i Souburgse kanaalbrug: „brug der zuchten" ■BEsen: AGENDA OPRUIMINGSFEEST Vlotte ALLES MOET WEG. Verscherpte controle niet op slot staande rijwielen PENDELAAR UIT OOSTBURG VEROORZAAKT SCHEEPSBRAND FEESTELIJKE INWIJDING VAN NIEUWE R.-K. LYCEUM IN GOES ZUID-BEVELAND „Excelsior" Goes vernieuwde in 1963 blaasinstrumenten Ontslag voorzitter Gasthuis Goes Deel secretarie van Goes verhuist „ALLEMAN", VERSTOLEN BLIK OP ONS ALLEDAAGSE DOEN EN LATEN ZATERDAG 18 JANUARI 1964 WISSEL BEVELANDEN PROVINOIALB 2 B B W 8 B O O U R A N T Raadsleden over verkeerssituatie Behandeling van de begroting voor 1964 De raad van de gemeente Oost- en West-Souburg heeft zich in de vrij dagmiddag gehouden vergadering bij de behandeling van de begro ting voor 1964 nog eens vrij uit voerig beziggehouden met de ver keerssituatie in de gemeente en met name met de kanaalovergang naar de Nieuwe Vlissingseweg. Over tip brug over het kanaal kwam geen enkel goed woord naar voren. Ter men als „brug der zuchten", „voetpad der verdrukten" en „vernauwing in een gezond lichaam" laten geen twijfel over de wjjze waarop de raad over dit kunst werk, dat voor de toegang naar Oost- Souburg een verkeersobstakel is gewor den, dacht. Behalve de kanaalbrug kwam in de algemene beschouwingen, die by de behandeling van de begroting werden gehouden, ook de spoorwegovergang ter sprake. In zijn algemene beschouwing sprak de heer A. W. Bouff (p.v.d.a zijn waar dering uit voor het werk van de commis sie ad hoe voor de bejaardenhuisves ting. „Er is nu besloten bejaardenwo ningen te bouwen. Maar laten wij in ver band met de steeds stijgende grondprij zen nu reeds omzien naar grond voor een bejaardenpension", zo drong hij aan. Hij gaf b. en w. in overweging de aanvragen voor grondaankoop met wantrouwen te onderzoeken om grondspeculatie te voor komen. De neer Bouff vroeg voorts de Kanaalstraat tot voorrangsweg te ver heffen, een maximum snelheid in te stellen op de ventweg langs de Nieuwe singseweg en aandacht te besteden een derde openbare lagere school. Het hout, dat vrijkomt bij de afbraak van noodwoningen, wilde hij aanwenden bij de bouw van een kleedlokaal op elk van de sportvelden. Souburgs raadslid: „Eén N.S.-station voor Walcheren" Tijdens de behandeling van de be groting voor 1964 in de vrijdag middag gehouden vergadering van de raad van Souburg heeft het K.V P -raadslid W IV! Janssen, de suggestie gedaan om één spoor wegstation voor geheel Walcheren te bouwen. Het nieuwe station van Vlissingen is eeproieeteerd teeen de grens van Souburg aan Het nieuwe sta tion van Middelburg komt zuide lijk van het huidige Waarom maakt men het station te Middel burg niet zo groot dat het ge schikt is om het reizigersaanbod van geheel Walcheren od te van gen? De mensen die van de boot naar Zeeuwsch-Vlaanderen komen, moeten om bii het nieuwe station te komen toch eebruik maken van een bus. terwijl de reizigers uit de stad Vlissingen nu al Der oer bus naar het station rijden Het is toch helemaal eeen bezwaar dat zij vier of vijf kilometer lan ger in de bus zitten?" aldus de heer Janssen Hi 1 deed deze sug gestie aan de hand als een odIos- sine voor het verkeersprobleem bii de sDoorwegovergane te Sou burg (Advertentie) VERZEKERING sluiten ZEKERHEID kopen HerTV. rrm 9 - SINT LAURENS Tel. 01180-4148 VANDAAG. Middelburg Electro: De gemaskerde rulte 7 en 9.15 uur. 14 laar City: Alleman, uur. a l. Vlissingen: - Alhambra Alleman. en uur. a.l Luxor: De butler des doods, cn 'l uur, 14 laar Britannia 50-)arlg b( staan van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Vlissingen Scheldekwar tier- Toneelavond personeelsvereniging K M.S Souburg - De Zwaan Uitvoering .VltJt Volharding" 7 30 uur Goes Grand PT 109 op uacbipatrnullle. I en 9 uur. 14 jaar Prins van Oranje Al gemene vergadering Statenkrlng C H U Goes. 2 uur Prins van Oran)e Goese Operettevereniging me» „La fill*» du tam bour-major". 7 30 uur R k kerk Uecu menlsche bijeenkomst. 7 uur Temen/en Luxor Der Zigeunerbaron, t Oost burg Ledeltheater West Side Story, l uur, 14 jaar Hulsl - Bioscoopgebouw l'aran Bulba, 8 uur Sas van Gent - Olymptalbeater Onriogsneld zonder genade, R uur, 14 laar Axel - Het Centrum Taras Bui ba. !V uur 14 jaar Mzendijke - Holzlchltheater Ue zwam ridder van Cornwall. 