coldrex Boerenleenbank „Dreischor" viert zestigjarig bestaan AGENDA WALCHEREN EXAMENS RECREATIEPLAN VAN BAARLAND NOG NIET IN UITVOERING verdrijft verkoudheid radicaal MARKTBERICHTEN DINSDAG 4 FEBRUARI 19G4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Receptie in „De Drie Schape KEUR VAN ARTIESTEN OP FEESTAVOND pc coöperatieve boerenleenbank „Drei schor" in Dreischor is volgende week zestig Jaar een begrip voor de inwoners van het dorp. De bank maakt zich op om een diamanten periode af te sluiten. Dït gebeurt volgende week dinsdag en donderdag. Dan viert men het jubileum. Dinsdags houden het bestuur en de raad van toezicht een receptie. De bezoekers zullen hen kunnen feliciteren in hotel „De Drie Schapen", van vier uur tot balf zes. De receptie vormt het officiële deel van de feestelijkheden. Later in de week, op donderdagavond, krijgt de jubileumvoering zijn slotstuk in een Personenauto met vier zusters tegen boom Zaterdagavond omstreeks zeven uur ls op de ryksvveg te Lewedorp een per sonenwagen, waarin vier kloosterzusters uit Sluiskil zaten, uit de bocht gevlogen en In de berm tegen een boom tot stil stand gekomen. Drie van de zusters moesten gewond naar het St.-Joanna- ziekenhuis te Goes worden overgebracht. De bestuurster, zuster C. H. M. B. Sluiskil, die van de situatie ter plaatse niet op de hoogte was, is vermoedelijk misleid doordat de witte streep op het wegdek ontbrak, omdat momenteel een nieuwe slijtlaag wordt aangebracht. Zij raakte van de weg. waarna zij in de berm tegen een boom botste. De passa- J'ers, de zusters J. M. D., C. P. L. en B., liepen hierbij respectievelijk ge zichtsverwondingen, een sleutelbeen fractuur en een zware hersenschudding op. De bestuurster kwam met de schrik vrij. Dokter J. J. Gelderblom uit Nieuw- dorp verleende de eerste hulp. Herdenkingsbijeenkomst roor wijlen C. M. Zuijdweg In verband met het overlijden van de heer C. M. Zuijdweg is het algemeen be stuur van de gemeenschappelijke Tech nische Dienst „West-Zeeuwsch-Vlaande- ren", waarvan de overledene directeur was, maandagmorgen om elf uur in de raadzaal van het Oostburgse gemeente huis voor een herdenkingsbijeenkomst bijeen geweest. Behalve de burgemees ters uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen, die leden zijn van dit bestuur, woonden ook de opzichters, enkele familieleden, naas te vrienden en buren van de overledene de samenkomst bij. De voorzitter, burge meester J. L. van Leeuwen van Oost- De bi •rafenis van de heer Zuijdweg zal vandaag dinsdag plaatsvinden vanuit de Burgerzaal van het gemeente huis te Oostburg. De teraardebestelling geschiedt om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Oostburg. leden N.O.B. Wegtransport op excursie naar Eindhoven De N.O.B. Wegtransport, afdeling Zee land organiseerde voor de transporton dernemers een tweetal excursies naar een autofabriek te Eindhoven en wel op 30 januari voor Midden- en Noord-Zee land en op 31 januari voor Zeeuwsch- Vlaanderen. In totaal hadden zich 120 deelnemers opgegeven vooi deze excur sies die. dank zij de medewerking van de dealers, kosteloos waren. De stemming onder de deelnemers was uitstekend en het programma dat hen te Eindhoven werd aangeboden was inte ressant voor jong en oud Het program ma vermeldde voor de morgen: ont vangst met koffie, inleiding met film voorstelling en voor de middag: na de Brabantse koffietafel rondleiding per excursietrein. De aangekondigde demon stratie op de proefbaan ging niet door. Tijdens een slotbijeenkomst in het be drijfsrestaurant dankte de provinciale voorzitter L. F. Boon voor de genoten gastvrijheid. Gironummer Museumactie De heer Louis Heymans verzoekt ons de aandacht er op te vestigen, dat in de circulaire over de Actie Zeeuws Mu seumfonds vorige week in een oplage van tweeduizend exemplaren verzonden een verkeerd gironummer is vermeld. Het bewuste nummer ls: 97721 ten name van de Amsterdamsche Bank, kantoor Middelburg. Middelburg - Electro. Het dodenschip. 19.30 uur 18 jaar VUssIngcn - Alhambra: Alleman, 19 en 21 uur. a l Dr Oitestrant 3- BedrtJfsaposto- Inat, 19 30 uur van Gcnl - Olymplatheater Sparta- cus. 20 uur. 14 )aar Ternouzen - Hole) Rotterdam: Film. rus sen Grieken en goden" met toelichting door Simon de Waard, voor Z.V.U.. 20 u. Bergen op Zoom Roxy: Onderwereld U S A., 20 uur, 18 Jaar- Gors Prins van Oranje: Gezondheids dienst voor dieren. 