Weinig optimisme over realisering ontwikkelingsplan Vrouwenpolder Westdorpe neemt deel aan ratiobouwplan Roezige Rotterdammer zat in een „botsauto" Burgemeester in nieuwjaarsrede ZUID-BEVELAND AGENDA R.-k. parochie van Middelburg huldigt pastoor H. Snel UITSLAGEN VAN PREMIEKEURING VAN ZEEUWSE HENGSTEN IN GOES DONDERDAG 6 FEBRUARI 1964 WISSEL BEVELANDER PROVINOIAbl O O R A V T Toeristisch bezoek belangrijk gestegen Burgemeester A. de Kam van Vrouwenpolder heeft gisteren tij dens de raadsvergadering in zijn nieuwjaarsrede moeten constate ren, dat de realisering van het ont wikkelingsplan van het Vrouwen- polderse gebied er niet rooskleurig uitziet. De heer De Kam her innerde zijn raadsleden in dit ver band aan de geheel stilgelegde bouw in de recreatieve sector, ter wijl alleen in Vrouwenpolder een reële vraag is voor de bouw van landhuizen met een voorzienings centrum; centrale voorzieningsge bouwen op kampeerterreinen; kaniphuisjes, Eurotel, botel, va- kantiecentrum en dergelijke tot 'n voorzichtig geraamd bedrag van 20 miljoen gulden. Ooit over de woningbouw was de bur gemeester weinig optimistisch gestemd. Geheel buitenom de recreatieve sector, dus enkel en alleen voor permanente huisvesting, liggen in het gemeentehuis voor de bouw van particuliere woningen in de premie- of de vrye sector rond 20 aanvragen. „Wij vragen ons. gezien de ontwikkeling op het gebied van de toe wijzing van bouwvolume en de benut ting van bouwcapaciteit met de grootste zorg af, hoe en wanneer deze aanvragers hun bouwplan zullen kunnen verwezen lijken", verklaarde de heer De Kam. Hij deelde verder mee, dat het de bedoeling is om te trachten van het toegewezen bouwvolume van 6 woningwetwoningen waarvan er 4 zijn bestemd ter vervanging van krot woningen er 2 op Gapinge te bou wen. Burgemeester De Kam achtte het begrijpelijk, dat onder de huidige omstandigheden niet kan worden overgegaan tot de bouw van bejaar denwoningen. Toerisme Het toeristische bezoek aan Vrouwenpol der is In het afgelopen jaar belangrijk geslegen, zo bleek uit de cijfers, die de heer De Kam verstrekte. Het aantal ge registreerde overnachtingen bedroeg 158.000 tegenover 100.000 Lu 1962. Vervolgens bracht burgemeester De Kam onder de aandacht, dat de Neder landse Heidemij in samenwerking met andere instanties plannen maakt om een verdere afkalving van het Veerse Meer tegen te gaan. en om de werkhaven ge schikt te maken als jachthaven. Voorts mag verwacht worden, dat binnenkort (wellicht in februari) een begin kan wor den gemaakt met de verbetering van de Fort de Haakweg. Een onderwerp, dat volgens de burgemeester eveneens veel t(jd en geduld vergt is de totstandkoming van een nieuwe gemeenschappelijke re geling voor de gemeenten om het Veer se Meer. (Eens/gsl Van de vele wensen, die Vrouwenpol der graag zou willen verwezenlijken, noemde de burgemeester onder meer: Jiet dempen en rioleren van de sloot langs de Dorpsstraat In Gapinge; de vorbetering van de verwarming in het verenigingsgebouw te Gapinge; de aanleg van een verbindingsstraatje tussen de Scbellachseweg en de Schotsehoek te Gapinge; een elek trische verlichting van de torenuur werken In belde kerkdorpende bouw van bejaardenwoningende aanleg van een sportterrein, de voorzienin gen in de recreatieve sector, met na me voor de watersportaccommodatie aan het Veerse Meer, en de toewij zing van meer bouwvolume voor de realisering van het uitbrcidings- en saneringsplan, de belde. laatste zaken met behulp van het ryk. De heer M. v. d. Broeke sprak namens de raadsleden een dankwoord tot de bur gemeester. Later ging burgemeester De Kam naar aanleiding van een opmerking van de heer G. de Vos (c.