Binnenkort eerste paal Zierikzeese industrie Neem ui B B BESCHUIT uit! Reconstructie van burenruzie voor politierechter Middelburg Mr. B. S. Sieperda: wapenstilstand of koude oorlog MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND AGENDA SLECHTE GEWETENS SPREKEN IN HET TAALTJE VAN HOLLYWOOD Druk verkeer op pad der misdaad KRABBENDIJKE WIL EEN KINDERSPEELPLAATS INRICHTEN Inbeslagneming van ondernemingen in Oost-Java DIRECTIE EN ADMINISTRATIE IN STREEKZIEKENHUIS TE GOES VRIJDAG 31 JANUARI 1964 WISSEL BEVELANDCN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Advertentie F Kent u onze nieuwe A MOSA kop en schotels? „DRAMA" IN TWEE BEDRIJVEN" In de zittingszaal van de Middel burgse arrondissementsrechtbank is donderdagmiddag de zoveelste burenruzie gereconstrueerd. ,,Het ffas", zoals politierechter mr. B. S. Sieperda 't uitdrukte, „een drama in twee bedrijven tegen het decor van een straat te Vlissingen, waar in twee boven- en benedenburen kennelijk geen gelegenheid voorbij laten gaan om elkaar het leven flink moeilijk te maken". Hoofdrolspeler in het „eerste bedrijf" was de Vlissinger E. C. die voor het hek je moest verschijnen, omdat hij op de zevende november van het vorig jaar uit zijn slof was geschoten en zijn beneden buurvrouw E. S.-L. met een pantoffel twee slagen op het hoofd zou hebben geseven. „Is het nu rustig?", wilde de politie rechter eerst van C. weten. „Ik hoop dat het rustig zal blijven" antwoordde de Vlissinger. „Is het op 't ogenblik dan wapenstil stand?". informeerde mr. Sieperda verder. „Nou nee, dat mens werkt altijd stie kem. Zo is ze al drie jaar bezig", ver klaarde C. „Dus is het een soort koude oorlog", concludeerde de politierechter. Het verhaal, dat mevrouw S. vertelde kwam hierop neer, dat zij op de bewuste morgen achter het stoepje aai. het vegen was, toen er een woordenwisseling ont stond met de bewoners van het boven huis. „Op een gegeven moment liet die man zich langs een regenpijp zakken en kwam hij op me af om de veger af te pakken. Met een pantoffel sloeg hij me daarna op mijn hoofd Gezien heb ik het niet, maar ik kon voelen dat het niet met zijn handen gebeurde. Ik ben nog bij de dokter geweest en die heeft er de bulten nog van gezien", aldus me i-rouw S. Ook de dochter van mevrouw S, mevrouw A. L.-S kon bevestigen dat de man haar moeder met een pan toffel had „bewerkt" Dat leverde voor G een geldboete van f 20.op. Niet vleiend In het vervolg van het „drama" was de hoofdrol toebedeeld aan mevrouw S„ die haar bovenbuurman niet bepaald vleien de woorden zou hebben toegeroepen bij de ruzie. „Vrouwenbeul, schurk, schoft", somde de officier van justitie mr. A. W. Rosingh op. „Ik heb nog geen lettergreep van deze woorden gezegd", riep mevrouw S. ver ontwaardigd uit, maar de echtgenote C., mevrouw M. C.-de N. wist zich de woorden nog goed te herinneren. „Vlaamse leeuw riep ze ook nog", ver klaarde deze „Maar dat is geen scheldnaam", vond mr. P. Adriaanse, raadsman van mevrouw S. Mevrouw C. H. had ook al scheldwoor den gehoord, maar de als getuige a de charge gehoorde dochter van mevrouw S. zei: „er is niks beledigends gezegd". In zijn requisitoir vestigde mr. Rosingh de aandacht op het feit, dat mevrouw S. al meer voor een dergelijk geval ter verantwoording was geroepen. „Volwassen mensen moesten toch be ter weten dan elke keer maar weer proberen elkaar het leven zuur te maken", zo voegde hij daaraan toe. Hij eiste een geldboete van f 30, subs. 6 dagen. Mr. Adriaanse wilde het aan het oordeel van de politie rechter overlaten of het ten laste ge legde al dan niet was bewezen. Vol-j gens mr. Sieperda was dit wel het geval. Hij vonniste conform. „Wat je onder invloed doet moet je nuchter boeten", vond de politierechter toen de gedetineerde J. B. uit Delfzijl kwam vertellen dat het wegnemen fiets, waarvoor hij terecht