PROVIHCIALE ZEEUWSE COURANT MINISTER KENNEDY OPTIMISTISCH OVER KWESTIE-MALEISIE Tsjoe (nog) niet naar Frankrijk GOESE suggesties voor industriële bouw, Sloebeheer en verkeer Spoedig aankondiging topgesprek verwacht Oorlogsverleden van Westduitse minister wordt onderzocht ROBERT KENNEDY NA GESPREK MET SOEKARNO: „Algemene overeenstemmingover het geschil bereikt BIJ BOTSING 3 MENSEN GEDOOD Rokersonrusl worden aan vervelende jaren" Geimporteerde boter wordt goedkoper 207e jaargang - no. 19 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: P. van de Walstraat 68-60. te 2911Zierlkzee: red. Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter. hoofdredactie: W. Leertouwer en Q A de Kok. Abonnementsprijs 75 cent per week, tf.7o per lew.: franco per post 10,— p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureau» Vllulngen „Jb'el8- red 3508, adv 3617/3643), Middelburg: Markt 61. tel. 3841 (b.e.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes Gr. Markt 2. tel 6140 <b,g.g red. 7853, adv. 5213), Oostburg: tel 2395: Terncuir.MArsenaulstruat 2. t Jïr' -- -• -- - - kiip kok f*it hio/i" r~ I. 2425 adm tel. 2094. Adv. r t 4.80. (ngei med. 3z Kleine adv imaz. 8 in. I.60> „Brieven b dit blad" 25 ct. i 0 P.Z.C., Middelburg Donderdag 23 januari '64 De Amerikaanse minister van justitie, Robert Kennedy, die een topconferentie tracht te beleggen van de staatshoofden van de Filippijnen, Indonesië en Maleisië ten einde het geschil rond de federatie Maleisië uit de weg te ruimen, heeft zich gisteren zeer optimistisch getoond ten aanzien van zijn bemiddelingspogingen. Na een gesprek met president Soekarno in Djakarta verklaarde de Amerikaanse minister, dat er zijns inziens „algemene overeen stemming" over het geschil is bereikt. - personenauto reed in op vrachtwagen - Op rijksweg 64 Den Bosch-Eindhoven nabij Boxtel is gisteravond omstreeks half negen een personenauto met vier inzittenden, twee paters en twee broeders van het missiehuis Sint-Charles van de witte paters in Boxtel, op een stilstaande vrachtauto gereden. De beide paters en een van de broeders werden bij dit ongeluk op slag gedood. De tweede broeder is gewond naar het ziekenhuis te Boxtel overgebracht. Volgens de politie brandden de achterlichten van de vrachtauto. Minister Kennedy zou vanmorgen (don derdag) nog een tweede gesprek met president Soekarno hebben, maar dit gaat niet door. Kennedy vertrekt naar Cambodja. Wel zal president Soekarno volgens de Amerikaanse minister van daag een verklaring afleggen. De be sprekingen in Djakarta vormden een vervolg op het overleg, dat Kennedy de afgelopen dagen heeft gevoerd met. 'pre sident Macapagal van de Filippijnen en premier Raehman van Maleisië. Geen voorwaarden Minister Kennedy was gistermorgen uit Koeala Loempoer naar Indonesië ver trokken. Op het vliegveld had hij reeds verklaard binnen de komende 24 uur een aankondiging van een topconferentie over het geschil te verwachten. Premier Raehman zei bij deze gelegenheid, dat hy vredesonderhandelingen met presi- dent Soekarno niet langer afhankelijk stelt van diens erkenning van Maleisië. De premier zei te hopen, dat ook Indo nesië de vrede wil. Toen men hem naar zijn voorwaarden voor de vredesbespre kingen vroeg antwoordde Raehman: „Wat kunnen ons voorwaarden schelen. Of wij erkend worden of niet, de hele wereld erkent ons". Op de vraag of hij zou onderhandelen vanuit een positie van kracht zei de Maleisische premier: „wij hebben geen kracht. Als er gevoch ten moet worden, zal iemand anders dat voor ons moeten doen". Erkenning De Filippijnse ambassadeur in Cam bodja, die momenteel in het gezel schap van prins Norodom Sihanoek, het Cambodjaanse staatshoofd, Koe ala Loempoer bezoekt, deelde gis teren mede, dat de Filippijnen zeer binnenkort Maleisië zullen erkennen. Acties Intussen duren op Noord-Borneo de ac ties van de Indonesische infiltranten voort. Een militaire woordvoerder ver klaarde, dat de terroristen dinsdagavond een post van de veiligheidstroepen in Tawau, in Oost-Sabah, hadden aange vallen. De aanval werd afgeslagen zon der dat de veiligheidstroepen verliezen leden. De regering van Sabah heeft een nachtelijk uitgaansverbod afgekondigd voor het kustgebied ten oosten van Ta- De drie inzittenden van de personen auto, die om het leven zijn gekomen, zijn de 39-jarige pater J. Derks, overste van het missiehuis St.