PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT AMERIKAANS VLIEGTUIG BOVEN OOST-DUITSLAND VERMIST Russisch voorstel in Genève Kroesjtsjew niet dood „Is Zierikzee nu opgewassen tegen situatie na vaste verbindingen?" Geen breuk tussen Frankrijk en Formosa Turkse delegatie wil conferentie verlaten SABRELMR MET DRIE OFFICIEREN NIET VAN OEFENVLUCHT TERUGGEKEERD ACTIE TEGEN HET ROKEN BEGONNEN Parijs negeert eis van Peking Russen ontkennen geruchten VRAAG OVER Kritiek op LONEN EN PRIJZEN prinses Belgische artsen gaan in staking Ongerustheid over legermanoeuvres Jaarrede met bemoedigende conclusies na „ommezwaai" in bevolkingscijfers 207e jaargang - no. 24 Woensdag 29 jan. 1964 Koene duik m WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zierikzee de Velde. F. B. den Boer en W. de Patrter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 75 cent per week. 9.75 per kw.franco per post W.— p. kw Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vllaalngen: tel. 2355 (b.g.g. red. 3508. adv. 3647/3643; Middelburg: Markt 51. 3841 (b.tr g. red- 2078/3169. adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 (b.g.g red. 7853. adv. 5213); Oostburg: teL 2395. Temeuzen: Araenaalstraat 2. - »«1 OJ-K »»1 eon. A Adv pr 32 cL p mm Mln p j med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 33 ct. p. regel (min. 1.60). .3neven bur. van dit blad" 25 c Dlrectle: F. v Walstraat 58- --- 2911; Zierikzee: red. tel. 2425. adm. tel. 2094. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Het bureau voorlichting van de Landelijke Organisatie Kankerbestrijding start van daag een gerichte campagne tegen het roken onder de Ne derlandse schooljeugd. Alle leerlingen van de vierde klas van alle lagere scholen zullen een tot hun ouders gerichte brief ontvangen, waarin zij, in het belang van de gezondheid van hun kinderen, worden ge wezen op de nadelen van het roken. „Negen mensen per dag sterven in Nederland aan longkanker. Dat betekent, dat tenminste de bevol king van zestien lagere scholen over een aantal jaren aan long kanker zal sterven. Honderd vier de klassen vol gezonde kinderen van nu. Zeventig niet-rokers en drieduizend rokers", aldus deze brief aan de ouders. Zij worden opgeroepen het gevaar te keren. „Doe het voor uw vierde klasser, want uw kind is nu zover. Vandaag beslist U voor morgen", aldus de brief die in driehonderd duizend exemplaren wordt ver spreid. De voorlicht ingsbrief aan de ou dera gaat vergezeld van een aan- vraagkaart. waarmede de ouders (gratis) de brochure „Feiten over roken" kunnen aanvragen. Dit boeltje geeft meer uitgebreide in formatie over de gevolgen van het roken en het boekje leert hoe'de gevaren te keren. e leerkrachten van de vierde klassen is verzocht, tijdens de uit breiding van de voor de ouders be stemde brief, de kinderen te wij zen op de aan het roken verbonden nadelen voor de gezondheid. Ook de toekomstige leerkrachten worden met deze, door de overheid financiële steun verleende actie, vertrouwd gemaakt. De scholieren die het voortgezet onderwijs vol gen, zullen op een later tijdstip, in de maand april, rechtstreeks door het bureau voorlichting van de Landelijke Organisatie voor de Kankerbestrijding (L.O.K.) wor den benaderd. Leger en bedrijf Het ligt ook in de bedoeling de bedrijfsjeugd te benaderen. Ook via sport- en verenigingsorganisa- ties zal contact met de jeugd wor den opgenomen. Keeds thans zijn besprekingen gaande met militaire autoriteiten om ook het leger te wijzen op de gevaren, verbonden aan het roken. Daarnaast zal nog een beroep worden gedaan op de onmisbare medewerking van ou ders, opvoeders en ook van artsen en geestelijken. VOLGENS DE GERUCHTEN NEERGESCHOTEN De Amerikaanse autoriteiten in Duitsland hebben de Russische vertegenwoordiger bij het lucht- eiligheidscentrum in Berlijn ge vraagd of hij iets weet omtrent een klein Amerikaans militair straalvliegtuig, dat sinds gister avond 5 uur wordt vermist. De tweemotorige „Sabreliner" was met drie Amerikaanse officieren aan boord op een oefenvlucht. Het De Sowjet-Unie heeft gisteren bij de Geneefse ontwapeningsconfe rentie een uit negen punten be staand ontwapeningsplan inge diend, aldus het Russische persbu reau „Tass"'. De punten zijn: 1 Terugtrekking van troepen uit buiten landse gebieden; 2 De vermindering van de strijdkrach ten in alle staten. 