Onwillige Vlissinger moest maar voelen: 4 weken gevangenisstraf Domburgs protest tegen negeren bouwcapaciteit AGENDA Onderlinge wedstrijd „Onze zangers" WALCHEREN Propaganda-avond Koningin Wilhelminafonds MARKTBERICHTEN Verslag eerste periode van het Zeeuws Museum OFFICIËLE PUBLIKATIES de gehele dag GESLOTEN. VRIJDAG 24 JANUARI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 POLITIERECHTER MIDDELBURG „We zien U hier veel te vaak" Wie niet luisteren wil, moet maar voelen! Dat ondervond de Vlissing- se meubelspuiter W. W., toen hij donderdagmiddag terecht moest staan voor de Middelburgse politie rechter, mr. B. S. Sieperda, be schuldigd van diefstal van een aan tal grammofoonplaten, en iri samenwerking met de varensgezel Ch. de N., eveneens uit Vlissingen van het vernielen van portier- krukken van een aantal auto's. In het laatste geval biechtten de jon gelieden hun bedoelingen eerlijk op: „We wilden proberen de radio's uit de auto's te halen". De gram mofoonplaten had W. na het uit zoeken (bij de firma Van den B.) onder zijn jas verborgen, zeven stuks in totaal. „Het is altijd een eigenaardige gewoonte van me om boodschappen onder m'n jas te nemen", verklaarde verdachte, die evenals zijn maat op de be treffende avond, waarop de auto- krukken werden vernield, bleek ge dronken te hebben. „We zien u hier veel te vaak", waar schuwde de officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, de jonge W. „Steeds hebben we het geprobeerd met een voorwaardelijke straf, maar nu raakt ons geduld uitgeput", aldus de officier, die zes weken onvoorwaardelijke gevan genisstraf eiste. De politierechter legde hem er uiteindelijk vier op. De N., die over een beter verleden beschikte, werd conform een boete opgelegd van f 75. EEN WEEK CEL Er moest zich ook weer een fors aantal verdachten verantwoorden, dat zich schuldig had gemaakt aan het rijden in of op een voertuig on der invloed van sterke drank. In de meeste gevallen eiste de officier een onvoorwaardelijke gevangenis straf en in de zaak teger de Sluise caféhouder W. G., die in een auto gereden had, ging de politierechter met de officier mee. Mr. Rosingh eiste 2 weken onvoorwaardelijke ge vangenisstraf en 8 maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid, mr. Sie perda legde 1 week onvoorwaardelijk plus de gevraagde ontzegging op. Tegen de opperman J. B. uit Scherpe- nisse eiste de officier 1 week onvoor waardelijk en 6 maanden ontzegging. B. zou onder invloed op zijn motor heb ben gereden, hoewel verdachte zei dat na gebruik van drie glaasjes bier niet helemaal aannemelijk te vinden. Toen hij merkte een bocïït niet meer te kun nen nemen, riep hij „hup" tegen twee achteropzittende medepassagiers en sprong met motor en passagiers over een sloot Hoewel aarzelend Uet mr. Sieperda het nog bij een voorwaardelijke straf: 1 week met een proeftijd van 2 jaar; voorts een boete van f 100 en 6 maanden ontzegging. De jeugdige metselaar J. V. uit Re- tranchement werd hoogst roekeloos en onvoorzichtig rijden ten laste gelegd nadat hij met grote snelheid links door een bocht was gereden en met zijn auto tegen een paal gebotst was, waarbij Hengstenkeuringen in Oostburg De Koninklijke vereniging het „Neder landse Trekpaard", afdeling Zeeland hield donderdagmorgen op de markt te Oostburg de jaarlijkse hengsten- en het kritisch oog van een Soot aantal belangstellenden, die zich ïgs de gehele lengte van de keurings- baan hadden opgesteld, verrichtte de jury bestaande uit de heren W. J. L. de Groof te Vlissingen. voorzitter, A. E. Bens uit Beer en de heer Cam. Roe- broeck uit Vilt-berg en Terblijt, arbiter, 's morgens haar werkzaamheden. Van de in totaal 27 paarden die werden aan gemeld. waren er 20 aangevoerd. Nu deze keuringen voor Zeeuwsch-Vlaan- deren om het andere jaar bij toerbeurt in Axel en Oostburg worden gehouden, was er voor een aantal paarden uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen die reeds woensdag naar Oostburg waren aange voerd, voor onderdak gezorgd. Goedgekeurd werden: Fifils van Aar denhof, eigenaars A. Termote, IJzen dijke en gebr. Hendrix te Heel: Karei van de vogeldijk, eig. Al. Serrarens, Ossenisse: Henk, eig. A. Termote te IJzendijke en gebr. Hendrix te Heel; Re- né van Tolhoek, eig. Al. Serrarens te Ossenisse; Nico van Ludovica-hoeve (in Rotterdam), eig. A. Termote, IJzendijke en gebr. Hendrix te Heel: Gaillard van Sluis, eig. A. Wemaer, Sluis, C. den Ha mer, Aardenburg en E. de Backere, St.