coldrex Boerenleenbank „Dreischor" viert zestigjarig bestaan AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN verdrijft verkoudheid radicaal ZEEUWS-VLAAMSE DUIVENSPORT BLEEF IN '63 OP GOED PEIL MARKTBERICHTEN EXAMENS Gok niet... Fa. Van den Hemel haarverzorging PINSDAG 4 FEBRUARI 1964 Wistel Zeeuws-Vlaanderan PROVINCIALE Z E E O W 8 B C O V R A N T Receptie in „De Drie Schapen" KEUR VAN ARTIESTEN OP FEESTAVOND De coöperatieve boerenleenbank „Drei schor" in Dreischor is volgende weck zestig jaar een begrip voor de inwoners van het dorp. De bank maakt zich op om een diamanten periode af te sluiten. Dat gebeurt volgende week dinsdag en donderdag. Dan viert men het jubileum. Dinsdags houden het bestuur en de raad van toezicht een receptie. De bezoekers tullen hen kunnen feliciteren in hotel .De Drie Schapen", van vier uur tot half zes. De receptie vormt het officiële deel van de feestelijkheden. Later in de week, op donderdagavond, krijgt de jubileumvoering zijn slotstuk in een Personenauto met vier zusters tegen boom Zaterdagavond omstreeks zeven uur Is op de rijksweg te Lewedorp een per sonenwagen, waarin vier kloosterzusters uit Sluiskil zaten, uit de bocht gevlogen en in de berm tegen een boom tot stil stand gekomen. Drie van de zusters moesten gewond naar het St.-Joanna- riekenhuis te Goes worden overgebracht. De bestuurster, zuster C. H. M. B. uit Sluiskil, die van de situatie ter plaatse niet op de hoogte was, is vermoedelijk misleid doordat de witte streep op het wegdek ontbrak, omdat momenteel een nieuwe slijtlaag wordt aangebracht. Zij raakte van de weg, waarna zij in de berm tegen een boom botste. De passa giers. de zusters J. M. D., C. P. L. en j. B., liepen hierbij respectievelijk ge- ziohtsverwondingen, een sleutelbeen fractuur en een zware hersenschudding op. De bestuurster kwam met de schrik vrij, Doktor J. J. Gelderblom uit Nieuw- dorp verleende de eerste hulp. Herdenkingsbijeenkomst voor wijlen C. M. Zuijdweg In verband met het overlijden van de heer C. M. Zuijdweg ls het algemeen be stuur van de gemeenschappelijke Tech nische Dienst „West-Zeeuwsch-Vlaande- ren", waarvan de overledene directeur was, maandagmorgen om elf uur in de raadzaal van het Oostburgse gemeente huls voor een herdenkingsbijeenkomst bijeen geweest. Behalve de burgemees ters uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen, die leden zijn van dit bestuur, woonden ook de opzichters, enkele familieleden, naas te vrienden en buren van de overledene de samenkomst bij. De voorzitter, burge meester J. L. van Leeuwen van Oost burg, sprak een herdenkingsrede uit. De begrafenis van de heer Zuijdweg zal vandaag dinsdag plaatsvinden vanuit de Burgerzaal van het gemeente huls te Oostburg. De teraardebestelling geschiedt om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Oostburg. Leden N.O.B. Wegtransport op excursie naar Eindhoven De N'.O.B. Wegtransport, afdeling Zee land organiseerde voor de transporton dernemers een tweetal excursies naar een autofabriek te Eindhoven en wel op 30 januari voor Midden- en Noord-Zee land en op 31 januari voor Zeeuwsch Vlaanderen. In totaal hadden zich 120 deelnemers opgegeven vooi deze excur sies die, dank zij de medewerking van de dealers, kosteloos waren. De stemming onder de deelnemers was uitstekend en het programma dat hen te Eindhoven werd aangeboden was inte ressant voor jong en oud. Het program ma vermeldde voor de morgen: ont vangst met koffie, inleiding met film voorstelling en voor de middag: na de Brabantse koffietafel rondleiding per excursietrein. De aangekondigde demon stratie op de proefbaan ging niet door Tijdens een slotbijeenkomst in het be drijfsrestaurant dankte de provinciale voorzitter L. F. Boon voor de genoten gastvrijheid. Gironummer Museumactie De heer Louis Heymans verzoekt ons de aandacht er op te vestigen, dat In de circulaire over de Actie Zeeuws Mu seumfonds vorige week In een oplage van tweeduizend exemplaren verzonden een verkeerd gironummer is vermeld. Het bewuste nummer is: 97721 ten name van de Amsterdamsche Bank, kantoor Middelburg. feestavond, die wordt gehouden ir graanbeurs van het Huis van Nassau te Zierikzee. Een keur van bekende radioartiesten brengt daar de caba retrevue „Radioterie" op de planken: André Meurs, het populaire t.v.