GOUD VOOR SJOUKJE Vier gouden medailles voor snelle Russin Zld. Sport verpletterde Alliance met 7-1 Verrassende nederlagen van leider PSV en Ajax Ook in kür waren de rivales kansloos Sporttoto LAAIENDE NEDERLANDSE VREUGDE IN INNSBRUCK Petra Sterkste Dol van vreugde Verkeersopstopping VERDELING DER MEDAILLES Hellas-dames in radiowedstrijd Zeeuws-Vlaamse derby 2-2 gelijk Thoma heeft kleine voorsprong Biljarter Jansen miste juist de tweede plaats Rutgers versloeg Harings bij Ned. kampioenschap cyclecross Figurantenrol voor Nederlandse Heracles bracht Feijenoord bij de afgrondrand STAND MAANDAG S FEBRUARI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 Goud, olympisch goud voor Sjoukje Rosaline Dijkstra de eer ste olympische titel, die Nederland ooit behaalde bij de winter spelen Champagne voor onze Sjoukje, de jubel van de tal rijke Nederlanders rond de helverlichte glanzende ijsvloer van de imposante schaatshal van Innsbruck sloeg over op de tienduizend dicht opeengepakte toeschouwers en heel het stadion galmde zon dagavond van de toejuichingen voor het Nederlandse meisje. „Geweldig meid, je hebt het echt verdiend...." en met twee kussen op beide wangen feliciteerde hare majesteit de koningin zondagavond in het olympisch ijsstadion van Innsbruck de Nederlandse olympische kampioene: Sjoukje Dijkstra. De prinsessen Beatrix en Margriet volgden het voorbeeld van hun moeder en prins Bernhard zette met een handdruk kracht bij aan zijn felicitatie. De koninklijke familie was voor dit „onderonsje" van de tribune der eregasten gekomen. Sjoukje Dijkstra op de hoogste trede van trad om onder gTOte stilte het Wilhelmus ..jt erepodium, waar zij het goud en een dubbele kus van lnt.-gen. C. F. Pahud de Mortanges zelf oud-olympisch kampioen als ruiter en thans Neder lands lid van het I.O.C. in ontvangst mocht nemen. Zelden heeft een olympisch kampioen zoveel hoge en belangrijke persoon lijkheden onder het publiek mogen tellen als onze eerste titelwlnnares. Nooit zal Sjoukje deze avond van haar grootste glorie vergeten: maar nooit ook zullen deze uren uit de herinnering verdwijnen van hen, die erbij waren. Niet van de tninduizend in het olympisch stadion van Inns bruck, niet van de vele miljoenen, die via het televisiescherm getuige waren van dit festival. Het zou er niets toe hebben gedaan wan neer Sjoukje in het vrije rijden zou zijn verslagen. Haar 38,4 punten voorsprong opgebouwd in vijf voortreffelijk gere den verplichte figuren, gaf haar een veiligheidsmarge van 0.25 per cijfer per Èryfid boven Regine Heitzer en verge ten met Petra Burka mocht zij zelfs 0.4 punten per cijfer verliezen. aan te horen. Zij, meisje, dat in 1953 tijdens de Europese kampioenschappen op de laatste plaats eindigde, dat tij- Een zuivere theoretische mogelijkheid dus, dat de kleine Petra dat verschil zou kunnen overbruggen. Daar waren twee je" een heel zwakke kür met 5,4 en 5,5 als hoogste cijfers. Zowel het één als het ander was uitgesloten te achten. Maar de plankenkoorts die ook de ongeëven aarde. ongenaakbare heeft voor elke wedstrijd, voor elk optreden, was uit Sjoukjes kleedkamer naar de Nederlan ders op de tribune overgeslagen. En zo hebben we dan toch in spanning op het rijden van de zeventienjarige Petra Bur ka, die van de grote favorieten het eersl aan de beurt kwam, zitten wach ten. De donkere, stevig gebouwde Canadese, die ook nu in Innsbruck weer vergezeld was van haar Nederlandse moeder, gaf een gave demonstratie. Op muziek van Beethoven bewoog zy zich