14 uur Zlerlkzrc Concertzaal: VoorllchUng Nuls departement over kamperen, 20 uur. feestavond, die wordt gehouden in de graanbeurs van het Huis van Nat te Zierikzee Een keur van bekende radioartiesten brengt daar de caba retrevue „Radioterie" op de planken: André Meurs, het populaire t.v -duo „De Mounties", Annie de Reuver, Ted Alton met een goochelshow. Op 11 februari 1904 werd in Dreischor de coöperatieve boerenleenbank opge richt Een daad. waarvoor met name de toenmalige burgemeester jhr Hoefft en de eerste voorzitter van de bank. dhr. J Klompe zich beijverd hadden Op hun initiatief ging een aantal landbouwers op deze wijze onderling samenwerken: er werd een bespreking gehouden met de centrale bank in Utrecht en daarna werd de oprichting een feit De eerste opzet van de bank la gop het gebied van spa ren, maar al spoedig kwam er ook re- kening-courantverkeer Lange tijd was de functie van kassier aan de coöp. boerenleenbank „Drei schor" een „bijbaan" De eerste twintig jaar in het bestaan van de bank werd deze taak waargenomen door hoofdon derwijzer M van Staalen: hij hield 's avonds in zijn eigen huis in een tot kantoortje verbouwde slaapkamer zitting. En zijn huiskamer fungeerde als wachtkamer, zo herinnert de huidige kassier, de heer D A van Dongen zich En na 1924 bleef het kantoor van de bank ook nog gevestigd in het huis van de kassier. Dat was de heer P. S. van Dongen, in wiens dubbel woonhuis een kantoor werd gebouwd. De wachtkamer:! huiskamer, of als het druk was. de gang Vlak voor de oorlog, in 1939 kwam er echter verandering in deze situatie. Toen kon de coöperatieve boerenleenbank aan de Ring een nieuw kantoor betrekken Een gebouw, dat vooral na de oorlog, Uitstekend van pas kwam Want toen was de functie van kassier allang geen ..bijbaan" meer. Nu meer dan negen miljoen gulden aan inkomsten en uitga ven passeren, is er handen vol werk. Brand in nissenhut te Nieuwland In Nieuw- en St.-Joosland is zaterdag middag brand uitgebroker in een nis senhut, waarin zien pakken stro en ma chinerieën bevonden De oorzaak van de brand moet gezocht worden in het feit, dat kinderen in de omgeving van de nissenhut vuur hadden gemaakt De nissenhut stond bij de hofstede van Sam. Janse in de Mortierenpolder. Toen de brandweer ter plaatse was, hadden de eigenaar en enkele omwonenden de machines reeds in veiligheid gebracht. Het stro werd een prooi der vlammen. De brand werd geblust met emmers water. De brandweer behoefde verder niet daadwerkelijk op te treden. MIDDELBURG Officiële start S.C.S. Walcheren De schildersstudïeclub Walcheren heeft vorige week in café De Vriendschap te Middelburg zijn eerste officiële bijeen komst gehouden. De opkomst voor deze avond als maatstaf genomen ziet het er naar uit, dat de nieuwe schildersclub gezond leven tegemoet gaat Het aantal leden was bevredigend, de inhoud van een lezing over een nieuwe wandbekle- ding boeiend en de film over een Zaan- dams bedrijf interessant. De vice-voorzitter van de schildersclub, de heer A. J. Calliber, opende de bij eenkomst, waarna de heer A. Ross uit Zaandam over de nieuwe wandbekleding sprak. Het is een procédé, door de verf industrie ontwikkeld, dat door zijn enor me aantal goede eigenschappen uiter mate geschikt is als bekleding voor wan den, muren en deuren. Het essentiële var deze wandbekleding is de vloeibare vorm waarin zij wordt aangebracht en de drie (of meer) kleuren, die zij ondanks de vloeibaarheid bevat. Tot slot van de avond werd een film vertoond over de gang van zaken bij de produktie van verf in één van de groot ste fabrieken in ons land. VERGADERING Z.L.M. De afdeling Middelburg van de Z.L.M. hield haar jaarvergadering onder voor zitterschap van de heer J. Davidse. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzit ter als zodanig herkozen. In de ilaats van de heer H. A. Vos, die niet ïerkiesbaar was, werd de heer W. Fase ;ekozen. De heer B. Koole, medewer- cer van de gezondheidsdienst voor die- en, sprak vervolgens over het onder werp „De bestrijding van de vogeltu- berculose". Na de pauze behandelde de heer D. Rensma, assistent van de rijks- landbouwvoorlichtingsclienst, het onder werp „Bestrijding van wilde haver". Meegedeeld werd. dat de jaarlijkse fa milieavond gehouden wordt op 25 febru ari a.s. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 22 tot en met 29 ja nuari 1964 zijn aan het bureau van de commissaris van politie te Middelburg de onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven. Indien een van deze voor werpen bij de vinder wordt afgehaald wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan genoemd bureau. Handschoenen en wanten, weekblad „De Spiegel", bankbiljet, kentekenplaat PR- 91-00, sigarenaansteker, sleutels, diverse rijwielen, zwart wollen das, rode hon denhalsband, bruine kinderportemonnee met inh.. rood zakmes, autocrick, linker zwarte damesschoen. V.W.-autodop. hon depenning, blauwwitte das, zwarte poes. ZOUTELANDE Oranjevereniging hield gezellige contactavond De Oranjevereniging te Zoutelande heeft zaterdagavond in het verenigingsgebouw een jaarlijkse contactavond gehouden. Er was veel belangstelling voor deze bij eenkomst, die onder leiding stond van de heer J. van de Vreugde. Bijdragen wei-den geleverd door plaatselijke ver enigingen. De heer Mol hield het publiek aangenaam bezig met een aantal goochel trucs. Een toneelgezelschap uit Souburg voerde ten slotte een klucht op. Het ge- bodene viol zo bleek uit de reacties van de bezoekers zeer in de smaak. In de pauze werd nog een verloting ge houden. j KOUDEKERKE Voorstel b. en w. Koudekerke: realisatie woningwetwoningen achter nieuwe lagere school „De gemeente staat", zo schrijven b. en w. van Koudekerke aan de raad „voor de opgave de negen voor 1964 toegewe zen woningwetwoningen te realiseren. Van deze woningen zijn er zes bestemd ter vervanging van krotwoningen. De keuze is. wat het bouwterrein aangaat niet groot. In plan „West-I" zijn alle per celen bebouwd of in optie gegeven." De gedachten van het college gaan thans uit naar een perceel, dat is gelegen aan de overzijde van de Cithershillsingei achter de nieuwe lagere school. Voorgesteld wordt om deze woningen volgens plan van het architectenbureau irs. Rothuizen en P. J. 't Hooft op te trekken op dit perceel en de bouw on derhands op te dragen aan de aannemer J. W. Christiaansen. Ook het onderwerp ..grondbedrijf' komt in verband met het treffen van enige administratieve maat regelen aan de orde. Uit de ingekomen stukken blijkt dat het raadsbesluit tot instelling van een grondbedrijf ais een tak van dienst en tot vaststelling van de beheers verordening van dat bedrijf aan welk besluit door Gedeputeerde Sta ten goedkeuring werd onthouden in de ogen van de Kroon genade heeft kun nen vinden. Verder zullen in de openbare vergadering van aanslaande woensdag onder meer voorstellen ter tafel komen betreffende de fluoridering van drinkwa ter, wijziging van het parkeerverbod voor de Tramstraat en wijziging van de kampeerverordening. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: J. G. J. de NootJerv. d. Hooff, J. E. in 't Veld—v d Berg. d. E. Dirven— Kotkamp. z C. C v. d. Weel—de Graag, z. D. Backvan Liere, z M. v. d. Schoor Andela, d. L. A. van Belzen-Maas, d, C. L. UyterlindeWessels, d. T. BaanDiede- rlng, d. Ondertrouwd: J. P. Koelhuis 33 J. en E. A. H. M. Hondman 20 j. Getrouwd: VV. F Antheunisse 28 J. en A. L. Kerkhove 25 j. M. M. Vergouwe 22 J A. M Beekman 17 J. P. van de Kop 24 J en H P. M v. d. Ven 25 Overleden L. van Sparrentak 75 J.. L PuiJpe 92 wedn v P Spruijt J Goed- bloed, 75 J., e. v. S. P. de Bruijne. J. Schuit. J„ e. v. C. Stavens C Tollenaar, (13 v J. Korsuize. P. Simonse, 71 1.. wed J. Rooze. VLISSINGEN. Bevallen: J. W de Bruijn—van Splunder, d M. C. Jansevan Nuenon. z. S. W. Bax— Schoones. z. J. C. Lagendijk-Willeboordse, d M. S. de BruinCappon, d J. Meulmeester Kaai8teker. z C P. OegenaarsDudok, d. S. A. SchefferGermonpre, d. W. J. Smid— Kuijper, d. Ondertrouwd: M. W. Hoogestcger 32 en J. M. Ooms 33 Getrouwd: W. D van Maris 23 en G. E. M. van Gemst 19 J. J. F. H. Kok 19 en T D Ninaber 16 J. Overleden- P Marijs. 92 wed v K L Louwersc L. de Rijke, 53 J.. e. v. P. van de Putte. Aanrijding Maandagmorgen om.it ond omstreeks kwart voor negen op de hoek Markt-St. Eligiusptein te Oostburg een aanrijding tussen twee personenauto's, waarbll zich geen persoonlijke ongelukken voordeden. Beide voertuigen liepen wel aanzienlij ke materiële schade op. De 23-Jarige landbouwer A. O. C. van W. uit Schoon- dijke sloeg komende van het Ledelplein. linksaf de Markt op en botste daarbij op de vanaf het St. Eligiusplein komende auto bestuurd door de 62-jarige aanne mersfirmant I. C. de K. uit Aardenburg. Personeel van de rijkspolitie van Oost burg stelde ter plaatse een onderzoek in. Bij besluit van de staatssecretaris var o„ k. en w. is benoemd tot rijksgecom mitteerde bij de examens van conserva toria en muzieklycea de heer Andries de Braai, directeur van de Zeeuwse Muziek school te Middelburg Collecte Een extra collecte voor de kerkvoogdij heeft in de Nederlands hervormde kerk te Heinkenszand 39,59 opgebraeht. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND „Uit Voorzorg" vergaderde De kolenvereniging „Uit voorzorg" W.A. te Nieuw- en Sint-Joosland kwam in jaarvergadering bijeen. De voorzitter J.' Knuijt jr. heette de aanwezigen van har te welkom en wenste hen voor 1964 het beste toe. De secretaris, Jac. Westveer, bracht zijn jaarverslag uit, hetgeen door de aanwe zigen werd goedgekeurd. Uit het verslag van de penningmeester de heer A. Bliek bleek, dat in 1963 zijn verkocht 1569 hl (antraciet en eierkolen) en 1569 hl bruinkool ter waarde van f 15.830,85. De aftredende bestuursleden, voorzitter J. Knuijt jr.; penningmeester A. Bliek en het lid P. Jeras werden herkozen. Jaarvergadering O.N.D.A. Be muziekvereniging „O.N.D.A." te Nieuw- en Sint-Joosland kwam in jaar vergadering bijeen. De voorzitter de heer Joh. Joosse heette de talrijke aan wezigen van harte welkom. De voorzit ter deelde in zijn openingswoord mede, dat het bestuur zich genoodzaakt heeft gezien een voorstel aan de vergadering voor te leggen om de minimumcontribu tie voor de donateurs te verhogen van 1,50 op 2,50 per jaar, gezien dei steeds stijgende kosten. Secretaris P. J. Reijnhoudt bracht vervolgens zijn jaar verslag uit en penningmeester I. Me- liefste zijn financieel verslag. Deze ver slagen werden door de vergadering goedgekeurd. Het voorstel tot verhoging van de contributie tot 2,50 per jaar voor de donateurs werd met algemene stemmen aangenomen. De aftredende bestuursleden P. C. Reijnhoudt en Joh. Pleijte werden herkozen, evenals de heer P. J. Reijnoudt. In de vacature Iz. Pleijte werd gekozen de heer P. Kake- beeke. De vergadering besloot voorts om toe te treden als lid van de federatie van fan faregezelschappen. BIGGEKERKE Filmavond Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix belegde de Oranjevereniging op vrijdag jl. de tradi tioneel geworden filmavond in de zaa! van café Juliana te Biggekerke. Ne twee voorfilms werd een fraaie kleuren film vertoond over de Canadese bereden politie. Er was veel belangstelling. Plannen „aan een zijden draad" \\71 se gemeenten tegen een rente van ma- W acnten IS OI ximum 3te Wijzigen in die zin, dat de rente werd gebracht op maxi- ciihciHio nflrnmf mum 4%- Dit besluit was nodig, daar oUUoiUlC CiilVUIIll bij geldopname bleek, dat de rente 3% dus meer dan het maximum ge stelde bedroeg. De raad besloot verder tot het aangaan van een kasgeldlening tot een maxi mumbedrag van 40.000,00 tegen een rente van max. 4% in het tijdvak 1 februari 1964 1 mei 1964 op te ne men met een looptijd van drie maanden. Voor de bouw van een garage aan de woning van het hoofd der school vo teerde de raad een bedrag van 3500. Hiervan is een bedrag van ongeveer 2000 beschikbaar uit het bestaande krediet voor de verbouwing van de wo- zaken gegeven betreffende liet recreatie plan van deze gemeente. De grondaan koop voor het zomerwoningterrein if thans vrijwel afgewerkt. Wat het kam peerterrein betreft deelde de raadsvoor zitter mede, dat de grondoverdracht nog gestagneerd wordt, doordat eerst een ruiling van grond tot stand moet komen tussen het waterschap en de eigenares. Dit zal echter binnen afzienbare tijd zijn verlenen voor de beplanting van de bui tensingel. De gehele beplanting bevat ongeveer 140 bomen en 40.000 struiken. Zo mogelijk wil men half maart met de inplanting beginnen. In verband met de inplant van heesters enz. is het echter gewenst dat aanleg van straten en riolering plaatsvindt voor deze werkzaamheden aanvangen. Men vond de fa. De Bourgraaf te Wil- ren. Het voornemen van het gemeente bestuur om reeds deze zomer het re creatieplan in exploitatie te brengen, is. ondanks de mogelijkheid hiertoe op werktechnisch terrein, aan een zijder draad komen te hangen. Bij het minis terie van economische zaken werd na melijk een subsidie voor de realisering van het recreatieplan