Amsterdamse Beurs Nog meer speldjes DUJARDIN Klanken uit de ether Boeken in de groentewinkel PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Waar zijn onze schepen? VRIJDAG 31 JANUARI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TAe heer Hendrikse in Koudekerke heeft eigenlijk veel te danken aan de groentehandelaar Hubrecht Gabriëlse in Middelburg. In die kleine groentewinkel in de Oude Kerkstraat kon men voor de oorlog behalve aardappelen, kroten en appelsienen, ook oude boeken kopen. Een vreemde combinatie, inderdaad, maar door deze combinatie is de heer Hendrik- se nu in het bezit van de meest complete verzameling over Zeeland, uitgezonderd de Provinciale Bibliotheek natuurlijk. De heer Hendrikse is de eerste om dit toe te geven. ]V/faar hij heeft toch wel een enorme col- lectie boeken, prenten, kranten, an sichtkaarten en gebruiksvoorwerpen, die in vroegere tijden in Zeeland werden ge bruikt. Men kan het zo gek niet bedenken, of het is te vinden in de Middelburgsestraat 77. Een klein museum. Het pronkstuk van zijn verzameling vindt de heer Hendrikse een boek over Zeeuwse klederdrachten, dat bij het bezoek van de kleine prinses Wilhel- mina en haar moeder koningin Emma, aan Zeeland, brachten, is gedrukt. In een kleine oplage. Van W. Polman-Kruseman aan mr. M. G. Stop pelaar. als een bewijs van persoonlyke hoog achting" staat er op het schutblad. Voorzichtig DE HEER HENDRIKSE i mi|n levenswerk bladert de heer Hendrikse het door. Zijn ogen stralen. „Ach. dit is zo mooi", zegt hij verrukt, „Trouwens wat vindt U van dit" en hij pakt een brief, die een Zeeuwse soldaat in 1812 heeft ge schreven aan zijn ouders. Hij zat toen in Rusland. Zijn laatste brief. Hij is nooit meer teruggekomen. Ook dit heeft met Zeeland te maken en dus hoort het bij de verzameling van de heer Hendrikse. „Het is mijn levenswerk", zegt hij. „Elk uurtje besteed ik hier aan". Hij heeft een kaart systeem en een catalogus, waar alles in te vinden staat, want er is anders geen uitzoeken meer aan. Wat te denken bijvoorbeeld van zijn tienduizend ansichtkaarten van Zeeland. „Elk plekje in onze provincie staat er op", vertelt de heer Hendrikse, Hij beent door de kamer naar de boekenkast. „En dit dan", zegt hij", de eerste uitgave van Dik Trom. Dat is wel niet bepaald Zeeuws, maar kin derboeken hebben ook mijn belangstelling. Van Stamperius heb ik al een heleboel werken. Stam- perius is een schrijver van kinderboeken, die in Wilhelminadorp woonde. En Linschoten en Eduard Gerdes. Ach, het is eigenlijk te veel om op te noemen. Ik zou best alles willen hebben. Het geeft niet of al mijn vrije tijd er aan op gaat. Hoewel, ik heb nu de laatste tijd assistentie van een leerling van de christelijke kweekschool die er ook veel interesse voor heeft. Dat heb ik wel nodig, want anders loopt mijn hoofd om Het is onvoorstelbaar, hoe zo'n hobby, die een groot ter- rrein bestrijkt, kan uitlopen. Maar zoveel als ik nu heb, ik ben toch weer elke keer zo blij als een kind, als ik weer iets er bij weet te krijgen. Zoals dit boek over die klederdrachten". Liefdevol strijkt de heer Hendrikse over de prachtige le deren kaft. Hij vergeet dan alles om zich heen. Zijn vrouw zucht dan wel eens. „Je koffie wordt koud", zegt ze dan. En alleen daarvoor wjjkt de hobby van de heer Hendrikse. 