optimisme over realisering Vrouwenpolder Westdorpe neemt deel aan ratiobouwplan Roezige Rotterdammer zat in een „botsauto" Weinig ontwikkelingsplan Burgemeester in nieuwjaarsrede ZEEUWSCH-VLAANDEREN KAMER AGENDA R.-k. parochie van Middelburg huldigt pastoor H. Snel UITSLAGEN VAN PREMIEKEURING VAN ZEEUWSE HENGSTEN IN GOES WONINGTOEWIJZING 1964 VOOR KOUDEKERKE IS ONVOLDOENDE PONDERDAG 6 FEBRUARI 1964 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Toeristisch bezoek belangrijk gestegen Burgemeester A. de Kam van Vrouwenpolder heeft gisteren tij dens de raadsvergadering in zijn nieuwjaarsrede moeten constate ren, dat de realisering van het ont wikkelingsplan van het Vrouwen- polderse gebied er niet rooskleurig uitziet. De heer De K*am her innerde zijn raadsleden in dit ver band aan de geheel stilgelegde bouw in de recreatieve sector, ter wijl alleen in Vrouwenpolder een reële waag Is voor de bouw van landhuizen met een voorzienings centrum; centrale voorzieningsge bouwen op kampeerterreinen; liamphuisjes, Eurotel, botel, v kantiecentrum en dergelijke tot 'n voorzichtig geraamd bedrag van 20 miljoen gulden. Ook over de woningbouw was de bur gemeester weinig optimistisch gestemd. Geheel buitenom de recreatieve sector, dus enkel en alleen voor permanente huisvesting, liggen in het gemeentehuis voor de bouw van particuliere woningen in de premie- of de vrije sector rond 20 aanvragen. „Wij vragen ons. gezien de ontwikkeling op het gebied van de toe wijzing van bouwvolume en de benut ting van bouwcapaciteit met de grootste zorg af. hoe en wanneer deze aanvragers hun bouwplan zullen kunnen verwezen lijken", verklaarde de heer De Kam. Hij deelde verder mee, dat het de bedoeling is om te trachten van het toegewezen bouwvolume van 6 woningwetwoningen waarvan er 4 zijn bestemd ter vervanging van krot woningen er 2 op Gapinge te bou wen. Burgemeester De Kam achtte Toerisme Het toeristische bezoek aan Vrouwenpol der is in het afgelopen jaar belangrijk gestegen, zo bleek uit de eijfers, die de heer De Kam verstrekte. Het aantal ge registreerde overnachtingen bedroeg 153.000 tegenover 100.000 m 1962. Vervolgens bracht burgemeester De Kam onder de aandacht, dat de Neder landse Heidemij in samenwerking met andere instanties plannen maakt om een verdere afkalving van het Veerse Meer tegen te gaan. en om de werkhaven ge schikt te maken als jachthaven. Voorts mag verwacht worden, dat binnenkort (wellicht in februari) een begin kan wor den gemaakt met de verbetering van de Fort de Haakweg. Een onderwerp, dat volgens de burgemeester eveneens veel tijd en geduld vergt is de totstandkoming van een nieuwe gemeenschappelijke re geling voor de gemeenten om het Veer se Meer. Wenslijst Van de vele wensen, die Vrouwenpol- dor graag zou willen verwezenlijken, noemde ne burgemeester onder meer: het dempen en rioleren van de sloot langs de Dorpsstraat, in Gapinge; de verbetering van de verwarming in het verenigingsgebouw te Gapinge; de aanleg van een verbindingsstraatje tussen de Sehellachseweg en de Srhotsehoek te Gapinge; een elek trische verlichting van de torenuur werken in belde kerkdorpen; de bouw van bcjaardemvoningende aanleg van een sportterrein, de voorzienin gen in de recreatieve sector, met na me voor de watersportaccommodatie aan het Veerse Meer, en de toewij zing van meer bouwvolume voor de realisering van het uitbreidings- en saneringsplan, de beide laatste zaken met behulp van het rijk. De heer M. v. d. Broeke sprak namens de raadsleden een dankwoord tot de bur gemeester. Later ging burgemeester De Kam naar aanleiding van een opmerking van de heer G. de Vos (c.