PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZANZIBAR ZET AMERIKAANSE DIPLOMAAT OP VLIEGTUIG Okello aan het bewind? Minister verdedigt commissarissen K.L.M. T.V.-Noordzee doet van zich spreken Vlissingen zet vaart achter verbreding van de Spuistraat: 65 meter.. Somerset Maugham negentig jaar Overleg lonen en prijzen Arabisch commando onder Egyptische opperbevelhebber „Werken vissers 16 uur", vragen kamerleden Kerken voor t.v. over „Zo is het Zenduren vallen buiten die van de N.T.S. Afscheid van de „Ruys" Afgedaan Kennedy komt in kwestie-Malesië tussenbeide PFLIMLIN GEEFT POLITIEKE UNIE VOORLOPIG NOG WEINIG KANS Logische gevolg snelle ontwikkeling van de winkelstraat Lange Zelke Parijs licht V.S. in over komende erkenning Peking 207e jaargang - no. 15 WAARIN OPGENOMEN DE MI DD E LBU RG SE. VLISSI N G S E, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 18 jan. 1964 Sjoukje weer onweerstaanbaar Directie: F. van de Velde, F. Walstraat 58-60, tel. 2355 <b? 2911; Zierikzee: red. tel. 2425 tT i tel. 2094 Adv pr. W de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en O. A de Kok. Abonnementsprijs 75 cent per week. 9.75 per kw.franco pe» post 10,— p. kw. Losse nummers 15 ct. I 3647/3643). Middelburg: Markt 51. tel. 3841 (b.g e red 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel 6140 ih e.g. red. 7853. adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuren^Araenaalstraaw^tei. 3 mm. Min p adv. 4.80. Ingez. med. 3* tanef. Kleine adv «raar. 8 regels) 32 ct. p. regel •min. UG0). ..Brieven bur. van dit blad' 25 ct Giro 359300 p.Z.C.. Middelburg BETREKKINGEN MET V.S. VERBROKEN Een schip van de Britse marine heeft gisteren een 140-tal per sonen, onder wie vijf Ameri kaanse journalisten uit Zanzibar geëvacueerd. De Amerikaanse zaakgelastigde Frederick P. Picard wérd het land uitgezet op een speciaal daarvoor gecharterd vliegtuig. Alle in en uitgaande telefoonver bindingen met Zanzibar zijn ver broken en op al het uitgaande nieuws is door het revolutionaire bewind censuur ingesteld. In Dar Es Salaam in Tanganyika, werd een uitzending van radio Zan zibar gehoord, waarin de sterke man van het nieuwe bewind „veld maarschalk" John Okello meedeel de dat hij zich aan het hoofd had gesteld van de revolutionaire rege ring en zich als president be schouwt. Sjeik Abeid Karoeme, die deze functie sinds de opstand be kleedde, was tot vice-president be noemd. In een uitzending van de B.B.C. werd gisteravond echter gezegd dat Okello in een toespraak voor radio Zanzibar had ontkend dat hij president zou worden. Het schip dat de evacués aan boord heeft genomen is het 1600 ton metende patrouilleschip van de Royal Navy H. M.S. Owen. Onder de evacués waren 130 Britten, voor het merendeel vrouwen en kinde ren, 12 journalisten, onder wie vijf Amerikanen en een Canadees. Land nifgezel De Amerikaanse journalisten zijn het Alle buitenlandse journalisten die nu nog op het eiland zijn, zijn onderge bracht in een hotel dat zij onder geen voorwaarde mogen verlaten. Thans zijn nog ongeveer 270 Britse bur gers op Zanzibar. Het nieuwe bewind heeft de verzekering gegeven dat hun veiligheid gegarandeerd •- „Gevaarlijk' Het Amerikaanse dagblad New York Tribune schreef gisteren dat de vooruit zichten met betrekking tot Zanzibar donker zijn en dat dit verergerd wordt door „de onmacht van de westelijke mo gendheden, vooral van Engeland, om de gevaarlijke loop der gebeurtenissen te stuiten". Volgens het blad hebben de Britten zich danig