„Grensbeweiding voor Zeeuwse vee was in 1963 veel beter geregeld" „In twee zomermaanden 698 Belgische rijven op abortus onderzocht" bedrij\ NOORD-ZEELAND AGENDA .Met raad en daad" MARKTBERICHTEN in Kloetinge TUINBOUW IN OUDELANDE IN MIDDELPUNT BELANGSTELLING BURGH HERSTELDE ZICH GOED NA EEN AARZELEND BEGIN <§)5H00fl GARAGE WANDEL Tel. 01114-482 „DE MAGNEET" P.Z.C. WOENSDAG 5 FEBRUARI 1964 WISSEL SCHOUWEI PROVINCIALl Z B B V W 8 C O V R A DIRECTEUR GEZONDHEIDSDIENST VOOR DIEREN: Iïft zogenaamde „grensbeweiding" van het Zeeuwse vee met België is in het afgelopen jaar veel beter geregeld dan voorheen. En dat is tc danken aan de medewerking van de veeartsenijkundige diensten van beide kanten. Vooral voor de bestrijding van de abortus bang is dit van bijzondere betekenis omdat de Belgische rundveestapel zeker niet vrij van abortus bang kan worden beschouwd. De directeur van de stichting Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland, dr. J. Tesink, maakte er dinsdagmiddag op de algemene vergadering in de „Prins van Oranje" te Goes met voldoening melding van. Hij deed dat in een duidelijk overzicht van de veterinair-technische werk zaamheden, verricht in het boekjaar 1962-1963. ha.rt er toch vooral op toe te zien. dat het pluimvee niet te oud wordt. Van die kant vooral is de verspreiding van vo- geltubcrculose gevaarlijk. De stelregel van dr. Tesink was daarom: „Als iedere boer elk jaar zijn pluimvee opruimt en dat vervangt door nieuwe dieren zullen de besmettingen sterk verminderen". Uierontsteking Bijzondere belangstelling kreeg op de ze algemene vergadering van de Zeeuwse Gezondheidsdienst voor Die ren het onderwerp: „Mastitisbestrij- ding of het voorkomen van uieront steking bij het rundvee". In zijn over zicht maakte dr. Tesink er al enkele opmerkingen over en later zette hij in wat hij zelf noemde een „kort ver haal" dit probleem nog eens nader uiteen. Essentieel noemde hij hiervoor: hygiëne, melktechniek, onderhoud van melkma chines, geregeld melkmonsteronderzoek In de twee zomermaanden juni en juli .1963 heeft de gezondheidsdienst 698 Belgische runderen, afkomstig van 81 bedrijven onderzocht. Zestien runde ren werden als positief aangemerkt. Deze waren afkomstig van elf bedrij ven zodat ondanks het feit dat al leen vee in Nederland mocht worden ingeschaard van abortnsvrije Belgi sche bedrijven 13,6 pet. van de on derzochte bedrijven niet abortusvry bleek te zyn. Op dit tere punt van de bestrijding is dus met de nieuwe regeling een scherpe controle moge lijk geworden. Dr. Tesink was te meer voldaan hierover omdat in het boekjaar, dat in de verga dering aan de orde werd gesteld, niet minder dan 99,95 procent van de totaal 6833 bedrijven abort us vrij bleek te zijn. „Het lijkt mq nuttig ernstig te overwe gen een soortgelijk onderzoek ook in 1964 uit te voeren". In het algemeen bestempelde de direc teur van de Zeeuwse gezondheidsdienst voor dieren het jaarverslag als gunstig, uit veterinair-technisch oogpunt bezien. Speciale aandacht besteedde hij aa.n de bestrijding van vogeltuberculose. Hij her innerde eraan, dat ontwerp-verordening voor verplichte bestrijding van deze ziek te Inmiddels de drie standsorganisaties heeft bereikt Op hun vergaderingen heb ben deze de verordening al toegelicht en van verschillende kanten had dr. Te sink positieve reacties vernomen. „Daar om zal straks de vraag aan de orde ge steld kunnen worden: verplichte be strijding of niet?" In dit verband druk te de directeur via de aanwezige kring leden de landbouwers nog eens op het om afwijkingen op te sporen, gevoelig heidsbepalingen ten behoeve van de spe cifieke behandeling en vooral: de be reidheid van de veehouder om te luiste ren naar de adviezen van de deskundigen in plaats van zich te veel te laten be ïnvloeden door reclame van een aantal farmaceutische industrieën .en vertegen woordigers daarvan. Het was een uit spraak van een Spaanse deskundige, maar dr. Tesink was van oordeel dat deze ook in Nederland de volle aandacht verdient. In zijn causerie stelde de directeur het volgende: „Elke uierontsteking brengt meestal onherstelbare schade toe aan het melkproducerende uierweefsel, waardoor na genezing de produktie vermindert. Voor het optreden van een waarneem bare ontsteking is echter meer nodig dan de aanwezigheid van bacteriën: na melijk een afname van de weerstand van het weefsel". Factoren die daarbij een rol spelen stipte dr. Tesink vervolgens aan koude, leeftijd, droogstand, tepelver anderingen. vacuüm van de melkmachi ne om tot de conclusie te komen dat de bestrijding van mastitis moet zijn ge richt op: 1. het zo