gemakkelijk en licht en volkomen zeker van haar bewegingen over de glanzenden vloer. Alle sprongen „zaten" goed. Zowel in de afsprong als in de landing, maar aan het geheel ontbrak toch het flitsende, het sprankelende wat van het in Am sterdam geboren meisje was verwacht, toen Amerikaanse en Canadese experts de beste kür ter wereld hadden aange kondigd. Petra moest zich tevreden stel len met 5,8 en 5,7 en had toen van haar heel kleine kansje geen glimp meer over. Petra wist zelf ook wel dat Sjoukje voor haar niet bereikbaar zou zijn. Het ging er om, Regine Heitzer van haar tweede plaats te verdringen en dat is haar niet gelukt. Met nog juist de absolute majori teit in het cijfer twee handhaafde de Oostenrijkse, die een goede en charman te, maar zoals altijd weer wat zwakke kür reed, haar tweede positie. 5,6 en 5,7 kreeg Regine op haar lijstje en van de Canadese mevrouw Francis Morrow zelfs tweemaal 5.5. Sjoukje behoefde als het ware slechts op het ijs te verschijnen om het olym pisch goud te kunnen grijpen, maar Sjoukje stelde zich met een gemal lijke olympische zege niet tevreden. Tien jaar lang had zij getraind dat de stuk ken er af vlogen. Vijf Europese, twee wereldtitels en een zilveren olympische medaille (1960 Squaw Valley) had zij sedertdien veroverd. Nu kwam de gele genheid orri in olympische strijd te laten zien dat alleen zij de beste ter wereld is, dat alleen zij de opvolgster is van Carol Heiss en niet alleen de sterkste door de onverbeterlijke verplichte figu ren, maar ook de sterkste in de kür. Toen Sjoukje de eerste open axel de lucht inknalde. gleed de spanning van haar gezicht en brak er een glimlach door, de lach. die ons duide lijk maakte, dat zij de zaken weer be heerste. Even was er een onzeker- heidje bij het neerkomen van een dubbelflip „mijn naarste sprong", zegt Sjoukje altijd maar dat was dan ook alles, wat er aan mankeerde. Veel beter dan bij de Europese kam pioenschappen in Grenoble, met meer tempo en flitsende sprongen liep de kiir naar zijn climax. Elke beweging van Sjoukje was met grote zekerheid uitgevoerd. De pirouettes waren zui ver en vertoonden geen enkele afwij king. De sprongcombinatie. halver wege. waarin bijna het gehele gamma van bekende sprongen werd afge werkt. de spreidsprong, de dubbele axel, het was fantastisch wat Sjouk je deed. Het publiek, dat reeds bij de eerste open axel vol bewondering was, overstroomde haar, naarmate liet vrije rijden vorderde, met open doekjes. De Nederlandse schaatsploeg stond in zyn geheel op het zijbalkon bij de fotografen naast elkaar in de blauwe pakken en de oranje sjaals en knepen elkaar In de armen van puur plezier. De koningin, prinses Beatrix en prinses Margriet klapten in de handen en prins Bernhard sloeg met zyn vuist op de balustrade hjj iedere goedgelukte sprong van Sjoukje. Kortom de gehele Nederlandse gemeenschap was dol van enthousiasme. Een enthousiasme dat zich volledig ontlaadde toen de muziek stop te. Als een lawine rolde de ovatie van de tribune. Het was een dolgelukkige Nederlandse kolonie die zwaaiend met spandoeken en oran.