Geen ophef over vlotte kredietmogelijkheden Amsterdamse Beurs Klanken uit de ether Ontwikkeling van de koopvaardijvloot PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer uw handen lopen nu gevaar HENKES JONGE Waar zijn onze schepen? DONDERDAG 23 JANUARI 1904 PROVINCIALE ZEEUWSE O O U R A N T NEDERLANDSCHE BANK WAAKZAAM Psychologische ingreep (Van onze economische medewerker), De directie van onze circulatiebank blijft de economische ontwikke ling met argusogen volgen. Dat bleek ook deze week weer duide lijk. Zij vónd het nog niet nodig dat bet kasreservepercentage weer in ere werd hersteld maar zij achtte het wel nodig de banken en finan cieringsmaatschappijen te vragen geen reclame meer voor persoon lijke leningen te maken. De persoonlijke lening dateert van eer jaar ol' vijf geleden. Zy werd in 1958 door de handelsbanken geïntroduceerd. Enerzijds om haar klantenkring te kun nen uitbreiden en andèrzyds omdat zy op de aldus uitgezette gelden een aan trekkelijke rente kunnen maken. Die rente komt namelijk in feite op ruwweg 10 pet. uit. Er kon voorheen ook ai bij andere in stellingen geld geleend worden: bij de ge meentelijke volkskredietbanken en by de particuliere geldschietbanken. Ge meentelijk liggen hier echter de opgeno men bedragen lager. Het totaal van de persoonlijke leningen bij de handelsbanken steeg van 15,5 miljoen in 1959 tot 35,8 miljoen in 1961. Op grond van de geslegen indexcijfers kon dit bedrag voor 1962 op bijna 50 miljoen gulden worden geschat, terwijl het voor 1963 circa 65 tot 70 miljoen Newyorkse beurs De Newyorkse effectenbeurs had giste ren de wind weer eens in de rug, on danks een late verkoopsgolf, waarin vele fondsen hun hoogste dagwaarden moes ten loslaten. De handel was tamelijk ac tief. De markt had een half uur na de opening het slotrecord van 776.55 met 2.41 gepasseerd en bleef stijgen tot men tegen het slot begon af te glijden De staalfondsen waren gemengd. Chrysler gaf in een flauwe motorgroep de pas In de groep der chemicaliën boekten Uni on Carbide en Eastman Kodak een goed avans. Er wei-den gisteren 5.430.000 aandelen omgezet. In totaal werden 1331 fondsen verhandeld, waarvan 635 hoger en 428 lager. De omzet van de American Ex change was 1.620.000 shares. De handel in obligaties kwam neer op 14.560.000 dollar. Er was geen notering voor A.K.U. Philips Elc. Shell op 52 Is zo. De gemeentelijke volkskredietbanken bijvoorbeeld, gaven in 1962 ruwweg 70 miljoen gulden aan kredieten terwijl 615 detailhandelsbedrijven die op afbetaling verkochten, in 1962 voor 135 miljoen gul den konden omzetten. Het totale consu mentenkrediet (leningen plus verkopen op afbetaling) werd in dat jaar op 500 miljoen getaxeerd. De totale omvang van de persoonlijke leningen is dan ook niet ontstellend. De ingreep van de Nederlandsche Bank ligt o.i. dan ook op psychologisch terrein. Zij acht het in deze tijd niet raadzaam dat veel reclame wordt gemaakt voor deze kredietmogelijkheïd. TWENTSCHE FINANCIERING MAATSCHAPPIJ OPGERICHT De Twentsche Bank deelt mede dat zy de Twentsche Financiering Maatschap pij NV. heeft opgericht. De werkzaam heden van deze maatschappij zullen In hoofdzaak financierlngstransacties en bijzondere leningsvormen op middellan ge en lange termijn omvatten. Financieringstransacties op lange ter mijn. die zich er minder toe lenen door de Twentsche Bank op eigen naam