Rudi Liebrechts rijdt wereldtijd op 1500 m. Nieuwjaarsrede van burgemeester Zierikzee Parijs toont meisjesachtige mode Seconde voorsprong op kampioen Grishin Voor 12 mille aan juwelen gestolen in Kalverstraat BIJ BOTSING TWEE DODEN Winterspelen 1968 in Grenoble „AFKOELINGSPOLITIEK BERGT VRIJ GROTE RISICO'S IN ZICH" Italiaans-Duitse samenwerking Pierre Balmain Jacques Heim Nina Rici Hoge boordjes - strakke lijnen - kotteren knopen 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 29 JANUARI 1964 Overwinning in trainingswedstrijd Tijdens de training voor de winterspe len in het olympisch ijsstadion te Inns bruck heeft onze landgenoot Rudi Lie brechts gisteren voor een verrassing ge zorgd door de 1500 meter te winnen mef meer dan een seconde voorsprong op zijn naaste concurrent, de Rus Evge- ny Grishin. De tyd van Liebrechts, 2 min. 07.9 sec., was van wereldklasse. De uitslag was: 1. Rudi Liebrechts (Ned.) 2.07.9; 2. Evgeny Grishin (Rusl.) 2.09.0; 3. Edu- ard Matusevitsj (Rusl.) 2.09.1; 4. Juhani Jaervinen (Finl. 2.09.3; 5. Cees Verkerk (Ned.) 2.10.5. Het feest, dat in de ochtenduren van dinsdag Sjoukje Dijkstra was bereid ter gelegenheid van haar tweeëntwintigste verjaardag, kreeg voor de Nederlandse kolonie een verrassend gevolg in de overwinning van Rudi Liebrechts op de 1500 meter. Wederom een „hiep hiep hoera" toen Liebrechts met 2.07.9 zijn rit tegen wereldrecordhouder Juhani NKOMO VEROORDEELD De Zuidrhodesische nationalistenleider, Josjoea Nkomo, is gisteren in Oenitaii tot zes maanden gevangenisstraf veroor deeld, waarvan drie voorwaardelijk. Hy werd schuldig bevonden aan een po ging de politie bloot te stellen aan ver achting en bespotting. Nkomo had in een toespraak gezegd dat er massa-arrestaties waren geweest en dat de politie mensen had mishandeld. De nationalistenleider, die beroep heeft aangetekend, is tegen een borgsom van 1000 gulden vrijgelaten. Hij mag het land niet zonder toestemming vam de recht bank verlaten. Marinier kwam om op Aruba Op Aruba (Ned. Antillen) is maandag avond overleed de 19-jarige marinier der tweede klasse zeemïlicièn J. N. Ap pelboom uit Amsterdam, die zich reeds enige tyd in de Ned. Antillen bevond. De marinier is in de nacht van zaterdag op zondag met een particuliere auto bij een verkeersongeval betrokken geraakt. Daar hij levensgevaarlijk gewond bleek te zijn heeft de vlootaalmoezenier hem de sacramenten der zieken toegediend. Maandag leek zijn toestand iets beter, maar maandagavond is hij overleden. Het staat nog niet vast of marinier Ap pelboom in de Ned. Antillen of in Ne derland zal worden begraven. Nieuwe regeling voor beeldende kunstenaars De minister van sociale zaken en volks- Sezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft e bestaande beeldende kunstenaarsrege- ling herzien. De nieuwe regeling stelt de kunstenaar, wiens verkopen op de vrije markt te ge ring zijn om met de opbrengst ervan in zijn bestaan te voorzien, in staat zich door zijn artiestieke arbeid te handhaven. Bovendien houdt de regeling ook bepa lingen in, welke gericht zijn op de ont plooiing van de artistieke capaciteiten van de kunstenaar. Voorts is in de regeling meer aansluiting gezocht aan hetgeen op de vrije kunst markt gebruikelijk is, o.a. wat betreft de betalingswijze van aangekochte kunst werken. De nieuwe regeling zal op 3 fe bruari in werking treden. Uit een etalage van een juwelier in de Kalverstraat te Amsterdam heeft een ruitentikker maandagnacht kans gezien ondanks een traliewerk een aantal juwe len met een totale inkoopvvaarde van 12 mille te stelen. Met een stuk