Zweed won zijn negende medaille Olympische Spelen LIEBRECHTS START NO. 1 OP 1500 M Amerikanen bij ijshockey nu uitgeschakeld 'n klasse apart KERKEN HOUDEN WEEK ROND ZONDAGVIERING EN RECREATIE RESERVETOTO MET ENGELSE WEDSTRIJDEN DONDERDAG 6 FEBRUARI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT t De Noren vierden woensdag feest in Innsbruck. Drie v*an hun cory feeën uit de schaatssport hadden bij de olympische winterspelen het ereplatform bereikt. Knut Johannesen, Per Ivar Moe en Fred A. Maier bezetten de eerste drie plaatsen op de 5000 meter, een unieke gebeur tenis in de olympische schaatssport. Voor „good old Kuppern" was het goud, voor de jonge, 19-jarige Noorse kampioen Moe het zilver en voor de lange, 25-jarige sterke stayer Maier het brons. De in groten getale met vlaggen naar 't olympisch ijsstadion gekomen Noren wa ren ver buiten het stadion te horen met hun „heya, heya, heya". Eerst bejubelden zij ermee Moe, die in de vijfde rit tot de scherpe tijd van 7 min. 38,6 sec. kwam. waarmee het olympisch record van Boris Sjil- kov uit 1956, dat overigens tevoren al door de verrassend goed rij dende Oostenrijker Hermann Strutz en de olympische kampioen 1960 op de 5000 meter, Viktor Kositsjkin, was verbeterd, tien seconden lager was komen te staan. Nog uitbundiger was de hulde, die zij later hun grote held en sympathie, Knut Johannesen, brachten, die met een verschil van 0,2 sec. een medaille op zijn kant dus Moe van de eerste plaats verdrong. Met Fred A. Maier, die zich al eerder van een (voorlopige) plaats op het erepodium had verzekerd, hadden de Noren de strijd in handen. Na het falen van Rudie Liebrechts en de vergeefse aanval van de Rus Muzahid Habibulin kon Noorwegen niets gebeuren. Er werd gezongen en gedanst. Een Noorse feestdag in Innsbruck, die herinnerde aan de derde februari van het vorig jaar, toen de Noren bezit van Goeteborg namen na hun grote triomf in het Europese kampioenschap met vier landgenoten op de eerste rij: Aaness, Jo hannesen, Moe en Thomassen. Zonnig als deze dag voor de Noren begon het voor iedereen, vooral ook voor de Oostenrijkse gastheren, toen hun enige schaatsenrijder van inter nationaal formaat, Hermann Strutz, in de derde rit op overtuigende wij ze de Duitser Giinther Traub versloeg in de nieuwe olympische recordtijd van 7 min. 48.3 sêe. De Oostenrijkers wreven zich de ogen eens uit. Zoals ze dat al eerder hadden gedaan bij het toestromen van het publiek. Oosten rijk ia geen schaatsland en met duizen den vulden ze nu de tribunes, gekomen van ver buiten de landsgrenzen. Onder hen waren ook de prinsessen Beatrix en Margriet, van wie de kroonprinses was gezeten naast onze olympische kampioe ne Sjoukje Dijkstra. Zij hadden zo graag Clge willen zijn van een tweede .'rlandse dag, zij konden echter slechts meeleven met het feest van de Noren. De man, die voor velen als favoriet gold: Rudi Liebregts, liet de gehele Neder landse kolonie in de steek. Vooralsnog konden de Nederlanders slechts hopen, maar toen de zon, die tevoren voor pri ma gl(]-ijs had gezorgd, waarvan met Strutz ook anderen profiteerden als De Riva, Stille en de Fin Hittala, die allen voor de eerste keer in hun carrière on der de acht minuten kwamen, meer en meer achter wolkenflarden schuilging, versomberden de gezichten. Strakker nog