te worden verricht, bracht zij tot nu toe onder bij de Industriële Disconto Maat schappij. Daar de Twentsche Bank na genoeg het gehele aandelenkapitaal be zat van de Industriële Disconto Maat schappij. bestond niet de behoefte aan een aparte maatschappij voor lang kre diet. zoals bij verschillende anderé ban ken in Nederland is geschied. De on langs gepubliceerde deelneming van United Dominions Trust Limited in de Industriële Disconto Maatschappij heeft hierin echter verandering gebracht en is aanleiding tot de oprichting van de Twentsche Financierings Maatschappij. De nieuwe maatschappij is te Amster dam gevestigd en de directie zal door de Twentsche Bank worden gevoerd. Dividenden De Arnhemsche Scheepsbouw Maat schappij N.V. stelt over het per 31 juli geëindigde boekjaar 1962/1963 een divi dend voor van tien procent (vorig jaar werd het dividend aanvankelijk gepas seerd. doch op aandrang van aandeel houders in de jaarvergadering werd toch nog vijf procent uitgekeerd). De exploitatierekening laat een verhoging zien tot 679.118 (v. j. 581.613). Er resteert een winst vóór verdeling van 624.074 50.000). Vooruitzichten: de orderportefeuille is vrij omvangrijk. Verschillende in op dracht zijnde objecten zullen eerst in 1965 tot aflevering komen. Het streven is er ook thans op gericht een belang rijk gedeelte van de pi-oduktiecapaciteit te bestemmen voor de uitvoering van reparatio-opdrachten. De directie heeft het vaste vertrouwen, dat ook in de toe komst het bedrijf zijn plaats in de Ne derlandse industrie zal weten te hand haven. Op 1 januari 1964 voeren J483 zeesche pen in totaal onder Nederlandse vlag Hoezeer het aantal passagiersschepen onder Nederlandse vlag de laatste jaren is verminderd, blijkt uit een opgave van het Centraal Bureau voor de Statistiek inzake de samenstelling van onze koop vaardijvloot per 1 januari 1964. Terwijl er in 1955 nog 118 passagiers schepen (schepen met hutaccommodatie voor minstens 13 passagiers) onder Ne derlandse vlag voeren, diep dit aantal in 1959 terug beneden de 100. In 1963 be liep dit aantal 57 en per 1 januari 1964 waren er nog slechts 50 passagierssche pen onder Nederlandse vlag over. Deze 50 schepen hadden een inhoud van 530.378 brt. Het aantal vrachtschepen van 500 brt. en groter is 405. Een jaar geleden was het nog 426. dus in het af gelopen jaar is een daling ingetreden. De inhoud van de 405 vrachtschepen was 2.362.518 brt. Op 1 januari 1964 voeren onder Nederlandse vlag 907 vrachtschepen kleiner dan 500 brt. (coasters). Een jaar geleden was hun aantal 921, dus in 1963 is een verminde ring opgetreden. De inhoud van de 907 schepen is 357.222 brt. Het aantal tank schepen bleef in 1963 stationair, name lijk 121. Het hoogste aantal werd be reikt in 1958 met 148 tankschepen. De inhoud van de 121 voornoemd is 1.698.844 brt. en deze inhoud is groter dan die van de 148 tankers voornoemd t.w1.150.076 brt. Hieruit blijkt dat tankers met grotere tonnenmaat in de vaart werden gebracht. Oprichtingen in de t.v.