moest staan, in een dronken bui was gebeurd. Twaalf weken met aftrek, waarvan zes weken voorwaardelijk, en een proeftijd twee jaar, zo luidde de cis van de officier. „Het zou heel jammer zijn voor hem", sprak raadsman mr. P. Adriaanse, die de indruk had gekregen dat B. een fatsoen lijke jongen was. De verdediger vroeg de politierechter de straf zo voordelig mogelijk te laten uitvallen. Mr. Sieperda legde B. ten slotte een gevangenisstraf twee maanden met aftrek, waarvan een maand voorwaardelijk op met een proeftijd van twee jaar. De bijrijder J. H. B. uit Tholen had zich op de Groenmarkt te Middelburg een bromfiets toegeëigend en was daarop naaf huis getoerd. Dat gebeurde op 21 juni van het vorig jaar nadat B. zie met een andere jongeman had gehad en toen plotseling lust kreeg om naar zijn woonplaats te reizen. De brommer kon hij gemakkelijk meenemen want •ervoermiddel stond onbeheerd en was rijklaar. De officier vorderde een voorwaar delijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar en ondertoezichtstelling van P.C.R.V. in Zeeland. De geldboete die mr. Rosingh daarnaast nog opge legd wilde zien werd van f75,te ruggebracht tot f 50, Ik heb helemaal niet geschopt of gesla gen. Ik kwam alleen tussenbeide", be toogde de Amsterdamse kermisexploi tant J. W. Hem was mishandeling ten Nuchter laste gelegd. Het feit zou volgens „de stukken" zijn gepleegd op een kermis te Oostburg en wel op 20 juli van het 'orig jaar. Voor verder getuigenverhoor verd de zaak aangehouden tot 20 febru ari. Afspraak Het verhaal dat de Bergen op Zoomse timmerman A. C. van G. kwam ophan gen zat vol tegenstrijdigheden. Hij moest zich verantwoorden voor het feit, dat hij zich in augustus van het vorig jaar niet had gehouden aan de afspraak welke hij had gemaakt met de Thoolse garagehou der Van de K. Met hem was Van G. overeengekomen, dat hij voor een be paald bedrag per dag een auto zou hu ren. Van G. zou niet buiten België en Luxemburg komen. Hij trok echter naar Italië om daar bij het Comomeer voor een week of wat zijn tenten op te slaan. Om dit verre uitstapje te verdoezelen stelde hij op de heenreis de kilometerteller buiten werking. Daarmee kon hij bewerkstelligen dat de teller aan het eind van de reis niet 3500 maar slechts 1461 kilometers aanwees. Dat leverde hem een voor deeltje van ongeveer f 150,op. De Bergenaar probeerde nog wel duide lijk te maken, dat het helemaal niet zijn bedoeling was geweest de garagehouder te bedriegen maar dat er een misver standje was ontstaan. Uit de verklarin gen was het de officier echter duidelijk, dat er wel degelijk van poging tot op lichting sprake was geweest. Hij vorder de een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een geldboe te van f 100,subs. 20 dagen. Deze bij komende straf werd even later door de politierechter gehalveerd. Voor de rest vonniste mr. Sieperda conform. Kampioenschap extra klas libre van Schouwen-Duiveland In hotel „Graaf Floris V" te Brouwers haven zullen dit weekend de wedstrij den tussen F. C. Hanse en P. Vijverberg plaats vinden om het kampioenschap extra klas libre van het district Schou wen-Duiveland van de KNBB. Slaagt Hanse erin ook deze maal beslag op de titel te leggen, dan komt de wissel- beker definitief in zijn bezit. In totaal zullen beide spelers zesmaal tegen elk aar uitkomen. Microkorfbalwedstrijden Dit weekend staat in de hoogste afde ling van de microcompetitie van de SD KB een aantal aantrekkelijke ontmoe- LAATSTE NIEUWS MINISTERRAAD VERGADERDE VANNACHT De ministerraad is donderdag- ■avond om half elf nagenoeg voltal lig bijeengekomen. De vergadering wordt gehouden in de oude zaal van het kabinet van het ministerie VEILING ROTTERDAM, luari. Aardappelen 1016. Rod tie kool 324 Groene kool 22- 10-250. Stoofslfl 30—44 per k I. I1A 15 per stuk Spruit VEILING ST.