werden de trekken, toen achtereen volgens de Rus Viktor Kositsjkin en Per Ivar Moe („Ik mikte op het wereldre cord van 7.34.3, maar het ijs was te Hij draait op volle toeren. •hard") ln een keiharde strijd tegen sche ma en chronometer op respectievelijk 7.45.8 en 7.38.6 uitkwamen. De beurt was aan Cees Verkerk, pas dit seizoen opgenomen Ln het inter nationale schaatsgenootschap, maar reeds nu een volwaardig en gewaar deerd lid. Hij mocht en kon niet mik ken op Moe's toptijd, welke voor de Noor tevens de beste was uit zijn nog korte schaatsloopbann. Verkerk is echter een strijdbare figuur, die zich Alle ogen waren daarna gericht op Jon- ny Nilsson, wereldkampioen en wereld recordhouder, die voor de tweede maal binnen een maand van zijn hoge voet stuk, waarop hjj vooraf ook wèer door de speaker was geplaatst, tuimelde. Na Oslo moest hij ook nu de teleurstelling verwerken niet meer bij de top te beho ren. Op het moment, dat hij door de fi nish ging, wist hij het al: voor mij geen medaille. Zijn 7.48.4 was toen al niet meer waard dan een vierde plaats. Hij zou nadien nog worden overvleugeld door Maier en Johannesen. Maier liet eerst iets zien. Het werd een bqzonder knappe tijd van 7.42.0, die la ter meer dan goed zou blijken voor een bronzen medaille. Meer illusies maakte Fred A. Maier zich ook niet. Knut moest toch nog rijden.... „Heya Knut, heya Knut", klonk het stac cato op alle tribunes. Minder snel dan Moe en Maier ging hij door de eerste an derhalve ronde, maar dit was geenszins verontrustend. Johannesen heeft nooit snel zijn kruit verschoten. Tot vijf ron den voor het einde lag de in prachtige stijl voortrijdende Johannesen nog steeds drie seconden achter op de tijd van Moe. Hierna echter kwam het keerpunt, Knut was warmgedraaid en de Noren wisten wat er nu ging gebeuren. Met ronden van 36, 37, 37, 37 en 37,4 tot besluit had hij zijn jonge rivaal overtroefd. Knut Johannesen, de 30-jarige Noor, die in 1956 zilver won in Cortina d'Ampezzo, goud en zilver in 1960 te Squaw Valley op respectievelijk de 10.000 en de 5000 meter waartussenin hij nog eenmaal wereld- en tweemaal Europees kampioen werd had nog eens op de olympus zijn grootmeesterschap bewezen. Hoe nietig en teleurstellend stak hierbp af de figuur van Rudi Liebrechts, de Nederlandse troefaas in deze strijd. Op eigen verzoek gezet op een schema van 7.34.0 „Ik wil olympisch kampioen worden en het wereldrecord breken" werd zijn optreden, afgaande op zijn eigen woorden en gezien in de omlijsting van zijn tegenstanders een (om het populair te zeggen) „Flop". Al heel spoedig lag hij ver achter op zjjn schema de concurrentie. Als zijn rondjes. De Nederlanders aan dc kant, die hem ln het begin nog wat steun gaven met hun aanmoedigingen, lieten hem los Lie brechts. begaafd met schaatstalenten als maar weinigen, mist de geestdrift, de persoonlijkheid om tot een groot kam pioen uit te groeien. Welk een verschil met Knut Johannesen, deze strijdbare figuur, die zich in een wedstrijd tot het uiterste geeft, ja meer dan wat. Wel haast nimmer kwam het onderscheid tussen deze twee zo sterk tot uiting als ditmaal, nu zij vlak na elkaar reden, de een met slechts één doel voor ogen: de gouden medaille, de ander met grote woorden, maar zonder wil. Typerend is het antwoord dat hij een dezer dagen