PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT AFREMMENDE MAATREGELEN OP KORTE Investeringsaftrek en vervroegde afschrijving vanaf nu geschorst TERMIJN Westduitse minister Krüger vraagt ontslag V.S. bereid soldaten te zeilden Nazibeul MENGELE woont in Paraguay Vlissingen in „geforceerde positie" door te lang uitblijven herindeling REGERING EN STICHTING VAN DEN ARBEID WERDEN HET GISTERAVOND LAAT NA LANGDURIG BERAAD EENS: Bonn besliste nog niet over eieren The Beatles" Vandaag... Kwestie Cyprus Concentratie Teleurstelling over wegaanleg naar Zuid-Sloe Iipnniipren Geen goedkeuring voor vrije huizen boven f 30.000 207e jaargang - no. 27 WAARIN OPGENOMEN DE M IDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. v Walstraat 58- 2911; Zierikzee: red. tel. 2425, d.e.VeHe- Fu B' den Boer en w de Pa?ter Hoofdredactie W Leertouwer en O. A. de Kok. Abonnementsprijs 75 cent per week. 9.76 per kw. tel 23.i5 (b.g.g. red. 3508, adv 3647/3643; Middelburg: Markt 61, 3841 ibg g. red 2078/3169. adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel 6140 <b. g g. r 2091 Adv pr ct mm. Min. p. ad v. 430. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (ma*. 8 regels) 32 ct. p. regel (min. 1,® ranco per post 10,— p kw Losse nummer» 16 ct Bureau»: Vlissingen. 7853, adv 6213); Oostburg: tel. 2396; Terneuzen: Araenaalstraat 2. tel. ,3rleven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C Middelburg. Zaterdag 1 februari 1964 Politie makt bij „Zo is bet" Pagina 3 (Van onze Haagse redactie) Naar wij gisteravond laat uit officiële bron vernamen was er tot op dat tijd stip door de Westduitse regering geen besluit genomen de Europese commissie te Brussel toestemming te vragen tot toepassing van de vrijwaringsclausule voor de eierinvoer. De Duitse ministerraad was over de kwestie gisteren in vergadering bijeen. Maandag komen de ministers van land bouw en van buitenlandse zaken van de E.E.G.-landen in vergadering bij elkaar. KOERS RANGER GECORRIGEERD Een signaal vanaf het satellietwaarne- mingsstalion in Goldstone in Californië heeft de Amerikaanse ruimtesonde Ran ger VI naar men hoopt weer in het spoor gebracht en het toestel zal waar schijnlijk zondag tegen het oppervlak van de maan te pletter slaan na eerst tot op het laatste ogenblik foto's van de maan te hebben genomen. Dr. William Pickering van het straal- voortstuwingslaboratorium in Pasadena (Californië) zei dat het nog vele uren zou duren om te kunnen vaststellen of de Ranger nu in de juiste baan is, nadat gebleken was dat het ruimtevaartuig de maan op een afstand van 1000 kilome ter zou passeren. Onder voorzitterschap van minis ter-president mr. V. G. Af. Marijnen, die donderdei/avond vervroegd van zijn Oostenrijkse vrintersportvakan tie in Nederland terugkeerde, is de ministerraad, die donderdag tot diep in de nacht bijeen xoas ge weest, vrijdagochtend in de Treves- zaal weer bijeengekomen. De vice- premier mr. B. W. Biesheuvel, haal de mr. Marijnen af in diens kabinet. Foto: Mr. Martjnen en mr. Biesheu vel verlaten het kabinet van de eerste minister op weg naar de Tre- (Van onze Haagse redactie) De regering en de Stichting van den Arbeid zijn het gisteravond laat eens geworden over een aantal maatregelen, die moeten voorkomen, dat de risico's voor de werkgelegenheid bijzonder groot zullen worden. De regering en de stichting zijn het eens over de wenselijkheid, dat de loon politieke arbeid zo dicht mogelijk zal moeten aansluiten bij het loonakkoord, dat in oktober tot stand is gekomen. Daarnaast acht de rege ring op korte termijn een aantal maatregelen nodig. Deze maatregelen zijn: 1. De temporisering van de overheidsinveste ringen, met inbegrip van de gemeentelijke, zal met een half jaar worden verlengd. 2. Het afbetalingsstelsel zal verder worden af geremd. 3. De investeringsaftrek voor bouwwerken, met uitzondering voor de woningbouw alsmede de vervroegde afschrijvingsmogelijkheid worden met onmiddelijke ingang geschorst. 