STILBÉPAN Te hoge Ionen in textielfabriek: gecombineerde boete van ƒ5000 VERKOUOHEIO coldrex coldrex Eerste paal chr. geref. kerk Zierikzee geheid FABRIKANT: „GEEN ARBEIDSTERS TEGEN GELDENDE C.A.O.-LONEN" het unieke 2-laagstablet SPECIAAL GEMAAKT TEGEN VERKOUDHEID verdrijft verkoudheid radicaal Huldiging bij afscheid S. SIMONSE EREVOORZITTER ZUIVELFABRIEK WALCHEREN Ruim dertig jaar voorzitter geweest het behoud van uw haar GOENOENG AGOENG WEER ACTIEF GERING BOUWVOLUME REMT HET AANTAL VESTIGINGEN IN SLUIS Geert oplossing parkeerprobleem MOETEN 00K BOUWVERENIGINGEN HUIZEN AAN HUURDER VERKOPEN? EXAMENS Vluchthaven aan het 7iine credurende 1963 WOENSDAG 29 JANUARI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT T ECONOMISCHE POLITIERECHTER De economische politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, heeft dinsdag de directeur V. van een textielfabriek te Hulst, die gedurende verschillende perioden in 1962 te hoge lonen aan bij hem werkende meisjes had betaald, conform de eis van de officier van justitie, mr. T. Lebret, veroordeeld tot een boete van 5000 gulden, waarvan 2000 gulden onvoorwaardelijk en 3000 gulden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. V kreeg van de president alle gelegen heid om de moeilijkheden voor zijn be drijf uiteen te zetten Het is bijna on mogelijk. zo vertelde hij, werkkrachten aan te trekken tegen de geldende c.a.o.- lonen Aan de andere kant had de pre sident de indruk gekregen, dat V de or ganisatorische vraagstukken betreffende de lonen een beetje over z'n kant laat gaan. „Zo is het nu ook weer niet", ver klaarde V. ..Ik ben goed op de hoog te van al die dingen". OVERMACHT Hij stelde met klem zich te willen be roepen op overmacht. „De arbeidsters komen in groepen en dan zeggen ze: Als we niet zoveel krijgen, gaan we weg". „Daar sta je machteloos tegen", verze kerde de directeur. „Als je niet tege moet komt aan de wensen van de meis jes, staat je fabriek stil". „Als deze verontschuldiging geaccep teerd wordt, hoeven er geen loon grenzen vastgesteld te worden", meende de economische politierech ter. V. legde uit, dat de stuklonen, die zijn onderneming geeft, niet hoger zijn dan bij de andere fabrikanten De produktie- methoden zijn in zijn fabriek echter z< uitgekiend dat er, zo vervolgde Vaan merkelijk meer geproduceerd wordt dan elders Hij achtte het daarom niet meer dan logisch dat er voor dat hoge tempo beter betaald wordt. De officier oordeelde niet zo streng als de vorige zaak. Mr. Lebret vroeg een boete van f 600. Gezien de ijver en de eerlijkheid van de directie paste mr. Van Empel nog een kleine reductie toe. Vijfhonderd gulden werd het ten slotte. TE LANG WACHTEN De transportondernemer V. van P. ui' Oud-Vossemeer had de vrachtautolijn dienst Oud-VossemeerGoes uitgevoerd op een woensdag, de enige dag, waar voor hij geen vergunning bezat. „Ik krijg allerlei goederen op dinsdag en om dan voor verder transport te wachten tot donderdag, dat kost te veel", verdedigde Van P. zich. Hij deelde voorts mee, dat er een verzoek ingediend is om ook op woensdag deze dienst te mogen rijden, maar dat er nog geen beslissing op geno men is. Mr. Lebret eiste een boete van f 200. De politierechter nam deze vorde- NERGENS De heer D J Rouw uit Goes, ambte naar van de economische controle dienst, verklaarde als getuige-des- kundige, dat het stukloor niet met een zeker percentage overschreden mag worden, ook al is de outillage van de fabriek geschikt voor een hoge produktie. Hij voegde er aan toe, dat in de laatste tijd de fabrikan ten zich uitstekend aan de c.a.o.