Raad Arnemuiden hief de 145 jaar oude school van Kleverskerke op WITTE KRUIS ft Burgemeester somber over de huisvesting MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND AGENDA AANVRAAG VOOR 1500 M2 GROND INDUSTRIETERREIN ST.-ANNALAND RAAD ZIERIKZEE ACCEPTEERDE BEGROTING OP „WANKELE BASIS' Hitchcock op de voet gevolgd WOENSDAG 29 JANUARI 1964 WISSEL DEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HET KAN NIET ANDERS" •t VOLGEND SCHOOLSEIZOEN gaat het schooltje van Kleversker ke nooit meer in, nooit meer uit! Gisteravond heeft de gemeente raad van Arnemuiden één van zijn moeilijkste besluiten genomen; met pijn in het hart hebben de raadsleden het schooltje opgehe ven. Een schooltje met een historie van 145 jaar, een schooltje, dat heel veel betekend heeft voor Wal- eherens kleinste dorp. „Het kan niet anders", verzekerde burgemeester A. Hack zijn raads leden. „Acht leerlingen betekent het absolute minimum, dat de in standhouding van de school kan bevorderen. Thans zijn er nog maar vijf. Door dezelfde voor schriften moest de raad het voor stel van b. en w. aanvaarden. „We betreuren het ten zeerste, maar jammer genoeg zit er in het schooltje van Kleverskerke geen toekomst", ver volgde de heer Hack. „We moeten een einde maken aan een historisch groeide omstandigheid: en dat is dit schooltje zonder meer". De burgemeester herinnerde de raad er aan, dat hoofdonderwijzer I. J. de Bert zich met hart en ziel voor de leer lingen ingezet heeft. Hij gaf in feite Individueel onderwijs en hij heeft dat, zo zei de heer Hack, voortreffelijk ge daan. „Hij was misschien wel het enige hoofd, die zjjn hele school in zijn auto mee kon nemen op reis, of naar de gym nastiekzaal in Arnemuiden", zei de bur gemeester, daarmee aantonend, dat de heer De Bert veel voor zijn leerlingen overhad. Al zijn gaven De heer P. Brasser (c.h.), Inwoner van Kleverskerke, onderschreef de woorden van zijn burgemeester ten volle. „De heer De Ber~ was een man, die met al zijn gaven de kin deren les gegeven heeft", verzekerde de heer Brasser. Veel waardering was er ook voor het werk van mej. J. Passenier. die 17 jaar lang de meisjes van het Kleverskerkse schooltje handwerkles gegeven heeft. Op haar verzoek verleende de raad haar met ingang van 28 februari a.s. wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd eervol ont slag. Een ander belangryk punt tijdens deze raadsvergadering was de nieuwjaars rede van burgemeester Hack, waarin hy met name de huisvesting in zijn gemeen te somber noemde. Het vertrekoverschot van 24 personen is grotendeels het ge volg van het feit, dat er voor de jonge gezinnen in Arnemuiden geen wt ruimte aanwezig is. Onvoldoende „Want de bouwactiviteit was in 1963 onvoldoende", verklaarde burgemeester Hack. De 7 woningwetwoningen, die werden toegewezen, betekenden geen winst, omdat ze bestemd waren ter ver vanging van krotwoningen. Thans zijn weer 6 woningen voor krot vervanging toegewezen, de 8 toegewezen premiewo- ningen betekenen heel weinig in verge lijking met de 30 aanvragen. Het zal, zo stelde burgemeester Hack, 3 tot 4 jaar duren eer de laatste aanvraag gehono reerd is. Evenals vele van zijn collega's ver klaarde burgemeester Hack. dat de regering andere normen zal moeten stellen om de woningnood te kunnen oplossen, omdat dit anders leidt tot een verdere ontvolking van het plat teland. Hij wees er voorts op, dat de huidige woningtoewijzing ook de uit voering van het saneringsplan ten zeerste vertraagt. Ten slotte vroeg de burgemeester zich r de 30 afgekeurde Tuindorp- woningen vervangen zullen worden, en wanneer de zoutschade aan 32 wonin gen aan de Spoorstraat ;n de School straat hersteld kan worden. Hoger niveau Terugblikkend op het afgelopen jaar noemde de heer Hack een fors rijtje be sluiten, waarmee de raad het verzor- gingspeil van Arnemuiden weer op een hoger niveau bracht, o.a. herbestra- tingswerkzaamheden, voltooiing uit breiding straatverlichting, aankoop gronden voor het aanleggen van nieuwe sportvelden (leden van de voetbal- en korfbalclub bouwen het kleedlokaal er op), en vaststelling recreatieplan „Oran jeplaat". De burgemeester wees er op. dat in 1964 de volgende straten hersteld wor den: Walstraat, Schuttershof, Houwer straat en de De Manstraat, zo nodig nog andere