Amsterdamse Beurs Belastingklimaat in Nederland is slecht Klanken uit de ether T&iqVI PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Bfonchileften Waar zijn onze schepen? DONDERDAG 6 FEBRUARI 1064 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT STAATSSECRETARIS VAN DEN BERGE: DIRECTE BELASTINGEN BIJNA EXCESSIEF De verlaging van de loon- en i komstenbelasting moet de primaire doelstelling van het fiscale beleid vormen. Zonder een dergelijke ver laging zou er op den duur een on houdbare toestand ontstaan. Zo verklaarde staatssecretaris Van den Berge, in een rede welke hij hield tijdens een bijeenkomst van het departement Amersfoort van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De staatssecretaris ging ln zijn rede uit voerig in op de plaats van de Inkomsten belasting in het fiscale bestel. Deze plaats is steeds belangrijker geworden. In 1935 leverde de inkomstenbelasting 25 procent van de totale belasting opbrengsten op, in 1951 was dit SI pet. en sindsdien is dit aandeel opgelopen tot 40 procent ln 1961. Vergelijkende cijfers over het aandeel van de inkomstenbelasting in de totale belastingopbrengst met de ons omrin- Kide landen zijn: Frankrijk 13 pet., itsland 23 pet., en Nederland 38 pet. (cijfers over 1959). En dit zijn toch juist de twee landen in de E.E.G., waarin de Excessief Dezelfde staatssecretaris, die in Amers foort sprak, heeft onlangs in de Eerste Kamer verklaard van mening te zijn, dat de directe belastingen bij ons bijna exces-1 sief genoemd moeten worden. Hij be wees aan de hand van enkele voorbeel den hoe ook in de lagere inkomensklas sen de toeneming van de progressie vol uit functioneert. Bij een inkomensstijging van 14 pet. bij voorbeeld, treedt bij een inkomen van 6000 een verzwaring van de belasting druk op van dertig procent. Een ver zwaring van 26M: pet. en 27 pet. treedt op bij inkomens van resp. 7000 en 10.000. Prijsstijgingen zijn daarbij nog buiten beschouwing gelaten. De staatssecretaris zei het te betreuren, dat het neutraliseren van de excessieve progressie in de inkomensbelasting eigenlijk als een reële belastingverla- ~'ng moet worden verdedigd, omdat het it helemaal niet is. SCHOLTEN FOXHOL. In de vergadering van de raad van commissarissen en de directie van Ko ninklijke Scholten, Foxhol N.V.. werd besloten aan de eind. maart a.s. te hou den algemene vergadering van aandeel houders voor te stellen over het boek jaar J962-1963 een onveranderd divi dend van 10 procent in contanten en als belastingvrije bonus 10 procent in gewone aandelen uit te keren. De in april 1963 geëmitteerde aandelen zullen volgens dit voorstel slechts de helft van het contante dividend, maar wel de volledige bonus ontvangen. REGELING LENINGPLAFOND PUBLIEKRECHTELIJKE LICHAMEN GEWIJZIGD De ministers van financiën, van bin nenlandse zaken en verkeer en water staat hebben besloten met Ingang van 6 februari 1964 de regeling leningplafond publiekrechtelijke lichamen enigszins te wijzigen. Volgens deze regeling mogen van 1 no vember 1963 af Gedeputeerde Staten van het maximumbedrag waarvoor de lagere publiekrechtelijke lichamen in hun provincie gedurende één jaar geza menlijk geldleningen kunnen aangaan of garanderen, in elke periode van drie maanden niet meer dan een kwart goed keuren. De wijziging houdt ln dat, voor zover een kwart van genoemd maximumbe drag hoger is dan het bedrag aan geld leningen. dat in een bepaalde periode van drie kalendermaanden is goedge keurd of gegarandeerd, het maximum bedrag dat voor de volgende periode van drie kalendermaanden geldt, met dit verschil mag worden verhoogd. Claimemissie van de Nederlandsche