Zweedse deskundige noemt Rudi Liebrechts kandidaat voor titel Caféhouders-niet in bezit van papieren-kregen fikse boetes Bollenteelt in Bergen op Zoom onder de loep Geref. kerk Haamstede onder de kap Voor eigen publiek toch nog offensief van de Noorse toprijders verwacht DANSEN P.Z.C. BALANSOPRUIMING DE GOEDKOPE SIMON Pijn, koorts omlaag. Pijlsnel! Weerstand omhoog. CITOSIL! e PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 18 JANUARI 1964 KAMPIOENSCHAPPEN IN OSLO (Van een speciale verslaggever) Jonny Nilsson één, Juri Juniasjev twee, Rudie Liebrechts drie. Het is deze kop die het beeld bepaalt van de frontpagina van het Noorse blad Sportsmanden. De immer goedgeluimde Gunnar Stroem, eens één van 's werelds toprijders en nu al enkele jaren trainer van de Zweedse schaatsploeg, was echter tegen de mening van de Noorse schaatsexperts in. minder positief over het a.s. Europese kampioen schap van Jonny Nilsson. Gunnar Stroem begon dadelijk over Rudie Liebrechts en tipte hem als kanshebber nummer één, zonder daarbij echter Juri Jumasjev voorbij te lopen. Vooral wat betreft de 500 en 3500 meter bleek Stroem groter vertrouwen te hebben in Liebrechts dan in zijn pupil. En of de jonge Zweed op dit moment in staat is een eventuele achterstand, opgelopen op deze afstanden, volledig op de lange afstanden weg te werken? Neen, gezien Liebrechts vorm, ge loofde Stroem daar niet direct in. De voorpostgevechten behoren nu tot het verleden. Zaterdag (vandaag) wordt het ernst, wanneer in Oslo 't doek open gaat voor het eerste bedrijf van de schaatst rilogie. die speelt in de winter van 1964. Het eerste bedrijf tegen het decor van de historische schaatsburcht die het Bisletstadion in de Noorse hoofd stad is. omvat het Europese kampioen schap. Voor het tweede bedrijf verplaatst de internationale schaatselite zich naar Innsbruck om daar in de olympische arena te jagen op goud. zilver 'en brons. De cyclus wordt gesloten in Helsinki, waar zij. die in Oslo en Innsbruck de kans misten op een ereplaats, een laatste gelegenheid krijgen zich een weg naar het erepodium te banen in de strijd om de wereldtitel. Zes gouden medailles to taal zijn er te verdienen, waarvan vier in Innsbruck, daar bij de olympische spe len elke afstand afzonderlijk wordt ge waardeerd. De eerste ligt klaar in Oslo. waar de Europese toprijders er met begeerlij ke blikken naar kijken. De Russen en de Noren, de Zweden en de Nederlan ders, want in de eerste plaats dient onder hen de nieuwe kampioen te worden gezocht, de opvolger van Nils Aaness, wiens voorgangers waren de Russen Mcrkulov (1962), en Kositsj- kin (1961). Deze laatste zette een Overveen op het CJ.O.S. en op de kunst ijsbanen van Amsterdam en Deventer werd de basis gelegd voor een reeks voortreffelijke prestaties, in de eerste plaats natuurlijk van Rudi Liebrechts en Cees Verkerk, maar ook van de jeugd, vertegenwoordigd door Peter Nottet en Ard Schenk, van wie laatstgenoemde echter moest afvallen voor Oslo. daar Nederland slechts met drie man uitkomt. Zij overvleugelden echter de routinier beurt een einde maakte aan het „tyd- perk-Gontsjarenko". De reeds dit seizoen gehouden wedstrij den, waarin de rijders de gelegenheid kregen eikaars krachten af te tasten en de selectieheren de wijsheid moesten op doen voor de samenstelling van him equipes voor de diverse toernooien, heb- De economische politierechter mr. P. van Empel te Middelburg heeft donderdagmorgen heel wat café houders ter verantwoording geroe pen. In vele gevallen kwamen de exploitanten van hotels, caf's en restaurants, die nog niet in bezit waren van de benodigde papieren om hun horecabedrijf uit te oefe nen er met een soms fikse geldboe te af. Bij de 22-jarige caféhouder A. E. van F. uit Hulst waren er echter geen verzachtende omstandighe den. In zijn geval kwam de econo mische