-lonen houden, maar dat in een enkel geval veel te veel betaald wordt. „De lo nen, die V. betaalde, heb ik nog ner gens in Zeeuwseh-Vlaanderen aan getroffen". verzekerde de heer Rouw. De fabrikant vond het maar een wrange straf op de uitstekende outillage en het beleid, dat in zijn onderneming aange troffen wordt. „Als de meisjes hard moe ten werken en ze krijgen hetzelfde loon als In een onderneming waar ze veel minder hoeven te doen, gaan ze toch im mers weg", legde V. uit Nadat de officier van justitie zijn eis had uitgesproken, verklaarde V „Ik kan niet anders Er is geen andere uitweg". „Dat hebben we meer gehoord' merkte mr. Van Empel tot slot op. „Er is altijd wel een weg gevonden. Er is nog niet één onderneming geslo ten na een veroordeling door de poli tierechter". JAAR OUDER Ook de directie van de N V Van O. uit Yerscke had haar personeel te hoge lo nen betaald door middel van leeftijd opschuivingen ..Als iemand 23 jaar is is hij in zijn 24e levensjaar en naar dit principe hebben we steeds betaald", ver klaarde een der directeuren van het be drijf. „Wel wat ouderwets", meende Van Empel De heer Rouw verzeker de, dat dit principe inderdaad vaak gesteld wordt, maar de aanwijzingen in de c.a.o. zijn dermate duidelijk, dat een dergelijke verhoging niet opgaat. De directie had onder meer ook kos ten van lessen e.d in de lonen ver disconteerd. „U hebt er geen vergun ning voor En als het dan gaat lopen in de orde van 17 tot 25 procent, dan kunnen we het niet bij een waarschu wing laten. Dan moeten we de officier van justitie waarschuwen", merkte de heer Rouw op. een onontkoombare plaag? Eindelijk niet meer dankzij Altijd heeft Iedereen verkoudheid geaccep teerd als een onontkoombare plaag. Nu er Coldrex is. hoeft U niet meer verkouden te zijn. Coldrex ia móór dan alleen oen pijn stiller. Het is een speciaal middel dat ver koudheid op 3 manleren bestrijdt. 1. Heft neusverstopping op - U ademt weer vrij (phenylephrlnum HC1). 2. Stilt hoofdpijn, spierpijn, koorts (acetylamlnophelum). 3. Bespoedigt üw horstel - geeft extra weer stand (dubbele dagelijkse dosis vitamine C). ring over, maar legde er f 100 voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar van op De procuratiehouder L. de J. uit Ter- neuzen had met een schip van zijn on derneming zand laten vervoeren Dodcwaard naar de Botlek zonder dat daarvoor volgens de tenlastelegging pa pieren voor aanwezig waren De J. be riep zich op het traktaat van Mannheim, waarin gesteld wordt, dat het vervoer van zand en grint op de Rijn en ne% wateren vrij is. VRIJ VERVOER Als getuige had hij de Dordtse scheepsbevrachter G. A. Provoost meegebracht, die de politierechter uiteen zette, dat volgens een arrest van de Hoge Raad dit vervoer op Rijn en nevenrivieren vrij is. De po litierechter besloot deze zaak aan te houden om ze nader te bestuderen De exploitant M. K. van een consump tietent uit Westenschouwen was verba- liseerd omdat hij in de zomer van 1963 in zijn strandpaviljoen verschillende dranken, o.a. Vermouth, had verkocht, terwijl hij daarvoor geen vergunning be zat Hij had alleen een ontheffing ge kregen voor de verkoop van bier. „Ik heb de vergunning gehad van de com missaris der koningin", verklaarde De K„ „waarin toegestaan werd alles te verkopen". Uiteindelijk besloot de politierechter ook deze zaak aan te houden, teneinde af te wachten wat er tegen het begin van het nieuwe vakantieseizoen voor mogelijk- heden geschapen zijn. Hoezeer men de activiteiten van de heer S. Simonse, in het bijzonder tjjtlens een 34-jarig voorzitterschap, voor de Coö peratieve melkinrichting en zuivelfa briek „Walcheren" waardeert, bleek dinsdagmiddag tijdens een buitengewone ledenvergadering in de Concert- en Ge hoorzaal te Middelburg. Tijdens deze bijeenkomst, waar de heer Simonse offi cieel afscheid nam van de coöperatie, werd hy benoemd tot erevoorzitter. Tal van sprekers uit de zulvelwereld getuig den van hun bewondering