gaf op de vraag wat hij nu het liefst reed: de 5000 of de 1500 meter? Zijn ant woord: „De 1500 m., dan ben ik gau wer klaarMet deze mentaliteit wordt geen sportman groot. Sport vraagt meer dan talent alleen De prinsessen hadden het gezien en ver trokken, even teleurgesteld als alle Ne derlanders rond het ovaal. De strijd was beslist en met zijn 7.50.9 zou Liebrechts de achtste plaats bezetten, nog juist voor "--3 Verkerk. Noch de Duitser Zimmer- i, noch de Rus Habibulin. die als eni gen nog onder de acht minuten bleven, zouden onze landgenoten overtreffen. De derde Nederlander, Peter Nottet, reikte met zijn 8.26.1 niet verder dan de 34ste plaats. Nederland was verslagen en hoe. Zoals ook de Zweden en Russen. Hoog in top wapperde de Noorse vlag en 's avonds bij de ceremonie protocolaire ln het ijs stadion hing aan elk van de drié masten het Noorse dundoek, tenvyl op het ere podium Knut Johannesen, Per Ivar Moe en Fred A. Maier nogmaals door hun landgenoten uitbundig werden bejubeld. Het was een grote, historische dag voor de Noorse schaatssport, die toch al veel hoogteputen kende. Nimmer echter te voren was 'n olympische ceremonie pro tocolaire zo'n Noorse aangelegenheid als ditmaal. „Heya, heya, heya, Norge" De uitslag van de 5000 meter luidt: 1. Knut Johannesen (Noorw.) 7.38.4 (nw. olympisch record); 2. Per Ivar Moe (Noorw.) 7.38.6; 3, Fred A. Maier (Noor- w.) 7.42,-; 4. Viktor Kositsjin (Rusl.) 7.45.8; 5. Herman Strutz (Oost.) 7.48.3; 6. Jonny Nilsson (Zweden) 7.48.4; 7. Ivar Nilsson (Zweden) 7.49.0: S. Rudi Liebrechts (Ned.) 7.50.9; 9. Cees Ver kerk (Ned.) 7.51.1; 10. Muzakhid Habi bulin (Rusl.) 7.52.3; 11. Günther Traub (Did.) 7.53.9; 12. Kurt Stille (Den.) 7.56.1; 13. Gerhard Zimmerman (Did.) 7.56.8; 14. Renato de Riva (It.) 7.57.5; 15. Kalervo Hietala (Finl.) 7.58.8; 34. Peter Nottet (Ned.) 8.26.1; 35. Gerard Koning (Canada) 8.26.9. De Zweed Sixten Jernberg heeft woensdag, één dag vóór zijn 35ste verjaardag, de 50 km cross-country skiën in Seefeld gewonnen, voor zijn landgenoot Assar Roennlund en de Fin Ar'o Tiainen. Jemberg heeft nu in zijn sportcarrière drie gouden, drie zilveren en drie bron zen medailles behaald. Over deze grootste uithoudingsproef bij de olympische winterspelen zei de ex- wereldkampioen bokser Ingemar Johansson: „Ik wil nog liever een gevecht om de wereldtitel leve ren. dan 50 km ski's lopen. Ik moet bekennen dat Sixten Jern berg aanmerkelijk frisser aan de eindstreep kwam, dan ik ben na een gevecht tegen Floyd Patier- Tweede keer goud voor skiloopster uit Rusland Claudia Bojarskich, de 24-jarige onder wijzeres uit Svxerdlovsk, won woensdag haar tweede gouden medaille. Nadat zij reeds de 10 km cross-country skiën ge wonnen had, zegevierde zij eveneens ir de wedstrijd over 5 km met slechts zeer weinig verschil op de Finse Mirja Lehto- nen en wereldkampioene Aelvtina Kolt- china (Rusland). De wedstrijd, die gehouden werd bij een temperatuur van 5 graden onder nul en een harde wind. was een spannende race tussen de Russische Bojarskich en de 21-jarige blozende boerendochter uit Finland, die na een keiharde strijd zich met een verschil van slechts 2.4 secon de tussen de beide Russinnen indrong. nudie Liebrechts. bij de voor-olympische spelen in Innsbruck vorige week dins dag winnaar van de 1500 m in 2.07.9 moet