i Eerste steen" in Zierikzees nieuwe lagere land- en tuinbouwschool Passeren in bochten kost expediteur f 125 Gedeputeerde J. v. d. Bos opende in Tholen beroepenexpositie Modern gebouw zal leerlingen na jaren „zwerven" bij elkaar berngen OPRUIMINGSFEEST ALLES MOET WEG. 2 AGENDA NOORD-ZEELAND Bezoek van 850 scholieren PENDELAAR UIT OOSTBURG VEROORZAAKT SCHEEPSBRAND Deel secretarie van Goes verhuist KERKDIENSTEN Verscherpte controle niet op slot staande riiwielen WISSEL SCHOUWER ZATERDAG 18 JANUARI 1964 P B O V l N O I A L E Z E E O W 8 B O O O R A N T 6 Directeur D. Eveleens metselde (Advertentie) Van streekverbetering en arbeidsbureau De „eerste steen" voor de nieuwe lagere land- en tuinbouwschool van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij in Zierikzee, die „De Kluut" zal heten, ligt er! Al verdient het aanbeveling erbij te ver melden, dat er nog ettelijke duizenden stenen meer liggen. Een flink stuk van een nieuwe vleugel in het complex, dat straks in carré een niet te onderschatten oppervlakte van het nieuwbouw- plan „Malta" zal beslaan, is zelfs al onder de kap. Maar onverstoord door dit schoonheidsfoutje in de terminologie rond deze bouwge- beurtenis heeft directeur D. Eveleens vrijdagmiddag de troffel ge hanteerd. En even later tilde hij een handje geholpen doorgaan- nemer L. W. Boogert een forse gedenkplaat van natuursteen op zijn plaats in wat straits de hal van de school zal worden. m\Jn opvolger kan overdragen". Hij verwachtte er een sfeer in, zoals die altijd op de school heeft geheerst en hoopte dat het „De Kluut in alle op zichten voorspoedig zal gaan. Van de kant van het gemeentebe stuur bracht burgemeester mr, F. Th. Dijckmeesler de gelukwensen aan de Z.L.M.'-school over niet deze nieuwe fase in de bouw. Hij noemde de spec taculaire vergroting van dit onder wijsinstituut van grote betekenis voor het eiland. „Ik hoop dat uw school over enkele maanden hier een belangrijke rol kan gaan spelen". De datum van de officiële opening na dert al. Dat is het voordeel als een eerste steen wat laat wordt gelegd Het la balans- bij lootte üio modehuis in Vlissingen. Spotkoopjes in mantels, Japonnen, kostuums en regenmantels. Wij moeten ruimte maken voor het nieuwe seizoen. MAANDAG 20 JANUARI is onze zaak DE GEHELE DAG GEOPEND. In zwarte, uitgebeitelde letters staat het daarin voor de toekomst geboek staafd: „deze steen is op 17 januari 1964 gelegd door de heer D. Eveleens, directeur der school vanaf de op richting". Want dit was toch wel even een puntje, waarop het bestuur van de Z.L.M. wilde attenderen. De grijze heer Eveleens zal over onge veer anderhalf jaar zijn plaats ach ter de lessenaar in het leslokaal aan een ander afstaan. Maar in zijn fl- wen-Duiveland geschreven. Veertig jaar terug begon hij in Nieu- werkerk met cursussen. Die werden uitgebreid en uitgebreid. Men sprak in net dorp van het „landbouwkotje" en men had veel waardering voor het pionierswerk van deze onderwijsman. De school groeide en vertrok ten slotte naar Zierikzee. Daar ging het nog maar steeds vooruit. De heer Eveleens bleef niet meer de man van wie men verwachtte dat hij het alle maal alleen „kende en kon". Hij kreeg medewerkers, een korps van leerkrachten dat op het ogenblik elf man sterk is. En met deze vooruit gang kwamen de „problemen van ruimtelijke ordening": waar vond men de lokalen om de leerlingen in onder te brengen? Tachtig in getal, nadat in 1960 een tuinbouwafdeling aan de school werd verbonden. Het gebouw aan de Grachtweg, een vrij moderne school nog. was in een mi nimum van tijd te klein. Directeur Eveleens kan daarom op het ogenblik echt zijn fiets niet missen als hij da gelijks contact wil hebben met de jon gens en de leerkrachten in de door ae stad verspreide lokaliteiten. Vrijdag legde de heer D. Eveleens, directeur van de lagere land- en tuinbouwschol te Zierikzee de eer ste steen van de hal van het nieuwe gebouw. Op de foto ziet men de heer Eveleens die v~' J *- „werkstuk" kijkt. zien hoe het allemaal zal worden. Een hoofdgebouw aan de Caustraat met een verdieping. Daarin komen een leslokaal en een groot overblijflokaal. Op de begane grónd twee lesruimten en verschillende nevenvertrekken. Haaks hierop aan de Mulockstraat een langgerekt handvaardigheidslo kaal. In deze zijvleugel worden te vens de zogenaamde secundaire voor zieningen als toiletten en bergplaat sen ondergebracht. De huidige lagere landbouwschool zal tegelijk worden verbouwd en zal in het geheel een nevenfunctie krijgen. De voorzitter van de commissie van toezicht, de heer J. A. van Nieuwenhuyzen had goede hoop, dat de school deze zo mer kan worden geopend. „Mijnheer Eveleens U krijgt dan een prachtig overzicht", zei hij. Verder maakte de voorzitter de naam voor de nieuwe, school bekend: „De Kluut", de vogel die zo typisch bij Schouwen hoort en die zijn voedsel zoekt in de kluiten. Zo zullen de jon gens straks op de nieuwe school uit de kluiten gewassen raken om later in de kluiten op het boeren- of tuin- bouwersland hun werk te vinden De heer Eveleens vond het „heerlijk, dat ik dit mocht doen en straks de nieuwe school in gave toestand aan KANTONGERECHT THOLEN Tweemaal binnen drie kwartier Tweemaal op een dag had de Poortvlietse expediteur G. S. op weg van Tholen naar Bergen op Zoom verkeer in een onoverzichte lijke bocht ingehaald. Het gebeur de binnen de drie kwartier. Eerst een keer op de weg naar Bergen op Zoom, de tweede maal op de te rugweg. Dit kwam hem op een to tale boete van 125 te staan en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor vier maanden en met een proeftijd van twee jaar. Vrijdagmiddag werd hij op de Thoolse zitting van het kan tongerecht van Zierikzee bij ver stek veroordeeld. De officier van justitie, mr. J. L. An drea, eiste tweemaal een boete van 75 of 15 dagen hechtenis. De kanton rechter, mr. E. W. van Vloten, maakte van de eerste overtreding 50 of tien dagen plus de voorwaardelijke ontzeg ging van rijbevoegdheid en vonniste voor de tweede overtreding conform de c Het waren op d 2 zitting uitsluitend dacht van het kantongerecht vroe gen. Zo was de kantoorbediende M. G. uit Schiedam in Scherpenisse uit een uitrit de Westkerkseweg op gereden en had daarbij een brom fietser gehinderd. „Ik reed niet hard", zo verdedigde de gedaagde zich. „En de ander zat te veel links van de weg". Mr. Van Vloten maak te duidelijk, dat het erom ging, dat hij zich had moeten inschikken in het verkeer. Conform de eis kreeg G. 25 of 5 dagen opgelegd. Omdat de verdachte L. J. van de G. uit Poortvliet in de Molenstraat vlak bij een zijstraat aan het passeren ging kwam hg in botsing met een bus, die uit de zijstraat kwam. De officier eiste voor de overtreding 30 of zes dagen, mr. Van Vloten Maakte er 25 of 5 dagen van. Bejaard Op de hoek Krokcweg-Nleuwstraat in Poortvliet was de 83-jarige landbou wer P. J. N. uit Poortvliet naar links Einde Dat er aan deze situatie toch echt een einde komt, dat heeft de Z L. M. vrijdagmiddag even nadrukkelijk naar voren willen laten komen. We zelden het al: de eerste steen lag er n VERZEKERING sluiten lm ZEKERHEID kopen imlr.it 9 - SINT LAURENS-Tc!. 01180-4148 VANUAAO Middelburg Electro' De gemaskerde ruller. 7 en 9 15 uur, 14 laar City: Alleman. 8 uur. a.l. VlUsIngeii. Alhambra: Alleman, en 'J uur. a.l. Luxor: De butler des doods. 7 en 9 uur, 14 laar Britannia; 50-Jarlg be staan van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Vlissingen Schelclekwar- tler1 Toneelavond personeelsvereniging K M.S. Souburg - De Zwaan Uitvoering .Vlijt en Volharding' 7 30 uur Goes - Grand PT 109 op uacbtputroullle. 1 en 9 uur. 14 Jaar Prins van Oranje Al gemene vergadering Slatenkring C.HO Goes, 2 uur Prins van Oranje Goese Operetteverentglng mei ..La fille do tam bour major". 7 30 uur R-k kerk Oecu menlsche bijeenkomst, 7 uur Zierikzee Wapen van Zeeland vergade ring „Helpt elkander". 