Amsterdamse Beurs Klanken uit de ether Fikse koersstijging op het DAMRAK PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Aeoen? beqzaoen Pu rol.houdt, Uid Waar zijn onze schepen? ZATERDAG 18 JANUARI 1964 PROVINCIALE Z E B W 8 B COURANT Beursweekpverzicht: De harmonisatie van belastingen in de E.E.G. Prof. Witteveen gooide roet in het eten (Door onze economische medewerker) De week begon weer goed. Drie da gen duurde dat feest. Het beleg gende publiek kocht, het buiten land kocht en Amerika was niet niet stukken aan de markt. Kort om, het was rozengeur en mane schijn. Het is nog te vroeg om van een inflatiementaliteit te spreken, maar het begint er toch wel op te lijken dat die mentaliteit de beleg gers gaat beheersen. Koersstijgin gen van 10 en meer punten waren dan ook aan de orde van de dag. Het gevaarlijke van een dergelijke men taliteit is dat zij tot een zich zelf ver snellend proces kan leiden waardoor de koersen ongemotiveerd stijgen. Winstne- niingen kunnen dan voor behoorlijke aderlatingen zorgen. Voor de meeste aandelen is de markt namelijk don: een kleine vraag leidt al gauw door gebrek aan aanbod tot ongedachte koersstijging terwjjl een gering aanbod de koersen naar beneden jaagt, als de vraag thuis blijft. Rode lamp Doch ook een opvallende uitlating van een vooraanstaand man over onze eco nomie kan een shockwerking oproepen. Minister Witteveen heeft voor het forum van de buitenlandse pers fel met de rode lamp gezwaaid. Als de toonbeweging ons dit jaar uit de hand gaat lopen, dan staan wij volgend jaar voor een econo mische teruggang die voor de bedrijven die thans net moe kunnen komen, heel gevaarlijk zal zijn. Voorts zal dit zijn te rugslag op onze export en op de beta lingsbalans hebben. Het was voor de beurs een heel kou de douche. Woensdagavond werd het mes er behoorlijk ingezet. Donderdag werd wel wat van dat verlies inge haald maar de echte kooplust was toch verdwenen. De laatste dag van de week gaf een volledig herstel te zien, vooral de internationale fondsen waren vast gestemd. Het leed van donderdag is dus al weer geleden. Maken wij nu voor de internationale fondsen de balans op, dan blijkt dat er ondanks de terugslag nog wel winst is geboekt. De winst in de eerste helft van de week was dan ook behoorlijk groot., Koninklijke kwam van vrijdag tot vrij dag van f 185,40 op 189,10, Unilever van f 142,90 op 150,80, Philips van 154,80 op 162,70 en AKI' van 533 op 549. Dit laatste bedrijf kwam nog in het nieuws door zijn mooie jaarcijfers. Een omzetstijging van 17 pet en een winst stijging van 32 pet mogen er ziin. Nu maar wachten of er naast het dividend van zeker 17 pet nog een bonus zal ko men. En wat Koninklijke aangaat, op 31 januari zal het aandeel ex bonus worden verhandeld, hetgeen de koers naar be neden zal brengen en de kooplust prikkelen. Scheepvaart In de scheepvaarthoek was het grote nieuws de verkoop van de „Willem Ruys" en dc „OranjeDe directies wil den zich echter over de verkoopprijs niet uitlaten, iets wat de beurs nu juist wel interesseert. De stemming was overigens vriende lijk zonder dat dit in een koersstij ging van enige betekenis tot uiting kwam, Wel schoot onze K.L.M., die eveneens in de scheepvaartrubriek noteert, naar boven. Dat was te dan ken aan de voorgenomen besprekin gen met de Air Union. Of dit gesprek iets zal opleveren, is vers twee. Toen ook Wall Street de koersstijging over nam, was dit weer een prikkel voor het Damrak. Donderdag werd het 57.10, waarna de week eindigde op 58,50. Cultures In de cultuurhoek laaide de speculatie zucht op. Plotseling ging het gerucht dat Amsterdam Rubber 7 pet of 8 pet divi dend zal gaan uitkeren tegen 5 pet vorig jaar. Dinsdag leidde dit tot een koers- sprongetje van 4 punten maar toen een dag later de directie alle geruchten naar het rijk der fabelen verwees, werd het speculatieballonnetje doorgeprikt. Ook H.V.A. werd woensdag aangestoken maar voor dit fonds