vandaag op deze afstand in de strijd om de olympische medailles het spits afbijten. Liebrechts start reeds in de eerste rit met als tegenstander de r Nils Aaness. de Europese kam pioen 19S3, die dit seizoen echter zijn vorm niet kon vinden en zelfs de kans niet kreeg zijn Europese titel te verde digen. Ard Schenk komt daarentegen pas te gen het eind in de baan. Hij lootte in de 23e rit tegen de Zweed Bo Olander Alsnog is Cees Verkerk, die vorige week dinsdag zo'n goede 1500 m reed (2.10.5) aan de inschrijvers toegevoegd. Hij zal in de 21e rit de Italiaan Locatelli ont moeten. Voor Rusland zullen starten de olympische kampioen Egeny Grishin, Lev Zaitsev, die dit seizoen reeds 2.06.3 reed. Malusevitsj en Ants Antsson, die enkele weken geleden te Oslo Europees kam pioen werd en ook de 1500 m won in .8. Noorwegen wordt behalve door Aaness vertegenwoordigd door Ivar Eriksen, Willy Haugen en Magne Tho massen. Bij de deelnemers mist men Jonny Nilson, die zich nog uitsluitend concentreert op de 10.000 m. Eerste paar: Liebrechts (Ned.)—Aaness (Noorw.); tweede paar; Daschanam (Mon golië)De Riva (It.); derde paar: Stille (Den.)Koning (Can.); vierde paar: Us- ter (Zwits.)Jokinen (Finl.); vijfde paar: Sandler (Zweden)Matusevïtsj (Rusl.); zesde paar: Jaervinen (Finl.)Kim (N. Korea); zevende paar: Schmidt (Did) Strutz (Oost.); achtste paar: Antsson (Rusl.)Traub (Did); negende paar: Toyfl (Oost)Eriksen (Noorw.); tiende paar: Choi (Korea)Teply Tsj. Slow.); elfde paar: Dawson (G.B.)Ivar Nils son (Zweden); twaalfde paar: Bedbury (VS)Kouprianoff (Fr.); dertiende paar: Aruga (Japan)Ivankai (Hong.); veer tiende paar: Hunt (VS)Fouvieille (Fr.); vijftiende paar: Sinbo (Japan)Camp bell (VS): zestiende paar: Ölin (Canada) Korbel (Oost.); zeventiende paar: Zim- mermann (Did)Martos (Hong.); acht tiende paar: Gueron (Zwits.)Haugen (Noorw.); negentiende paar: Launonen (Finl.)Malkïn (G.B.); twintigste paar: Grishin (Rusl.)Lavas (Zweden); 21e paar: Verkerk (Ned.)Locatelli (It.); 22e paar: Sung Ryool Ri (N.-Korea)Reisin- ger (Oost.); 23e paar: Schenk (Ned.)— Olander (Zweden); 24e paar: Rudolph (VS)Zaitsev (Rusl.); 25e paar: Haen- ninen (Finl.)Hoefl (Did); 26e paar; Bul len (G.B.)Suzuki (Japan); 27e paar; Thomassen (Noorw.)Choi (Korea). In een hard, maar over het algemeen fair duel heeft de sterke ijshockeyploeg van Tsjecho Slowakije woensdagavond voor 1000 toeschouwers Amerika de laat ste kans op een medaille ontnomen. Met 71 zegevierden de Tsjechen die tot de 10e minuut van de tweede speeltijd moesten wachten voordat Jirï Dolona de score kon openen. Vier kanshebbers voor het olympische metaal telt het ijshockey- tournooi nu nog: Rusland, Canada, Zwe den en Tsjecho Slowakije. Het was de dag van de hoge scores. Canada versloeg Finland, dat daardoor zijn theoretische kans op een medaille verspeelde, met 62, de Russen over speelden Duitsland, dat met 100 ten onder ging. volkomen en Zweden had de score werd 10 niet het minste respect voor Zwitserland. Rentmeester tiende in Andalusië De Duitse Rudy Altig zegevierde dins dag in de derde etappe van de Ronde van Andalusië, een rit van Granada naar Cordoba (255 km) voor onze landgenoot Bas Maliepaard en de Spanjaard José Segu. In het algemeen klassement bezet de Spanjaard Momene de eerste plaats r Willy Altig en onze landgenoot Den Hartog. Piet Rentmeester staat op de zesde plaats. Hjj behaalde dinsdag een tiende plaats. 