politierechter tot een on voorwaardelijke sluiting van de zaak voor de tijd van zes maanden, naast een geldboete van 100, De officier van justitie mr. T. Lebret had eveneens sluiting van een half jaar geëist. Hy had daarnaast een geldboete van 300,gevorderd. Raadsman mr. H. B. L. de Rechter had er tevoren nog op gewezen, dat zijn cliënt sinds zijn vo rige veroordeling nog geen kans heeft gehad om de zaak met een nieuw exa men weer in het reine te brengen. De economische politierechter was be paald niet te spreken over de zaak van RUDI LIEBRECHTS kandidaat ben het uitgewezen: zowel aan de top als in de breedte is het prestatiepeil met sprongen omhoog gegaan. Tijden, die voor enkele jaren slechts door de aller grootsten werden gereden, komen nu veelvuldig op de chronometers. Deze zelfde tijden schenen tien jaar geleden zelfs schier onmogelijk. In tien jaar Weel U, dal bijvoorbeeld het wereldre cord op de 5000 meter tien jaar geleden nog op 8 min. 6,6 sec. stond ten name van Kees Broekman En dal tien jaar geleden 2.12.9 op de 1500 meter nog een ongeëvenaarde wereldtijd was? Hjalmar Andersen, in 1952 Europees- en wereld kampioen, alsmede olympisch kampioen op de 1500. de 5000 en de 10.000 meter de grote „Hjallis", die een legende werd in de schaatshistorie treft men reeds nu niet meer aan onder de eerste vyftig op de wereldranglijst en na dit seizoen zal hij nog weer verder zyn ge daald. Zijn uit hetzelfde jaar daterende wereldrecord van 16.32.6 is al door een lange rij van schaatsers overtroffen. Jonny Nilsson, het Zweedse schaatsfeno- meen en de huidige wereldkampioen en wereldrecordhouder op deze afstand, bleef er zelfs een minuut onder (op 0,4 seconde na...) Natuurlijk, mede door de bemoeiingen, die de wetenschap met de sport heeft ge kregen. is deze vooruitgang niet beperkt gebleven tot de schaatssport, maar in weinige takken van spon is deze hausse zo opzienbarend geweest als in de schaatswereld De Noren gaven de weg aan en met hun eerste vier plaatsen in het Europese kampioenschap 1963 te Gotenburg (1. Aaness. 2. Johannesen, 3. Moe. 4. Thomassen) schudden zij de con currentie wakker Jonny Nilsson m<" ht in de strijd om de wereldtitel enkele we ken later in Karuizawa alle Noren te snel af zijn, hun komt toch de eer toe een nieuw tijdperk te hebben ingeluid, het geen wij een half jaar later met een blik in de nu reeds dit seizoen bereikte resul taten wel durven zeggen. Nederland is tot nu toe in de slag om de schaatshe- gemonie goed mee kunnen komen, een gelukkig feit en ontegenzeggelijk het re sultaat van de prima aanpak van de training, zowel op het punt van de condi- Arie Zee. die de tol moest betalen voor een voorbarig besluit om een streep ach ter zijn schaatscarrière te zetten. Toen hij hieiop terugkwam, was zijn achter stand op het trainingsschema te groot om deze in enkele weken te kunnen inha len. En ook hieruit blijkt, van welk een gTote invloed de training „op het land" en op het ijs is geweest. Kandidatuur Rudi Liebrechts, drie jaar geleden derde in de strijd om de wereldtitel achter Henk van der Grift en Viktor Kositsjkin, lieeft in de voorpostge vechten duidelijk zijn kandidatuur ge steld voor de Europese titel. De na zijn succes van Gotenburg zoivel in 1962 als 1963 teleurstellende Lie brechts, ofschoon h\j het vorige j toch weer beide keren in het eindkl sement kwam, heeft de juiste i weer gevonden. Zelfverzekerd en een prachtige stijl trok hij tot nu toe door het seizoen 1963-'64, waarbij hy enkele imponerende tijden reed. Hij staat hier echter niet alleen. Want op Europees niveau is de concurrentie zwaar en daarbij denken wij vooral na tuurlijk aan Jonny Nilsson. maar ook aan de 21-jarige Rus Jurij Jumasjev. het vorige jaar nog in de schaduw der gro ten, maar nu in het volle licht der schijn werpers met zijn voortreffelijke reeks