-sector Opgericht is, blijkens het bijvoegsel van de staatscourant, Intertel Holland N.V. te Amsterdam, en wel door de heer J. G. C. Gieben, directeur van Intertel N.V. in Den Haag, met volmacht van de he ren mr. E. S. Hazelhoff Roelfzema te Wassenaar en P. J. van Waveren. direc teur ener N.V. in München, beiden ge delegeerden van Intertel N.V. De ven nootschap heeft ten doel het vervaar digen. ensceneren, registreren en ver krijgen, verkopen, uitwisselen en ver spreiden van programma's, stukken, scenario's enz. om te worden gebruikt bij radio- en televisieuitzendingen enz. Voorts is opgericht N.V. Studio Exploi tatie Maatschappij te Hilvarenbeek met het doel het verhuren van studioruimten en/of terreinen voor filmopnamen, het opnemen van televisiefilms, directe te levisieuitzendingen, geluidsopnamen en reclamefotografie. Oprichters zijn de heer G. J. Veldman in Tilburg en de heer O. Verschoof in Hilvarenbeek. HANDELSMISSIE NAAR CHINESE VOLKSREPUBLIEK Dit voorjaar zal een Nederlandse han delsmissie een bezoek brengen aan de Chinese volksrepubliek, zo heeft de cen trale kamer van handelsbevordering be sloten. De missie zal onder leiding staan van de voorzitter van de kamer, de heer S. J. van den Bergn. „Public relations een tere plant" De heer S. J. van den Bergh heeft voor het contactcentrum op voorlJchtlngsge- bied in Pulchri Studio in Den Haag ge- een tere plant. Dat blijkt wel uit ae schadiging van de hoge reputatie, welke de K.L.M. de laatste jaren heeft opge lopen. Het is ons land moeilijk een slechte re putatie te verbeteren, ook al verkondigt hangen samen met het beeld dat men zich daar van ons land heeft gevormd. Wij moeten duidelijk maken dat wij goe de artikelen kunnen leveren zonder dat wij het oude beeld van ons land vernie len. De overheid moet hierin met het bedrijfsleven samenwerken door bij de ambassades goede attachés te plaatsen en voorts moeten de kamers van koop handel met het buitenland veel doen aan de zogenaamde „Holland promo tion". Over de hulp aan ontwikkelings landen zeide de heer Van den Bergh dat Nederland directe hulp moet geven aan uitgekozen landen, omdat onze identiteit dan behouden blijft. Bij algemene inter nationale hulpverlening vervalt vaak de identiteit van het helpende land. In In donesië, waar men nog een goed, oud beeld van ons land heeft, zou veel van onze oude handelspositie teruggewon nen kunnen worden. Het kweken van handelsrelaties tussen de landen in het Westen en het Oosten kan van belang zijn voor het nader tot elkaar brengen. Wij moeten als klein land meedoen aan de ontsluiting van de landen achter het- ijzeren gordijn, ter bevordering van de ontspanning en het behoud van de vrede. Gebr. Jannink legt bedrijf stil In verband met de onvoldoende renta biliteit van de na de reorganisatie in 1962 resterende haargarenspinnery heeft de N.V. Gebroeders Jannink te Enschede besloten haar gehele produk- tie te beëindigen en tot opheffing van liet bedrijf over te gaan. In 1962 werd de katoenspinnerij ge liquideerd. De lopende orders van de N.V. zullen worden afgewerkt en er zul len geen nieuwe orders meer worden aangenomen. Voor de 140 man personeel wordt uit- Uitbreiding can de activiteiten bij Grasso Grasso's Koninklijke Machinefabriek N.V. gaat binnenkort haar activiteiten uitbreiden met het ontwerpen en ver vaardigen van automatiseringen van fabricageprocessen in de verspanende en niet-verspanende techniek, assem- blageprocessen en transporten. Deze afdeling za.1 voorlopig deel uitma ken van het dochterbedrijf van Grasso voor de fabricage van pneumatische ge reedschappen, de N.V. Namï te Nijme gen. KRACHTIG HERSTEL De openingskoersen van de meeste inter nationale waarden hebben zich gistermid dag boven