„Vaste oeververbinding in oosten is haalbaar en te realiseren" Vlissingse raad: geen spookbeeld van ruïnes langs de Spuistraat Mag ik ook eigen mening hebben?" AGENDA WALCHEREN Vlissingse raad bekijkt objecten SER00SKERKE (W.)PUN VOOR BOUW 8 BEJAARDENWONINGEN Verkeerscursus voor volwassenen Wethouder F. G. Smit: „Beginnen bij Lange Zelke en met systeem slopen" MARKTBERICHTEN KERKDIENSTEN ZATERDAG 1 FEBRUARI 1964 PROVINCIAL® ZEBU W 8 tl COURANT BURGEMEESTER HULST IN LAATSTE JAARREDE: Burgemeester A. L. S. Lockefeer van Hulst heeft vrijdagavond in zijn laatste nieuwjaarstoespraak tot de raad in mei a.s. bereikt hij de pensioengerechtigde leeftijd opnieuw gepleit voor een over brugging van de Schelde ten oos ten van de Saeftinge. Zoals bekend heeft de burgemeester van Hulst reeds eerder te kennen gegeven, een dergelijke vaste verbinding technisch eenvoudiger, goedkoper en dus meer haalbaar te achten dan een in de buurt van Terneuzen, Hij zei zich nu zelfs versterkt in zijn mening te gevoelen na de re cente uitlating van de minister van verkeer en waterstaat, die er zijns inziens op duidt, dat de bewinds man voor de bandstad geen vaste Westerschelde-oeververbinding no dig acht. Burgemeester Lockefeer citeerde de mi nister, namelijk, dat na voltooiing van de Belgische E-3 en E-10-wegeii, het verkeer Rotterdam-België-Noord-Frank- rijk zou kunnen beschikken over een doorgaande autosnelweg Rotterdam- Antwerpen-Gent-Rijssel. „Mag ik nu zeggen", zo vervolgde burgemeester Lockefeer „het van belang te achten niet op één paard te wedden en dat zij, die uitsluitend een vaste verbinding over de Wcsterschelde wensen, ook eens ern stig gaan nadenken over een oostelijke Scheldeverbinding, of mag men als bur gemeester geen mening hebben over za ken buiten de gemeentegrenzen", zo vroeg hij zich verder af. Hij had gecon stateerd dat men in Zeeland, zoals bij voorbeeld in Terneuzen, wel erg gevoe lig is voor meningen, die indruisen tegen de daar verkondigde. „Maar ik zal mij daar nooit aan storen en in het belang van mijn land dié visie geven die ik zelf heb", zo vervolgde burgemeester Loc kefeer. Hij zei overtuigd te blijven, dat samenwerking met België tot gevolg kan hebben, dat in de lijn van de Nederland se minister er eerder een vaste verbin ding in het oosten zal komen dan in het noorden Volgens de burgemeester van Hulst heeft ook de heer Delwaide, sche pen van Antwerpen, daar op gezinspeeld bij de officiële ingebruikname van de nieuwe veerboot in Doel (Belgic). Voorts wees burgemeester Lockefeer er op. dat er naast het pas verschenen E.T.I.-rapport nog steeds een rapport van professor Haccou ligt. dat evenwel doodgezwegen wordt. Mening ,.Ik moge voor mijn mening misschien weinig aanhang hebben, maar dit weer houdt mij niet cr voor uit te komen, ook al zou 'het anderen niet welgevallig zijn", zo besloot burgemeester Locke feer, die hoopte voor deze zaak op an dere wijze en ook in do toekomst nog actief te kunnen glijven. De burgemeester van Hulst zei voorts te hopen, dat ter versterking van de re gionale gebondenheid spoedig tot vor ming van grotere gemeenten wordt overgegaan. Hij dacht, dat daardoor de rivaliteit en kleine twisten tussen de gemeenten onderling, geleidelijk zullen verdwijnen en dat sterkere gemeenten VANDAAG. Middelburg City: Alleman. 20 uur, a I- Electro: Het misdadige brein van dr Ma- buse. 19 en 21 15 uur. 14 Kerkcen trum Soosavond herv Insluit. 20 uur Vlissingen Alhambra Geheim agent O SS. 117 en het mysterie van de verdwenen duiker. 19 en 21 uur. 13 jaar. Luxor: Briljanten des doods, 19 en 21 uur, 14 Jaar Strandhoich Lezing over „Verf op hout1' voor Nationale Woningraad afde ling Zeeland. 10 uur Souburg De Zwaan: Uitvoering VHJt en Volharding. 19.30 uur Goes - Grand. Alleman. 19 en 21 uur, a.l. Prins van Oranje Wintertoogdag Zeeuw se C J B T B., 9 45 uur Prins van Oran je: Goese jeugdraad mei „Sadako wil leven". 20 uur Slot Osiende Vergade ring Zeeuws-Brabantse Turnkring. 14 u. Zicrlk7.cc - Concertzaal bioscoop: Sodom en Gomorra, 19 30 uur. 14 Jaar Haamstede Hotel Bom: Het laatste duel. 20 uur St-Maariensdijls De Gouden Leeuw: Jerry als loopjongen, 4.30 uur. Terneuzen Concertgebouw. Vernietigings commando Bikini, 20 uur, 14 laar Sas van Gent Olympiatheater Spartacus. 20 uur. 14 Jaar Oosthurg - Ledellheuter: Jerry als de preut se professor. 20 uur. 14 Jaar. Hulst - Bioscoopgebouw Heide tn de are na. 20 uur. 14 laar Axel - Het Centrum De Noormannen ko men. 20 uur. 14 Jaar UzendUke - Holzichtlheater: De laatste der Vikingen, 20 uur. 14 laar Bergen op Zoom - Roxy Mr Stanislas ge heim agent, 18 45 en 21 uur. 14 Jaar Luxor: De zoon van Spartacus, 18 45 en 21 uur. 14 Jaar MORGEN. Middelburg City'- Alleman. 