Onwillige Vlissinger moest maar voelen: 4 weken gevangenisstraf Verdachte mocht kiezen tussen boete van 11,- of van f. 1,- ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA N.V DE HOOP TERNEUZEN^ J, F Rouw Tentoonstelling van witlofprodukten Verslag eerste periode van het Zeeuws Museum MARKTBERICHTEN WEG OOSTBURG-ST.-MARGRIETE GAAT ƒ20.000 MÉÉR KOSTEN UITRIT OF OPENBARE WEG Liever één gulden en geen hoger beroep" de gehele dag GESLOTEN. vrijdag 24 januari 1964 Wissel Zeeuws-Vlaondereri PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT POLITIERECHTER MIDDELBURG „We zien U hier veel te vaak" Wie niet luisteren wil, moet maar voelen! Dat ondervond de Vlissing se meubelspuiter W. W., toen hij donderdagmiddag terecht moest staan voor de Middelburgse politie rechter, mr. B. S. Sieperda, be schuldigd van diefstal van een aan tal grammofoonplaten, en in samenwerking met de varensgezel Ch. de N., eveneens uit Vlissingen van het vernielen van portier- krukken van een aantal auto's. In het laatste geval biechtten de jon gelieden hun bedoelingen eerlijk op: „We wilden proberen de radio's uit de auto's te halen". De gram mofoonplaten had W. na het uit zoeken (bij de firma Van den B.) onder zijn jas verborgen, zeven stuks in totaal. „Het is altijd een eigenaardige gewoonte van me om boodschappen onder m'n jas te nemen", verklaarde verdachte, die evenals zijn maat op de be treffende avond, waarop de auto- krukken werden vernield, bleek ge dronken te hebben. „We zien u hier veel te vaak", waar schuwde de officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, de jonge W. „Steeds hebben we het geprobeerd met een voorwaardelijke straf, maar nu raakt ons geduld uitgeput", aldus de officier, die zes weken onvoorwaardelijke gevan genisstraf eiste. De politierechter legde hem er uiteindelijk vier op. De N., die over een beter verleden beschikte, werd conform een boete opgelegd van f 75. EEN WEEK CEL Er moest zich ook weer een fors aantal verdachten verantwoorden, dat zich schuldig had gemaakt aan het rijden in of op een voertuig on der invloed van sterke drank. In de meeste gevallen eiste de officier een onvoorwaardelijke gevangenis straf on in de zaak tegen de Sluise caféhouder W. G., die in een auto gereden had, ging de politierechter met de officier mee. Mr. Rosingh eiste 2 weken onvoorwaardelijke ge vangenisstraf en 8 maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid, mr. Sie perda legde I week onvoorwaardelijk plus de gevraagde ontzegging op. Tegen de opperman J. B. uit Scherpe- nisse eiste de officier 1 week onvoor waardelijk en 6 maanden ontzegging. B. zou onder invloed op zijn motor heb ben gereden, hoewel verdachte zei dat na gebruik van drie glaasjes bier niet helemaal aannemelijk te vinden. Toen hij merkte een bocht niet meer te kun nen nemen, riep hij „hup" tegen twee achteropzittende medepassagiers en sprong met motor en passagiers over een sloot Hoewel aarzelend liet mr. Sieperda het nog bij een voorwaardelijke straf: 1 week met een proeftijd van 2 jaar; voorts een boete van f 100 en 6 maanden ontzegging. De jeugdige metselaar J. V. uit Re- tranchement werd hoogst roekeloos en onvoorzichtig rijden ten laste gelegd nadat hij met grote snelheid links door een bocht was gereden en met zijn auto tegen een paal gebotst was, waarbij een mede-inzittende een dijbeenbreuk opliep. Als verzwarende omstandigheid verweet de officier hem ook nog rijden onder invloed. NIETS DAN GOEDS Nadat de wachtmeester uit Retrenche ment niets dan goede berichten over de jongeman had overgebracht, achtte de officier het rijden onder invloed niet te bewijzen. Wel vond mr. Ro singh, dat het aan de schuld van V. (te hard rijden) te wijten was, dat de passagier zwaar letsel had opgelopen. De officier eiste 1 week onvoorwaar delijk met een ontzegging van 6 maan den; mr. Sieperda liet het bij 2 weken voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, een geldboete, van f 100 en 4 maanden onzegging, mot aftrek. De