Amsterdamse Beurs Zorg om afzet in de kledingindustrie Klanken uit de ether D, PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Aeoen? beqzaocn Bfonchiletfen 'n klasse apartf Waar zijn onze schepen? DONDERDAG 18 JANUARI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 VOORZITTER N.E.V.E.C.: Import steeg met 30 pet., export met slechts 13 pet. De prodnktie In de confectie-industrie is in 1962 dezelfde gebleven als in het jaar daarvoor, hoewel de totale perso neelsbezetting toenam. De cijfers over 1963 zün naar alle waarschijnlijkheid Iets minder verontrustend, maar dit neemt de ernst van het verschijnsel niet weg" Dit zei jhr. mr. L. E. A. J. van Meeuwen, voorzitter van de Nederland se Economische Vereniging voor de Confectie-Indnstrie (N.E.V.E.C.), in z(jn openingswoord op de gisterochtend in Amsterdam gehouden algemene leden vergadering. Hij achtte de „kunstmatige verruiming van de werkgelegenheid" door de van overheidswege voorgestane stabilisatie van het prijspeil debet aan de daling van arbeidstempo en produktie. „Heeft het tweede halfjaar 1963 in het teken ge staan van de opvoering van de beloning, zo dienst naar mijn mening het jaar 1964 voor iedere ondernemer te staan in het teken van de opvoering van de prestatie", aldus de heer Van Meeuwen. De heer Van Meeuwen noemde het ver heugend dat vertegenwoordigers van de confectie-industrie te zamen met die van de textielindustrie een gesprek hadden gevoerd met het departement van eco nomische zaken over het door de over heid in te nemen standpunt bij de op handen zijnde onderhandelingen in het kader van de wereldhandelsconferentie de Kennedyronde. De afzet in de kledingindustrie baart hem zorg. In het afgelopen jaar steeg de import met circa 80 de export slechts met 13 Hij liet nog enige waarschuwende woor den horen: „wie zich niet met alle ten dienste staande middelen tot het uiter ste inspant om zich aan te passen aan de zich voortdurend veranderende markt om de organisatie van zijn bedrijf steeds meer te perfectioneren en om de pro- duktiviteit zo hoog mogelijk op te voe ren, zal in de komende strijd ten onder Onjuist De voorzitter vond het onjuist dat de overheid voor alle bedrijfstakken en bedrijven dezelfde normen hanteert bij de beoordeling of men zich aan de spelregels heeft gehouden en geen loonsverhoging heeft doorberekend. Hij wees daarbij op de ruim 80 pro ductieve vrouwelijke arbeidskrachten die in de confectie-industrie werkzaam is. „Naast de algemene loonsverhoging zul len deze lonen overeenkomstig dè ge dachte „gelijke arbeid - gelijke beloning" worden opgetrokken", aidus spreker. „Ook ten aanzien van de individuele be drijven werkt het prijsbeleid discrimina toir en dus onrechtvaardig, daar het geenszins rekening houdt met de mate van efficiency, die in een bepaald be drijf bestond bij het begin van de priis- stabilisatiepolitiek. Indien men op dat moment reeds een grote mate van ef ficiency bezat, is het veel moeiIHker, zoal niet praktisch uitgesloten, loonsver hogingen on te vaneen door produkti- viteitsonvoering, dan wanneer men toen een slecht georganiseerd bedrijf had". Concurrentie Hij beschouwde het als „inbeelding" als men dacht dat de kostprijsstijgingen niet of nagenoeg niet doorberekend mochten worden. Hjj zag de prjjsrege- Iende werking meer in de concurrentie. „Gelukkig heeft de overheid ingezien dat het handhaven der oorspronkelijke prijs- spelregels niet