-MAARTENSDIJK. :n 10 40. plckler* 801. Aanvoer X" IA T 7 A HEINKENSZAND WEMELDINGE Intrede ds. Eikelboom Kerkdienst te Heinkenszand Middelburg City: Alleman, 20 uur. alle leeftijden. Electro Hei misdadige brein van dr Mahuse. 19 30 uur 14 laar Gors - Grand Alleman, 20 uur. a i Prins van Oranje- Wetenschappelijke Belan- Ren met lezing over Himalaja expeditie. 20 uur Prins van Oranje Studiedag Arbeid en Bedrijfsplan, 10 uur Kortgcne - Stadswynkelder Studie avond Onderwijs voor plattelandsjnngeren, 19.30 uur. Wlsscnkerke Raadhuis, utscheld dokter J L Bruynzeel. 14 uur Vlissingen - Alhambra Geheim agent OS S 117 en het mysterie van de verdwe nen duiker. 20 uur. 18 laar Luxor. Bril janten des doods. 20 uur. 14 Jaar Souburg - De Zwaan- laarvergadering aid. Souburg C J B T B 19.30 uur Tcrncuirn - Concertgebouw Toneelgroep Theater met: Terug naar Warschau zvu, 20 uur Bergen op Zoom Luxor De zoon Spartacus, 20 uur. 14 Jaar. In aansluiting op het verslag over de intrede van ds. H. Eikelboom in de gere formeerde kerk te Heinkenszand zij ver meld, dat bij deze intrede ook het woord werd gevoerd door pastoor Van Alphen namens de r.-k. parochie van Heinkens zand. Het was de eerste keer. dat bij een dergelijke gelegenheid in de gerefor meerde kerk van Heinkenszand een ertegenwoordiger van de R.-K. Kerk aanwezig was. De bevestiger was niet ds. J. Hijmans, maar ds. H. Wijmans van St.-Jacobiparochie, die als tekst had ge kozen Hand. 4 29. Het thema van de in tredepreek was „Ik ben er, zoals Ik er ben". Praeses C. van Baaien liet ds. Ei kelboom Gezang 29 1 toezingen. De heer Poortinga sprak namens de oratorische vereniging Diogenes. Ds. W. Kats te Goes sprak behalve namens de classis tevens als consulent. Openbare verkoop Notaris W. P. de Nooyer te Heinkens zand heeft donderdagmiddag in café Vermeulen te Heinkenszand in het openbaar verkocht het woonhuis met schuur, erf en boomgaard aan de Oude Kamerdijk 2 in de Zuidzakpolder, als mede een perceel bouwland in de Zuid zakpolder, groot 1 ha, 46 are en 60 ca alsmede een perceel bouwland in Schou wersweel onder de gemeente Nisse, groot 63 are 20 ca. Koper van het woonhuis werd de heer J. Th. Goedemondt te Goes voor de som van ƒ22.500; eigenaar van het perceel grond in de Zuidzakpolder werd de heer M. Mol te Nisse, voor een totaalbedrag van ƒ16.419,20 (ƒ11.200 per ha). Het perceel in Schouwersweel bracht op ƒ7394,40 (ƒ11.700 per ha). Eigenaar werd de heer J. M. Brouwer te Nisse. KAPELLE Programma Jonge Kerk Kapelle vernieuwd De jonge kerk te Kapelle zal trachten de komende maanden de vereniging wat nieuw leven in te blazen. Zo zullen de jonge lidmaten, die weinig of in het ge heel niet de bijeenkomsten bezoeken, persoonlijk bezocht worden. Tot active ring werd besloten een bijeenkomst, geleid door jeugdouderling J. Ruissen. ie heer L. Burger hield een bijbelinlei ding waarop een goede discussie volgde. Na de pauze werd uitvoerig van gedach ten gewisseld over het werkprogramma voor de komende maanden. Besloten werd voortaan om de drie weken een samenkomst te houden, te weten op 18 februari, 10 maart en 8 en 21 april. De begroetingsavond met de nieuwe maten zal plaatsvinden op 8 april. Ook over de samenstelling van d: program ma's werd gesproken Er zal wat meer aandacht worden geschonken aan ont spanningsprogramma's, terwijl ook de leden meer zelfwerkzaamheid zullen krijgen. Medegedeeld werd, dat mevr. A. Eversdijk-Veerhoek voortaan als se cretaresse zal fungeren. Tot kascontro lecommissieleden van het verjaardags fonds werden benoemd, de heren J. Jebbink en A. Damming. De eerstvol gende bijeenkomst zal plaastvinden op 18 februari. Bloembollenwedstrijd De vereniging „Floralia" te Kapelle-Bie- zelinge zal ook dit jaar weer een bloent- bollenwcdstrljd houden. Voor deze wed strijd hebben zich vijftig deelnemers op gegeven. Zaterdag zullen de voorge- kweekte