M „Nederlandse Trekpaard" Zeeland denkt over inkrimping bestuur Voorstel uit vergadering: verminder aantal leden van vijftien tot zeven EXAMENS AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN NIEUW BESTUUR P.v.d.A. IN WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN 2 4 3 2 |Fa. VAN DEN HEMEL Neem vandaag nog een abonnement op de P.Z.C. DINSDAG 28 JANUARI 1964 Wissel Zceuws-VIaanderen WISSEL SCHOUW i2l PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 ALGEMENE VERGADERING IN GOES De afdeling Zeeland van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trek- Kird" denkt over een drastische in- roplng van liet bestuur. Dit deelde do waarnemend voorzitter, de heer A. j. E. Temmerman uit Hoofdplaat, maan dagmiddag tydens de jaarlijkse alge mene vergadering in „De Prins van Oranje" te Goes mede op een vraag van de heer I. Groenewege te Hoedekens- kerke. De heer Groenewege vond het wel een beetje teveel van het goede: een bestuur van 15 leden. Daarom stelde hjj een ingrijpende reorganisatie voor. De heer Groenewege had zich over de inkrimping van het bestuur al enige denkbeelden gevormd. „Voeg Tholen bij Sint-Philipsland en Noord-Beveland bij Zuid-Beveland. Geef dan de afdelingen Sohouwen-Du iveland, TholenSin t-Phi- lipsland, Beveland, Walcheren en West-Zeeuwsch-Vlaanderen ieder één vertegenwoordiger in het bestuur van de afdelingen en Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren twee afgevaardigden. Men krijgt dan een bestuur van zeven personen. Kies daaruit een dagelijks bestuur van drie personen en vaardig het dagelijks bestuur af naar het hoofdbestuur. Een kleiner bestuur zal een geldbesparing betekenen", aldus de heer Groenewegen. De heer Temmerman deelde hierop me de, dat des morgens tijdens de bestuurs vergadering al over dit onderwerp was gesproken. „In de volgende bestuurs vergadering zullen wij de zaak opnieuw bekijken en in de volgende algemene vergadering brengen wij dit onderwerp ter tafel", zegde de waarnemend voor zitter toe. Een ander punt, dat tijdens deze bij eenkomst ter sprake kwam was de geringe deelname aan de keuringen. De heer Al. Serrarens te Ossenisse sneed dit onderwerp aan. „De pre mies zijn te laag. De mensen moeten veel kosten maken, terwijl er weinig tegenover staat. Daardoor blijven er veel dieren in de wei staan", aldus de heer Serrarens. Hij stelde voor het in de begroting voor 1964 opgenomen bedrag van 2700, voor bijdrage aan premiekeuringen te verdubbelen. De heer Temmerman zei toe dat het bestuur deze kwestie zal bekjjken. Voor 1964 zijn hogere premies echter niet meer mogelijk, omdat het Èremieplan al is ingediend, ie heer Serrarens had voorts bezwaren tegen de keuring van oudere hengsten. Volgens hem worden er nog maar spo radisch oudere hengsten voor de tijd van vier jaar gekeurd. De dieren ieder jaar keuren brengt volgens de heer Ser rarens een zware belasting met zich mee. De landelijk voorzitter, de heer J. A. Stols te Sint-Philipsland, deelde in antwoord hierop mede, dat ie keuring voor vier jaar veel werd toegepast in de tijd dat er veel hengsten waren. „De toestand is nu geheel veranderd. Het aantal hengsten is beperkt en welke maatstaven moet je aanleggen aldus de heer Stols, die voorts opmerkte, dat de kwaliteit van de oudere paarden in vier jaar tijds geheel kan veranderen. De heer Serrarens zag voorts de pre mies voor de nationale tentoonstelling in Den Bosch gaarne drastisch ver hoogd. „Er blijven bij de nationale keu ring misschien wel honderd goede paar den thuis. Dat komt doordat de kosten voor vele fokkers te hoog zijn. Er zijn duizenden bezoekers. Zfj zullen niet weg blijven wanneer de toegangsprijzen met een rijksdaalder worden verhoogd. Dit geld kan dan aan de fokkers worden besteed", aldus de heer Serrarens. recht meer kan laten gelden op ren vierde hoofdbestuurszetel, omdat het aantal ingeschreven veulens voor Zee land (630) beneden een vierde deel van het totaal in Nederland ingeschreven veulens (2875) daalde. Tot lid van het hoofdbestuur werd her kozen de heer J. der Weduwen te Kerk- werve en tot diens plaatsvervanger de heer A. L. C. Brooljmans te Tholen. De heer M. de Dobbelaere te IJzendljke werd gekozen tot plaatsvervanger van het hoofdbestuurslid Jos. van Wesemael te Kloosterzande. Tot