RKS Raad Zaamslag na debat achter plan ratiobouw Expositie in Koewacht in teken van witlof Neem BESCHUIT punt uit! Niet openbaar maken van grondprijzen in discussie ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA MARKTBERICHTEN Pleidooi voor betere verpakkingen DIRECTIE EN ADMINISTRATIE IN STREEKZIEKENHUIS TE GOES DE HEER H, KOEKOEK mannelijke arbeidskrachten j, F Rouw vrijdag 3i januari 1964 Wissel Zeeuws-V'laanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT b Advertentie f Kent u onze nieuwe M MOSA kop en schotels? N VREES VOOR MONOPOLIE Het plnn van de dertien Oost-Zceuws- Vlaamae gemeenten om in vier jaar tijd 980 woningwetwoningen met arbeidsbe sparende methoden te bouwen, wordt niet overal met hetzelfde enthousiasme ontvangen. Dit bleek dinsdagmiddag in de gemeenteraad van Zaamslag, waar een stevig robbertje over het plan werd „edebateerd, alvorens de raad het uit eindelijk aanvaardde met alleen de stem van de heer A. J. de Visser (g.p.v.) te gen. De heer de Visser had heel wat be svaren: volgens hem is er tot nu toe on voldoende ervaring met dergelijke bouw methoden, maar vooral vreesde hjj een toekomstige monopoliepositie van de N.V., die iiet vierjarenplan gaat uitvoe ren, De kleine aannemers zullen volgens hem gedurende die tjjd bjj de woning- wetbouw geen voet meer aan de grond krijgen. De pr|js van 16.500 per wo ning vid hem ook niet mee. „En blijft die in oktober 1963 berekende prijs ro?", wilde hij verder weten. Voorts betwijfelde hij sterk de behoefte aan veel nieuwe woningen in zijn ge meente. Ook de heer L. F. Florussen (p. v.da.) was er niet helemaal'gerust op. Hoe zal de kwaliteit uitvallen, aldus de ze spreker die een aannemer zei te ken nen die de huizen wel voor 15.000, zou willen neerzetten. Burgemeester J. van Wijk zei dat het normale woning wetwoningen betreft en dat de arbeids besparing wordt gezocht in een goed sluitend bouwschema. Hij zei zich te kunnen voorstellen dat kleinere aanne mers in een moeilijke positie worden ge- manoevreerd. Maar zijn inziens gebeurt zulks ook met kleine middenstanders en boeren. „Zelfs met kleinere gemeenten", interrumpeerde een der raadsleden. Bur gemeester Van Wijk zei niet te geloven dat de minister genoegen zou nemen met een opvoeren van de bouwprijs per woning. Voorts kon hrj de raad verzeke ren dat, als stimulans voor de bouw, plan 24 woningen is toegedacht zal het zonder moeten doen als de raad zich niet met het voorstel kan verenigen. Het voorstel werd daarna goedgekeurd, maar zoals gezegd, de heer de Visser kon zich er niet achter scharen. Een vinnig debatje ontstond aanleiding van het voorstel 4.85.65 ha bouwland, bestemd voor het uitbreidingsplan „Kom noord oost" aan te kopen van de familie De. Moor. Volgens de toelichting op het voorstel zouden over de financiering van de aankoop nadere mededelingen worden gedaan in de raad. Die wa ren overigens wel heel summier. Er zal een geldlening worden gesloten voor het totaal van de kosten, aldus burgemeester Van Wijk. De heer Florusse zei weinig te hebben op de toelichting bij het voor stel: waarom geen uitvoerige nota, des noods vertrouwelijk, zei hij. Het raads lid De Visser wilde weten waarom er geen cijfers genoemd werden in de open bare vergadering. Hij wilde namelijk een openbare behandeling van openbare za ken en geen handel drijven achter de schermen „Wij kennen de cijfers maar baar wilt hebben, maak ze dan zeli kend" zei hij tot de heer de Visser. Dit soort zaken in een gesloten zitting be handelen noemde hij fout. Niemand is geheimhouding opgelegd, voegde burge meester Van Wijk er nog aan toe. Maar er stond