was donderdag de extra interesse weer even hard verdwe nen. Dat de belangstelling op het Damrak «le ze week wel heel erg heen en weer flit ste, blijkt ook uit de opgekomen en v even hard verdwenen interesse a bankaandelen. Maandag was Twentsche Bank 15 punten, Rotterdamsche Bank 11 punten. Amsterdamsche Bank 10 pun ten en Ned. Handel Mij 9\rz punt hoger. Dat was nog een uitvloeisel ran de be richten van vorige week dat de banken van de diseontoverhoging zullen profite ren. Dinsdag was de hausse in bankaan delen al weer verdwenen. Even werd de ze week nog de schijnwerper op de Am sterdamsche Bank gericht doordat enke le aandeelhouders de kredietpolitiek be- critiseerden. De beurs kwam er niet van or.der de indruk. De lokale aandelen waren in de eerste De commissie voor internationale soci aal-economische aangelegenheden (een commissie van dc Sociaal-Economische Raad) gaat er mee akkoord dat de cumu latieve omzelbelastingsystemen binnen een periode van drie tot vier jaar in de E.E.G. worden afgeschaft. Dit bikt uit een advies dat de commissie op 12 de cember ji. heeft uitgebracht aan de Ne derlandse ministers van buitenlandse za ken, van economische zaken en van fi nanciën. Over de wijze waarop aan het afschaf fen uitvoering moet worden gegeven zal nader beraad noodzakelijk zijn zodra de Nederlandse regering haar concrete zienswijze heeft ontwikkeld. De commis sie hoopt dat de regering tijdig aan de Sociaal-Economische Raad een vooront werp van wet om advies zal voorleg gen. De commissie vestigt er de aan dacht op dat een wijziging in het sys teem van omzetbelasting diep ingrijpen de gevolgen zal hebben voor het be drijfsleven. De commissie acht de afschaffing van de belastinggrenzen tussen de lidstaten niet noodzakelijk voor het bereiken van de essentie van de gemeenschappelijke markt. Een aantal leden der commissie is met de Europese commissie van mening dat fiscale grenzen bezwaarlijk passen in een waarlijk gemeenschappelijke markt. Deze leden gaan akkoord met het voor stel der Europese commissie om reeds voor het tijdstip van tariefunificatie een communautair systeem van omzetbelas ting in te voeren. Dividenden INDUSTRIEELE DISCONTO MIJ Over het boekjaar 1963 zal de industri ële disconto maatschappij N.V. (dochter van de Twentsche Bank), een interim dividend van negenendertig procent uit keren. (Het dividend over 1962 bedroeg zes procent). De maatschappij geeft, al dus de directie, 483,400 nieuwe aande len uit tegen de koers van 200 procent in de verhouding van één op drie. helft van de week de grote trekpleisters. Wij noemen alleen maar de uitschieters. Maandag Vlismar 20. en Domus 4- 19, dinsdag 'Scholten Carton -b 20; Kemo 20 en Brocades -f 18. Woensdag Bols -f 50 en Calvé 32 en Parkhotel 4- 15. Dit laatste fonds staat wel bijzonder in de gunst want de koers liep deze week van 460 naar 525. Donderdag we zeiden het al was het feest afgelopen. Maar het zal ons niet verbazen, als het terugkomt w neer de w aardedaling van de gulden zich weer duidelijk manifesteert. Donderdag viel de stemming overigens nog best mee, want grote verliezen kwamen niet voor terwijl wij over de vrijdagstemming in het begin van ons artikel al het een en ander gezegd hebben. Al met al een afwisselende en spannende week. Newyorkse beurs •an de beurs af. maar herstelden tegen sluitingstijd. De markt werd beïnvloed door een be sluit van de financiële commissie van de senaat die een bepaling uit de reeds door het Huis van Afgevaardigden aan genomen belastingwet lichtte welke be trekking had op een lager belastingta rief op kapitaalwinsten. Ook de situatie in Zanzibar en Panama beïnvloedde de markt. De vroeg ingetreden verkopen werden wat ingedamd door berichten over sta ging van de aluminiumprijzen en hogere omzetten bij de kleinhandel en de wa renhuizen, evenals de stijging van het voor particulieren in aanbouw zijnde aantal huizen. Omzet vrijdag bedroeg 5.600.000 aande