25 stuks Nog deze maand zendmachtiging tweede t.v.-net (Van onze radio- en t.v.-redactic) Naar wH vernemen wil de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, rnr. Bot. In de loop van deze maand nan de N.T.S. en de vijf la-staande omroep verenigingen een maelifigfng doen toe komen voor het Incidenteel verzorgen van experimentele t.v.-programma'* op het tweede t.v.-net gedurende de over bruggingsperiode tot de officiële Inge bruikneming van het tweede net, 1 ok tober a-n. Het zou niet ln de bedoeling liggen een soortgelijke machtiging te verstrekken aan ae heer P. de Ruwe, de hoofdredac teur van Televlzier, die in zijn functie van voorzitter van de ln oprichting zijn de stichting „Radio en Televisie Neder land" om zendtijd heeft gevraagd voor het verzorgen van experimentele uitzen dingen tot 1 oktober a.*. Besprekingen over grensconflict China-Rusland De onderhandelingen over de afbakening van de grens tussen de Chinese provin cie Sinkiang en de Sowjet-Unie zouden binnenkort in Peking of Moskon begin nen. aldus verluidt uit gewoonlijk wel ingelichte bron. AL 59.000 AANVRAGEN VAN NAZI-VERVOLGDEN OM SCHADE-UITKERING Het „Centraal Afwikkelingsbureau Duitse Schadeuitkeringen" (Cadsu) heeft in totaal meer dan 59.000 aanvra gen tot uitkering ontvangen. In 5000 ge vallen werd de aanvraag reeds zover verwerkt, dat tot een voorlopige uitbe taling kon worden overgegaan of dat tot afwijzing (in 400500 gevallen) van de aanvraag werd besloten. Het streven is er op gericht nog dit jaar te komen tot het afwikkelen van de zogenoemde be- voorschotting. Tot de definitieve uitbe talingen hoopt men te kunnen komen in 1965. Bij de noodzakelijke controle en verifi catie van de aanvragen blijkt de helft van de ingekomen verzoeken geheel ten onrechte Fe zijn ingediend dan wel on volledig en ten dele onjuist te zijn inge vuld. Van de twee ontvangen aanvragen om een uitkering moet er één worden afgewezen of gewijzigd, zo is van de zijde van de leiding van het bureau mee gedeeld. Te dikwijls werd te weinig re kening gehouden met de criteria, waar aan de aanvrager dient te voldoen. Een aantal van 160 aanvragen moest wor den afgewezen, omdat de betrokkene als fevolg van een uitspraak van de bijzon- ere rechtspleging geen aanspraak op een uitkering meer kon doen gelden. Het bureau Cadsu kampt met een groot personeelsgebrek. Het ligt in de bedoe ling om tijdelijke hulpkrachten aan te trekken. In Veerse-Meergemeenten Hervormd en gereformeerd maatschappelijk werk begeleiden activiteiten De hervormden en gereformeerden in de plaatsen rond het Veerse Meer zullen zich deze maand gedurende een week bezighouden met het onderwerp kerk en recreatie. Ter sprake zullen komen bijvoorbeeld de zondagviering en de re creatie en de dienstverlening vanuit de kerken aan hen die de recreatie zoeken. Men zal op deze wijze vertrouwd raken met de nieuwe problematiek, die de re creatie met zich brengt voor de mens en voor de kerken en tevens bezien hoe men de sfeer van de eigen plaats kan bewaren. Dit zal men doen in eigen kring of in gezamenlijke bijeenkomsten van hervormden en gereformeerden. De week, die begint met een kerkdienst. waarin in alle kerken naar aanleiding van dezelfde