het Hlotniveau van dinsdag be wogen. De liBndel was ruim. Ten opzichte van het laagste niveau van dinsdagavond moet beslist van een vaste tot zeer vaste stemming voor de hoofdfoncBen worden ge sproken Het koersherstol op de flauwe tendentie van de beide voorgaande beurs- dagen was zo krachtig, dat Hoogovens tien punten hoger openden op €03. AKU verbe terde zeven punten tot 5t2. Philips was onveranderd op 157.40. Unilever verbeterde 80 cent tot 1 147.20, Kon. Olie ruim ccn gul den hoger op 187. De laagste koers van het telefonisch avondeffectenverkeer van dins dag was voor Philips 155. Unilever 145.20. Kon Olie 185,30 en voor AKU 535. Het pu bliek girig tot aankopen over doordat het weer vertrouwen kreeg. Wost-Duitsland, Zwitserland alsmede Londen namen de stukken op het Damrak uit de markt- Het Amerikaanse aanbod van de voorgaande dagen bleef gistermiddag achterwege. De bcroopshandel zag zich genoodzaakt tot dckklngsaankopen over tc- gaan, De beurs is van menir.g dat de koersdalingen van maandag en dinsdag veel te fors ztyn ge weest. Dinsdag kon men ter beurze reeds. ondanks de flauwe stemming, optimistische meningen voor de komende bcursdagen be luisteren. Er waren enige factoren aanwe zig die het genoemde krachtige kocmherstel begunstigden. Unilever en Shell zijn In In donesië weer baas in eigen huis. Dan zijn er de recordcijfers van Shell Oil (Ameri kaanse tak van de Kon/Shell groep) over 1963. met een 14 pet hogere winst ton op zichte van 1962. Zeer bemoedigend voor aandelen Kon. Olie tc meer, daar Shell OH dinsdag in Wallstrect een dollar hoger sloot. Een zeer belangrijk plu-punt vindt de beurs In het begrip dat de leiders van de Neder landse vakbonden tonen voor de vrees, dat in 1KS een economische terugslag In Neder land mogelijk zal zijn. wanneer thans de loon- en prijspolitiek niet in de hand wordt gehouden. Gedurende het verdere beurs- verloop zakten de koersen voor enkele hoofdfondsen fractlonecl in. Toch sloot de markt op vrijwel het hoogste punt van de dag met ruime handel Ook de scheepvaartsector mocht zich In koersverbeterlngen verheugen. Hetzelfde geldt voor de leidende cultures. De slaats- fondsenmarkt was aan de zwakke kant met zeer weinig zaken. In de lokale afdelingen werden merendeels koersverhogingen geregistreerd. Een uni cum was dat do hoek van Billiton (2e rubr.) WAW/A/VVWAWAVVWAA Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 1O.06SlOXAr,: New York 3-CVc3 60-V. Montreal 3 33(4— 3 33',,Parijs 73St>.j—73 54V.: Brni- sel 7.23'i—7-23'.; Frankfort 90.09 90,74: Stockholm 6040—€9 Ztlrich 83.49'/»—«3.44 !.i: Milaan 57.89' J—57.94li; Kopenhagen £2.14 52.19; Oslo 50.32Vi—50.37fjï We nen 13.95".—13.96(4: Lissabon 12.571,4—124?. door de hocklicden zelf werd opengemaakt. Er ontstond, zij het voor korte duur. een enerverende handel In deze hoek waarbij gedaan werd 470 tot 476 <470) Aandelen van Amsterdamsche Bank ondergingen prak tisch geen verandering. Hel gepubliceerde onveranderde dividend van 14 procent over het afgelopen boekjaar door genoemde bank werd reeds door de beurs verwacht en vormde dan ook geen enkele verrassing. ANP—CBR BEl'KS INDICES. Verklaring; Ned, 59 4(4 Ned. '60 414 Ned '47 314 Ned '51 3'A Ned '48 3'4 Ned '50 3(4 Ned '55 3'/» Ned 37 3 Gr boek '46 Doll '47 Inv cert. 3 Ned. '62-64 Ned Ind '37 W.B. Len '57 AmBt. rubb. H.V.A. A.K.U. Deli M. Hoogov. Philips Unilever Kon Olie Dleden. J gedaan c I Kon. Paketv. lik St. MtJ. Ned- 1(4 Niev Goud i'.j I v. Ommeren 1(4 j Hott LI !»4 Schv. Unle 20-1 580.6 354.2 153.1 242 9 1694 412-0 Dieden: laten; d ex dividend: c ox claim I Jnt. conc. Industrie I Schcopv. Banken Handel enz Algemeen 1564 242.4 167.9 4061 167'/. 