Middenstandsbank De Nederlandsche Middenstandsbank N.V. deelt mede In verband met de in 1963 wederom belangrijk toegenomen bedrijfsomvang over te zullen gaan tot vergroting van het geplaatste kapitaal. Hiertoe wordt eerst het gewone aan delen-kapitaal door onderhandse plaat sing op 50 miljoen gebracht, waarna via een claim-emissie verdere uitbrei ding tot 60 miljoen zal volgen. Per 31 december 1963 bedroeg het ge plaatste kapitaal 46.175.000. Newyorkse beurs Voor dc eerste maal deze week hebben zich gisteren op de Newyorkse effecten beurs koerstijgingen voorgedaan, hoewel de meeste winsten bescheiden waren en de handel ongeïnspireerd voortkabbelde. Financiële fondsen gingen vooraan waar bij Financial Federation, Great Western, Gibraltar, United en Wesco grote frac ties tot meer dan 1 punt in koers ste gen. Du Pont sprong met meer dan 10 pun ten omhoog maar sloot slechts drie pun ten hoger dan de vorige dag. De oor zaak hiervan was dat een woordvoerder van de maatschappij meedeelde dat de bespreking van een aandelensplitsing niet op de agenda van de volgende di rectievergadering stond. De omzet bedroeg 4 010.000 aandelen. In totaal werden 1319 fondsen verhan deld waarvan er 504 hoger en 518 la ger noteerden. Op de American Exchange gingen 1.070.000 aandelen van de hand. De om zet in obligaties bedroeg 10.150.000 dol lar. Opdracht voor Verolme Brazilië De werf van Verolme In Brazilië heeft van de Commissao de Marinha Mercante de opdracht ontvangen voor de bouw van een snelvarend vrachtschip, be stemd voor de Lloide Brasilero. Nieuwe dochter van Zwaardemaker en Meneba Opgericht is. blijkens het bijvoegsel van de staatscourant, J. A. van der Sanden's Handelmaatschappij N.V. te Zaandam. Oprichters zijn N.V. Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij in Rotterdam (Meneba) en Zwaardemaker's Handel en Industrie N.V. in Zaandam. De nieuwe vennootschap heeft o.m. tot doel de handel in granen, zaden, veevoe ders. enz., de exploitatie van kuiken slachterijen. CAROL DAY HET15 N0Q vroeg, EN IK VOEL I AAE toOG FIT... WAT DENKEN j I JULLIE VAM EEMAMDERE 1 CLUB IK KEKEN AF, EM JULUE' WEETJE WAT HU VOORSTE Ir DE, JOEP DAT IK -JAP i MET HEM IN PAR IJS/IK DACHT WEU ZOU 6LIJVEM. x"UAT DAT ZOU KD-j ALLES HEE L ON- 1 MENOHKOM VLUG, I SCHULDIG NA- TUURLIJK 2627. „Soft drinks! Cola of sinaas appelsap! Fhah! Waar moet dat heen 7" riep Vic Saunders kwasi- verontwaardigd uit. „Dat was in mijn tijd anders hoor! In '14'18 kropen we pas achter de stuurknup- pel als we een flink stuk in onz^ kraag hadden!" „Ja natuurlijk, toen moest je jezelf eerst de nodige moed indrinken, voordat je je leven toe vertrouwde aan zo'n verzameling latten, linnen en kabels!" plaagde Don Sinclair. Hij wist precies hoe hij de oude Vic op zijn praatstoel moest krijgen. Deze keek hem even vernie tigend aan en sprak toen met een grafstem: „Voorzichtig blaag! Geen kwaad woord over onze trouwe war- birds. In die gladde gestroomlijnde kisten van vandaag is het geen kunst om te vliegen. Als je alles loslaat, gebeurt er nog niets, want ze bren gen je desnoods radiografisch bestuurd veilig van de ene plaats naar de andere. Maar vroeger TERUGLOPEND De rust schijnt op het Damrak te z gekeerd. Dit bleek gistermiddag uil ningskoersen die de internationale te zien gaven. Over de gehele linie werd voor genoemde fondsen een koersverbete- ring geregistreerd ten opzichte van het voorgaande siotniveau. Dit als antwoord op de flauwe tendentie van maandag. Dinsdag zat er reeds een betere stemming in de lucht. Het publiek koopt weer. zij het mond jesmaat Belangrijk is echter dat het buiten land met verkooporders uit de