'll/'ie denkt, dat het voorbij is, die vergist zich schromelijk. De speldjesrage bedoelen wij. Want in Vlissingen denkt men er eenvoudig nog niet aan om er mee te stoppen. Integendeel. Daar heeft men weer een nieuwe speldjesactie op poten gezet. Voor een Nederlands her vormde kerk in Pauwenburg. Ds. Roth- fusz uit Vlissingen was de initiatiefnemer van dit plan. Maar ja, initiatieven zijn niet genoeg. Er moet ook gewerkt wor den. En hard. Met schroom benaderde ds. Rothfusz de heer Platje met het ver zoek de speldjes te fabriceren. He heer Platje bedacht zich geen ogen- blik en toog aan het werk. Veel moei lijkheden leverde hem dit niet op. Hij is uit hoofde van zijn beroep, leraar op de bedrijfsschool van de Schelde, bedreven in dit soort van huisvlijt. Het is duidelijk, dat ds. Rothfusz wist aan wie hij het zou vra gen. Maar alleen goede wil en een dosis kundigheid is niet voldoende. Er moesten ook instrumenten komen. Die kwamen er DE HEER PLATJE ieder heeft een taak dan ook. „We zijn aan een heleboel men sen dank verschuldigd", zegt de heer Plat je. „Want zonder al die instrumenten had den we het niet kunnen klaren". i het moeten worden. Over de beeltenis op het speldje is lang gedacht. Diep gedacht ook. Maar uiteindelijk kwam men tot de beslissing, dat het scheepje van de oecumene een geschikte afbeel ding zou zijn. „Is het niet zo", zegt ds. Rothfusz, dat wij hopen, dat de nieuwe kerk in Pauwen- burg een oecumenische kerk zal worden". De hoe veelheid bleek een groot probleem te zijn. Men is erg optimistisch en besloot daarom ook om te be ginnen met vijfduizend speldjes. „A raison van vijftig cent. Het speldje kan ons dan flink wat op leveren", zegt de heer Platje. „En als blijkt, dat we te kort komen, dan gaan we er speldjes bij maken". Het is gelukkig, dat de heer Platje tegen die tijd voldoende ervaring heeft om het tempo, wat de aanmaak betreft, op te gaan voeren. Hij wordt hierbij dapper bijgestaan door zijn vrouw en zijn twee zoons. „Ieder heeft een taak" zegt hij, „mijn vrouw buigt de speldjes. Mijn ene zoon drukt ze af en mijn andere zoon helpt met solde ren. Het maken van deze dingen bestaat uit vijf tien handelingen, zodat we elkaar nooit zullen hinderen. Het enige waar we voor moeten zorgen is elkaar bijhouden". Voor de verkoop zorgt de familie Platje met. „Daar zijn weer andere men sen voor" zegt de heer Platje. „En ik kan niet anders zeggen dan dat het fantastisch gaat. Elke :ntig spt" PVWWWVWVWWWWWWV niet lang meer duren of iedere speldjesverzame laar is in het bezit van zo'n mooi goudkleurig speldje uit Vlissingen. Want ook buiten Vlissingen kan men in het bezit komen van het kleinood. Laat ons besluiten met enige gegevens over de manier waarop men dit moet doen. Men stuurt een briefkaart naar G. M. Braam, Jongkindlaan 10, Vlissingen en op die briefkaart moet extra 0.60 geplakt. Dat is 0.50 voor het speldje en 0.10 voor de verzendkosten. Men mag ook meer plakken tot een maximum van een gulden. Of men stort het bedrag, ook met de verzendkosten natuurlijk op giro 468197 ten name van Hervorm de Jeugdraad Vlissingen met de vermelding „speldje". Vooral bij het gireren is het handig om een grote hoeveelheid speldjes te bestellen om ze dan door te verkopen. Het is maar een suggestie. HARM. BAY VERD(2AAID! DIE JOE/MOET'M unnub imi 300ET6E ZINTUIG HEBBEN.» HIJ VERKNOEIT DE TRIP ALS. 2622. „Wat? Heb je die tegels nu al in het zwembad vastgemetseld?" riep Buck verbaasd uit. „Dat noem ik knap werk, hoor! Jij bent geloof Ik, ook vast wel de kampioen-metselaar van Florida!" Don Sinclair hief be zwerend de handen op en lachte: „Kampioen-luiaard zal eerder uitko men! Nee, ik ben helemaal nog niet klaar met dat klusje. Ik heb de te gels er zolang maar los ingezet, want het is me nu te heet om te werken. Dat komt straks wel hoor! Gaat U mee Dan varen we meteen even naar dat vliegveldje. De boot ligt