voor deze wer ker, die buitengewoon veel voor de coö peratieve gedachte en voor de zuivelver- werking op Walcheren, in Zeeland en ook daarbuiten heeft gedaan. De heer A. Poppe, die de heer Si monse 1 januari j.l. opvolgde als voorzitter, gaf een uitvoerig over zicht van de activiteiten van de heer Simonse. Spreker wees op het goed en degelijk beleid van de heer Si monse. waarbij hij als kroon op diens werk noemde de transactie, die in 1957 tot stand kwam met de Hollan- diafabrieken. „Wij zijn nu allen in één coöperatie". Tevoren .had de heer Poppe een histo risch overzicht gegeven van de coöpe ratie. Bij de ondertekening van de akte van oprichting op 3 maart 1916 waren er 72 leden. Men nam een melkfabriek te Middelburg over. Hel eerste jaar had men een tekort van 5800,en ver werkte men bijna 2 miljoen kg aange voerde melk. De voorzitter herinnerde er aan. dat er „geen oprechte, vlotte samenwerking was tussen directeur en bestuur", op het „gebrek aan vertrou wen in elkaar en het teveel aan ver trouwen in zichzelf dat men had", waar door tot 1921 een „vertraagde groei" was. In 1926 kwam de nieuwe fabriek aan de Poelendaeleslngel. die twee-en- een-halve ton kostte. Commissaris In 1928 deed de heer Simonse temidden van de strijd zijn intrede in de coöpera tie als commissaris, reeds in 1930 werd hij voorzitter. Toen volgde de malaise- tijd met onder meer het crisiszuivelbu- reau. Dat was ook de tijd. aldus de heer Poppe. dat de standsorganisaties nog niet zoveel belangstelling toonden v de coöperatieve gedachte. Mede dank zij het beleid van de heer Simonse, aldus de heer Poppe, heeft de fabriek zich kunnen aanpassen aan de sterk veranderde omstandig heden en zich ook in een felle econo mische strfjd kunnen handhaven. „U zag in het bedrijf levensmogelijkhe den en hebt het gelukkig ook zo op gezet". De fabriek verwerkte in 1963 24 miljoen kilo aangevoerde melk, het bedrijf is modern en doelmatig en met een schul denlast. die te dragen is. Zijn werk vond in 1956 ook waardering in een konink lijke onderscheiding. Voor al zrjn activiteiten werd de heer Simonse tot erevoorzitter benoemd. Van bestuur, directie en leden ontving hij een fraai t.v.-toestel. Geschrapt „Wanneer ik nu geschrapt word als lid, verdwijnt hiermee de laatste oprichter uit het ledenregister", zo zei de heer Simonse in zijn anfwoordspeech. Hij vertelde, dat hij In 1916 al Ud werd en daarmee tot de oprichters van de coö- "^ratie behoort. Na hem is er géén var i oprichters nog In de ledenlijst. Toen hij ln 1928 lid werd van de com missie van toezicht, was dat „geen be geerlijke baan": wie zich leende voor enigerlei functie in het bestuur van de coöperatieve zuivelfabriek stak zijn hand in een wespennest: de capaciteiten van het bestuur waren gering: men was in het vierde jaar na de oprichting al aan een derde voorzitter en in kwam er al de derde directeur. Toen ik in 1928 voorzitter werd, meende ik deze dienende taak te moeten doen in het be lang van de Walcherse melkveehouders. Mijn leven is ln dit werk verrflkt". De nieuwbouw ln 1926 legde het funda ment voor een breder functioneren van de zuivelfabriek, zo meende h(j. De scheidende voorzitter memoreerde de beschieting van Middelburg op 17 mei 1940, waarbij de fabriek zeven vol treffers kreeg, en sprak over het water, dat tweemaal per dag tot op 1 2 me ter hoogte de fabriek binnendrong. „De machines waren één ruïne, tachtig pro cent van de Walcherse veestapel ging bij de inundatie verloren, maar de scha de was nog veel groter dan de ontvan gen vergoedingen". De fabriek noemde hij „een pracht- bedrijf, één van de beste en meest economische van ons land en finan cieel kerngezond. Van de bijna drie miljoen aan kosten van ae nieuwe fabriek was, zo zei hij, in 1962 al 