plaatsen. Verheugd was (1e heer Hack over de groei van de chr. kleuterschool. De raad ging later by de behandeling van de agenda akkoord met het voor stel van b. en w. om de stichting van een 2e chr. kleuterschool moge- lijk te maken door twee leegstaande lokalen van de openbare lagere school daarvoor beschikbaar te stel len. Niet zo best In dit verband wees de burgemeester er op, dat het met de o.l.s. niet best gaat: in 1961 nog 6-mansschool, thans 4- mansschool. De heer Hack verzekerde, dat b. en w. de verdere ontwikkeling met bezorgdheid blijven volgen. Tot slot wees burgemeester Hack op de goede samenwerking tussen de herv. en geref. predikanten en diaconieën In Arnemuiden en Kleverskerke, die oa resulteerde in een initiatief om samen met de overheid te komen tot de bouw van een bejaardencentrum. Wethouder J. Siereveld sprak als oudste raadslid een dankwoord tot de burgemeester. Bjj de afhandeling van de Ingekomen stukken ging de raadsmeerderheid ak koord met een voorstel om 25,per jaar te voteren aan de Instrumentale te Middelburg. De S.G.P.-fractie, de heren J. Oreel en Joh. van Belzen, stemde tegen. GOES Toneelavond DUGO De toneelgroep van de schoolvereniging van de openbare ulo te Goes, de Burge meester van Dusseldorpschool, „D.U.- G.O." gaf vrijdag en zaterdag in het „Schuttershof" een toneelavond voor de ouders van de leerlingen. Opgevoerd werd de klucht „Het hing in de lucht" van P. Beets. Onder deskun dige leiding van de heer P. Zandee lieten de jeugdige tonelisten aardige staaltjes van acteren zien. De heer Alink uit We- meldinge, voorzitter van de oudercom missie, sloot beide avonden met een woord van dank aan de medewerkenden en overhandigde de spelers een kleine attentie. Film „Robur" Op vrijdag 31 januari a.s. zal door de filmdienst van de Nederlandse Sport federatie in het Slot Ostende te Goes een filmavond ten behoeve van „Ro bur" verzorgen. Robur organiseert deze avond ten be hoeve van haar leden en donateurs en haar poolleden. De toegang is gratis en de filmavond begint om 20 uur. De voorfilm is een dertig minuten du rend filmverslag van de wereldkam pioenschappen turnen 1962 te Praag. De hoofdfilm laat beelden zien van alle wedstrjjden in het wereldkampioenschap voetbal 1962 te Chili. Schieting Te druk, geen nut en het ei van C. De benoeming van een lid voor de woonruimtecommissie, normaal een „hamerstuk" heeft gister avond in de gemeenteraad van Arnemuiden heel wat moeite ge kost. Nu er van C.N.V .-zijde (waarvan er volgens de opgestel de verdeling een lid moest komen geen belangstelling bestond, stelde burgemeester A. Hack voor om dan maar een raadslid te benoe men. Evenmin veel belangstelling van die zijde. Stemmen dan maar. besloot de heer Hack. De eerste stemming wees de heer J. Oreel aan. „Ik heb het er veel te druk voor", bedankte de heer Oreel voor de eer Na de tweede stemming had de heer Joh. van Belzen het vertrouwen verworven. Weer mis. „Ik zie het nut van een dergelijke commissie niet in", zei hij. We doen het nog een keer, vertel de de burgemeester, en toen kreeg de heer A. Steketee de meeste stemmen „Ik ben er niet zo hap pig op", was zijn reactie De raad hield al rekening met een be dankje. toen wethouder J Siere veld het ei van Columbus aan droeg: De huidige secretaris, de heer Bosma. het lidmaatschap ge ven (dat kan namelijk) en de heer Steketee plaatsvervanger maken. En zo gebeurde... Vllsslngcn - Alhambra' Wal is er toch Baby Jane terecht gekomen?. 20 uu Jaar Concertgebouw Bal met The Dutch Swing College-Band voor afd O.. S. en O van de Kon Marine. 20 uur. Gors Grand Alleman. 20 uur. alle leef tijden Oostburg - Ledeltheater Vernietigingscom mando Bikini. 20 uur. 14 laar Zierikzee - Huls van Nassau vergadering kring Schouwen-Dulveland van de Z L.M De koninklijke handboogmaatschappij „Jac van Beieren" te Goes hield een schieting op de liggende wip Schuttershof te Goes. Er waren 65 schutters van 17 verschillende vereni gingen deel. De uitslag was Hoofdvogel; Lou van Steenbergen, van W.-Tell te Ovezande. 1ste Zijvogel: C. Westdijk, van Westerschelde te Temeuzen. 2de Zijvogel: M. Moens, van Spes-Nostra te Ovezande. 1ste Bovenkal; Ko de Baar, van W-Tell te Ovezande. 2de Bovenkal P. Timmerman, van Vrije-Schutters te 's-Heerenhoek. 