markt blijft Alleen voor rekening van Londen werden gistermiddag ln Amsterdam Unilevers aan geboden Dit hield verband met een bericht uit Leopoldstad dat de grootste oliepalin- planlage van Unilever in de Kongo. Lever- stad. wordt geëvacueerd omdat deze zou worden bedreigd door oproerlingen. Ge noemde plantage geeft werk aan 10.500 Kon golezen. Op dit bericht daalde Unilever woensdagmiddag van 144.40 tot f 143.30. Op deze prijs bleef Unilever twintig cent bene den de slotkoers van dinsdag. Philips daalde var. 150.20 tot 149.00 149.30) A .K U. brokkelde af van 527 tot 523 (527) Hoog ovens hielden zich heel goed op 596 (5951. Amsterdamse wisselmarkt Londi Niettegenstaande dat de prijs van aandelen Kon. Olie terugliep van 155,80 tot f 155.10, lag dit fonds toch vast ln de markt ten op zichte van de slotpnjn van dinsdag op 153.70. Het afbrokkelen van de koersen na dc hogere openingsprijzen was louter en alleen een gevolg door gebrek san koopor ders. Voor Unilever was hiervoor een aan wijsbare reden (Kongo) aanwezig. WalUlreeL dat de laatste tijd aanhoudend vast 1* gewceeu sloot dinsdag lusteloos. Men wacht aldaar op nieuwe stimulansen. De Nederlandse hoofdfondsen lagen er zeer vast in de markt, waardoor de forse koers dalingen van maandag geheel teniet werden gedaan De Westduiue beurzen waren eer der iets lager. De leidende cultures konden zich goed hand haven. Hetzelfde kan worden gezegd van de scheepvaartaandelen. Koninklijke Boot lag zelfs vast in de markt op 156 1S2' Staatsfondsen markt gaf geen veranderingen van enige betekenis te zien bjj zeer kalme handel I jnt. conc Voor de aandelen in onroerend goed begint j Industrie weer meer belangstelling te komen. Men wil Schecpv. zich ook op deze manier ln de rug dekken i Banken tegen inflatie, aldus de beurs. Aandelen van I Handel enz de Exploitatie Maatschappij Schevenlngen I Algemeen 333"i: PlU'O» 73 56—' 90.75'Stockholm Cf. Zürich 83.43-483-1 37ü9!4-57.94!4: Koper Milaan gen 52 HW ë-33'.'i: We- werden hoger geadviseerd. De Nederlandse Middenstandsbank komt binnenkort met een aandelenemissie met claimrecht. Dit was niet van invloed op de koers van de aandelen van deze bank. Dc ver. bedrijven Ncderhorst N.V. komt op vrijdag 14 fcbrunrl met een a&ndrlcncmslsie met claimrecht naar de UEURS1NDICR8 564 A 34 2 9 153.2 Verklaring: bieden: I oieden: i laten: d ex dividend: c e Staatslen. Ned. -59 4li Ned '00 4VS S Ned. '47 3VS 8 Ned. '51 3VS S Ned '48 3Vi 8 Ned '50 3'4 8 Ned '55 3V. 8 Ned 37 3 a Gr. bock *46 8 Doll *47 Inv cert. 3 9 Ned *62-4>4 9 Ned Ind. *37 6 W.B. Len. '57 IC Amst. rubb. HV.A. AJCU. Deli M. Hoogov. Philip» Unilever Kon Olie HAL K.L M. K.N.S.M. Aandelen 149.20 149010* 143 40 143 20* 153.50 155* Kor.. Paketv St Mij Ned. Niev. Goud. v Ommeren Rott. LI. Sohv. Unie Industrie e Alb ReIJn Am droogd. Berg Jurg. Berk Pal. Blaauwh. Bijenk. Calvé Centr Suik. Fokker v. Gelder Gist sp v. d Hecro Heinekcn Internat. K-N- Papier K. Zout Muller Ned Dok Ned kab. Netam N'dverdal Rott. Dr. Dok Schelde N B. Schokbet. Scholten F Stokvis Vcrgd Blik Vergd Mach Vredest. fnterunie Robeco Vatcurop A'd Bank N.H Md- R'd. Bank Tw. Bank B S Gem *53 (5) 99V. Amerlk. aand Am Enka 52' Am mot- 17ft Am. Tel 147 VS Anaconda Beth St. 33H Cit. Serv. 65,», Curt. Wr. Du Pont Gen Eleetr. Gen Mot. Int Nick Kennecott Nat Can. Rep Steel Shell Oil Stud Pack Steel PREMIE!. Alkmaar 8 A'dam '51 8 A'dam *56 1 A'dam '56 II 9 A'dam '56 III 9 Breda '54 8 Dordr '56 8 Eindh '54 8 I Ensch '54 8 I D Haag '52 I D. Haag '52 II 9 R'd am '52 I 9 R'dam '52 II 9 R'darn '57 9 DONDERDAG 6 FEBRUARI. HILVERSUM L 402 m. 746 kc/s. 12.15 Leven op het land, gesprek. 