20 uur. 14 isar Westd.'rpe - Kunsthandel l'routzaene Ex positie Jan van de Ven Zlcrlkzee - Wapen van Zeeland Vcrgude ring ..Help» elkander- H uur Concert zual-bioscoop Een metslp me» sex «pppai 8 uur, 18 jaar 8L-MaartensrUtk - De Gouden Leeuw- He gestolen gelaat, l 30 uur Haamsirde - Bioscoop Bom O Eddie Vlissingen - Alhambra uur. a i Luxor: De bu 8 uur. 14 laur en 5 15 uur. I onderwereld. Axel Hel Centi Geen koopwaar De heer W. Huson (a.r.), zijn fractie, de C.H. en de K.V.P een algemene beschouwing hield, ging nog eens in op de zelfstandigheid van Sou burg. „w(j voelen het als een recht, dat een 7.0 bloeiende gemeente door middel van een eigen raad de eigen belangen mag behartigen. Een gemeente is geen koopwaar, die uit zakelijke overwegin gen in andere handen moet overgaan. Wij zullen de dag zegenen, waarop w\j het glas kunnen heffen op onze zelf standigheid", aldus de heer Huson. Hij was van mening, dat de Souburg- se middenstand bij het Burgplan grootst mogelijke kans moet knjgen te ontplooien. Hij vroeg het college dacht te schenken aan de mogelijkhe den voor voortgezet onderwijs in de ge meente en zei het op prijs te zullen stel len wanneer de bejaardenwoningen nog dit jaar zouden worden gerealiseerd. De heer Huson wilde voorts de centrale voorzieningen voor de bejaardenwonin gen tot een maximum zien opgevoerd. „Nu de plannen om een zwembad in samenwerking met andere gemeen ten te bouwen zo worden opgehou den, verdient het dan geen aanbeve ling onze eigen plannen te realise ren?" wilde hij voorts van b en w. weten. Andere wensen van de heer Huson waren tennisbanen, een rol schaats- en skelterbaan, de bouw van autoboxen, en het aantrekken van kleine industrieën. Als een noodoplossing voor de situatie bij de kanaalbrug deed hij de suggestie aan de hand om buiten het rijdek een voetpad aan te brengen. De heer Hu son sprak de wens uit dat de bouw van een nieuw station in Vlissingen een op lossing zou brengen voor de toestand bij de spoorwegovergang in Souburg. Hij vroeg b. en w. voorts te bezien óf de aanschaf van een vuilverbrandings installatie kan worden verwezenlijkt. Nog dit jaar Burgemeester B. H. G. ter Haar Rome- ny deelde mede. dat de aankoop van grond voor een eventueel later te bou wen bejaardenpension de volle aandacht van het college heeft. „De commissie ad hoc is pas byeen geweest en toen zyn de schetsplannen voor de woningen op tafel gekomen. Wij hopen nog dit jaar met de bouw van 24 van dergelijke wo ningen te kunnen beginnen. Ook de een- Het Is balans- bij üw modehuis in Vlissingen. Spotkoopjes in mantels, japonnen, kostuums en regenmantels. Ook in onze stoffenafdeling MAANDAG 20 JANUARI is onze zaak DE GEHELE DAG GEOPEND. trale voorzieningen hebben de aandacht", aldus de burgemeester. Hij zag voorts een oplossing voor de be- jaardensocfëteit door noodwoningen te verbouwen. Wat de verkeerssituatie bij de kanaalbrug betreft deelde de burge meester mee, dat donderdag de heer Bruininkweerd uit Utrecht die de ge meente als verkeersdeskundige heeft aangetrokken in Souburg was ge weest. Op 23 januari zullen in Souburg ten behoeve van hei onderzoek verkeers tellingen worden gehouden Een voetpad naast het rijdek van de brug is volgens de burgemeester niet mogelijk, omdat rijkswaterstaat er niet mee akkoord gaat. „wg moeten in deze zaak aan de bel blijven trekken", aldus de burgemeester. „Over het voortgezet onderwijs zullen wij overleg plegen met de inspectie van het lager onderwijs. Wat de voorzieningen zoals tennisbanen, rolschaatsbaan en dergelijke betreft, hebben wij het oog laten vallen op het plateau waarop nu nog de noodwonin gen staan. Wij zullen binnenkort met een voorstel komen om medewerking te vragen voor de opheffing van de be staande speeltuinvereniging Er zullen echter overal in de gemeente kleine speelterreintjes komen", zo verklaarde de burgemeester. Wat het zwembad betreft vroeg hij de raad nog even geduld uit te oefenen. Burgemeester Ter Haar Romeny deelde voorts mede, dat er op 23 januari een bespreking met de mid denstanders zal z^n over het Burg plan. Tijdens deze bijeenkomst zal ook de maquette worden getoond. De begroting voor 1964 werd goedge keurd met op de gewone dienst aan in komsten en uitgaven een bedrag van 1.137.458,25 en "een post onvoorzien van 18.354.33. De kapitaalsdienst heeft een nadelig saldo van 868.970.29. De raad willigde het verzoek in van de christelijke woningstichting Walcheren, om de kosten verbonden aan de controle van de administratie van de stichting voortaan voor rekening van de gemeente te nemen, naar rato van het aantal wo ningen, dat de stichting in de gemeente in eigendom heeft. De Middelburgse politie z.al een ver scherpte controle, gaan uitoefenen op onbeheerd en niet op slot staande, rij wielen en bromfietsen op de openbare weg. Uit een jaaroverzicht