„Grensbeweiding voor Zeeuwse vee was in 1963 veel beter geregeld" Sijsjes,lijmende' schipper kreeg 112,50 boete „In twee zomermaanden 698 Belgische jven op abortus onderzocht" bedrij\ AGENDA WALCHEREN Jubilerende leden C.N.B. gehuldigd MARKTBERICHTEN TUINBOUW IN 0UDELANDE IN MIDDELPUNT BELANGSTELLING FEESTAVOND WILHELMINAPOLDER: JUBILARISSEN ONDERSCHEIDEN „Met raad en daad" in Kloetinge WOENSDAG 5 FEBRUARI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DIRECTEUR GEZONDHEIDSDIENST VOOR DIEREN De zogenaamde „grensbeweiding" van liet Zeeuwse vee met België is in het afgelopen jaar veel beter geregeld dan voorheen. En dat is te danken aan de medewerking van de veeartseuijkundige diensten van beide kanten. Vooral voor de bestrijding van de abortus bang is dit van bijzondere betekenis omdat de Belgische rundveestapel zeker riet vrij van abortus bang kan worden beschouwd. De directeur van de stichting Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland, dr. J. Tesink, maakte er dinsdagmiddag op de algemene vergadering in de „Prins van Oranje" te Goes met voldoening melding van. Hij deed dat in een duidelijk overzicht van de veterinair-technische werk zaamheden, verricht in het boekjaar 1962-1963. In dc twee zomermaanden juni en juli JÜ63 heeft de gezondheidsdienst 698 Belgische runderen, afkomstig van 81 bedrijven onderzocht. Zestien runde ren werden als positief aangemerkt. Deze waren afkomstig van elf bedrij ven zodat ondanks het feit dat al leen vee in Nederland mocht worden ingeschaard van abortnsvrye Belgi sche bedrijven 13,6 pet. van de on derzochte bedrijven oiet abortusvrij bleek te zijn. Op dit tere punt van de bestrijding is dus met ae nieuwe regeling een scherpe controle moge lijk geworden. Dr. Tesink was te meer voldaan hierover omdat in het boekjaar, dat in de verga dering aan de orde werd gesteld, niet minder dan 99,95 procent van de totaal 6833 bedrijven abortusvrij bleek te zijn. „Het lijkt mij nuttig ernstig te overwe gen een soortgelijk onderzoek ook in 1964 uit te voeren". In het algemeen bestempelde de direc teur van de Zeeuwse gezondheidsdienst voor dieren het jaarverslag als gunstig, uit veterinair-technisch oogpunt bezien. Speciale aandacht besteedde hij aan de bestrijding van vogeltuberculose. Hij her innerde eraan, dat ontwerp-verordening voor verplichte bestrijding van deze ziek te inmiddels de drie standsorganisaties heeft bereikt. Op hun vergaderingen heb ben deze de verordening al toegelicht en van verschillende kanten had dr Te sink positieve reacties vernomen. „Daar om zal straks de vraag aan de orde ge steld kunnen worden: verplichte be strijding of niet?" In dit verband druk te de directeur via de aanwezige kring leden de landbouwers nog eens op het hart er toch vooral op toe te zien, dat het pluimvee niet te oud wordt. Van die kant vooral is de verspreiding van vo geltuberculose gevaarlijk. De stelregel van dr. Tesink was daarom: „Als iedere boer elk jaar zijn pluimvee opruimt en dat vervangt door nieuwe dieren zullen de besmettingen sterk verminderen" Uierontsteking Bijzondere belangstelling kreeg op de ze algemene vergadering van de Zeeuwse Gezondheidsdienst voor Die ren het onderwerp: „Mastitisbestrij- ding of het voorkomen van uieront steking bij het rundvee" In zijn over zicht maakte dr. Tesink er al enkele opmerkingen over en later zette hij in wat hij zelf noemde een „kort ver haal" dit probleem nog eens nader uiteen. Essentieel noemde hy hiervoor: hygiëne, melktechniek. onderhoud van melkma chines, geregeld melkmonsteronderzoek KOUDEKERKE Avond P.J.G. en Z.PM. De afdeling Koudekerke van de P.J.G. en de Z.P.M. kwam dezer dagen in hotel .Walcheren' bijeen. De aanwezigen de zaal was geheel gewild konden kijken naar het blijspel „Cupido in een speelse bui". De muzikale omlijsting was in han den van het eigen orkest onder leiding van de heer W. Meul meester. Officiële publikatie OFFICIËLE PUBLIKATIE MIDDELBURG Afsluiting gedeelte Looierssingel. Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend, dat de Looierssingel aan de zijde van het Armeniaans Schuitvlot over een lengte van 80 meter wegens het uitvoeren van heiwerkzaamheden voor de brandweerkazerne van 5 februari tot 15 april 1984. of zoveel langer of korter als no dig zal blijken, voor alle verkeer zal zijn af gesloten. Middelburg, 3 februari 1964. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, rar. J Drijber. De secretaris, mr. J. Hooij. OFFICIËLE PUBLIKATIE VLISSINGEN DRANKWET Burgemeester en wethouders van Vlissingen gelet op artikel 45 der Drankwet, doen te weten dat bij hen is ingekomen een verzoek van mejuffrouw Cornelia Johanna Koek. wonende te Vlissingen om een verlof voor de verkoop van uitsluitend alcoholvrije drank voor de beneden-voor- en boven-ach- terlokallteit van het perceel Groenewoud 58 en dat van 5 februari 1964 af gedurende twee weken tegen het verlenen van het gevraagde verlof schriftelijk bezwaren kunnen worden Ingediend bij burgemeester en wethouders voornoemd. Burgerlijke stand BIGGEKERKE Bevallen: C. Dekker— Louws. z.; W. M Ver- hage—Geschiere. d.; J. P- HovijnKonraad. AAGTEKERKE Bevallen. A. Roose—v d. Driest, d,: L. Wis se—de Visser, z.: A. de VisserWattel, z.: M. v d, Broeke—Krijger, z. Getrouwd: C, Dekker. 