14 30 en 20 Vlissingen Alhambra De terugkeer van Lemmy Caution. 15 uur, 14 jaar Alham bra: Geheim agent O S.S 117 en het mysterie van de verdwenen duiker. 19 en 21 uur. 18 Jaar Luxor- Brillonten des doods. 15 en 20 uur. 14 Jaar Goes - Grand- Alleman. 18 en 21 uur, a.l. De jacht op de verhorgen goudschat, 15 uur. 14 laar Zlerikzcc - Concertzaal: Sodom en Gomor ra. 14.30 en 19 30 uur. 14 laar Terneuzen - Concertgebouw Vernietigings commando Bikini. 14. 16 30 en 20 uur. 14 Jaar Sas van Gent - Olympiatheater: Spartacus. 15 30 en 20 uur, 14 laar Oosthure Ledeltheater: Shane, 14 uur. 14 laar Ledelthcater Jerry a's de preutse professor. 16 30 en 20 uur. 14 Jaat Hulst Bioscoopgebouw: flet leven t« geen lolletje. 14 30 uur. a.l Bioscoopgebouw De vrijbuiter. 17.15 uur. 14 laar Bio scoopgehouw: Liefde in de arena. 20 uur. Axel - Het Centrum: De Noormannen ko men. 15.45 uur. 14 laar Hei Centrum- Spionage in Hongkong. 20 uur. 1B Jaar Uzendljke - Hofzichltheater De inatste der Vikingen. 17 en 70 uur. 14 Jaar Bergen op Zoom - Roxy Drie revoiverhel den. 14 30 uur. 14 laar Roxy Mr Sta nislas geheim agent. 16 30. 18 45 en 21 u-, 14 laar Luxor Schrikbewind der Co- manches. 14 uur. 14 laar Luxor: De zoon van Spartacus. 16. 18.45 en 21 uur, 14 Jaar naast en zonodig tegen rijk en provin cie kunnen aantreden. ,.Ik ben een fer vent voorstander van samenvoeging en dat ben ik eigenlijk geworden in mijn ambtsperiode als burgemeester" aldus ae heer Lockefeer. Overigens meende de raadsvoorzitter, dat tegen de immense achtergrond van het duizelingwekkend wereldgebeuren de eigen belevenissen slechts kleine en nietig zijn en alleen belangrijker lijken naarmate ze meer gelokaliseerd worden „Bij dat te sterk lokaal kleuren zou over het hoofd kun nen worden gezien, dat men deel uit maakt van een gewest en van een pro vincie. waarvan het leven en streven ons niet onberoerd laat", aldus burge meester Lockefeer tot de raadsleden. Hij wees daarbij op de grote toekomst van de streek en op de planologentaal over een stad van 200.000 en een Zeeuwsch- Vlaanderen van 300.000 h 400.000 inwo- Beslissingen Voor wat betreft de eigen gemeentelijke zaken wees burgemeester Lockefeer op een aantal In 1963 genomen belangrijke beslissingen en op de voorgenomen uit breiding van het ziekenhuis en de bouw van een nieuw bejaardentehuis. Het be vorderen van de leefbaarheid van Hulst noemde hij een bijzondere opgave. Tevreden toonde de burgemeester zich over de zorg voor de gehandicapte men sen dank zij de medewerking van dc nabuurgemeenten. Voor de verdere uit bouw van het toeristische verkeer zijn nieuwe initiatieven ontwikkeld. Beleids- belemmeringen noemde burgemeester Lockefeer een gebrek aan geldmiddelen, investeringsbeperkingen en een onvol doende bouwvolume. De begroting juist vrijdagavond behandeld met een reserve van nog geen 8000, ademt een geest van stilstand in de gemeentelijke ontwikkeling. De rjjksu it keringen zijn onvoldoende voor de grote uitgaven van een verzorgende centrumgemeente. Een en ander houdt volgens burgemeester Lockefeer in, dat ook het subsidiebeleid van de gemeente zelf aan bepaalde nor men gebonden zou moeten worden. Evenals velen van zijn Zeeuwse collega's schaarde ook de burgemeester van Hulst zich „tot in den treure", zei hij zelf in de rij van hen. die de toegewezen bouwvolumen onvoldoende vinden. Zeer binnenkort hoopte hij de raad voorstel len aan te bieden inzake het ratiobouw- plan in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. In verband met de bevolkingsgroei van Hulst <70 in 1963) en de zijns inziens onredelijke verdeling van woningen wees hij op een uitspraak van drs. M. C. Verburg in de P.Z.C. van 11 januari jl. namelijk „Als bewezen wordt, dat zonder grote toewijzingen een gemeente toch sterk groeit, moet die groei met wonin gen worden begeleid". Hulst is sinds 1940 met bijna 50 procent gegroeid, aldus burgemeester Lockefeer in zijn nieuwjaarstoespraak tot de raad. MIDDELBURG Causerie voor leden A.R.