afgevaardigde naar de algemene vergadering van de K.N.V.T. werden gekozen de heren Al. Serrarens te Ossenisse. W. de Putter te Axel, plaatsvervanger, C. de Hamer jr. te Aardenburg en A. J. Termote te IJzend|jke, plaatsvervanger. Voorts zijn afgevaardigden de heren A. J. Boone te Kruiningen, Iz. de Buck Wzn. te Se- rooskerke, plaatsvervanger, A. N. Steen- dijk te Nieuwerkerk, A. J. Deïst te Zon- plaatsvervanger, A. L. C. Daling De secretaris, de heer J. J. Cappon te Goes, maakte in z\jn jaarverslag mel ding van een daling van het ledental van 1626 op 31 december 1962 tot 1504 op 31 december 1963. Voorts merkte de heer Cappon op, dat de afdeling geen ZUID BEVELAND Instructeur drumband Tot instructeur van de drumband „Con cordia" te Krabbendijke is benoemd de heer F. Ernest te Roosendaal. Het ligt in de bedoeling deze week ten bate van het instrumentarium van deze drumband een actie te houden door de verkoop van glazen met het embleem van de band. Vergadering N.C.H.V. In „De Koophandel" te Krabbendijke werd onder voorzitterschap van de heer M. P. de Dreu de de Ned. chr. handcL gehouden. Tijdens deze vergadering werd de heer J. Zandee uit Goes ge huldigd wegens zijn 25-jarig lidmaat schap dezer vereniging. Voor mevrouw Zandee waren er bloe dj J"*"" geschenk. tuursverkir kozen de heren M. P. de Dreu, van Alten, P. Verlare en J. van Boven. De avond werd opgeluisterd met schets jes en muziek, gebracht door het duo Van LooScheel e uit Yerseke. Aan de landbouwhogeschool te Wage- ningen slaagde voor net ingenleursexa- men akker- en weldebouw de heer M. J. J. Sinke te Kats. Het M.B.A.-diploma werd behaald door de heer S. C A. M. van den Oever te Sluis. Voor het diploma moderne bedrijfsadmi nistratie (M.B.A.) van de Nederlandse Associatie voor Praktijkexamens slaag de de heer G. Verwijs uit St.-Phillpsland. Vllüslnsen AlhamOra: Wat ib er toch van Baby Jane terechtgekomen?. 20 uur. 18 Jaar Hulst Bioscoopgebouw: Follow that dream, 20 uur. a l. Oostburg De Eenhoorn: Lezing Gerard Walschap over „Weg van een roman schrijver". voor ZVU. 20 uur. Bergen op Zoom De zeven hoofdzonden. 20 uur, 18 Jaar. Luxor: Maar niet met mijn dochter, 20 uur. Brooijmans te Tholen en A. Geluk te Oud-Vossemeer, plaatsvervanger. Tot bestuurslid werden in de vacatures J. Q. C. Lenshoek en A. J. E. Temmerman gekozen de heren M. J. Mol te Waarde en M. d'Hoore te Sluis. Aan het eind van de vergadering sprak de heer A. L. C. Brooljmans namens de afdeling Zeeland woorden van dank tot waarnemend voorzitter Temmerman, die in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd afscheid nam als bestuurslid. Na afloop van de algemene vergadering werd nog een bestuursvergadering ge houden, tijdens welke de heer A. L. C. Brooijmans werd gekozen tot voorzitter van de afdeling. De heer M. L. M. IJse- baert te Axel werd gekozen tot vice- voorzitter. Het dagelijks bestuur be staat nu uit de volgende heren: A. L. C. Brooijmans, M. L. M. IJsebaert, M. de Dobbelaere te IJzendiJke, J. van Over- beeke te Kapelle en Iz. de Buck te Grijpskerke. Politiesportvereniging te Temeuzen vierde vijftienjarig bestaan TERNEUZEN Neusen" verlengt steiger en bouwt clubhuis In de kleine zaal van „De Vriendschap" te Terneuzen hield de watersportvereni ging „Neusen" haar algemene jaarver gadering. Onder leiding van voorzitter J. Arens werd een lange agenda vlot af gewerkt. Alleen punt 9 van de agenda, verhoging van de liggelden, kreeg een uitvoerige behandeling. Na discussies werd ten slotte besloten de haven- en liggelden te verhogen met 25 pet. voor de leden en met 50 pet. voor de niet- leden. Tijdens de behandeling cn bespre king van het jaarverslag over 1963 kwa men de uitbreidingsplannen van de ver eniging ter sprake. Dit seizoen zal de steiger uitgebreid worden tot de maxi maal toegestane lengte van 65 meter. Tevens zal er op de hoofdponton van de jachthaven een clubhuis gebouwd wor den. Uit het jaarverslag kwam verder de sterke groei van de vereniging naar voren. Alleen al de sterke stijging van het le dental, van 35 per 1 januari 1963 tot 81 per 1 januari 1964 wijst er op, dat de vereniging in een behoefte voorziet. Ook het bestuur van „Neusen" is erg tevreden met de bereikte resultaten. Aan het eind van het jaarverslag schrijft het bestuur „Terugblikkend