12.30 Mededelingen t.b.v land- en tuinbouw. 12.33 Deze week: berichten van buiten landse correspondenten en lezingen. 13.00 Nieuws .13.15 Klassieke grammo- foonmuziek. 13.45 Voor de vrouw. NC RV: 14.15 Vocaal ensemble (gr.). 14.3C Prisma-Reprise: fragmenten uit de Pris maprogramma's. 15.00 Klassieke en mo derne grammofoonmuziek. 16.00 Bijbel- overdenking. 16.30 Moderne kamermu ziek. 16.50 Grammofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Grammofoonmu ziek. 17.30 Schooïzang. 17.45 Metropole orkest: amusementsmuziek. 18.15 Sport - rubriek. 18.30 Licht instrumentaal kwin tet. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. Ha, toen was vliegen nog een kunst, mannekes. En een zaak van moed. Ik kan me best voorstel len dat die eerste Bristols, Fokkers en Spads in jullie ogen uitzien als uiterst primitieve en ge vaarlijk wanstaltige gedrochten. Maar vraag je eens af. wat ze over zo'n vijftig jaar over jullie moderne straalmachines zullen zeggen! Daar lachen ze zich dan immers ook een kriek om!" Feuilleton door Arnold Bennett 23 's Morgens had ze 't druk; haar ogen zeiden: „Tussen 't opstaan en de lunch moet je op mij niet rekenen voor geeste lijke of morele bijstand. Ik ben wel pre sent, maar ik zit ook aan het stuurrad, dus moet je mijn aandacht niet afleiden". Daarna ging hij naar beneden, zo opge wekt als een jongen, hoewel 't voorge bergte, dat hem hinderde in 't uitzicht op zijn tenen, in omvang toenam, voorkamer was het heiligdom wara zijn ontbijt klaar stond. Ze diende 't zelf op, in haar witte schort, precies op tijd! Eieren! geroosterd brood! koffie! Het was niets bijzonders, dat ontbijt, toch was 't alles. Geen ontbijt kon ooit lek kerder smaken. Hij had waarschijnlijk wel een tien duizend keer een hotelontbijt genuttigd, vóór Alice hem geleerd had. wat een werkelijk ontbijt was. Nadat ze alles had klaar gezet, bleef zij nog een ogenblik staan, en reikte hem de „Daily Tele graph" aan, die op een stoel lag. «Hier is de „Telegraph", zei ze vrolijk en deed zodoende duidelijk uitkomen, dat zij niet 't minste eigendomsrecht of be langstelling voelde voor de „Telegraph", voor haar waren kranten mannenspeel- goed. Ze sloeg nooit een krant op, en had' nooit behoefte om te weten, wat er in de wereld omging. Ze had meer dan ge noeg te doen met haar eigen wereld. Politiek en al dergelijk gedoe, daar kon ze zich onmogelijk mee ophouden. Ze leefde. Ze deed niets dan leven. Priam voelde, dat hij eindelijk de grondslag ï?n bet leven gevonden had. De „Telegraph" had twintig bladzijden, veel meer, dan een mens in een dag le zen kan, zelfs al deed hij niets dan le zen en de inhoud stemde hem zo tevre den in z(jn rijke verscheidenheid. Een kalme rust kwam over hem, juist de stemming, die bij een zachtgekookt eitje past. en hij zette zijn lijfblad dubbelge vouwen tegen de koffiekan aan om er onder 't ontbijt in te kunnen lezen. Hij las eerst alle kolommen boven de vouw; daarna draaide hij de krant om en las de kolommen onder de vouw. Nadat hij Vm\ ffodaebten gewisseld had met de «Telegraph", wisselde hij van gedachten niet zijn geheime Ik en rolde al heen en weer drentelend een sigaret. O! die eerste sigaret! Zijn zwerftochten voerden hem naar de keuken, tenminste tot de drempel van dat heiligdom. Daar was zijn vrouw aan 't werk. Op elk voorwerp of handvat, dat vuil kon wor den, legde ze zachtbruin papier, en dik wijls deed ze bovendien werkhandschoe- nen aan, zodat haar handen schoon en zacht bleven. In de morgenuren zag 't huis er. vooral b(j de stookplaatsen uit, alsof 't zijn pa- pllotten nog niet losgemaakt had. „Ik ga uit. Alice", zei hij, nadat hij zijn