Raad Brouwershaven te snel met tegenstemmen Wie E.M.M.-Sittardia wil zien moet vroeg zijn Benauwde zeges voor St. Aloysius en Sorry Middenschouwen: '64 financieel zonniger DE BOEKENPLANK Totale „ommezwaai" binnen kwartier St. Aio IV won van Tweede klas Huis van Bewaring Vier Nederlanders in zesdaagse van Antwerpen Uit gemeentefonds 17.000 meer WERKNEMERS IN DE AGRARISCHE SECTOR MET 100 VERMINDERD Varkensprijzen dalen iets Zeeuwen rijden op hometrainers in Westdorpe Russische schakers blijven nog wat PROGNOSES OVER SPAANSE EN PORTUGESE WEDSTRIJDEN DONDERDAG 30 JANUARI 1064 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OVER WONINGBOUWVOORSTEL „OOK in andero colleges dan do ge meenteraad oogst men altijd meer po pulariteit door durf om terug te komen op een onjuiste beslissing dan steevast door te zetten". Met deze volzin moti veerde de heer M. Matthïjsse (p.v.d.a.) dinsdagmiddag in de raad van Brou wershaven een volledige „ommezwaai van z\jn vier man sterke fractie en van twee andere leden binnen een kwartier. Het ging om een beslissing over do rea lisering van het toegewezen contingent woningen zes woningwetwoningen en vier bejaardenwoningen in de kern Zonnemaire. Met een 6-5 stemmenver houding hadden de dame en heren aan de raadstafel in het Plaatsenhuis te Dreischor het college van b. en w. even tevoren in verlegenheid gebracht door het voorstel radicaal van tafel te vegen. De meerderheid was de overtuiging toegedaan, dat een deel van het con tingent in de kern Noordgouwe be hoorde te worden neergezet. „Daar is meer behoefte. Noordgouwe komt op deze manier weer in de vergeethoek. En dat mag niet. Er moeten ook wat bejaardenwoningen in dit dorp wor den gebouwd. Er is best een aanne mer te vinden, die dat voor elkaar krijgt". Ziedaar de argumenten, die het college van de andere kant van de tafel kreeg te verwerken. En hoe burgemeester A. H. Vermeulen ook betoogde, dat de bouw van het toe gewezen contingent in één complex vrij wel nog de enige kans is tegenwoordig om binnen de curveprijs te blijven, hoe wethouder J. A. v. d. Bijl ook aanvoer de, dat de minister bij de toewijzing stringente bepalingen had gesteld: „de zaak moet voor 31 mei „rond" zijn. hoe er nog naar voren werd gebracht, dat er in Noordgouwe geen geschikt terrein te vinden is, dat er geheid moet worden en dat dan vanzelfsnrekend ook de huur prijzen weer zullen oplopen het hielp allemaal niets. Het plan van b. en w. om de huizen in Zonnemaire te bouwen kelderde. En toen werd het even stil in het raadzaaltje. Burgemeester Vermeu len en de beide wethouders waren zicht baar geërgerd over deze gang van za ken. De enige reactie van de burgemees ter was dan ook: „Nu verwacht ik van de tegenstemmers een ander plan!" Er werd wat heen en weer gepraat. Er werd een paar keer op de plattegrond van Noordgouwe gewezen. Een constructief tegenvoorstel kwam er niet Beraad Daarom achtte de raadsvoorzitter het na een korte adempauze nuttig om de ver gadering voor intern beraad te schor sen. En wat het publiek al had verwacht gebeurde: de raad zag in, dat de zaken rondom de woningbouw geen verdere ri sico's gedoogden. De heer J. N. Vier gever (p.c.) een van de aanvanke lijke tegenstemmers kreeg als eerste het woord: „Gezien de besprekingen ach teraf zijn we bereid opnieuw te stem men". Dat gebeurde. Met algemene goedkeuring zal nu het plan van b. en w. worden uitgevoerd. De woningen komen toch in Zonnemaire. Al meende de heer Matthijsse er nog wel even dit aan te moeten toevoegen: „Ons eerder genomen besluit moet niet worden gezien als kritiek op b. en w. al leen. We wilden een betere honorering van de voorzieningsbehoefte". Dat Brouwershaven alle zeilen moet be zetten om aan de woningbehoefte en vooral ook aan de realisering van een goed uitbreidingsplan in onderdelen voor de gemeente te voldoen kwam in deze eerste vergadering van de raad in het nieuwe jaar duidelijk naar voren. En juist met dat uitbreidingsplan in onder delen verloopt het niet naar