strookt met hét bevor deren van de welvaart op langere ter mijn en heeft zij zich uitgesproken voor een gematigder en soepeler beleid in deze", voegde spreker hieraan toe. Statutenwijziging De Gruyter een op donderdag 23 Januari te hou den buitengewone algemene vergadering van P. de Gruyter en Zonen N.V. zal het bestuur aandeelhouders een voorstel tot het wijzigen van de statuten ter goed keuring voorleggen. Het belangrijkste punt is de winstverdeling. Met de wens om deze meer in overeenstemming te brengen met de opvattingen, die daar over heden ten dage gelden, wordt het primair dividend op de gewone aandelen, dat ten opzichte van preferente winstde- lende aandeelhouders 1% procent be draagt, ten opzichte van de tantiemege- nieters op 5 procent gebracht. Het ma ximale winstaandeel voor de gehele raad van bestuur wordt teruggebracht van 20 tot 15 procent der overwinst. Het voor nemen bestaat de beloning van commis sarissen voortaan te doen bestaan uit een vast bedrag. De nieuwe winstverde ling zal reeds gelden voor de winst over 1963. Dr. J. E. de Quay wordt door hou ders van prioriteitsaandelen voorgesteld als commissaris. Hoewel nog geen volledige cijfers over 1963 beschikbaar zijn, deelt de directie nu reeds mede. dat de winst over 1963 in ieder geval zodanig zal zijn, dat aai houders van preferente winstdelende aandelen het maximum dividend van acht procent zal kunnen worden uitge keerd. Dividenden AMERICAN HOTEL De directie van American Hotel N.V. bericht dat is besloten tot het uitkeren van een interim-dividend over 1963 van vijf procent (onv.). Newyorkse beurs De koersen van sigarettenaandelen en luchtvaartfondsen lagen gisteren zwak ker In de markt, terwijl radioaandelen vast waren. Sinds de publikatie van het rapport over roken en longkanker zjjn de sigaretten- aandelen gedaald, terwijl de sigaren- aandelen daarentegen in bovenwaartse richting gingen. Ligget and Myers, Lorillard, American Tobacco, Philip Morris en Reynolds ver loren enkele fracties tot een punt. omzet op woensdag bedroeg .'50.000 aandelen. Van de 1315 ver handelde fondsen sloten 488 hoger en 552 lager. Omzet American Exchange 1.890.000 shares. Omzet obligatlen 15.540.000 dollar. AKU. Philips, Kon. Shell en Unilever noteerden 76*6, 70, en 19%. Cacaomarkt De maalcjjfers voor cacaobonen in Ne>- derland zijn in 1963 weer groter geweest dan in 1962, hoewel vooral in de tweede, helft van het jaar de vooruitgang niet zo spectaculair was. Dit meldt het in het Engels gestelde 42ste jaaroverzicht van de wereldcacaomarkt van de firma De Waal en Van Overzee ln Amster dam. Het overzicht geeft cijfers over de pe riode januari-oktober 1963 waarin de maalcijfers voor Nederland bedroegen 87.520 ton tegen 84.710 ton ln dezelfde periode 1962. Er ontstaat enige bezorgd heid over het feit, dat meer en meer produktielanden een eigen Industrie gaan oprichten, waarin zij hun cacaobonen verwerken tot produkten en waarmee zij een concurrent worden voor de Neder landse fabrikanten van cacaoboter. Te gen het eind van het jaar noodzaakten de hoge suikerprijzen en de verwachte loonstijgingen de Nederlandse chocola defabrikanten zich te beraden, of het no dig zou worden hun kleinhandelprijzen voor chocolade te verhogen. In de negen maanden januari-september 1963 beliep in Nederland het binnenlandse verbruik van chocolade en chocolade-artikelen 38,4 miljoen kilo tegen 36,7 miljoen kilo in dezelfde periode 