Onderzoek waterwin- kansen op Schouwen erez ruimt ™r op Rinus Lems kampioen eerste klas libre NOORD-ZEELAND MICROKORFBALCOMPETITIE OP SCHOUWEN-DUIVELAND MARKTBERICHTEN Uw bij PALTHE fe reinigen goederen thans MAANDAG aangeboden, kunnen DONDERDAG weer worden afgehaald. NUTSSPAARBANK THOLEN Gelegenheid tot bijschrijven van rente. burger woonhuis WOENSDAG 15 JANUARI 1964 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT C Kwartaalverslag maatschappij: Diepe boring aan de Strandweg Haamstede „Schouwen-Duiveland" is begonnen niet een systematisch onderzoek naar alle uitbreidingsmogelijkheden voor de wa tervoorziening op het eiland. Er is be sloten een diepe boring aan de Strand weg in Nieuw-Haamstede uit te voe ren voor waarneming van water, stan den en zoutgehalten. Dit meldt de direc teur ir. J. L. van Sloten in zijn verslag over het laatste kwartaal van 1963. Vooral met het oog op de in de toekomst te verwachten uitbreiding van het recre- atiebezoek is dit een zaak. waarin zo als wordt gesteld ,,de maatschappij zeer diligent moet zijn". De totale hoeveelheid opgepompt wa ter is in de laatste drie maanden van 1963 weer gestegen ten opzichte van het overeenkomstige kwartaal van 1962: 212.867 kubieke meter tegen 207.307 m3. Ook de verrichte werk zaamheden zijn meerdere geworden. Er werd 374 meter hoofdleiding ge legd (3066). Het aantal nieuwe aan sluitingen beliep 77 tegen 40 in het laatste kwartaal van 1962. De leidingaanleg betrof bijna IVt km uitbreiding, een evengrote lengte ver vanging van gecorrodeerde leidingen. 95 km herlegging van niet vorstvrij gele gen leidingen, veelal in combinatie met vervanging en 400 m omlegging, w.o. de transportleiding in de rijksweg te Brui- nisse voor de tweede maal. Dit laatste in verband met wijziging van de aanslui ting van de nieuwe weg over de Greve- lingendam. Aan het pompstation te Haamstede werd het betonwerk van alle gebouwen onder handen genomen. Vooral het voorfiltergebouw'eiste dringend herstel. Dit gebouw zal ook van nieuwe zandvul- lingen worden voorzien terwijl voor uit breiding eerst een procffilter zal worden opgesteld. Met de bouw van betonnen toegangsschachten voor de 8 nieuwe putten werd een aanvang gemaakt. Door de in gebruikneming van deze putten verminderde de afpomping van de ande re putten aanzienlijk door de grotere spreiding: gemiddeld van 149 tot 90 cm. Omdat de oude vacuüm-putten nu min der water behoeven te geven werd hier voor een nieuwe lagedrukpomp van 70 m3/u geïnstalleerd. Door de weinige re gen stegen de duinwaterstanden in dit kwartaal slechts ongeveer 5 cm. De bouw van het nieuwe kantoor in Zie- rikzee dreigt vertraging te ondervinden door plaatsing van het bestaande kan toor op de voorlopige monumentenlijst. Ook voor de deklcing van de oude verlie zen dreigt vertraging omdat de provin- SEROOSKERKE (S.) Botsing op gladde weg Maandagmorgen botsten op de splitsing DorpswegZandweg te Serooskerke (Sch.) een personenauto, bestuurd door J. v. d. S. te Ellemeet en een bestelauto, bestuurd door D. v. d. S. uit Brouwers haven. De aanrijding ontstond toen eerstge noemde personenauto bij het uitwijken tengevolge van het gladde wegdek be gon te slippen. Slechts de bestelauto kreeg geringe materiële schade. Uitvoering „Velocitas" Zaterdag a.s. zal de sportvereniging „Velocitas" te Serooskerke (Sch.) de jaarlijkse uitvoering geven in de zaal van het Dorpshuis. De leden zullen het blijspel in drie be drijven „Firma Jacobsen en Zoon" ten tonele voeren. De avond zal met een bal worden besloten. Eveneens zal dit blijspel op donderdag 23 januari a.s. worden opgevoerd voor de bejaarden. Voor