wens. In 1961 werd al opdracht verleend aan het architectenbureau Wesselo en Van Voorst te Bussum. Voor de zoveelste maal kreeg de raad nu een voorstel op tafel om te besluiten dat een algehele herziening in voorbereiding is: er was dus weer een jaar verstreken, zonder dat er iets uit de bus is gekomen. En dat begint Brouwershaven te vervelen. „Wat gebeurt er nu eigenlijk?", vroeg de heer R. J. v. d. Wekken (p.c.) ge prikkeld. Burgemeester Vermeulen kon hem niet anders antwoorden dan dat er in feite nog niets was gebeurd. Het col- De Franse televisie is begonnen met uitzenden van een wekelijks nieuwsprogram in het Duits ten behoeve van de tweetalige kijkers in de Elzas De uitzendingen kun nen ook in het Westduitse grensgebied wor den opgevangen. lege had in de loop van het vorige jaar al een limiet aan de architect tot 1 janu ari jl. gesteld en nu zal de opdracht dan worden ingetrokken. B. en w. zullen nog bezien, wat de juridische gevolgen ervan zijn en binnen een paar weken de beslis sing laten vallen dat een ander instituut het ontwerpen van plannen op zich neemt. De heer A. J. Klaassen (p.c.) for muleerde het zo: „Brouwershaven komt op deze manier steeds maar achteraan. Als we een goed uitbreidingsplan hadden gehad dan zou de teruggang in het be volkingscijfer over 1963 (65) misschien in een vooruitgang veranderd zijn". Daling Burgemeester Vermeulen zei er in zijn nieuwjaarstoespraak dit van: „Dit stemt tot nadenken. Wanneer ik naar oorza ken daarvan zoek meen ik te mogen aannemen, dat dit een gevolg is van de zuigkracht van de industrie in de gro tere centra en de verdere mechanisatie van de landbouw. A1r dit waar is zal in de eerstkomende jaren nog een verdere teruggang zjjn te verwachren. Totdat de recreatieve ontwikkeling op gang komt. We ondervinden dat industriële vestigin gen uitermate moeilijk zijn, omdat wij niet die faciliteiten kunnen verlenen die de industriekernen als Zierikzee wél kunnen geven". Daarom was de burge meester van oordeel dat Brouwershaven aan het toekomstige Grevelingenbekken gelegen, het zal moeten hebben van de vestiging van rustzoekenden en verzor- gingsbedrijven voor de recreatie. „Deze kunnen in de toekomst een compensatie zijn van ons Inwonertal". De burgemees ter stelde daarom met nadruk dat 't hoog tijd wordt voor Brouwershaven om bouwrijpe grond te verwerven, tot aan koop over te gaan en zelfs grond te zien te bemachtigen op openbare verkopen, al was het maar voor ruilobject. ZEEUWSE TAFELTENNISCOMPET1TIE De Zeeuwse wielrenner Jo de Roo zal met de Fransen Darrigade cn Raynal een trio vormen in dc Antwerpse zesdaag se. die gehouden wordt van vrijdag ag 13 februai Zw Pet» i de De reserves van St.-AJoysius van Sorry hebben het de koplopers! van de ie klas van de Zeeuwse tafelteuniscompetittie danig lastig gemaakt. St.-Aloysius 1, trots lijstaanvoerder, kon in eigen huisl maar ternauwernood van Sorry 2 winnen (6-4) en Sorry 1 moest alle reserves er bijhalen om St,- Aloyisius 2 n Graauw van de pun ten af te houden, eveneens 6-4. Met name de koplopers mogen in het duel van deze week, tegen Will van Zoelen, toch wel beter voor de dag komen. In de 4e klas leed huis van bewaring zijn eerste nederlaag; St.-Aloysius 4 won de revanche met 6-4. Bij Sorry ISt. Aloysius II was Plet Martijn 'de grote verliezer. Moest hij tot nu toe in de gehele competitie slechts 1 maal de eer aan een tegenstander laten, nu kwamen er 2 nederlagen bij. Alleen van invaller Remy Mangnus won hij. Jo Bouff verloor van Frans van Water- RAAD KREEG BEGROTING Voor Middenschouwen wordt. 