ïe sjaals hun vreug de betuigde. Met moeite ontkwam onze Sjoukje Dijkstra twintig minuten later aan de velen, die haar feliciteerden en er was geen gelukkiger mens dan zij toen zij de hoogste trede van het ereplatform be- Squaw Valley achter de Amerikaanse Carol Heiss het zilver won en nu na vijf Europese kampioenschappen, twee we reldtitels het hoogst bereikbare behaal de, de gouden olympische medaille, de eerste medaille die ooit door een Neder-1 landse sportman of vrouw tijdens een olympisch wintersportfestijn werd be haald. Sjoukje kwam om haar olympisch ideaal te verwezenlijken, niet op het ijs als een veelvuldig wereld- en Europese kam pioene, die met een aardige, redelijke kür wel even eerste zou worden, maar zij toonde, dat zij niet alleen de beste ver plichte-figuurrijdster, maar ook bij het vrije rijden de beste was. Een olympisch kampioene waardig. Liefst tienmaal werd zij gehonoreerd met 5,9 en voor de rest met 5,8, met slechts eenmaal een 5,7 door invaller- jurylid, de Tsjech Skala, die de plaats van de Zwitser Fritz had ingenomen. I)at was jamnier voor Sjoukje, want deze Zwitser, die grote bewondering voor onze landgenote heeft en haar voor de verplichte figuren het hoogst waardeerde, kwam in een verkeers opstopping terecht. Anders had Sjoukje ongetwijfeld nog hogere cij fers gekregen. Helli Sengstschmidt die door haar Oos tenrijkse publiek stormachtig werd toe gejuicht. was de grote ster van voor de pauze. Haar zeer levendige kür met vele sprongen maakte grote indruk, maar Helli, die door haar zwakke verplichte fi guren kansloos voor een topplaats was. is nog altijd te wüd en te slordig. De .ield het bij een gemiddelde van 5,7, Evenals Petra Burka reden de andere Canadese en Amerikaanse meisjes een goede kür. Spectaculair, flitsend vaak, met vele sprongen en originele passen, maar toch ontbrak bij deze veelal jonge deelneemsters die fijne afwerking zoals onze landgenote die ten toon spreidde. Overigens was de opzet van deze vrije demonstraties, bijvoorbeeld van het 14- jarige roodharige Amerikaantje Alber- tina Noyes of van een Peggy Fleming, bijzonder goed, maar ook kwam duide- lijk tot uiting dat men vaak te hoog greep, waardoor onzekerheden bij het neerkomen voorkwamen. Van de top klasse zijn deze vertegenwoordigsters uit de nieuwe wereld nog niet, maar dat zij die eens zullen bereiken is een ding dat zeker is. De uitslag van het olympisch kampioen schap kunstrijden dames luidt: 1. Sjoukje Dijkstra (Ned.) plc. 9, 2018,5 pnt.; 2. Regine Heitzer (Oostenr.plc. 22, 1945,5 pnt.'; 3. Petra Burka (Can.) plc. 25, 1940 pnt.; 4. Nicole Hassler (Frankr.) plc. 38, 1887,7 pnt.; 5. Miwa Fukuhara (Japan) plc. 50, 1845,1 pnt.; 6. Peggy Fleming (V.S.) plc. 59, 1819,6 pnt.; 7. Christina Haigler (V.S.) plc. 74, 1803,8 pnt.; 8. Albertina Noyes (V.S.) plc. 74, 1798,9 pnt.; 9. Helli Sengst schmidt (Oostenr.) plc. 85, 1782,1 pnt.; 10. Wendy Griner (Can.) plc. 91, 1775,3 pnt.; 11. Sally Anne Stapleford (G.B.) plc. 108, 1757,9 pnt.; 12. Shirra Ken- worth (Can.) plc. 104, 1756,3 pnt.; 13. Kumiko Okawa (Japan) plc. 136, 1725.4 pnt.; 14. Inge Paul (Did.) plc. 139. 1720.3 pnt.; 15. Hanna Maskova (Tsj.-Sl.) plc. 142, 1714,8 pnt.; 16. Carol Ann Warner (G.B.) plc. 162, 1692.9 pnt.; 17. Zsusza Almassy (Hong.) plc. 159, 1702,2 pnt.; 18. Diana Clifton-Peach (G.B.) plc. 152, 1711,7 pnt.; 19. Gaby Seyfert (Did.) plc. 177, 1685,1 pnt.; 20. Ingrid Ostler (Did.) plc. 171, 1684,8 pnt.; 21. Ann-Margr. Frei-Kaeck (Zweden) plc. 191, 1684,8 pnt.; 22. Junko Ueno (Japan) plc. 190, 1685,0 pnt.; 23. Franziska Schmidt (Zwits.) plc. 193, 1662.8 pnt.; 24. Uschi Keszler (Did.) plc. 213, 1642,2 pnt.; r* Jana Mrazkova (Tsj.