3 Verlaging van de militaire begrotin gen; 4 Het sluiten van een niet-aanvalsver- drag tussen de landen van de N.A.V.O. en die van het Verdrag van Warschau; 5 Het instellen van kemwaponvrijc zones; 6 Het voorkomen van de uitbreiduig van de kernbewapening, 7 Het treffen van maatregelen die een verrassingsaanval moeten verhinderen, 8 Het vernietigen van bommenwerpers; 9 Het verbieden van ondergrondse kern proeven. Het is voor net eerst dat Moskou over ae vernietiging van bommenwerpers spreekt, een plan dat reeds eerder in- tornieei door de Verenigde Stalen aan Rusland was voorgesteld. De Sowjet-Unie verklaart dat zij „be reid is al haar strijdkrachten tei ug te trekken van het grondgebied van vreem de mogendheden indien de westelijke mogendheden hetzelfde doen" indien het westen voor een dergelijke stap nog niet gereed mocht zijn stelt de Russische regering voor de omvang van de uuitenlandse strijdkrachten ui andere tanden geleidelijk en gemeenschappelijk ,£nVtTmmcleren en 20 eventueel tot een volledige terugtrekking van de striid- kiacht.cn te geraken. De Sowjet-Unie is bereid deze verminde ring in Oosl-Duitsland en andere Euro pese landen te beginnen indien het wes ten de omvang van zijn troepen in west-Duitsland en andere landen wil te rugbrengen Dp gemeenteraad van Jamesourg. New Jersey, heeft besloten een oude wet van de staat New Jersey, waarbij de verkoop van sigaretten aan personen onder de achttien laar wordt verboden, opnieuw van kraeht ie verklaren Op overtreding slaat een boete van twintig dollar DEAN RUSK: „WIJ LATEN NATIONALISTEN NOOIT IN DE STEEK" De Franse regering heeft gisteren ontkend enige overeenkomst te hebben gesloten om de Chinese communisten als de enige wettige regering van China te erkennen. Een woordvoerder van het ministe rie van buitenlandse zaken in Pa rijs zei dat Frankrijk geen ver plichtingen van deze soort op zich heeft genomen als prijs voor het aanknopen van diplomatieke be trekkingen met het regiem in Pe king. De woordvoerder verklaarde dat geen andere overeenkomst is gesloten dan die waarvan gewag is gemaakt in het geza menlijke communiqué dat maandag werd uitgegeven en waarin werd gezegd dat beide landen waren overeengekomen di plomatieke betrekkingen aan te knopen en dat zij binnen drie maanden zuilen overgaan tot het uitwisselen van ambas sadeurs. De woordvoerder gat commentaar op een verklaring van het ministerie van buitenlandse zaken in Peking waarin werd beweerd dat de communistisch Chi nese regering was overeengekomen di plomatieke betrekkingen met Frankrijk te onderhouden met dien verstande dat Frankrijk de regering in Peking erkent als de enige wettige van China. Franse functionarissen herhaalde Frankrijk niet van plan is de betrekkin gen met de Chinese Nationalisten te ver breken en dat iedere breuk van hun zijde zal moeten komen. Tegelijkertijd hebben de Chinezen in Taipeh aangekondigd dat zij niet ver der zullen gaan dan het protest dat zij maandag bij de Franse regering hebben ingediend en dat zij niet het initiatief zullen nemen om de betrek kingen te verbreken. „De verantwoordelijkheid voor sluiten van onze legatie in Parijs zal bij Frankrijk moeten liggen", zo ver klaarde een nationalistische woord voerder. Burgemeester Lugger van Inns bruck /links) begroet hier twee eregasten voor de olympische win