tekst zal worden gepreekt, is opgezet door het hervormd en gere formeerd maatschappelijk werk in Zee land. vertegenwoordigd door de heer L. A. Hartman, directeur van /ie Gerefor meerde stichting voor maatschappelijk werk en door ds. H. M. Strating vanwege het provinciale maatschappelijke werk der Ned. Harv. Kerk. Voor de commis sie van de overleg tussen de predikanten van beide kerken fungeert ds. H. G. Beneder (Middelburg) als secretaris. Voor Wolphaartsdijk en Vee re is de week vastgesteld op 16 tot 23 februari. Voor de overige Veeise-Meergemeenten op 23 februari tot 29 februari, De hervormde en de gereformeerde pre dikant van Kamperland hebben voor de kerkdiensten preekschetsen gemaakt. Tijdens de volgende dagen zal men in catechese, op bijeenkomsten (gezamen lijk of apart i van de kerkleden aandacht besteden aan en zich beraden op het on derwerp zondagviering en recreatie en dit vanuit bijbels oogpunt bezien. De di recteuren van het hervormde en het ge- bijeenkomsten inleiden. Na deze weken van overleg zal men con tact opnemen met de Bijbelkioskverenl- ging, om deze mede in het beraad te be trekken. Zebra-paden of wel voetgangersoversteekplaatsen liggen er om ge bruikt te worden! Dat zal niemand willen tegenspreken. Maar lang niet iedereen doet wat hij weet. U kent hem natuurlijk wel: de man, die even vlug zijn pad bekort en schuin de rijweg over steekt, zelfs is hij binnen een afstand van dertig meter van een „zebra". Misschien herkent U Uzelf op deze in Goes geknipte foto. Op het gevaarlijke punt, waar de rijksweg-traverse het verkeer van station naar binnenstad kruist, het punt Frans den Hollander- laan-L. P. v. d. Spiegelstraat-Dam, liggen de zebra-paden. Zoals overal elders waar deze zwart-witte banen over de rijbaan liggen, heeft ook hier de voetganger een bepaalde bescherming. De bestuurders van voertuigen en in de grote steden ook van trams moeten de voetganger op de oversteekplaats gelegenheid geven om veilig van het ene het andere trottoir te bereiken. Maar dan moet diezelfde voetganger zich natuurlijk wel o p de witte banen bevinden en niet ernaast! En dan moet hij die be scherming niet botweg voor zich opeisen, maar terdege rekening houden met de auto's, die zijn zebra-pad naderen. Die kunnen nu eenmaal niet direct stilstaan. Het gaat om een samenspel tussen rijverkeer en voetganger. De overstekende voetganger moet nog op iets anders bedacht zijn. Hij moet weten, dat een „bekend rijtje voertuigen" NIET verplicht is hem die „onbelemmerde" doorgang te verlenen. Ja, U raadt het al: de motorrijtuigen van politie en brandweer als zij met een twee- tonige hoorn, een sirene of een bel een signaal geven, ziekenauto's met drietonige hoorn en bestuurders van 'voertuigen in een uitvaart stoet of militaire colonne. We hadden het er al overde zebra-paden zijn gemaakt om ge bruikt te worden. En binnen dertig meter van zo'n voetgan gersoversteekplaats is men zelfs VERPLICHT ervan gebruik te maken. Op die regel zijn maar twee uitzonderingen: l. als de voetganger van het dichtstbijzijnde voetpad naar een bus of een ander open baar middel van vervoer teil gaan of omgekeerd; S als de voet ganger om de zebra te bereiken eerst een andere rijbaan zou moeten oversteken. In het bovenstaande „Goese geval" is van die uitzonderingen geen sprake. De