1962. De invoer van cacaobonen in Nederland beliep in januari-oktober 1963 84.665 ton. In dezelfde periode 1962 was de invoer groter, namelijk 86.598 ton. Nederland exporteerde in januari-oktober 1963 ca caoboter tot een hoeveelheid van 31.978 ton (v.j. 31.362 ton), cacaopoeder 23.509 ton (v.j. 23.471 ton) en chocolade 13.559 ton (v.j. 11.689 ton). De cacaoboter had als grootste afnemer Engeland. De ca caopoeder de Verenigde Staten, de cho colade West-Duitsland. Claimhandel Emba begint 17 januari Op maandag 27 Januari wordt (door de Rotterdamsche Bank) de inschrijving opengesteld op de .reeds aangekondigde 12.000 aandelen, elk groot 150 In de delsondernemingen te Rotterdam) tegen 120 procent. De stukken delen voor de helft in de resultaten van het boekjaar 1963-1964. De inschrijving is uitsluitend voor hou ders van claims. Drie claims geven Perspectieven in vee- en vleessector niet ongunstig Over het geheel genomen laten de pers pectieven voor 1964 zich ln de vee- en vleessector niet ongunstig aanzien, al bestaat er hier en daar reden tot grote waakzaamheid en enige bezorgdheid. )it verklaarde de plaatsvervangend oorzitter van het produktsehap voor ree en vlees, de heer J. B. Dinkla, gis termorgen in Utrecht op de eerste open bare bestuursvergadering van het schap ln het nieuwe Jaar. In het voorbije jaar bereikte de uit voer van vee en vlees een recordhoogte van ongeveer een miljard gulden. Dit is 350 miljoen gulden meer dan in 1962 en 250 miljoen meer dan in 1960, dat tot nu toe het topjaar was. De invoer steeg met tien miljoen tot 135 miljoen gulden, zodat het uitvoer- overschot in deze sector opliep tot 525 miljoen gulden (1962) tot 865 miljoen gulden. Over de vooruitzichten voor 1964 zei de heer Dinkla, dat de rundveestapel op het ogenblik aanmerkelijk geringer in omvang is dan begin 1963. Volgens ge gevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek waren er in november 275.000 dieren minder dan het jaar daarvoor. De heer Dinkla verwacht toch dat de aanvoer van vee voorlopig vrij ruim zal blijven, aangezien de veevoe derpositie in verschillende gebieden weer niet rooskleurig is. Ten aanzien van de E.E.G.-regeling voor rundvlees die in 1964 ingaat, merkte hij op. dat het feit dat de slachtvee- prijzen in de andere lidstaten tot dus ver steeds boven het Nederlandse peil hebben gelegen, ongetwijfeld inhoudt, dat de Nederlandse prijzen opgetrokken zullen worden. Hq meent daarom, dat de produktie van rundvlees, met name van fijn rundvlees, interessant zal blij- Internationale vrachtprijzen zijn verhoogd De vrachtprijzen voor het grensover schrijdende beroepsgoederenvervoer over de weg zijn verhoogd. Van de zijde van de organisaties van vervoersonder- nemers wordt meegedeeld, dat belang rijke kostenstijgingen hiertoe dwingen. De verhoging van de Internationale vrachtprijzen voor zover mogelijk met terugwerkende kracht vanaf 1 januari bedrag voor complete wagenladin gen minimaal 10 pet. en voor deelladin- gen (stukgoederen) minimaal 14 pet., uiteraard met inachtneming van de voorgeschreven officiële tariefgrenzen. Deze percentages zijn althans op ba sis van een daartoe verricht onderzoek aan de vervoersondernemers gead viseerd door hun gezamenlijke organisa ties: de Nationale Organisatie voor het Beroepsgoederenvervoer (N.O.B. weg transport), de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Transport-Ondernemin gen (K.N.V.T.O.), de Nederlandse Bond van Protestants Christelijke Beroeps- goederenvervoerders (P.C.B.), de Ka tholieke Vervoerders Organisatie „St.