betonijzer was door het tra liewerk heen een gat in de ruit gemaakt. De alarminstallatie trad niet in werking. Via het gat heeft de ruitentikker kans gezien een zestal ringen met diamanten, een dozfln gouden armbanden en een collier uit de etalage te graaien. Op rijksweg 43 bij IJsbrechtum in de buurt van Sneek, zijn maandagavond twee inwoners van Leeuwarden veron gelukt. De personenauto waarin zij zaten, botste in volle vaart tegen een stilstaande vrachtauto. De 35-jarige ver koper L. B. en de 32-jarige kantoorbe diende C. K. werden op slag gedood. De lichamen konden pas na enkele uren nlt de totaal vernielde auto worden ge borgen. De chauffeur van de vrachtauto D. J. uit Drachten, liep een lichtte shock op. Daders roofoverval gearresteerd De Rotterdamse politie is er in geslaagd de daders van de roofoverval op een 62- jarige opkoper, vrijdagmiddag aan de Brielselaan in de Maasstad, te arreste ren. De recherche van het bureau De Slinge in Rotterdam-Zuid heeft kort na elkaar aangehouden de 31-jarige schil der J. N. M. J. en de 28-jarige schilder J. H., beiden uit Rotterdam. Na een langdurig verhoor bekende het tweetal aan de roofoverval schuldig te' zyn ge weest. De bejaarde opkoper werd vrijdagmid dag in het kantoortje van zijn pakhuis door twee mannen met een stuk hout neergeslagen. Toen hij tot bewustzijn kwam miste hij uit zijn colbertjasje een bedrag van 700.De opkoper moest met verwondingen aan het hoofd en eni ge gekneusde ribben naar een zieken huis" worden overgebracht. Later bleek dat de verwondingen niet ernstig wa- „BARN"M AND BAILEY" IN ROTTERDAM Met zeer veel enthousiasme hebben gis teravond vijfduizend toeschouwers de zaal was uitverkocht in het Ahoyge- bouw in Rotterdam de Nederlandse pre mière begroet van het fameuze Ameri kaanse circus „Ringling Bros and Bar- num and Bailey", een „legende" in de circuswereld. Het optreden in de Maas stad is een onderdeel va.n de Europese tournee, die vier maanden geleden in Lille begon en het gezelschap van 195 ar tiesten en 100 dieren langs vele grote steden voert. Jaervinen afsloot. Een zege. waarvoor hij echter fel heeft moeten vechten, want de Fin ging snel weg en reed de eerste 300 meter in 27 sec., tegen Liebrechts 1. Het vuur wakkerde nu, waarschijn lijk door zijn achterstand, aan en in de volgende ronde kwamen de rijders op gelijke hoogte. Onverflauwd ging Lie brechts door. Zij aan zij met Jaervinen, die echter in de laatste ronde moest ca pituleren. De wederom door zijn voor treffelijke stijl opvallende Liebrechts, prachtig in balans rijdend, sloeg toen zijn slag met een geweldige krachts explosie. De laatste 400 nieter gingen in nog geen 35 sec. en als een bom sloeg zijn totaaityd van 2.07.9 in. Ard Schenk draagt vlag hij opening spelen Ard Schenk, de zoon van de voormalige coach van het Nederlandse schaatsteam, Klaas Schenk, zal vandaag bij de ope ning van de negende olympische winter spelen als vlaggedrager fungeren. Een hele eer voor de man uit Anna Paulow- na, die zich in betrekkelijk korte tijd als-talentvol schaatsenrijder aanmeldde en nu ons land vertegenwoordigt bij de spelen in Innsbruck. Het Internationale Olympische Comité heeft dinsdag tijdens een vergadering in Innsbruck de organisatie van de olym pische winterspelen 1968 toegewezen aan de Franse stad Grenoble. Er waren nog vijf andere kandidaten: Oslo (Noorwe gen), Lanti (Finland). Lake Placid V.S.), Sapporo (Japan) en Calgary (Canada). Handelsakkoord Parijs-Moskoa De Sowjet-Unie en Frankrijk zijn het in beginsel eens geworden over een uit breiding van de onderlinge handel en het