1ste Onderkal; J. F. Os- sewaarde. van Doel-Hoger te Wol- phaartsdijk. 2de Onderkal; C. Westdyk. van Westerschelde te Temeuzen. 1ste Klep: J. Doene, van W-Tell te Ovezande. 2de Klep; C. D. Raas, van W-Tell te Ovezande. 3de Klep; G. Remijnse, van Juliana te Oudelande. Meeste kleine vo gels; Magda Steenaert de Winter, v A.D.L.M. te Kwadendamme. Conferentie Vrije Evangelische Kerk De driedaagse conferentie in de vrije evangelische kerk te Goes is dinsdag avond geopend door de plaatselijke pre dikant. ds. J. Karelse. Het thema voor deze avond was „Eén ding is nodig" Er werd opgewekt gezongen cn met grote aandacht geluisterd naar de beide predikanten, ds. Van de Vrie uit Wor- merveer en ds. Moerland uit Zaandam. Het kwartet „Spaargaren" uit Lisse verleende muzikale medewerking. Ook vandaag woensdag en donderdag, 's middags om half drie en 's avonds om half acht worden er samenkomsten ge houden. YERSEKE Nieuwe voorzitter van gymnastiekvereniging In de ledenvergadering van de gymnas tiekvereniging VZOS te Yerseke werd in de bestaande voorzittersvacature, we gens het bedanken van de hoer H. A. van Ossewaarde. gekozen de heer J. de Blaey. De stamen.stelling van het be stuur is nu als volgt: voorzitter, de heer J. de Blaey: secretaris, de heer P. van Boven; tweede secretaresse, me Timmerman-van Stee: tweede presi dente, mevrouw J de Koeijer-van der Endt, commissaris mevrouw J. van Ast van Stee. In verband met het 70-jarig bestaan werden verschillende activiteiten besproken, welke nader zullen worden uitgewerkt. Het financieel verslag over het afgelopen jaar en de aangeboden be groting gaven beide een tekort te zien. De tekorten zullen uit de reserves wor den gedekt. Getracht zal worden om door middel van diverse acties de finan ciën weer op peil te brengen. Mutaties herv. kerk Mutaties in de Ned. herv. kerk te Yer seke: in de plaats van de heer L. P. M. Bom zal als assessor van de kerkeraad fungeren de heer Joz. de Koeijer. De heer J. S. de Koeijer zal de plaats van J. Slabbekoorn innemen als voorzitter der diakonie. Laatste kerkdienst Zondag werden de diensten der gerefor meerde gemeente te Yerseke voor het laatst gehouden in het kerkgebouw de Kerkhockstraat Zoals bekend vrijdagavond het nieuwe kerkgebouw aan de Oude Boogaert in gebruik worden genomen. Officiële publikatie GOES. AFSCHEIDSRECEPTIE. Wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd legt de heer C. Louis' op 1 februari 1964 zijn functie als adju dant van de gemeentepolitie neer Ter gelegenheid hiervan zal voor belang- Herv ver gebouw: Bijeen- stellenden op VRIJDAG 31 JANUARI 1964 komst Tryfosa. 20 uur in de raadszaal van 10 uur tot 12 uur Bergen op Zoom - Roxy De zeven hoofd- afscheidsreceptie worden gehouden zonden, 20 uur. 18 jaar Luxor: Maar niet De burgemeester van Goes, met mijn dochter. 20 uur. F. G. A. HUBER. s-HEERENHOEK Uitslag schieting ting P. Rijk. Er namen 46 schutters verschillende verenigingen deel. De uitslag was: Hoofdvogel; G. Geense, van Edele-Handboog te Oudelande. 1ste zij vogel; P. de Koevere. van A.D.L.M. te Kwadendamme. 2de zyvogel; C. Remljn, van Spes-Nostra te Ovezande. 1ste bo venkal; J. Goetheer, van Juliana te Oudelande. 2de bovenkal; A. Martens, van V. I. O. S. te 's-Heerenhoek. 1ste onderkal; De beide onderkallen werden niet afgeschoten. 1ste Klep; C. D. Raas, van W-Tell te Ovezande. 2de Kiep; P. Steeketee. van A.D.L.M. te Kwaden damme. 3de Klep; W. de Wilde, van Juliana te Oudelande. Meeste kleinvo- gels; J. Rentmeester, van W-Tell te Ovezande en A. van Loo, van Doel Hoger te Wolphaartsdijk. ieder 4 stuks. KR A BBENDIJKE Benoeming ambtsdrager In de vacature J. A. Boogaard is tot ouderling in de Ned. hervormde kerk te Krabbendijke gekozen de heer J. Nieuwenhuize, die inmiddels zijn benoe ming heeft aanvaard. KRUININGEN Lectuurinzameling Rode Kruis De inwoners van Kruiningen hebben in 1963 weer vele tijdschriften en boeken naar het lectuurhuisje van het Rode Kruis, in de Burgemeester Elenbaas- straat, gebracht. Zo heben zy het mede mogelijk gemaakt dat vele chronische zieken, honderden ziekeninrichtingen en sociale instellingen, op hun beurt weer werden voorzien van lectuur. Van de 136 gemeenten op de landelijke ranglijst staat Kruiningen op de 44ste plaats. (In 1962 op de 53ste plaats). In totaal wer den 3627 kg tijdschriften