PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MILITAIREN IN TANGANJIKA SLOEGEN AAN HET MUITEN Breskens teleurgesteld over haven-antwoord minister Winkels in hoofdstad geplunderd Franse erkenning van Peking volgende vjeek verwacht INDONESISCH PERSONEEL BEZET KANTOREN SHELL EN UNILEVER Vandaag... Economische maatregelen in V.S. Johnson bindt strijd aan tegen de armoede Vier miljoen werklozen vormen donkere schaduw Twee scholen ant lij) Binnenkort een onderhoud met Ged- Staten over verdere stappen £07e jaargang - no. 17 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: P. van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter Hoofdredactie: W. Leertouwer en O. A. de Kok. Abonnementsprijs 75 cent per week, 9.7» per kw.. franco per post 10 i tel. 2094. Adv. pr. 32 cl ned. 2 z tarief. Kleine adv i 16 ct. Bureau». Vllsslngwi ArsenaaUtraat 2, tel. 0 P.2.C., Middelburg. Dinsdag 21 januari 1964 Vreemd gas in Wesl-Zeemvsch- Vlaanderen Pagina 2 EISENLoonsverhoging en ontslag Britse officieren Tanganjikaanse militairen zijn gisteren aan het muiten geslagen tegen hun Britse officieren en de vonk van de opstand is overge slagen op Afrikaanse menigten in Dar-Es-Salaam, die vernielin gen hebben aangericht in de Aziatische wijk van de Tanganji kaanse hoofdstad. De Afrikanen vernielden win kels, schreeuwden „kolonialisten ga naar huis", zwaaiden met flessen en voerden wilde dansen uit op de daken van auto's. Toen het eerste bataljon van het Tangajikaanse leger gistermorgen vroeg aan het muiten sloeg, werd af en toe geschoten. Tegen de mid dag werden meer schoten gehoord, dit nadat er aanwijzingen waren geweest dat de muitende militairen naar him kazernes waren terug gekeerd en dat de orde was her steld. De Britse minister van Ge menebestzaken, Duncan Sandys, bracht het Lagerhuis rapport uit over de situatie. Gevangen Sandys zei dat gisterochtend vroeg van de Britse hoge commissaris in Tangajika werd vernomen dat het eerste bataljon Infanterie in Dar Es Salaam was gaan muiten en verscheidene officieren. En gelsen zowel als Afrikanen, gevangen had genomen. De soldaten hadden hun kazernes verlaten en zwierven door de stad. De woning van president Nyerere was door een sterke troepenmacht omsingeld, maar het was niet duide lijk of dit voor zijn bescherming was of dat hij een gevangene was. De minister van binnenlandse zaken van Tanganjika verzocht de regering van Kenia troepen te zenden om de orde te helpen herstellen. Ondertussen ver beterde de toestand, waarna deze aanvraag om hulp werd ingetrokken, aldus de minister. Loonsverhoging De muitende militairen in Dar Es Sa laam zeiden dat hun grieven van louter militaire en niet van politieke aard wa ren. Zij willen onder meer loonsver hoging. De leiders van de opstandige militairen zeiden dat zij geen staatsgreep tegen de regering van president Julius K. Nyerere beoogden. Zij eisten het onmiddellijke ontslag van de ongeveer 50 Britse offi cieren die het bevel voeren over het Tan ganjikaanse leger. Eisen ingewilligd In een te Nairobi, de hoofdstad van Kenia, beluisterde uitzending van een station dat onder de naam „radio Tanganjika" in de ether kwam werd gezegd dat de opstandige militairen naar hun kazernes waren terugge gaan nadat de regering hun eisen had Ingewilligd. J. S. Ntïro, een zegsman van de Tan ganjikaanse hoge commissaris, ver klaarde gisteravond in Londen dat de regering het heft weer in handen had en dat de moeilijkheden het gevolg waren geweest van een misverstand lussen de militairen en hun Britse officieren. De muiterij begon om 02.00 uur plaatse lijke tijd en in verscheidene delen van de stad werden schoten gehoord. Er waren veel berichten over plunderingen. Men weet niet hoeveel slachtoffers er zijn te betreuren Gelukwensen en geschenken voor prinses Margriet Een stralende prinses Margriet die zondag 21 jaar is geworden, heeft gistermorgen in het paleis Soestdyk talrijke felicitaties in ontvangst genomen. Het postkan toortje in Soestdjjk liet vele tele grammen en brieven maar ook Iirentbriefkaartcn naar de prinses irengen. Zondag had de prinses