-Charles van de witte paters te Boxtel, geboren in De Mortel bij Gemert, de 45-jarlge pater econoom F. Debets, econoom van dit huis. afkomstig uit Rotterdam en de 24-jarige broeder L. Demmers, geboor tig uit Bergen op Zoom. Het gezelschap was per auto op weg naar een confrater in Boxtel voor een felicitatiebezoek In verband met diens verjaardag. Vlakbij missiehuis St.- Charles. nabij landgoed Ven rode, reden zij achter op een stilstaande vrachtwa- fen van een transportbedrijf chijndel. De personenauto vloog met grote snelheid onder de laadbak van de vrachtauto. Lassie redde een kleuter uit wak Lassies zyn niet alleen voor de televisie tot heldendaden !n staat. De grote herdershond Lassie van de familie Klabbers uit Well heeft dit dinsdag laten zien. Het dier was zich aan het vermaken met de talryke schaatsliefhebbers op de kasteelgracht, toen plotseling de vierjarige kleuter van de fa milie Simons in een wak onder de brug in het (jskoude water ver dween. Zonder aarzelen sprong Lassie de kleuter na en trok hem aan zijn kleren op het droge. De kleine heeft geen nadelige gevol gen van dit koude bad ondervon den en Lassie staat nu bij zyn vrienden nog veel hoger aange schreven. f^antlijn TSJOE-EN-LAI De Franse minister van voorlich ting Peyrefitte heeft, na afloop van de gisteren onder voorzitterschap van president de Gaulle gehouden kabinetsvergadering, verklaard dat de communistisch Chinese eerste minister Tsjoe-En-Lai, die op het ogenblik een reis door Afrika maakt, thans niet naar Frankrijk zal komen. Peyrefitte bracht in herinnering dat Frankrijk een aantal regeringen, „waar onder autoriteiten, die speciale belang stelling hebben voor de betrekkingen der Chinese volksrepubliek", op de hoogte heeft gesteld van zijn voornemen om in de toekomst over te gaan tot een diplo matieke erkenning van communistisch China. Gunstig OP BEVEL VAN KANSELIER ERHARD Mama mag heel graag schaatsen rijden. doch baby mag er niet on der lijden. De kleine alleen te la ten is onwijs; daarom de kinder wagen mee.... op het ijs. Beschuldiging dat hij in nazi-tijd „fout" is geweest Bondskanselier Erhard heeft een diepgaand onderzoek gelast naar het politieke verleden van de West duitse minister voor vluchtelingen zaken, Hans Ivrüger. Hij aanvaard de een aanbod van de minister, dat deze zijn werkzaamheden zal op schorten, totdat zijn activiteiten in de nazitïjd zal zijn opgehelderd. Volgens persberichten zou liet optre den van Krüger in de tijrl van Hitier te laken zyn geweest. Naar aanleiding van deze berichten heeft de bondskan- „Fout' De 61-jarige dr. Krüger werd minister voor vluchtelingenzaken, toen prof. Erhard in oktober jl. zijn kabinet vorm de. Hy is ook voorzitter vaai de ver eniging van Duitsers die na de tweede wereldoorlog uit de oostelijke gebieden werden verdreven. De beschuldigingen dat hij In de nazi- tijd „fout" zou zijn geweest, werden vorige week voor het eerst geuit door het weekblad „Der Stern". Dr. Krüger zou deel hebben uitge maakt van een speciale nazi-recht bank in do Poolse stad Konitz en daar hoofd van de nazi-partij zyn geweest. Aanvankelijk ontkende de minister het eerste punt, maar later moest hij toegeven dat h|j Inderdaad zitting had gehad in de speciale rechtbank. SJAH EN KEIZERIN VAN PERZIE IN OOSTENRIJK De sjah en keizerin Farah van Perzië zijn naar Oostenrijk vertrokken waar zij de olympische winterspelen zullen