en 289 boeken ingezameld. LEWEDORP Feestavond N.K.V. Dezer dagen heeft de N.K.V. te Lewe- dorp haar feestavond gehouden. Als spreker trad op de heer E. van Hilst, districtsbestuurder van St. Willibror- dus, die zijn toehoorders meenam op een „wereldreis". In vele landen con stateerde hij nog tekortkomingen op so ciaal gebied, die in Nederland door het werk van de vakverenigingen reeds lang tot het verleden behoren. De heer De Koning, voorzitter van het N.K.V., sprak vervolgens over dc noodzaak om naast een katholiek sociale organisatie nog een politieke organisatie te hebben. Tijdens zijn betoog kondigde hij binnen afzien bare tijd een actie aan om in Lewedorp leden voor de K.V.P. te winnen, daar deze de laatste tijd in ledental achter uitloopt. Na afloop van het officiële ge deelte was er een dansavond met muzi kale begeleiding van het dans- en show orkest dc „Sing singers". Tevens trad op het trio „De Hendrico's" uit Lewe dorp. HEINKENSZAND Jeugddienst hervormde kerk In de Nederlands hervormde kerk te Heinkenszand werd zondagavond een jeugddienst gehouden. Deze stond onder eiding van ds. H. Kwakkelstein met als onderwerp „Ons levensprogramma". Het zangkoor „Ons Genoegen" verleende me dewerking aan deze dienst. Collecte In de Nederlands hervormde kerk U Heinkenszand werd een collecte gehou den voor Kerk en Wereld. Deze heeft 141,14 opgebracht. Openbare verkoping In het café van de heer H. Knuyt Heinkenszand heeft, notaris W. P. Nooyer te Heinkenszand. ten verzoeke van de heer J. E. van Iwaarden in het openbaar verkocht een boomgaard met een daarop staand schuurtje te Hein kenszand aan het Noordlandsewegje groot 1 ha 40 are 83 ca. De hoogste in schrijver was de heer J. Vermue voor 7575,per ha. Koper werd de heer M. B. van Iwaarden voor ƒ12.100 per ha. zodat deze grond totaal opbracht 17040,43. N.C.V.B. bijeen De Nederlandse Christelijke Vrouwen bond te Heinkenszand kwam dezer dagen voor de maandeiykse vergade- "--'-en in gebouw „Maranatha" te izand De avond stond onder leiding van de presidente mevrouw J. de Jonge. Ds. H. Kwakkelstein hield deze avond een lezing over de .Liturgie'. Na de pauze was er gelegenheid over dit onderwerp te discussieren. De jaarverga dering zal op 20 februari worden ge houden. Bazaar van Luctor en v.v. Heinkenszand Het ligt in de bedoeling zaterdag 23 mei in Heinkenszand een bazaar te houden. Deze zal worden georganiseerd door Luctor uit Heinkenszand en de v.v. Heinkenszand. Dc baten zullen zyn voor het trainingsfonds en de lichtinstallatie op het sportterrein. MAAKT U VLOT WEER FIT! Hoofdpijn? Griep? Spierpijn? Witte Kruis poeders helpen vlug en goed. 't Geheim schuilt in de uit gebalanceerde samenstelling! Wetenschappelijk verantwoord. Uiterst werkzaam. Witte Kruis poeders zijn: pijnstillend, koortswerend, opwekkend. Bovendien: géén salicylzuur, dat vaak maag klachten veroorzaakt. Witte Kruis poeders zijn fantastisch goed. Voor kinderen en volwas senen! BORSSELE „Ons Belang" vergaderde De kolenvereniging „Ons Belang" te Borsselc heeft dezer dagen een algeme ne vergadering gehouden. De voorzitter, de heer A. van Loon opende de bijeen komst, waarna de penningmeester ver slag uitbracht. De omzet bedroeg in 1963 57.296.03. De winst over het boekjaar 1963 bedraagt 4,33. In totaal werd er 434.000 kg. brandstof aangevoerd. In het bestuur werd de heer A. de Koeyer ge kozen, terwijl met algemene stemmen werd besloten koninklijke goedkeuring op de statuten aan te vragen. Uitvoering accordeonclub De accordeonvereniging „De Vrolijke vrienden" te Borssele houdt op 1 februa ri een uitvoering in het verenigingsge bouw. De leiding berust bij mejuffrouw- Van Weele. Ook de „Zeesterren" verle nen hun medewerking aan het program- s-HEER-ABTSKERKE T oneelavond plattelands jonger en Vrijdagavond hield dc afdeling Nisse— 's-Heer-Abtskerke van de P.J.G. er Z.P.M. (de vroegere landbouwjongeren- gemeenschap) haar jaarlijkse toneeluit voering in het dorphuis Irene te 's-Heer- Abtskerke De voorzitter, de heer W. Minnaard Pzn. opende de bijeenkomst. Het accordeonensemble de Melodica's onder leiding van mevr. S. de Jonge-van Dixhoorn zorgde voor de muzikale om lijsting. Het blijspel „Onder Valse Vlag' onder regie van M. Minnaard Wzn. werd op verdienstelijke wijze opgevoerd. De pauze werd gevuld met een verloting. De opkomst was goed. VOOR CONSTRUCTIEWERKPLAATS Raad vergadert vrijdagavond a.s. Hoewel de schetsplannen voor het In dustrieterrein te St.