-h.) nog nader in op de verwarming van het verenigingsge bouw te Gapinge. De heer De Kam wees er daarbij op, dat na talrijke onderzoekingen uitein delijk is gebleken, dat de kachel, die uit Vrouwenpolder afkomstig is. uit stekend voldeed; de moeilijkheden van een slechte verwarming is veroor zaakt door de schoorsteen. Een elek trische aanjagersinstallatie zou uit komst brengen, zo werd van deskun dige zijde verzekerd, en die zal nu deze week aangebracht worden. Douches Later, in de rondvraag, verzocht de heer De Vos ook aandacht te besteden aan de doucheruimte in het verenigingsge bouw, alsmede aan de riolering te Ga pinge. Ten aanzien van dit laatste punt merkte de burgemeester op. dat zo lang de toestand nog niet verbeterd is, en dat vergt veel tijd de gemeente slechts één ding kan doen: de bewoners aanschrijven om de zaak schoon te ma ken als de toestand werkelijk onhoud baar wordt. De afhandeling van de 13 agendapunten legde de raadsleden weinig moeilijkhe den in de weg. Zo werd o.m. hesloten oir aan de Vereniging voor Instrumentale Muziek te Middelburg een éénmalige subsidie Van 25 te verlenen; de kam peerverordening te wijzigen, en voor schotten aan te vragen voor de bouw van zes woningwetwoningen. SLUIS Reünie van leerlingen en leraren van het St.-Josephinternaat Leraren en leerlingen van het lige St.-Josephspensionaat dait tot het uitbreken van de tweede wereldoorlog in Sluis was gevestigd, gaan op 1 mei een grootscheepse reünie houden. Het gebouw aan de weg naar Draaibrug werd voor de oorlog bewoond door enkele honderden jongens van Franse nationaliteit. Het internaat, dat in het begin van deze eeuw werd gesticht in verband met de moeilijkheden die het bijzonder onderwijs in Frankrijk zelf on dervond werd na de oorlog niet meer gebruikt, omdat de onderwijsmoeilljk- heden in Frankrijk zelf toen tot het ver leden behoorden. Het gebouw, dat bij het uitbreken van de oorlog juist onbewoond was omdat de leerlingen met vakantie waTen, is tijdens de oorlog o.m. gebruikt als ka zerne. Het gebouw heeft in die periode zeer geleden onder de verscheidenheid van inwoners. Na de oorlog werd het ver kocht. WESTDORPE Muziekvereniging huldigde E.H.B.0. In het verenigingsgebouw „Concordia" te Westdorpe is de E.H.B.O.-verenlging „St. Raphael" gehuldigd voor de goede prestatie tijdens de districtswedstrijden. Bij de senioren legde de afdeling West dorpe met 192 punten beslag op de eer ste plaats, met een voorsprong vain 13 punten op Sint-Jansteen. St. Raphael zal deelnemen aan de lande lijke wedstrijden, die op 14 maart a.s. in Sittard worden gehouden. De r.-k. muziekvereniging „Eikels wor den Bomen" onder leiding van de heer A. Thomas bracht na een muzikale wan deling een serenade aan de E.H.B.O. In een korte toespraak wenste de direc teur de vereniging geluk met het be haalde succes. Voorzitter Strobbe dank te voor de spontane woorden en voor de muzikale hulde. De muziekvereniging besloot de avond met enkele marsen. NET MEISJE gevraagd voor huishouding en winkel. Br. lett. V 98, bur. P.Z.C., Vlissingen. Voor zo spoedig mogelijk gevraagd met gebruik van keuken of kookgelegenheid, of woongelegenheid, ev. salon wagen, in Oostburg. Br. lett. S 96, bur. P.Z.C., Vliss. RAAD BESLOOT: Plan omvat 96 woningen De gemeenteraad van Westdorpe besloot woensdagavond deel te nemen aan de ratiobouwplan van de Oost-Zeeuws- Vlaamse gemeenten. Nadat burgemees ter G. H. E. M. van Wacs hierop een korte toelichting had gegeven, vroeg de neer R. Spuescns (k.v.p.) of het opge maakte schema nog veranderd kon wor den. bijvoorbeeld omdat eer. gemeente het niet eens zou zyn met dc „produk- tiestroom". Burgemeester Van Waes ant woordde hierop ontkennend. De heer A. de Hulsters (g.b.) informeerde of de Prjjs voor de 960 woningen te bouwen in 13 gemeenten reeds vast ligt. De burge meester zei. dat deze bekend is bij dc directie van dc volkshuisvesting te Mid delburg, maar dat deze pas later open baar kan worden gemaakt. Zonder hoof delijke stemming besloot dc raad hierna conform het voorstel van b. en w. de 96 woningen voor Westdorpe te laten bouwen in eigen beheer. De raad besloot voorts tot aankoop van uitiukkleding voor de vrijwillige brand weer en verbouw van het brandspuit- huis. De heer De Hulsters. die waarne- Middelburg Electro: De wurger van Black- moor. 19.30 uur. 14 jaar. Vlissingen Alhambra: De schat tn het Zilvermecr. 20 uur. 14 jaar. Goes Prins van Oranje: Uitvoering „As- tra". Icerlingenvereniging chr. lyceum voor Zeeland. 19.-IS uur. Zicrlkzee Herv. Verenigingsgebouw: Ont spanningsavond C.N.V 19.30 uur. Bergen op Zoom Roxy: Requiem van een zwaargewicht. 20 uur, 18 jaar. Luxor: Moed Is hei wachtwoord. 