- Kruis; Bernard, eig. Stallen De Dobbe- laere, IJzendijke; Herseur van Astrid, eig. O. Blondeel, Aardenburg; Mac, eig. M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden. Axel en J. Koster. Boschkapelle; (goedgekeurd in Rotterdam en opgenomen in keur- stamboek): Elegant van Braamhof. eig. Al. Serrarens. Ossenisse; Frits van St.- Leendert, eig. J. F. de Waal, Hulst: Marlon van Braamhof. eig. A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat; Baron van Kruispolder, eig. A. J. Catseman te Biervliet; Karei van de Volharding, eig. J. F. de Waal, Hulst en Baron de l'Hostee, eig. A. Bonte, Koewacht. Bij de Haflinger hengsten werd Waag hals van de fa. F. Dekker uit Axel goed gekeurd (te Slootdorp).. VANDAAG VUsstncen Alhambra Doorbraak. 2<> uur. 14 laar Luxor Raptus. hei afschuweltj- k» geheim van dr Hichtcock. 20 uur. 18 jaar Arnemiildcn - Verenigingsgebouw „De Ar- ne"- De nieuwe avonturen van Dik l'rom 20 uur Uit angsi voor de schande. 20 u Goes - Grand' Alleman, 20 uur, al: Prins van Oranje toneelgroep Centrum met „Judith" voor Z.V U en Nutsdeparte- ment Noord-Beveland, 20 uur Terncuzen - Luxor: Jerry als de preutse professor. 20 uur, aJ 8lnt-Annaland Dorpshuis- Gezinsavond Landbouwbelang, 19 uur. Bergen op Zoom Luxor: De wonderbaar lijke belevenissen van de Robinsons. 20 een mede-inzittende een drjbeenbreuk opliep Als verzwarende omstandigheid verweet de officier hem ook nog rijden onder invloed. NIETS DAN GOEDS Nadat de wachtmeester uit Rctranche- ment niets dan goede hericliten over de jongeman had overgebracht, achtte de officier het ryden onder invloed niet te bewyzen. Wel vond mr. Ro singh, dat het aan de schuld van X. (te hard rijden) te wijten was. dat de passagier zwaar letsel had opgelopen. De officier eiste 1 week onvoorwaar delijk met oen ontzegging van 6 maan den; mr. Sieperda liet het bij 2 weken voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, een geldboete van f 100 en 4 maanden onzegging, met aftrek. De Middelburger R. werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 25 dagen, waarvan 21 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, alsmede 6 maanden ontzegging, met aftrek. De politierechter achtte bewezen, dat R. in Vlissingen onder invloed van drank zijn auto bestuurd had. De officier had geëist 4 weken gevangenisstraf, waar van 3 weken voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd, en 8 maanden ontzegging, met aftrek. groeien. De politierechter besloot daarop de zaak tot juni aan te hou den. •De landbouwer Ch. D. uit IJzendjjke was bij het afslaan van de provinciale weg Schoondijke-IJzendljke de Staten- dijk op, van de fiets „geschept" door een Duitse auto, Ook hier was de oor zaak: te veel gedronken, o.a. getuige de bloedproef: 2.30. Herhaaldelijk is verdachte reeds voor dergelijke delic ten veroordeeld, merkte de officier op. LEVEN VERBETERD „Ik had 2 borreltjes op en ik dacht: rijden", verklaarde de vlashandelaar Y. uit Middelburg eerlijk, nadat hij vol gens de tenlastelegging op 2 oktober na een ongeluk by Souburg in zijn auto was doorgereden. Hij was er de oor zaak van, dat een tegenligger zijn toe vlucht in de berm moest zoeken, met gevolg een schade van f 300. De officier wilde verdachte in de gelegenheid stellen te laten zien, dat hij met behulp van het Zeeuws Con sultatiebureau voor alcoholisme tot een veiliger weggebruiker wil Nadat de wachtmeester van IJzen dijke reeds eerder had verzekerd, dat D. zijn leven wil beteren, besloot de politierechter dit besluit te sti muleren door de straf te beperken tot een voorwaardelijke gevangenis straf van 2 weken niet 2 jaar proef tijd, een boete van f 75 en toezicht van het Z.C.v.A. De uitspraak conform de eis. De jeugdige stukadoor A. B. nam ln Vlissingen een bankbiljet van f 100 weg. Het kwam hem te staan op een boete van f 100 en 2 weken voorwaar delijk met 2 jaar proeftijd, conform. De aannemer A. M. uit Hoofdplaat werd wegens een mishandeling conform ver oordeeld tot f 75. terwjjl de landbouwer W. T. uit Aardenburg een boete van f 60 conform werd opgelegd na dat hij na een aanrijding was doorge reden. De timmerman J. H. W. uit Souburg had hout weggenomen van de combi- natie-Sloehaven. De officier wilde dit vergrijp gestraft zlpn met 1 week onvoorwaardelijk. Mr. Sieperda