VAUXHALL VIVA WITTE KRUIS GARAGE R.R. VISSER Raad Arnemuiden hief de 145 jaar oude school van Kleverskerke op Burgemeester somber over de huisvesting AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN Mr. Rijpstra spreekt in Utrecht over „Overheid en pers" JONGEMAN W. A. NIEUWEUNK MARKTBERICHTEN Net meisje WOENSDAG 29 JANUARI 1964 Wissel Zeeuws - Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HET KAN NIET ANDERS •t VOLGEND SCHOOLSEIZOEN gaat het schooltje van Kleversker ke nooit meer in, nooit meer uit! Gisteravond heeft de gemeente raad van Arnemuiden één van zijn moeilijkste besluiten genomen; met pijn in het hart hebben de raadsleden het schooltje opgehe ven. Een schooltje met een historie van 145 jaar, een schooltje, dat heel veel betekend heeft voor Wal- eherens kleinste dorp. „Het kan niet anders", verzekerde burgemeester A. Hack zijn raads leden. „Acht leerlingen betekent het absolute minimum, dat de in standhouding van de school kan bevorderen. Thans zijn er nog maar vijf. Door dezelfde voor schriften moest de raad het voor stel van b. en w. aanvaarden. „We betreuren het ten zeerste, maar jammer genoeg zit er in het schooltje van Kleverskerke geen toekomst", ver volgde de heer Hack. „We moeten een einde maken aan een historisch ge groeide omstandigheid; en dat is dit schooltje zonder meer". De burgemeester herinnerde de raad er aan, dat hoofdonderwijzer I. J. de Bert zich niet hart en ziel voor de leer lingen ingezet heeft. Hy gaf in feite individueel onderwys en hy heeft dat, 7.0 zei de heer Hack, voortreffelijk ge daan. „Hy was misschien wel het enige hoofd, die zyn hele school in zijn auto mee kon nemen op reis, of naar de gym nastiekzaal in Arnemuiden", zei de bur gemeester, daarmee aantonend, dat de heer De Bert veel voor zijn leerlingen overhad. Al zijn gaven De heer P. Brasser (c.h.), inwoner van Kleverskerke, onderschreef de woorden van zijn burgemeester ten volle. „De heer De Bert was een man, die met al zijn gaven de kin deren les gegeven heeft", verzekerde de heer Brasser. Veel waardering was er ook voor het werk van mej. J. Passenier, die 17 jaar lang de meisjes van het Kleverskerkse schooltje handwerkles gegeven heeft. Op haar verzoek verleende de raad haar met ingang van 28 februari a.s. wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd eervol ont slag. Een ander belangrijk punt tydens deze raadsvergadering was de nieuwjaars rede van burgemeester Hack, waarin hy met name de huisvesting in zijn gemeen te somber noemde. Het vertrekoverschot van 24 personen is grotendeels het ge volg van het feit, dat er voor de jonge gezinnen in Arnemuiden geen woon ruimte aanwezig is. Onvoldoende ,Want de bouwactiviteit was in 1963 onvoldoende", verklaarde burgemeester Hack. De 7 woningwetwoningen, die werden toegewezen, betekenden geen winst, omdat ze bestemd waren ter ver vanging van krotwoningen. Thans zijn weer 6 woningen voor krotvervanging toegewezen, de 8 toegewezen premiewo ningen betekenen heel weinig in verge lijking met de 30 aanvragen. Het zal. zo stelde burgemeester Hack, 3 tot 4 jaar duren eer de laatste aanvraag gehono reerd is. Evenals vele van zijn collega's ver klaarde burgemeester Hack, dat de regering andere normen zal moeten stellen om de woningnood te kunnen oplossen, omdat dit anders leidt tot een verdere ontvolking van het plat teland. Hij wees er voorts