Middelburger R. werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 25 dagen, waarvan 21 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, alsmede 6 maanden ontzegging, met aftrek. De politierechter achlte bewezen, dat R. in Vlissingen onder invloed van drank zijn auto bestuurd had. De officier had geëist 4 weken gevangenisstraf, waar van 3 weken voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd, en 8 maanden ontzegging, met aftrek. RIJDEN „Ik had 2 borreltjes op en ik dacht: rijden", verklaarde de vlashandelaar Y. uit Middelburg eerlijk, nadat hij vol gens de tenlastelegging op 2 oktober na een ongeluk bij Souburg in zijn auto was doorgereden. Hij was er de oor zaak van, dat een tegenligger zijn toe vlucht in de berm moest zoeken, met gevolg een schade van f 300. De officier wilde verdachte in de gelegenheid stellen te laten zien, dat hij met behulp van het Zeeuws Con sultatiebureau voor alcoholisme tot een veiliger weggebruiker wil groeien. De politierechter besloot daarop de zaak tot juni aan te hou den. De landbouwer Ch. D. uit Llzendijke was bij het afslaan van de provinciale weg Schoondijke-IJzendijke de Staten- dijk op, van de fiets „geschept" door een Duitse auto. Ook hier was de oor zaak: te veel gedronken, o.a. getuige de bloedproef: 2.30. Herhaaldelijk is verdachte reeds voor dergelijke delic ten veroordeeld, merkte de officier op. LEVEN VERBETERD Nadat de wachtmeester \*an LJzen- dijke reeds eerder had verzekerd, dat D. zijn leven wil beteren, besloot de politierechter dit besluit te sti muleren door de straf te beperken tot een voorwaardelijke gevangenis straf van 2 weken met 2 jaar proef tijd. een boete van f 75 en toezicht van het Z.C.v.A. De uitspraak was conform de eis. De jeugdige stukadoor A. B. nam in Vlissingen een bankbiljet van f 100 weg. Het kwam hem te staan op een boete van f 100 en 2 weken voorwaar delijk met 2 jaar proeftijd, conform. De aannemer A. M. uit Hoofdplaat werd wegens een mishandeling conform ver oordeeld tot f 75. terwijl de landbouwer W. T. uit Aardenburg een boete van f 60 conform werd opgelegd na dat hij na een aanrijding was doorge reden. De timmerman J. H. VV- uit Souburg had hout weggenomen van de combl- natie-Sloehaven. De officier wilde dit vergrijp gestraft zien met 1 week onvoorwaardeljjk. Mr. Sieperda achtte 1 week voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar voldoende. De Goesenaar A. H. had iemand met een bierfles op het hoofd gesla gen, toen hij nog caféhouder in Oostkapelle was. „Een paar lieden uilden de boel even versieren", ver dedigde H. zich. Hjj werd conform tot een Boete van f 50 veroordeeld. Hengstenkeuringen in Oostburg De Koninklijke vereniging het „Neder landse Trekpaard", afdeling Zeeland hield donderdagmorgen op de markt te Oostburg de jaarlijkse hengsten- en premiekèuringen voor het dekseizoen 1964. Onder het kritisch oog van een Eoot aantal belangstellenden, die zich ïgs de gehele lengte van de keurings- baan hadden opgesteld, verrichtte de jury beslaande uit de heren W. J. L. de Groof te Vlissingen, voorzitter, A. E. Bens uit Beer en do heer Cam. Roe- brocck uit Vilt-berg en Terblijt, arbiter, 's morgens haar werkzaamheden. Van de in totaal 27 paarden die werden aan gemeld, waren er 20 aangevoerd. Nu deze keuringen voor Zeeuwsch-Vlaan- deren om hel andere jaar bij toerbeurt in Axel en Oostburg worden gehouden, was er voor een aantal paarden uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen die reeds woensdag naar Oostburg waren aange voerd, voor onderdak gezorgd. Goedgekeurd werden: Fifils van Aar- denhof, eigenaars A. Termote, IJzen dijke en gebr. Hendrix te Heel; Karei van de vogeldijk, eig. Al. Serrarens, Ossenisse; Henk, eig. A. Termote te IJzendijke en gebr. Hendrix te Heel; Re- né van Tolhoek, eig. Al. Serrarens te Ossenisse: Nico van Ludovica-hoeve (in Rotterdam), eig. A. Termote. IJzendijke en gebr. Hendrix te Heel; Gaillard van Sluis, eig. A. Wemaer, Sluis, C. den Ha mer, Aardenburg en E. de Backere, St.