-h.) nog nader In op de verwarming van het verenigingsge bouw te Gapinge. De heer De Kam wees er daarbij op, dat na talrijke onderzoekingen uitein delijk is gebleken, dat de kachel, die uit Vrouwenpolder afkomstig is, uit stekend voldeed; de moeilijkheden van een slechte verwarming is veroor zaakt door de schoorsteen. Een elek trische aanjagersinstallatie zou uit komst brengen, zo werd van deskun dige zijde verzekerd, en die zal nu deze week aangebracht worden. Douches Later, in de rondvraag, verzocht de heer De Vos ook aandacht te besteden aan de doucheruimte in het verenigingsge bouw. alsmede aan de riolering te Ga pinge. Ten aanzien van dit laatste punt merkte dc burgemeester op, dat zo lang de toestand nog niet verbeterd is, en dat vergt veel tijd de gemeente slechts één ding kan doen: de bewoners aanschrijven om de zaak schoon te ma ken als de toestand werkelijk onhoud baar wordt. De afhandeling van de 13 agendapunten legde de raadsleden weinig moeilijkhe den In de weg. Zo werd o.m. besloten om aan de Vereniging voor Instrumentale Muziek te Middelburg een éénmalige subsidie van 25 te verlenen; de kam- peerverordening te wijzigen, en voor schotten aan te vragen voor de bouw van zes woningwetwoningen. GOES GEWONDE BIJ AANRIJDING TUSSEN FIETS EN AUTO Op de splitsing Oo3tslngel-Zonnebloem- straat in Goes heeft zich woensdagmor gen een aanrijding voorgedaan tussen een personenauto en een fietser. De fiet ser liep daarbij een hoofdwonde op en werd op advies van dokter J. A. E. v. d. Feen die eerste hulp verleende naar het ziekenhuis Oostwal overge bracht. Het ongeluk ontstond toen de uit de richting Beatrixlaan komende automo bilist W. S. uit Goes links af wilde slaan, de Zonnebloemstraat in en daarbij de over de Oostsingel rijdende fietser L. H. uit Goes raakte. Publieke verkoping Ten overstaan van notaris Van Dissel te Goes, werd dinsdagavond in de „Prins van Oranje" publiek verkocht het huis met erf aan de Zuidvlietstraat 46 te Goes, groot 1.52 are. Hoogste in schrijver was de heer W. van de Kloos ter voor f 17.000. Hij werd koper voor f 17.800. SPAARGELDEN VAN COÖP. RAIFFEISENBANK In de maand januari zijn bij de spaar-' bank van de Coöperatieve Raiffeisen- bank „Goes" aan gelden gestort voor een bedrag van 849.686,43. Opgeno men werd voor een bedrag van 790.176,80. Per 31 januari was het totaalbedrag aan ingelegde spaargel den 18.135.073. Er werden in de afge lopen maand 93 nieuwe boekjes uitge reikt. WOLPHAARTSD1JK Feestavond „Algemeen Belang" Dezer dagen hield de Wolphaartsdijkse middenstandsvereniging Algemeen Be lang een feestavond" in hotel Ossewaar- de. ter viering van haar 12 Yz -jarig be staan. die werd bijgewoond door burgemeester jhr. drs. P. A. C. Bee- laerts van Blokland en zijn echtgenote. De voorzitter, de heer A. Schuit, sprak een feestrede uit. waarin hij het belang van het samengaan van de middenstan ders, juist in een gemeente als Wol- phaartsdijk waar de recreatie zich steeds sterker ontwikkelt, beklemtoon de. Hij dankte het gemeentebestuur voor de ondervonden medewerking en overhandigde een fraai boeket bloemen aan mevrouw U. C. Beelaerts van Blok land-baronesse Bentinck. Voorts bood hij bloemen aan mevrouw D. E. de Regt-Schipper aan, als dank voor het dat haar man de heer. J. P. de Regt vanaf de oprichting bestuurslid is. Een ander bestuurslid de heer J. A. Geene memoreerde hierna de verdien sten van de voorzitter, die deze functie 12 laar vervult. Als dank daarvoor bood hij mevrouw J. Schuit-van Noort een ruiker aan. Hierna werd de avond voortgezet met een vrolijk cabaret programma. RAAD BESLOOT: Plan omvat 96 woningen De gemeenteraad van Westdorpe besloot woensdagavond deel te nemen aan de ratiobouwplan van de Oost-Zecuws- Vlaamse gemeenten. Nadat burgemees ter G. H. E. M.van Wacs hierop een korte toelichting had gegeven, vroeg de beer R. Spuesens (k.v.p.) of het opge maakte^ schema nog veranderd kon wor den. bijvoorbeeld omdat cei gemeente bet niet eens zou zijn met de ..produk- liestroom". Burgemeester Van Waes ant woordde hierop ontkennend. De heer A. de Hulsters (g.b.) informeerde of de Prüs voor de 960 woningen te bouwen in 13 gemeenten reeds vast ligt. De burge meester zei. dat deze bekend is b« de directie van de volkshuisvesting te Mid delburg, maar dat deze pas later open baar kan worden gemaakt. Zonder hoof delijke stemming besloot de raad hierna conform het voorstel van b. en w. de 96 woningen voor Westdorpe te laten bouwen in eigen beheer. De raad besloot voorts tot aankoop van uiirukkleding voor de vrijwillige brand weer en verbouw van het brandspuit huis. De heer De Hulsters. die waarne- Middelburg Electro: Dc wurger van Black- moor, 19 30 uur. 14 Jaar. Vllsslngeo Alhambra: De schat tn het Zilvermeer. 20 uur. 14 Jaar. Goes - PriDs van Oranje: Uitvoering „As- ira". leerlingenvercniglng chr. lyceum voor Zeeland. 