54 J. en H. de Visser. 42 j.; J. Geschiere. 27 j. en J de Visser. 21 j MF.LIS KERKE Bevallen. S. PoppcMaljaars. z. Getrouwd: P. de Visser. 25 j. en P Wisse. 20 )- RITTHEM Bevallen: L. S. W. Wisse—Cevaal. z. Ondertrouwd: A. M Mesu. 25 j. en M. Maas. 22 J. SINT-LAURENS Bevallen: L. BrasserVerhulst, d.: M. C. Mesu—Uitdenbogerd, z. Overleden: A. Kodde. 79 j, wedn. van W. Mlnderhoud; J. Gldeonse, 79 j. wedn. van M. Bliek; P. Francke, 60 J. e. v. J. Louwerse. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 3-2: Thercsia Zee. Procyon van Dieppe. Lady Sylvia Antwerpen. Vlissingen vertrokken 3-2: Nereus naar werpen 4-2: Sevren River naar Zee. Lady Sylvia naar New Castle. Gepasseerd naar Antwerpen 3-2: Tubo Bilbao, Spolanda van Mostyn, Antarctica Gothenburg, Streefkerk van Hamburg, Noor derlicht van Wismar. 4-2: Colette van terdom, Aardenburgh van Rotterdam i Hanswcert, Dicky van Hamburg. Huybergen van Sevilla. Labotas van Malaga. Vechtborg van Zee naar Terneuzen. Fivel van Londen Gepasseerd van Antwerpen 3-2: Gorredijk naar New Orleans. Jannie naar Duinkerken. Lauwers naar Cork. Auriga G naar Belfast. Seabreeze naar Londen, Agnes naar Londen. Sirius naar Zee. VHMlngcn - Alhambru: Alleman. 19 er uur. a.l.: Dr Ottestraat 5: Bedrijfsaposto- laat. 19 30 uur Goes - Grand: Alleman. 20 uur, a.l. Oost burg - Ledel theater-. Shane. 20 uu laar Bergen op Zoom - Roxy: Onderwereld U S A.. 20 uur. 13 laar Luxor: Krankzin nige begeerte, 20 uur. 18 jaar, om afwijkingen op te sporen, gevoelig heidsbepalingen ten behoeve van dc spe cifieke behandeling en vooral: de be reidheid van de veehouder om te luiste ren naar de adviezen van de deskundigen in plaats van zich te veel te laten be ïnvloeden door reclame van een aantal farmaceutische industrieën en vertegen woordigers daarvan. Het was een 'uit spraak van een Spaanse deskundige, maar dr. Tesink was van oordcel dat deze ook in Nederland de volle aandacht verdient. In zijn causerie stelde de directeur het volgende: „Elke uierontsteking brengt meestal onherstelbare schade toe aan het melkproducerende uierweefsel, waardoor na genezing de produktie vermindert. Voor het optreden van een waarneem bare ontsteking is echter meer nodig dan de aanwezigheid van bacteriën: na melijk een afname van de weerstand van het weefsel". Factoren die daarbij een rol spelen stipte dr. Tesink vervolgens aan koude, leeftijd, droogstand, "tepelver anderingen. vacuüm van de melkmachi ne om tot de conclusie te komen dat de bestrijding van mastitis moet zijn ge richt op: 1. het zo hoog mogelijk doen zijn en houden van de weerstand van de uier: 2. een snelle behandeling bij ont steking. En weer was zijn parool: „wan neer men handelt, zoals hier uiteengezet, is naar mijn vaste overtuiging de masti tis op veel bedrijven sterk te verminde- Een Instructieve voorlichting op onge veer hetzelfde terrein was de vertoning van de film „De koe en de melkmachi ne". Aan het begin van de vergadering werden nog enkele huishoudeLyke zaken afgehandeld. De jaarstukken kwamen op tafel, een statutenwijziging werd vast gesteld. Voorzitter G. de Jager herdacht in zijn openingswoord nog het overlijden van de heer A. C J. de Dekkere in Hulst, die acht jaar lang bestuurslid van de gezondheidsdienst is geweest en steeds veel interesse heeft gehad voor de veeteelt. ZUID-BEVELAND GOES „Werkende Jeugd" vierde lustrum .Werkende Jeugd" in Goes, de afdeling /an de christelijk sociale jeugdorgani satie, heeft zijn eerste lustrum gevierd in „De Landbouw" met een plezierig programma van muziek, van zang en met enkele schetsjes. De ..Werkende Jeugd"-secretaris uit Utrecht, de heer J. C. Gordeau hield een felicitatlctoc- spraak, waarin hij het doel van de ver eniging nog eens onderstreepte: christelijk sociale opvoeding van ten bepalen door 'n traditioneel patroon, maar dat. de jeugd hen hierin niet volgt. Zij wil het eerst eens „uitproberen". Naar de mening van de heer Gordeau komt de sociale opvoeding thuis, In school of in de kerk maar ten dele tot zijn recht Beter is dat het geval in de werkkring, de vrije tijd of in organlsa- tieverband. Vandaar, dat „Werkende Jeugd" is opgericht. De leiding van de ze feestelijke bijeenkomst was in han den van mej. C. van 't Leven. MIDDELBURG Tijdens een filmavond, die de Middel burgse afdeling van de Christelijke Be- drijfsbond voor de Metaalnijverheid en Elektrotechnische industrie dinsdag avond in samenwerking met de afdeling Serooskerke en het correspondentschap Domburg in de Concertzaal te Middel burg hield, zijn drie jubilarissen gehul digd. Dat gebeurde door C.M.B.