-duo „De Mounties", Annie de Reuver, Ted Alton met een goochelshow. Op 11 februari 1904 werd in Dreischor de coöperatieve boerenleenbank opge richt. Een daad, waarvoor met name de toenmalige burgemeester jhr. Hoefft en de eerste voorzitter van de bank, dhr. J. Klompe zich beijverd hadden Op hun initiatief ging een aantal landbouwers op deze wijze onderling samenwerken werd een bespreking gehouden met de centrale bank in Utrecht cn daarna werd de oprichting een feit. De eerste opzet van de bank la gop het gebied van spa- maar al spoedig kwam er ook re- kening-courantverkeer. Lange tijd was de functie van kassier de coöp. boerenleenbank „Drei schor" een „bijbaan" De eerste twintig jaar in het bestaan van de bank werd deze taak waargenomen door hoofdon derwijzer M. van Staalen hij hield avonds in zijn eigen huis in een tot kantoortje verbouwde slaapkamer zitting. En zijn huiskamer fungeerde als wachtkamer, zo herinnert de huidige kassier, de heer D. A. van Dongen zich. na 1924 bleef het kantoor van de bank ook nog gevestigd in het huis van de kassier. Dat was de heer P. S. van Middelburg - Electro: Het dodenschip. 19.30 uur. 18 Jaar VUsslngon - Alhambra: Alleman. 19 en 21 uur, a 1 Dr. Ottestraat 3: Bedrijfsaposto- laat, 19.30 uur. Sas van Gent Olympiatheatcr: Sparta- cus. 20 uur. 14 Jaar. Terncuzen - Hotel Rotterdam: Film: sen Grieken en goden" met toelichting door Simon de Waard, voor Z.V.U.. 20 u. Bergen op Zoom Roxy: Onderwereld U.S.A.. 20 uur. 18 Jaar. Goes Prins van Oranje: Gezondheids dienst voor dieren. 14 uur. Zlerlkzcc Concertzaal: Voorlichting Nuts- departoment over kamperen. 20 uur. Dongen, in wiens dubbel woonhuis een kantoor werd gebouwd. De wachtkamer: huiskamer, of als hel druk was. de gang.... Vlak voor de oorlog, in 1939 kwam er echter verandering in deze situatie Toen kon de coöperatieve boerenleenbank aan de Ring een nieuw kantoor betrekken. Een gebouw, dat vooral na de oorlog, uitstekend van pas kwam Want toen was de functie van kassier allang geen „bijbaan" meer. Nu meer dan negen miljoen gulden aan inkomsten en uitga ven passeren, is er handen vol werk Brand in nissenhut te Nieuwland In Nieuw- en St.-Joosland is zaterdag middag brand uitgebroken in een nis senhut, waarin zich pakken stro en ma chinerieën bevonden. De oorzaak van de brand moet gezocht worden in het feit, dat kinderen in de omgeving van de nissenhut vuur hadden gemaakt. De nissenhut stond bij de hofstede van Sam. Janse in de Mortierenpolder. Toen de brandweer ter plaatse was, hadden de eigenaar en enkele omwonenden de machines reeds in veiligheid gebracht. Het stro werd een prooi der vlammen. De brand werd geblust met emmers water. De brandweer behoefde verder niet daadwerkelijk op te treden. C. A. de Jong te Zaamslag overleden SCHOONDIJKE OPPERWACHTMEESTER VAN NIEUWENHUIJZEN 25 JAAR BIJ DE RIJKSPOLITIE In de raadszaal te Schoondijke werd maandagmorgen in aanwezigheid van het gemeentebestuur, het districtshoofd van de rijkspolitie overste A. J. van Thiel te Middelburg, de adjudant van de rijks politie te Breskens. de heer Van de Woestijne. familieleden en vele collega's opperwachtmeester C. van Nieuwenhuij- gehuldigd in verband met het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij het korps rijkspolitie. Overste Van Thiel, die na begroeting van het gezelschap door burgemeester J. C. Hoftijzer als eerste de jubilaris, diens vrouw en dochters toesprak, noem de opper Van Nieuwenhuijzen een poli tieman uit het beste hout gesneden. Hij liet zijn 25-jarige loopbaan de revue passeren en stipte aan, dat de jubilaris wegens bijzondere verdiensten in het bezit was gesteld van twee tevreden heidsbetuigingen. Hij overhandigde hem een enveloppe met inhoud. Burgemeester Hoftijzer ging uitvoerig in op de positie van het korps rijkspolitie zowel in rijks als gemeentelijke samenleving. Hij toon de zich dankbaar voor het