168» 145% 12314 124(4" 297" 300" 339'/. 140" 139(4* 142(4 157.40 146.40 185.60» 603V) 157-10" 146.90 186.70 Alb Heijn Am droogd. Berg Jurg Berk Pat Blaauwh Bij enk. Calve Centr Suik. Fokker v Gelder Gist r sp v. d. Hecm Heineken Intc-rnat K.N Papier K. Zout Muller Ned Dok Ned. kab Net am Nyverdal Rott. Dr Dok Schelde N-B. Schokbot Seholten F. Stokvis Vergd Elik Vergd Mach. Vredest Wilton Zwanenb. Interunle Valeurop A'd. Bank N.H. Mij. R'd Bank Tw. Bank 3301 225(4 246(4 Atoerik aand Anaconda Beth St. Cit. Serv Curt, Wr. 1 Du Pont 24 Gen Klectr. a Gen Mot. 7 Int Nick. 7 Kennecott T Nat Can 1 Rep Steel 4 Shell Oil 4 Stud Pack Tide Water 3 U.S Steel 5 PREMIEL. Alkmaar 8 A'dam '51 8 A'dam '36 J 8 A'dam '50 11 9 A'dam '56 III 9 Breda '54 8 Dordr '56 8 ESndh '54 8 Ensch '54 8 D Haag '52 I D Hang 32 II 9 R'dam '52 1 9 R'dam '52 II R'dam '57 9< Utrecht '52 9' Z.-Holl '57 9 Z.-Holl '59 9i CAROL DAY DUS OVERMORGEN GAAN) JULLIE MAAE PAKIJS. JULLIE ZULLEN door DAVID EEN FIJNE TUD HEBBENJliVW HAVE5 DKONX5 ER OP AAN DAT CAROL. EN NIEMAND ANDERS, EH,VER DRAAID, NEE I HET S NIET DE MOEITE, SCHAT, IK BEDOEL, DIE PAAR PASEN. 2615. Het bleek wel. dat Herb Sin clair ondanks zijn bezorgdheid over de gewaagde stunts, die zijn zoon uithaalde, toch uitermate trots op de jongen was. Zijn ogen schitter den althans, terwijl hij de gebronsde figuur gadesloeg, die onder aan de grote „kite" hing. „Yes, Sir, that's my baby", grinnikte hij. „Maar het is allesbehalve babywerk om je. slechts hangend aan de handen, om hoog te laten trekken. Als de lijn helemaal gevierd wordt, bereikt hij wel een hoogte van veertig meter. Eerlijk gezegd, ik zie er de aardig- kerels hier zouden dat ding graag van Don willen kopen". Piloot Storm, die zelf als jong broekje ook zo be zeten was geweest van alles wat met vliegen te maken had, kon het enthousiasme van Don Sin clair best begrijpen. Zijn verloofde had er echter minder waardering voor. „Ik moet er niet aan denken! Zo hoog boven het water te hangen! Huu, moet je toen kramp in je vingers krijgen!". huiverde zij. Even later stelde Herb Sinclair zijn waaghalzerige zoon aan Piloot Storm en zijn vrienden voor. Feuilleton door Arnold Bennett 11 En nu zat hij in z(jn grote slaapkamer, die op de Theems uit zag een kamer met een schrijftafel, een sofa, vijf elektrische lampen, twee gemakkelijke stoelen, een telefoon, elek trische bellen en een massief eikenhou ten deur met een sleutel en een slot; om kort te gaan: zijn kasteel! een daad. die heel wat durf geëist had; maar hij had die durf gehad! Hij had zich ingeschre ven onder de naam van Leek, een naam, die algemeen genoeg bekend is om niet de aandacht te trekken, en de huisknecht bleek een bewonderenswaardige jonge man te zijn. Hij vetrouwde op de huis knecht en op de telefoon om elke ruwe aanraking met de buitenwereld te ver mijden. Hij voelde zich nu betrekkelijk veilig: het gehele reusachtige hotel bood hem een schuilplaats voor zijn bedeesdheid, een samenzwering om hem te koesteren In watten. Hij was een autocraat, een on beperkt heerser over kamer 