- districtsbestuurder de heer P v. d. Ende uit Vlissingen, die namens het C.N.V. een wandbord overhandigde aan de heer A. Schoolmeester, die gedurende 40 jaar lid was van de bond. Voorts speldde de heer v. d. Ende de gouden C.N.V.speld op by de heer J. L. Overtveld en voor zitter A. de Poorte. Deze laatste bedank te voor de hulde, die de jubilarissen ten deel was gevallen. Ook de dames van de drie jubilarissen werden met een bloemstuk bedacht. Te voren had de districtsbestuurder nog eens op het loon- en prijsbeleid gewe zen. De heer v. d. Ende deed een beroep op de leden om geconstateerde prijssty- jen te melden. De heer De Poorte bij de aanvang van de druk bezochte bijeenkomst meegedeeld, dat de afdeling 179 leden telt. Met enkele woorden her dacht hij het overiyden van het lid de her Ch. Schutte. Hoofdschotel van de filmavond was de vertoning van de rol prent „Onvergetelijke Melodie", die han delde over het leven van Chopin. Mej. Lenie de Graaf zorgde voor de muzikale omlijsting van deze byeenkomst. Filmprogramma voor N.C.A.B.-district In een volle Bogardzaal te Middelburg hebben leden en huisgenoten van de Ne derlands Christeiyke Agrarische Be- drijfsbond in het district „Walcheren" maandagavond kunnen genieten van een gevarieerd filmprogramma, waarin in teressante documentaires in kleur de meeste aandacht opeisten. Vertoond werden films over Noorwegen. Afrika en de rolprent „Dubbel O op de tuin- bouwshow". Districtsbestuurder P. Min- naard hield na dc pauze een propagan distisch toespraakje. Bij aanvang van de avond had voorzitter A. Jacobse nog eens het loon- en prijsbeleid aangeroerd. VROUWENPOLDER Ned. Chr. Vrouwen Bond N.C.V.B. afdeling Vrouwenpolder hield dezer dagen onder leiding van de presidente mevrouw L. de Visser-Joosse, haar huishoudeiyke vergadering. Bij de gehouden bestuursverkiezing, aarbij mevrouw A. Kodde-Louwerse a acht jaar aftrad, werd in haar plaats Is secretaresse gekozen mevrouw L. E. Bosman-de Moor. Hierna sprak mejuffrouw C. J. Augu stijn te Middelburg over het onderwerp „Van de wieg tot net graf". De volgende vergadering werd vastge steld op 27 februari, in welke vergade ring mevrouw M. Minderhoud-Joosse zal spreken over het onderwerp „Verpleeg- en Rusthuizen". Raad vanmiddag bijeen gemeenteraad van Vrouwenpolder, die vandaag woensdagmiddag om vier uur bijeenkomt, zal onder meer een voorstel van b. en w. behandelen om dc bouw van de aan Vrouwenpolder toege wezen zes woningwetwoningen onders hands aan te laten besteden door dc Chr Woningstichting Walcheren. Deze woningen vormen het contingent voor 1964 De gemeente wil in Gapinge twee en in Vrouwenpolder vier wonin gen laten zetten. De raadsagenda vermeldt voorts de wij ziging van de kamer verordening, die in houdt. dat men de verkoop van kleine gedeelten kampeergrond door grond eigenaren aan kampeerders wil tegen gaan. In de raad komen verder voorstellen, aan dc Vereniging voor Instrumentale muziek te Middelburg een eenmalige subsidie van 25 te verlenen, een ver goeding te verlenen voor een vakleer kracht "aan de bijzondere lagere school te Gapinge, alsmede begrotingswijzigin gen 1963 en 1964 en de gemeentereke ning 1962. De gemeenterekening 1962 heeft op de gewone dienst een nadelig slot van 168,81 en op de kapitaaldiensl een nadelig slot van 252.621,66. Na verrekening van nog te doene transac ties over 1962 blfjfl "een batig slot over 1962 van 771,91. VLISSINGEN Drie aanrijdingen op één morgen In Vlissingen zijn maandag drie ver keersongelukken gebeurd, waarby al leen materiële schade ontstond. Om half negen 's morgens kwanten op de krui sing Jozef Israëlslaan-Irislaan een brom fiets en een vrachtwagen met elkaar In botsing. De aanrycling ontstond doordat de bestuurder van de bromfiets, E. B. van der L. te Vlissingen, geen voorrang verleende aan de op de Jozef Israëlslaan rijdende vrachtwagen, bestuurd door J H. te Vlissingen. De bromfiets werd be schadigd. Een uur later, om half tien, botsten een vrachtauto en een personenauto op de Nieuwendijk. De vrachtauto reed over de Nieuwendijk. De bestuurder, F. M. te Vlissingen, wilde by de Sarazynstraat links af slaan, maar lette daarbij niet op het achteropkomende verkeer. Het volg was, dat een personenauto, stuurd door P. P. te Dordrecht tegen de vrachtwagen reed. De personènauto werd beschadigd. Tegen de middag, om kwart voor twaalf, ontstond op de" Prins Hendrikweg een ongeluk, waarby drie auto's waren be trokken. Op de Prins Hendrikweg reed in de richting van het station een vrachtwagen, bestuurd door W. B Vlissingen, met daarachter een perso nenauto, bestuurd door H. C. H. te Bo degraven. De bestuurder van de vracht wagen wilde by de kolenopslagplaats