Amsterdamse Beurs Klanken uit de ether PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer DUET Waar zijn onze schepen? VRIJDAG 24 JANUARI 1964 PR0V1N01ALE Z E E U W 8 E COURANT 11 Vandaar misschien, dat de heer De Veld uit Terneuzen zijn ar chieven zo ordelijk in de laden van zijn bureau heeft gelegd. Dat moet een vrouw natuurlijk niet gaan „schoonmaken''. An ders zou de documentatie over de veerdiensten in Zeeland hele maal in de war komen. De heer De Veld weet ontzettend veel van die dingen af. Alles zit in mappen gerangschikt. Voor elk jaar een aparte map met pape- Veerdiensten en stofnesten Stofnesten zijn het. En ik moet maar zien, dat ik de boel schoonhoud"Het zal ie dereen duidelijk zijn, dat deze woorden van een vrouw af komstig zijn. En uiteraard, wuift de man de bezitter van deze „stofnesten" deze bezwaren met een luch tig handgebaar weg: „Daar hoef je helemaal niet mee tus sen te zitten. Ik hou het zelf DE HEER DE VELD ...als een puzzel... wel schoon". Zulke dingen krijg je als een man een hobby heeft, waarbij veel papieren bewaard moeten worden. Huisvrouwen hebben de nei ging om oude papieren onmid dellijk naar de vuilnisbak te laten verhuizen, terwijl de mannen angstvallig waken dat er niets verloren gaat. rassen. En dan verder een paar albums met prentbriefkaarten van oude veerboten. Bij elke veerboot staan de technische gegevens, het bouwjaar, de werf waar het schip gebouwd werd en nog zo wat van die dingen. Het is allemaal begonnen tijdens de „winterslaap" van het veer Ter- neuzenI-Ioedekenskerke in de win termaanden van vorig jaar. De boot voer toen tussen 20 januari en 12 fe bruari niet. En aangezien de heer De Veld, assistent-agent van de Provin ciale Stoombootdiensten in Terneuzen is, had hy toen wel een heel rustige tijd. En een ieder weet hoe dat gaat. Je zit met een paar mensen, die het zelfde werk hebben, bij elkaar. Waar gaat het gesprek dan over? Natuur lijk: er werden heel wat sterke ver halen verteld over vroeger. Toen het nóg kouder was of over die kapitein, die te vroeg vertrok en daarom een Sroces kreeg. Vooral de agent, de eer De Waal, die al meer dan 45 jaar bij de P.S.D. werkt, leverde veel verhalen over vroeger jaren. En sindsdien is de heer De Veld in zijn moderne flat in Terneuzen bezig alle dingen over veerdiensten in Zeeland aan het uitpluizen. Alles in teresseert hen'.. De tarieven van het veer van Philippine naar Maurits- fort (dat was zo half de zeventiende eeuw), zowel als de prijs van de grond voor het veerplateau te Terneuzen. Dat laatste was „militaire lands- grond te Neuzen, gelegen in het bui tenbeloop van den noordoostelijken vestingwal van Bastion 1". Anno Do- mini 1901. Het werkt gewoon als een puzzel. Alles wat de heer De Veld vindt over veerdiensten bewaart hij. Stopt het in een map en haalt het weer te voor schijn als hl) iets gevonden heeft wat er mee in verband staat. Dat veer van Philippine naar Mau- ritsfort heeft een ruime plaats gekregen in het archief van de heer De Veld. Er waren namelijk twee veerlieden in Philippine en twee in Mauritsfort. Nu was bepaald, dat deze mensen wel passagiers en vracht van hun eigen aanlegplaats naar de overkant mochten brengen, maar niet terug. Dal vonden die mensen in Philippine eigenlijk maar een onvoordelige zaak en ze namen dus ook wol eens vracht en mensen mee terug. Een „overjaerlgh veereke" voor een schelling. De heer De Veld heeft nu de processen-verbaal opge diept waaruit blijkt, dat de mensen uit Mauritsfort protest