4. De regering zal het beleid inzake beperking van de rijksgoedkeuring voor bouwwerken, met uitzondering van de woningbouw, voort zetten. 5. De monetaire politiek zal worden voortge zet. Persoonlijke leningen zullen worden te gengegaan in het kader van de algemene kredietbeperking. 6. De minister van economische zaken heeft incidentele maatregelen op het oog tegen het systeem van collectieve verticale prijsbin ding. TIEN PROCENT Wat de loonontwikkeling betreft zei mi nister Veldkamp, dat loonstijgingen, die belangrijk uitschieten boven het percen tage van 10 procent, dat in het loon akkoord is overeengekomen, de risico's voor de werkgelegenheid bijzonder groot zouden maken. Regering en bedrijfsleven zijn van mening, aldus minister Veld kamp. dat deze bijzondere risico's zo mogelijk moeten worden beperkt. Ir. Bosma van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond, wees erop, dat er een overschrijding heeft plaats gehad van het percentage van het stichtingsak koord. We zullen nu uitgaan van de con tracten. die gesloten ziin Dat betekent, dat de werkgevers moeten zorgen, dat de komende contracten binnen die perken zullen moeten blijven. Drs. Roemers van het N.V.V., spiekend namens de drie vakcentrales, zei, dat de komende contracten door de looncom- missie van de Stichting van den Arbeid zullen worden beoordeeld op dezelfde wijze en in dezelfde mate als de con tracten, die tot nu toe de goedkeuring van de stichting hebben gekregen. De drie hierboven afgebeelde meisjes zijn in Engeland ge boren en opgegroeid. Grimas sen en furie worden verwekt door „The Beatles", vier han dige jongens, die de sloppen van Liverpool verwisselden voor een bankrekening en de bewondering van een breed tienerpubliek. Zij vormen een ensemble, waarin behalve de gitaar het haar op de voor grond treedt. Op pagina 13 in het P.Z.C.-zaterdagnummer. Voorts op Pag. 2; Christelijke Prinses Irene- school te St.-Maartensdijk krijgt een andere naam; Pag. 3: De Gaulle vertelt niets Pag. 4: Tholen bracht hulde bij af scheid van „gepensioneerde" bur gemeester en dokter J. Bruynzeel nam afscheid in Wissenkerke; Pag. 6. Jury was grillig, maar Sjoukje zeker van titel. En in het pag. is„Beatlemania. Engc- Innils nieuwste rage'' en ..Alle man'. waarin Bert Haanstra over zijn film aan het uioord is: Pag. 1!,. Letterkundige kroniek, Engeland viert Shukespearejaar en „Onrecht van Place Pigalle"; Pag. 15: „Onze gast", ditmaal dokter Stumphius uit Vlissingen over het Rode Kruis. „Toernooi, trots van ONA". een profiel van de Oostburgse tafeltennisctub van die naam en de reportage „Ani mo voor Bogaerswoning" Pag. 17: Pagina voor de vrouxv met o.7)i. .Jluis aan de Kade", ,.Ju- i oelier kwam van voetstuk", Luipaard op schoot" en ,filond- )es genieten de voorkeuren de kinderkrant; Pag. W: „Concurrentie van de Lange Jan", herinnering bij het Middelburgse droogdok, „Dooi in toneel en literatuur van Sowjet- Unie" en de puzzelrubriek; P"!l2/; „De kerken en de maat schappij" met „Helpen over de grenzen", ,firoeders var Taizé in Nederland" en Stemmen uit de kerken Pag. S3: „Zeven dagen televisie" met de reportage „Li-Li-Fa en het lichtorgél" en een kijkje op een overladen programma. De bouidonen Minister Veldkamp betoogde, dat de regering onverkort vasthoudt aan datgene, wat in de bouwnota is ge zegd. In deze nota zijn twee uit gangspunten opgenomen, nl. ten eer ste de prioriteit van de bouwlonen en ten tweede, dat de algemene uit gangspunten van de loonpolitiek ook voor de bouwvakionen zullen gelden. Een te grote stijging van de bouwlo nen zou repercussies hebben voor de andere bedrijfstakken. Advies De regering steil zich voor na 1 april a.s. een gericht advies te vragen aan de So ciaal Economische Raad over het ii naaste toekomst te voeren sociaal-eci miseh beleid. Daarbij zal de regering haar eigen inzicht geven, nadat