I PHILIPS - TERNEUZEN I MANNEN MEISJES medewerkster medewerkster Souburgse kanaalbrug: „brug der zuchten" AGENDA OPRUIMINGSFEEST ALLES MOET WEG. ZEEUWSCH-VLAANDEREN PHILIPS TERNEUZEN PENDELAAR UIT OOSTBURG VEROORZAAKT SCHEEPSBRAND KERKDIENSTEN zaterdag is januari 1964 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE Z B E O W S E O O O R A N T S Raadsleden over verkeerssituatie Behandeling van de begroting voor 1964 De raad van de gemeente Oost- en West-Souburg heeft zich in de vrij dagmiddag gehouden vergadering bij de behandeling van de begro ting voor 1964 nog eens vrij uit voerig beziggehouden met de ver keerssituatie in de gemeente en met name met de kanaalovergang naar de Nieuwe Vlissingseweg. Over «le brug over het kanaal kwam geen enkel goed woord naar voren. Ter men als „brug der zuchten", „voetpad der verdrukten" en „vernauwing in een gezond lichaam" laten geen twijl'el over de wijze waarop de raad over dit kunst werk, dat voor de toegang naar Oost- Souburg een verkeersobstakel is gewor den, dacht. Behalve de kanaalbrug kwam in de algemene beschouwingen, die bij de behandeling van de begroting werden gehouden, ook de spoorwegovergang ter sprake. In zijn algemene beschouwing sprak de heer A. W. Bouff (p.v.d.a.) zijn waar dering uit voor het werk van de commis sie ad hoe voor de bejaardenhuisves ting. „Er is nu besloten bejaardenwo ningen te bouwen. Maar laten wij in ver band met de steeds stijgende grondprij zen nu reeds omzien naar grond voor een bejaardenpension", zo drong hij aan. Hij gaf b. en w. in overweging de aanvragen voor grondaankoop met wantrouwen te onderzoeken om grondspeculatie te voor komen. De heer Bouff vroeg voorts de Kanaalstraat tot voorrangsweg te ver- Souburgs raadslid: „Eén N.S.-station voor Walcheren" Tijdens de behandeling van «lc be groting voor 1964 in de vrijdag middag gehouden vergadering van de raad van Souburg, heeft het K.V.P.-raadslid W M Janssen, de suggestie gedaan om één spoor wegstation voor geheel Walcheren te bouwen. Het nieuwe station van Vlissingen is geprojecteerd tegen de grens van Souburg aan. Het nieuwe sta tion van Middelburg komt zuide lijk van het huidige. Waarom maakt men het station te Middel burg niet zo groot, dat het ge schikt is om het reizigersaanbod van geheel Walcheren op te van gen? De mensen, die van de boot naar Zeeuwsch-Vlaanderen komen, moeten om bij het nieuwe station te komen toch gebruik maken van een bus. terwijl de reizigers uit de stad Vlissingen nu al per Der bus naar het station rijden. Het is toch helemaal geen bezwaar dat zij vier of vijf kilometer lan ger in de bus zitten?" aldus de heer Janssen. Hi] deed deze sug gestie aan de hand als een oplos sing voor het verkeersprobleem bii de spoorwegovergang te Sou burg. «yy. Clll r» VERZEKERING sluiten V Is ZEKERHEID kopen 1 X2SH222H3F indraai 9 - SINT LAURENS Tel. 01180-4148 VANDAAG. Middelburg Electro- De gemaskerde ruiter. 7 en 9.15 uur, 14 jaar. City: Alleman. 8 uur, o-l. VUsslngcn: Alhambra: Alleman, 7 en 9 uur, a.l. Luxor: De butler des doods, 7 en 9 uur, 14 jaar. Britannia: 50-jarig be staan van de Vereniging van Vrtj/.innig Hervormden te Vlissingen. Scheldekwar- tier: Toneelavond personeelsvereniging K.M.S. Souburg De Zwaan: Uitvoering „Vlijt en Volharding". 7.30 uur. Goes Grand: PT 109 op nachtpatrouille. 7 en 9 uur. 14 Jaar. Prins van Oranje: Al gemene vergadering Statenkring CHU Goes, 2 uur. Prins van Oranje. Goese Operettevereniging met „La fille du tam- bour-major". 