deze heropvoering zullen de bejaarden uit Haamstede, Burgh en Renesse eveneens worden uit genodigd. een van het ryk afwijkend standpunt inneemt. Of van daadwerkelijke steun overigens sprake zal zyn is nog de -raag. Voorts berust bij de provincie een aanvraag om evenals het ryk sub sidie te verlenen voor aansluiting op het leidingnet van een aantal afgelegen su per-onrendabele percelen. Het bedrijf nam deel aan de landelijke actie tegen vorstschade door versprei ding van gedrukte aanwijzingen in de vorm van een schaats. Ondanks het suc ces van deze actie bevroren toch nog en kele watermeters door onachtzaamheid. Dat de aanwijzingen ter harte werden genomen bewijst het grote aantal ver zoeken om stop- en aftapkranen in de meterputten na te komen zien. OUD-VOSSEMEER Brandje in o.l. school Slechts door drastisch ingrijpen met em mers zand, een brandblusapparaat en ten slotte emmers water, werd zondag middag voorkomen dat er een ernstige brand ontstond in de openbare lagere school te Oud Vossemeer. In verband met het koude weer had het hoofd der school, de heer J. D. Vroege, de olie kachel reeds zondagmiddag aangesto ken. Toen hij even later controleerde of de kachel al brandde, sloegen de vlam men reeds tegen het plafond en de olie stroomde over de vloer. Met assistentie van de ijlings gewaarschuwde brand weercommandant. de heer T. M. Hage. slaagde men er gelukkig in het vuur meester te worden. De kachel is geheel vernield. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Slippartij Het lid van de Provinciale Staten, de heer P. W. v. W. te Oud-Vossemeer is zaterdagmiddag onder Rilland-Bath met zijn auto geslipt en in de berm terecht gekomen. De auto ramde eerst enkele bermpaaltjes, waarna hij tot stilstand kwam tegen een langs de weg staande bunker De heer Van W. kwam met de schrik vrij. Zijn moeder die naast hem zat liep een knieblessure op. De auto werd ernstig beschadigd. Z1ERIKZEE Tijdelijk hoofd aan chr. school Zierikzee Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs te Zierikzee is erin geslaagd een tijdelijke voorzie ning te treffen voor de functie van hoofdonderwijzer. Met ingang van 1 fe bruari a.s. zal de heer A. Goudswaard, gepensioneerd hoofd van de gereformeer de school in Assen, deze post bezetten totdat omstreeks half april de nieuwbe noemde hoofdonderwijzer, de heer G. J. Verheule uit Tweede Exloërmond (Dren te) in Zierikzee zal arriveren. De heer Goudszwaard is op het ogenblik tijdelijk docent aan de christelijke uloschool in Tilburg. Het huidige hoofd van de chris- BROUWERSHAVEN Verhoging contributie voor „Volksonderwijs" De Vereniging voor Volksonderwijs te Brouwershaven hield de algemene leden vergadering in één der lokalen der open bare lagere school. De afdelingsvoorzit ter, de heer C. J. Bijkerke, verwelkom de de aanwezigen. Goedgekeurd warden de notulen der secretaris, de heer H P. de Munck. Bij het financieel verslag merkte de penningmeester, de heer A J. Langendijk op, dat het afgelopen jaar gunstig verlopen is voor de afdeling, het geen zijn oorzaak vond in het slagen van de propaganda-feestavond. verzorgd door de rijkskweekschool te MiddelDurg, in samenwerking met de afdelingen Zm- nemaire en Kerkwerve. De kas had een telijke nationale school te Zierikzee. de batig saldo van f 74,51 De rekeningen heer L Th. Fennema. zal zoals bekend i werden goedgekeurd door de leden der met ingang van 1 februari vertrekken naar Gorinchem voor de functie docent A.V.O. aan de technische school aldaar. SINT-ANN ALAND Actie Hemava Deze week zullen de leerlingen van de school met de bijbel te St.