hoog mogelijk dóen zijn en houden van de weerstand van de uier: 2. een snelle behandeling bij ont steking. En weer was zijn parool: „wan neer men handelt, zoals hier uiteengezet, is naar mijn vaste overtuiging de masti tis op veel bedrijven sterk te verminde ren". Een instructieve voorlichting op onge veer hetzelfde terrein was de vertoning van de film „De koe en de melkmachi ne". Aan het begin van de vergadering werden nog enkele huishoudelijke zaken afgehandeld. De jaarstukken kwamen op tafel, een statutenwijziging werd vast gesteld. Voorzitter G. de Jager herdacht in zijn openingswoord nog het overlijden van de heer A. C. J. de Dekkere in Hulst, die acht jaar lang bestuurslid van de gezondheidsdienst is geweest en steeds veel interesse heeft gehad voor de veeteelt. KERKWERVE Veel belangstelling voor vertoning „De bewoners van de inlagen" Mevo - Bruse Boys 6-0 Het vertrek van midvoor Kostense en rechtsbinnen Van de Werf. had gemaakt dat het team van Bruse Boys geen schaduw meer was van de slagvaardige ploeg uit de le helft van de competitie. Elke samenhang en ploegverband was ver te zoeken bij de groen-witten die er eigenlijk met de 6—0 nederlaag te gen Mevo nog genadig afkwamen. Mevo kon al direct het initiatief in han den nemen waarbij de Bruse defensie al spoedig aan het wankelen werd ge bracht. Nadat midvoor Hoek al een maal rakelings had naast geschoten, gaf hij de nog jeugdige doelman De Koning in de 5e minuut mét een uit stekend geplaatst schot geen schijn van kans, 1—0. De Boys probeerden wel tot enig verweer te komen maar de voor hoede, waarin doelman Den Ouden als midvoor was opgesteld, beschikte niet over voldoende stootkracht om het de Mevo-verdediging werkelijk lastig te maken. Na 20 minuten spelen werd het 2—0 toen Frans de Oude een effectvol schot loste dat in het net verdween. Een kopbal van Krijn de Oude ging rakelings naast, terwijl Hoek enige ma len het doel te hoog zocht. Reeds één minuut na de hervatting werd het 30 toen Frans de Oude van een misverstand tussen linksachter Keijzer en doelman De Koning wist te profiteren. In de 5e minuut liet de rechtsbuiten zich op de vleugel gelden door met een vleugel schot de stand op 40 te brengen. In de 10e minuut werd het zelfs 5—0, toen F. de Oude eerst op de staander schoot waarna Hoek het leder in het net depo neerde. Mevo gaf hierna de indruk het verder wel te geloven, zonder dat hier bij doelman Bij de Vaate ernstig in ge vaar kon worden gebracht. Twee minu ten voor tijd maakte Van de Welle het halve dozijn vol toen hy uit vrije positie beheerst inschoot, 60. Renesse - Dreischor 4-1 Ondanks het vrij harde spel dat het be zoekende Dreischor in deze wedstrijd toonde, is het er niet in geslaagd Re- nesse van de zege af te houden. Wel resulteerde het spel bij de rood-wltten tot een aantal geblesseerde spelers, waarvan Bezuijen reeds na een half uur spelen het veld moest verlaten. De eerste aanvallen waren voor de thuis club waarbij Van de Hoek rakelings naast schoot. In de 7e minuut speelde Van de Hoek zich keurig vrij, waarna hij doelman Dooge geen kans gaf, 10. Boerma kopte daarna over. terwijl aan. de andere kant De Vlieger vrij voor doel over schoot. Renesse werd een tiental minuten uit de verdediging ge drongen, maar meer dan enige corners leverde dit de bezoekers niet op. In de 40e minuut verhoogde Renesse de voor sprong, toen Matlhijsse goed doorgaf naar M, Kooman, die hoog inschoot. Na dat Van de Hoek op de staander had geschoten, wist aan de andere kant linksbinnen C. Lodewijk tegen te sco ren, 2—1. Met een schitterende kopbal uit een voorzet van Boerma bracht M. Kooman de stand op 31. Twee minu ten later ging Dreischor geheel door de knieën toen de uitstekend spelende Jaap Galeijnse een pass gaf aan Verboom, die hard de staander trof, waarna Boer ma aan alle onzekerheid een einde maakte: 41. Beëdiging officieren Op vrijdag 7 februari zullen in een han gar van het marinevliegkamp Valken burg 14 officieren van vakdiensten, als mede 20 officieren behorende tot de Ko ninklijke Marinereserve worden beëdigd. De eed zal worden afgenomen door de commandant van de marineluchtvaart dienst in Nederland, kapitein ter zet vlieger B. Sjerp. Onder de te beëdigen officieren der 2e klas Is P. Meerman uit Vlisslngen. VHssIngen Alhambra: uur. al.: Dr Ottestraat 5: Bedrijfsaposto- laat, 19.30 uur. Goes - Grand: Alleman. 20 uur. a. Oost burg - Ledeltheatcr: Shane. 