bij wonen. Het keizerlijk paar zal ongeveer drie weken wegblijven. Zij zouden plan nen hebben ook bezoeken te brengen aan Frankrijk, Italië en Zwitserland. I In een vraaggesprek met het weekblad „Der Spiegel" verklaarde Krüger vo- I rige week, dat hij zich niet herinnerde I betrokken te zjjn geweest hij het vellen i van een doodvonnis. Overigens noemde I hij het uitspreken van een doodvonnis „een routine-zaak voor een rechter". „Papieren" lid? Hoewel Krüger tegenover zijn nazi- superieuren indertijd had beweerd, deelgenomen te hebben aan „de putsch" van Hitler in München in 1923, trad hy in werkelijkheid pas tien jaar later toe tot de partij, toen deze al aan de macht was gekomen. Hij zegt zelf een „papieren" lid te zijn geweest. Desalniettemin trad hij in 1938 uit de protestantse, kerk, zoals de nazi's dat propageerden. Na de oorlog trad hij weer tot do kerk toe. In 1957 kwam hy als christen-democraat in de Bondsdag. Weer Brits bedrijf overgenomen in Djakarta Een delegatie van communistische en na tionalistische vakbonden heeft gisteren meegedeeld de „British American To bacco" in Djakarta te hebben overgeno- Een lid van de delegatie zei dat de lei ding van het bedrijf was overgedragen aan Harahap. een vertegenwoordiger van de gouverneur van Djakarta, brigade generaal Soemarno. IR. STAF NIET NAAR K.L.M. Ir. C. Staf, president-directeur van de Koninklijke Heidemaatschappij, heeft op een gisteren in Arnhem gehouden pers conferentie meegedeeld dat hij zich niet voor een leidende functie bij de K.L.M. beschikbaar zal stellen. „Ik heb er geen tijd voor", zo zei hij. DEPPNER VRIJGESPROKEN De rechtbank in München heeft gisteren de 53-jarige voormalige .Sturmbanführer' van de S.S. Erich Deppner vrijgesproken. Hem was medeplichtigheid aan de moord op 65 Russische krijgsgevangenen in het concentratiekamp Amersfoort ten laste gelegd. De openbare aanklager had ook vrijspraak gevraagd. Fidel Castro staat achter Moskou Gisteravond heeft het Sowjet-Russische persbureau Tass een gezamenlijk Sow- jct-Russisch-Cubaans communiqué ver spreid, waarin gezegd wordt dat Fidel Castro de „maatregelen van het centrale comité van de Sowjet-Russische commu nistische partij ter opheffing van de ge schillen in de boezem van de internatio nale communistische beweging en ter versterking van de eenheid van die be weging" heeft goedgekeurd. De Cubaanse regering keurt tevens de nieuwe Sowjet-Russische voorstellen tot sluiting van een overeenkomst tussen de landen, waarbij wordt afgezien van het gebruik van geweld bij territoriale ge schillen, goed. Cuba waardeert het suc ces dat de Sowjet-Unie heeft bereikt in haar strijd voor verbod van kernproe ven, aldus het communiqué. Belgische regering is het niet eens met Marjolin In een radiouitzending heeft de Belgi sche minister van economische zaken, Antoine Spinoy, verklaard: „De Belgi sche regering is verwonderd over d< procedure waarvan de heer Robert Mar jolin zich heeft bediend, een procedure die bestond uit de openbare bekendma king, zonder voorafgaand overleg met (le Belgische regering, van een aantal feiten die niet precies met de werke lijkheid overeenkomen". De minister leverde op deze wijze com mentaar op de waarschuwing tegen in flatie in de landen van de Europese Eco nomische Gemeenschap, die vice-voor- zitter Marjolin van de E.E.G.