reeds in intieme kring haar ver jaardag gevierd, die ditmaal een bijzonder accent kreeg door het feit dat zij thans de leeftijd der volwassenen heeft bereikt. De voorzitter van het algemeen bestuur van het Prinses Margriet fonds, de heer A. F. Vas Dias die gistermorgen met een aantal an dere bestuursleden van het fonds traditiegetrouw geschenken kwam aanbieden, getuigde hier- OP FORMOSA 107 DODEN Uit de ruines van de door een aardbe ving getroffen plaatsen Tainan en Tsjaii in het zuiden van Formosa wor den nog steeds slachtoffers gehaald cn de politie heeft tot nu toe 107 doden ge teld. Ooggetuigen uit de streek hebben ver klaard dat er nog veel meer mensen on der het puin moeten liggen. De aardbeving wordt beschouwd als de ergste op Formosa in de afgelopen 25 jaar. van toen hij zei dat de prinses, zoals men in koopvaardijtermen zegt, de begrensde vaart van de prille jeugd onder loodsaanwijzing heeft verlaten. De uiterton is be reikt. aldus de heer Vas Dias, en de wijde zee ligt voor U. U zult uw eigen koers moeten be palen voor de goede weg. Wij zullen U uit het zicht verliezen maar blijven U volgen, aldus de heer Vas Dias, die ten slotte de prinses een behouden vaart en rustige koers toewenste. Hij hood haar naast een enorme taart van de verenigde scheepvaartbedrij ven een tuïï prille voorjaarsbloe men aan. Een half uur-later werd de prin ses verrast door een delegatie van de federatie goud en zilver. Drs. B. W. Buenk, voorzitter van het bestuur van deze federatie, bood haar een gouden broche aan. ontworpen door de juwelenfabri- kant P. Kohier. Zoals de foto laat zien was de- prinses bijzonder ingenomen met het geschenk. Stoffelijk overschot van ballonvaarster gevonden De Amerikaanse kustwacht heeft maan dag het stoffelijk overschot gevonden van mevrouw Barbara Keith alsmede de ballon waarmee zij zaterdag tijdens een ballonrace van het eiland Santa Ca- talina naar het vasteland verdween. De ballonvaarster blijkt door een of ander onbekende oorzaak in zee terecht geko men te zijn. Men had haar het laatst §ezien toen zij op een hoogte van drie- uizend meter vloog en nog ongeveer vierentwintig kilonieter van de kust verwijderd was. De 42-jarige ballon- vaarster was de enige vrouwelijke deel neemster aan de race. Zij had gedurende een jaar dat zij de ballonsport beoefende vijftien vluchten gemaakt. Volgens diplomatieke kringen in Parijs zal Frankrijk reeds vol gende week overgaan tot erken ning van communistisch China. Zegslieden verklaarden, dat pre sident de Gaulle de erkenning van Peking reeds op 27 of 28 januari zal aankondigen. Het dagblad „Le Monde" wist gisteren te melden, dat premier Tsjoe-En- Le*, die op het ogenblik een rond reis door Afrika maakt, wellicht zal worden uitgenodigd voor een be zoek aan Frankrijk. De berichten werden door de regering niet onmiddellijk bevestigd, maar gezaghebbende zegslieden verklaar den verleden week reeds dat presi dent de Gaulle vastbesloten is over te gaan tot erkenning van Peking, ondanks de grote Amerikaanse be zwaren. De Westduitse minister zonder porte feuille, Heinrich Krone, is gisteren naar Parijs gereisd voor, zoals een regeringswoordvoerder zei, „algeme ne politieke besprekingen". In goed ingelichte kringen in de West duitse hoofdstad Bonnis men echter van mening, dat Krone de Gaulle op de hoogte zal brengen van het West duitse standpunt inzake de erken- ning van communistisch-China. Naar verluidt beschouwt kanselier1 Erhard de Gaulles stappen met be trekking tot China als een voorbeeld van het ingebreke blijven van Frankrijk om, volgens het Frans- Duitse verdrag, met elkaar overleg te plegen in buitenlandse politieke aangelegenheden, die ook van belang zijn voor West-Duitsland. STRENGE POLITIEBEWAKING IN DJAKARTA Ook thee- en rubber plantages door arbeiders bezet Het officiële Indonesische pers bureau Antara heeft gemeld dat de kantoren van de Shell in Djakarta gisterochtend zijn bezet door leden van de vakvereniging van arbei ders in de petroleumindustrie. De vertegenwoordigers van de arbei ders hebben de regering verzocht alle installaties van de