„Grensbeweiding voor Zeeuwse vee was in 1963 veel beter geregeld" Sijsjes,lijmende schipper kreeg 112,50 boete „In twee zomermaanden 698 Belgische bedrijven op abortus onderzocht" AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 5 FEBRUARI 1964 WÏSSQI QQUWS-VluancJeren PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DIRECTEUR GEZONDHEIDSDIENST VOOR DIEREN De zogenaamde „grensbeweiding" van het Zeeuwse vee met België is in liet afgelopen jaar veel beter geregeld dan voorheen. En dat. is te danken aan de medewerking van de veeartsenijkundige diensten van beide kanten. Vooral voor de bestrijding van de abortus bang is dit van bijzondere betekenis omdat de Belgische rundveestapel zeker niet vrij van abortus bang kan worden beschouwd. De directeur van de stichting Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland, dr. J. Tesink, maakte er dinsdagmiddag op de algemene vergadering in de „Prins van Oranje" te Goes met voldoening melding van. Hij deed dat in een duidelijk overzicht van de veterinuir-technische werk zaamheden, verricht in het boekjaar 1962-1963. hart er toch vooral op toe te zien, dat het pluimvee niet te oud wordt. Van die kant vooral is de verspreiding van vo- geltuberculose gevaarlijk. De stelregel van dr. Tesink was daarom: „Als iedere boer elk jaar zijn pluimvee opruimt en dat vervangt door nieuwe dieren zullen de besmettingen sterk verminderen". Uierontsteking B(jzondere belangstelling kreeg op de- zo algemene vergadering van de Zeeuwse Gezondheidsdienst voor Die ren het onderwerp: „Mastitisbestrij ding of het voorkomen van uieront steking bij het rundvee". In zijn over zicht maakte dr. Tesink er al enkele opmerkingen over en later zette hij in wat hij zelf noemde een „kort ver haal" dit probleem nog eens nader uiteen. Essentieel noemde hij hiervoor: hygiëne, melktechniek, onderhoud van melkma chines, geregeld melkmonsteronderzoek In (le twee zomermaanden juni en juli 1963 heeft de gezondheidsdienst 698 Belgische runderen, afkomstig van 81 hedrtfven onderzocht. Zestien runde ren werden als positief aangemerkt. Deze waren afkomstig van elf bedrij ven zodat ondanks het feit dat al leen vee in Nederland mocht worden ingeschaard van abortusvrije Belgi sche bedrijven 13,6 pet. van de on derzochte bedrijven niet abortusvrij bleek te zijn. Op dit tere punt van do bestrijding is dus met de nieuwe regeling een scherpe controle moge lijk geworden. Dr. Tesink was te meer voldaan hierover omdat in het boekjaar, dat in de verga dering aan de orde werd gesteld, niet minder dan 99,95 procent van de totaal 5833 bedrijven abortusvrij bleek te zijn. „Het lijkt mij nuttig ernstig te overwe gen een soortgelijk onderzoek ook in 1964 uit te voeren". In het algemeen bestempelde de direc teur van de Zeeuwse gezondheidsdienst voor dieren het jaarverslag als gunstig, uit veterinair-technisch oogpunt bezien. Speciale aandacht besteedde hij aan de bestrijding van vogeltuberculose. Hij her innerde eraan, dat ontwerp-verordening voor verplichte bestrijding van deze ziek te inmiddels de drie standsorganisaties heeft bereikt. Op hun vergaderingen heb ben deze de verordening al toegelicht en van verschillende kanten had dr. Te sink positieve reacties vernomen. „Daar om zal straks de vraag aan de orde ge steld kunnen worden: verplichte be strijding of niet?" In dit verband druk te de directeur via de aanwezige kring- leden de landbouwers nog eens op het POSTCOMMANDANT TE ST.-JANSTEEN 25 JAAR BIJ DE RIJKSPOLITIE De post commandant van de rijkspolitie te St. Jansteen, de heer A. Wegewijs, heeft maandag tijdens de viering van zijn 25-jarig dtenstjubUeum tal van ge lukwensen en cadeaus in ontvangst mo gen nemen. Overste A. van Th iel, dis trictscommandant van de rijkspolitie in Zeeland, wees daarbij onder meer op de verantwoording, welke politiemensen dragen. Hij bood de jubilaris de gebrui kelijke enveloppe aan. Burgemeester mr. J. I. M. Reuser feliciteerde de postcom- mandant namens het gemeentebestuur van St. Jansteen, terwijl adjudant Eek man zulks deed namens de groep Hulst van de rijkspolitie. Verder werd het woord gevoerd door gemeentesecretaris F. E. Francken, door opperwachtmees ter C. Abrahamse uit Philippine namens de r.-k. politiebond en door wachtmees ter I. P. A. Remortel namens de po litiepost St.-Jansteen. De jubilaris sprak daarna een dank woord. In het gemeentehuis werd een goed bezochte receptie gehouden. PERSPECTIEVEN VAN DE RUILVERKAVELING OP Z.L.M.