in hun specerijen eiland vergist. Zij namen aan dat de sul tan en de politieke partij die toen aan de macht was de banden met het Gemene best zouden verstevigen toen Zanzibar in december vorig jaar onafhankelijk heid kreeg. Het ziet er echter thans naar uit dat het eiland „op drift" is geraakt, „voort gestuwd door geheimzinnige machten". De communistische invloed is zichtbaar en de belangen van Peking liggen voor de hand, aldus de Tribune. Antwoord op vragen kamerlid COLLEGE NIET ALLEEN VERANTWOORDELIJK De minister van verkeer en water staat, mr. J. van Aartsen, betreurt het, zo het collectieve ontslag van de raad van commissarissen van de K.L.M. de indruk zou hebben gewekt, dat de beide betrokken mi nisters de minister van verkeer en waterstaat en de minister van fi nanciën) uitsluitend deze raad voor het ten opzichte van de K.L.M. ge voerde beleid verantwoordelijk wil len stellen. Minister van Aartsen verklaart dit in zijn antwoord od schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Posthumus (p.v.d.a.) De bewindsman zegt met zijn verzoek aan de raad van commissarissen om in zijn geheel af te Hii heeft dit verzoek slechts om één reden gedaan en wel „zoals hii in de kamer uitdrukkelijk heeft medege deeld" om de regering de gelegen heid te bieden volle vrijheid te heb ben het collegè van commissarissen zo samen te stellen als de regering e zou zien. Het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid heeft meege deeld dat op verzoek van de rege ring op de avond van vrijdag 24 januari a.s. een gesprek over de loon- en prijsontwikkelingen zal plaatsvinden tussen een aantal ka binetsleden en een delegatie van de in de Stichting van den Arbeid vertegenwoordigende organisaties van werkgevers en werknemers. Het vreemde vignet, dat op al zijn boekbanden prijkt, stond ook op de wit-gecementeerde muur nabij de ingang van het landgoed, een oud teken om het boze oog buiten de deur te houden zo begint een reportage in het P.Z.C.-zater- dagnummer over de schrijver W. Somerset Maugham, die volgende week zijn negentig ste verjaardag hoopt te vie ren. Op pagina 9. Voorts op Pag. 2: Zeeuwse fruitteler moet meer dan voorheen kwaliteit on derstrepen en Galaconcert; inzet van „lnstrumentale"-jubileum; Pag. 3; Dagbladpers doet beroep op regering; Pag. 4: Sjoukje weer kampioene; - gemeente Souburg wil niet graag het Berlijn van Walcheren worden; Pag. 5: Kerk diensten. En in het *aff. 9: Somerset Maugham negen tig jaar en een reportage over een bruiloft iu Brazilië; Pag. 10: Let terkundige kroniek „Koestering en afweer in plastiek" „Teatraal, blad van auteurs"Pag. 11: Onze gast", ditmaal de heer L. Hortensius, di recteur van de Stoomtram Bres- leen s Malde gam N.V. en Spido jeugd is nog geen toekomst"een profiel van de Thoolse turnvereni ging ran die naam, Pag. IS: Het verloren Stevensbos' herinneringen in Sas van Gent de puzzelrubriek en de uitslag van de kerstprijs vraag; Pag. 15: De kerken en de maatschappij met o.m. .Jïidden voor de eenheid". Vijftig jaar vrij zinnige hervormden in Vlissingen, Goll van leerhongei in Indonesië en ,Stemmen uit de Kerken" De in Caïro confererende Arabi sche leiders hebben de Egyptische chef-staf, luitenant-generaal Ali Amer, benoemd tot opperbevelheb ber van een gezamenlijk Arabisch militair commando, zo heeft de secretaris-generaal van de Arabi sche Liga, generaal Abdel Khalek Hassouna, gisteren op een pers conferentie meegedeeld. De leiders van de 13 landen tellende Arabische Liga