sluiten van een nieuwe langlopende handelsovereenkomst voor 1965-'69, zo heeft de Franse minister van financiën, Valery Giscard d'Estaing, in Moskou be kendgemaakt. Minister Giscard d'Estaing zei verder dat Frankrijk er geen bezwaar tegen heeft iets meer Russische olie af te ne men als onderdeel van de vergrote han del. Volgens kringen van de Franse delegatie hebben de Russen de kwestie van lang lopende kredieten niet ter sprake ge bracht. De Franse regering heeft echter duidelijk gemaakt dat ze niet bereid is de grens van vijf jaar te overschrijden die de Westeuropese banken en de N.A.V.O.-landen onderling zijn gekomen. S. 1. VAN DEN BERGH: Exportadviesraad geïnstalleerd De voorzitter van de Centrale Ka mer van Handelsbevordering, de heer S. J. van den Bergh, heeft gis termiddag in een bijeenkomst in het gebouw van de kamer in Den Haag de exportadviesraad ge ïnstalleerd. De export en de exportbevordering ver keren in ons land op het ogenblik in een merkwaardige positie, aldus de heer Van den Bergh in zijn toespraak. De span ningen op de arbeidsmarkt zijn In laat ste instantie terug te voeren op een vraag naar arbeid die groter is dan het aanbod. De toeneming van die vraag blyft blijkbaar de toeneming van het aanbod uit bevolkingsgroei en in be scheiden mate uit de aanvoer van bui tenlandse arbeidskrachten voortdu rend met enige neuslengten voor. Het is zeer de vraag of de huidige loon- en prijsbewegingen in ons land iets zullen bijdragen aan het herstel van het even wicht. Prijspeil De groet van de binnenlandse vraag zal er wel nauwelijks door afnemen en of de groei van de buitenlandse vraag (dus de export) zal verminderen staat nog te bezien, nu in de ons omringende landen de stijging van het prijspeil nauwelijks minder krachtig is dan bij ons. De heer Van den Bergh meende dat aantrekking van buitenlandse arbeidskrachten zeker wel mogelijk zou zijn, maar misschien op te veel moeilijkheden zou stuiten om als permanente oplossing te kunnen gelden. Vermindering van de spanningen zal ten slotte dan wel moeten komen van een zekere afneming van de export- expansie, aldus spreker. Hij wees daarbij op een zekere tweeslachtig'- heid, omdat men enerzijds bevrijd wil zijn van de spanningen in onze eco nomie maar anderzijds de aantasting van onze exportpositie meer vreest. Omzichtigheid Deze tweeslachtigheid vloeit voort uit de positie van onze economie. Conjunc tureel gezien is afkoeling nodig, structu reel en over een periode van tien of vyftien jaar gezien blyft het handhaven van een belangrijk groeipercentage in onze economie noodzakelijk. Conjunc tuurmaatregelen moeten dan ook, zo .vond de heer Van den Bergh, met de uiterste omzichtigheid worden gehan teerd. Itoodzaak Conjunctureel gezien moge een zekere vermindering van de exportexpansie no dig zyn, zij zal moeten worden gezien tegen de achtergrond van de noodzaak in de komende jaren steeds een hoog percentage van exportgroei te verwezen lijken. Daarom alleen al blijft ook thans een intensieve opbouw van het export bevorderingsapparaat naar de eisen van de praktijk gericht een dwingende nood zaak. Naar sprekers overtuiging is kwan titatief gesproken het gebrek aan evenwicht in onze economie minder groot da.n soms uit de uiterlijke spa.n- ningsverschijnselen wel zou kunnen worden afgeleid. Een betrekkelijk ge ringe vermindering van de vraag te genover het aanbod zou reeds vol doende zijn om de spanningen te doen verdwijnen, ja die zelfs te doen ver vangen door een omgekeerde situatie. Risico's Daarom bergt de afkoelingspolitiek vrij grote risico's in zich. Het zal