1964 fi nancieel een „zonnig" jaar. Dat valt af te leiden uit de begroting voor dit jaar. konden de raad het jaarstuk nanciëlo beeld is gunstiger dan in 1963", zo schreef het college in het begelei dingsbrief. Toen kwam de gemeente er krap uit: aan onvoorziene uitgaven was f 2500 geraamd. Drie oorzaken wij zen b. en w. aan voor deze gunstige re sultaten. In de eerste plaats is er een hogere uitkering uit het gemeentefonds. Vorig jaar ruim 287.000, ditmaal ruim 300.000. Het bedrag van 17.000 maakte de „gro te hap" uit, die het begrotingsbeeld gun stig beïnvloedt. Aan de andere kant heeft Middenschou wen ook enkele uitgaven op de gewone dienst van 'de begroting hoger geraamd: het onderhoud van straten bijvoorbeeld. Vorig jaar stond daarvoor 3800 geno teerd, dit jaar staat er een bedrag van 7000 op. En ook het onderhoud van de beplantingen krijgt meer aandacht. Er is voor 1964 2500 gulden voor uitge trokken, tegen 1250 vorig jaar. Voor 1964 zijn geen nieuwe kapitaalsuitgaven geraamd, aldus het college. Wel moet de haven Kloosternol worden uitgebaggerd. „Verwacht wordt, dat de uitgaaf hier voor uit de aanwezige reserve 27.170.20 kan worden bestreden", bleek uit de toelichting. De kapitaal- dienst voor 1964 heeft bij een bedrag aan inkomsten van 2.286.631,46 en aan uitgaven van 2.658.658.02 een nadelig saldo van 372.026,56. Op 18 februari wordt de begroting behandeld. De raad liet in de vergadering van dinsdagmiddag zijn gedachten ook gaan over een nieuwe prijs voor de bouwgrond in het wederopbouwplan van Scharendijke. Die prijs 7.85 per vierkante meter. B. willen er 12 van maken, zo bleek tjjdens de vergadering. Dat zal ge beuren in het kader van een algeme ne „bouwgrondprjjsronde voorbereiding is. De raad was het er mee eens, dat de in 1955 vastgestelde prijs van de bouw grond werd verhoogd tot 12 per vier- Burgemeester Wissenkerke Flinke vooruitgang op recreatiegebied Tn zijn nieuwjaarsrede in de raadsver gadering van de gemeente Wissenkerke liet burgemeester P. Wisse een enigszins somber geluid horen over de verminde ring van de bevolking met 71 inwoners. In de agrarische sector is volgens een bedrijfsvoorlichtingsrapport het aantal werkkrachten met 100 teruggelopen. Me de door het grote tekort aan goede woon ruimte en de achteruitgang van het vere nigingsleven heeft het leven op de dor pen weinig perspectief meer. De bur gemeester was verheugd over de toewij zing van acht premiewoningen die in Kamperland zullen worden gebouwd. Op recreatiegebied was ee> flinke vooruit gang te bespeuren in vergelijking met 1962. toen 82.426 overnachtingen wer den geregistreerd tegen 116.758 in het afgelopen jaar. Eveneens herinnerde burgemeester Wis se aan het tot stand komen van eer nieuw gymnastieklokaal, een zuiverings installatie, het sportterrein te Kamper land, een steiger voor jachten en, in de Banjaard, riolering en wegverharding aan twee duinovergangen. Het aantal schepen dat in 1962 de haven van Kam perland in- en uitvoer bedroeg 171 met een tonnenmaat van 46.629 en een op brengst van 10 369 In 1963 was dit 153 met een tom.enmaat van 51.820 en een opbrengst van 15.996. In 1964 zal de gemeente subsidie aan vragen voor een jachthaven te Kam perland. Hierna ging de raad over to behandeling van de agenda. Zij ver klaarde zich akkoord met het voorstel tot invoering van de woonforensenbelas- ting, als tegenwicht tegen de uitgaven van de gemeente voor recreatie. De op brengst zal 15 procent van de huurwaar de bedragen, wat neerkomt op onge veer t 9000 per jaar. Het voorstel om in principe te besluiten tot restauratie van de molen van de heer M. Z. Verha- ge lokte enige discussie uit. De raming voor deze restauratie beloopt 26.380,20. De heer Verhage is niet bereid hieraan bij te dragen en wil ook de molen niet verkopen. Wel wil hij de gerestaureer de molen in goede staat houden. De ge meente zou 40 procent van het bedrag voor restauratie moeten betalen. De voorzitter pleitte krachtig voor het be houd van de molen omdat er in het dorp verder niets is, dat door klassie ke schoonheid opvalt. Wethouder G. P. Leendertse. die de onderhandelingen heeft gevoerd, merkte op dat Monu mentenzorg een jaarlijks bedrag 1000 zal betalen De heer P. G. A. Lange (c.h) vond het van belang dat de enige molen van de gemeente in stand wordt gehouden De raad ging ten slotte eenstemmig met het principebesluit, tot restauratie ak koord. Voor 15 per vierkante