van 42,8 2J2.0 7.49.8 16.04.7 dit seizoen reeds bereikt. Met hem wordt Rusland vertegenwoordigd door de eind vorige week uit Rusland, waar zij voor dien steeds hadden getraind en wedstrij den gereden, naar Oslo gekomen Ants Antson en Igor Ostasjov, die de plaatsen kwamen innemen van de reeds langer in Noorwegen verblijvende Boris Stening. Muzahid Habibulin en de tot reserve ge degradeerde oud-wereld- en Europese kampioen Kositsjkin. Kunnen zij hun „Russische tijden" waar maken, dan is or voor hen meer dan een figurantenrol in Bislet weggelegd. De vierde man van het Russische kwartet is Eduard Matu- sevitsj, die het vorige jaar nog op de achtergrond bleef, maar reeds blijk heeft grotere aspiraties te hebben. Noors offensief Ten slotte de Noren, de grote triomfa tors van 1963. Hun macht lykt op dit moment minder groot. Knut Johannesen heeft het afgelopen weekeinde by de „ge nerale" in Bislet echter blyk gegeven nog in 't geheel niet versleten te zyn en naar onze mening heeft de jonge Per Ivar Moe zijn ware gezicht nog niet ge toond, al spreken zyn 2.13,2 op de 1500 meter en zyn 7.51,3 van begin dit seizoen toch wel aan. De sterke stayer Fred A Maler heeft op zijn specialiteit echter nog geen opzien barende resultaten getoond, evenmin als Thomassen en Stiansen. Zullen de Noren voor eigen publiek, in het centrum van de Noorse schaatssport zich echter zo maar zonder meer naar een nederlaag laten voeren Wij geloven hier niet in en verwachten een krachtig Noors offensief op de buitenlandse stellingen met als sterke pionnen Rudi Liebrechts. Johnny Nilsson, Jurij Jumasjev en mogelijk de Duitser Günter Traub, die wel reeds tot zeer goede tijden kwam. maar die zich nog niet met de sterke buitenlanders dit seizoen heeft gemeten. En de overige twee Nederlanders. Cees Verkerk en Peter Nottet? Met zijn ster ke 5000 meter kan Verkerk zonder twij fel een plaats veroveren in het eindklas sement, terwijl hij op de 1500 en 10.000 meter ver kan komen. Zijn sprint is ech ter (nog) te zwak om met succes een greep naar een ereplaats te kunnen doen. Voor de eveneens in dit milieu debute rende Peter Nottet mogen de verwach tingen niet te hoog worden opgeschroefd. Een plaats in het eindklassement zou reeds een zeer goede prestatie van hem zijn. ECONOMISCHE POLITIERECHTER Half jaar sluiting van café te Hulst de voorman-caféhouder H. D. uit Sluis kil, wiens zaak voor het instellen van een onderzoek in de persoonlijke omstan digheden was aangehouden. D. verscheen op 21 november van het vorig jaar voor het hekje, omdat hij een zaak had over genomen van zijn schoonzoon, die niet over de nodige papieren beschikte. D. zelf was echter ook niet vakbekwaam. In zijn requisitoir wees mr. Lebret erop, dat de brouwerijen dikwijls een geweldige druk uitoefenen op mensen in zwakke posities. Hij vorderde ten slotte een geldboete van 50,met daarnaast onvoorwaardelijke sluiting voor de tijd van een jaar. Mr. De Rechter vroeg clementie in dit geval. „D. is uit bittere noodzaak in de zaak getrokken". Vreemd verhaal „Hij probeert te redden wat zyn schoon zoon niet voor elkaar kon krijgen", zo zei de raadsman, wie het was opgeval len, dat in Zeeuwsch-Vlaanderen het vreemde verhaal de ronde doet, dat men drie jaar de tijd krygt om aan de beno digde papieren te komen. De onvoor waardelijke sluiting voor een jaar zon volgens de raadsman ongetwijfeld lel den tot een faillissement of een ander debacle. De economische politierechter die het een kwalijke zaak noemde, wilde ten slotte nog een laatste kans geven en be sloot de zaak nog enkele maanden aan te houden. Met de papieren van de Axel- se caféhouder A H was het ook niet In orde. Bij hem was het een aaneenscha keling geweest van pogingen om examen te doen. Bij een vorige keer was H. een voorwaardelijke sluiting voor acht maanden opgelegd. De proeftijd