-Annaland, een rondgang door de gemeente maken tijdens een busjesactie voor Hemava. Voorlichtingsavond kankervraagstuk De Zeeuwse voorlichtingscommissie in zake de kanker houdt op woensdag 29 januari in het Dorpshuis te St.-Anna land een voorlichtingsavond over het kankervraagstuk. De plaatselijke arts, de heer A. C. Note- boom, zal een causerie houden over het ontstaan en de bestrijding van kanker, gevolgd door vertoning van dia's over dit onderwerp. Er is deze avond gelegenheid tot het stellen van vragen die. eventueel van te voren schriftelijk bij de plaatselijke arts mogen worden ingeleverd. Verder zal de film worden vertoond „A Bottle of Milk" betrekking hebben de op het boerenbedrijf en de natuur film .Yellowstone Park" T.B.C. De Provinciale Zeeuwse Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose zal binnen kort in de gemeente St.-Annaland een bevolkingsonderzoek houden. Alle perso nen boven de 15 jaar kunnen hieraan deelnemen. Het comité dringt er bij de bevolking op aan hieraan medewerking te verle- len. Er zullen huisbezoeken worden afgelegd door enkele personen, daar enige gege vens nodig ziin. Wel wordt door de ver eniging een kleine biidrage gevraagd, die echter voor niemand bezwaarlijk is. Een dezer daeen zal de bevolking een circulaire in de bus vinden, die is onder tekend door dr. J. J. Okker. voorzitter en dr. F. G. Vaandrager, secretaris van genoemde vereniging, die de strekking van het onderzoek nog eens uiteen- Op de eerste dag dat de teams in de af deling B van de niicrokorfbalcompetitie op Schouwen-Duiveland in actie zijn ge komen is er geen enkele ingeslaagd er zonder kleerscheuren af te komen. Daar tegenover staat dat alleen N.O.A.D. nog zonder winst bleef. In vergelijking met de wedstrijden van vorige week in afd. A was het deze maal een hoopgevend teken dat er veel minder hard werd gespeeld wat het spel aanzienlijk ten goede kwam. De reserves van Burgh en YV.I.K. gaven elkaar geen haarbreedte toe wat ook in de 5-5 einduitslag tot uitdrukking werd gebracht. W.T.K. II won hierna met 4-1 van debutant Dosko, terwijl Burgh II een 5-4 zege kon behalen op S.K.NAV.K. II. Tegen N.O.A.D. deden de Nieuwker- kers het beter daar deze wedstrijd in een 2-0 overwinning werd omgezet. In een spannende kamp slaagde Dosko erin zijn eerste winst te Iwn-ken door N.O.A.D. er met 4-3 onder te houden. W.I.K. Burgh TT S.K.N.W.K. H Dosko N.O.A.D. 2 11 2 10 0 9—6 0 10—9 1 6—5 5—7 2 0 0 2 3—6 0 DOSKO-N.O.A.D. 4-3 In een spannende en aantrekkelijke wed strijd, waarin beide teams elkaar niet veel ontliepen, is het Dosko gelukt op de volle winst beslag te leggen. Dingeman Hart kon voor Dosko de score openen 1-0 waarna Martien Moermond de stand AGENDA Vllssliy B jai Alhamhrn. Dc vogels. 20 i MldildburR City: Reis koninklijk pnar en kroonprinses naar Iran en Thailand, 14 30 uur. al Electro: Levend begraven. 19 30 uur, 18 Jaar Goes - Prins van Oranje: Grocnteteeltdag. 10 uur Krulnlngen - Korenbeurs Vergadering ver Bedrijfsvoorlichting Oost-Zuid-Beveland. 14 uur. Tcrncuzen Luxor: West Side Story. 20 uur, 14 Jaar. Aula lyceum: Concert leraren muziekschool Oostburg Ledelthcatcr: De de duivel, 20 uur, 18 Jaar. Wcstilorpc Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie Jan van de Ven. Zierikzee Concertzaal. Filmliga Jeux d' amour", 20 uur Koffiekamer Huis van Nassau. Bijeenkomst Platte landsvrouwen. 14.15 uur. St.-Annaland Herv. ver. gebouw: Bijeen komst Tryfosa. 