bij het station links af slaan. Hij remde af, omdat zijn wagen werd gepasseerd door een bestelauto, bestuurd door P. C. te Maasson. Tijdens de inhaalmanoeuvre brak de vooras van de bestelauto en de wagen begon te slingeren. De be stuurder van de personenauto werd hier door afgeleid en zijn voertuig reed legen de achterzijde van de vrachtwagen. De bestelauto kwam in de middenberm te recht. Alle drie de voertuigen werden beschadigd. Beëdiging officieren Op vrydag 7 februari zullen Ui een han gar van het marinevliegkamp Valken burg 14 officieren van vakdiensten, als mede 20 officieren behorende tot de Ko ninklijke Marinereserve worden beëdigd. De eed zal worden afgenomen door de commandant van de marineluchtvaart dienst in Nederland, kapitein ter zee vlieger B. Sjerp. Onder de te beëdigen officieren der 2e klas is P- Meerman uit Vlissingen. POSTCOMMANDANT TE ST.-JANSTEEN 25 JAAR BIJ DE RIJKSPOLITIE De postcommandant van de rijkspolitie te St. Jansteen, de heer A. Wegewys, heeft maandag tijdens de viering van zijn 25-jarig dienstjubileum tal van ge lukwensen en cadeaus in ontvangst mo gen nemen. Overste A. van Thiel, dis trictscommandant van de rijkspolitie in Zeeland, wees daarbij onder meer op de verantwoording, welke politiemensen dragen. Hy bood de jubilaris dc gebrui kelijke enveloppe aan. Burgemeester mr. J. I. M. Reuser feliciteerde de postcom mandant namens het gemeentebestuur van St. Jansteen, terwijl adjudant Eek man zulks deed namens de groep Hulst van de rijkspolitie. Verder werd het woord gevoerd door gemeentesecretaris F. E. Francken, door opperwachtmees ter C. Abrahamse uit Philippine namens de r.-k. politiebond en door wachtmees ter I. P. A. Remortel namens de po litiepost St.-Jansteen. De jubilaris sprak claarna een dank woord. In het gemeentehuis werd een goed bezochte receptie gehouden. PERSPECTIEVEN VAN DE RUILVERKAVELING OP Z.L.M.-VERGADERING 'e lering VVest-Zeeuwseh-Vlaanderen van dc Z.L.M. houdt donderdag 13 fe bruari in hotel „Du Commerce" te Oost- burg de algemene ledenvergadering, die om 13.45 uur begint. Behalve de gebruikeiyke agendapunten zijn er inleidingen door ir. L. Th. J. M. de Wit. rijkslandbouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaandercn. ir. B. J. Franke, hoofdingenieur Cultuur Technische Diensl district Zecuwsch-Vlaanderen en de heven J. B. Becu en A ,M. Geluk, respectievelijk dijkgraaf van het water schap „Het Vrye van Sluis" 'en kring- voorzitter van de Z.L.M.-kring Schou wen en Duiveland. Na deze lezingen is er een forum over het onderwerp „Biedt ruilverkaveling perspectief in West-Zeeuwsch-Viaande- ren", onder voorzitterschap van ir. D van der Zaken, hoofdingenieur-directeur van de Cultuur Technische Dienst in Zeeland en met als leden de inleiders. IKRABBEND1JKE Jaarvergadering Bond van Plattelandsvrouwen Vrijdagavond Jl. kwamen de leden van dc afdeling Krabbendykc van de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen met hun echtgenoten ln zaal „De Koophan del" voor een Jaarvergadering bijeen on der leiding van de presidente mevrouw Blok-Dekker. Op deze avond hield mejuffrouw P. Vo gelaar te KrabbendIJke een lezing over naar ervaringen in Australië als sociaal werkster en meer in het bijzonder over haar werkzaamheden daar ais leidster van een tehuis voor mclsles die op een of andere manier met de justitie in aan raking waren gekomen. Ook vertelde zij over dc geschiedenis van dit werelddeel en de aldaar heersende gewoontes. Verder vertoonde mejuffrouw Vogelaar verschillende mooie dia's, waarbij vooral de bijzondere plaats tot uitdrukking kwam die Australië inneemt ten opzichte van andere landen voor wat betreft de dieren- en plantenwereld. Met een vlot programma van de cabaret groep ..De lachende suikerbiet" uit Rll- land-Bath, waarbij verschillende schets jes en liedjes werden gebracht over Zuid- Beveland. werd de avond besloten. KANTONGERECHT TERNEUZEN VEILING MIDDELBURG. 4 februari. Fruit; Goudrenet SO-85 37—33, 70-75 36—46. 65-70 27—33. 60-6S 19—22. 55-60 14—10, 3 grof 18—34. Golden Delicious 65-70 32—35. 60-65 22—25 Saint Remy 75-80 42— 43, 3 grof 40—41. Groenten: Bintje bonken 12, grote 3—8. Witlof 44—70. Prei 25—61. Rode kool 7—15 Sav kool 28—31. Boerenkool 14—19 Gele kool 3330. Mcerlanders 10 Uien 617. Breekpcen 4—13. Glasveldsla 152—238 Olii- andijvie 109. Spruiten ongesehoond 40—95. geschoond 91—116. Sla export 34.30—36.70. „Ik wist niet dat het verboden was" De nog jeugdige schipper R. E. uit Nieuw-Namen (gemeente Clinge) die dinsdagmorgen voor de Terneu- zense kantonrechter terecht stond wegens het ongeoorloofd vangen van vogels, zag er inderdaad uit alsof hij behoorlijk was beetgeno men. Een Belgische vriend had hem overgehaald sijsjes, goudvin ken en dergelijke te gaan vangen en die vogels in België te verkopen. Er büjkt nogal vraag naar dat ge vogelte te