prettige con tact, dat er tussen de jubilaris en het gemeentebestuur bestaat en prees de op perwachtmeester mede om diens actieve deelname aan het gemeenschapsleven. Als persoonlijk geschenk overhandigde hij hem een vierkleurenpotlood, terwijl mevrouw Van Nieuwenhuijzen bloemen ontving. Adjudant van de Woestijne fe liciteerde namens de collega's. Hij bood een baromoter aan, vergezeld van een bloemetje. Namens de Bond van Christe lijke Politieambtenaren sprak de heer Van de Driest. Hij overhandigde even eens een enveloppe met inhoud en ver gat ook in zijn huldiging de echtgenote van de jubilaris niet. Opperwachtmeester Van Nieuwenhuijzen dankte alle spre kers voor de hem en zijn gezin betoonde belangstelling. Na het officiële gedeelte van de huldiging bleef het gezelschap nog geruime tijd gezellig bijeen. Het Sasse carnaval De feesten ter gelegenheid van het „Sasse carnaval" beginnen zaterdag a.s. met de ontvangst van prins Nozemius I op het stadhuis van Sas van Gent, waar burgemeester R. A. J. den Boer de sleutel van de gemeente zal over dragen aan prins Carnaval. Hierna is er een rondgang door de stad, waarbij de carnavalspolitie de eerste bekeurin gen zal uitdelen. In de avonduren is er de maaltijd voor oude wijven, terwijl ook de raad van elf, b. en w. en het muziekgezelschap aanzitten aan een boerenmaaltijd. Na afloop worden de ..oude wijven" opge haald om gezamenlijk door „Sas" te „dweilen". Om tien uur wordt er aan het mooiste oude wijf een prijs uitge reikt. Zondagmiddag is er om drie uur de traditionele optocht, die vertrekt van het terrein van de N.Z. Zuidchemie. Op maandagochtend brengt de prins en zijn gevolg êen bezoek aan de wijk Zand straat. Het onderwijzend personeel zal dan gekleed zfln in de traditionele boe renkiel. Maandagmiddag is er een be zoek aan het ziekenhuis te Sluiskil. Dinsdagmiddag houdt de raad van elf de „elfkroegentocht". De feesten wor den besloten met een vuurwerk. SLUIS Jaarvergadering Z.L.M. De afdeling Sluis van de Z.L.M. hield in café Lamminsvliet zijn jaarvergadering onder leiding van de heer I. de Bruijne Deze gaf een overzicht van de agrarische ontwikkeling in 1963, waarbij hij o.m. de moeilijkheden ter sprake bracht, die aren ontstaan voor de graanoogst ten gevolge van het buitengewoon natte na jaar. Dank zij de moderne droogmoge- lijkheden kon er nog wel wat gered wor den, maar ook dit ging gepaard met extra hoge kosten. De suikerbietenteelt had met dezelfde moeilijkheden te kam pen Een beter suikerpercentage kon de verminderde opbrengst per ha niet com penseren. De rekening over 1963 sloot met een batig slot van f275.14. De aftre dende voorzitter, de heer I. de Bruyne, werd herkozen. Uitvoerig werd gespro ken over de „Aviaire tuberculose cn de bestrijding van wilde haver" De heer R. de Bruijckere. assistent bij de rijks- landbouwvoorlichting te Axel, sprak over veehouderij bij het akkerbouwbedrijf De heer W. de Bruyne uit Cadzand vertelde over zijn Amerikaanse reis. Zijn verhaal lichtte hij toe met dia's. Benoeming kerkmeester De heer H. F. Bogaert te Sluis werd be noemd tot kerkmeester in de r.-k.-kerk van Sint-Joannes de Doper te Sluis. Kampioenschap biljart De biljartvereniging „Krijt op Tijd" te Sluis beëindigde de onderlinge compe titie voor leden. Kampioen werd de heer R. Mahu. Maandagmorgen is in zijn woning te Zaamslag na een langdurige ziekte over leden de heer C. A. de Jong. De heer De Jong was secretaris van de muziek vereniging „De Volharding" en voor zitter van de pluimvee- en konijnenfok kersvereniging „Semper Avanti". Bij tal van festiviteiten, onder meer bjj het jaarlijks terugkerende sinterklaasfeest, was hij zeer actief. De heer De Jong was 54 jaar. De ter aardebestelling zal plaatsvinden donder dagmiddag te 2 uur op de algemene be graafplaats te Zaamslag. AXEL Kapitein Boer voor leden P.J.G.-afdeling De P.J.G.