- Franciscus" en de Bond voor Bedrijfs- autoverkeer in Nederland. OVERWEGEND VAST De stemming voor de hoofdfondsen ls gis termiddag bepaald willig geweest met koers- verbeteringen ten opzichte van het slotniveau dinsdag van twee tot vier gulden. De tendentie van de voorgaande dag werd kracht verder voortgezet. Dit hoofdza kelijk door de lokale aankopen, terwijl West- Duitsland en Zwitserland als kopers optra- Amerikaans aanbod viel wederom niets te bespeuren. Het aanbod als gevolg van winstnemingen werd gretig uit de markt genomen Mlddenkoersvraag ln de meeste hoofdfondsen had een hoge opening tot gevolg Hierop volgde later op de middag lichte reactie. Philips opende ruim vier in te zak- dinsdag was 159 Unilevers verbeterde bijna drie gulden 150.60. Kon. Olie lag bij de opening f 1.80 hoger, waarin later 40 cent afging. AKU liet zich r.iet onbetuigd met een koerswinst van vijf punten tot 545. Hoogovens waren willig koersverbetenng van vijftien punten tot 615 Het waren niet alleen de hoofd fondsen die gistermiddag zeer vast ln de markt lagen Ook de scheepvaartaandelen den van zich spreken. In deze hoek ging •er om dan de laatste dagen het geval geweest. Als gevolg van de ruime vraag I werden koerswinsten geregistreerd van twee vjjf punten. Van de leidende cultures dient vooral de vaste stemming voor aandelen HVA te worden genoemd. Dit fonds verbe terde ruim vier punten tot 174',4. Amsterdam Rubbers openden een half punt lager op 126 om later op te lopen tot ITJ'.i Op ge ruchten over een dividendverhoging werd dit aandeel !n de morgenuren oplopend tot 132 verhandeld. Deze geruchten werden door de directie van de maatschapptj tegengespro ken Velen ter beurze zijn van mening dat een dividendverhoging door HVA meer in de lijn der verwachtingen ligt, gezien de zeer goede resultaten van het concern In Ethiopië, alsmede de goede perspectieven aldaar door verbeteringen te zien en wel van circa twee gulden tot 137.50 De staatafondsenhoek stel de teleur De stemming was er gemakkelijker. In de lokale afdelingen gaven de aandelen van de onroerende goederenmaatschappijen wederom geen afwijkingen van betekenis te zien De tendentie was er eerder iets gemak kelijker. Aandelen V.M F. werden enige pun ten hoger geadviseerd op de levering van Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRUZEN. Amsterdam. 15 Januari. Londen 10.08—10.08%: New York 3 60)4—3.804.: Montreal JSJA— 233f,: Parijs 73 43—7353: Brussel 7.22'.'.7.23\; Frankfort 90 52— 90.57; Stockholm 00 42—89 47; Zu rich 83-4514—83-50",4: Milaan 57.65% -57.00'.'.; Oslo 50.30%—50.35%: Wenen 13 94%—13 95»/.: Lissabon 123«%—1338%: Kopenhagen 52.11 —52.18. kunstmestfabrtek aan Noord-Korea De bleraandelen deden het weer best. Op 18 Ja nuari begint op de Incourante marlet de handel in claims Lip» en Cispen. A.N.P.