331, en had 't recht om te beschikken over de bijna onbegrensde hulpmiddelen van 't Grand Babyion Hotel, ten eigen bate. Hij plak te zijn brief dicht en belde. De knecht kwam binnen. „Zijn de avondbladen er al?" vroeg Priam Farll. „Ja meneer". De knecht legde eerbie dig een stapel bladen op de lessenaar. „Allemaal?" „Ja, meneer". Vrouw: „Hoeveel 13 2 ris?" i maanden sala- Man: „Drie duizend". Vrouw: „Dat kan ik zelf nauwelijks ver dienen". Man: „Ik ook niet. Maar wij zijn ook niet in Chicago geboren". Vrouw: „Ik heb een aanbod van dui zend-dollar per week gehad, als ik daar heen wou gaan". Man: „Waarom heb je me dat niet ver teld bij 't interview Ik heb er twee hele entr'actes aan besteed, om iets belang rijks te horen en zó iets houdt je ach- og inlassen. WU je Poulet Chasseur? Vrouw: „O noen. Wist je niet, dat ik een kuur doe? Geen suiker, geen brood, geen thee. Daaraan heb ik 't te danken Man:,,Mag' ik dat ook vermelden Vrouw: „Probeer 't eens, dan zal je zien, wat er gebeurt". Man: „Nu, laten we dan zeggen een slaatje en een fles sodawater. Ik doe ook een kuur". Kelner: „Sla en spuitwater? Alsjeblieft meneer". Vrouw: „Je bent niet erg vrolijk". Man: „Vrolijk! Je weet niet, hoe mijn ziel smacht. Denk niet dat ik geen ziel heb, al ben ik aan de „Record" verbon den". Vrouw: „Heb je dat boek gelezen, waar iedereen over spreekt, Omar Khayam?" Man: „Is Omar Khayam eindelijk tot de toneelwereld doorgedrongen Ik zie, dat de aarde toch wezenlek draait". Vrouw: „Nog wat sodawater, alsje blieft. En wat minder brutaal. Welk boek moet ik dan lezen?" Man: ,,'t Socialisme is nu het nieuwste. Lees wat Wells daarover zegt. Over en kele jaren zal de toneelwereld er vol van zijn". Vrouw: „Neen. ik kan Wells niet uit staan. Wat spelen ze nu voor stukje? Wat heb je vandaag gedaan Is dat sla Neen, neen! Geen brood. Dat heb ik je toch gezegd?" Man: „Ik heb geschreven over die Pri am Farll-zaak". Vrouw: „Priam Farll!" Man: „Ja. een schilder, dat weet je im mers?" Vrouw: „O ja. Ik las 't op de aanplak biljetten. Hij is dood geheimzinnigs bij?" s dood, schijnt 't. Is er iets Man: „Nou, of 't. een vreemd geval! Ontzettend rijk, weet je. Toch stierf hij in een ellendig krot. ergens b(j Fulham Road. En zijn knecht is verdwenen. Wij wisten het 't eerst, dat hij dood was. door onze betrekkingen met alle bureaus in Londen. Maar spreek daar niet over wij hebben bijzondere contracten afge sloten. Nasing zond mij dadelijk er op af Man: „De bijzonderheden: dat noemen wij in Fleetstreet een verhaal". Vrouw: „En heb je iets interessants ge vonden?" Man: „Niet veel. Ik sprak zijn neef, Duncan Farll uit Clements' Lane maar die vent wou niets loslaten". Vrouw: „Zo? Ik hoop maar dat er iets griezeligs by is". Man: „Waarom?" Vrouw: „Dan ga ik naar de zitting. Daarom ben ik graag goede maatjes met de rechters. Hét is zo heerlijk opwin dend, zo'n zitting". Man: „Er zal geen rechtzaak van ko men. Maar er is toch iets vreemds bij. Zie je, Priam Farll was nooit m Enge land; altijd op reis en in vreemde hotels" Vrouw: „Dat weet ik". Man: „Wat weet je?" Vrouw: ..Zul je er niet over praten?" Man: „Neen". Vrouw: „Ik heb hem eens ontmoet ïr een hotel in Ostende. Hij nu, hij me dolgraag schilderen. Maar ik wou niet". Man: „Waarom niet?" Vrouw: „Als je wist wat voor man hij was, zou je dat niet vragen". Man: „O, zeg, dat moet ik in mijn ver haal