nioeiiyk zyn niet door het evenwichtspunt heen te schieten en in een recessie terecht te komen. Dit pleit ervoor, aldus spreker dat wij ons economisch instrumentarium gereed hebben, ook op het gebied van de exportbevordering, zodat wij op alle eventualiteiten zijn voorbereid. De Russische ruimtevaartster Va lentino Teresjkowa, inmiddels ge huwd met kosmonaut Andrian Ni- kolajeio en in venoacliting van haar eerste leind, maakt op het ogenblik een reis door een aantal Afrikaanse landen. Foto: Op de markt van Accra, de hoofdstad van Ghana, welk land zij bezocht op uitnodiging van presi dent Nkroemah, spreekt Valentina hier met Ghanese vrouwen. HUZAAR DRONK ZICH DOOD - BARBEDIENDE VEROORDEELD De rechtbank te Zwolle heeft gister ochtend de 24-jarige barbediende H. A. C. R. uit 't Harde veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Tegen hem was twee maanden geëist. Op de avond van 8 oktober had i.i,j voor de twintigjarige dienstplichtige huzaar L. G. de Bruin uit Soest, toen deze reeds in kennelijke staat van dronkenschap verkeerd nog zoveel sterke drank in geschonken, dat de man in de loop van de nacht stierf. Enkele huzaren hadden De B.. die zelden uitging, meegetroond naar het café van de vader van verdachte om de juist be kend gemaakte diensttijdverkorting te vieren. Het slachtoffer zou ten minste vier glazen bier, twaalf cognacjes en vijftien likeurtjes hebben gedronken. De rechtbank achtte bewezen, dat ver dachte grovelijk, roekeloos, lichtvaar dig en onvoorzichtig in vlug tempo ex cessieve hoeveelheden drank had klaar gemaakt en verstrekt, toen hij had moe ten begrijpen, dat het slachtoffer het ge vaar van het drinken van zulke grote hoeveelheden niet meer voldoende kon beseffen. Aan zijn schuld was naar het oordeel van de rechtbank de dood van de huzaar te wijten. Schippersvrouw in Maas verdronken Gisteren is de 22-jarige Nederlandse scliippervrouw W. Kleine van het schip „De List" uit Amsterdam op de Maas te Maaseik in het water gevallen en ver dronken. Zij en haar man hielpen met hun schip een Belgische schipper die aan de Belgi sche overkant was vastgelopen. De vrouw pakte op een moment een kabel van het Belgische schip en liep daarmee naar achteren op hun eigen schip. Zij moet toen gestruikeld zijn en overboord gevallen en tussen beide schepen terecht gekomen. Zij was moeder van twee kin deren. West-Duitsland en Italië zijn overeenge komen om drie commissies in het leven te roepen om dc samenwerking tussen beide landen te bevorderen. De beslissing werd bekendgemaakt na een bijeenkomst, waar kanselier Erhard van West-Duitsland en de Italiaanse pre mier Aldo Moro plus de wederzijdse mi nisters van buitenlandse zaken aanwezig waren, en die gehouden werd in het ka der van een driedaags bezoek dat Er- hard op het ogenblik aan Italië brengt. Agio-bonus van „Koninklijke" werd goedgekeurd Dc algemene vergadering van aandeel houders van de N.V. Koninklijke Ne- derlandsche Petroleum Maatschappij" heeft het voorstel van directie en com missarissen om ten laste van de agio- reserve op elk der op 31 december 1963 uitstaande 81.223.348 aandelen 20 pro cent uit te keren in aandelen der ven nootschap, voor het eerst reclitgevende op het in 1964 nog betaalbaar te stellen dividend over het jaar 963, goedge keurd. Eén aandeelhouder stemde tegen het voorstel. Hij had bezwaren tegen de term „agioreserve", wilde dat de gehele agio-reserve in aandelen uitgekeerd zou worden en vond dat uit te keren bonus aandelen volledig deelgerechtigd zouden moeten zijn in de winst over 1963. De president-directeur van de „Konink