19 45 uur Zlerlkzce Herv Verenigingsgebouw Ont spanningsavond CNV. 19 30 uur Bergen op Zoom - Roxy. Requiem van een zwaargewicht. 20 uur, 13 Jaar Luxor: Moed is het wachtwoord, 20 uur, 14 jaar mend-commandant van de brandweer is, lichtte een en ander nader toe. De kosten bedragen voor de jekker 43,75 en voor de broek f 29. De heer De Hulsters achtte aanschaf van nieuw schoeisel en nieuwe koppels gewenst. De raadsleden besloten een nader door b. en w te beDalen aantal pakken waarbij men aan een kleine reserve denkt aan te kopen voor de in de of ferte vermelde prijs. Wat betreft de verbouw van het brandspuithuis zei burgemeester Van Waes: „Dit kan volstaan met enkele kleine wijzigingen, welke hierop neer komen. dat de in het brandspuithuis opgeslagen gereedschappen van ge meentewerken, gescheiden komen te staan van het brandweermateriaal. „Hiertoe zuller twee afzonderlijke ruimten worden gecreëerd. Men be sloot dit, voor zover mogelijk, in eigen beheer te doen uitvoeren. De kosten zijn nog niet bekend. B. en w. wer den gemachtigd het werk voor de begrotingspriis uit. te laten voeren. Vervolgens stelde de raad de salaris maatregelen voor het gemeentepersoneel in verband met de nacalculatie van de zogenaamde trend over 1963 en de door b en w voorgestelde wijziging van de bezoldigingsverordening per I ianuari 1964 ongewijzigd vast. Op verzoek van het Instituut Ziektekos tenvoorziening Ambtenaren bracht de raad een wijziging aan in de gemeen schappelijke regeling Deze houdt in, dat. de door de ambtenaren te betalen bijdrage berekend zal worden van de pensioengrondslag. Tot nu toe werd dit berekend van de wedde vermeerderd met eventuele vaste toelagen De heer A. de Belcir (g.b.) informeer de hoe ver het staat met de verkeers regeling in de bebouwde kom. De bur gemeester zei, dat de rijkspolitie deze zaak reeds heeft bekeken en dat het in de volgende vergadering van dc raad aan dc orde zal komen. Raad Yerseke over financiering van woningwetwoningen In de aanstaande vrydag te houden raadsvergadering te Yerseke moet de raad beslissen over de financiering van de bouw van 4 woningwetwoningen in de Burenpolder. Voorts staat op de agenda de verhuur van de aangekochte woningen Stoofstraat 5 en 7 en een rui ling weg straat. Ter wijziging artikel 19 Algemeen Ambtenarenreglement van het provin ciaal bestuur van Zeeland zijn ingeko men: a. een schrijven betreffende uit kering in verband met nacalculatie „trend" over 1963 voor gemeente-secre tarissen, ontvangers en ambtenaren van de burgerlijke stand; b. idem betreffen de bezoldigingsmaatregelen van voor noemde functionarissen per 1 januari 1964. overeenkomstig de salarismaatre gelen voor het rijkspersoneel. B. en W. stellen voor deze maatregelen van toe passing te verklaren voor de genoemde ambtenaren. Voorts staat op de agenda de vaststelling bezoldigingsverordenin gen gemeente-ambtenaren, directeur gemeentewerken en gemeentewerklie den, de intrekking van het raadsbesluit van 25 juli 1958 (3 toeslag gemeente werklieden, wijziging gemeentebegro ting 1963 en idem 1964 en de wijziging begroting gemeenschappelijke keu ringsdienst Kruiningen over 1964. Ver der is er een voorstel om de voorschot ten op de vergoeding, bedoeld in artikel 101 der I.o.-vvet 1920 over 1964 voor de bijzondere scholen als volgt vast te stellen: Vereniging voor gereformeerd lager onderwijs f 4138.77; Nederlands hervormde schoolvereniging f 6800,64; Vereniging tot het verstrekken van la ger onderwijs op gereformeerde grond slag f 9685,76 en de vereniging voor christelijk ulo f 9056,66 en de voor schotten in verband met de aan de chr. ulo verbonden vakleerkrachten nuttige handwerken (f 2600), lichamelijke op voeding (f 2500) en tekenen (f 2900) voor het jaar 1964 vast te stellen op totaal f 8000. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer E. Everse ontslag aangevraagd als gemeente-werkman. Resultaten postinrichtingen Aan de postinrichtingen van Yerseke en Kruiningen werden in de maand janu ari respectievelijk 42.439,97 en f 20.016.68 ingelegd. De uitbetalingen beliepen f 31.571,90 voor Yerseke en f 18.534,95 in Kruiningen. Saneringsplan stokt De bij raadsbesluit van 25 oktober 1963 aangekochte woningen in de Stoofstraat no. 5 en 7, dit in verband met de reali sering van het saneringsplan, zullen voorlopig nog bewoond kunnen blijven, daar nog niet tot realisering kan wor den overgegaan. Burgemeester en wet houders stellen de raad dan ook voor de woningen voor onbepaalde tijd aan de huidige bewoners, M. P. van Houte en de weduwe J. Rijkse, te verhuren tegen de prijs van f 4,50 per week en per wo ning. R1LLAND-BATH N.C.V.B. BIJEEN gebouw. De avond stond onder leiding van mevrouw Nagelkerkevan Ran den. Zij opende de vergadering en heette alle aanwezigen hartelijk wel kom en in het bijzonder de aanwezige heren, die aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven. De spreker van deze avond was ds. Mooy uit Schore, die het tweede deel behandelde van zijn lezing over Israël en daarbij dia's vertoonde. Het was weer een groot genoegen om ds. Mooy te horen vertellen over zijn reis naar het Heilige land. De volgende vergadering is vastgesteld op 19 februari. De heer J. A. Kooman uit Tholen zal dan de spreker zijn. WAARDE Z.L.i. vergaderde De afdeling Waarde van de Z.L.M. hield maandag avond de jaarvergadering in café Koeman. De voorzitter, de heer C. Mol. kon slechts een gering aantal leden welkom heten. Het verslag van de secretaris-penning- meester de heer J. J. Pieper, maakte melding van een goed verenigingsjaar, zowel financieel als wat de omzèt van meststoffen en zaaizaad betreft. In de vacature van de heer A. D. J. Dees werd in het bestuur gekozen de heer Chr. Verbrugge. De voorzitter bracht de heer Dees dank voor alles wat hij in het belang van de vereniging heeft gedaan. Voorts werd meegedeeld, dat er ver moedelijk een excursie naar België zal worden gemaakt. KLOETINGE Uitvoering „Excelsior" Dezer dagen hield de Kloetingse mu ziekvereniging „Excelsior" haar jaar lijkse uitvoering in het gemeentelijke verenigingsgebouw „Amicitia". Voorzit ter W. P. Beije kon een groot aantal be langstellenden verwelkomen. Allereerst bracht het korps een concert ten ge hore. De aanwezigen konden daarna ge nieten van een toneelstuk. Na afloop was er een bal. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door de burge meester mr. H. N. baron Scliimmelpen- ninck van der Oye en de beide wethou ders, de heren B. M. van Nieuwenhuijze en D. Schipper. KRUININGEN Burgemeester reikte verkeersdiploma's uit Burgemeester A. Schipper van Krui ningen heeft dinsdagavond in dc open bare ulo te Kruiningen de diploma's uit gereikt van de verkeerscursus voor vol wassenen. Van de 28 kandidaten moes ten er drie worden afgewezen door de examencommissie bestaande uit be stuursleden van de afdeling „De Beve- landen" van het Verbond voor Veilig Verkeer. Opperwachtmeester A. Mauer uit Kruiningen was cursusleider. j De heer J. C. Geuze bood namens de ge slaagden aan opperwachtmeester Mauer een geschenk aan. Voor mevrouw Mauer waren er bloemen. Met lof slaagden: S. H. van den Boom gaard C. J. ae Visser, M. J. Kole, C. W. Wisse, mevrouw A. Koeman-Lokerse, mejuffrouw A. A. Bauer, H. C. Maat. De overige geslaagden waren: G. Post. mevrouw J. Roosendaal-Verstraate, L. P. de Smidt, mejuffrouw M. Feijtel, me vrouw J. Maartense-van Boven, me vrouw L. van Duivendijk-Hansc, me vrouw C. C. Kole-Blok, de heer G. de Nood, A. I. Flipse. mevrouw N. Verljzer- Almeklnders. M. Kole, mejuffrouw M. Ruissen, J. Sinke. C. Riedijk, mevrouw P. Flipse-Poley, J. C. Hamelink, me vrouw J. Keijzer-van de Kraats en J. C. Geuze, BIEZEUNGE „De Zwarte Weel" had gunstig jaar De ijsclub „De Zwarte Weel" te Bieze- linge heeft een gunstig jaar achter de rug. Het ledental ging met forse spron gen omhoog en passeerde zelfs de vier honderd. Dit was te horen uit het jaar verslag van secretaris C. Beenakker uit gebracht tijdens de maandagavond In de hervormde school gehouden algemene vergadering. Ook financieel ging het de club naar wens, want penningmeester C. Nieuwenhuize kon melding maken van een batig saldo. Van deze gunstige gang van zaken gewaagde ook voorzitter Chr. Goeree. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren C. Beenakker en J. de Puit herkozen. Tot lid van de kascontrolecommissie werden benoemd mevrouw Goud-Sonke, mejuffrouw W. Slabbekoorn en mejuf frouw S. Paauwe. Op 25 februari zal de club 35 jaar bestaan. Op deze dag zal er des avond een feestelijke bijeenkomst worden gehouden met vertoning van een film over de schaatssport. Tevens zal dan afscheid worden genomen van de bode L. Slabbekoorn. Vierentwintig jaar lang heeft de heer Slabbekoorn ails bode gefungeerd. Een lange staat van dienst heeft ook de secretaris, de heer C. Been akker. Hij vervult deze functie al 33 jaar. WEMELD1NGE Kerkconcert In de Ned. Herv. kerk te Wemeldinge werd dezer dagen een kerkconcert ge geven waaraan werd medegewerkt door de heer D. Manneke, orgel, de muziek vereniging O.K.K. en het Zuid-Beve- lands dubbelkwartet. De belangstelling voor deze uitvoering was matig. Vergadering van de plattelandsvrouwen De afdeling Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer da gen haar vergadering, onder leiding van de presidente, mevr. Visser-Blommaart. De spreker was dr. Klunhaar, hartspe cialist te Middelburg. Na zijn causerie volgde een levendige discussie. Mevr. Visser-Blommaard sprak tot slot woor den van dank tot spreker en aanwe zigen. Rijkspostspaarbank Op het rijkspostkantoor te Wemeldinge werden in de maand januari 1964 spaar gelden gestort tot een bedrag van 42.739,26 met 186 inschrijvingen. Terug betaald werden 41 betalingen 24.952,79. In diezelfde periode werden 4 nieuwe boekje uitgereikt. KRA BBENDIJKE Coöp. boerenleenbank in januari Gedurende de maand januari werd bij de spaarbank van de Coöp. Boelenlcen- bank „Krabbendijke" 321.857,15 inge legd en f 363.615,65 terugbetaald. Over het afgelopen jaar werd 315.027,aan de diverse spaarders uitgekeerd of bij geschreven op hun rekening. Het totaal van de spaargelden bedroeg eind jan. 1.098.107,10. KAPELLE Gevonden voorwerpen Bij het groepsbureau van de rijkspolitie te Kapelle zijn inlichtingen te verkrij gen over de aldaar als gevonden voor werpen aangegeven goederen. Dit zijn: gebreide wollen handschoen, padvin dersmuts, dameskettinkje, tabakspijp en zakmes. KORTGENE Jaarvergadering „De Schelde" De hengelsportvereniging „De Schelde" te Kortgene zal op vrijdag 7 februari a.s. om 8 uur 's avonds de jaarverga dering onder voorzitterschap van P. Temmerman houden in het clublokaal aan de haven- Het gebruikelijke jaarverslag, alsmede de rekening en verantwoording over 1963 worden aan de orde gesteld. Voorts zullen de data der clubwedstrij den worden besproken. Op de agenda staat verder een bestuurs verkiezing, waarbij de bestuursleden C. Pielaart cn G. C. van Acker aan de beurt van aftreden zijn. Beiden zijn her kiesbaar. Vier belangrijke gebeurtenissen in het leven van de Middelburgse pas toor H. H. Snel zullen vrijdagavond tijdens een even officiële als fees telijke bijeenkomst in het City theater nog eens in herinnering worden geroepen. Dat is in de eerste plaats de herdenking van het 45-jarig priesterschap, het be reiken van de 70-jarige leeftijd, het zilveren pastoraat jn november van het vorig jaar en de 20 jaar lange periode als pastoor van de Middel burgse r.-k. parochie. De jubileumviering is onlangs reeds ker kelijk herdacht maar de parochianen vin den, dat men het hier toch niet by kan laten. Daarom is de pastoor uitgenodigd vrijdag in het Citytheater de hoofdrol te spelen tjjdens een huldiglngsbyeenkomst, waarop burgerlijke en kerkelijke autori teiten acte .de présence zullen geven. Pastoor Snel is, wij schreven het reeds eerder uitvoerig, vooral bekend gewor den door zijn uitgebreide interesse voor de toeristenzielzorg op Walcheren. Bij aanvang van de feestelijke bijeen komst zal pastoor Snel het parochie geschenk worden aangeboden. De avond wordt opgeluisterd door het r.-k. zang koor met pianobegeleiding van de heer Ben Holthuis. Op het programma staat voorts nog een optreden van de toneel groep „St. Paulus" en het Zeeuws ca baret. Zaterdagmiddag wordt er in het Citytheater een speciale kindermiddag georganiseerd. De resultaten van de woensdag in Goes gehouden centrale hengstenpremiekeu- ring van de koninklijke vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard". afdeling Zeeland zün als volgt: Hengsten geboren In 1961, grote maat: la. Gaillard van Sluis, eig. André We- maer te Sluis. C. den Hamer te Aartien- burg en Pr Ed de Backere te Sint- Kruis; lb Fifils van Aardenhof, eig A Termotte te IJzendijke; 2a Bernard, eig Stallen de