-statencentrale Het Tweede-Kamerlid mr. W. Aantjes zal zaterdag 8 februari in hotel „De Eendracht" te Middelburg een causerie houden voor de leden van de plaatselijke A.R. statencentrale. De bestuursverkie zing brengt het aftreden van de heren J. S. Hoek en J. Kwekkeboom, die her kiesbaar zijn. De heer K Sanderse. die eveneens aftredend is, stelt zich wegens vertrek niet meer herkiesbaar. VLISSINGEN Op vrijdag 6 maart zal de Vlissingse raad een excursie maken langs verschil lende objecten, die onlangs gereed zijn rekomen of die nog in aanbouw zijn in !eze gemeente. Onder meer staan op het programma: het nieuwe stadhuis, de nieuwe gemeentewerkplaatsen aan de Glacisstraat, de nieuwe sociale werk plaats en enkele pompstations. Ook zal een bezoek worden gebracht aan de brug in Pauwenburg. waarbij deze brug dan de naam van wijlen de heer M. A. van Poperlng, oud-wethouder van Vüssingen, zal krijgen. Lezing voor N.C.V.B. Dinsdag hield de afdeling Vüssingen van de N.C.V.B. haar maandelijkse ver gadering onder leiding van mevr. v. Mourik-v. Rij. Spreker op deze bijeen komst was ds. Y. v. d. Schoot uit Vüssin gen die een lezing hield over „Rome- Reformatie. Na afloop was er gelegen heid tot het stellen van vragen. Hiervan ■erd dan ook gebruik gemaakt. Er wer den 5 nieuwe leden ingeschreven. De volgende vergadering werd vastgesteld op 27 februari, dan zal het 40-jarig jubi leum worden gevierd. Herdenkingsdienst In de Ned. Herv. Kerk te Aagtekerke zal zondag in de avonddienst van 7 uur het 30-jarig bestaan van de afdeling der C.J M.V- worden herdacht door de plaat selijk predikant ds. Duïsterhof. AAGTEKERKE V.V.V.-jaarvergadering Onder leiding van haar voorzitter, de heer C. Minderhoud hield de V.V.V. Aagtekerke haar jaarvergadering in ca fetaria P. Kodde. Uit het jaarverslag de penningmeester de heer A. Ver- hage en de heer C. Klap, secretaris, bleek het aantal overnachtingen met niet minder dan 30 pet gestegen te zijn ondanks de uitzonderlijke slechte zomer van 1963. De contributie- en bijdrage regeling bleven voor 1964 ongewijzigd, nl. 5 en 0,05 per overnachting. Het aantal leden steeg met 3 tot 38 en het aantal beschikbare plaatsen met 12 pet. De leden werden gewaarschuwd de prij zen niet, immer hoger te stellen, maar meer aandacht te besteden aan de ver houding tussen de prijs en het: geboden comfort. Voor 1964 slaan in het zomerseizoen weer een oriëntatierit, een lampionop tocht. enkele concerten cn een fotowed strijd voor de gasten op het programma. De heer De Regt, administrateur van de Prov. Vereniging voor Vreemdelingen- erkeer gaf een toelichting op de werk wijze van de propagandacentrale Wal cheren, en plaatste zich nadrukkelijk achter dc wens van het V.V.V.-bestuur tot het doen uitgeven van één algemeen folder voor Walcheren, waaraan de V.V.V.'s eventueel hun eigen inlichlin- genblad en/of wervend folder op nadere aanvrage kunnen toevoegen. Dit zou cel volkomen overbodige onkosten kun- icn voorkomen. Rekening 1963 en begro ting werden zonder opmerkingen goed gekeurd. De aftredende bestuursleden C. Minderhoud en A. Verhage werden met grote meerderheid van stemmen herkozen. De heer M. de Smit werd aan gewezen als lid van de kascommissie 1964. De secretaris, de heer C. Klap, leverde ter besluite een voorzichtige bijdrage tot goede verstandhouding tussen gast en gastheer, welke betoog hij verduide lijkte met een aar.tal kleurendia's. Deze in prettige sfeer verlopende vergadering genoot 'n redeüjke belangstelling der le den. VROUWENPOLDER Raad Vrouwenpolder vergadert woensdag Op de agenda voor de vergadering van de gemeenteraad van Vrouwenpolder op woensdagmiddag 5 februari om vier uur, staan onder meer de volgende punten: voorstellen tot wijziging vap de bezoldi- gingsverordening 1963, wijziging van het Ambtenarenreglement, wijziging van de gemeenschappelijke regeling zieklekos- stenvoorziening ambtenaren in Zeeland, wijziging van "de kampeerverordening, wijziging van de begrotingen 1963 en 1964, vaststelling van een premiespaar regeling voor het gemeentepersoneel. het aanvragen en aanvaarden van rijks voorschotten en exploitatiebijdragen voor de bouw van zes woningwetwonin gen. Voorts zal aanbieding van de ge meenterekening 1962 plaatsvinden. UIT HET ZAKENLEVEN Derde juwelierszaak Van de Ree geopend Dc Terncuzense firma Van de Ree heef er vrijdag een derde juwelierszaak bij gekregen. Het is een smaakvol inge richt pand aan de Markt te Middelburg. De liefhebbers van Zwitserse kwa liteitshorloges. gouden armbanden, han gers, colliers, briljanten ringen en nog ■Ie andere waardevolle artikelen kon- ai tot voor kort in de zaak aan de iouwslraat te Terneuzen en sinds vorig jaar in het bedrijf aan het Vlissingse Bellamypark terecht. Sinds vrijdag is in hot hartje van Mid delburg weer een nieuwe mogelijkheid geschapen om een zaak te Dezocken vaar men een ruime keuze kan maken it moderne sieraden. In de drie weken, at er in de winkelruimte verbouwings werkzaamheden zijn verricht, werden slechts weinig veranderingen aange bracht. Wel besteedde men veel aan dacht aan de plaatsing en inrichting van •itrines en etalages, die tot in de puntjes erzorgd zijn en waarbij men bij liet be kijken "ervan een indruk krijgt van bel geen er in het op de moderne tijd inge stelde juweliersbedrjjf zoal te koop is. EINDLESSEN „ZEEUWSE BLOEMBOLLENVAKSCHOLEN Binnenkort