op het jaar dat achter ons ligt mogen we zeggen dat we in een korte tijd veel hebben kunnen ver wezenlijken. Na moeizame besprekingen hebben we kunnen bereiken wat we zo graag wilden, namelijk een eigen aan- leginrichting voor de schepen van onze vereniging". Training vervangen door kaartavond Ter afwisseling van het drukke trai ningsprogramma van de spelers organi seerde het bestuur van de voetbalvereni ging „Terneuzen" een bijeenkomst voor haar spelers en commissieleden met als voornaamste punt een prijskaarting. Na een welkomstwoord van de voorzit ter kreeg de clubtrainer, de heer Mees ters het woord, tjie in het kort op inte ressante wijze moderne training en tac tiek in het algemeen besprak. Hierna stelde hij de spelers schriftelijk 5 actu ele vragen op voetbalgebied. De winnaars waren: 1 J. Meijer, 2. W. Minnebo, 3. W. Broekhoven en een ge deelde 4e plaats voor F. van der Peijl en E. Lauret. Direct daarna ging men over tot een geanimeerde prijskaarting. waaraan at tractieve prijzen waren verbonden. De uitslag hiervan was: 1. P. Leunis, 2. A. do Bruijn. 3. E. San- drini. 4. Iz. Vergouwe. 5. J .Meijer. „Theater" met „Terug naar Warschau" De toneelgroep „Theater" zal a.s. vrij dagavond in het „Concertgebouw" te Terneuzen het toneelspel in vier bedrij ven van Jan Staal „Terug naar War schau" opvoeren. De hoofdrol wordt ver- Kampioenschap biljarten In café „Centraal" te Terneuzen werd een begin gemaakt met de strijd om het kampioenschap biljarten van Terneuzen, le en 2e klas. De uitslagen waren als volgt: C. de Regt-C. Rouw 1-1; J. Jans- sens-J. van Es 0-2; A. Baert-J. van Es 2-0: C. Rouw-C. Lauret 2-0; A. Baert- C. Rouw 2-0; L. de Mul-R. Verstraeten 0-2; C. de Regt-J. van Es 1-1; P. Moes- A. van Eenennaam 0-2; A. Janssens-C. de Regt 0-2; P. Moes-J. van Damme 0-2; A. Baert-C. Lauret 0-2. In de loop van deze en volgende week worden de res terende partijen gespeeld. Het 15-jarig bestaan van de politie sportvereniging P.S.V. te Terneuzen is dezer dagen feestelijk gevierd in de bo venzaal van cafetaria „Monopole". De P.S.V.-voorzitter, de heer W. de Beste, taf na een kort welkomstwoord de lei- ing van de feestavond over aan de heer J. Dees. Tijdens het diner feliciteerde de heer D. van Ooijen, inspecteurkorpschef van gemeentepolitie te Terneuzen, de ju bilerende vereniging. Hij wees daarbij op het nut van een dergelijke vereni ging, die zijns inziens de band tussen de politiemensen verstevigt. Aangezien bur gemeester mr. H. Rijpstra eerst later op le avond aanwezig kon zijn, reikte diens echtgenote, mevrouw E. Rijpstra- Knoók, diploma's voor geoefend reser vist uit aan de heren J. de Bokx, M. van Kolk, en J. de Jongh. De vrfjwilli- gersmedaille voor 10 jaar dienst werd uitgereikt aan de reservisten J. Dees, M. van Kolk. J. Meijer, P. Moes en J. Krij ger. Het diploma voor harmonische li chaamsoefening ontvingen de heren D. van Ooijen. R. Ongenae, H. P. Baart, A. van Alten, J. de Vos en W. de Beste. De oud-voorzitter, de heer E. Russchen, reikte een oorkonde uit aan het erelid E. van de Wege voor het vele en nuttige werk door hem verricht in het belang van P.S.V. Later op de avond sprak bur gemeester Rijpstra nog zijn waardering uit voor het feit dat de politie van Ter neuzen een dergelijke sportvereniging bezit. Van onze adverteerders De nieuwe Vauxhall ,Viva" in Z.-Vlaanderen In geheel Nederland is zaterdagmiddag de nieuwste creatie van General Motors, de Vauxhall Viva, aan het publiek gepre senteerd. De Vauxhall Viva werd in Terneuzen Oostburg getoond door garage Vis ser. Om een uur 's middags werden in Terneuzen de gordijnen van de show room geopend waarachter deze nieuw ste verschijningen op de automarkt wa: verborgen In Ooslburg was de „Viva" in een grote Oesterschelp geplaatst. Na 3 jaar inten sieve studie en voorbereiding en een investering van 200 miljoen kwam de jongste telg van G.M. ter wereld. Deze nieuwe verschijning op de auto markt ln de prijsklasse 5000 tot f zal ongetwijfeld ogen gooien. Gezien de kleine afmetingen is de ruim te van de „Viva" een aangename ver rassing, terwijl de afwerking van car rosserie en interieur degelijk Engels is. De presentatie van de „Viva" is zeker niet overhaast geweest. Tevoren zijn alle dealers voorzien van de benodigde gereedschappen en