20 laar Bergen op Zoom - Roxy: Onderwereld U S.A 20 uur. 18 Jaar Luxor: Krankzin nige begeerte, 20 uur, 18 iaar. week is te Kerkwerve de boeiende kleurendocumentatiefilm „De bewoners van de inlagen" vertoond. De ze film opgenomen in de inlagen te Kerkwerve trok donderdag 30 januari en zaterdag 1 februari volle zalen. Deze documentaire film, vervaardigd door de heer J. F. J. van der Berge, uit Haam stede is opgebouwd rondom de bewoners van de inlagen, nl. de familie Van de Hoek. Het geslacht Van de Hoek, be- ■oont reeds jaren de inlagen en van vader op zoon is de visserij en vogelarij overgegaan. Naast beide genoemde takken van be drijf wordt door de heer G. van de Hoek het veeteelt- en akkerbedrijf uitgeoefend wat wel uniek in ons land genoemd mag worden. In zijn film komen al de aspec ten van het bedrijf en hoofdspelers naar De flora in de inlagen neemt een plaats in en vele fraaie kleuren opnamen in de wisselende jaargetijden zijn hierin opgenomen. Evenzo zijn de vogels in de inlagen van zeer nabij op genomen. waarbij de grote broedplaat sen een aparte plaats innemen. Deze film is in mei 1963 in première geweest te Haamstede en heeft de afgelopen zo mer te Haamstede reeds volle zalen ge trokken, hoofdzakelijk bij de vakantie bezoekers. Voor de bejaarden te Kerkwerve was een voorstelling aangeboden, die zeer In de smaak is gevallen. De voorziter van de Oranjevereniging te Kerkwerve. de heer K. A. van Lange- raad. die de Schouwse cineast inleidde, bedankte de heer J. F. J. van de Berge. SINT-ANNALAND Jaarvergadering hervormde jongens en meisjes Dezer dagen had in liet hervormd ver enigingsgebouw te St.-Annaland de jaarvergadering plaats van de hervorm de meisjesvereniging op gereformeerde grondslag „Wees Getrouw" en de jonge lingsvereniging „Tot de Wet en tot de Getuigenis". Het gebouw was tot de laatste plaats bezet. Aanwezig waren onder meer afgevaardigden van de her vormde kerkeraad. kerkvoogdij en van andere jeugdverenigingen. De bijbelin leiding werd gehouden door mej. L. Duij- zer, over de Torenbouw van Babel, waarop een leerzame bespreking volgde. In afwijking van de gebruikelijke jaar verslagen werden aeze kenbaar ge maakt onder de titel: „Post voor U", het geen bijzonder bij de aanwezigen in de smaak viel. De voordracht „Ontrouwe leden" liet een beeld uit het dagelijks leven zien en was speciaal voor de jon gelui, die nog geen lid van deze vereni gingen zijn een aansporing, om lid te worden. Verder werd de avond gevuld met poëzie en proza, afgewisseld door en muziek. Een collecte bracht op. De leiding van deze avond berustte bij de consulent, ds. L. G. Zwa nenburg, herv. predikant te Stavenisse. Bevolkingsonderzoek Voor het bevolkingsonderzoek op t.b.c. te St.-Annaland, hebben zich 12 <4 per sonen boven de 15 jaar vrijwillig gemeld. Volgens de burgelijke stand zouden 2052 personen hieraan deel kunnen nemen. Ongeveer 200 varende schippers kan men er aflaten, zodat 70 van de be volking kan deelnemen aan dit onder zoek op dinsdag vier en woensdag vijf februari in het wijkgebouw van het Groene Kruis aan de Cureestraat. Oude re en slecht lopende zullen met auto's worden gehaald en thuisgebracht. Ge zien het groot aantal deelnemers kan men spreken van een goede medewer- van de bevolking van St.-Anna- De actie van het bestuur van de Provinciale Zeeuwse Ver. tot Bestrijding der Tuberculose is goed geslaagd. Kerkdienst Geref. Gemeente Op zaterdag 8 februari zal in de kerk van de gereformeerde gemeente te St.- Annaland een extra kerkdienst worden gehouden, waarin zal voorgaan de heer C. J. van der Noort uit Capelle aan den IJsel. POORTVLIET Nieuwe postcommandant rijkspolitie Als opvolger van de heer De Lange heeft zich als nieuwe postcommandant der rijkspolitie in de gemeente Poort vliet gevestigd de opperwachtmeester J. M. Timmermans. De vorige standplaats van de heer Timmermans was de meente Fijnaart en Hetjningen. Jaarvergadering van de Kolenbond Dezer dagen hield de coöperatieve ko- lenvereniging „Ons Belang" w.a. haar aarvergadering in café „De Tol" te Poortvliet. De voorzitter Joh. Deurloo, gaf in zijn openingswoord een resumé van de gang van zaken in het afgelo pen jaar. Ook aan de kolenbond heeft de strenge winter van 1963 hoge eisen gesteld. Men kon een goede voorraad aanhouden en ieder tijdig aan brandstof helpen. Hierbij was het niet nodig om met 1 mud tegelijk de kolen te distri bueren. Men beschikt nog over een oede voorraad. Gestreefd wordt om _ie ook in de toekomst te bestendigen. Uit het jaarverslag van de boekhouder bleek dat het aantal leden nog was uit gebreid en dat de omzet aanmerkelijk wat toegenomen. Dit laatste is uiter aard maar van betrekkelijke betekenis want in 1963 is voor elke brandstoffen- handelaar de omzet wel toegenomen. Voor de kolenbond bedroeg de toename 24 