aantekenden tegen deze handelwijze. Alles com pleet. Met antwoorden van de mensen uit Philippine en de boetes, die dan weer niet betaald werden, waarop weer een klacht volgde. Zo heeft hij nog veel meer kwesties uitgezocht. Met die tarieven was het vroeger ook een vreemde zaak. In 1845 kostte het overzetten van een stier over de Westerschelde 2.Ander rundvee kostte maar 1.5(DVoor al les hadden ze aparte tarieven. Het overzetten van een ezel kostte weer meer dan van een ezelin. Men reken de zelfs in magere en speenvarkens. De juiste bronnen te vinden is het moeilijkst voor de heer De Veld. Hij heeft de hulp van oude jaargan gen van plaatselijke kranten in Zeeuwsch-Vlaanderen, het archief van de P.S.D. in Terneuzen, de Pro vinciale Bibliotheek. Maar vele scha- VAS ZWIN TOT ZMPE" keltjes in de veerdienstenaffaire ont breken, zodat het nog wel enige ja ren zal duren voor alles compleet i3. Dat denkt hij zelf tenminste: „Als ik nu maar eens alles volledig heb..." Maar wat dan? Stel je voor. Wat moet de heer De Veld dan beginnen We hebben hem dan ook maar toege wenst, dat het nog een groot aantal jaren mag duren voor hij zover is. HIJ 15 EK VANDOOR NAAR PARUS, EEN OF ANDER. WEEK BLAD MAAKT EEN ARTIKEL sPVEK Z'N AUTO-MET EEN KNAP BLOND FOTO' 2616. „Mijn zorgenkind", grijnsde Herb Sinclair trots en sloeg de jon gen kletsend op de natte schouder. Deze stond echter heftig aan de hand van piloot Storm te zwengelen. „Gosh. Piloot Storm, onze eerste ruimtereiziger! Ik heb er altijd naar verlangd U eens te ontmoeten!" riep hij uit. „Kunt U niet eens een goea woordje voor me doen bij het lucht vaartministerie Ik zou zo graag eens zo'n heelalreis willen meema ken. U vertrekt spoedig weer, heb ik gelezen. Is er niet een klein hoek je aan boord voor mijn persoontje Arend nam de jongen keurend op. „Persoontje Zeg maar gerust per soon, hoor! Je bent behoorlijk uit de kluiten gewassen. Nee. jouw maat ruimtepakken hebben we vast niet op Tarmac. Trouwens, je zou ook niet eens in de antigravity stoelen van onze Pionier passen!' Don keek een beetje beteuterd, maar zijn vader lachte uitbundig. „Ja, en U moet weten dat ik voor deze knaap naar Florida verhuisd ben, omdat hij zo'n zwakke gezondheid had. Nou, hij is hier gauw en en waterskien hielpen hem er al gauw boven op. U moet eens zien, wat hij allemaal voor stunts op die latten uithaalt. Trouwens, op z'n blote voeten kan hij het ook al. Daarvoor is hij dan opgeknapt hoor. De zon, zwemmen, zeilen, roei- ook waterskikampioen van Florida. Ja, ja, 't is een echte, uit z'n krachten gegroeide stakker. Haha! Enfin, ik ben intussen een hotelletje be gonnen, dus blijven we hier maar!" VASTE STEMMING Beursplein 5 heeft donderdagmiddag bij de opening de vaste stemming van woensdag voor de hoofdfondsen verder voortgezet. Dit onder leiding van de aandelen Kon. Olie. Het publiek ging. vooral" in deze aandelen, tot aankopen over. terwijl Wc*t-Dultsland zich voor de stukken Interesseerde. Zoals bekend worden deze aandelen eind deze maand ex 20 pet. bonus verhandeld, waar door de prijs dan belangrijk lager komt te liggen. Dit bonusverschil kan dan. aldus de beurs, weer spoedig worden Ingelopen. De vaste stemming voor aandelen Kon. Olie werd mede veroorzaakt, doordat de Shell Oil (Amerikaanse tak van de Kon/Shell groep) woensdag in Wallstreet uitgesproken vast In de markt lag met een koerswinst van 2V» dollar. De recordwinst van Shell Oil ovc-r 1963 sprak op de Newyorkse beurs duidelijke taal. Alle oliewaarden waren