Dobbelaere te IJzendijke; 2b. René van Tolhoek. eig. A. Serraren» te Ossenisse Hengsten geboren in 1961, middenmaat 1 Henk, eig. A Termote te IJzendijke; 2a. Rainier van Clara, eig. Stallen Brooijmans te Sint-Annaland en Oud- Vossemeer; 2 b. Favorl d' Orange, eig. Iz. de Buck te Grijpskerke Hengsten geboren in 1961, kleine maat: la. Frank van Nieuwerkerk, eig, Iz. de Buck te Grijpskerke; lb Paul van Vrij hoeve, eig C N. den Hamer en Zoon. Schoondijke-Aardenburg en A. J. Catse- man te Biervliet; 2a. Herseur van As tlid, fok- en eig. O. A. M. A. Blondee! te Aardenburg; 2b. Karei van de Vogel- dijk, eig. Al. Serrarens te Ossenis'-c; 3 Herseur van de Karnemelksput, eig. A J. v. d. Meulen-Becu en A. Termote te IJzendijke Hengsten, geboren in I960 en 1959. grote maat: la Dinant d'Orange. lb. Carlo van 't Broek, beide eig. Iz. de Buck te Grijpskerke Hengsten, geboren in 1960 en 1959, klei ne maat: la Carlo van Watervliet, eig Iz. de Buck te Grijpskerke en G. E de Badts te Sasput-Sehoondijke: lb Mac., eig. M. L. M. IJsbaert-v. d. Linden te Axel. Hengsten, geboren in 1958 of vroeger, grote maat: la. Marlon van Braamhof eig, A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat; lb Baron van Kruïspjlder, eig. C. N. den Hamer en Zn. te Schoondijke en Kantonrechter Middelburg ZEEUWSCH-VLAANDEREN SLUIS Reünie van leerlingen en leraren van het St.-Josephinternaat Leraren en leerlingen van het voorma lige St.-Josephspensionaat dat tot het uitbreken van de tweede wereldoorlog in Sluis was gevestigd, gaan op 1 mei een grootscheepse reünie houden Het gebouw aan de weg naar Draaibrug werd voor de oorlog bewoond door enkele honderden jongens van Franse nationaliteit. Het internaat, dat in het begin van deze eeuw werd gesticht in verband met de moeilijkheden die het bijzonder onderwijs in Frankrijk zelf on dervond werd na de oorlog niet meer gebruikt, omdat de onderwijsmoeilijk- heden in Frankrijk zelf toen tot het ver leden behoorden. Het gebouw, dat bij het uitbreken van de oorlog juist onbewoond was omdat de leerlingen met vakantie waren, is tijdens de oorlog o.m. gebruikt als ka zerne. Het gebouw heeft in die periode zeer geleden onder de verscheidenheid van inwoners. Na de oorlog werd het ver kocht. Mr. Moolenburgh: „Mensen zijn te egoistisch, men rijdt maar wat..." .,Wat zijn er toch veel mensen egoistisch. Ze denken alleen maar aan zichzelf. Maar andere mensen brengen ze In ge vaar en dat zien ze niet. Dit wordt altijd veel te laat gerealiseerd. Men rijdt maar wat....". Deze opmerking maakte de Middelburgse kantonrechter mr. J. Moo lenburgh toen aan de andere kant van de tafel de Rotterdamse uitvoerder M. C. J. O. verscheen. De Rotterdammer zou op 2 oktober van het vorig jaar in Vlis- singen beneveld achter het stuur van zijn auto hebben gezeten. Bij normaal rijden wa.s het niet gebleven. In de Paul Krugerstraat botste hij tegen een stilstaande wagen, die weer op een derde auto schoof. Zeven pilsjes had O. op. Er zat 1.40 promille alcohol in het bloed. De officier van justitie mr. K. P. Doedens zag in deze wijze van handelen voldoende aanleiding om naast een geld boete van 60,een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vier maanden te eisen, met een proeftijd van twee jaar. Mr. Moolenburgh stelde de geldboete op 85.U bent nog net ontkomen aan een voorwaardelijke ontzegging. Laat dit een wijze les voor U zijn", al dus de kantonrechter. Bij verstek werd de visser H. M„ uit Ar- nemuiden conform de eis veroordeeld tot een geldboete van 30.subs. 6 dagen, omdat hij op 4 oktober op de splitsing Kleverskerkseweg-Kanaalweg onder Middelburg géén voorrang verleende aan een personenwagen, waarbij M. met zijn wagen een aanrijding veroorzaakte. De door de fruithandelaar P. V. uit 's-Heerenhoek ingesteld civiele vorde ring van 115,werd toegewezen. Onoverzichtelijk „Het was een onoverzichtelijke bocht' verweerde de Serooskerkse scholier J. L. G. zich, toen de kantonrechter hem vroeg waaraan de aanrijding te wijten was, die G. op 13 september op de kruising Mo lenstraat en Bellamypark te Vlissingen had veroorzaakt, nadat hy als bromfiet ser geen voorrang verleende aan een automobilist. ..Hoe hard reed U" informeerde mr. Moolenburg. „Ongeveer dertig antwoordde de scholier. „Dat