8 uur Concert zaal -bioscoop Een meisje mei sex-uppeal, 8 uur, 18 jaar 8t--Maarlcnsd||k - De Gouden Leeuw Hei gesloten gelaat, l 30 uur Haamstede - Bioscoop Bom overrompeling Bergen op Zoom - Luxor Eddie In 'opvorm. 18 «5 en 21 uur. M Jaar MORGEN Middelburg Electro- De ger ter 3 30 en 7 30 uur. 14 laar City Alle man, 2 30 en 8 uur. a.l Vlissingen - Alhamhru: Alleman. J en 9 uu' a I Luxor: De butler des doods. 3 en Goes Grand De pemlugers van de slangen rivier. 3 uur. 14 laai PI 109 op nachlpa- trouille. 7 en 9 uur. 14 laar Zierikzee - Concertzaal overrompeling dei vuurduivels. 3 uur. 14 jaar Eer meisje mei sex appeal, s uur. 18 Jaar Bergen op Zoom - Luxor- De man zondei angst. 2 uur Eddie In topvorm. 145 en Roxy De slag om Napels. 16:10. 18 45 en 21 uur, 14 Jaur ZIERIKZEE Competitie schaakclub Voor dc huishoudelijke competitie van de schaakvereniging- Zierikzee werden de volgende partijen gespeeld: O. E. Vleeshouwer-J. J. v. d. 'Ende 0-1; ir. J. J. Elzerman-H. E. S. Sinck 1-0; M. J. Enzlin-CC. J. M. Nolct 1-0: A. J. Hen- drikse-A. Kooy 1-0; J. A. Rotte-M. M. de Raat 0-1: P. C. Tak-R. Huncirtan SCHERPENISSE V eehoudersavond De werkgroep veehouderij van de ver eniging van bedrijfsvoorlichting „Tho len" en „St.-Philipsland" en de fokcon- trolevereniging „Tholen' en „St.-Philips land" zal op dinsdag 21 februari in „Het Hollandhuis" te Scherpenisse een vee houdersavond organiseren. De heer G. Postma uit Wagcningen zal over de ar beidsorganisatie" in de veehouderij spre ken. SINT-ANNALAND Kerkelijke collecten De collecte voor het schulddelglngsfonds in dc Ned. herv. kerk te St.-Annaland heeft opgebracht 462,11; de collecte voor de emeriti predikants weduwen en -wezen 200.25. Voor de diaconie werd aan extra giften 65.- - ontvangen en voor de kerkvoogdij 267,50. Aanrijding tussen bestelwagen en trekker De bestelwagen van de heer M. M. te St.-Annaland kwam door de gladheid in aanraking met de landbouwtrekker van de heer J. J., waardoor materiële schade aan beide voertuigen het resultaat was. Ds. D. Ringnalda naar Vlissingen Ds. D. Ringnalda uit Overveen, die in de vacature van ds. G. J. Pontier in Vlis singen is benoemd tol evangelisatiepre- dikant in de classis Middelburg van de gereformeerde kerken, zal zondag 2 fe bruari in de Hofpleinkerk, na vooraf in dezelfde dienst te zijn ingeleid door één van de evangelisatiedeputaten, intrede doen als evangelisatiepredikant. Hg zal zich in Vlissingen vestigen. Morgen zondagmiddag zal hij zijn ambtsbediening als dienstdoend predi kant in de Gereformeerde Kerken in Ne derland neerleggen, omdat hij met eme ritaat gaat. Ds. Ringnalda was van 1928 tot 1933 predikant "an de gereformeerde kerk te Middelburg. Hij was daar onder meer mede-oprichter van de gerefor meerde jeugdcentrale. Ds. Abbringh sprak voor School met de Bijbel Woensdagavond sprak in de Ned. herv. kerk t.e St.-Annaland voor de School met de Bijbel, ds. J. G. Abbringh uit Arnemuiden, op verzoek van het bestuur der genoemde school. Spreker bepaalde zyn gehoor bg de woorden van Zacharia 13 vers 9. „En ik zal dat derde deel in het vuur bren gen en ik zal het louteren, gelijk men zilver loutert en ik zal het beproeven, gelijk men goud beproeft". De gehouden derde collecte was bestemd voor de School met de Bgbel. Voor deze spreekbeurt bestond maar matige be langstelling. ZUID-BEVELAND Ontslag voorzitter Gasthuis Goes De heer C. van Zweeden te Goes heeft ontslag gevraagd als lid van het Gast- huisbestuur te Goes. Do raad van Goc9 zal deze ontslagaanvrage, behandelen. B. en w. stellen voor liet ontslag eervol te verlenen met dank voor de vele en belangrijke diensten, die de heer Van Zweeden in zijn functie als voorzitter heeft verricht. De heer Van Zweeden heeft gemeend zich terug te moeten trekken uit het bestuur om persoonlijke redenen onder meer als gevolg van zijn drukke werk zaamheden. Hij heeft 12 jaar. vanaf 1952 deel uitgemaakt van het bestuur van het Goese Gasthuis. Daarvan han teerde hij 10 jaar de voorzittershamer. De raad zal in een volgende