van 1963 is de commissaris van politie, de heer M. A. Reneman. namelijk gebleken, dat van de rijwielen, waarvan in het afgelopen jaar aangifte van vermissing werd ge daan, er een groot aantal onbeheerd en niet afgesloten op de openbare weg stond, hetgeen volgens artikel 11 bis van de algemene politieverordening van Middelburg verboden is. Het zal volgens de heer Reneman duide lijk zijn, dat dit verbod is ingesteld om diefstal van rijwielen tegen te gaan, dus ter bescherming van het eigendom. Velen stellen volgens de commissaris echter kennelijk geen prijs op een der gelijke preventieve maatregel, maar ko men wel om politiehulp vragen wanneer hun rijwiel verdwenen is. Indien het verbod wordt overtreden zal de politie niet aarzelen de betreffende rijwielen naar het bureau over te bren gen en tegen de eigenaar proces-verbaal op te maken. De eigenaar kan zijn voertuig dan aan het politiebureau af halen. Ds. D. Ringnalda naar Vlissingen Ds. D. Ringnalda uit Overveen, die in de vacature van ds. G. J. Pontier ln Vlis singen is benoemd tot evangelisatiepre dikant in de classis Middelburg van de rereformeerde kerken, zal zondag 2 fe- «ruari in de Hofpleinkerk, na vooraf ln dezelfde dienst te zijn ingeleid door één van de evangelisatiëdeputaten, intrede doen als evangelisatiepredikant. Hij zal zich in Vlissingen vestigen. Morgen zondagmiddag zal hij zijn ambtsbediening als dienstdoend predi kant in de Gereformeerde Kerken in Ne-1 derland neerleggen, omdat hij met eme ritaat gaat. Ds. Ringnalda was van 1928 tot 1933 predikant van de gereformeerde Een Oostburgse pendelaar kerk te Middelburg. Hij waa daar onder meer mede-oprichter van de gerefor meerde jeugdcentrale. In Rotterdamse haven Enorme schade in lading sisal van Westduits schip Beroepenexpositie te Tholen geopend Vrijdagavond heeft gedeputeerde J van den Bos in „Hof van Holland" te Tho len de tweede beroepententoonstelling geopend. Deze expositie zal volgende week 850 leerlingen uit de hoogste klas sen van alle scholen op het eiland ont vangen. Meer dan tweehonderd foto- tableaux met typen beroepen geven de leerlingen „houvast" om de richtingen te bepalen, die de jongelui op kunnen: 160 voor de jongens. 55 voor de meis jes. Met optocht en cabaret Leerlingen zetten beste beentje voor - Olympla Uorii Iverromppill Napels. 16 30. 18 45 GOES Onder voorzitterschap van de heer J. XV. de Kok hield het tamboer- en pijperkorps Excelsior te Goes haar 34e jaarvergade ring. In 7,ijn openingswoord memoreerde de voorzitter de-belangrijkste gebeurte nissen van het afgelopen jaar. Speciaal bij de reorganisatie van het instrumenta rium werd uitvoerig stilgestaan. In de loop van 1963 werden alle blaasinstru menten geheel vernieuwd, terwijl ook op een andere stemming werd overgegaan, nl. Bes-lnag, zodat eventueel ook samen met andere fanfare- of harmoniegezel- schappen kan worden gemusiceerd. „Wij zijn er trots op", aldus de voorzitter, „dat wij deze grote investering zonder hulp van anderen hebben kunnen doen". Hij bracht de leden dank voor hun hulp bij de diverse acties, die hiervoor werden gevoerd. Ook de te spelen muziek werd aan de nieuwe instrumenten aangepast, terwijl tevens getracht zal worden een beroeps instructeur aan te stellen voor instruc ties voor muziek en show. Tevens werd besloten een fonds te vor men voor nieuwe uniformen. De voorzit ter twijfelde niet of met inspanning van alle krachten zal ook dit verwezenlijkt kunnen worden. De secretaris P. G. Rijn liet in zijn jaar verslag horen wat er al zo in 1962 was gebeurd. Ook hieruit bleek dat de sig naal-afdeling nu was uitgerust met 6 ventieltrompetten, 4 bizardhoorn en 2 bastrompetten. Verschillende nieuwe lingen zijn nog in opleiding, zodat het de 6 ventieltrompetten later uit te brei den tot 12 stuks. Ook de fluiten zijn vernieuwd en aangepast in Bes-stem ming. De penningmeester J. J. Rijn liet hierna een lawine van cijfers horen. Er waren vrij veel uitgaven geweest, doch uitein delijk bleek er toch nog een batig saldo te ziin. De voorzitter dankte de penning meester voor zijn goede beleid. Hierna kwam de bestuursverkiezing aan de orde. De heren J. W. de Kok. J. J. Rijn en P. G. Rijn waren aftredend, al leen J. J. Rijn stelde zich nog herkies baar. Ook voor het bestuurslid A. Geene, die zich in militaire dienst bevindt, moest een nieuw bestuurslid worden ge kozen. Als nieuw bestuurslid werden gekozen mej. C. Schiper en de heren E. Hirdes, J. J. Rijn en H. Verstraeten. De heer C. van Zweeden te Goes heeft ontslag gevraagd als lid van het Gast