was nog niet voorby. Vandaar ook dat mr. T. Lebret naast de geldboete van 200, acht maanden stillegging van het be drijf vorderde. Raadsman mr. De Rech ter toonde hierop de bewijzen van ijver .»m alsnog tot een gunstig af te leggen vakexamen te komen. „Deze mensen doen er toch wel wat voor", zo zei hy. Hij drong er by mr. Van Empel op aan, H. nog een kans te geven de zaak te le galiseren op grond van een nieuw exa men. De economische politierechter stel de de boete toen op 250,subs. 50 da gen. Om de resultaten van de cursus af te wachten, werd de zaak van de café houder L. F. S. uit Philippine aange houden. Ondanks de bewondering voor het volhouden van de studie door mevrouw S., werd de caféhouder J. S. uit Zuidzande die in strijd met de ves tigingswet had zaken gedaan, ver oordeeld tot een geldboete van 15, subs. 3 dagen. De eis luidde 60, „Ernstige zaak" „Een ernstige zaak" noemde mr. Van Empel de kwestie betreffende de IJzen- dykse caféhouder L. van de V,. die steeds maar weer studieplannen had ge maakt maar inmiddels nog in stryd met de vestigingswet achter de tapkast stond. „Waarom zitten jullie toch alle maal aan die cafeetjes vastgeklampt. Er zyn er veel te veel. Het zou helemaal niet erg zyn als er 25 procent van ver dween", zo zei de economische politie rechter. Voor kwekers uit Z.W.-Nederland „Kansen - maar nog veel te leren" „Er liggen in Zuidwest-Nederland wel degelijk mogelijkheden in de bloembollenteelt. Maar we moeten ons ervan bewust zijn, dat we via excursies, voorlichting en onder wijs nog veel moeten leren''. Deze mening bracht de heer A. Spruit, hoofdassistent bij de rijkstuin- bouwvoorlichtingsdienst in Zee- and en West-Brabant, donderdag naar voren op de eerste bloembol lendag voor Zuidwest-Nederland, die in de „Korenbeurs" te Bergen op Zoom werd gehouden. De be reidheid om te leren is er: dat bleek uit het bezoek aan deze bloembollendag. Enkele honderden telers uit Goeree-Overflakkee, Zee land en West-Brabant lieten zich voorlichten over de teelt in het al gemeen, de chemische onkruidbe- strijding en de metboden om plant goed te bewaren. heer Spruit. ..Onderschatten we niet de waarde van de grond?" vroeg hij zich af. In dit verband wees hij od de pro blemen. die zich kunnen voordoen bij het niet opruimen van het gladiolenloof van het veld Verder stelde hij een an der nunt-in-mineur aan de orde: de moeilijkheden bij de beregening door een gebrek aan water Met name ook de tulpenteelt vond de inleider door de ze factoren een moeiliike zaak: want speciaal voor deze teelt is het noodza kelijk dat de grond prima in orde is. KENNIS Een facet, dat eveneens in het nadeel van de kwekers werkt, vond de heer Spruit bet gebrek aan bloembollen- kennis in het algemeen „Willen we, behalve gladiolen en tulpen, ook an dere gewassen gaan kweken, dan moeten we die kennis vergroten." be toogde hij Verheugend vond de heer Spruit het. dat binnenkort de twee bloembollenvakscho len hun eerste ..oogst" leerlingen afle veren Naar zijn mening kan in de toe komst meer dan tot nu toe het geval is geweest, ook de kwaliteit van de produk- ten wel eens een woordje meespreken bij de afzet Na deze algemene inleiding kregen de bezoekers voorlichting od gespecialiseerd terrein: dat van de chemische onkruid- bestrijding in de gladiolen en tulpen. De heer J Bakker hoofdassistent R.T.V.D te Hoorn gaf aanwijzingen voor De heer Spruit legde de bezoekers in.de onkruidbestriiding in de nraktiik cr zijn inleiding over de problematiek besprak daarbij ook verschillende mid- van de bollencultuur in Zuidwest-delen en het gebruik daarvan. Wel wees Nederland enkele cijfers voor In 1963; hij er nog od. dat ook met mechanische werd in dit gebied 100 ha. grond ge- i bestriiding in de gladiolencultuur veel bruikt voor de teelt van gladiolen, op 'e bereiken 75 ha. grond werden