Siebe v. d. Zee zorgt met tv-team van olympisch nieuws voor zee Klanken uit de ether Dagboek van M. M/andel PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Iedere avond ijshockeyduel Waar zijn onze schepen? MAANDAG 20 JANUARI 1964 PROVINCIALE Z E E U W 8 E COURANT 7 £)e heer Wandel uit Souburg heeft een werk beëindigd. Een groot werk. Een dagboek over de oorlogsjaren 1940- 1945. Niet minder dan 645 getypte velletjes waren nodig. Hij heeft het nu laten inbin den. Veertig exemplaren van dit dagboek heeft hij in zijn bezit. Zijn kinderen en klein kinderen zullen er allen een krijgen. Ook de 'burgemees ters van zijn diverse woon plaatsen. Maar allereerst de koningin. Want aan haar heeft hij dit werk opgedragen. Hij schriift daarover: ..Toen od 10 mei de Duitse horden Neder land binnenvielen, was mijn be sluit genomen, 't Verzet was ge boren, toen alles nog normaal scheen. Thans kon de strijd aan vangen. Duizenden hebben deze tegenstand moeten bekopen met het offer van hun leven; ande ren met hun have en goed. Mijn besluit werd toen genomen om andermaal een dagboek te schrijven voor mijn nabestaan den, opdat zij zouden weten, wat mijn ogen gezien hebben. Moge dit dagboek uit liefde geschre ven, aanvaard worden door H.M. Koningin Juliana, als dank voor alles wat haar lieve moe der heeft gedaan in het verzet tot behoud van land en volk". ven. Inderdaad. De heer Wandel heeft in de eerste wereldoorlog ook een dagboek geschreven. Zijn be levenissen als milicien aan de gren zen. Het is een lijvig, tweedelig boek werk geworden. De heer Wandel haalt de twee delen uit zijn boeken kast. Glimlachend bladert hij hot door. ,,Ja", zegt hij, „die vier jaar als soldaat waren de mooiste jaren van mijn leven. Ik was blij het vaderland te kunnen dienenDe heer Wandel wist dus wat hij begon met het dag boek. log heeft hy het een tijdje laten rusten om zo'n vier jaar geleden het opnieuw te gaan schrijven. „Ik wilde het een beetje netjes in mijn be zit hebben" zegt hij. „Toen ik daar mee bezig was, zei een van mijn doch ters, vader, dat dagboek ga je aan bieden aan de koningin, maar dan hebben wij niets. Zal ik het overty pen. want dan hebben wij het ook in ona bezit. Toen werd het idee geboren om er meteen stencils van te maken en het te laten inbinden. Mijn doch ter heeft er wel veel werk aan gehad. Maar nu is het klaar". Oorlogsdagboek door M. Wandel, geboren Nieuwerkerk 30 januari 1894, staat er op de titelpagina. Verder staat er ook een geslachtsre gister in, verlucht met prenten van de geboorteplaatsen van zijn voorva ders. Op 5 februari 1630 trouwde te Zierikzee Wandel Diorickcxsse met Tanneke Pieters. Daar begint het ge slachtsregister mee. Het eigenlijke dagboek begint dan op 10 mei 1940. „Wat door vele Nederlanders nimmer werd verwacht, is harde werkelijk heid geworden. In de vroege morgen, omstreeks 3 uur, brak er een blik- semoorlog uit over ons geliefd vader land'.'. Het is voor de heer Wandel een hele slag. Hij nam ogenblikkelijk maatregelen. Na het middageten meldde hij zich bij commandant Cats- man in zijn woonplaats Oostburg om dienst te nemen bij het Nederlandse leger. te be schrijven. „Het is eigenlflk niets bijzonders", zegt de heer Wandel, „ie dere Nederlander heeft dit beleefd, maar ja. ik heb het opgeschreven, dat is het enige". Het dagboek volgt nauwkeurig de oorlogsberichten op de voet, door middel van krantenpubli- katies en radioberichten. Maar daar tussendoor ook kleine feiten, die voor de familie Wandel