- Kruis; Bernard, eig. Stallen De Dobbe- laere, IJzendijke; Herseur van Astrid, eig. O. Blondeel, Aardenburg; Mac, eig. M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden, Axel en J. Koster. Boschkapelle; (goedgekeurd in Rotterdam en opgenomen in keur- stamboek); Elegant van Braamhof. eig. Al. Serrarens, Ossenisse: Frits van St.- Leendert, eig. J. F. de Waal, Hulst; Marlon van Braamhof, eig. A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat; Baron van Kruispolder, eig. A. J. Oatseman te Biervliet; Karei van de Volharding, eig. J. F. de Waal, Hulst en Baron de l'Hostee, eig. A. Bonte, Koewacht. Bij de Hafllnger hengsten werd Waag hals van de fa. F. Dekker uit Axel goed gekeurd (te Slootdorp).. VANDAAG Vlisstngcn Alhambra: Doorbraak. 20 uur, 14 Jaar. Luxor. Raptus, het afschuwelij ke geheim van dr. Hichtcock. 20 uur, 18 laar. ArncmuUlcn Verenigingsgebouw „De Ar- ne": De nieuwe avonturen van Dik Trom 20 uur. Uit angst voor de schande. 20 u. Goes Grand: Alleman. 20 uur. al-: Prins van Oranje: toneelgroep Centrum met Judith" voor Z.V U. en Nutsdeparte- ment Noord-Beveland, 20 uur. Temeuzen Luxor: Jerry als de preutse professor. 20 uur. a l. Sint-Annnland Dorpshuis- Gezinsavond Landbouwbelang, 19 uur. Bergen op Zoom Luxor: De wonderbaar lijke belevenissen van de Robinsons. 20 uur, 14 Jaar. ZAAMSLAG Zeeuwsch-Vlaamse postduiven- houders komen binnenkort bijeen Zondag 2 februari aanstaande wordt in de bovenzaal van „Het wapen van Zee land' 'te Zaamslag onder voorzitter schap van de voorzitter dr. W. Colsen te Hulst, de algemene jaarlijkse vergade ring van de afdeling Zeeuwsch-Vlaan deren van de Zuid-Nederlandse Bond van Postduivenhouders gehouden. De dertien punten tellende agenda bevat onder meer de volgende punten: een ver zoek van de C.C. Zuid-Beveland om hun duiven mee te mogen verzenden met de duiven van het konvooi van de af deling Zeeuwsch-Vlaanderen. (Het hoofdbestuur van de Z.N.B. heeft reeds schriftelijke toestemming gegeven aan de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen voor wat betreft C.C. Zuid-Beveland en C.C. Walcheren). Een tweetal verzoeken van de p.v. „De Snelvliegers" te Oostburg, namelijk ver voer van de duiven per vrachtauto naar Frankrijk en het toezenden aan alle ver enigingen van een jaarverslag en finan cieel jaarverslag van respectievelijk secretaris en penningmeester van de af deling, aanvangende over het jaar 1964, en toe te zenden voor elke verenigings vergadering. Ook is er een bestuurszetel vergadering. Ook is er een bestuursvoor stel tot terugbetaling van 0,30 per mand uit afdelingskas aan de verenigin gen voor elke verzonden mand duiven naar Frankrijk in 1963, een voorstel tot goedkeuring van het concept vliegpro- gramma 1964 Frankrijk en een voorstel tot vaststelling van de lossingsuren. UITSLAG VERLOTING VOGELVERENIGING „DE VINK", BRESKENS. Ie prijs no. 89, 2e no. 420, 3e no. 1797, 4e no. 139, 5e no. 2086, 6e no. 1722, 7e no. 2006, 8e no. 2915, 9e no. 820, 10e no. 2431, lie no. 2275, 12e no. 700, 13e no. 2734, 14e no. 2283, 15e no. 893, 16e no. 608. 17e no. 918, 18e no. 268, 19e no. 1853, 20e no. 794, 21e no. 681, 22e no. 243, 23e no. 2747, 24e no. 487, 25e no. 2556, 26e no. 2021, 27e no. 2755, 28e no. 1038, 29e no. 1517, 30e prijs no. 459. Prijzen af te halen in 't Ca sino, Oranjeplein 11, Bres- kens. OOK VOOR plasje- buizen golfplaten lichtkoepels folie dakramen enz. NAAR AFD. PLASTICS Tel. 01150-2744 Makelaarskantoor Voltastraat 2, Tcrneuzen, tel. 01150-3270 Hypotheken tot 9D Financieringen Verzekeringen KOEWACHT In het kader van de streekverbeterings- activiteiten zal op 29 en 30 januari in het patronaatsgebouw te Koewacht een tentoonstelling worden gehouden van witlofprodukten, terwijl voorts voorlich ting zal worden gegeven over voeding en hygiëne. In een voedingsstand zal het samenstellen van verantwoorde menu's worden voorgelicht. Voorts zullen de ingezonden witlofpro dukten door de juryleden worden ge keurd. Op