toch „vertrouwelijk" op de stukken, repliceerde de heer Florussen. De heer J. van Hoeve (c.h.u.) voelde niets voor openbaarmaking van de cij fers. Hjj sprak zelfs van privézaken. Het S.G. raadslid H. de Feijter schaar de zich achter de visie van b. en w. Waarom moeten al die cijfers bekend gemaakt worden, aldus deze spreker. De raad keurde daarna het voorstel in de der dat een cijfertje openbaar werd ge maakt. Tot lid van het algemeen burgerlijk armbestuur werd met negen van de elf stemmen benoemd de heer M. C. C. Kor- nelissen. De Provinciale Zeeuwse ver eniging tot bestrijding van t.b.c. kreeg van de raad een garantie voor de beta- van 1,75 per foto voor het in 1964 louden bevolkingsonderzoek. Over de aanleg van een vrijliggend rijwielpad langs de Axelsestraat blijkt nog geen overeenstemming te bestaan over de aan te kopen gronden. Er zal een nieuwe po ging worden gedaan door twee taxa teurs. Het ligt in de bedoeling dat het pad negen tegels breed wordt. Oponthoud op station te Goes trein viel uit De reizigers, die donderdagmorgen met de trein van acht minuten voor half tien naar de richting Roosendaal wilden, heb ben op het perron te Goes een uur op onthoud gehad. Hun treinstel moest door een technische storing „uit de baan" worden genomen. Van de zijde van het stationspersoneel te Goes werd in Utrecht geïnformeerd naar de mogelijk heid het euvel op te vangen door een andere trein in te zetten. Dit bleek niet dadelijk mogelijk. De tientallen passa giers konden na een uur wachten hun reis vervolgen met de trein van 10.27 uur uit Goes. SCHIP BESCHADIGDE SLUISDEUREN Bij het invaren van de Westsluis te We- meldinge is donderdagmiddag het 208 ton metende motorschip „Koopvaart 11' met grote snelheid tegen de sluisdeuren gevaren. Hierbij werd een van de deuren ernstig beschadigd. Opening nieuwe ulo op 15 februari De heer J. S. Hoek. wethouder van fi nanciën en onderwijs, zal zaterdag 15 februari te Middelburg de opening ver lichten van een nieuw schoolgebouw voor uitgebreid lager onderwijs. Deze school, die uitgaat van dc vereniging voor gereformeerd onderwijs is opge trokken aan de Rozendwarsstraat bij dc Sportlaan. OOSTBURG Reünie oud-leerlingen Kon. Wilhelminalyceum te Oosthurg Collecte De in de Nederlands hervormde kerk te Hoofdplaat gehouden collecte voor chris telijke doeleinden heeft 21,81 opge bracht. Middelburg City: Alleman. 20 uur. alle leeftijden; Electro: Het misdadige brein van dr Mabuse, 19 30 uur, 14 Jaar Gors Grand: Alleman. 20 uur. a I Prins van Oranje; Wetenschappelijke Belar. gen met lezing over Himalaja-expeditie. 20 uur. Prins van Oranje: Studiedag Arbeid en Bedrijfsplan, 10 uur. Kortgene Stadswijnkelder: Studie avond Onderwijs voor plattelandsjongeren, 19-30 uur. Wisscnkcrlte Raadhuis: afscheid dokter J. L. Bruynzeel, 14 uur. Vlissingen Alhambra: Geheim agent O.S S. 117 en het mysterie van de verdwe nen duiker, 20 uur. 18 Jaar. Luxor: Bril janten des doods. 20 uur. 14 jaar. 8ouburg De Zwaan: Jaarvergadering afd. Souburg C.J.BT.B. 19.30 uur. Temcnzen Concertgebouw: Toneelgroep Theater met: Terug naar Warschau. Z.V.U., 20 uur. Bergen op Zoom Luxor. De zoon Spartacus. 