vergadering de opvolging van de heer Van Zweeden behandelen. Dansavond Instuif Onder dit motto start de instuif van de hervormde jeugdraad te Goes vanavond (zaterdag) liet tweede gedeelte van dit seizoen. Medewerking aan deze avond verleent de Amboncsc band „Soewara Maioekoe" uit Middelburg. De opbrengst van deze avond is bestemd voor Els Ajamiseba, Papoes maatschappelijk werkster in Kota Baru (vroeger Höllan- dia). De avond wordt gehouden in de gymnastiekzaal van dc Prof. Dr. Kohn- stammschool en begint om 19.30 uur. leugdkerk en West Side Story ting zal ingaan op de inhoud van de film „West Side Story", die enige tijd geleden in Goes heeft gedraaid. In deze dienst zullen ook liederen in modern ritme met begeleiding van een combo gezongen worden. gereden, zonder dat hy er erg In had de doorgang te versperren voor een achteropkomende bromfiets. Mr. Van Vloten was verwonderd, dat N. op zyn leeftyd nog auto reed. „Maar dat verdachte. schuwing in verband met het rgden op hoge leeftijd van de verdachte 75 of 15 dagen. Mr. Van Vloten bracht dit bedrag terug tot ƒ50 of tien dagen hechtenis, met het advies een ver- keerscursus te volgen of met rijden te stoppen. Met een snelheid van 66 kilometer per uur was de verdachte C. L. S. uit Ber gen op Zoom door de Stoofstraat in Poortvliet gereden. Het kostte hem na een eis van 30 subs. 6 dagen 25 subs. 5 dagen hechtenis. Jeugdig De jeugdige magazijnbediende P. M. J. van B. had zich al meer wegens over tredingen met zijn bromfiets voor het kantongerecht moeten verantwoorden. Ditmaal stond hij voor de groene tafel omdat hq in de Oud-Vossemeerse Poort een wielrijder had gesneden. De eis van 30 of 6 dagen veranderde mr. Van Vloten in 20 of vier dagen met voor- waardeigke ontzegging van de bevoegd heid om een motorrijtuig te besturen voor de tijd van drie maanden en een proeftijd van 2 jaar. Zonder verlichting aan zijn door een tractor getrokken aanhangwagen reed de landbouwer M. K. uit Sint-Maartensdijk 's morgens vroeg over de Eerste Dgk. „Dit is uiter mate gevaarlijk en we slaan dit hoog aan", zei de kantonrechter: de boete werd conform de eis 50 of 10 dagen Omdat de verdachte J. M. F. uit Sint- Philipsland in de Stationsstraat van zijn woonplaats bij het naar links draaien de weg had geblokkeerd met zijn brom fiets werd hg veroordeeld tot 30 of 6 dagen; eis 40 of 8 dagen. De zaak tegen de heer H. P. van de S. uit Poort vliet werd aangehouden. Hij stond te recht. omdat hij op de Stoofstraat te Poortvliet de doorgang zou hebben ver sperd voor een bromfietser. S. betoogde dat zgn auto al op de rijweg stond, zo dat de bromfietser zonder enige hinder achterlangs had gekund. De officier wilde over deze zaak getuigen horen. Tweemaal heeft de streekverbete- ringseommissie Tholen het beroep in haar werk centraal gesteld. Bij het begin, in 1959 en nu, in de laat ste periode van haar taak. Vrijdag avond opende in het ,.Hof van Hol land" te Tholen gedeputeerde J. van den Bos de tweede beroepen- tentoonstelling. Een expositie, die deze week 850 leerlingen uit de hoogste klassen van alle scholen op het eiland zal ontvangen, maar ook openstaat voor belangstel ling van de ouders. Zij kunnen een indruk krijgen van de kansen, die er op velerlei gebied liggen. Meer dan tweehonderd fototableaus met typen van beroepen geven hen „houvast" om de richtingen te be palen, die de jongelui opkunnen 160 voor de jongens, 55 voor de meisjes. Er is een duidelijk verschil met de expositie over de beroepen die in 1959 werd ingericht. Voorzitter de streekverbeteringscommissie M. J. Kosten formuleerde het in zijn welkomstwoord zo: „We willen met nadruk vaststellen, dat we er niet zoals bij de eerste expositie van zijn uitgegaan, dat een verdere af vloeiing van agrarische werkers het belang van Tholen zou zijn." Daarom: op deze beroepentcntoonstel- ling is ook ruim baan gemaakt voor de beroepenvoorlichting in de agra rische sector. De heer Kosten meende, dat er nu vol doende emplooi