-afdeling Axel en Zaamslag hield dezer dagen in de bovenzaal van het Centrum te Axel een ledenvergade ring. Tijdens deze bijeenkomst, die onder voorzitterschap stond van de heer J. de Kraker, werd besloten een bietenrooi- en aardappelverplegingswedstrijd te organi seren in het komende seizoen. Kapitein M. J. Boer van de meteorologische dienst van de vliegbasis Woensdrecht hield een interessante causerie over het ontstaan buien en de mogelijke veranderingen van het weer in verband met de Delta werken. Voorlichtingsavond „Emma" Voor de leden van de wandelsportver eniging „Emma" werd dezer dagen in het Gezellenhuis te Axel een voorlich tingsavond gehouden. Spreker was de heer J. Achterberg uit Zeist, secretaris van de Nederlandse Wandelsportbond, die onder meer enkele films vertoonde over de vierdaagse te Apeldoorn. Tevens werden de mogelijkheden voor de leden van de Axelse vereniging besproken om dit jaar aan de vierdaagse te Apeldoorn deel te nemen. OOSTBURG Aanrijding Maandagmorgen ontstond omstreeks kwart voor negen op de hoek Markt-St. Eligiuspleln te Oostburg een aanrijding tussen twee personenauto's, waarbij zich geen persoonlijke ongelukken voordeden. Beide voertuigen liepen wel aanzienlij ke materiële schade op. De 23-jarige landbouwer A. O. C van W. uit Schoon dijke sloeg komende van het Ledelpletn, linksaf de Markt op en botste daarbij op de vanaf het St. Eligiusplein komende auto bestuurd door de 62-jarige aanne mersfirmant I. C. de K. uit Aardenburg. Personeel van de rijkspolitie van Oost burg stelde ter plaatse een onderzoek in. Prijskamp De Oostburgse biljartvereniging „Krijt op Tijd" hield zaterdagavond ii clublokaal hotel-café „De Windt' prijskamp voor de leden, leden deelnamen. De uitslag was: 1. I. VerhageW. P. van de Voorde: 2 A RietecoJ. Ekkebus; 3 J. van WaesE. de Milliano; 4. E. HinnemanO Geysens. Wedstrijden op hometrainers in Westdorpe Zaterdag zijn in Westdorpe hometrainer- wedstrijden gehouden, georganiseerd door dc supportersclub E. Voerman. De amateurs moesten 750 m met staande en vliegende start rijden, de nieuwelingen l>ö 500 meter met vliegende .start, waarbij ^aCMen" tel' Kr Js de eerste drie gelijk eindigden en 250 kracht?n. ..te -A® meter reden. De adspiranten reden 250 meter met vliegende start. Uitslag ama teurs: J. Grim 26.24.9; 2. R. Hoogeland 26.2.25.2; 3- K. Tolhoek 27.2.25.8; 4. en 5. H. van Couvringen 27.2.26.2 en D. Koster 27.4.26.-; 6. J. v. Hurck 30.4.27.8. Nieuwelingen: 1. C. de Wolf 20.8.11.1; 2. R. Peijne 20.8JL1.2; 3. W. de Wilde 20.8.11.3; 4. H. de Feder 21.-; 5. E. Voer man 22.6. Adspiranten: J. Lens Vlissingen 12.1; 2. H. Spiesens 12.2. J. Grim en C. de Wolf reden nog een wedstrijd, die door C. de Wolf werd gewonnen. Oostburg I verloor van Lewedorpse Boys In een aan belde zijden vrij simpel ge speelde wedstrijd heeft Oostburg I, voor al omdat deze ploeg zich niet kon aan passen aan de juiste tactiek bij de harde in de lengteas van het veld waaiende wind. verdiend maar zeker onnodig van de bezoekende club verloren. Oostburg beging de grote fout in de eerste helft, toen hel de wind in de rug had. veel te harde trappen vanuit het middenveld naar de voorhoede te zenden, waardoor deze ballen bijna allemaal onbereikbaar waren voor de voorhoedespelers. Na de rust toen dus tegenwind werden de ballen veel te veel in de hoogte ge speeld, zodat de wind te veel vat op de bal kreeg. Al leek het er direct na de aftrap op, dat de gastheren veruit de sterksten zouden zijn, omdat de voonvaartsen steeds maar weer op het Boysdoel vuur den, was het toch de Boysspeler J. Hui- ge die in de 13e minuut door een fout van Oostburgdoelman Chr. Franeke de stand op 01 bracht. Hiervoor echter had midvoor J. K. Ruiter van Oostburg een prachtig ver schot tegen de paal zien belanden en zag linksbuiten J. Rie teco een gescoord doelpunt wegens bui tenspel afgekeurd. Het duurde tot de 7e minuut voor het einde van de eerste speelhelft, voordat J. K. Ruiter via een hard schot de stand op 11 kon bren gen. In de tweede helft was het bijna alle maal Boysaanvallen wat de klok sloeg. Reeds in de 12e minuut was het 12 door A. Menheere, een ver schot waar bij doelman Franeke weer niet helemaal vrij uitging, door veel te laat te reage ren. Ondanks een Boysoverwicht kwam er in de stand geen verandering meer. ook al