huisbest uur te Goes. De raad van Goes 7,al de/p ontslagaanvrage behandelen. B. en w. stellen voor het ontslag eervol te verlenen met dank voor de vele en belangrijke diensten, die de heer Van Zweeden in zijn functie als voorzitter heeft verricht. De heer Van Zweeden heeft gemeend zich terug te moeten trekken uit het bestuur om persoonlijke redenen onder meer als gevolg van zijn drukke werk zaamheden. Hij heeft 12 jaar, vanaf 1952 deel uitgemaakt van het bestuur van het Goese Gasthuis. Daarvan han teerde hg 10 jaar de voorzittershamer. De raad zal in een volgende vergadering de opvolging van de heer Van Zweeden behandelen. Gospel Singers" treden op in Goes De „Gospel Singers" uit Eindhoven zul len zondagavond aanstaande in Goes op treden. De groep zingt in het gebouw van het Leger des Heilskorps aan het Ravelijn de Groene Jager Zoals bekend brengt dit kwartet op een bijzondere wijze het evangelisatielied. Een belangrijk deel van de gemeentese cretarie in Goes, waar de inwoners mee te maken hebben, zal volgende week verhuizen. De bureaus voor de bevolking, de burgerlijke stand, militaire zaken, verkiezingen, inentingen, marktwezen en huisvesting worden van het kantoor Lange Kerkstraat 3a verplaatst naar dt Wijngaardstraat 3a. Dit gaat in op vrij dag 24 januari. Deze verplaatsing is het gevolg van het gebrek aan ruimte, waarmee het ge- meentepersoneel op het kantoor aan de Lange Kerkstraat al geruime tgd te kampen heeft. Het is een tijdelijke oplos sing, die zal duren tot het stadhuis van Goes gerestaureerd is. Maar wanneer deze zaak definitief „rond" is, is nog niet bekend. In verband met de verplaatsing zijn de kantoren woensdag en donderdag geslo ten, behalve 's morgens voor het doen van aangiften voor de burgerlijke stand. Dansavond Instuif Onder dit motto start de instuif van de hervormde jeugdraad te Goes vanavond (zaterdag) het tweede gedeelte van dit seizoen. Medewerking aan deze avond verleent de Ambonese band „Soewara Maloekoe" uit Middelburg. De opbrengst van deze avond is bestemd voor Els Ajamiseba. Papoes maatschappelijk werkster in Kota Baru vroeger Hollan- dia). De avond wordt gehouden in de gymnastiekzaal van de Prof. Dr. Kohn- stammschool en begint om 19.30 uur. Jeugdkerk en West Side Story Zondag aanstaande 10 uur wordt in de jeugdkerk van de hervormde gemeente in „de Prins van Oranje" een bijzondere dienst gehouden, waarin ds. H. M. Stra- ting zal ingaan op de inhoud van de film „West Side Story", die enige tijd feleden in Goes heeft gedraaid. In deze ienst zulten ook liederen in modern ritme met begeleiding van een combo gezongen worden. Bijeenkomst C.S.J.O. Heden, zaterdag, belegt de C.S.J.O. „Werkende Jeugd" een provinciale ka derbijeenkomst in Goes. De heer J. C. Gordeau uit Utrecht zal een causerie houden. De vergadering begint 's mor gens om 10 uur. 's Middags zal een aanvang gemaakt worden met de nieu we cursus voor leidinggevenden. 's-HEER-ARENDSKERKE N.C.V.B. bijeen Woensdagavond hield de N.C.V.B. afd. 's-Heer-Arendskerke in het „Trefpunt" onder leiding van mevrouw Baars-Bor een ledenvergadering. Zuster G. Koop man uit Yerseke droeg enkele gedichten en een op rym gestelde voordracht. haar belevenissen als wijkverpleeg ster in Den Haag. Een en ander viel 7,eer in de smaak van de aanwezigen. De eerstvolgende vergadering zal wor den gehouden op 19 februari a.s. Vrouwen Wereld Gebedsdag Op vrijdag 14 februari zal vanwege de N.C.V.B. te 's-Heer-Arendskerke in ver band met de Vrouwen Wereldgebedsdag een voor ieder toegankeigke bijeenkomst worden gehouden. BORSSELE Verkiezing ambtsdragers De gereformeerde gemeente van Bors- sele heeft tot ouderling herkozen de heren J. Walhout en A. Witte. Beiden hebben de benoeming aanvaard. Tot diaken zijn herkozen de heren C. Hage en C. de Muijnck. Ook zg hebben de be noeming aanvaard. De heer M. Water man houdt zijn benoeming tot ouderling nog in beraad. Het was vrijdag niet alleen aan de Ne derlandse driekleur te merken dat de leerlingen van het St.