Ingediend. Thans kregen de raadsleden te horen, dat niet met werkzaamheden mag worden be gonnen. voordat op deze aanvraag een beslissing is genomen. Een onderhoud op het departement van burgemeester Van Liere en wethouder H. de Vriend bracht aan het licht, dat op 19 februari het verzoek in een commissievergade ring in behandeling komt. Men zal dus tot die datum moeten wachten in hoe verre aan de wensen gehoor gegeven zal worden. De verwachtingen zijn niet hooggespannen, zo werd meegedeeld. Na rijp beraad ging do raad met een aantal voorstellen van b. eu w. akkoord. Deze waren: aankoop van een perceel grond van het waterschap tegen een nader overeen te komen redelijk te ach- tingswerkzaamheden op te dragen aan de kweker met de meest aannemelijke offerte en de voor de inplant nodige erkzaamheden verder te doen uitvoe ren; indien de subsidie eerder schade dan voordeel zou opleveren dan de wer ken aan te vatten zoals deze nader ge formeerd binnen het raam van de prys- ramingen vallen. Het college dient naar bewind van zaken te handelen; in prin cipe het werk van de straataanbesteding te gunnen aan de heer De Bourgraaf. Leningen Besloten werd voorts een raadsbesluit •an 19 november 1963, betreffende het aangaan van een kasgeldlening van 90.000,00 met de bank van Nederland- deden de suggestie de garage van de ambtswoning van de burgemeester te verplaatsen. Dit zal nader worden be zien. In een voorgaande raadsverga dering voteerde de raad een bedrag van 1000 voor aanschaf en verbetering van materialen voor de kleuterschool. Bur gemeester Van Liere deelde mede, dat thans van de inspectrice van het kleu teronderwijs een schrijven was ontvan gen, dat een en ander onvoldoende was en dat totaal een bedrag van 2500 benodigd zou zijn. Men vond dit nogal ingrijpend en besloot dan ook nader con tact op te nemen met het schoolbestuur om te bepalen wat dringend noodzake lijk is. De raad verklaarde zich akkoord met het voorstel van b. en w. om ver lichting in het buswachthokje aan te brengen. In de rondvraag vroeg de heer A. Beu- brandde. Medegedeeld werd, dat deze stuk werd gereden en dat de dader nog niet werd gevonden. Daar dit reeds meerdere malen gebeurde besloot men niet tot herstelling over te gaan. In deze vergadering heeft burgemeester W. N. van Liere een overzicht gegeven ond aanschaffing plaats van een nieu we brandweermanschappenwagen; de plaatselijke een bijdrage we instrumenten en voor de aanleg van elektriciteit in de zogenaamde onren dabele gebieden werd 55460.00 uitge geven. Tijdens deze vergadering werd de begroting voor het dienstjaar 1954 vastgesteld. De begroting sluit met een post onvoorzien van 1468.15. Op de gewone dienst bedragen de ontvangsten en uitgaven 143.113,18. De kapitaal- dienst vertoont aan uitgaven een bedrag van 151 376,88 en aan ontvangsten van 297.340,05 zodat het nadelig sal do 154.036,83 bedraagt. Aan kapi- taalswerken werd in de begroting alleen een bedrag opgenomen van 3000 voor premie woningverbetering. Andere ka- pitaalswerken worden steeds door mid del van begrotingswijzigingen verwerkt. Burgemeester Van Liere uitte zijn te vredenheid over de gezonde financiële positie van de gemeente, temeer daar nog wel enkele mogelijkheden voor ruimte over zijn. Biervliet won met 5-1 van R.C.S. Biervliet behaalde een volkomen ver diende zege op het bezoekende R.CS. De thuisclub was de gehele wedstrijd door overwegend sterker en bijna steeds in de aanval. Vooral in de eerste helft' kwamen de gasten er niet aan te pas en moest hun verdediging voortdurend alle zeilen bijzetten om de snelle en goed opgezette aanvallen van de thuisclub af te slaan. Reeds in de 5e minuut nam de thuisclub de leiding door een doelpunt van midvoor A. Versluys, die er als de kippen bij was, toen de eerste door W de Regt ingeschoten bal door de R.C.S.- keeper niet klemvast werd gestopt. Een doelpunt in de 20e minuut van W de Regt werd wegens buitenspel afgekeurd. Dezelfde speler tekende in de 25e mi nuut wel een geldig doelpunt aan, toen hij van ongeveer 20 meter juist buiten bereik van de keeper inschoot: 20. Een minuut later kopte Versluys in, na fraai samenspel met rechtsbinnen F. Lij-, baart. Bij een van de overigens schaarse tegenaanvallen van de gasten schoot rechtsbuiten J. v. d. Driest hard in. De bal trof de paal en stuitte terug het veld in voor de voeten van rechtsbuiten Van Klinken, die geen moeite had te scoren. Ook na rust behield de thuis club het beste van het spel. In de 33e minuut liet de R.C.S.