woensdag 29 januari houdt de heer C. J. van der Ven, van het rijks- landbouweonsulentschap Barendrecht een inleiding over de teelt van witlof. Veilingmeester P. van Es uit Temeuzen doet dat over de toekomstmogelijkheden voor witlof in Zeeuwsch-Vlaanderen. Op donderdag 30 januari is er voor dames een wedstrijd in het opmaken van koude witlofschotels. De tentoonstelling is op beide dagen geopend van 13.00 tot 21.00 uur. BRESKENS Jeugdhuis wordt gemoderniseerd Het bestuur van het jeugdhuis „De Uit komst" te Breskens heeft huis aa.n huis folders laten verspreiden, om de aan dacht wat meer te vestigen op de weke lijkse instuifavonden op zaterdag en zondag, en op de bejaardenmiddag. Het gebouw is nu grotendeels opgeknapt, zodat de jeugdbijeenkomsten nu weer in een passende entourage geschieden. In I de week van 27 januari tot en met 1 fe bruari zal er een collecte worden gehou den om de reparaties aan het gebouw te -oltooien. AANVOER VISMIJN BRESKENS. In de week van 12 januari tot 18 ja nuari werden te Breskens aan de vis mijn aangevoerd: 409 kg bot, 2391 kg schar, 106 kg schol, 209 kg kabeljauw, 81 kg wijting. 1404 kg schardijn, 230.120 kg onverkochte schardijn, 163.910 kg haring. 59.756 kg onver kochte haring, 4905 kg exportgarnalen, 189 kg binnenl. garnalen. Hoewel de directeur van het. Zeeuw: Museum te Middelburg, dr. P. K. vai Daalen, enig ongeduld over de aanvanke lijk geringe activiteit van het museum wel begrijpelijk vindt, merkt hij daarbij op dat men l>edenken moet, dat Zeeland een grote achterstand heeft op dit ge bied. Bü de herdenking van het 200-ja- rig bestaan van het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen in 1969 zal de ver zameling op een wijze, een modern mu seum waardig, gepresenteerd moeten worden, zo merkt- dr. Van Daalen voorts op in de jaarverslagen over de eerste periode van het museum. Over het probleem van de. huisvesting wordt opgemerkt, dat de rijkscommissie voor de musea bij een bezoek aan Mid delburg van oordeel was, dat de mu- seumverzameling zeer goed in het Ab dijcomplex zou kunnen worden onderge bracht, indien er meer ruimte beschik baar wordt gesteld dan die, waarin thans de bureaus van hypotheken en kadaster zijn gevestigd. Aanwinsten, die het museum o.a. in 1962 ontving, zijn een belangrijke schenking van 29 familieportretten door de erven van wijlen jhr. mr. dr. W. A. J. Snouck Hurgronje, een zeldzaam Chinees por tretbeeldje, dat mevrouw M. Nebbens Sterling-de Kat uit Aerdenhout schonk, alsmede bodemvondsten en andere voor werpen, die als „verzameling H. U. Bouwman" zijn opgenomen: dit betrof een schenking van mevr. A. Bouwman- Bokma uit de nalatenschap van oud burgemeester Bouwman van Grijpsker- ke. Daar met name de inrichting van de Walcherse hoerenkamer een vrij groot bedrag vergde, konden op het gebied van de beeldende kunst slechts enkele aan kopen worden gedaan: een litho van Charley Toorop (gezin bij lamplicht in café de Valk te Westkapelle) en een portret van Jan Toorop door Lodewij k Schelfhout. TERNEUZEN SCHADE DOOR SLIPPENDE AUTO'S IN TERNEUZEN Door de gladheid van de wegen ontston den in Temeuzen donderdagmorgen drie aanrijdingen met nogal wat materiële schade, maar zonder persoonlijke onge lukken. Op de Axelsestraat slipte een bestelauto, bestuurd door W. S. uit Hulst, tegen de personenauto van C. V. uit Temeuzen. Beide voertuigen kregen nogal wat scha de. Zwaar beschadigd werden de bestel auto. bestuurd door A. B. en de per sonenauto van W. D.. beiden uit Roosen daal, die op de Industrieweg door de remmen schoten en botsten In de Van Steenbergenlaan slipte de personenauto van J. H. uit Bergen op Zoom over de weg tegen een benzinepomp. Auto en pomp kregen schade. BIERVLIET Filmavond voetbalvereniging De voetbalvereniging „Biervliet" organi seert vrijdagavond 24 januari a.s. een filmavond voor de leden en donateurs in het clublokaal, café „het Oude Raedt- huys" te Biervliet. Vertoond zullen wor den een voetbal instructiefilm, een film van de