meter verkocht de raad ook de grond in hei uitbreidingsplan te Kamperland aan de heer J. Rouw voor de bouw van acht woningen. Bij dc rondvraag vestigde de heer G. J. de Moor de aandacht op een te stichten bejaardentehuis te Kamperland. Vol gens de voorzitter heeft de diaconie der hervormde kerk te Kamperland plan nen in die richting. Een beeld uit het Griekse folklo ristische programma, dat van avond door de V.P.R.O. onder re gie van Rob van der Linden op het beeldscherm wordt gebracht. schoot; Piet de Waal won voor Sorry al- wedstriiden. Hakken-over-de-sloot- n Sorry II. Jo de Kok won voor Sorry tweemaal, namelijk van Jo Bogaert en Rudi van Waterschoot. Jo Delforge won van de Kok, maar verloor van Ri- nus van Breen: Van Waterschoot won alleen van De Hulster, die zonder winst bleef. Wilno moest de afgelopen week twee nederlagen incasseren. Vein ONA II werd met 82 verloren (hier zorgde Verboven voor de winst), tegen Will van Zoelen werd het een 100 neder laag, waardoor de Middelburgers zich op de 2e plaats handhaafden. Will van Zoelen n werd 2 punten rijker, want het bezoekende ONA n werd met een 73 nederlaag naar huls ge stuurd. Thijs Engelse bleef hier bij W. van Zoelen II ongeslagen: Jacobs won alleen van Fijnant en invaller Van Sluijs won nog van B. de Schot. De stand is momenteel N.S.M. 7 5 0 2 10 4030 finale van het armband toernooi voor St. Aloysius m 8 4 1 3 9 3941 amateurs, tegen de wereldkampioen Jan W. van Zoelen in 8 2 0 6 4 3446 Walschaert'; (B.) Zij rijden een ach- Big Smash 7 0 16 1 2149 tcrvolgingswcdstrijd over 4 kilometer. Spirit 7 0 1 6 1 1852 om kwart voor acht start uitdager Pc- 7 7 1 ter Post ln hc-t toernooi voor professio- lJPYClP RUIS na,s 'n een achtervolgingswedstrijd over C UC KtUO'5 kilometer tegen de Belgische arm bandhouder Huga Scrayen. Om 20 uur volgt een stayerswedstrijd over 100 kilo meter doch zonder Nederlanders. Het startschot voor de 25e (jubileum) zes daagse valt om 21.30 uur. Algemeen Is van mening dat de strijd om de overwinning weer een zesdaags gevecht gaat worden tussen de ploegen van Post en van Steenbergen. ONA III ku am voorlopig aan de leiding in de 3e klas, omdat Haringman niet speelde en de Oostburgers met 100 van Spirit II en met 91 van Will van Zoelen IV wonnen; Gerard v d. Bosch redde de eer tegen Boerjan. Wilno II en S.S.V.V.. deelden de punten en Bigh Smash II zorgde voor zjjn tweede zege, waarvan Wilno II met 64 het slacht offer werd; J. Kieinepier bezorgde de Vlissingse ploeg 3 nederlagen en bleef dus ongeslagen. Ook Spirit II verzamelde nog een punt en wel tegen de P.Z.EM.-reser ves: mevr. Knol moest weliswaar 3 maal winst toestaan, maar Sarinck en mevr. Stoffer wonnen eik 2 maal. mét het dubbelspel totaal 5 punten. Nettie SJootmans bleef bij de P.Z.E. M. ongeslagen. ONA m 12 U 0 1 22 96—24 Haringman 10 10 0 0 20 955 P.Z.E.M. H 12 4 4 4 12 59—61 Waco 10 5 1 4 11 5644 W. van Zoelen IV 11 5 15 11 54—56 S.S.V.V. Wilno n Spirit II Big Smash n Big Smash III kante meter en accepteerde ook de „tus- senprijs" voor een lopend verzoek van 10 gulden per vierkante meter. Niet gelukkig Gaf de begroting voor 1964 de raad een vingerwijzing voor het beleid van b. en w. m dc komende periode, de nieuw jaarsrede van burgemeester S. Francke stelde tal van punten uit het afgelopen jaar aan de orde. In zyn betoog toonde Middenschouwen3 eerste burger zich „weinig gelukkig" met de ingreep van rijkswaterstaat op het strand van Scha- rendijke: de aanleg van een werkhaven. „Het betekent het verlies van een ka- rakterestiek stukje natuurschoon en minder mogelijkheden voor de strandre- creatie. En vooral dit laatste punt be treurde de heer Francke bijzonder, nu het aantal bezoekers en overnachtingen de laatste jaren steeds gToter wordt. In 1963 kwamen in Middenschouwen 2 woningwetwoningen klaar en vier parti culiere woningen. Er zijn er nog vier in aanbouw. Dit jaar kan gerekend worden op I premie- en 3 woningen in de vrije sector. „Het is te betreuren, dat we ook dit jaar