bestaan en de marktprij zen daarvoor zijn best. De winst zouden ze samen delen. Ze hadden een complete vanginrichting met toebehoren aangeschaft. Maar op 8 oktober van het vorig jaar deed de politie een inval in de schuur van verdachte en nam heel de boel in beslag. „Ik heh daarover wel een paar woorden met de politiemannen gewisseld", aldus verdachte. „In de eerste plaats wist ik niet, dat het vangen van die vogels verboden was en verder haalden ze ook een kooi weg, die er helemaal niets mee te maken had. Zelfs een goudvink, die ik zes jaar geleden, toen ik nog in België woonde, had gekocht". Het klonk alle maal heel geloofwaardig maar verdachte was fout geweest. „Op het ogenblik vindt er een zeer leven dige handel plaats met allerlei zaken, die op verdachte wijze van Nederland naar België worden overgebracht' dus de officier van justitie, mr. T. Le- bret. Hem was ter ore gekomen, Belgen in Nederland vogels komen van gen. daarmee de grens oversteken en in België weer aan Nederlanders verko- {ien. Hy eiste een stevige boete, name- yk 75 wegens het in bezit hebben van de vanginrichting en nog eens 75 voor de twee in beslag genomen vogels, „Eén vogel, want de andere had ik al zes jaar", zo verbeterde verdachte. Daar kon de waarnemend kantonrechter, mr. A. Berkhout wel inkomen. Voor die ene vogel verminderde hij de boete met 37,50, maar al het in beslag genomene werd verbeurd verklaard. waarschuwing in dit geval op zijn plaats was. S. werd (bij verstek) veroordeeld tot een boete van 100 subs. 20 dagen. plaats bij het keren met haar auto een ander voertuig had gehinderd. De eis tegen haar luidde 50 subs. 10 dagen. De machinesteller A. de R. uit Terneu zen, die op 7 september te Zaamslag met zijn bromfiets geen voorrang had" ver leend aan een van rechts komende per sonenauto, kreeg conform de eis, een boete van 35 subs. 7 dagen. Passeren Fors was ook de boete, die mr. bret eiste tegen de taxi-ondernemer R. V. uit Zelzate (B.), namelijk 150 subs. 30 dagen, omdat verdachte op 6 december in Sas van Gent niet Sersonenauto een ander voertuig e inhalen, terwijl er een tegenligger naderde. Het wegdek was glad, ver dachte wilde nog remmen en slipte toen tegen de tegenligger. De kantonrechter walde rekening houden met het feit, dat de wagen van verdach te geheel verloren was gegaan en bracht de boete terug op 100 subs. 20 dagen. De Koewachtse brievenbesteller R de S. stond terecht, omdat hij op de avond van 1 september met zyn bromfiets svas in gereden op een echtpaar met kinderwa gen. „Had U gedronken'", wilde mr. Lebret weten. Verdachte ontkende dat. „Wel 's ochtends na de mis, dat is by ons de gewoonte", zei hy. Conform de eis kreeg hij een boete van 50 subs. 10 da gen en betaling van 123.50 wegens schade aan kleding van het echtpaar en aan de kinderwagen. Gedronken had de chauffeur H. S. uit Sas van Gent toen hy op 7 september in zijn woonplaats zonder enige noodzaak een voetpad was opgereden met zijn auto. „Gelukkig liepen er geen voetgan gers". aldus lichtte de verbalisant toe. Zowel de officier als de kantonrechter waren van mening, dat een duidelijke Begrijpen Voorts stond terecht de vertegenwoordi ger W. van B. uit Bergen op Zoom di< op 4 september in Kloosterzande met zijn auto links van de weg stond gepar keerd en bij het wegrijden een achter opkomend voertuig had gehinderd. Ver dachte- was van mening, dat niet hij, maar de ander fout nas geweest. „Ik wilde links van de weg blyven en tien meter verder weer stoppen", zei hij. „Dat. had die ander moeten begrijpen". Links blijven rijden betekent extra risico's men, aldus de officier, die een boete 25 subs. 5 dagen eiste. De kanton rechter maakte er 20 subs. 4 dagen van. De landbouwer L. F. uit Hontenlsse ma noeuvreerde op 11 september in zyn woonplaats bij het naar links afslaan met zijn personenauto zo vreemd, dat een achterop komende chauffeur zich ge noodzaakt zag in de berm uit te wijken. Wegens dat hinderen kreeg de verdachte een boete van 50 subs. 10 dagen. De eis luidde 60 subs. 12 dagen. Hinderen werd ook de Axeise chauffeur M. S. ten laste gelegd, omdat hij op 1 september te Sas van Gent bij het oDry- YERSEKE Jaarvergadering „Mozart" Vrijdagavond is in de „Ocsterbeurs" te Yerseke de jaarvergadering gehouden van de muziekvereniging „Mozart". Bij de opening door voorzitter, J. Glcnim. sprak deze er zijn teleurstelling over uit dat er van de zijde der leden niet meer belangstelling voor deze vergade ring bestaat. Voorts memoreerde hij het overlijden van de gastvrouwe. me vrouw Van Opbergen. De secretaris, de heer B. J. Korstanje, las het jaar verslag voor. Zowel het korps als de drumband gingen weer in ledental ach teruit. in totaal 6. Momenteel ls er slechts één leerling ln opleiding. Dit wordt wel een probleem, aldus de heer Korstanje. Ouderen vertrekken en Jon geren komen er niet by. Ook het jaar verslag van de penningmeester, de hoer J. S. Dulnkerke. moest met een nadelig saldo van bijna 900.