PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WESTDU1TSE MAATREGEL TEGEN INVOER EIEREN Beperking door middel van vergunningstelsel Geldgebrek remt werk Brouwershavense Gat Vandaag bekendmaking verwacht van prinses Irenes verloving BESPREKINGEN IN BRUSSEL HADDEN GEEN RESULTAAT Minister Biesheuvel terug om tegenmaatregelen voor te bereiden CYPRIOTEN DEMONSTREERDEN TEGEN N.A.V.0.-P0LITIELEGER Nederlands dorp in Zuid-Spanje Film Wordt nu 1979 het jaar van de afronding 207» Jaargang - no. 29 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE. GOESE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. vnn de Velde. F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer «n O. A. de Kok. AbonnementspriJ* 75 cent per week. 9,75 per kw.; franco per post 10,— p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: VUsalr.gen Walstraat 68-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508. adv. 3647/3643; Middelburg: Markt 51. 3841 'b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 3. tel. 8140 (b. g.g red. 7853. adv. 5213); Oostburg- tel 3396; Terneuxen: Ar««-na»!»lr»at 3. tel. "J~ Adv. pr. 32 ct. p. mm. Min. p. ad v. 430. Ingez. med. 3 tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct. p. regel (min. 1J50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359XO P.Z.C., Middelburg. Dinsdag 4 februari 1964 Koekoek niet naar wintersport Pagina 2 2911; Zlerlkzee: red. tel. 2426, adm. I West-Duitsland zal de invoer van eieren beperken door middel van een stelsel van invoervergunningen. Een officiële mededeling hierover wordt vandaag opgenomen in de Duitse staatscourant. Morgen (woensdag) zal het Westduitse kabinet nog een nadere beslissing over de „eierkwestie" nemen. Als de Westduitse maatregel vanochtend wordt afgekondigd dan zal de Europese commissie binnen vier dagen moeten beslissen of de maatregel, gehandhaafd, gewijzigd of opgeheven dient te worden. Mocht de Europese commissie de maatregel inderdaad goedkeuren, dan staat Nederland een beroep open bij de raad van ministers van de E.E.G., die met gekwalificeerde meerderheid de maatregel onge daan kan maken. Bij een negatieve uitspraak van de Europese com missie kan de regering in Bonn zich tot de ministerraad wenden met dezelfde mogelijkheden. Moordaanslag De Westduitse stap werd gisteren be kend, nadat minister Biesheuvel in Brus sel besprekingen had gevoerd met de Westduitse staatssecretaris van land bouw Hüttenbraücker. Dit overleg bleef ronder resultaat. Minister Biesheuvel keerde gisteravond plotseling naar Ne derland terug om de maatregelen voor te bereiden, die getroffen moeten wor den indien Duitsland z(jn grenzen voor de Nederlandse eieren gaat sluiten. „Dit zou een ramp zyn voor de Neder landse pluimveehouderij", zei hij gister avond in Brussel na zijn onderhoud met de Duitse staatssecretaris Hütten braücker, dat geen vooruitzichten open de voor een wijziging in het Duitse voor nemen. „De Europese commissie mag een der gelijke Duitse maatregel niet goedkeu ren", zei mr. Biesheuvel. „Het gehele gemeenschappelijke landbouwbeleid van de Europese Economische Gemeenschap, dat de commissie zo graag wil, zou er door in gevaar worden gebracht" Dezelfde mening sprak de minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns uit. „De Europese commissie zal de maatregel niet goedkeuren", zei h(j. Eigen produktie Met grote nadruk bestreed minister Biesheuvel, dat het de invoer van Nederlandse eieren in de bondsrepu bliek is, waardoor de moeilijkheden zijn ontstaan en die de regering in Bonn tot het afkondigen van een in- voerstop hebben bewogen. Met cij fers toonde hjj aan, dat de „markt verstoring" daar is veroorzaakt door de sterk gestegen eigen produktie. De verordening voor de gemeenschappe lijke markt in eieren bepaalt uitdrukke lijk, dat alleen de „ontsnappingsclausu le" dus invoerbeperkende maatrege len mag worden ingeroepen, die ove rigens geldt voor alle landen. Indien de moeilijkheden door de invoer worden veroorzaakt. In antwoord op vragen over het belang van de export naar de Duitse bondsrepu bliek