kondigden aan het slot van hun topconferentie aan dat men „praktische besluiten", onder meer de oprichting van 't gezamenlijk commando had genomen met het oog op het Is raëlische plan om het Jordaanwater om te leiden. Hassouna zei dat de drie hoofdpunten waarover overeenstemming was bereikt betrekking hadden op: Een Arabisch Jordaanplan; De oprich ting van het gezamenlijke Arabische commando, voor het geval zich een ge wapende strijd met Israël zou voordoen; De vorming van een „Palestijns orgaan", belast met de behartiging van de be langen der Arabische vluchtelingen uit het huidige Israëlische grondgebied Is het juist, dat op de vissersvloot veel vuldig werktijden voorkomen van zes tien uur per etmaal en meer? Is het voorts juist, dat op vele vissersschepen van een slechte accommodatie voor het personeel moet worden gesproken? Deze vragen stellen de Tweede-Kamer leden voor de P.v.d.A de heren C Egas en mr Th. J A M van Lier. aan de minister van sociale zaken en volksge zondheid en van landbouw en visserij. Als dat zo is. vragen de kamerleden of de ministers kunnen bevorderen, dat op korte termijn verbetering in deze si tuatie zal worden gebracht Ook vra gen zij of het rapport-Diepenhorst be schikbaar komt. opdat het bij het vis serij-debat. dat over enkele weken be gint. mede tot grondslag van de discus sie kan dienen. LOONSVERHOGING OP l'N BRAZILIAANS: HONDERD PROCENT Een staking bij de gas-, telefoon- en trambedrijven in de Braziliaanse stad Rio de Janeiro is gisteren beëindigd na dat de werkgevers een loonsverhoging van honderd procent hadden toegestaan. Hiermee is een crisis tussen president. Joao Goularl en zijn politieke tegenstan der Carlos Lacerda, gouverneur van de staat Guanabara. afgewend President Goularl zei donderdag dat de regering zou ingrijpen wanneer niet on middellijk overeenstemming werd be reikt. Lacerda had de regering ervan be-i schuldigd de staking aan te moedigen' om een voorwendsel te hebben voor federale interventie, nadat president] Goulart bevel gegeven had de voornaam ste elektriciteitsbedrijven met troepen] ,af te zetten. Het kamerlid meende, dat in de afge lopen tijd (de schriftelijke vragen zijr 23 december ingediend) elke belangrijke beslissing van de raad van commissaris sen van de K.L.M. is vóór-overlegd met de betrokken ministers en slechts geno men is met hun instemming. Naar de mening van het kamerlid moet dan ook worden geconcludeerd, dat er met be trekking tot dc gang van zaken in de K.L.M. een volstrekt gemeenschappelij ke verantwoordelijkheid van de beide betrokken ministers en de raad van com missarissen aanwezig is geweest. Het collectief ontslag van de raad van commissarissen zou dan volgens het ka merlid ten onrechte de indruk kunnen wekken, dat dc raad uitsluitend verant woordelijk wordt gesteld voor een be leid. waarvoor de beide betrokken mi nisters evenzeer verantwoordelijk moe ten worden gesteld. pen recente opname van prinses Margriet, die mor gen haar een-en-twintigste verjaardag hoopt te vieren. (Opname Max Koot). De Gaulle dit jaar naar Mexico President Charles de Gaulle van Frank rijk en zijn echtgenote zullen van 16 tot 19 maart een officieel bezoek aan Mexico brengen, zo is gisteren aange kondigd. De „Arbeiter Zeitung" van Wenen heeft bericht dat in Oostenrijk op het ogenblik 25 000 buitenlandse arbeiders werken. Het verzoek aan de VARA om vanuit de Kerken een getuigenis voor de televisie te mogen geven over de omstreden t.v.