handboe ken Ook het personeel werd met de nieuwe wagen vertrouwd gemaakt door middel van speciale cursussen en trainingsda- gen De Viva show is te Terneuzen en Oost burg geopend tot en met 1 februari. BRIDGE Vorige week werd te Terneuzen de 6e ronde gespeeld om het viertallenkampi- oenschap van Zeeuwsch-Vlaanderen van het district Zeeland van de Nederlandse Bridgebond. De uitslagen waren als volgt: Hoofdklas: Luctor Hl-Sas I 52-51 (3-3); Terneuzen-Luctor H 65-80 (0-6). Eerste klas: Luctor V-Luctor IV 42-121 (0-6); Sas H-Terneuzen H 60-70 (1-5). Cabaretavond S.P.V. De samenwerkende personeelsverenigin gen te Terneuzen organiseerden in het Concertgebouw te Terneuzen een caba retavond. De talrijke aanwezigen hebben kunnen genieten van het optreden van het cabaretgezelschap „Primeur" onder leiding van Ad Huison. De cabaretrevue was getiteld „Visioenen". Na afloop van revue was er in hotel „Des Pays E i hal. Collecten De opbrengsten van de giften en collec ten over 1963 van de Ned. Herv. Kerk te Terneuzen waren als volgt: kerkvoogdij 14.379.48, vorig jaar 13.760.63. Met de extra collecten voor de kerkvoogdij die 2672,21 opbrachten is het bedrag van de begroting voor 1963 overschre den. Voor de restauratie van de kerk aan de Noordstraat werd 3664,84 bij eengebracht. Via collecten en giften werd voor de tweede kerk 79.793,47 ontvangen. HULST Tentoonstelling van lithografiën in Hulst Naar aanleiding van het verschijnen van het boek „De wereld van Aart van Dob- benburgh" wordt ln boekhandel Van Geyp te Hulst een tentoonstelling van originele lithografiën van Aart van Dob- benburgh gehouden. Een kleine twintig lithografiën zijn overzichtelijk opgesteld, zodat men rustig de werken kan bekij ken. De tentoonstelling ln Hulst duurt tot 11 februari. SLUIS Luchtbukswedstrij d luchtbuksclub „Het wapen van Sluis" speelde bij G. van Landschoot een wedstrijd tegen Breskens en won deze met 853 tegen 843 wedstrijdpunten. Deze werden als volgt behaald. Sluis: 1 R. van Pamelen 174 pnt.; 2 W. Witte 172; 3 F. Baas 169; 4 P. Fraanje 169; 5 A. Quataert 169. Breskens; 1 O. de Witte 173; 2 J. v. Steenbergen 169; f A. van Muiken 168; 4 F. Arends 167; 5 I. Verduijn 166. Na afloop vond nog een schieting met de gelukskaart plaats. AXEL Babysit-centrale tijdens kerkdienst Sinds enkele maanden is er voor de ka tholieke gemeenschap van Axel een hulpdienst in het leven geroepen voor moeders met kleine kinderen, ln het Wit Gele Kruisgebouw kunnen zli op zon en feestdagen, tijdens de tweede en der de H. Mis. hun kinderen toevertrouwen aan dames en jonge meisjes die de kleu ters aangenaam bezighouden met speel goed. dat speciaal hiervoor is aange schaft- Ook een box en een kinderstoel zijn aanwezig, terwijl voor de kinderwa gen met de baby's een aparte afdeling is gereserveerd- Deze hulp aan de gezinnen is gratis. Het doel hiervan is: de zondagsviering zin voller te maken. Gestart wordt ook met de tweede hulp dienst aan de katholieke gezinnen en wel: de oppas thuis. Beëdiging reserve wachtmeesters bij de rijkspolitie een aantal de graad van buitengewoon-geoefend- man hadden behaald, tot onbezoldigd ambtenaar bij het korps rijkspolitie. Bij deze beëdiging waren aanwezig de dis trictscommandant. overste A. van Thiel uit Middelburg, adjudant A. M. van Poe- yer uit Middelburg en de groepscom mandanten van Axel, Hulst en Honte- nisse. De beëdigde wachtmeesters de groep Axel waren de heren J. Brouwer, E. C. Fermont, F. Hamelink, P. A. Meeusen, A. van Meurs, J. van Meurs, P. van Meurs, J. V. Schelleman, A. Schreuders en F. G. van Tatenhove, allen uit Axel, J. J. la Heijne uit Zuiri- dorpe, A. A. van Poele, J. R. Megroot, A. J. Schepper en G. E. van Waesberghe te Koewacht. OOSTBURG Agrarische voorlichtingsdag Een groot aantal belangstellenden was in hotel „De Eenhoorn" te Oost burg aanwezig toen daar op inintiatief van de heer A. J. Triou uit Oostburg een voor lichtingsdag werd gehouden over bestrij- dings- en sproeitechniek en roestweren- de middelen voor de landbouw. Nadat de heer M. J. H. L. Houbiers uit Zundert deze goed geslaagde en zeer leerzame bijeenkomst had geopend, werden er di- diverse lezingen gehouden. Zo deed de heer H. Alders dit over brandstof en smeeroliën en over roestwerende midde len voor het onderhoud op