lijke", jhr. mr. J. H. Loudon, verklaarde evenwel dat het bestuur ernaar streeft dat het aandelenkapitaal van de N.V. de groei van de Koninklijke/Shell groep weerspiegelt. Slechts In het tempo van de groei van de groep zullen dus van tijd tot tijd bonusuitkeringen plaatsvin den. Uitkering van het totale dividend over 1963 zou volgens jhr. Loudon te ver voeren. De aandeelhoudersvergadering van de „Koninklijke" was speciaal voor het be treffende voorstel bijeengeroepen. Op vragen over de gang van zaken in het vierde kwartaal wilde het bestuur dan ook niet antwoorden. Japanse vestiging in Sneek Yoshida Kogyo Co. Ltd. in Tokio, een Japanse ritssluitingfabriek heeft beslo- een nevenbedrijf in Sneek te vesti gen. Het te Sneek te vestigen produktie- bedrijf is het eerste in Europa en zal de Westeuropese markt moeten voorzien. Dit bedrijf zal de fabricage beginnen met ongeveer 35 mannelijke en vrouwe lijke werknemers. Het ligt in de bedoe ling van de Japanse onderneming voor haar definitieve vestiging te Sneek een fabrieksgebouw te stichten waarin uit eindelijk 300 tot 500 personen, man nen zowel als vrouwen, werkzaam kun nen zijn. Slot van pagina 1 ;n. De realisering van een vee.1 kleiner plan ter verbetering van de accommodatie voor jachten ontmoet intussen ook nogal wat belemmering. „Toch mag worden gesteld", zo vond de burgemeester, „dat juist de nieuwe verbindingen het unieke watersport gebied, dat de Oosterschelde oplevert, in de onmiddellijke uabijheid van de randstad zullen brengen. En dan ligt het toch voor de hand, dat de zo gemakkelijk bereikbare en zo cen traal in het Oosterscheldegebied gelegen haven van Zierikzee zo goed mogelijk wordt ingericht om aan de groeiende be hoefte aan recreatie op het water tege moet te komen. Voor de eeuwenoude ha ven van Zierikzee ligt hier een gloed nieuwe taak". Verheugd was de Zierikzeese burgemees ter in zijn toespraak tegenover de raad over de vernieuwingen van zakenpan- den in de oude stad. „Daarnaast zijn er nog vele tekenen ook van buiten Zie rikzee die erop wijzen, dat het zaken leven vertrouwen heeft in de toekomst van onze gemeente". Het infrastructurele beeld van Zierikzee noemde mr. Dijckmeester niet ongunstig, NOBELPRIJSWINNAAR BIJZONDER HOOGLERAAR T.H. EINDHOVEN Het bestuur van de „Stichting Eindho- vens Hogeschoolfonds" heeft in haar vergadering van gistermiddag het be sluit getekend om de nobelprijswinnaar dr. A. J. P. Martin met ingang van 1 januari 1964 te benoemen tot bijzonder hoogleraar aan de technische hogeschool in Eindhoven. De titel van zijn leerstoel is: „De leer der analogieën". Prof. Martin kreeg samen met R. L. M. Synge in 1952 de Nobelprijs voor schei kunde. Voorts ontving hij vele onder scheidingen van wetenschappelijke in stituten. Prof, Martin is lid van de bio chemische sociëteit van Londen en van de chemists club van New York. ook al zijn er enkele zaken, die zorg wekken. Bijvoorbeeld de vernieuwing van de lagere scholen. Het bouwvolume dat voor scholenbouw ter beschikking wordt gesteld, zag de burgemeester ais zo gering, „dat het er helaas alle schijn van heeft, dat hieraan voorshands niet kan worden gedacht". De toewijzing van slechts 16 woning wetwoningen aan Zierikzee vond de bur gemeester niet zo verwonderlijk, nu het aan de provincie toebedeelde contingent zo gering is. Wat de voorzieningen in de naaste toe komst betreft gaf de jaarrede deze op somming: de haven zal moeten worden aangepakt: er zal een volledig biologi sche zuivering van het rioolwater moe ten komen; achterstand bij het maken van gemeentelijke uitbreidingsplannen zal