van Nederlandse eieren, waarvan de waarde in 1963 wordt geraamd op 250 miljoen gulden, zei minister Bies heuvel, dat ongeveer 40 procent van de totale Nederlandse produktie naar Duitsland gaat, ongeveer 15 procent van het totale Duitse gebruik, dat voor 80 procent door de éigen produktie wordt gedekt. Minister Biesheuvel zei nog geen mede delingen te kunnen doen over de maat regelen, die zullen moeten worden ge nomen om de gevolgen van de Duitse maatregel op te vangen. Naar aanleiding van de Duitste stap heeft de voorzitter van het produkt- schap voor pluimvee en eieren, de heer H. H. Garrelds. tegenover het A.N.P. verklaard dat Duitsland hier mee niet alleen een eenzijdige econo mische beslissing neemt, maar de hele samenwerking binnen de E.E.G. op het spel zet: „Men tornt aan de grondvesten van de E.E.G.". Een invoerstop betekent een moordaan slag op onze pluimveehouderij, aldus de heer Garrelds. Of deze aanslag lukt hangt, volgens hem, in de eerste plaats af van de houding van de Europese com missie en in de tweede plaats van de vraag, of de Nederlandse regering te genmaatregelen zal nemen of maatre gelen ter ondersteuning van de eier markt. Beroep De Nederlandse pluimveeteeltorganisa tie heeft een beroep gedaan op de detail handel om de lage prijzen voor eieren zo volledig mogelijk aan het publiek door te geven, opdat aan lage prijzen in ieder geval een zo groot mogelijke afzet In Nicosia is een grote demonstra tie van GriekS'Cyprioten gehouden tegen het voornemen tan de Y.S. en Engeland om NAYO-troepen naar Cyprus te sturen. Op de foto spreekt president aartsbisschop Ma- karios de menigte toe na de demonstratie. zal bevorderen. Bij een Duitse grensslui- ting zal liet aanbod op de Nederlandse markt ongeveer het dubbele zijn van het normale, aldus de organisatie. Alleen by een volledig doorgeven van de byzonder lage eierpryzen, die van een grenssluiting het gevolg zullen zijn, kan het Nederlandse verbruik deze ex tra aanvoer opvangen en voorkomen, dat de eieren te lang blyven staan en in kwaliteit achteruitgaan. De organisatie is van mening dat voor een sluiting van de Duitse grens voor eieren elke rechtsgrond ontbreekt. „GEEN N.A.V.O. OP CYPRUS" Negatief antwoord Bij Malaga in Zuid-Spanje, op een terrein van 53 ha, dat door drie rivierbeddingen wordt doorsneden, een hoog teverschil heeft van 168 me ter en waarop ongeveer 70.000 amandel-, olijf- en vij gebomen staan, met hier en daar ook wijngaarden, wordt door Nederlanders een bun- galowdorp gebouwd. Voor de 450 kavels zijn reeds een paar honderd inschrijvingen ge boekt. Het dorp komt er en zal „El Atabal" heten. Op 3 april zal de eerste steen wor den gelegd van het Neder lands clubhuis, door de burge meester van Malaga. Met het bouwrijp maken van het terrein is begonnen. De komende herfst wordt begonnen met de bouw van de eerste huizen, die volgend jaar april of mei worden opgeleverd. De bungalows zijn ge varieerd en zullen bij de thans gel dende prijzen 13.000 tot 30 000 gul den per stuk kosten. Voor de bouw van het gehele dorp denkt men drie tot vier jaar nodig te heb ben. Daar is ook een winkelgale rij bij en een motel. Later dénkt men plantsoenen, sport- en recrea tiecentra aan te leggen als een zwembad, tennisbanen en een so ciëteit. Het initiatief tot stichting van „El Atabal" is uitgegaan van Neder landers. die vroeger in Nederlands- Indië (Indonesië) hebben gewerkt. Later werd besloten ook deelne ming Sn de plannen te accepteren van belangstellenden buiten de groep „tropen-Nederlanders". Kantlijn van Makarios verwacht Duizenden Grieks-Cypriotische jongeren hebben gisterochtenr ge demonstreerd voor de Amerikaan se ambassade in Nicosia met kreten als „Geen NAVO op Cyprus". Te voren hadden zij een gesprek met president Makarios, die hun verze- ALS A.S. VERLOOFDE GENOEMD: DON ALPHONSO DE BOURBON Y DAMP1ÈRE Een overzicht van de Rotterdamse Coolsingel, welke in verband met de werkzaamheden aan de Metrotun nel deze week gedurende enkele 'layen volledig is afgesloten voor het verkeer. Duidelijk is op deze foto het verloop uan de