is voor de aanwezige werkkrachten in de land- en tuinbouw. „We moeten niet naar een verdere af vloeiing streven. Vandaar, dat het ook mogelijk is om od de expositie te zien ■elke gewijzigde eisen en veranderde geschoold ziin. De heer Kosten herin-1 nerde zijn gehoor van ondcrwrizers. ge- meentebestuurders van het eiland en vertegenwoordigers van bil de streek-1 verbetering betrokken instanties eraan, dat de situatie sinds 1959 aanmerkelijk gewijzigd is: ..toen waren er wel meer] mensen in de land- en tuinbouw werk-| zaam. dan redelijk verantwoord was" stelde hij. Afvloeiing was nodig. En naast de toename van de glastuinbouw op het eiland stimuleerde de eerste be- roepententoonstelline dit aldus de voor zitter. De tentoonstelling is nu. tegen het einde van de werkzaamheden van dc commis sie georganiseerd omdat de streekverbe teringscommissie opnieuw een impuls wil geven voor een luiste beroepskeuze, zo viel uit zijn woorden te beluisteren. Een bijzonder woord van dank had de heer Kosten voor de samenwerking bij het opzetten van de tentoonstelling met het gewestelijk arbeidsbureau. diekosten onder de aandacht. Ten slot te sprak hij de hoop uit. dat de ten toonstelling er toe zal bijdragen, dat Tholen ziin bevolking in de toekomst meer kan vasthouden Na dit officiële gedeelte bracht de groep genodigden de expositie een be zoek. De heer C. J BiSkerke. ieuedbc- middelaar bii het gewestelijk arbeidsbu reau te Zierikzee. gaf hen daar tekst en uitleg over de mogelijkheden, die de reeks in beeld gebrachte beroepen te bie den heeft. ANDER LICHT De heer J. van den Bos constateerde in zijn openingstoespraak, dat de ontwik keling van Tholen de laatste jaren in een nieuw licht is komen te staan. „De economische stagnatie en verstarring zijn tot stilstand gekomen: in 1963 is de bevolking relatief sterk toegenomen." zo zei de gedeputeerde, die de opening van de beroepententoonstciling voor zijn rekening nam in verband met de ziekte van mr. dr. A. J. J. M. Mes. Twee biizondere elementen in die ont wikkeling vielen de spreker op- de in dustrie ..die vooral in St. Maartens dijk onverwacht goed gaat" en de in tensievere teelten in de landbouw, met name de glasteelt in de tuinbouw. Bij deze gang van zaken vond de „Thoolse gedeputeerde" het een voortreffelijke gedachte om de schiinwerper door mid del van de tentoonstelling op de ieugd te richten. ..Als men een beroepskeuze moet doen tegenwoordig, is voorlichting nodig, evenals een advies van een insti tuut voor beroepskeuze." betoogde de heer Van den Bos. Hi' stipte ook nog de belangstelling vooral van de jongeren aan voor de tuinbouw, herinnerde aan de toekomstige kansen van Tholen bij de Schelde-Riinverbindine en bracht de mogelijkheden, die het Zeeuws Studie fonds biedt voor een bijdrage in de stu- In Rotterdamse haven Een belangryk deel van de gemeentese cretarie in Goes, waar de Inwoners mee te maken hebben, zal volgende week verhuizen. De bureaus voor de bevolking, de burgerlijke stand, militaire zaken, verkiezingen, inentingen, marktwezen en huisvesting worden van het kantoor Lange Kerkstraat 3a verplaatst naar de Wijngaardstraat 3a. Dit gaat in op vry- dag 24 januari. Deze verplaatsing is het gevolg van het gebrek aan ruimte, waarmee het ge- meentepersoneel op het kantoor aan de Lange Kerkstraat al geruime tijd te kampen heeft. Het is een tijdelijke oplos sing. die zal duren tot het stadhuis van Goes gerestaureerd is. Maar wanneer deze zaak definitief „rond" is, ls nog niet bekend. In verband met de verplaatsing zijn de kantoren woensdag en donderdag geslo ten, behalve 's morgens voor het doen van aangiften voor de burgerlijke stand. Enorme schade in lading sisal van Westduits schip Een Oostburgse pendelaar in de Rotterdamse haven heeft bekend de veroorzaker te zijn van de felle brand in het Westduit.se vracht schip „Nordmeer", die donderdag avond een aanzienlijke partij sisal heeft vernietigd. De brand woedde vanaf 's avonds omstreeks half acht