achtte 1 week voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar voldoende. De Goesenaar A. H. had iemand met een bierfles op het hoofd gesla gen, toen hij nog caféhouder in Óostkapelle was. „Een paar lieden wilden de boel even versleren", ver dedigde H. zich. Hjj werd conform tot een boete van f 50 veroordeeld. MIDDELBURG OECUMENISCHE AVOND IN ONTMOETINGSKERK Woensdagavond werd in de aula van de „Ontmoetingskerk" te Middelburg een oecumenische samenkomst gehouden. De avond werd geopend door de heer Over- duin, jeugdouderling van de hervormde gemeente van 't Zand. Vervolgens werd gemeenschappelijk de onder leiding van wika A. Jansen ingestudeerde psalm 23 gezongen. Mr. A. F. Kooyman. die van gereformeerde zijde het woord voer de, sprak naar aanleiding van „Weer standen tegenover het oecumenisch han delen" van prof. Hoekendijk. Op deze inleiding volgde een interessante discus sie. Kapelaan Van de Hemel hield de voorbede, sprak het stil gebed uit en sloot de zeer geslaagde bijeenkomst. Be sloten werd het contact voort te zetten dit jaar nog driemaal samen te ko men. De Walcherse kanariehouilersvereniging „Onze Zangers", te Middelburg hield een onderlinge wedstrijd, waarop de heer C. Bakermans, keurmeester uit Eindhoven, tot de volgende prijsverdeling kwam: Afdeling zangvogels: 4 vogels eigen kweek: 1. P. Kesteloo, 285 punten met 5 predikaatspunten per stam; 2. A. Wal raven, 219 en 6; 3. C. Lokerse, 120 en 0; 2 vogels eigen kweek: 1. J. Reinders. 168 en 7 (per stel); 2. A. Walraven, 150 en 5; 3. C. Lokerse. 120 en 0: 1 vogel eigen kweek: 1. P. Kesteloo, 87 en 4; 2. mevr. Boone, 84 en 3; C. Lokerse, 78 en 2; 4. J. Reinders, 72 en 2: 5. mevrouw Knol en J. van Cadzand, beiden 72 en 1; 1 vogel eigen kweek overjarig: 1. P. Kesteloo, 81 en 3; 2. H. Kno], 72 en 2; 3. M. Hoogesteger, 66 en 1; 1 vogel open klas: 1. H. Knol. 84 en 2; 2. J. Reinders, 78 en 2; 3. L. Dekker, 75 en 3. Tot meesterzanger werd een kanarie van de heer J. Reinders uitgeroepen; dit lid won tevens de derby. Afdeling kleurkanaries: keurmeester de heer J. Dörsch uit Amsterdam: 4 vogels eigen kweek: 1. C. H. Wirtz, 352 pun ten; 2. P. M. Baveco, 347; 2 vogels ei- kweek: 1. C- H. Wirtz. 175: 2. B. is, 168: 1 vogel eigen kweek: 1. P. Baveco. 87: 2. C. H. Wirtz. 86; 3. B. Baas, 85; 4. P. Roggeveen, 84; 1 vogel overjarig: 1. P. Roggeveen, 87; 2. C. H. Wirtz, 86; 1 vogel open klas: 1. J. Pop- Se, 87; 2. J. Wijngaarden, 84; kamp. leur: C. H. Wirtz. N.C.V.B. vergaderde Dezer dagen kwam de N.C.V.B.-afdeling Middelburg-stad bijeen onder leiding van de presidente, mevrouw Jongstra Koerselman. Het onderwerp „Rome-Re formatie" werd behandeld door ds. M. V. J. de Craene, geref. predikant te Baarland. Spreker zette duidelijk uit een de verschilpunten in leer. sacramen ten en ethiek. Ongetwijfeld is de uitge stoken hand var. de laatste pausen waardevol en moedgevend, maar even zeer moeten we bedenken, dat aan de dogma's van de voorgaande concilies tot heden niets is veranderd. De houding van een reformatorisch christen zal een liefdevol getuigenis moeten zijn, dat ge grond is op Gods Woord, aldus ds. De Craene. De volgende ledenvergadering is op 18 februari. Mej. Hoekendijk spreekt dan over: „Evangelie in en buiten donker Amsterdam". Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Middelburg zijn in het tijdvak van 8 tot en met 22 ja nuari de volgende gevonden voorwerpen gedeponeerd of als gevonden aangege ven: oranje step, inentingspenning no. 222658, kralen halsketting, smidsblaas balg, duif, crème lederen tasje met in houd, contactsleutel, portemonnees met inhoud, lederen zadeldek, kartonnen doos inh. paar bruine schoenen, hand schoenen en wanten, groene ceintuur, passer in etui, blauwe hoed. plastic etui met inhoud, inentingspenning, hereu- polshorloge met stalen band. kettinkje met voetbalmedaille en bedeltje, das bruin/groen, groene paraplu, bankbiljet, goudkleurig kettinkje, zak inh. korrels, boek „De Heilige Oorlog", rabiespen- ning 174635, pak closetpapier, trouw ring, weekendtas met groenteafval, huissleutel in groen etui. kinderbril, na gelknipper met vijltje, penhouder met pen, muntbiljet, nikkelen dameshorloge, gouden ring met steen, schaar, zwarte met grijze vulpen, paarse sjaal en zwar te alpinomuts. Collecte De vanwege de hervormde gemeente gehouden najaarscollecte voor de zen ding bracht 2499.50 