funnel te volgen. De opname werd gemaakt vanaf het Erasinus-flatgebouw Koningin en prins keren terug uit Innsbruck Nederland kan vandaag de of ficiële bekendmaking van de ver loving van H.K.H. Prinses Ire ne met een lid van de hoogste Spaanse adel verwachten, zo vernemen wij in kringen, die nauw aan het Nederlandse hof verwant zijn. Er is thans gegronde aanleiding om te verwachten, dat koningin Juliana en prins Bernhard nog vandaag in de loop van de dag vanuit Soestdyk de verloving bekend zullen maken. Vanmorgen wordt de koninlclyke fa milie, die in Innsbruck de olympi sche winterspelen bijwoont, in Ne derland terugverwacht in de onder bevel van prins Bomhard geplaatste luchtmacht Friendship C-2, die maandagmiddag naar het vliegveld München werd gedirigeerd. Boven- vandaag in de sinds gisteren op het vliegveld van Barcelona gestantio- neerde regerings-Friendship Ph-T.B. F. naar Nederland zal komen ter gelegenheid van de officiële bekend making van de verloving. Het was gisteravond echter nog niet zeker of haar a.s. verloofde de prinses op haar vlucht zou vergezellen. Geen zekerheid Over de identiteit van de a.s. ver loofde van de prinses was geen ze kerheid te krijgen. Uit een telefoon gesprek. dat wij hadden met een bij zondere correspondent in Madrid blijkt echter dat ernstig rekening moet worden gehouden met de mo gelijkheid van een aanstaand hu welijk van prinses Irene met Don Alphonso de Bourbon y Dampière, een kleinzoon van de laatste Spaan se koning Alphonso XIII. Don Al phonso zelf ontkende het gerucht gisteren. Zeer spoedig na de terugkeer van de koningin zal de minister-presi dent vandaag ten paleize worden ontvangen om van het besluit van haar dochter op de hoogte te wor den gesteld. In verband daarmee heeft de minister-president gisteren onmiddellijk nadat hij van de konin gin telefonisch uit Innsbruck mede deling had gekregen van haar be sluit om naar Den Haag terug te keren en van haar wens om de mi nister-president daarna onverwijld te ontvangen, zich genoodzaakt gezien om overhaast de voorzitter van de Eerste Kamer mr. Jonkman te ver zoeken de vergadering van de Eer ste Kamer, waarin hij zijn begro ting van algemene zaken zou moe ten" verdedigen, uit te stellen tot vol gende week Officieel werd daarvoor als reden aangegeven, dat de minister-presi dent de behandeling van zijn begro ting niet voldoende zou hebben kun nen voorbereiden. Het was een slech te uitvlucht, gegeven het feit, dal de minister-president wel tijd had gehad om rustig met vakantie te gaan, tot het tydstip waarop berich ten over de overgang van prinses Irene tot het katholieke geloof hem tot overhaaste terugkeer aanleiding gaven. kerde dat hij hun gevoelens deelt.! Hij verzocht de jongelui ordelijk naar hun scholen terug te gaan.' Makarios verklaring werd beschouwd als een aanwijzing dat hij wellicht het Brits- Amerikaanse plan een N.A.V.O.-poIitie- macht naar Cyprus te zenden om er de vrede te handhaven zal verwerpen. Het antwoord van de president van Cyprus, op het Brits-Amerikaanse plan zal van daag gelijktijdig te Nicosia en Londen worden gepubliceerd, zo is vernomen. De toestand op het eiland is zeer ge spannen. Britse militairen spoedden zich gistermiddag naar de Paphos- poort van de oude. ommuurde gedeel te van Nicosia, waar 5 gewapende Grieks-Cyprische politiemannen de! bestandslijn hadden overschreden en de Turks-Cyprische sector waren bin-' Toen de vijf Grieks-Cyprische politie mannen door. Turks-Cyprische collega's ontwapend waren dreigde nog even een ernstige situatie te ontstaan. Twee van de Griekse Cyprioten rukten zich los en renden weg. waarop de Turks-Cy prische politie aanstalten maakte, op hen te vuren. De Britse majoor Brian La- cock sloeg echter de loop van een op de vluchtenden gericht geweer opzij en brulde, dat er niet geschoten mocht wor den De Turkse Cyprioten voerden daar op de drie gevangen genomen Grieks- Cyprische politiemannen weg naar een onbekende plaats. Geen discussie over „Zo is het De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen a.i., drs. J. F. Schouwe- naar-Franssen, heeft