521.60Q afgeschreven en in 1963 ƒ.470.000. De prijs per liter melk was in 1962 al twintig cent en deze zal over 1963 vermoedelijk nog aan merkelijk hoger liggen. Onzin' Als eerste van een lange reeks, voerde burgemeester W. Baas van Sint-Lau- rens het woord tot „één van de meest gewaardeerde ingezetenen" van Sint- Laurens. Hij kon het niet laten te ver tellen wat de heer Simonse had geant woord, toen de burgemeester zijn me ning vroeg over de mogelijke opheffing van Sint-Laurens: „onzin, grote onzin", was het antwoord geweest. Vervolgens sprak de voorzitter van de Brabantse Zuivelbond, de heer C. J. v. d. Hurk, die er op wees, dat de heer Si monse van 1930 tot begin 1964 voorzitter was van de aankoopvereniging van deze bond. in 1937 bestuurslid werd van de zelfde bond en voorts onder meer lid was van de arbitragecommissie. Hij deelde mee, dat in de bond het voorstel zou komen de heer Simonse te benoe men tot erelid van de Brabantse Zuivel bond. Uit de vele aanwezigen kwamen verder nog naar voren als spreker, drs. L. Oomens, directeur van de Zuivel Ex portvereniging Z.E.V., J. K. Voogd, voor zitter van de Zeeuwse Melkfederatie, S. de Visser voor de C.B.T.B. en de Z.L.M.- kring Walcheren, J. J. van Opstelten, hoofd van het produktschap voor de zui vel, en de heer Zandee, voorzitter van de coöperatieve Raiffeisenbank Sint-Lau rens. AI deze heren boden een geschenk aan, wat ook deden de sprekers, die nog volgden: ir. W. L. Harmsen. rijkszuivel- consulent en adviseur van de coöpera tie, J. Ludikhuijze namens de Walcherse melkhandelaren, Joh. Kodde, bestuurs lid van de zustervereniging, de coöpe ratie „Eiland Walcheren", A. de Jager, voorzitter van de coöperatieve veiling „Walcheren", W. de Buck namens de le den en de heer J. Lampert, directeur van de zuivelfabriek. Na de vele hartelijke en waarderende woorden volgde voor genodigden en be stuur in hotel „De Burg" een geani meerd diner. Een t.v.-toestel tras hei geschenk, dat de heer S. Simonse ontving van de coop, melkinrichting en zuivel fabriek Walcherenbij zijn af scheid als voorzitter. Links de scheidende voorzitter, rechts zijn opvolger, de heer A. Poppe uit Grijpskerke. (Foto P.Z.C.) LANDBOUWSCHAP VOLDAAN OVER HOGERE SUIKERBIETENPRIJS Op donderdag 9 januari heeft de eerste bespreking van dit jaar plaatsgevonden tussen de minister van landbouw en het dagelijks bestuur van het landbouw schap. Bij die gelegenheid heeft de voor zitter van het landbouwschap tegenover de minister er zijn voldoening over uit gesproken. dat na veelvuldig en moei zaam overleg de prijs van de suikerbie ten is vastgesteld op 65.per ton en dus met 11.per ton is verhoogd. In dit bedrag is opgenomen een premie van 6.- per ton als prikkel om de teelt van suikerbieten uit te breiden. Hier en daar in boerenkringen kan men de mening horen, dat de prijs van 65.niet hoog genoeg is om inder daad een prikkel tot uitbreiding te zijn. En de vraag wordt dan gesteld, hoe het landbouwschap aan dit bedrag gekomen is. Om hierop een antwoord te geven moeten we even teruggaan in de ge schiedenis van de bietenprijs. Men zal zich herinneren, dat tot het Jaar 1962 het Landbouw-Economisch Instituut tel- kenjare een voorcalculatie maakte van de kostprijzen der produkten. In 1963 is het L.E.I. overgegaan tot het maken van voorcalculaties van de rentabiliteit van het gehele bedrijf. In 1962 is de bietenprijs vastgesteld op basis van de gewogen gemiddelde kost prijs. vermeerderd met een zekere winstmarge: In 1963 is rekening gehou den met de stijging van verschillende kosten en daardoor is de prijs toen te rechtgekomen op 54.Bij haar be sprekingen over de gewenste bietenprijs voor oogst 1964 heeft de hoofdafdeling akkerbouw van het landbouwschap overwogen, dat verschillende kosten on