blinkend gepoetste laarzen aangedaan had. „Best, schat", antwoordde ze. druk bezig met haar werk. ,We drinken kof fie op de gewone tijd". Ze vroeg nooit, waar hij naar toe ging. Ze was zeker van hem. Daar was ze blij over. Soms nam ze hem, om 't zo eens uit te drukken, uit zijn laadje en be keek hem en legde hem dan weer terug, zoals een vrouw zou doen, die onver wacht in het bezit gekomen was van een paarlsnoer. Bij het tuinhek weifelde hij, of hij links zou gaan, naar Highstreet of rechts, naar Oxford Road. Hij koos rechts, maar links zou hij even prettig gevonden hebben. In de straten, die hij doorging, liepen dienstmeisjes en loopjongens. Hij zag wit-gemutste meisjes bezig met 't poetsen van belknoppen of 't zemen van de ramen; andere Hepen snel de straten door, alsof ze ontsnapte nonnen waren, of keken peinzend uil. 't raam van een slaapkamer. En de boodschappenjon gens sprongen onophoudelijk de wagens of driewielers op cn af en deelden ijverig overal eten en drinken uit, alsof Putney een belegerde stad was. Het was alles uiterst belangwekkend en geheimzinnig en het geheimzinnigst was nog, dat de hoofdpersonen, voor wie al die jongens en meisjes zo ijverig werkten, onzichtbaar bleven. Hij kwam voorbij een boekwinkel en genoot weer van dc aanplakbiljetten. Die morgen kondigde de ..Telegraph" niets aan dan: „Portret van een jongen van 12 jaar die 124 kilo weegt". En de Record" fluisterde op rood papier: ..Wat de Duitser tot de koning zei: Ex tra tijding". De ..Courier" riep uit: „De ongeschreven wet in de Verenigde Sta ten. Een nieuw schandaal". Voor geen goud zou hij die bladen zelf gelezen neb ben, hij vond 't veel prettiger om alleen uit die aanplakbiljetten op te maken, welke belangrijke berichten de ernstige „Telegraph" op onverklaarbare wijze had nagelaten te vermelden. Maar in de „Financial Times" las hy: „Jaarverga dering van de Cahoon-Brouwerijen. Stormachtige tonelen". En hy kocht de „Financial Times" en stak hem in zijn zak voor zijn vrouw, omdat zij aandelen had ln Cahoon's brouwerijen ên hij ver onderstelde. dat zij belang stellen zou in het verslag. Nadat hij de overweg van de Zuid-Wes- ter Spoorlijn was overgestoken, kwam hij in dc Upper Richmond Road, een straat, die hem alttfd prettig aandeed. Het was een straat vol tegenstellingen. Iedereen kon zien, dat 't tot voor korte tijd een heilige straat geweest was, die alleen door gewijde voeten betreden werd en die bestond uit huizen, die elk eigen naam droegen en elk in een eigen tuin stonden. En nu hadden ener gieke personen er kerken in gezet, grote rode dingen met reusachtige klokken, en grote manufactuurwinkels, waarin blou ses uitgestald waren van zes shilling en elf stuivers, en „hof'-fotografeer-inrich- tingen, en banfc verkooplokalen. Ook reden er bussen door. En toch bleef ze iets peinzends en deftigs houden. Op elk beschikbaar plekje waren reus achtige aanplakbiljetten aangebracht. Zij vermeldden alle iets over voedsel of over een uitgangetje. Er stonden York-hammen op van acht voet hoog die een heel regiment in geen maand zou kunnen opeten; ruige, woe dende ossen keken uit monster-theekop pen. vol angst, dat zij tot bouillon ver werkt zouden worden; flessen waaruit dikke stralen olie spoten en waarvan 't schuim voldoende zou zijn om de mail boten, die op 't volgende biljet stonden afgebeeld, te doen wegdrijven. Toen kwam er, na enige tientallen me ters van allerlei heerlijkheden, die op culinair gebied tot de meest verschil lende uitspattingen noodden, (volgens echt Engels gezond verstand) een ge neesmiddel voor een overladen maag, dat zo sterk werkte, dat het een mas- waren er nog