tulpen gekweekt.Er stond de bezoekers nog een andere „De ontwikkeling is in 10 jaar verba- technische zaak" te wachten: de be- zingwekkend geweest" vond de inlei-1 waring van plantgoed Hoe de bewaar der. „Zuidwest-Nederland is een be- Plaatsen ingericht moeten znr waar de langrijk gebied geworden voor de 'eler rekening mee moet houden Deze bollenteelt. tekst en uitleg over de beste manier orr het nlantgoed van de tulpen en gladio- Er zijn verschillende factoren aan telen te bewaren gaf de heer G Panen- wijzen die de bloembollencultuur gun- drecht leraar aan de middelbare tuin- stig beïnvloeden in di' gebied Zo noem- ^nuwschonl voor bloembollen te Lisse. de dhr Spruit onder meer: er is nog geen Dia's brachten de suggesties en wenken bedrijfsblindheid. men staat open voor >ui verschillende inleidingen in beeld. voorlichting onderwijs en onderzoek, er zijn nog loonwerkers de mechanisa tie heeft kansen, er is een gunstig kli maat. de huurprijs van de grond is niet zo hoog Maar niet alles in do bloembol lenteelt ziet er even ..rooskleurig" uit: ..De situatie van de grorfd is een belang- tie als op dat van de schaatstechniek. In rijk punt in het nadeel' En uiteraard konden de aanwezigen tij den de .vragenuurtjes" na de inleidin gen met hun eigen ervaringen of pro blemen voor de dag komen De funge rend riikstuinbouwconsulent voor Zee- 'and en West Noord-Brabant, ir L Vel- ekoon vatte een en ander na afloop sa- meende demen in een korte nabeschouwing. De gereformeerde toeristenkerk in Haamstede staat „onder de kap". Achter het station van de R.T.M. aan de Hoge Zoom kan de kerkelyke gemeente de tekeningen van het architectenbureau Steen en Tnin- hof te Vllssingen langzamerhand realiteit zien worden onder de handen van de mannen, die aannemer M. K. Daane en Zn. er heeft ingezet. Het zogenaamde „schip" van de kerk is inmiddels wind- en waterdicht en het torentje van vijftien meter hoogte trekt van ver al de aandacht naar het gebouw, dat straks de vele toeris ten in de Schouwse Westhoek op zondagen zal moeten „opvangen"'. In de ruimte, waar driehonderd zitplaatsen zullen komen, zijn timmerlieden bezig aan de vormgeving van het interieur. Ondanks de vorst kan daar worden doorgewerkt. Dat is een groot voordeel, want in de afge lopen maanden is de kerkbouw toch wel zover gevor derd, dat de aannemer zijn werkstuk nog voor de komst van de toeristen in 1964 kan opleveren. Bij het leggen van de eerste steen op 3 oktober vorig jaar door de vorige predikant, ds. C. M. Boerma werden daarover nog maar heel voorzichtige voorspellingen gedaan. Thans durft het architectenbureau dit wat stelliger te zeggen Met de bijgebouwen, links van en achter het „schip" is men nog niet zover. Daar zijn de fundamenten van gelegd en komen nu schuchter de eerste stukken muur omhoog. In deze aanbouw zal voor nog 250 kerkgangers een zitplaats beschikbaar zijn. Maar deze ruimte kan door vouwwanden ook van het hoofd gebouw worden afgescheiden. Een oplossing, die een toeristenkerk nodig heeft, want in de wintermaanden zyn er bykans geen „gasten" in de kerk en is het voor de lidmaten een onbehaaglijk gevoel iedere week in een byna half lege kerk te zitten. Deze naar wens te separeren ruimte in aanbouw kan ook worden benut als jeugdcentrum of vergaderloka liteit. Verder zijn er in deze bygebouwen van het com plex een consistorie en het gebruikelijke comfort als keuken en garderobe ondergebracht. De nieuwe gereformeerde kerk van Haamstede krygt bovendien een waardevol bezit in zijn kelder: het centraal archief van de verschillende gereformeerde kerken op het eiland. Niet één van de gebouwen van deze kerkelijke gemeenten staat namelijk zo hoog, dat de stukken er voor een eventuele overstroming als in 1953 gevrijwaard zijn. In het nieuwe gebouw te Haam stede is dat wel het geval. Zo kykt men dus met