-VERGADERING De kring West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Z.L.M. houdt donderdag 13 fe bruari in hotel „Du Commerce" te Oost- burg de algemene ledenvergadering, die om 13.45 uur begint. Behalve de gebruikelijke agendapunten zijn er inleidingen door ir. L. Th. J. M. de Wit, rijkslandbouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaanderen, ir. B. J. Franke, hoofdingenieur Cultuur Technische Dienst district Zeeuwsch-Vlaanderen en de heren J. B. Bccu en A .M. Geluk, respectievelijk dijkgraaf van het water schap „Het Vrije va.n Sluis" 'en kring voorzitter van de Z.L.M.-kring Schou wen en Duiveland. Na deze lezingen is er een forum over het onderwerp „Biedt ruilverkaveling perspectief in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren", onder voorzitterschap van ir. D. van der Zaken, hoofdingenieur-directeur van de Cultuur Technische Dienst in Zeeland en met als leden de inleiders. BRESKENS-CLINGE 3-2 Voor rust een vrij sterk spelend Bres- kens, dat met twee invallers voor rechtsbuiten Riemens en rechtshalf De Nooijer (militaire dienst) in het veld verscheen. Na een kwartier spelen na men de Bressiaanders via rechtbinnen Hoefnagel de leiding, een voorsprong, die reeds in de vierde minuut na de her vatting werd vergroot tot 20. toen linksbinnen Visser raak schoot. De Clin- gense linksbuiten De Block verkleinde in de 16e min. de achterstand tot 21. Di de 4e min. voor tijd schoot midvoor E. Boekhout zijn ploeg naar een veilige voorsprong: 31, waar een tegen- punt in de laatste minuut van de voet van linkshalf Hoefnagel niets meer aan af kon doen. TERNEUZEN Jubileum bij Ververs Bij Ververs drukkerij te Terneuzen was dinsdag de heer N. Haaik uit Terneuzen veertig jaar in dienst. De heer Haak, die reeds op dertienjarige leeftijd bij de familie Ververs in dienst trad, is als zetter in het bedrijf werkzaam. Dinsdag avond werd de heer Haak in lunchroom Maurits een receptie aangeboden. Vele vrienden en kennissen maakten van de gelegenheid gebruik de jubilaris per soonlijk geluk te wensen. Namens het districtsbcstuur van de C.N.V. werd de jubilaris een bijbel aangeboden. De fa milie Ververs bedacht de heer Haak met een grammofoon. BRIDGE Viertalienkampioenschappen afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen, district Zeeland van de Nederlandse Bridgebond. De uitslagen van de 7e ronde, gespeeld te Terneuzen, luiden: Hoofdklas: Luctor 2—Luctor 3 45—47 (3—3); Sas 1—Luctor 1 8641 (61). Eerste klas: Sas 2—Luctor 5 6240 (6— 0); Luctor 4Oostburg 1 42—67 (0—6). VlItsllEen Alhambra: Alleman. 19 cn 21 uur. a.l.; Dr. Oltestraat 5: Bedrijfsaposto laat, 19 30 uur. Gors Grand: Alleman. 20 uur. a.l. Oojtburg Ledeltheater: Shane, 20 uur. 1 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: Onderwereld U.S A 20 uur, 18 Jaar Luxor: Krankzin nige begeerte, 20 uur, 18 jaar. om afwijkingen op te sporen, gevoelig heidsbepalingen ten behoeve van de spe cifieke behandeling en vooral: de be reidheid van de veehouder om te luiste ren naar de adviezen van de deskundigen in plaats van zich te veel te laten be ïnvloeden door reclame van een aantal farmaceutische industrieën en vertegen woordigers daarvan. Het was een uit spraak van een Spaanse deskundige, maar dr. Tesink was van oordeel dat deze ook in Nederland de volle aandacht verdient. In zijn causerie stelde de directeur het volgende: „Elke uierontsteking brengt meestal onherstelbare schade toe aan het melkproducerende uierweefsel, waardoor na genezing de produktie vermindert. Voor het optreden van een waarneem bare ontsteking is echter meer nodig dan do aanwezigheid van bacteriën: na melijk een afname van de weerstand van het weefsel". Faotoren die daarbij een rol spelen stipte dr. Tesink vervolgens aan koude, leeftijd, droogstand, tepelver anderingen, vacuüm van de melkmachi ne om tot de conclusie te komen dat de bestrijding van mastitis moet zijn ge richt op: 1. het zo hoog mogelijk doen zijn en houden van de weerstand van de uier: 2. een snelle behandeling bij ont steking. En weer was zijn parool: „wan neer men handelt, zoals hier uiteengezet, is naar mijn vaste overtuiging de masti tis op veel bedrijven sterk te verminde ren". Een instructieve voorlichting op onge veer hetzelfde terrein was de vertoning van de film „De koe en de melkmachi ne". Aan het begin van de vergadering werden nog enkele huishoudelijke zaken afgehandeld. De jaarstukken kwamen op tafel, een statutenwijziging werd vast gesteld. Voorzitter G. de .Jager herdacht in zjjn openingswoord nog het overlijden van de heer A. C. J. de Dekkere in Hulst, die acht jaar lang bestuurslid van (le gezondheidsdienst is geweest en steeds veel interesse heeft gehad voor de veeteelt. HOOFDPLAAT Besloten raadszitting Biljarten Vorige week zijn in hotel Centraal te Terneuzen de vervolg'wedstrijden ge speeld om het kampioenschap biljar ten van Terneuzen in de le en 2e klas. De hoogste serie in de le klas kwam op naam van A. van Eenennaam met 51 ca ramboles terwijl in de 2e klas A. Baert met 29 caramboles de hoogste serie