7 30 uur. R -k. kerk- Oecu menische bijeenkomst, 7 uur. Ternouzcn Luxor: Der Zigeunerbaron, 8 Oostburg Lcdelthcater: West Side Story, 8 Hulst Bioscoopgebouw: Taras Bul ba. 8 uur. 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheaten Oorlogsheld zonder genade. 8 uur. 14 jaar. Axel Het Centrum: Taras-Bulba. 20 uur. 14 Jaar. IJzcndijkc Hofzichttheater: De zwarte ridder van Cornwall. 20 uur. 14 Jaar Westdorpe Kunsthandel Troutzacrte: Ex positie Jan van de Ven. Zicrikzce Wapen van Zeeland: Vergude- ring „Helpt elkander". 8 uur. Concert zaal-bioscoop: Een meisje met sex-uppeal, 8 uur, 18 Jaar. St.-Mnartcnsdijk De Gouden Leeuw: Het gestolen gelaat, 7.30 uur. Haamstede Bioscoop Bom: Overrompeling der vuurduivels, 8 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Luxor: Eddie in topvorm. 6 45 en 9 uur. 6.45 en 9 uur. Roxy De slag om Napels. 18.45 en 21 uur. 14 jaar. MORGEN. Middelburg Electro: De gemaskerde rui ter. 3.30 en 7.30 uur, 14 jaar. City: Alle man. 2.30 en 8 uur. a.l. Vlissingen Alhambra: Alleman. 3, 7 cn 9 uur. a l. Luxor: De butler des doods, 3 en 8 uur, 14 Jaar. Gors - Grand: De pelsjagers van de slangen rivier, 3 uur, 14 Jaar PT 109 op nachtpa- trouille. 7 en 9 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Der Zigeunerburon. 2. 4 30 en 8 uur, a.l. Oostburg Ledeltheater: West Side Story. 2 30 en 8 uur. 14 jaar. Hulst - Bioscoopgebouw. Taras Bulba, 2.30 en 5 15 uur, 14 Jaar De heersers van de onderwereld. 8 uur. 18 Jaar. Axel - Het Centrum- Taras Bulba. 'J,45 uur, 14 Jaar. De slag om Napels 8 uur, 14 Jnar 8as van Gent Olympia. Oorlogsheld zonder genade, 3.30 uur, 14 jaar. Romance d la IJzcndijkc Hofzichttheater: De zwarte ridder van Cornwall. 17 en 20 uur. 14 jaar Zicrikzce Concertzaal: Overrompeling der vuurduivels, 3 uur, 14 jaar Een meisje met sex-appeal, 8 uur, 18. jaar. Bergen op Zoom - Luxor: De man zonder angst. 2 uur Eddie in topvorm. 4. 6 45 en uur Roxy- Jealous Rock. 14 3d uur, a.l. Roxy: De slag om Napels, 16.30, 18.45 en 21 uur, 14 Jaar. heffen, een maximum snelheid in te stellen op de ventweg langs de Nieuwe Vlissingseweg en aandacht te besteden aan een derde openbare lagere school. Het hout, dat vrijkomt bij de afbraak van noodwoningen, wilde hij aanwenden bij de bouw van een kleedlokaal op elk van de sportvelden. Geen koopwaar De lieer W. Huson (a.r.), die namens zjjn fractie, de C.H. en de K.V.P. een algemene beschouwing hield, ging nog eens in op de zelfstandigheid van Sou burg. „Wij voelen het als een recht, dat een zo bloeiende gemeente door middel van een eigen raad «Ie eigen belangen mag behartigen. Een gemeente is geen koopwaar, «lie uit zakelijke overwegin gen in andere handen moet overgaan. YVy zullen de dag zegenen, waarop wy het glas kunnen heffen op onze zelf standigheid", aldus «1e heer Huson. Hij was van mening, dat de Souburg- se middenstand bij het Burgplan de grootst mogelijke kans moet krijgen zich te ontplooien. Hij vroeg het college aan- dacht te schenken aan de mogelijkhe den voor voortgezet onderwijs in de ge meente en zei het op prijs te zullen stel len wanneer de bejaardenwoningen nog dit jaar zouden worden gerealiseerd. De heer Huson wilde voorts de centrale voorzieningen voor de bejaarden wonin gen tot een maximum zien opgevoerd. „Nu de plannen om een zwembad in samenwerking met andere gemeen ten te bouwen zo worden opgehou den, verdient het dan geen aanbeve ling onze eigen plannen te realise ren?" wilde hij voorts van