pet. Met de rekening en verant woording kon de vereniging akkoord gaan. De drie aftredende bestuursleden, de heren J. Bevelander, C. Lissevelt en J. Deurloo werden herkozen, evenals de plaatsvervangende bestuursleden De voorzitter deelde de vergadering mee dat het besluit vein de vereniging, in de afgelopen zomer genomen, om als nieuw pakhuis de schuur van de heer A. Uijl te kopen geen doorgang heeft gevonden. Daarom heeft het bestuur aan de gemeente gevraagd een perceel bouwterrein aan te wijzen waarop eventueel ccn nieuw pakhuis kan wor den gebouwd. Op wel vier verschillen de plaatsen in het dorp is ruimte ge huurd. Een nieuw gebouw is dringend noodzakelijk. Met een plan voor de bouw van een nieuw pakhuis kon de vergadering zich verenigen. Het oude pakhuis zal aan de gemeente te koop worden aangeboden. Uitvoering van Oosterlands Fanfare Vrijdag- en zaterdagavond hield de plaatselijke muziekvereniging „Ooster lands Fanfare" haar jaarlijkse uitvoe ring in de conferentiekamer. Wegens ziekte van de directeur, de heer Jac. Ca- Selle, berustte de leiding bij de secretaris e heer D. Istha. De voorzitter, de heer P. van den Berge, opende de avond met een welkomstwoord tot de vele aanwezi gen. Hierna kwam de „muziek" aan het woord, die begon met de bekende „Eni avantmars" van P. StaJmeier. gevolgd door „Les borts de Laverne" Als derde werd de „Gladiolenwals" geblazen, van J. Meister. Hierna werd overgegaan tot opvoering van het blijspel in drie bedrij ven: „De Oliekous" van H. Frieling. Een achttal personen gaf een goede vertol king van dit stuk. Verder kwam het muzikale gedeelte weer aan bod en als punt 5 kwam: „De Heilige Stad" van F. Adams, gevolgd door Frédérique", een fantasie geschre ven door A. Delbecq. Tot slot de bekende „Eurovisiemars" van Van Holland. In de pauze werd een geslaagde verlo ting gehouden. Aan het slot heeft de heer M. J. Zeijler een dankwoord gespro ken voor het genotene op deze gezellige en uitstekend geslaagde uitvoering. Voorzitter Van den Berge dankte voor deze vriendelijke woorden en bracht te vens een woord van dank aan de heer Istha die de dirigeerstok op zo uitmun tende wijze heeft gezwaaid. Een bal be sloot deze uitvoering. ZUID-BEVELAND ELLEWOUTSD1JK Schieting De handboogvereniging „Zorgvliet" uit EllewoutsdUk, hield naar schieting op de liggende wip by de wed. C. Verbeek te Ovezande. Er waren nog meer schutters dan de vo rige dag. nl. 69 schutters van 16 ver schillende verenigingen. De resultaten: Hoöfdvogel: J. 'de Rjjke. van Edcle- Handboog te Oudelande; lste zijvogel: Jac. Smallegange Az.. van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 2de zijvogel: Rent meester .van W.-Tell te Ovezande: lste bovenkal: Jac. Lous, van Juliana te Oudelande: 2de bovenkal: P. Oostdijk. van W.-Tell te Ovezande; lste onderkal: J. de Beste, van Edele-Handboog te Oudelande; 2de onderkal: C. Lous, van Edele-Handboog te Oudelande: lste klep: J. Doene, van W.-Tell le Ovezan de: 2de klep: A. de Jonge-Rijk. van W.- Tell tc Ovezande; 3de klep: C. D. Raas, van W.-Tell te Ovezande: meeste kleine vogels: A. de Jonge Sr.. van Soranus te Hemkenszand. KRA BBENDIJKE Rijkspostspaarbank Bij de rijkspostspaarbank te Krabben- dijke werd over de maand januari 1964 ingelegd een bedrag van f 27.792,79 ter wijl werd uitbetaald f 26.434,30. Burgemeester mr. H. N. baron Schlm- melpenninck van der Oyc van Kloetin ge heeft dinsdag in de foyer van „Ami- cilia" de tentoonstelling „Met raad en daad" geopend. De burgemeester van VEILING MIDDELBURG. I februan. Fruit: Goudrenet 60-83 37—33. 70-75 3«16. «3-70 27—33, €0-65 ".3—22. S40 I 1419. 3 grof 18—31. Golden Dcllelou* 65-70 32—35, 60-65 22—25. Saint Rcmy 75-30 42— 43. 3 grot 4041. Groenten: Bintje bonken 12. grote 3—0 Witlof 44—70. Prei 23—61- Rode kool 7—15 - Sav. kool 28—51. Boerenkool 14—19 Gele Kloetinge sprak er zijn verheuging over kool 33_3g. Meert ander* 10 Uien 6 17. uit. dat de autoriteiten Kloetinge als Breekpccn 4—13. Glaoveldala 12—233 Glas plaats hadden gekozen voor deze poli- ar.dyVic iw. Spruiten ongeschoond 40—95. tietentoonstelling. Hjj sprak de hoop uit, geschoond 91—116. Sla export 34.80—36.70. dat „Met raad en daad" zou slagen in de opzet het begrip tussen de bevol- VEILING 8INT-an°'. king en de politie te verbeteren. 