len. Van de 1323 verhandelde fondsen sloten er 542 hoger en 493 lager. Omzet American Exchange 1.780.000 shares. Obligatieomzet 14.740.000 dollar. AKU, Philips. Kon. Shell, Unilever 78, 64%, 51%, 20%. RANK-XEROX BOUWT FABRIEK INVENRAY Rank-Xerox, een fabriek van kopieer machines, die gezamenlijk eigendom van de Britse Rank Organisation en de Ame rikaanse Xerox Corporation is, zal in Venray een fabriek en een gereed-pro- duktmagazijn bouwen, waarvan de kos ten veertig miljoen gulden zullen bedra gen, zo heeft de maatschappij bekendge maakt. Binnenkort zal op een terrein van 13,5 hectare met de bouw worden begonnen. Een ander onderdeel van de Rank Or- organisatie wil binnen tien jaar in vele Europese landen motels stichten. An dere onderdelen van het concern ont plooien activiteiten op het gebied van radio en televisie, film, de fabricage van lenzen en precisiemeetinstrumenten tot de exploitatie van ballrooms, bowling centra en motels in Engeland. Oprichting door Zwolsmangroep Blijkens het bijvoegsel van de Staats courant is opgericht de onroerend goed maatschappij Eszet N.V. in Den Haag. Haar doel is onder meer het verkrijgen, vervreemden, bezwaren, beheren en ex ploiteren van onroerende goederen en van de daarin gevestigde bedrijven. Het kapitaal bedraagt f5 min, verdeeld in 5000 aandelen van f 1000. Hierin neemt de oprichtster, de Zwolsmangroep N.V., deel voor 999 aandelen, de oprich ter dr. J. J. Goudsmit voor één aandeel. Op de bij de oprichting geplaatste aan delen (alle op naam) wordt tien procent gestort. Tot directeur wordt benoemd de heer Ph. Verhagen Metman in Den De laatóie dag van deze beursweek heeft, vooral in het eerste beurshnJfuur, meer za ken opgeleverd dan men donderdag vermoed de. De stemming voor dc hooldfondsen was onder leiding van Philips vost, tot zeer vast. De koersreactie van donderdag op de waar schuwing van minister prof dr. Witteveen een mogelijke economische terugslag in Nederland in 1965. werd gisteren niet verder voortgezet, het tegendeel was waar Alle fondsen gaven ec-n krachtig koersherstel te zien. waarbij Philips een hoofdrol vervulde. Dit fonds opende op 163. boven het hoogste au van woensdag (vóór genoemde waar schuwing). De slotprijs van donderdag was 160.50. Kon Olie verbeterde zestig cent tot 188.90, Unilever ruim een gulden hoger op 0. Hoogovens ging zes punten omhoog J07, terwijl A.K.U. op 550, plus vijf pun ten, nog gehoor gaf aan de donderdag gepu bliceerde zeer gunstige jaarcijfers 19C3 van loncern met de 32 pet. hogere winst ten opzichte van 1962. Hernieuwde aankopen van lokale zijde met daarnaast belangstelling van Verklaring: CAROL DAY MET JIMMV HAYES AF6E- OM DE FOTO'S Bü^, J1S TE AVAKEN IK DACHT WEL DAT JULLIE DAT ZOUDEN ZcGGEfO. MAAK EK IS EEN ".MAAR".. ZEER VAST ■Vest-Duitsland en Zwitserland voor de Phi- lipsaandelcn waren oorzaak van de zeer vaste stemming In dit fonds. Deze tendentie werd gestimuleerd door het bericht over de op dracht van Philips uit Groningen op kernfy sisch gebied ter waarde van 1 15 tot 1 20 min Dit terrein biedt voor Philip*, aldus de beurs, nog zeer grote pempectievcn. Wallstreet gaf donderdag aan het slot geen koersveranderingen van enige betekenis te zien. De Westdultae beurzen waren vrijdag aan de vaste kant. terwijl Londen koers ver hogingen te zien gaf. In de scheepvaartsector wilde het niet best vlotten waardoor koersverliezen ontstonden van een tot twee punten. Dit als gevolg van licht aanbod in een vrij lege markt Van de leidende cultures lag Amsterdam Rubber ge vraagd in de markt. Certificaten Dell en H.V. A lieten het afweten. De staatsfondsenhoek gaf weinig handel te zien. terwijl de koers veranderingen. ten opzichte van het voor gaande slotnlveau, van weinig betekenis wa in de lokale afdelingen werden merendeels koersverbeteringen geregistreerd. Claims In- dola verlieten vrijdag de beurs. Met de claim- Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Amsterdam. 