al klaar". De twee piloten stonden met een overeind. „Zeg, Sandra, je hebt zeker geen zin om mee te gaan?" vroeg Arend aan zijn zonnebadende verloofde. Deze wuifde hem slaperig toe. „Nee, ga gerust je gang, boys. Laat my nier maar lekker brulnbakken. Krijg ik er weer een paar mooie sproeten bij!" Ook Ath en Sinh toon den weinig interesse, wat geheel tegen hun na tuur was. maar de heren waren kennelijk nog verbolgen omdat zij niet in de heliboot hadden AFBROKKELEND De handel in internationale waarden heeft donderdagmiddag niet veel om het lijf ge had. Het publiek bleef grotendeels een afwachtende houding aannemen, terwijl de activiteiten van de arbitrage zeer beperkt waren. De stemming was bij de opening licht verdeeld met een iets hogere koem van Kon. Olie en AKU ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Philips. Unilever en Hoogovens moesten zich rr.cz een higere koers tevreden stellen. Kon. Olie. welk fonds woensdag in Wallstreet dollar hoger sloot, opende een halve gulden hoger op f 188.30. AKU een puntje beter op 543. Philipe daal- en gulden tot f 155,20, Unilevers moest dertig cent prijsgeven op f 144.40, terwijl Hoogovens zes punten achteruitgingen op 607. De handel in Hoogovens was minimaal. Men nam gisteren In Amsterdam een af wachtende houding aan en wilde liever eerst afwachten hoe Wallstreet verder zou rea geren op het grote succes van de Amcrika- teri opzichte van de zeer geslaagde lan cering van de saturcius-1 raket- Woensdag reageerde de Newyorfese beurs op genoem de lancering praktisch niet. Het aanbod had er toen de overhand als gevolg van winst- nemingen. De koersen in Wallstreet zijn de laatste tijd flink gestegen. Woensdag vond men de tjjd aangebroken om winst nemen. Van de Nederlandse hoofdfond- was alleen Kon. OTie ln Wallstreet ho- Vandaag zullen aandelen Kon. Olie in Amsterdam ex 20 bonus worden ver handeld. Hierdoor komt de huidige koen dan 1/Gde gedeelte lager te liggen. De beur* verwacht geen groot aanbod van atockdl- videnden Kon. Olie. Later op de middag brokkelden de koersen af door gebrek aan kooporders. Het zeer geringe aanbod bracht de koers van Philips op f 155.50. die van Unilever op f 143.30. terwijl Kon Olie In zakte tot f 187.90 De handel ln de hoeken van de hoofdfondsen was de gehele be-jrs- duur minimaal. Ook In de overige afdelin gen viel weinig te beleven. De leidende cultures kor.dcn zich doorcllcaar goed hand haven. Hetzelfde kan gezegd worden van de scheepvaartwaarden. De staatsfondsen- hoek gaf. evenals de vorige dagen, weinig veranderingen te zien. Ook in de lokale afdelingen was het uiterst rustig. Aandelen Buhrmann werden iet» hoger geadviseerd. Op dit fonds wordt door een groot Amsterdams commissiehuls de aandacht gevestigd. Fokker lag wat hoger in de markt op de gunstige gang van zaken. Dit concern krijgt steeds meer orders Ook Bols werd hoger geadviseerd. Deze maat- schappij gaat in Lagos een fabriek begin nen Gisteren werd een aanvang gemaakt met de handel in claims Inventum. De taxa- tiekoers Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRU2KN. Amsterdam. .10 januari Londen 10OSV.—'.OW New 3«0li_ 3G0V.; Montreal 3 3.33*: Parijs 73 55—73 «l: B 7.23V«—7J4V«; Frankfort 90 90.75 Vj: Stockholm 09 47- Zürich 8350—8355; Milaan 5 —57.96(4: Kopenhagen 5 52.19; Oslo 60.33',i—50 38'/,; V 12-58V.. op 3 I pet obligatie, groot f IC» K::,inenten delen mede dat de 5 pet. obligatielening Chris telijke Gereformeerde Kerk van Zwijn- drecht tegen 99 pet. groot f 153 000 is vol- tekend Dell Drukkerij zal niet overgaan tot dlvidendhervattlng Dit bericht was nlei van invloed op de koc-rs van de aandelen van deze maatschappij- In deze stukken gaat sporadfsch iets om. A.V.P.