op. Lezing v hervormde vrouwengroep In de door de hervormde vrouwengroep te Middelburg gehouden vergadering sprak de oud-Middelburger, de heer J. Coppoolse, over de prot. chr. inrichtin gen voor lijders aan vallende ziekte „Meer en Bosch", de z.g. Heemsteedse inrichtingen. De heer Coppoolse wees er op, dat deze eerste inrichtingen voor lijders aan epilepsie in ons land, hun ontstaan danken aan prot. chr. initiatief. Deze inrichtingen konden met de tijd meegaan en staan qua inrichting, weten schappelijk en medisch onderzoek, in de ruimste zin. genomen, vooraan. De heer Coppoolse gaf vervolgens een uitvoerige beschouwing over het moeilijke, doch heilzame werk. dat in deze inrichtingen wordt verricht. Hierbij vertoonde de heer Coppoolse kleurendia's over „Meer en Bosch". Vervolgens nam de presidente die als zodanig in verband met haar vele bezig heden ontslag had genomen mevr. Stufkens-Loodewijk op hartelijke wijze afscheid. Haar opvolgster is mevr. Nau- ta-Cohen Stuart. De scheidende presidente ontving ver schillende cadeaus. Scheepvaartberichten Gepasseerd naar Antwerpen 22-1: Betty An ne S van Rotterdam. Tjerk Hiddes van Li verpool, Sinoutskerk van Hamburg, Agnes van Londen naar Gent, Kittiwake van Glas gow, Canada van Rotterdam, Silvretta van Rotterdam, Leonidas van Ventspils, Santa Maria van Rotterdam naar Gent, Sanden- burgh van Amsterdam naar Hans weert. Tri ton van Amsterdam, Tasman van zee naar Gent. Liberiakust van Hamburg. Gepasseerd van Antwerpen 22-1: Nassau- borg naar Rotterdam, Magas naar Amster dam. Aleor naar Hamburg. Pial naar Dublin. Alblasserdtjk naar zee. Eagle naar Londen. VLISSINGEN Voor de Vlissingse medewerkersistersi van het Konlngin-Wilhelminafonds heeft men woensdag in het Wit-Gele Kruisge- bouw te Vlissingen een avond belegd. Deze stond onder leiding van de secre taris, de heer J. P. Springvcld. De spre ker voor deze avond was de heer H. van Wjjk uit Amsterdam. Aanwezig waren onder anderen de moeder-over ste en enkele verpleegsters van het St.- Josephziekenhuis te Vlissingen. De heer Van Wyk wees er in de eerste plaats op, dat het onderzoek en de bestrijding van de kanker in de loop van de jaren een grote vlucht heeft genomen. Zo is het aantal Nederlandse centra waar men zich met kankerbestrijding bezig houdt in de loop van de tijd gestegen tot dertien. Voorts wees hij op de in ternationale samenwerking, die er op dit gebied bestaat. Jaarlijks neeft men al leen reeds drie miljoen gulden nodig voor het onderhoud en de' instandhou ding van de inventaris van deze centra. De bouw van het kankerinstituut met bloedtransfusiedienst in Amsterdam zal alleen al 18 miljoen gulden vergen. Vrijwel al het hiervoor benodigde geld wordt byeen gebracht door middel var collectes. De bedrijfscollecte neemt hier van een groot deel voor haar rekening een cent per week per persoon, ver hoogd met een gelijk bedrag door de be drijfsleiding. Na deze causerie vertoonde men de film „Er is een tijd van komen, er is een tijd van gaan". De heer Van Wijk bracht hierna hulde aan de heer Springveld, de zuster van het St.-Josephziekenhuis en aan de buurtvereniging „De Posthoorn", die een groot bedrag bijeenbracht voor dc kankerbestrijding. De heer Van Wijk overhandigde aan de voorzitter van „De Posthoorn" hiervoor een beker. De medewerkster van het Koningin Wil helminafonds, mejuffrouw E. Gode schalk, ontving voor haar activiteiten een boekebon. Na de pauze vertoonde men een natuur film van Walt Disney. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Raad Nieuw- en St.-Joosland komt maandag bijeen De raad van Nieuw- en Sint-Joosland zal maandag 27 januari a.s., des mid dags 15 uur in openbare vergadering bij eenkomen. Op de agenda komen de volgende pun ten ter behandeling voor: gunning van het werk „Verbetering van de Korte- weg". B. en w. stellen voor het werk te gunnen aan G. J. Eland te Vlissingen voor de ingeschreven prijs a 20.114.54. Voorgesteld wordt het schoonmaakwerk aan het gemeentehuis voor 1964 te gun nen als volgt: jan t.m. maart 1964 aan mevrouw Goedhart-Klaassen en april december 1964 aan mevrouw Boone- Klaassen, beide a 58,per maand. Daar de wedde van de commandant der vrijwillige brandweer sinds 1948 niet meer is verhoogd, wordt voorgesteld in gaande 1 januari 1964 de wedde te ver hogen van 150,tot 250, Daar de bewoner van het postkantoor aan de Beatrixstraat