21 uur Herv kerk: Bij eenkomst school met de bijbel, 19 uur. Bergen op Zoom Roxy: Een vrouw is eer 20 i 18 Jat jp 2-0 bracht. Na de vakverwisseling bleek N.O.A.D. het gevaarlijkst. Door Janny Smits werd het 2-1 waarna me vrouw M. Nikerk-Goossens de eerste helft liet afsluiten met gelyke stand 2-2. In de tweede helft kwam Dosko het eerst aan bod door Martien Moermond 3-2. N.O.A.D. stelde hierna alles in het werk om de balans weer in evenwicht te brengen. Na een aantal vergeefse pogin gen gelukte het Han Goudswaard de ge lijkmaker te laten aantekenen. Er ont spon zich hierna een vinnige strijd om de leiding waarbij beide aanvallen goede kansen kregen. Met een verrassend schot gelukte het Jan de Vriezc voor Dosko de zege uit het vuur te slepen 4-3. S.K.NAV.K. II-N.O.A.D. 2-0 In deze wedstrijd waarin de verdedigers de aanvallers meestal verre de baas wa ren gaf de iets grotere produktiviteit van S.K.N.W.K. de doorslag al dient hierbij te worden opgemerkt dat. vooral in de slotfase. N.O.A.D vrouwe fortuna nu niet bepaald op haar hand had. De Nieuwerkerkers kregen de eerste goede scoringskansen toen zij een strafworp kregen te nemen, welke niet werd benut. Door een voortreffelijk schot van Ina Braai wist S.K.N.W.K. de eerste helft toch af te sluiten met 1-0 voorsprong. Na de hervatting liet N.O.A.D. bij het nemen van een strafworp de kans onbe nut om op gelijke hoogte te komen. S.K. N.W.K. bleef iets gevaarlijker en door toedoen van Ina Braai slaagden zij er in op 2-0 te komen. Na de vakverwisseling kreeg N.O.A.D. de beste kansen. Tot viermaal toe zag mevrouw M. Nikerk- Goossens het leder uit de korf terug springen, terwijl schoten van Jan Smits wel op de rand maar niet in de korf te recht. kwamen. Wat N.O.A.D. ook pro beerde het slaagde er niet in het verdien de tegen punt te scoren. W.I.K. II-DOSKO 4-1 Het begin van deze ontmoeting was wel bijzonder sensationeel. Eer Dosko dat voor de eerste maal eon micro wedstrijd speelde, goed en wel begreep wat er ge beurde stond het al met 2-0 achter. Van af de afworp kwam het leder bij Hans v. Langeraad die met een ver schot dc roos wist te treffen 1-0. Nog voor er 1 minuut was verstreken stond de stand al op 2-0 uit een doorloopbal van Rinus Kloet. Toen Dosko van de eerste schrik was bekomen ging het direct veel beter. Wel bleef W.I.K. het beste van het spel behouden maar de verdedigers gaven de aanvallers niet meer zoveel kans tot sco ren te komen. Na een goede combinatie werd het door Piet Berrevoets 3-0 waar na Jan de Vrieze erin slaagde tegen te scoren 3-1. Na de hervatting wisten de verdedigingen meester van haar terrein te blijven. Alleen Rinus Kloet slaagde er nog eenmaal in de korf doorboren waarmee hij de eindstand op 14-1 bracht. kascontrolecommissie. E. Prent en T. Schelde. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. Matthijsse herkozen. De voorzitter deelde mee, dat hij wegens drukke werkzaamheden niet in staat is deze bestuursfunctie te blijven vervullen. In de ontstane vacature werd gekozen de heer E. Prent. Tot leden der kas controlecommissie 1964 werden gekozen de heren J. A. van Schelven en S. W. M. de Korte. In bespreking kwam vervolgens een be stuursvoorstel voor de contributieverho ging van f 3.25 tot f 4.— per jaar voor leden beneden de 65 jaar en tot f 3,50 voor leden ouder dan 65 jaar. De pen ningmeester gaf hierbij een uitgebreid overzicht over de financiën. Door het hoofdbestuur werd de verplichte af dracht per lid gesteld op f 3,per jaar, teneinde een sluitende begroting te ver krijgen. Hieruit volgt, dat voor de afde ling, die momenteel 121 leden telt, één gulden per lid resulteert, wat een be drag van 121.uitmaakt. Hiervan moet de plaatselijke afdeling propagan- da-avonden met of zonder toneel of film enz. bekostigen. Unaniem besloot de ver gadering tot de voorgestelde verhoging