Souburgse kanaalbrug: „brug der zuchten" AGENDA OPRUIMiNGSFEEST YZobhe fliLLES MOET WEG Deel secretarie van Ontslag voorzitter Goes verhuist Gasthuis Goes WALCHEREN Verscherpte controle niet op slot staande rüwielen PENDELAAR UIT OOSTBURG VEROORZAAKT SCHEEPSBRAND PRETTIGE MUZIEKAVOND VOOR J. EN M.-AFDELING MIDDELBURG „ALLEMAN", VERSTOLEN BLIK OP ONS ALLEDAAGSE DOEN EN LATEN KERKDIENSTEN ZATERDAG 18 JANUARI 1964 PROVINOIALB Z B B O VP 8 B O O V R A N T B Raadsleden over verkeerssituatie Behandeling van de begroting voor 1964 De raad van de gemeente Oost- en West-Souburg heeft zich in de vrij dagmiddag gehouden vergadering bij de behandeling van de begro ting voor 1964 nog eens vrij uit voerig beziggehouden met de ver keerssituatie in de gemeente en met name met de kanaalovergang naar de Nieuwe Vlissingseweg. Over de brug over het kanaal kwam geen enkel goed woord naar voren. Ter men als „brug der zuchten", „voetpad der verdrukten" en „vernauwing in een gezond lichaam" laten geen twijfel over de wijze waarop de raad over dit kunst werk, dat voor de toegang naar Oost- Souburg een verkeersobstakel is gewor den, dacht. Behalve de kanaalbrug kwam in de algemene beschouwingen, die by de behandeling van de begroting werden gehouden, ook de spoorwegovergang ter sprake- In zijn algemene beschouwing sprak de heer A. W. Bouff (p.v.d.a zijn waar dering uit voor het werk van de commis sie ad hoe voor de bejaardenhuisves ting. „Er is nu besloten bejaardenwo ningen te bouwen. Maar laten wij in ver band met de steeds stygende grondprij zen nu reeds omzien naar grond voor een bejaardenpension", zo drong hij aan. Hij gaf b. en w. in overweging de aanvragen voor grondaankoop met wantrouwen te onderzoeken om grondspeculatie te voor komen. De heer Bouff vroeg voorts de Kanaalstraat tot voorrangsweg te ver- Sor'burgs raadslid: „Eén NS.-station voor Walcheren" Tijdens de behandeline van de be- erotinc voor 1964 Id de vriidag- middae schouden vereadering van de raad van Souburg heeft bet K.V P.-raadslid W M Janssen, de •suggestie gedaan om één spoor wegstation voor eeheel Walcheren te bouwen. Het nieuwe station van Vlïssingen is eeproiecteerd teeen de grens van Soubure aan He» nieuwe sta tion van Middelburg komt zuide- liik van het huidige Waarom maakt men het station te Middel burg niet zo groot dat het ge schikt is om het reizigersaanbod van geheel Walcheren on te van gen? De mensen die van de boot naar Zeeuwsch-Vlaanderen komen moeten om bii net nieuwe station te komen toch gebruik maken van een bus. terwiil de reizigers uit de stad Vlissïngen nu al oer Der bus naar het station riiden Het is toch helemaal geen bezwaar dat zii vier of viif kilometer lan ger in de bus zitten?" aldus de heer Janssen Hii deed deze sug gestie aan de hand als een oplos sing voor het verkeersprobleem bii de spoorwegovergang te Sou burg Süü VERZEKERING sluiten 1 is ZEKERHEID kopen iratraat 9 - SINT LAURENS Tel. 01180-4148 f VANDAAG Middelburg Electro- De gemaskerde ruiter. 7 en 915 uur, 14 laar City: Alteman. 8 Vlissïngen: Alhambra Alleman. I en 9 uur. a.l Luxor: De butler des doods. 7 en 9 uur, 14 laar Brita.inia. 50-jarlg be staan van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Vlissïngen Scheldekwar tier: Toneelavond personeelsvereniging K MS Souburg - De Zwaan Uitvoering .Vlijt en Volharding-. 7 30 uur Goes - Grand PT 109 op iiacntpalroullle. 1 cn 9 uur. 14 jaar Prins van Oranje: Al gemene vergadering Staienkring C H U Goes, 3 uur Prins van Oranje Go»w Operettevereniging met „La lllle du tam bour-major". 7 30 uur R -k kerk Oecu- 'menlsche bijeenkomst. 7 uur Terneu/en Luxor Der Zigeunerbaron. 8 Oosthurg - Ledeltheater: West Side Story. 8 Hulst Bioscoopgebouw Taras Bulbu, 8 uur. 8as van Gent - Olymplatbeuier Oorlogsheld zonder genade. 8 uur. 14 laar Axel Hel Centrum Taras Buiba 10 uur. UzendUkr - Hotzicbltneater Oe zwarte ridder van Cornwall, 20 uur. 14 taur Westdnrpr - Kunsthandel Iroutzaerie Ex positie Jan van de Ven Zlcrlkzer - Wapen van Zeeland Vergade ring ..flelpt elkander- 8 cur Concert zaal-bioscoop Een melsle met sex appeal 8 uur. 18 Jaar St.-Manrlcnsdlik - De Gouden Leeuw' Hei gestolen gelaat, I 30 uur Haamstede - Bioscoop Bom Overrompeling •1er vuurduivels. 