winteropslag van tractoren en landbouwwerktuigen, de heer L. Custers gaf een toelichting op de werkwijze van het nieuwe bestrij dingsmiddel tegen „wilde haver" en „duist", twee zeer gevreesde onkruiden in de landbouw. De heer Houbiers zelf behandelde de algemene bestrijdingsmid delen tegen onkruid, op welk gebied ook een nieuwe vinding is gedaan, dat op de zelfde wijze als kunstmest kan worden uitgestrooid. In het bijzonder is dit nieu we middel geschikt voor onkruidbestrij- ding in plantsoenen, wegen, parkeer plaatsen en ook voor de bodems van sloten. Ten slotte werden er enkele films en dia's vertoond over de behandelde on derwerpen en een film over de bouw en werking van een stuwdam. Noodbarak van het St.-Antoniusziekenhuis in gebruik genomen Zaterdagmiddag is zonder officieel ver toon de noodbarak die in de tuin van het St. Antonius ziekenhuis te Oostburg ls geplaatst ln gebruik genomen. De ba rak. die bedoeld ls als een niet-perma- nente uitbreiding van het ziekenhuis, werd Ingezegend door rector R. Verdur- men, waarna de negenjarige Annemieke Schulte het gebouw symbolisch opende met het doorknippen van een lint, dat werd vastgehouden door zuster-overste Ruflna en de aan het ziekenhuis verbon den Internist, dokter N. J. Schulte. In de houten barak, die een afmeting heeft van ongeveer 35 bij 15 meter, ls het la boratorium en de polikliniek onderge bracht. alsmede een wachtkamer en di verse onderzoekruimten. Filmavond N.R.V. Het consulaat Oostburg-Breskens van de Nederlandsse Reisvereniging organi seert donderdagavond in het Ned. nerv. kerkcentrum te Oostburg de jaarlijkse filmavond. Het programma vermeldt „De N.R.V. reist in uw kofferruimte mee" en „Toverspiegels in de bergen". Verder zal er nog een kort filmnje over Londen en omgeving worden gedraaid. Ambtenaren biljartten tegen „De Kwakers" In hotel „Du Commerce" te Oostburg speelde de biljartgroep van de Oostburg- se amblenarenvereniging een vriend schappelijke wedstrijd tegen „De Kwa kers" uit Aardenburg. In de 11 partijen die moesten worden gespeeld werden elk 20 beurten gegeven. De thuisspelers wis ten in totaal de meeste caramboles te maken (485-451), maar wat het aantal partrjoverwinningen betrof waren de Aardenburgers dé baas 6-4 met 1 gelij ke partij). De uitslagen waren: M. Vercruijsse-J. de Rijcke 34-49: H. Versteeg-H. Tas 31-48: Th. van Rem- men-E. Cuelenaere 38-20: H. v. d. Wee gen-A. Buijsse 10-40: H. Boer-C. Houte pen 39-47; P. Hoek-W. Vandaele 36-36; J. te Beek-G. de Rijcke 58-25; J. Knop- jes-E. de Wispelacre 144-48; H. Klijmij- S. de Neve 14-41: A. v. d. Woude-G. de Baerdemaeker 45-64; J. Berkelder-R. Rfjckaert 36-33. WALCHEREN O.- EN W.-SOUBURG Feestavond sportclubs Zaterdagmiddag, 1 februari, zullen de korfbalvereniging „Animo" en de zwem- sportvereniging „S.Z.V." te Souburg elkaar bekampen op het gebied van tafeltennis, dammen, schaken, sjoelen en kaarten, 's Avonds is er een gezellige avond voor de beide verenigingen. Een en ander wordt gehouden in Animo's clubgebouw „de Zehra". KOUDEKERKE Feestavond C.N.V.-afdelingen In het verenigingsgebouw te Koudeker- ke hebben de drie afdelingen van de C.N.V., de N.C.B.B., de C.M.B. en de N.C.A.B. in het verenigingsgebouw een feestelijke jaarvergadering gehouden waarbij de afdeling Koudekerke van de C.M.B. tevens haarl5-Jarig bestaan vier de. De voorzitter van de C.M.B.. de heer D. Hakkoorn opende de bijeenkomst. Aanwezig waren onder meer wethouder K. van Sparrentak, de beide predikan ten en de tweede voorzitter van het C.N.V.. de heer H. Bhker en de districts bestuurder. de heer P. van den Ende uit Vlissingen. De hoofdschotel van de avond vormde het toneelstuk „Nacht en morgen" dat door de plaatselijke toneelgroep van het C.N.V. voor het voetlicht werd gebracht. De regie berustte bij de heer P. van der Heijden. De heren J. Harthoorn, S. Wie- lemaker en J. Janse ontvingen uit han den van de heer Van de Ende het gou den C.N.V.-insigne, omdat zij 25 jaar lid van deze bond waren. De heren B. de Witte, P. Belemanse en C- van der Leek werden gehuldigd omdat zij de C.M.B. 15 jaar als bestuurslid en als bode hebben gediend. Als aandenken ■Wh ballpc i kregen. Jakob8e sloot de feestavond met gebed. AARDAPPF.LBEURS ROTTERDAM. 