over te gaan. Het bestuur zal stappen on dernemen om dit voorjaar nog een pro paganda-feestavond te organiseren, waarbij door enkele andere eilandelijke afdelingen de toezegging reeds .werd ver kregen om in Brouwershaven een toneel spel te komen opvoeren Na de gebrui kelijke rondvraag, dankte de scheiden de voorzitter, de heer Bijkerke het be stuur en de leden voor de samenwer king. THOLEN Toogavond Ned. Chr. Agr. Bond De Nederlandse Christ. Agrarische Bond district Tholen hield dezer dagen een toogavond in de zaal van hotel „Hof van Holland" te Tholen. De districtsvoorzit ter de heer W. Lindhout uit Tholen open de de bijeenkomst. Hij heette o.a. wel kom de heer A. IJska, die deze avond -en onderwerp besprak. Nadat de voor zitter de vergadering had geopend met gebed werd psalm 89 vers 1 en 3 gezon gen. De heer A. IJska sprak vervolgens over het onderwerp: „Verleden, heden, toekomst. Na de pauze brachten enkele leden van de afdeling Poortvliet twee to neelstukjes. Deze toneelstukjes werden op zeer goede wijze voor het voetlicht gebracht. Jammer dat deze avond maar matig werd bezocht. Nadat de voorzitter het slotwoord had gesproken, sloot de heer IJska de bijeenkomst met gebed. Openluchtspel op koninginnedag Maandagavond heeft de Thoolse Oranje vereniging een vergadering belegd in hotel „Zeeland". De waarnemend voor zitter kon slechts 14 personen welkom heten. Na de opening werden enige me dedelingen gedaan over het onafhanke- lijkheidsfeest dat vorig jaar in eerste instantie was ingesteld op september. Een openluchtspel speelde hierin een grote rol en dit kon door onvoorziene omstandigheden toen niet doorgaan. De bedoeling was dit openluchtspel alsnog te laten doorgaan bij het volgende ko- ninginnefeest. Daar er uit de vergade ring enkele vragen werden gesteld waar op het bestuur niet afdoende kon ant woorden. besloot men volgende week maandag de zaak rond te maken. De bestuursverkiezingen gaven aanvanke lijk ook de nodige stof tot bespreking. Het gehele bestuur had nl. besloten af te treden, maar enige oude bestuursleden stelden zich alsnog herkiesbaar. Aller eerst koos men tot voorzitter de heer W. C. Cornelisse. Bestuursleden werden voorts de heren A. van Droffelaar, P. L. v. cl. Zinde, C. Burgers, J. Melse, M. Oerlemans en J. van Dijk. Bij de rondvraag kwam nog de vraag naar voren, of er voor koninginnedag dit jaar een feest wordt georganiseerd. Dit is wel de bedoeling, maar een en ander zal op ook op de vergadering van de volgende week maandag worden bespro ken. De heer Oerlemans dankte de vroe gere secretaris, die zich niet meer her kiesbaar had gesteld, voor zijn vele werk. In de daarna gehouden bestuurs vergadering koos men de heer J. van Dijk tot secretaris en tot penningmees ter de heer J. Melse. KERKWERVE Uitvoering W.I.K. Zaterdag jl. heeft de ieugdafdeling vai de s.v. W.I.K. te Kerkwerve voor eei geheel volle zaal de jaarlijkse uitvoering gegeven. Voor de pauze werden door een twin tigtal jongens en meisjes schetsjes, voor dracht. zang en gitaar met zang voor het voetlicht gebracht. In de pauze was er een verloting. Na de pauze volgde het toneelspel in drie be drijven „Baas Bolster doet een museum" De jonge spelers waren goed voor hun rol en brachten het stuk aardig op de planken. Voorzitter K A van Lange raad kon aan het einde van de avond terugzien op een geslaagde uitv- Een speciaal woord van dank en attentie bracht hij aan de leiders van de jeugd groep, de dames A. Lemson-Landman, E. van Langeraad-Wiisman en de heer J. Louwerse. benevens de souffleur, de heer J. Hagestein. ROTTERDAM Meent 124 Tel. 010 136854 VANAF JANUARI