zuilen in West-Noord-Bra- l»ant en op Zuid-Beveland respectie velijk te Steenbergen en Krabbendflke de lopende cursussen van de vakscho len voor bloembollenteelt worden afge sloten met de uitreiking van de diplo ma's aan ongeveer 45 cursisten. Voor door het volgen 1 zal een nieuwe leergang zo spoedig mogelijk van start gaan. Onderricht wordt gegeven in theoreti sche vakken als bodemkunde en bemes tingsleer, plantkunde en ziektebestrij ding. tuinbouwtechniek en tuinbouweco- nomie, Deze vakken worden zoveel mo gelijk op de ervaringen in de bloembol lenteelt gericht. De hoofdschotel wordt gevormd door de teelt zelf, zowel In praktijk als theorie. Er zullen ongeveer 60 lesdagen zijn: elke week één dag. In het hoogseizoen zullen enkele weken geen lessen worden gegeven. Wat de plaats betreft, richten de vakscholen zich op een centraal punt, dat voor de cursisten goed bereikbaar ZUID-BEVELAND Dammen De leden van de damclub „Kapelle" speelden weer enkele partijen voor het persoonlijk clubkampioenschap. De uit slagen zijn: J. J. GansemanH. A. v. d. Vrie 1—1, J. C. van Liere—J. de Neef 1—1, C. van Liere—Iz. op 't Hof 1—1, C. v. d. Vliet—C. Sulsters 2—0. A. v. d. SchraafC. Blankenburgh 2— 0. Technische commissie V.Z.O.S. De gymnastiekvereniging „V.Z.O.S." U Yerseke heeft de technische commis sie als volgt samengesteld: directeur de heer P. J van Boven; leden: de dames van de Plasse, J. A. van der Jagt, S. E. de Regt, M. C. van Boven, M. J. Stob- belaar-Nolet en de heer M. van Ast. N.C.V.B. bijeen De afdeling Nieuwdorp van de N.C.V.B kwam dezer dagen in vergadering bij een onder leiding van de presidente, mej. J. M. Dikkenberg. Zij opende deze vergadering met een korte meditatie. De spreekster van deze avond, mevrouw M. Davidse-Meyers uit Nw.- en Sint- Joosland, sprak over „De christenvrouw en haar geld". Op 14 februari zal de wereldgebedsdag worden gehouden. Op 27 februari zal ds. M. V. J. Craene te Baarland spreken. Hij zal dan spreken over het onderwerp „Rome en Refor matie". NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Vergadering N.C.V.B. De N.C.V.B. te Nieuw- en Sint-Joosland hield dezer dagen haar vergadering on der leiding van de vice-presidente me vrouw Davidse. Spreker voor deze avond was de heer Overduln met als onder werp „Het werken met gebrekkige lichamelijke kinderen". De opkomst was zeer goed. Jaarvergadering bond bejaarden De algemene bond van „ouden van da gen", afdeling Nieuw- en Sint-Joosland komt dinsdagmiddag in jaarvergadering bijeen in het verenigingsgebouw in de Kerkstraat. Bij de verkiezing en herbe noeming van besturusleden is de heer J. Joosse aftredend en herkiesbaar. Mededeling aan de raad Realisering mogelijk nog in dit jaar „In een prettige en constructieve samen werking met de kerken, de chr. woning stichting en de beide aannemers hebben we een plan gemaakt voor de bouw van acht bejaardenwoningen en aangezien de bouwcapaciteit hiervoor ter plaatse aanwezig is, zullen we ervoor vechten om ook deze woningen in 1964 gereali seerd te krijgen". Dit zei waarnemend- burgemeester A. de, Kam van Seroos- kerkc (W.) bij aanvang van de open bare gemeenteraadsvergadering, welke vrijdagmiddag werd gehouden. Dc ningen zullen aan dc Vroonstraat v den opgetrokken. Tevoren had hij nog stil gestaan bij de ontvolking van het platteland, die vol gens de burgemeester de laatste tien ja ren mede veroorzaakt wordt door het distributiestelsel van de toewijzing van bouwvolume. „Door het creëren van een doorlopende bouwstroom afgestemd op de bouwcapaciteit van de plaatselijke aannemer-s zouden we ook dit jaar meer kunnen realiseren dan ons in eerste in stantie is toegewezen. Zoals bekend be treft het hier zes woningen, namelijk drie premiewoningen en drie woningen in de vrije sector". WINSTPUNTEN konden worden behaald noemde de gemeester onder meer het gereedkomen van de Noordweg, de Dorpsstraat en de Vrouwenpolderseweg, de invoer van uni forme huisvuilemmers en het grondige herstel van het gemeentelijk verenigings gebouw. Ook schetste de heer De Kam het veranderende beeld van de gemeen te. Het slopen van enkele woningen aan de Noordweg en het bouwrijp maken van de verlenging van de Vroonstraat is een vervolg op net streven om eigen mensen in "de gelegenheid te stellen in het dorp te blijven wonen. In 1963 wer den niet minder dan 56 bouwvergunnin gen afgegeven. Er kwamen twaalf nieu we woningen gereed, namelijk zes wo ningwetwoningen cn zes in de particu liere sector. Momenteel zijn nog particuliere woningen Ln aanbouw. Na moeizaam onderhandelen kon voorts met de P.T.T. overeenstem ming worden bereikt over de bouw van een postkantoor met woning. Het complex zal mogelijk in mei