320, drielingen 851. pfcklers 830. stek 162. Aanvoer c6 ton De genodigden, die bij deze opening i aanwezig waren, werden welkom gehc- ten door dc districtscommandant der' rijkspolitie, de overste A. J. van Thicl Bij dc genodigden waren onder andere de burgemeesters van Kattendijke en 's Gravenpolder, resp. de heren P. J Evers en J. D. Jansen, de beide Kloe- tingse wethouders, de heren B. M. van Nieuwenhuijze en D. Schipper en ver schillende politie-autoriteiten. Na de of ficiële opening volgde een rondleiding over de tentoonstelling Hierbij kwam vooral duidelijk de preventieve taak van de politie tot uitdrukking. „Met raad en daad" zal tot en met donderdag in Kloetinge te zien zijn. De openingsuren zijn: van negen tot twaalf, van twee tot zes en van zeven tot negen; de toegang is vrij. Totale a Op voorlichtingsdagen Gladiolenteelt nu aan de orde De tuinbouw staat deze week in de Zak van Zuid-Beveland in het middelpunt van dc belangstelling. De ^treekcom- missie, de vereniging voor bedrijfsvoor lichting en de standorganisaties hebben deze zaak naar voren geschoven om er informatie over te verstrekken aan de belangstellenden. De eerste fase van deze voorlichting ls al achter de rug: in het „Dorpshuis" te Oudelande kregen enkele tientallen bezoekers een uiteen zetting over de omschakeling naar de tuinbouw. Namens de initiatiefnemers sprak de fungerend rijkstuinbouwconsulent ir. L. Vellekoop een openingswoord, waarin hij de aandacht vestigde op het feit, dat er overal in Nederland wordt ge zocht naar een vorm van intensieve bo demcultuur, die de inkomenspositie kan verstertcen. Hij vond het opmerkelijk, dat in de Zak van Zuid-Beveland wel de gladiolenteelt ingang heeft gevon den, maar dat er van een bewuste aan passing naar de groenteteelt nauwe lijks sprake is. Hij zette de bezoekers vervolgens uiteen, wat er allemaal komt kijken bij de overschakeling van land- naar tuinbouw: een overzicht heb ben in de mogelijkheden, het huidige bedriif moet kritisch bekeken worden, bij omschakeling naar de tuinbouw moet niet alleen het teeltplan maar ook de bedrijfsvoering gewijzigd worden, men moet beseffen, dat het „zakenleven" een belangrijke rol gaat spelen en daar naast moet men ook meer technische kennis bezitten, aldus ir. Vellekoop. CONTRACTTEELT De mogelijkheid voor contractteelt van tuinbouwgewassen werd daarna onder de loep genomen door de heer M. Wat- tel. Hij meende dat deze teelt op het kleinere bedrijf geen grote verbeteringen met zich meebrengt. Voor contractteelt zijn vaak gewassen gesohikt, die de boer zelf niet hoeft te oogsten: erwten, HOEDEKENSKERKE Hervormde vrouwengroep schenkt 500 aan kerk ie jaarlijkse verkoping mde vrouwengroep te Uit de baten heeft de hervormde vrouwengroep Hoedekenskerke 500.geschonken aan de kerkvoogdij der Nederlands her vormde kerk, voor de verwarming van de kerk. De verjaarsbusactie, ook verzorgd door de hervormde vrouwengroep, neeft In 1963 431— opgebracht. SIRJANSLAND Voordracht van Aafje Top De voordrachtskunstenares Aafje Top heeft voor de Culturele vereniging te Sirjansland een voordrachtavond ver zorgd met als onderwerp: „Bloemen voor Ada Harris'". De voorzitter, de heer A. Heule opende de avond, waarbij hij er zijn teleurstel ling over uitsprak, dat de opkomst zo gering was. Hierna droeg Aafje Top haar „sprookje voor volwassenen" voor. Tot slot deelde voorzitter Heule mede. dat de volgende culturele avond gehou den zal worden op 29 februari. OOSTERLAND Wie miste een hondje Bij de rayoncommandant der rijkspolitie te Oosterland zijn inlichtingen te verkrij gen over een klein bruin-geel hondje dat op een akker in deze omgeving werd aangetroffen en gewond bleek te zijn aan één der achterpootjes. spinazie, zilveruien, tuinbonen. De vrij komende arbeid moet echter rendabel gemaakt worden, betoogde hij. Con tractteelt kan een overgang zijn om Veel beter vond hij om een kleine op pervlakte intensief te gaan betelen met tuinbouwprodukten. De nodige kennis kan men door scholing opdoen. Wil men verder gaan, dan is de aanschaf van een warenhuis aan te bevelen, zo advl- s'erde de heer Wattel. „Een voorzichtig begin, met eventuele financiële hulp, kan op deze wijze een grote verbetering in de inkomsten met zich meebrengen' De leiding van deze eerste vergadering was in handen van de heer J. M. Plat- schorre. Donderdag is de tweede voor lichtingsbijeenkomst. Dan komt met na me de teelt van gladiolen aan de orde. De heer A. Spruyt houdt een inleiding over „teelt en kostprijs van gladiolen" en de heer P. G. Balkenende behandelt de contractteelt en de afzet van gladio len. De bijeenkomst begint om 2 uur. GOES „Werkende Jeugd vierde lustrum „Werkende Jeugd" in Goes, de afdeling Nuchtere kalvt van de christelijk sociale jeugdorgant- Loper* satie. heeft zijn eerste lustrum gevierd Biggen in „De Landbouw" met een plezierig schapen programma van muziek, van zang en - met enkele schetsjes. De „Werkende Jeugd"-secretaris uit