17 Januan Londen lOW.i—low,. New York 3 60%—3 <«<- Montreal 3-33H- 3.33» j. Parijs 73.48%—73-53%. Brus sel 753 .—7.23»;. Frankfort 90 62— 90 67 Stockholm 69 49—69 54. Zu rich 83.48%—83.33% Milaan 57 Wh —5793%. Kopenhagen 5212'.»— 52.17%. Oslo 5033—50.37. Wenen 13.95-13.96. Lissabon 12.57'/.— 12.58»;. handel ln Emba werd gistermiddag een aan vang gemaakt Deze claims werden geadvi seerd op 70 overeenkomende met 260 pet. voor de nieuw# aandelen. A.N.P.-C JJ.8 BEUR8INDICE8. Intern- concerns Industrie Scheepvaart Banken Handel enz Algemeen bieden; I gedaan en laten: b bieden: I laten: d Staatslen. Ned. '59 4% 97 Ned. '60 4 97 Ned '47 3 86 Ned. '51 3% 93 Ned. '48 3% 82 Ned. '50 3% 82 Ned. '55 3V« 87 Ned. 37 3 88 Gr. boek '46 87 Doll. '47 90 Inv. cert. 3 97 Ned. '62-64 99 Ned. Ind. '37 6 W3 Len. '57 105 Aandelen Amst. rubb. 124 H.V.A. 171 AJC.U. 544 Deli M. Hoogov. Philips Unilever Kon. Olie 136.70 137 600 606 160 40» 162.60 149.30 150.60 188 188.90» HAL KAM. K.NS.M Sch. luchtv. Kon. Paketv. St. Mf]. Ned. Niev Goud. v Ommeren Rott. Li. Schv. Unle Industrie e Alb. Heijn Am. droogd. Berg Jurg. Berk. Pat. Blaauwh. 3ijenk. Calve li Centr. SuiSc. Fokker v. Gelder Gist f sp. v. d. Heem Heineken Internat. Ji.N. Papier K. Zout I Muller Ned. Dok Ned. kab. Netam Nijverdal Rott. Dr. Dok Schelde N B. Schokbct- Scholten F. Stokvis Vergd Blik Vergd Mach Vrcdest. Wilton Zwanenb Interlinie Robeco Valeurop Am Enka Am- mot. Ara Tel. Anaconda Beth. St. Cit Serv. Amerik. aand. I Curt Wr. 1« Du Pont 24' I Gen Kicctr. Gen Mot. Int. Nick Kennecott 71 Nat Can. Rep Steel 4: Shell Oil 4' Stud. Pack 7 Tide Water U.S Steel 5" PKEM1F.I. Alkmaar A'dam "51 A dam '56 I 84 A'dam '56 IX 9 A dam '56 III 91 Breda '54 Dordr '56 Eindh '54 81 Ensch '54 D Haag '52 I 94 D Haag '52 U - R'dam '52 I 9i R'dam '52 II - R'ds i '57 Utrecht '52 Z.-Holl '57 Z.-Holl. '59 Uw ideale kontaktlijm is BEVER SNELFIX: lijmt snel en muurvast 2611. Met de gewonde vlieger van de neergeschoten Seaplane aan boord, zette piloot Storm linea recta koers naar de stad Miami. Met zulke brandwonden was de tijd de be langrijkste factor. Over het Seminole- Indianenreservaat en de grote cy- pressenmoerassen schoot de kleine machine naar het zuidoosten. Er werd niet veel gesproken aan boord, en zelfs de anders altijd zo praat grage en beweeglijke marsmannen hielden zich zeer rustig. Ieder voor zich trachtte een aannemelijke ver klaring te vinden voor de vreemde gebeurtenissen, die zij kort tevoren hadden meegemaakt. Weldra kwam de atlantische kustlijn met zijn tra ge branding in zicht en het duurde niet lang of de weelderige witte hotels en palmomzoomde boulevards van Miamibeach lagen beneden hen. ..Zie daar Amerika's badplaats nr. 1. Jaarlijks .komen hier meer dan anderhalf miljoen gasten. Dertig jaar geleden stonden er nog geen 50 hotels en nu zijn het cr meer dan 400!" kon statis ticus Buck zich niet weerhouden te zeggen. „Het juiste aantal golfbanen en zwempoelen is me ont schoten. Jongens wat heb ik een zin om eens een heerlijke duik in dat blauwgroene water te nemen". Vooral Ath en Sinh waren het roerend met hem eens. Ondanks alle oponthoud hoopten zij nog een plezierige vakantie te hebben. Feuilleton door Arnold Bennett Hij dacht er nauwelijks over na, wat hij doen zou met meer dan twee jaar van Leek's loon in zijn zakboekje. HU wist. hij giste ten minste, niet zonder grond, dat Leek een schavuit geweest was. Toch had hij een soort van cynische ge negenheid voor Leek gevoeld. En de ge dachte, dat Leek hem nooit meer sche ren zou, of hem in dringende bewoordin gen trachten te overtuigen, dat hij zijn haar moest laten knippen, noch zijn ba gage zou laten inschrijven en voor een plaats zou zorgen in de express-trein, vervulde hem met oprechte weemoed. Hij had geen medelijden met Leek en zei ook niet bij zichzelf: „Arme Leek!" Niemaiid. die het voorrecht gehad had Leek te kennen, zou gezegd hebben: „Anne Leek!" Want