zij haar standpunt heeft bepaald. Na het inge- inen advies zal de regering haar ver dere beleid bepalen. n.wwv| vrijd, waarna besprekingen aan vingen over het herstel van de Verenigde Nederlanden. WEGENS ACTIVITEITEN IN DE NAZIT!ID Oostduitsers legden documenten over De wegens zijn politiek verleden geschorste Westduitse minister voor vluchtelingenzaken Hans Krüger heeft, naar te Bonn offi cieel is meegedeeld, thans zijn ont slagaanvraag ingediend. Bonds kanselier Erhard, aan wie de brief van Krüger gericht was, heeft het verzoek, met een advies het in te willigen, aan president Lübke door gezonden. Minister Hans Krüger was geschorst toen verdenkingen waren gerezen tegen zijn werkzaamheden als rechter in l'o- len in de Na/.ityd. Twee Oostduitse open bare aanklagers hadden, nadat Krüger verklaard had nooit doodstraffen of dwangarbeid gehanteerd le hebben tegen voor hem geleide Polen, in Bonn een dos- Uit de overgedragen documenten zou ge bleken zijn dat Krüger in zijn tijd als Duits rechter in het bezette Polen wel doodvonnissen uitgesproken had De minister kreeg een dringend advies, aldus wordt te Bonn vernomen, met spoed een ontslagaanvrage in te dienen. De brief met het verzoek is thans door bondskanselier Erhard ontvangen en doorgegeven aan president Lübke. die de uiteindelijke beslissing moet nemen. De beslissing wordt zeer binnenkort ver wacht. UITLEVERING ONMOGELIJK EENDER BERUCHTSTEN UIT AUSCHWITZ Burgemeester RIJ pat ra van Terneuzen heeft over de hoofden van zijn ge meenteraad heen een ieder, die het maar aangaat (in Middelburg of ln Den Haag) vermaand met de spreuk; „Concen treer!" Aanleiding hiertoe waa het plan van de Oost-Zeeuws-Vlaamse gemeen ten voor rationele woningbouw: mdien deze plannen gericht zijn op de indus triële ontwikkeling van Terneuzen, dan zijn zij onjuist, aldus mr. Rijpstra- Hij verklaarde het volgende: „Het streven zal immers moeten z(Jn, dat de werknemer» voor de In onze gemeente geve*tigde industrieën zoveel mogelijk in Terneuzen worden gehuisvest. Eerst wanneer dit op den duur niet meer mo gelijk zou zijn kan tot een gedeeentrall- neerde politiek worden overgegaan. Pri mair zal echter nodig zijn concentratie en nog eens concentratie Alleen op deze manier kan een sterke centrale stad worden gecreëerd, een stad waaraan niet alleen dc regio maar de gehele provincie Zeeland naar mijn gevoelen dringend behoefte heeft. Een dergelijke stad *al verschillende functies kunnen en moeten f^nntlijn De Verenigde Staten zijn bereid, duizend tot tweeduizend militairen voor drie maanden ter beschikking te stellen van een troepenmacht op Cyprus, samengesteld uit eenheden van N.A.V.O.-landen, mits alle be trokken partijen akkoord gaan met de Amerikaanse voorwaarden, zo hebben Amerikaanse ambtenaren gisteren meegedeeld. De Amerikanen hebben gisteren een plan voorgelegd aan president Makarios van Cyprus en aan Griekenland en Tur kije. waarin wordt aangedrongen op de aanstelling van een bemiddelaar in de kwestie-Cyprus. De Amerikaanse on derminister van buitenlandse zaken Ge- Ball beraadslaagde in Washington met de ambassadeurs van Groot-Brit- tannië. Griekenland en Turkije voordat de Amerikaanse voorstellen werden ge publiceerd. Het plan is opgesteld in ant woord op het Britse verzoek, een week geleden gedaan, om behulpzaam te zijn bij de vredesoperaties op hel. eiland. De in' het plan genoemde bemiddelaar zou moeten worden gekozen door de drie mogendheden die de onafhankelijkheid Cvorus hebben gegarandeerd Groot-Brittannië, Turkiie en Grieken land en zou de goedkeuring moeten ■egdragen van aartsbisschop Makarios n vice-president Koetajoek. Dc bemid delaar zou afkomstig moeten zijn uit een van de landen van de N.A.V.O. met uit zondering van de drie garanderende lan den en de Verenigde Staten. President de Gaulle zou in beginsel een uitnodiging voor een bezoek aan Pakistan hebben aangenomen. Volgens het in Ka li