omdat spil P. van de Bekke steeds weer een onoverkomelijk strui kelblok voor de bezoekers bleek te zijn. De gasten wonnen echter toch verdiend, omdat zij er harder voor hebben ge werkt en ook hun plaatsen wel iets be ter was. JAARVERGADERING IN ZAAMSLAG Kring West wil duiven per vrachtauto naar Frankrijk vervoeren Zondagmiddag hield de afdeling Zecuwsch-Vlaanderen van de Zuidne derlandse Bond van postduivenhouders in „Het wapen van Zeeland" te Zaam slag de jaarlijkse vergadering. Afge vaardigden van 36 Zeeuws-Vlaamse ver enigingen en deputaties van dc con coursbonden Zuid-Beveland en Walche ren woonden deze bijeenkomst bij. arts W. Colsen, voorzitter van de afde ling, uit Hulst, wees in zijn openings woord op de werkzaamheid van de dul- venhouders als vrije-tijdsbesteding. Uit het verslag van secretaris M. Diele- man te Axel bleek, dat het afgelopen vliegseizoen niet een van de slechtste is geweest, maar ook niet bijzonder goed. Over het algemeen genomen was het te koud weer. Het peil van de Zeeuws-Vlaamse duivensport is op een behoorlijk niveau gebleven. De heer J. Magnus te Biervliet behaalde het eerste kampioenschap van de Zuid-Nederland se Bond 1963, de heer J. Wentzler te Stoppeldijk werd derde kampioen Z.N. B. Het aantal leden bedraagt thans 1899, tegen 1885 in 1962. Dit aantal was als volgt verdeeld: kring Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen 728. kring Cen trum Zeeuwsch-Vlaandcren 516 en kring West 655. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester Ch. de Bruljn te Hulst bleek, dat er een ruim batig saldo ls. Het voorstel van het afdelingsbestuur om dertig cent per mand terug te beta len aan de verenigingen voor verzonden aantal manden duiven naar Frankrijk in 1963, werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Het verzoek van de post- duïvenhoudersvereniging „De Snelvlie- gers" te Oostburg om de duiven per vrachtauto te vervoeren naar Frankrijk, gaf langdurige discussies. De heer Col sen merkte op. dat Frankrijk verschil lende beperkende bepalingen heeft voor dit vervoer. Korting zit er niet veel in en van de kosten weet men weinig of niets. De heer Vasse uit Oostburg, die het voorstel verdedigde, zei, dat het ver voer een kostenvermindering van 8 10 cent per duif geeft. De voorzitter zei nog, dat het niet zo zeer gaat om de kosten, maar meer om de veiligheid van het duivenkon- vooi. Vrachtauto Het afdelingsbestuur stelde ten slotte voor kring West-Zeeuwsch-Vlaanderen gelegenheid te geven dc duiven per vrachtauto naar Frankrijk te laten ver voeren, en nlle risico's zelf te laten dra gen. De andere kringen houden zich vervoer per spoor. De afgevaardigden van Hoofdplaat In formeerden, of zij hun duiven nu met kring Centrum mochten laten vervoeren als de kring West het per auto gaat doen. Ook Breskens zag niet veel heil in ver voer per vrachtauto. Dit kan echter niet. omdat beide afdelingen bij West zijn ingedeeld. Een verzoek van de con- coursbond Zuid-Beveland en Walcheren om hun duiven mee te mogen geven met de kring Oost en Centrum Zeeuwsch-VIaanderen werd zonder hoof delijke stemming aangenomen. De afde ling Sas van Gent toonde zich tegen stander, dat de duiven van genoemde bonden tegelijk met de duiven van Zeeuwsch-VIaanderen zullen worden gelost. Uit een stemming hierover, met 44 voor en 20 tegen, gaf toch het resul taat dat dit gebeurt. Het afdelingsbe stuur had voorgesteld in Arras te los sen om 7.30 uur en te Breteuil om 6.30 uur. Enkele verenigingen wilden een half uur later lossen. Het bestuursvoor stel werd met 45 tegen 8 stemmen en één onthouding, aangenomen. Bij de be stuursverkiezing werden de heren A. Vermeulen te Breskens, M. Dieleman, Axel, H. Marquinie te Sas van Gent en Ch. de Bruijn te Hulst herkozen. TROUWEN IN AARDENBURG WORDT DUURDER Het trouwen in Aardenburg zal In de toekomst aanzienlijk duurder worden. Dit heeft de gemeenteraad maandag avond besloten. Voortaan zal alleen de donderdag kosteloos zijn. De woensdag die vroeger ook kosteloos was zal evenals de andere werkdagen ƒ20 gaan kosten. Een huwelijksvoltrekking kostte vroeger