8 uur. i4 aar Bergen np Zwitn - Lnxor ËddiP in -opvorm. heffen, een maximum snelheid in te stellen op de ventweg langs de Nieuwe Vlissingseweg en aandacht te besteden aan een derae openbare lagere school. Het hout. dat vrijkomt by de afbraak van noodwoningen, wilde hij aanwenden bij de bouw van een kleedlokaal op elk van de sportvelden Geen koopwaar De heer W. Huson (a.r.), die namens zijn fractie, de C.H. cn de K.V.P. een algemene beschouwing hield, ging nog eens in op de zelfstandigheid van Sou burg. „Wij voelen het als een recht, dat een zo bloeiende gemeente door middel van een eigen raad de eigen belangen mag behartigen. Een gemeente is geen koopwaar, die uit zakelijke overwegin gen in andere handen moet overgaan. Wij 7.ullen de dag zegenen, waarop wy het glas kunnen heffen op onze zelf standigheid", aldus de heer Huson. Hy was van mening, dat de Souburg- se middenstand bij het Burgplan de grootst mogelijke kans moet krijgen zich te ontplooien Hy vroeg het college aan dacht te schenken aan de mogelijkhe den voor voortgezet onderwijs in de ge meente en zei het op prijs te zullen stel len wanneer de bejaardenwoningen nog dit jaar zouden worden gerealiseerd. De heer Huson wilde voorts de centrale voorzieningen voor de bejaardenwonin gen tot een maximum zien opgevoerd. „Nu de plannen om een zwembad in samenwerking met andere gemeen ten te bouwen zo worden opgehou den. verdient het dan geen aanbeve ling onze eigen plannen te realise ren?" wilde hy voorts van b en w. weten. Andere wensen van de heer Huson waren tennisbanen, een rol schaats- en skelterbaan, de bouw van autoboxen, en het aantrekken van kleine industrieën. Als een noodoplossing voor de situatie bij de kanaalbrug deed hij de suggestie aan de hand om buiten het rijdek een voetpad aan te brengen. De heei Hu son sprak de wens uit dat de bouw van een nieuw station in Vlissïngen een op lossing zou brengen voor de toestand bij de spoorwegovergang in Souburg. Hij vroeg b. en w voorts te bezien of de aanschaf van een vuilverbrandings installatie kan worden verwezenlijkt. Nog dit iaar Burgemeester B. H. G. ter Haar Kome- ny deelde mede. dat de aankoop van grond voor een eventueel later te bou wen bejaardenpension de volle aandacht van het college heeft. „De commissie ad hoc is pas byeen geweest en toen zijn de schetsplannen voor de woningen op tafel gekomen. Wij hopen nog dit jaar met de bouw van 24 van dergelijke wo ningen te kunnen beginnen. Ook de een- Het is balans- bij üio modehuis in Vlissingen. Spotkoopjes in mantels, japonnen, kostuums en regenmantels. Ook in onze stoffenafdeling WIJ moeten ruimte maken voor het nieuwe seizoen. MAANDAG 20 JANUARI is onze zaak DE GEHELE DAG GEOPEND. traie voorzieningen hebben de aandacht", aldus de burgemeester. Hij zag voorts een oplossing voor de be jaardensociëteit door noodwoningen te verbouwen. Wat de verkeerssituatie by de kanaalbrug betreft deelde de burge meester mee, dat donderdag de heer Bruininkweerd uit Utrecht die de ge meente als verkeersdeskundige heeft aangetrokken in Souburg was ge weest. Op 23 januari zullen in Souburg ten behoeve van het onderzoek verkeers tellingen worden gehouden Een voetpad naast het rydek van de brug is volgens de burgemeester niet mogelijk, omdat rijkswaterstaat er niet mee akkoord gaat. „Wij moeten in deze zaak aan de bel blqven trekken", aldus de burgemeester. „Over het voortgezet onderwas zullen wij overleg plegen met de inspectie van het lager onderwijs. Wat de voorzieningen zoals tennisbanen, rolschaatsbaan en dergelijke betreft, hebben wy het oog laten vallen op het plateau waarop nu nog de noodwonin gen staan. Wij zullen binnenkort met een voorstel komen om medewerking te vragen voor de opheffing van de be staande speeltuinvereniging Er zullen echter overal in de gemeente kleine speelterreintjes komen", zo verklaarde de burgemeester. Wat het zwembad betreft vroeg bij de raad nog even geduld uit te oefenen. Burgemeester Ter Haar Romeny deelde voorts mede, dat er op 23 januari een bespreking met de mid denstanders zal zijn over het Burg plan. Tijdens deze byeenkomst zal ook de maquette worden getoond. De begroting voor 1964 werd goedge keurd met op de gewone dienst aan in komsten en uitgaven een bedrag van 1.137.458,25 en een post onvoorzien van 18 354.33. De ftapitaalsdienst heeft een nadelig saldo van 868.970.29. De raad willigde het verzoek in van de christelijke woningstichting Walcheren, om de kosten verbonden aan de controle van de administratie van de stichting voortaan voor rekening van de gemeente te nemen, naar rato van het aantal wo ningen. dat de stichting in de gemeente in eigendom heeft. 