I PRIJZEN AANZIENLIJK I VERLAAGD District Schouwen-Duiveland Bijzonder spannende finalewedstrijden __n bijzonder boeiende en spannende finale heeft de outsider Rinus Lems van de biljartvereniging O.K.K. te Nieuwer- kerk in hotel Concordia te Zierikzee beslag gelegd op het kampioenschap le klas libre van het district Schouwen- Duiveland van de KNBB. De prestatie van de 25-jarige Lems komt in een bij zonder licht te staan als men bedenkt dat hij pas vier jaar de biljartsport be oefent. Vorig seizoen kwam hij nog uit in de 3e klas terwyl hij in december jl. te zamen met C. de Hooge en L. van Popering naar de le klas promoveerde. Van dit drietal liet vooral de pas 16-ja- rige Cees de Hooge. de aanwezigen vaak van fraaie staaitjes biljartspel genieten. Hij is echter nog te snel uit zijn concen tratie gebracht met als gevolg een aan tal nonchalante stoten welke juist het verlies van een partij tot gevolg kunnen hebben. Het spel van kampioen Lems is technisch nog niet zo geperfectioneerd, maar het getuigt toch van een zekere allure. Lems durft risico's te nemen en geeft zich nimmer gewonnen voor de partij definitief is beslist. Dit laatste kan ook worden gezegd van Van Po pering die het spel technisch vrij be hoorlijk onder de knie heeft, waarbij hij evenwel de indruk geeft er angstvallig voor te waken risico's te nemen. Van de oudere garde speelde Canters een voor treffelijk partijtje biljart evenals Ver burg. J. den Boer, die als Invaller fun geerde, promoveerde door zijn algemeen gemiddelde naar de eerste klas. Minder goed liep het af voor J. L. de Hooge en R. P. Hoogerheide die door degradatie volgend seizoen hun geluk in de tweede klas zullen moeten beproeven. In het voor hen nieuwe milieu toonden de pas gepromoveerden niet in het minst last te hebben van plankenkoorts. Zelfs legden zij door hun prestaties volledig het ac cent op dit toernooi Dat zij geenszins van plan waren een ondergeschikte rol te spelen liet Van Popering reeds op de eerste avond blijken toen hij de favoriet Canters klopte, terwijl De Hooge en Lems bei den hun partijen wonnen. Op de twee de dag verloor Lems weliswaar van Canters maar van Cees de Hooge wist hij zijn partij te winnen waardoor deze spelers op gelijke hoogte kwa men. Op de laatste dag bleven Canters en Lems tot aan de finalepartijen verder ongeslagen maar De Hooge moest in de middagpartij tegen Verburg het hoofd buigen. Canters moest het in zijn finale partij opnemen tegen C. de Hooge waar bij hij door zijn beter algemeen gemid delde bij winst zeker was van het kam pioenschap. Op de andere tafel moest Lems de strijd aanbinden tegen J. L. de Hooge. jende beurt nam De Hooge een vrijwel beslissende voorsprong (149—181) om in de 29e beurt de partij definitief in zijn voordeel te beslissen (157200). Op dit moment zat Lems in de andere partij in de 30e beurt op fluweel 157109). Waarschijnlijk overgeleverd aan de emo ties van het voor hem zo goed als zekere naderende kampioenschap kwam Lems zo men dat in bdjarttermen noemt „zo vast te zitten als een muur". De Hooge daarentegen vond klaarblijkelijk een sti mulans in de fraaie zege van zijn zoon en begon plotseling veel beter te spelen. Langzaam maar zeker begon hij aan het wegwerken van zijn achterstand en voor Lems begon het er in de 39e beurt bijzonder slecht uit te zien toen hij hier bijna (190—186) is was geslaagd. Lems slaagde er In de 40ste beurt echter in aan alle onzekerheid een einde te ma ken (200186). De districtsvoorzitter, de heer A. Brand, overhandigde aan het slot de heer Lems de bonds medaille. Lems zal het district vertegenwoordigen op de gewestelijke kampioenschappen welke op 13, 14 en 15 maart a.s. te Breda zullen worden gehouden. De organisa tie was bij de b.v. Concordia in goede handen. De gedetailleerde uitslag is als volgt: M. Lems, OKK. Nieuwerkerk (12, 1332, 255, 53, 7.69, 5.22); L. Canters. Concor dia, Zierikzee (10. 