ƒ10. Dit tarief gold ook voor de zateixiag. De raad heeft besloten voor deze dag voortaan een tarief van 75 te doen gelden. De heer J. Rijckaert (k.v.p.) wilde nog verder gaan en stelde een bedrag van 100 voor De raads leden vonden dit kennelijk te hoog en erwierpen het met zes tegen vijf stem men. De muziekvereniging „Elk naar zijn krachten" te St. Kruis kreeg voor 1964 een subsidie van 600 toegewezen. De Vereniging voor Instrumentale Muziek ontving van de raad een subsidie van ƒ50. In de commissie tot wering van school verzuim in Aardenburg werden benoemd de heren E. Spinnewijn, J. J. Keijmel, A. J. Commelin, N. Janssen en zuster Sigiberta. In de commissie voor St. Kruis werden benoemd de heren U. Rootsaert, R. O. Buijck en A. Roedts Men besloot de nieuw aan te leggen straat evenwijdig aan de Nieuwstraat te Eede Mgr. De Backerestraat te noe men. Mgr. De Backere was vroeger apostolisch vicaris te Soera ba ja. Voorts stelde de raad een uitbreidings plan voor een gedeelte van St. Kruis vast. Biervliet won met 5-1 van R.C.S. Biervliet behaalde een volkomen ver diende zege op het bezoekende R.C.S De thuisclub was de gehele wedstrijd door overwegend sterker en bijna steeds in de aanval. Vooral in de eerste helft kwamen de gasten er niet aan te pas en moest hun verdediging voortdurend alk- zeilen bijzetten om de snelle en goed opgezette aanvallen van de thuisclub af te slaan. Reeds in de 5e minuut nam de thuisclub de leiding door een doelpunt van midvoor A. Versluys, die er als de kippen bij was, toen de eerste door W. de Regt ingeschoten bal door de R.C.S.- keeper niet klemvast werd gestopt. Een doelpunt in de 20e minuut van W. de Regt werd wegens buitenspel afgekeurd. Dezelfde speler tekende in de 25e mi nuut wel een geldig doelpunt aan. toen hij van ongeveer 20 meter juist buiten bereik van de keeper inschoot: 20 Een minuut later kopte Versluys in, na fraai samenspel met rechtsbinnen F. Lij- baart. Bij een van de overigens schaarse tegenaanvallen van de gasten schoot rechtsbuiten J. v. d. Driest hard in. De bal trof de paal en stuitte terug het veld in voor de voeten van rechtsbuiten Van Klinken, die geen moeite had te scoren. Ook na rust behield de thuis club het beste van het spel. In de 33e minuut liet de R.C.S.-keeper de bal ingeschoten door W. de Regt door zijn vingers glippen: 41. Ten slotte wist linkshalf R. de Dobbelaere in de 43e minuut de keeper met een fraai af standsschot te verrassen, waardoor de eindstand op 51 kwam. Zaamslag - Waarde 8-1 In een vooral in de eerste helft goed ge speelde wedstrijd heeft Zaamslag een grote en geenszins geflatteerde over winning behaald. Het spel dat de Beve landers op de grasmat legden was zo primitief en onsamenhangend dat van werkelijk gevaar voor het Zaamslagdoel vrijwel dc gehele wedstrijd geen sprake was. Het enige doelpunt dat de gasten verkregen was een presentje van doel man Van de Vrede, die een terugspeel bal van Babjjn onder zich door liet slip pen. Een doelpunt overigens waarover niemand zich druk maakte want Zaam slag leidde toen reeds met 60. Na een afgekeurd doelpunt in de 13e minuut van Stouthamer was het 4 minu ten later De Bruijne die met een diago nale schuiver doelman Vreeke passeer de (10). In de 23e minuut speelde linksback Cornelisse te zacht op zijn doelman terug en Roose kon gemakke lijk de Zaamslagse voorsprong' tot 20 vergroten, een doelpunt dat voor de Waarde-linesman aanleiding was zijn vlag erbij neer te leggen en het veld te verlaten. De thuisclub bleef sterker en na ruim een half uur spelen was het weer De Bruijne die uit een pass van Den Hamer doelpuntte (30). Na 41 minuten was het Roose die de stand op 40 bracht, al rook dit doel punt sterk naar buitenspel, terwijl een minuut later Jansen voor 5-0 zorgde. Reeds twee minuten na de rust scoorde Den Hamer 60. en door een verkeerd teruggespeelde bal van Bahijn werd het 61. Het spel werd nu zienderogen slechter en van hoogtepunten In deze tweede helft was vrijwel geen sprake. In de 16e minuut werd het 71 door toedoen van Stouthamer. Zes minuten voor het einde scoorde Roose