-C.B.8. BEURS INDICES. Int. cor.c Industrie Scheepv. Banken Handel eru Algemeen S73.7 3497 408 0 412 4 410.0 Verklaring: gedaan i Staatslen. Ned. '59 4 »/4 97 Ned. '60 4% 97' Ned. '47 3)4 86», Ned. '51 3)4 Ned. '48 3% 82' Ned. '50 3% 82' Ned. '55 3V« 87 Ned. 37 3 37 Gr. boek '46 87 Doll. '47 90» Inv. cert. 3 98 Ned. '62-64 99; Ned. Ind. '37 98' 6 W.B. Len "57 104' Aandelen Amst. rubb. 126 H.V.A. 170' A.K.U. Deli M. Hoogov. Philips Unilever Kon. Olie 113.50* 136.60* 599)4 615 158.80* 162.60 147.70 151.40 288.70* 190 20* H.A.L. KLM. K-N.S.M. Sch. luchtv. bieden; I s laan e Kon. Paketv St. MiJ. Ned. Niev. Goud. v. Ommeren Rott. LI. Schv. Unie Industrie Alb Heijn Am droogd. Berg. Jurg Berk Pat. Blaauwh. Bijenk. Calvé Centr. Sulk. Fokker v. Gelder Gist sp. v. d Heem Heineken Internat. K.N. Papier K. Zout Muller Ned. Dok Ned. kab. Netam Nijverdal Rott. Dr. Dok carol day MAAR VERDRAAID. I< BLUF HIER NIET OM 8ELEDISD TE WOEDEN. UC MOET - 2609. „Dat begrijp ik niet! Ik heb geen parachute gezien en trouwens de piloot moet bij de landing nog in het toestel gezeten hebben, zo mooi als het neerstreek. Dan moet hij toch kans gezien hebben er bijtijds uit te komen", meende Arend. „Laten we nog eens goed kijken ln het water of langs de oever". Maar dat was al niet meer nodig, want de scherp zinnige Ath had reeds een spoor ont dekt en wees naar iets dat zich op enige afstand door het moerasriet bewoog. Het was de zwaar gewonde piloot, die wanhopige pogingen aan wendde om uit de buurt van het vliegtuig en zijn redders te geraken. Zijn toestand was echter zodanig, dat hij als een dronkeman heen en weer zwaaide en steeds weer op de knieën vieL Ten slotte strui kelde hij zo ongelukkig over een half verrotte DONDERDAG 16 JANUARI HILVERSUM I, 402 m, 746 kc s. 12,15 Leven op het land, gesprek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Deze week, praatjes en berichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Promenadeorkest en zangsolisten: Operafragmenten. 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Lichte or kestmuziek en solisten (gr.). 14.35 Ik wilde een blanke zijn, het levensverhaal van de kleurlinge Reba Lee. 15.40 Ac cordeonorkest. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Viool en piano: klassieke muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Schoolzang. 17.455 Metropoleorkest: lichte muziek. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Licht instru mentaal trio. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Mannenkoor met orgelbegeleiding: Geestelijke liede ren. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte grammofoonmuziek. 20.10 De jeugd op eigen wieken, hoorspel. 20.40 Samen uit Samen thuis, gevarieerd programma. 22.00 Kerkorgelconcert: klassieke en moderne muziek. 22.30 Nieuws. 22,40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespre king. 23.00 Radiofilharmonisch orkest en groot omroepkoor: Moderne gewijde muziek. 23.30 Enkele aspecten van een experimentele roman in Vlaanderen, le zing. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM H, 298 m. 1007 kc/s. 12.00 Licht ensemble. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Or gelspel: lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.55 Beursbe richten. 13.30 Militair orkest. 14.00 Cel lo en piano: moderne en klassieke mu ziek. 14.30 Wiener Blut, operette (gr. verkorte uitvoering). 15.OU Gehoord, ge zien, gelezen, het veertiendaagse kunst symposion. 15.30 Pianorecital: Klassieke en moderne muziek. 16.00 Van vier tot vijf, een radioprogramma in een note- dop. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Gespro ken brief. 18.00 Nieuws. 18.15 Europese kampioenschappen kunstrijden op de schaats te Grenoble. 18.20 Uitzending van de Christelijk-Historische Unie: Po litoeren. Nieuws en commentaar van de Christelijk-Historische Unie. 18.30 Dans- orkest en zangsolisten. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Sportparade. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 L'AIlegro, 11 pensiero ed il moderato, oratorium (I). 21.20 Voordracht. 21.35 L'AIlegro, 11 boomstronk, dat hij niet meer in staat was zich op te richten en kreunend in de modder bleef Feuilleton door Arnold Bennett „Dat ls, geloof ik, voor U", zei hij. Priam nam het couvert aan en zag, dat een vrouwenhand 't geadresseerd had aan „Henry Leek, 91 Selwood Terrace, S.W." „Het ls toch voor U, nietwaar?" ver volgde de rouwdrager stug. „Ja", zei Priam. „Ik ben mr. Duncan Farll, rechtsge leerde en neef van wijlen uw meester", ging de harde stem verder. „Welke maatregelen hebt U vandaag al getrof fen?" Priam stotterde: „Geen enkele; ik heb geslaj>en". „Overbeleefd ben je niet", zei Duncan Farll. Dit was dus z(jn achterneef, die hy ééns als jongen ontmoet had! Hij zou Duncan nooit herkend hebben. Blijkbaar kwam 't niet by Duncan op hem te her kennen. Het is niets zeldzaams, dat mensen ln veertig jaar onherkenbaar veranderen. Duncan Farll bezichtigde de beneden verdieping van 't huls en op de drempel van elke kamer stiet hij een „Ah" of een „Ha!" uit. Daarop gingen hij en de dokter naar boven. Priam bleef onbe weeglijk, geheel ontdaan in de hal staan. Eindelijk kwam Duncan Farll weer naar beneden. „Kom hier, Leek", zei hq. En Priam ging achter hem aan de ka mer binnen, waar de harde stoel stond. Duncan Farll ging op de harde stoel zitten. „Hoeveel loon heb je?" Priam trachtte zich te herinneren, hoe veel hij Henry Leek betaald had. „Honderd pond per jaar", zei hij. ..Nu. dat is een mooi loon. Wanneer ben je 't laatst betaald". Priam herinnerde zich, dat hij Leek twee dagen geleden betaald had. „Eergisteren", zei hy. „Ik moet herhalen, dat je niet erg be leefd bent", merkte Duncan op en haal de zijn zakboekje te voorschyn. „Hier heb je 8 pond en 7 sh„ 't loon van een maand. Pak je boel bij elkaar en ga weg. Ik heb je diensten niet meer nodig. Ik zal geen verdere opmerkingen ma ken. Maar wees zo goed je behooriyk aan te kleden 't ls drie uur en ver trek dan op staande voet". Toen een uur later, in de schemering, Priam Farll buiten zijn eigen deur stond met de zware tas van Henry Leek in de ene hand en in de andere Henry Leek's blikken handkoffer, zag hij, dat de ge beurtenissen in zyn leven elkaar met on gewone snelheid begonnen op te volgen. Hij wilde vrij zijn; nu was hq vrij! Vol komen vrij! Maar 't kwam hem merk waardig voor, dat er zó veel gebeuren kon in zo'n korte tijd, en dat alles ten gevolge van een blote opwelling, dien z'n overmatige schuwheid had doen op komen. EEN EMMER Uit de zak van Leek's lichte overjas stak een exemplaar van de „Daily Te legraph". Leek had iets dandyachtigs over zich gehad en evenals alle rechtgeaarde dan dies en alle kleermakers, had hy er op tegen, dat de harmonische lijn van een kledingstuk bedorven werd door een te vrq gebruik van de zakken. De overjas en het pak waren nog heel goed, want, hoewel ze 't eigendom waren van wq- len Henry Leek, pasten ze Priam Farll uitstekend om de eenvoudige reden, dat ze hem nog tot voor korte tijd hadden toebehoord, daar Leek zich de gewoonte had eigen gemaakt zijn kleren te be trekken uit de klerenkast van zijn mees ter. De dandy haalde in gedachten verdiept de Telegraph te voorschijn en het eer ste, waar zijn oog op viel was: „Mooi familiehotel, van de eerste rang. Weel derig gemeubileerd. Buitengewone