-Annaland het terrein verkregen door demping van de voormalige haven nog bij de vaste commissie ter beoordeling van gemeen telijke uitbreidingsplannen in onder zoek is, heeft zich reeds een bedrijf uit de gemeente, de vennootschap onder fir ma M. J. en J. M. van Beek, tot de ge meente gericht met het verzoek een ka- el grond industrieterrein te mogen ko pen om daarop een constructiewerk- plaats te bouwen. an w. stellen in het algemeen, dat het niet in de bedoeling ligt te trachten in dustrievestiging van enige omvang te bevorderen. Het college is echter wel van mening, dat de bedrijven, die ter plaatse reeds zijn gevestigd en die, het- zy door uitbreiding hetzij door moeiiyke ligging, moeten worden verplaatst, voor de gemeente behouden moeten worden, terwijl met het oog op een economische exploitatie van de gemeentelijke haven zo mogelijk bedrijven, welke een speci fieke binding met vaarwater en behoor lijke havens hebben, de gelegenheid zou den moeten hebben zich in de gemeente te vestigen. „Daartoe is het onderhavige terrein be stemd tot industrieterrein in hel ver trouwen, dat het college van Gedepu teerde Staten voor dit standpunt begrip zal tonen en de betreffende wijziging Algemene beschouwingen fractieleiders Extravagante kosten gemeentewerken voor Met het slaken van de verzuchting „We leven in een duur. oud stadje", heeft de raad van Zierikzee dinsdagavond de begroting van 1964 moeten accepteren, (lie op de gewone dienst een tekort aan geeft van ruim 175.000,De?r kwa lificatie was afkomstig van de V.V.D.- fractlevoorzitter, de lieer M. C. Doele- man, in zyn algemene beschouwing rond dit gewichtige stuk en hij typeerde wel ongeveer de houding van begrip die in SCHORE Feestavond buurtvereniging Vrijdagavond hield de buurtvereniging T.O.P. uit de Langstraat te Schore haar feestavond Na een openingswoord van de voorzitter werd het toneelstuk „Strikt zakelijk" van Willem v. Boxtel opgevoerd; een vrolyk spel in drie bedrijven onder regie van de heer Drever. Het spel viel zo in de smaak by de tal rijke aanwezigen dat het een langdurig applaus oogstte. De avond werd besloten niet een gezel lig bal. de raadzaal moest worden opgebracht om dc begroting In haar algemeenheid te. onderschrijven. Het college had in zijn begeleidende nota gezegd, dat een evenwicht tussen Inkomsten en uitgaven voor het pas begonnen dienstjaar met geen mogelijkheid was te hereiken. Niet met bezuinigingen van ingrijpende aard, omdat daardoor schade zou ontstaan aan het voorzieningenpeil, zoals dat op het ogenblik in Zierikzee ligt. Begrip dus en waardering voor het samenstel len van de begroting, maar aan de an dere kant een reeks van kritische aan tekeningen van de kant van de fractie leiders, waarin eerdere tegenstellingen rondom besluiten uit het verleden op nieuw naar voren kwamen. Zo meende de heer K. A. Keuning na mens de fractie van de Pairtij van d« Arbeid niet te moeten nalaten nog eens de vinger te leggen bij wat hij noemde „extravagante kosten", die de nieuwe dienst gemeentewerken voor Zierikzee heeft meegebracht. Hij zag het als een „te grote bescheidenheid" van het college van b. en w. dat in de begroting g" enkele raming was opgenomen over wachtgelden, die Zierikzee zou moeten neertellen voor het feit dat zij is uitge treden uit de Centrale dienst „Noord- Zeeland". „Wij willen die kosten voor zichtig op ƒ20.000 's jaars stellen. Hier is beslist niet de vereiste zuinigheid be tracht. Het zal ons elk jaar weer op breken". Met klem wilde mr. Keunmg reeds nu waarschuwen tegen ieder han delen dat afbreuk kan doen aan het ge smeerd lopende gasbedrijf van Zierikzee. Zoals men weet is het de bedoeling, dat de directies van gemeentewerken en van het gasbedrijf in de naaste toekomst worden gecombineerd. De fractie van de Party van de Arbeid signaleerde in dit opzicht de kans „dat het gasbedrijf wel eens zou kunnen worden opgeofferd aan bepaalde inzichten". Deze mening werd van de andere kanten niet gedeeld. De woordvoerder van de Protestants Chris- telyke Federatie, de heer J. R. de Boer. sprak er zijn voldoening over uit dat 1964 voor het eerst na vele jaren Zierik zee een eigen apparaat voor openbare werken heeft gebracht. Hij rekende er dan ook op. dat alles wat aan de tot standkoming van dit apparaat is voor afgegaan, geen beletsel zal zyn voor een maximale ontplooiing. Ook de V.V.D.