-commis- sie in het Europese parlement in Straats burg heeft laten horen „Het huidige groeitempo van de Belgi sche economie is zeer bevredigend, hoe wel er enkele zorgwekkende kanten zijn", vervolgde de minister, die verder zei dat het stijgingspercentage van het prijspeil, waarop de heer Marjolin zin speelde, betwistbaar is. Burgemeester mr. F. G. AHuber doet in nieuwjaarsrede Peyrefitte verklaarde dat in de meeste gevallen de reacties der aldus inge-1 lichte regeringen gunstig waren ge weest. Naar verluidt zou ook de Westduitse regering gunstig hebben gereageerd. Peyrefitte zei ook nog dat dc Franse minister van landsverdediging Messnier, die kortgeleden een bezoek aan Cambod ja heeft gebracht, teruggekeerd was met de mededeling dat het voor Frankrijk beslist onmogelijk zou zijn om geen reke ning te houden met communistisch Chi na. wanneer het geen actieve politiek in Zuidoost-Azië wilde voeren. President Macapagal van de Filippijn- nen zei gisteren dat de Franse erken ning de positie van de vrije naties in Azië zonder twijfel nadelig zal beïnvloe den. De Filippijnen zijn nog immer ge kant legen Pekings toetreding tot de Ver enigde Naties, zo zei hij. In Saigon sprak het Zuidvietnamese par lement zich eenstemmig uit voor op schorting van dc diplomatieke betrek kingen met Frankrijk, uit protest tegen de politiek van de Gaulle met betrekking tot Azië. aldus een officieel communiqué. De parlementsleden maakten in het bij zonder bezwaar tegen de Gaulles voor stellen tot neutralisering van Vietnam. „Stichting voor bouw van industriehallen; industrieterrein moet 150 ha groter" IN EEN UITVOERIG overzicht van de voornaamste kwesties, die het wonen en werken in Goes bepalen, heeft burgemeester mr. F. G. A. Huber, woensdagavond de raad op de eerste verga dering in het nieuwe jaar een aantal belangrijke suggesties gedaan het gemeentebestuur zal zich moeten beraden over de mogelijkheid om industriehallen te bouwen door middel van een stichting, waarin overheid en bedrijfsleven participeren; voor het Zuid-Sloegebied zal men tot een bovengemeenteiyke rege ling moeten geraken, waarin de belangen van Walcheren en van Zuid-Beveland beter tot hun recht zullen komen dan in de vorm van een havenschap; om de drukte op de veerdiensten over de Westerschelde beter te ver delen. zou het. mogelijk moeten zyn door frequenter varen op de lijn Hoedekenskerke-Terneuzen het verkeer van personenauto's zoveel mogelijk over Hoedekenskerke en dat van het vrachtverkeer over Kruiningen te leiden; het is duideiyk. dat Goes haar industrieterreinen aanzienlijk zal moeten uitbreiden, wil het met vast komen lopen Het havenindustrieterrein zal met een aanzienlijk stuk ten noorden van de A.K.F. moeten worden vergroot. Het bouwen van industriehallen door middel van een stichting zag de bur gemeester van Goes meae als een op lossing van een averechtse situatie, die dreigt te ontstaan in de expansie van de gevestigde bedrijven. „Ik zag deze liever in grotere mate dan thans febeurt op de nieuw aangelegde in- ustrieterreinen en niet in de binnen stad door het huren of kopen van be lendende panden". In dit opzicht sprak de burgemeester al van een on houdbare toestand. „Men is soms op de meest improduktieve wijze werk zaam. De steeds hogere eisen, die aan de accommodatie voor personeel moe ten worden gesteld en de steeds groeiende omvang van de vrachtwa gens, verdragen zich niet meer met de soms povere onderkomens van de ondernemingen en de smalle straten, waaraan deze bedrijven liggen". Mr. Huber stelde dit aan de "orde om straks niet het verwijt te horen, dat andere bedrijven van buiten by voor rang industrieterrein hebben gekre gen en de bestaande bedrijven geen leans hebben gehad. „Reeds thans moet worden vastgesteld", aldus de burgemeester, „dat Goes in het ha- venindustriegebied nog geen 10 ha meer heeft aan te bieden en op het droge industriegebied slechts enkele hectaren over heeft. De bestaande be drijven Haringman en Van Riesen z.u'len te zamen ongeveer 4.5 hectare van het natte industrieterrein in be slag gaan nemen. Het bedrijf van Crüb 3000 m2 en het jachtenwerfje van Van Zaltbommel eveneens 3000 vierkante meter". Vestigingen De burgemeester ging nog wat nader in op de vestiging van industrie. De firma Krinisc Wessel zal optie kry- gen op 3750 vierkante nieter, expe- dietie-onclerncming Bloniaard 1800 vierkante «neter, terwijl nog twee grote bedrijven sterk overwegen