— worden afge sloten. terwyi de begroting met een na delig saldo van 300 wera aangeboden. Tot lid van de kascommissie voor 1964 werden benoemd de heren M. Dykwel. M. Verlare en Chr. Griep. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Pekaar. 2e voorzitter en J. Castel J. B. M. Meijer, commissarissen, herkozen. Medegedeeld werd dat de jaariykse uitvoering zal plaatsvinden op donderdag 13 en vrijdag 14 februa ri a.s. In principe werd besloten om dit jaar deel te nemen aan het concours, dat hoogstwaarschijnlijk zal worden gehouden te Kruiningen, en aan een eventueel te houden festival. Ook zal. wanneer de weersomstandigheden dit toelaten, op eerste paasdag een concert van gewijde muziek worden gegeven. De contributie van de leden zal met on- middellijke ingang worden verhoogd. HOEDEKENSKERKE Hervormde vrouwengroep schenkt 500 aan kerk Uit de baten van de jaarlijkse verkoping heeft de hervormde vrouwengroep té Hoedekenskerke 500 geschonken aan de kerkvoogdij der Nederlands her vormde kerk. voor de verwarming van de kerk. De verjaarsbusactie. ook verzorgd door de hervormde vrouwengroep, heeft in 1963 431.opgebracht. den van de rijksweg een ander voertuig het ongestoord doorrijden had belet. Eis 30 subs. 6 dagen, uitspraak 20 subs. 4 dagen. Conform de els werd tot 30 subs. 6 da- fen veroordeeld de vertegenwoordiger C. uit Vlissingen, die op 16 september te Sas van Gent geen voorrang had ver leend aan een van rechts komende auto. De vrachtautochauffeur E. O. uit St. Jansteen kreeg conform de eis een boete van 25 subs. 5 dagen, omdat hy od 6 september te Terneuzen bij het achteruit rijden een scooter had beschadigd. Ten slotte eiste de officier een boete 15 subs. 3 dagen tegen de landarbei der uit Sint-Jansteen, omdat hij by con trole geen luistergeld bleek te hebben be taald. „Ik heb al 1,50 extra moeten betalen", aldus verdachte. Dan trekken we die van de boete af, besloot mr. Berk hout. Op voorlichtingsdagen Gladiolenteelt nu aan de orde De tuinbouw staat deze week in de Zak van Zuid-Beveland in het middelpunt van de belangstelling. De streekcom- missie, de vereniging voor bedrijfsvoor lichting en de standorganisaties hebben deze zaak naar voren geschoven om er informatie over te verstrekken aan de belangstellenden. De eerste fase van deze voorlichting is al achter de rug: in het „Dorpshuis" te Oudelande kregen enkele tientallen bezoekers een alteen- zetting over de omschakeling naar de tuinbouw. Namens de initiatiefnemers sprak de fungerend rljkstuinbouwconsulent ir. L. Vellekoop een openingswoord, waarin hy de aandacht vestigde op het feit, dat er overal in Nederland wordt ge zocht naar een vorm van intensieve bo demcultuur. die de inkomenspositie kan versterken. Hij vond het opmerkelijk, dat in de Zak van Zuid-Beveland wel de gladiolenteelt ingang heeft gevon den. maar dat er van een bewuste aan passing naar de groenteteelt nauwe- lyks sprake is. Hij zette de bezoekers vervolgens uiteen, wat er allemaal komt kijken by de overschakeling van land- naar tuinbouw: een overzicht heb ben in de mogelijkheden, het huidige bedriif moet kritisch bekeken worden, bij Tijdens de negende personeelsavond van de Koninklyke Maatschap tussen eigena ren van gronden in de Wilhelminapolder en de Oost-Bevelandpolder in de „Prins van Oranje" op dinsdagavond werden een groot aantal werknemers onder scheiden in verband met hun jubileum. De directeur, ir. J. Minderhoud, richtte woorden van waardering tot de jubila rissen. Hij noemde het een voorrecht, dat zovel jubilarissen onder het per soneel aanwezig waren. „Een vijftigjarig jubileum is voor de maatschap geen hoge uitzondering, in tegendeel een vrij normaal jaarlijks te rugkerend verschijnsel", zei hy. Een speciaal woord van welkom richtte de heer Minderhoud tot de genodigden, on der wie de burgemeesters van Wol- phaartsdijk en Kattendijke en hun echt genoten Een speciaal woord van dank voor de prettige wijze van dienstvervul ling richtte de directeur tot wachtmees4 ter le klas Pak. die in verband met zyn overplaatsing de gemeente gaat ver laten. Een woord van welkom riep hij toe tot diens opvolger, de heer Scher- penisse. Namens het hoofdbestuur reikte de heer J. H. van Hoboken hierna de onderschei dingen uit. Voor iedere jubilaris was er bovendien een geschenk onder couvert Het waren: 50-jarige dienst (koninklyke onderschei ding) Q. Brandt, die een zilveren draagmedaiile ontving. 40-jarige dienst (koninklyke onderschei ding): A. Janse, zilveren draagmedaiile. Een bronzen draagmedaiile ontvingen de heren C. van Boven, J. C. Brandt. M. Brandt, C. Quinten. A. Reijerse, A. J. Wagenaar en L. A. Weezepoel. 