20 uur, 14 jaar. mend-commandant van de brandweer is, lichtte een en ander nader toe. De kosten bedragen voor de jekker 43.75 en voor de broek 29. De heer De Hulsters achtte aanschaf van nieuw schoeisel en nieuwe koppels gewenst. De raadsleden besloten een nader door b. en w, te bepalen aantal pakken waarbij men aan een kleine reserve denkt aan te kopen voor de in de of ferte vermelde prijs. Wat betreft de verbouw van het brandspuithuis zei burgemeester Van Waes: „Dit kan volstaan met enkele kleine wijzigingen, welke hierop neer komen, dat de in het brandspuithuis opgeslagen gereedschappen van ge meentewerken, gescheiden komen te staan van het brandweermateriaal. „Hiertoe zullen twee afzonderlijke ruimten worden gecreëerd. Men be sloot dit, voor zover mogelijk, in eigen beheer te doen uitvoeren. De kosten zijn nog niet bekend. B. en w. wer den gemachtigd het werk voor de begrolingsprijs uit te laten voeren. Vervolgens stelde de raad de salaris maatregelen voor het gemeentepersoneel in verband met de nacalculatie van de zogenaamde trend over 1963 en de door b. en w. voorgestelde wijziging van de bezoldigingsverordening per 1 januari 1964 ongewijzigd vast. Op verzoek van het Instituut Ziektekos tenvoorziening Ambtenaren bracht de raad een wijziging aan in de gemeen schappelijke regeling. Deze houdt in, dat de door de ambtenaren te betalen bijdrage berekend zal worden van de pensioengrondslag. Tot nu toe werd dit berekend van de wedde vermeerderd met eventuele vaste toelagen. De heer A. de Beleir (g.b.) informeer de hoe ver het staat met de verkeers regeling in de bebouwde kom. De bur gemeester zei, dat dc rijkspolitie deze zaak reeds heeft bekeken en dat het in de volgende vergadering van dc raad aan dc orde zal komen. SCHOOND1JKE Vergadering S.S.V. dijkse sportvereniging in cafetaria de Brink bijeen voor het houden van haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek dat de kas is afgesloten met een batig saldo van f 334,61. De voorzitter de heer C. van Nieuwen- huyzen en de heer ir M. Bosker wer den als bestuurslid herkozen. Voorts besloot men zich aan te sluiten bij het K.N.G.V. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het aantal leden thans be draagt: jeugdleden 126, damesturnen 17, volleybal 15. AXEL Herbenoeming De heer M. Dieleman te Axel. werd tij dens een te Zaamslag gehouden verga dering van de afdeling Zeeuwsch-Vlaan deren van de Zuidnederlandse Bond van postduivenhouders, herkozen tot be- bestuurslid. Lezing Z.V.U. Mevrouw C. Ozinga uit Utrecht zal vrij- dagavond op uitnodiging van de Zeeuw se Volksuniversiteit in de foyer van „Het Centrum" te Axel een lezing met dia's houden. De titel van deze lezing luidt: „Kind en expressie". Vier belangrijke gebeurtenissen in het leven van de Middelburgse pas toor H. H. Snel zullen vrijdagavond tijdens een even officiële als fees telijke bijeenkomst in het City theater nog eens in herinnering worden geroepen. Dat is in de eerste plaats de herdenking van het 45-jarig priesterschap, het be reiken van de 70-jarige leeftijd, het zilveren pastoraat in november van het vorig jaar en de 20 jaar lange periode als pastoor van de Middel burgse r.-k. parochie. De jubileumviering is onlangs reeds ker kelijk herdacht maar de parochianen vin den, dat men het hier toch niet bü kan laten. Daarom is de pastoor uitgenodigd vrijdag in het Citytheater de hoofdrol te spelen tijdens een huldigingsbijcenkomst, waarop burgerlijke en kerkelijke autori teiten acte de présence zullen geven. Pastoor Snel is. wij schreven het reeds eerder uitvoerig, vooral bekend gewor den door zijn uitgebreide interesse de toeristenzielzorg op Walcheren. Bij aanvang van de feestelijke bijeen komst zal pastoor Snel het parochie geschenk worden aangeboden. De avond wordt opgeluisterd door het r.