de voorzitter van de VARA in een brief meegedeeld, dat zy niet bereid is in discussie te treden over de uitspraak van minister Bot van 15 januari over het televisieprogramma „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" van 4 januari. „Ik gaf mijn beslissing, nadat de VARA in de gelegenheid was gesteld haar zienswijze naar voren te brengen en het ligt niet op mijn weg U reken schap te geven van de overwegingen, die geleid hebben tot mijn oordeel over het gewraakte programma", aldus de brief van de minister. MINISTERSCONFERENTIE TUSSEN NEDERLAND EN INDONESIË De Indonesische minister van bui tenlandse zaken, dr. Soebandrio, heeft gisteren in Djakarta ver klaard, dat Nederland en Indone sië een conferentie op ministerieel niveau zullen houden. Volgens de Indonesische, minister was de basis voor de/.e conferentie gelegd ty- dens de besprekingen, die hy vorig jaar in New York met minister Luns heeft gevoerd. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag be vestigde het bericht, maar voegde er aan toe, dat er nog geen plaats en tijdstip voor de conferentie zijn vastgesteld. OLIE DUURDER De verkoopprijzen voor autogasolie, gas- oile voor andere doeleinden, huisbrand olie 1 en 2 en dunnen stookolie zullen vandaag worden verhoogd met 60 cent Ber 100 liter. e oliemaatschappijen delen mede dat deze prijsverhogingen een gevolg zijn van de normale "seizoensfluctuaties in de aanvoerprijzen en dat zij derhalve in geen enkel opzicht verband houden met de loonontwikkeling sinds 1 januari. Prijsverhoging in Horecasector is toegestaan Overleg tussen het ministerie van eco nomische zaken en het bedrijfschap Ho reca heeft ertoe geleid dat de prijzen in het Horecabedryf gemiddeld met niet meer dan drie en een half procent over de jaaromzet omhoog mogen gaan, zo heeft het ministerie van economische zaken medegedeeld. Deze verhoging is gerechtvaardigd op grond van de aanpassingsloonsverho ging per 1 januari 1964 en externe kos tenstijgingen. Per consumptie mogen kleine afwijkingen rondom dit gemid delde voorkomen, mits tegenover af wijkingen naar boven ook afwijkingen naar beneden toepassing vinden. Uit drukkelijk is vastgesteld, dat in de ge vallen. waarin de prijzen reeds te veel waren verhoogd, deze verhogingen zul len worden teruggebracht tot het ni veau. dat in overeenstemming is met deze afspraak. De programmabladen hadden voor de t.v. gisteravond aangekondigd een [film over de Deltawerken en als toelich ting vermeld, dat het o.a. ging over de I „vijf kilometer lange brug in de Wester- schelde". En in één programmablad (Vrije Geluiden) was dit in een aparte I toelichting nog eens nadrukkelijk her- Ihaala: het gaat om de Westerscheldc. „waar een vijf kilometer lange brug wordt gebouwdEn voorta werd hier meegedeeld, dat Walcheren reeds in 1966 met een secundaire dam zal kunnen worden bereikt! De auteur van dit stuk je schreef bovendien nog heel argeloos: „Het blijkt namelijk dat nic-t iedereen precies weet waar Beveland ligt". Van daar dat de bewuste film zou beginnen I met een „soort aardrijkskundige les". Nu. we hopen, dat die les bij deze schrij- Iver enig resultaat heeft gehad: het was i wel dringend nodig. Was het wonder, dat we met enige argwaan gisteravond deze zo merk waardig aangekondigde film hebben be keken? Maar we moeten erkennen: ma- ker Johan Blansjaar heeft ons ten aan- j zien van de weergave van de feiten niet teleurgesteld Dat betekent evenwel niet, dat het resultaat van dit overzicht over de Deltawerken nu werkelijk om te juichen was Wanneer men deze draai- prent bijvoorbeeld vergelijkt met wat Haanstra tot stand bracht rond de slui ting van het Veerse Gat, dan valt het ver schil direct op: Haan stra is de man van de artistieke visie, die én in fotografie én in montage toont dat een film over een puur technisch onderwerp wel degelijk een kunstzinnige aanpak verdraagt, Blansjaar daarentegen bleek de man te zijn geweest, die met de camera nauw keurig registreert. Gevolg: bij Haanstra blijft men geboeid toekijken, bij Blans jaar begint men zich al spoedig