- uitzending „Zo is het toevallig ook nog eens een keer", is zoals bekend door de omroepvereniging ingewilligd. Het ver zoek ging uit van de Generale Synode der Gereformeerde Kerken in Nederland. Overleg van het moderamen van deze synode met de Nederlandse Hervormde Kerk en de Christeliike Gereformeerde Kerken, leidde ertoe, dat dr. J. J Bus- kes uit Amsterdam (hervormd) en domi nee J. Overduin uit Veenendaal (gerefor meerd) aanstaande woensdag in het t.v.- programma van de VARA namens de Kerken rekenschap van gevoelen af zul len leggen over de bedoelde uitzending. (Van onze radio- en t.v.-redacteur). Als het allemaal doorgaat zal het commerciële t.v.-station dat de Reclame Exploitatie Maat schappij R.E.M. N.V. wil inrich ten op een kunstmatig eiland voor de kust van Noordwijk- Katwijk, „T.V.-Noordzee" he ten. De heer Brandei, die het allemaal vanuit Amsterdam organiseert, wil niet zeggen wie de geldschieters zijn. Er tussenin zit de bank Gebr. Teixeira de Maütos te Amsterdam. Ook de bank zwijgt wie achter het project zitten. E>e heer Zwolsman heeft laten weten: ik niet. Ook de gebroeders Verwey, eigenaren van Radio-Veronica, zeggen dat ze niets met T.V.-Noordzee te maken heb ben. Wel raken ze er een van hun beste medewerksters aan kwijt, mej. Hoo- genbeek. Ze sloot voor Veronica de reclamecontacten af en gaat dat nu doen voor de R.E.M. Buiten N.T.S.-tijd T.V.-Noordzee wil gaan uitzenden buiten de zenduren van de N.T.S., gedurende een uur voor en gedurende een uur na het avondprogramma. Ook zondagsochtend zou een pro gramma worden uitgezonden. Per week zouden gedurende 200 mi nuten in totaal, dus per dag gedu rende een half uur, reclamespots worden vertoond. Een minuut recla mezendtijd zou 6000 gaan kosten, om mee te beginnen, zulks gebaseerd op een bereik van 800.000 televisie toestellen. alle in de randstad-Hol land. Het bereik van de zender is voorlopig ongeveer 65 km. T.V.-Noordzee zou geen eigen stu dio's willen bouwen, maar wil gerede programma's aankopen, buitenland se én op den duur ook binnenlandse. Het L.v.-eïland zal niet gebouwd worden voor de R.E.M. zelf. maar voor een afzonderlijke maatschappij, waar mogelijk dezelfde geldschieters achter zitten. Maar dat is niet be kend Het werk zal worden uitge voerd door de Engineering Service in Den Haag van ir. P. S. Heerema in Wassenaar, deskundige op het ge bied van de bouw van booreilanden. Speciaal schip Zestig miljoen Die 200 minuten reclame per week a f 6000 per minuut levert aan in komsten een bedrag op van onge veer 60 miljoen per jaar. De om roepen in Hilversum moeten rondko men met 50 miljoen gulden per jaar. Dit is wat zy uit het kijkgeld krij gen. Wat zij er bijleggen uit de op- Er ïs een schip ingericht dat het eiland moet gaan bouwen, de „Glo bal Adventurer". Het is een Noorse tanker geweest, die bij Verolme is gebouwd. Hel beet dat het platform van het eiland gebouwd wordt op de scheepswerf van Verolme in Ierland. Kapitein van de „Global Adventu rer" is de heer M. W. K. Schiirn uit Bussum, die in dienst is bij de En gineering Service. Het werk van de plaatsing van het t.v.-eiland komt onder leiding te staan van de heer K. J. Vink uit Groningen, die jaren lang booreilanden heef! gebouwd voor de kust van Venezuela. Zonnig winterweer De hogedrukgebieden. die deze winter zeer actief ziin. bepalen ook het komend weekeinde met rustig en overdag zonnig winter weer. 