moeten worden ingelopen; het sane ringsplan voor de oude stad heeft inmid dels de goedkeuring van G. S gekregen. Contacten Zierikzees burgemeester wees in het vervolg van zijn toespraak nog even op de toenemende aanraking van het gemeen teiijk apparaat met andere, steeds talrijker wordende instanties. „Dit brengt met zich, dat ook kleine gemeenten zeker als zij in een ontwikkelingsstadium verkeren hoge eisen aan hun ambtenarenkorps moeten stellen, met name waar het functionarissen betreft. De belangen van juist een kleine ge meente dreigen namelyk onvoldoende tot gelding te koinen, wanneer die gemeente niet kan steunen op ambtenaren, die in staat zijn het vereiste tegenspel te le veren in buitengemeentelijke contacten. Ons streven is in de afgelopen jaren gericht geweest op een adequate bezet ting van de gemeentelijke functies". Wanneer de voorgaande bespiegelingen de raadsleden aanleiding tot optimisme hadden gegeven, wilde de burgemeester dat toch wel temperen met de zorgwek kende begrotingspositie. Ten slotte sneed hij nog enkele onderwerpen aan die Zie rikzee zwaar op de maag liggen: een te genvaller bij het onderhoud aan de keer sluis; de toekomst van de mosselvissers; de verkeerssituatie in de binnenstad en het komende seizoen aan het veer Zijpe, Rectificatie. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje MONIQUE JEANNE MARIE (Monique) M. de Jager M. de Jager- Slabbekoorn Marcel Kapelie, 23 januari 1964. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een dochter en zusje KATHERINE AGNES M. Hoyijn J. P. Hovijn-Konraad Petra Biggekerke, 28 januari 1964, Dorpsstraat 25. Met 'n koperen knoop hier en een strik daar heeft een van Parijs' vooraanstaande modekoningen, Pierre Balmain, zijn voorjaars- en zomercollectie een lichte, vro lijke toets gegeven. Gisteren, de tweede dag van het Pa- rijse modeseizoen toonde de bekende ontwerper zijn collectie van elegante en draagbare modellen. Geen al te grote veranderingen, niet meedoen met de andere tendenzen in de mode zoals het huidige thema van cein tuurs omgorde tailles en lage decolle tés. Zijn toiletten zijn eenvoudig, smaakvol en stijlvol zoals zijn rijke klanten ze al jaren willen hebben en dragen ondanks de door Dior en Gi- venchy gelanceerde nieuwe lijnen. Het silhouette bij Balmain is slank en lossig om de taille gebleven, met een iets over de knie vallende rok Een leuke toets bij vele mantels wa ren de koperen knopen. Een rechts, tot de heup reikend jasje van wit hermelijn was voorzien van twee rijen koperen knopen ter grootte van ee.n zilveren gulden De mannequin droeg het jasje nonchalant over een nauwsluitende tot de grond reikende kokerjapon van tomatenrode jersey met hoge, opstaande kraag die niets onthulde. Grote, slappe strikken sierden ver scheidene ensembles. Voor zijn mantels en mantelkostuums maakte Balmain gebruik van tweeds en geruite stoffen in adembenemen de kleurencombinaties, zoals helder turkoois en diepblauw tweed voor een mantel, gedragen over een koker japon van turkoois linnen. De collectie bevatte ook verscheidene dungest reepte pakjes. Er was er een van met smalle streepjes zwart be drukte witte stof met zwarte blouse en reuze strik. Jacques Heim Was de collectie Balmain bestemd voor de elegante, wereldwijze vrouw, die van Jacques Heim leek geïnspi reerd te zyn op de uniformen die de schoolmeisjes in 1920 droegen. De Parijse mode wilde de lente aan dienen met meisesachtige plissees.j bloemen, rimpels en plooien. Heim hamerde nog harder op dat the ma met zyn zogenaamde „middy look". Hij toonde twee zwart-wit