-k. zang koor met pianobegeleiding van de heer Ben Holthuis. Op het programma staat voorts nog een optreden van de toneel groep „St. Paulus" en het Zeeuws ca baret. Zaterdagmiddag wordt er in het Citytheater een speciale kindermiddag georganiseerd. ZAAMSLAG Bejaarden vergaderden Dinsdagmiddag hield de afdeling Zaam slag van de algemene bond van bejaar den in het Nederlands hervormd vereni gingsgebouw de algemene ledenverga dering onder voorzitterschap van d« heer C. Herrebout, die in zijn openings woord zich in het bijzonder richtte tot burgemeester J. van Wijk. Secretaris J. de Vos zei in zijn jaar overzicht dat het ledenaantal op 31 de cember 1963 182 bedroeg (52 echtparen en 78 alleenstaanden), een vermeerde ring van 25 vergeleken met 1962. In 1963 zijn 14 leden overleden. Na het financieel verslag van penning meester H. Overbeeke, werden bij de be stuursverkiezingen de heren J. de Vos en Jac. Herrebout bij acclamatie herko zen. In de twee vacatures werd voorzien door de benoeming van de heren P. de Vos en K. Hamelink. Besloten werd de tradionele ontspaniningsmiddag te hou den op 18 februari aanstaande. Ook zal dit jaar weer een reis voor de leden worden gehouden, vermoedelijk begin augustus. Kantonrechter Middelburg Mr. Moolenburgh: „Mensen zijn te egoistisch, men rijdt maar wat..." „Wat zün er toch veel mensen egoistisch. Ze denken alieen maar aan zichzelf. Maar andere mensen brengen ze in ge vaar en dat zien ze niet. Dit wordt altijd veel te laat gerealiseerd. Men rijdt maar wat....". Deze opmerking maakte de Middelburgse kantonrechter mr. J. Moo lenburgh toen aan de andere kant van de tafel de Rotterdamse uitvoerder M. C. J. O. verscheen. De Rotterdammer zou op 2 oktober van het vorig jaar in Vlis singen beneveld achter het stuur van zjjn auto hebben gezeten. Bij normaal rijden was het niet gebleven. In de Paul Krugerstraat botste hij tegen een stilstaande wagen, die weer op een derde auto schoof. Zeven pilsjes had O. Er zat 1.40 promille alcohol in het ■d. De officier van justitie mr. K. P. Doedens zag in deze wijze van handelen voldoende aanleiding om naast een geld boete van 60.een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vier maanden te eisen, met een proeftijd van twee jaar. Burgerlijke stand TERNEUZEN. Bevallen: G. L. Renault—Collard. d. J. R. LucasseOppenneer. d. G. P. FaasVeer- z. C. RiemensKlassen, d. I. J. A. Berbers—Misseghers, d. M. de Putter—van Mourik. z. H. ter Steeg—Drent, d. J. J. Wisse—Leunis. d. J. C. de Jonge—Dieleman. C. P. de GrooteJonker, d. L. E. A. v. d. BruelePieters. z. M- L. d' HaensGeer- t, d. E. C. VerstraetenWaelpoel, d. Getrouwd: P. H. Riemere 44 j. en E. R. Camonier 29 j, R, W. Fhilipsen 23 j. on J. L. Schooff 23 j. R. L. van Lent 22 j. en "3. Geelhoedt 21 J. Overleden: A. J. Kempe. 75 J., wed. v. J. de Vos. J. Lourens. 72 J, e. v. J. C. Op peneer. L. Colpacrt, 79 e. v. A. A. M. Mobach. A. Wisse. 85 J-, wedn. v. M. Re- mijn. M. C. Verlinde. 81 J wed. A. van Es. C. Leunis. 77 J.. e. v. L. J. Loof J Jan sen van Rosendaal. 72 j e. v. C. Bakker. SAS VAN GENT Bevallen: A. A. SiJnesael-Kornelis z. A. P. de Caluwé-van Graefschepe d. W. v. d. Broeke-Hulshout z. T. J. M van Zeele-Van- hijfte z. B. J Bostelaar-de Lacouture z. W. van der Zalm-van Vooren z. E, G. de Krijger-Willems z S. J. L. E de Smit-Ver- plancke z. J. E. van Dam-van den Berghe d. 1. Dezutter-Kersbulck d, J. J d'Haens- Geernaert d. Ondertrouwd: H F. Cleemput 22 j. en A. C. C. M. Snelden, 21 J. H. H M. Zwartelê 24 J. L. M Voerman 21 j. F. W Berge 30 j. en W. de Braai 32 Getrouwd: J. P. Sampon 26 j en E. E. M Slock 21 j. A, Baas 24 j. en M. J. Versprille 19 j. Overleden: A. L. Collier 74 J. wed. v. C. C. Grüter. L. Colpaert 79 J. c. v. A. A. M. Mobach. HOOFDPLAAT Bevallen: C. S. Martens-de Paauw. d. PHILIPPINE Bevallen: G. J. Taalman—Selis. d C. C. G. Inghels—de Bock. d. Ondertrouwd: A. F. Neijt, 26 J en C. T. M. Roegiest. 20 J. Getrouwd: J. E. P. de Clercq en M. Z. Colle. Mr. Moolenburgh stelde de geldboete op 85,U bent nog net ontkomen aan een voorwaardelijke ontzegging. Laat dit een wijze les voor U zijn", al dus de kantonrechter. Bii verstek werd de visser H. M., uit Ar- nemuiden conform de eis veroordeeld tot een geldboete van 30,subs. 6 dagen, omdat hij op 4 oktober op de splitsing Kleverskerkseweg-Kanaalweg onder Middelburg geen voorrang verleende aan een personenwagen, waarbij M. met zijn wagen een aanrijding veroorzaakte. De door de fruithandelaar P. V. uit "s-Heerenhoek ingesteld civiele vorde ring van 115,werd toegewezen. Onoverzichtelijk „Het was een onoverzichtelijke bocht", verweerde de Serooskerkse scholier J. L. G. zich, toen de