-C3.8. BEUK8INDICK8. Int. conc. Industrie Scheepv. Banken Handel enz Algemene 29-1 30-1 5788 4750 347.8 346.8 Verklaring: 1 gedaan en bieden; 5 gedaan e Staatslc-n. Ned. '59 4VS Ned. '60 4 VS Ned- '47 3 VS Ned. '51 3VS Ned. '48 3V4 Ned. '50 3VA Ned. '55 3Vi Ned 37 3 Gr. boek '46 Doll. '47 Inv. eert. 3 Ned. '62-64 Ned. Ind. '37 6 W.B. Len. '57 97 97 A 97* 85% 87% 90 1 97H 99<l 104 Amst. rubb. H.V.A. AJC.U. Deli M. Hoogov. Philips Unilever Kon- Olie Aandelen 129 20* 130-50* H.A.L. K.L.M. K.N.S.M. Sch. luchtv. Kon. Pakctv. 1 St. Mij Ned. 1 Nlev Goud. 1 v Ommeren Rott. LI. Schv. Unie Industrie e Alb. Heijn 6 Am. droogd. 2 Berg Jurg. 2 Berk. Pat. Blaauwh. 5 Bijenk. Calvé 9 Centr Sulk. 2 Fokker 3 v. Gelder 2 Gist sp. v. d. Heem 2 Heineken 4 Internat 2 K.N Papier K Zout 8 Muller 3 Ned Dok Ned kab. 4 Netam 3 Nijverdal 2 Rott. Dr. Dok 3 Schelde N.B. Schokbet. Scholten F. Stokvis Vergd Blik Vergd Mach VredesL Wilton Zwanenb. Interlinie Robeco Valeurop B A'd. Bank N.H Mij. R'd Bank Am Enka Am mot- Am Tel. Anaconda Beth. St. Cit. Serv. Amerik. aand. I ex dividend; c ex claim. Curt. Wr. Du Pont 250' Gen Electr. 85' Gen Mol TT- Int Nick 73" Kennecott 76' Nat Can. 14 Rep Steel 43' Shell Oil 47' Stud Pack Tide Water 37 U.S. Steel 57 PKEMIEL. Alkmaar 8-3' A'dam '51 A'dam '56 I 85' A'dam '56 II 91 A'dam '5« III 90' Breda '54 83> Dordr '55 82 Eindh '54 82' Ensch '54 D Haag '52 1 D Haag 52 U 93' R'dam '52 I 9: R'daro '52 U R'dam '57 92 Utrecht '52 Z.-Holl '57 90 Z.-Holl '59 83' we niet beter onze antigrav-car nemen?" „Niks hoor, dit is een bijzonder vaartuig. Wacht maar tot je er in zit. Kijk, daar ligt onze aeroboot!" wees Don. Feuilleton door Arnold Bennett 18 t uit op heeft, wel?" mompelde de oudste met kritische blikken op zijn arrestant. „Kijk eens, meneer Henry Leek", ging de agent voort, „weet U wat ik doen zou, als ik U was? Ik zou me een nieuwe hoed gaan kopen, en gauw ook!" Priam snelde weg en hoorde de oud ste agent tegen zijn ambtgenoot zeggen: „Dat was een fijne meneer en jij bent een gek. Weet je met. dat je je post niet had mogen verlaten?" En zo sterk is de suggestieve kracht van een man van gezag, dat Priam Farll regelrecht Victoria Street doorliep en Sowter's beroemde hoedenwinkel in stapte, waar alle hoeden evenwel kos ten, om zich een nieuwe hoed te kopen. Toen riep hij een taxi aan, die gesta tioneerd was tegenover het Arsenaal en riep de chauffeur nors het adres van 't Grand Babylonhotel toe. En toen de taxi goed en wel afgereden was gaf hij lucht aan zijn woede in een stroom van hart- Êrondige vloeken. Hy vloekte beurtelings t het Engels en in het Frans, en er scheen geen einde te komen aan zijn verwensingen. Het was een reactie, die ik niet verontschuldigen wil, die ik ook niet verbloemen kan. De aanval was over. eer hij 't hotel bereikte, want een groot deel van de straat was geblok keerd door de kijkers naar zijn begrafe nis, zodat de bestuurder langs omwe- 'en moest, j aan het hotel uitstapte, gaf hij de taximan uit pure zenuwachtigheid een halve kroon, wat bespottelijk was. Bijna op hetzelfde ogenblik van zijn aankomst bij het hotel, reed er nog een andere taxi voor En om de dag de kroon op te zetten stapte daar uit.... mevrouw Alice Challïee. HOOFDSTUK V ALICE OVER HOTELS Ze droeg dezelfde rode rozen. „O!" zei ze snel en de woorden stroom den als een niet te weerhouden beek uit de onuitputtelijke bron van haar goed hart. „Wat spijt het me, dat ik U zater dag kwijt raakte. Ik kan U niet zeggen hoe erg het