geruite, mantelpakjes met lange rechte jasjes en blouses met langgerekte tailles, witte boordjes en zwarte dasjes. Sommige namiddagjaponnen van marineblauwe of zwart en wit ge streepte stoffen hadden ook de lang gerekte talllelijnen, witte boordjes, frontjes en witte manchetten op lan ge mouwen. Zij waren slank afkle- dend en lieten de rondingen van de heupen zien. De mannequins droegen patentlederen pumps met ronde punt, middelhoge hakken en meisjesachtige strohoeden achter op het hoofd. Het hoge boordje verscheen zelfs op een cocktailjapon van marineblauw chiffon en op een tot de grond reiken de, mouwloze avondjapon van tur koois lamé. plooid. Rokken van mantelpakjes wa ren meestal geplooid. Andere modenieuwtjes uit de collectie van Heim: Gesimuleerde overgooier-ensem- bles: een van achter laag uitgesneden overgooi er van zwarte wol over een „blouse" van zwart chiffon. Maar het geheel wa,s in werkelijkheid een een delige japon. Cocktailjaponnen met dubbele rok, zoals een bovenrok gedragen over een slank afkledende japon van de zelfde stof maar met omgekeerde kleur of patroon. Lange mouwen op bijna alle na- riurtJag japonnen. Accordionploolen op garbardine mantels en japonnen ln bleke pastel kleuren. De rok valt dit jaar tot op de knie. Nina Rici Eenvoud Plooien De meeste mantelpakjes in de collec tie vertoonden Balniains gebruikelij ke stijlvolle eenvoud: nauwe rolt, jas je mot nauwelijks aangege.ven taille en reikend tot de heup. Plooien van allerlei variaties ac cordeon, plissees, losse plooien en dubbele plooien waren toegepast op hyna ieder model. Zelfs redingote mantels waren van hals tot zoom ge- Het modehuis van Nina Rici presen teerde de collectie van zijn nieuwe ontwerper. Gerard Pipart, die in (le confectie-industrie zijn sporen heeft verdiend. In de met Inkopers en modejournalls- rige ontwerper eenepo tej shrdl ten volgepakte salon toonde de der tigjarige ont werper eenvoudige, ge tailleerde kledingstukken die herinne ringen opriepen aan een Amerikaan se schoolmeisjesmode, een mode die jarenlang in sommige confectiewin kels ln de V.S. populair was. Het waren mantelpakjes van een enigszins strenge lyn met getailleer de jasjes die halverwege de heup ein digen of nog korter zijn. De nauwe, tot de knie reikende rokken hebben een omslag net als bij een herenpan talon en sommige rokken hadden ge steven naden net als de vouw van een pantalon. Piparts mantels waren voornamelijk nauw en recht en bij de taille ingeno men door leren ceintuurs. Hij ver werkte tweed en andere stoffen in bleke kleuren voor zijn niantelkos- tuiims en mantels, maar murinehlauw of grijs flannel of linnen voerden de boventoon. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze broeder, zwager en oom WILLEM DE NOOIJER, betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, J. P. C. Hofman. Vlissingen, 29 januari '64, P. Krugerstraat 134. Plotseling werd van ons weggenomen door een verkeersongeval, dicht bij zijn woon plaats Tilburg, onze lieve broer, zwager en CORNELIS BRAAM, oud ruim 72 jaar. Goes: J. Braam- Hoekman 's-H.-Abtskerke Jac. Braam J. Braam de Graag Jan Braam Ca. Ca. Proos- Braam J. Proos G. Braam M. Braam de Jager Borssele: Ca. Ca. Duijnkerke -Braam J. Duijnkerke Roosendaal: M. Braam M. Braam- Overbeeke Borssele: J. Melis-Braam P. Melis Neven en nichten. 's-H.