-keeper de bal ingeschoten door W- de Regt door zijn vingers glippen: 41 Ten slotte wist linkshalf R. de Dobbelaere in de 43e minuut de keeper met een fraai af standsschot te verrassen, waardoor de eindstand op 51 kwam. Officiële publikatie GEMEENTE MIDDELBURG. Afsluiting gedeelte Konlnginnelaan. Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend, dat het gedeelte var de Koninglnnelaan. gelegen tussen de Bree- weg en de Nieuw Ervestraat. wegens herbe strating voor het rijverkeer zal zijn afgesto- van 4 t.m. 8 februari 1964. of zoveel lan ger of korter als nodig zal blijken. Middelburg. 3 februari 1964. MIDDELBURG. Kaarten volksconcert Ver. voor Instrumentale Muziek. Burgemeester en wethouders van Middel burg brengen ter openbare kennis, dat op vrijdag 7 februari a.s„ des namiddags van 2 tot 3 uur. ten kantore van de gemeentelijke dienst voor maatschappelijke zorg (kamer Stadhuisstraat 5. alhier, kaarten a 0.10 •erkrijgbaar zijn voor financieel minder draagkrachtige ingezetenen voor een volks concert door de Vereniging voor Instrumen tale Muziek op woensdag 12 februari d a v.. des avonds om 8 uur in de concert- en ge hoorzaal. Singelstraat 13. Middelburg, februari 1964. Burgemeester en weth. van Middelburg. Mr. J. DRIJBER, burgemeester. Mr. J. HOOIJ. secretaris. VLISSINGEN. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen op woensdag 5 februari wordt gehouden van 9.30 uur tot 10.30 uur. TROUWEN IN AARDENBURG WORDT DUURDER >urg lurder die vroeger ook kosteloos was evenals de andere werkdagen 20 gaan kosten. Een huwelijksvoltrekking kostte vroeger 10. Dit tarief gold ook voor de zaterdag. De raad heeft besloten voor deze dag voortaan een tarief van 75 te doen gelden. De heer J. Rijckaert (k.v.p.) wilde nog verder gaan en stelde een bedrag van 100 voor De raads leden vonden dit kennelijk te hoog en verwierpen het met zes tegen vijf stem men. De muziekvereniging „Elk naar zijn krachten" te St. Kruis kreeg voor 1964 een subsidie van 600 toegewezen. De Vereniging voor Instrumentale Muziek ontving van de raad een subsidie van 50. In de commissie tot wering van school verzuim in Aardenburg werden benoemd de heren E. Spinnewiin, J. J. Keijmel, A. J. Commelin. N. Janssen en zuster Sigiberta. In de commissie voor St. Kruis werden benoemd de heren U. Rootsaert, R. O. Buijck en A. Roedts. Men besloot de nieuw aan te leggen straat evenwijdig aan de Nieuwstraat te Eede Mgr. De Backerestraat te noe men. Mgr. De Backere was vroeger apostolisch vicaris te Soerabaja. Voorts stelde de raad een uitbreidings plan voor een gedeelte van St. Kruis vast. Geslaagden ,De Ruyterschool' Aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen slaagden in de maand januari de vol gende personen: S.W.T.K. diploma A: Ch. J. Lambregts, H. W. M. Veugelers, H. C. v. d. Weijde, P. J. v. Eenennaam, A. J. de Zwarte; SW.T.K. diploma B-II: J. A. Ken tin; S.W.TK diploma C-II: R. W. H. Buitenrust Hettema; 2e stuur- G.H.V. theorie: A. Stormink, P. F. de Bakker, J. A. Leunis. E. E. Lubach, J. Pepplinkhuizen. H. J. Agterberg, H. van Kapel; 3e stuurman G.H.V.R. C. van Beusichem. J. M. Kievit, C. Bevelan der, A. P. M. de Wildt. J. P. J. v. d Broek, M. R. van Stappen; le stuurman G.H.V. praktijk: J. Luteijn J. L. Nobels, Radarcursus: radarwaarnemer: L. J. Aardema, J. van Brug, A. P. J. Raats, G. H. van Steen, Gh. M. Gelderman, J/ M. Kievit, W B Dinger, G. S. Geenen, J C. Lagendijk. W O. G. Remery, Th. Verfuurt, A. B. Crooy. E. van Delden, D. C. M. van Os, F J. H Roelofsen. O Ch Verhei je. J. G. Slot, Diversen: ra darnavigator: J. J. Duit, C. Visser, A. V. Kuijl. C. A. de Jong te Zaamslag overleden Maandagmorgen is in zijn woning te Zaamslag na een langdurige ziekte over leden de heer C. A. de Jong. De heer De Jong was secretaris van de muziek vereniging „De Volharding" ep voor zitter van de pluimvee- en konijnenfok- kersvereniging „Semper Avanti". Bij tal van festiviteiten, onder meer bij het jaarlijks terugkerende sinterklaasfeest, was hij zeer actief. De heer De Jong was 54 jaar. De ter aardebestelling zal plaatsvinden donder dagmiddag te 2 uur op de algemene be graafplaats te Zaamslag. AARDAPPELBEUR8 ROTTERDAM 3 februari Klel-aardappelon 