6 45 e Uc gemaskerd Dp butler des 1 3 5 15 uur. 14 )ua> aderwereld. B uur. 18 laai Hel Centrum I aras Buiba. 3 4» uur. I laar Dp slag om Napel.' uur. 14 laar Gent - Olympia Oorlogsheld zonder ïnadP. 3 3(1 uur. M laar Romanre A la IJzrnrtljlw laar Holzli-r 't sex appeal, x uui. laar i op Zoom - Luxor De mai gst 3 uur Eddle Ir uipvorm. I MIDDELBURG „Uit het Volk-Voor het Volk" koos twee nieuwe bestuursleden derdagavond tijdens een algemene le denvergadering in café-restaurant Wöh- ler twee nieuwe bestuursleden gekozen. Het zijn de heren J. J. Scholten en R. J. van Strien. De heer Scholten neemt de plaats in van het bestuurslid Ch. J. Ma- zure, die. zijn functie om gezondheidsre denen beschikbaar stelde. Voor zijn in het verleden ontplooide ac tiviteiten zegde voorzitter H. van de Briel hem hartelijk dank. Penningmees ter L. M. Naaktgeboren werd op de maar matig bezochte bijeenkomst by ac clamatie herkozen. De heer J. W. van t Hof blikte in zijn jaaroverzicht nog eens terug op de geslaagde viering van koninginnedag, in Middelburg. Aan het slot van zijn betoog dankte de voorzitter hem voor de administratieve werkzaamheden, in het afgelopen jaar verricht. Penningmeester Naaktgeboren kon in zyn financieel verslag meedelen dat het batige saldo van de vereniging thans met een nog te innen post 1153,51 bedraagt. Vorig jaar was het batige saldo 319,58 groot. In de finan ciële commissie werden de heren L. Da- vidse en L. W. Boogerd benoemd. De Middelburgse politic zal een ver scherpte controle gaan uitoefenen op onbeheerd en niet op slot staande rij wielen en bromfietsen op de openbare Uit een jaaroverzicht van 1963 is de commissaris van politie, de heer M. A. Reneman, namelijk gebleken, d„t van de rijwielen, waarvan in het afgelopen jaar aangifte van vermissing werd ge daan. er een groot aantal onbeheerd en niet afgesloten op de openbare weg stond, hetgeen volgens artikel 11 bis van de algemene politieverordening van Middelburg verboden is. Het zal volgens de heer Reneman duide lijk zijn, dat dit verbod is ingesteld om diefstal van rijwielen tegen te gaan, dus ter bescherming van het eigendom. Velen stellen volgens de commissaris echtei kennelijk geen prijs op een der gelijke preventieve maatregel, maar ko men wel om politiehulp vragen wanneer h jn rijwiel verdwenen is. Indien het verbod wordt overtreden zal de politie niet aarzelen de betreffende rijwielen naar het bureau over te bren gen en tegen de eigenaar proces-verbaal op te maken. De eigenaar kan zijn voertuig dan aan het politiebureau af halen. STKAPELLE Raad Westkapelle woensdag bijeen De gemeenteraad van Westkapelle komt op woensdag 22 januari om 8 uur s avonds in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: verkoop woning aan het Noorakerkepad 29 aan de huurder de heer P. Pouwelse. B. en w. stellen voor de overeengekomen prijs met 15 te verhogen, vanwege de gestegen waarde van de huizen. Voorts behan delt de raad de vaststelling van een par tiële herziening van het uitbreidings plan. in hoofdzaak voor het regelen van de bestemming van gronden ten westen van de Domineeshofweg tot sportter- Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 16-1: Tinda van Antwerpen, Brage van Antwerpen. 17-1: Jur- gen-Strömer van Lysekll, Prlns-Bernhard van Dublin, Fortuna-B van Hnnsweert. Vlissingen vertrokken op 16-t: Tinda naar Goole. Vera naar Africa. 17-1: Brage naar Da- genhami Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 16- I: Allicna van B.-Aires. Fiona van zee. Des patch van zee. Prinsenbeek van Amsterdam, Tycha van Londen. Hada 2 van Streur. Ar- ran van zee. Lizard van Scarborough/Sas van Gent. Harm van Par. Wonosari van Bremer haven. Gazelle van Billingham. Boezemsingel van zee/Terneuzen. Energie van zee, 17-1: Willemstad van Amsterdam, Harlingen van Colchester, Netta van Amsterdam. Ador van Southampton, Antarctica van Middlesbo- rough, Groningen van zee. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 16- 1: Kon-Tiki naar New-Ross, Steenkerk naar Rotterdam, Neptunus naar Grimsby. Dollard naar Montrose/Gent. Kinderdijk naar Rotter dam. Gea-M naar Stockton. Stella-Prima naar Bilbao. Aruba naar Vannes. Colette naar zee. 17-1: Delfzijl naar Colchester. Lauriersgracht naar Abo. Albert-Willem naar Drogheda, Gronitas naar Boston/Terneuzen. GIoria-Ma- ris naar Limmerick. Margriet-Anja naar Rot terdam. Hercules naar Amsterdam, Meeuw Een belangrijk deel van de gemeentese cretarie In Goes, waar de inwonen» mee te maken hebben, zal volgende week verhulzen. De bureaus voor de bevolking, de burgerlijke stand, militaire zaken, verkiezingen, inentingen, marktwezen en huisvesting worden van het kantoor I.ange Kerkstraat 3a verplaatst naar de Wijngaardstraat 3a. Dit gaat in op vrij dag 24 januari. Deze verplaatsing Js het gevolg van het gebrek aan ruimte, waarmee het ge- meentepersoneel op het kantoor aan de Lange Kerkstraat al geruime tijd te kampen heeft. Het la een tijdelijke oplos sing, die zal duren tot het stadhuis van Goes gerestaureerd is. Maar wanneer deze zaak definitief „rond" is, is nog niet bekend. In verband met de verplaatsing zyn de kantoren woensdag en donderdag geslo- Bijeenkomst C.S.J.O. Heden, zaterdag, belegt de C.S.J.O. „Werkende Jeugd" een provinciale ka- derbijeenkomst in Goes. De heer J. C. Gordeau uit Utrecht zal een causerie houden. De vergadering begint "s mor gens om 10 uur. 's Middags zal een aanvang gemaakt worden met de nieu we cursus voor leidinggevenden. De heer C. van Zweeden te Goes heeft ontslag gevraagd als lid van het Gimt- huisbestuur te Goes. De raad van Goes zul deze ontslagaanvrage behandelen. It. en w. stellen voor het ontslag eervol te verlenen niet dank voor de vele en belangryke diensten, die de heer Van Zweeden in zijn functie als voorzitter heeft verricht. De heer Van Zweeden heeft gemeend zich terug te moeten trekken uit het bestuur om persoonlijke redenen onder meer als gevolg van zijn drukke werk zaamheden Hij heeft 12 laar, vanaf 1952 deel uitgemaakt van het bestuur van het Goese Gasthuis. Daarvan han teerde hij 10 jaar de voorzittershamer. De raad zal in een volgende vergadering de opvolging van de heer Van Zweeden behandelen. Gospel Singers" treden op in Goes De „Gospel Singers" uit Eindhoven zul len zondagavond aanstaande in Goes op treden De groep zingt in het gebouw van het Leger de.* Heilskorps aan het Ravelijn de Groene Jagei Zoals bekend brengt dit kwartet op een bijzondere wijze het evangelisatielied. In Rotterdamse haven Enorme schade in lading sisal van Westduits schip van een blusboot, waterkanonnen en atraJen op dc waterleiding tot totaal 31 stuks. De Rotterdams dernacht het vi tlge rookontwl meestei Maar vas om mld- :en reusach- aard ging. De eerste muziekavond in het nieuwe jaar, die de afdeling Middelburg van Jeugd en Muziek gisteren in de Schakel hield, w er één van de meest -prettige aard geworden. Het programmadeel vóór de pauze be stond uit prestaties van J. en M.- leden, het tweede deel van het pro gramma werd verzorgd door het Mid delburgs Barokensemble met mede-' werlcxng van de Vlisstngse sopraan Francine Fregeres. En nadat alle mu-i zikale noten opgepeuzeld waren, werd er nog fris gevolksdanst onder lei ding van de heer en mevrouw J. H. van Pagee-Venteville Een in muzikaal ODZieht dus plezierige bijeenkomst. Er werd met geestdrift gespeeld, naar amateuristische maat staven gerekend vaak welluidend en het was aangenaam voor jong en minder jong om er naar te luisteren. Wie zal er dan nog struikelen over technische of muzikale onvolkomen heden? J. en M. Middelburg gaf er in elk geval weer blijk van een verant woorde avond te kunnen verzorgen. De leden zelf hadden enkele werkies van nagenoeg onbekende meesters opge diept. o.a. van Giovanni Battista Sam- martini. Een ensemble gevormd door Lida Roegholt (dwarsfluit). Maria Vroom (altblokfluit). Willy Feij (pia no) en Lex van Selms (cello) bleek in staat tot lofwaardig samenspel in een triosonata van deze Sammartini, later eveneens in een suite van vier 18e eeuwse stukken. Een evenmin heel bekende toondichter is Johann Scherer. van wie Cora van Lierop (viool). Henk Flierman (dwarsfluit) en Hans Frima (klarinet) een allegro voor 3 melodie-instrumenten speel den. Zii voerden ook een fantasie van Bernardo Berlasco uit. een componist uit omstreeks 1600. Via Anton Dia- belli. van wie Gerjanne Huis en Fre- derike Bergman een stukje a-qualre- mains speelden, bereikten de J. en M.