in gebruik kunnen worden genomen. „Dat dc gemeente Sei-ooskerke", zo merkte de voorzitter op, „nog eens een woonforensenbelasting zou invoeren had den wij tien jaar geleden niet durven voorspellen, maar de feiten maken het gewenst. In de sector van de toeristi-' sche ontwikkeling bedroeg het aantal geregistreerde overnachtingen ln 1963: 16.000 tegenover 10.500 in 1962". In zijn overzicht memoreerde de burge meester ook nog het. overlijden van oud wethouder A. Goedbloed op 22 april van het vorig jaar, evenals het heengaan van gemeentewerkman De Later. „Over de reeds jarenlang slepende gemeentelijke herindeling van Walcheren zijn geen nieuwe gezichtspunten naar voren te brengen Wij zullen hier geduldig moe ten afwachten", aldus de burgemees ter. Namens de raad bedankte wethou der G. Christiaanse de voorzitter voor de uiteenzetting. Behoudens het voorstel tot aankoop van diverse percelen grond ter realisering van het uitbreidingsplan leverden ande re agendapunten weinig stof tot gesprek op. Sprekende over de nog lopende on- dehandelingen met andere huiseigena ren sprak de burgemeester de hoop uit, dat men niet tot een onteigeningsproce dure zal behoeven over te gaan. „Wij blijven dan ook nog wel goede vrienden maar toch heeft deze kwestie iets naars", aldus de voorzitter. KOUDEKERKE De opperwachtmeester der rijkspolitie te Koudekerke, de heer J. A. Ardonne, is onlangs begonnen met het geven van een verkeerscursus voor volwassenen. Ongeveer 25 deelnemers hebben zich hiervoor laten inschrijven. Aan het eind van de cursus zullen de deelnemers aan de hand van verkeerstrips kunnen aan tonen, wat zij geleerd hebben. De heer Ardonne heeft vroeger reeds in Nieuw er- kerk en Biervliet dergelijke cursussen gegeven. VEERE Vergadering N.C.V.B. Op een dezer dagen belegde vergadering sprak ds. De Craene van Baar voor dé leden van de N.C.V.B. te Veere over het onderwerp „Rome en Reformatie". Met belangstelling werd er geluisterd naar het boeiende betoog van de spreker, die de vei-schillen tussen Rome en de refor matorische christenen aantoonde. Dc volgende bijeenkomst, wordt gehouden op 14 februari, na de vrouwenwereldgebeds- Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 30 Jan.: Ursula Peters van Antwerpen. Nelly G van Ant werpen. Atca van rede. Wilja van Ant werpen. Vlissingen vertrokken ojj 30 jan.-. Ursula Peters naar Birkenhead. Gepasseerd naar Antwerpen óp 30 Jan.: Brandaris van Aberdeen. Erebus van Ports mouth. Ritornel van Shoreham. Vijgendam van Ipswich. Virgo van Londen. Aline van Par. Neder Rhone van Barcelona. Pio neer van Par. Dutch Master van Grange mouth. 31 janSporoma van Dordrecht. Repeto van Cork. Raket van Rotterdam. Corsica van Queensborough Seawyf van zee-Terneuzcn. Tasman van Londen-Sas van Gent. Gasselte van Little Hampton. Wartena van Par-'ferneuzen. Zephyr van Hayle-Gcnt. Gepasseerd van Antwerpen op 30 jan.: Fivel naar zee-rede. Giessenkerk naar Marseille. All naar Dublin. Inspecteur Mellema naar Plymouth. Europa naar. Engeland. Alnitak naar Rotterdam. Minerva 2 naar zee. Ilen- rica Thekla naar zee-Gent. Taurus naar Londen Johanca naar Liverpool. Celebes naar Rotterdam. Meeuw naar Dublin. 31 jan.: Jetty naar Cork. Alert naar zee. Pe gasus naar Dublin. Willcmyn naar Cork- Geut Herta naar Belfast-Terneuzen. Silva Plana naar Rotterdam. Energie naar Rotter dam. Atphard naar Rotterdam Breda naar Amsterdam Martini naar Gyon. Barbara naar Fredcricia. UITBREIDING VAN HET SANERINGSPLAN ANGST voor „het spookbeeld van ruïnes" in dc oude binnenstad van Vlissingen beïnvloedde gistermiddag weer de discussies in de raad van deze gemeente. I)at was bij het voorstel om bet saneringsplan eerste fase aan te vullen met het Spuistraatplan. In grote lijnen komt dit plan er op neer, dat in de toekomst de huizenrijen aan beide zijden van de Spuistraat zullen worden gesloopt en dat de wanden van de Molen straat en de Noordstraat de „begrenzing" zullen zijn van deze sterk verbrede Spuistraat. De woordvoerders van alle fracties lieten een waarschuwende stem horen: er zijn in de huizenrijen in de oude stad al vele „gaten", daarom moeten er in de Spuistraat niet ook nog ruïnes bijkomen. Zo mogelijk moet op een gegeven moment een heel blok te gelijk verdwijnen. Wethouder I". G. Smit kon de raadsleden echter ge ruststel hm: „We zullen niet in het; wilde weg laten slopen, maar syste matisch". Meer parkeerruimte in de oude binnen stad wilde de eerste spreker over dit on-' derwerp, dc heer P. Bikker (c.h.), uiter aard niet afwijzen, maar wel stelde hij, dat dit niet tc-n koste moest gaan van het stedebouwkundig schoon: „We hebben al gaten genoeg in de oude binnenstad", 20! stelde hij. Dc heer E. de