er zich te vestigen. Er is ook een aan vrage binnengekomen, die nog in be handeling is, maar moeilyk in te wil ligen omdat de betrokken onderne ming op korte termijn een onderko men wil hebben. Omdat in Goes geen ruimte aanwezig is als enige reserve en omdat zo tevens de uitbreiding van de werkge legenheid wordt bemoeiiykt, sprak de burgemeester van een hoogst onbe vredigende gang van zaken. Deson danks kon mr. Huber een uttbroiding van het aantal arbeidsplaatsen over 1963 met 200 melden. Wat de uitbreidinsmogelijkheden van het industrieterrein betreft, merkte de burgemeester het volgende op: a. het droge industrieterrein kan nog een vergroting ondergaan door en- j kele hectares (ongeveer zeven). (Zie slot pag. 2 kol. 4) Burgemeester Huber „Goes wil niet steeds herinnerd De burgemeester van Goes. mr. F. G. A. Huber, heeft woensdagavond in zijn nieuwjaarsrede voor de raad scherp gereageerd op een opmerking van. het uit Goes afkomstige lid van provinciale staten, mr. J. F. G. Schlingemann, in de decembcrverga- dering van dit college. „Hapert er nog iets aan de ontwikkeling in Goes?" had deze V.V.D.-woordvoerder aan Gedeputeerde Staten gevraagd. De Goese burgemeester vond. dat de stad daardoor weer eens in een ongezonde belangstelling was komen te staan. „Het is langzamerhand een bekend feit, dat Goes enkele vervelende jaren heeft gehad met wisselingen in het bestuur. Ieder weldenkend mens kan begrijpen, dat er enige tjid voor no dig is om moeilijkheden van de aard cn de omvang als die er geweest zijn, weer te boven te komen. Het gaat bij een gemeenschap als bij ieder mens persoonlijk: men wil niet steeds her innerd worden aan datgene wat ach ter ons ligt en alleen maar pijn op roept. Dit moest mij even van het hart...." aldus mr. Huber. De jongste publlkatie van een groep Amerikaanse artsen over het ver band tussen roken en longkanker heeft in Nederland bepaald wel onrust ver wekt onder de sigarettenrokers. Ieder ontmoet thans In zijn kennissenkring mensen, die óf het sigarettenroken er aan hebben gegeven óf dat roken dras tisch hebben verminderd. Nu zijn er al eerder waarschuwingen uitgegaan tegen het sigarettenroken, maar in de meeste landen Sb nadien het verbruik van si garetten zelfs nog toegenomen. De oor zaak van die toeneming was tweeërlei. Er kwamen jonge rokers bij en de oude rokers konden geen afstand doen van hun genotmiddel. Daarnaast twijfelden velen aan de betekenis van de medische waarschuwingen. Zij geloofden maar al te graag, dat deze waarschuwingen niet stevig-wetenschappelijk gefundeerd wa ren en zy namen aan. dat ze gezien het beperkte aantal longkankergevallen op de milioenenmenigte van de rokers een redelijke kans hadden zonder al te grote gezondheidsschade te „ont snappen" aan het gevaar! Men hoorde voorts wel de bewering dat roken een kleiner kwaad zou zijn dan bijvoorbeeld het over matig gebruik van bepaalde genot- en voedingsmiddelen, welke hart- en vaatziekten veroorzaken. Dat geeft dan blükbaar troost aan de verwoede rokers, aie niet kunnen breken met hun rookgewoonte. Toch is de jongste waarschuwing van de Amerikaanse onderzoekers te ernstig dan dat ze met zo n lichtvaar dige speculatie afgedaan zou kunnen worden. Er is alle aanleiding om thans de vraag te stellen: heeft niet in elk land het mi nisterie waaronder de gezondheidszorg ressorteert de plicht een onderzoek in te stellen naar de schadeiyke gevol gen van het sigarettenroken in het ei- f;en land en naar eventuele maatrege- en, welke tegen die schadelijke gevol gen genomen moeten worden Men behoeft die maatregelen waarlijk niet zo uitbundig en halsoverkop te ne men als in bepaalde Amerikaanse be stuursgebieden. waar plotseling de over heid het roken geheel verbood, maar men zal toch iets moeten doen. Wij doe len hierbij niet op prijsverhoging van de sigaretten, want dat middel wórdt in de meeste Westeuropese landen