tot middernacht en laaide in de vroege vrijdagmorgen weer op, De 30-jarige J. P. C. werd 's nachts aan boord van de „Nordmeer" in de Maasha ven aangehouden. Op hel bureau van de rivierpolitie aan de Rotterdamse Jobs- weg verklaarde hij vrijdagmorgen, dat hij niet enige andere uit Zeeland afkom stige pendelaars aan het werk was in ruim I van de 8683 ton metende „Nord meer", die geladen was niet sisal. ko kosvezels en castorzaad. C. had tussen de balen sisal. een zeer brandbare stof. een krukhaak laten val len, die dient om de balen uit elkaar te halen en te kantelen. Om de haak geleend. Brandende ot gloeiende lucifers moeten de brand in de sisal hebben ver oorzaakt. Tegen J. C. is proces-verbaal opge maakt, waarna hij op vrije voeten is ge steld. Hij zal binnenkort voor de officier van justitie te Rotterdam svoiden geleid, die dan moet beslissen op welke aan- j klacht hij zich zal moeten verantwoor- jden. C. ia in dienst van de Centrale voor 'arbeidsvoorziening, C.V.A., een zelfstan dig onderdeel van de Scheepvaartver eniging „Zuid" te Rotterdam, die de werkgever is van de pendelaars in de Rotterdamse haven. De brand in ruim 1 van de „Nord meer". die donderdagmorgen voor lossen was gemeerd bij het terrein ZONDAG 19 JANUARI 1964 Ned. Herv. Kerk: Brouwershaven 10 ds. Oort, Bruinisse 11 ds. v. d. Sar (H. A.), 5 idem, Burgh 10 ds. Don, Drei- schor 9.30 ds. Keiling, Eikerzee (Scha- rendijke) 10 ds. Roodenburg, (H.A.), 7 idem, Haamstede 10 en 7 ds. Boer, Kerwerve 2 ds. Zonneveld, Nieuwerkerk 10 ds. Westerhof (H.A.). 6.30 idem, Noordwelle 11 ds. v. Liere. Noordgou- we 11 ds. Kelling, Ouwerkerk 10 ds. Vellekoop, Oosterland 10 ds. Groenewe- gen (H.A.), 6 idem, Renesse 9.30 ds. v. Liere, Serooskerke 9.30 ds. Zonne veld. Sirjansland 10 leesd.. 2.30 ds. Lam, Zierikzee, Nieuwe Kerk 10 en 6.30 ds. Lam, Lutherse kerk 7 ds. Assendorp, Zonnemaire 11 ds. Zonneveld. Gereformeerde Kerk: Brouwershaven 10 en 2.30 ds. Wentzel, Bruinisse 10 en 5 ds. den Heeten, Haamstede 10 en 3 ds. Donner, Nieuwerkerk 10 en 3 ds. Becker, Oosterland 10 leesd, 2.30 ds. de Jongh, Scharendgke 10 en 2.30 ds. Scho- lings, Zierikzee 10 en 2.30 ds. v. Me- cheden, Zonnemaire 10 en 2.30 ds. Huy- Gerefornieerde GemeenteHaamstede en 2.30 leesd., Nieuwerkerk 10 en 3 ds. Karens, Oosterland 10 en 2.30 leesd., 6.30 ds. Karens. Oud Geref. Gemeente: Bruinisse 10 en 5 leesd., Oosterland 9,30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk: Kerkwerve 10 en 6 leesd,, Zierikzee 10 en 6 ds. v. d. Klis, Haamstede 10 en 3 leesd., Nieuwerkerk 10 dienst, 3 ds. v. d. Klis. Leger des Heils: Zierikzee 10 en 7.30 samenkomst. Geref. Kerk (Vrygem.)Brouwershaven 10 en 2.30 ds. Keizer. ZONDAG 19 JANUARI 1964 Ned. Herv. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 6.30 ds. Leenmans; Poortvliet 10 en ~s. v. Dijk, Scherpenisse 10 en 2.30 ds. Alblas, Sint-Annaland 10 en 6 Eerw. heer van Oostende, Stavenisse 10 en 6 ds. Zwanenburg, Sint-Maartensdijk 9.30 en 2 ds. v. d. Haar, Tholen 10 en 3 de heer Konings, Sint-Philipsland 9.30 en 2.30 ds. van Donkersgoeu. Gereformeerde KerkOud-Vossemeer 10 en 3 ds. de Wit, Poortvliet 10 leesd., 2.30 ds. v. Egmond, Tholen 10 en 5 ds. van Egmond, Anna-Jacobapolder 10 en 2.30 ds. Haverkamp. Gereformeerde Gemeente: Poortvliet 10 2.30 en 6.30 leesd., Scherpenisse 9.30, 2 en 6 leesd., Sint-Annaland 9.30. 2 en 6 leesd.. Tholen 10. 2.30 en 6.30 leesd.. Sint-Philipsland 9.30. 2.30 en 6 leesd 23 jan. 730 ds. Honkoop. Oud-Gereformeerde Gemeente: Sint- Maartensdijk 9.30, 2 en 6 leesd.. Sint- Philipsland 9.30, 2.30 en 6 leesd.. Stave nisse 9.30. 2 en 6 ds. Slager. Chr. Gereformeerde Kerk: Oud-Vosse meer 10, 2.30 en 6.30 leesd., Tholen 10 en 6.30 ds. v. Doorn. Rehoboth: Sint-Maartensdijk 7 dienst. Ned. Protestantenbond: Tholen 5 mevr. Brouwer. Oud Gereformeerde Kerk: Sint-Maar tensdijk 9.30. 2 en 6 leesd. Geref. Gem. in Ned.- Sint-Annaland 9.45 2.45 en 6.-15 leesd.. Oud-Vossemeer 10. 2.30 en 6 30 leesd. Kerkelijk I-evenTholen 5 ds. Peters. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN. Zierikzee: dokier C. M van Hoorn, tel 01100 2080: Brouwershaven, Noordgouwe en Dreischor: dokter Van der Waarden. Noord- gouwe. tel 01112480; Bruinisse en Ooster land: dokier J W. de Putter. Oosterland, tel. 011142S0. Stavenisse. St.-Maartensdijk en St.-Annaland- dokter A C J Noteboom." St.- Annaland. tel 01665500: Tholen. St .-Philips- land. Poortvliet. Nw en Oud-Vossemeer: dokter J. Vermet. Nw -Vossemeer en A. A. Kugel. Poortvliet, tel. 01662100 DIERENARTSEN. Voor Schouwen en Duiveland: dokter W. A. M. Kalkman. Renesse, tel 01116—310. van het stuwadoorsbedryf Heinrlch Hanno en Co. aan de Maashaven en die eigendom is van de rederij Nord- stern uit Hamburg, vergde de inzet van een blusboot, waterkanonnen en stralen op de waterleiding tot totaal 31 stuks. De Rotterdamse brandweer was om mid dernacht het vuur, dat met een reusach tige rookontwikkeling gepaard ging, meester. Maar om vijf uur in de vrijdag morgen was er weer rookontwikkeling. Met moest het ruim gedeeltelik onder water zetten, waardoor het schip enigs zins voorover ging hellen. Een Rotterdamse brandweerman werd door de rookontwikkeling bedwelmd. Hij werd naar een ziekenhuis overgebracht. Het ruim, waar de brand gewoed heeft, werd vrijdagmorgen leeggepompt om de omvang van de schade aan schip en ding te kunnen vaststellen. De Middelburgse politie zal een i.. scherpte controle gaan uitoefenen op onbeheerd en niet op slot staande rij wielen en bromfietsen op de openbare weg. Uit een jaaroverzicht van 1963 is de commissaris van politie, de heer M. A. Reneman, namelijk gebleken, d..t van de rijwielen, waarvan in het afgelopen daan, er een groot aantal onbeheerd "en niet afgesloten op de openbare weg stond, hetgeen volgens artikel 11 bis van de algemene politieverordening van Middelburg verboden is Het zal volgens de heer Reneman duide lijk zijn. dat dit verbod is ingesteld om diefstal van rywielen tegen te gaan, dus ter bescherming van het eigendom. Velen stellen volgens de commissaris echter kennelijk geen prijs op een der gelijke preventieve maatregel, maar ko men wel om politiehulp vragen wanneer hjn rijwiel verdwenen is. Indien het verbod wordt overtreden zal de politie niet aarzelen de betreffende rijwielen naar het bureau over te bren gen en tegen de eigenaar proces-verbaal op te maken. De eigenaar kan zijn voertuig dan aan het politiebureau af halen. Raad Westkapelle woensdag bijeen De gemeenteraad van Westkapelle komt op woensdag 22 januari om 8 uur s avonds in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: verkoop woning aan het Noordkerkepad 29 aan de huurder de heer P. Pouwelse. B en w. stellen voor de overeengekomen prijs met 15 Cé te verhogen, vanwege de gestegen waarde van de huizen. Voorts" behan delt de raad de vaststelling van een par tiële herziening van het uitbreidings plan. in hoofdzaak voor het regelen van de bestemming van gronden ten westen "in de Domineeshofweg tot sportter- DAMSIMULTAAN TEGEN JAN SINKE UIT GOES De jeugddamclub S S uit Kamperland 'leider de heer O. Scherp uit Kortgene) irganiseerde dezer dagen een simuitaan- wedstrijd tegen de heer J. Sinke uit Goes. Er waren dertig deelnemers. -aaronder ook enkele Kamperlandse dammers. De Goese oud-kampioen hoofdklas liet echter zien wat hij in dit spel presteert en won op 28 borden. Slechts tegen de heer Clement moest hij een nederlaag incasseren, terwijl de heer Scherp hem een puntenverdeling afdwong. Bijeenkomst C.S.J.O. Heden, zaterdag, belegt de C.S.J.O. .Werkende Jeugd" een provinciale ka- derbyeenkomst in Goes. De heer J. C. Gordeau uit Utrecht zal een causerie houden. De vergadering begint 's mor gens om 10. uur. 's Middags zal een aanvang gemaakt worden met de nieu we cursus voor leidinggevenden. Marktberichten VEILING ROTTERDAM. 16 januari. Aardappelen 1416 Rode kool 13—24. Gele kool li—30 Groene kool 23—55. Spruiten 1 A 107—127 2 A 88—101. 1 B 110 -115, 2 B 59—78. 