maakte. De uitslagen waren als volgt: BaertVan Es 20; LauretBaert 2 DammeDe Mul 02: v. Eenen- jVerstraeten 20: BaertJans- sens 20; De RegtFaas 02; Baert v. d. Velde 20; .LauretVan Es 20. De MulMaes 02; FaasJanssens 0 2; v. DammeV. Eenennaam 20; BaertFaas 20; VerstraetenMaes 0—2; v. d. VeldeJanssens 02; Baert De Rcgt 2—0. ZAAMSLAG Propaganda-avond Volksonderwijs Dezer dagen hield de afdeling van de Vereniging van Volksonderwijs in de bovenzaal van „Het Wapen van Zeeland" te Zaamslag een propaganda- feestavond. Na het openingswoord door het waarnemend hoofd van de openbare lagere „Irisschool", de heer F. Dieleman hield de voorzitter van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van V.O. de heer M. L. van Vugt een causerie over de doelstellingen van de Vereniging Volks onderwijs. Teleurstellend vond spreker het dat kinderen reeds op vierjarige leef tijd in een bepaalde richting gedirigeerd worden, evenzo bij het lageren voortge zet onderwijs om ten slotte onvermijde lijk terecht te komen in een maatschap pij waarin men met een ieder te maken krijgt. Onjuist noemde hij het feit dat de openbare school ook tot een der zuilen wordt gerekend. Het is geen kring van onkerkelijken waar voor andersdenken den geen plaats is. Sprekende over de openbare school in Zaamslag zei hij dat deze het lang niet gemakkelijk heeft. Hij bracht dank aan het gemeentebestuur dat de belangen van de school steeds heeft behartigd. >a bracht de toneelgroep van Volks onderwijs uit Sluiskil net toneelspel „Vliegtuig Vermist" geschreven door W. Dumont op sublieme wijze voor het voet licht. De heer Dieleman bedankte aan het slot van het stuk de toneelgroep en overhandigde de leider, de heer Wesdorp attentie. Jaarvergadering Z.L.M. Op donderdag 6 februari houdt de afde ling Zaamslag van de Z.L.M. in de bo venzaal van „Het Wapen van Zeeland" haar jaarlijkse algemene ledenvergade ring. Tijdens deze vergadering zal ir. J. Prins een lezing houden over „Het Landbouw beleid" en „De aviaire T.B.C.". De vergadering staat onder leiding van de heer J. J. de Rcgt-Dekker te Zaam- is in sfrijd met democratisch bestuur De gemeenteraad van Hoofdplaat kwam dezer dagen, onder voorzitterschap van burgemeester J. F. C. Temmerman, openbare vergadering bijeen. De voorzitter gaf een overzicht van de gebeurtenissen over het afgelopen jaar 1963. Hij was verheugd dat het bevol kingsaantal zich in 1963 heeft gehand haafd op 1223. In totaal werden 7 raadsvergaderingen gehouden, waaronder 5 met een besloten gedeelte. In het huidige democratisch tijdperk noemde de voorzitter dit aan tal te hoog. Democratie vraagt openbaar heid. De burgemeester bracht een aantal be langrijke besluiten in herinnering: o.a. talrijke regelingen voor de rechtspositie van het personeel met aanpassing van de bezoldigingen aan de rijksregeling; voorts de totstandkoming van de straat- naamgeving met vernummering der per celen, de verbouwing van het gemeente huis en het aanbrengen van een olie- stookverwarmïng, de aankoop van een landbouwschuur met opslagterrein ten behoeve van de dienst openbare wer ken en de aankoop van de provinciale Kon. Julianastraat en Zuidlangeweg •oor wegverbinding uit het zuiden. Aan het slot van dit verslag dankte voorzitter Temmerman de leden van de raad en in het bijzonder de twee wet houders voor prettige verstandhouding in de vergaderingen. Voorts betrok hij in zijn dankwoord het gemeentepersoneel. Steeds constateer ik, aldus spreker, een bijzonder goede teamgeest en dit komt het werk zeer ten goede. In zijn verslag heeft de voorzitter ook nog aandacht geschonken aan het stel van Gedeputeerde Staten van Zee land tot samenvoeging en herindeling der Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten. De voorgestelde indeling bij Breskens, Groede en Schoondijke heeft ons allen beroerd", aldus de burgemeester. In de toekomst moet de gemeente Hoofd plaat beter bereikbaar worden gemaakt, waardoor de medewerking van de raad zal worden gevraagd voor verbetering van de toegangswegen. Voor het behoud van de haven zal een zware strijd moeten worden gevoerd. Op het toeristisch gebied is te constate ren dat Hoofdplaat in toenemende mate de belangstelling van de vreemdeling trekt, zodat er in de toekomst naar re creatiemogelijkheden zal moeten worden gezocht. Op voorstel van de voorzitter zal aan wethouder Termote, die dezer dagen ern stig ziek is geworden, een telegram wor den gezonden naar het ziekenhuis met de wens van de raad voor een algeheel herstel. OOSTBURG Lentewandeltocht De 3de Rode Kruis-lentewandeltocht, die door de christelijke wandelsportvereni ging „Oostburg" sedert 1962 met succes wordt georganiseerd is dit jaar op za terdag 23' mei. De gemeenteraad van St.