- fraotie sprak bij monde van de heer Doe- leman van deze start als een moment om trots op te zyn. FILMS IN ZEELAND „Psycho" van Alfred Hitchcock opende indertijd dc rij van een hele serie psy chologische thrillers, dc een nog span nender dan de andere. Zij hadden behal ve een vaak zeer aanvechtbare psycholo gische intrige ook een korte en krachtige titel gemeen: „Psycho". „Rilling" „Moord". De laatste film is nu te zien in Electro (Middelburg). Regisseur William Castle maakte het psychologisch niet zo bont als Hitchcock. Bij Castle komt aan het drama naast een zieke geest ook nog geld te pas en dat maakt de zaak een stuk tastbaarder en overtuigender. Ove rigens is de sfeer weer zeer Hilchcocki- aans. Een spookachtig huis met obscure bewoners in een angstaanjagend land schap levert het gave decor voor een navrante geschiedenis. Het verhaal lijkt trouwens veel op de Psychogeschiedenis. In ieder geval is het allemaal zeer spannend en griezelig. De hoofdrollen worden vervuld door De Ie Serooskerke (W.) gehouden col- Glenn Corbett, Patricia Preslin cn Jeanilecte voor de Unie van Scholen met de Arless. I Bijbel heeft 590 opgebracht. SEROOSKERKE (W.) Collecte VEILING KRABBENDIJKE januari Appelen: Golden Dellciou» 1 80- 58—68. 75-80 62—76. 70-75 50—71. 65-70 IS3. 60-65 2932. II 80-85 41—56. 75-80 38— 58. 70-75 37—55, 65-70 33—47. 60-65 24—31. IID 13. III grol 17—31. III fijn 13—15. kroel 11— I. «lok 15. Jonathan I 75-80 36. 70-75 38. i-70 32. 60-65 23. II 75-80 28—34. 70-75 30- 35. 65-70 26- 31. 60-65 18—20. IID 12—13. III grof 15—16, UI fjjn 12—13. kroel 5. Goudre- 85-90 46. 80-85 42. 75-60 40. 70-75 38. «5-70 36. II 85-90 28—41. 80-85 39—40, 75-80 33. 70-75 35-36. 65-70 32—35. IID 24—26. UI grof 3234. III fijn 24—26. k.-oct 19. Winston 75-80 56—66. 70-75 59—65. 65-70 5054. 60- 32—41. 55-60 28. II 70-75 47. «5-70 «3. 60-65 27. riD 13. III grof 33. Ill fijn 13. kroet 5. Lombarn Calville I 85-90 33. 80-85 31—32. 75- 80 30. 70-75 29. 65-70 24—25. 60-68 18. II 80-85 27. 75-80 28. 70-75 25. 65-70 20. 60-65 16. IID 13. III grof 18—19, III lijn 13. kroet 11. Cox Orange Pippin 11 60-65 56. Crimson Cox I 60-65 60 Peren Br. Alex Lucas IID 24. UI fijn 16. kroet 11. Conférence I 55-60 38. IID 19. IU fijn 19—22. VEILING BTAVENISSE 23 januari Uien middel 940. bonken 1340l drielingen 10.60. pickles 9 Aanvoer 53 ton. VISMIJN COLIJN8PLAAT 28 januari. 2838 kg exportgamaien 3.26—3,92, 412 kg schar, 394 kg bot. 6 kg kabeljauw, 996 kg schol. 329 kg haring. 5 kg wulken. 29.021 kg sprot. 21 kg ongesorteerde vis, VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 2393 stuks. Weekaanvoer 4033. Vette koelen en ossen 300 Gcbruiksvee 556. Vette kalveren 170 Graskalveren 193 Nuch tere kalveren 920 Lopers 74 Biggen 15. Paarden 48 Veulens 3 Schapen of lammeren 93 Bokken of geiten 16. Prijzen (resp. voor le, 2e cn 3e kwaliteit) in cents per kg Vette koeien 370—400 320—365 275—3» Vette kalveren 380—395 370—380 310—370 Slachtpaarden 280 250 230 Prijzen (resp voor le, 2e en 3e kwaliteit) in guldens per stuk. Graskalveren 575 475 375 Nuchtere kalveren 135 175 145 Lopers 140 120 1» Biggen 85 M «0 Schapen 140 120 100 Lammeren 150 130 120 Kalf- en melkkoeien 14» 12» icco Vare koeien 950 275 7» Vaarzen 10» 8» 7» Pinken 7» 600 525 Vette koeien: aanvoer leu ruimer, handel kalm. prijren als gisteren Vette kalveren: aanvoer als vorige week. handel vlug. prij zen onveranderd. Graskalveren: aanvoer iets meer, handel goed. prijzen ruim prijshou dend Nuchtere kalveren: aanvoer ruimer, handel levendig, prijzen ruim prijshoudend. Lopers en biggen: aanvoer gewoon, handel kalm. prijzen constant. Slachtpaarden: aan voer als vorige week. handel lui. prijzen prijshoudend Schapen en lammeren: aan voer klein, har.del levendig, prijzen ruim prijshoudend Kalf- en melkkoeien: aanvoer gewoon, handel rustig, prijzen onveranderd. Vare koelen: aanvoer redelijk, hande! kalm. prijzen prijshoudend Vaarzen en pinken aanvoer even groter, handel redelijk, prijzen stabiel. BEURSBERICHT MARKT GOES 28 Januari Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 boerenschoon af boerderij 25.» 