1 D 117-119 Prei 40—55. Selderij 17—33 Grote peen 6—15 Uien 8—17. gesch. 922. Boerenkool 23B8 Witlof 1 A 78—93, 2 A 65—74, 1 B 65—75, 2 B 60—65. Aanvoer 46.000 kg Goudrenet 1 AA 43— 54. 1 A 44—50. 1 B 35—42, 1 C 32—35 Gol den Delicious 1 AA 63—67. 1 A «5—61. B 37—52. 1 C 33—44 Cox's Orange I AA 96— 106. 1 A 69-66. 1 B 42—52. 1 C 22—33 Jo- nathon 1 AA <0—52. A 36—48. 1 B 27—42. Aanvoer fruit 120.000 kg. VEILING 8T.-MAARTENSDIJK. Uien bonken 14.00-13*1. middel 40-70 10.80. drielingen 24 21. picklers 11.20. Aanvoer 105 ton. Peen C 7.90 GRAANBEURS ST.-MAARTENSDIJK. Tarwe 32—34 Gerst 27—29 Haver 24—25. Kleine erwten 40-48 Schokkers 50—65. Brui ne bonen 80—120 Maanzaad 55—60. VEILING STAVENISSE. Uien middel 10.90—10*0. bonken 14 00. drie lingen 12.90, picklers 10*0. stek 1*0. Aanvoer 92 ton. VISMIJN BRESKENS. Week van 6 Januari tot 11 Januari 1054: Bot 154 kg Schar 1859 kg Schol 126 kg Kabel jauw 502 kg Wijting 35 kg Tarbot 5 kg. Schardijn 96.563 kg Onverkochte schardljn 51.746 kg Exportgarnalen 10.245 kg. Binnen landse garnalen 141 kg Haring 373.378 kg. VEILING BERGEN O? ZOOM 17 Jan. Andijvie 66—73 Waspeen 3244. Breekpeen 6—3 Prei 20—W Witlof 40—72. Boerenkool 22—32 Rode kool 7-24 Witte kool 832. Sav kool 1023 Spruiten 40152 Selderij per bos 20—30 Uien 3—16 Koolraap 312 Golden Delicious 40—53 Jonathan 25 44 Comtesse 2028. VEILING GOES. 17 Januari. Groenten Per kg: Prei Al 5161. A2 45—56 Witlof Al 34—90, A2 70. B2 54—57, afw 41 Spruiten Al 81—82, A2 61—79. BI 62—70, B2 30—40 Knolselderij 2 45. Rode kool 2 7—9. BI 6 Groene kool 2 12—20 Boe renkool 2 2428. Uien afw 6 Peen BI 5—14. Cl 6—10. Uien geschoond 18- Witte kool 6—23. Kroten 2 18. VEILING TERNEL'ZEN Knolselderij :6—32 Rode kool 7—13. Sav. kool 20—32 Witte kool 12 Boerenkool 25— 36 Breekpeen 8—13. Pref A2 23—19, B 14— 33. Spruiten geschoond ICO ongeschoond 33—81- Uien 2 5—11 Wïlof A 67—70. A2 51— 59. B 63—671. B2 40—53, alw 22—52. Veld sla 2 2425 Appelen Golden Delicious 1 80 54—57, 75 59—63, 70 49—62. 65 40—19. 60 25— 34. 2 80 41—14, 75 41—49. 70 4A—18. 65 35—10. 60 21—25, 2D 14—15, 3 grof 18—24, 3 fijn 14—16 Jonathan 1 75 39—40. 70 38—39, 65 33— 37. 60 23—24. 2 80 31—32. 75 29-35. 70 29-34. 65 23—33. 60 20—32, 2D 14—15. 3 grof 18— 23 50. 3 fijn 14—16 Winston 1 70 54—57. 65 46—49. 60 23—26. 55 19—23. 2 70 30. 65 26— 29, 60 19—25. 55 15—18. 2D 14—15. 3 grof 21—24- 3 fijn 14—16 VEILING MIDDELBURG. 17 Januari Golden Delicious 65-70 38. 60-65 24—29. 3 grof 30—32. Goudrenet 85-90 45. 65-70 42—55. Sl Remy 70-80 43—48. 70-60 4149- 3 grof 36—47 Jonathan 75-80 36, 70-75 32—38. 65-70 17—34. 60-65 12—30, 3 fijn 12— 29 Groenten; Bintje bonken 14. grote 9 Sav. kool 20—46 Rode kool 6- 17 Boerenkool 10--I8 Kroot per kg 6—12 Breekpeen 4— 9 Uien grote 8—15 Witlof 64—80 Prei 21— 48 Glasandijvie 69—91 Witte kool 20—21. Glassla C 11—15 Spruiten 49—110. Spruiten schoon 101—138 Uien bonken 1920 VISMIJN CO LUNS PLAAT Exportgarnalen 1297 kg. 0.70—1.24 Schar 250 kg Bot 96 kg Kabeljauw 9 kg Sprot 36 kg. Nagekomen advertenties Heden overleed in het ziekenhuis „Oostwal" te Goes onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder mevrouw ADRIAN A DE KOSTER, geboren Bouwense, op de leeftyd van bijna 74 jaar. Amsterdam: G. J- de Koster. F de Koster- van Tholen. Coiijnsplaat: P. H. Verburg- de Koster. L A. Verburg. Jan. Dick. Coiijnsplaat. 17 januari 1964. Voorstraat 15. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 20 januari a.s. om 14.00 uur te Colfjnsplaat. Met droefheid geven wij kennis, dat na een kortstondige ziekte, nog onverwacht, van ons is heengegaan, onze geliefde en zorg zame vader, behuwd- en grootvader, JACOBUS DE RUIJTER, weduwnaar van Elizabeth Cornelia Bliek, op de leeftijd van bijna 82 jaar. Uit aller naam, M. A. de Ruijter. Amsterdam, 16 januari 1964. Valeriusstraat 45. (Advertentie; Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN, tel J200 VAN DOESELAAR, leL 21».

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 21