op. dat de huidige woningtoewijzing ook de uit voering van het saneringsplan ten zeerste vertraagt. Ten slotte vroeg de burgemeester zich af wanneer de 30 afgekeurde Tuindorp woningen vervangen zullen worden, en wanneer de zoutschade aan 32 wonin gen aan de Spoorstraat en de School straat hersteld kan worden. er niveau Terugblikkend op het afgelopen jaar noemde de heer Hack een fors rijtje be sluiten, waarmee de raad het verzor- gingspeil van Arnemuiden weer op een hoger niveau bracht, o.a. herbestra- tingswerkzaamheden, voltooiing uit- Te druk, geen nut en he^ivan C. De benoeming van een lid voor de woonruimtecommissie, normaal een „hamerstuk" heeft gister avond in de gemeenteraad van Arnemuiden heel wat moeite ge kost. Nu er van C.N.V.-zijde (waarvan er volgens de opgestel de verdeling een lid moest komen) geen belangstelling bestond, stelde burgemeester A. Hack voor om dan maar een raadslid te benoe men. Evenmin veel belangstelling van die zijde. Stemmen dan maar. besloot de heer Hack. De eerste stemming wees de heer J. Oreel aan. „Ik heb het er veel te druk voor", bedankte de heer Oreel voor de eer. Na de tweede stemming had de heer Joh. van Belzen het vertrouwen verworven. Weer mis. „Ik zie het nut van een dergelijke commissie niet in", zei hij. We doen het nog een keer, vertel de de burgemeester, en toen kreeg de heer A. Steketee de meeste stemmen. „Ik ben er niet zo hap pig op", was zijn reactie. De raad hield al rekening met een be droeg: De huidige secretaris, de heer Bosma, het lidmaatschap ge ven (dat kan namelijk) en de heer Steketee plaatsvervanger maken. En zo gebeurde.... VANDAAG. Middelburg Electro: Moord, 19.30 18 jaar. Vllsslngen Alhambra: Wat is er toch Baby Jane terecht gekomen?. 20 uui Jaar Concertgebouw: Bal met The Dutch Swing College-Band voor afd. O., S. O. van de Kon Marine. 20 uur. Goes Grand: Alleman, 20 uur, alle leef- Oosthurg Ledeltheater: Vernietigingscom mando Bikini, 20 uur, 14 jaar, Zlerlkzee Huis van Nassau: vergadering kring Schouwen-Dulveland van de Z.L.M. 14 uur. 8t»Annnland Herv. ver. gebouw: Bijeen komst Tryfosa, 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: De zeven hoofd zonden. 20 uur. 18 jaar. Luxor: Maar met mijn dochter. 20 uur. Hog. breiding straatverlichting, aankoop gronden voor het aanleggen van nieuwe sportvelden (leden van de voetbal- en korfbalclub bouwen het kleedlokaal er op), en vaststelling recreatieplan „Oran jeplaat". De burgemeester wees er op. dat in 1964 de volgende straten hersteld wor den: Walstraat, Schuttershof, Houwer straat en de De Manstraat, zo nodig nog andere plaatsen. Verheugd was de heer Hack over de groei van de chr. kleuterschool. De raad ging later bij de behandeling van de agenda akkoord met het voor stel van b. en w. om de stichting van een 2e chr. kleuterschool moge lijk te maken door twee. leegstaande lokalen van de openbare lagere school daarvoor beschikbaar te stel- Niet zo best In dit verband wees de burgemeester er op, dat het met de o.l.s. niet best gaat: in 1961 nog 6-mansschool, thans 4- mansschool. De heer Hack verzekerde, dat b. en w. de verdere ontwikkeling met bezorgdheid blijven volgen. Tot slot wees burgemeester Hack op de goede samenwerking tussen de herv. en geref. predikanten en diaconieën in Arnemuiden en Kleverskerke, die o.a. resulteerde in een initiatief om samen met de overheid te komen tot de bouw van een bejaardencentrum. Wethouder J. Sierevcld sprak als oudste raadslid een dankwoord tot de burgemeester. Bij de afhandeling van de ingekomen stukken ging de raadsmeerderheid ak koord met een voorstel om 25,per i jaar te voteren aan de Instrumentale te Middelburg. De S.G.P.