Priester (p.v.d. a.) achtte hot juist, dat de raad rechts-! kracht geeft aan de rooilijnen in dit ge deelte van het saneringsgebied: „An ders komen er straks wellicht weer bouwwerken, die mettertijd weer in het bezit van de gemeente moeten komen". Ook hij drong er op aan niet overal wil lekeurig panden te slopen. Ten slotte vroeg hij nog zo spoedig mogelijk met een detailplan in de raad te komen, een plan dus, waar op de breedte van de trottoirs, de grootte van de parkcerstroken enzo voort staat aangegeven. Dit zegden ethoudcr Smit en burgemeester mr. B. Kolfï toe. Kalmerend Nadat ook de heer H. van Rooijen nog had gesteld, dat een toezegging om niet op korte termijn onmiddellijk rigoureus te gaan slopen voor de be woners van de Spuistraat „kalme rend1' zou werken, kwam de heer E. T. Oosterhuis (v.v.d.) met een sugges tie. Eerst wees hij er op, dat nog slechts vijf jaar geleden het eerste pand in de Spuistraat werd aange kocht en dat b en w op een vraag van hem toen hadden geantwoord, dat de realisering van het Spuistraatplan nog wel 60 jaar kon wachten. De ont wikkeling gaat dus kennelijk veel sneller „en het. is ook wel beter zo", aldus de heer Oosterhuis. Vervolgens kwam hij met zijn suggestie: „Is het niet beter bijvoorbeeld eerst de westkant van de Molenstraat, die toch de wand van de nieuwe Spuistraat ordt, te verfraaien cn dan pas de west kant van de Spuistraat af te breken?". /rocg hij. Daarna zou men hetzelfde systeem aan de andere kant bij de Noordstraat kunnen toepassen. Wethouder Smit liet echter weten, dat de eerste nieuwe ontwikkeling te ver wachten is tussen de Torenstraat (naast de Hema) en de Noordstraat. Daar moet de Spuistraat dus in de eerste plaats vrijgemaakt worden. Vervolgens zal men ■an die kant uit naar het Bellamypark verken. Overigens wees hij er op, dat er pas afgebroken zal worden als in de ach terliggende Noordstraat of Molenstraat nieuwbouw tc verwachten is. van de Korte Zelke in een isolement zaL komen te liggen. Burgemeester Kolff wees er echter op, dat de verlengde Mo lenstraat een functie zal kunnen krijgen als toegangsweg. Daarna ging de raad akkoord met dit Spuistraatplan- Pensiontarieven De heer Van Leeuwen (a.r.) wilde weten of het juist is de pensionprijzen van het bejaardentehuis met 7 procent te verho gen. Als namelijk het ministeriële stand punt gevolgd wordt, kan er slechts een verhoging komen van 4 procent. Dit raadslid wets er op, dat slechts de helft van de 10 procent loonsverhoging in de prijzen mag worden doorberekend. Als men bij die 5 procent nog voegt de ge stegen kosten van de levensmiddelen dan komt men. zo stelde de heer Van Leeuwen, inderdaad juist aan een ver hoging van 4 procent van de pension- prijzen. Burgemeester Kolff attendeerde dc heer Van Leeuwen er op. dat het be jaardentehuis geen winst maakt, dat dus de resterende 5 procent loonsver hoging niet uit de winst, zoals bij particuliere bedrijven, kan worden bekostigd. Daarom meende hij. dat cr reden genoeg was de minister te vra gen toestemming te verlenen voor een verhoging van 7 procent van de pensionprijzen. Stadhuiskrediet Het voorstel een aanvullend krediet van 320.500 te verlenen voor de bouw van jhet stadhuis pa- eröe als een hamer- I stuk de revue Wel kwam er een opmer king b:j een vocrs'.el over de aanleg van een rijwiel- en voetpad langs een ge deelte van de Burgemeester Van Woeldc- rcnluan naar Pauwenburg. De heer G. Geldhof (p.v.d.a.) wees cr namelijk op. dat deze weg in feite een autosnelweg :- Daarom moeten er aan beide kanten fietspaden komen, omdat het oversteken door fietsers van deze weg (vooral in het drukke zomerseizoen) levensgevaarlijk is Wethouder Smit liet weten, dat het tweede rijwielpad er zeker zal komen, maar dat kan nog wel een jaar duren. Premiewoningen Tijdens de rondvraag attendeerde dc heer VI. I'. Hamerlinck (k.v.p.) b. en w. op het feit, dat een Vlissingse aannemer (die hij overigens in het openbaar niet met name kon noemen) in de tweede helft van 1964 kan aantonen, dat hij ca paciteit heeft om 70 a 80 woningen te bouwen. In dit verband vroeg hij b. en w. te stre ven naar een toewijzing van premïewo- ningen. Er zijn namelijk bij het Bouw fonds van Nederlandse Gemeenten 280 Vlissingse .-.anvragen. waarvan er 70 a 80 direct kunnen bouwen, mits er ver gunningen komen. „Noem ons straks de naam van de aannemer en we zullen ons best doen", zei burgemeester Kolff. Isolement Nadat de heer S. J. Adriaanse (k.v.p.) had opgemerkt „Sloop niet te vlug. maar wel alles tegelijk", het de heer C. C. Verheul (p.v.d.a.) weten het te betreuren, dat er nog geen definitief plan is voor de overgang van de Spuistraat naar het Bellamypark. Wethouder Smit vond dit in dit stadium echter niet erg en zegde toe, dat het plar. er mettertijd zal ko men. Ook meende de heer Verheul, dat de Zeemanserve door het verdwijnen Benoeming rijkspolitie Opperwachtmeester W. Noordenbos te IJzendijke is benoemd lot plaatsvervan gend groepscommandant te Westkapelle. Dit met ingang van 15 februari. VEILING V.V.ZJ5. GOES 31 Januari Groenten: per kg: Prei All 36 47 Witlof AI 53—64, AU 49—55. 