me spijt, 't Was natuurlijk mijn schuld. Ik had niet zonder U in de lift moeten gaan, ik had moeten wachten. Toen ik in de lift was, wou ik er weer uit, maar de liftjongen was me te vlug af. En op de perrons was liet zó vol! Daar hielp geen uitkijken. En U had mijn adres niet eens! Wat hebt U i wel van mij gedacht". „Mijn beste mevrouwtje!" riep hij uit. „Ik kan U verzekeren, dat ik alleen me zelf de schuld heb gegeven. Mijn hoed vloog af, en „Ja?", viel ze hem ademloos in de re de. „Nu, dat wou ik U alleen maar uit leggen, dat ik niet een van die dwaze vrouwen ben, die verdwalen. Neen, zo iets is me nog nooit overkomen en ik zal er wel voor oppassen Ze keek rond. Hij had de beide chauf feurs betaald en hij en mevrouw Alice Challlce stonden onder het reusachtige glazen afdak van het Grand Babvlon ho tel, blootgesteld aan de starende ogen van twee bestellers. „Dus hier logeert U!" zei ze, alsof ze een feit constateerde, dat ze tot nu toe vermeden had aan te roeren. ,Ja", zei hy. „Wilt U niet binnen ko men?" Hij nam haar mee in de rijke triestheid van het Grand Babyion hotel en vocht Legen de duivel der bedeesdheid, die hij met grote verliezen terugdreef. Zij zaten ui een hoek van de grote hal. waar enkele elektrische lampen de ledige fauteuils en de bloemen op t Aubusson- karpet beschenen. De gasten zaten aan de lunch. „Het heeft me heel wat moeite gekost, uw adre-s te krijgen!" zei ze. Ik schreef natuurlijk dadelijk naar Selwood Terra ce, zodra ik thuiskwam, maar ik zette er een verkeerd nummer op, denk ik, wachtte en wachtte. Eindelijk kwam antwoord, namelijk de brief', die ze mij weer terugzonden. Ik wist. dat de straatnaam in orde was, en ik zei bij mezelf: „Ik zal 't huis vin den, al moest ik aan alle huizen in Sel wood Terrace aanbellen!" Nu, ik heb 't ook gevonden, maar ze wilden mij uw adres niet geven. Ze zeiden, nota bene, dat ze uw brieven zouden opzenden. Maar ik had genoeg van dat bnevenge- idoe; ik zei dan ook. dat ik zonder het adres niet wegging. Ik sprak de klerk van meneer Duncan Farll. Hy woont nu in dat huis. Een aardige jongeman. We waren heel vriendschappelijk met elk aar. Het schijnt, dat Duncan Farll ra zend was, toen hij het testament vond. De jongeman zei, dat hij een schrijf machine stukgooide. Maar dat de begra fenis in Westminster Abbey plaatshad troostte hem een beetje. Mij zou dat niets geen troost gegeven hebbenhelemaal niet! Maar hij ls al rijk van zichzelf, dus het hindert hem met". Een vlijmende pijn. als in barensnood. De jongeman zei dat als ik eens terug wou komen, hij zijn patroon het adres vragen zou. Wat een drukte over een' adres, dacht ik. Maar och, advoka- VRIJDAG 31 JANUARI. HILVERSUM I. 402 meter. 716 kc/s. 12.00 Angelus. 12.04 Paris et ses vedet tes. (Tussen 11.30 en 12.30 eventueel re- Dortage van de olympische winterspe- ien). 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Lichte orkestmuziek (gr.). 12.45 Reportage olympische win terspelen: ijshockey. 13.00 Nieuws. 13.15 Wisse wassen..., licht programma (herh. v. zondag jL). 13.35 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Operakoren en -aria's (gr.). 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zieken. 16.35 Pianoduo: moderne muziek. 17.00 Boek bespreking voor de jeugd. 17.20 Kinder koor met pianobegeleiding. 17.40 Lichte grammofoonmuziek. 17.50 Reportage olympische winterspelen: bobslee. 18.00 Lichte grammofoonmuziek. IS.'25 Me- tropole-orkest en zangsolist. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Boekbespre king voor de jeugd. 19.30 Vliegende schijven: verzoekprogramma voor de militairen. Nationaal programma: 20.00 Nieuws. 