ln Wallstreet zeer vast. Ook Kon. Olie was er goed ge vraagd waardoor dit fonds een dollar hoger sloot. Hel Damrak opende gistermiddag voor Kon. Olie op 1 189,10. tegen woensdag als sloiprijs 136,70. Unilever deed 113.20 146.90). Philips stelde bepaald teleur op tot 607. Gedurende de verdere beuraduur kreeg het aanbod, als gevolg van winstne mingen. de overhand waardoor Kon. Olie Inzakte tot 188,40. Van Amerika kwam aan bod los ln de Phllipshoek hetgeen moeilijk bleek te verwerken. De pnjs voor dit aan deel daalde niet onbelangrijk en wel tot 156.10 Hiermede kwam Philips ruim een gulden beneden het slot van woensdag te liggen- Donderdagmorgen werd als hoogste prijs voor dit fonds nog 157,90 betaald. Uni levers moesten een gedeelte van de behaalde koerswinst afstaan op 1 147.70. Van Hoog ovens ging twee punten af op 605. terwijl A.K.l'. zich vrfj goed op het openingsniveau kon handhaver.. De handel werd over de gohcle linie een stuk kalmer. De hoofdfond sen sloten op vrijwel het laagste niveau van de dog. De stemming voor de scheepvaartaandelen was licht verdeeld waarbij aandelen Hol- land-Amerika Lijn gevraagd In de markt la gen Van de leidende cultures was Amster dam Rubber wederom hoger, evenals H-V.A. Certificaten Dell zetten een gulden lager ln op 1 133.—. welk verlies later op de middag weer geheel werd ingelopen. De staatsofnd- senmarkt was goed prijshoudend. In de lokale afdelingen gaf N'gombezi een krachtig koersherstel te zien bij een advies- koers op 325 (310). Dit op de verbeterde po- Amsterdamse wisselmarkt CONTANTB PRIJZEN' Londen 10CB»',—10 CO'/,: New York 3.60N—3.60Ü; Montreal 3.3341— 3J4A: Parijs 73.55—7360; Brussel 7-23S—7.24: Frankfort 90.72'i— 90.77Stockholm 69.49V'j69.54'.i; ZUrich 83 51—8356: Milaan 57.91'i S7-96)i: Kopenhagen 52l9Vi: Oslo 5032>i-5037'4: We nen 13.95!',—Lissabon 1257»'.—1259 liüeke toestand Sn Tanganyika. Ngombezi was ln de twee voorgaande beursdagen in totaal 40 punten Ingezakt. De maatschappij heeft, zo deelt de directie mede. geen na deel ondervonden van de politieke gebcurte- nlssen in Tanganyika. De toestand Is er thans weer normaal. Dc aandelen van de onroeren de goederen maatschappijen werden Iets ho ger geadviseerd. A.N.P.—C.B.S. BEURSINDICE8 Int. cone. Industrie Handel enz. Algemeen 351.3 156.3 242.4 167.9 158.1 241.9 1635 410.4 Verklaring: gedaan Staatslen. Ned. '59 W 9711 Ned- '60 4'i 97tf Ned '47 3(4 86'/, Ned '51 314 93 H Ned '48 3=i 82". Ned '50 3Ü Ned '55 3'/. 8714 Ned 37 3 86V. Gr. boek '46 87n Doll '47 89?3 Inv eert. 3 97 Ned- '62-64 99>J Ned. Ind. '37 08',i W.B. Len. '57 104 Amsi. rubb H.V.A. A.K.U. Deli M. Hoogov. Philips Unilever Kon. Olie 157.10* 155 80* 146.90 147.70 186.70 188.20* Sch. luebtv H.A.L. 115V. K.L.M. 57.50 K.N SM- 156 Kon. Paketv. St. Mij. Ned. Niev Goud v. Ommeren Rott. LI Schv. Unie Alb Hetjn Am droogd. Berg Jurg. Berk. Pat, Blaauwh. Bijenk. Calvé Centr Suik, Fokker v Gelder Gist sp. v d Heem Heineken Internat K.N Papier K Zout Muller Ned Dok Ned kab. Netam N ij verdal Rott. Dr. Dok Schelde N.B. Schokbet. Scholten F Stokvis Vergd Blik Vergd Mach. V red est Wilton Zwanenb- Interunle Robeco Valeurop A'd. Bank N.H Mij. R'd Bank Tw Bank 246t'j 249 265 261'A 939'4 937 Amerik. aand Am Enka Am mot- Am Tel. Anaconda Beth. St. at. Serv. ex dividend; c ex claim. Curt. Wr. Du Pont 25 Gen Electr. Gen Mot. Int Nick. 7 Kennecott Nat Can- 1 Rep Steel 4 Shell Oil Stud Pack 6 Tide Water U.S Steel PREMIEL. Alkmaar A'dam '51 8 A'dam '56 1 8 A'dam '56 II t A'dam '56 III 9 Breda '54 Dordr '56 Eindh '54 S Ensch "54 8 D Haag "52 I 9 D Haag '52 H 9 R'dam '52 I 9 R'dam '52 D 9 R'dam '57 7. Utrecht '52 Z.