spectaculaire voetbalwedstrijd Engeland-Hongarije en een reportage van de voetbalwedstrijd Frankrijk-Ne derlandse profs. OOSTBURG K.A.V. vierde het koperen jubileum De afdeling Oostburg van de katholieke vrouwenbond (K.A.V) vierde dezer da gen onder grote belangstelling in het ibouw de Katholieke Kring te Oost- trg het koperen jubileum. Onder de _.j,nwezigen bevonden zich pastoor-deken A. Dierick en kapelaan M. Adriaansen. Van het hoofdbestuur uit Breda waren er schriftelijke gelukwensen, terwijl ei bloemen en cadeaus waren van Oost- burgse middenstanders en van de koop lieden, die 's woensdags op de week markt staan. De voorzitster, mevrouw Ph. de Poorter-Verherje gaf een over zicht van de ontwikkeling der vereni ging. Deze werd opgericht In het oude patronaatsgebouw, dat echter in de loop van de jaren als verenigingslokaal kon worden verwisseld voor het nieuwe kringgebouw. Bij de oprichting waren er 53 leden, nu zijn er 83. Drie bestuursleden, die al vanaf de op richting in het bestuur zitting hadden, werden gehuldigd, te weten de dames Ph. de Poorter, voorzitster, de secretaresse M. Pjjcke-van Pamelen en mevrouw M. Faes-v. d. Velde. Zij ontvingen een boe ket. Na een gezamenlijke koffiemaaltijd was er een ontspanningsprogramma van mu ziek, zang en filmbeelden. DALING IN AANTAL KIPPENHOUDERS W.-ZEEUWSCH-VLAANDEREN Het aantal pluimveehouders in West- Zeeuwsch-Vlaanderen loopt achteruit. Dat bleek donderdagmiddag op de jaar vergadering van de afdeling West- Zeeuwsch-VIaanderen van de vereniging van pluimveehouders in Zeeland (V.P.Z.) in hotel Du Commerce te Oostburg. De voorzitter, de heer H. A. M. v. d. Vijver uit Biervliet, wees er in zijn ope ningswoord op, dat de levering aan „De Producènt" te- Gouda was stopgezet, omdat er uit het eigen district door een te grote vraag naar eieren van de con sument, te weinig eieren voor afzet elders over bleven. Na een enquête onder de leden be3loot men de leden vrij te laten in de keuze van afzetgebied. Als één en ander in de toekomst moeilijkheden oplevert, zal men weer een ander afzet- 6ebied moeten vinden, it het jaarverslag van de secretaris J. J. v. d. Slikke uit Biervliet, bleek, dat het ledenaantal van de vereniging met 20 was gedaald en nu nog 84 bedraagt. Hieruit concludeerde men, dat het aantal kippenhouders in de streek begint terug te lopen. Het bestuur werd in verband met de achteruitgang in het aantal le den, met één lid ingekrompen. Van de drie periodiek aftredende leden werden er twee herkozen, de heren H. A. M. v. d Vijver en P. L. de Rijk uit Schoon- dijke. Ook dit jaar is er weer een uit stapje. Na de gebruikelijke verloting zonder nieten vertoonde de heer F. Etzers uit Goes, hoofdassistent bij de rijkspluimvee- voorlichtingsdienst een aantal dia's, die voornamelijk betrekking hadden op de hygiëne Ln de kippenhokken. Geslaagd voor examen M.B.A. Mejuffrouw B. Risseeuw uit Oostburg slaagde dezer dagen te Middelburg voor VEILING 8I.NT-ANNALAND Middel uien 10.63—10.50. bonken 14.02. drie lingen 10.75. pickler* 10.20. stek 1.78—1.50. I Aanvoer 89 ton. COÖPERATIEVE VELUW8E EIEB VEILING. Weekaanvoer ca. 1.200 000 atuk*, waarvan waarvan 348.449 in veiling werden gebracht Handel rustig. Prijzen ün guldens per 100 stuks). Eieren van 49-34 gram 7.50—8.01. eieren van 54-59 gram 3.05—8.73: eieren van 59-64 gram 8.65—9.60; eieren van 64-09 gram 9.67—10.22. Voorlichting over teelt van aardbeien in verwarmde kassen De glastuinders uit Kapelle-Biezelinge en omgeving zijn donderdagmiddag uit voerig voorgelicht over de mogelijk heden tot het verwarmen en belichten van kasaardbeien. Hierover sprak de heer J. Blommers, hoofdassistent bij het rijkstuinbouwconsuTentsehap te Geïder- malsen. Voor deze voorlichtingsbijeen komst, die plaats had in de kantine van de veiling te Kapelle. bestond goe de belangstelling. Naast een grote groep tuinders, werd de lezing ook bij gewoond door leerlingen van de lagere tuinbouwschool. De heer Blommers. die de verschillende aspecten