-Sl.) plc. 2( 1646,4 pnt.; 26. Sandra Brugnera (II plc. 221, 1612.5 pnt.; 27. Monika Zingg (Zwits.) plc. 248, 1568,9 pnt.; 28. Anne Karin Dehle (Noorw.) plc. 24S, 1571,9 pnt.; 29. Genevieve Burdel (Fr.) plc. 255, 1542,0 pnt.; 30. Berit Unn Johansen (Noorw.) plc. 265, 1524,9 pnt. Na de zondag gehouden wedstrijden in Innsbruck is de verdeling der medaüles als volgt: Rusland Finland Frankrijk Oostenrijk Groot-Erittannië Nederland Noorwegen Duitsland Italië Noord-Korea goud zilver brons 1 2 TOTAAL KWAM OP ZES FRANSE ZUSJES WONNEN GOUD EN ZILVER OP REUZENSLALOM De Franse zusjes Christine en Marielle Goitschel hebben de gouden en zilveren medaille veroverd op de slalom voor da mes. De Amerikaanse Jean Saubert ein digde als derde. Heel veel moeilijk werk hoefde Mid delburg doelman Henk Versluis in de strijd tegen De Valk niet op te 5 knappen, maar als het er was deed - deed hij het uitstekend. Hier zorgt Anton Schoenmakers er bovendien voor, dat de beste De ValkaanvaUer, Van Zorgvliet net achter Schoen makers) niet gevaarlijk kan wor den. Foto P.Z.C.) De dames van het eerste elftal van de Goese handbalvereniging „Hellas" staan voor een belang rijke en voor hen wel zeer onge wone wedstrijd. Zij zullen namelijk in de VARA's bekercompetitie de strijd moeten aanbinden tegen een elftal uit het betaalde voetbal. De Goese dames spelen, zoals bekend in de hoofdklas dames-handbal, De strijd, waarin onder meer de spelregelkennis van de deelnemen de teams onder de loep zal worden genomen, vindt plaats op woens dag 19 februari in de VARA-stu- dio te Hilversum. Voor de aan vang van de wedstrijd zal er een rondleiding door de studio zijn en na afloop volgt een gezellig sa menzijn. Op de zaterdag hierna zal in het avondprogramma van de radio de wedstrijd worden uit gezonden. De Goese dames zijn voor deze wedstrijd intensief aan het trainen. Amateur 2e klassers ï-Bra- ZLD. SPORT-ALLIANCE 7-1 Zeeland Sport heeft Alliance met een verpletterende 7-1 nederlaag naar hui» I gestuurd. Een betere conditie en een he tere spelopvatting. Ziedaar de oorzaken I van deze verdiende overwinning van Zeeland Sport. Een Zeeland Sport, dat bijzonder veel te danken had aan Kees de Nooijer, die twee doelpunen scoorde en een groot aandeel had In drie andere doelpunten. De olympische kampioen in de combina tie, de 26-jarige Westduitser Georg Tho ma, die in Squaw Valley verrassend won, heeft ook nu weer de beste kansen. Hij heeft na het springen op de kleine schans de leiding met waarderings cijfers 240-20 en sprongen van 72 en 7J meter voor de Noor Tormod Knutsen. internos wereldkampioen in 1962. die met 238 Y®erse Boys 10 4 2 4 punten en sprongen van 74 en 72 meter een kleine achterstand heeft. V;J moeten ze elkaar betwisten in de lometer „langlauf". In de 2e klas B van het Zei bantse zfju rake klappen uitgedeeld: Zld. Sport deelde in de vreugde met een 7-1 zege op Alliance. Het betekende voor de Vlissingers de derde plaats ten koste van V'OAB. dat vernietigend door Veerse Boys verslagen werd (7-0). Ook Steen-1 In het eersle Kwartier was van het gr bergen gleed van de gedeelde eerste Zeeland-Sportoverwicht nog niet v plaats af na een 3-2 nederlaag b(j Kaal- le merken Integendeel. All, se Bons; Bood Wit, dat geen moeite bad met Taxandria (4-1), leidt nu alleen.Ter- neuzen en HVV beëindigende Zeeuws- Vlaamse derby 2-2 gelyk. Roosendaal ••crloor met 1-0 van Internos. De stand is Rood Wit Steenbergen Zld. Sport HVV VOAB Terneuzen 12 7 3 2 12 4 4 4 de thuisclub heeft óór" als na de rust ontegenzeg- De Colijnsplaalse biljarter J. Janaen. »coring,kan»n gehad, spelend voor Avontuur uit Goes, heeft; Het binnentrio van de Terneuzense tijdens het gewestelijk toernooi Bra- voorhoede maakte evenwel de grote fout bantZeeland 3e klas libre in