-Abtskerke, Langeweg 10. De begrafenis vindt plaats op donderdag 30 januari op het Protes tants kerkhof „Vrede hof" te Tilburg te 2.00 xtxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 1964 Zaterdag 1 februari 1964 hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders P. J. ROELSE J. J. ROELSE-SUURMOND, hun 25-jarige echtvereniging te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkind. C. Roelse A. Roelse-Philipse Peter Jan Roelse Jacky Roelse Roland Roelse Gelegenheid tot feliciteren 1 februari van 79 uur n.m. Concertgebouw, Emmastraat 10, Vlis singen. Vlissingen, februari 1963. Voor de deelneming, be toond na het overlijden van onze lieve moeder, be huwd- en grootmoeder, me vrouw JOHANNA MAGDALENA LE GRAND, weduwe van J. I. Bril, LIKDOORNS verwijderd met WONDEROLIE Weg mot onhandige 11 kdoorn- rlngen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg ln 60 seconden, Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie, Jodium en het pijn stillende benzocalne. Een flesje NOXACORN Antisep- A. J. BOOM, zenuwarts, Vlissingen. Praktijk hervat. Spreekuur Vlissingen, Boul. Evertsen 14. Alleen na af spraak, mondeling of tele fonisch 01184-3876, 's mor gens tussen 9 en 10 uur. Spreekuur Oostburg: St.- Ajitoniuszickenhuis, don derdag 9 tot 11 uur en ver der na afspraak. Het afspraakspreekuur op dinsdag is verschoven naar maandag. Voor de vele blijken van belangstelling en bewijzen van deelneming, ondervon den tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lie ve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder geboren Clement, Uit aller naam, C. Hoogerheide. Middelburg, Leliestraat 26. Algemene kennisgeving. Tot onze diepe droefheid werd heden nog onver wacht van onze zijde weggenomen, mijn lieve man en onze zorgzame vader, schoonvader en opa, de heer CORNELIS LEUNIS, echtgenoot van L. J. Loof, op de leeftijd van 77 jaar. Terneuzen: L. J. Leunis-Loof Vlaardingen: J. Leunis A. Leunis-Ris Kees Paulien Valkenswaard: E. van der Meijden-Leunis P. F. van der Meijden Joke Terneuzen, 27 januari 1964, Beatrixstraat 30. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 31 ja nuari a.s. des namiddags om 2 uur op de Zuider begraafplaats te Terneuzen. Heden behaagde het de Heere om, na een lang durig en smartelijk, maar zeer geduldig ge dragen lijden, uit ons midden weg te nemen onze innig geliefde zorgzame man, vader, behuwd- en grootva der in de ouderdom van 74 jaar en 6 maanden. 's-Gravenpolder: C. Walraven- van Kruiningen Borssele: E. Westerweele- Walraven C. Westerweele 's-Gravenpolder G. Walraven C. Walraven- Nieuwdorp L. J. Walraven- Fierloos P. Minnaar- Walraven J. Minnaar En kleinkinderen, 's-Gravenpolder, 28 januari 1964. Dorpsstraat 2 a. De begrafenis zal plaatshebben D.V. op vrijdag 31 januari a.s., des middags om 12 uur vanaf verenigingsgeb. Hiermede wil ik allen, die op enigerlei wijze van hun medeleven bij mijn 70- jarig Heilsoldaat zijn blijk gaven, mijn dank en erken telijkheid betuigen. C. Bolle. Goes, januari 1964. Na een langdurig lij den is heden van ons heengegaan onze lieve vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder BARENDINA FILIUS, geboren Maartense, op de leeftijd van 73 jaar. C. P. Filius P. J. Filius J. Filius- van Willigen Kees. Peter en Sjaak J. J. Maas-Fllius J. Maas Willy, Dineke, Kees. Jos J. Filius D. Filius-Vermeuum Kees, Digna Yerseke, 28 januari 1964, Nwe. Kerkstraat 9. De teraardebestelling zal plaatsvinden vrij dag 31 januari 1964 om 1 uur. Wegens sterfgeval van mijn oudste broeder don derdag 30 januari geen ont vangdag te mijnen huize, Kerklaan 27, Souburg. M. Wandel Dr. J. P. RIJKEN chirurg Middelburg, vraagt PRAKTIJK ASSISTENTE, die tevens de administratie en correspondentie kan ver richten. Schriftelijke solli citaties p/a Gasthuis Mid delburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4