allerlei pretjes en uitgan gen. Verwonderlijk hoeveel paleizen er waren, die u op dezelfde avond twee maal dezelfde vermakelijkheid boden! En het aantal speelde in sommige soor ten van vermakelijkheden een grote rol! Geloofwaardige verklaringen, dat de een of andere speler een of andere rol op een bepaalde manier duizend en één maal zonder onderbreking vervuld had. waren overal langs Upper Richmond Road aangeplakt, blijkbaar in de stelli ge verwachting, dat u zich zou haasten, de duizend en tweede voorstelling te gaan bijwonen. Die voorstellingen wer den zonder onderscheid origineel en nieuw genoemd. De overgebleven muur vlakken werden ingenomen door filan- thropen, die bereid waren sigaretten weg te geven tegen de luttele prijs van een stuiver per pakje. Priam Farll raakte nooit uitgekeken op de fantastische voorstellingen van Upper Richmond Road. Het eindeloze, voortdurende visioen van dood en le vend voedsel, van kunstenaars, die de zelfde voorsteling tot in het oneindi- (re herhaalden, van miljoenen en mil- oenen sigaretten, die in de monden van schone jongelingen als wierook ten hemel stegen dat buitengewone vi sioen. waarvan hij het evenbeeld ner gens ooit had gezien, had de wonder lijke uitwerking van zijn ziel tot diepe, kalme, tevredenheid te stemmen. Nooit bereikte hij het eind van het visoen. nog steeds verder uitstrekte; maar dan "s hij meer dan voldaan en stapte in omnibus om huiswaarts te gaan. De omnibus maakte andere gevoelens in hem wakker; de bus was een tegengif. In de bus werd zindelijkheid haast tot een goddelijke deugd verheven. Op de ene ruit was 'n stuk zeep afgebeeld en op de andere de aanhef: „Want dit Is een waar woord, dat door een ieder aan vaard moet worden", en dan volgde een aanhaling van een godsdienstig dogma; op een derde ruit werd het publiek drin gend verzocht in een bus niets te doen, dat men in een salon niets doen zou. Ja, Priam Farll had in de wereld rondge keken. maar hij had nooit zulk een on gelooflijk wonderlijke stad gezien, waar zoveel vreemds en zeldzaams te zien en op te merken viel op elk gebied, ais Londen. En het speet hem, dat hij Lon den niet eerder ontdekt had op al de reizen, waarin hij zijn leven lang naar romantiek gezocht had. Op de hoek van Highstreet stapte hij uit en bleef een ogenblik een praatje maken met zijn sigarenhandelaar. Dat was een zware man met een wit voor schoot voor. die altijd achter zijn toon bank stond en tabak verkocht aan de aanzienlijkste inwoners van Putnev. Al les, wat hij dacht of zei, stond in ver band met tabak of met Putney. Een moord die in het Strand plaats had, was voor die tabakshandelaar minder be langrijk dan het omvallen van een bus tegenover het station in Putney; en een verandering van regering beduiddt hem minder dan een verandering in het programma van de Putneyse Empire- schouwburg. Priam maakte graag een praatje met hem. hoewel de man volkomen ontoe gankelijk was voor de denkbeelden van anderen en zelf ook nooit zijn eigen ideeën besprak. Die morgen stond hi* aan zijn deur. Op de andere hoek stom de krasse oude vrouw, die Priam uit zijn raam gezien had. Ze verkocht bloe- „Een mooie oude vrouw!", zei Priam, nadat hij en de tabakman het er over eens geworden waren, dat het een heer lijke morgen was. „Vroeger stond ze op de andere hoek, maar laatstleden mei heeft de politie haar daar verdreven", zei de winkelier. „Waarom verjoeg de politie haar?" „Dat weet ik niet", zei de sigaren man. „Maar ik herinner mij, dat ze hier ai twaalf jaar staat". .,Ik heb haar voor het eerst vanmor gen gezien", zei Priam. „Ik zag haar uit het raam van mijn slaapkamer, toen ze de weg