rond het verwarmen en be lichten van kasaardbeien uitvoerig be lichtte, wees er op. dat in het glasaard- beiencentrum Zal t bom me! allengs meer belangstelling aan de dag treedt voor de belichtingsmethoden. Men bereikt er mee. dat men met de produkten vroe ger aan de markt kan komen. Spreker stond ook stil bil de mogelijkheid kool zuurgas toe te dienen. Hij kon hierover nog weinig positiefs meedelen, omdat de onderzoekingen hierover nog in een beginstadium verkeren. Na afloop werd er van de gelegenheid tot vragen stel len druk gebruik gemaakt De leiding berustte bij de heer A. J. Berman uit Kapelle. Deze wees er in zijn openings woord op. dat er ook in deze omge ving meer belangstelling komt voor verwarmde kassenteelt. Raad verhoogde bijdrage Onordelijke toestand in woonwagenkamp Na enige discussie heeft de gemeente raad van Oostburg woensdagavond be sloten de bijdrage in de kosten van de wegverbetering Oostburg-St. Margriete (B.) te verhogen van 11.433 tot een bedrag van 14.700. Destijds werd voor verbetering van deze tertiaire weg een bedrag geraamd van 70.000, dat inmid dels is verhoogd tot f 90.000. De raad wilde wel aannemen, aat door het gedu rig uitstellen van het werk de kosten zyn gestegen. De leden hadden geen be zwaar tegen de verhoogde bijdrage op voorwaarde evenwel, dat daarmee een eind komt aan de lijdensgeschiedenis en dat spoedig een begin ban worden gemaakt met de weg zelf. „Men hoopt er per 1 april aan te beginnen", aldus burgemeester J. L. van Leeuwen. De raad besloot de geldende regeling voor het verlenen van kolentoeslag aan minder draagkrachtigen te vervangen door een nieuwe. De normen zijn nu voor een gezin: 2991,04, voor alleenstaan den 2093,52 en voor een weduwe of weduwnaar 2731,04. De toeslag zelf werd verhoogd van 5 tot 6 per week en het aantal uitkeringsweken van 13 tot 26. Het bestuur van de christelijke nationale schoolvereniging „Immanuel" kreeg van de raad in principe financiële medewerking voor het aanbrengen van een betere schoolverlichting. Evenals vo rig jaar verleende de raad een subsidie van 300 aan de vereniging voor in strumentale muziek te Middelburg als bijdrage in de kosten van een jubileum concert, dat op 20 fabruari aa. te Oost burg zal worden gegeven. Burgemeester J. L. van Leeuwen werd met algemene stemmen benoemd tot lid van het college van curatoren voor de gymnasiale afdeling van het Kon. Wil- helminalyceum. Eveneens met algemene stemmen werd mevrouw C. J. Poppe- Kouwen te Oostburg. benoemd tot leid ster in tijdelijke dienst aan de openbare kleuterschool. Eervol ontslag op verzoek en ingaande 1 mei 1964 werd verleend aan de heer J. P. Versprille, die in de gemeente Oost burg de functies van gemeentewerk man,, klokluider-klokkenist en grafdel ver uitoefende. Tijdens de rondvraag vroeg de heer P. Een uitrit of een openbare weg. Dit was het probleem waarvoor kantonrechter mr. J. Moolenburgh donderdag werd ge plaatst tijdens de zitting van het kan tongerecht Oostburg. De kwestie werd opgeworpen door de overtreding, die dc landbouwer J. P. Q. te Schoondijke op 1 september in zijn woonplaats zou heb ben begaan. Q. reed op die dag met zijn over de Koningin Julianastraat en gaf op de kruising met de toegangsweg laar het noodwoningencomplex geen oorrang aan een van rechts komende personenauto. ,Ik dacht dat het een uitrit was. Iedereen n Schoondijke is van mening, dat het een uitrit is De gemeente heeft die weg geen naam gegeven en het pad komt ook niet in de wegenlegger voor De gemeen te is ook van mening, dat het een uitrit verdedigde Q. zich Uit het proces verbaal bleek, dat ook de mening van de politie verdeeld is Daarom wilde de of ficier van justitie, mr. K. P Doedens, uitsluitsel. „De kantonrechter moet uit maken of het een openbare weg is of uitrit", aldus mr. Doedens. Om de mogelijkheid voor hoger beroep open te houden eiste hij tegen Q. een boete van 11 subs. 2 dagen. Mr. Moolenburgh kwam tot de conclusie, dat de toegangs- ■eg inderdaad een „openbare