Shell in In donesië over te nemen. In afwach ting van maatregelen van de rege ring is een voorlopige directie van arbeiders gevormd, In persberichten werd voorts gezegd dat arbeiders een twintigtal Britse thee- en rubberplantages in West-Java hebben bezet. Volgens Antara is een en ander het gevolg van „het in beslag nemen van twee Indonesische schepen in Hong- Kong". Unilever Ook de werknemers op het hoofdkantoor van de Engels-Nederlandse onderneming Unilever in Djakarta hebben gisteroch tend de leiding van het gebouw overge nomen. Hun vakbondsleiders bezetten de telefooncentrale en hielden de toegang tot het gebouw gesloten. advtseerd zich neer te leggen bij de wens van de werknemers en thuis te blijven. Later verklaarde de heer Schwarz tele fonisch aan een correspondent van Peu ter dat hij besloten had thuis te blijven en niets te zullen doen dat tot wanorde zou kunnen lelden. Bemiddeling Bewaking De Amerikaanse en Britse ambas sades in Djakarta stonden onder strenge politiebewaking, evenals het hoofdkantoor van de Unilever en twee fabrieken. De politiemannen die bij het gebouw van de Unilever op wacht stonden zeiden dat zij tot taak hadden geweld te voorkomen. Zij deden geen poging om in het afge sloten gebouw te komen en stuurden de Britse directeur van de firma, Schwarz, een boodschap waarin hem werd ge- is het 40 jaar geleden, dat O. W. Oeljanow (zich noemend Lenin), de stichter van de com munistische Sowjetstaat in Rus land, te Gorki bij Moskou over leed. In zijn jaarlijkse economische boodschap aan het Congress heeft president Johnson gisteren mede gedeeld, dat de Amerikaanse eco nomie zich in een uitgesproken hoogconjunctuur bevindt, doch dat het aantal van vier miljoen werk lozen „een donkere schaduw" werpt op de verrichtingen van het land. Hij wijst er tevens op, dat 13 procent van de industriële ca paciteit onbenut staat, hetgeen hij ontoelaatbaar noemt. De president dringt in zijn boodschap aan op de spoedige aanvaarding van de voorstellen inzake belastingverlaging, welke door zijn voorganger een jaar geleden zijn ingediend. Hij voorspelt dat het bruto nationaal produkt, als gevolg van deze belastingverlaging, welke een bedrag van 11 miljard dollar omvatten. zal stijgen, de werkloosheid zal doen ver minderen en de winsten doen stijgen. Hij dringt tevens aan op de spoedige aan- vaaraing van de voorgestelde rente-ega lisatiebelasting. welke een verminde ring van het tekort op de betalingsba lans beoogt. De president wijst er op. dat de positie van de betalingsbalans sinds de afgelopen zomer aanzienlijk was verbeterd. Nationaal produkt De president deelt mede. dat het bruto nationaal produkt in het laats te kwartaal van 1963 is gestegen tot het record op jaarniveau van 600 miljard dollar. In 1964 kan worden verwacht, dat het bruto nationaal produkt zal stijgen tot 623 miljard dollar op jaarbasis, doch zonder de voorgestelde belastingverlaging dit doel 15 miljard dollar lager n ten worden gesteld. De president geeft in z(jn boodschap voorts nog statistische gegevens om trent de gunstige economische tostand van de Verenigde Staten. Zo is het bru to nationale produkt sinds 1961 geste gen met 100 miljard dollar of 16 pro cent. de industriële produktie steeg met 23 procent en de werkgelegenheid in de civiele sector buiten de landbouw nam toe met 2.750 000 arbeidsplaatsen. Het persoonlijke inkomen steeg met 70 mil jard dollar of 17 procent, de winsten De regering In Djakarta heeft iemand benoemd om te bemiddelen tussen de vakbeweging en de directie van Uni lever op een vergadering die vanochtend in Djakarta zal worden gehouden. De waarnemend president van Indone sië tijdens Soekarno's reis naar Japan, dr. Lelmena, deed een beroep op de vakbon den om zich te houden aan de regcrings- voorschriften en de leiding van Britse ondernemingen niet over te nemen. OVERSTROMINGEN IN BRAZILIË - 60 DODEN Bij overstromingen in de staat Minas Gerais in het noordoosten van Bra zilië zijn zestig mensen om het leven gekomen, aldus in Rio de Janeiro ont vangen persberichten. De overstromingen ontstonden door zware regenval na een droogteperiode van een jaar. Ten gevolge van een storm zijn de verbindingen met het be trokken gebied gedeeltelijk verbroken. De Braziliaanse overheid heeft vlieg tuigen met medicamenten gezonden. ISRAËL WAARSCHUWT De afgelopen week zijn er twee „scho ten voor de boeg" afgegeven: bjj het eerste stond minister Wltteveen aan het geschut, bij het tweede N.V.V.