toch wel erg be langrijk waren. Zoals 22 oktober 1942: „Vandaag zijn Mien van ons en Heieen Siebel samen naar Zeeland vertrokken ten einde aldaar enige tijd door te brengen bij familie en vrien den. Wy hopen van harte, dat God hen beiden gezond naar lichaam en ziel doet weerkeren in ons midden, daar beiden overspannen zijn. De Zeeuwse lucht en voeding sterke bei den. Tot weerziens lieve Mien". Ter verklaring. De heer Wandel woonde in die tijd in Driebergen. De gezond heid van zijn vrouw noopte hem in de boslucht te gaan wonen. Trouwens, er was toch weinig werk voor de heer Wandel in die tijd. Hij was aannemer. Beter gezegd wegenbouwer. Op een gegeven mo ment kwam voor hem de vraag: „Moet ik doorgaan met werken en de Duitsers helpen of ermee st maar daardoor de enige bron v komsten verliezen. 18 januari 1941 kwam hij voor het probleem te staan. „Ook zat een Duitse officier op mij te wachten. Hij vroeg mij of ik een stuk werk wilde maken aan het Zwin (vliegveld) en een weg van het ha ventje van Cadzand naar het Zwin, dan zou hij me de andere dag komen halen. Diezelfde nacht heb ik geen oog dicht gedaan. Ik vond het ver schrikkelijk iets voor mijn vijanden 1e moeten doen. Ik rilde bij de ge dachte. dat ik een straat moest ma ken, waar waarschijnlijk een kanon over moest om in stelling te worden gebracht tegen ons eigen land. Hoe anderen mij voorspiegelden, „we zit ten onder de Duitsers", of „we moe ten hen gehoorzamen", al krijg ik al het goud der aarde, 't is mij onmo gelijk om geld te verdienen aan mijn vijanden". De laatste oorlogsjaren heeft hij geen werk meer kunnen doen. Zijn telefoon werd ook afgeslo ten omdat hij weigerde een verkla ring te tekenen, dat hij jood was. „Alhoewel mij van verschillende zij den het wel en wee naar voren is ge bracht om het toch maar te tekenen, is het m: te gaan" kreeg het in Driebergen druk genoeg met het helpen van onderduikers. Maar ook zijn onderduikers een paar jaar bij hem gebleven. Maar toch viel het hem zwaar om niet zijn dagelijks werk uit te voeren. Toen de oorlog dan ook voorbij was, schreef hij onmiddellijk naar de Algemeen Gemachtigde van de Wederopbouw te Eindhoven om zoals hij zegt: „eer lang in de gelegenheid te worden ge steld te mogen arbeiden aan de we deropbouw van ons land en dan liefst in Zeeland. Dat is later ook gebeurd en nu kijkt de heer Wandel, die 30 januari 70 jaar wordt terug op een rijkbesteed Teven. Een leven dat ge deeltelijk vastgelegd is in zijn dagboe ken. Nu wil hij dat dagboek persoon lijk overhandigen aan de koningin, zoals ook zijn dagboek over de eerste wereldoorlog aan koningin Wilhelmi- na aangeboden is. Dat dagboek be vindt zich nu in het huisarchief van het koninklijk huis. Een dagboek, waarin de sfeer van de oorlog staat beschreven, zoals de mensen die toen voelde. Niet alleen de belevenissen van de heer Wandel en zijn gezin heeft hij beschreven, maar ook de brieven, die hij verstuurde en die hij ontvangt. Brieven, die vaak meer vertelden dan de krantenberich ten. Brieven, die vaak opbeurend wa ren, zoals brieven van onderduikers, die veilig waren aangekomen op hun nieuwe plaats van bestemming. Dat staat er niet zo uitvoerig in vermeld, maar soms blijkt het uit een paar zin nen: Woensdag, 7 juni 1944. „Lieve allemaal. Ook van mij hartelijk ge groet. Eindelijk is dan de lang ver wachtte invasiedag gekomen. We ho pen nu op een snelle ontwikkeling der militaire gebeurtenissen. En dat de bevrijding binnen niet al te lange tijd een