te ver velen omdat een overmaat aan puur- technisehe gegevens wordt verstrekt. Wij hebben voorts ten aanzien van de gisteravond vertoonde film nog enkele punten van kritiek buiten het verwijt dat hier alleen-maar of bijna- alleen-maar werd geregistreerd. Eén be langrijk aspect van de Deltawerken namelijk de zoetwaterhuishouding kwam helemaal niet aan de orde, ter wijl voorts ten aanzien van de beide bruggen (Oosterschelde en Haringvliet) niets werd gezegd over de financiering o.a. door tolheffing. Over de Haringvliet brug werd slechts meegedeeld, dat „dank zij de hulp van particuliere zijde" de bouw vervroegd kon worden uitgevoerd. Waarom niet met een enkele zin dit sum miere gegeven nader uitgewerkt? En waarom niet even bij de Oosterschel- debrug de naam van ir. Snip genoemd, de man die het plan ontwierp? Dat wa re mogelijk geweest bij de opnamen van de naar hem genoemde reuzenbok. En waar bleven de dijkverhogingen buiten de afsluitingen? Oól; Deltaplan! Er werd aan het slot van de vertoning aangekondigd, dat de AVRO de be doeling heeft om in februari van de ko mende jaren iedere keer een overzicht te geven van de stand van zaken rond het Deltaplan Hopelijk krijgt de came raman dan een adviseur naast zich. die voor een bredere visie kan zorgen. TERWIJL alles voor de start met de aanleg van de dam door het Brou wershavense Gat klaar ligt zal er dit jaar toch nog niet kunnen worden be gonnen met de afsluiting! De reden: gebrek aan fondsen vnnr dit Delta werk in de woelige zee-arm tussen Zeeland en Zuid-Holland. De minister van verkeer en waterstaat, mr. J. van Aartsen, heeft er kort geleden in de memorie van toelichting op de begro ting voor 1964 een paar regels aan gespendeerd: „In 1964 zullen de voor bereidende werkzaamheden voor de afsluiting van het Brouwershavens)- Gat worden voortgezet om in 1965 een aanvang te kunnen maken mei de uitvoering van de werken voor de afsluiting zelve" Het stond er wal verloren tussen de stortvloed van wa ters taatszaken. Maar voor de mannen van de Deltadienst in Zierikzee, voor de aannemerscombinatie sprong daar mee een sein op rood! In dit jair zullen dus de activiteit- tussen de kust van Schouwen-Duive BEGIN AFSLUITINGSACTIVITEITEN NIET MEER IN 1964 land en Goeree-Overflakkee. de „aan loop" naar een nieuwe. belangrijke Delta-afsluiting voor een jaartje ver stommen. By gebrek aan geld. Ook al zegt men dat op het departement niet ronduit. Bij nadere informatie gaf men ons te verstaan: „Het is tech nisch zeer wel mogelijk in de Delta schema's op langere termijn, zoals die zijn uitgestippeld, bepaalde wer ken samen te duwen. Daar zit vol doende ruimte in. De jaarlijkse toe wijzing van fondsen heeft voor het Brouwershavense Gat in 1964 weinig overgelaten. Het gaat hier om prio riteiten. En daaraan valt niet te tor nen. Neem nu bijvoorbeeld de we genbouw...." .Den Haag" ziet dus in dat opzicht geen beren op de weg. Of liever: in het Brouwershavense Gat. Volgens een zegsman op het departement loopt de einddatum van de Deltawer ken in liet zuidwesten van ons land. 1978 de afsluiting van de Oosterschel de. geen enkel gevaar. Dat jaargeld gebrek kan in de periode van nu tol dan rustig worden opgevangen. Maai de mannen „uit het veld", de techni ci zijn in dit opzicht minder positief We troffen deze week ir. N. Biezeveld hoofd van de uitvoerende dienst in Zierikzee, toen hy met een bedenke lijk gezicht zijn „planbord" voor het •.verk in hel Brouwershavense Gat 'n erg onplezierig. We hadden het bestek klaar en nu moeten we het nog een jaartje opber gen. Overigens impliceert dit dat we een jaar moeten inlopen met het werk, nu we er niet in 1964 aan be ginnen kunnen. Of het lukt is een vraag. De aanleg van de dammen door het Brouwershavense Gat en door de Oosterschelde zullen voor een deel gelyktydig „in behandeling" zijn. En dan overlappen ze elkaar in be paalde fasen. Maar daarbij kan men niet straffeloos een van de twee ob jecten een jaar uitschuiven". Opvangen Daarom is de Deltadienst van rijks waterstaat in Zierikzee niet zo zeker of men het jaar 1978 voor de