-Holl '57 9 Z.-Holl '59 9! VRIJDAG 24 JANUARI. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc.'s. 12.00 Oud worden - jong blijven: muzi kale herinneringen. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Koorzang: volksliedjes. 12,53 Grammofoon muziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Promenadeorkest en soliste: Klas sieke en moderne muziek. 13.55 Lichte koorzang, (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.25 Lichte muziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 De muziek der volkeren, muzikale lezing met grammofoonplaten. 16.15 Duizendschoon, praatje over planten. "".30 Pianorecital: moderne muziek. .00 Voordracht van gedichten. 17.20 Moderne grammofoonmuziek. 17.40 Ac cordeonorkest. 18.00 Christelijke mu ziekvereniging. 18.20 Halte, een pro gramma om even bij stil te staan. 18.50 Regeringsuitzending: De politie nu. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Van horen zeggen en zingen. 19.15 Klassieke grammofoonmuziek. 19.30 Radiokrant. 19.50 Oude muziek (gr.). 20.00 Geeste lijke liederen. 20.30 Prisma: Hootenan- ny! - showprogramma. 21.30 Klassieke grammofoonmuziek. 22.00 Commentaar en discussie. 22.10 Klassieke pianomu ziek (gr.). 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld, internationale oriëntatie in kerk, zending en oekumene. 23.00 Kerk en muziek: Het gezongen Bijbelwoord. 23.10 Amsterdams kamerorkest: klas sieke en moderne muziek. 23.45 Lichte grammofoonmuziek. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II. 298 in. 1007 kc/s. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Tentoonstel lingsagenda. 12.38 Licht Instrumentaal septet. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Lichte orkestmuziek. 14.00 Fluit en pia no: klassieke en moderne muziek. 14.20 Bij de tijd en bij de thee: gevarieerd pro gramma. VPRO: 16.00 Verjaardagska lender van de lich(er)e muziek. 16.30 Inzicht uit Uitzicht, een halfuur voor wie tijd heeft om te luisteren. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Ronduit, blikopener voor opgroeiende mensen. 18.00 Nieuws. 18.15 Even puzzelen Feuilleton door Arnold Bennett 12 Geestelijke. „Wei mogciyk lk kan U zeggen, juffrouw Cokeson, dat ik twee hertoginnen heb zien staan in 'n zijvleu gel van de kerk en dat ze blij waren, daar een plaatsje gevonden te hebben". Vrouw: „Maar ik zal U niet de eer aan doen, ergens achter aan te gaan staan, reken daar niet op. Heb ik U onlangs geen loge bezorgd 9 Geestelijke: „Die nam Ik uit plichtsge voel aan; ik moet overal heengaan". Man: „Ga met mij mee, ik heb twee kaarten voor de „Record" Vrouw: „O, dus de pers heeft wel kaar ten gekregen?" Geestelijke: „De pers is wat anders. Kelner, breng mij een fles Heldsieck". Kelner- .Een halve fles. meneer? Ze ker" Vrouw: i-ieitlsieck. daar noud ik van. Wy doen een kuur". Geestelijke: „Ik houd niet van Heid- sieck, maar lk doe ook een kuur, op voor schrift van mijn dokter. Elke avond voor 't slapen. Het schijnt dat mijn gestel dat nodig heeft Maria Lady Rowndell staat er op mij daarvoor honderd pond per jaar te geven. Dat is haar kiese manier om voor een zeer goede zaak iets te doen. IJs, kelnei Ik heb haar juist be zocht vanavond. Zij is hier gedurende de season. Ze is zeer ontdaan over de dood van Priam Faril, de arme! Ze is zo artistiek, weet U! Wijlen lord Rown dell bezat de mooiste collectie