terspelen: de Sjah ran Perzië en zijn gemalin Farah Diba. die maan dag in Innsbruck zijn aangekomen. geland, neergestort of neergescho ten. Het is opgestegen in Wiesba den, waar de Amerikanen een hoofdkwartier hebben. Verondersteld wordt dat de piloot de richting is kwijtgeraakt door het uitval len van de elektrische apparatuur. Op de radar heeft men gezien, dat de ma chine het Oostduitse luchtruim binnen vloog. De ambassade van de V.S. in Bonn had al gemeld dat het toestel was neerge schoten. maar trok het bericht in nadat het hoofdkwartier in Wiesbaden had meegedeeld dat er over het lot van het vliegtuig nog niet bekend was. Van Oostduitse zijde is nog niets over het voorval gemeld. De drie officieren aan boord waren een 41-jarige luitenant-kolonel en twee ka piteins van 33 en 34 jaar, verbonden aan het Amerikaanse hoofdkwartier in Wiesbaden. Rusk, dat de Verenigde Staten Formosa (Nationalistisch China) nooit aan een communistische tyrannie willen uitleve ren noch een vijandig gezinde Chinese re gering erkennen. Rusk beschuldigde communistisch China ervan niet anders dan minachting te hebben getoond voor de meest elementaire voorwaarden voor de handhaving van de vrede. „Niet belonen' Hoewel Rusk de vestiging van diploma tieke betrekkingen tussen Frankrijk er communistisch China niet noemde, be toogde hij dat „andere landen de militan te houding van Peking niet moeten belo nen". „Ook", aldus de Amerikaanse mi nister, „moeten andere landen de com munisten geen enkele aanleiding hoop geven dat geweld of bedreiging met geweld voordeel voor hen zal opleveren" Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Mos kou heeft de geruchten die gisteren op de Amsterdamse effectenbeurs de ronde hebben gedaan als zou premier Kroesjtsjew van de Sowjet- Unie zijn vermoord ..dom"' en ..provocerend" genoemd. Zowel goedingelichte Russische zegslieden als gezaghebbende westelijke waar nemers hebben gisteren voorts buitenlandse berichten als zou men van plan zijn de Poolse havenstad Stettin aan Oost-Duitsland over te dragen als „onverant woordelijke verzinsels" van de hand gewezen. In de gewraakte berichten was gezegd dat de Sowjet-Unie Polen ertoe had overgehaald de Oostzeehaven aan Oost-Duitsland af te staan in ruil voor een stuk grondgebied dal Rusland aan Polen zou willen overdragen. (Van onze parlementaire redacteur) In de gistermiddag gehouden vergade ring van de Tweede Kamer heeft de lei der van de fractie van de P.v.d.A., dr. Vondeling, aan de voorzitter laten Arme prinses Irene. Zij heeft aan een Nederlands journalist haar nogal ïy- dat rische opvattingen en indrukken weer gegeven over Spanje, een verhaal, door het A.N.F. via hel telexnet is yi spreid. Gevolg: de prinses is het objt prinses is 1 aderlandse kritiek t Mi .n-p>vÏÏVi: 721VÏÏ: de Kamer zou meedelen, dat de regering cistl8che rajanx vooralsnog aan haar voornemens is op zeer korte termijn de ndacht onUmapt, maar voor iemand op de hoogte te stellen van dejdie een priV£rels zo ernstig opvat kan ook deze ontdekking niet lang op zich 1 de lonen t recente ontwikkelingen prijzen. Het zou, zo meende hij, interessant zijn daarover in de Kamer te discussiëren. Hij vroeg de voorzitter of deze iets had gemerkt van een dergelijk plan van de regering om de Kamer in te lichten, het zij schriftelijk hetzij mondeling. De voorzitter, mr. Van Tiel. vond dit in derdaad een belangrijke zaak. ook voor de gehele Kamer Hij had echter niets gehoord en beloofde bij de minister president mr Marijnen te informeren of de regering van plan is de Kamer in te lichten. Hij zegde toe dat hij zo spoe dig mogelijk zou meedelen hoe de reac tie van de minister-president is geweest. toestel moet in Oost-Duitsland zijn De Belgische nationale ar^nbond hetti ™charman,e vrouv; .1.. aaneekondied dat op 3 februari een alge- laten wachten. In afwachting