bollen worden uitgereikt. Bij de wedstrijd zal het er om gaan wie zijn tulpen en narcissen het mooist in bloei kan krijgen. De bollen moeten op 11 maart ter beoordeling worden ingele verd. Verkiezing notabel iM.J. Groenleer i kozen tot notabel van hervormde gemeente In Kapelle. Hij is de opvolger van de heer C. Wisse. Mutaties bij rijkspolitie Op 1 maart en 1 juni zullen de opper wachtmeester en wachtmeester le klas der rijkspolitie, de heren P. Klap en M. C. Slootmaker te Kapelle, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de politiedienst verlaten. In hun plaatsen zijn aangesteld de heren G. Krynsen en H. Q. Pak, opperwachtmees ter te Rilland-Bath en wachtmeester le klas te Wilhelminadorp. Maandagavond om 8.30 uur zal er in :eref. gemeente te Wemeldinge een liienst worden gehouden waarin zal voorgaan ds. van Dam. Concert O.K.K. Zaterdagavond zal er in de Ned. herv. kerk te Wemeldinge een concert worden gegeven door O.K.K. Het orgel zal be speeld worden door de heer D. Manneke en het Zuid-Bevelands Dubbelkwartet O.K.K. speelt onder leiding van haar dirigent de heer D. Manneke. eerste ploegen Unitas en Burgh tegen elkaar uit waarna WIK de strijd gaat aanbinden tegen ZSC. Het Nieuwerkerk- se SKNWK neemt het vervolgens op te gen Burgh om hierna plaats te maken voor ZSV en Unitas. Het programma op deze avond wordt besloten met de wedstrijd tussen WIK en Brouwersha ven. WOLPHAARTSDIJK Plattelandsvrouwen bijeen Dinsdagavond hield de afd. Wolphaarts- dijk van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen haar maandelijkse bijeenkomst in het Dorpshuis. De presidente mevr. A. C. Noteboom-Blok wekte de leden op ieder naar vermogen mee te werken om zo samen weer een vruchtbaar vereni gingsjaar tegemoet te gaan. Zij vestigde o.m. ook de aandacht op de provinciale naaiwedstrijd. Tot lid van de kascom- missie werd gekozen mevr. J. van Wee- le-Snoep. De hoofdschotel van de avond werd verzorgd door mevr. A. J. M. Nyenhuis, schoonheidsspecialiste te Mid delburg. die op duidelijke wijze uiteen zette hoe men komt tot een goede huid verzorging. Na de pauze werkten vele dames zelf mee en werden diverse vra gen gesteld. Contracteren knolselderij In het rayon van de veiling te Kapelle- Biezelinge is dit jaar een grote belang stelling voor de teelt van knolselderij op contract. Niet minder dan 61 ha is er bij deze veiling voor aanplant opgegeven. Vorig jaar. toen er voor het eerst door tussenkomst van de veiling met het con tracteren van knolselderij werd begon nen, bedroeg het areaal ruim 29 hectare. Woensdagmiddag werd bij de aanvang, van de velling het totale areaal voor verkoop aangeboden. Van handelaars zijde bleek men nog een afwachtende houding aan te nemen, want er werd slechts 12 ha verkocht op prijzen van 19.10 tot 19.50 per 100 kilogram knollen. Het restant van het aanbod 49 ha werd ingehouden op een prijs van 19,10. Deze zullen binnenkort nog maals worden aangeboden. Vorig jaar werd de gecontracteerde hoe. veelheid verkocht voor 21,50. ind 31 !B 35—88. IIB 43—52. ID 51 I Prei 41—74 per kK Selderij 8—24 per I Grote peen 7—11. Uien &-13 Uien gwchoond i 13— IC. Boerenkool 32-48 Sjalotten 9«104 Witlof IA 66—81. HA 80-71. IB 53-64. UB 47_60 per kg Aanvoer 49.000 kg Knolt-cldcriJ 18 Btuko per kist 14—15 per stuk. 12 stuks per kist 19—20 per stuk. Golden Delicious 1AA 53-69. IA 50-62. IB 35-56. IC Z3-34. IIA 37-49. IIB 26-45, IIC 18—25 Coxs Oran ge 1AA 102—112. IA 91—96. IB 54—62, IC 21— van justitie. Over het onderwerp g van het kabinetsberaad zijn geen Cr,K.lUc IAA jA 32_io. ib 22-^2. ic Aam bijzonderheden bekend. De verga-! 