Leek's grootste specialiteit was altijd geweest, speciaal voor Leek tc zorgen en waar Leek ook was, steeds was het een feit. dat Leek's belangen niet verwaarloosd werden. Daarom was Priam Farll's medelijden grotendeels zelfbeklag. En ofschoon zijn gevoel van eigenwaar de een gevoelige knak gekregen had fedurende de laatste ogenblikken in elwood Terrace, was er "toch ook reden tol voldoening. De dokter bijvoorbeeld, had hem bij het afscheid nemen de hand geschud; had hem openlijk in het bijzijn van Dlmean Farll een hand gegeven: een vleiende cijns, aan zijn persoon be taald. Maar de grootste voldoening was voor Priam Farll ln dat droevige uur geweest dat hij zichzelf, om zo te zeggen, weg gevaagd had, dat hij voor de wereld niet meer bestond. Ik moet eerlijk bekennen, dat zijn voldoening daarover haast zijn verdriet overtrof. Hij zuchtte en het was een zucht van verlichting. Want nu was hij, door een wonder, bevrijd van de bedreiging van Lady Sophia Entwistie. Hij dacht terug aan de nog zeer recente gebeurtenissen te Parijs; hoe hij Lady Entwistie daar ontmoet had de eigen lijke aanleiding tot zijn vlucht naar Lon den en hij was ontsteld over zijn on bewust vermogen om een dwaasheid uit te halen. Evenals alle bedeesde mensen, had hij aanvallen van verwonderlijke stoutmoe digheid en zijn roekeloosheid uitte zich meestal daarin, dat hij zich aange naam maakte bij vrouwen, die hij op reis ontmoette. (Hij was voor vrouwen veel minder verlegen dan voor mannen). Maar om een huwelijksaanzoek te doen aan zulk een bereisd iemand als Lady Sophia Entwistie en zijn identiteit aan haar te openbaren, haar zelfs te veroor loven, zijn aanzoek aan te nemen zo iets was eenvoudig ongerijmd! En nu was hij vrij, want hij was dood. Hij voelde een rilling langs zijn rug, als hij zich indacht in het vreselijke, waar aan hij ontsnapt was. Hij, een vijftiger, een man van vaste gewoonten, een man die gewend was aan dc vrijheid van een wild hert. zou zijn nek buigen onder het stevige voetbekleedsel van Lady Sophia Entwistie! Ja. er was ongetwijfeld een lichtende rand aan de donkere wolk van Leek's overgang naar een andere wereld. Toen hij het zakdoekje wegborg, voelde hij de brief, die 's morgens voor Leek gekomen was. Zich afvragend of hij hem wel openen mocht of niet, scheurde hij het couvert los. Er stond: „Geachte heer Leek! Met veel genoegen ontving ik uw brief; het portret ver toont het uiterlijk van een echte heer. Maar ik zou graag willen, dat U niet met een type-writer schreef. Als U wist. hoe onaangenaam een vrouw daardoor aangedaan wordt, zou U het niet doen. Maar ik zal U graag ontmoeten, zoals U mjj verzoekt. Wat dunkt U er van sa men naar Maskelyne en Cook te gaan. morgenochtend (zaterdag). U weet dat het niet meer Egyptische Hall heet. Ik geloof dat het nu St.-Georges Hall is. Maar dat kunt U in de „Telegraph" zien. ook het uur. Ik zal er zjjn als de deuren open gaan. U zult mij wel herkennen van de foto; ook zal Ik een hoed opzet ten met rode rozen. Dus au revoir, t.a.v. Alice Challice. P.S. Er zijn altijd gedeelten, waarbij het licht uitgaat bij Maskelyne en Cook. Ik moet U verzoeken, U als een heer te gedragen. Vergeef mij. Ik waarschuw U alleen. A.C.". Schavuit van een Leek! Dit was tenmin ste een verklaring van de geheimzinnige kleine schrijfmachine, die de knecht al tijd meegenomen had op reis, maar die Priam op Selwood Terrace gelaten had. Priam keek naar de fotografie in het zakboekje en. wonderlijk genoeg, ook naar de „Telegraph". Een dame met drie kinderen kwam de kamer binnen en nam er dadelijk volko men bezit van. De kinderen riepen: „Moeder! Moeder! Moeder!" met luid ruchtige. vrolijke stemmen. Toen een der jonkvrouwen langs hem liep. vroeg hij beleefd; „Wat ben ik U schuldig?" Ze liet, zonder even stil te staan, een stukje papier op zijn tafeltje neerdwar- relen en zei dreigend: „Aan de kas betalen". Toen hij aan de kas kwam, die verbor gen was achter