geen belangstelling heeft voor de achterliggende tuingrond tegen de begraafplaats, wordt voorge steld deze 132 m2 te verkopen aan M. Kwekkeboom 2,per m2. Voorgesteld wonit de burgemeester aan te wijzen als gemeentelijke vertegen woordiger in bestuur Stichting Werk plaatsen Walcheren. In de commissie tot wering van school verzuim wordt voorgesteld de zittende leden L. Joosse Johzn., H. van Bruggen en S. Baas voor 3 jaar te herbenoemen en voor de vertrokken leden C. J. Sonke en P. A. Kodde te benoemen de heren C. Zweistra en M. P. de Jager. Voorgesteld wordt aan de vereniging voor Instrumentale muziek te Middel burg voor het seizoen 19631964 eec subsidie ad 50,te verlenen voor de te geven concerten. Daar wegens de steeds toenemende werkzaamheden aan uitbreiding van het personeel ter secretarie niet valt tg ont komen, zijn b. en w. voornemens een kracht aan te trekken in de rang van 3e ambtenaar ter secretarie op een aan- vangswedde ad 5596. Verzocht wordt hiertoe het benodigde krediet beschik baar te stellen, waartoe een ontwerp- wijziging der begroting 1964 door b. en w. wordt overgelegd. In nieuwjaarsrede burgemeester VERORDENING RIEP SPRAAKWATER OP... Waarnemend burgemeester J. F. Seydel van Domburg beeft er In zijn nieuw jaarsrede die hij gisteravond uitsprak tijdens de raadsvergadering op ge wezen, dat evenmin ais in 1963 het in wonertal in 1964 heel weinig verandering zal ondergaan, temeer wanneer men de woningtoewijzing in aanmerking neemt. De heer Seydel wees er op, dat Domburg dit jaar 2 ongesubsidieerde wonin gen mag bouwen, terwijl het eens in de vier jaar op woningwetwoningen mag rekenen. „Werd tot dusver rekening ge houden met de bouwcapaciteit, thans telt die helemaal niet meer mee en dit. leidt er gemakkelflk toe, dat deze bouwcapa citeit onbenut blyft", aldus de burge meester. „Hier past alleen een ernstig protest", voegde hij er aan toe. Ten aanzien van de herindeling van Walcheren was de heer Seydel even min optimistisch „Toch hopen we, dat regering en parlement in '64 meer activiteiten zullen ontplooien dan tot nu toe het geval was", merkte burge meester Seydel op. Terugblikkend op het afgelopen jaar re leveerde de heer Seydel o.a. de inge bruikneming van de neveltankauto voor de brandweer en de zuiveringsinstallatie, de voltooiing van de uitbreiding der straatverlichting en het besluit tot reali sering van het uitbreidingsplan Polder- tje-West. De burgemeester zei te hopen, dat b. en w. in 1964 enkele belangrijke zaken aan de raad kunnen voorleggen: hij dacht hierbij o.a. aan de bouw van een brandweorgarage, een verenigings lokaal, dat tevens geschikt is voor gym- nastiekbeoefening, en de derde fase van de riolering. De heer J. Warners (c.h.) sprak namens de raad een dankwoord tot de burgemeester. De behandeling van het voorstel van b. en w. om een bouwexploitatieverorde- ning vast te stellen vergde een heel lan ge adem van de raad. Volgens het col lege is het niet meer dan billijk dat een particulier, die in een uitbreidingsplan wil meedoen, bijdraagt in een deel van de kosten van werken, waarvan hy dan pro fiteert. B. en w. slaagden er echter niet in op te tomen tegen het principiële standpunt van twee raadsleden, de heren J. de Visser (s.g.) en P. Hoefkens (g.b.), die van oordeel waren, dat de particu liere rechten van de inwoners via deze regeling aangetast kunnen worden. Volgens de heer Hoefkens zou deze regeling de rechten van een eigenaar te veel op losse schroeven zetten. De ene eigenaar kan, zo betoogde het G.B.-raadslid bijvoorbeeld 100.000 verdienen, de ander komt er mis schien net uit en een derde zal er niets in zien. Dit meten met drie ma ten, hetgeen de heren De Visser en Hoefkens niet denkbeeldig achtten, wensten zij niet te accepteren. Nu hiervoor landelijk wettelijke voor schriften zijn, wensten zij nog niet eens een gemeentelijke regeling er Behoorlijke garantie Het beste zou zijn, zo verklaarde wet houder A. Passenier (p.v.d.a.) als de ge meente geen enkele particulier bij de plannen zou toelaten. Maar als een par ticulier wil meedoen moet dat vla be hoorlijke garanties en die zijn in de rege ling te vinden, voegde hij er aan toe. Maar zelfs met hulp van gemeentesecre taris B. Goedbloed die op verzoek van de burgemeester een toelichting gaf en daarin stelde, dat alle burgers ook via deze regeling gelijke rechten hebben konden b. cn