voldongen feit zal zijn Er zal bij jullie ook wel een zucht van verlich ting geslaakt zijn nu we het eind in zicht krijgen. Dag lieve mensen, houd jullie taai in de. komende dagen. Groe ten van J. „Beiden waren", zo besluit de heer Wandel dit gedeelte, „Jan Bliek (schuilnaam Johannes Ver meer) en Jas Basting (schuilnaam >ekhc twee van onze onderduikers". CAROL DAY door DAVID WRIGHT VINDEN JULU6 DAT ZO" VEE5ELUk.DAT JIMMY HAYES MEEGAAT? Y IK WEET HET NIET. AVAAR] J HU HAALDE A1E ERTOE 1 OVER. Ik GELOOF DAT WE VOOR EEN ARTIKEL OVER HET "SOCIETW'-LEVEN1 avD&erussex', MHMywyes KE&er waai? Hits re/?i/G.... r... UITGEVER DENkT CAT WE VOOR EEN ARTIkEL OVER HET SOa ETYLEVEN BETER IN RARIJS KUNNEN FOTOGRA FEREN JE KENT DIE JOUR- NALISTEN-TVPEN -ALTIJD VERANDERLIJK JA, U WEET HOE HU IS-OPSCHEP- IG! HU IS THUIS AL 20 ;ND. WIE WEET HOE HIJ IN PARIJS 15 2612. Piloot Storm liet de antigrav- car enige malen boven de boulevards en hotels van Miamibeach cirkelen. „Kijk eens goed, zien jullie iets dat op een hospitaal lijkt?", vroeg hij zijn medereizigers. „Dan kunnen we deze knaap daar beter meteen af leveren, want als ik eerst op het vliegveld moet landen, gaan er et- tellijke kostbare minuten verloren met ambulancevervoer enz". Na enig zoeken ontdekten zij ergens een groot wit gebouw, waarop een Rode- Kruisvlag wapperde. Arend zette zijn machine voorzichtig op het ga zon van het binnenhof neer. Er werden geen lastige vragen gesteld toen men de zwaar gewonde vlieger zag. Hij werd onmiddellijk naar de operatiezaal vervoerd en een half uur later kon men al mee delen. dat de man een redelijke kans op gene zing had, hoewel hij op vele plaatsen lelijk ver brand was. Ook de mitrailleurkogel was al uit RUIM 42 UUR UITZENDINGEN Gedurende de negende olympische winterspelen, die van 29 januari tot en met 9 februari in Innsbruck worden gehouden, zal de NTS elke idag rechtstreeks Eurovisie-uitzen dingen en Eurovisiefilmoverzieh- ten van de Oostenrijkse televisie I overnemen. Bovendien wordt er el ke dag vanuit de studio in Inns bruck een speciaal voor Nederland bestemd programma uitgezonden. Deze uitzendingen bevatten Neder lands commentaar op feiten en ge beurtenissen van de dag. In totbal besteedt de NTS gedurende 42,/j» uur aandacht aan de winterspelen en wel op de hieronder vermelde dagen en uren. Woensdag 29 januari. 10.6513.00 uur reportage van de ope ningsplechtigheid in het Bergisl Stadion. 18.5519.05 uur Nederlands commentaar op feiten en gebeurtenissen van de dag, uitgezonden vanuit de studio te Inns bruck. 19.1019.25 uur Een door de Oos tenrijkse televisie vervaardigde samen vatting op film van de deze dag gehou den wedstrijden. 21.3022.30 reportage kunstrijden paren in het Ijsstadion te Innsbruck. Donderdag 30 januari. 11.5513.00 reportage skiën: afdaling heren te Patscherkofel. 19.3019.45 uur Nederlands commentaar. 20.1020.25 uur Filmsamenvatting. 22.40—23.10 uur filmsamenvatting. 23.1524.00 reporta ge van de ijshockeywedstrijd Canada- Zweden. (Op deze dag wordt het eerste NTS-journaal uitgezonden van 19.45 20.10 uur en het tweede van 23.10 tot 23.15 uur). 'Vrijdag 31 januari. 12.5515.00 uur rej Jspeciaal ski springen heren. 19.3019.45 uur Neder lands commentaar 19.45— 20.00 uur fUmsamenvatting. 22,40—23.10 uur film- samenvatting. 23.10—23.55 reportage ijs- hockeywedstrijd USSR—Tsjecho-Slowa- klje. Zaterdag 1 februari. 11.55—15.30 uur reportage skiën: slalom dames te Lizum. 19.3019.45 uur Neder lands commentaar. 19 4520.00 filmsa menvatting. 