- ers wat bekender terrein met Chopin en Debussy. Marijke Buys was de Chopinvertolkster met twee mazur ka's. Bennie Weber gaf een heel aan- vaarbare uitvoering van de wellui dende Arabesaue nummer 1 van De- bussv Even enthousiast toonde zich het Middel burgs Barokensemble. gevormd door Liesbetn Binkhorst (viool). Wil Haar- sma (cello). Dick Boon (dwarsfluit) en Henk Mennes (klavecimbel), dat instrumentale werken van Telemann. Loeillet en Havdn speelde Hoewel dit viertal het zich zeker niet gemak kelijk gemaakt had. wist het zijn keu ze te verantwoorden en gebaseerd op muzikaal en gedisciplineerd samen spel tot. verzorgde uitvoeringen te komen. Haydns trio in F beviel ons het meest: een bijzonder vrolijke Havdn was het. De Vlissingse sopraan Francine Fregeres. nog studerend aan het Rotterdams conservatorium, zong enkele motetten van Schütz en Bux- tehude geheel in de stiil van dit ver zorgde optreden. Haar bijdrage ge tuigde zeker van talent en boven dien- zii zong als we het zo mo gen noemen .van binnen uit" Nogmaals: een prettige avond, waarvoori de toehoorders zich zeer erkentelijk j toonden. ZUID-BEVELAND „Excelsior" Goes vernieuwde in 1963 blaasinstrumenten Onder voorzitterschap van de heer J. W. de Kok hield het tamboer- en pijperkorps Excelsior tc Goes haar 34o jaarvergade ring. In zyn openingswoord memoreerde de voorzitter de belangrijkste gebeurte nissen van bet afgelopen jaar. Speciaal bij de reorganisatie van bet instrumenta rium werd uitvoerig stilgestaan. In de loop van 1963 werden alle blaasinstru menten geheel vernieuwd, terwijl ook op een andere stemming werd overgegaan, nl. Bes-laag, zodat eventueel ook samen met andere fanfare- of harmoniegezel- sehappen kan worden gemusiceerd. ,,\Vy zijn e- trots op", aldus de voorzitter, „dat wy deze grote investering zonder hulp van anderen hebben kunnen doen". Hij bracht de leden dank voor hun hulp bij de diverse acties, die hiervoor werden gevoerd. Ook de te spelen muziek werd aan de nieuwe instrumenten aangepast, terwijl tevens getracht zal worden een beroeps instructeur aan te stellen voor instruc ties voor muziek en show. Tevens werd besloten een fonds te vor men voor nieuwe uniformen. De voorzit ter twijfelde niet of met inspanning van alle krachten zal ook dit verwezenlijkt kunnen worden. De secretaris P. G. Rijn liet in zijn jaar verslag horen wat er al zo in 1962 was gebeurd. Ook hieruit bleek dat de sig naal-afdeling nu was uitgerust met 6 ventieltrompetten. 4 bizardhoorn en 2 bastrompetten. Verschillende nieuwe lingen zijn nog in opleiding, zodat het de 6 ventieltrompetten later uit te brei den tot 12 stuks. Ook de fluiten zijn vernieuwd en aangepast in Bes-stem ming. De penningmeester J. J. Ryn liet hierna een iawlnc van cijfers horen. Er waren vrij veel uitgaven geweest, doch uitein delijk bleek er toch nog een batig saldo te zijn. De voorzitter dankte de penning meester voor zyn goede beleid Hierna kwam de bestuursverkiezing aan de orde. De heren J. W. de Kok, J. J. Rijn cn P. G. Rijn waren aftredend, al leen J. J. Rijn stelde zich nog nerkies- baar. Ook voor het bestuurslid A Geene. die zich in militaire dienst bevindt, moest een nieuw bestuurslid worden ge kozen. Als nieuw bestuurslid werden gekozer mej. C. Schiper en de heren E. Hirdes, J. J. Ryn en H Verstraeten Beroepenexpositie te Tholen geopend Vrijdagavond heeft gedeputeerde J van den Bós in „Hof van Holland" te Tho len de tweede beroepententoonsteiling geopend Deze expositie zal volgende week 850 leerlingen uit de hoogste klas sen van alle scholen op het eiland ont vangen Meer dan tweehonderd foto- tableaux met typen beroepen geven de leerlingen „houvast" om de richtingen te bepalen, die de jongelui op kunnen: 160 voor de jongens, 55 voor de meis- Een Oostburgse pendelaar in del W^nioA---'"b'-: Rotterdamse haven heeft bekend de veroorzaker te zijn van de felle U brand in het Westdult.se vracht-jdoor d<- r>, 'werd naar een ziek jrman werd •edwclmd. HIJ jvergebracht. avond een aanzienlijke partij sisal I werd vr.j i i 'acr; n ..-npt om de heeft vernietigd. De brand woedde omvang var. de m hade aan schip en la- ding te kunnen vaststellen vanaf s avonds omstreeks hall acht tot middernacht en laaide in de vroege vrijdagmorgen weer op. De 30-jarige J. P. C- werd nachts aan boord van de „Nordmeer" in de Maasha- ven aangehouden Op het bureau van de rivierpoiitie aan de Rotterdamse -lot,-.