w. dc heren De Visser en Hoefkens niet van hun standpunt af brengen. De stemming maakte een eind nan de besprekingen en de uitslag be paalde, dat het voostel van b. en w met 5 tegen 2 stemmen werd aangenomen. Vervolgens bepaalde de raad zijn stand punt over de rlchtlyn inzake de aanbe stedingen en wel ln die zin, dat thans onderhoudswerken en kleine nieuwe wer ken tot een bedrag van f 10.000 hetzij rechtstreeks, hetzij op uitnodiging van een aannemer, kunnen worden opgedra gen zonder dat 'prijsopgaaf aan meer deren hoeft te worden gevraagd. Voor de restauratie van de raadzaal voteerde de raad een krediet van rond 3000; ook ging men akkoord met de tarieven voor gebruik van het verenigingsgebouw. Vrachtauto's botsten Op de Hendrick Vroonlaan te Vlissingen botsten donderdagmiddag de vracht auto's van J. C. uit Middelburg en van J. J. G. uit Goes. Bij het passeren van de geparkeerde wagen van C. raakte G. met het rechterachterwiel van zijn auto het linkerachterwiel van C.'s auto. Beide wagens kregen enige schade. De aanrij ding gebeurde om kwart voor drie. VESTKAPELLE Raadhuisklok baarde gemeenteraad zorgen De klok van het raadhuis is in de ver gadering van de raad van de gemeente Westkapelle op woensdagavond onder werp van uitvoerige besprekingen ge weest, De elektrische verlichting van de. wijzerplaat en van de wijzers blijkt na melijk niet bestand tegen de zoute lucht die dan ook herhaaldelijk storingen ver oorzaakt. De heer -I. Mhiderhoud (Ge meentebelangen) wilde nu wel eens we ten of die verliehting nog in orde ge maakt kon worden. Met deze vraag bleek hij een tere plek geraakt te hebben, want ook de andere raadsleden bleken zich te hebben ge- ergerd. De voorzitter, burgemeester T H. de Meester, zei hierover dat de elek tricien die met het onderhoud belast is, beweert dat reparatie niet mogelijk is. Hij was trouwens van mening dat een klok niet op de (open) toren van het raadhuis thuishoort, omdat deze een ontsierend element vormt, Na enig heen en weer gepraat, waarbij bleek dat ei genlijk niemand de klok perse op het raadhuis wilde hebben, besloot de raad eens met de kerkvoogdij van de Neder lands hervormde kerk te gaan praten over plaatsing op de kerktoren. De fi nanciële consequenties ztjn voor de ge meente. w. de verkoopprijs van de woning Noorderkerkepad 29 met 15e/r te ver hogen, waardoor de huurder, de heer P. Pouwelse de woning voor 12.270,in eigendom verkrijgt. Eveneens zonder hoofdelijke stemming stelde de raad een gedeeltelijke herziening van het uitbrei dingsplan vast, waarin de gronden ten westen van de Domineeshofweg tol sportterrein worden bestemd. De heer P. K. van Rooijen (c.h.) wilde nog weten hoe het nu met de bluswater- voorziening in plan „Noord" staat. Het aanvankelijke plan tot het boren van een bron bleek door de slechte onder grond niet uitvoerbaar. Het enige alter natief is een betonnen reservoir of een overigens wel voor een tank geporteerd. Een en ander zal nog eens nader borden bekeken. COÖPERATIEVE VELUWgR EIEEVEILING. waarvan 548.449 in veiling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen ün guldens per 100 stuks). Eieren van 49-54 gram 7,50-8,01: eieren van 54-59 gram 8.058,75: eieren van 59-61 gram 8.65—9.60; eieren van 64-69 gram 9.67—10,22. VEILING 8INT-ANNALAND Middel uien 10.63—10.50. bonken 14.02. drie lingen 10.75. plcklers 10.20. stek 1.78—1.50. Hoewel de directeur van het Zeeuw* Museum te Middelburg, dr. I'. K. van I>aaien, enig ongeduld over de aanvanke lijk geringe activiteit van het museum wel begrijpelijk vindt, merkt hij daarbii op dat men la-denken moet. dat Z^land een grote achterstand heeft op dit ge bied. Bij de herdenking van het 200-ja- rig bestaan van het Zeeuvts Genootschap der Wetenschappen in 1969 zal de ver zameling op e«-n wijze, een modern mu seum waardig, gepresenteerd moeten worden, zo merkt dr. Van Daalen voorts op in de jaarverslagen over de eerste S-riode van het museum, ver het probleem van de huisvesting wordt opgemerkt, dat de rijkscommissie voor de musea bij een bezoek aan Mid delburg van oordeel was. dat de mu- seumverzamellng zeer goed in het Ab dijcomplex zou kunnen worden onderge bracht. indien er meer ruimte beschik baar wordt gesteld dan die, waarin thans de bureaus van hypotheken en kadaster zijn gevestigd Aanwinsten, die het museum o.a in 1962 ontving, zijn een belangrijke schenking van 