20 uur. 14 jaar. Reeds tweemaal hebben de oud-leerlin gen van het Koningin Wilhelminalyceum te Oostburg een reünie georganiseerd, namelijk in 1960 te Rotterdam en in 1962 te Scheveningen. Op initiatief van de heer J. B. Becu sr. te Groede is be sloten om dit jaar de reünie te doen plaatsvinden in Oostburg op zaterdag 9 mei a.s. Ter voorbereiding van de orga nisatie is een commissie gevormd waar in zitting hebben: voorzitter J. A. Leen- houts, burgemeester van Cadzand-Re- tranchement, secretaresse mevrouw J. Manhave-Beerens te Oostburg, 2e secre taris W. J. Dhondt te Waterlandkerkje, penningmeester ir. W. J. Bruijnooge te Schoondijke, leden J. B. Becu sr. te Groede. P. A. Bril te Oostburg, mej. S. Klaassen te Breskens, A. J. de Klerck te Schoondijke, P. Leenhouts te Groede. J. M. Paridaen te Aardenburg en J. van der Plank te Terneuzen. Als adviseurs zullen optreden de heren A. Hoolhorst te Oostburg, oud-rector en C. A. Cappon te Oostburg, conrector van het Koningin Wilhelminalyceum. CADZAND Z.L.M.-Cadzand hield jaarvergadering De afdeling Cadzand van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij hield in café „Du Commerce" te Cadzand haar jaar vergadering. Voorzitter J. Risseeuw-Ver- hage kon een groot aantal leden welkom heten. In het bijzonder sprak h\j een woord ran welkom tot kringvoorzitter I. de Bruijne. De voorzitter gaf een over zicht van het afgelopen jaar, dat hij, ten gevolge van de weersomstandigheden en de landbouwprijzen, enigszins teleurstel lend noemde. Voor het jaar 1963 was er een batig sal do van 379,95. De aftredende voorzit ter, en de secretaris, de heer J. C. Bas ting, werden herkozen. Ook heette de voorzitter welkom mr. J. Schlingemann, algemeen secretaris van de Z.LJU.; bur gemeester J. A. Leenhouts en de heer K. F. Malcorps, ambtenaar van de rijks- landbouwvoorlichtingsdienst. Men be sprak het vraagstuk van de arbeidsvoor ziening in land- en tuinbouw, waarbij de heer H. I. Qjsouw, als rapporteur van een door de afdeling ingestelde kleine commissie, verslag uitbracht. Men was algemeen van mening dat hogere lonen en een betere vakantieregeling in de landbouw gewenst zijn. Hierna gaf de heer Schlingemann alge mene beschouwingen over het landbouw beleid en merkte hij op, dat thans in E.E.G.-verband aanzienlijke vorderingen zijn gemaakt. Voorts wees hij op het be lang van het bestaan van het landbouw schap. Aan het slot van zijn betoog zei de heer Schlingemann van mening te zijn, dat, wanneer men een goede be drijfsvoering heeft, de landbouw de strijd wel zal aankunnen. Voorts hield de heer K. F. Malcorps een inleiding over vogeltuberculose, bestrij ding van wilde haver en de teelt van suikerbieten. In het avondprogramma sprak drs. J. W. Dippel over de „Toekomst onzer kinderen", waarbij hij wees op de bete kenis van een beroepskeuze-adviseur. Vervolgens zagen de aanwezigen het Z.L.M.-journaaï 1963. Aan het slot van de avond gaf de heer W de Bruijne, aan de hand van kleurendia's, zijn Indrukken weer van een reis dwars door de V.S. van Amerika. HOOFDPLAAT Oriëntatiecursus (V.) K.A.J. Onder leiding van aalmoezenier Ververs en P. van Dierendonck wordt een oriën tatiecursus voor de rooms-katholieke jeugd van Hoofdplaat gehouden. Gedurende 6 opeenvolgende dinsdag avonden zal de jeugd zich bezighouden met besprekingen over een 6-tal onder werpen, waarvan de kern is „Wat is en wil die (V.) K.A.J. nu eigenlijk". Op 21 januari jl. werd een aanvang ge maakt met de cursus met als onderwer- „De jonge mens in de wereld der vc wassenen" door rector Verdurmen. Deze week luidde het onderwerp ..Waa om gaat het in de (V.) K.A.J.?" door 1 Christ, secretaris van de K.A.J. in h bisdom Breda. Op 4 februari a.s. wordt het ondenyerp besproken „Alleen is maar alleen" door de heer J. v. d. Voorde, districtsbestuur der van het N.K.V. Op 18 februari a.s. „Kern en kernwer king" door Gerard Maas, voorzitter van de K.A.J. in het bisdom Breda. Op 25 februari a.s. „De K.A.J. Wereld-Wijd" door Henk van Eekert, secretaris van de nationale K.A.J. Op 3 maart a.s. zal de slotbijeenkomst worden gehouden