31 50. BU 40—46, afwijkend 11—42 Spruiten Al 70. All 41—60. BI 43. Bil 29—36. Rode koo! BI 6-8. Witte kool 22 Groene savooiekool II 2223. Boerenkool I 2628- Gele savooiekool II Koolrapen 5. Aardappelen 1012. Breekpeen BI 4—7, Cl 7. Uien II 4. VEILING ST.-MAAItTENSDIJK. kleine erwten 4017, schokkers 4055, brui- Tarwe 31—33.50. gerst 25—28, haver 24—25, kleine erwten 4047. schokkers 4055, bruln- ne bonen 80110, maanzaad 5565. VEILING STAVENISSE. 31 januari. Uien: middel 510.40. bonkc-n '.3. drielingen 3 30350, pickiers S.50, stek 1.70. Aanvoer 70 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM 31 januari. Prei 35—75. Witlof 14—68. Breek peen 28. Waspeen 27—38. Spruiten 15—1.41. Rode kool 4li13. Witte kool 4(4—8. Sa vooiekool 3455. Boerenkool 3036. Kroten 49. Gele kool 1415, Koolraap 8, Schorse neren 25—60. Goudrenetten 2743. Saint Remy 4519. Golden Delicious 1342. VEILING ROTTERDAM. 30 januari. Aardappelen 11—14. Andijvie 32 112. Rode kool 615. Gele kool 1425. Groe ne kool 32—43. Boerenkool 31—56. Veldsla 290310. Stoofsla 3934. Spruiten IA 7202. UA 50—61, IB 82—89. UB 34—49. ID 66—92. geschoond 85—129. Prei 64—134. Selderij 10— 30. Grote peen 411. Uien 7—33. Uien ge schoond 12—18. Witlof IA 66—96. IIA 55—72. IB 54—66. IIB 46—61 per kg. Aanvoer 52.000 kg. Cox d'Orange IB 60. IIA 45—87. IIB 23. Jonathan IAA 42—47, IA 34—48. IB 24—32. IIA 29—36 Goudrenetten IAA 3949. IA 37— 44. IB 32—39. IC 28—34. IIA 37—44. UB 24— 35. UC 18—22 Winston IAA 83—89. IA 49—71. IB 28—43. Golden Delicious IAA 46—08. IA 39—64. IB 25—53. IC 22—32. IIA 33—46, IIB 23-35. IIC 22—26. Conference IA 58-67. IB 51—54. IC 40—42. St. Remy IAA 48—50, IA 47—4S. IB 43—49. IC 42—47. IIA 46—49. Lom- bart Calville IAA 41—46. IA 36—39, IB 26—SO per kg. VEILING „WALCHEREN» G.A. MIDDELBURG 31 januari. Aardappelen: Bintjes, grote 10. bonken 12. Fruit: Saint Remy 70-80 42, 60-70 40. III grot 38—44, UI fijn 35—36, kroet 19—32. Winston 63-70 49. C0-6S 30. I1D 20 Goudrenetten 30 3910. 75-30 28, 70-75 37. 65-70 32—39. IID 25—29. UI grof 35-37, UI fijn 30. kroet 27. Jonathan 75-80 28. 70-75 13—33. 65-70 14—30, 60-65 1226. 55-60 16. UD 10—14, m grof 10—25. 11! fijn 10—14. kroet 10- Golden De licious 70-75 46. 65-70 33—38. 60-65 25—29. IID 17. UI grof 12—26. III fijn 10—20. kroet 14. Groenten: Boerenkool 16fll. Uien 413. Rode kool 4,80—11. Peen 3—13. Spruiten, schoon 66—124. Kroten per kg 713. Savooie- kool 43. Prei 24—55. Witlof 40—72. Spruiten 35—80. Glasveldsla 114—247. VEILING TERNEUZEN Knolselderij 5—7. Peen I 12. Savooiekool 23— 33. Boerenkool 2533. Breekpeen 7. Waspeen '•6—17. Prei AH 40—51. B 23—32. Knolselderij V Spruiten 37—62. Uien 5—8. Witlof A 59— 5. All 4164, B 54—62. BU 46—53. afwij kend 24—45. Appelen: Golden Delirious I 75 65—'73, I 70 61—75, I 05 40—55. I 60 30—34. II 80 55—65. II 75 54-69. II 70 50—70. U 65 35—42. II 60 27—32, IID 1119, iri grof 19—34, IU fijn 13—18. Winston I 75 60—73. I 70 67—75, I 63 39—63. I CO 3030, I 55 17—25. II 75 48—61, II 70 48—65. II 65 40-49. n 60 19—28. U 55 14—23. II grol 21—24. Jonathan I 75 40—45. I 70 39—40, 65 34—40, I 60 27—34. II 75 24— 30. U 70 25—35. II 65 25—50. II 60 19—20. IID 1015, III grof 3525. UI frjn 1315- Goud renetten UI grof 45, IU frjn 16. ZONDAG 2 FEBRUARI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 7 ds. Duïsterhof, Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Abbringh, Biggekerke 9.30 ds. Odé, 2 ds. Kwast. Domburg 10 ds. Duk, 7 ds. hout, 2.30 ds. Streefkerk. Vrouwenpol der: 10 en 2.30 ds. Bosman. Westka pelle: 10 ds. Pontier, 2.30 ds. Boonstra. Vlissingen 9.30 ds. D. Ringnalda, 5 ds. A. G. Kornet. De Kok, Gapinge 10 ds. De Boer. Grijps- Gereformeerde Kerk (Vrygeui.) Sou- kerke 10 mej. ds. Valk, 2.30 ds. Odé, I Dur=: 9-30 ds. Wiskerke. Vrouwenpol- Kieverskerke 2 ds. Wicringa, Koudeker ke 10.30 ds. Altena, 7 ds. v. Herwaar den, 7 <is. Rothfusz, Lammerenburg, 't Zand 10.15 ds. Van Herwaarden. 10.15 jeugdk., 7 ds. Altena, Meliskerke 230 mej. ds. Valk, Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Van Boven (H.D.j. 7 ds. Enker, Engelse Kerk 10 ds. Van Santen (jeugd- k.j, Koorkerk 10 ds. Van Beek, Oostkerk 10 ds. Nauta, Nieuw- en St.