19-22 Winston iaa 33—86. ia 33—71. ib Priji dering was om half twee vannacht! nt nog niet beeïndigd. nc 33—37 per kg VEILING HINT-ANN ALAND FILMS IN ZEELAND Er wordt deze week in onze bioscopen: ruimschoots aandacht besteed aan de| misdaad, een evenals de liefde veel ver filmd verschijnsel. Wat in de eerste plaats opvalt is de titel van de misdaad film, die in ELECTRO (Middelburg) ver toond wordt: „Het misdadig brein van dr. Mabusc". Mabuse is een bekende! naam uit de filmgeschiedenis. Veertig jaar Xelrten maakte Se bekende rapn-1 z<,„dagmlddag preSe„,eert Alhambra nog F"'J J-g»*.-*?. ÏÏÏÏf wn extra porti, misdaad on.k, ..Mabuse de speler Thans Is dr. «aha- fa, Co„slaWi„t iiDt, lerug. leven gewekt. kee]. van Lemrney Caution" toont ons bracht. Het is een film voor thrillerlief hebbers met sterke zenuwen, gemaakt door Werner Klinger met in de hoofd rollen Walter Rilla, Gert Frobe, Senta Berger en Helmut Schmid. In Alhambra (Vlissingen) zien we Kerwin Mathews en Irina Demich in een nieuwe rolprent over de door auteur Jean Bruce in het leven roepen geheim agent O.S.S. 117. De titel luid: „O.S.S. 117 en het myste rie van de verdwenen duiker", een hele mondvol voor een politiefilm, die op Corsica speelt en die zich bezig houdt met spionage. VISMIJN COLIJNSPLAAT 2634 kg exportgarnalen 2.19—3.27, 103 kg schar. 108 kg bot, 287 kg nchol. 3 kg kabel jauw, 6836 leg sprot. 3 kg wulken. 25 kg ongesorteerde vla. EterveHIng B B E 70 gr 95010.49. MARKTBERICHT BARVEVEI.D. Coöp. Veluwsr elervclllng Ede. Weekaanvoer ca. 1.200.000 stuks, waarvan 530 156 in veiling werden gebracht Handel Prijzn, In guldens per stuk: eieren van 49 tot 54 gr 6.76—7 59. 54 tot 59 gr. 7.39— 8.90. 59 tot 64 gr. 8-03—9-14. 61 tot 63 gr. Elermarkl Darnevetd. Aanvoer ca 2 050 000 stuks, handel redelijk. Prijzen, in guldens per '.00 stuks eieren van 55 tot 65 gr. 7 75—9 60. kg-prijs 1.41—148. alg prijs 8.40. aig. kg-prjjs 1.40 op basis 60 gram. VISMIJN BRESKENS Week 20—25 Januari 75 kg binnenlandse garnalen 270.318 kg haring 7668 kg onver kochte haring 127 kg bot. 682 kg schar 2605 kg schol 456 kg tong 12 kg rog. 169 kg ka beljauw 903 kg wijting 56 kg griet 24 kg tarbot 7 kg wulken 20 kg lever. 161.155 kg schardijn 369 748 kg onverkochte schardjjn. 2835 kg exportgarrialea. Een nieuwe serie Mabusefilms is de laatste jaren van stapel gelopen. „Het misdadig brein van dr. Mabuse" behoort daartoe, een op zichzelf staand verhaal, waarin de nieuwste misdaden van ge heimzinnige gangsters zijn onderge- Handelsonderneming W. Hagen Start met werving bij begin van bouw DE directie van de Handelsonder neming W. Hagen te Schevenin- gen verwacht zeer binnenkort op het industrieterrein van Zie- rikzee de eerste paal te kunnen slaan voor de nieuwe fabriek van elektronische apparaten. Zoals men weet heeft de firma Hagen enige tijd geleden defini tief besloten het bedrijf, dat in Den Haag geen ruimte tot uit breiding heeft, naar Zierikzee over te plaatsen. Zodra met de bouw van de fabriekshal wordt begonnen, zal de directie ook starten met de werving van per soneel. Handelsonderneming W. Hagen heeft voorlopig 10.000 vierkante meter bouwgrond van het industrieterrein nodig. Daarvan zal ongeveer een der de gedeelte 3000 nt2 worden be bouwd. Een totale bouwplaats var 18.000 m2 wordt beschikbaar gehou den. De nieuwe fabriek, een belangrij ke vestiging voor Zierikzee, zal ver rijzen tussen het heren kledingbedrijf N.V. Superdam (ook uit Den Haag) en de oostelijke dijk van het Zierik zeese havenkanaal. Daarmee zal de beschikbare ruimte voor bedrijfspan den op het zogenaamde oude indus trieterrein volledig z\jn opgesoupeerd. Vijftien jaar bestaat de firma Hagen reeds. Zij heeft zich gespecialiseerd op het gebied van registratie-appara ten. tape-recorders en dergelijke. De handelsafdeling van het bedrijf be weegt zich op het terrein van onder delen voor elektrotechniek. In Scheveningen beschikt de Handels onderneming W. Hagen over een vrij groot gebouw. Maar men is er „uit gegroeid". Bovendien kan men daar niet voldoende personeel aantrekken. Bij het zoeken