-fractie, de heren J. Oreel en Joh. van Belzen, stemde MAAKT U VLOT WEER FIT! Hoofdpijn? Griep? Spierpijn? Witte Kruis poeders helpen vlug en goed. 't Geheim schuilt in de uit gebalanceerde samenstelling! Wetenschappelijk verantwoord. Uiterst werkzaam. Witte Kruis poeders zijn: pijnstillend, koortswerend, opwekkend. Bovendien: géén salicylzuur, dat vaak maag klachten veroorzaakt. Witte Kruis poeders zijn fantastisch goed. Voor kinderen en volwas senen! TERNEUZEN Burgemeester mr. H. Rijpstra van Ter- neuzen zal op woensdag 5 februari a.s. tijdens het congres van de christelijk historische statenleden te Utrecht spre ken over het onderwerp „Overheid en pers". De heer B. Bol, directeur van de Nieuwe Haagsche Courant en voorzitter van de protestants christelijke fracties in de gemeenteraad van Den Haag, keert de volgorde van het onderwerp om en zal spreken over „Pers en overheid". Autobotsing door voorrangsverzuim Op het kruispunt Jacob Catsstraat Guido Gezellestraat te Terneuzen wer den dinsdagmiddag twee auto's bij een botsing aanzienLijk beschadigd. Het on geluk gebeurde, doordat een personen auto, bestuurd door de Terneuzenaar J. J. op het kruispunt verzuimde voorrang te verlenen aan de bestelauto van K. D., eveneens uit Terneuzen. De bestuurders van de voertuigen kwamen met de schrik vrij. OOSTBURG Bij oversteken van weg aangereden Op do provinciale weg Oostburg-IJzen- dyke is dinsdagmorgen om half acht de heer P. F. bij het oversteken van de weg door een personenauto bestuurd door C. v. D. te Middelburg, die hem achterop reed, aangereden. De heer F. werd licht gewond naar het St.-Antoniusziekenhuis in Oostburg overgebracht. BROMFIETSER DOOR AUTO GESCHEPT Dinsdagmorgen omstreeks kwart voor acht is op de weg Oostburg-Waterland kerkje ter hoogte van de Ketelaarstraat de 63-jarige P. J. F. uit Waterlandkerkje door een auto aangereden en met een lichte hersenschudding in het Sint-An- toniusziekenhuis in Oostburg opgeno men. Het slachtoffer, dat per bromfiets op het rijwielpad in de richting Water landkerkje reed, stak plotseling de rij baan over, zodat de achteropkomende auto, bestuurd door de 39-jarige C. v. B. uu Middelburg, hem schepte. De arts A. E. v. Lievens uit IJzendijke, die spoedig ter plaatse was liet de heer F., die naast de hersenschudding geen ern stige verwondingen opliep, per ambu lance naar het ziekenhuis vervoeren. De automobilist kwam met de schrik vrij. De bromfiets werd zwaar beschadigd, terwijl de auto aan de voorzijde lichte schade opliep. AXEL P. de Kort 70 jaar Dezer dagen vierde de heer P. de Kort, een bekend figuur uit het r.-k. parochie- en organisatieleven in Axel zijn zeven tigste verjaardag. Als jong hoofdonder wijzer richtte hij in de crisisjaren mede de K.A.B.