27 Januari- Klelaardappelen 38 mm opwaart»; Eigenheimer» 12.00—14 00 BintJ* 9.78—11.00. Bevelander geen handel Meerlander 10.00— 12 00. Kleiaardappelen 38 mm opwaart»: Eigen heimer» 13.00—15.00. Bintje 10.00—11.28 Furore 11.00—11.50. Kleiaardappelen voor de export 35 mm op waart*: Bintje in 2 maten gesorteerd 10.50. Zandaardappelen 35 mm opwaart»: Bintje ƒ8 50. Z and aardappelen voor de export 38 mm op waart»: Liberia» ƒ9 00 Overige raseen geen handel. Stemming binnenland lusteloos Export: weinig handel. Voeraardappelen 2804.75. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delavoorwaarden vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen op wa gon. schip of auto COÖPERATIEVE VELUW8E EIERVEILING EDE. Aanvoer 273 630 stuk», handel vlot Prij zen (per 100 stuk») eieren van 51-86 gram 7 36—7 90. 56-61 gram 8 01—882. 61-66 gram 8-69—9.65. 66-71 gram 9 58—10» V.V.ZB. GOES 27 januari. Groenten- per kg: Prei All 20 42. afwijkend 36. Witlof Al 69—70. All 61. BI 65. Spruiten All 58—61, Bil 37—42. afwij kend 37—39. Knolselderij II 2.50. Koolrapen 13. Aardappelen 12. Rode kool I 10. BI 7. Groene savoolekool I 23. II 1416. Boeren kool II 24. Breckpeen BI 6—7. Uien I 10, II 6. geschoond 9. VEILING BERGEN OP ZOOM 27 Januan Witlof 26—56 Prei 11—31. Breek - peen 67 Waspeen 2432 Rode kool 413 Witte kool 4—15. Savooiekool 11—39. Boeren kool 9—27. Spruiten 15—1.30 Koolraap 8—10 Kroten 711. Schorseneren 9—50. Jonathan 27—S3. Golden Delicious 14—52 Goudrenetten 4045. Vergadering in Oostburg Gewestelijke voorzitter sprak over samenwerking In een drukbezochte vergadering van P.v.d.A.-afdelingsbestuurders en -raads leden zaterdagmiddag in „De Een hoorn" te Oostburg is een geheel nieuw districtsbestuar voor West Zw. Vlaanderen gekozen. Alle tien de afde lingen in het district, die alle vertegen woordigd waren, kozen elk 1 afgevaar digde in dit bestuur, dat er nu als volgt uitziet: J. van Amerongen (Aardenburg), J. Babijn (Biervliet), J. de Lange (Bres kens), mevr. J. Adriaansen-de Neef (Cad- zand), J. Vermeulen (Groede-Nicuw- vliet), J. de Ridder (Oostburg), J. Ver sprille (Retranchement), A. van de Velde (Schoondijke) J. v. Cadzand (IJzendijke) en P. Manhave (Znidzande). Omdat er door twee afdelingen een kan didaat voor het voorzitterschap was ge steld, t.w. J. van Amerongen door Aar denburg en A. van de Velde door Oost burg, moest hier een stemming de nieu we voorzitter aanwijzen. De heer A. van de Velde uit Schoondijke, die reeds ge durende enige tijd als wnd. voorzitter optrad sedert het tussentijds om ge zondheidsredenen bedanken van de heer G. J. van Oorschot uit Sluis, werd ge kozen. De heer J. de Ridder uit Oost burg ook reeds optredend als wnd. secretaris vanaf de tijd dat de heer H. Goedegebuur uit Zuidzande als zoda nig tussentijds had bedankt, werd bij enkele kandidaatstelling door de afde ling Oostburg, tot districts-secretaris ge kozen. De heer A. van de Velde uit Schoon dijke, die deze vergadering als wnd. voorzitter opende, waarbij hij een bij zonder woord van welkom richtte tot de gewestelijk voorzitter, de heer M. J. Poelje uit Vlissingen, sprak woorden van dank tot de gewezen districtsvoorzitter, de heer G. J. van Oorschot uit Sluis, voor al hetgene dat deze in het belang de partij heeft gedaan. Causerie De heer M. J. van Poelje hield op deze bijeenkomst een praatje over „Nood zaak tot samenwerking". Niet alleen op wereld- en Europees niveau is samenwer king, waarvan wij als democratische socialisten natuurlijk voorstander zijn, aldus spreker, maar ook in de lagere bestuursvormen moet samenwerking als een noodzakelijkheid worden gezien. Met name noemde de heer Van Poelje hier de P.v.d.A.-fracties in de gemeen teraden. die door een eensgezindheid door middel van voorbesprekingen van de raadsagenda's cn dus door samen werking beter het gestelde doel zullen kunnen bereiken, dan dat elk raadslid voor zich zonder voorafgaand overleg zijn standpunt zal verdedigen. Ook zag spreker geregeld contact tussen een eventuele wethouder en de raadsleden van dezelfde fractie zeer vruchtbaar, maar zei het anderzijds niet ideaal en niet juist te vinden, dat ook de afde lingsbesturen met de raadsfracties de raadsagenda's vooraf bespreken, alhoe wel natuurlijk wel een algemeen oriën terend geregeld contact noodzakelijk is. Een schakel verder gaand, meende