en bepaalde daarmee de eindstand op 81. AARDAPPELBEURH ROTTERDAM 3 februari. Klci-aardappelen 35 mm opw Eigenheimers 11—13 50. Bintje 8 50—10 Be velander geen handel Meerlander 912 Klei-aardappelen 38 mm opw Eigenhei mers 12—14 Bintje 9—1050 Furore 9— :0.S0. Klei-aardappelen voor de export 35 mm opw Bintje In 2 maten gesorteerd geen handel. Zandaardappelen 35 mm opw Bintje geen handel. Zand-aardnppelen voor de export 35 mm opw.: Libertas geen handel. Overige rassen geen handel Stemming binnenland: lusteloos; buitenland: geen handel Voeraardappelen 1 2.505 Prijzen berekend per 100 kg en op de han dels voorwaarden vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wa gon. schip of auto VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1570 dieren. Vette koeien en ossen 1153: varkens 417 Prijzen, resp voor 2e en 3e kwaliteit Vette koeien in cta per kg 375405. 3:0— 365. 270—300 Varkens (levend gew) 243, 241, 238. Vette koelen aanvoer iets meer, handel re delijk, le kwaliteit goed prijshoudend Var kens (lev gew aanvoer korter, handel stroef, prijzen Iels lager, vleesvarkens boven notering, zware varkens moeilijk te plaatsen GRAANBEURS ROTTERDAM. 3 februari. Tarwe, volgens monster. 17 pet vocht, van f 34 50 tot f 35 75. Levering deze week. franco Rotterdam. Zomergerat. vol gens monster f 24—f 27 25. weinig vraag; haver, volgens monster, f 22—f 24. weinig vraag, groene erwten, volgens monster, f 40 f 47,50; schokkers, volgens monster, f 40. f 54, franco Rotterdam. VEILING BERGEN OP ZOOM. 3 febr- Prei 40—70 Witlof 23—64 Breekpeen 2—9 Waspeen 32—36 Witte kool 17—18 Gele kool 25—51 Rode kool 7—13 Spruiten 152. Koolraap 89 Jonathan 25—51. Goud renet 42—47. Saint Remy 27—50. VISMIJN COLUNSPLAAT. Exportgarnalen 569 kg. 3.56—1 3.82 Schar 46 kg Bot 234 kg Schol 473 kg Kabel Ja 8 kg Wulk 9 kg Ongesorteerde vis 16 kg. „VERF OP HOUT" VOOR NATIONALE WONINGRAAD Voor ruim twintig leden van de afde ling Zeeland van de Nationale Woning raad, sprak de heer Th. Pieck, verftech- nicus van een verffabriek te Sassenheim zaterdagmorgen in het Strandhotel Vlissingen over „Verf op hout". De heer Pieck lichtte zijn lezing, die werd sa mengesteld door ir. v. d. Leeuw van de stichting „Verftoepassing", toe met dia's. Spreker wees op de invloed die vocht heeft op het houtwerk in de woning bouw en op de mogelijkheden om deze invloed tegen te gaan door gebruik var speciale verven en impregneringsmetho- den. Hij vertelde over het vochttransport door het hout en op het gebruik van de verven en lakken bij nieuwbouw en on derhoud van bouwprojecten. De heer Pieck behandelde voorts het gebruik van de „vochtmeter" door schilders, wat in ons land, in tegenstelling tot Duits land, nog niet voorkomt en gaf inlich tingen over de proeven, die onder meer het T.N.O. uitvoert in het „vochthuisje". De heer A. C. v. d. Velde, voorzitter van de afdeling, uit Vlissingen, had de bij eenkomst geopend. Geslaagden ,De Ruyterschool' Aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen slaagden in de maand januari de gende personen: S.W.T.K. diploma Ch. J. Lambregts. H. W M Veugelers. H. C. v. d. Weijde, P. J- v. Eenennaam, A. J. de Zwarte: S.W.T.K. diploma B-II: J. A. Kentin; S.W.T.K diploma C-II: R. W. H. Buitenrust Hettema; 2e stuur man G.H.V. theorie: A. Stormink, P. F. de Bakker. J. A. Leunis, E. E. Lubach. J Pepplinkhuizen, H. J. Agterberg. H. van Kapel; 3e stuurman GH.V.: R. C. van Beusichem. J. M. Kievit. C. Bevelan der, A. P. M. de Wildt, J. P. J. v Broek, M. R. van Stappen; le stuurman G.H.V praktijk: J. Luteijn J. L. Nobels. Radarcursus: radarwaarnemer: L. J. Aardema, J. van Brug. A. P. J. Raats, G. H. van Steen. Gh M. Gelderman, J. M. Kievit, W. B Dinger. G. S. Geenen. J. C. Lagendijk, W. O. G. Remery, Th. Verfuurt, A. B Crooy, E. van Delden, D. C. M. van Os, F. J. H Roelofsen, O. Ch. Verheije. J. G. Slot, Diversen: ra darnavigator: J. J. Duit. C. Visser. A. V. Kuijl. Bij besluit van de staatssecretaris van o„ k. en w. is benoemd tot rijksgecom mitteerde bij de examens van conserva toria en muzieklycea de heer Andries de Braai, directeur