's Nachts vriest het in onze omgeving vier tot zes graden en in de middag komt wat lichte dooi voor. Doordal de lucht zeer droog is. merken wil van deze dooi maar weinig Het algemene winterbeeld is heel wat aangenamer dan ver leden iaar toen 18 lanuari de koudste dag was met in Zeeland 15 en in Friesland 's nachts 21 gra den vorst. Ook is het iuist een jaar geleden, dat de elfstedentocht bij een snijdende oostenwind werd ge reden. Het winterse weertype, dat momenteel voorkomt, kan tot be gin volgende week voortduren. In Vlissingen heeft de verkoop van de „Willem Ruys" vooral bij vele Schel- demensen een triest gevoel opgeroepen. Er bestaat over het algemeen een sterke binding tussen de bouwers en het schip, dat onder hun handen is ontstaan. H:er ging het bovendien om een zéér speciaal schip: nummer tweehonderden veertien, dat stoer en onverzettelijk gedurende vijf bange jaren het stadsbeeld van Vlissin gen beheerste Rond de tweeveertien werden grote verwoestingen in de stad aangericht, doch het schip bleef behou- den. En daarna werd hel een symbool van een zich herstellende gemeenschap; het werd afgeleverd als een voortreffe lijk staal van wat men ondanks zware slagen in deze stad aan het water ver mocht. Toen het schip van de Vhssing- se ree vertrok schreef ons blad: ..Vlis singen groet de Willem Ruys en wenst hem behouden vaart". Aan die vaart onder Nederlandse vlag zal nu een ein de komen. Dal betekent tevens dat noz weer eens de aandacht wordt gevestigd op net einde „van een koloniaal tijd perk". zoals de oud-hoofdingenieur Nie- meyer van ..De Schelde" terecht op merkte. Immers, de „Ruys" en ook de ..Oranje" waren gebouwd voor het pas sagiersvervoer op het oude Indié. Met het wegvallen van dit vervoer plaatste de exploitatie van deze dure schepen de rederijen voor grote moeilijkheden. Het is echter niet juist de verkoop van de „Ruys" en de „Oranje" uitslui tend te interpreteren (zoals hier en daar wel wordt gedaan) als symptoom van al gemene neergang van de Nederlandse koopvaardijvloot. Weliswaar groeit zi) minder snel dan de wereldyloot. (P33!! dat is een zaak. die niet in één verband gezien behoeft te worden met deze ver koon Hier gaat het om luxe schepen, gebouwd voor een speciale vorm van (niet meer bestaand) passagiersvervoer, schepen, die zonder meer niet geschikt zijn voor massaal personentransport, dit in tegenstelling bijvoorbeeld tot de pas- sagiersboten van de Holland-Amerika- lijn. Vandaar ook. dat de Italiaanse ko pers bii de aankoop tevens moesten be sluiten tot ingrijpende verbouwingen: De delegatie van het kabinet zal bestaan een rendabele exploitatie is .ook voor uit de ministers Veldkamp. Andnessen, hen een eerste vereiste Het te lammer Witteveen. Biesheuvel en Bogaers en men kan het niet on.kennen aai staatssecretaris dr J F. G. M. de Meyer de Nederlandse reaers sociale zaken en volksgezondheid deze vorm van passa giersvervoer hebben moeten afstoten en dat zii zich gedwon gen voelden tot ver koop over te gaan van twee trotse zee kastelen. En omdat met name de histo rie van de „Willem Ruvs" zovele speci fieke herinneringen wakker roept, wordt de komende wisseling van de vlaggen vooral in Vlissingen als een schrijnende gebeurtenis ervaren. Maar het is goed tevens vast te stellen, dat deze verkoop niet v il zeggen dat Nederland als zee varende natie zou hebben afgedaan. Ge lukkig niet Laat men de proporties zo goed mogelijk blijven zien. Naar uit goede bron in Tokio werd vernomen heeft de Amerikaanse regering onlangs besloten de mi nister van justitie Robert F. Ken nedy een bemiddelingspoging in het geschil om Maleisië te laten on dernemen, omdat er ernstige aan wijzingen waren, dat dit geschil zich binnen twee maanden zou ont wikkelen tot een groot conflict, waarbij ook Amerika betrokken zou raken. Over de besprekingen die Kennedv gis teren in Tokio voerde met president Sóekarno wist de zegsman slechts mee te delen, dat er ..enige vooruitgang" was geboekt en dat het gesprek „een vlol •erloop" had. rond het geruchtmakende t.v.