34.» per 1» kg. Schotvrije partijen tarwe liggen iets hoger in prijs. Gerst, basis 17 boerenschoon af boerderij 1 25.0026,50 per 1» kg Groene erwten, boerenschoon af boerderij 35.00—43» per kg. Schokkers geen notering. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij 1 70.00—110.» per 1» kg Voor erwten en bruine bonen van uitgezochte kwaliteit was de notering Iets hoger Aardappelen Bintje. 35 mm opw., binnen landse sortering 19.0010,00 per 1» kg. Levering aan de sorteerinrichting. Sorteer- kosten voor rekening van koper. Naar Bintje voor export bestaat weinig vraag Voeder- aardappelen noteerden 13.50—4.50 per 1» kg. Uien Onalgesiaart aan dc sorteerinrichting geleverd 5 cent per kg. Hooi en stro. Lucemehooi 131.00140.» per 10» kg Veldbeemd 80.»—85.» per 10» kg. Engels raai ƒ70.00—75.» per 10» kg Voor tweede soort hooi bestaat geen be- voortvloeiende uit het gehele complex langstelling Tarwestro 1 so.— per 1000 kg. VEILING Y.V.Z-B. GOES 23 januari. Op monster: Conférence KL. I 65-70 63—6", 60-65 57—60. 55-60 44«5 Saint Remy KL II 65 mm en op 42—43 Bramley* Seedling KL. I 80 mm en op 59—61.60. 70-» 51—52. Gewone veiling: Cox Orange Pippin KL I 75-80 114. 70-73 108—107. 65-70 92. 00-63 62, 55-60 29—35, grof 45, fijn 17 Goudrenetten KL. I 85-90 4819. 80-35 44—48. 75-80 42—46. 70-75 41—43. 65-70 38. IID 26—31. KL II 80-85 43. 75-80 40. 70-75 39. 65-70 35. grof 34—36. fijn 2830. Golden Delicious KL- I 85-90 80. 80-85 69—81. 75-80 64—84. 70-75 66—75. 65-70 j 54—59. 60-65 28—36. IID 14—21. KL. II 80-85 I 57—59. 75-80 55—65. 70-75 53—64. 65-70 40—53. 60-65 3036. grof 22—37. ftjn 10—23 Jona than KL. I 30-85 32—34. 75-30 36—12. 70-75 38—46. 65-70 36—40. 60-65 28—32. IID 13—15. KL. n 75-80 19—27. 70-75 24—35. 65-70 20-30. 60-65 16—18. grof 17—21. fijn 13 Lombart» Calville KL I 80-85 26—37, 75-80 29—38. 70-75 27—10. 65-70 16—30, 60-65 14 —21. IID 12—13. KL. II 75-80 29. 70-75 21. 65-70 16—20. 60-65 13. grof 14—32. fijn 13 Winston KL. 1 80-35 59. 75-80 64—66. 70-75 63—70. 65-70 54—62. 60- 05 32—39. 55-60 24—37. IID 12. KL. II 80-85 57. 75-80 57. 70-75 57. 65-70 47—54. 60-65 25- 28. 55-60 15. grof 29—49. fijn 14—20. Laxton Superbe KL 1 30-85 49. 73-80 54. 70-75 58. 65-70 47. 60-65 23. IID 14. KL I! 80-85 39. 75-80 35. 70-75 35. 65-70 22. 60-65 17. grof 23. fijn 13 Bramloy* Seedling KL. II D 14—32, grof 24—31, fijn 17—20 Diverse appelen, kr 13.80. Conférence KL I 70-75 69. 65-70 61, 60-65 53—56. IID 16—27. grof 38-43. fijn 21 25. Saint Remy KL. I 75-85 43-45. 65-75 42— 43. IID 38—39. grof 38. fijn 35—37. Totale aanvoer hard fruit 13.433 kisten. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 28 Januari. Uien bonken 13. Uien middel 40- 70 9 62—9 50. drielingen 10.51. pickles 8 89 Aanvoer 1» ton Aardappelen: Bintje 11— 10.20. bonken 16.». Aanvoer 13 ton 28 januari. Aardappelen. Bintjes, bonken 14. grote 10 Rode kool 6—12. Savooiekool 2714 Boerenkool 10—15 Witte kool 22—26. Prei 32—52 Breekpeen 6—13 Witlof 42—70 Glas- andijvle 65—92 Glasveldsla 77—199. Spruiten 27—71 Spruiten, schoon 87—111 Gele kool 3138 Kroten per kg 69 Uien 615 Fruit: Saint Remy III grol 3954 Jonathan 75-» 38. 70-75 34—45. 65-70 26—35. «W-65 21— 25. 55-eo 15. III grof 15—32. Conférence 55-65 5359. IID 29—33. I van het uitbreidingsplan zal goedkeu- I ren. De laatste procedure is echter vrtJ omvangrijk en de fa. Van Beek zal daarop zeker niet kunnen wachten. Wij hebben derhalve geadviseerd thans reeds een verzoek tot verkrijging van een bouwvergunning in te dienen, welke op grond van artikel 20 van de weder- opbouwwet zou kunnen worden ver leend, eveneens onder goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Daartoe dient echter de beschikking over de benodig de grond te worden verkregen, hetgeen vaststelling van de uitgifteprijs impli ceert", aldus h Bij de opstelling van de kostprijsbe rekening zyn b. en w. van het stand punt uitgegaan, dat het terrein om niet door de gemeente is verkregen. De demping van de haven was vol gens het college een noodzakelyk ge volg van de aanleg van de nieuwe haven en de versterking van de zwakke plaatsen in de zeewering. Het college vindt het dan ook niet juist de kosten van de demping van de voor malige haven op het