-Philipsland vergadert vandaag dinsdagavond om half acht. De agenda vermeldt onder meer een begrotingswijziging 1963, een verzoek om een bijdrage te verlenen in de kosten van A.N.W.B.-wegwijzers ad f705,02, welk verzoek b. en w. voorstel len in te willigen en de verkoop van een perceel grond aan de heer M. I. Hage en Zn aan de Zuiddijk, groot 875 m2 ad f 9,55 per m2. De raad zal verder de le den in de commissie tot wering schoolverzuim benoemen. Flinke deelname aan kaartwedstrijd Voor de vrijdagavond in hotel-café „Victory" te Oostburg gehouden kaart wedstrijd in het bieden, die voor de Oostburgse ambtenaren door personeel van de gemeente en het waterschap „Het Vrije van Sluis" werd georgani seerd waren 20 deelnemers. Toen de wedstrijdleider, de heer F. M. J. C. van Hee het wedstrijdreglement had voorge lezen, kwamen de kaarten op tafel en werden de 5 te spelen partijen vlot af gewerkt. De laatste partij van mevrouw Van Hauwe met W. Klerks tegen het team E. Mangnus en J. O. Th. van Hau we bracht de meeste spanning. Toen ook deze partij van 15 punten geëindigd w met een overwinning voor het eerstge noemde paar, maakte de heer Van Hee de einduitslag bekend en reikte hij de prijzen uit. De uitslag was: 1. W. Klerks (douane) 4 gew. part. 5 tegenpt; 2. J. de Bourgraag (Vrije van Sluis) 4 7; 3. Mevrouw J. van Hauwe (belastingen) 4 8; 4. Mevrouw J. K. Hariot (rijkspolitie) 4 13; 5. M. Ver- cruijsse (belastingen) 4 16; 6. J. H. A. te Beek (douane) 4 17; 7. J. Zwemer (Vrije van Sluis) 4 24; 8. E. J. J. Mangnus (Vrije van Sluis) 3 11; 9. H. den Hamer (gemeente) 3 18; 10. F. M. J. C. van Hee (gemeente) 3 29. De extra prijs voor het hoogste bod ging naar het team E. J. J. Mangnusme vrouw H. Gruson, waarvan eerstge noemde 270 had geboden. Vergadering „Uit Voorzorg" Zoals gebruikelijk was ook de dezer dagen in hotel „De Eenhoorn" te Oost- burg gehouden jaarvergadering van de Varkensverzekering „Uit Voorzorg" ge moedelijk. kort en zakelijk, waardoor in een betrekkelijk kort tijdsbestek de toch wel belangrijke agenda kon wor den afgewerkt. Direct na de opening door de voorzitter-secretaris, de heer P. Daansen, kreeg de penningmeester, de heer A. J. Bertou de gelegenheid ver slag te geven van de financiën van de vereniging. Uit dit financieel overzicht bleek overduidelijk, dat in deze moderne en veranderde tijd het houden van var kens voor eigen consumptie de z.g. huisslachtingen sterk achteruit loopt, Dit werd o.m. kenbaar uit het feit, dat er in 1963 slechts 47 varkens door de vereniging waren gemerkt, tegen 68 in 1962, een teruggang dus van maar liefst 21 stuks. Het aantal leden was ook teruggelopen en wel van 72 naar 68, van welk aantal er nog slechts 28 één of meerdere varkens houden. Verder bleek uit het verslag, dat de contributie voor de leden vrij laag gehouden kan worden, omdat de vereniging wat zijn jaarlijkse uitgaven betreft hoofdzakelijk teert op een gevormd kapitaal. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden J. Stokkerman, A. I. de Hulster en Joh. Risseeuw her kozen. Op voorstel van het bestuur werden de uitkeringen voor 1964 voor afgekeurde of gestorven varkens met een kwartje per kg verhoogd, omdat de varkens mo menteel tamelijk prijzig zijn Deze uitke ringen voor 1964 ziilleh zijn 2 per kg voor varkens tot 40 kg gewicht en 1,75 per kg voor varkens boven de 40 kg. „A.V.O." won van Sint-Kruis De biljartclub van de Oostburgse amb- tenarenvereniging „A.V.O." trok zater dagavond naar St.-Kruis, waar in ,.'s Lands Welvaren" een wedstrijd werd gespeeld tegen de plaatselijke club. De bezoekers toonden zich de sterk- sten en wisten 7 van de 10 gespeelde partijen te winnen, terwijl ook het aan tal caramboles met 431 tegen 425 in het voordeel van de Oostburgers was. De uit slagen van de gespeelde partijen waren: 1. J. Reijnders (St.-Kruis)Th. van Rem men (Oostb.) 1228; 2. A. Duininck (St.-Kruis)J. Berkelder (Oostb.) 34—36 3. G. Paridaen (St.-Kruis)P. Hoek (Oostburg) 65—26; 4. M. de Vos (St.- Kruis)R. Boeringa (Oostburg) 2331; 5. R. Maas (St.-Kruis)A. v. d. Woude (Oostb.) 5451; 6. M. Lucieer (St.-Kruis) J. Schol te ter Horst (Oostb.) 3845; I 7. E. M. Dhondt (St.-Kruis)J. van Dalen (Oostb.) 47—49; 8. C. Maas (St.-Kruis)— J. H. A. te Beek (Oostb.) 91—9f Snouwaert (St.-Kruis)A. van Loen- hout (Oostb.) 2918; 10. J. Duininck (St.-Kruis)M. Vercruijsse (Oostb.) 