zetten, mag ik?" Vrouw: „Voor niets ter wereld!" Man: „Was hij opdringerig?" Vrouw: „Geen klein beetje". Priam Farll (bij zichzelf: „Wat 'n ge mene leugen! Ik ben nooit in mijn leven in Ostende geweest". Man: „Mag ik dat vermelden, als ik uw naam er niet bijzet alleen bijv. zeg: een bekende actrice?" Vrouw: „O ja, dat kun je doen: je zoudt kunnen zeggen een musical comedy ac trice". Man: „Ik zal wel wat bij elkaar lappen, laat dat maar aan mrj over. Dank U wel". Bij die laatste woorden kwam een jonge magere geestelijke de kamer in. Vrouw: „O vader Lukas, is U dat? Kom hier bij ons zitten. Dit is vader Lukas Wldgery meneer Docksey, van de „Record". Man: „Aangenaam". Vrouw: „Vader Lukas. ik moet bepaald morgen uw preek horen. Waar zal 't over zijn?' Geestelijke: „Over de hedendaagse on deugden'. Vrouw: „Wat heerlijk! Ik las uw laat ste preek ze was beeldig" Geestelijke: Hebt U een toegangskaart Anders hebt U geen kans er in te ko- Vrouw: „Maar ik moet er in. Ik zal aan de deur van de consistoriekamer komen, als er tenminste zulk een vertrek is in de St.-Bedekerk". Geestelijke: „Onmogelijk. U hebt geen idee van de volte; en ik trek niemand voor". Vrouw: „O, jawel, mij wel". Geestelijke: „In mij kerk moeten fat soenlijke vrouwen evenveel kans hebben als andere". Vrouw: „O, wat een afschuwelijke man bent U!" (Wordt vervolgd) Directe bescherming is nodig tegen af'.vashanden, ruwe en schrale han den. Ze vragen de tederheid van Clipp crème met de verzachtende citroen-olie. Clipp crème met de beschermende siliconen en het huid- vernieuwende allantoïne. Verkrijgbaar in grote doos en royale tube na elke afwas Clipp uw handen altijd fluweel-zacht DONDERDAG 23 JANUARI HILVERSUM I, 402 m, 746 kc/s. 12.15 Leven op het land, reportage van de landbouwwerktuigententoonstelling in de R.A.I. te Amsterdam. Daarna: Agra risch nieuws. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Deze week. 13.00 Nieuws. 13.15 Klassieke en moderne orkestmuziek. 13.45 Voor de vrouw. N.C.R.V.: 14.15 Lichte grammofoonmu- ziek. 14.30 Het slaapliedje voor vanavond heet: Moord, hoorspel. (Herhaling van 20 januari jl.). 15.50 Oude muzoek (gr.). 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Kamer muziek uit heden en verleden: Moderne kamermuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Licht pianospel (gr.). 17.30 Schoolzang. 17.45 Metropole orkest. 18.15 Sportru- briek. 18.30 Licht instrumentaal kwintet. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19-00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Geestelijke liederen (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte grammofoonmuziek. 20.10 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (dl. 26). 20.40 Sa men uit samen thuis: gevarieerd pro gramma. 22.00 Kerkorgelconcert: klassie ke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avond- Even puzzelen overdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Rondom het Woord: pedagogische ether leergang. 23.30 Blaaskwintet: klassieke en moderne muziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m, 1007 kc/s. 12.00 Dansorkest en zangsolisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte orkestmuziek. 13.00 Nieuws., 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberich ten. 13.30 Nederlands koperorkest. 14.00 Pianoduo: moderne muziek. 