29 familieportretten door de erven van wijlen jhr. mr. dr. W A. J. Snouck Hurgronje, een zeldzaam Chinees por tretbeeldje, dat mevrouw M. Nebbens Sterling-de Kat uit Aerdenhout schonk, alsmede bodemvondsten en andere voor werpen. die als „verzameling H. U. Bouwman" zijn opgenomen; dit betrof een schenking van mevr. A. Bouwman- Bokma uit de nalatenschap van oud burgemeester Bouwman van Grijpsker- ke. Daar met name de inrichting van de Walcherse hoerenkamer een vrij g bedrag vergde, konden op het gebied de beeldende kunst slechts enkele i kopen worden gedaan: een litho van Charley Toorop (gezin bij lamplicht in café de Valk te Westkapelle) en een portret van Jan Toorop door Lodewyk Schelfhout. AAKTENSDIJK VISMIJN CO LIJN 8 PL.-VAT. Exportgarnaien, aanvoer 5084 kg. 85 109. Schar 853 kg. Bot 401 kg. Schol 742 kg. Kabeljauw 27 kg. Wijting 7 kg. Sprot 19.892 kg. Ongesorteerde via 227 kg. EIEBVEILING I ruitlf Prijzen 9.18, eferer» van 61 -ff, gram 9.41 1 gram 10.11— EIERMARKT BARNEVEI.D Aanvoer ca 2.150.000 stuks, handel traag. Pro zen (in guldens per 100 stuks), Eieren van 55-65 gram 8,00-10.25. per kg. 1.45—1.58. alg pril* 8,90, kg-prijs 1.48 op basis Nagekomen advertenties MIDDELBURG. Uitbreidingsplan Nassauiaan. Het hoofd van het gemeentebestuur Middelburg, brengt, ter voldoening aan bepaalde in artikel 37. 3e lid der Woning wet, ter openbare kennis, dat vanaf 27 ja nuari 1964, gedurende een tijdvak van 14 dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie (kamer 15) ter inzage is nedergelegd het door de raad ln zijn vergadering van 20 ja nuari 1964 vastgestelde uitbreidingsplan in onderdelen Nassauiaan met de daarbij be horende bebouwir.gsvocrschriften. welk uit breidingsplan mede omvat een herziening van het uitbreidingsplan ln onderdelen vast gesteld bij raadsbesluit van 20 juli 1959. goedgekeurd door Gedeputeerde Staten Zeeland bij beschikking van 2 februari 2294/266, 3e afdeling. Binnen zes weken na afloop van de boven bedoelde termijn van tervisielegging kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren de raad hebben gewend, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland tegen dit plan bezwa ren indienen. Middelburg, 24 januari 1961. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, Mr. J. Drijber. MIDDELBURG. Bouiwerbod omgeving Spuistraat/ Spanjaardstraat. Het hoofd van het gemeentebestuur Middelburg brengt ter openbare kennis dat gemeentesecretarie (kamer 15) voor eer ieder ter inzage is nedergelegd het raads besluit van 20 januari 1964 met de daarbij behorende kaart, tot vaststelling van verordening, houdende verbod tot aanbouw of herbouw van gebouwen op de gronden gelegen in de omgeving van de Spuistraat de Spanjaardstraat. Middelburg, 24 Januari 1964. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. Mr. J. Drijber. MIDDELBURG. Regeling aard bebouwing omgeving Spul straat/Spanjaardstraat. Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg, brengt, ingevolge het bepaalde artikel 43, juncto artikel 37, 3e lid der Woningwet, ter openbare kennis, dat vanaf 27 januari 1964, gedurende een tijdvak van 14 dagen, voor een ieder ter gemeentesecre tarie (kamer 15) ter inzage is nedergelegd het door de raad in zijn vergadering van 20 Januari 1964 vastgestelde besluit, houdende voorschriften als bedoeld in artikel 43 der Woningwet, regelende de aard van de be- het gebruik van gronden gelegen O.- EN W.-SOUBURG VAARDIGHEIDSPROEVEN JONGENS „ZUIDWESTERS" Deze week hield de chr. gymnastiek vereniging „Zuidwesters" te Souburg vaardigheidsproeven voor jongens van 10 en 11 jaar en van 12 tot 14 jaar. De uitslag luidt: jongens 10 en 11 jaar: Herman Huson, 35 punten, Jan de Buck, 32 pnt., Jasper van de Putte, 28% P"U Gerry van Bo ven, 33 pnt., Piet Francke, 25% pnt., Guido Koudijzer, 40 pnt., Piet Zielman, 341/2 pnt., Hans Vreeke 33% pnt. ïens 1214 jaar: Ad van Sorge, pnt., Ben Hoebeke, 31 pnt., Frans de Bree, 33 pnt. Bovendien ontvingen de drie hoogst ge- klasseerden. namelijk Guido Koudijzer, Herman Huson en Piet Zielman, een extra diploma. Twee deelnemers be haalden niet het benodigde aantal pun ten. De jongens kregen allen een diploma. AAGTEKERKE Filmavond Oranjevereniging Onder auspiciën van de plaatselijke Oranjevereniging werd zaterdag in Aag- tekerke een filmavond gegoven in het ontspanningsgebouw Amicitia. Naast enkele films van het koninklijk