Ovezan- teveel teruggetrokken te opereren, zodat de op 5 caramboles de tweede plaats er vaak niemand aanwezig was om de gemist. Winnaar van het toernooi werd van de vleugels aangevoerde kansen af J. Schijven uit Zegge, die in de finale te werken. Piet Wissel switchte wel zijn tegenstander R. Sweers uit Oude-1 steeds langs beide zijden van het doel, molen versloeg. Schijven vertegenwoor-1 maar hij had kennelijk zyn sehutters- digt nu het gewest in de landelijke eind- j capaciteiten thuis gelaten, strijd. De finale was bijzonder spannend: na 10 beurten leidde Sweere met 2928, na 20 beurten met 5048, waarna in de 30e beurt Schijven met 8983 de leiding had. In de 35e beurt kwam Sweere op 93 punten, maar daarna maakte Schij ven de partij met een serie van 11 uit, hetgeen voor hem tevens de titel bete kende. Het was voor de enige Zeeuwse verte genwoordiger in dit toernooi jammer, dat hij, nerveus gestart, reeds in de eer ste twee partijen de titelkandidaten Schijven en Sweere ontmoette. Dat be tekende twee nederlagen, maar in de resterende 4 partijen liet hij zien tot de beste van de zeven deelnemers gere-j kend te mogen worden; hij won ze alle. ;ikte Uytendaal de K-N.B.B.-medaille uit; sa men met de heer Uytendaal was ook de heer J. Smits uit Helmond namens het bestuur aanwezig. De voorzitter van het district WalcherenZuid-Beveland, de heer F. G. Melse, sprak een dankwoord, speciaal tot DOS, de organiserende vere niging. De eindstand luidt; ste het spel. Maar het duurde maar een kwartier. Daarna, ln de 16c en 18e mi nuut moe.st Alllancedoelman Grispen in grijpen. Acht minuten later echter moest hij zwichten voor een onhoudbare kogel van Henk de Nooijer. In de .33e minuut kreeg Kees de Nooijer t«n goede voor zet van Klopmeijer. Hij faalde niet: 2-0. In de 36e minuut scoorde Kees 'le 07251 Nooijer ui» en haast onmogelijke hoek: 0423 ®"°- De AUiancespelers waren nergens 19ig I meer. Slechts sporadisch zag men hen 2519 nog op de Z-.-cland-Sporlhelft. Na de 10 2? h pauze hetzelfde beeld. Een voortdurend 'aanvallend Zeeland Sport. Een pover Alliance, dat nog vier keer het nakijken had. Dat gebeurde voor de eerste maal in de 16e minuut door Klopmeijer. nadat de Ailiancedoelman drie minuten tevo ren nog een kopbal van Rinus Wijgrnan uitstekend had gestopt. Opeens toch nog een tegenpunt. Swaans was de maker van dit nogal verrassende doelpunt. Het mocht Alliance echter niet baten. Het •elijks voldoende" al iets te kleine sprankje hoop, dat het misschien hoog gewaardeerd. Als zodanig konden begon te kotstenen verdween in ce 30e beide ploegen met de einduitslag 2-2 wel minuut door Henk de Nooijer. die de J1 3 4 4 18—26 Kaaise Boys Roosendaal TERNEUZEN-H.V.V. 2-2 Niet de grote favoriet Huub Harings, maar Cor Rutgers uit Naarden werd zaterdag winnaar van de strijd om het Nederlands kampioenschap cyclocross, een van de Hulsterse backs maakte 'jjp in hPt Kralïngse Bos te Rotterdam hands, maar voor de scheidrechter kon Werd gehoud'-n. Rutgers, die de 10 ron- fluiten, werkte F. Vergauwe de bal ach- dt.n ongeveer 26 km) aflegde in 1 uur ter doelverdediger d'Hooge, 1-0. In dei 09 minuten en 9 seconden, had aan de r -1,, - 28e minuut ving Zaman een van de paal finish 25 seconden voorsprong op Ha- ÏL.K «"S^ÏS^.SS ??..eJ!.JÜt..v?rr01' bampioMi h.t vorl. jar. Als hij na ongeveer 25 minuten spelen en bij de 1-0 stand van zijn ploeg van drie meter afstand niet zo onbeheerst had overgeschoten, dan had de wedstrijd een heel ander verloop gehad. Doch ook de Hulsterse voorhoede vooral ge vaarlijk door rechtsbuiten van Dorselaer en aanvalsleider Zaman liet een twee tal scoringskansen ongebruikt. Samen gevat kan men van de derby dit zeggen veel publiek, fors spel en meer span nend dan mooi. Na een vrijwel gelijk op gaand begin viel het eerste doelpunt vrij onverwacht na 12 minuten. Linksbuiten Wissel zette de bal goed voor het doel, man aan het scorebord weer aan het werk zette. 