b. en w. welen. Andere wensen van de heer Huson waren tennisbanen, een rol schaats- en skelterbaan, de bouw van autoboxen, en het aantrekken van kleine industrieën. Als een n<x>doplossing voor de situatie bij de kanaalbrug deed hrj de suggestie aan de hand om buiten het rijdeic een voetpad aan te brengen. De heer Hu son sprak de wens uit dat de bouw van een nieuw station in Vlissingen een op lossing zou brengen voor dc toestand bij de spoorwegovergang in Souburg. Hij vroeg b. en w. voorts te bezien of de aanschaf van een vuilverbrandings- installatie kan worden verwezenlijkt. Nog dit jaar Burgemeester B. H. G. ter Haar Rome- ny «leelde mede, «lat de aankoop van grond voor een eventueel later te. hou wen bejaardenpension de volle aandacht van liet college heeft. „De commissie ad hoe is pas byeen geweest en toen zijn de schetsplannen voor de woningen op tafel gekomen. Wij hopen nog dit jaar met de bouw van 24 van dergelijke wo ningen te kunnen beginnen. Ook'de een- Het is balans- bij Vlotte üw modehuis in Vlissingen. Spotkoopjes in mantels, japonnen, kostuums en regenmantels. Ook in onze stoffenafdeling is het feest. MAANDAG 20 JANUARI is onze zaak DE GEHELE DAG GEOPEND. trale voorzieningen hebben de aandacht", aldus de burgemeester. Hij zag voorts een oplossing voor de be jaardensociëteit door noodwoningen te verbouwen. Wat de verkeerssituatie bij de kanaalbrug betreft deelde de burge meester mee. dat donderdag de heer Bruininkweerd uit Utrecht die de ge meente als verkeersdeskun«iige heeft aangetrokken in Souburg was ge weest. Op 23 januari zullen in Souburg ten behoeve van hel onderzoek verkeers tellingen worden gehouden Een voetpad naast het rijdek van de brug is volgens de burgemeester niet mogelijk, omdat rijkswaterstaat er niet mee akkoord gaat. „Wij moeten in deze zaak aan de bel blijven trekken", aldus de burgemeester. „Over het voortgezet onderwijs zullen wij overleg plegen met rolschaatsbaan en dergelijke betreft, hebben wij het oog laten vallen op het plateau waarop nu nog de noodwonin gen staan. Wij zullen binnenkort met een voorstel komen om medewerking te vragen voor de opheffing van de be staande speeltuinvereniging. Er zullen echter overal in de gemeente kleine speelterreintjes komen", zo verklaarde de burgemeester. Wat het zwembad betreft vroeg hij de raad nog even geduld uit te oefenen. Burgemeester Ter Haar Romeny deelde voorts mede, dat er op 23 januari een bespreking met de mid denstanders zal zyn over het Burg plan. Tijdens deze bijeenkomst zal Films in Z.-VIaanderen OORLOGSHELD ZONDER GENADE", SPANNENDE OORLOGSFILM In het Olymplatheate.r In Sas van Gent deze week een spannende oorlogsfilm, met de veelbelovende titel „Oorlogsheld zonder genade". De oorlogshandelingen spelen zich af op Korea, waar een Ame rikaanse sergeant (Tony Russel) zich bijzonder onderscheidt. Hü krjjgt echter moeilijkheden met zijn commandant, die „zijn" held niet zo vertrouwt. De moei lijkheden worden nogal rigoureus opge lost. In het Olympiatheater voorts een film een geheel ander genre: .Romance a carte", reeds eerder besproken. Een kostelijke, amusante film met Gary Grant en Doris Day in de hoofdrollen. Het Centrum In Axel en Bioscoopgebouw in Hulst hebben beide de avonturenfilm „Taras Bulba" op het programma staan. Een spannende film met zware gevech ten tussen Kozakken en Polen en boven dien strijd tussen Bulba sr." en Bulba jr. „De slag om Napels" (Het Centrum) werd reeds eerder besproken evenals „De heerseres van de onderwereld" Bioscoopgebouw) Ledeltheater in Oostburg vertoont de superfilm „West Side Story" en Luxor- theater, Terneuzen heeft Kurt Wilhelms versie van „Der Zigeunerbaron" op het programma. ook de maquette worden getoond, begroting voor 1964 werd goedge keurd met op de gewone dienst aan in komsten en uitgaven een bedrag van 1.137.458.25 en een post onvoorzien van 18.354,33. De kapitaalsdienst heeft een nadelig saldo van 868.970,29. De raad willigde het verzoek in van de christelijke woningstichting Walcheren, om de kosten verbonden aan de controle van de administratie van de stichting voortaan voor rekening van de gemeente te nemen, naar rato van het aantal wo ningen, dat de stichting in de gemeente in eigendom heeft. SLUIS „Willem Teil" verloor van „Robin Hood" De handboogschuttersmaatschappij .Wil lem Teil" uit Sluis speelde dezer dagen in de kelder van het raadhuis een wed strijd tegen „Robin Hood" uit Blanken- bcrghc. Sluis verloor deze match met 2366 tegen 2303 wedstrijdpunten. Hood is een van de sterkste handboogmaat schappijen in België. Na afloop overhan digde hoofdman Fl. Dusarduyn het be schikbaar t gestelde wisseltableau. De punten werden als volgt gescoord: Sluis: G. de Badts 244; F. Gevaert 242; G. Ancion 236; G. v. d. Vijver 235; G. Ultee 228; A. Batselaere 226; F. de Krijger 225; A. Houben 225; Ph. Tho- maes 224 en M. Verschoore 218. Blankenberghe: P. v. d. Castelee 260; A. Proot 259; P. Staelens 25S; E. de Ghey 255; I. Meïre 244; B. de Smcd 233; E. Blaise 233; mevr. v. d. Casteele 212; M. Proot 207 en mevr. van Herberghe. WATERLANDKERKJE E.H.B.O.-oefenavond voor W.-Z.-Vlaanderen In het Dorpshuis te Waterlandkerkje, werd een algemene oefenavond gehou den voor de E.H B.O.-verenigingèn uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Er waren 7 afdelingen vertegenwoordigd, te weten: Breskens, Groedé, Huofdplaat, Oostburg. Sluis, IJzendijke en Waterlandkerkje. In totaal waren er 95 E.H.B.O.-ers aan wezig. Voor de deelnemers waren er 10 verschillende opgaven. De uitwerking hiervan werd beoordeeld door de dok toren A. E. Lievens en J. H. M. Locke- feer beiden uit IJzendyke en G. U. de Bruijckere uit Oostburg. AXEL Groep Axel rijkspolitie had druk werk In het afgelopen jaar 1963 heeft de groep Axel van de rijkspolitie in totaal 557 processen-verbaal opgemaakt, waar van 295 wegens verkeersovertredingen en 38 wegens misdrijven. Bovendien werden 300 transacties opgemaakt we gens eenvoudige overtredingen. In Axel zijn 79 verkeersongevallen voorgekomen, waarbij 2 doden, 3 zwaar gewonden en 28 licht gewonden waren betrokken. Periodiek werden speciale controles op het verkeer gehouden en daarbij bleek dat vele weggebruikers zich niet houden aan de voorschriften. In 1963 kreeg men in Axel de beschikking over een dienstauto. Per 1 december werd een wachtmeester afkomstig van de oplei dingsschool te Arnhem tijdelijk inge deeld bij de groep Axel. De reserve rijkspolitie, 12 man sterk, oefent regelmatig en werd enige malen praktisch ingezet bij bijzondere gelegen heden. De opperwachtmeester D. Draay- er werd in september 1963 overgeplaatst als postcommandant naar Varik. Ter overname aangeboden, wegens gebrek aan opvol gers, Veel vraag naar woonruimte in Axel i 31 december 1963 stonden in Axel 6 gegadigden voor een woning inge schreven, hetgeen ongeveer 50 procent meer is dan het jaar daarvoor. Het aantal trouwlustigen is bijna verdob beld, terwyl steeds meer huwenden ge