geen woningwetwoningen kregen. Aan de aanvragen zullen we alleen kunnen voldoen b(j eventuele mutaties in de be staande woningvoorraad", aldus de bur gemeester. Andere punten van „meer dan gewone importantie" in 1963 noemde hij de aanbesteding van de straatverbe tering te Scharendijke en de start daar van en het begin van de bouw aan het nieuwe gemeentehuis, dat men dit jaar denkt te kunnen betrekken. Op de varkensmarkt is een Lichte ont spanning merkbaar, die resulteert in iets lagere prijzen. De waarnemend voorzit ter van het produktschap voor vee vlees, de heer J. B. Dinkla, zei gister morgen op de openbare vergadering van het produktschap in Utrecht, dat hij gezien de wat ruimere aanvoeren een verdere prijsdaling niet uitgesloten acht. St. Aloysius W. van Zoelen Sorry ONA Sorry II W. van Zoelen II ONA II St. Aloysius II Wilno 10 10 0 0 20 76—24 9 0 2 18 80—30 7 0 2 14 68—22 6 0 3 12 52- 4 0 6 8 45—55 4 0 6 8 43—57 2 0 7 4 31—59 1 0 9 2 2872 1 0 9 2 17—83 <V< 'an en ooor MEDISCHE BOEKEN IN POPULAIRE VORM De medische wetenschap heeft door de eeuwen heen tot de verbeelding van de leek gesproken. Over de meest uiteenlopende onderwerpen zjjn boe ken verschenen en nog altjjd houdt de stroom aan. „Dokter, kijk eens naar mijn kindje" van de bekende arts, dokter A. C. van Swol verschenen bij de Geïllu streerde Pers N.V te Amsterdam is een handig boekje voor moeders met opgroeiende kinderen. De meest voorkomende ziekten, afwijkingen enz. worden er op een voor de leek begrijpelijke wijze in beschreven, waarbij dokter Van Swol niet vergeet de huisvrouw de nodige praktische tips mee te geven. Wie, hetzij om welke reden dan ook, verwondingen wil nabootsen zal on getwijfeld wat hebben aan „Het na bootsen van verwondingen" van H. J. Verschoor, verschenen bij Van Goor Zonen te Den Haag. Men leest er in, hoe een slagaderlijke bloeding tot in de perfectie moet worden na gebootst, met illustratieve tekeningen wordt aangeduid, hoe je een spuiten de bloeding kunt veroorzaken, kortom de meest voorkomende verwondingen staan er in opgetekend. Vooral voor E.H.B.O.-ers en E.H.I.O.-ers teressant boekje. Dezelfde geest ademt „Verbandon in beeld" van dezelfde schrijver, even eens verschenen bij Van Goor Zo nen, Den Haag. Uit dit boekje kan men leren hoe men bij verschillende soorten wonden het verband moet aanbrengen. Met tekeningen is een en ander duidelijk gemaakt. Als Maraboepocket zag „De opzien barende ontdekking van dr. Fleming" door P Bourtembourg het licht. Be schreven wordt hierin de ontdekking van de penicilline, het wondergenees middel, dat in de tweede wereldoorlog miljoenen mensen het leven redde. De lezer krijgt een indruk van de enorme strijd welke dr. Fleming moest voe ren, niet alleen tegen zichzelf, maar vooral ook tegen ongeloof en spot van mensen in zijn eigen kring. Dank zij zijn onverzettelijkheid slaagde hij erin het juiste geneesmiddel te vin den. Over beroeps- en studiekeuze ver scheen een interessant „Zwarte Boer tje" (A. W. Brona en Zn.), getiteld „Wat moet ons kind worden?" drs. A. Steenhuizen. ZAALHANDBAL Zaterdagavond is er in de Goese veiling hal opnieuw een belangrijke zaalhand balduel te beleven: E.M.M.-Sittardia. Deze wedstrijd voor de hoofdklas zal reeds om half zeven beginnen. Dit om de spelers van Sittardia in de gelegenheid te stellen om dezelfde avond per trein thuis tc komen. Het kan een spannende wedstrijd wor den. Mag E.M.M. dan een gunstiger slaats innemen op de ranglijst dan Sit- rardia en zou dus een overwinning voor E.M.M. in de lijn der verwachtingen lig gen, toch zal zaterdagavond blijken, dat deze voorspelling niet vanzelfsprekend is. Het krachtsverschil in de hoofdklas van onder tot boven is maar zeer ge ring, bovendien staan Sittardia, Dynamo en het Haagse Hellas met een gelijk aantal punten onderaan, zodat zij allen zullen trachten één of twee puntjes te bemachtigen in de hun nog resterende wedstrijdën, oni zodoende uit de geva renzone te komen Ook E.M.M. is nog niet geheel veilig. En er zijn nog drie wedstrijden te spelen, reden dus te over om een spannende wedstrijd te ver wachten. Japan wil nieuwe kunstmaan voor t.v.