Utrecht, de heer J. C. Gordeau hield een fclicitatietoe- spraak, waarin hij het doel van de ver eniging nog eens onderstreepte: de christelijk sociale opvoeding van de jeugd. Hij meende dat de ouderen zich in hun houding en daden nog vaak la ten bepalen door 'n traditioneel patroon, maar dat de jeugd hen hierin niet volgt. Zij wil het eerst eens „uitproberen". Naar de mening van de heer Gordeau komt de sociale opvoeding thuis, in school of in de kerk maar ten dele tot den aanvocr zijn recht. Beter is dat het geval in de hoger Schaper, werkkring, de vrije tijd of in organisa- tieverband. Vandaar, dat „Werkende Jeugd" is opgericht. De leiding van de ze feestelijke bijeenkomst was in han den van mej. C. van 't Leven. COLIJNSPLAAT Uitvoering Wilhelmina Dezer dagen hield het harmoniegezel schap „Wilhelmina" te Colijnsplaat haar jaarlijkse uitvoering in café „Juliana". De voorzitter, de heer M. W. de Rcfft, heette in zijn openingswoord in het bij- t febtuar. zonder de ereleden, de heren Fortuin, Kouwer en Verburg, welkom. Hierna concerteerde „Wilhelmina" onder leiding van de dirigent de heer M. C. Steketee. Vertolkt werden o.a. „The Kings Guard" van I. H. Keith; „Robert le Diable" van Meyerbeer; „Le jour le plus long" van P.. Martin en „Serenata Simplice" van Sie- bent Mol. Al deze nummers werden zeer verdienstelijk uitgevoerd. Het optreden van „De Deltazusjes" kwam wegens om standigheden te vervallen. Na de pauze trad de veelzijdige artist Nico Scholenberg op. die met enkele goocheltrucs en accordeonsoli veel succes oogstte. Voor de vele genodigden was deze uitvoering van „Wilhelmina" een succes. VF.IT.ING SINT-MAARTENSDIJK Uien. bonken 12.85. middel 40-70 10.90. drie lingen 8.30, pickles 8.00. Aanvoer 73 ton. Aardappelen, bintje 11,10-10,10. bonken 12.90. Aanvoer 12 ton. VEILING STAVENISSE Uien. middel 11.40, bonken 12.80. drielingen 8,70, pickles 7.30. atck 1,60. Aanvoer 40 ton. VEEMARKT ROTTERDAM invoer 2667. Weckunvotr 4237 Vei- i en ossen 320. Gebrulksvee 478. Vette kalveren 240 G ra*kalveren 255 Nuch tere kalveren 1145 Varkens 9 Loper* 8!. Big gen 7. Paarden 40 Veulens 3. Schapen of Lammeren 81. Welde- of zuiglanuneren I. Bokken of geiten 10. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) (in centi per kg) Vette koeien 373—405 310—365 270—300 Vette kalveren 380—393 370-380 340-370 Slachtpiuirden 290 200 210 PrtJzen (re*p. voor le. 2c en 3e kwaliteit) (in guldens per stuk) 75 473 373 80 170 145 1000 800 700 Microkorf balcompetitie OVERWINNINGEN OP UNIT AS EN S.K.N.W.K. In de afdeling A van de microcompetitie van de S.D.K.B. heeft de kampioen van het vorige jaar Burgh zich na een aarze lend begin keurig hersteld. Nu de eerste helft van de competitie is afgewerkt ziet het er naar uit dat de club uit de West hoek in de 2e helft nog wel een woordje bij de bezetting van de bovenste plaats zal meespreken. Van Unitas wist Burgh met 40 te winnen, terwijl S.K.N.W'.K. met 62 de vlag moest strijken. Brou wershaven kon zich dank zij een ove gens benauwde 3—2-overwinning W.I.K. nog aan de leiding handhav Door met 31 van Z.S.C. te winnen slaagde W.I.K. er in zijn eerste overwin ning te boeken. Ook in zyn tweede wed strijd bracht Z.S.C. het niet tot winst omdat het Zierikzeese Unitas met 42 aan het langste eind trok. Brouwershaven 5 4 0 1 1610 8 Burgh Unitas S.K.N.W.K. W.I.K. Z.S.C. 5 3 1 1 23—16 5 2 12 13—13 5 5 2 12 11—14 5 5 12 2 11—14 3 5 0 2 3 12—17 2 Unitas - Burgh 0-4 Een verdiende maar zeker geflatteerde overwinning voor de groen-witten. In deze. op een uitstekend peil staande wed strijd had Unitas vrouwe fortuna be paald niet op de hand omdat het zeker een paar tegenpuntjes had verdiend. De le helft liet een gelijkopgaande strijd zien waarbjj in een bijzonder hoog tempo werd gespeeld. In de laatste minuut van deze speelhelft slaagde Rlnus Kloet erin Burgh de leiding te geven. Na de hervatting werd het 02 door Joop Hanse. Unitas liet de moed nog niet zakken maar al de pogingen bleven zon der succes. Burgh bleef intussen ook niet stil zitten en nadat Adrie v. d. Weele voor 03 had gezorgd, bracht Maarten Hanse de eindstand op 04. WIK.-ZU. 3-1 Het produktiever spelende WJ.K. be haalde op verdiende wijze de eerste over winning in dit seizoen. In de le helft do mineerden de verdedigingen vrijwel volle dig en alleen Adorie Verhage (WJ.K.) wist het leder in de korf te laten verdwij- 10. Na de hervatting smaakte Le- v. Oeveren het genoegen voor Z.S.C. de stand weer in evenwicht te brengen, 11. Na de vakverwisseling ontspon er zich een vinnige strijd om de leiding. Jaap Korsman (Z.S.C.) had hierbij met enige schoten het geluk niet op zijn hand. Aan de andere zijde wist Leen t Vraag proefrit bij: dealer voor St.