noodzaakt zyn by hun ouders te gaan inwonen. Dit blykt uit het jaaroverzicht dezer dagen uitgegeven «foor het ge meentebestuur van Axel. Bij diverse bedrijven en instellingen is een grote vraag naar woningen voor het huisvesten van aangetrokken personeel. Slecht in incidentele gevallen kan daar aan worden voldaan. In 1963 werden 60 vergunningen voor het betrekken van woonruimte verleend aan hen, die van elders kwamen en 97 voor interne verhuizing. In het verslagjaar werden aan particulieren vergunningen afge geven voor de bouw van 21 nieuwe wo ningen en 48 voor de verbouw van wo ningen. In de woningwetsector voor woningen en 7 garages. Ten behoeve van de sanering Ouae Wijk werd in 1963 bijna ƒ31.000 uitgegeven. Van de daar te saneren 115 percelen, moeten nog 21 worden aangekocht. De jeugdherberg „Bleye Haghe" boekte in 1963 4011 overnachtingen het kam peerterrein „De Boshoek" 1935. De po litie van Axel maakte 557 processen- verbaal op, waarvan 295 wegens ver keersovertredingen en 38 wegens mis drijven. Er deden zich 79 verkeersonge vallen voor, waarbij 2 doden, 3 zwaar gewonden en 28 licht gewonden. Plannen voor showboten in Breskens Nu het toeristenseizoen weer voor de deur staat heeft de V.V.V. Breskens grootse plannen. Met de directie van de Provinciale Stoombootdienst ziin bespre kingen gaande om deze zomer een zes tal showboten te laten varen. Het ligt in de bedoeling om drie boten in augus tus en drie in iuli te laten varen. Het ledental van de VVV is nog steeds in stijgende lijn. Dezer dagen werd het 300e lid ingeschreven De jaarvergade ring werd vastgesteld op 10 maart in zaal Scherbeijn. 2 BROOD- EN BANKETBAKKERIJEN, Goede broodwinning, finan ciering mogelijk vraagt voor haar administratie in het bezit van het diploma mulo met enige jaren praktijkervaring. Het bezit van het praktijkdiploma boekhouden strekt zeer tot aanbeveling. welke in het bezit dient te zijn van het diploma mulo. Inlichtingen en/of aanmeldingen op onze afde ling personeelzaken, mr. F. J. Haarmanweg 25 te Terneuzen. In Rotterdamse haven Enorme schade in lading sisal van Westduits schip Een Oostburgse pendelaar in de Rotterdamse haven heeft bekend de veroorzaker te zijn van de felle brand in het Westduitse vracht schip „Nordmeer", die donderdag avond een aanzienlijke partij sisal heeft vernietigd. De brand woedde vanaf 's avonds omstreeks half acht tot middernacht en laaide in de vroege vrijdagmorgen weer op. •jarige J. P. C. werd 's nachts aan boord van de „Nordmeer" in de Maasha ven aangehouden. Op liet bureau van de rivierpolitie aan de Rotterdamse Jobs- weg verklaarde hij vrijdagmorgen, dat hij met enige andere uit Zeeland afkom stige pendelaars aan het werk was in ruim I van de 8683 ton metende „Nord meer", die geladen was met sisal, ko kosvezels en castorzaad. C. had tussen de balen sisal, een zeer brandbare stof, een krukhaak laten val len, «iie dient om de balen uit elkaar te halen en te kantelen. Om de haak in het van justitie te Rotterdam worden geleld, die dan moet beslissen op welke aan klacht hij zich zal moeten verantwoor den. C. is in dienst van de Centrale voor arbeidsvoorziening, C.V.A., een zelfstan dig onderdeel van de Scheepvaartver eniging „Zuid" te Rotterdam, die de werkgever is van de pendelaars in de Rotterdamse haven. De brand in ruim I van de „Nord meer", die donderdagmorgen voor lossen was gemeerd bij het terrein van het stuwadoorsbedrijf Heinrich Hanno en Co. aan de Maashaven en die eigendom is