afkwam, en ik zei bij me zelf: „Dat is de mooiste oude vrouw, die ik ooit gezien heb!" „Meent u dat?" bromde de tabaks man. „Ik vind haar vuil en lelijk". „Ik vind het juist mooi, dat ze vuil is", zei Priam met overtuiging. „Ze zou dezelfde vrouw niet zijn. als ze schoon was". „Ik voel niets voor vuil", zei de ta baksman kalm. ..Het zou beter voor haar zijn. als ze zaterdags een bad nam, net als andere mensen". „Nu", zei Priam, „geef mij maar mijn onsje van de oude soon". „Ik dank u, meneer", zei de winkelier, toen Priam hem bedankte voor het pakje, dat de man hem overreikte. Het was een gesprek geweest, dat niets te betekenen had. Toch verliet Priam de winkel met een dankbaar ge voel. En hij verdween in Highstreet en werd opgenomen in het gewoel van kin derwagens en knappe vrouwen, die het druk hadden met te zorgen voor voed sel en kleren voor haar gezinnen. Vele van hen hadden een klein boekje in de hand met lange lijsten van allerlei din gen. die zjj en hun mannen en de pan- len van hun wederkerige liefde binnen- j kort zouden eten. (Wordt vervolgd) RED BAND ROOSENDAAL Even puzzelen BIB SM Horizontaal: 1. muziekinstrument, 4. zil verpopulier, 8. slede, 9. achter, 10. op die manier, 13. stuk vis, 16. als een bikkel, 19. er omheen. 21. familielid, 22. zoen, 23. vreselijk, 24. waterkering, 25. lengtemaat. 28. pers. voornaamwoord, 29. voorschrift, 33. zangstuk, 34. larve, 36. Chin, munt, 37. 3 tenige luiaard, 39. stad in Japan. 40. ranzig. Verticaal: 1. zangnoot, 2. papegaai, 3. koop en verkoop, 5. kledingstuk, 6. loot. 7. zangnoot, 11. maanstand. 12. onzes inziens, 13. familielid, 14. onderzee dienst, 15. nuffig, 17. nest van roofvo gels, 18. stof, 20. rul, 21. uitheemse vrucht. 26. prik, 27. omgeving, 29. zang noot, 30. ten bedrage van. 31. stad van Abram, 32. ter plaatse. 33. waterplant, 35. plaag, 36. bep. onderwijs, 38. pers. voornaamwoord. De oplossing van de vorige puzzel luidt: 19.0 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Meisjeskoor met orgelbegeleiding. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte grammofoonmuziek. 20.10 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (28). 20.40 Samen uit - Samen thuis: gevari eerd programma. 22.00 Kerkorgelcon cert. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Rond om het kind: pedagogische etherleer gang. 23.30 Sopraan en piano: Heden daagse Spaanse liederen. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 m. 1007 kc.is. 12 00 Dansorkest met zangsoli-ste». 12 30 Mededelingen t.b.v land- en tuinbouw. 12.33 Lichte grammofoonmuziek. (De programma's vanaf 10.00 uur kunnen Hoestdrank in tabletvorm.95ct onderbroken worden door 10 min. in- HILVERSUM 1 FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 12.5514.00 Eurovisie: Olympische win terspelen: afdaling op de ski voor da mes. 14.15 Schooltelevisie» 18.30 Berich ten. 18.33 Voor de kinderen. 19.00 De socialistische gedachte. 19.30 Rocambo le, filmfeuilleton. Daarna: Touché-la- tortue, film en: Voor de kleuters. 20.00 Journaal. 20.30 Julie la rousse. speel film. 22.00 Eurovisie: Olympische win terspelen: vrije oefening kunstrijden voor heren. 22.30 Nieuwe films. 23.00 Journaal. VRIJDAG 7 FEBRUARI. termezzo olympische winterspelen 12.45 Olympische winterspelen 1964 verslagen en beschouwingen over de he den gehouden wedstrijden. 13.00 Nieuws 5 Mededelingen, eventueel actueel of ïano: moderne muziek. 14.30 AVRO'b Radio Revue, gevarieerd programma (herhaling van 4 februari jl.j. 15.25 Pi anorecital: Moderne muziek. 16.00 Voor dracht. 16.20 Lichte grammofoonmuziek. 