naar nieuwe mogelijk heden stonden de directie twee wegen voor ogen: samengaan met. een be kende buitenlandse fabriek en buiten de grenzen verder gaan of een nieuwe fabriek bouwen op een plaats met in alle opzichten betere mogelijkheden. De keus van de directie viel op de in dustriekern Zierikzee. Werving Bij de start van de produktie in Zierik zee wil de firma Hagen 45 werkne mers in dienst hebben. Daarbij inbe grepen een staf van leidinggevende mensen, die waarschijnlijk uit negen man zal bestaan. Er zal dus ongeveer 35 man in eerste instantie nodig zfln uit de streek. De nieuwe Zierikzeese industrie heeft werknemers nodig voor elektronisch montagewerk, fijn- mechanische montage en daarnaast zijn er verschillende plaatsen in de machinefabriek, spuitertj en galvani sche afdeling te vervullen. Ook personeel nodig voor kantine, maga zijnen, kantoor en dergelijke, ij de werving worden verschillende in stanties ingeschakeld, ook omscho- lingswerkplaatsen. Ook in het bedrijf zelf zal voor omscholing kunnen wor den gezorgd In trappen van ontwikkeling ziet de directie van de Handel onderneming Hagen een uitbouw van de Zierikzee se fabriek tot ver boven de 125 werk nemers In de toekomst. WALCHEREN VLISSINGEN Personenauto reed tegen stilstaande bus in Vlissingen Donderdagavond omstreeks tien voor ne- cheren en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. De bus stond stil bij een haite om passagiers te laten uitstap pen. De personenauto, bestuurd door J. G. E. J. te Middelburg, reed door onbe kende oorzaak tegen de achterzijde van de bus, bestuurd "door C. K. te Vlissin gen. J. werd op advies van dokter R. vermoedelijk een hersenschudding opge lopen. De personenauto werd zwaar be schadigd- De bus liep geen schade op. O.- EN W.-SOUBURG Zendingsavond van de hervormde kerk Dezer dagen hield de Nederlands her vormde kerk te Souburg een zendings avond in zaal „Rehoboth". De bekende zendeling ds. Mackaay uil Oegstgeest was hiervoor uitgenodigd. Hij vertelde deze avond over het zendingswerk in Zuid-Nigeria. waar hij onder meer met een team van de N.C.R.V. een film heeft" gemaakt van de cultuur, de bevolking èn de toestand zoals die momenteel in dat gedeelte van Afrika is. Het zeer primitieve grenst aan een moderne wes terse beschaving. Na de pauze vertoonde men de genoem de film, welke een beeld geeft van Zuid- Nigeria en haar bewoners. hoe de befaamde speurder zijn eigen virtuoze manier een eind maakt aan een misdadig spelletje, waar bij hij natuurlijk vele aantrekkelijke jongedames van een onzekere toekomst redt. Voor de afwisseling een western, te we ten de bekende en al eerder besproken flbn ..Jacht op de verborgen_ goud-1;™a be.eer- de economische overtredingen door de eigenaars van deze ondernemingen. schat" van Gordon Douglas. Te zien Grand (Goes) op zondagmiddag. Verder heeft Grand (Goes) evenals City (Middelburg) de vertoning van Haan stra's documentaire „Alleman" gepro longeerd. LUXOR (Vlissingen) ten slotte kondigt voor het weekeinde een film naar een Edgar Wallace aan: „Bril janten des doods" met Scotland Yard in de hoofdrol. Nog meer misdaad dus. Voorstellen aan de raad ONDERHANDSE AANBESTEDING 10 WONINGWETWONINGEN van Krabbendijke hebben aan de raad, die donderdag a.s. des avonds uur bijeenkomt, onder meer voor gesteld een bedrag van f 5000 te voteren -oor de inrichting van een kinderspeel plaats. B. en w. stellen voor het zgn. korfbalveld dat als zodanig niet meer wordt gebruikt, in te richten tot speel plaats voor de jeugd. Het ligt in het ten ongeveer de helft van veld te bestemmen tot voetbalterrein voor de jeugd terwijl op de andere helft speelwerktuigen zullen worden geplaatst. Omtrent de organisatorische opzet over het beheer van deze speelplaats zullen te zijner tijd nadere voorstellen worden ge daan. Er wordt naar gestreefd de inrich ting