32- AXEL Concordia" gaf uitvoering Een dezer dagen hield de koninklijke muziekvereniging „Concordia" te Axel -—uitvoering in de zaal van hotel „Hof Holland". In zijn openingswoord! verwelkomde voorzitter Coedemondt In het bijzonder wethouder Jansen en zijn echtgenote. De mandolineclub „Tremolanda" speelde enige vlotte stukjes, onder leiding van de heer D. Burgers. Na „Tremolanda" kwam „Concordia" op het toneel. Dia korps speelde op verdienstelijke wijze. Speciaal vermeld mag worden de uitleg van de directeur de heer E. Witte, die zeer werd gewaardeerd. Na het spelen van het Wilhelmus in verband met de verjaardag van prinses Beatrix werd dit muzikale gedeelte af gesloten. Voorzitter Goedemondt dankte de beide directeuren en leden voor het gebodene en hoopte dat de beide verenigingen nog vele successen mogen behalen. Na de pauze kwam het „Gezellentoneel" uit Bergen op Zoom met het toneelstuk „Een geheim tussen jou en mij". Dit stuk wérd op goede wijze over het voet licht gebracht. De speelsters en spelers werden met een gul applaus beloond. Voorzitter Goede mondt dankte het „Gezellentoneel" har telijk voor het gebodene en het publiek voor hun opkomst. De avond werd be sloten met een bal. De zaal was tot op de laatste plaats bezet. Bevestiging en intrede ds. Th. Heemskerk Na enkele maanden zal de gereformeerde kerk aan de Pironstraat te Axel met in gang van zondag 9 februari 1964 weer een eigen predikant hebben. In de morgendienst zal ds. Th. Heems kerk uit Oldemarkt worden bevestigd door ds. De Vries uit Aardenburg. In de middagdienst, die zal aanvangen om 18.30 uur, doet ds. Heemskerk zijn intre de in zijn nieuwe gemeente. Ouderavond Op vrijdag 7 februari 's avonds om 19.30 uur, wordt in de Prinses Marijkeschool aan de Marijkestraat te Axel de jaarlijk se ouderavond gehouden. Voor de pauze zal een huishoudelijk pro gramma worden afgewerkt met o a. jaarverslagen van secretaris en penning meester. terwijl men een nieuw bestuurs lid in de oudercommissie moet kiezen in plaats van de heer D. Draayer, die on langs is vertrokken naar Varik. Na de pauze kan men enkele films met de neiu- we geluidsfilmprojector zien. Jaarvergadering N.C.B. en C.M.B. Vrijdagavond houden de afdelingen Axel van de N.CB. en de C.M.B. een gezamenlijke jaarvergadering in de „De Stadsherberg" te Axel. Tijdens deze ver gadering zal de heer Van Stapele. hoofdbestuurder van de C.M.B., een propagandarede uitspreken. Na de pau ze zal de heer De Vries uit Terneuzen dia's over Zwitserland vertonen en een aantal oude Zeeuws-Vlaamse spookver halen verteilen. UZENDUKE Schwarzwalder Passion Onder auspiciën van de culturele kring .Elmare' zal op maandag 17 februari de „Schwarzwalder Passion" opgevoerd worden in het jeugdgebouw te UzendiJ- ke. De spelers zrjn afkomstig uit het Zwarte Woud. Als figuranten zullen en kele inwoners van LJzendijke optreden. VEILING MIDDELBURG. februari. Fruit: Goudrenet 80-35 37—39. !0-75 36—46. «-70 27—33. «0-65 19—22. 55-60 1419. 3 grof 13—31. Golden Deliciou* «-70 32—35, 60-65 22—25. Saint Remy 73-30 42— 43. 3 grof 40—41. VEILING 8INT-ANNALAND. Uien middel 1060. bonken 1320. drielingen 851. plcklera 880, *tek 162. Aanvoer 68 ton. ZUIDZANDE Feestavond Volksonderwijs De afdeling Zuidzande van Volksonder wijs hield zaterdag in de zaal van hole! „De Zwaan" te Zuidzande haar jaarlijk se feestavond. In zijn openingswoord kon de voorzitter der afdeling, ae heer B. van de Reepe, een groot aantal belangstellenden ver welkomen, waaronder burgemeester en mevrouw H. P. Everwlin. Het programma van deze avond werd geheef gevuld door de leerlingen van de openbare lagere school, die op vlotte en geestige wijze een aantal toneelstukjes op de planken brachten. Ook een aantal muziekstukjes met blokfluiten, welke ten gehore werden gebracht door enkele meisjes, oogsten veel succes. Dit pro grammaonderdeel was ingestudeerd door de heer S. Schijve uit Oostburg. Burgemeester Everwijn was aan het slot van de avond de tolk van alle aanwezi gen toen hij dank bracht aan de leerlin gen en het onderwijzend personeel en de leden van de Oudercommissie voor hun hulp bij het instuderen. Namens het be stuur van Volksonderwijs werd deze dank nog onderstreept door de heer H. Goedegebuur. SINT-KRUIS Jaarvergadering E.N.Z.K. In café „Zeelandia" te Sint-Kruis hield de muziekvereniging „E.N.Z.K." dezer dagen haar jaarvergadering. De voorzit ter, de heer A. Paridaen-Doolaege her dacht in zijn openingswoord het in het afgelopen jaar overleden werkend lid, de heer A. de Muijnk. Over het afgelo jaar was er een nadelig saldo van f II Tot bode werd benoemd de heer F. de Vaike. De bestuursleden A. Paridaen- Doolaege. J. Luteijn en A. W. Duininck werden herkozen. AARDENBURG Toneeluitvoering jonge boeren en boerinnen In de zaal van hotel „De P.oo<ie Leeuw" te Aardenburg gaf de toneelafdeling van de r.-k. Jonge Boerenstand en de Jonge Boerinnen bond dezer dagen haar jaar lijkse uitvoeiing. Op het programma stond een klucht van Joh. Blaaser geti teld „In de vergulde os". Op beide avon den, dat het stuk gespc-eld werd, was er een behoorlijke publieke belangstelling. Dit was voor een niet gering deel te dan ken aan de regie van de heer J. R. van Den Bunder. SLUIS Benoeming onderwijzeres Tot tijdelijk onderwijzeres aan de r.