22 4023.10 filmsamenvat- "".15—24.00 uur reportage ijs- het been verwijderd. Van het hospitaal trok het gezelschap naar het plaatselijk politiebureau om de nodige verklaringen af te leggen. „Wij zullen onmiddellijk een onderzoek naar de herkomst van de Seaplane laten instellen", besloot de politie chef het gesprek. „Wjj zijn U veel dank schuldigd voor uw bemoeienissen. U blijft zeker nog een paar dagen in hotel Esplanade? Dan kan ik zonodig nog eens contact met U op nemen!" A^oend bcgzaocn Feuilleton door Arnold Bennett „Ik verwachtte U eigenlijk niet", zei de dame, steeds met een licht Londens ac cent. „Maar ik bedacht hoe dwaas het zou zijn, niet naar de voorstelling te gaan enkel omdat U niet komen kon. Dus ging ik er alleen naar toe". „Waarom verwachtte U mij niet?" vroeg hij beschroomd. „Wel", zei ze. „omdat meneer Farll dood is en ik wel kan nagaan, dat U van al lerlei te doen zoudt hebben en zijn over lijden U geschokt zou hebben". „O, ja", zei hij snel, want hij voelde dat hij voorzichtiger moest zijn." hij had he lemaal vergeten dat meneer Farll dood was. „Hoe wist U het?" „Hoe ik het wist?' riep ze uit. „Nu nog mooier! Kijk dan eens rond! Het is al zes uur lang in heel Londen bekend ge maakt". Zij wees naar een man in lom pen, die" een oranje papieren vaandel droeg. Op het vaandel stond met grote letters: „Plotselinge dood van Priam Farll in Londen" Nog andere mannen, met vaandels in verschillende kleuren, maakten eveneens bekend, dat Priam Farll overleden was. En van de mensen die uit St.-George's Hall kwamen kochten er velen een cou rant van die mannen. Hij bloosde. Het was vreemd, dat hij oen half uurtje in hartje van Londen had kunnen lopen, zonder dat het hem opge vallen was dat in alle straten zijn eigen naam wapperde in het zomerkoeltje. Maar het was zo. Zo was hy nu een maal. Nu begreep hij hoe het Duncan Farll gelukt was, bezit tc nemen van Selwood Terrace. „U meent het toch niet, dat U die man nen met vaandels met gezien hebt?" zei ze. „En was hij een goede meester?' „Ja, heel goed", zei hij met overtuiging. „Dan begrijp ik. dat U zo aan hem hebt lopen denken. Ik zie dat U niet in de rouw bent!" „Neen ik „Ik geef ook niets om rouw", ging ze voort. „Ze zeggen dat het een eerbetoon is. Maar als een mens zijn eerbied niet to nen kan zonder zwarte handschoenen. die altijd afgevenIk weet niet hoe U er over denkt maar ik heb nooit op gehad met rouw. Ik vind het morren te gen de Voorzienigheid bovendien! Niet, dat ik niet vind, dat er veel te veel over de Voorzienigheid gesproken wordt. maar wat is uw opinie „Ik ben het volkomen met U eens", zei hij met een warme glimlach, die soms uitbrak en zijn gelaat verhelderde, voor hij er zichzelf bewust van was. En zij glimlachte ook en keek hem vertrouwelijk aan. Ze was een kleine vrouw, ietwat mollig ja zelfs gezet; met bolle rode wangen; een te witte ka toenen hlouse en een donkerrode rok. die ongelijk hing; verder droeg ze grij ze katoenen handschoenen, een groene arasol en boven al dat moois troonde e zwarte hoed met de rode rozen. De foto in Leeks portefeuille moest van oude datum zijn. Ze zag er uit als ie mand van vijfenveertig, maar op het potret scheen ze niet ouder dan onge veer negenendertig. Hij keek bescher mend op haar neer met welwillende, vriendelijke waardering. „U moet zeker gauw weer naar huis om een en ander te regelen?", vroeg ze. Zij was degene die het gesprek gaande hield. „Neen", zei hij. „Daar heb ik afgedaan. Ze