een scherm van olmen bomen, stond hij tegenover een echte aristocrate niet in mousseline. Als die andere dochters van een graaf wa ren, was dit de autentieke gravin in een namiddag-gewaad. „Kunt U het niet passen?" snibde de gravin. „Tot myn spyt niet", antwoordde hij. Ze nam de sovereign op en bekeek hem minachtend. „Dat is heel lastig", bromde ze. Daarop ontsloot ze twee laden en telde hem nors achttien shilling en zes stui vers voor, in zilver en koper. „Dank U", zei h(j en nam zenuwachtig het geld op, waarna hij zonder omzien heenging. „U bent zeker meneer Leek?" Met deze woorden werd hij begroet door een vrouw, toen hq aarzelend rond keek naar de menigte, die St.-Georges Hall verliet na de middagvoorstelling. Hij trad verschrikt achteruit, alsof de vrouw met haar Londens accent hem een revolver voorgehouden had. Hij was werkelijk angstig. Men zou met gegron de redenen hebben kunnen vragen, wat hij eigenlijk deed bij de ingang van St.- George's Hall. Het antwoord op deze zeer natuurlijke vraag raakt de diepste oorsprong van 's mensen gedrag. Er wa ren in Priam Farill twee mensen. De ene was de bedeesde mens. die zichzelf lang geleden wijsgemaakt had. dat hij feite lijk liefst zo min mogelijk met zijn soortgenoten te maken wilde hebben, en lafheid tot een deugd verheven had. De andere was een koppige, roekeloze kerel, die dol was op galante avontuur tjes en een hartstochtelijke drang ge voelde. joviaal met het hele mensdom te verkeren. No. 2 bracht no. 1 dikwijls, zonder dat hij het zelf merkte, in een moeilijke positie, waaruit no. 1 zich niet meer los kon werken, al voelde hij zich boos en niet op zijn gemak. Zo was het ook deze keer. no luchtig en onbezorgd Regent Street in slenterde. aangelokt door de vage moge lijkheid aldaar een vrouw te ontmoeten met rode rozen op haar hoed: 1 moest daarvoor boeten. Niemand zou meer verwonderd hebben kunnen zijr dan no. 2 bij de vervulling van no. 2'.' geheim verlangen naar iets nieuws. Maar de onschuldige oprechtheid van zijn verwondering hielp no. 1 niet in zijn moeilijke toestand. Farll nam zijn hoed af en tegelijkertijd viel zijn oog op de rozen. Hij had kunnen zeggen, dat hij Leek niet was en de vlucht kunnen nemen, maar dat deed hij niet. Ofschoon zqn linkerbeen gaarne het hazenpad gekozen had. weigerde zijn rechtervoet een stap te doen. Daar-1 op gaf hij haar een hand. Maar hoe had ze hem herkend? (Wordt vervolgd)1 ZATERDAG 18 JANUARI HILVERSUM I, 402 m. 716 kc/s. 12.00 Angelus. 12.04 Liedjes over het verre Westen. 12.25 Platennieuws. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht Instrumentaal kwartet en zangsoliste. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktberichten. 13.18 Musicerende dilettanten. 13.40 les. 14.00 Voor de jeugd. Tussen 15.0020.00 evtl. onderbreking voor re portage Europese kampioenschappen nardrr)den op de schaats te Oslo. 15 00 Promenadeorkest en solist. 15.40 Lichte orkestmuziek (gr.). 16.00 Grensland, uit zending voor jonge mensen. 16.15 Jazz muziek met commentaar. 16.40 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 Leiding ge ven, lezing. 17.10 Lichte orkestmuziek (gr.). 17.30 Boekbespreking. 17.40 Lichte grammofoonmuziek. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Lichte orkestmuziek. 18.50 Licht baken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actu aliteiten. 19.22 Motorpraat. 19.30 Klas sieke grammofoonmuziek. 20.30 Rielek- sen: amusementsprogramma. 21.30 Buurman's krant: berichten van buiten landse correspondenten. 21.50 Bric A Brac: cabaret. 22.20 Beschouwing over het 26e Hoogovenschaaktoernooi te Be verwijk. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Kruispunt: discussie over de verschijningsvorm van de kerk in de wereld van vandaag. 23.10 Utrechts Ste delijk Orkest en zangsoliste: moderne muziek. 23.35 Klavecimbelrecital: Fran se muziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM H, 298 m, 1007 kc/s. 12.00 Musette-orkest. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Actu eel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Voor de jeugd: lich te grammofoonmuziek. 14.10 Voor twin tigers. 14.45 Artistieke Staalkaart. 15.15 Radio Jazzclub. 15.45 Van de wieg tot het graf: vragenbeantwoording. 16.00 Operaconcert (gr.). 17.10 Boekenwijs heid. 17.30 Salonorkest en zangsolist. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Draaiorgel klanken (gr.). 18.30 Weer klank, muziekrevue. 19.00 Voor de kin deren. 19.10 Radioraad: vragenbeant woording. 20.00 Nieuws. 20.05 En nu... Maastricht. amusementsprogramma. 21.00 Socialistisch commentaar. 21.15 Metropole orkest. 22.00 Langs vergeten wegen: zwerftochten door tija en ruimte. 22.30 Nieuws. 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit de actualiteit. 22.50 Te waar om mooi te zijn. cabaretprogramma. 23.20 Lichte grammofoonmuziek. 23.55 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 12.55—14.00 füm. AVRO: 15.00 Voor de jeugd. 15.15 Jazz Scene USA. 15.45 Uit de voeten. 16.45 In het t.v.-lab. 17.15—17.45 Voor de kinde ren. 19.30 Luipaard op schoot, t.v.-film. NTS: Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Lichte muziek. 20.35 Dick van Dyke Show. 21.00 AVRO'a Quiz Uur. 22.00 Kijk die Rijk, amusementspro- »«.o gramma. 22.50 In AVRO's Televizier.l *CTI NTS: 23.10—23.15 Journaal. i VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA'S I AL*' 10.00—11.00 Volksuniversiteit. 12.55— I 14.00 Eurovisie: Reportage van de Hah- *«s- nenkammrennen te Kitzbühel. 17.00 Voor de jeugd. 17.45—18.20 Schooltelevi- sie. 19.00 Voor de jeugd. 19.30 Dwaal- »eli tocht door het dierenrijk: De arend. 19.55 Sport. 20.00 Nieuws. 20.20 Er kan buri altijd eentje bij. t.v.-feuilleton. 20.45 Pro t, en contra: amusementsprogramma. 21.35 Echo. 22.00 Eurovisie: Reportage Euro-. c«ST pese kampioenschappen kunstschaatsen te Grenoble. 23.00 Nieuws. 14.15 Concertgebouworkest en soliste: Moderne en klasiseke muziek. In de pau- Landschap: een gedichtenprogram- 16.15 Sportuitslagen. 16.30 Eén Herder gaat ons voor: gezamenlijke dienst van rooms-katholieken en protes tanten t.g.v. de bidweek voor de eenheid van de christenen. IKOR: 17.30 Wie. zeggen de mensen?, klankbeeld. 18.00 Oecumenisch nieuws. 18.10 Zingt het voorbedachte lied. 18.30 Waar blijft het Wilde Ganzen Geld?, terugblik op het jaar 1963. 18.45 Grammofoonmuziek. 18.50 De kerk aar. het werk: actualitei ten van het kerkelijk erf. 19.00 De Open Deur. NCRV: 19.30 Geestelijke muziek (gr.). 20.00 Nieuws. 20.08 Reflex: een wekelijkse bespiegeling over leven en samenleven. KRO: 20.15 Kinderkoren en instrumentaal ensemble. 20.45 Gevaar, hoorspel. 21.10 Strijkkwartet: klassieke muziek. 21.55 Klassieke grammofoonmu ziek. 22.00 Wissewassen...: licht pro gramma. 22.50 Reportage van de Rally v. Monte Carlo 1964. 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Dwars door de groene hel, reisbe schrijving. 23.05 Retourtjes: een veer tiendaagse terugblik op ons programma. 23.30 Pianorecital: klassieke muziek. 23.55—24.00 Nieuws. n, 1007 ke's. sportmededelingen en socialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer, ge varieerd programma. 9.45 Geestelijk le ven, toespraak. 10.00 Pianorecital: klas sieke muziek. 10.30 Gesproken portret. 10.45 Alleen op zondag, gevarieerd pro gramma. AVRO: 12.00 Muziek is troef. 13.00 Nieiuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Mededelingen of grammofoonmuziek. 13.20 Knipperlicht, programma voor alle weggebruikers. 13.50 Europees kampioenschap hardrij den op de schaats te Oslo. 14.00 Boekbe spreking. 14.10 Gastenmiddag. gevari eerd programma. 15.30 Radio Filharmo nisch Sextet: oude, klassieke en moderne muziek. 16.15 Licht ensemble. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Discobal: dansmuziek voor de jeugd. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. VPRO: 18.30 Vorm en vi sie: beeldende kunst bij schriftloze vol ken, lezing. 