verschijnenende dagblad Dawn, dat zulks meldde, is nog geen datum afge sproken Het bezoek van de Gaulle zal mo gelijk samenvallen met reizen naar andere landen in het Verre Oosten. Het raadsel van de verblijfplaats van de „engel des doods van Ausch witz" de beruchte concentratie kamparts Josef Mengele is op gelost. De gezochte is in Paraguay gevonden. Voor de opsporing van Mengele is door de Westduitse au toriteiten een beloning van 20.000 mark uitgeloofd. I Naar Halin in Frankfort meedeelde, is het bericht over de verblijfplaats van Mengele van het wijdvertakte net van medewerkers van zijn commissie afkom stig en valt niet aan de juistheid ervan te twijfelen. Een ambtenaar van het Westduitse ministerie van justitie zei la ter, dat zijn departement geen mogelijk heid meer ziet, de uitlevering van Men gele door Paraguay te verkrijgen, nu de ze staatsburger van dat land is gewor den. Halin vond het verlenen van het staats burgerschap aan Mengele door de rege ring van Paraguay „volslagen onbegrij pelijk en ook bevreemdend". De regering moet toch op de hoogte zijn geweest van de door Mengele gepleegde misdaden. Een lid van de Internationale Unie van J*et internationale comité van overleven- Voormalige Verzetsstrijders en gedepor- "Jen van de concentratiekampen, een on- teerden. Hubert Halin uit Brussel, deelde derafdeling van de eerder genoemde gisteren in Frankfort aan journalisten mee, dat Mengele kortgeleden het staats burgerschap van Paraguay had verkre gen en vermoedelijk daar als arts werk zaam .is. Halin is voorzitter van de com missie van deskundigen voor nazimis daden van de unie. Mengele wordt be schouwd als een van de hoofdschuldigen van de misdaad in Auschwitz. Hij be hoorde tot de artsen, die op het beruchte perron van het concentratiekamp de niet voor arbeid in aanmerking komende gevangenen voor de gaskamers uitzoch ten. Bovendien wordt hij ervan beschul digd. medische proeven op kinderen en in het bijzonder op tweelmgen te hebben genomen. Hij zou voorts kinderen gedood en vervolgens ontleed hebben. Een Duitse rechtbank in Kassei heeft woensdag Mengele definitief zijn Duitse academische graad ontnomen. I gelijke beslissing van I liversiteit van Frankfort werd I itigd. .Mengele had zijn in Duitsland wonende vrouw hiertegen in beroep laten gaan, zonder dat zijn verblijf plaats daarbij bekend werd. De Westduitse justitie houdt zich al geruime tijd met Mengele bezig. Dc procureur-generaal van de deelstaat Hessen, Fritz Bauer, verklaarde ver-I leden jaar dat Mengele er grote han-i digheid in heeft, door valse paspoor ten en veelvuldige naamsverandering' onvindbaar te bigven. Mengele ontbreekt m de beklaagdenbank van de rechtbank te Frankfort, waar het proces tegen 22 voormalige artsen en be wakers van Auschwitz wordt gevoerd. zal contact opnemen met Para guay. zo kondigde Halin aan. Mengele zou zich in 1943 vrijwillig voor dienst in Auschwitz gemeld hebben, omdat hij daar voldoende materiaal voor zijn me dische proeven op mensen aanwezig achtte. Februari begint met regen (Van onze weerkundige medewerker Aan de periode van tien weken, waarin de hogedrukgebieden re geerden, is een einde gekomen. Plaatselijk onder andere in De Bilt waren december en januari samen met 30 millimeter neerslag de laaste honderd jaar niet zo droog. Boven de oceaan komt een sterke westelijke luchtstroom voor. waar mee depressies snel naar West- Europa trekken. In Engeland steeg de temperatuur vrijdag tot boven 10 gr. Celsius. Februari be gint dit weekeinde zacht met nu en dan regen en een krachtige zuidwesten wind, waarmee de vorst inmiddels naar Rusland is verdreven. AUTOBUS TEGEN TREIN: 22 DODEN Op een spoorwegovergang op 560 km van Buenos Aires in de provin cie Entre Rios zijn gisteren een bus en een trein met elkaar in botsing gekomen. Dit ongeluk heeft 22 mensen het leven gekost. Acht mensen zijn ernstig gewond. BRAND IN AUSTRALISCH KINDERTEHUIS - 7 DODEN In een voorstad van Melbourne zijn gisterochtend hij een brand ln een kin derdagverblijf zeven kinderen om het leven gekomen. Twintig kinderen konden worden gered. Toen de brandweer ar- I rlveerde, stond het gebouw al in lichte laaie. BURGEMEESTER MR. B. KOLFF IN NIEUWJAARSREDE NOODGEDWONGEN moest bur gemeester mr. B. Kolff van Mis singen, gistermiddag in zijn nieuw jaarsrede in herhalingen val len. Een jaar eerder had de heer Kolff in zijn vorige nieuwjaarsrede namelijk, de wens uitgesproken, dat de gemeentelijke herindeling van Walcheren op de in het wets ontwerp vermelde datum van 1 januari 1964 in werking zou treden. Nu zei de Vlissingse burgemeester: „Het is van groot belang, dat alles er op gezet wordt, dat de nieuwe gemeentelijke indeling uiterlijk op 1 januari 1965 in werking treedt". Vele belangrijke punten werden door mr. Kolff aangesneden in de ze nieuwjaarsrede. Hij noemde on der meer Zuid-Sloe: nog afgezien van de reeds bekende vestigingen blijft ook van de zijde van andere ge gadigden een verheugende be langstelling voor vestiging be staan. Beheersvorm: het ontwerpen van een bestuurlijke vorm voor het Zuid-Sloe maakt goede vor deringen. Slechts de vraag of en hoe de N.V. Haven van Vlissin gen in de beheersvorm betrok ken moet worden is nog een punt van bespreking. Rijksweg: teleurstelling en be vreemding wekt het, dat het hiaat Vlissingen-Nieuwland in de Zeeuwse rijksweg nog steeds niet is opgevuld. Al 30 jaar wordt hiervoor gepleit. Havenverkeer: achteruitgang in aantal en tonnenmaat van de aangekomen zeeschepen. Niette min steeg de werkgelegenheid, omdat er meer ladende en los sende schepen verschenen. 1 Zwolsmande E.M.S. heeft plan nen gemaakt voor verdere ont wikkeling van Vlissingen op toe ristisch gebied. Verwezenlijking van deze plannen alleen mogelijk door een kapitaalkrachtige maatschappij. Daarom juicht Vlissingen de E.M.S.-plannen toe. Deltahoogte: het gemeentebe. stuur heeft in het afgelopen jaar uit verschillende besprekingen de overtuiging gekregen, dat thans met ernst gestreefd wordt naar het op Deltahoogte brengen van de gehele Vlissingse oever verdediging. Verplaatsing stadhuis: van ver schillende zijden kreeg burge meester Kolff instemming voor zijn gedachte het oude stadhuis elders in de oude stad een plaats te geven. Of het financieel mo gelijk is, blijft nog een vraag. i eenmaal niet Het komt ons voor. dat in deze zinnen het beleid is terug te vinden van burge meester Rijpstra, zoals dat Je laatste Jaren naar bullen is gekomen. Dat be leid zou men „egocentrisch" kunnen noe men, ware het niet dat het woord een wat onaangename klank heeft. Laten daarom zeggen: Temeuzen-centrisch. Want dit :s wel duidelijk geworden uit de energieke aanpak van deze burge meester: zijn stelling is. dat Terneuzen zoveel mogelijk alléén moet doen, want daarmee is zijn gemeente in de huidige situatie het beste gediend. Vandaar zijn dringend vermaan: concentratie. Concentratie: een begrijpelijke slogan, zeker het financieel bestel van de Nederlandse gemeenten in aanmerking genomen: elke inwoner vormt voor een gemeentebestuur een reëel belang Maar we vragen ons toch af of het nadrukke- I lijk reserveren van het industrieel pri maat voor en in de streek zoals bur gemeester Rijnstra nu in zijn nieuw jaarsrede heeft gedaan inderdaad zulke ijzeren consequenties moet heb ben als hij hier stelt. Wanneer Terneu zen groeit, dan groeit immers de streek mee. En het is moei lijk vol te houden, dat ledereen die in Ter- neuzen werkt als re gel ook in deze gemeente zou moeten wonen. Er behoort toch ook een vrije keuze van woonplaats te zijn Tegen woordige vervoermiddelen hebben" in dit opzicht heel andere verhoudingen geschapen, waardoor de stelling zelfs kan worden omeekeerd: Terneuzen is voor de industrie een aantrekkelijke vestigingsplaats méde omdat de woon- mogeiiikheden in wijde omtrek zo attrac tief zijn. En