daarvan zou het beter zijn geweest geen tussen tijdse verklaringen af te leggen, die zo n eenzijdig beeld 'geven van dé situatie in Spanje". En de N.R.C. stelde vast. dat het vertoog van de prinses het effect heeft van propaganda voor Spanje, on geacht de politieke problematiek. „En dat ls nu iets wat wij niet verwachten van een lid van de koninklijke familie". En het blad voegt er aan toe: „Het be hoort bij ons bestel dat het Koninklijk Huis niet wordt gekritiseerd. Dat is vol te houden zolang leden van het Konink lijk Huis geen aanleiding tot kritiek ge ven. Bijna altijd kan dat bestel goed functioneren. Wij vrezen dat. wli thans met een uitzondering te doen hebben, een uitzondering die wij dan maar moe ten beschouwen als een vergissing Men ziet: reacties op de verklaring van de prinses zijn niet uitgebleven. Het is niet te ontkennen, ook al zou men dat uit hoffelijkheid jegens een aangekondigd dat op 3 februari een alge- beginnen uit protes •et op de ziektenver- tegen de nieu- zekering. „Wij zullen blijven staken tot de rege ring capituleert en de nieuwe wet in trekt", zo verklaarde een woordvoerder van de federatie. Het besluit om te sta ken is genomen na bijna een maand van openlijke strijd tussen de artsen en de regering over de nieuwe wet die volgens de artsen hun beroepsvrijheid geheel heeft vernietigd. een communiqué verklaart de bond dat spoedgevallen zullen worden behan deld volgens een dienstrooster. illen, dat deze kritiek in wezen juist is. De prinses heeft in feite een op- -erhaaltje v Arbeidsonrust bij Wilton voorbij ^AKïitjK De arbeidsonrust op werf van Wilton Fijenoord in Schiedam, die vooral maan- Cprnrhfpn daE tot en'Ee Stagnatie leidde, is voor- UCIUUUCII bij Na ]anEtjurjg onderling overleg gin- In Wiesbaden waren volgens iemand ?en gistermorgen om half twaalf de van de Amerikaanse luchtmacht „vele veertig kraandrijvers en de tien bran- berichten uit diverse bronnen ontvan- ders. die aanvankelijk nog in staking gen over een in verschillende delen van bleven, weer aan het werk. De directie Öost-Duitsland neergeschoten vliegtuig", maakte maandag al bekend dat de niet Hij had echter op geen van deze be- j gewerkte uren niet zullen worden uitbe- richten nog commentaar. taald SITUATIE ROND CYPRUS KRITIEK De Turkse minister van buiten landse zaken Cemal Erkin heeft gisteravond na een onderhoud met zijn Britse ambtgenoot R. A. But ler gezegd dat Turkije zich niet vóór donderdag zal terugtrekken van de vredesconferentie over Cy prus die thans in Londen wordt ge houden en waaraan wordt deelge nomen door Engeland, Griekenland en Turkije en door afgevaardigden van de Griekse en Turkse Cyprio ten. Erkin sprak bijna een uur met Butler en donderdag zullen de ministers elkaar weer ontmoeten. Toen de Turkse bewindsman bij het „Foreign Office" arriveerde voor het onderhoud met Butler zei hij dat Tur- Burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester Nu Schouwen-Duiveland vlak voor het moment staat, waarop liet eiland een vaste oeververbinding met Holland krijgt, heeft de burge meester van Zierikzee, mr. F. Th. Dijckmeester, deze vraag actualiteit gegeven: „Zal onze plaatselijke gemeenschap in al haar geledingen opgewassen zijn tegen de nieuwe situatie?" In zijn dinsdag uitge sproken jaarrede voor de raad benaderde hij de vraag vanuit een aantal verschillende gezichtshoeken om tot de volgende voorzichtige conclusie te komen: op het geestelijk-sociale stuk maak ik my uict bezorgd; veel zal afhangen van de culturele infrastructuur of Zierikzee het kan op nemen tegen de invloed van de grote bevolkingscentra; voor de reactie van het zakenleven zyn de symptomen gunstig; de gemeente zal in versterkte mate te maken krijgen niet infrastructuur en planologie. Voordat burgemeester Dijckmeester al deze punten nog nader uitwerkte in zyn