kantonrechter hem vroeg waaraan de aanryding te wijten was, die G. op 13 september op de kruising Mo lenstraat en Bellamypark te Vlissingen had veroorzaakt, nadat hij als bromfiet ser geen voorrang verleende aan een automobilist, „Hoe hard reed U" informeerde mr. Moolenburg. „Ongeveer dertig antwoordde de scholier. „Dat zijn er dan toch twintig te veel", vond de knatonrechter. „U zegt zelf dat de bocht zo onover zichtelijk is. Waarom rijdt U dan ook niet zachter". Omdat het instellen van een civiele vordering nog al wat moei lijkheden opleverde, werd de zaak tot 26 februari. Conform de eis kreeg de machinist M. W. uit Baarland een geldboete van 30. subs. 6 dagen opgelegd. W. zou op 4 september met zijn wagen niet voldoende rechts hebben gehouden. Daarbij was een botsing met een tegenligger ont staan. Ook de Goese chauffeur J. J. F. B. mdest voor eenzelfde feit voor de groene tafel verschijnen. Hij zou volgens de stukken op 11 oktober van het vorig jaar in de Wilhelminastraat te Oudelan- de als bestuurder van een vrachtauto niet rechts hebben gehouden. Voorts zou hij niet behoorlijk hebben uitgewe ken voor een tegenligger. „Op 't streepje" GEWONDE BIJ AANRIJDING TUSSEN FIETS EN AUTO Op de splitsing Oostsingel-Zonnebloem straat in Goes heeft zien woensdagmor gen een aanrijding voorgedaan tussen een personenauto en een fietser. De fiet ser liep daarbij een hoofdwonde op en werd op advies van dokter J. A E. v. d. Feen die eerste hulp verleende naar het ziekenhuis Oostwal bracht. overge- Het ongeluk ontstond toen de uit de richting Beatrixlaan komende automo bilist w. S. uit Goes links af wilde slaan, Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 4-2: Dahlia van Londen. Caption van Londen, Willem Ba- rendsz. van Antwerpen. John V van Ant werpen. Seawyf van Antwerpen. Ophlr van Gerwi. 5-2' Ellen M van Antwerpen. Jonet van Antwerpen. 4-2: Ophir naar Zee. Gepasseerd naar Antwerpen 4-2: Arendskerk van Barcelona. Oceaan van Halmstad. Stella Prima van Bilbao, Gronitas van Boston. Ma rian H van Boston naar Gent. Hoogvliet van Amsterdam. Sloterdijk van Le Havre. 5-2: Noorderkroon van Workingham. Minerva II van Zee. Daphls van Rotterdam. Joost van Zaandam. Katsedijk van Le Havre. Hoog land van Immingtaam. Pericles van Le Havre, Tarzan van Bostos Lines. Gepasseerd van Antwerpen 4-2: Spirit naar Ipswich. Gerry S naar Zee. Liberty naar Rotterdam. Margerethe Smits naar Stock holm, Huybergen naar Rotterdam, Eagle naar Londen, Prins Alexander naar Rotter dam, Vivat naar Belfast. Lauwere naar Kil- lala. 5-2- Colette naar Londen. Labotas naar Rotterdam. Eemsborg naar Boston. Lifana Zee. Frigo naar Eydehavn. Anna Hcn- ny n r Runcorn. Dicky naar Londen De resultaten van dc woensdag in Goes gehouden centrale hengstenpremiekeu- ring van dc koninklijke vereniging „Hel Nederlandsche Trekpaard", afdeling Zeeland zijn als volgt: Hengsten geboren in 1961. grote maal: la. Gaiilard van Sluis. eig. André We- maer te Sluis, C. den Hamer te Aarden burg en Pr. Ed. de Backere te Sint- Kruis; lb. Fifils van Aardenhof, eig. A. Termotte te IJzendijke; 2a. Bernard, eig. Stallen de Dobbelaere te IJzendijke; 2b. René van Tolhoek, eig. A. Serrarens te Ossenisse. Hengsten geboren in 1961. middenmaat: I. Henk, eig. A. Termote te IJzendijke; 2a. Rainier van Clara, eig. Stallen Brooijmans te Sint-Annaland en Oud- Vossemeer; 2b Favori d' Orange, eig. Iz. de Buck te Grijpskerke Hengsten geboren in 1961. kleine maat: la. Frank van Nieuwerkerk, eig. Iz. dc Buck te Grijpskerke; lb. Paul van Vrij hoeve. eig. C N. den Hamer en Zoon. Schoondijke-Aardenburg en A. J. Catse- man te Biervliet; 2a. Herseur van As- trid, fok- en eig. O. A. M. A. Blondeel te Aardenburg; 2b. Karei van de Vogel- dijk, eig. Al. Serrarens te Ossenisse; 3. Herseur van de Karnemelksput. eig. A. J. v. d. Meulen-Becu en A. Termote te IJzendijke Hengsten, geboren in 1960 en 1959. grote maat: la Dmar.t d'Orange, lb. Carlo van "t Broek, beide eig. Iz. de Buck te Grijpskerke. Aardenburg en A. J. Catseman te Bier vliet; 2a Nico van Krukkcmshof. eig. Hcngstencomhinatie „Zuid-Beveland— Walcheren"; 2b Karei van de Volharding, eig. J. F. de Waai te Hulst; 2c Frits van .St. Leendert, eig. J