verder: Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen bestaat werkelijk niet uit zo'n enorme oppervlakte, dat een ze kere spreiding van de huisvesting nu al direct decentralisatie behoeft te" heten. De streek vormt in deze gedachtengang een belangrijk en zelfs onmisbaar com plement van de gemeente Terneuzen. Evenwel: het betoog van burgemeester Rijpstra wij doelden er hiervoor reeds op heeft een niet te verwaar lozen achtergrond: een gemeente met grote inwoneraantallen kan nu eenmaal een ander verzorgingspeil aanbieden dan een kleme gemeente. De eisen in een Industrieolants liggen bovendien heel anders en het voorzien inaspeil kan een belangrijke rol spelen bij de aan trekking van nieuwe bedrijven. Deze achtergrond nu heeft zonder twijfel bur gemeester Rijpstra mede tot zijn betoog geinsoireerd. Maar toch geloven we, dat het accent té eenzijdig is gelegd. Ook de gemeentelijke herindeling is hier van belang tin het verdere van het burgemeesterlilk betoog overigens ook genoemd): wij zijn er van overtuigd, dat op dit terrein snel en efficiënt verder zal moeten worden gewerkt Niet: alles samentrekken binnen de huidige (vrij willekeurige) grenzen van Terneuzen, maar deze grenzen zodanig maken dat een goede gemeentelijke ontwikkeling mogelijk zal z'in En daarnaast moet in het oog worden gehouden, dat niet alle'-n de streek de gemeente Terneuzen nodig heeft, maar dat het omgekeerde evenzeer het geval :s. Met andere woor den geen vliegen afvangen in een soort coneurrentiesfeer tussen de gemeente besturen. maar integendeel een hechte samenwerking. Een opmerking tot slot nog: de nieuw jaarsrede van burgemeester Rijp stra heeft onnieuw de aandacht geves tigd op de roectacalnlre ontwikkeling van het gebied rond het kanaal Ter neuzenSas van Gent In 1963 werd alleen al in Terneuzen voor ruim negen milioen rnksgoedkeuringen voor de in dustrie verleend, terwijl nog voor twee ëntwintig miljoen gulden aan industriële proiecten on rliksgoedkeurïng ligt te wachten, De ontwikkeling van dit ge bied is niet alleen spectaculair, zij" is imponerend. Is het juist, ilat voor de bouw van wo ningen in de vrye sector boven de. 30.000 geen goedkeuring meer wordt verleend", zo vragen de Tweede-Kamer leden mevrouw ir. A. Kuiper-Struyk (v. y—7 V.d.) en de heer Visser (eveneens v.v.d.) KJl&TOTCGQYCl schriftelijk aan minister Bogaers (we deropbouw en volkshuisvesting). Aan het begin van zijn nieuwjaarsrede Zij willen van de minister vernemen of in de Vlissingse raad zei burgemeester een vertrouwelijk schrijven met deze in- Kolff het zelf: „Ik lu—------ „Ik bespreek nu al enige jaren als een voor Vlissingen van veel belang zijnde aangelegenheid van alge mene aard de gemeentelijke herindeling van Walcheren". Weliswaar is de be handeling vorige maand door het bezoek van de vaste commissie voor binnen landse zaken in een wat verder stadium gekomen, maar het voorlopig verslag is nog niet verschenen. In dit verband wees de heer Kolff er op, dat in feite een ge forceerde positie is ontstaan: Vlissingen bouwt buiten zjjn grenzen, ziet zijn be woners dus naar een andere gemeente gaan. hetgeen ook voor de financiële draagkracht van de gemeente grote ge- (Zie slot pag. 4 kol. 5) houd of een soortgelijke strekking de provinciale directies van de volks huisvesting is gezonden. Is de minister niet van mening dat de woningbouw in de vrije sector op deze wijze onnodig wordt beperkt en ver wacht de minister niet een verlies van bouwcapaciteit door onderbreking van de continuïteit in de bouw of door het aannemen van werken buiten Neder land, zo vragen deze kamerleden verder. Als de minister deze opvatting deelt is hij dan bereid de maatregel in te trek ken. Ook Informeren zij of de maatregel uit sluitend is fc idoeld voor complexen wo ningen voor de verhuur of ook voor wo ningen, dio bestemd zijn voor zelfbewo ning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1