dertussen weer waren gestegen. Voorop stond toen echter, dat er in ons land meer bieten verbouwd moesten worden. Dat was ook de mening van de minister en de suikerindustrie. Daarom achtte de hoofdafdeling een flinke verhoging noodzakelijk. Zij is toen gekomen tot een vraagprijs van 65.en zij was van oordeel, dat in dit bedrag zowel de stijging van de kosten als een stimulans tot uitbreiding van de bietenteelt waren opgenomen. Men kan zich afvragen, of de hoofdaf deling niet had kunnen mikken op een nog hogere prijs. Dat zou natuurlijk mo gelijk zijn geweest: maar de vraag is, of het landbouwschap dan niet minder bereikt zou hebben. Het veelvuldig en moeizaam overleg immers, dat de voor zitter noemde tijdens de bespreking met de minister, had niet alleen betrekking op het overleg tussen minister en land bouwschap, maar ook op het overleg ln de ministerraad. Immers: vterhoging van de bietenprijs houdt ook in verho ging van de suikerprijs. Het staat daar bij niet vast, dat de wereldmarktprijs even hoog zal blijven als zij thans ls. Over de prijzen van de granen zijn thans nog geen mededelingen te doen. Als het plan van dr. Mansholt niet doorgaat, moet er een nationale prijs komen Met het oog op de rentabiliteit zou de ge middelde prijs van de granen zeker flink U kunt niet xncer (en niet minder) doen voor uw haar dan het dagelijks verzorgen met Stilbépan. Het tonicum dat haaruitval effectief stopt. De haarcream die beslist geen kalkroos veroorzaakt. De shampoo (4 soorten!) voor elk haartype. Stilbépan èn uw goede zorgen zijn het behoud van uw haar. vat**3 De vulkaan Goenoeng Agoeng op het In donesische eiland Bali, waarvan de uit barsting vorig jaar meer dan 1500 slachtoffers eiste, Is weer in beweging. Uit de krater stijgen dikke rookwolken op tot een hoogte van bjjna anderhalve kilometer. omhoog moeten. Hierbij moet men na tuurlijk ook rekening houden met de belangen van de veehouderij. Het graan beleid is in Nederland nooit een eenvou dige zaak geweest. Burgemeester Van Hootegem: In zijn nieuwjaarsrede heeft burgemees ter P. F. van Hootegem van Sluis ln de dinsdag gehouden gemeenteraadsverga dering de aandacht gevestigd op het inwonertal van de gemeente dat in 1963 voor het eerst sinds vele jaren is toege- len. Deze toename die gedeeltelijk te danken is aan een vestigingsoverschot, had volgens de burgemeester nog groter kunnen zijn, als er 'n ruimer bouwvolu me was geweest. De toewijzing van een te gering aantal woningen is benauwend, als men weet dat er een groot aantal woningzoekenden staat ingeschreven, dat de plaatselijke industrieën kampen met een tekort aan arbeidskrachten dat Sluis momenteel als woonoord zeer gezocht is vanwege zijn ligging tussen twee zich sterk ontwikkelende industrie gebieden, te weten de kanaalzone en Belgisch West-Vlaanderen. Het 100°/o-plan var. de waterleiding kwam in 1963 niet in zijn geheel tot stand, maar alles wijst er op dat dit in 1964 wel het geval zal zijn. Burgemees ter Van Hootegem noemde het voorts jammer dat de plannen voor ruilverka veling in Heille mislukt zijn. Voor de bevollcing staan hierbij grote belangen op het spel. De burgemeester sprak dan' ook de hoop uit dat men spoedig het nut hiervan zou inzien. Aan de jeugd wordt te weinig zorg besteed, terwijl deze juist in Sluis meer aandacht nodig heeft dan elders, omdat de economische belangen van de ouders vaak leiden tot minder aandacht. Wat dit betreft is het gemeentebestuur zeer gevoelig voor sti mulansen die kunnen leiden tot de op richting van een speeltuin. De ontwikkeling van het toerisme was ook in 1963 weer gunstig. Het aantal bezoekers van het stadhuis bedroeg 12.000 en het bezoek aan het gemeentelijk kampeerterrein steeg met 20 V» in vergelijking met het voorafgaande jaar. Bijzonder