Farll's in heel Engeland" Man. „Hebt U Priam Farh wel eens ontmoet, vader Lukas!"' Geestelijke: „Nooit. Ik hoor, dat hij zeer excentriek was: ik haat excentrici teit. Ik heb hem eens geschreven, om te vragen ot liy de Heilige Familie wou schilderen voor mijn kerk". Man: „En wat antwoordde hij?' Geestelijke: „Hij antwoordde helemaal niet. Als ik bedenk dat hij geen lid van de Koninklijke Academie was. vind ik dat ongepast. Toch dringt lady Rown dell er op aan, dat hij in Westminster Abbey begraven zal worden". Vrouw: „In Westminster Abbey! Lieve hemel, ik had geen flauw ideo" dat hij zo'n grootheid was!" Geestelijke: „Ik heb hot grootste ver trouwen in de, smaak van Maria Lady Rowndell en misgun hem dat niet. Ik kan misschien van dienst zijn. Mijn oom de Deken Man: „Pardon, ik dacht, dat sinds uw uittreden uit. de Kerk Geestelijke: „Sinds ik lid werd van de Kerk. bedoelt U. Er is er maar ëë:i". Man: „De Engelse kerk bedoel ik" Geestelijke: „O!" Man: „Ik dacht, dat sinds uw uittreden uit de Engelse kerk, er een breuk was gekomen tussen U en uw oom". Geestelijke: „Alleen op godsdienstig gebied. Bovendien is mijn zuster het lie- vellngsnichtje van de Deken. En ik ben haar lievelingsbroer. Mijn zuster stelt veel belang in kunst Zij heeft nog on langs een buitengewoon smaakvolle theemuts voor mij geschilderd Natuur lijk regelt de Deken dergelijke kwesties van begrafenissen op rpgeringskosten. Zodat Toen begon het onzicntixire orkest „God save the King" te spelen. Vrouw: „O, wat vervelend! De lichten gingen plotseling uit Kelner: „Heren, bedaard alstublieft Geestelijke: „U begrijpt meneer Dock- scy, dat ik alleen die familieaangelegen heden besprak, om mijn bewering te sta ven, dat ik wel 't een en ander vermag. En mocht U morgen misschien een af schrift willen hebben van mijn preek voor de Record, dan kunt U er een krij gen aan de consistoriekamer". Kelner: „Bedaard, heren!" Man: „Dank U zeer. Wat de begrafenis in Westminster Abbey aangaat geloof ik, dat de Record het denkbeeld steunen zal. Ik geloof 't. zeg ik". Geestelijke: „Maria Lady Rowndell zal U dankbaar zijn". Vijfzesde van de overige lichten ver dwenen en 'L gehele gezelschap deed dat eveneens. In de foyer hoorde men 't geruis van avondmantels en zijden toilet ten. Van het strand kwam het bericht dat het weer regenachtig was geworden, en al de bezoekers van 't Grand Babyion Hotel spraken over 't Britse klimaat, als of 't Britse klimaat de nieuwste weten schappelijke ontdekking was. Toen de deuren open en dicht zwaaiden, ver mengden zich de schorre kreten van de autohoorn met 't schelle gefluit van vrachtrijders en 't zachte stemmenge gons daarbinnen En zie! als by toverslag was de foyer verlaten, behalve door de bewoners van 't hotel, die hun identiteit bewyzen konden. Diep getroffen door hetgeen nij gehoord had, g'lng Priam Farll in de lift naar boven en begaf zich ter ruste. Hij be greep. dat hij behoord had tot de heer sende klassen van t koninkrijk. ..Dank je. Is 't al te laat. om een brief te laten wegbrengen?" „O neen. meneer". i„Te laat, in het Grand P.nbylon Hotel!" zei de veront waardigde toon van de bediende). „Roep dan iemand om deze brief dade lijk weg te brengen". „Met een rijtuig, meneer?" „Ja, ik weet niet of er antwoord op is. Dat moet de brenger maar afwachten. Verder moet hij naar de garderobe gaan van het South Kensington Station en daar mijn bagage halen. Hier is mijn re?u". „Dank U. meneer". „Kan ik er op aan dat er dadelijk iemand gaat?" „Stellig, meneer", zei