- weg verklaarde hij vrijdagmorgen, dat hij met enige andere uit Zeeland afkom- stige pendelaars aan het werk was In 1 - ruim I van de 8683 ton metende „N'ord- 1 2 A 1 meer", die geladen was met sisal, ko-1 Aanvoer 46 wo v.r. kosvezel» en castorzaad. C. had tussen de balen sisaJ. een zeer Dc-kclou* i a/ brandbare stof. een krukhaak laten val- 3"—52, c 3:»<4 len. die dient om de balen uit elkaar te i"r' a C9- haien en te kantelen Om de haak :n het nathon aa tc-s: donkere ruim op te zoeken had hij van Aanvoer fruit i2or» één van zyn collega's een doosje lucifers geleend. Brandende of gloeiende lucifers veiling st moeten de brand in de sisal hebben ver- conker, u - oorzaak: drielingen 14 21. pli Tegen J. C. is proces-verbaai opge- lr>a maakt, waarna hij op vrije voeten is ge steld. Hij zal binnenkort voor de officier van justitie te Rotterdam worden geleid, die dan moet beslissen op welke aan klacht hij zich zal moeten verantwoor den. C. is In dienst van de Centrale voor arbeidsvoorziening, C.V.A., een zelfstan dig onderdeel van de Scheepvaartver- eniging „Zuid" te Rotterdam. Marktberichten RILING ROTTKRDAM AA -AS, Col- A 45—61. B inge 1 AA M— I C 2333 Jo- —48. 1 B 27—12. GRAAXBELRS ST.-MAARTF.NSDIJK Tarwe 32—34 Gerst 27—29 Haver 21—25. Kleine erwten 4018 Schokker» 50—65. Brui ne bonen 80—120 Maanzaad S360- VEILING Uien middel S0 90- llngen 12 90. plcklei i de 1 92 ton STA VEN IS SE. 10.80. bonken 14.00. drie- 10 50. Ktek 1.50 Aanvoer het stuwadoorsbedrijf Hanno en Co. aan de Maashaven en die eigendom is van de rederij Nord- stern uit Hamburg, vergde de inzet FILMS IN ZEELAND 51 746 k? E I kg Har Verborgen camera met het milde oog VEILING BERGEN OI' ZOOM 17 Jan Andijvie 66—78 Waspeen 32—44. Breekpeen 6-8 Prei 20—18 Witlof W-72. Boerenkool 2232 Rode kool 7—14 Witte kool 812 Sav kool 1028 Spruiten 40152. Selderij per bo» 3030 Uien 8—14 Koolraap Gold Comte Del Het gebruik van de verborgen ca mera is voor Bert Haanstra een ernstige zaak geweest. Talrijke op namen. die hij maakte voor „Alle man", zijn reportage van het alle daagse Nederlandse leven, keurde hij af omdat zij te diep tastten in de intimiteit van de gadegeslagen mens. Deze strenge sortering is ty perend voor de cineast Haanstra. een man met groot respect voor Ds. D. Ringnalda naar Vlissingen Ds. D. Ringnalda uit Overveen, die in de vacature van ds. G. J. Pontier in Vlis singen is benoemd tot evangelisatiepre dikant in de classis Middelburg van de gereformeerde kerken, zal zondag 2 fe bruari in de Hofpleinkerk, na vooraf in dezelfde dienst te zijn ingeleid door één van de evangelisatiedeputaten, intrede doen als evangelisatiepredikant. Hij zal zich in Vlissingen vestigen. Morgen zondagmiddag zal hij zijn ambtsbediening als dienstdoend predi kant in de Gereformeerde Kerken in Ne derland neerleggen, omdat hij met eme ritaat gaat. Ds. Ringnalda was van 1928 tot 1933 predikant van de gereformeerde kerk te Middelburg. Hij was daar onder meer mede-oprichter van de gerefor meerde jeugdcentrale. ZONDAG 19 JANUARI 1964 Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 ds. Duisterhof, 2.30 ds. v. d. Wind. Arne- muiden 10 en 2.30 ds. Abbringh, Bigge- kerke 9.30 ds. Odé, 2 ds. Odé, Domburg 10 ds. Bartlema, 7 ds. Rothfusz, Gapin- ge 10 ds. de Boer, Grijpskerke 10 mej. as. Valk, 2.30 ds. Duisterhof, Klevers- kerke 2 ds. Wieringa, Koudekerke 10-30 en 7.30 ds. Altena (Geref. Kerk), ds. Odé. Lammenburg, t Zandt 10.15 en 7 ds. v. Herwaarden, 10.15 jeugdk.: Me- liskerke 2.30 ds. Kloosterman. Middel burg, Nieuwe Kerk 10 ds. Brummel- kamp, 5 ds. v. Boven, Engelse Kerk 10 ds. Enker, Koorkerk 10 ds. v. Santen, Oostkerk 10 ds. Snoep, Nieuw- en Sint- Joosland 10 en 2.30 dr. v. Haarlem, Sou burg, Oost 9 en 11 ds. den Toom, 7 ds. v. Duijne, West geen dienst. Oostkapcl- le 10 en 2.30 ds. Richard, Ritthem 9.30 en 11 ds. Nennie, Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Valk, Sint-Laurens 10 en 2.30 ds. Kok. Veere 10 ds. Wieringa, 7 ds. Brummelkamp, Vlissingen, Sint- Jacobskerk 10 ds. Kloosterman. 5 ds. Kwast, 't Anker 9.30 jongerend., 10.45 jeugdkerk. Johanneskerk 9.30 ds. Roth fusz (H.D.), 7 ds. Kwast. Bejaardente huis 7 ds. Kloosterman. Vrouwenpolder 2 ds. de Boer. Westkapelle 10 en 2.30 ds. Oosthoek, Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. v. Dullemen. Eglise Wallone: Middelburg 10.30 Pas teur Blommaert. Filadelfia Volle Evang. Kapel: Vlissin gen, Vrouwestraat 10 dienst. Geref. Gem. in Ned.: Middelburg (Bo- gardzaal): 10, 2.30 en 7 leesd. Herv. Kvang.: Westkapelle: 9.45 leesd. Adventkerk (zaterdag): Vlissingen 9 Bijbelstudie, 10 ds. Reïth, Middelburg 10 Bijbelstudie, 11 de heer Mennes. Volle Evang. Gemeente: Middelburg: 10 Bijbelstudie. 11 de heer Mennes. Volle Evang. Gemeente: Middelburg 10 dienst. Gereformeerde Kerk: Amemuiden 10 en 2.30 ds. Oegema, Domburg 10.15 dienst, 2.30 ds. v. Til, Gapinge 9.30 en 2 ds. Pontier, Grypskerke 10 en 2.30 kand. Stroes, Koudekerke 9 en 2.30 ds. Els- hout, Meliskerke 10 en 2.30 ds. Meijer, Middelburg, Hofpleinkerk 9.30 ds. v. Til, 2.30 ds. Boonstra. 