25-jarige dienst (bronzen legpenning en rev. speldjede heren C. J. Braamse en C. A. Reijerse. Een bronzen voetstuk van de W.P. ont vingen de 65-jarigen C. Gelok. J. Visser en J D. Molhoek, evenals de heer J. Hoogeboom. die echter wegens ziekte niet aanwezig kon zyn. De heer F A. Bom, die de polder na 17',b-jarige dienst wegens vertrek naar Oost-Flevoland gaat verlaten, ontving eveneens uit handen van de heer Van Hoboken de bronzen penning van de W.P. Namens alle jubilarissen sprak de heer F. A. Bom een woord van dank, waar bij hij de wens uitsprak, dat de maat schap zal mogen bloeien en een voor beeld zal zijn voor de landbouw in Ne derland Voor de dames van de jubilaris sen waren er bloemen. Het verdere gedeelte van de avond werd verzorgd door de Radio-Stad Comedie mei rie klucht „Daar moet je vrouw voor zijn" van Terence Dudley en onder regie van Maarten Kapteijn. omschakeling naar de tuinbouw moet niet alleen het teeltplan maar ook de bedrijfsvoering gewijzigd worden, men moet beseffen, dat het „zakenleven" een belangrijke rol gaat spelen en daar naast moet men ook meer technische kennis bezitten, aldus ir. Vellekoop CONTRACTTEELT De mogelykheid voor contractteelt van tuinbouwgewassen werd daarna onder de loep genomen door de heer M. Wat- tel. Hij meende dat deze teelt op het kleinere bedrijf geen grote verbeteringen met zich meebrengt. Voor contractteelt zijn vaak gewassen geschikt, die de boer zelf niet hoeft te oogsten: erwten, spinazie, zilveruien. tuinbonen. De vrij komende arbeid moet echter rendabel gemaakt worden, betoogde hy. Con tractteelt kan een overgang zijn om ervaring op te doen mei groentegewas sen. aldus maakte spreker duidelyk. Veel beter vond hij om een kleine op pervlakte intensief te gaan betelen met tuinbouwprodukten. De nodige kennis kan men door scholing opdoen. Wil men verder gaan. dan is dc aanschaf van een warenhuis aan te bevelen, zo advi- s-erde de heer Wattel. „Een voorzichtig begin, met eventuele financiële hulp, kan op deze wijze een gTote verbetering in de inkomsten met zich meebrengen". De leiding van deze eerste vergadering was in handen van de heer J. M. Plat- schorre. Donderdag is de tweede voor lichtingsbijeenkomst Dan komt met na me de teelt van gladiolen aan de orde. De heer A Spruvt houdt een inleiding over .teelt en koslprys van gladiolen" en de heer P. G. Balkenende behandelt de contractteeit er de afzet van gladio len. De bijeenkomst begint om z uur. Burgemeester mr. H. N. baron Schim- melpenninck van der Oye van Kloetin ge heeft dinsdag in de foyer van „Ami- citia" de tentoonstelling „Met raad en daad" geopend. De burgemeester Klo.etinge sprak er zyn verheuging l uit, dat de autoriteiten Kloetinge als plaats hadden gekozen voor deze poli- tietentoonstelling Hü sprak de hoop uit. dat „Met raad en daad" zou slagen in de opzet het begrip tussen de bevol king en de politie te verbeteren. De genodigden die bij deze opening aanwezig waren, werden weikom gehe ten door de districtscommandant der rijkspolitie, de overste A J van Thiel. Bij de genodigden waren onder andeie de burgemeesters van Kattendijke 's Gravenpolder, resp de heren P Evers en J D Jansen, de beide Kloe- tingse wethouders, de heren B M Nieuwenhuijze en D Schipper en schillende politie-autoriteiten Na de of ficiële opening volgde een rondleiding ovei de tentoonstelling Hierbij kwam vooral duidelijk de preventieve taak van de politie tot uitdrukking „Met raad en daad" zal tot en met donderdag in Kloetinge te ziei. zijn. De openingsuren zijn: van negen tot twaalf, van twee tot zes en van zeven tot negen; de toegang is vrij. veiling sint-maartensdijk Uien, bonken 12.85. middel 40-70 10.90. drie lingen 8.30. pickles 3.00. Aanvoer 73 ton. Aardappelen, bintje 11.10-10.10. bonken 12,90. Aanvoer 12 ton. veiling stavf.nissk Uien. middel 11,40. bonken 12.80. drielingen 8.70. pickles 7.50. stek 1.60 Aanvoer 40 ton. veemarkt rotterdam Totale aanvoer 2667 Weekaanvoer 4237 Vet- oeien en ossen 320 Gebruik»vee 475. Vetie kalveren 240 Grukalveren 255 Nuch tere kalveren 1145 Varken» 9 Lopers 81 Big gen 7. Paarden 49. Veulen» 3 Schapen of neren 81 Welde- o' zulglommeren 1. Bokken of geiten 10. Prijzen (resp. voor le. 2c en 3e kwaliteit) fin cents per kg) /ette koelen 375—105 .110—365 270—309 Vette kalveren 380—395 370-380 340—370 Slachtpanrden 290 200 250 Prijzen fretip voor Ie. 2e en 3c kwaliteit) fin guldens per stuk) Grsskal veren Nuchtere kalv Lopers Biggen Schapen Lamineren Kalf- en melkkoeien 180 120 800 too too 700 Pinken Vete koeien aanvoer als vorige week. handel redelijk, prijzen prijshoudend Vette kalveren aanvoer even groter, hnndel willig, prijzen goed prijshoudend, prima's boven notering. Graakalvcren aanvoer ruimer, handel matig, prijzen staande Nuchtere kalveren aanvoer ruimer, handel goed. prijzen gedrukt Lopew biggen aanvoer al* vorige week. handel tamelijk, prijzen tamelijk stabiel Slachtpaar- den aanvoer