-uitzending olympische spelen De voorbereidingen voor rechtstreekse televisieuitzendingen van de olympische spelen in Tokio zullen in maart voltooid zijn, zo heeft vrijdag een woordvoerder van de Japanse radio en televisie gedeeld. Om de kwaliteit van deze uitzendingen zo goed mogeiijk te maken zouden de Verenigde Staten echter omstreeks juni een nieuwe verbindingskunstmaan moe ten lanceren. De Japanse minister van verbindingen zal volgende week hierover contact op nemen met de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, die dan in Japan vertoeft. De Japanse P.T.T. is reeds in overleg getreden met het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart. Japan zal vragen om de lancering van een kunst maan van het type Telstar. Volgens de Japanse deskundigen zal men. als er geen nieuwe satelliet wordt gelanceerd, aangewezen zijn op com municatie-satellieten die of geen sterke batterijen meer hebben of zich in een baan bevinden, die ten opzichte van Ja pan ongunstig gelegen is. De televisie beelden zullen van Japan via een ver- bindings-saletellïet naar California wor den gezonden en vandaar naar de an dere zijde van de Atlantische Oceaan. Zeehengelwedstrijden op de Schelde in 1964 Voor 1964 heeft de Westerscheldefedera- tie de volgende data vastgesteld, waarop internationaal zeehengelwedstrijden zul len worden gehouden: 30 maart Vlissin- gen 11-14 uur; 12 april IJzendijke 13-16 uur; 26 april Zeebrugge; 7 mei Biervliet 9.30-12.30 uur; 10 mei Ostende; 23 mei Axel 11-14 uur; 24 mei Kloosterzande 13-16 uur; 6 juni Terneuzen 11-14 uur; 14 juni Heist; 21 juni Breskens 11-14 uur; II juli Hoek 14-17 uur; 23 augus tus Hoofdplaat 13-16 uur; 6 september Sluiskil 13-16 uur: 13 september Groede 12-i5 uur: 20 september Nieuwpoort: c-toi-er Bi is veert 13-16 uur; 25 okto- I ber Blanckenbcrge. In de 2e klai heef» ook V.S.V. het niet tegen N.S.M. kunnen bolwerken; "'J.k Jo d wil «M S-t «onncn d- m.nnon nil >.H* hmljW J'in va' :n htt Sluiskil. DIrvcn en De Vries wonnen Antwerpse Sport palci:.) tu-bben als O elk 2 maal voor V.8.V., maar Bek de man toegewezen gekregen, de Lu- verloor 3 maal. w. Delcourt bleef ook I xemburger Gillen. De overige drietallen nu weer ongeslagen bij de Zeeuw»- in het Antwerpse spcctakelstuk zijn Vlamingen. Doordat St. Aloysiu» III Van Stecnbergn - Lykkc - Proost, Bug van Sorry III verloor (82). steeg da hl - Renz - Scrayen, Macs - dc Mun- N.S.M. e»-n plaats op dc ranglijst. Bij ster - dc Loof. Tcrniizl - Faggin - dc Sorry III was Lcijdckkcr de gang- paepe. Aerenhouts - Eugcn - Vannit- maker door 3 keer winst; Remy n Verachter! - van Daele - de Backer, Magnus en R. de Block wonnen voor I Rudolph - Hocvcnaers. Covens - Joossen - de Ferm en Troonbeeckx - Scbreghts - Vercauteren Op de openingsdag wordt om 18 uur be- 1 14 56—24 jonnen met een aantal finales van me- R. de Block St. Aloysius elk 1 maal Merkelijn en Braak. De stand is P.Z.E.M. Sorry III 10 6 2 2 14 57431 daillekoersen. Om half acht treedt dc 5 1 3 11 55—35 Nederlander Jaap Oudkcrk aan ln de 4 2 4 10 44—56 11 4 1 6 9 44—66 10 1 4 5 6 37—63 12 2 2 8 6 43—77 10 1 0 9 2 16—84 Vierde klas In de 4e klas is de strijd tussen de twee koplopers Huis van Bewaring en St.-Aloysius IV geëindigd in een zege en een revanche (64» voor de Graauwse ploeg. Daarmee is de span ning gebleven en staan beide ploegen met een gelijk aantal verliespunten geklasseerd. J. de Koster was de gro te man van St.