-Willibrordscollege in Goes het gereedkomen van hun school aan het vieren waren. Binnen een straal van driehonderd meter rond de school wemelde het van feesttoeters, veelkleu rige slinger, confetti en meer van der- gelyke specifieke feestartikelen. Al de ze attributen waren overblijfselen van een grootscheepse optocht, die de leer lingen 's ochtends door Goes hadden georganiseerd om, in aansluiting op de officiële ingebruikneming die de dag te voren had plaatsgevonden, dit feit nu eens op eigen wjjze te vieren. Met zes wagens en een skelter (voor de sportcommissie) waren de leerlingen met veel feestgedruis door Goes getrok ken, er uiteraard voor zorgend dat de route langs alle middelbare scholen voerde die Goes rijk is. Bg het oude ge bouw werd halt gehouden, om het naam bord van de oude school te verwijderen en tevens om plechtig een krans op te hangen, bedoeld om het oude gebouw te „danken" voor zoveel jaren trouwe dienst. Feestprogramma In de middag was er in de aula een groots opgezet „cabaretprogramma" waarbij iedere klas met een toneelstuk je. een sketch, een liedje of zelfs met een ballet op het toneel kwam. Vooral de derde klas kwam bijzonder goed naar voren met „De Westwal-story" lopend verhaal, dat gedanst werd onder leiding van Lotti Paasmarkt uit de tweede klas. Het verhaal beeldt twee groepen leerlin gen uit, waarvan de ene groep terug wil naar de „Westwal", (de oude school), terwijl de tweede groep meer voel de voor de nieuwe school aan dt Fruitlaan. Er komt een nieuwe leerlin ge, die in één van de kampen wordt opgenomen, maar die verliefd wordt op een jongen uit de andere groep. Door haar toedoen komen de partgen bg elk aar. Voor deze werkelijk bgzondere pres tatie kreeg Lotti bloemen aangeboden. Verdere uitschieters waren het toneel stuk „De driftkoppen" van Anton Tsie- chow, en het „St.-Willibrordslied", dat gebracht werd door leerlingen van de tweede klas. De prestaties van de leerlingen werden beoordeeld door een jury bestaande uit leraren en oud-leraren. De beste stuk ken worden herhaald op een speciale avond voor de ouders. De leerlingendag werd besloten met de vertoning van een Walt Disneyfilm voor de laagste en een feestavond in het Schuttershof voor de hoogste drie klas- in de Rotterdamse haven heeft bekend de veroorzaker te zijn van de felle brand in het Westduitse vracht schip „Nordmeer", die donderdag- mee»ter. Mai morgen w<ls Me» moest 1 Marktberichten van een blust stralen op de waterleiding tot totaal 31 stuks. Rotterdamse brandweer was om mid- macht het vuur, dat met een reuaach- e rookontwlkkellnz gepaard ging. uur in de vrjjdag- rookontwikkeling, gededteigk onder wam zetten, waard oor het schip enigs zins voorover ging hellen. Een Rotterdamse brandweerman werd door de rookontwikkeling bedwelmd. HIJ werd naar een ziekenhuis overgebracht. - - - - Het ruim. waar de brand gewoed heeft, avond een aanzienlijke partij sisal werd vrgdagmorgen leeggepompt om de heeft vernietigd. De brand woedde «i, «hj*™» «hip e„ ia- vanaf s avonds omstreeks hall acht tot middernacht en laaide in de vroege vrijdagmorgen weer op. De 30-jarige J. P. C. werd nachts aan lioord van de „Nordmeer" in di- Maasha ven aangehouden Op het bureau van de rivierpolitie aan de Rotterdamse Jobs- weg verklaarde hij vrijdagmorgen, dat hij met enige andere uit Zeeland afkom stige pendelaars aan het werk was in ruim I van de 8683 ton metende „Nord meer", die geladen was met sisal, ko kosvezels en castorzaad. C. had tussen de balen sisal, een zeer brandbare stof. een krukhaak laten val len. die dient om de balen uit elkaar te halen en te kantelen. Om de haak in het donkere ruim op te zoeken had hg van één van zijn collega's een doosje lucifers geleend. Brandende of gloeiende lucifer» moeten de brand in de sisal hebben ver oorzaakt. Tegen J. C. is proces-verbaal opge maakt. waarna hij op vrge voeten is ge steld. Hij zal binnenkort voor de officier van justitie te Rotterdam worden geleid, die dan moet beslissen op welke aan klacht hij zich zal moeten verantwoor den. C. is in dienst van de Centrale voor arbeidsvoorziening. C.V.A een zelfstan dig onderdeel van de Scheepvaartver eniging „Zuid" te Rotterdam. pendelaars in de 1 92 ton VEILING ROTTERDAM 16 januari Aardappelen 14—16 Rode kool 13—24 Gele kool 18—30 Groene kooi 23—55 Spruiten I A 107—127 2 A 88—104 1 B 110 -115. 2 8 59—78. I D 117—119 Prei 40—55. Selderij 17—33 Grote peen 6—15 Uien 3—17. geech 9—22 Boerenkool 23—33 Witlof 1 A 78—93. 2 A 65—74. 1 B 65—75. 2 B 60—65. Aanvoer 46.000 kg Goudrenet 1 AA 43— 54, 1 A 44—50. 1 B 35—42. 1 C 32—35 Gol den Delicious 1 AA 63—€7. 1 A 45—61. 1 B 37—52. 1 C 33—44. Cox's Orange I AA 96— 106. 1 A 69—36. 1 B 42—52. 