16.40 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 De olympische Winterspelen 1964: verslagen en be schouwingen over de heden gehouden wedstrijden. 17.55 De gesproken brief. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Thans volgt een programma van de Partij van de Arbeid in de zendtijd ter beschikking gesteld van de politieké partijen. 18.30 Licht orkest: Latijns- Amerikaanse muziek. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Sportparade. 19.30 Or kesten Parade. 20.00 Nieuws. 20.05 Ka merorkest en soliste: Klassieke muziek. 21.05 Asterplein, hoorspel 22.20 Olympi sche winterspelen 1964. 22.30 Nieuws en en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.05 Discotaria: nieuwe grammofoon platen. 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 10.55-13.45 Olympische winter spelen Innsbruck 1964: schaatsen 1500 m heren in het ijsstadion te Innsbruck. 12.5514.00 Skiën: afdaling dames. NCRV: 15.00 In ogenschouw, journaal in samenwerking met KRO. 15.15 Ast ma. een volksziekte, uitzending over de bestrijding van astma. 15.45 Pauze. 16.00 Voor de kleuters. 16.15 Einde. NTS: Olympische winterspelen Inns bruck 1964: Nederlands commentaar op feiten en gebeurtenissen van de dag. 19.45 Filmoverzicht van de olympische winterspelen te Innsbruck. 20.00 Jour naal. NCRV: Memo, actualiteiten. 20.30 Kind vermist. Nederlands televisiespel. NTS: 21.55 Olympische winterspelen Innsbruck 1964: Kunstrijden. vrije figu ren heren. 22.30 Journaal. 22.4023.10 Filmoverzicht van de olympische win terspelen te Innsbruck. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 19.00 Uitzending van lekenmoraal en fi losofie. 19.30 Tekenfilms voor jong en oud: De Flintstones. 19.55 Sport. 20.00 Nieuws. 20.30 Eurovisie: Olympische winterspelen: gedeelte van het kunst schaatsen voor heren (vrije figuren). 21.10 Programma met filmnieuws en fragmenten uit nieuwe films. 21.55 Eu rovisie: Olympische winterspelen: ge deelte van het kunstschaatsen voor he ren vrije figuren). 22.30 Literatuur. 22.40 Nieuws. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-berichten 7.10 Dagopening. 7.20 Balletmuziek (gr.). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Moder ne orkestmuziek met koor (gr.). 10.30 Morgendienst. 11.00 Klassieke grammo foonmuziek. 11.15 In 't zilver: program ma voor oudere luisteraars. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc s. VARA: 7 00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek- 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om a. 7.30 uur Van de Voorpagina). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. (Het program ma tussen 8.18 en 9.40 uur kan onder broken worden voor rechtstreekse re portages van de 10.000 m heren hardrij den op de schaats tijdens de olympische winterspelen 1964). 8.18 Lichtp gram mofoonmuziek. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Pianorecital (gr.): klassieke muziek. VPRO: 9.40 Morgen wijding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte grammofoonmuziek. 10.40 Voor de vrouw. 11.20 Lichte grammofoonmu ziek. 11.40 Voor de kleuters. 11.55 Licht orgelspel. Echte erwten en bonen! In de beroemde, onovertroffen Knorr win tersoepen. Eet er goed van, als 't koud is! Hollandse Erwtensoep met echte erwten 68 ct Bruine Bonensoep met he!e bonen 78 ct wintersoepen HOOG EN LAAG WATER 7 februari Vlissingen Terneuzen Hanswee rt Zierikzee Wemeldinge -4- naP uur meter 8.57 1.33 9.23 1.53 9.52 1.66 9.41 0.94 10.09 1.12 nap uur meter 21.35 1.29 22.00 1.48 22.31 1.61 22.28 0.97 22.57 1.16 nap uur meter 2.59 1.41 3.21 1.58 nap uur meter 15.32 1.48 15.53 1.67 16.18 1.80 16.04 1.38 16.17 1.61

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13