zorg voor het gerief der gasten. Keuken on der toezicht van specialiteit. Rustig. Aanbevolen voor personen uit de ho- f?re stand. Badkamers. Elektrisch licht, fzonderlijke tafels. Eénpersoonska- mers van 2'6 guinea af, tweepersoonska mers van 4 guineas per week. 250 Queen's Gate." En daaronder las hy: „Geen pension. Schitterende woning. Veertig slaapkamers, uit de magazijnen van Waring. Prachtige salons, ingericht door Maple. Parqse chef de cuisine. Vier badkamers. Biljartzaal, speelzaal. Vro- lqk strykje. Bridge. Volkomen hygiëni sche inrichting. Eénpersoonskamers van 2% guinea, tweepersoons van 4 guineas per week. Tel. 10.007 West. Trefusis Mansion, W." Op dat ogenblik kwam er langzaam een rijtuig Selwood Terrace oprijden. Hy nep 't aan. „Alsjeblieft, meneer", zei de koetsier, die met een kennersblik gezien had, dat Priam Farll niet gewend was zelf zyn bagage te dragen. „Geeft U dat boeltje maar aan Japlc, die zet het er wel op voor een dubbel tje." Een kleine, magere jongen, met het tra ditionele stompje sigaret in zyn mond. sprong als een aap ae stoep op. en ruk te. eer hem nog iets gevraagd was, de koffer en de tas uit Priam's handen. Priam gaf een van Leek's halve shillings voor dat vertoon van kracht en de jon gen spoog, bq wijze van dank. op het geldstuk en hield tegelijkertyd verwonderlijke vaardigheid d< met zijn onderlip vast. Daarop nam de koetsier met een nobel gebaar de teugels in de hand en Priam moest een besluit nemen en in het rij tuig stappen. „250, Queen's Gate", zei hy. Toen hy zyn hoofd terzijde boog. hq plotseling, dat hij zijn nationaliteit weer teruggekregen had, dat hij op en top een Engelsman was in een volkomen Engelse omgeving. De cab geleek hem een „thuis" na de woesteny van het bui tenland. rust en vergetelheid vinden zóu. Hij voelde, dat hij in no. 250, Queen's Gate zou verzinken als in een veren bed. Het andere pension maake hem angstig. Het riep hem de verschrikkingen voor de geest van de vastelands hotels. Op zqn zwerftochten had hij veel geleden door het vrolijke publiek in voorname hotels en bridge had niets aantrekkeiyks voor hem. Terwql de cab voortrammelde door bergkloven van lelijk pleisterwerk, be studeerde hy verder de Telegraph. Hij was verrast, meer dan pen hele kolom vol te vinden van de aanlokkelqkste pa leizen, die alle „het beste van Londen' waren; Londen scheen feitelqk een groot, schitterend palels te zqn. En een gast was er zo welkom, zo graag gezien, men was er zo verlangend bqzondere aandacht te schenken aan uw welzijn, uw voedsel, uw bad. uw gerief! Hq her innerde zich de oude pensions in de tachtiger jaren. Nu was alles veranderd en beter geworden. De Telegraph was vol van dat betere, dichte kolommen riepen het U toe. Dat betere drong zich reeds boven aan de eerste bladzijde aan U op. Hij zag bijvoorbeeld aan de lin kerkant van de titel van het blad een nieuw, luxueus theehuis in Piccadilly Circus geannonceerd, dat toebehoorde aan deftige dames en door haar beheerd werd; waar U echte thee en echte sand wiches werden opgedist en echte cake ln een echte ontvangkamer. Wonderbaar lijk! (Wordt vervolgd) laten: b bieden. 1 laten; d Schelde N B. 24 Schokbet. 3* Scholten F. 75 Stokvis IJ Vergd. Blik 35 Vergd Mach 2! Vredest. 25 Wilton 2' Zwanenb. 