1 C 22—33 Jo- nathon 1 AA 40—52. I A 36—48. I B 27—42. Aanvoer fruit 120000 kg VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien bonken 14 00—1381. middel 40-70 10.80. drielingen 1421. plekten 11.20. Aanvoer 106 ton Peen C 7.90 GRAANBELRS ST -MAARTENSDIJK. Tarwe 32—34. Gerst 27—29. Haver 2425. Kleine erwten 40—48 Schokkers 50-65. Brui ne bonen 80120. Maanzaad 55—60. VEILING RTAVENI88E. Uien middel 10 90—1030. bonken '.4 00. drie- k 1.50 Aanvoer llngen 12 90. plcklers De brand in ruim I van de „Nord meer". die donderdagmorgen voor lossen was gemeerd bij het terrein van het stuwadoorsbedrijf Heinrich Hanno en Co. aan de Maashaven en die eigendom is van de rederij Nord- stern uit Hamburg, vergde de inzet FILMS IN ZEELAND Verborgen camera met het milde oog Het gebruik van de verborgen ca mera is voor Bert Haanstra een ernstige zaak geweest. Talrijke op namen, die hij maakte voor „Alle man", zijn reportage van het alle daagse Nederlandse leven, keurde hij af omdat zij te diep tastten in de intimiteit van de gadegeslagen mens. Deze strenge sortering is ty perend voor de cineast Haanstra, een man met groot respect voor zijn naaste en met bovendien een optimistische kijk op het leven, waardoor hij al direct naar posi tieve kanten zoekt, zodra hij de mera op iets of iemand richt. Het is het filmisch Dortret van de Ne derlander in ziin vertrouwde omgeving, etend, drinkend, slapend, ruziezoekend en beminnend, zich vervelend c-n zich amu serend. verdrietig en vrolijk en dan ■ooral het laatste want Haanstra was er niet uit schrijnende, schokkende beelden te brengen, hoewel hii ook daar ruet voor terugschrikt, wanneer dat nodig is. NOORD-ZEELAND V eehoudersauond De werkgroep veehouderij van de ver eniging van bedrijfsvoorlichting „Tho len" en „St.-Philipsland" en de fokcon- trolevereniging ..Tholen' en „St.-Philips land" zal op dinsdag 21 februari in ..Het Hollandhuis" te Scherpenisse een vee houdersavond organiseren. De heer G. Postma uit Wageningen zal over de ar beidsorganisatie in de veehouderij spre ken. ZONDAG 19 JANUARI. Ned. Herv. Kerk. Goes Grote kerk 10 ds. Van Dijk. 5 ds. Teutscher; Oostkerk 10.30 ds. Lindeboom: Jeugdkerk (Pr. v. Or.) 10 ds. Strating: Jeugdkapel (Pr. v. Or.) 10 de heer M. v. Gorp; 's-Heer- Abtskerke 10 ds. v. d. Waa; 's-Heer- Arendskerke 9.30 ds. Baars. 2.30 ds. Kwakkelstein; 's-Heer-Hendrikskinderen 10.30 ds. Van Liere, 7 ds, Kwakkelstein; Kattendijke 10 mej. P. Stok; Kloetinge 9 en 10.30 ds. Van Cruyningen; Wilhelmi- nadorp 10 ds. W. Jansen; Wolphaartsdijk 10 eerw. heer Broeder, 2.30 ds. Van Lie re: Baarland 10 de heer Allewijn. 2 ds. Kooren; Borssele 10 en 2 ds. Vrijlandt (H.D.); Driewegen 9.30 ds. Das: Elle- woutsdijk 9.30 ds. Blok; 's-Gravenpolder 9.30 ds. Kluiver. 6 ds. Van Liere; Hein- kenszand 10 ds. Kwakkelstein (H.D.), 2.30 ds. Baars; Hoedekenskerke 9.30 en 2 ds. Hulsbergen; Lewedorp 10.45 ds. Baars; Nieuwdorp 9. 10 en 2.30 ds. Hol- werda; Nisse 10 ds. Kooren; Oudelande 9.30 ds. Jonker ,2 ds. Kluiver; Ovezande 2 ds. Das; Biezelinge 10 en 2.30 ds. Sie- ders; Hansweert 10 ds. Van Woerden, 2.30 ds. Jebbink; Kapelle 10 ds. Jebbink. 2.30 ds. Blok; Krabbendijke 9.30 en 2.30 ds. Van Leeuwen: Kruiningen 10, 2.30 en 4 ds. Hoffman; RiUand-Bath 10 ds. Blok; Schore 9.30 en 2 ds. Moolj; Waarde 9.30 en 2.30 ds. Huizing: Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Zoodsma; Yerseke 10 en 2.30 ds. Reijenga. Geref. Kerk. Goes Westerkerk 10 ds. Keur, 5 ds. Kats; Oosterkerk 9 ds. Kats. 5 ds. Keur: Wolphaartsdgk 10 en 2.30 ds. Mintjes; Baarland 10 en 2.30 ds. De Craene; Borssele 10 leesd., 2.30 ds. Kat.s; Driewegen 9.30 en 2.30 ds, v. d. Veen; 's-Gravenpolder 10 en 2.30 ds. Kornet; Heïnkenszand 10 en 2.30 ds. Jansen; Le wedorp 9.15 en 2.30 ds. Hoekstra; Nieuwdorp 10 en 2.30 ds. Goedendorp; Kapelle 10 en 2.30 ds. v. d. Heijden; Krabbendijke 9.30 en 2.30 ds. Fidder: Kruiningen 10 ds. Koolstra. 5 ds. Jansen: Rilland-Bath 10 en 2 30 ds. Sloot; We meldinge 10 en 2.30 ds. Hoogkamer; Yerseke 10 en 2.30 ds. Zelle. Geref. Kerk (Vrijgem.). Goes 10 en 3 ds. ds. Van Riet. Geref. Gemeente. Goes 9.30 en 6 ds. Hon- koop, 2 leesd.; Wolphaartsdijk 9.30, 2 en 6 leesd.. 21 jan. 7.30 ds. Van Dam; Bors sele 9.30, 2 en 6 leesd.; 's-Gravenpolder 9.30. 2 en 6 leesd.; Hoedekenskerke 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Nieuwdorp 9.30. 2 en 5.30 leesd.; Nisse 9.30. 2 en 6 stud. West- strate; Biezelinge 9.30. 2 en 6 leesd.; Krabbendijke 9.30 en 6 ds. Suijker, 2 leesd.; Kruiningen 9.30, 2 en 6 leesd.; Waarde zaterdag 18-1 om 7 ds. Honkoop. 9.30, 2 en 6 leesd.; Wemeldinge 10 en 4.30 leesd Yerseke 9.30, 2 en 6 leesd.; Rilland 9.30. 