hebben me ontslagen". „Wie?" „De familie". „Waarom?" Hij haalde de schouders op. „Ik hoop dat U uw volle loon over de maand geëist hebt?" Hij was blij hierop een bevredigend antwoord te kunnen geven. Na enig stilzwijgen hernam ze: „Dus meneer Farll was een kunste naar? Dat schijnt tenminste zo, volgens de kranten". Hij knikte. „Een wonderlijke bezigheid", zei ze. „Maar ik geloof, dat er toch onder die lui zijn, die een behoorlijk inkomen heb ben. Dat moet U toch wel weten, die er als het ware midden in geleefd hebt". Nooit in zijn leven had hij op die voet omgegaan met zo iemand als Alice Chal- lice. Ze was in elk opzicht iets nieuws voor hem haar kleren, manieren, ac cent, gedrag, blik op de wereld en op de schilderkunst. was hij in onmiddellijk contact met een van haar. Het gehele geval kwam hem buitensporig, wonderlijk voor. als een onzinnige uitspatting zijnerzijds. Zijn verstand zei hem. dat het belachelijk was de ontmoeting voort te zetten, maar zijn verlegen dwaasheid kon er niet toe be sluiten er een eind aan te maken. Bo vendien bezat ze het aantrekkelijke van het nieuwe: cn ze maakte de „man" in hem wakker. „We kunnen hier niet eeuwig blijven staan", zei zo. Hij knikte. „Jammer dat het zaterdag is en de winkels gesloten zijn. Maar laten we Oxford Street een inlopen, wilt t vroeg ze. „Heel graag". „Ik wilde U een ding zeggen", sprak ze zacht en keek hem glimlachend aan onder het voortgaan. „U"hoeft tegenover mij niet verlegen te zijn. Daar is niets geen reden voor. Ik ben precies, zoals ik me voordoe". „Verlegen!", riep hij met oprechte ver bazing uit. „Vindt U mij verlegen?" Hij dacht, dat hij kranig was opgetreden. „O", zei ze. „als U niet verlegen bent. des te beter. Ik zou het geen compli ment vinden, als U met mij niet hele maal op uw gemak was. Waar kunnen wij eens rustig praten? Ik ben van avond vrij; en U?" Ze keek hem vragend aan. Even later stapten zij te zamen schitterend gebouw binnen, waarvan de inwendige wanden hoofdzakelijk sche nen te bestaan uit geslepen glas. zodat de toeschouwer zichzelf in zijn geheel en in gebroken delen zag weerkaatst. Het glas werd telkens onderbroken door grote borden, die steeds herhaal den: „Geen fooien". Het scheen, dat de directeuren van de inrichting de be zoekers volkomen duidelijk wensten te maken, dat ze. onder geen voorwendsel, fooien moesten aannemen. „Ik heb altijd verlangd hier eens te zit ten". zei mevrouw Alice Challice opge wekt. en keek op naar Priam Farlls alledaags, oud-achtig gezicht. Toen zo, zonder tegenstand te ontmoe ten, door enige glazen gangen gelopen waren, strekte een reusachtige man, die als een politieagent gekleed was en ook met succes een agent nabootste, zijn hand uit en hield hen tegen. „In de rij, alstublieft", zei hij. „Ik dacht dat het een restaurant en geen theater", fluisterde Priams aan Alices oor. „Het is ook een restaurant", zei zijn eezellin. „Maar ze moeten zo doen. om dat het er altijd zo vol is. Het is fijn. vindt U niet?" (Wordt vervolgd) hockeywedstrijd Zweden— Zondag 2 februari. 12.25—13.30 uur reportage skiën: reu zenslalom heren te Lizum. 133515 00 uur reportage gecombineerd skispringen te Seefeld. 19.301945 uur Nederlands commentaar. 20.15—21.30 uur Reporta ge kunstrijden: vrije figuren dames. 22.50 —23.20 uur filmsamenvatting. (Het NTS-weekjournaal wordt uitgezonden van 15.0015.30 uur. het Journaal 19.45—19.50 uur e 19.50—20.15 uur). Donderdag 6 februari. 