-afdehng in Axel op. Voorts verrichtte hij veel belangrijk werk voor tal van organisaties en instellingen. Op zijn verjaardag ontbrak het hem niet aan belangstelling. ZAAMSLAG Feestvergadering N.C.A.B. De afdeling Zaamslag van de Nederland se Christelijke Agrarische Bedrijfsbond hield vorige week in het gereformeerde jeugdgebouw „De Poort" haar jaarlijkse ledenvergadering annex ontspannings avond, onder leiding van voorzitter D. Bareman. Naast het huishoudelijke gedeelte, waar bij aan twee leden wegens hun 25-jarig lidmaatschap het gouden bondsinsigne werd toegekend en aan de heer F. de Jonge door de secretaris W. Faas werd uitgereikt (de andere jubilaris A. de Jonge was niet aanwezig) vertoonden de heren J. Haak en C. de Visser enkele films onder meer van de installatie van burgemeester J. van Wijk. Het verdere gedeelte van deze avond werd gevuld met muziek en zang door de familie Riemens uit Axel en decla matie door mevrouw Bareman te Zaam- Raad Zaamslag donderdag bijeen Donderdagmiddag 30 januari aanstaan de komt de gemeenteraad van Zaam slag in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer: een voor stel tot deelneming aan het plan voor ratiobouw in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen; voorstel tot aankoop van grond; voor stel tot vaststelling voorschotten op de gemeentelijke vergoeding 1964 ingevolge de lager onderwijswet 1920 voor de bij zondere scholen; voorstel tot vaststelling voorschotten 1964 ingevolge de kleuter onderwijswet; voorstel salarismaatrege len gemeentepersoneel per 1 januari '64. Deze raadsvergadering wordt voorafge gaan door een bespreking met het Ste debouwkundig Adviesbureau Schut te Middelburg over het ontwerp structuur plan van de kom der gemeente, aanvang 14 uur. SAS VAN GENT Lezing over bestrijding van scheepsbrand Hoofdbrandmeester M. van de Blink van de gemeentelijke brandweer te Rotter dam heeft maandagavond in de kantine an de stijfsel- en glucosefabriek te Sas .an Gent een lezing gehouden over de bestryding van scheepsbranden. Zyn toe hoorders waren commandanten en on der-commandanten van brandweerkorp- in Zeeuwsch-Vlaanderen, functiona- >n van rijkswaterstaat en van de brandweerinspectie te Breda en het hoofd en plaatsvervangend hoofd van de B.B. te Zeeuwsch-Vlaanderen, de heren W. I. Catsman en A. Rottier. Voor het gezelschap van ruim 100 perso nen zette de Rotterdamse brandmeester op duidelijke wijze uiteen waarom scheepsbranden zoveel moeilijker zyn te bestrydon dan andere vuurhaarden. Ook hoe men deze zaken het beste kan aan pakken. Spreker maakte in zijn betoog gebruik van een aantal voorbeelden en gevallen uit zyn jarenlange ervaring op dit gebied, hetgeen zyn voordracht by- zondor levendig maakte. Hij onderstreep te daarby met nadruk, dat in een gebied als Zeeuwsch-Vlaanderen met zijn steeds intensiever scheepvaartverkeer op Wes- terschelde en kanaal Terneuzen-Gent elke brandweerman ten minste iets van de bestrijding van scheepsbranden be hoort te weten. „Op de een of andere dag wordt ook U daarmee geconfronteerd", aldus de heer Van de Blink. Na deze in teressante lezing werd over het onder werp druk van gedachten gewisseld. Het initiatief voor deze avond ging uit van de B.B. Zeeuwsch-Vlaanderen, in over leg met de inspectie voor het brandweer wezen in Breda. RETRANCHEMENT Jaarvergadering van de Z.L.M. In café De Zon hield de afdeling Relran- cheinent. van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij haar jaarvergadering on der voorzitterschap van de heer C. J. Alemkinders-Masclee. wees in zijn openingswoord op de spanningen, die zich in 1963 in de agra rische sector voordeden, te beginnen met het opheffen van de wet op de vervreem ding van