9= Interlinie K Robeco E Valeurop 73 A'd. Bank NH. MIJ. R'd. Bank Tw. Bank 139)4 361)4 380'/» 324)4 Am. Tel Anaconda Beth. St. Cit. Serv. Curt Wr. Du Pont Gen. Etcctr. Gen Mot. Int. Nick. Kennecott Nat Can. Rep Steel Shell OU Stud Pack Tide Water U-S. Steel PRE! Alkmaar A'dam '51 A'dam '56 1 A'dam '56 II A'dam '66 III Breda '54 Dordr. '56 Eindh. '54 Ensch. '54 D. Haag '52 I D Haag '52 H R'd am '52 I R'daro '52 H R'dam '57 Utrecht '52 Z.-Holl '57 Z.-Holl '59 242% 85% 78% 76)4 77% 13% 90% 90% 82% 83% 81% pensiero ed 11 moderato, oratorium (dl. II). 22.30 Nieuws en mededelingen. 22 40 Actualiteiten. 23.05 L'Allegro, 11 pensie ro ed 11 moderato, oratorium idl. Hl). 23.30 Licht orkest. 23.5524.00 Nieuws. TELE VISIEPROG R AMMA'S VARA: 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Pau ze. 16.0016.15 Voor de kleuters. 19.30 Billy Fury en de Tornados. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Uit. 21.15 De Speelmak kers, t.v.-spel. 22.05 Twaalf vlaggen in het zuidpoolgebied, documentaire. NTS: 22.5523.00 Journaal. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA'S 12.25 15.00 Eurovisie: Reportage ski wedstrijd te Bad-Gastein. 19.00 Engelse les. 19.30 Sport. 20 00 Nieuws. 20.20 Evergreen: liedjesprogramma. 20.45 In dia, land van morgen, reportage. 21.45 Filmnieuws. 22.30 Toneel. 22.40 Nieuws. VRIJDAG 17 JANUARI HILVERSUM I, 402 m, 746 kc/s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture... radio voor vroege men- Even puzzelen Hoestdrank in tabletvorm.95ct sen 7.55 Overweging. 8 00 Nieuws. 8J5 Strip voor de jeugd. 8 20 Lichte gram mofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.05 Walsmuziek (gr.). 10.20 In de platendoos: verzoekprogram ma voor oudere luisteraars. 11.00 Voor de zieken. 11 40 Viool en plano: moderne muziek. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. HILVERSUM IL 298 m, 1007 kc/s. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 818 Lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Modern pianokwar tet (gr.). VPRO: 9.40 Morgenwqding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte grammofoonmuziek. LI.00 Voor de vrouw. 11.40 Voor de kleuters. 11.55 Or gelspel: lichte muziek. Horizontaal: 2. mager; 4. wak; 7. onge veer (afk.); 10. familielid; U. kramp v. middenrif; 13. platvis; 14. gymnastiek- werktuig; 16. gewoon; 17. voor; 19. ge tal; 20. deel v. hoofd; 22. drankje; 23. braiaf; 24. koeiemaag; 25. plaats op Ve- luwe; 27. iets; 29. narigheid; 30. klem; 32. tennisterm; 33. scherpe kant v. mes; 35. titel; 38. pers. voornaamwoord; 39. hemellichaam; 40. huisdier. Verticaal: 1. spade; 3. groente; 5. trak tatie; 6. bedelmonnik (Moh.); 8. 3-teni- ge luiaard; 9. hoofdstad Europa; 10. ri vier in Italië; 12. uitwas; 13. broekop houders; 14. hamertje aan toets; 15. ontluiken; 18. dreigmiddel v. zwarte Piet; 21. lofzang; 24. omvangrqk; 26. part; 28. vierkante steen; 31. %'oertul»; 34. landbouwwerktuig; 36. halt!; 37. uitroep v. vreugde. De oplossing van de vorige puzzel luidt; v riijie r| |q e e u vy l ij a itj i gllr 1 o fin n o p end eht 0 t a be lki5 f. i n f. r eu rel d e fir nfla sitieir a l a|a|r tugie t airif G uil ta k!ain 1 ma air.fria a rd e HOOG EN LAAG WATER 17 januari Vllssingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge -f- nap uur meter 3.30 2.04 4.01 2JL8 4.40 2.27 4.50 1.33 5.17 1.59 uur meter 15.50 2.17 16.25 2.32 17.03 2.42 17.13 1.50 17.35 1.76 10.08 2.15 10.44 2.33 11.16 2.42 10.39 1.78 10.54 2.02 nap uur meter 22.13 1.81 22.47 1.99 23.20 2.0Ö 22.43 1.40 23.01 1.62

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9