van de rederij Nord- stern uit Hamburg, vergde de inzet van een blusboot, waterkanonnen en stralen op de waterleiding tot totaal 31 stuks. De Rotterdamse brandweer was om mid dernacht het vuur, dat met een reusach tige rookontwikkeling gepaard ging, meester. Maar om vijf uur in de vrijdag morgen was er weer rookontwikkeling. Met moest het ruim gedeeltelijk onder water zetten, waardoor het schip enigs zins voorover ging hellen. Een Rotterdamse brandweerman werd door de rookontwikkeling bedwelmd. Hij werd naar een ziekenhuis overgebracht. Het ruim. waar de brand gewoed heeft, werd vrijdagmorgen leeggepompt om de omvang van de schade aan schip en la ding te kunnen vaststellen. donkere ruim op te zoeken had hij van 's een doosje lucifers of gloeiende lucifers e ruim op te a zijn collega's I. Brandende o: één van geleend. o moeten de brand in de sisal hebben ver oorzaakt. Tegen J. C. is proces-verbaal opge maakt, waarna hij op vrije voeten is g- steld. Hij zal binnenkort voor de officl Beroepenexpositie te Tholen geopend Vrijdagavond heeft gedeputeerde J. van den Boe in „Hof van Holland" te Tho len de tweede beroepententoonstelllng geopend. Deze expositie zal volgende week 850 leerlingen uit dc hoogste klas sen van alle scholen op het eiland ont vangen. Meer dan tweehonderd foto- tableaux met typen beroepen geven de leerlingen „houvast" oin de richtingen te bepalen, die de jongelui op kunnen: 160 voor de jongens. 55 voor dc meis jes. Filmavond Rode Kruis Op dinsdag 21 jan. 1964 zal In het ver- enigingsgebouw te Westdorpe 's avon«ls een'füm worden vertoond van het Ncd. Roode Kruis, getiteld „Zolang er men sen zijn" (Imitation of Life). Deze film zal worden gevolgd door een filmdocu mentaire over één der taken van het P^tode Kruis. 's Middags wordt een speciaal kinder programma gegeven. Aanrijding tussen bestelwagen en trekker De bestelwagen van de heer M. M. te St.-Annalandf kwam door de gladheid in aanraking met de landbouwtrekker van de heer J, J., waardoor materiële schade aan beide voertuigen het resultaat ZONDAG 19 JANUARI 1964 Ned. Hervormde Kerk: Aardenburg 10.30 ds. Doornink, Axel 10 en 2.30 ds. Pennings, Biervliet 11 ds. Evenhuis, Breskens 10 ds. Spaans, Cadzand 10 ds. Luuring, Groede 9.30 ds. Evenhuis, Hoek 10 ds. Meeuwen, 2.30 ds.v. Meeu wen (H.D.), Hoofdplaat 10 Eerw. heer Begeer, Hontenisse 9.30 ds. Gramsber- gen, Hulst 10 ds. Timmers, Nieuwvliet 10 ds Brezet. Oostburg 10 ds. v. Dalen. Philippine 11 ds. Stern, Retranehement 10 Eerw. heer de Vries. Sas van Gent 9.30 ds. Stern, Schoondijke 10 ds. Brink man, Sluis 9.30 ds. Balk. Sluiskil 9.30 en 11 ds. Cupédo. St. Anna ter Muiden 11 ds. Balk. St.-Kruis 9 ds. Doornink, Terneuzen, Noordstraat 10 ds. Poelman. 7 ds. Poelman, De Schakel 9.30 ds. Scholten. Waterlandkerkje 10 ds. Bergs- ma, IJzendijke 10 ds. van Evert. Zaam- slag 10 en 2.30 ds. Becht, Zuidzande 9 mej. Da. de Neeling, 11 ds. Luuring (H.D.). Gereformeer«le Kerk: Aardenburg 10 en 3 ds. de Vries, Axel 10 en 3 ds. Hek man. Breskens 10 en 3 ds. Streefkerk, Hoek 10 en 2.30 ds. Verbeek, Oostburg 10 en 2.30 ds. Brederveld, Terneuzen 10 en 3 ds. v. Hattem, Schoondijke 10 en 3 ds. v. Heyst, Zaamslag 10 en 3 dienst. Zoutespui 10 en 3 ds. den Boer. Gereformeerde Gemeente: Axel 10 en 2.30 leesd., Oostburg 9.30 en 2.30 leesd., 21 jan. 7 ds. Suijker; Terneuzen (Frans Halslaan) 10, 3 en 7 ds. Wisse; 22 jan. 7.30 ds. Zijdeveld. Oud Geref. Gemeente: Oostburg 9.30 en 2.30 leesd. Vrije Evangelische