landbouwgronden, de uitzon derlijk strenge winter van 1962 op 1963, de krappe arbeidsmarkt en de regen- schade tydens de zomermaanden. Al vielen de pryzen der gewassen wel mee, toch is 1963 voor de landbouw geen goed jaar geweest. De veehouderij bracht het er wel wat beter af. Tuin bouw en fruitteelt in dit gewest hadden ook geen reden tot klagen. Ook voor 1964 zyn er reeds moeilijkhe den in zicht. De graanprijzen zijn nog niet bekend. Het zal met de arbeidsvoor zieningen nog moeilijker worden, zodat meer samenwerking vereist zal worden en de loonbedrijven meer en meer inge schakeld zullen worden. De secretaris van de afdeling, de heer L. I. Basting, bracht een berijmd jaarver slag uit over 1963, hetwelk weer zeer in de smaak viel. Hierin kwam ook het punt samenvoe ging van de gemeenten in West- Zeeuwsch-Vlaanderen aan de orde. Duidelijk werd vooropgesteld, dat de agrarische bevolking van Retranche- ment een voorgestelde indeling by de centrumgemeente Oostburg met klem van de hand wyst. Moet het onverhoopt tot samenvoeging van gemeenten komen, dan gaan de ge dachten van de afdeling uit naar een fusie met de kustgemeenten. Bij de rondvraag informeerde de heer Jac. Poissonnier naar de mogelijkheid van belastingherziening en de wenselijk heid te komen tot het vormen van eén landbouwbond. De jaarrekening van de penningmeester, de heer L. P. de Regt, werd goedgekeurd. De bestuursleden Joz. van Cuijck en L. P. de Regt werden herkozen. Een zeer interessant punt van de agenda was het vertonen van dia's door de heer Wim de Bruijne uit Cadzand, die het vorige jaar een bezoek van een half jaar aan Amerika bracht. Na een gezellige gezamenlijke maaltijd werd het avondprogramma door leden van de ZJP.M. en de L.J.G. verzorgd met stemmige accordeonmuziek en een blij spel, onder regie van de heer P. de Smidt. SLUIS Jongste schutter sire In de raadhuiskelder te Sluis werd de jaarlijkse sireschieting gehouden van de handboogschuttersmaatschappij „Willem Teil" te Sluis. Het jongste en pas toe getreden lid, F. de Krijger, slaagde er in de titel van sire op zijn naam te brengen. De eerste 3 schoten van het totale aantal van 10 brachten allen het maximale aantal punten op. BRESKENS Onderwijzer benoemd De heer J. Notebaart te Breskens werd benoemd tot onderwijzer aan de open bare lagere school te Retranchement. ZUIDZANDE Jubileum Groene Kruis De afdeling Zuidzande van het Groene Kruis gaat op 30 januari een „kroon jaar" vieren. Op deze dag zal het Zuid- zandse Groene Kruis het feit herdenken, dat het 60 jaar geleden werd opgericht. Donderdag 30 januari zal een buitenge wone ledenvergadering worden gehou den in hotel „De Zwaan". De voorzitter de afdeling, burgemeester H. P. rwijn, zal een herdenkingstoespraak houden, terwijl de belangstellenden ver der een filmprogramma krijgen aange boden, met onder andere de film „Paul Vlaanderen grijpt in". Ontspanningsavond met ,,Jos en Robby" De besturen van de afdeling Zuidzande van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij de Plattelands Jongeren Gemeenschap en de Bond van Plattelandsvrouwen, hebben dezer dagen hun leden een leer zame ontspanningsavond aangeboden. Deze avond werd gehouden in hotel „De Rode Leeuw" te Zuidzande en werd ver zorgd door „Jos en Robby", de onaf scheidelijke vriendinnen, die gezamenlijk 62 landen van de wereld zijn doorgetrok ken. Op boeiende