F de Waal te Hulst; 3 Roland van de Polder, eig. Iz. de Buck tc Grijpskerke en G. E. de Bad'.s te Sasput-Schoondijke. Hengsten, geboren in 1938 of vroeger, kleine maat: Ja Leon van Roza, eig. hengstencombinatic „Zuid-Beveland Walcheren"; lb Cesar van de Ronduit, eig. M. Verdonk en Zn. te 's-Hecrcn- hoek. Marktberichten COÖP. TUINBOUWVEILING «OTTERDAM. Aardappelen 10—13. Andijvie 90—1.19, Rode kool 7—15. Gele kool 13—23. Groene kool 53 —53. Boerenkool 2363. Veldsla 2.10—2.20, Stoofsla 5982, Spruiten IA 8093. IIA 40— 73. IB 95. IIB 57. ID 69—70. Prei 46-80, Grote Peen 3—9, Uien 514, Uien. geschoond 12 15. Sjalotten 70—80. Witlof fA 67—80. IIA 55 08. LB 56—64. IIB 48—02 per kg. Aanvoer 46.000 kg. Selderij 15—31. Sla I 35—43. Sla II 1417 per kg Golden Delicious 1 AA 5368. IA 56—60. IB 42-49. HA 39—47. IIB 28—44. IIC 26—27 Jonathan IA 37—45, IE 26—37, IIA 31—41. DB 19—21. IIC 18—20 Winston IAA 77—82, IA 59—76. 1B 41—46. Lombart Calvil le IAA 44—43. IA39—15. IB 28—33. IIA 23— Hengsten, geboren in 1960 en 1959, klei- HB 17—35 Laxton Superb LA A f*— ne maat: la Carlo van Watervliet, eig. ia 44. IB 33 Goudrenetten IAA 4349. ia Iz- de Buck te Grijpskerke en G E. dc I*. IB 37—39. IIA 38—46, IIB 29-57. ïiC Badts te Sasput-Schoondijke; 1b Mac 22—33 per kg. eig. M. L. M. LXsbaert-v. d. Linden te Axel. Hengsten, geboren in 1958 of vroeger, grote maat: la. Marlon van Braamhof eig. A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat lb Baron van Kruispolder, eig. C. N. den Hamer en Zn. te Schoondijke en Burgemeester in nieuwjaarsrede Geringe aantal maakt krotopraiming onmogelijk Er bestaat een toenemende belangstel ling voor de bouw gen in Koudekerke. Er zijn aanvragen ingediend voor de bouw van achttien woningen in de vrije sector premiewoningen. Onder de aanvragers zjjn er verschillende van buiten de ge meente. Het aantal aanvragen staat ech ter niet in verhouding tot het aantal volgens het nieuwe systeem aan Koude kerke toegewezen woningen: negen ningwetwoningen, twee woningen in de vrye sector en vier premiewoningen. Dc laatste jaren worden gemiddeld zestien a zeventien woningen per jaar gebouwd in Koudekerke. Met het nieuwe toewijzi- gingssystecm wordt de levensader van het platteland afgesneden en wordt ver dere krotopruiming, waarmee Koude kerke aardig op gang was gekomen, vrij wel onmogelijk gemaakt. Eén en ander merkte burgemeester J. L. Dregmans woensdagmiddag op in zijn nieuwjaarsrede voor de Koudekerkse ge meenteraad. De raadsvoorzitter zei voorts, dat zijn gemeente in 1963 81 bouwvergunningen verleende, waarvan zeven voor nieuwbouw en negen voor woningverbetering met premie. Het aantal inwoners van Koudekerke liep in 1963 terug, wanneer men Paau- wenburg niet meetelt. Het aantal over nachtingen steeg het afgelopen jaar met ruim 21.000 tot 208.699. Bouwgrond Wat de voorradige bouwgrond betreft, merkte de burgemeester op, dat deze vrijwel is uitgegeven. B. en w. hebben de stedebouwkundige al in beraad gege ven op welke wijze uitbreiding zal moe ten worden gegeven aan de bestemming van gronden, voor middenstandsbouw Dit. terwijl de gronden waarvan de meeste percelen al zijn uitgegeven, nog niet alle in een officieel vastgesteld uit breidingsplan konden worden onderge bracht. Burgemeester Dregmans zei ver der, dat dit jaar de raad nog een voor stel om een onteigeningsprocedure te be ginnen, zal bereiken. In de gebieden, die voor bouw in aanmerking komen, lig gen verschillende percelen, die nog moe ten worden aangekocht. Tot nu toe is men met de eigenaars niet tot overeen stemming kunnen komen en het laat zich aanzien, dat men zover ook niet zal komen. Een nader overleg heeft geen zin. omdat de verschillen tussen de schatting van gemeentezijde en van die der belang hebbenden tc groot zijn. „Wij nemen de verantwoording van de gevraagde som men niet voor onze rekening", aldus bur gemeester Dregmans. „De grondprijzen van Koudekerke zijn weliswaar boog, maar vallen niet uit de toon bij die van andere gemeenten, maar de verhouding tussen waarde en prijs mag niet wor den scheefgetrokken". Bovendien wees de burgemeester erop. dat als Koudeker ke een andere grondpolitiek ging voeren het verkrijgen van hogere goedkeuring in gevaar zou komen. Behalve de aankoop van verschillende gronden in diverse uitbreidingsplannen werd in 1963 een onteigeningsprocedure voor gronden in het. uitbreidingsplan Dishoek begonnen. In 1963 kwamen ge reed een nieuwe bijzondere lagere school op gereformeerde grondslag, een r.