zyn er dan toch twintig te veel", vond de knatonrechter. „U zegt zelf dat de bocht zo onover zichtelijk is. Waarom rijdt U dan ook niet zachter". Omdat het instellen var een civiele vordering nog al wat moei lijkheden opleverde, werd de zaak aangehouden tot 26 februari. Conform de eis kreeg de machinist M. W. uit Baarland een geldboete van 30, subs. 6 dagen opgelegd. W. zou op 4 september met zijn wagen niet voldoende rechts hebben gehouden. Daarbij was een botsing met een tegenligger ont staan. Ook de Goese chauffeur J. J. F. B. moest voor eenzelfde feit voor de groene tafel verschijnen. Hij zou volgens de stukken op 11 oktober van het vorig jaar in de Wilhelminastraat te Oudelan- de als bestuurder van een vrachtauto niet rechts hebben gehouden. Voorts zou hij niet behoorlijk hebben uitgewe ken voor een tegenligger. Burgerlijke stand •s-GRAVENPOLDER Bevallen: C. H. Molhoek-Verburg z. A. L. Brouwer-AUemekinders d. J. van Eenen- n-Flutjt z. Overleden: J. W. Walraven 74 J. NISSE Bevallen: E. A. BosmanKarelse, z. Overleden: P Westdorp 65 J WISSENKERKE Bevallen' W. de Moor-Heijboer z. J. C. A. Bosselaar-Versluijs d. E A Versluis-Flipse z. J. J. Poortvliet-Hoogerland d. E. L. H. Steendijk-Luük z. Ondertrouwd: P. J. Verburfi 24 J. en M. P. Westerweele 24 J. Overleden: J. van der Moere 69 J. e.v. J. Filius. P, J. de Ridder 80 j, e, v. J. Hooger- eide. YERSEKE OVEZANDE Bevallen P M. RijkRijk. z M P. A. Koo- leFoesenek. z. Getrouwd: H. Capello, 22 en A J. Mar- „Volgens mij reed Sk op het streepje. Ik weet het niet precies meer", zei B. „Toch geloof ik dat U over het streepje zat", dacht mr. Moolenburgh, Mr. Doe dens splitste de boete in 10 subs. 2 dagen en 15,- subs. 3 dagen. De kan tonrechter maakte er 15 subs. 3 dagen en 10 of 2 dagen van. Als gemachtigde van de Belgische be diende J. C. de R. verscheen woensdag mr. F. K. Adriaanse". De R. zou op 14 september pogingen in het werk hebben gesteld om bij Kortgene zijn personen wagen op de provinciale weg te keren. Deze ongeoorloofde manoeuvre op een autoweg "zag de officier graag beboet met 25 subs. 5 dagen. Maar de gemachtigde dacht er anders over: „er staat nergens dat de man inderdaad gekeerd is. Wel is hij tegen de as van de weg gaan rijden en ook heeft hij zijn richtingaanwijzer uit gestoken. Hij heeft dus wel een voor nemen gehad, dat niet juist was. Maar dit voornemen is niet ten uit voer gebracht", aldus mr. Adriaanse. In het eerste geval concludeerde de kan tonrechter dat er vrijspraak moest vol gen. Wel vond hij dat De R. door zijn gedrag de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht. De geldboete bepaalde mr. Moolenburgh op 20 subs. 4 dagen. lieden is van ons heen gegaan, na een gedul dig gedragen lijden, onze beste broer, zwa ger en oom ADR LAAN GEERSE, op de leeftijd van ruim 83 jaar. Uit aller naam, P. Pattenier Jzn. Domburg, 5 februari 1964. Hogehilweg 17. De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 8 februari om 12 uur te Domburg. Aardcnbum en A. J. Catseman te Bier vliet; 2a Nico van Krukkemshof. eig. Hengsteneomblnatle „Zuid-Beveland Walcheren"; 2b Karei van dc Volharding, eig. J F de Waal te Hulst; 2c Frits van St. Lccndert, eig. J F de Waal te Hulst; 3 Roland van de Polder, eig. Iz. de Buck te Grijpskerke en G. E. dc Badu te Sasput-Schoondijke. Hengsten, geboren in 1958 of vroeger, kleine maat: la Iveon van Roza, eig. hengstencombinatie „Zuid-Bevcland Walcheren"; lb Cesar van de Ronduit, eig, M. Verdonk en Zn. te 's-Heeren- hoek. Marktberichten COÖP. TUINBOUW VEILING ROTTERDAM Aardappelen tb—13. Andijvie 90—1,19. Rode kool 7—15. Gele kool 13—22. Groene kool 53 —53. Boerenkool 23—63. Veldsla 2.10-2.20, Stoolsla 59-32. Spruiten IA 30—93. IIA 46— 73. IB 93. 1IB 57. ID 69-70. Prei 46—30. Grote Peen 3—9. Uien 5—14. Uien. geschoond 12— 15. Sjalotten 70-36. Witlof IA 67-30, HA 55 63. JB 5664. IIB 48—62 per kg. Aanvoer 46.000 kg Selderij 15—31, Sla I 35—43, Sla II 14—17 per kg Golden Delicious IAA 53—«8, IA 56—60. JB 42—59. IIA 39—47, IIB 23—44. IIC 26—27 Jonathan IA 37—45. IB 26—37, IIA 31—41. IIB 19—21. nC 18—20 Winston IAA 77—82, IA 59—76, IB 41—46 Lombart Calvil le IAA 44—43. IA39—45. IB 28—33. IIA 23— 24. IIB 17-20 Laxton Superb IAA 65—06. IA 44. IB 33. Goudrenetten IAA 4319. IA 33—46. IB 37—39. IIA 38—46. IIB 29—37. IIC 1—33 per kg. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalcn 459 kg. 3.974,33. Schar 6 kg. Bot 161 kg Wulk 21 kg Schol 320 kg. On gesorteerde vis 20 kg. VEILING TERNEUZEN. 5 februari. Knolselderij 9—18 Bintje* 1 10.90—11,10 Rode kool 11—16. Sav. kool 30— 40 Witte kool 13—15 Boerenkool 25—36. B-eekpeen 11—15. Waspcen 15—37. Prei A3 49—62. B 37—61. Spruiten geschoond 93— til. ongeschoond 26-63. Uien 3—11. Witlof A2 B 39—51. B2 35—46. aiw. 14—41. Appelen: Goudrenet 1 85 43—50, 80 4546. 75 4345. 70 39-43. 65 36—33. 2 80 45. 75 39— 41, 70 38. 65 35. 2D 24—26. 3 grof 34—36. 3 fijn 24—25 Golden Delicious 2 75 56-58. 70 4'—59. 65 36—42. 60 27—32, 3 grof 24—30, 3 fijn 13—22. Jonathan 1 80 37. 75 40-42, 70 33—43. 65 32—34. 60 26. 2 75 30-35. 70 29- 33. 65 25—26. 60 20—24. 3 grof 19—20. Winston 1 75 63—65. 70 67—71. 65 60—62. 60 39—42. 55 18—20. 2 75 52—56. 70 45—53. 60 18—26. 55 14—19. 3 grof 19—28 Lombard Calville 70 35—37. 60 24—27, 2D 13—35. 3 grof 19— 21. 3 fijn 12—14. VEILING KAPELLE-B1EZELINGE. 5 februari Industrie en Exportveiling Gol den Delicious 1 SO 71—72. 75 65—68. 70 63—64. 65 52—53. 60 36-37. 2 75 53—61, 70 48—61. 65 37—47. 60 2835. 2D 17—19. 3 grof 27-46, fijn 13—23. Jonathan 1 75 36-^44, 70 37—15, 65 31—37, 60 27—29, 2 75 21—37, 70 21—35, 65 21—31, 60 18—24, 2D 12—16. 3 grof 15—18, 3 fijn 11—14. Goudrenet 1 35 41—48. 80 41— 46. 75 42—44, 70 39—42. 65 35—36. 2 85 39, 80 41—42, 75 33—40. 70 35—39. 65 33—35. 2D 25—29. 3 grof 32—37. 3 fijn 25—27. Winston 1 75 67—70. 70 62—72. 65 54—60. 60 32—33. 55 20—22, 2 75 41—59. 70 55—63. 65 43—56. 60 23—29. 55 16—20. 2D 12. 3 grof 22—30. 3 fijn 10—15. Lomb. Calville 1 80 36. 75 38. 70 33— 35. 65 27. 60 22. 2 80 30. 75 31. 70 33. 65 26. 17, 2D 12. 3 grof 18. 3 fijn '.2. Zoete Errn- gaard 1 65 65. 60 56. 55 42. Saint Remy 1 65 46. 2 75 41—13. 65 43. 2D 40, 3 erof 40—42, 3 fijn 36—38 Conference 3 grof 30—32, 3 fijn 20—27. Laxton Superbe 1 75 50—53, 70 64, 2D 12, 2 70 39—41, 65 26—27. 60 12—14, 3 grof 18. 3 fijn 12—14. Kroetappels 12.10— 12.50. Gewone velling: Aardappels 2 S'i7. Groenteveiling Witlof 29—56 Prei 26-53 Uien 3!lSpruitkool 2168 Boerenkool Rode kool 7—9. Sav. kool 37—38. Glas- kropsla 1 15—29 per stuk. Knolselderij op contract 9 ha 19.10. EIERVEILING BERGEN OP ZOOM. Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 6 februari 1964. Prijsklas 0 13 cent. 12 cent. 2 11 cent. 3 11 cent, 4 10 cent, 5 9 cent. VEILING BERGEN OP ZOOM. 5 februari Schorseneren 52. Kroten 410. Prei 714 Witlof 22—64. Breekpeen 6'.O. Waspeen 3—6. Witte kool 10—19 Gele kool 16—13. Boerenkool 1242- Sav. kool 12—55. Rode kool 714. Spruiten 20152- Koolraap 710. Uien 4—10. Jonathan 10—35- Goudrenet 3049- Golden Delicious 1060. Saint Remy 4651. VEILING GOES, februari. Groenten. Per kg: Prei Al 56, A2 55. Witlof Al 57—61. A2 43—52. BI 60, B2 43—50. Spruiten Al 80, A2 73. Breekpeen B2 2,506. Uien geschoond 6. Koolrapen 9. Rode kool BI 9. Groene sav. kool afw. 15 16- Boerenkool 2 27. afw. 17. Aardappelen -12. Heden is plotseling van mij heengegaan mijn in nig lieve, zorgzame man JAN JACOBUS KLOMPE, in de ouderdom van 62 jaar. L. F. M. Klompe-van de Voorde, Wolfaartsdijk, 5 februari 1964. Sabbingedijk 5. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 8 febru ari a.s. op de algemene begraafplaats te Wol phaartsdijk te 14 uur. Heden is geheel onverwachts van ons hee gaan onze lieve broeder, zwager, oom en out de heer JAN JACOBUS KLOMPE, tn de ouderdom van 62 jaar. Wolphaartsdijk: J. M. Klompe. Kamperland: L. H. van Langeraad-Klompe. K. A. van Langeraad. Goes H. Klompe N. Z. Klompe-van Langeraad. Steenbergen: W- M. van Luyk-Klompe. A. J. van Luyk. Kamperland: E. C. van Langeraad-Klompe. J. C. van Langeraad. Wolphaartsdijk: C. Klompe. H. M. Klompe-Vogelaar. Goes M. S. Klompe-van Staalen. Nichten en neven. Wolphaartsdijk, 5 februari 1964. Heden is geheel onverwachts van ons heengegaan onze lieve zwager en oom de heer JAN JACOBUS KLOMPE, ln de ouderdom van 62 jaar. Breukelen J. C. van der Voorde. G. van der Voorde-Schnepper. Laura en Jeanette. Zierikzee: J. van der Voorde. A. van der Voorde. Cokky en Hannie. Wolphaartsdqk. 5 februari 1964.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15