- voorzitter Roemers. Beide keren waren de loonontwikkelingen in ons land de oorzaak. Men moet respect nebben voor de politieke moed van Roemers op dit ogenblik deze waarschuwing te laten klinken en hot is zéér begrijpe lijk. dat hjj aan dit waarschuwende woord toevoegde: „Het is niet prettig voor de leiding van het N.V.V. dit té laten horen". We leven Immers zo snel, dat de gemiddelde Nederlander alweer vergeten Is. wélk uitgangspunt de oorzaak was van het op drift raken van de loonverhoudingen. Een belang rijk element van dit uitgangspunt nu was te pogen het euvel van de zwarte lonen de kop in te drukken. En overal waar zwarte lonen werden en worden betaald dat wil zeggen lonen, hoger dan de overeenkomsten tussen vakbon den en werkgeversorganisaties toe staan wordt de positie van de bona fide vakbeweging uitgehold. Met an dere woorden: voor de vakbeweging lag in deze loonronde mede de moge lijkheid het geschokte vertrouwen van haar leden te herwinnen Dit vertrou wen is inderdaad op hoge proef ge steld: men denke aan de vreemde si tuatie van enige maanden geleden, waarbij bepaalde werkgevers in de me taalsector bereid waren achter de rug om van de vakbondsmensen plotseling de werknemers bo ven de c.a.o.-lonen te betalen, men denke ook aan de wilde chauffeursstaking, m feite gericht te gen de vakbonden. In een situatie mèt een dergelijke achtergrond is er voor een vakbondsleider heel wat durf no dig om een waarschuwingsschot te lossen, zoals nu Roemers heeft gedaan. Roemers heeft er In zijn rede voor de N.V.V.-kaderleden zaterdag voorts op gewezen, dat minister Wit- teveen zich nu óók bezorgd heeft ge toond voor de ontwikkeling van de prijzen. „En dat is al een vooruitgang" vond de N.V.V.-voorzitter. In deze op merking is de conflictsituatie van het moment in feite weergegeven: de vak beweging wil terecht de loonsver hogingen zo reëel mogelijk houden, zij streeft er naar dat van deze verhoging het grootste deel in de portemonnee van de loontrekker komt. Maar tegelij kertijd is er bij de ondernemers een duidelijke neiging een andere richting op te gaan: zij willen de prijzen ver hogen, opdat men van deze loonronde wellicht iets meer terugkrijgt dan de toegestane eerste vijf procent. En in die kringen wil men de verhoging er zo spoedig mogelijk door halen, omdat nu het psychologische moment gunstig is (men rekent er zo langzamerhand in de consumentensfeer mee), maar bovendien omdat in sommige bedrijfs sectoren de marge heel gering gewor den is. Er zijn in dit opzicht al enige opvallende tekenen aan de wand ge weest. Het conflict dus is: de vakbewe- De Israëlische premier, Levi Esjkol, heeft gisteren in het Knesset (parle ment) er voor gewaarschuwd, dat Is raël zich teweer zal stellen tegen „een- zydige en onwettige maatregelen van Arabische landen en zijn vitale rechten zal beschermen". Esjkol zei dat de Arabische landen op de topcenferentie in Cairo hadden ge sproken over „de manier waarop het bevloeiingsplan van de staat Israël kan worden gesaboteerd". Israël zal dit jaar zijn deel van het water van het meer van Galilea (het meer Kenneret) beginnen af te tappen. Het zal zich daarbii houden aan de hoeveelheden die in het regionale plan dat door de Ara bische landen is verworpen, zijn vast gelegd, aldus Esjkol. ging wil reëele loonsverhoging, terwijl ae ondernemers via prijsverhogingen zo veel mogelijk tegendruk léveren. I Ook in dit opzicht is het echter goed van maatschappijen, vóór belastingen, met 17 miljard dollar of 44 procent en het totale inkomen van de Amerikaan se bevolking, na belastingen steeg met 56 miljard dollar of 12 procent. Speciale boodschap De president deelte mede. dat hij een speciale boodschap aan het congress zou