overstekende man op de voorgrond is strafbaar: hij steekt binnen een afstand van S0 meter van de zebra op de ach tergrond nonchalant de rijweg over. En nog iets. Denk bij het zebra-werk" ook eens aan het gevleu gelde woord: .Jteem nooit een overwippertje op het laatste nip pertje Joodse dirigent werkte samen met de Gestapo De tweede dirigent van de opéra in Tel Aviv, Herchl Berenblatt. is gisteren door de rechtbank van Tel Aviv schul- dik bevonden aan samenwerking met de Gestapo in Polen tijdens de oorlog. Over enkele dagen wordt vonnis gewe zen. De verdachte kan een maximum straf van tien jaar gevangenis krijgen. Berenblatt was chef van de joodse hulppolitie in het getto van Bejin. Tijdens het proces, dat een jaar geduurd heeft, hebben talrijke getuigen hem er van beschuldigd met de Gestapo te heb ben samengewerkt bij het zenden van joden naar ae dodenkampen. Door de onzekere weersomstandigheden van de laatste weken is er enige ondui delijkheid ontstaan inzake het gebruik van de totoformulieren. De situatie is op het ogenblik zo, dat voor aanstaande zondag de tweede re- serveprjj.svraag, die speelt op Engelse wedstrijden wordt gebruikt. Deze wed strijden zijn vorige week reeds bekend gemaakt. Het blauwe totoformulier no. 24 dat speelde op het bekervoetbal is volledig vervallen. Dit weekeinde wordt dus alleen op de tweede reserveprijs vraag gespeeld, waarvoor blanco oranje biljetten in omloop zijn gebracht. Voor zondag 16 februari ls de situatie weer normaal. Men kan spelen op het rode formulier met no. 23. ArsenalBurnley, BirminghamShef field W., Blackburn R.Nottingham F., BlackpoolStoke City, Bolton Wande rersFulham, ChelseaWolverhampton W., EvertonLiverpool, Leicester Manchester U.. Sheffield U.—Aston Vil la, West Bromwich A.Ipswich T.. West Ham UnitedTottenham, South amptonPortsmouth, Middlesbrough—- Swansea. Reservewedstrijden: CardiffSunder land, Hudderfieid TPreston N.E, De standen zijn: EERSTE DIVISIE. Tottenham Liverpool Blackburn R. Manchester U. Sheffield W. Arsenal Chelsea Everton Burnley Leicester Nottingh. F. W. Bromwich Sheffield U. Fulham West Ham U. Wolverh. W. Aston Villa Stoke City Birmingh. C. Blackpool Bolton Wand. Ipswich Town 28 17 5 26 17 2 29 14 7 28 15 4 28 14 5 29 13 7 28 12 9 28 13 7 29 12 7 28 11 8 28 11 8 28 11 28 11 28 10 6 75—49 39 7 54—26 36 8 6442 35 9 6043 34 9 6541 33 9 73—59 33 8 49—43 33 7 10 4945 31 8 9 42—35 30 8 9 4342 30 7 10 4740 29 7 10 4647 29 7 11 42—43 27 8 10 10 43—52 26 8 10 10 51—57 26 9 6 14 4245 24 7 7 13 4749 21 8 5 14 3355 21 6 6 16 2843 18 4 6 18 34—55 14 4 6 18 33—77 14 TWEEDE DIVISIE. Sunderland 29 18 6 5 58—29 42 Leeds United 28 15 11 2 46—22 41 Preston N.E. 28 16 8 4 57—37 40 Chariton A. 27 15 5 7 5546 35 Swindon T. 28 11 9 8 4138 31 Southampt. 26 12 6 8 61—42 30 Newcastle U. 28 13 3 12 4948 29 Manch. City 27 11 6 10 5543 28 Portsmouth 28 10 8 10 5547 28 Middlesbrough 27 11 5 11 51—33 27 Rotherham 27 11 5 11 64—44 27 Northampton 28 11 5 12 41—42 27 Norwich 28 9 8 11 50—54 26 Leyton O. 27 9 8 10 3240 26 Derby County 28 8 9 11 3142 25 Swansea T. 27 9 6 12 4147 24 Cardiff C. 26 8 7 11 35—53 23 Hudderf. T 27 8 6 13 35—43 22 Grimsby 28 5 10 13 31—55 20 Scunthorpe 27 6 14 32—55 19 Bury 26 6 6 15 35—51 17 Plymouth 29 4 9 16 38—53 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9