20.05 Toespraak. 20.10 Omroep orkest en solisten: klassieke en moder ne muziek. 20.55 Tussen Drakenstein en Oud-Poelgeest: gesprekken met jonge ren. 21.30 Fluit, klavecimbel en fagot: werken van oude Nederlandse compo nisten. 22.00 De Poppenkast, zangspel. 22.15 Zang met harpbegeleiding. 22.30 Nieuws. 22.40 Instrumentaal ensemble: werken van Nederlandse componisten. 23.00 Kap en bellen: narren en koningen Even puzzelen Newyorkse beurs De woensdag teruggelopen noteringen op de Newyorkse effectenbeurs zijn gis teren gestegen, bij matige handel. In de vroege uren van de beurs dag lie pen de koersen uiteen, maar na 12 uur begonnen electronica. in de literatuur van West-Europa: lite rair klankbeeld. 23.30 Residentie-orkest: moderne muziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 meter. 1007 kc/s. 12.20 Regeringsuitzending: uitzending voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.1 b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Tentoon stellingsagenda. 12.38 Lacht ensemble. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen, eventueel actueel of grammofoon muziek. 13.25 Beursberichten. 13-301 Licht orkest en zangsolist. 14.00 Kinder koor. 14.25 Bij de tijd en bij de thee. ge varieerd programma. VPRO: 16.00 Klas sieke muziek met commentaar. 16.30 Inzicht en uitzicht, een half uur voor wie tijd heeft om te luisteren. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Voor opgroeiende mensen. 18.00 Nieuws. 18.15 Amusementsmuziek. 18.30 Boekbespreking. 18.35 Kiassleke grammofoonmuziek. 19.00 Kiosk: arti kelen uit zojuist verschenen weekbladen. 19.10 Jazz-rondo. 19.30 Uit de kunst: veertiendaags magazine. Nationaal pro gramma: 20.00 Nieuws. 20.05 Toespraak 20.10 Het vriest dat het kraakt, geva rieerd programma. 20.55 Tussen Draken stein en Oud-Poelgeest, gesprekken met jongeren. 21.30 Oranjebal. 22.00 Kap en bellen: narren en koningen in de litera tuur van W.-Europa. 22.30 Nws. 22.40 Olymp. winterspelen. 22.50 Strijkorkest met zangsolisten: lichte muziek. 23.15 Metropole orkest: operettemuziek. 23.50 Dagsluiting. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 11.00—11.25 Schooltelevisie. 11.25 11.50 Schooltelevisie (herhaling). 12.55 15.00 Olympische winterspelen te Inns bruck 1964: Speciaal skispringen heren. 19.30-19.45 Olympische winterspelen Innsbruck 1964:" Nederlands commentaar op feiten en gebeurtenissen van de dag. 119.4520.00 Olympische winterspelen Innsbruck 1964: filmoverzicht van de vandaag gehouden wedstrijden. 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Stiefbeen en Zoon, tragi-komische belevenissen van een vader en een zoon, handelaren in lompen en oude metalen. 20.55 Attentie. 21.35 Pas geperst: actuele zaken op mu zikaal gebied en nieuwe grammofoon platen. 22.00 Ridder van Maison Rouge, t v.-feuilleton. Deel 8. 22.30 Dagsluiting. NTS: 22.35 Journaal. 22.40—23 10 Oiym- ipische winterspelen 1964: overzicht van de vandaag gehouden wedstrijden 23.15 24.00 IJshockey ZwedenUSA in het Ijsstadion te Innsbruck. laten, gaf aanvankelijk een grote stij ging te zien maar viel later wat terug. Control Data werd aanzienlijk hoger ge noteerd, terwijl bij R.C-A. en Dymo In dustries kleinere winsten werden ge boekt. Staalwaarden waren gemengd. Ford gaf het tempo aan bij de goed in de markt liggende autornobielwaarden. In A.K.U. ging niets om. Philips elec.. Royal Dutch/Shell en Unilever werden genoteerd op respectievelijk 51 52% en 18%. De omzet was 4.230.000 aandelen. In totaal werden 1319 fondsen verhandeld, waarvan 495 hoger en 511 lager werden genoteerd. De omzet van de American exchange was 1.150.000 aandelen. Met. de omzet in obligaties was 11.780.000 dollar gemoeid. Dividenden steld het dividend over het jaar vast te stellen op 12 procent. Het di vidend dat verleden jaar over 1962 werd uitgekeerd bedroeg eveneens 12 procent. VLAAMS-BELG ISCBUB TELEVISIEPROGRAMMA'S. 14.05—15.15 Schooltelevisie 19.00 Fran se les. 19.25 Voor de jongeren. 