36 mm opw Eigenheimers 11—I3S0 Bintje 8.50—10 Be velander geen handel Meertander 912 Klei-aardappelen 33 mm opw: Eigenhei mers 1214 Bintje 910 50 Furore 9—10 50 Klei-aardappelen voor de export 35 mm opw - Bintje In 2 maten gesorteerd geen Zandaardnppelen 35 mm opw Bintje geen h andel Zand-anrdnppclen voor de export 35 mm opw-: Liberia» geen handel. Overige rassen geen handel Stemming binnenland: lusteloos: buitenland: geen handel Voeraardappelen 12.50—5 Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wa gon. schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1570 dieren Vette koeien en ossen 1153: varkens 417 Prijzen, resp voor le. 2e en 3e kwaliteit Vette koelen (n ets per kg 375405. 310— 365. 27030O Varkens (levend gew 1 243. 241. 233. Vette koelen aanvoer Iets meer. handel re delijk, le kwaliteit goed prijshoudend Var kens (lev. gew.) aanvoer korter, handel stroef, prijzen Iets lager, vleesvarkens boven notering, zware varkc-ns moeilijk te plaatsen. GRAANBEURS ROTTERDAM. 3 februari Tarwe, volgens monster. 17 pet vocht, van f 34 50 tot f 35 75 Levering deze weelc. franco Rotterdam Zomergerst. vol gens monster f 24f 27.25. weinig vraag' haver, volgens monster, f 22—f 24. weinig vraag: groene erwten, volgens monster, f 40 f 47.50; schokkers, volgens monster, f 40.— f 54. franco Rotterdam. VEILING BERGEN OP ZOOM. 3 febr. Prei 40—70 Witlof 22—64 Breekpeen 2—9 Waspeen 32—36 Witte kool 17-18 Gele kool 2551 Rode kool 713 Spruiten 23 152 Koolraap 89 Jonathan 25—5L Goud renet 4247 Saint Remy 27—50. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgamalen 569 kg. f 3,56f 3.82 Schar 46 kg Bot 234 kg Schol 473 kg. Kabeljauw 8 kg Wulk 9 kg Ongesorteerde vis 16 kg. „VERF OP HOUT" VOOR NATIONALE WONINGRAAD Voor ruim twintig leden van de afde ling Zeeland van de Nationale Woning raad, sprak de heer Th. Pieck. verftech- nicus van een verffabriek te sassenhelm zaterdagmorgen in het Strandhotel te Vlissingen over „Verf op hout". De heer Pieck lichtte zijn lezing, die werd sa mengesteld door ir. v. d. Leeuw van de stichting „Verftoepassing". toe met dia's. Spreker wees op de invloed die vocht heeft op het houtwerk in de woning bouw en op de mogelijkheden om deze invloed tegen te gaan door gebruik van speciale verven en impregneringsmetho- den. Hij vertelde over het vochttransport door het hout en op het gebruik van de verven en lakken bij nieuwbouw en on derhoud van bouwprojecten. De heer Pieck behandelde voorts het gebruik van de „vochtmeter" door schilders, wat in ons land, in tegenstelling tot Duits land. nog niet voorkomt en gaf inlich tingen over de proeven, die onder meer het T.N.O. uitvoert in het „vochthuisje". De heer A. C. v. d. Velde, voorzitter van de afdeling, uit Vlissingen, had de bij eenkomst geopend. Demonstratie suikerbietenteelt in Rilland-Bath De voorjaarswerkzaamheden in de sui kerbieten leveren voor talrijke telers thans vee! problemen op. Hiervoor ls meer dan ooit behoefte aan arbeidsbe sparende werkmethoden. Om hieraan meer bekendheid te geven, zal dit voor jaar een landelijke demonstratie te Ril land-Bath worden georganiseerd. Op de ze demonstratie zal men kennis kunnen nemen van: precisiezaad. preeïsiezaat- machine, chemische onkruidbestrijding, dunmachines en mechanische onkruid bestrijding. Het is de bedoeling dat van de rassen met precisiezaad van tevoren veldjes worden gezaaid. Eveneens van te voren zullen chemische onkruidbestrijdings middelen worden toegepast, zodat de resultaten ten tijde van de demonstratie zijn waar te nemen. Dit geldt ook voor de opkomstresultaten die bereikt worden met de deelnemende precisiezaaimachi- nes. Daarnaast zal men deze machines tijdens de demonstratie in werking kun nen zien. Voort zal met dunmachines in een bie tengewas worden gedemonstreed. Hierbij zal ook aandacht worden besteed aan het handwerk, dat volgt op het machi naal dunnen. Gezien het belang van de mechanische onkruidbestrijding wordt ook dit aspect van de verzorging er bi; betrokken. De demonstratie, wordt ge houden op een 18 hectare groot perceel van de N.V. Landbouwmaatschappij „De Bathpolders" te Rilland wordt georga niseerd door: de Nederlandse suikerin dustrie, het Landbouwschap, de Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting Oost Zuid-Beveland, het Instituut voor Ratio nele