5 ds. v. Wilgenburg, Noorderkerk 9.30 ds. Boonstra, Ontmoe- tingskerk 8.45 ds. v. Wilgenburg. 5 ds. v. Til. Gasthuiskerk 7.30 ds. Pontier. Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. v. d. Brink. Oostkapelle 10 ds. v. Wou- we, 2.30 ds. Gommer, Serooskerke 10 ds. Gommer. 2.30 ds. v. Wouwe. Sint- Laurens 10 en 2.30 ds. v. Ulden, Veere 10.15 ds. v. Wilgenburg, 2.30 ds. Ver schoor, Vlissingen 9.30 en 5 ds. Ver schoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Bosman, Westkapelle 10 en 2.30 ds. de Jongh. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt): Middelburg 8.30 ds. Wiskerke, 4.30 ds. v. Beveren, Souburg 9.30 ds. Geelhoed, Vlissingen 4.30 ds. Geelhoed. Gereformeerde Gemeente: Aagtekerke 9.30, 2 en 7 ds Hofman. 24 jan. 7.30 ds. v. Dam. Meliskerke 9.30 en 2.30 leesd. 23 jan. 7 ds. Zijderveld. Middelburg 9.30. 2 en 6 30 ds. Zijderveld. Oostkapelle 10 en 2.30 leesd. 18 jan. 7.30 ds Hofman. Vlissingen 9.30. 2.30 en 6.30 leesd. 23 jan. 7.15 ds. Karens. Westkapelle 9.30. 2 en 6 leesd., Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen, Vlissingen 9.30 leesd., 5.30 ds. v. d. Molen. Ver. van Vryz. Hervormden en Remon- str. Kring: Middelburg 10 ds. v. Santen, Vlissingen 10.15 ds. v. Beek. (Doopsge zinde Kerk). Evang. Luth. Gemeente: Middelburg 11.15 ds. ten Rouwelaar, Vlissingen 9.45 ds. ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente: Vlissingen 10.15 ds. van Beek. Hersteld Apostolische Zendingsgemeen te: Vlissingen (Bakkersgang): 10 er 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk: Vlissingen (Kasteelstraat) 10 en dienst. Leger (les Heils: Middelburg 10 en 730 samenk. o.l.v. kapt. Betgen, Vlissingen 10 en 7.30 samenk. o.l.v. kapt. Ruijsfnk. Herv. Geref. Gemeente: Vlissingen 10 en 5.30 de heer de Ridder. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter J. G. W Gispen. Ooster- scheldesfraat 2. tel 4664 Wijkzuster: W Wes- terbeke. De Ruyterstraat 46. tel 3615 Vlissin gen: dokter G J. M. de Greef, Julianataan 13. tel 2121 (tot zondagmorgen 8 uur) en dok ter R. Grippeling, Badhuisstraat 121, tel 2190 (tot maandagmorgen 8 uur). Veere, Se rooskerke en Oostkapelle- dokter G Schep, Dorpsstraat 46. Serooskerke, tel 01189—212 Koudekerke cn Westkapelle- dokter H Fri ma. Duinweg 59. Zoutelande. tel 01186—232 Apotheek Middelburg. W K. van Hummelen. Markt 69. tel 2134 Vlissingen: J M H van de Sande, Badhuisstraat 22/24. tel. 2066 DIERENARTSEN. Walcheren dokter J. C. Klok te Oostkapelle. tel. 01188443. zijn naaste en met bovendien een optimistische kijk op het leven, waardoor hij al direct naar posi tieve kanten zoekt, zodra hij de ca mera op iets of iemand richt. ..Alleman", dit weekeinde te zien in Al hambra (Vlissingen) en City (Middelburg) is het resultaat van enkele ïaren nauw lettend gadeslaan en filmen Het is geen reportage in de eigenlijke betekenis van het woord, eerder een verfilmd fotoboek (hoewel ook dat niet iulst is, want er is fotoboek gemaakt naar de film). Die indruk, dat men een fotoboek zit te bekijken, wordt veroorzaakt door het immense terrein, dat de film beslaat. Vrijwel alle aspecten van het leven in ons land en dan niet van objecten en projecten, maar van mensen in hun on derlinge relatie, werden door de came- Haanstra bestreken Het is het filmisch portret van de Ne derlander in zijn vertrouwde omgeving etend drinkend, slapend, ruziezoekend en beminnend, zich vervelend en zich amu serend. verdrietig en vrolijk en dan vooral het laatste want Haanstra niet uit schrijnende, schokkende beelden te brengen, hoewel hij ook daar niet voor terugschrikt, wanneer dat nodig „Alleman" is een met veel wijsheid en mildheid gemaakte film. zondei haal en toch heel veel vertellend over alle soorten Nederlanders, de Neder landers ook van .we gaan naar GlassU c u- Zandvoort" en Wie zal dat betalen" schoon lOi—'v VEILING GOES 17 Januari Groenten Per kg Pret Al 5161. A2 45-56 Witlof Al 84—90. A2 70. B2 54—57, afw 41 Spruiten A! 8182. A2 61—79. Bt 62—70. B2 30—40 Knolselderij 2 45. Rode kool 2 79. BI 6 Groene kool 2 1220 Boe renkool 2 2428 Uien afw 6 Peen BI 514, Cl 610. Uien geschoond 18 Witte kool 623. Kroten 2 18 VEILING TERNELZEN Knolselderij 16—32 Rode kool 713 Sav. kool 2032 Witte kool 12 Boerenkool 25— 36 Breekpeen 8—13 Prei A2 2349. B 14— 33 Spruiten geschoond 103 ongeschoond 33—81 Uien 2 5—11 Wilof A 67—70. A2 51— f,9. B 63671. B2 4053. afw 22—52- Veld sla 2 24—25 Appelen Golden Delicious 1 80 54—57. 