industrieterrein te laten drukken, temeer niet omdat in het kader van het nieuwe havenplan een ex tra bijdrage uit het gemeentefonds werd ■erkregen. waaruit de kapitaalslasten waterstaatkundige werken, dienden te worden bestreden. Zodoende blijven al leen de kosten van het bouwrijp maken van het terrein over. Deze omvatten de elektrificatie en openbare werken, die bestaan uit de aanleg van een straat ter breedte van 5 meter, welke het Haven plein en de Havenweg zal verbinden on- derlangs de tuimeldyk, zodat het gehele terrein als het u-are door een rijbaan wordt omsloten, de verbreding van de Spuistraat met twee meter, terwijl het gedeelte van het Havenplein tussen Spuistraat en de nieuw aan te leggen weg zal worden herstraat en het gehele terrein zal worden geëgaliseerd. De to tale kosten voor het bouwrijp maken komen op 58.822.50. De totale opper vlakte van het uit te geven terrein be draagt 12.850 vierkante meter. Het college van b. en w. stelt de raad, die vrijdagavond a.s. om acht uur bijeen komt, voor aan de fa. Van Beek 1500 vierkante meter grond te verkopen te gen een prijs van 4.75 per vierkante meter. Voor het gedeeltelijk bouwrijp maken van het terrein vragen b. en w. de raad een krediet te voteren van 20.000. Woningbouw De gemeente St.-Annaland zijn voor het jaar 1964 de volgende aantallen wonin gen toegewezen: 8 woningwetwoningen, waarvan 6 ter vervanging van krotten en 2 ter vrije verdeling, 2 premiewonin- gen en één niet gesubsidieerde woning. B. en w. stellen de raad voor: a. de wo ningwetwoningen niet aan te wenden voor de bouw van bejaardenwoningen; b. de woningwetwoningen te bouwen volgens een zogenaamd keuzeplan mits de bestedingssom binnen de zogenaam de curveprijs zal liggen; c. de woningen te doen bouwen aan de door te trekken Schoolstraat; d. burgemeester en wet houders te machtigen mei betrekking tot de onderhandse aanbesteding van de woningen die maatregelen te treffen, die het college dienstig oordeelt om tot een snelle realisering van de bouw te geraken. De agenda voor deze vergadering ver meldt voorts een voorstel tot het verho gen van het krediet voor het bested ings- gereedmaken van het jachthavenplan. een voorstel tot het voteren van een krediet voor de aanschaffing van toren uurwerken voor toren en gemeentehuis, een bespreking over het plan tot aanleg van een nieuwe begraafplaats, de her ziening van het krediet ten behoeve van de reconstructie van de Hoenderweg en de aankoop van gronden voor de uit breidingsplannen „achter de molen" en „achter de bogerds". Gerstestro 180.— per 1CCO kg. Erwtenstro kl groen) 11».— per 10» kg /las. Ongcrepeld 15—23 cent per kg. Gere peld 23—37 cent per kg Eieren. De eierprijs bedraagt 1.32 per kg. Voor de vele bewyzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van mijn lie ve man. HENDRIK TABBERNEE betuig ik langs deze weg mijn oprechte dank W. C. Tabbemee-Heblij. Vlissingen. januari 1964 Tijd.: Sint-Josephzieken- huis. Op het alleronver wachtst nam God he den tot zich onze ge liefde vader en opa, de heer JAN VAN DEN BROEKE, weduwnaar van Catharina de Ryke, in de gezegende ouder dom van ruim 87 jaar Serooskerke (W): C. Sturm- v. d. Broeke P. Sturm. L. Tissink- v. d. Broeke A. Tissink. Oostkapelle: C. v. d. Broeke. A. v. d. Broeke- Clarlsse. Serooskerke: L. v. d. Broeke. A. M. v. d. Broeke- Smits. Middelburg: D. Koole. T. Koole-Sturm. Klein- en achter kleinkinderen Serooskerke. 28 januari 1964. De begrafenis zal plaatsvinden vanuit het jeugdgebouw van de feréformeerde kerk te erooskerke op zater dag a.s. op de begraaf plaats te Serooskerke (W Vertrek om 12.45 uur. Heden nam de Here plotseling uit ons midden weg. onze lieve moeder, behuwd-, groot- en ove- grootmoeder. PIETERN ELLA SLMONSE, weduwe van de heer J. Rooze, in de ouderdom van 71 jaren. Middelburg: C. J. Cevaal-Rooze. J. G. Cevaal. Klein- en achterkleinkinderen. Serooskerke (W.). 28 januari 1964. Oostkapelseweg 75. De overledene ligt opgebaard in de aula van het ziekenhuis te Middelburg. De bezoekuren zijn van 11.0012.00 en van 18.30—19.30. De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 1 fe bruari 1964. op de algemene begraafplaats te Serooskerke (W.), om 12.00 uur. Condoleance-adres: Veerseweg 138. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11