waarin door de aal moezenier J. Sterkens. van de K.A.J. in het bisdom Breda gesproken wordt over „De bagage van de leider". Nadat de inleidingen zijn gehouden wor den de aanwezigen in groepen verdeeld, waarna verdere bespreking in groeps verband wordt gehouden. Collectes Ned. herv. kerk Over het afgelopen jaar 1963 werden in de Nederlands hervormde kerk te Hoofd plaat de volgende collecten gehouden: kerkvoogdij 1634,73; diaconie 985.60; Rozenoord 27,41; oogstcollecte 106.97 -f 365,02; paascollecte 106,91; protestants Interkerkelijk thuisfront 32,22; zending 103.81; noodlijdende kerken 19,11; med. zen ding 27,26: najaarszending 26,05; christelijke doeleinden 142,43 en oude- jaarscoïlecte 110, AXEL Contactavond wandelsport Vandaag, vrijdag 31 januari houdt de wandelspor'tvereniging „Emma" te Axel een contactavond in het Gezellen- huis. De heer Achterberg uit Zeist zal op deze avond enkele films over de Vierdaagse te Apeldoorn vertonen. Bovendien zal op deze avond de mogelijkheid worden be zien voor de leden van de Axelse wan delsportvereniging om aan dit jaarlijkse wandelfestijn deel te nemen. Gemeenteambtenaren van Axel richten vereniging op Dezer dagen hebben de Axelse gemeen-1 teambtenaren besloten tot oprichting van een personeelsvereniging, die de naam zal dragen „Vereniging van Axel se Gemeenteambtenaren". Op de oprich tingsbijeenkomst, die gehouden werd in hotel „De Stadsherberg" werden de sta tuten vastgesteld. In het bestuur werden gekozen: Voorzitter H. P. Zegers, secre taresse mej. R. Verdurmen, penning meester J. Dieleman, bestuursleden C. Bakker, P. Eckhardt. G. H. Gerdes en C. Vinke. Tot leden van de kaseommis- sie werden gekozen de heren T. Eeman, Ortelee en A. P. de Ruyter. ZUID-BEVELAND Programma Jonge Kerk Kapelle vernieuwd De jonge kerk te Kapelle zal trachten de komende maanden de vereniging wat nieuw leven in te blazen. Zo zullen de lidmaten, die weinig of in het ge niet de bijeenkomsten bezoeken, persoonlijk bezocht worden. Tot active ring werd besloten een bijeenkomst, geleid door jeugdouderling J. Polissen De heer L. Burger hield een bijbelinlei ding waarop een goede discussie volgde. Na de pauze werd uitvoerig van gedach ten gewisseld over het werkprogramma voor de komende maanden. Besloten werd voortaan om de drie weken een samenkomst te houden, te weten op 18 februari, 10 maart en 8 en 21 april. De begroetingsavond met de nieuwe lid maten zal plaatsvinden op 8 april. Ook over de samenstelling van de program ma's werd gesproken Er zal wat meer aandacht worden geschonken aan ont- spanningsprogramma's, terwijl ook de leden meer zelfwerkzaamheid zullen krijgen. Medegedeeld werd, dat mevr. A. Ëversdijk-Veerhoek voortaan als se cretaresse zal fungeren. Tot kascontro- iecommissieleden van het verjaardags fonds werden benoemd, de heren J. Jebbink en A. Damming. De eerstvol gende bijeen!*- si 18 februari. AANVARING TUSSEN INDONESISCH EN DUITS SCHIP In dc nacht van uoensdag op donder dag zijn op dc Westerschelde bij boei 92 ter hoogte van Liefkenshoek, het 6815 ton nietende Indonesische schip „Hadji Agus Salim" en het Wcstduitse schip „Moselstein" (6968 ton) met elkaar in aanvaring gekomen. Het scheepvaart verkeer werd tijdelijk stil gelegd. Beide schepen liepen schade boven de water lijn op. De „Moselstein" eigendom van de Roland Rederei in Bremen zette de reis naar Rotterdam voort. De „Hadji Agus Sa- van de Djakarta Lloyd in Djakar- meerde rond het middaguur in Ant werpen af. na aanvankelijk voor anker te zijn gegaan. VEILING ROTTERDAM 28 januari. Aardappelen 1016, Rode kool 8 15 Gele kool 8—24. Groene kool 2219 Veld sla 210—250. Stoofsla 30—44 per kg. Sla IA 33—43. 