van dit speelterrein nog deze zomer te realiseren. Voorts komt o.m. aan de orde een voorstel tot het doen bouwen van 10 woningwetwoningen aan de Lo- dijkestraat en de bouw dezer woningen onderhands aan te besteden aan de nemer J. van Koeveringe te Schore voor een bedrag van f 151.900,of zo de curveprijs op een ander bedrag wordt vastgesteld tot dat bedrag, uiteraard na verkregen overeenstemming met de aan nemer. Tevens zullen voor deze bouw rijksvoorschotten worden aangevraagd en een bijdrage in het exploitatietekort Deze 10 woningwetwoningen zijn uit. hel contingent voor het jaar 1964 aan de ge meente toegewezen. Ook is er een voorstel van b. en w. to1 het verlenen van eervol ontslag aan de heer C. J. Overbeeke als hoofd van de openbare lagere school met ingang var 1 oktober 1964, een voorstel tot goed keuring van de gewijzigde begroting voor 1964 van de gemeenschappelijke keuringsdienst van slachtdieren en van vlees in de keuringskling Kruiningen welke wijziging verband houdt met de verhoging van de keurlonen. Het voor de gemeente aanvankelijk berekende nade lige saldo van f478.53 kan worden te ruggebracht tot f 44,89. Verder vermeldt de agenda een voorstel tot het voteren van een bedrag groot f 1000,voor de verlichting van kruispunt Dorpsstraat-Noordweg, waar als gevolg van de nieuw aangelegde be strating een tweetal straatverlichtings- masten moeten worden bijgeplaatst, ter wijl één mast verplaatst dient te worden. Ter vervulling van een bestaande vaca ture stellen burgemeester en wethouders voor over te gaan tot benoeming van een gemeentewerkman in algemene dienst. Ter benoeming worden aanbevo len 1. A. Kok en 2. J. Vermeule. Ten slotte wordt ook nog de le wijzi ging aangeboden van de begroting 1964 van de Burgerlijke Instelling voor Maat schappelijke Zorg. waaruit blijkt dat het subsidie aan deze instelling verhoogd moet worden met f4821,10 als gevolg van de toename van het aantal verpleeg den in diverse inrichtingen. Drieduizend ha van buitenlandse rub ber- en koffieondernemingen in Oost- Java zijn door de plaatselijke autoritei- AANVARING TUSSEN INDONESISCH EN DUITS SCHIP In de nacht van woensdag op donder dag zijn op de VVesterschelde bij boei 92 ter hoogte van Liefkenshoek. het 6815 ton metende Indonesische schip „Hadji Agus Salim" en het Westduitse schip „Moselstein" (6968 ton) met elkaar "n aanvaring gekomen. Het scheepvaart verkeer werd tijdelijk stil gelegd. Beide schepen liepen schade boven de water lijn op. De „Moselstein" eigendom van de Roland Rederei in Bremen zette de reis naar Rotterdam voort. De „Hadji Agus Sa lim". van de Djakarta Lloyd in Djakar ta. meerde rond het middaguur in Ant werpen af. na aanvankelijk voor anker te zijn gegaan Oponthoud op station te Goes trein viel uit De reizigers, die donderdagmorgen met de trein van acht minuten voor half tien naar de richting Roosendaal wilden, heb ben op het perron te Goes een uur op onthoud gehad. Hun treinstel moest door een technische storing „uit de baan" worden genomen. Van de zijde van het stationspersonee) te Goes werd in Utrecht geïnformeerd naar de mogelijk heid het euvel op te vangen door een andere trein in te zetten Dit bleek niet dadelijk mogelijk. De tientallen passa giers konden na een uur wachten hun reis verbolgen met de trein van 10.27 uur uit Goes. SCHIP BESCHADIGDE SLUISDEUREN Bij het invaren van de Westsluis te We meldinge is donderdagmiddag het 20S ton metende motorschip „Koopvaart 11" met grote snelheid tegen de sluisdeuren Het nieuwsbureau Antara, dat var inbeslagnemingen melding maakt- teerde de woorden van de procu generaal van Oost-Java. Deze zei, dat buitenlandse eigenaars van welke na tionaliteit werd met medegedeeld handel dreven met Indonesische burgers zonder toestemming van het deviezen- instituut. Antara deelde nog mede. dat de inbe slagneming van de