de heer van Poelje dat ook samenwerking tussen de verschillende afdelingen in een bepaald district noodzakelijk en nuttig zijn, waarbij hij zijdelings de aanstaan de herindeling van de streek als voor beeld noemde, waarin door voorafgaande samensprekingen veel misverstanden en ook eventuele tegenstellingen uit de weg kunnen worden geruimd. In dit verband wees spreker er op, dat de P.v.d.A. in theorie een voorstander is van vorming Een garderobe in persoonlijke stijl, zakelijk maar ook gedistingeerd. Moeilijk al die wensen vervuld te krijgen? Welnee, U kijkt gewoon bij Maison Legrand. Doen. Vandaag nog. Legrand Burchtstraat 14 - OOSTBL'RG - Telefoon 2462 I TROUW- AUTO'S TELEFOON TERNEUZEN I van grotere eenheden en dat men vooral niet uit het oog mag verliezen dat er bij een herindeling sprake is van een sa menvoeging van één of meerdere ge meenten bij een andere gemeente, maar een creëring van grotere, nieuwe ge meenten. Samenvattend wees de heer Van Poelje op de noodzakelijkheid vormen van samenwerking van laag tot hoog en stelde dat juist de samenwer king tussen de afdelingen het noodza kelijk maakt dat er een levendig en actief districtsbestuur is. Bij de bespreking van de in 1964 in te stellen schriftelijke raadsleden cursus, waarmede inmiddels een be gin is gemaakt, werd besloten zulks om deze nog beter tot zijn recht te laten komen, hieraan in ieder geval twee discussieavonden te verbinden, waarvoor een op dit gebied deskun dige zal worden uitgenodigd. MIDDELBURG Ontmoetingsavond met Ambonezen In „De Schakel" te Middelburg werd een ontmoetingsavond georganiseerd tussen een aantal Nederlanders, voorna melijk jongeren, en enige leden van de Zuid-Molukse gemeente. Ter inleiding besprak de student J. Lazaleata enkele aspecten van rassendiscriminatie. Hier na bracht een zanggroepje folkloristi sche liederen. In een verhandeling over Ambonese ze den en gewoonten vertelde de heer So- mokil. dat er onder de Ambonese jon geren geen nozemprobleem bestaat, om dat de jongeren een volstrekte eerbied hebben voor de ouderen. Ds. Tutuharima gaf een uiteenzetting van het ontstaan der rassen en vertoonde hierbij een film die dit onderwerp behandelde. In de dis cussie na de pauze bespraken de aanwe zigen vooral het gemengde huwelijk, en een forum beantwoordde diverse vragen hierover. Aan het einde van de avond sprak ds. Tutuarima er zijn vreugde over uit dat het mogelijk was geblekei deze bijeenkomst te houden. BRESKENS Vissers vierden jaarlijkse feest De Breskense vissers hebben zaterdag avond in het „Casino" te Breskens voor de tiende achtereenvolgende keer de jaarlijkse feestavond gehouden. De voor zitter van het comité „Visserij-avond", de heer A. van Haneghem. kon in zijn openingswoord een groot aantal geno digden welkom heten, onder wie burge meester J. E. Eekhout van Breskens en wethouder W. van der Hooft. Het initia tief voor deze feestavonden is afkom stig van burgemeester Eekhout. Het ca baretgezelschap „Klaveren Vijf" uit Roosendaal bracht deze avond de revue „Mooi is ie". Tijdens de pauze hield men een verloting voor de K.Z.H.R.M. Gezagscrisis „Nog Sneller" opgelost De Breskense duivensportvereniging „Nog Sneller" heeft een ernstige be stuurscrisis doorgemaakt. Het gevolg hiervan is. dat deze vereniging een ge heel nieuw bestuur heeft. Tijdens de vo rige week gehouden algemene ledenver gadering had het gehele oude bestuur ontslag aangeboden. Tijdens een buiten gewone ledenvergadering in café „Dorpszicht" bracht een speciale com missie verslag uit over een ingesteld on derzoek. Het gevolg hiervan was. dat men een nieuw bestuur heeft gekozen bestaande uit de heren: A. Hamelijnck, A. Cornelia, A. van de Voorde. J. Carels, H. Schelstraete en W. van Quekelberghe. VLASMARKT ROTTERDAM. 