Gemeente: Bres kens 10 ds. Praas, 6 ds. v. d. Molen. Cadzand 9 ds. v. d. Molen. Nieuwvliet 10.30 ds. v. d. Molen. Retranehement 2.30 ds. Praas. Evang. Luth. Kerk: Groede 9.30 Theunissen. Vergadering der Gelovigen: Breskens 10 en 530 dienst. Geref. Kerk Vrygemaakt)Axel 10 en 2.30 ds. Kuiper, Terneuzen 10 en 3 ds. Smit, Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Krijtenburg, Zoutespui 10 en 2.30 leesd., Oostburg 10 en 2.30 <ls. v. Dooren. Chr. Geref. Kerk: Zaamslag 9.30 en 2.30 leesd. Scheldeoord: 6 ds. Scholten. Leger des Heilsv Terneuzen 10 en 7.30 samenkomst. Volle Evang. Gemeente: Terneuzen 10 dienst. Ned. Prot. Bond: Terneuzen 10.30 ds Bouwman. Doopsgezinde Gemeente: Aardenburg 10.15 ds. Vis. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Terneuzen: dokter P Nijsten. W. de Zwijger- laan 17, tel 2324. Oostburg. Aardenburg en Eede: dokter N J- Rijk te Aardenburg, tel. 01177—566 Biervliet en IJzendijke: dokter A E Lievens. IJzendijke. tel. 01176—266. Zuid zande. Cadzand en Sluis-, dokter H Bom te Cadzand. tel. 01179—366 Breskens. Groede tn Schoondijke: dokter J. W. Jansen te Groede. tel. 01171—366. Axel: dokter A. Kats, tel. 555, Oranjestraat 19. DIERENARTEN. Groede, Oostburg en Sluis: dokter W. H. Kapsenberg te Sluis, tel. 01178255. Zaam slag. Sas van Gent en Axel: dokter C. Cij- souw. Sas van Gent, tel. 01153—588. Apotheek Terneuzen: A. J. Klaassen. Noord straat 54. tel. 2090. Marktberichten In onze nieuwe moderne fabriek hebben wij plaatsings mogelijkheid voor (ploegendienst) van 15 jaar en ouder Vast werk Goed loon Goede sociale voorzieningen Busvervoer of afstandsvergoeding Bedrijfskleding gratis Inlichtingen op onze zittingsavonden te AARDENBURG: dinsdag 21 januari a.s., café „Centraal", M Lekens, Markt 25. 's avonds van 8.00 tot 9.00 uur. AlXEL maandag 20 januari a.s. in café „De La Paix", R. Dieleman, Noordstr 1, 's avonds van 7.30 tot 8.00 uur. HOOFDPLAAT: maandag 20 januari a.s., in café „De Vriend schap". J. Martens, Kersenlaan 7, 's avonds van 7.30 tot 8.00 uur s., in café-restaurant De Nieuwstraat 13, 's avonds HULST: donderdag 23 januari a Bruyn, Achter de Kerk, K. van 8 00 tot 9.00. KLOOSTERZANDE: donderdag 23 januari a.s. in café-res taurant „De Reizende Man". J. de Waal-Baart, Hof te Zandeplein 24, 's avonds van 8.00 tot 9.00 uur. OOSTBURG: deur" 9 uur. maandag 20 januari Eenhoornplantsoen 2, .s., in café „l'Ambassa- 's avonds van 8.15 tot SLUIS: dinsdag 21 januari a.s. in café „Lamminsvliet", W. Groosman-Scheepers, Kade 3, 's avonds van 8.00 tot 9.00 uur. TERNEUZEN: maandag 20 januari a.s., in lunchroom v. cL Assche. Noordstraat 5. 's avonds van 8 15 tot 9.00 uur. Dagelijks van 9.00- -12.00 en van 2.005.00 uur op onze afde ling Personeelzaken - Nieuwbouw - (Ingang tijdelijk rijksweg naar Sluiskil). VEILING ROTTERDAM 16 januari. Aardappelen 14—16. Rode kool 13—24. Gele kool 18—30. Groene kooi 23—55. Spruiten 1 A 107—127. 2 A S3—104. 1 B 110 —115. 2 B 59—78. 1 D 117—119 Prei 40— 55. Selderij 17—33. Crote peen 615. Uien 817. gesch, 9—22. Boerenkool 2338. Witlof 1 A 78—93. 2 A 65—74. I B 65-75. 2 B 60—65. Aanvoer 46.000 kg Goudrenet 1 AA 43— 54. 1 A 44—50. 1 B 35—52. 1 C 32—35 Gol den Delicious 1 AA 63—67. 1 A 43-61. 1 B 37—52. 1 C 33—44. Cox's Orange 1 AA 96— 106. 1 A 69—86. I B 42—52. 1 C 22—33- Jo- nathon 1 AA 40—52. 1 A 36—43. 1 B 27—42. Aanvoer fruit 120.000 kg. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien bonken 14.00—13.31, mf«ldel 40-70 10.80, drielingen 14.21, picklers 11.20, Aanvoer 105 ton Peen C 7.90. GRAANBEURS ST.