ondernemingen in Banjuwangi, behorende aan Glenore, en te Djember, toebehorende aan Kalim- lepuh Gungunspasang en Sumberpandam verscheidene dagen geleden geschiedde door de politie, ambtenaren van het bu reau van de procureur-generaal en van het bureau voor cultuurondernemingen van Oost-Java, Opening nieuwe ulo op 15 februari De heer J. S. Hoek, wethouder van fi nanciën en onderwijs, zal zaterdag 15 februari te Middelburg de opening ver richten van een nieuw schoolgebouw voor uitgebreid lager onderwijs Deze school, die uitgaat van de vereniging voor gereformeerd onderwijs is opge trokken aan de Rozendwarsstraat bij de Sportlaan. Het nieuwe protestants christelijke streekziekenhuis „Bcrgzicht" in Goes is „bevolkt". Deze week heeft een deel van het personeel er zijn intrek genomen: directie en administratie. Geneesheer-directeur dr. J. M. van Daal, adjunct-directrice mej. J. Cappon. de administrateur-econoom J. W. Hartman en de chef van de technische dienst, de heer 1. S. Schaafsma. De laatste loodjes bij de inrichting van het gebouw wogen zwaar, Er ging namelijk lange tijd overheen, voor het eerste meubilair arriveerde. Maar nu is het dan zover, dat in het voorgebouw de afdeling voor het bestuur en de directie is gemeubileerd En verder loopt ook het aanbrengen van de „make-up" aan de verschillende etages af: er wordt geschilderd, de ondervloeren worden waar dat nodig is aangebracht en de werklieden leggen het zeil. Het eerst zal nu de poliokliniek helemaal worden afge werkt, Zoals bekend is het de bedoeling, dat het streekziekenhuis op 1 juli in gebruik genomen wordt; later volgt dan de officiële opening. Nieuw overleg van E.E.G.-ministers over graanprijs maandag voor een zitting van enige dagen van de ministers van bui tenlandse zaken en landbouw van de. regeringen der lidstaten in Brussel zal bijeenkomen voor nieuw overleg over de gêmeenschappeiyke graanprys. De E.E.G.-commissie houdt aan haar plan-Mansholt voor de directe aanpas sing van de graanprijzen met Ingang van 1 juli van dit jaar vast. Daar Duits land en andere lidstaten tijdens de ma rathonconferentie aan het eind van het afgelopen jaar de tijd voor dit plan te vroeg achtten, moet de ministerraad eigen voorstellen voor de prijsaanpas singen uitwerken. Als termijn hiervoor hebben de regerin gen 15 april gesteld. De ministers van landbouw zullen voorts de nog open kwesties van de marktverordeningen voor rijst, rundvlees, melk en zuivelpro- dukten bespreken. Geiyktijdig met de ministersconferentie vindt volgende week maandag een bijeenkomst plaats van de associatieraad E.E.G.-Grieken- land. MAKARIOS ZIT AKKOORD DWARS De Britse en Amerikaanse regerin gen hebben overeenstemming be reikt over een voorstel de vredes troepenmacht op Cyprus te ver sterken met militairen uit de N.A. V.O.-landen. De uitvoering van het plan wordt echter gehinderd door de voortdurende weigering van president Makarios van Cyprus zich ermee te verenigen. Amerika's deelneming aan de NA.V.O.- politiemacht wordt afhankeiyk gesteld van de aanvaarding van het plan door Gvprus en door de "regeringen van Grie kenland en Turkije. Groot-Brittannïë zou moeten trachten Makarios te bewegen zich met het voorstel, dat van Engeland is uitgegaan, akkoord te verklaren. De Sowjet-Unie heeft duideiqk gemaakt dat zq een aandeel wil hebben in de po gingen de vrede op Cyprus te bewaren, zo is gisteren meegedeeld. De Verenigde Naties hebben een brief openbaar gemaakt die de Russische af gevaardigde in de Veiligheidsraad, Niko lai Fedorenko. woensdag aan de raad heeft gezonden. Nagekomen advertentie Door de weg die alle vlees wedervaart is van ons gegaan op de hoge leeftijd van ruim 88 jaar de heer G. C. VAN WESTERING. Familie Van Saanen en de medebewoners van het rusthuis Domburgseweg 56. Oostkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11