2 en 6 leesd. „Alleman", dit weekeinde te zien in Al hambra (Vlissingen) en City (Middelburg) is het resultaat van enkele jaren nauw lettend gadeslaan pn filmen Het is geen reportage in de eigenlijke betekenis het woord, eerder een verfilmd fotoboek (hoewel ook dat niet iuist is. want er is een fotoboek gemaakt naar de film). Die indruk, dat men een fotoboek zit te bekijken, wordt veroorzaakt door het immense terrein, dat de film beslaat. Vrijwel alle aspecten van het leven in ons land en dan niet van objecten en projecten, maar van mensen in hun on derlinge relatie, werden door de ca ra's van Haanstra bestreken Oud-Geref. Gemeente. 's-Gravenpolder 9.30, 1.30 en 5.30 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge 10 en 2.30 ds. Van Dqken; Goes 1 Oieesd., 5.30 ds. Van Dijken. Vry Evang. Gemeente. Goes 10 en 5 ds. Karelse; Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Nie- wöhner; Bath 10 en 2.30 ds. Werfhorst. Ver. van Vryz. Hervormden. Goes 7 ds. Van Beek. Doopsgez. Gemeente. Goes 10.30 mej. dr. Bakker. Leger des Heil». Goes 10 Heiligingsd., 7.45 Verlossingsbgeenk.; Yerseke 10 en 6 samenkomst. Adventkerk. Goes (zaterdag) 2.30 Bij belstudie. 3.30 ds. Reith. Evang. Luth. Gemeente. Goes 4.30 ds. Ten Rouweiaar. Ned. Hervormde Kerk: Colgnsplaat 10 ds. Dgkmeger, 2.30 ds. Willekes, Geers- dijk 10 de heer Kraak. 2.30 ds. Dijk- meijer. Kamperland 10 ds. v. d. Ban, 2.30 ds. Visbeek, Kats 10 ds. Visbeek, 2 de heer Kraak. Kortgene 10 ds. Wille kes, 2.30 ds. v. d. Ban, Wissenkerke 10 ds. Hammlnga, 2.30 ds. Rothfusz, Ver. gebouw: 10 ds. de Jonge (jeugdd.). Gereformeerde Kerk: Colijnsplaat 10 en 5.30 ds. v. Rheenen, Kamperland 10 2.30 ds. Volten. Geersdijk 10 en 2.30 v. Aller. Wissenkerke 10 en 2.30 kand. Egkelenboom. Gereformeerde Gemeente: Colgnsplaat 10. 2 en 6 leesd., Kamperland 10, 2.30 en 6 leesd. 24 jan. 7.15 ds. Suijker. Kort gene 10, 2.30 en 6 leesd. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN. Goes: dokter J, B V. Wetten. Oostsingel 132, tel 5306: Wolphaartsdijk, Heinkenszand en 's-H.-Arendskerkc: dokter A. J. Zonnevylle, 's-H.-Arendskerke. tel 01106—202: Kruinin gen. Hansweert en RiUand-Bath: dokter C. A. Donker. Krabbendijke. tel 01134—544; Hoede kenskerke cn Kwadendamme: dokter S. E J. Wöstmann te Kwadendamme. tel. 01195450: Borssele en Nieuwdorp- dokter Gelderblom, Nieuwdorp. tel. 01196—327; Wemeldinge. Ka pelle en Kloetinge: dokter E. F Facee- Schaeffer. Kapeiie. tel Ü11U2—2bo: Driewegen en 's-Heerenhoek: dokter J. Geldof, tel. 01195 275; Kapelle en Biezelinge: dokter H W te» Haar. Biezelinge, tel 01102—500. Chirurgendienst Goes: dr. J Gosses, tel. 5208 Apotheek Goes: De Goese apotheek. Klok- straat 19, tel. 7104. Ziekenauto Goes: tel. 5619 en/of 7695. DIERENARTSEN. De praktijk van dokter A A Etzerman er dokter G. Booneschanser te Kruiningen wordt waargenomen door dokter M. Gakeer te Ovezande. tel 01195283 Ook dokter A C. Noordenbos te Heinkenszand, tel. 0I1C6290. heeft dienst. VISMIJN BRESKF.NS. Week van 6 januari tot 1! Januari 196L Bot 154 kg Schar ISS9 kg Schol 126 kg Kabel jauw 502 kg Wijting 35 kg Tarbot 5 kg. Schardijn 96 563 kg Onverkochte schardtjn 51 746 kg Exportgarnalen 10 245 kg Binnen landse garnalen 141 kg Haring 373 378 kg. VEILING BERGEN O? ZOOM 17 Jan Andijvie 66—78 V.'aspcen 3244. Breekpeen 6—8 Prei 20—48 Witlof 40—72. Boerenkool 22—32 Rode kool 7—14 Witte kool 812 Sav kool 1023 Spruiten 40152. Selderij per bot 2030. Uien 816 Koolraap I 812 Golden Delicious 40—58 Jonathan 25 44. Cotntesse 20—23. VEILING GOES. 17 januari Groenten Per kg: Prei Al 5161. I A2 45—56 Witlof Al 34—90. A2 70. B2 54—57. afw 41 Spruiten Al 81—32. A2 61—79. BI 62—70. B2 30-40 Knolselderij 2 4—5 Rode kool 2 7—9, Bi 6 Groene kool 2 12—20 Boe renkool 2 2428 Uien afw 6 Peen Bi 514, Cl 6—10 Uien geschoond 18 Witte kool 6—23. Kroten 2 18 „Alleman" is een met veel wijsheid en mildheid gemaakte film. zonder ver haal en toch heel veel vertellend over alle soorten Nederlanders, de Neder landers ook van „we gaan naar Zandvoort" en „Wie zal dat betalen" en het is een sublieme gedachte ge weest om Simon Carmisgelt te vra gen het commentaar erbij te verzor gen. VEILING TERNEUZEN. Knolselderij :6—32 Rode kool 7—13 Sav. kool 20—32 Witte kooi 12 Boerenkool 23— '6 Breekpeen 8—. Prei A2 23—49. B 14— 33. Spruiten geschoond !03. ongeschoor.d 33—81 Uien 2 5—11 Wilof A 67—70. A2 51— 59. B 63—67t. B2 40—K. afw 22—52. Veld sla 2 2425 Appelen Golden Delicious 1 80 54—57. 75 59—63. 70 49—62. 65 40—49. 00 25— 34. 2 80 41—44, 75 41 49. 70 40—18. 65 35—40. 60 21—25, 2D 14—15. 3 grof 18—24. 3 fijn 14—16 Jonathan 1 75 39—10. 70 38—39. 65 33— 37. 60 23—24. 2 80 31—32. 75 29—35. 70 2&-34, 65 23—33. 60 20—32. 2D 14—15. 3 grof 18— 50. 3 fijn 14—16 Winston 1 70 54—57. 1619. 60 23—26 55 19—23. 2 70 30. 