75 59—63, 70 49—62. 65 40—49. 60 25— 34. 2 80 41—44. 75 41—49. 70 40—48, 65 35—40, 60 21-25, 2D 14—15. 3 grof 13—24. 3 fijn 14—16 Jonathan 1 75 39—40. 70 38—39. 65 33— 37, 60 23—24. 2 80 31-32. 75 29—35, 70 29—34. 05 23-33. 20—32. 2D 14—IS. 3 grof 18— 23 50. 3 fijn 14-16 Winston 70 54—57, 65 46—49 eo 23-26. 55 19—23. 2 70 30. 65 26— 29. 60 19—25. 55 15—18. 2D '4—15. 3 grof 21—24 X ftjn 14—16 VEILING MIDDELBURG i« januari Golden Delicious 65-70 A. 60-65 24—29 3 grof 30—32 Goudrenet 85-90 45. 65-70 42—15 St Remy 70-80 43-48. 70-60 11—49 3 grof 36—47 Jonathan 75-80 36. 70-75 32—38. 65-70 17—34. 60-65 12—30. 3 ftjn 12— Groenten Bintje oonken 14. grote 9 Sav. kool 20—16 Rode kool 6 17 Boerenkool 10—18 Kroot per kg 6—12 Breekpeen 4 9 Uien grote 8-15 Witlol 54- 30 Prei 21 48 Glasandijvle 69-91 Witte kool 20—21. Spruiten 49—110 Spruiten ;'ien honken 19—20 i het is een sublieme gedachte ge weest om Simon Carmiggelt te vra- vismijn colijnsplaat gen het commentaar erbii te verzor- Exportga.-n3ten 1297 xg. 0.70—1.24 Schar 250 een kg Bot 96 kg Kabeljauw 9 kg Sprot 36 kg. Oorlogsfilm Cliff Robertson is ais luitenant ter zee John F. Kennedv de belangrijkste man de oorlogsfilm .PT 109 op nachtpa trouille". die de lotgevallen behelst van een Datrouillebootbemanning in de Pa cific. Het is een spannende geschiede nis met veel schipbreuken, ongelooflij ke ontsnappingen aan de Japanse tegen stander en een flinke dosis Amerikaan se soldatenhumor Te zien in Grand (Goesl Voor de leugd vertoont deze zelfde bios coop zondagmiddag een western, waarin Clint Walker een heldhaftige rol speelt in de strijd tegen de Sioux-indianen. De titel luidt „De nelsiager van de slan genrivier" „De butler des doods' Luxor (Vlissin gen) is een zeer fijne Engelse thriller, die in Londen speelt en waarin de be kende griezelspecialist Christopher Lee de rol vervult van Amerikaanse mees- terspeurder Een fraai stukje werk. Een tweede western is te zien in Elec tro (Middelburg). .De gemaskerde rui ter" is een even avontuurlijk als roman tisch produkt met Clavton Moore en Bo- nita Granville in de hoofdrollen. Nagekomen advertenties Dansavond Instuif Onder dit motto start de instuif van de hervormde jeugdraad te Goes vanavond (zaterdag) het tweede gedeelte van dit seizoen. Medewerking aan deze avond verleent de Ambonese band „Soewara Maloekoe" uit Middelburg. De opbrengst van deze avond is bestemd voor È!s Ajamiseba, Papoes maatschappelijk werkster in Kota Baru vroeger Hollan- dia). De avond wordt gehouden in de gymnastiekzaal van de Prof. Dr. Kohn- stammschooi en begint om 19.30 uur. Jeugdkerk en West Side Story Zondag aanstaande 10 uur wordt in de jeugdkerk van de hervormde gemeente in „de Prins van Oranje" een bijzondere dienst gehouden, waarin ds H. M. Stra ling zal ingaan op de inhoud van de film „West Side Story", die enige tijd geleden in Goes heeft gedraaid. In deze dienst zullen ook liederen in modern ritme met begeleiding van een combo gezongen woraen. DAMSIMULTAAN TEGEN JAN SINKE UIT GOES De jeugddamclub S.S. uit Kamperland (leider de heer O. Scherp uit Kortgene) organiseerde dezer dagen een simultaan- wedstrijd tegen de heer J. Sinke uit Goes. Er waren dertig deelnemers, waaronder ook enkele Kamperland^ dammers. De Goese oud-kampioen hoofdklas liet echter zien wat hij in dit spel presteert en won op 28 borden. Slechts tegen de heer Clement moest hij een nederlaag incasseren, terwijl de heer Scherp hem een puntenverdeling afdwong. Heden overleed in het ziekenhuis ..Oostwal" te Goes onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder mevrouw A DB IA NA DE KOSTER, geboren Botiwense. op de leeftijd van bijna 74 jaar Amsterdam: G. J. de Koster E de Koster van Tholen Colijnsplaat P H Verburg- de Koster L. A Verburg Jan Dlck. Colilnsotaat. 17 januari 1964. Voorstraat 15 De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 20 januari a.s. om 14.00 uur te Colijnsplaat Met droefheid geven wij kennis, dat na een Kortstondige ziekte, nog onverwacht, van ons is heengegaan, onze geliefde en zorg zame vader, behuwd- en grootvader. JACOBUS DE KUIJTER. weduwnaar van Elizabeth Cornelia Bliek. op de leeftijd van bijna 82 )aar. Uit aller naam. M. A. de Ruijter. Amsterdam, 16 Januari 1964. Valeriusstraat 45 Aavertenttej Zondagsdienst Taxi's Mlddelburi T C W ALCHEREN, tel T20O VAN DOESELAAR. tel. 2158.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5