27 Januari Waterrootvl»»: la*? aoorvn van ƒ2» tot ƒ2.35. middensoorten van ƒ2.40 tot ƒ2.60. b»l vla» van ƒ2.65 tot ƒ2.85. Dsuw- rootvta*: van ƒ1,90 tot 2.30 Breelcvla» van 1,00 tot 1,63, afhankelijk van kwaliteit en bewerking Gezwingelde lokken, van 0.80 tot 1.10 Omdat er maar enekle turbine» In bedrijf waren, wa» de produktle van waterrootvla» In de afgelopen week klein Het aanbod werd voor het merendeel beheerst door de lagere- en middensoorten, terwijl er van de goede middensoorten en best vla» vrijwel geen aanbod was. Er bestond een kalme vraag, zodat alle aangeboden partijen niet werden verkocht De prijzen Heter» hierdoor een lichte daling zien. De produktle VAn dauwrootvln» Is vermin derd. het aanbod werd nauweltjk* opgeno men, de prijzen konden zich moeilijk hand haven. In breekvlaa wa» in de dauwroot- soorten een kleine produktle, het aanbod ls moeilijk te plaauen. Door de geringe vlasprodoklle ls het aanbod van gezwin gelde lokken verminderd. de produktle wordt vrij regelmatig verkocht, de prijzen konden zich nauwelijks handhaven. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1635. Vette koeten en ossen 1125 Varkens 510 Prijzen (resp voor le. 2e en 3e kwaliteit) (ln cis per kg) Vette koelen 370-400 320-365 275—300 Varken» (lev gew 245 243 240 Vette koelen: aanvoer even kleiner, handel kalm. prijzen prijshoudend Varken» (levend gew)- aanvoer iet» ruimer, handel zeer kalm. prijzen lager, prima vleesvarken» bo ven notering, slachtzeugen 1.90—2.05 per kg GRAANBEURS ROTTERDAM 27 Januari Tarwe volgen» monster 17 pet vocht, vanaf ƒ34 50 tot ƒ35.75 Levering deze week. franco Rotterdam per schip Zomergerst volgens monster i 24.00—27.25. Haver volgens monster 22 00—24 00 Groene erwten volgens monster 40 00 47.50. Schokker» volgen» monster 40.00— 54.00 franco Rotterdam. VISMIJN COLIJNSPLAAT 27 Januari. 1669 kg exportgarnalen 2.49—2,88, 232 kg schar. 389 kg bot. 546 kg schol. 8 kg kabeljauw. 22 kg ongesorteerde vis. Weekeinde voor jong volwassenen op „Hedenesse" Een kleine dertig jonge mensen waren dit weekeinde bijeen in het vormingscen trum „Hedenesse" bij Cadzand. Het on derwerp van dit weekeinde was „De grenzen van ons samenleven". In dit verband hield mr. L. A. van Splunder uit Koudekerke een inleiding over „De gren zen van recht en democratie". In een daarop aansluitende discussie sprak men over allerlei actuele zaken op dit ter rein zoals rechtvaardige beloning, recht van de CP.N. op zendtijd, fluoridering van het drinkwater, verplichte inenting, dienstweigeren en de VARA-televisieuit- zending „Zo is het Dit laatste kwam zondagmiddag nader aan de orde. Aan de hand van talloze kranteknipsels hebben de jongelui groepswerk gedaan. De resultaten hier van waren een liedjesparodie, enkele ge dichten, fingerpaints, een sketch en een kl nkbeeld. Zondagmorgen heeft de groep zelf de liturgie van de huisdienst verzorgd, terwijl de cursusleidster, me juffrouw wika H- ten Have de preek hield. Dit weekeinde was het eerste van een serie van drie onder het thema ..Grenzen van onze tijd". Op 22 en 23 februari komt aan de orde „Grenzen van leven en dood" en op 11 en 12 april „Grenzen van oorlog en vrede". Nagekomen advertenties Heden overleed tot on ze grote droefheid, on ze lieve man, vader, behuwd- en grootvader HENDRIK GERARD NIBBELINK, in de ouderdom van 81 jaar. Souburg: J. Nibbelink- van Roijen W. Nibbelink M. Nibbelink- Geljon Rudy en Paulientje Souburg, 27 januari 1964, Nagelenburgsingel 75. De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 30 januari aanstaande, vertrek Nagelenburgsingel 75 des namiddags 2 uur. Algemene kennisgeving Heden is van ons heen gegaan, onze lieve moeder, behuwd- groot- en overgrootmoeder en betovergrootmoeder, PIETERNELLA MARIJS weduwe van Karei Lourens Cornells Louwerse in de ouderdom van 92 jaar. Uit aller naam, A, J. Louwerse. Vlissingen. 26 januari 1964 Koudekerkseweg 75. Correspondentieadres: Bloemenlaan 67. De teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 29 januari a.s. Vertrek Bloemen laan 67 des namiddags 2 uur. Heden overleed, nog onverwacht, voorzien van ae Genademiddelen der H. Kerk, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder ALICE MARIE DE POORTER-BUYSSE weduwe van Cornells de Poorter in de ouderdom van 87 jaar. Vlissingen: C. A. L Maasdam-de Poorter. B. J. de Poorter. N. de Poorter-Verstraete. Wassenaar: Ch. de Poorter. P. de Poorter-Diamond. Klein- en achterkleinkinderen. Vlissingen, 27 januari 1964. Badhuisstraat 79. De gezongen Uitvaartdienst zal plaatshebben op donderdag 30 januari a-s., te 11.15 uur in de pa rochiekerk van O.L.V. van de H. Rozenkrans en door de begrafenis op het r.-k. De overledene ls opgebaard in de rouwkamer van het Sint-Josephziekenhuis. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13