weg" is, waarbij hij overwoog, dat het pad ver hard is en dat de breedte ervan 2 80 i ter bedraagt Hij was voorts van mening, dat de situatie gemakkelijk tot misverstand aanleiding kan geven in verband waarmee hij geneigd was om Q. de min of meer symbolische boete van 1,op te leggen. Ook hij wilde ech ter de mogelijkheid van hoger beroep niet uitsluiten. „Wat wilt U een boe te van 11,waarbij U in hoger be roep kunt gaan, of een boete van 1,liet hij Q. dc keus. Q. koos vóór de ene gulden. Niet voorkomen De chauffeur P. W. V. te Breskens zou op 29 augustus met zijn bestelauto in de Oude Kerkstraat te Sluis niet voldoende afstand hebben bewaard tot een voor hem rijdend voertuig, waardoor een aan rijding was ontstaan. „De chauffeur voor mij zocht naar een plaatsje om te par keren. Hij trok op, remde af, trok weer op en zo ging het door Plotseling sloeg hij linksaf zonder richting aan te geven en remde. Ik kon toen een aanrijding niet meer voorkomen", aldus V De officier eiste een boete van f 25 subs. 5 dagen De kantonrechter vonniste conform De student J L. L F uit Utrecht stond terecht, omdat hij op 8 augustus in de bebouwde kom van Groede met een per sonenauto ongeveer 75 kilometer per uur zou hebben gereden F ontkende dit ten stelligste, waarbij hij de deugdelijkheid van de elektronische apparatuur, waar mee de rijkspolitie zijn snelheid had ge meten in twijfel trok Hij gaf echter wel toe, dat zijn snelheid hoger dan 50 kilo meter had gelegen De officier was echter van mening, dat er over de juiste wer king van de apparatuur geen twijfel mo gelijk was Hij vroeg een boete van 60 subs. 12 dagen. De kantonrechter deed er 20 af. De scholier I L. H. van H. uit Breskens was op 7 augustus te Bres kens met zijn motor tegen een tegemoet komende auto gebotst, omdat hij niet de rechterkant van de weg hield. Dit kostte hem conform de eis een boete van f 40 subs. 8 dagen. De kelner R. F. K. te Sluis stond te recht omdat hij op 23 september bij dc grenspost te St.-Anna ter Muiden komende uit de richting België tegen de afsluitboom was gereden. „Het was mistig. Ik zag de slagboom niet. Nor maal brandt er altijd een knipperlicht. Dat was echter defect en daardoor dacht ik, nog niet bij de grens te zijn. Bovendien werd ik verblind door het licht van een tegenligger, die op mijn weghelft reed", aldus K. Het proces verbaal maakte eveneens melding van een defect knipperlicht aan de Belgi sche kant ran de grens. De officier achtte K. schuldig en eiste een boete van 40 subs. 8 dagen. De uitspraak van de kantonrechter was 25 subs. 5 dagen. R. M. B. te Aardenburg zou op 21 augus tus in de bebouwde kom van Aarden burg met zijn auto een snelheid van 70 kilometer per uur hebben gereden. De officier eiste een boete van 40 subs. 8 dagen De kantonrechter deed er f 5 af. P. J. van W. te Aardenburg kreeg een boete van 10 subs. 2 dagen Hij zou op 24 oktober te Aardenburg, terwijl hij op de fiets reed geen voorang hebben verleend aan een op een voorrangsweg rijdende personenauto De officier had f 20 subs 4 dagen geëist. G. A. C. te Sluis kreeg conform de eis een boete van f 30 subs. 6 dagen. Hij was op 31 augustus met zijn brommer zonder enige noodzaak tegen een perso nenauto gereden. J. F. te IJzendijke had op 15 juni met zijn personenauto op een kruising met een voorrangsweg de doorgang niet vrij gelaten voor een andere personenauto. Dit kwam hem conform de eis op een boete van 75 subs. 15 dagen te staan. J. van Hee (p.v/J-a.) of het juist is, dat het postkantoor te Oostburg in de toe komst tot hulppostkantoor zal worden gedegradeerd. „Dat staat nog niet vast", kon burgemeester Van Leeuwen meede len. Voorts ls het volgens hem de vraag of er v/el sprake is van degradatie: „het gaat om de verleende service en als die bij een hulppostkantoor hetzelfde blijft is er geen enkele reden tot on gerustheid." De heer E. Dekker (prot. chr.) wilde we ten waarom Oostburg zolang wacht met de behandeling van de voorgestelde ge meenschappelijke regeling voor het op halen van huisvuil. „Ornaat op de door ons gestelde vragen over deze aange legenheid nog geen antwoord is ontvan gen", zei burgemeester Van Leeuwen. De heer Dekker bleek niet helemaal te vreden met dit antwoord. „Ais b. en w. er niet achter staan, komt het voorstel wellicht nooit in de raad". „Als onze vra gen niet bevredigend worden beantwoord komt er ook inderdaad geen voorstel, al dus de raadsvoorzitter. Het P.v.d.A.