Huis en een tekenfilm, werd nog een klucht ver toond. Voor deze avond bestond flinke belangstelling. Z OUTELANDE N.C.V.B. bijeen De afdeling Zoutelande van de Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde onder leiding van de presidente mevrouw P. de Kok- Verhage. Daar de spreekster, mevrouw Verschoor- v. d. Vlis, wegens de mist niet aanwezig kon zijn. sprak mej. A. Samuelse over het onderwerp „Lezen", waarbij zij stel de. dat een goed boek een dergelijk boek is. dat iemands avondgebed langer maakt Ze waarschuwde tegen „rioollec- tuur". Hierop volgde een levendige be spreking. De eerstvolgende vergadering is op IS februari, waarbij het eerste lus trum zal worden herdacht. in de omgeving van de Spuistraat en de Spanjaardstraat, met de daarbij behorende kaart. Binnen zes weken na afloop van boven bedoelde termijn van tervisielegging kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland tegen dit plan bezwa ren indienen. Middelburg, 24 Januari 1964. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. Mr. J. Drijber. MIDDELBURG. Uitbreidingsplan Scisslngel. Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg brengt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 37. 3e lid, der Woning wet. ter openbare kennis, dat vanaf 27 ja nuari 1964 gedurende een tijdvak van 14 dagen voor een ieder ter gemeentesecreta rie (kamer 15) ter inzage is nedergelegd het door de raad ln zijn vergadering van 20 Januari 1964 vastgestelde uitbreidingsplan in onderdelen Seissingel met de daarbij be horende bebouwingsvoorschriften. Binnen zes weken na afloop van de boven bedoelde termijn van tervisielegging kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland tegen dit plan bezwa ren indienen. Middelburg. 24 januari 1964. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, Mr. J. Drijber. Heden nam de Heere tot Zich ons trouw lid, de heer L. DE RIJKE op de leeftijd van 58 jaar. De bond van chr. groente- en fruit handelaren, afd. Walcheren. Na een geduldig ge- dragen lijden heeft de Here heden van ons op genomen in Zijn heer lijkheid, onze geliefde zwager en oom in de ouderdom van 58 jaar. Namens de familie v. d. Putte M. A. v. d. Putte O.- en W.-Souburg, 23 januari 1964, Wilhelmlnastraat 14. Heden overleed in het ziekenhuis Oostwal Goes, na een geduldig gedragen lijden, tot on ze diepe droefheid, on ze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader MARINE'S DIJL in de ouderdom van 73 jaar en 4 maanden. Waarde: W. Dijl-Schrier 2ierikzee: D. M. Dek-Dijl L. Dek Waarde: J. K. Dijl Krabbendijke: Chr. Dijl D. Dijl-Lagendijk Christnach 'Lux.): Magd. Dijl Waarde: K. Straub-Dijl J. J. Straub Christnach (Lux.): M. Dijl Wemeldinge: J. de Vlleger-Dijl C. de Vlieger Waarde: C. DIJI J. Dijl-van Noorden En kleinkinderen Waarde. 23 januari 1964, Hoofdstraat 55. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben 27 jan. Vertrek sterf huis 12.30 uur. In Jezus ontslapen, na een geduldig gedragen lijden, mijn zeer geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader, broer, zwager en oom LAURENS DE RIJKE op de leeftijd van 58 jaar. „Wees getrouw tot den dood en Ik zal U geven de kroon des levens". Openb. 2 10. P. de Rijke-v. d. Putte W. van Weert-de Rijke C. van Weert Paula. Ansje, Benny, Aukje J. de Rijke N. M. de Rijke-de Troye Vlissingen: Hoogvliet: Hoogvliet: Vlissingen: J. C. v. d. Toorn-de Rijke J. E. v. d. Toorn Fransje Vlissingen: Kees Els Rens Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatshebben op maan dag 27 jan. a.s. Vertrek Van der Manderestraai 10 des nam. om 2 uur. Zij. die geen speciale kennisgeving ontvingen, gelieven deze advertentie als zodanig te be schouwen Tot onze diepe droefheid overleed nog vrij plot seling, na een langdurige ziekte, zacht en kalm mijn innig geliefde man, onze onvergetelijke vader, behuwd- en grootvader MARINES SMIT ln de ouderdom van bijna 67 jaar. Krabbendijke: Wemeldinge: Krabbendijke: Smit-Kok M. L. Wagenaar-Smit W. Wagenaar J. A. Smit en verloofde Oostburg: A. Smit L. Smit-Bel Krabbendijke: A. Smit En kleinkinderen Krabbendijke, 23 januari 1964. Dorpsstraat 104. Geen bloemen. WEGENS STERFGEVAL zijn onze zaken Scheldestraat en Van der Manderestraat a.s maandag 27 jan. G. J. SCHERPHUIS zenuwarts Vrijdag en zaterdag AFWEZIG. Plaats ow familieberichten in de P.Z.C.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5