toespraak, besteedde hjj eerst ruime aan dacht aan enkele opvallende zaken, die als het ware op de ontwikkeling vooruit lopen en bemoedigende perspectieven be vatten. Met voldoening en optimisme maakte Zierikzees eerste burger gewag van een wezenlijke toeneming van het bevolkingscijfer in 1963, voor het eerst sedert lange jaren. Een nadere beschou wing leert al vlug, dat het vestigings overschot (51) voor het grootste déél moet worden gezocht onder de industrië le werknemers. En toen hij daarop de stand van zaken rondom en in de diverse industriële ondernemingen onder de loep nam. kwam hij tot de uitspraak, dat de verbreding van het industrie patroon met het oog op de langverbeide wederopbloei van de gemeente een hoop volle situatie heeft geschapen. Immers, de dieselmotorenfabriek Smit Bolnes N.V. vertoont een alleszins bevredigende ontwikkeling; de confectiefabriek Su perdam heeft een belangrijke nieuwbouw aangevat met de bedoeling het nog in Den Haag gevestigde produktie-apparaat naar Zierikzee over te brengen; de N.V. Koninklijke „Zeelandia" is begonnen met de bouw van een nieuwe fabriek op het industrieterrein; de N.V. Hagen uit Schevenlngen heeft toezegging van rijks goedkeuring tot vestiging van een fa briek van elektronische apparaten; de oude, vervallen jamfabriek heeft een nieuwe bestemming gekregen in een autospuiterij van de firma Kort. De vergroting van de werkgelegenheid voor Zierikzee en het hele eiland zette de burgemeester van Zierikzee in zijn jaarrede dadelijk tegen de achtergrond van de rechtstreekse verbinding met de randstad Holland, die in de loop van dit jaar een feit zal zijn. Zuigkracht „Nog enkele jaren geleden moest men zich op Schouwen-Duiveland ernstig be zorgd maken over de zuigkracht, die de randstnd zou kunnen gaan uitoefenen op ons toch al zo schrale arbeidspoten tieel. Nóg ongunstiger zou onze bevol kingsopbouw worden, als die zuigkracht onze eilandelyke arl>eidsmarkt in haar greep zou krijgen. Thans behoeft onze vreugde over het tot stand komen van de verbinding niet langer overschaduwd te worden iloor vrees voor verdere af brokkeling van ons bevolkingsaantal. Het voortbestaan van de gemeenteclas sificatie kan ons nog parten spelen. Hier in is echter bij de vestiging van Smit Bolnes verbetering gebracht. Tevens is toen toegezegd, dat hierop mocht worden teruggekomen, wanneer de nieuwe ver bindingen eenmaal zijn gerealiseerd". In het kort gaf de burgemeester van Zierikzee vervolgens een overzicht van de „positie" van zijn stad, nu zij bin nenkort in nauwe aanraking met Rotter dam en omgeving komt. Op het stuk van het culturele leven kwam hij tot een geenszins pessimistisch beeld. „Het mu ziekleven Moeit en kan wel tegen een stootje. Het gereedkomen dit jaar van. een nieuwe muziekschool zal die invloed nog versterken. De toneelaccommodatie van de Concertzaal vraagt dringend om verbetering. Overleg daarover is gaande waarbij de gemeente nauw is betrokken Overigens lijkt het Zierikzeese zalenbe- zit wel voldoende voor het opvangen van het plaatselijk culturele leven. Ook wat de sportbeoefening betreft is Zie rikzee betrekkelijk goed voorzien. Het gereedkomen van het nieuwe gymnas tieklokaal wil intussen allerminst zeg gen, dat de behoefte is gedekt. Hét af gelopen jaar bracht weer tekenen van een bloeiende plaatselijke sportbeoefe ning. De actieve ijsvereniging deed de ijsbaan goed tot haar recht komen. De avondvierdaagse was weer een evene ment. Er waren biljartwedstrijden op na tionaal niveau. De zwemvereniging „De Zeepaardjes". „Delta Sport" en „Rust Roest" deden van zich spreken". Mr. Dyckmeester liet in de jaarrede zijn teleurstelling blijken over het feit, dat het rijk het jachthavenplan van Zierikzee naar de „ijskast" heeft (Zie slot pag. 4 kol. 6) krje „in principe" had besloten zich van de conferentie terug te trekken. Na