6S 26— Cliff Robertson is als luitenant ter zee 2D 3 erof John F. Kennedy de belangrijkste man"4 3 10 Oorlogsfilm g in de oorlogsfilm ..PT 109 od nachtoa- trouille". die de lotgevallen behelst van een oatrouillebootbemanning in de Pa cific. Het is een SDannende geschiede- met veel schiDbreuken. ongelooflij ke ontsnappingen aan de Japanse tegen stander en een flinke dosis Amerikaan se soldatenhumor. Te zien in Grand (Goes) Voor de ieugd vertoont deze zelfde bios coop zondagmiddag een western, waarin Clint Walker een heldhaftige rol speelt in de striïd tegen de Sioux-indianen. De titel luidt „De pelsjager van de slan- „De butler des doods". Luxor (Vlissin gen) is een zeer fijne Engelse thriller. in Londen speelt en waarin de be kende griezelspecialist Christopher Lee de rol vervult van Amerikaanse mees- terspeurder Een fraai stukie werk. Een tweede western is te zien in Elec tro (Middelburg). „De gemaskerde rui- is een even avontuurlijk als roman tisch produkt met Clayton Moore en Bo- nita Granville in de hoofdrollen. EIL1NG MIDDELBURG. 17 januari Golden Delicious 65-70 A. 60-65 24—29. 3 grof 30—32 Goudrenet 85-90 45. 65-70 42—45 Sl Remy 70-80 43—48. 70-60 li—49. 3 grof 36—47 Jonathan 75-80 36. 70-75 32—38. 65-70 17—34. 60-65 12—30. 3 fijn 13— 2b Groenten- Bintje Donken 14. grote 9 Sav. kool 20 -16 Rode kooi 6- |7 P.oerenkool 10—18 Kroot per kg 6—12 Breekpeen 4— 9 Uien grote 8-15 Witlof 54—80 Prei 21— 43 Glasandijvie 69—91 Witte kooi 20—21. Glassla C 11—15 Spruiten 49—ÜO Spruiten schoon 101138 Uien bonken 1920 VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 1297 kg. 0.701.24 Schar 250 kg Bot 96 kg Kabeljauw 9 kg Sprot 36 kg. Jaarvergadering V.V.D. De afdeling Kloetinge van de Volks- partg voor Vrgheid en Democratie hield dezer dagen haar jaarvergadering. In de kascommissie werd benoemd de heer W. H. Klompe. Als bestuursleden wer den herkozen de heren W. P. Beije en J. van de Velde. De geanimeerde ver gadering werd besloten met een cau serie gehouden door dr. ir. C. W. C van Beekom over het onderwerp: Waar de V.V.D. over spreekt". Verschillende thans levende onderwerpen passeerden de revue, wat ten slotte aanleiding gaf tot een levendige discussie. Ledenvergadering Z.L.M.-aideling De afdeling 's-Heer-Abtskerke-Nisse van de Zeeuwse Landbouwmaatschappij vergaderde dezer dagen onder voorzit terschap van de heer W. Minnaard sr. in café De Pundert te 's-Heer-Abtsker- ke. De opkomst was redelijk. Na enkele huishoudelijke zaken te hebben afge daan, waarbg de heer W. Minnaard als bestuurslid werd herkozen hield de heer G. C. de Rgk, secretaris tuinb. Z.L.M. een causerie over het virus t.b.c. en de heer P. Helder, economisch drs., over bedrijfseconomische boekhouding. DAMSIMULTAAN TEGEN JAN SINKE UIT GOES De jeugddamciub S.S. uit Kamperland (leidér de heer O. Scherp uit Kortgene) organiseerde dezer dagen een simultaan- wedstrijd tegen de heer J. Sinke uit Goes. Er waren dertig deelnemers, waaronder ook enkele Kamperlandse dammers. De Goese oud-kampioen hoofdklas liet echter zien wat hij in dit spel presteert en won op 28 borden Slechts tegen de heer Clement moest hg een nederlaag incasseren, terwijl de heer Scherp hem een puntenverdeling afdwong. JAARVERGADERING Dezer dagen werd in de zaal van „De Koophandel" te Krabbendijke een ge combineerde jaarvergadering gehouden van de knapenvereniging en'de meisjes vereniging van de Nederlands hervorm de kerk. De avond werd geopend door de leider van de knapenvereniging. Deze vereni ging bracht een tweetal toneelstukjes voor het voetlicht getiteld „Bram de doktersbediende" en „Er zit meer in U". De meisjesvereniging voerde het stuk „Pechvogel en Gelukskind" op. Nagekomen advertenties Heden overleed in het ziekenhuis „Oostwal" te Goes onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder mevrouw geboren Bouwense. op de leeftijd van bgna 74 jaar. Amsterdam: G. J de Koster. F. de Koster van Tholen Colgnsplaat: P H. Verburg- de Koster L A. Verburg. Jan. Dick. Colijnsplaat. 17 januari 19G4. Voorstraat 15. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 20 januari a.s. om 14.00 uur te Colijnsplaat. Met droefheid geven wij kennis, dat na een kortstondige ziekte, nog onverwacht, van ons is heengegaan, onze geliefde en zorg zame vader, behuwd- en grootvader. JACOBUS DE KU1JTER. wéduwnaai van Elizabeth Cornelia Bliek, op de leeftijd van bijna 82 jaar. Uit aller naam. M A de Ruijter Amsterdam, 16 januari 1964. Valeriusstraar 45. Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN, tel Ï2M VAN DOESELAAR, (el. 2158.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17