van de Zeeuwse Muziek school te Middelburg. maar neem autorijles bij gediplomeerde instructeurs VAÜ.O.R. - K.NA.C. dan bent U van succes verzekerd. Autorijschool - Taxibedrijf Vrijdag 7 februari 1964, 8 uur n.m., FOYER „HET CENTRUM" te Axel. Mevrouw C. Ozinga te Utrecht, met haar lezing c KIND EN EXPRESSIE. geïllustreerd met lichtbeelden. KAPSALON VIooswijkstraat 4 Tel. 2465. Terneuzen Tot ons leedwezen is heden van ons heen gegaan, mijn geliefde, zorgzame man en onze beste vader, behuwd- en grootvader, ABRAHAM EZ AAK LUTEIJN, op de leeftijd van 83 jaar. Sluis: M. Luteijn-Kotvis. Leidschendam: A. Luteijn. J. Luteijn-Schalk en kinderen. Berkenwoude: I. Luteijn. J. A. Luteijn- de Zwart en kinderen. De begrafenis is be paald op donderdag 6 februari as te Sluis om 14.30 uur. VAN DE VELDE UW DRUKKER ROTTERDAMSE VLAHMARKT. 3 februari. Watcrroolvlas; luxe «oorten van f 2,20 tot f 2.30. middenvoor!cn van f 2.35 tot f 2.SS. beet vla» van f 2.60 tot f 2.80 Dauwrootvlas van 1 13» tot t 2.25 Breekvla* van f 1.00 tot f 1.60. afhankelijk van kwaliteit en bewerking Gezwingelde lokken van f 0.80 tot f 1.10 De produktie van waterrootvla» blüft nof beneden normoal pelL daar verschillende bedrijven door het repelen nog n'.rt tot zwingelen komen. Het aanbod bestond voornamelijk uil lagere soorten, terwijl er weinig betere kwaliteiten aangeboden wor den. Er was een rustige belangstelling, maar toch werden vrijwel alle aangeboden par tijen verkocht. De prijzen konden zich moeilijk handhaven en lieten een lichte da ling zien- De aanvoer van dauwrootvlas gaf een ver laging te zien. het aanbod werd nauwelijks opgenomen, de prijzen waren iett lager. De produktie van breekvlas bestond voor namelijk uit lagere dauwrootsoorten. welke niet verkocht werden Gezwingelde lokken worden regelmatig verhandeld, de produktie wordt nagenoeg wekelijks opgenomen, de prijzen konden zich moeilijk handhaven. VEILING GOFB. 3 februari. Prei A 1 44—56, A 2 40. afw. 34—37. spruiten A 1 61—63. A 2 8;. B 2 33. Witlof A 1 49—55. A 2 47—52. B 1 44-56. B 2 48. Knolselderij 2 4 Rode kool 16. Witte kool 1 2325 Gele sav kool 2 21. Groene sav. kool 2 13—20 Boerenkool 1 33 —49. 2 27—29 Breekpeen B 1 5—7. C 1 6. Uien gesch 9—11. Aardappelen 10—11. COÖP. VELUWSE EIERVEtLING. Aanvoer 243 980 stuks, handel vlot Prijzen per 100 stuks, eieren van 54—57 gr. 8.00—8 31, 57—59 gr 8 34—8.67. 50—62 gr. 8.53—9 39, 62—65 gr. 9.14—9.58. Heden overleed onze beste zwager en oom SALOMON BLO MAARD, op de leeftijd van 60 jaar. Wemeldinge A. Servaas. W. Servaas- DJjkwel. Yerseke: M. Servaas. S. Servaas- van der Hooft. J. Servaas. M. Servaas-Pekaar. N. Servaas. J. Verlare. J. Verlare-Servaas. A. Servaas. Neven en nichten. 1 februari 1964. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde zwager, PIETER JASPERSE. in de ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam, C. Dekker- Goedbloed. Veere, 3 februari 1964. Kade 35. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde man, va der. behuwd- en groot vader MARINES TOLHOEK, in de ouderdom van 79 Jaar. Baarsdorp: F. Tolhoek- K1 oosterman. (NJKÊ.): J. Tolhoek. J. Tolhoek-Leys. 's-Heer-Abtskerke M. Nagelkerke- Tolhoek. A. Nagelkerke. 's-Heer-Arendskerke J. Tolhoek. N. Tolhoek-de Dreu. Baarsdorp: J. Tolhoek. N. Tolhoek-Wisse. En kleinkinderen. Baarsdorp. 3 febr. '64. Oude Hoeveweg 4 (post 's-Heer Arendskerke). De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 6 februari a.s. des middaes 12 uur te Sinoutskerke. Heden overleed na een geduldig gedragen lij den, zacht en kalm onze Innig geliefde va der, behuwd-, groot- en overgrootvader Maria Traas, in de ouderdom van 87 jaar en 2 maanden. Oudelande: J. v. 't Veer-Mol. J. v. 't Veer. Driewegen: H. J. C. Dobbelaar- Mol. J. Dobbelaar. Baarland: Iz. Mol. Johanna Mol- Schipper. Goes: J. Mol. M. H. Mol-Maat. Borssele: Jac. v. Weele-Mol. G. v. Weele. Klein- en achter kleinkinderen. Baarland. 3 februari 1964. De begrafenis zal plaatshebben D.V. op 6 februari a.s. te 12 uur te Baarland. Vertrek vanaf verenigingsge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11