doen toekomen met voorstellen voor de ten uitvoerlegging van zijn mededelin gen in zijn jongste boodschap over ..de toestand der unie" te bestrijding van de armoede in de Verenigde Staten. De president deelt mede. dat hij wets voorstellen zou doen indienen, waarin machtiging zal worden gevraagd voor het toestaan van hogere tarieven voor overwerk in die industriële sectoren, waar dergelijke taireven meer werkge legenheid zouden kunnen scheppen. I)e president maakt in het kort melding van de komende „Kennedy-ronde". de tariefbesprekingen te Genève in mei a.s. en wijst er op. dat de Verenigde Staten bun strijd van dertig jaren voor het doen verdwijnen van de belemmeringen voor de wereldhandel zouden voort- STREEK VOELT NIETS VOOR OVERNAME DERDE HAVEN Gezien van een nationaal loonpolitiek standpunt was de overmatige spanning op de arbeidsmarkt met net daarmee samenhangende verschijnsel van de zwarte lonen het belangrijkste uitgangspunt. Het accent lag dus op de loonstijging, waarbij een mogelijk heid tot een gedeeltelijke compensatie voor de ondernemer op het gebied van de prijzen werd opengesteld. Bij vroe gere loonronden heeft de zaak nog wel eens omgekeerd gelegen: prijs stijgingen hadden een verlengstuk in compenserende loonsverhogingen. De lonen liggen dus ditmaal aan het begin van de spiraal en zij zrjn de oorzaak van de verdere beweging. Tegen deze achtergrond vooral gezien zijn de op merkingen van de heer Roemers waar devol: hij legt de nadruk, waar die gelegd moet worden, namelijk bij de lonen, waarschuwt voor onverantwoor de ontwikkelingen en stelt tegelijker tijd dat aan de andere kant het prij- zenfront evenmin onstabiel mag wor den. Een juiste opvatting, dunkt ons. Wanneer het prijzenfront niet meer wordt beheerst komt het accent ver keerd te liggen, namelijk bij de prijzen en wbrden zij de koevoet, waarmee alles omhoog wordt gedrukt. Het gevolg? Nieuwe looneisen, vermoedelijk nog grotere spanningen tussen vakbonds leiding en vakbondsleden, met als re sultaat wilde stakingen, spontane ac ties en andere narigheden. Wanneer men bij dit alles tevens denkt aan allerlei nevengevaren de wanverhouding loonstijging-pro- duktiviteitstijging, de betalingsbalans, de Nederlandse concurrentiekracht te genover het buitenland), waarop minis ter Wltteveen de aandacht heeft geves tigd. dan mag men er verheugd over zijn. dat er vorige week twéé waar schuwingsschoten zijn afgegeven. Niet alleen één door de regering, maar ook één door de vakbeweging Uit de woorden van Roemers blijkt, dat zij zich niet in de cerate plaats geroepen voelt tot een machtspolitiek (hoe aan trekkelijk die voor de verhouding tot haar eigen leden ook moge zijn), maar tot een reëele beoordeling van de eco nomische toestand. Terecht: op de lange duur komt men daarmee het verst. Hopelijk hebben nu de schoten het goede effect. President Nyerere „De uitbreiding van de haven van Breskens met een derde kavenbas- I sin is nog niet aan uitvoering toe, mede omdat thans zoveel andere I urgente werken een belangrijker I plaats innemen". Dit heeft minis- ter mr. J. van Aartsen kortgeleden gezegd bij de behandeling in de Tweede Kamer van de begroting an verkeer en waterstaat. De be windsman zei dit in antwoord op i een vraag van het kamerlid mr. W. 'Aantjes (a.r.) waarom enige jaren geleden voor de uitbreiding van de rijkshaven te Breskens met een derde bassin reeds gelden op de be groting waren opgenomen, terwijl tot dusverre met dit werk nog geen aanvang is gemaakt. Minister Van Aartsen merkte daarbij op. dat deze haven niet van nationale, maar van regionale en wellicht van plaatselijke betekenis moet worden geacht. Daarom lag het volgens hem in de rede. een regeling te treffen voor de over dracht van het gehele havencomplex aan een lagere instantie, alvorens met de uit breiding van de haven aan te vangen. Als gebruikelijk zal dan aldus de be windsman de nieuwe beheerder een uitkering ineens ontvangen als afkoop som voor het onderhoud en de exploita tie. Hij deelde de heer Aantjes mede. dat het overleg hierover met de streek ge ruime tijd geleden reeds