nijpend noemde de burgemeester het parkeer probleem. B- en w. zien hiervoor nog steeds geen aanvaardbare oplossing. De heer B. van der Slikke werd herko- als lid van het burgerlijk armbestuur van Heille, de heer J. H. Gevaert werd gekozen tot lid van de burgerlijke Gods huizen en de heren J. H. Gevaert en P. A. Viele tot leden van de Instelling van Gemeentelijke Maatschappelijke Zorg De vereniging voor Instrumentale Mu ziek te Middelburg ontvangt een subsi van f 100.voor een binnenkort in Oostburg te geven concert en de inter kerkelijke commissie voor maatschappe lijke zorg een subsidievoorschot van f 1462.72. De eerste paal voor de nieuwe christelijk gereformeerde kerk te Zierik zee zit in de grond. Dinsdagmorgen hanteerde de voorzitter van de bouw commissie, de heer J. C. Spaans, de heimachine om op deze wijze ofifeieel het startsein te geven voor de bouw. Er werd van dit moment weinig „op hef" gemaakt. Een groep belangstellenden van de zijde van de kerk, archi tect Chr. de Heer uit Rotterdam en de staf personeel van de aannemers maakten het mee. Zoals bekend werd de bouw van de nieuwe kerk op de hoek van de Ze- vengetijstraatMarisstraat vorig jaar dinsdag 10 december aanbesteed Anderhalve maand geleden dus. De aannemerscombinatie „Schouwen- D ui tv eland" en C. L. Schouls te Zierikzee zal ongeveer anderhalf jaar no dig hebben om het bedehuis op te trekken. De totale bouwkosten belopen een bedrag van ongeveer f 800.000. Op de foto het bouwterrein met de eerste paal. (Foto P.Z.C.) Discussie in raad Breskens Bunkers Spuiplein worden opgeruimd Over het voorstel van b. en w. om het contingent van 48 woningwet woningen toe te wijzen aan de Al gemene en Katholieke Bouwvereni gingen, heeft maandagavond de ge meenteraad van Breskens geruime tijd van gedachten gewisseld. Het resultaat van deze discussies was, dat het voorstel zelfs werd terugge nomen voor nader beraad in het college van b. en w. De heer Th. P. Cambier (vrije lijst) wil de nameljjk weten of deze woningen na overdracht aan de bouwverenigingen, ook nog door de bewoners kunnen wor den gekocht. Burgemeester J. A. Eek hout wilde dit nog wel eens onderzoeken, maar zo zei hij, nu is het voorstel voor de overdracht aan de bouwverenigingen aan de orde. De raad wilde deze zaken evenwel niet los van elkaar zien. „Voor wij besluiten de woningen over te dra- ren, willen wij weten of ze daarna nog cunnen worden verkocht", zo persisteer den zij. Er werd uitvoerig over gedebatteerd. Volgens wethouder P. Zegers (prot. chr.) is het de taak van de bouwverenigingen het woningklimaat te verbeteren en om haar woningbezit uit te breiden. Het doel is bepaald niet het verkopen van wonin gen. Voorts zullen zich. als woningen voor particulier bezit uit een blok wor den gelicht, allerlei verwikkelingen voor doen op het gebied van de exploitatie, onderhoud en dergelijke. Verder zag hij moeilijkheden als bij de overdracht van de complexen, voorwaarden aan de bouwverenigingen moeten worden ge steld. „Men zou het ons in zo'n geval in derdaad wel erg moeilijk maken", zei zijn collega W. C. van der- Hooft p.v.d. a.), die ook voorzitter is van de Alge mene Woningbouwvereniging te Bres kens. Hij wees er op. dat er verschillen de andere mogelijkheden bestaan om tot eigen woningbezit over te gaan. Voorts dat er in Breskens steeds meer woningen leeg komen te staan, terwijl er woon ruimtegebrek is. Particulieren verkopen hun hulzen namelijk aan onder andere buitenlanders, netgeen in feite neerkomt op verlies aan woningen voor de eigen woningzoekenden. Daarna besloot het college van b. en w., het voorstel voor nader beraad terug te nemen. Uit de discussies bleek voorts nog, dat er by de bouw van woningwet woningen een vrij aanzienlijke ach terstand is