-pro- gramma „Zo is het.wel zal verstom men nu minister Bot ziin beleidsbeslis sing dienaangaande heeft genomen. Hij zal niet tot maatregelen overgaan, maar vertrouwt er op dat een herhaling van ..een dergelijk gebeuren" zal worden vermeden. Wij geloven dat de minister een wijs besluit heeft genomen Hij heeft namelijk de verantwoordelijkheid gela ten, waar ze thuishoorde, bij de leiding van de VARA. Men mag vertrouwen dat deze zaak nu definitief is afgedaan. FRANSE VISIE OP EUROPEES INITIATIEF „Eerst eens worden VLISSINGEN wil vaart zetten achter het plan om de Spui straat te verbreden tot 65 me ter. Dit blijkt uit een raadsvoor stel, waarin burgemeester en wethouders duidelijk stellen het noodzakelijk te achten, dat aan dit plan eerder een wettelijke basis wordt gegeven dan des tijds in de verwachting lag. Rea lisering van het Spuistraatplan is een logisch gevolg van de nu snelle ontwikkeling van de win kelstraat Lange Zelke. De zuid westelijke gevelwand van de huidige Molenstraat zal in de toekomst de wand van de Spui straat worden. De noordooste lijke kant \"an de Noordstraat vormt de andere wand van de toekomstige nieuwe Spuistraat. Toen de raad in januari 1961 akkoord ging met het basissane ringsplan spraken b. en w. als hun mening uit, dat de verrui ming van de Spuistraat waar schijnlijk eerst geleidelijk in dc loop van tientallen jaren gerea liseerd zal kunnen worden en dat hierbij geen bijzondere haast is. Nauwelijks drie jaar na deze uitspraak is het echter reeds duidelijk, dat de Spui straat een onverbrekelijk geheel vormt met het saneringsplan- Lange Zelke en omgeving. De Hema is er reeds in die Lange Zelke en zakenpanden voor on der meer De Gruyter, Kreym- borg en Luitwieler zijn nu reeds in aanbouw. Ruimte voor auto's Als het Spuistraatplan dan ook een „logisch gevolg" genoemd wordt, geldt dit met name voor het schep pen van parkeergelegenheid in de nabijheid van dit nieuwe winkelcen trum en met het oog op de voort zetting van de sanering van de oos- telijke zijde van de Noordstraat. „Het ligt immers voor de hand", aldus b. en w„ „dat de bebouwing aan de oostelijke zijde van de Spuistraat moet verdwijnen voordat tot nieuw bouw aan de oostzijde van de Noord- straat overgegaan kan worden". Dit is ook de mening van de directeur- generaal van de "volkshuisvesting en bouwnijverheid, die ter wille van een gunstiger woonklimaat in het nieuwe winkelcentrum Lange Zelke spoedige uitvoering van het plan-SpuistraAt in overweging gaf. Bioscoop weg Hierbij geldt ook nog als overweging de regeling tot het van rijkswege verlenen van een bijdrage van maxi mum 80 procent in de verwervings kosten van saneringsplannen. Dit al les is voor b. en w. aanleiding ge weest het plan-Spuistraat in zijn de finitieve vorm te doen ontwerpen. Het ontwerp voor de Spuistraat is overigens ongewijzigd overgenomen politieke gemeenschap van de zes lan den der Europese gemeenschappen op dit ogenblik bijzonder zwak zijn. De solidariteit van de zes heeft in december weliswaar „de landbouw- beproeving" doorstaan, zei hij, maar