wijze verteld en toege licht met woord en beeld en liedjes, hebben vele leden van eerdergenoemde organisaties genoten van deze leerzame ïtspanning. BIERVLIET Toneeluitvoering bejaarden Dezer dagen verzorgde de R.K.J.B. de R.K.J.B.B. een toneeluitvoering voor de bejaarden te Biervliet. De voorzitter van het comité .Ontspanning Bejaarden' heette alle aanwezigen en in het bijzon der burgemeester A. P. Kostense en wethouder J. W. Verplanke welkom. Hij dankte de toneelclub voor zijn bereid willigheid voor de bejaarden op te treden. Dat geschiedt bij toerbeurt door hen de B.J.G. Tweemaal in de week, dinsdag- en don derdagmiddag, komen mannelijke be jaarden samen in het jeugdgebouw van de Ned. herv. kerk waar gezellig gekaart wordt. Met St.-Nicolaas is er als regel een kaartcompetitie. Voor beide evene menten stellen de winkeliers steeds diverse prijsjes beschikbaar. HOOFDPLAAT Reinigingsdienst voor buurtschappen Op de agenda van de vergadering van de gemeenteraad van Hoofdplaat vrijdagavond komt een punt voor. dat inhoudt, dat de raad zal trachten een reinigingsdienst in te stellen in de buurtschappen Slijkplaat en Nummer een. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een schrijven van G.S., waarbij wordt medegedeeld, dat het raadsbesluit tot weigering van financiële medewer king voor de aanschaf van gymnastiek- materiaal en de inrichting van een leeg staand lokaal tot handenarbeidlokaal in de St.-Josephschool is vernietigd. Voorts stellen b. en w. voor de subsidie voor het jeugdwerk van de Nederlands hervorm de kerk te verhogen. Het katholiek in stituut voor speciale opleddigen „Mar- kendaal" te Breda heeft een subsidie verzoek ingediend. VEILING KRABBRNDIJKE 28 Januari. Appelen: Golden Delicious I 80- 85 5868, 75-80 62—76. 70-75 50—71. 65-70 38—53. 60-65 29—32. H 80-85 41—56, 75-80 33— '0-75 37—55. 65-70 33—47. 60-65 24—31, I1D 13, III grof 17—31, UI fijn 13—15. kroel 11- 13, slek 15. Jonathan I 75-80 36, 70-75 36, 65-70 32. 60-65 23, II 75-60 28—34. 70-75 30— 35. 65-70 26-31, 60-6S 18—20. IID 12—13, III grof 15—16. III fijn 12—13, kroel S. Goudre netten I 85-90 46. 80-85 42. 75-80 40. 70-75 38. 65-70 36. II 85-90 33—41. 80-85 39—40. 75-90 0-75 35—36. 65-70 32—35. IID 24—26. III grof 32—34. III fijn 24—26. kroet 19. Winston I 75-30 56-66, 70-75 59-65. 65-70 56-54. 60- 65 32—41. 55-60 28. II 70-75 47. 65-70 43. 60-65 27. IID 13. TII grof 33. III fijn 13. kroet 5 Lombarta Calville I 85-90 33. 80-85 31—32. 75- 80 30. 70-73 29. 65-70 24—25. 60-65 18. I! 80-85 27, 75-80 26. 70-75 25. 65-70 20, 60-65 16. IID 13. III grof 18—19. III fijn 13. kroet 11 Cox Orange Pippin II 60-65 56. Crimson Cox I 60-65 60 Peren: Br Alex Lucas IID 24. Ill fijn 16. kroet 11. Conférence I 55-60 36. IID 19. III fijn 19—22. VEILING V.VXB. GOES 28 januari. Op monster- Conférence KL I 65-70 6567. 60-65 57—60. 55-60 4445 Saint Remv KL. II 65 mm en op 42—43 Bramleys Seedling KL. I 80 mm en op 59—61.60, 70-80 51—52. Gewone velling: Cox Orange Pippin KL I 75-80 114, 70-75 108—107, 65-70 92. 60-65 62, 55-60 29—35, grof 45. fijn 17. Goudrenetten KL. I 85-90 48-49, 80-85 44—48, 75-80 42—46, 70-75 41—43. 65-70 38. IID 26—31, KL II 80-85 43. 75-80 40. 70-75 39. 65-70 35. grof 34—36. 28—30. Golden Delicious KL. I 85-90 80. i 69—81. 75-80 64—84. 70-75 66—75. 65-70 54—59. 60-65 28—36. IID 14—21. KL. II 80-85 57—59. 75-80 55—65. 70-75 53—64. 