9.55—12.45 uur reportage hardrijden op de schaats: 1500 meter heren 12.55— 14.00 uur reportage skiën. afdaling da mes te Lizum 19-30 -19 45 uur lands commentaar. 19.45 20.00 film- samenvattlng. 21.55 22.30 uur repor tage kunstryden: vrije figuren heren. 22.40—23.10 uur fUmsamenvatting. Vrijdag 7 februari. 19.30—19.45 uur Nederlands commen taar 19 45—20.00 fUmsamenvatting. 22 4023.10 uur fUmaamenvattlng. 23.10 —23.55 uur reportage ijshockeywedstrijd CanadaTsjech o-Sl owakijc Maandag 3 februari. 12.2513.30 uur reportage skiën: reu zen slalom dames te Lizum. 19.30—19.45 uur Nederlands commentaar. 19.45 20.00 uur filmsamenvatting. 22.40 23.10 uur filmsamenvatting. 23 10—23.55 uur reportage ijshockeywedstrijd Cana daUSA. Dinsdag 4 februari. 11.0012.30 uur reportage hardrijden op de schaats: 500 meter heren. 19.30 19 45 uur Nederlands commentaar. 19.45 —20.00 uur filmsamenvatting. 22.40 23.10 uur fUmsamenvatting 23.10 23.55 uur reportage ijshockeywedstrijd ZwedenWest-Duitsland. Woensdag 5 februari. 10.4011.30 uur reportage hardrijden: 5000 meter heren. 11.30—1200 uur re portage skiën: 50 km heren te Seefeld. 19.30—19.45 uur Nederlands commen taar. 19 45—20.00 filmsamenvatting. 22.4023.10 uur filmsamenvatting. 23.10 23.55 uur reportage ijshockeywedstrijd Tsjecho-SlowakijeUSA. Zaterdag 8 febroari. 11.55lo-OO uur reportage skiën: slalom heren te Lizum. 19.30—19 45 uur Neder lands commentaar. 19.4520.00 uur filmsamenvatting. 22.4523.30 uur re portage ijshockeywedstrijd Canada USSR en CërC-rncmie protocolalre in het Ijsstadion te Innsbruck. Zondag 9 fahru&ri. Snort In ppeid var 12.55—15.00 uur reportage skiën: spe- Sport ui Keeia tail stadion. 18 4519.00 uur Nederlands commen taar 19.1520.00 uur filmsamenvatting. 20.00 —21.00 uur Sluitingsplechtigheid m het Ijsstadion te Innsbruck. (Het NTS- weekjournaaJ wordt uitgezonden '.-an 16.0015.30 uur. het Journaal van 19.00 19.05 uur en Sport in Beeld van 19.05 —19.15 uur). Bovenvermelde uitzendingen worden van commentaar voorzien door de heren Jean Smits, Arie Kle.vwegt, Frans Henrie.hs, Kees Buurman en Herman Kuiphof. In principe zullen de reportages van het haidrüden door de heren Smits en Kleywegt worden verslagen en zullen de heren Buurman en Kuiphof de skisporten voor hun rekening nemen. De heer Henriehs zal commentaar geven b(j de yshockevwedstryden. MAANDAG 20 JANUARI 1964 HILVERSUM I. 402 meter. 746 kc/s. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Orgelspel: populaire muziek. 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel actuali teiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht orkest met zangsoliste. 13.35 Lichte grammo foonmuziek. 13.45 Amusementsmuziek (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.25 Klassie ke grammofoonmuziek. 15.05 Herha ling van de wedstrijd Opsporing Ver zocht (van donderdag 9 januari 11. 15.45 Omroepdubbelkwartet. 16.00 Bij beloverdenking. 16.30 Pianorecital: mo derne muziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd 17.30 Lichte gram mofoonmuziek voor de teenagers. 17,50 Regeringsuitzending: De Indiaanse be volkingsgroep in Suriname I, door drs. H. C. van Renselaar. 18.00 Militaire orkesten (gr.). 18.20 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Verbond: De eer van het soldatenambt. Tot U spreekt ds. K. Drost, tweede voorzitter van het Ge reformeerd Politiek Verbond. 18.30 Met band en plaat voor U paraat: klassieke grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Licht in strumentaal kwartet. 19.30 Radiokrant. 19.50 Mandoline-orkest (gr.). 