-Phi - lipsland en Tholen A. VOS - Tholen, Eendrachtsweg 5, tel. 01660-498, b.g.g. tel 01160-565 DEALER voor SCHOUWEN - DU1VELAND NIEUWE RKERK MAAK HET WONEN Jt/j TOT EEN FEEST. Kleurrijk, gezellig nieuws voor uw woning. Kom en doe nieuwe ideetjes op voor uw woning. BRUINISSE, tel. 01113-470 Deze drie letters betehenen gedegen voorlichting op velerlei gebied Wekken met een fraai schot W.I.K. de leiding te geven. 21. Dezelfde speler bracht de eindstand op 31. Burgh - S.K.N.W.K. 6-2 Het veel schotvaardiger en sneller spelende Burgh heeft in deze ontmoe ting de overwinning eigenlijk geen moment in gevaar gezien. De groen- witten trokken direct ten aanval waarbij de S.K.N.W.K.-defensie vaak onder zware druk kwam te staan. Rinus Kloet plaatste de openingstreffer waarna Joop Hanse de stand op 20 bracht. Even leek de spanning te zullen terugkeren toen Bram Heijboer met een afstandschot de achterstand voor de blauw-zwarten terug bracht tot 21. Ondanks het uitstekende werk dat Jan de Jong ln de S.K.N.W.K.-verdediging liet zien kon men toch niet voorkomen dat Adrie v. d. Weele Burgh weer een wat veiliger gevoel kon geven: 31. Nog voor het verstrijken van de le helft werd het zelfs door Janny v. d. Have 4l. De zelfde speelster wist kort na de hervat ting weer de korf te doorboren. 51. Aan de andere zijde liet Bram Heijboer het leder in de korf verdwijnen, 52, maar Burgh kreeg toch het laatste woord door Corry v. Nieuwenhuize die de eindstand op 62 bracht. Z.S.C. - Unitas 2-4 Ook in deze wedstrijd wist Z.S.C. het niet tot winst te brengen. De Zierikzeeënaars waren veel schotvaardiger. Uit een door loopballetje opende O. Huitema voor Unitas de score (01). waarna de actie ve Jan v. d. Bijl voor de gelijkmaker zorgde 11. Na de vakverwisseling slaagde Jaap Jongschaap er met een keurig schot in Unitas weer de leiding te geven (12) met welke stand de le helft werd afge sloten. Na de hervatting boekte J. Jongschaap succes (13)waarna Huitema Unitas geheel in veilige haven bracht: 14. In de slotfase bracht Bart Linders voor Z.S.C. de achterstand terug tot 24. Bronioers/iflten - W.I.K. 3-2 In deze spannende efi aantrekkelijke wedstrijd heeft leider Brouwershaven zich tot het uiterste moeten inspannen om beslag op de kostbare puntjes te kun nen leggen. Brouwershaven moest zich vanaf het begin krachtig tegen de snelle aanvallen van de groen-witten verdedi gen waarbij het toch niet kon voorkomen dat Adrie Verhage uit een doorloopbal W.I.K. de leiding kon geven, 01. In de Brouw-aanval weerden v. d. Weele en Rien den Boer zich geducht en na een aantal vergeefse pogingen smaakte laatstgenoemde het genoegen de balans in evenwicht te brengen. 11. Na de vakverwisseling gaven beide teams elkaar geen haarbreedte toe. Toch slaag de Bep Duinhouwer erin de Brouwena- ren de leiding te geven (21). Na de hervatting bracht Leen v. d. Wekken de spanning weer volledig terug toen hij met een fraai schot de gelijkmaker liet noteren, 22. Er volgde hierna een boeiende strijd om de zége waarbij Rien den Boer voor Brouwershaven de volle winst uit het vuur sleepte: 32. F. C. Hanse kampioen extra klasse libre Schouwen Bq de wedstrijden om het kampioen schap extra klas libre van het district Schouwen-Duiveland van de K.N.B3.. tussen F. C. Hanse en P. Vijverberg, in hotel Floris V te Brouwershaven heeft Hanse zich wel op bijzonder overtuigen de wijze de sterkste getoond. Alle zes te spelen partijen wist hy in winst orn te zetten waardoor hij definitief in het bezit kwam van de districtswisselbeker. Deze werd hem aan het slot door de districts voorzitter de heer A. Brand overhandigd evenals de bondsmedaille. De heer Bes- terveld, eigenaar van hotel Floris V, overhandigde hierna nog enige prijzen welke voor deze finale beschikbaar wa ren gesteld. De einduitslag was: F. C. Hanse. Concordia, Zierikzee 12. 2100, 12S 91, 18.42, 16.41: P. Vijverberg, D.O.S., Ouwerkerk 0, 951, 128, 49, 10.09, 7.43. Pinken Vete koelen aanvoer al* vorige week. handel redelijk, prijzen prijshoudend. Vette kalveren aanvoer even groter, handel willig, prijzen goed prijshoudend, prima's boven notering. Grajkaiveren aanvoer ruimer, handel matig, prijzen staande Nuchtere kalveren aanvoer ruimer, handel goed. prijzen gedrukt Loper* en biggen aanvoer als vorige week. handel prijzen tamelijk stabiel SI acht paar- willig, prijzen aanvoer klein, handel redelijk, prijzen al* vorige week. Kali- en melkkoeien aanvoer iet* ruimer, handel stil. prijzen gedrukt. Vare koelen aanvoer matig, handel slopend, prijzen ruim prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel kalm. prijzen onveranderd. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgamalcn 442 kg. 2.70—2,88. Schar 34 kg Bot 37 kg. Kabeljauw 5 kg. Wulk 6 kg- Sprot 5000 kg Ongesorteerde vis 6 kg. BF.URSBF.RICRT MARKT GOES peulvruchten. Tarwe, basis 17rfc- boercnuchoon af boerderij 25— 33.75 por 100 kg. Schotvrije partijen tarwe liggen iets hoger in prijs. Gerst, basis l'Sr- boerenschoon af boerderij 24 5026 per 100 kg Groene erwten, boerenschoon af boer derij 3542 per 100 kg Schokkers geen no tering. Bruine bonen, boerenschoon af boer derij 70100 per 100 kg. Voor erwten en bruine bonen van uitgezochte kwaliteit wa» de notering iets hoger Aardappelen. Bintje. 35 mm opw. binnen landse sortering S—9 per 109 kg. Levering aan dc sortecrinrichting. Sorteerkosten voor rekening koper Naar Bintje voor export bestaat geen vraag. Voederaardappelen no teerden 3 504 50 per 100 kg Uien. Onafgestaart aan de sortecrinrichting geleverd 5 cent per kg Hooi en stro. Lucernehooi 130335 per 1000 kg Weidehooi (prima kwaliteit) 330—135 per 1000 kg. Veldbeemd 75—80 per 1000 kg. Engels raai 6570 per 1000 kg Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Tarwestro 75 per 1000 kg. Gerstestro 75 per 1000 kg. Erwtestro (kl groen) 95 per 1000 kg- Vlas Ongerepeld 12—28 cent per kg. Gere peld 2037 cent per kg. Eieren. Dc- eicrprjjs bedraagt 1.20 per kg. VEILING GOES. 4 februari. Op monster Conference (gas- bewaring) 65 mm en op 66—63. 60-65 57 58. 55-60 44. Conference (gewone bewaring) 1 65 mm en op 60. 60-65 53. 55-60 4254, 2 65 mm en op 59. 60-65 49—5!, S5-60 38- Saint Romy 1 65 mm en op 45. 2 65 mm en op 43 44 Gewone veiling: Cox Orange Pippin 1 75-80 124. 70-75 119—120. 65-70 93. 60-65 67. 55-60 35. 2D 13 Goudrenet 1 35-90 47—50. 80-35 48— 52. 75-30 44—50. 70-75 40—54. 65-70 37—33. 2D 29—33. 2 85-90 40—55. 80-35 40—52. 75-30 42. 70-75 40. 65-70 26. grof 29—38. fijn Z3—30. Golden Delicious 1 30-85 67—76, 75-30 63— 76. 70-75 58—67, 65-70 51—55, 60-65 34—37. 2D 14—24. 2 30-85 53-61. 75-80 60—65. 70-7S 50— 53. 65-70 40—48, 60-65 30. grof 14—36. fijn 12—24. fijn-groen 13.70—13.80. fijn-geel 16—17. Lombarts Calville 1 80-35 37—44. 75-30 33—55. 70-75 38—43. 65-70 32—35. 60-65 22—24. 2D 15, 2 80-85 32, 75-80 34—38, 70-75 31—36, 65-70 26—31, 60-65 17—25, grof 20—24, fijn 16—19. Winston 1 80-85 59—63. 75-80 59-79, 70-75 49—71. 65-70 32—63, 60-65 26-42. 55-60 17—25. 2D 5—14. grof 30—36. fijn 12—21. 2 89-85 66. 75-80 65. 70-75 52—67. 65-70 55. 60-65 24—37. 55-60 15. Laxtons Superb 1 80-» 49. 75-80 56. 70-75 60. 65-70 48—50. 60-65 25—26. 2D 13. 2 80-85 36. 75-80 36. 70-75 39. 65-70 23, 60-65 14. grof 20—31. fijn 12. Bramley's Seed ling 3 grof 32. fijn 1516. 2D 23. Diverse appels kroet 12,50—13. Saint Remy 3 grof 33—43. fijn 33—39. Conference 2D 15—20. grof 3842. fijn 20—22. Totale aanvoer hard fruit 11.700 kisten. VEILING KRABBENDIJKE. 4 februari Appels: Golden Delicious 1 80-35 64—67. 75-80 61—72, 70-75 56—63, 65-70 42— 52. 60-65 28—32. 2 80-85 44—56. 75-80 52— 53. 70-75 42—55. 65-70 36—44. 60-65 24—32. 2D 12—16. 3 grof 18—23. 3 fijn 12—17. kroet 12—14. Winston 1 75-80 67. 70-75 53—67. 65-70 45—61. 60-65 31—38. 55-60 22—23. 2 80-75 57. 75-80 60—62. 70-75 62. 65-70 56, 60-65 23, 55-60 15. 2D 12—14. 3 grof 37. 3 fijn 13. kroet 8. Lombarts Calville 1 80-35 34. 75-80 34. 70-75 33. 65-70 19. 60-65 14. 2 30-85 30—31, 75-80 27—32. 70-75 23—31. 65-70 17—21. 60-65 13— 14. 2D 12. 3 grof 16, 3 fijn 12. kroet 11 Goud renet 2 85-90 39. 80-85 39—40. 75-80 37—42, 70-75 39, 65-70 34. 2D 26. 3 grof 30—38, 3 fijn 12—16. kroet 15 Jonathan 2 70-75 27, 65-70 26. 60-65 18. 2D 12—14. 3 grof 14. 3 fijn 13, kroet 11 Verpakt fruit: Golden Delidous I 63-70 54, 2 75-80 61. 70-75 62, 65-70 52 Peren: Conference 1 65-70 63. 60-65 53. 55-60 39. 2 65-70 57. 60-65 51. 55-60 38. 2D 19—20, 3 grof 40. 3 fijn 22. kroet 16—17. St. Remy 2 70-80 38. 60-70 31. Heden nam de Here tot Zich mijn innig ge liefde man, onze lieve vader, behuwd- en grootvader IZAAK ADRLAANSE, op de leeftijd van 80 jaar. Psalm 23. Goes: G. Adriaanse- Schoenmakers. A. M. de Jong. Amsterdam: J. G. Adriaanse. D. C. Adriaanse. Goes: J. Adriaanse. D. Adriaanse- Vleugei Bodegraven: W. J. Adriaanse. K- Adriaanse- Vleugel En kleinkinderen. Goes, 4 februari 1964. Beestenmarkt 7 A. De begrafenis zal plaatsvinden op vrij dag 7 februari a.s. op de algemene begraaf plaats te Goes. De rouwdienst wordt ge houden in de aula, al daar, te 13.30 uur. Ge legenheid tot condole ren na de rouwdienst in de aula. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15