-MAARTENSDIJK. Tarwe 32—34. Gerat 27—29 Haver 24—25. Kleine erwten 4058. Schokkers 5065. Brui ne bonen 80120. Maanzaad 5500. VEILING STAVENISSE. Uien middel 10 9010.80. bonken 14.00, drie lingen 12.90. picklers 10.50. stek 1.50. Aanvoer VISMIJN BRESKENS. Week van 6 januari tot 11 januari 1964: Bot 154 kg Schar 1859 kg. Schol 126 kg. Kabel jauw 502 kg Wijting 35 kg Tarbot 5 kg. Schardijn 96 563 kg. Onverkochte schardijn 51.746 kg. Exportgarnalen 10 245 kg Binnen landse garnalen 141 kg. Haring 373.378 lig. VEILING BERGEN OP ZOOM. 17 Jan. Andijvie 66—78. Waspeen 3254. Breekpeen 6-3 Prei 20—48 Witlof 40—72 Boerenkool 22—32 Rode kool 7—14 Witte kool 812. Sav. kool 1028 Spruiten 40152. Selderij per bos 26—30. Uien 3—10 Koolraap 8—12. Golden Delicious 40—58 Jonathan 25— 44. Comtesse 2023. VEILING GOES 17 Januari Groenten. Per kg: Prei AI 5161. A2 45—56 Witlof Al 84—90. A2 70. B2 54—57. afw. 41. Spruiten Al 81—82, A2 61—79. BI 62—70, B2 30—40. Knolselderij 2 4—5. Rode kool 2 7—9. BI 6. Groene kool 2 12—20 Boe renkool 2 2428. Uien afw 0 Peen BI 514. Cl 610 Uien geschoond 18. Witte kool 6—23. Kroten 2 13. VEILING TERNEUZEN. Knolselderij 16-32 Rode kool 7—13. Sav. kool 20—32. Witte kool 12 Boerenkool 25 36. Breekpeen 313. Pres A2 2359. B 14 33. Spruiten gesch«>ond 103. ongeschoor.d 33—81 Uien 2 5—11- Wilof A 67—70. A2 51— 59. B 63—671, B2 40—53, afw 22—52. Veld sla 2 2425. Appelen Golden Delicious 1 80 54—57, 75 59—63, 70 49—62, 65 40—49, 60 25— 34. 2 80 41—44, 75 41—49, 70 40—48. 65 35—40, 21—25, 2D 14—15, 3 grof 18—24. 3 fijn -16. Jonathan 1 75 39—50. 70 38—39. 65 33— 37. 60 23—24. 2 80 31-32. 75 29-35. 70 29-31. 3—33. 60 20—32. 2D 14—15. 3 grof 18- 23 50. 3 fijn 1416. Winston 1 "0 5457. 65 46—49. 60 23—26. 55 - 9—23. 2 70 30. 65 26— 29. 60 19—25. 55 15—18» 2D 14—15. 3 grof 21—24. 3 fijn 14—36. VEILING MIDDELBURG. 17 januari. Golden Delicious 65-70 33. 60-65 24—29. 3 grof 30—32- Goudrenet 35-90 45. 65-70 42—55. St. Remy 70-80 43—58. 70-60 19. 3 grof 3647. Jonathan 75-80 36. 70-75 32—38, 65-70 17—34, 60-65 12—30, 3 fijn 12— 29. Groenten: Bintje bonken 14. grote 9. Sav. kool 20—56 Rode kool 6-17 Boerenkool 10—18. Kroot per kg 6—12. Breekpeen 4— 9 Uien grote 8—15 Witlof 54—80. Prei 21— 48 Glasandijvie 69—91. Witte kool 20—21. Glassla C 11—15. Spruiten 49—r.O. Spruiten schoon 101133. Uien bonken 1920. VISMIJN COLIJNS PLAAT. Exportgarnalen 1297 kg. 0,70—1.24- Schar 250 kg Bot 96 kg. Kabeljauw 9 kg. Sprot 36 kg. Nagekomen advertenties Heden overleed in het ziekenhuis „Ot>stwal" te Goes onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder mevrouw ADRIAXA DE KOSTER, geboren Bouwcnse, op de leeftijd van bijna 74 jaar. Amsterdam: G. J. de Koster. F. de Koster van Tholen. Colïjnsplaat: P. H. Verburg- de Koster. L. A. Verburg. Jan. Dick. Colïjnsplaat, 17 januari 1964. Voorstraat 15. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 20 januari a.s. om 14.00 uur te Colijnsplaat. Met droefheid geven wij kennis, dat na een kortstondige ziekte, nog onverwacht, van ons is heengegaan, onze geliefde en zorg zame vader, behuwd- en grootvader. JACOBUS DE RUIJTER, weduwnaar van Elizabeth Cornelia Bliek, op de leeftijd van bijna 82 jaar. Uit aller naam, M. A. de Ruijter. Amsterdam, 16 januari 1964. Valeriusstraat 45. Zondagsdienst TaxJ's Middelburg T.C. WALCHEREN, tel 3200 VAN DOESELAAR, tel. 2158.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 19