20.00 Mu ziek uit Amerikaanse musicals (gr.). .15 Hel slaapliedje voor vanavond heet: Moord, hoorspel. 21.40 Moderne orkestmuziek (opn.). 22.05 De wereld van vandaag en morgen, buitenlands commentaar. 22.15 Pianorecital: Spaan se muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avond- overdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Vertolkers beluisterd, muzikale le zing. 23.45 Lichte grammofoonmuziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 meter. 1007 kc s. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Lichte muziek (verv.). 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand, praatje. 13.20 Elektro nisch orgelspel. 13.45 Wikken en we gen, praatje. 14.00 Grepen uit de mu ziekgeschiedenis, muzikale lezing. 14.30 De dood van Federico, hoorspel. 15.40 Kerkorgelconcert. 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.00 Oude lied jes. 17.15 Mensen en meningen: inter views. 17.40 Lichte grammofoonmuziek. 1.50 Militair commentaar 18.00 Nieuws. 18.15 Licht instrumentaal, sextet. 18.35 Parlementair overzicht. 18.50 Open baar kunstbezit. 19.00 Onder de af was, licht programma. 19.30 Lichte or kestmuziek (gr.). 19.45 Regeringsuit zending: Mens en samenleving. Een ge sprek over onderzoek en sociaal beleid, voorbereid door het ministerie van maatschappelijk werk. 20 00 Nieuws. .05 Ramblers Hitparade. 20.35 Had U dat verwacht? 21.05 Licht ensemble met zangsolisten 21.30 Terug in de tyd. lezing. 21.45 Lichte grammofoonmu ziek. 21.55 Jazzmagazme. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Omroepor kest: klassieke muziek. 23 30 Zo klonk het vroeger. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S CVK-IKOR-RKK: 19.30 Logboek, jeugd programma over de Bijbel, (di. 47). 19.45 Kenmerk, het magazine van de kerken. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. 20.20 Uitzending van Evert puzzelen 1 2 3 4 b 6 7 18 9 f O n f n 13 14 lllll 1/ lllll 19 f 20 I 21 22 W23 24 25 261 k 2? i 2ö '29 1 54 31 52 k 55 36 3? p8 59 k i 40 41 1 E H5 Horizontaal: l. vleesnat; 4. klooster overste: 6. halt!; 9. dokter; 10. lat; 11. meisjesnaam; 12. geb. in Zwitserland; 14. roodachtig: 15. bep. voorlichting: J7. geleedpotig dier; 29. aanhef brief; 22. aankomend; 24. voegwoord; 25. a.s. offi cier; 26. Chin, munt; 27. uitroep v. vreugde; 28. maanstand; 30. romp; 32. soort bunzing: 34. wagen; 35. insekt: 37. tijdsdeel; 39. regelmaat; 40 werelddeel; 41. getal; 42. droogoven; 43. ieder. Verticaal: 1. wambuis; 2. delen van et maal; 3. stengel; 5. schel; 6. lint; 7. klank; 8. bijl; 12. meisjesnaam; 13. on derschrift brief; 16. onderscheiding (muz., film etc.); 18. geestelijke; duwtje; 21. lofzang; 23. waterdier; bende; 29. sortering; 30. losgerafelde naad; 31. heilige; 32. franc; 33. boeket: 34. melkleverancier; 36. gewicht; 38. elasticiteit. De oplossing van de vorige puzzel luidt: filmcameraman meegaat ten behoeve van het filmen voor de unilaterale uit zendingen. Chef d'équipe is de heer S- K. van der Zee. die tevens het kunst rijden van commentaar zal voorzien. KERKNIEUWS Anglicaanse uitnodiging voor patriarch Athenagoras Dr. Michael Ramsey, de aartsbisschop van Canterbury, heeft de patriarch van de Griekse orthodoxe kerk, Athenagoras uitgenodigd voor een bezoek aan Enge land, zo is meegedeeld door een zegs man van de anglicaanse kerk. Pauselijke oproep tot deelneming gebedsweek Paus Paulus VI heeft alle rooms-katbo- lieke bisschoppen een brief gezonden waarin hij hun aanbeveelt tijdens de in ternationale gebedsweek voor de een- Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, heid onder de christenen speciale gods- 20.30 Wie kan het het langst, film. 20.40 Gevaarlijk bezoek, t.v.