14.30 Hou je aan je woord: programma vol speelse en literaire spitsvondigheden 15.10 Lichte orkestmuziek (gr.). 15.30 Bariton en pia no: klassieke en moderne liederen. 16.00 Voordi-acht. 16.25 Lichte grammofoonmu ziek. 17.00 Min jon. 17.55 Gesproken brief. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Uitzending van de Partij van de Arbeid. 18.30 Licht instrument, ensemble en zangsoliste. 19.00 Voor de kleuters. 119.05 Sportparade. 19.30 Brussel-Hüver- sum. 20.00 Nieuws. 20.05 Residentie-, orkest en solist: klassieke en moderne muziek. In de pauze. 21.0521.35 Be jaarden, klankbeeld. 22.20 Gitaarspel. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Ac tualiteiten. 23.05 Nieuwe grammofoon platen. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Pauze. 16.0016.15 Voor de kleuters. 19.30 De Flintstones, tekenfilm (dl. 23) NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.45 Lichte muziek. NTS: 21.10 De buurman, t.v.-speL KRO: 22.05 Het land van onze kinderen, programma over de proble men rond de bevolkingsgroei in Neder land (dl. 1). 22.40 Epiloog. NTS: 22.50— 22.55 Journaal. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA'.S 19.00 Gastprogramma. 19.30 De Flintsto nes, tekenfilm. 19.55 Sport 20 00 Nieuws. 20.20 Filmtribune' Bad boys, Japanse film. 21.50 Programma met filmnieuws en fragmenten uit nieuwe films. 22.35 Postscriptum. 22.45 Nieuws. FRANS-BELG. T. V.-PROGRAMMAS 14 15 Schooltelevisie. 18,30 Berichten. 18.33 Voor de kleuters. 19.00 De christe nen in het sociale leven. 19.30 Racombo- le, filmfeuilleton. Daarna: Touché-la- tortue. film. 20.00 Journaal. 20.30 Le grand alibi, film. 22.20 Nieuwe films. 22.50 Journaal. VRIJDAG 24 JANUARI HILVERSUM I. 402 m, 746 kc/s. NCRV: 7 00 Nieuws en herhaling S.O.S.- berichten. 7.10 Week van gebed voor de eenheid der christenen. 7.20 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 3.15 Rijn en Donauliederen (gr.). 8.30 Licht koor en -orkest (gr.). 8.45 Balalaika-orkest (gr.). 9.00 Voor de zie ken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Kamerorkest (gr.): klassieke muziek. 10.30 Morgen dienst 11.00 Klassiek hoornkwintet (gr.). 11.15 In 't zilver: programma voor oudere luisteraars. HILVERSUM II. 298 m, 1007 kc/s. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.13 Lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne kamermuziek (gr.). VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte grammofoon muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.40 Voor de kleuters. 11.55 Orgelspel. Horizontaal: 1. woedend, 6. bid (Lat.), 7. ongewijzigd, 11. belofte, 12. korenafval, 13. kant, 14. aldus, 15. groet. 17. bezie, 19. teleurstellen, 21. laagte, 22. gat. Verticaal: 1. gift, 2. Eng. titel, 3. soort papegaai, 4. erkentelijkheid, 5. familie lid, 7. voornemen, 8. vliegveld, 9. uit heemse vrucht, 10. stekel, 15. opgeld, 16. slot, 17. klein Soenda eiland, 18. harde klap, 20. moerasje De oplossing van de vorige puzzel luidt VOOR HEN DIE DE ÉCHTE WILLEN HOOG EN LAAG WATER 24 januari Vüssingen Terneuzen Hanswee rt Zierikzee Wemeldinge -r nap uur meter 9.20 1.55 9.50 1.73 10.20 1.85 11.06 1.18 10.33 1.37 4- nap uur meter 22.01 1.55 22.31 1.74 23.01 1.87 23.03 1.29 23.29 1.49 nap uur meter 3.09 1.52 3.35 1.70 4.03 1.82 3.55 1.21 4.14 1.46 nap uur meter 16.01 1.73 16.28 1.91 16.57 2.03 16.30 1.45 16.51 1.72

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9