1IA 6—15 per «Uk. Spruiten IA 70-87. IIA 53-67. IB 85—88. IIB 43-52. ID 51-79- Prei 41—74 per kg- Selderij 8—24 per bo*. Grote peen 7—11. Uien 6—13 Uien geschoond 13—15. Boerenkool 32—48. Sjalotten 96—1W Witlof IA 66—81. IIA 50-71. IB 58—64. IIB 47—60 per kg. Aanvoer 49.000 kg. Knolselderij 18 stuks per kial 14—15 per «uk, 12 stuks per kist 19—20 per stuk. Golden Delicious 1AA 58—69, IA 50—62. IB 35—56, IC 23—34. IIA 37—49. IIB 26—45, nC 18—23 Coxs Oran ge IAA 102—112, IA 91—96. IB 54-62. IC 21— 27. Jonathan IAA 2746. IA 2646. IB 24 38. IC 1822. IIA 26—43. IIB 24—23 Lombar! Calville IAA 41—44. IA 32—40. IB 22—32. IC 19—22. Winston IAA S3-86. IA 53—71. IB ':i52 Goudrenetten IAA 4251. IA 3316. IB 3644. IC 3337, HA 36—H. IIB 32—39. UC 33—37 per kg. VLASSERS WERDEN TUINBOUWERS De tweedaagse tentoonstelling, woens- *S 65SBiïrïSi«i'«~s. S?"el VStedlc !"r„ .„"de wit- UMte h.t algemeen e„ tl» lofteelt. De voor Zeeland nog vrij nieuwe mogelijkheden toor dit produkt. Zeeuwsch-VIaand teelt, die vooral belangstelling trekt in de grensgebieden van Zeeuwsch-Vlaan deren, waar enige jaren geleden tal van kleïDere vlassers door conjunctuurom- slandigheden overschakelden op de tuin bouw. Hoever men in Koewacht en om streken is gevorderd in de teelt van dit getrilde produkt, werd op de tentoon- VEILING ST.-MAARTEN8DIJK- Uien. bonken 13 24. middel 40-70 986. drie lingen 10.40. plckler» 864. Aanvoer ton. Aardappelen. Bintje* 11.10. bonken 15.70. aanvoer 10 ton. VEILING 8INT-ANN ALAND 30 Januari. Uien. middel 9.599.65/ bonken 12.15. drielingen 10.44. plckler* 8,50. atek 1.25. Aanvoer 59 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT 2634 kg exportgarnalcn 2.19—3,27, 105 kg schar. 108 kg bot, 287 kg schol, 3 kg kabel jauw. 6836 kg sprot, 3 kg wulken. 25 kg ongesorteerde vis. Elervelling S.B.E. Aanvoer 386296 stuks, handel redelijk. Pr ij ten. in guldens per 100 stuks eieren van 36 tot 42 gr 4 57—5.50. 57 tot 61 gr. 7 53—8 95, 64 tot 72 gr. 9.00—10.74. EendeCieren van 65 tot 70 gr 9-SO—10.49. 70 tot 77 gr. 10.8211.54. MARKTBERICHT BARNEVELD. Coöp. Veluwse elervelling Ede. Weekannvoer ca. 1.200 000 stuks, waarvan 530.156 In velling werden gebracht. Handel vlug Prijzn. In guldens per stuk: eieren van 49 tot 54 gr. 6.76—7 59. 54 tot 59 gr 7-39— 850. 59 tot 64 gr. 3 46-9 34. 64 tot 68 gr. 9.13—9.72. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer ca 2 050.000 stuks, handel redelijk. Prijzen. In guldens per 100 stuks eieren van 55 tot 65 gr. 7.75-9 60. kg-prijs 141—148. alg. prijs 840. alg kg-prijs 1-40 op basis 60 gram. VISMIJN BRESKENS Week 20—25 Januari. 75 kg binnenlandse garnalen. 270318 kg haring. 7668 kg onver kochte haring. 127 kg bot. 632 kg schar. 2605 kg schol 456 kg tong 12 kg rog 1(9 kg ka beljauw 903 kg wijting 56 kg griet 24 kg tarbot 7 kg wulken 20 kg lever. 161 155 kg schardijn 369 748 kg onverkochte schardijn. 2835 kg exportgamalen. Het nieuwe protestants christelijke streekziekenhuis „Bergzicht" in Goes is „bevolkt". Deze week heeft een deel van het personeel er zijn intrek genomen: directie en administratie. Geneesheer-directeur dr. J. M. van Daal, adjunct-directrice mej. J. Cappon, de administrateur-econoom J. YV. Hartman en de chef van de technische dienst, de heer L S. Schaafsma. De laatste loodjes bij de inrichting van het gebouw wogen zwaar. Er ging namelijk lange tijd overheen, voor het eerste meubilair arriveerde. Maar nu is het dan zover, dat in het voorgebouw de afdeling voor hc-t bestuur en de directie is gemeubileerd. En verder loopt ook het aanbrengen van de „make-up" aan de