-AIo, want hij won zijn 3 partijen. A. van Dalen daar entegen verloor 3 keer. Murkes ver loor alleen van Hendrikse; Van der Heide en Tas wonnen elk 1 maal. Tegen Wilno III ging het de Middelbur gers beter af. Dooi de 73-nederlaag bleef Wilno III in de onderste regionen. Sorry IV en N.S.M. II wonnen beiden met 73 tegen resp. Big Smash IV en V.S.V. II. Will van Zoelen V werd uit de competitie teruggetrokken. De stand is: H. van Bewaring 11 10 0 1 20 Dvnamo gaat op bezoek bij Stratum/ Meteoor en zal waarschijnlijk wel met lege handen huiswaarts keren. In Den Haag zal de derby Hellas-Operatie wor den gespeeld en zal een overwinning voor Operatie opleveren. De dames van het Goese Hellas gaan op bezoek bij het zo juist uitgebekerde Swift. Verwacht mag niet worden dat Hellas tot winst zal komen. W.L.C./D. '•can winnen van D.W.S. en Hygiëa van Verburch. Naast de hoofdklaswedstrijd E-M.M. Sittardia staan nog meerdere zeer be langrijke wedstrijden op het programma in Goes. In de heren districtklas heeft het Goese Hellas één punt achterstand op Were Di uit Tilburg en kan wanneer Hellas weet te winnen de leiding in de klas overnemen. Zal Hellas in staat zrjn volledig binnen de lijnen te komen, dan is een redelijke kans aanwezig dat zij tot winst zullen komen. Voor de dames afdeling le klas zullen Walcheren en Zeeland Sport elkaar ont moeten en verwacht wordt dat Walche ren niet weer met 025 zal winnen, om dat de ploeg van Zeeland Sport zich be langrijk heeft verbeterd. De dames van Marathon zullen de handen vol krijgen aan Olympus, maar een kleine winst voor Marathon is mogelijk. De heren van Volharding hebben in dé laatste wedstrijden laten zien, dat zij zich her steld hebben en dit is dan ook de reden dat wordt verwacht dat de winst in Goes zal blijven. De heren van Olympus kunnen Tonido 2 vaster op de onderste plaats drukken. De dames van Neptu nes hebben vorige week Marathon een relijk spel afgedwongen en als zij we- ierom zo goed voor de dag komen, kon den zij wel eens de winst mee naar Yer- seke nemen. Voor de districtklas dames moet S.I.O.S. uit Bergen op Zoom tegen Were Di aantreden, maar zij zullen wel met een nederlaag genoegen moeten ne men. In Bergen op Zoom wordt de belangrijke wedstrijd tussen de heren van Fortuna en Walcheren gespeeld. Mocht Fortuna dit winnen, hetgeen wel wordt verwacht dan staan zij dicht b(j het kampioen schap In de dames 2e klas kan Fortuna winnen van Marathon 2 en bij de heren zal S.I.O.S. kunnen winnen van Fortuna In de 3e klas heren kan Fortuna van S.I.O.S. 2 winnen. Het Goese Tonido zal zondag in Breda tegen Taxandria moeten uitkomen en wanneer Tonido zo speelt als in de tweede helft tegen E. H.V. of nog beter, dan kunnen zij innen, in het andere geval wordt voor Tonido het ergste gevreesd. ZAALHANDBALPROGRAMMA HOOFDKLAS Dames; Swift—Hellas; W.L.C./D.E.S.— D.W.S.VerburchHygiëa. Heren: E.M.M.Sittardia; Str. Meteoor Dynamo; HellasOperatie '55. DISTRICT ZUID B Dames: S.O.A.—E.B.H.V.; S.I.O.S.- W'ere Di. Heren: TaxandriaTonido; VoltE.E H.V.; HellasWere Di. AFDELING ZEELAND Dames le klas: WalcherenZeeland Sport; MarathonOlympus; Volharding —Neptunes Heren le klas: VolhardingMarathon; Tonido 2Olympus; FortunaWalche- Dames 2e klas: FortunaMarathon 2. Heren 2e klas: Fortuna 2SI.O.S. Heren 3e klas: Fortuna 3S.I O.S. 2. Dames junioren: FortunaWalcheren. Heren junioren: TonidoSJ.O.S.; For tunaMarathon- Meisjes A: Zeeland Sport Robur. Meisjes B: Zeeland Sport 2Robur 2. Jongens. TonidoS.I.O.S.; Fortuna A— Marathon. St.-Aloysius IV N.S.M. II V.S.V. II P.Z.E.M. m Sorry IV O.N.A. IV Wilno III Big Smash IV 9 8 0 1 16 69—21 9 5 1 3 11 51—39 10 5 1 4 11 50—50 9 5 0 4 10 48—42 11 5 0 6 10 58—52 9 4 0 5 8 4644 10 1 0 9 2 25—75 10 0 0 10 0 16—84 Zeeuwse amateurs-, nieuwelingen- en adspiranten-wielrenners gaan elkaar za terdagavond te Westdorpe bekampen op de hometrainers- Op de „rollen" worden diverse series verreden tussen onder an dere bekende renners als Kosten, De Wilde. Minneboo, Tolhoek. Moerdijk, Hoogerland en anderen Ook van Bel gische zijde bestaat belangstelling voor deze wedstrijden De organisatie berust bij de supportersclub van Westdorpe; de wedstrijden beginnen om half zeven in „Het Oude Raedhuis". Mevrouw Zatulovskaja, de Russische schaakkampioene, en de grootmeesters Tal, Keres en Ney blijven nog enige Ujd land. Mevrouw Zatulovskaja, die winnares werd van de internationale groep