deze saamhorigheid op economisch gebied zal pas tot politiek terrein kunnen worden uitgebreid als de zes het eens zijn over de eventuele deel neming van Engeland en over de aard van de betrekkingen tussen Europa en de Verenigde Staten. Pflimlin wilde nog geen commentaar leveren op het initiatief van een aantal afgevaardigden, die door middel van een aanbeveling aan het ministerscomi té van de Raad van Europa een alge- conierenue in atraaisuurg, aan ne-. siui meea Europees gesprek op gang ho- van de winterzitting der raadgevende pen *e brengen over de methoden waar- vergadering, dat de kansen voor een Qp een politieke unie van zoveel moge lijk landen zou kunnen worden bereikt. Hij onthield zich van commentaar om dat dit initiatief (dat donderdag gestal te kreeg en waaraan zowel afgevaar digden uit de zes als anderen deel nemen) op de volgende zitting van de raadgevende vergadering pas officieel in hét openbaar zal worden besproken. De politieke commissie van de assam- blée heeft gisteren de Belg De Ia Vallee Poussin opdracht gegeven de discussie, die in april zal worden gehouden, met een verslag voor te bereiden. over Engeland" Pierre Pflimlin. de Franse oud-pre mier die voorzitter van de raadge vende vergadering van de Raad van Europa is, gelooft niet dat nieuwe initiatieven om tot een Europese politieke unie te komen kans hebben om binnen afzienbare tijd tot resultaten te leiden. Hij verklaarde gisteren op een pers van het basisplan en heeft reeds ter visie gelegen in 1963. Onder meer komt de Alhambra-bioscoop op de zuidhoek te vervallen. De panden aan de nieuwe Spuistraat zijn bedoeld als winkel- en zakenpanden niet daarbo ven woonruimten. Molenstraat weg In feite verdwijnt dus de Molenstraat: deze straat wordt opgeslokt door de rigoureuze verbreding. Vanzelfspre kend moet de zuidwestelijke wand van de huidige Molenstraat dan ook een „aangepaste allure'' krijgen, al dus b. en w. Teneinde te voorkomen, dat aan deze wand panden verrijzen, die m strijd zijn met het toekomstige karakter van de Spuistraat zoals pakhuizen en garages is het nood zakelijk. dat aan deze wand een be stemming wordt gegeven, waarvan niet mag worden afgeweken. De hier voor het meest in aanmerking ko mende bestemming is woningbouw. Hierdoor ontstaat ook de gelegenheid deze thans grotendeels verpauperde straatwand een beter aanzien te ge ven. Monumentale gevels, die door uit voering van het saneringsplan moe ten worden gesloopt, zouden even tueel aan deze wand een plaats kun nen krijgen. Vanzelfsprekend impli ceert dit een verplaatsing van deze gevels (Zie slot pag. 2 kol. 5) Tijdens een lunch aan het begin van deze week heeft de Amerikaanse am bassadeur te Parijs. Charles Bohlen. pre sident de Gaulle meegedeeld wat de reactie van Washington was op het nieuws dal Frankrijk voornemens was diplomatieke betrekkingen aan te kno pen met communistisch China. Twee maanden geleden had de Gaulle de ambassadeur ziin bedoelingen meege deeld. en Bohlen was kort daarna naar Washington vertrokken voor ruggespraak met de regering. Naar verluidt verwacht president de Gaulle geen langdurige moeilijkheden met de Amerikaanse re gering: er is verzet, doch dit zal na kor te tijd verdwenen zijn. aldus redeneert de generaal. Men verwacht dat hij om streeks 31 januari, uiteraard tijdens een persconferentie, een verklaring zal af leggen over de hervatting van de diplo matieke betrekkingen tussen Parijs en Peking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1