-k. toeristenkerk en de restauratie van de gereformeerde kerk. hoopt met een voorstel hiervoor dit jaar in de raad te komen. Wat de herindeling betreft wees burge meester Dregmans op de grote aandacht. die hieraan wordt besteed. „Blijft deze aandacht nog lang bestaan, dan is de vrees niet ongegrond", dat in 1965 de nieuwe grenzen nog niet zullen zijn vast gesteld. We wachten rustig af', aldus de burgemeester. De raad sprak zich positief uit over eventuele fluoridering van drinkwater een advies, dat zal worden doorge geven aan de N.V. Waterleidingmaat schappij. Het raadslid P. Flipse ging wél akkoord, maar merkte op, dat hij uit het materiaal, dat b. en w. d< raadsleden over dit onderwerp had den verstrekt niet veel wijzer was geworden. Men besloot voorts tot wijziging van de kampeerverordening. Door deze wijzi ging wordt voorkomen, dat tegen steeds hoger wordende prijzen stukjes grond als privé-kampeerterrein worden aange boden. Ook in Koudekerke hebben zich al enige gevallen zo voorgedaan. De wijziging in de kampeerverordening was op advies van de A.N.W.B De raad besloot verder de voor 1964 toegewezen negen woningwetwoningen te laten bouwen aan de Cithershillsingel achter de nieuwe lagere school en de bouw op te dragen aan J. W. Christiaan- sen te Koudekerke. Het ontwerp is van het architectenbureau is. A. Rothuizen en P. J. 't Hoogt. De stichting Vebenabos kon een i kamphuttenterrein niet aanleggen, dat met de aanstaande nieuwe bebeers- iyn rekening moet worden gehouden. Dit „\olgrns r,i|j rw.l Ik op hel stoepje. Ik b,t(.k,nl „olc staenatie ln pial weet het niet precies meer", zei B. „Toch geloof ik dat U over het streepje zat", dacht mr. Moolenburgh. Mr. Doe- flens splitste de boete in 10 subs. dagen en 15,- subs. 3 dagen. De kan tonrechter maakte er 15 subs. 3 dagen 10 of 2 dagen van. Als gemachtigde van de Belgische be diende J. C. de R. verscheen woensdag mr. F. K. Adriaanse. De R. zou op 14 september pogingen in het werk hebben gesteld om by Kortgene zijn personen wagen op de provinciale weg te keren, eze ongeoorloofde manoeuvre op een autoweg zag de officier graag beboet met 25 subs. 5 dagen. Maar de gemachtigde dacht er anders over: „er staat nergens dat de man inderdaad gekeerd is. Wel is hij tegen de as van de weg gaan rijden en ook heeft hij zijn richtingaanwijzer uit gestoken. Hij heeft dus wel een voor nemen gehad, dat niet juist was. Maar dit voornemen is niet ten uit voer gebracht", aldus mr. Adriaanse. In het eerste geval concludeerde de kan tonrechter dat er vrijspraak moest vol gen. Wel vond hij dat De R. door zijn gedrag de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht. De geldboete bepaalde mr. Moolenburgh op 20 subs. 4 dagen. Het terrein moet nu een onderdeel worden van liet. structuurplan, dat VHs- singen en Koudekerke samen ontwerpen. Het financiële nadeel, dat ontstaat, dat gedane investeringen niet rendabel gemaakt kunnen worden, hoopt men ver goed te krijgen. De stichting van een zuiveringsinstalla tie voor Biggekerke, Koudekerke en Zou- telande is in studie genomen en mer Publieke verkoping Ten overstaan van notaris Van Dissel te Goes, werd dinsdagavond in de „Prins van Oranje" publiek verkocht het huis met erf aan de Zuidvlietstraat 46 te Goes, groot 1.52 are. Hoogste in schrijver was de heer W. van de Kloos ter voor f 17.000. Hij werd koper voor f 17.800. Kerkconcert In de Ned. Herv. kerk te Wemeldinge werd dezer dagen een kerkconcert ge geven waaraan werd medegewerkt door de heer D. Manneke, orgel, de muziek vereniging O.K K. en het Zuid-Beve- lands dubbelkwartet. De belangstelling "oor deze uitvoering was matig. Heden gegaan, dig ge i heen- gedul- lijden, onze beste broer, zwa ger en oom ADRIAAN GEERSE, op de leeftijd van ruim 83 jaar. Uit aller naam, P. Pattenier Jzn. Domburg, 5 februari 1964. Hogehilweg 17. De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 8 februari om 12 uur te Domburg. VISMIJN COL1JN8PI.AAT. Exportgarnalen 459 kg. 3.974.33. Schar 6 kg. Bot 161 kg Wulk 21 kg Schol 520 kg. On gesorteerde vis 20 kg. VEILING TERNEUZEN. 