van het dames Hoogoventoernooi, zal een tweekamp spelen met de kam pioene van Nederland, mevrouw C. Vree ken. De match zal in Rotterdam worden uit gevochten. De grootmeesters Keres en Ney geven diverse simultaanvooretellin- gen. Ney zal tevens een dubbelmatch spelen tegen de Nederlanders Roessel en (vermoedelijk) Robby Hartogh, de be kende jeugdspeler. Ney zal in een match van vier tot zes partijen steeds gelijk tijdig tegen onze spelers uitkomen. Sporttoto Voor zondag Geen hinder van barre weersomstandigheden (Van een sportcorrespondent). De Spaanse en Portugese voetbalcompe tities zijn ongehinderd door barre weersomstandigheden goed op streek. Er is derhalve over het krachtsverschil van de wedstrijden voor a.s. zondag, die op het lijstje van de Nederlandse sport toto staan, ter begeleiding wel Iets zin nigs te zeggen. Eerst de Spaanse competitie. Valladolid, hekkesluiter. kan tegen Zaragoza, vijfde op de ranglijst, amper hoop koesteren. Het enige dat de thuisclub met pijn zou kunnen bemachtigen is een gelijk spel. Voor de wedstrijd Atletico Madrid-Bar celona, is men geneigd Barcelona, dat momenteel in schitterende vorm ver keert, een kleine voorkeur te geven. Murcia-Sevilla moet gerekend wor den tot de wedstrijden van gelijk waardige ploegen, met het voordeel van het eigen terrein voor Murcia. Pontevedra-Levante moet voor Pon- tevedra zijn. Eveneens voor de thuis club moet de winst in Valencia-Ovie- do kunnen zijn. Betis en Atletico Bilbao zijn beide sterk in de aanval. Het thuisvoordeel kon voor Betis wel eens beslissend zijn. Espanol- Elche daarentegen moet aan Elche ge geven worden, het is een veel sterker team dan de thuisclub. Cordoba-Real Madrid laat al evenmin twijfel bestaan. Real Madrid is een voetbalmacht, waar het povere Cordoba maar heel weinig tegenover kan stellen. In verband met de totowedstrijden voor zondag a.s. de tot en met jL zondag bij gewerkte competitiestanden van de Por tugese en Spaanse competitie. PORTUGAL 1 26 50—16 2 22 36—14 29—14 Benfica Sporting Porto Guïmaraes Belenenses Setubal Academica C.U.F. Varzim Leixoes Lusitano Seixal Barreirense Olhanense 4 20 -21 15 4 1 10 0 2 13 2 19 27—19 17 28—23 16 18—22 15 23—22 15 20—24 14 19—25 9 13—31 7 16—32 6 17—39 7—40 Barcelona Real Madrid Elche Betis Zaragosa Sevilla Atl. Bilbao Levante Murcia Cordoba Atl. Madrid Valencia Oviedo Pontevedra Espanol Valladolid SPANJE 29 50—22 27 44—17 25 24—17 23 25—19 21 30—22 19 24—24 17 26—27 17 29—32 17 23—29 16 21—25 15 21—23 14 27—38 14 17—29 Portugal tie staat j Benfica. I De winnende kolom? zal hebben. Een 2 op het poolformuüertje derhalve. Geheel open ls de uitslag van C.U.F.- Guimaraes, de thuisclub heeft een goede verdediging, maar de bezoekers weten van wanten met aanvallen Een gelijk spel moet niet onwaarschijnlijk worden geacht. Belenenses. dat tegen Leixoes aantreedt, heeft het in de Laatste wed strijden nogal lelijk laten liggen. Het neemt nu de vijfde positie op de rang lijst in. tegen Leixoes de tiende. Er moet rekening worden gehouden met een goe de kans voor Leixoes. Belenenses mag met een gelijk spel dik tevreden zijn. Ogenschijnlijk is Varzim-Poito. een uit gemaakte zaak voor Porto, maar zo eenvoudig liggen de kaarten toch niet. Varzim staat op de achtste plaats, Porto samen met Sporting) op de tweede. Maar Varzim heeft Porto's voormalige middenvoor Noe aangetrokken en is èr speciaal op uit om de machtige naburen een nederlaag toe te brengen. Een gelijk spel behoort zeker tot de mogelijkheden. en wordt niet in staat geacht de voet balcapaciteiten van Académica, ernstig aan te tasten. Volgens het boekje moet Académica winnen. ValladolidZaragoza Ar At. MadridBareel. 2 Ar MurciaSevilla Ar Ponte vcd raLevante Ar ValenciaOvieda 3 Ar BetisAt Bilbao c Ar EspanolElche Ar CordobaR. Madrid Ar LusitanoSporting V Ar GufGuimaraes LeixoesBelenenses Ar VarzimPortc Ar Olhanense-Academica 5 Ar SetubalBarreirense 14 Ar BenficaSeixal 15 Ar

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11