-raadslid C. Kamminga vroeg de aandacht voor de zijns inziens onordelijke toestand in en om het woon wagenkamp. „Inderdaad een zeer moei lijke en ingewikkelde zaak", vond bur gemeester Van Leeuwen. Volgens hem gaat het hier om een bij zonder slag mensen, dat zich moeilijk Ln een keursljjf Iaat wringen en waartegen hü ook niet gaarne een gerechtelijke vervolging wil instellen. „Ergens heb ik zelfs een zwak voor dit rondtrekkend volkje", aldus Oostburgs burgemeester. 2%7 i SINT-MAARTENSDIJK UIcn. bonken 14,33. middel 40-70. 10.60. drie lingen 30.90, pickles 10.18. «telt 1,60. Aan voer 135 tor.. VISMIJN COLMNSPI.AAT. Exportgarnalcn. aanvoer 5084 kg, 85 109. Schar 853 kg. Bot 401 kg. Schol 742 kg. Kabeljauw 27 kg. Wijting 7 Sprot 19.892 kg. Ongesorteerde via EIERVEILING S B E. Aanvoer 352 911 «luk*, handel rustig. Prijzen in guldens per 100 stuks). Eieren van 56-65 gram 3.30—9.18. eieren ran 62-67 gram 9.24—10,11, eieren van «7-73 gram 10.24—31.62. ccndeelcrcn van 64-66 gram 9.61 5.30. cendcileren van 67-68 gram 10.11— EIERMARKT UARNEVELD Aanvoer ca. 2.130 000 stuks, handel traag. Prijzen (in guldens per 100 atuks). Eieren van 55-05 gram 8.00—10.25. per kg. 1.45—1.53. alg- prV" 8,90, kg-prljs 1.48 op basis 60 gram. Nagekomen advertenties Heden nam de Heere tot Zich ons trouw lid. de heer L. DE RIJKE op de leeftijd van 58 jaar. De bond van chr. groente- en fruit handelaren, afd. Walcheren. Vlissingen. 23 januari 1964. Na een geduldig ge dragen lijden heeft de Here heden van ons op genomen in Zijn heer lijkheid, onze geliefde zwager en oom LAURENS DE RLJKE in de ouderdom van 58 jaar. Namens de familie v. d. Putte M. A. v. d. Putte O.- en W.-Souburg, 23 januari 1964, Wilhelminastraat 14. Heden overleed in het ziekenhuis Oostwal Goes, na een geduldig gedragen lijden, tot on ze diepe droefheid, on ze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader MARINES DHL in de ouderdom van 73 jaar en 4 maanden. Waarde: W. Dijl-Schrier Zierikzee: D. M. Dek-Dfjl L. Dek Waarde: J. K. Dijl Krabbendijke: Chr. Dijl D. Dijl-Lagendijk Christnach (Lux.): Magd. Dijl Waarde: K. Straub-Dijl J. J. Straub Christnach (Lux.): M. Dijl Wemeldinge: J. de Vlieger-Dijl C. de Vlieger Waarde: C. Dijl J. Dijl-vai Waarde. 23 januari 1964, Hoofdstraat 55. De teraardebestelling zal D.V, plaatshebben 27 jan. Vertrek sterf huis 12.30 uur. In Jezus ontslapen, na een geduldig gedragen lijden, mijn zeer geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader, broer, zwager en oom LAURENS DE RIJKE op de leeftijd van 58 jaar. Vlissingen: Hoogvliet: Openb. 2 10. P. de Rijke-v. d. Putte W. van Weert-de Rijke C. van Weert Paula, Ansje, Benny, Aukje J. de Rijke N. M. de Rïjke-de Troye Elsje J. C. v. d. Toom-de Rijke J. E. v. d. Toorn Fransje Kees Els Rens Geen bloemen. Zij, die geen speciale kennisgeving ontvingen, gelieven deze advertentie als zodanig te be schouwen. seling, na een langdurige ziekte, zacht en kalm mijn innig geliefde man. onze onvergetelijke vader, behuwd- en grootvader MARINES SMIT in de ouderdom van bijna 67 jaar. Krabbendijke: .1. Smit-Kok Wemeldinge: M. L. Wagenaar-Smit W. Wagenaar Krabbendijke: J. A. Smit en verloofde Oostburg: A. Smit L. Smit-Bel Krabbendijke: A. Smit En kleinkinderen Krabbendijke. 23 januari 1964, Dorpsstraat 104. Geen bloemen. WEGENS STERFGEVAL zijn onze zaken Scheldestraat en Van der Manderestraat a.s. maandag 27 jan. G. J. SCHERPHUIS zenuwarts. Vrijdag en zaterdag AFWEZIG. Plaats uw familieberichten in de P.Z.C.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15