al ste vig genoeg toegepast en ae ervaring wijst uit, dat de verslaafden liever op andere zaken zoals voeding en kleding bezuinigen dan dat zij het roken ver minderen. Ook doelen wij niet op het uitbannen van het sigarettenroken door een totaal verbod. Dat zou naar onze mening teveel de menseiyke vryheid aantasten. Het is met deze gewoonte als met zovele andere gewoonten: een ma tig mens zal er weinig of geen schade van onder/inden, want net grote kwaad schuilt in de overdrijving. De actie zal dus alleen moeten gaan tegen het overmatig roken en tegen het lang durig vertoeven in lokalen enz. waar ae lucht „vergiftigd" Is met rook. De Belgische regering overweegt thans enkele maatregelen tegen het roken. Zij bestudeert de vraag of het roken verboden moet worden voor min derjarigen beneden de zestien jaar. Voorts denkt men aan een rookverbod in scholen, werkplaatsen, kantoren en openbare vervoermiddelen, een beper king van het roken door militairen enz. Ook in Engeland worden maatregelen overwogen. Een parlementslid wilde zelfs de sigarettenfabrikanten verplich ten aan efk pakje sigaretten een ge drukte waarschuwing toe te voegen Dat laatste gaat ons uiteraard tè ver, want het zijn niet de sigarettenfabri kanten en winkeliers, die verantwoorde lijk zijn voor de gezondheidsschade. Die verantwoordelijkheid ligt geheel bij de overmatige gebruikers. Wij volstaan met deze verwijzingen naar België en Engeland om te constateren dat ver scheidene regeringen de gezondheids schade van het roken toch te groot vin den, dan dat ze zich afzijdig kunnen houden. En dan dringt zich direct de vraag op: wat zal de Nederlandse rege ring doen Wij hopen, dat ook zy iets zal doen en wij verwachten toch wel iets meer dan alleen een algemene waarschuwing, zo als kort na de reeds genoemde Ameri kaanse publikatie werd gegeven door een Nederlandse staatssecretaris. Mis schien kunnen er van overheidswege goedgefundeerde aanwyzingen uitgaan, waarin wordt meegedeeld, wie zich zo veel mogelijk van roken moet onthou den, wat men moet en kan doen om het overmatig roken te verminderen, op welke wijze het roken het minst scha delijk is enz. Ook zou de overheid maat regelen kunnen nemen om het roken in bepaalde lokaliteiten of onder bepaalde omstandigheden te verbieden. Wellicht verdient een rookverbod voor kinderen beneden de veertien jaar aanbeveling, maar dan zouden de ouders door zelf weinig te roken aan deze kinderen toch wel een goed voorbeeld moeten geven. Het gaat hier stellig om een terrein van overheidszorg. Wij menen, dat dr. Bart els, de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, zich hiervan niet kan afmaken met de mededeling, dat er van zyn kant geen onmiddellnke actie is te verwachten. De overheid dient naar middelen te zoeken en deze middelen ook toe te passen die enige bescherming bieden tegen de na delige gevolgen van het sigarettenroken. Het bestuur van het produktschap voor zuivel heeft besloten de prijs waartegen de geïmporteerde boter aan de handel wordt afgegeven, met ingang van vrij dag 24 januari met 20 cent per kilogram te verlagen. Bovendien hebben de coöpe ratieve zuivelverkoopverenigingcn zich bereid verklaard hun marge op deze bo ter met 12 cent per kilogram te vermin deren. Een en ander zal ertoe kunnen leiden dat de prijs, die de consument voor de geïmporteerde boter moet be talen, met 8 cent per pakje daalt. De maatregelen zijn, zo deelt het pro duktschap mee, genomen omdat het bij de verwachting achterblijven van de binnenlandse boterproduktie dreigde te leiden tot stijging van de prijs van Ne derlandse boter. Verwacht wordt dat de vraag naar ingevoerde boter door de prijsverlaging zal toenemen, waardoor tot prijsstijgingen aanleiding gevende spanningen tussen het aanbod van Ne derlandse boter en de vraag hiernaar kunnen worden voorkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1