-k.- meisjesschool te Sluis werd benoemd mej. L. Groosman, dit in verband met de ziekte van de heer L. Doucheine vaste leerkracht aan deze school. Prijskaarting De afdeling Sluis van de K.A.B. hield dezer dagen in cafetaria Christiane te Sluis een prijskaarting. De uitslag was: 1. E. DescampsA. Tas: 2. A. Baert A. de Smedt; 3. J. de ZutterA. Coc- quit. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Uien. bonken 12.85. middel 40-70 10.90. drie lingen 3.30. pickles 8,CO. Ann voer 73 Wa. Aardappelen, bintje 11,10-10,10. bonken 11.90. Aanvoer 12 ton. VEILING STAVENISBK Uien. middel 11.40. bonken 12.80. drielingen 8.70, pieklee 7.50. mek 1.60 Aanvoer 40 ton- VEKMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 2«7 Weekaanvoer 4237. Vet te koelen en ©**en 320 Gebrulk«ve» 475. Vette kalveren 240 Graskalveren 255. Nuch tere kalveren 1145. Varken* 9. Loper» 81. Bin den 7. Paarden 40. Veulen» 3. Schapen of lammeren 81. Welde- of zuidlammeren I. Bokken of sclten 10. Prijzen Iresp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) (in cents per kg) Vette koelen 375—405 310—355 270—300 Vette kalveren 380—395 370—350 340—370 Slachtpaardcn 290 260 250 Prijzen (reap, voor le. 2e en 3e kwaliteit) <in guldens per atuk) Graskalveren 575 475 375 Nuchtere kalveren 180 170 145 Lopers 140 120 10O Bldger. 85 70 60 130 121» 1000 Heden nam God tot Zich mijn lieve man en onze behuwdbroe- der en oom, de heer in de ouderdom van 82 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, wed. T. H. Verhage- Brevet Cadzand, 4 febr. 1964. G. A. M. Vermeulen tandarts, woensdagmiddag 5 febr. GEEN SPREEKUUR. Industrieweg 18 te Terneuzen - Tel. 01150 - 2743. In de huishoudelijke dienst van de school kan geplaatst worden: VROUWELIJKE KRACHT, liefst niet jonger dan 25 jaar, voor het schoon houden van do lokalen en overige ruimten, als ook voor kantinediensten, zoals koffiezetten enz. De school heeft modern schoonmaakmateriaal. Een tweede hulp is aanwezig. Weektaak 40 uur, zaterdag en 's avonds vrij. Bezoldiging voor gehuwden ca. 395,p. maand bruto, te verhogen met vakantietoelage. Inlichtingen en aanmelden aan de school of het gewestelijk arbeidsbureau. Tot onze grote droef heid overleed heden onze zeer geliefde va der. behuwd-, groot-, overgrootvader en oom de heer ADRLAAN KOSTER, weduwnaar van mevrouw Ebrina van Tatenhove, in de ouderdom van bijna 91 jaar. Moge hij ruste in vre- A. Koster. S. F. Koster-Luteijn. Dordrecht: M. A. Hamers. Breskens: W. Koster. J. Koster-Bril. Waterlandkerkje J. Koster. T. J. Koster-Pieters. LJzendijke: M. Luteijn-Koster. M. Luteijn. Schoondijke: S. Steenhart- Koster. J. N. Steenhart. Breskens: F. Koster. J. M. Koster- Haartsen. IJzendijke: L. Koster. J. Koster-Risseeuw. Bergen (N.-H.): C. Waiboer-Koster. J. Waiboer. 's-Gravenhage: D. Koster." R. Koster-Johannes. Breskens: C. Koster. A. E. Koster- Risseeuw. IJzendijke J. Koster. Schagen: H. Koster. E. Koster- Scheepens. Oostburg: E. Scheerens-Koster. J. J. Scheerens. Breskens S. van Dixhoorn. Klein- en achter kleinkinderen. Breskens, 4 februari 1964. Van Zuijenstraat 11. De begrafenis zal plaatsvinden op vrij dag 7 februari a.s. op de algemene begraaf plaats te Breskens. Vertrek van het ge bouw „De Uitkomst", Langeweg, om 4 uur n.m. Liever geen bezoek. KANTONGERECHT TERNEUZEN Kalf- en melkkoeien 1375 Vare koelen 975 Sm 700 Vaarzen 3000 800 700 Pinken 700 «00 525 Vele koelen aanvoer al* vorige week. handel redelijk, prijzen prijshoudend. Vette kalveren aanvoer even groter, handel willig, prijzen goed prijshoudend, prima"» boven notering. Graskalveren aanvoer ruimer, handel matig, prijzen staande Nuchtere kalveren aanvoer ruinver. handel goed. prijzen gedrukt. Loper» en biggen aanvoer al* vorige week. handel tamelijk, prijzen tamelijk stable!. Slachtpaar dcn aanvoer matig, handel willig, prijzen hoger. Schapen en lammeren aanvoer klein, handel redelijk, prijzen al* vorige week- Kalf- en melkkoeien aanvoer iet* ruimer, handel stil. prijzen gedrukt. Vare koeien aanvoer matig, handel slepend, prijzen ruim prijshoudend Vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen onveranderd. VISMIJN COLIJN8PLAAT. Exportgarnalen 442 kg. f 2,76—2.88. Schar 31 kg. Bot 17 kg Kabeljauw 5 kg. Wulk 6 kg. Sprot 5000 kg- Ongesorteerde vi* 6 kg. BEURSBERICHT MARKT GOES, 4 februari. Granen en peulvruchten. Tarwe, basis n%. boerenschoon af boerderij 25— 33 75 per 100 kg Schotvrije partijen tarwe ligger. Sets hoger In prijs. Gerat, baai* 17%. boerenschoon af boerderij 24.50—2G per 100 kg Groene erwten, boerenschoon af boer derij 3512 per 100 kg Schokker» geen no tering. Bruine bonen, boerenschoon af boer derij 70100 per 100 kg. Voor erwten en bruine bonen van uitgezochte kwaliteit wa* de notering iets hoger. Aardappelen Bintje. 