de knecht. „Dank je". I De knecht verwyderde zich en de den: 1 werd gesloten door een ingewijde in dc kunst van deuren sluiten, een man, die er zijn leven aan gewijd had, het bedie nen, tot ln de kleinste onderdelen, tot volmaaktheid te brengen. ROEM Hij lag op de sofa. aan 't voeteneinde van het bed; alle lichten waren uit, be halve een lamp met een rode kap, vlak boven zijn hoofd. De avondbladen wit te, groene, roze. gele en paarse deel den zyn sponde. Hij hield zich onledig met het lezen van de doodsberichten, hij vloog ze door op een achteloze, gering schattende wijze, alleen om te zien, wat de journalisten over hem geschreven hadden. Hij kende de waarde van doods berichten, had er dikwyis om geglim lacht. Hy kende ook de domheiu, waarmee over kunstzaken geoordeeld wordt, waar over hy zelfs niet glimlachen kon, daar die hem niets dan verveling bezorgde. Voorts herinnerde hij zich, dat hij niet de eerste was. die zy'n eigen doodsbe richt las: dat was anderen ook overko men en 't viel hem in dat hij gehoord had, dat door een vergissing, iets derge lijks de grote Die en Die overkomen was, waarop hy, in zijn hoedanigheid van wijsgeer, dadelyk doorvoeld had in wel ke gemoedsstemming de grote Die en Die zijn eigen doodsbericht moest gele zen hebben. Diezelfde gemoedsstemming liet hij nu ook over zich komen. Hij dacht aan Marcus Aurelius' ge schrift over de nietswaardigheid van de roem: hij herinnerde zich zijn licht-spot tende minachting voor de pers: hij be dacht met wy'ze nederigheid, dat in de kunst niets waarde heeft dat 't kunst werk zelf. Toen begon hij de kranten verder door te bladeren. De eerste regels, die hij las deden hem opspringen. Dc lichamelijke uitwerking ei-van was werkeiyk buiten gewoon. Zijn temperatuur steeg, zyn hart klopte hoorbaar. Zyn polsen hamer den. En hij voelde een tinteling tot in zijn tenen. Hy besefte vaag. dat hij een groot schilder zijn moest. Natuurlijk had hij hoge prijzen gemaakt. En hij had ver moed. dat hij het voorwerp geweest was van algemene nieuwsgierigheid Maar hij had zich nooit vergeleken met Titanische figuren op deze planeet Het had hem al- tyd toegeschenen, dat zijn roem anders was dan andere'a.ns roem - iets min ders iets onwezenlijks fantastisch. (Wordt vervolgd) Lichte muziek. 18.30 Sportspïegel. 18.40 Jazz-rondo. 19.00 Kiosk: bespreking van artikelen uit zojuist verschenen week bladen. 19.10 Ter discussie, progran voor jonge volwassenen. 19.30 Fragrr ten uit de musical The sound of m (gr.). 19.50 Daarompraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Gemeente onderweg, le zing. 20.20 Pianoduo: moderne muziek, 20.50 Bèta: nieuws uit de wereld van de natuurwetenschappen. VARA: 21.00 Me- tropole-orkest. solisten en koor. 21.30 Alle elf!, een radiocompetitie. 22.15 Licht instrumentaal trio. 22.30 Nieuws 22.40 Marimba, actuele kroniek- 2310 Licht grammofoonmuziek. 23.45 Socia listisch nieuws in Esperanto. 23.55 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. AVRO: 19.30 Magazine voor de rijpere jeugd. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. AVRO: 20.20 Televizier. 20.45 De illusionist, T.V.-spel. 21.50 Voor de vuist weg. NTS: 22.4522.50 Journaal. VLAAMS-BELGISCHE 14.05—15.15 Schooltelevisie. 19.00 Fran se les. 19 20 Voor de jongeren. 19.50 De Weerman. 19.55 Sport. 20.00 Nieuws. 20.20 Reisroutes: Portugal. 21.00 De mode in het Europa van de Zes, film. 21.50 Nieuws. 22.0022.50 Alceste, ope ra. ZATERDAG 25 JANUARI. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Week van gebed voor de eenheid der christenen. 7.20 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Ge wijde muziek (gr.). 7.55 Overweging. 8.Ü0 Nieuws. 8.15 Voor de jeugd. 8.20 Djinn, gevarieerd programma. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (7.30 Van de voorcagina. praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8J.8 Lichte gram mofoonmuziek. 8.30 Wegwijs, tips voor trips en vakanties. 8.40 Lichte grammo foonmuziek. 9.00 Loon naar werken, politiek praatje. 9.10 Voor-r(ot)onde: licht programma. VPRO: 9.40 Niemand ontziende?, lezing. 9.55 Bijgeloof in de 20e eeuw, lezing. VARA: 10.00 Buiten lands weekoverzicht. 10.15 Rotonde: ge varieerd programma. „ONBERISPELIJK"... gronden pla- ïet Alabastine berispelijk" is het eindresultaat! Horizontaal: 1. zwemvogel, 5. onbewo gen, 9. inwoner van Ierland, 10. kern, 12. familielid, 13. studenten roeivereni ging, 14. vlot, 16. rivier in Fr., 17. soort handschoen, 20. nauw, 21. bijwoord, 22. tehuis voor dieren, 24. betaalmiddel, 26. heer, 27. jongensnaam, 29. wijsje, 31. doodmoe, 32. knoeier, 34 deftige stand, 36. hogepriester in Silo, 37. Verenigde Staten van Amerika, 39. sprookjesfiguur, 40. bijenhouder. 41 vak v wetenschap. Verticaal: 1. dierengeluid. 2 onderschei ding, 3. hier of daar, 4. winterpeil, nauwgezet, 6. hoofdstad in Sur., 7. père, 8. roes, 11. zelf (latijn), 15. muziek instrument, 18. bloeiwijze, 19. wonderlij ke personen, 21 plaats in Gelderland, 23. damesdrank, 25. lui, 26. slagboom, 28. planeet. 30. stad in Z.-Holland. 31. rijtuigje, 33 boom. 35. meisjesnaam, 38. aankomend. De oplossing van de vorige puzzel luidt: spaar plezierig met NYLONS Newyorkse beurs De Newyorkse effectenbeurs heeft gis teren een nieuw hoogtepunt voor alle tijden geboekt voor de zevende maal in het nog prille jaar. De handel was ma tig actief. Chrysler schoot naar voren, nadat deze onderneming had bekendge maakt dat de automobieiverkopen per medio januari 27 procent vóór lagen op die van een jaar geleden. Deze medede ling veroorzaakte ter beurze zulk een grote activiteit, dat de handel enkele mi nuten moest worden opgeschort. Youngs- town behield een goede voorsprong in een vaste staalgroep. Du Point ging in de groep der chemicaliën met bescheiden winst vooraan. In de oliegroep kon be scheiden avans worden genoteerd voor Pennzoil, Ashland Oil en Texaco. So- cony Mobils zag geen snelle reactie op het nieuws van recordverdiensten in Er werden 5.380.000 shares omgezet. In totaal werden 1343 fondsen verhandeld, waarvan 586 hoger en 470 lager. De om zet van de American Exchange was 1.590.000 shares. De handel in obligaties kwam neer op 13.890.000 dollar. Voor A.K.U. was de slotnotering 76, voor Philips Elec 64%, voor Royal Dutch/ Shell 51% en voor Unilever 19%. Dividenden GELDERLAND-TIELENS PAPIER. Gelderland-Tielens Papierfabrieken N.V. stelt een interimdividend voor van twaalf procent. Vóór de fusie keerde „Gelderland" over 1963 27 procent divi dend uit zonder een voorafgaand inte rimdividend. Het dividend van Tieiens bedroeg toen veertien procent, waarvan zes procent interim. HOOG EN LAAG WATER 25 januari nap -f nap nap nap uur meter uur meter uur meter uur meter Viissingen 10.39 1.60 23.15 1.64 4.32 1.59 17.18 1.74 Terneuzen 11.10 1.78 23.45 1.83 4.59 1.77 17.46 1.92 Itansweert 11.41 1.89 5.28 1.89 18.16 2.04 Zicrlkzee 11.38 1.23 5.10 1.29 17.43 1.47 Wemeldinge 12.04 1.44 5.28 1.51 18.05 1.71

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11