verschillende etages af: er wordt geschilderd, de ondervloeren worden waar dat nodig is aangebracht en de werklieden leggen het zeil. Het eerst zal nu de poliokhnïek helemaal worden afge werkt. Zoals bekend is het de bedoeling, dat het streekziekenhuis op 1 juli in gebruik genomen wordt; later volgt dan de officiële opening. LnjuyVuWinjuuvuuuuulrJuinnii-.ivwifMVh'irifW"rr'-"'*',*""»n*"'»^'*<>,"wwfc'wwwvwv*'vww* WALCHEREN MIDDELBURG laanderen. De tentoonstelling werd geopend door burgemeester G. Dlerick van Koewacht, die tot zijn genoegen kon constateren dat sinds de start van de streek verbeterings commissie de tuinbouw in het gebied al sterk is toegenomen. Hoe witlof eigen lijk moet worden geteeld deed de heer C. J. van der Ven, hoofdassislent-A van j het rijkstuinbouwconsulentschap Baren-1 De Middelburgse turnvereniging Wilhel- drecht uitvoerig uit de doeken. Hij be- mina viert dit jaar haar 45-jarig be handelde voornamelijk de knelpunten bij staan. Tijdens de jaarvergadering, die de teeit. In zijn gebied streeft men naar deze week gehouden werd. besteedden """.000 planten "per ha, die daarna een bestuur en leden dan ook aandacht aan Jaarvergadering „Wilhelmina" rustige en gelijkmatige groei nodig heb ben. Voorts wees hij op de veel gemaakte fout, dat onrijpe wortelen worden ge rooid en dat daarmee te veel wordt ge gooid en gesmeten. Behandel gerooide witlof vooral met zachtheid, aldus de heer Van der Ven. Bij het opkuüen moe ten volgens deze deskundige driehon- derdvijftïg a vierhonderd planten per m2 worden gezet. Spreker was van mening dat met de teek van witlof een goede boterham valt te verdienen, mist men er een degelijke zaak van maakt. Veilingmeester P. van komt spreken over de landbouw problemen van deze tijd Maandag S februari te Kloostcrzande in hotel Van Leuven. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 4 februari te Koewacht in hotel Zeelandia. Aanvang 14.00 uur. Te Hulst in zaal Van Oosterom. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 5 februari te Axel in zaal „Het Centrum", Zeestraat. Aanvang 14.00 uur. Te Terneuzen in „Hotel des Pays Bas". Aanv. 19.30 u. Donderdag 6 februari te Philippine in hotel „De Zwaan". Aanvang 14.00 uur. Te Oostburg in hotel „Du Commerce". Aanvang 19.30 u. Vrijdag 7 februari te IJzendijke in café Dc Lozanne. Aanvang 14.00 uur. Te Aardenburg in ,,'s Lands Welvaren", aanv. 19.30 u. OPBERGPROBLEMEN EEN „GISPEN" BERGMEUBEL brengt uitkomst KANTOORMACHEVEHANDEL J. A. BIESBROECK, Hulst, telefoon 01140-2080. CONCERTGEBOUW TERNEUZEN Zaterdag 1 en zondag 2 febrari, aanvang 8 uur TAB HUNTER - FRANKJE AVALON SCOTT BRADY - JIM BACKUS in een spannende episode uit de Pacificoorlog „VERNIETIGINGSCOMMANDO BIKINI" De strijd om de geheimen van een gezonken duik boot in de Stille Oceaan. Een kleine groep Ame rikaanse kikvorsmannen ging temidden van de Jappen de gevaarlijkste stunt van de oorlog uit voeren. Zondagmiddag 2 en 4.30 uur, 14 jaar: „VERNIETIGINGSCOMMANDO BIKINI" LEDEL THEATER OOSTBURG Zaterdag 1 en zondag 2 februari, aanvang 8 uur, JERRY LEWIS in zijn nieuwste TECHNICOLOR kolderfilm; „JERRY ALS DE PREUTSE PROFESSOR" Als scheikundeprofessor volgde de ene explosie op de eandere totdat zowel de hele universiteit de lucht in ging. 14 jaar. Woensdag 5 februari, aanvang 8 uur, brengen*wij een der beste westerns ooit gemaakt: ALLAN LADD - JEAN ARTHUR VAN HEFLIN - JACK PALANCE e .v.a. in de TECHNICOLOR „SHANE" Een epos van het westen. Shane werd noch een held, noch een schurk. Hij was een groot man, levende in een grote tijd, waarin kogels de wet stelden. 