-Joosland 10 ds. v. d. Schoot, 2.30 ds. Kloosterman, Souburg Kerk 10 ds. Kloosterman, 7 ds. Brummelkamp, West 9.30 ds. Den Toom, Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard, Ritthcm 9.30 en 11 ds. Nennie, Seroos- kerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind, St.-Lau- rens 10 ds. Kok, 2.30 ds. Duk. Veere 10 Wieringa, Vüssingen St.-Jacobskerk ,1c L",un r -I j c 10 ds. Kwast I.H.D.). 5 ds. v. d. Schoot, 'l Anker 10.15 jeugdkerk, Johanneskerk 9.30 ds. Rthfusz, 7 ds. v. d. Schoot, (jeugdd.), Bejaardentehuis 7 ds. Ha mel, Vrouwenpolder 2 ds. De Boer. Westkapelle 10 en 2.30 ds. Oosthoek (H.D.), Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Van Dullemen. Eglisc Wallone. Middelburg 10.30 Pas teur Caban is. Filadcifia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in N'ed. Middelburg (Bo- gardzaai) 10 en 2.30 en 7 leesci. Herv. Evang. Westkapelle 9.45 leesd. Adventskerk (zaterdag) Vlissingen 9 ds. Rcllh, 10 bijbelstudie. Middelburg 10 bijbelstudie. 11 ds. Reith. Volle Evang. Gem. Middelburg 10 dienst Geref. Kerk. Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Oegema. Domburg: 10 as. Boon stra, 2.30 ds. v. Wilgenburg. Gapinge: 9.30 cn 2 ds. Boot. Grijpskerke: 10 en 2.30 kand. Juch. Koudekerke: 9 ds. Streefkerk, 2.30 ds. Elshout. Melisker ke: 10 en 2.30 ds. Meijer. Middelburg: Hofpleinkerk: 9.30 ds. v. Wilgenburg. 2.30 ds. Suurmond. 7 ds. Brederveld en ds. Ringnalda. Noorderkerk:. 9.30 ds. Suurmond. Ontmoetingskerk: S.45 ds. -. Til. 5 ds. van Wilgenburg. Gasthuis- kerk: 7.30 ds. Oegema Souburg: 9.30 .30 ds. Brederveld. Oostkapelle: 10 en 2 30 ds. Gommer. Serooskerke: 10 en dierenartsen. 2.30 ds. Wouwe S -Laurens: 10 en Walcheren: dokter R. M. Barkema te Mld- .30 ds. van Ulden. Veere: 10 ds. Els-dciburg. tel. 01180—3118. der: 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren. Vlissin gen: 4.30 ds. v. Beveren. Gereformeerde Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke" 9.30 en 2.30 leesd. Middelburg: 9.30, 2 en 6.30 leesd. Oostkapelle: 10 en 2.30 leesci. Wissingen: 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. 6 februari 7.15 ds. Karens. Westkapelle: 9.30, 2 en 6 leesd. Zoutelande. 9.30. 2.30 en 7 ds. Zijderveld. Chr. Geref. Kerk. Middelburg: 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Vlissingen: 9.30 leesd., 5.30 ds. v. d. Molen. Ver. v. Vryz. Herv. en Rcmonstr. Kring. Middelburg: 10 ds. v. Beek. Vlissingen: 10.15 ds. Hommes. Evang. Luth. Gemeente. Middelburg: 11.15 ds. ten Rouwelaar. Vlissingen: 9.45 ds. ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente. Wissingen: 10 ds. Nokhenius. Hersteld Apost. Zendingsgemeente. Vlissingen Bakkersgang)10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg: 10 en 7.30 samenk. o.l.v. kapt. Betgen. Vüssingen: 10 en 7.30 samenk. o.l.v. kapt. Ruijsinlc. Herv. Geref. Gemeente. Vlissingen: 10 en 5.30 dhr. de Ridder. Bethel Pentecostal Temple. Vlissingen: 3.30 dhr. Davids. WEEKEINDDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter J. Z. S. Pel. Rouaar.se- kaai 11. tel. 2585. Apotheek: A Ringeling, Lange Delft 133, tel. 2538. Wijkverpleegster: zuster H- Zuierveld, Maasstraat 24. tel. 2025. Vlissingen; dokter C. C. Sluijter. Juliana- laan 9. tel. 2225. Apotheek Vlissingen: J. H. Tan-Meyer. Scheldestraat 26. tel. 2025 So- rooskerke. Veere en Oostkapelle: dokter J. W. Ooste.-hoff. Markt A 155 te Veere, tel. 01181271. Westkapelle. Zoutelande. Koude kerke en Domburg: dokter M. Huygens, Dc Caserabrootstraat 26 te Westkapelle. telefoon 01187—234. Nagekomen advertenties Heden nam de Here tot Zich. onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder. PIETERNELLA STURM, weduwe van J. van Leerzem, in de ouderdom van 88 jaar. Namens de kinderen, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen. G. van Leerzem. Middelburg. 31 januari 1964. Branderijmolengang 22 Condoleantiead res Molenwater 137. De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 4 februari 1964, vanuit het Rust huis om 1.30 uur. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, zacht er. kalm. na een langdurig geduldig ge dragen lijden onze lie ve moeder, behuwd- en grootmoeder, JOHANNA DEKKER weduwe van Marinas van Stel op de leeftijd van 64 jaar. Kattendijke: S. Wisse-van Stel. F. Wisse. Jan en Rien. Wemeldinge: M. van Stel. A. van Stel- Hamelink. Hannie en Cobi. Rilland-Ba th: Jac. van Stel. A. van Stel- Adriaanse. Anita. Wemeldinge: Jannie en Leen. Wim en Hennie. Wemeldinge. 31 januari'1964. Zandweg 19. De begrafenis zal plaatshebben op dins dag 4 februari a.s. om 13 30 uur op de alge mene begraafplaats te Wemeldinge. Vertrek vanaf het Ned. Herv. Jeugdgebouw om 13 Zondagdlenst Taxi's Middelburg TRIO TAX, telefoon 2<O0 BLANKER, teleloon 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5