65-70 40—53, 60-65 30—36. grof 23—37. fijn 10—23. Jona than KL I 80-85 32—34. 75-80 36—42. 70-75 33—46. 65-70 36—40, 60-65 28—32. IID 13—15. KL. U 75-80 19—27, 70-75 24 —35. 65-70 20—30, •65 16—18, grof 17—21. fijn 13. Lombaru Calville KL. I 80-85 26—37, 75-80 29—38, 70-75 27—40, 65-70 16—30. 60-65 14—21. IID 12—13. KL. II 75-80 29, 70-75 21. 65-70 16—20, 60-65 13. grof 14—32, fijn 33. Winston KL. I 80-85 59. 75-80 64 -66, 70-75 63—70. 65-70 54—62, 60- 65 32—39. 55-60 24—37. IID 12. KL. IJ 80-85 57. 75-80 57. 70-75 57. 65-70 47—54. 60-65 25— 55-60 15. grof 29—19. fijn 14—20 Laxton Superbe KL. I 80-85 49. 75-80 54. 70-75 53. 65-70 47. 60-65 23. UD 14. KL. H 80-85 39. 75-80 35. 70-75 35. 65-70 22. 60-65 17. grof 23. fijn 13. Bramleys Seedling KL. n D 1432. grof 24—31, fijn 17—20. Diverse appelen, kr. 13.80. Conférence KL- I 70-75 69. 65-70 61. 60-65 53—56. IID 16—27. grof 38—43. fijn 21— 25. Saint Remy KL. I 75-85 43-45. 65-75 42— 43, IID 38—39, grof 38. fijn 35—37. Totale aanvoer hard fruit 13.433 kisten. Met spoed gevraagd die opgeleid wil worden tot metselaar of opperman. AANNEMER-METSELAAR, ROZENSTRAAT 166 - TEL. 3227 - TERNEUZEN VEILING STAVENISSE. januari. Aardappelen: Bintjes, bonken 14. grote 10 Rode kool 6—12 Savooiekool 2744. Boerenkool 10—15. Witte kool 22—26. Prei 32—52. Brcekpcen 6—13 Witlof 42—70. Glas- andijvie 65—92. Glasveldsla 77—199. Spruiten 2771. Spruiten, schoon 87111. Gele kool 3138. Kroten per kg 69. Uien 615. Fruit: Saint Remy III grof 39—44. Jonathan 75-80 38. 70-75 34—45. 65-70 26—35, 60-65 21— 25. 55-60 15, III grof 15—32. Conférence 55-65 58—59, IID 29—33. VEILING SINT-ANNALAND Uien. middel 9.38. bonken I4.0L drielingen 10.60. picklers 10.09—9.21. Aanvoer 112 ton. Aardappelen: Bintjes 9.99. Aanvoer 10 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT 28 Januari. 2838 kg exportgarnalen 3,26—3,92. 412 kg schar. 394 kg bot, 6 kg kabeljauw. 996 kg schol. 329 kg haring, 5 kg wulken, 29.021 kg sprot, 21 kg ongesorteerde vis. VERMARKT ROTTRRDAM. Totale aanvoer 23» stuk* Weelcaanvoer 403.1 Vette koeien en ossen 300 Gebmikavce 55*. Vette kalveren 170. Graskalveren '.93 Nuch tere kalveren 920 Loper* 74. Biggen 15. Paarden 48. Veulens 3 Schapen of lammeren 98. Bokken of geiten 16. Prijzen (reep voor lc. 2e en 3e kwaliteit) in cents per kg Vette koelen 370—400 320—365 275 —300 Vette kalveren 380-395 370—380 340—370 Slarhtpaarden 280 250 230 Prijzen iresp voor Ie. 2e en 3e kwaliteit) In guldens per stuk- Graskalveren 575 475 375 Nuchtere kalveren 1"S 143 Lopers W 120 ICO Biggen 85 70 «0 Schapen 140 120 ICO Lammeren 130 130 120 Kalf- en melkkoeien 1400 1200 1000 Vare koeien 930 775 700 Vaarzen 1000 800 700 Pinken 700 600 525 Vette koelen: aanvoer Iets ruimer, handel kalm. prijzen als gisteren Vette kalveren: aanvoer als vorige weck. handel vlug. pro- onveranderd Graskalveren: aanvoer iets meer. handel goed. prijzen ruim prijshou dend- Nuchtere kalveren, aanvoer ruimer, handel levendig, prijzen ruim prijshoudend. Lopers en biggen: aanvoer gewoon, har.del kalm. prijzen constant- Slaehtpaarden: aan voer als vorige week. handel lui. prijzen prijshoudend Schapen en lammeren aan voer klein, handel levendig, prijzen ruim prijshoudend Kalf- en melkkoeien: aanvoer gewoon, handel rustig, prijzen onveranderd. Vare koeien: aanvoer redelijk, handel kalm. prijzen prijshoudend. Vaarzen en pinken: aanvoer even groter, handel redelijk, pnjzca stabiel. VEILING ST.