3S mm opw. binnen landse sortering 89 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting. Soncerkosten voor rekening koper. Naar Bintje voor export bestaat geen vraag. Voederaardappelen no teerden 3.50—4-50 per 100 kg. Uien. Onafgeetaart aan de sorteerinrichting geleverd 5 cent per kg. Hooi en stro. Lucernehooi 130135 per 1000 kg. Weidehooi (prima kwaliteit) 130—135 per 1000 kg. Veldbeemd 75—80 per 1000 kg. EngelB raai 65—70 per 1000 kg. Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling Tarwestro 75 per 1000 kg. Gerstestro 75 per 1000 kg. Erwtestro (kl. groen) 95 per 1000 kg. Vlas. Ongerepeld 3228 cent per kg. Gere peld 20—37 cent per kg. Eieren De eierprijs bedraagt 1.20 per kg VEILING GOES. 4 februari. Op monster Conference fgar- bewaring) 1 65 tnm en op 66—68. 60-65 5" 53. 55-60 44. Conference (gewone bewaring) 65 mm en op 60. 60-65 53, 55-60 42—44, 2 65 mm en op 59, 60-65 49—SI. 55-60 33. Saint Remy 1 65 n 44. v op 45, 2 „Ik wist niet dat het verboden was" De nog jeugdige schipper R. B. uit Nieuw-Namen (gemeente Clinge) die dinsdagmorgen voor de Terneu- zense kantonrechter terecht stond wegens het ongeoorloofd vangen van vogels, zag er inderdaad uit alsof hij behoorlijk was beetgeno men. Een Belgische vriend had hem overgehaald sijsjes, goudvin ken en dergelijke te gaan vangen en die vogels in België te verkopen. Er blijkt nogal vraag naar dat ge vogelte te bestaan en de marktprij zen daarvoor zijn best. De winst zouden ze samen delen. Ze hadden een complete vanginrichting met toebehoren aangeschaft. Maar op 8 oktober van het vorig jaar deed de politie een inval in de schuur van verdachte en nam heel de boel in beslag. „Ik heb daarover wel een paar woorden met de politiemannen gewisseld", aldus verdachte. „In de eerste plaats wist ik niet, dat het vangen van die vogels verboden was en verder haalden ze ook een kool weg, die er helemaal niets mee te maken had. Zelfs een goudvink, die ik zes jaar geleden, toen ik nog in België woonde, had gekocht". Het klonk alle maal heel geloofwaardig maar verdachte was fout geweest. „Op het ogenblik vindt er een zeer leven dige handel plaats met allerlei zaken, die op verdachte wijze van Nederland naar België worden overgebracht", al dus de officier van justitie, mr. T. Le- bret. Hem was ter ore gekomen, dat Belgen m Nederland vogels komen van gen, daarmee de grens oversteken en in België weer aan Nederlanders verko pen. HU eiste een stevige boete, name lijk 75 wegens het in bezit hebben van de vanginrichting en nog eens 75 voor de twee in beslag genomen vogels. „Eén vogel, want de andere had ik al zes jaar", zo verbeterde verdachte. Daar kon de waarnemend kantonrechter, mr. A. Berkhout wel inkomen. Voor die ene vogel verminderde hij de boete met 37,50, maar al het in beslag genomene werd verbeurd verklaard. Passeren Fors was ook de boete, die mr. Le- bret eiste tegen de taxi-ondernemer R. V. uit Zelzate (B.), namelijk 150 subs. 30 dagen, omdat verdachte op 6 december in Sas van Gent- met zijn personenauto een ander voertuig wil de inhalen, terwijl er een tegenligger naderde. Het wegdek was glad. ver dachte wilde nog remmen en 'slipte toen tegen de tegenligger. De kantonrechter wilde rekening houden met het feit, dat de wagen van verdach te geheel verloren was gegaan en bracht de boete terug op 100 subs. 20 dagen. De Koewachtse brievenbesteller R de S. stond terecht, omdat hij op de avond van 1 september met zijn bromfiets was in gereden op een echtpaar met kinderwa gen. „Had U gedronken"'", wilde mr. Lebret weten. Verdachte ontkende dat. ..Wel 's ochtends na de mis, dat is bij ons de gewoonte", zei hij. Conform de eis kreeg hij een boete van 50 subs. 10 da gen en betaling van 123,50 wegens schade aan kleding van het echtpaar en aan de kinderwagen. Gedronken had de chauffeur H. S. uit Sas van Gent toen hij op 7 september in zijn woonplaats zonder enige noodzaak een voetpad was opgereden met zijn auto. „Gelukkig liepen er geen voetgan gers". aldus lichtte de verbalisant toe. Zowel de officier als de kantonrechter waren van mening, dat een duidelijke waarschuwing in dit geval op zijn plaats was. S. werd (bij verstek) veroordeeld tot een boete van 100 subs. 20 dagen. Mevrouw J. w.