is aangevangen, doch dat zulks nog niet tot overeenstem ming heeft geleid. Onder deze omstan digheden acht de bewindsman het niet verantwoord de begroting te blijven be lasten voor dat werk, mede gezien de ur gentie van andere en, volgens de minis ter van verkeer en waterstaat, belang rijker werken. Ander geluid „Dit is wel een heel ander geluid dan (lat van vier jaar geleden", zei Bres kens' burgemeester J. A. Eekhout, met wie wü de gehele lijdensgeschie denis van de voorgenomen havenuit breiding nog eens hebben doorge praat. De geschiedenis van deze fase begon eigenlijk nu reeds bijna vyf jaar geleden in maart 1959 toen de Vereniging voor Handelsbe langen te Breskens zich schriftelijk tot de toenmalige minister van ver keer en waterstaat richtte en waarbij werd gewezen op het ernstig tekort aan kaderuimte in Breskens. Een tekort, dat gedurende de nu al bijna afgelopen vijf jaar nog belangrijk is toe genomen. Dat tekort was volgens de adressanten alleen op te vangen door de aanleg van een derde havenbassin. De vereniging kwam zelfs tot een suggestie, namelijk uitbaggeren van het gedeelte oostelijk van het voormalige veerplein in de richting van het bestaande zwembad. In feite ligt daar het derde bassin (35 jaar geleden gegraven) ai klaar. Om een eenvoudige oplossing te verkrijgen zou daar het slib weggebaggerd moeten wor den, wat daniwanden tegen de oevers moeten worden geslagen en de omliggen de terreinen moeten worden verkaveld tot industrieterrein. Het idee van de Vereniging van Haven- belanden kreeg adhesie van de gemeen teraad van Breskens. Het was toen april 1959. Aan het eind van datzelfde jaar deed de bewindsman de toezegging, die in Breskens wel insloeg. Ilij deelde na melijk mede, dat het in het voornemen van het rijk lag over te gaan tot uitbrei ding van de handelshaven Breskens met een bassin. Het idee had de volle aan dacht, hetgeen zou blijken uit de begro ting voor 1960. En inderdaad, op de be groting voor dat jaar werd ten behoeve van de Breskense havenwerken een post van f 300.000 uitgetrokken. De minister deelde verder mede, dat het project z'jn volle aandacht had, maar dat het plan- klaar maken \vel enige tijd zou vergen. In de raad van Breskens, die de be windsman alvast dank betuigde, was men van mening, dat het de regering ernst was met deze zaak. Dat mag men trouwens ook verwachten na een dergelijke ministeriële toezegging. Uiteraard ging de belangstelling voor de havenuitbreiding ook uit naar bedrijven en particulieren, zodat men onder meer wilae weten of in de omgeving van dat nieuwe bassin ook gebouwd kon worden. Met name een aardappelexporteur had daarvoor belangstelling. De gemeente stelde een gesprek voor aan het ministe rie van verkeer en waterstaat, waarbij men voornemens was de zaken wat meer concreet aan de orde te stelien. Maar na mens de bewindsman werd de gemeente Breskens verwezen naar de hoofdingeni eur-directeur van rijkswaterstaat in Zee land. Andere visie Inmiddels was rijkswaterstaat tot een geheel andere visie over deze aangele- g-nheid gekomen, hetgeen bleek uit een (Zie slot pag. 2 kol. 2) Minister Kennedy naar Maleisië De Amerikaanse minister van justitie, Robert F. Kennedy, heeft gisteren gedu rende drie uur besprekingen gevoerd met de Filippijnse president Diosdado Macapagal. In een gezamenlijk communiqué, dat na het onderhond werd uitgegeven, wordt gezegd, dat de vooruitzichten op een drie-landen conferentie, waarop het Maleisische probleem afgehandeld moet worden, bemoedigend zijn. Na zijn besprekingen met Macagapal is Kennedy naar Maleisië vertrokken, waar hij besprekingen zal voeren met Premier Abdoel Rahman, n vooraanstaande kringen in Manilla is men van mening, dat Kennedy zoekt naar een mogelijkheid om de drie staatshoofden die bij het geschil be trokken zijn. zo spoedig mogelijk op een topconferentie bijeen te roepen. In het communiqué wordt onder meer gezegd, dat de Filippijnen Kennedy zul len steunen bij zijn pogingen een tOD- conferentie te beleggen en hem „volte medewerking" zullen verlenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1