18.45 Parlando, licht geva- smetteloos zuiver rieerd programma. 19.30 Korte Nederi. protestantse kerkdienst. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Promenadeorkest, klein Radiokoor en solisten: Operettemuziek. 21.00 Lichte grammofoonmuziek. 2120 Gevaarlijke thee. hoorspel (3). 22.00 Pianorecital: klassieke muziek (gr i. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Mededelingen en sportuitslagen 2e klas voetbal. 23.00 Instrumentaal trio: jazz. 23.25 Lichte orkestmuziek (gr.j. 23.55— 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S IKOR: 10.0011.00 Eurovisie: Kerk dienst te Genève t.g.v. de gebedsweek. NTS: 13.25—15.00 film. 19 30 Weekjour- naal. 19.55 Journaal. 20.00 Sport in beeld. NCRV: 20.30 Me morandum van een dokter, t.v.-spel (dl. 3). 21.20 Meisjeskoor. 21.40 Tellem. pro gramma over archeologie. 21.50 Onder vier ogen: interview. NTS: 22.10 London Symphony Orenestra met zangsolisten: opera-aria's. NCRV: 22.30 Dagsluiting. NTS: 22.40—22.45 Journaal. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA'S 10.00 Eurovisie Genèève: Oecumenische kerkdienst in de St.-Pieterskathedraal. 11.00—11.40 H. Mis. 13.25 Eurovisie: skïwedstrljden slalom. 15.00 De kat op de koord, t.v.-feuilleton. 15.25 Opera, de grote onbekende: aria's uit Der Ring des Nibelungen. 16.05 Basketballwedstrijd. 17.0017.20 Voor de kleuters. 19.00 Sa fari: Harpoeneren van groot wild. t.v.- filmreportage. 19.30 Buster gaat spele varen, filmklucht- 19.55 Sportuitslagen. 20 00 Nieuws. 20.20 Oklahoma Kidd, Western speelfilm. 21.55 Sportuitzen- ding. 22.05 Gedichten. 22.25 Nieuws. MAANDAG 20 JANUARI HILVERSUM 1. 402 m, 746 kc/s. NCRV: 7.00 Nieuws en herhaling S.O.S.- berichten. 7.10 Week van gebed voor de eenheid der christenen. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.35 Sportuitslagen van zaterdag. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek. 8.30 Lichte grammofoonmuziek. 8.40 Musette-orkest (gr.). 8.50 Negro spirituals (gr.). 9.00 Verzoekprogramma. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10-10 Grammofoon muziek. 10.20 Rondom het Woord: theo logische etherleergang. 11.05 Lichte grammofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m, 1007 kc/s. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gram- mofoonmuziek_9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke grammofoonmu ziek. VPRO: 9.40 Op zoek naar God. overdenking. VARA: 10 00 Voor de vrouw. 11.00 Voordracht. 11.25 Neder landse moderne orkestwerken (gr.). ZONDAG 19 JANUARI HILVERSUM I, 402 m. 746 kc/s. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke gram mofoonmuziek. 8.25 Inleiding hoogmis. 8.30 Hoogmis. 9.30 Klassieke grammo foonmuziek. 9.45 Nieuws. CONVENT VAN KERKEN: 10.00 Christelijk gere formeerde kerkdienst. KRO: 11.15 Me daillon: fragmenten uit het internatio naal muziekrepertoire. 12.05 Zwart op wit: actuele publikaties over Kerk en Wereld. 12.15 De Stemvork: Bel Canto- programma met toelichting. 12.50 Bui tenlands commentaar. 13.00 Nieuws en mededelingen. 13.10 Jaar in jaar uit: liedjes uit het jaar 1933. 13.30 Voor de jeugd. 14.00 Klasieke grammofoonmu ziek. 14.10 De hand aan de ploeg, lezing. Van der WE8FF I Opgerukt 1899 Beursbericht no 345 is verschenen KON. ZOUT - KETJEN -~' M HOOG EN LAAG WATER 19 januari -f nap nap nap nap uur meter uur meter uur meier uur meter Vlissingen 4.45 2.01 17.07 2.06 11.22 2.15 23.29 1.77 Terneuzen 5.14 2.16 17.41 2.22 11.56 2.33 Hansweert 5.51 2.25 18.16 2.34 12.26 2.43 Zierikzee 5.57 1.33 18.24 1.53 11.53 1.76 Wemeldinge 6.28 1.57 18.49 1.76 12.08 2.00 20 januari Vlissingen 5.22 1.94 17.49 1.95 12.01 2.12 Terneuzen 5.51 2.09 18.23 2.12 0.00 1.95 12.33 2.30 Hansweert 6.25 2.19 18.55 2.24 0.32 2.06 13.02 2.40 Zierikzee 6.35 1.31 19.03 1.49 0.05 1.30 12.32 1.73 Wemeldinge 7.08 1.53 19.29 1.71 0.19 1.50 12.41 1.99

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7