5-1 Nog was Zeeland Sport niet tevreden. Klopmeijer maakte er 6-1 van. Drie minuten voor het einde viel het laatste doelpunt door een prachtige boogbal van Klaas van Belzen. die de overigens zeer verdienstelijke doelman Van Grispen voor de zevende maal naar het net liet duiken. J. Schijven Sweers Jansen v. d. Heuvel van Gerven Wets Kessels 11 200 23 3,00 205 31 2,87 28 2,85 gens de gelijkmaker aantekenen: 1-1. Terneuzen was na de rust ongetwijfeld de betere ploeg. Toch scoorden de bezoe kers het eerste doelpunt al na ruim ze ven minuten. Zaman ving een van rechts aangevoerde bal goed op en scoorde langs de nogal met ingrijpen twijfelen de verdediger. Daarna heeft Hulst vrij wel gedurig onder druk gestaan. Helaas voor de thuisclub kon hij in een strub beling voor het Hulsterse doel toch het beslissende tikte geven dat de beslissendeHuub Harings. die niet éénmaal als eer- 011 243 23 2.30 stand op 2-2 bracht. Tussen de 20e en j ste doorkwam. 563 216 19 2,60: 30e minuut regende het corners van be- De door de R.R.C. ..De Pedaalridders" georganiseerde titelstrijd, waaraan 34 professionals, onafhankelijken en ama teurs deelnamen, werd in alle opzichten een succes. Er was grote belangstel ling voor en het ongeveer 26 km Jange parcours was zeer gevarieerd met dras sig grasland, een paar honderd meter mul zand, een zware klim en een nog moeilijker afdaling. Ondanks het fraaie weer was het geheel te zwaar voor 4 466 179 15 0 399 194 19 2,05 ■S*r do,l|"",te" i^eS'S'ederS» kampten Cor Rutor. er met meer uit. (Naardeni. 1.20 09; 2. Huub Harings (Scheulder). op 30 sec.; 3. Van der Hulst (Zoeterwoude). op 1 min. 07 sec.; 4. Manus Brinkman (Rotterdam), op 1 min. 23 sec.; 5. Jaap Frakklng (Naar- den), op 2 min. 25 sec 6. Van Dijk (Lisse) op 3 min. Winnaar bij de nieuwelingen werd Van Venrooy (Heesch). die de 15.6 km af legde iri 49 minuten en 7 seconden. ydia Skohlikova heeft haar doel be reikt: vier gouden medailles bij de Olympische winterspelen. In liet weekeinde zette zij haar zegetocht in de schaatswereld voort met ov winningen op de 1000 en 3000 mei waarmee zij haar collectie olymph edelmetaal op zes gouden plakken bracht, een nimmer tevoren bereikt totaal bij de Olympische winterspe len. De legendarische Finse schaat senrijder Clas Thunberg raakte een trots record (vyf) kwyt. Zoals het vorige jaar reeds in Karui- zawa, waar zij met grote overmacht het wereldkampioenschap behaalde, staat Lydia Skoblikova bij het da mesrijden op eenzame hoogte, het geen bovendien blijkt uit drie nieuwe olympische records, die zij hier ves tigde. Alleen op de 3000 meter bleef de Russische „goudhamster" van het record verwijderd. Dit staat overi gens reeds op haar naam (met 5.14.3), zodat zij de komende vier jaar ingaat met achter haar naam vier olympische titels en vier olym pische records. Een prestatie die diep ontzag inboezemt. Onze landgenote Willy de Beer zou in het gehele stuk niet voorkomen. Op de 1000 meter eindigde zij zaterdag reeds in de tweede helft als ze ventiende en op de 3000 meier werd zij voorlaatste van de 28 rijd sters. Zij ging stil