matig, handel willig, prijzen hoger Schapen en lammeren aanvoer klein, handel redelijk, prijzen als vorige week. Kalf- en melkkoeien aanvoer ft* ruimer, handel stil. prijzen gedrukt Vare koelen aanvoer matig, handel slepend, prijzen ruim prijshoudend Vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel kalm. prijzen onveranderd. vismijn colijn8plaat. Exportgarnalon 442 kg, 2,79—f 2,88 Schar 34 kg. Bot 17 kg. Kabeljauw S kg Wulk 6 kg. Sprot 5000 kg Ongesorteerde vis 6 kg. beursbericht markt goes. februari Granen en peulvruchten Tarwe, isis 17%. boerenschoen af boerderij 25— ;.73 per 100 kg Schotvrije partijen tarwe liggen iets hoger in prijs Gerst, basis 17%. boerenschoon af boerderij 2450—26 per ICO Groene erwten, boerenschoon af boer derij 35—42 per 100 kg Schokkers geen no tering. Bruine bonen, boerenschoon af boer derij 70100 per 100 kg. Voor erwten en bruine bonen van uitgezochte kwaliteit was de notering iets hoger Aardappelen Bintje. 35 mm opw binnen landse sorterlr.g 8—9 per 100 kg. Levering aan dl sorteerinrichtlng Sorteerkosten voor rekening koper. Naar Bintje voor export bestaat geen vraag Voederaardappelen no teerden 350—450 per 100 kg. liiea Onafgesiaart aan de sorteerinrichtlng geleverd 5 cent per kg Kool en stro LuceraehooJ 130135 per 1000 Weidehooi (prima kwaliteit) 130—135 per 1000 kg Veldbeemd 7580 per 1000 kg, Engels raai 65—70 per 1000 kg Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Tarwestro 75 per 1000 kg. Gerstestro 75 per 1000 kg. Erwtestro (kl. groen) 95 per 1000 kg. Vlas Ongerepeld 1228 cent per kg- Gere peld 2037 cent per kg Eieren. De eierprijs bedraagt 1.20 per kg. veiling goes. 4 februari Op monster. Conference (gas- bewaringl 1 mm en op 6668. 60-65 57 58. 55-60 44. Conference (gewone bewaring) 1 65 mm en op 60, 60-65 53. 55-60 42—44. 2 65 mm en op 59. 60-65 49—51. 55-60 38. Saint Remy 1 65 mm en op 45, 2 65 mm en op 43 44 Gewone veiling: Cox Orange Pippin 1 75-30 124. 70-75 119—120. 65-70 98. 60-G5 67. 55-60 35. 2D 13 Goudrenet 1 85-90 47—50. 80-35 48— 52. 75-30 44—50. 70-75 40—44. 65-70 37—33. 2D 29—33. 2 85-90 40—45. 80-85 40—42. 75-80 42. 70-75 40. 65-70 26. grof 29—38. fijn 23—30. C-o'.den Delicious 1 80-85 67—76. 75-30 68— 76. 70-75 58—67. 65-70 51—55. 60-65 34—37. 2D 14—24. 2 80-85 58—63. 75-80 60-65. 70-75 50- 53. 65-70 40—43. 60-65 30. grof 14—36. fijn 12—24. fijn-groen 13.70—13.80. fijn-geel 16—17. Lombarts Calville 1 80-35 37—44. 75-80 39—45. 70-75 33—43. 65-70 32—35. 60-65 22—24. 2D 15, 2 30-85 32. 75-30 34—38, 70-75 31—36, G5-70 26—31. 60-65 17—25. grot 20—24, fijn 16—19. Winston 1 80-35 59—68, 75-80 59—70. 70-75 49—71. 65-70 32—63. 60-65 26—42, 55-60 17—25. 2D 5—14. grot 30—36. fijn 12—21, 2 E"'-85 86. 75-30 65. 70-75 52—67. 65-70 55. 60-65 24—37. 55-60 15. Laxtons Superb 1 30-85 49. 75-80 56. 70-75 60. 65-70 48—50. 60-65 25—26. 2D 13. 2 80-35 36. 75-80 36. 70-75 39. 65-70 23. 60-© 14. grof 20—3L fijn 12 Bramley-s Seed- ting grot 32. fijn 15—16. 2D 23 Diverse appels kroet 32.5023 Saint Remy 3 grof 3343. fijn 33—39. Conference 2D 15—JO. grof 38—42, fijn 20—2^ Totale aanvoer hard fruit 11.700 kisten. veiling krabbendijke. 4 februari Appels: Golden Delicious 1 80-85 64—67. 75-80 61—72, 70-75 56—63. 65-70 42— 52. 60-65 28—32. 2 80-85 44—56. 75-80 52— 59. 70-75 4255. ©-70 36—44. 60-65 24—32. 2D 12—16. 3 grot 18—28. 9 fijn 12—17. kroet 12—14. Winston 1 75-80 67. 70-75 53-67. «-70 45—61, 60-© 31—38. 55-60 22—23. 2 80-75 57. 75-80 60—62. 70-75 62, ©-70 56. 60-© 23. 55-60 15, 2D 12—14. 3 erof 37. 3 fijn 13. kroet 8- Lombarts Calville 1 80-85 34. 75-80 34. 70-75 33, 65-70 19. 60-© 14. 2 39-85 30—31, 75-30 27—32, 70-75 28—31. 65-70 17—21. 60-© 13— 14. 2D 12. 3 grof 16, 3 fijn 12. kroet 11 Goud renet 2 85-90 39. 80-85 39—40. 75-80 37—42, 70-75 39. 65-70 34. 2D 26. 3 grot 30—38. 3 fijn 12—16. kroet 15 Jonathan 2 70-75 27, ©-70 26. 60-65 18. 2D 12—14. 3 grot 14. 3 fijn 13, kroet 11 Verpakt fruit. Golden Delicious 1 65-70 54. 2 75-80 61. 70-75 62. 65-70 52 Peren: Conference 1 65-70 63. 60-65 53. 55-60 39. 2 65-70 57. 60-© 51. 55-60 33. 2D 19—20, 3 grof 40. 3 fijn 22. kroet 1617. St. Remy 2 70-80 33. ©-70 31. Heden nam de Here tot Zich myn innig ge liefde man," onze lieve vader, behuwd- en grootvader IZAAK ADRIAANSE, op de leeftijd van 80 jaar. Psalm 23. Goes: G. Adriaanse- Sch oenmakers. Bodegraven: F. J. de Jong- Adriaanse A. M- de Jong. Amsterdam: J. G. Adriaanse. D. C. Adriaanse. Goes: J. Adriaanse. D. Adriaanse- Vleugel Bodegraven: W. J Adriaanse. K. Adriaanse- Vleugel En kleinkinderen. Goes. 4 februari 1964. Beestenmarkt 7 A. De begrafenis zal plaatsvinden op vrij dag 7 februari a.s. op de algemene begraaf plaats te Goes. De rouwdienst wordt ge houden in de aula, al daar. te 13.30 uur. Ge legenheid tot condole ren na de rouwdienst in de aula. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5