-MAARTEN8DIJK. 28 januari Uien bonken 13. Uien middel 40- 70 9.62—9 50. drielingen 1051. pickles 8 89. Aanvoer :00 ton. Aardappelen: Bintje 11— 10-20. bonken 16.90 Aanvoer 13 ton. BEURSBERICHT MARKT GOES 28 januari. Granen en peulvruchten Tarwe, basis 17 T', boerenschoon af boerderij 25.00 —34.00 per 100 kg. Schotvrije partijen tarwe liggen iets hoger in prijs, Gerst, basis 17 boerenschoon af boerderij 1 25.00—26.50 per 100 kg. Groene erwten, boerenschoon af boerderij 35.00—43.00 per 100 kg. Schokker* geen notering. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij 70.00—110.00 per 100 kg. Voor erwten en bruine bonen var. uitgezochte kwaliteit was de notering Iets hoger. Aardappelen. Bintje. 35 mrn opw„ binnen landse sortering /9.0O—10.00 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting Sorteer- kosten voor rekening van koper. Naar Bintje voor export bestaat weinig vraag. Voeder aardappelen noteerden 3.504,50 per 100 Uien. Onafgestaart aan de sorteerinrichting geleverd 5 cent per kg. Hooi en stro. Lucemehooi 135.00140,00 per 1000 kg. Vcldbeerod 80.0085.00 per 1000 kg. Engels raai 170.00-75.00 per 1000 kg Voor tweede soort hooi bestaat geen be langstelling. Tarwestro ƒ80.— per 1000 kg. Gerstestro 80.— per 1000 kg. Erwtenstro <kl. groen) 100.— per 1000 kg. Vlas. Ongerepeld 15—28 cent per kg. Gere peld 23—37 cent per kg. Eieren- De eierprijs bedraagt 1.32 per kg. Groeten en beste wensen aan vrienden en bekenden bij onze verhuizing naar Goes, Nassaulaan 111. Fam. Overbeeke- Risseeuw Crocusstraat 3, Terneuzen. H. BOGAARD, BETONMORTEL DE HANDEL IN BOUWMATERIALEN Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van mijn lie ve man, HENDRIK TABBERNEE betuig ik langs deze weg mijn oprechte dank W. C. Tabbernee-Heblij. Vllsslngen, januari 1964 Tijd.: Sint-J osephzieken- huis. Op het alleronver wachtst nam God he den tot zich onze ge liefde vader en opa. de heer JAN VAN DEN BROEKE. weduwnaar van Catharina de Ryke, in de gezegende ouder dom van ruim 87 jaar. Serooskerke (W): C. Sturm- v. d. Broeke. A. v. d. Broeke- Clarisse. Serooskerke: L. v. d. Broeke. A. M. v. d. Broeke- Smits. Middelburg: D. Koole. T. Koole-Sturm. Klein- en achter kleinkinderen. Serooskerke, 28 januari 1964. De begrafenis zal plaatsvinden vanuit het 'jeugdgebouw van de gereformeerde kerk te Serooskerke op zater dag a.s. op de begraaf plaats te Serooskerke (W.). Vertrek om 12.45 uur. Heden nam de Here plotseling uit ons midden weg, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder, PIETERNELLA SUMONSE, weduwe van de heer J. Rooze, in de ouderdom van 71 jaren. Middelburg: C. J. Cevaal-Rooze. J. G. Ccvaal. Klein- en achterkleinkinderen. De overledene ligt opgebaard in de aula van het ziekenhuis te Middelburg. De bezoekuren zijn van 11.0012.00 en van 18.30—19.30. De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 1 fe bruari 1964. op de algemene begraafplaats te Serooskerke (W.), om 12.00 uur. Condoleance-adres: Veerseweg 138, Middelburg. Bezoek de SHOW van de nieuwe die wordt gehouden t.m. zaterdag 1 febr. 1964. In onze bedrijven GRENUL AAN 48 TERNEUZEN BREEDESTRAAT te OOSTBURG Kom eens geheel vrijblijvend kijken. U zult verbaasd staan over de ruimte, de rij kwaliteit en vooral de prijs. TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13