-I. uit Graauw kreeg een boete van 40 subs. 8 dagen, om dat zij op 8 september in haar woon plaats bij het keren met haar auto een ander voertuig had gehinderd. De eis tegen haar luidde 50 subs. 10 dagen. De machinesteller A. de R. uit Terneu zen, die op 7 september te Zaamslag met zijn bronïfiets geen voorrang had ver leend aan een van rechts komende per sonenauto, kreeg conform de eis, een boete van 35 subs. 7 dagen. Begrijpen Voorts stond terecht de vertegenwoordi ger YV. van B. uit Bergen op Zoom die op 4 september in Kloosterzande met zijn auto links van de weg stond gepar keerd en by het wegrijden een achter opkomend voertuig had gehinderd. Ver dachte was vnn mening, dat niet hij, maar de ander fout was geweest. „Ik wilde links van de weg biyven en tien meter verder weer stoppen", zei hij. „Dat had die ander moeten begrijpen". Links blijven rijden betekent extra risico's ne men. aldus de officier, die een boete van 25 subs. 5 dagen eiste. De kanton rechter maakte er 20 subs. 4 dagen van. De landbouwer L. F. uit Hontenisse ma noeuvreerde op 11 september :n zijn woonplaats bij het naar links afslaan met zijn personenauto zo vreemd, dat een achterop komende chauffeur zich ge noodzaakt zag in de berm uit te wijken. Wegens dat hinderen kreeg de verdachte een boete van 50 subs, 10 dagen. De eis luidde 60 subs. 12 dagen Hinderen werd ook de Axelse chauffeur M. S. ten laste gelegd, omdat hij op 1 september te Sas van Gent bij het oprij den van de rijksweg een ander voertuig het ongestoord doorrijden had belet. Eis 30 subs. 6 dagen, uitspraak 20 subs. 4 dagen. Conform de eis werd tot 30 subs. 6 da gen veroordeeld de vertegenwoordiger C. S. uit Vlissingen, die op 16 september te Sas van Gent geen voorrang had ver leend aan een van rechts komende auto. De vrachtautochauffeur E. O. uit St. Jansteen kreeg conform de eis een boete van 25 subs. 5 dagen, omdat hij op 6 september te Terneuzen bij het achteruit rijden een scooter had beschadigd. Ten slotte eiste de officier een boete van 15 subs. 3 dagen tegen de landarbei der uit Sint-Jansteen, omdat hij bij con trole geen luist—geld bleek te hebben be taald. „Ik heb al 1.50 extra mo; „en betalen", aldus verdachte. Dan trekken we die van de boete af, besloot mr. Berk hout. Gewone veiling: Cox Orange Pippin 1 75-80 ".24. 70-75 119—320. 65-70 98. 60-65 67, 55-60 .--5. 2D 33- Goudrenet 1 35-90 47—50. 80-85 48— 52. 75-30 44—50. 70-75 40—44. «-70 37—38. 2D 29—33, 2 35-90 40—45. 80-85 40—42. 75-80 42. 70-75 40, «-70 25. grof 29—». fijn 23—30. Golden Delicious 80-85 67—76. 75-30 68— 76. 70-75 53—67. 65-70 53—55. 60-65 34—37. 2D 14—24. 2 80-35 58—61. 75-30 60—65. 70-75 50— 53, «-70 40—48. 60-65 30. grof 14—36. fijn 12—24, fijn-groen 13.70—13.80. fijn-geel 16—",7. Lombarts Calville 1 80-85 37—44. 75-30 39—48. 70-75 3343. «-70 32—35. 60-65 22—24. 2D 15. 2 30-85 32. 75-80 34—38. 70-75 31—36. 65-70 26—31. 60-65 17—25. grof 20—24. fijn 16—19. Winston 1 80-85 59—68, 75-80 59—70. 70-75 49—73. «-70 32—63, 60-65 26—42, 55-60 17—25. 2D 5—14. grof 30—36. fijn 12—21, 2 80-85 66. 75-80 65. 70-75 52—67. 65-70 55. 60- 24—37. 55-60 15 Laxtons Superb 80-85 49. 75-80 55. 70-75 60, 65-70 48—50, 60-65 25—26. 2D 13. 2 80-85 36, 75-80 36. 70-75 39. «-70 23. 60-« 34. grof 20—31. fijn 12 Bramley's Seed ling 3 grof 32. fijn 15—16, 2D 23. Diverse appels kroet 12.5013. Saint Remy 3 grof 38—43. fijn 33—». Conference 2D 15-20, grof 38—42. fijn 20—22. Totale aanvoer hard fruit 11.700 kisten. VEILING KRABBENDIJKE. 4 februari. Appels: Golden Delicious 1 30-85 64—67. 75-80 61—72. 70-75 56—63. «-70 42— 52. 60-« 28—32. 2 80-85 44—56. 75-80 52— 59. 70-75 42—55. «-70 36—44. 60-65 24—32. 2D 12—16, 3 grof 18—28, 3 fijn 12—17. kroet 12—14- Winston 1 75-80 67. 70-75 53—67. «-70 45—61. 60-65 31—33. 55-60 22—23. 2 80-75 57. 75-80 60—62. 70-75 62. «-70 56. 60-65 23. 55-60 35. 2D 12—14. 3 grof 37. 3 fijn 13. kroet 3. Lombarts Calville 1 80-35 34. 75-80 34, 70-75 33. 65-70 19. 60-65 14. 2 30-85 30-31. 75-80 27—32. 70-75 28—31, «-70 17—21, 60-« 13— 14. 2D 12, 3 grof 16. 3 fijn 12. kroet 11. Goud renet 2 85-90 39, 80-» 39—40. 75-S0 37—42. 70-75 39, 65-70 34. 2D 26. 3 grof 30—33. 3 fijn 12—16. kroet 15 Jonathan 2 70-75 27. W-70 26. 60-65 18. 2D 12—14, 3 grof 14. 3 fijn 13, kroet 11 Verpakt fruit Golden Delicious 1 «-70 54. 2 75-30 61. 70-75 62. 65-70 52 Peren: Conference 1 «-70 63. 60-65 53. 55-60 39. 2 65-70 57. 60-« 51. 55-60 33. 2D '.9—20. 3 grof 40. 3 fijn 22. kroet 16—17. St. Remy 2 70-30 33. 60-70 31. Heden nam de Here tot Zich mijn innig ge liefde man' onze lieve vader. behuwd- en grootvader IZAAK ADRIAANS E, op de leeftijd van 80 jaar. Psalm 23. Goes; G. Adriaanse- Schoenmakers. Bodegraven: F. J. de Jong- Adriaanse. A. M. de Jong. Amsterdam: J. G. Adriaanse. D. C. Adriaanse. Goes: J. Adriaanse. D. Adriaanse- Vleugel. Bodegraven: W. J. Adriaanse. K. Adriaanse- VleugeL En kleinkinderen. Goes, 4 februari 1964. Beestenmarkt 7 A. De begrafenis zal plaatsvinden op vrij dag 7 februari a.s. op de algemene begraaf plaats te Goes. De rouwdienst wordt ge houden in de aula, al daar, te 13.30 uur. Ge legenheid tot condole ren na de rouwdienst in de aula. liever geen bexoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13