vol tooiing wel kan blijven vasthouden „Misschien dat we volgend jaar wat extra's uit de schatkist kunnen krij gen om de verschuiving wat op te vangen...." We schreven net al: alles is gereed voor de aanpak in het water van dit primaire Deltawerk. Normaal zou er dit jaar begonnen zijn met het op spuiten van een stuk dijk op de zoge naamde Middelplaat voor de kust van Scharendtjke Het principe bij de aan leg van de dam idnntipk aan wat werd toegepast bij de Greveüngen- dam: een begin op een eilandje, van daar en van de wal af werken naar de sluitgaten In het afgelopen najaar heeft de aan nemerscombinatie Zinkwerken bij Den Osse een splinternieuwe, goed ge outilleerde werkhaven opgeleverd Een haven voor het varend materiaal en voor de opslag van stenen, mei name in zogenaamde „onderwater depots". Ruim een jaar was daaraan gewerkt. Deze werkhaven en twee an dere, die straks tegen de dam-in-aan- leg zullen worden „geplakt" zullen belangrijke operatiepunten voor de bouw van de dam zijn. Ook voor hel personenvervoer te water, voor vlet ten en kleine vaartuigen wordt op het ogenblik bij Scharendijke een ha ventje gemaakt, op het „koepel- strand". Op de geplette toppen van de duinen daar zullen de directiegebou wen voor het Deltawerk verrijzen, recht tegenover de plaats van hei dijktracé. Maar deze haventjes zullen nu voorlo pig een jaartje ongebruikt liggen. Er is geen geld. De overheidsinvesterin gen worden ook hier beperkt. „Den Haag" geeft dat niet onmtddellM».- toe Maar voor wie de belde h voor het werk in het Brouw n- se Gat bijna kant en klaar zi mn wachten ligt het „bewys" in het wa ter. Wij geloven ten slotte, dat het over- zicht-zonder-meer zoals gisteravond werd gegeven ook voor Zeeland een les kan bevatten. Er wordt hier immers óók gedacht aan een film en uiteraard zal als gevolg daarvan in bestuurlijke kring nog wel eens over de vormgeving van een dergelijke documentaire worden ge sproken Welnu, de film van gisteravond toonde hoe het niet moet. Zeeland heeft geen (dorre) registratie nodig, maar de samenbundelende visie van artistieke fil mers. In dit verband geloven wij, dat van Anton Koolhaas en Hattum Hoving, die voor scenario en camera van de Zeelandfilm worden genoemd, heel wat meer is te verwachten. Terecht kiest het provinciaal bestuur in dit opzicht top figuren. Men zal hun een ruime armslag moeten geven. Russisch protest bij Duitsland De Sowjetrussische regering heeft in Bonn geprotesteerd tegen de vervaar diging van raketwapens in West-Duits land, aldus het Russische persbureau Tass De Westduitse regering is erop gewe zen dat deze „ontoelaatbare militaire maatregelen buitengewoon gevaarlijk van aard" zijn. De Westduitse regering zal de volle ver antwoordelijkheid moeten dragen voor de gevolgen daarvan, die in verband zul len staan met de pogingen van de West duitse republiek maatregelen te nemen die de spanning in Europa opvoeren, aldus Tass. Bij de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk zijn gelijkluidende verklarin gen afgelegd. Grotonderzoekers teruggevonden Vier aniateur-grotonderzoekers die za terdagochtend waren afgedaald in de grotten van Falkenstein in de Zwabi- sche Alpen en die sindsdien werden ver mist, zijn in de nacht van zondag op maandag door een reddingsploeg levend teruggevonden. Als gevolg van zware regenval in het betrokken gebied waren de onder grondse rivieren die door de grotten stromen, zo gezwollen dat de groton- derzoekers studenten in de biologie aan de universiteit van Stuttgart werden ingesloten. De batterijen in hun lantaarn hadden slechts vijftien brand- uren. Aanvankelijk was sprake geweest vijf vermiste studenten. Ook pijptabak op recepties... De gasten op de recepties op het stadhuis van Enschede zullen in het vervolg een ruimere keuze uit rookartikelen kunnen doen. Naast sigaretten en sigaren zal voortaan ook pijptabak worden aangeboden. Het gemeentebestuur wil hiermee voorkomen, dat het sterk toegeno-- men aantal pijprokers Sn de verlei ding komt een sigaret op te steken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1