19.40 De weerman. 19.45 Eurovisie: filmverslag van de olympische winterspelen te Inns bruck. 20.00 Journaal. 20.20 Volkscon cert. 21.00 Les 400 coups, speelfilm. (Voor volwassenenj22.30 Nieuws. 22.40 23.10: Eurovisie: filmverslag olympi sche winterspelen te Innsbruck. ZATERDAG 1 FEBRUARI. HILVERSUM I. 402 meter. 746 kci's. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Geestelijke liederen 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammo foonmuziek. 8.30 Wegwijs: tips voor trips en vakanties. 8.40 Lichte grammo foonmuziek (vervolg). 9.00 Loon naar werken, uitzending in samenwerking met het N.V.V. 9 10 Klassieke grammo foonmuziek. VPRO: 9 40 Bijbelse minia turen, lezing. 9.55 Bijgeloof in de 20e eeuw. lezing. VARA: 1000 Buitenlands weekoverzicht. 10-15 Melodieën Express: liedjes en melodietjes. 10.40 Techniek en leven, discussie. 11.15 Licht orkest. 11.45 Geknipt voor herhaling. ten, ziet U! Ik kwam dus noj, gen, en toen gaf hij het me. Ik had gis teren al hier kunnen komen, maar ik dacht dat het beter was te wachten tot na de begrafenis. Dat vond ik fijnge voeliger. Nu is alles voorbij, niet?" „Ja", zei Priam Farll. Ze glimlachte hem toe. en haar gelaat drukte hartelijke sympathie uit. „Dat zal een opluchting zijn. denk ik!" zei ze zacht. ..Het moet een ware beproeving voor U geweest zijn". „Inzekere zin" zei hij aarzelend, „was het dat ook". Ze deed haar handschoenen uit en keek om zich heen, zoals een dief zou rond kijken, eer hij een deur opendeed; daar op boog ze opeens naar hem over, leg de haar handen op z^jn schouder en tikte tegen zijn boord „Neen, neen", zei ze. „Laat mij het doen; ik kan het best. Niemand kijkt. Het is losgesprongen: de das hield hem op zijn plaats, maar nu is hij los. Ziezo! Wat hebt U daar twee grappige vlekjes in uw nek. vlak naast elkaar „Nu zit 't weer netjes". Tot slot voelde hij een vriendelijk tikje op zijn das! (Wordt vervolgd) Horizontaal: 1. waanfiguur, 4. schreeuw, 8. bijbeldeel, 10. winters voertuig, 11. afgelopen, 13. tooi, 15. bijl, 17. over dreven, 18. met Pasen gegeten, 19. voeg woord. 21. eerste termijn, 22. pech, 25. vertegenwoordigster-, 31. inhoudsmaat, 32. achteraan, 33. Chin, munt, 34. eerst komend. 36. familielid, 38. rookgerei. 40. geb. in Oostenrijk, 41. vader, 43. bij woord, 44. naaigerei, 45. vaste koper. Verticaal: 1. kleine kinderen. 2. loot, 3. heilige, 5. zonnegod, 6. tijdperk, 7. gevoel. 9. aldus, 12. iets, 13. aanw voor naamwoord, 14. noodsein, 16. wig, 18. landbouwwerktuig, 20. gulden, 23 naar, 24. lokmiddel, 25. bergweide, 26. voeg woord. 27. kroes, 28. ivoor, 29. zang- noot. 30. voordat, 31. kussenvulling, 35. kleefkruid, 37. groet (Lat.). 39. winter vermaak, 40. soort papegaai. 42. reeds, 43. oude lengtemaat- De oplossing van de vorige puzzel luidt: HOOG EN LAAG WATER 1 februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierkizee Wemeldinge nap uur meter 4.11 2.18 4.40 2.34 5.22 2.40 5.32 1.35 6.02 1.62 -4- nap uur meter 16.36 2.28 17.05 2.43 17.48 2.51 18.01 1.50 18.22 1.76 nap uur meter 10.50 2.31 11.26 2.50 11.57 2.59 11.16 1.87 11.44 2.15 nap uur meter 22.56 1 94 23.30 2.11

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9