zijn gesprek met de Britse minis ter verklaarde Erkin „ik zal donder dag opnieuw overleg plegen met mi nister Butler en voor die datum zal ik de conferentie niet verlaten". pervlakkig en eenzijdig verhaaltje ver teld nogal liefst met de bedoeling „mis verstanden over Spanje" In Nederland uit de weg te ruimen. Daarbij echter heeft zij vermoedelijk helemaal niet ge dacht aan Franco en zijn makkers, maar meer aan het toeristische heeld van het land. Immers, zij verklaarde. „Zoals men vaak in het buitenland, als men het over Nederland heeft, onmiddellijk aan tulpen en molens denkt, zo denkt men bij Spanje eigenlijk alleen maar aan flamenco en het stierengevecht". Dit misverstand met name heeft zij blijk- tevoren opgesteld „gel0os en vol indrukken, uit de weg willen ruimen. Maar iedereen, die even na denkt, zal begrijpen dat zulk een verkla ring op vele Nederlanders werkt als om in de stijl van het land te blijven) een rode lap op een stier. En alweer: te recht. Want laat men zich niet door ui terlijkheden van de wijs brengen; Span je is een fascistisch land met een totali tair systeem, een land dat voor vele eminente Spanjaarden ontoegankelijk is, een land ook met politieke gevangenen. Er gebeuren daar tal van zaken, waar over heel wat minder zonnige verklarin gen zijn af te leggen als nü de prinses neeft gedaan. i met de ln- van de prinses. Maar toch is het me nen wij onbillijk uitsluitend verwij ten tot haar te richten. Het hele inter view maakt een spontane jndruk. Ken nelijk is de prinses zich geen moment er van bewust geweest, dat haar woorden wrevel zouden opwekken. Dit nu doet ons de vraag stellen: was er dan nie mand in haar omgeving, die de bedenke lijke aspecten van deze zaak doorhad en op grond daarvan kon ingrijpen? Uit de berichten over de reis van de prinses kan men opmaken, dat de Nederlandse ambassadeur in Spanje als gastheer is opgetreden. Waarom heeft deze diplo maat niet ingegrepen Men kan toch moeilijk van een jonge vrouw, die haar opleiding juist heeft voltooid, vergen dat zij onmiddellijk de draagwijdte van bepaalde uitlatingen helemaal doorziet Iemand in haar positie moet voortdu rend worden geadviseerd. Daarom wil len wij onze kritiek vooral richten op de omgeving van de prinses de adviseurs hadden beter moeten weten. Troepenbewegingen Eerder op de dag hadden leden van h« Britse Kabinet besprekingen gevoerd met de Britse generale staf, nadat be richten waren ontvangen over Griekse en Turkse troepenbewegingen. Daarna kwam het voltallige kabinet onder Sir Alec Douglas-Home bijeen ter bespre king van de impasse op de Londense con ferentie over Cyprus en van eventuele stappen om andere N.A.V.O.-landen in te schakelen bij het handhaven van de vre de op het eiland. Volgens berichten uit Athene zijn de Griekse strijdkrachten in *taat van alarm gebracht naar aanleiding van Turkse troepenbewegingen aan de kust tegenover Cyprus. Intussen kwam gene raal Lyman Lemnitzer, «Ie opperbevel hebber van de N.A.V.O.-troepen in Eu ropa, in Ankara aan voor overleg met de Turkse autoriteiten over Cyprus N.A.V.O. Zeker, er is een vergissing gemaakt. Maar dat kan iedereen overkomen Nu de vergissing eenmaal is gesignaleerd behoort de zaak afgedaan te zijn. Maar misschien is een en ander voor de daar toe bevoegde instanties wél een reden de veelomstreden relatie hof-publiciteit nog weer eens nadrukkelijk aan de orde te stellen. Op de noodzakelijkheid daarvan is reeds vele malen gewezen, niet ten onrechte, zoals nu ophieuw is gebleken. De of/irir'ie erkenning tan commu- nistisch China door Frankrijk: een Parijzenaar bekijkt de vele groie krantekoppen bij een kiosk ni de J Franse hoofdstad. J Psris-presse. -> rimraniifïeant i it r/Tició demih n matin Dl URM A itKOHHU LA (I trme nTl it nm i mom ra* Li cm rumn*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1