14 Jaar- Zondagmiddag 2 uur, 14 jaar; „SHANE" Zondagmiddag 4.30 uur. 14 jaar: „.JERRY .ALS DE PREUTSE PROFESSOR" Es uit Terneuzen besprak toekomstmogelijkheden van witlof in Zeeuwsch-Vlaanderen, waarbij hij sterk de nadruk legde op het aantrekkelijk verpakken. Ook wees de heer Van Es erop dat de Belgische witlof veel aantrekkelijker geleverd en voor 54 cent zelfs op de Amsterdamse markt. Voor de toekomst zal 't zaak zijn dat ook wij op die mark ten doordringen, aldus de heer Van Es. Te overdenken vond hij ook de progno se, dat de E.E.G.-bevolking jaarlijks met I pet. stijgt en dat een toename van het versegroentenverbruik wordt verwacht van 30 pet. per hoofd van de bevolking. Een waarschuwend woord meende de heer C. J. Vercauteren, voorzitter van de streekverbetenngscommissie, te moe ten laten horen. Hg meende dat de be langstelling voor de tuinderij in de streek vooral onder de jongeren nog niet zo bijzonder groot is. Het speet hem dat de met veel moeite naar Koewacht ge kregen lagere tuinbouwschool door ge brek aan belangstelling moest worden opgeheven. Tot slot reikte hij een aantal prijzen uit aan inzenders van artikelen op de tentoonstelling. Lever's Zeep Maatschappij N.V., Vlaardingen, vraagt flinke voor algemeen fabriekswerk. Onze arbeidsvoorwaarden zijn zeer goed. Een vérgaande tegemoetkoming in de pensionkosten vindt plaats. Reisgeld wordt éénmaal per week vergoed. Een vertegenwoordiger van het bedrijf zal zitting houden op woensdag februari a.s. 's avonds tussen 7 en 8 uur op het gewestelijk arbeidsbureau te E HULST. Steenstraat 7. (llllllIIllllllllllllllllllllIlIlIlilliillllIBlliKIIBillllllIlllllinillillllilIllllIllllilllim Bungalows Woningen Bedrijfsgebouwen Makelaarskantoor Voltastraat 2, Terneuzen, tel 01150-3270 Voor elk wal wils: Schaakrubriek. Puzzel. Stripverhalen. Jeugdrubriek. Kinderkrant. Dit aUes vindt U Botsing op rondweg bij IJzendijke Op het kruispunt in de rondweg bij IJzendijke. nabij Tivoli zijn donderdag middag omstreeks drie uur twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Mevr. E.V.-V. te Biervliet kwam met haar au to uit de richting IJzendijke en verleende op de kruising in de Braakmanweg geen voorrang aan een uit de richting Schoon dijke komende auto bestuurd door P. R. Le Hoek. R. trachtte een aanrijding te voorkomen door naar rechts uit te w ken, maar beide wagens botsten met voorzijde tegen elkaar. Mevrouw V. liep enkele lichte vleeswonden op. Haar ba by van drie maanden werd licht ge wond. R. kwam met de schrik vrij, maar zijn naast hem zittende moeder, liep snijwonden op. Nadat dokter Lockefeer beide gewonden had verbonden konden zij naar hun woningen worden gebracht. De auto van R. werd vrijwel geheel ver nield. De auto van mevrouw V. werd zwaar beschadigd. Kwart eeuw bij de politie Maandag 3 februari a.s. zal de post- commandant der rijkspolitie, de heer A. Wegewijs te St.-Jansteen. de dag her dat hij 25 jaren bij de politie is. sterdam afkomstig kwam hij in 1939 in Loosdrecht bij de politieoplr" ding, maar werd hetzelfde jaar reeds functie gesteld te Rotterdam. Na nog als standplaatsen gehad te hebben: Fra- neker, Gouda en Clinge werd de heer Wegewijs in juni 1944 naar St.-Jansteen overgeplaatst. In 1956 werd hij hier tot lostcommandant bevorderd, heer Wegewijs zal De luchtbuksvereniging „De Missers" uit Aardenburg trok dezer dagen de -rens over voor een ontmoeting tegen le „Karabijnmaatschappij Oud Knokke" te Knokke (België). Ondanks de handi cap van de grotere afstand, waarop in België geschoten wordt, wisten de Aar denburgers een krappe zege uit het vuur Aardenburg ging. Aardenburgse schutters wonnen in België De schuttersvereniging „St.