af door de ach terdeur. Diep teleurgesteld. Zij was mentaal niet opgewassen tegen de spanningen van een olympisch toer nooi. Toen zij zondag voor de start van haar rit tegen de Zuidkoreaanse Kuy Chin Kim, de tegenslag had, dat zij door een defect aan de elektronische tijdwaarneming minutenlang moest wachten en bovendien op kwalitatief minder ijs dan haar voorgangsters, was z(j bij voorbaat reeds geslagen. Moeizaam trok zij haar rondjes, al spoedig in de schaduw van het kleine pittige Koreaanse meisje, later zelfs ver op afstand. Op de schouder van de chef de mis sion zocht zij na de grote teleurstel ling haar troost. De ..waterlanders" waren niet te stuiten. De uitslag van de 100 meter dames luidt: 1. Lydia Skoblikova (Rusland) 1.33.2. 2. Irena Jegorova (Rusland) 1.34.3, 3. .Taiga Mustonen (Finland) 1.34.8, 4. Helga Haase (Duitsland) 1.35.7, 5. Valcntina Stenina (Rusland) 1.36.0. 6. Gunilla Jacobson (Zweden) 1.36.5. 7. Janice Smits (V.S.) 1.36.7, 8. Kaija Keskivitikka (Finland) 1.37.6. 9. Inger Eriksson (Zweden) 1.37.8. 10. Barbara Lockart (V.S.) 1.38.6. 17. Willy de Beer (Ned.) 1.40.1. De uitslag van de 3000 meter voor dames luidt als volgt: 1. en olymp. kampioene Lydia Sko blikova (Rusland) 5.14.9, 2. ex aequo Valentina Stenina (Rusland) en Pil Hwa Plan (Noord-Korea), beiden 5.18.5, 4. Klara Nesterova (Rusland) 5.22.5, 55. Kaija Mustonen (Finland) 5.24.3. 6. Song Soon Kim (Noord- Korea) 5.26.-, 7. Doreen McCannell (Canada) 5.26.4, 8. Christina Scher- ling (Zweden) 5.27.6, 9. Kaija Kes kivitikka (Finland) 5.29.4. 10. Jeanne Ashworth (Verenigde Staten) 5.30.3. 27. Willy de Beer (Ned.) 5.49.9. „vorstelijke" rustperiode scheen gis teren in de eredivisie de krachtsverhou ding totaal gewijzigd te hebben. Oor deel zelf: leider P.S.V. verloor van For- tuna niet 3-1, Ajax ging in Groningen tegen GVAV met dezelfde cijfers ten onder, Feijenoord kon voor eigen publiek Heracles niet verslaan (1-1) en DWS, niettemin de belangrijkste concur rent van de leider, moest een punten verdeling aan Volendam toestaan. Kort om: liet was weer bewijs voor de juist heid van de stelling, dat het lukraak in- totoformulier een goed cslee is.... GVAV-AJAX 3-1 De traditie dat GVAV tegen Ajax zijn betere wedstrijd speelt, werd gehand haafd. Overigens werkte Ajax er wel aan mee, want de Amsterdammers ble ven beneden hun niveau. Opvallend was het tekort aan snelheid van de verdedi gers Pronk en Ouderland tegenover de beweeglijke Groninger Nuninga. Keizer en Swart zorgden nog wel voor gevaar, maar dat woog toch niet op tegen de kansen aan de andere kant van het veld. 3e min. Meuken 1-0, 16e min. Kei zer 1-1, 34e min. Petterson 2-1. 86e min. Weering 3-1. Toeschouwers 17.000. ENSCHEDE-DOS 1-1 scoord door Bosveld uit een pass Donkelaar. Ook zeldzaam mooie so lo's van Bosveld leverden wel gevaar, maar geen doelpunten op. Twee mi nuten voor het einde kwam de ont goocheling voor Enschede: Tonny van <ier Linden scoorde de gelijkma ker. Toeschouwers 7500. FORTUNA-PSV 3-1 Ook tegen de leider bleef Fortuna op eigen veld ongeslagen. Wel nam PSV na 28 minuten de leiding door Theunis- sen na een misser van Cór van der Hart, maar Piters zorgde enkele minuten later al voor 1-1. Na rust werd PSV volko men in de verdediging gedrongen. Piters 2-1, Notermans 3-1. Toeschouwers 10.000. ADO-MVV 2-1 Door v. d. Oever nam ADO al in de 3e minuut de leiding. Daarna matige wed strijd. Kort na rust scoorde Fey de ge lijkmaker, waarna er weer een span nende strijd kwam Na 19 minuten scoorde Heijnen