5 februari. Knolselderij 9—18. BSntjM 1 10,90—11.10. Rode kool 11—16. Sav. kool 36— 40 Witte kool 1819 Boerenkool 25— .16. Breekpcen 11—15. Waspeen 15—17. Prei A2 49—62. B 37—61. Spruiten geschoond 93—111, ongeschoond 2863. Uien 3—11. Witlof A2 37—57, B 3951, B2 35—44. afw. 14—41. Appelen: Goudrenet 1 85 48—50, 80 4546. 75 43—55. 70 39—43, 65 36-38. 2 80 45. 75 39— 41. 70 38. 65 35. 2D 24—26, 3 grof 34—36. 3 fijn 24—25. Golden Delicious 2 75 56— 53, 70 44—59, 65 36—42. 60 27-32. 3 grof 24—80, 3 fijn 13—22. Jonathan 1 80 37, 75 4042, 70 33—43. 65 32—34. 60 26, 2 75 30—35, 70 29— 33. 65 25—26, 60 20—24. 3 grof 19—20. Winston 1 75 63-65, 70 67—71. 65 60—62. 60 33—42, 55 18—20. 2 75 52—56, 70 45—53. 60 18—26. 55 14—19. 3 grof 19—23. Lombard Calville 1 70 35—37, 60 24—27, 2D 13—15. 3 grof 19— 21, 3 fijn 12—14. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 5 februari. Industrie en Exportveiling. Got- den Delicious 1 80 71—72. 75 65—68. 70 63—6!. 65 51—53, 60 36—37, 2 75 53—61, 70 48—61, 65 37—J7, 60 23—35, 2D 17—19, 3 grof 27—46, 3 fijn 13-23. Jonathan 1 75 36—14. 70 37—45, 65 31—37. 60 27—29. 2 75 21—37. 70 21—35, 65 21—31. 60 18—24. 2D 12—16. 3 grof IS—18. 3 fijn 11—14. Goudrenet 1 85 41—48. SO 41— 46, 75 42—44, 70 39—52. 65 35—36. 2 85 39, 80 41—42, 75 3340. 70 35—39. 65 33—35, 2D 25—29, 3 grof 32—37, 3 fijn 25—27. Winston 1 75 67—70. 70 62—72. 65 51—60. 60 32—33. 55 20—22. 2 75 41—59. 70 55—63, 65 43—56. 60 2322. 55 16—20. 2D 12. 3 grof 22—30. 3 fijn 10—15. Lomb. Calville 1 80 36. 75 33. 70 33— 35. 65 27. 60 22. 2 80 30. 75 31. 70 33. €5 26. 60 17. 2D 12. 3 grof 18. 3 fijn 12 Zoete Erm- gaard 1 65 65. 60 56. 55 42. Saint Remy I 65 2 75 41—13. 65 43. 2D 40. 3 grof 40-42, 3 fijn 36—38. Conference 3 grof 30—32. 3 fijn 20—27. Lax ton Superbe 1 75 50—58, 70 54, 65 45. 2D 12. 2 70 39—41, 65 26—27. 60 12—14. 3 grof 18, 3 fijn 12—14. Kroetappels 12.10— 12.50. Gewone veiling: Aardappels 2 5>.i7. Groenteveiling: Witlof 29—S6. Prei 26—53. Uien 3'A4:-;. Spruitkoo! 2!63. Boerenkool Rode kool 7—9. Sav kool 37—38. Glas kropsla 1 15—29 per stuk Knolselderij op contract 9 ha 19.10. E1ERVEILING BERGEN OP ZOOM. Elernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 6 februari 1964. Prijsklas 0 13 cent, cent, 2 11 cent, 3 11 cent, 4 10 cent, 5 9 cent. VEILING BERGEN OP ZOOM. 5 februari. Schorseneren 52. Kroten 410. Prei 7—14. Witlof 22—64 Breekpeen 6—10. Waspeen 36. Witte kool 1019. Gele kool .8 Boerenkool 1242. Sav kool 1255. Rode kool 714 Spruiten 20152. Koolraap 7—10. Uien 4—10. Jonathan 10—35. Goudrenet 3049. Golden Delicious 1069. Saint Remy 46—5L VEILING GOES. 5 februari. Groenten. Per kg: Prei Al 56, A2 32—55. Witlof Al 57—61. A2 48—52. BI 60. B2 48—50. Spruiten Al 80. A2 73. Breekpeen B2 2.506 Uien geschoond 6. Koolrapen 9. Rode kool B! 9 Groene sav. kool afw. 15 16. Boerenkool 2 27. afw. 17 Aardappelen 11—12. Heden is plotseling van mij heengegaan mijn in nig lieve, zorgzame man JAN JACOBUS KLOMPE, in de ouderdom van 62 jaar. L. F. M. Klompe-van de Voorde. Wolfaartsdiik, 5 februari 1964. Sabbingedijk 5. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 8 febru ari a.s. op de algemene begraafplaats te Wol- phaartsdljk te 14 uur. Heden is geheel onverwachts van ons heenge gaan onze lieve broeder, zwager, oom en oudoom de heer JAN JACOBUS KLOMPE, in de ouderdom van 62 jaar. Wolphaartsdy k J. M. Klompe. Kamperland: L. H. van Langeraad-Klompe. K. A. van Langeraad. Goes H. Klompe. N- Z. Klompe-van Langeraad. Steenbergen: W. M. van Luyk-Klompe. A. J. van Luyk. Kamperland: E. C. van Langeraad-Klompe. J. C. van Langeraad. Wolphaartsdijk: C. Klompe. H. M. Klompe-Vogelaar. Goes M. S. Klompe-van Staalen. Nichten en neven. Wolphaartsdijk, 5 februari 1964. JAN JACOBUS KLOMPE, in de ouderdom van 62 jaar. Breukelen J. C. van der Voorde. G. van der Voorde-Schnepper. Laura en Jeanette. Zierikzee: J. van der Voorde. A. van der Voorde. Cokky en Hannie. Wolphaartsdijk, 5 februari 1964.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17