-Sebastiaan" uit Aardenburg trok naar Ruiselede (België) voor een wedstrijd tegen de plaatselijke handboogmaatschappij al daar. Kort voor het einde was de stand 2-2. De heer Ach. Dierick bracht Aar denburg ten slotte de overwinning. Aar denburg bleef bij dit afvalsysteem met 1 vogel over. Ruiselede met 2. De bur gemeester van Ruislede was bij deze ontmoeting aanwezig. diverse gebeurtenissen, die niet dit ju bileum gepaard gaan. Op I mei a-s., de oprichtingsdatum, wordt een feestavond gehouden; voor 19 september staat een jubileumtocht op het programma, wel licht wordt ook een jeugddag gehouden. Ter gelegenheid van het jubileum wor den 1000 glazen verkocht. In zijn openingswoord deelde de heer R van Roo, de voorzitter, mee, dat de vorig jaar gehouden verloting geslaagd is. maar dat het bedrag nog niet toe reikend is voor de aanschaf van een trampoline. In dit verband dankte de voorzitter de heer J. Kuys voor alle moeite, die hij daarvoor gedaan heeft. Voorts betreurde de heer Van Roo het, dat de sportuitwissermg met Folkestone waarschijnlijk niet meer zal doorgaan. Tot de uitgifte van een clubblad kon nog niet worden overgegaan. Het op treden van leden en adspiranten bij wed strijden en uitvoeringen is succesvol ge weest. Een uitstekend resultaat be haalde daarbij de le groep van de damessenioren bjj de verenigingswed strijden in Vlissingen: een le prijs met het hoogste aantal punten. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek, dat Wilhelmina in 1963 actief geweest is. De vereniging telt thans rond 375 leden en adspiranten. In ver band met de verhoogde kosten moest tot contributieverhoging worden overge gaan. De heer Van Roo en mej. C. Sturm werden in het bestuur herkozen: in de vacature van de heer Kuys werd de heer L. van Wittene gekozen. In de t.c. werd gekozen mej. N. Klap. Het werkprogramma voor 1964 ver meldt o_a. een wedstrijd tegen Volhar ding Goes, de .,Wilhelmina"-tocht (in april), deelneming aan diverse wandel- marsen en verenigingswedstrijden, op treden naar buiten, o.a. voor bejaarden. VLISSINGEN Personenauto reed tegen stilstaande bus in Vlissingen Donderdagavond omstreeks tien voor ne gen zijn in de Spuistraat te Vlissingen een bus van de N.V. Streekvervoer Wal cheren en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. De bus stond stil bij een haite om passagiers te laten uitstap pen. De personenauto, bestuurd door J. G. E. J. te Middelburg, reed door onbe kende oorzaak tegen de achterzijde van de bus. bestuurd door C. K. te Vlissin gen. J. werd op advies van dokter R. Grippelïng per ambulance overgebracht naar het St. Josephziekenhuis. Hij heeft vermoedelijk een hersenschudding opge lopen. De personenauto werd zwaar be schadigd. De bus liep geen schade op. O.- EN W.-SOUBURG Zendingsavond van de hervormde kerk Dezer dagen hield de Nederlands her- j- i<- *- «-jin zendings- De bekende zendeling ds. Mackaay uit Oegstgeest was hiervoor uitgenodigd. Hij vertelde deze avond over het zendingswerk in Zuid-Nïgeria, waar hn onder meer met een team van de N.C.R.V een fiim heeft gemaakt van de cultuur, de bevolking en de toestand zoals die momenteel in dat gedeelte van Afrika is. Het zeer primitieve grenst aan een moderne wes terse beschaving. Na de pauze vertoonde men de genoem de film. welke een beeld geeft van Zuid- Nigeria en haar bewoners. Nagekomen advertentie Door de weg die alle vlees wedervaart is van ons gegaan op de hoge leeftijd van ruim 88 jaar de heer G. C. VAN WESTERING. Familie Van Saanen en de medebewoners van het rusthuis Domburgseweg 56. Oostkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13