Suikerproduktie. het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie, het Rijkslandbouwconsulentschap voor Plan tenziekten. het Rijkslandbouwconsulent schap voor Landbouwwerktuigen, het Rijkslandbouwconsulentschap voor de Zeeuwse eilanden. Op een terrein, dat grenst aan het de monstratieperceel, zal tevens een ten toonstelling worden gehouden met be trekking tot de voorjaarsmechanisatie van dit gewas. Hiervan znl ook een spe ciale voorlichtingsstand deel uitmaken. De bezoeker kan zich aldus zo goed mo gelijk informeren. Als dagen voor de de monstratie. annex tentoonstelilng. zijn vastgesteld: 20 en 21 mei, met 27 en 28 mei als uitsteldata. BIJEENKOMST WERKCOMMISSIE „SCHADEREGELING OESTERS" De werkcommissle schaderegeling oes ters zal vandaag dinsdag om 9.30 uur ia het gemeentehuis te Yerseke bijeenkomen. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer R. C A Jongstra uit Breda, econ. drs., accountant en medewerker aan de Ne derlandse Accountants Maatschappij als deskundige toelichting geven op het wetsontwerp „Schaderegeling oester- kwekers". ROTTERDAMSE VLARMARKT. 3 februari Waterroolvla*: la*e loorwn van f 2.20 tot f 2,30, middenaoorien van f 2.35 tot f 2.55, heat vla» van f 2.60 tol f 2.80. Dauwrootvlos van I 1.85 tot t 2.25 Breekvla» van f 1.00 tot I 1.60. afhankelijk van kwaliteit en hewericlr.fi Gezwingelde lokken van f 0.80 tot f 1.10. De produktie van waterrootvlas blij It nof beneden normaal peiL daar verschillende bedrijven door het repelen nog niet tot iwlngelen komen Het aanbod bestond voornamelijk uit lagere soorten, terwijl er weinig betere kwaliteiten aangeboden wor den Er wa» een rustige belangstelling, maar toch werden vrijwel alle aangeboden par tijen verkocht De prijzen konden zich moeilijk handhaven en lieten een lichte da ling zien De aanvoer van dauwrootvlas gaf een ver laging te zien. het aanbod werd nauweltjla opgenomen, de prijzen waren let» lager. De produktie van breekvlas bestond voor namelijk uJt lagere dauwrootsoorten. welke niet verkocht werden Gezwingelde lokken worden regelmatig verhandeld, de produktie wordt nagenoeg wekelijks opgenomen, de prijzen konden zich moeilijk handhaven. VEILING GOES 3 februari Prei A 1 44—56. A 2 40. afw. 34—37. Spruiten A I 61—63. A 2 61. B 2 33. Witlof A 1 49—55. A 2 47—52. B 1 44—56, B 2 43. Knolselder^ 2 4 Rode kool 1 16. Witte kool 1 23—25 Gele sav kool 2 21. Groene sav kool 2 13—20 Boerenkool I 32 —4?. 2 27—23 Breekpeen B 1 5—7 C l 8- USen gesch 9—11 Aardappelen 1011. COÖP. VELCWSE E IER VEILING. Aanvoer 248 930 stuks, handel vlot Prijzen per 100 stuks, eieren van 54S7 gr 8.00831. 57—59 gr 3.34—8.67. 59—62 gr 8.539.39. 62—65 gr. 9.14—958. Heden overleed onze beste zwager en oom SALOMON BLOMAARD, op de leeftijd van 60 jaar. Wemeldinge A. Servaas. W. Servaas- Dijkwel. Yerseke: M. Servaas. S. Servaas van der Hooft. J. Servaas. M. Servaas-Pekaar. N. Servaas. J. Verlare. J. Verlare-Servaas. A. Servaas. Neven en nichten. 1 februari 1964. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde zwager, PIETER JASPERSE, in de ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam. C. Dekker- Goedbloed Veere, 3 februari 1964. Kade 35. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde man, va der. behuwd- en groot vader MARENUS TOLHOEK, ln de ouderdom van 79 jaar. Baarsdorp: F. Tolhoek- K1 oosterman. Kraggenburg (N.O.P.): J. Tolhoek. J. Tolhoek-Leys. 's-Heer-Abtskerke: M. Nagelkerke- Tolhoek A. Nagelkerke. 's-Heer-Arendskerke: J. Tolhoek. N. Tolhoek-de Dreu. Baarsdorp: J. Tolhoek. N. Tolhoek-Wisse. En kleinkinderen. Baarsdorp. 3 febr. '64 Oude Hoeveweg 4 (post 's-Heer Arendskerke). De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 6 februari a.s. des middags 12 uur te Sinoutskerke. Heden overleed na een geduldig gedragen lij den, zacht en kalm onze Innig geliefde va der, behuwd-, groot- en overgrootvader SALOMON MOL, weduwnaar van Maria Traas, in de ouderdom van 87 jaar en 2 maanden. Oudelande: J. v. 't Veer-Mol. J. v. 't Veer. Driewegen: H. J. C. Dobbelaar- MoL J. Dobbelaar. Baarland: Iz. Mol. Johanna Mol- Schipper Goes: J. Mol. M. H. Mol-Maat. Borssele: Jac. v. Weele-MoL G. v. Weele. Klein- en achter kleinkinderen. Baarland. 3 februari 1964. De begrafenis zal Slaatshebben D.V. op 6 ebruari a.s. te 12 uur te Baarland. Vertrek vanaf verenigingsge bouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5