ontstaan. Bunkers De heren Cambier en A. Leenhouts (beiden vrye lyst) voerden aanvan kelijk nogal wat bezwaren aan tegen het voorstel tot opruimen van de bun kers op het Spuiplein, waardoor de beschikbare terreinen tot plantsoen kunnen worden ingericht. B. en w. willen voor de aanleg daarvan het advies inwinnen van een plantsoen- architect. In hoofdzaak gingen de bezwa ren tegen de kosten. Na een pleidooi van wethouder P. Zegers. die onder meer aanvoerde, dat de kosten geheel voor rekening van het rijk zullen komen, ging de raad met het voorstel akkoord. Voorts besloot de raad de grondprr in het uitbreidingsplan „West" te 1 zien. Dit is noodzakelijk geworden door diver- kostenstijgingen. Zonder discussie of hoofdelijke stemming besloot de raad het verzoek van de plaat selijke Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer te Breskens om financiële steun bij de bouw van een eigen kantoor, voor advies in handen te geven van het colle ge van b. en w. De raad ging akkoord met het voorstel het plan van ui t brei- (te doen ontwerpen op het grondge- van Groede, de kosten daarvan voor de gemeente Breskens te nemen en het daarvoor benodigde krediet te verstrek ken. In de kosten van verbetering van het Kromme Wegje tot aan de Nieuwe Sluis, door het waterschap Oud- en Jong Breskens. geraamd op 5000. verleende de raad een bijdrage van 50 procent tot maximum van 2500. Besloten werd lid te worden van de Na tionale Woningraad tegen een contribu tie ran 50 per jaar per in exploitatie zynde woning. De vereniging voor In strumentale Muziek te Middelburg kreeg evenals in 1962 een subsidie van 75 voor een op 20 februari aanstaande te Oostburg te geven concert. Aan de vrije universiteit te Amster dam slaagde voor het doctoraal examen psychologie mevrouw Velthuizen-Burger vroeger te Axel- Voor de laatstgehouden najaarsexamens slaagden de volgende cursisten van de Stichting voor Voortgezet Economisch Onderwijs: Praktijkdiploma boekhouden: de dames M. van Bovene en N. Hoogesteger te Middelburg en de heren J. A. R. Suur- mond, Domburg, G. de Visser. Aagte- kerke, J. de Visser, Domburg, C. W. de Vos en W. Weststrate te Middelburg. Moderne bedrijfsadministratie: de heren J van Liere, Borssele, C. J. v. d. Kloos ter. Goes. C. O. Schner. Wemeldlnge. H. G. Jozlasse. W. Huls in 't Veld en J. Weststrate te Middelburg. Staatspraktijkdiploma deel I: C. A. Beu- kert en A de Nood te Middelburg. Staatspraktijkdiploma deel IE: W. D. J. Beukert te Middelburg en C. de Lignle, Kloetinge De heer J. Schroten, leerling van de ma- chinistenschool te Middelburg, behaalde te Den Haag het voorlopig diploma scheepswerktuigkundlge. GEZONDHEIDSDIENST DIEREN IN GOES BIJEEN De stichting „Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland" houdt dinsdag 4 fe bruari haar algemene vergadering in „De Prins van Oranje" te Goes. Naast de huishoudelijke zaken en een overzicht van de technische werkzaamheden van de stichting houdt dr. J. Tesink, de di recteur, een inleiding over uierontste king en wordt de film „De koe en de melkmachine" vertoond. De vergadering begint om twee uur. Gedurende 1963 bezochten de volgende aantaUen schepen de vluchthaven aan het Zijpe In de gemeente Bruinisse. 635 jachten (totaal 2754 ton), 1524 sleep- schepen (totaal 1 612.945 ton). 11.532 mo torschepen (6.114.729 ton). 37 stoomsleep- boten. 1056 motorsleepboten. 3 passa giersschepen. 1758 rijksvaartuigen en 26 kustvaartuigen (867! ton) Gedurende het tijdvak van 4 januari tot en met 14 februari was de vluchthaven dichtgevro ren en onbevaarbaar Gedurende deze periode lagen de 27 vaartuigen in deze haven ingevroren Op 14 februari werd de vluchthaven opengebroken door twee ijsbrekers van rijkswaterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7