meer dan gewone belangstelling naar de vorderingen van deze bouw. (Foto P.Z.C.) De officier meende een duidelijke waar schuwing te moeten geven. Hij eiste een ,J,boete van 150.subs. 30 dagen. Van Empel maakte er een geldboete van 100,— subs. 20 dagen van. Hij leg de De V. daarnaast een voorwaardelijke sluiting van drie maanden met twee jaar proeftijd op. De kleinhandelaar in. huishoudeiyke ar tikelen, sportartikelen en textielgoede- ren J. B. uit Sluis kreeg geldboetes van 50,en 10,opgelegd, omdat hij de vestigingswet met voeten getreden had. Een fikse boete werd op zijn plaats ge acht in het geval van de Aardenburgse kleinhandelaar in vaste brandstoffen P. J. B., die een overtreding op het vesti- gingsbesluit op zijn geweten had. Mr. De Mul trad als gemachtigde op. Conform de eis werd B. een geldboete van 150, subs. 30 dagen opgelegd. De studie van A. R. uit IJzendijke had nog steeds geen gunstige resul taten gehad, zodat hy niet kon be schikken over een vergunning om een hotel te exploiteren. Dat kostte hem donderdag een geldboete van 150, en een voorwaarde!yke sluiting van de zaak voor een half jaar, met een proeftyd van twee jaar. De zaak van de caféhouder P. V. uit Hulst werd aangehouden om na te gaan hoe zijn examen afloopt. Tot hetzelfde werd ook besloten In de zaak tegen de Nieuwvlietse caféhouder P. A. H. De Terneuzenaar P. H. D. die by ge machtigde van mr. F. K. Adriaanse ver scheen, zou bedryfsmatig maaltyden hebben verstrekt, terwijl hij niet in het bezit was van een vergunning voor een restaurantbedrijf. Mr. Adriaanse kon aantonen dat er geen sprake was van maaltijden, zoals deze in het vestigings- besluit zijn weergegeven. D. werd ver oordeeld tot een geldboete van 75, subs. 15 dagen. De eis van mr. Lebret luidde: 150,subs. 30 dagen. In de zaak tegen de hotelhouder J. F. C. uit Breskens zou de officier van justitie on voorwaarde! yke sluiting van het be drijf hebben gevorderd als de eigenaar op de zitting niet had meegedeeld dat hjj voornemens was ermee te stoppen. Con form de eis werd C. nu veroordeeld tot een geldboete van 120,subs. 20 da gen. Evangeliesatiebijeenkomst Op dinsdag 21 januari houdt de stich ting „Hel. Nederlands evangelisatie team" uit Kampen een dia- en voorlich tingsavond over het wereld-evangelisa- tiewe-k in het oude gebouw van het Le ger des Heils in Vlissingen. Tevens zal spreken de evangelist Henk Koekoek uit Kampen. De avonden worden op 22 en 23 januari herhaald in Souburg en Mid delburg, resp. in het muzieklokaal Burchtstraat en In de Bogardzaai. rxmtrxxxm j Hiermede Hiermede maken wy, met dank aan God, be kend dat onze broeder en medewerker In de stryd br. C. BOLLE, maandag 20 jan. de dag herdenkt dat hy 70 jaar geleden werd ingezegend tot heils soldaat. In de heiligingssamen komst van zondag 19 jan. 10 uur hopen wy dit plechtig te herden ken. Maandag 20 jan., des avonds van 7-9 D.V., is er gelegenheid voor een ieder br. Bolle te feliciteren. Tot onze grote droefe nis heeft de Heer tot Zich genomen, na een kortstondig en dapper gedragen lijden, ons aller lieveling. HENK JE, op de zeer jeugdige leeftijd van 8 jaar en 2 maanden. F. H. Dees. J. C. Dees- Leenhouts. Karin. Fam. Dees. Fam. Leenhouts. Schoondijke, 16 januari 1964. Sasput O 46 c. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 20 januari a.s„ des namiddags 3 uur vanuit het jeugd- gebouw der Ned. herv. kerk te Schoondijke. Voor de ontvangen bewijzen deelneming tydens de ziekte en na het overlijden van onze vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, LEENDERT GEENSE, zeggen wij allen hartelijk dank. Uit aller naam, M. Geense. KERKDIENSTEN zondag 19 januari In c Ger. Gemeente Poortvliet 10 uur-2.30 en 6 uur. Student HAKKENBERG. K u nst gebitten reparaties Sneller, beter... en goedko per. Wed. J. v. d. PEIJL. Spuistraat 65, Vlissingen, telefoon 2697. Heden overleed, zacht en kalm, mijn lieve vrouw, PIE TERN ELLA GELJON, In de ouderdom van 78 jaar. J. Dijkgraaf. Middelburg, 16 januari 1964. Lange Geere 11. Condoleantieadres Pijpstraat 17. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 20 januari a.s. te 11.30 uur op de algemene begraafplaats. Voor de vele blijken van belangstelling en de bewij zen van deelneming, onder vonden tijdens de ziekte en na het overlyden van onze lieve, zorgzame man, vader, behuwd-, groot- en over grootvader CORNELIS IIMAN DIELEMAN, betuigen wij onze hartelijke dank. Ook willen wij hartelijk danken de H.H. doktoren van het Gasthuis te Mid delburg voor de medische hulp en het verplegend personeel voor de liefde volle verzorging aan hem bewezen. Uit aller naam, Wed. C. Dieleman- Boone Veere, januari 1964. Veerseweg 6. Voor de vele bewijzen van medeleven die we mochten ontvangen na het plotselin ge overlyden van ons lief zoontje JOHANNES BERNARD, zeggen wy hartelijk dank. P. Gijssel B. M. Gijssel- Schipper Kloetinge, jan. 1964. Groenedaal 14. Voor de vele bewijzen van medeleven, ons betoond na het overlyden van onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader LEONARDUS MART FN US HARINCK, weduwnaar van Jobje Cornelia Traas, betuigen wy onze hartelijke dank. Inzonderheid dokter Kole en zuster Drie sprong voor de medische hulp en liefdevolle verple ging. Familie Harinck. Baarland, januari 1964. Getroffen door de vele be wijzen van deelneming, ont vangen na het overlijden onze geliefde man, va der, behuwd- en grootvader PEETER ROELSE, betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid h.h. doktoren en het verplegend personeel van het zieken huis „Bethesda" voor de liefdevolle verpleging. W. Roelse-Melse. en kinderen. Koudekerke, jan. 1964. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlyden van onze va- behuwd-, groot- en overgrootvader CORNELIS WAGENAAR, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam. Wed. C. Wagenaar- de Visser. Vrouwenpolder. Zoekweg 4. Blik VéGé doperwten Mid del n, 69 ct. gratis geld- zegels. Alléén bij uw VéGé kruidenier. GROOT HARMONIUM merk „Leonhardt", zeer geschikt voor club lokaal. Tel. 01184-2027 of brieven letter X 33, bur. P.Z.C., Vlissingen. In welk jong. moederloos gezin mag ik de kinderen geven wat hun toekomt. Dochtertje 4 jaar breng ik mee. Goed milieu. Brieven no. J 20. bur. P.Z.C., Goes. CONCERTGEBOUW VLISSINGEN. HEDEN- en MORGENAVOND 8 uur De burgemeester van Vlis singen zegt vriendelijk dank aan allen, die hem bij ge legenheid van de jaarwisse ling gelukwensen hebben doen toekomen en biedt wederkerig voor 1964 zijn beste wensen aan. Deze drie letters een bekende klank in Zeeland Zij betekenen snelle berichtgeving, betrouwbaarheid, actualiteit, ruim spreldlngsgebled en grote lezerskring. ALS U MAAR ZOEKT en kijkt in onze etalages, dan zult ook U vele koopjes vinden in onze grote Zie etalages en prijzen in de speciaalzaak. MIDDELBURG (Door nieuw micronlseer-procédé) (Door vitaminen Bi en C) BINNEN ENKELE MINUTEN Pijn? Griep? Koorts? Reumatiek Citosil, een nieuw soort tablet, helpt sneller: valt niet in brokjes uiteen, maar verspreidt zich pijl snel als een nevel, door nieuw mlcromseer-procédé. Een om wenteling: veiliger innemen, snel ler beter voelen. Werking kan al binnen enkele minuten beginnen. EEN VEILIGE PIJNSTILLER Citosil werkt uit zichzelf zi snel en zó veilig, dat geen bijmengsels nodig zijn ter versnelling van de werking of ter bescherming van de maag. 't Is een puur en zuiver sneltablet, enkelvoudig en veilig. VITAMINEN Bi EN c Pijn en koorts ondermijnen de weerstand. Daarom bevat Citosil juist deze vitaminen zenuw sterkend en weerstandverhogend. Vraag Citosil, de sneltabietten met de pijlen. 20 stuks f 1.-. SneLTABLETTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 22