-film. 21 00 Anna Karenina, speelfilm. 22 4522.50 Journaal. VLAAMS-BELGISCHE TELF.VISIEPROGRAMM A'S 19.00 Voor de jongeren. 19.25 Zoek licht. 19.45 De Weerman. 19.50 Sport. 20.20 Nieuws. 20.20 Als lk koning was (Wenn ich König war), opera. 21.40 Panorama. 22.15 Postcriptum. 22.25 Nieuws. FRAN S-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 14.15 Schooltelevisie. 18.30 Berichten. 18 33 Voor de kinderen. 19.00 Voor de •rouw. 19.30 Sportuitzending. 20.00 Journaal. 20.30 Tout pour le mieux. spel. 22.05 Een hoek van Frankrijk: Sologne. 22.20 Literair programma. 23.10 Jour naal. DINSDAG 21 JANUARI 1964 HILVERSUM I. 403 meter. 746 kc/s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Week van ge bed voor de eenheid der Christenen. 7.20 Ouverture: lichte grammofoonmuziek. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd 8-20 Lichte gram mofoonmuziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9 35 Waterstanden- 9.40 School radio. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Kerkelijke mutaties NEDERL. HERVORMDE KERK Beroepen te Nieuwe Stadskanaal J. van Lokhorst, predikant buitengewone werkzaamheden (schipperspredikant) te Zwolle. Aangenomen naar Diepen- heim M. J. van der Ende te Graft. Be dankt voor Nieuwe Tonge toezegging. W. L. Tukker te Katwijk-Zee Beroepen te Vroomshoop I. J. Wisse te Almkerk; beroepen te Hengelo (O): G. C. Vijzel te Deyl en Enspijk GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Aagtekerke: H Ligtenberg te Oudemeerdum en P. Blok te Dirks- land van wie eerstgenoemde is beroepen. Tweetal te Borssele: P. Blok uit Dirks- land en A. Hofman uit Zeist van wie ds. Blok is beroepen. Beroepen te Patterson (New Yersey, U.S.A.): J. van Haaren te Rijssen; be dankt voor Capeile.'IJselL Rijksen te Rotterdam-West. GEREF KERKEN Examens: voor het kand. examen theoio- Lichtbaken. praatje. 10 25 Klassieke gie slaagde aan de V.U. de heer H. Kuyk grammofoonmuziek. 11.00 Voor de te Amsterdam, vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmu ziek. 11.50 Volaan. vooruit, lezing. HILVERSUM n. 298 meter. 1007 kc/s. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmu ziek VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma over zicht: Aansluitend: lichte grammofoon muziek. 9.00 Gymnastiek. 9.10 groenteman. 9.15 Klassieke grammo foonmuziek. 9.40 Morgenwijding. 9.55I Boekbespreking. 10 00 Arbeidsvitami- cn ar1ll!fn® cn ZIjn met kernwapens uitge. nen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor -njst- z« zuII*'> geval van nood in afgeie- de zieken. gebieden worden ingezet. De Britse generaal W. Fitzalan-Howard is benoemd tot de eerste volledige bevelhebber der mobiele N A.V.O--strijdkrachten in Euro pa Tot dusver werd dit commando als neven functie waargenomen door een Amerikaanse p'e generaal. Deze mobiele strijdkrachten be staan uit Britse. Amerikaanse. Belgische, Westduilse en Italiaanse bataljons infanterie HOOG EN LAAG WATER 21 januari Vlissingen Kans weert Zierikzee I Wemeldinge -f nap r meter 1.84 2.00 i 2.10 i 1.30 r i.5o nap uur meter 18.39 1.81 19.12 19.42 19.45 20.12 2.11 1.46 1.66 uur meter 0.08 1.71 0.37 1.89 1.07 2.01 0,49 1.26 1.02 1.50 nap uur meter 12.45 2.05 13.16 13.43 13.18 13.23 2.34 1.63 1.92

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7