de winnende goal. Toe schouwers 16.000. GO AHEAD-SPARTA 2-0 Slechte wedstrijd. Vooral teleurstellend Sparta. Ter Mors en La Crois zorgden voor de doelpunten. De Spartaan Ver hoeven werd van het veld gestuurd om dat hij Butter trapte. Toeschouwers 10.000. FKIJENOORD-HERACLES 1-L Met een sterk verdedigend systeem bracht Heracles Feyenoord aan de rand van de afgrond. Het duurde 20 minuten voor Heracles een gevaarlijk moment be leefde: Moulijn kwam er door en uit zyn voorzet schoot Hordijk in. Van de Wint kon de bal echter met een uitgestoken vuist bereiken. Alle internationale er varing ten spijt konden de Rotterdam mers ook daarna maar zelden door de defensie komen. De uitvallen van Heracles daarentegen waren wel gevaarlijk en in de 36e mi nuut scoorde een ver opgerukte Greving (0-1). Pas 20 minuten na rust scoorde Kruiver, die de bal uit een vrije trap van Moulijn ineens op de schoen nam Cornerverhouding: Feijenoord 20. Hera cles 4. Toeschouwers 27.000. NAC-BLAUW WIT 0-0 Hoewel er geen doelpunten vielen, was het toch een „gekruide" ontmoeting. Ook werd er beslist niet weinig gescho ten, maar de doelverdedigers Van de Mcrwe en De Graaf waren in uitste- Voor de sporttoto van deze week. die speelde op de Nederlandse wedstrijden, waren 589.505 belangstellenden. Van hen had er zich zondagavond pas één gemeld met dertien punten. Deze gelukkige kan dus aanspraak maken op 50.000 van de 125.648, die dit keer voor de eerste prijs beschikbaar zijn. Voor de tweede prijs 68.6711 waren nog geen meldin gen binnengekomen De extra-prijs If 34.336) blijft twee weken staan om dat meer dan tien wedstrijden in een gelijkspel eindigden. kende vorm. Grote delen van de wed strijd opereerde NAC aanvallend en de Amsterdammers verdienen het gelijke spel alleen door hun uitstekende defen sie. Toeschouwers: 9000. DWS-VOLENDAM 0-0 DWS heeft de hoge plaats op de ranglijst niet waar kunnen maken. De Amsterdammers mochten zelfs nog blij zijn met dit gelijke spel. want vooral in de slotperiode waren de Volendammers gevaarlijker. Wel was DWS technisch wat beter, maar ren dement leverde dat niet op. Toeschou wers: 12.000. PSV DWS NAC Ajax SC Enschede 18 19 10 4 5 ADO Feijenoord Fortuna '54 MW DOS GVAV Go Ahead Blauw Wit Heracles 19 9 4 6 18 9 3 6 19 5 4 10 26 44—27 24 32—21 24 40—35 23 46—22 23 37—28 22 31—30 21 38—18 20 33—32 20 28—29 18 29—29 18 28—26 16 2911 14 3140 14 27—42 Feijenoord-Heracles G.V.A.V.-Ajax X Fortuna '54-P.S.V. A.D.O.-M.V.V. N AC.-B!aiiw- W i t X Enschede-D.O.S. x Willem TI-Enseh.hoys Elinkwijk-R.B.C. x Eindhoven-Sittardia x Volewjck.-Excelsior W'ageningen-A.G-O-V.V. Helmondia '55-Roda J.C. x D.F.C.-N.O.A.D. D.W.S.-Volendam Go Ahead-Sparta In de reserve toto speelden 299.400 Ne derlanders. Zij legden 326.106 in, waar van 64.569 beschikbaar is voor de eer ste en 43.046 voor de tweede prijs. Voor deze bedragen had niemand zon dagavond zich nog gemeld. De uitslagen van de Spaanse en Portu gese voetbalwedstrijden, die gelden voor de eerste reserve prijsvraag van deze week luiden. 1. Valladolld-Sarragossa 0-4 2. Atletico Madrid-Barcelona 1-0 3. Murcia-Sevilla 3-1 4. Pontevedra-Levante l-l 5. Valencia-Oviedo 3-0 6. Betis-Atletico Bilbao l-l 7. Espagnol-Elche 1-0 8. Cordova-Real Madrid..........0-1 9. Lusitano-Sporting 1-1 10. Cuf-Guimares 3-1 11. Leixoes-Beleneoses 1-2 12. Varzim-Porto 0-3 13. Olhanense-Academlca 2-2 Juist ingevuld zag het totoformulier er als volgt uit: 2-1-1-3-1-3-1- 2-3-1-2-2-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 3