1328, 192, 71, 10,00, 6,92); C. de Hooge, VOG, Zierikzee. (10. 1255, 226, 84, 11,11, 5,55); D Verburg. Concordia. Zierikzee (10, 1291, 242, 31, 7,14, 5,34); L. van Popering, OKK, Nieuwerkerk (6. 1211, 281. 57. 6,06, 4,31); J. L de Hooge, VOG, Zierikzee (3, 1201, 272, 39, 6,07, 4,42); R. P. Hoo gerheide, Concordia, Zierikzee (3, 1131, 257, 30, 4,55, 4,40); J. den Boer, Con cordia, Zierikzee (2, 1138, 254, 28, 5,41, 4,64). veiling middelburg Januari. Goudrenet 80-85 48—47. 75-80 47— 70-75 44—48. 65-70 36—45, 3 grof 34—39 Winston 65-70 38—41. 60-65 20-26. 55-60 21 23 Jonathan 75-op 40—41. 70-75 28—31. 65-70 20—33 Golden Delldous 65-70 36—37. 60-65 -28. Zoete Ermgaard 55-60 63, Sl Remy 80-85 46—49. 75-80 44—48. 60-65 39—40. 3 grof Jonathan 60-65 1 6—30. 3 grof 15—18. Groenten: Aardappelen Bintje honken 14. Rode kool 6—16. Witte kool 15—25. Prei 20— Spruiten 40—99. Breokpcen 6—14 Uien 6—17. Grote aardappelen 10 Sav. kool 26— 45. Boerenkool 9—11 Witlof 53—74 Spruiten schoon 93—131 GUsandiJvie 20—102 Gla*- veldsla 196—253 veiling krabbendijke 14 Januari. Appels: Golden Delldous l 80-85 61—69. 75-30 64—69. 70-75 63—65. 65-70 49— 29—35. 2 80-85 50-55. 75-80 51—59. 70-7S 38—58, 65-70 32—41. 60-65 26—32. 2D 13—18, 3 grof 22—33, 3 fijn 14—16, kroel 13, stek 11. Jonathan 1 80-85 39, 75-80 38—45, 70-75 39—50. 65-70 36—45. 60-65 26—29. 80-85 24—35. 75-80 21—39, 75-75 20-41, 65-70 15—38. 60-65 13—25, 2D 12—14, 3 grof 16—27. 3 fijn 13—15. kroet 12 Winston 1 80-85 59—62. 75-80 64—70, 70-75 62—69. 65-70 55—60. 60-65 37—38. SS-60 18—22. 2D 12. 3 grof 25— 35, 3 fijn 13. Cox Orange Pippin 1 75-30 96. 70-75 98. 65-70 84. 60-65 58. 55-60 29—11, 2 75-80 84. 70-75 84. 65-70 73. 60-65 51. 55-60 28. 2D 12. 3 grof 37—56. 3 fijn 14—16. kroet 18. stek 12 Crimson Cox 1 80-85 85. 7S-80 9:. 70-75 87—89. 65-70 78. 60-65 55. 55-60 25. 2D 11. 3 grof 51, 3 fijn 14, kroet 14. Lombarts Cal ville 1 90-95 31—32, 85-90 33—35. 80-85 36—38. 75-80 35—38, 70-75 33—36, 65-70 25—26. 60-65 15—17, 2 80-85 25, 75-80 27, 70-75 25. 65-70 20, 60-65 14. 2D 12. 3 grof 18—16. 3 fijn 12—14, kroet 1112 Goudrenet 1 85-90 4951, 80-85 49—51, 75-80 42—50, 70-75 41—46, 65-70 36—38. 2D 30. 3 grof 38—40, 3 fijn 28. kroet 20 Tot* 4118. Vette koelen «n csien 300. Gebruiksvee 483. Vette kalveren 360 Graskalveren 64 Nuehte- kaveren 822. Loper* 67 Biggen 29 p*ar- a 71. Veulens 2. Schapen of lammeren 235. - of zuiglamroeren 2 Bokken of gel- Weer gelijk Onder grote spanning werd aan de finale partijen begonnen waarbij Lems zich in zijn partij al snel een voorsprong wist te verschaffen, terwijl op de andere ta fel Cees de Hooge vlot van wal stak tegen Canters. Bij de 12e beurt had Can ters nog maar 25 caramboles bij elkaar terwyl De Hooge op 87 stond. In de volgende beurt kwam Canters met een serie van 47 (62) voor de dag waarte genover De Hooge er één van 13 (100) stelde. In de volgende 2 beurten zette Canters zyn remonte voort 28 en 11 (101) waartegenover De Hooge maar 1 carambole (101 kon stellen, zodat de kansen weer volkomen gelijk waren. De Hooge bleef echter niet lang het ant woord hierop schuldig en met een serie van 41 in de 16e beurt werd de stand 10S143. Dat de zenuwen beide spelers danig parten speelde bleek in de vol gende beurten. In de 25e beurt leken de kansen voor Canters (142157) nog niet geheel verkeken, maar in de vol- Oudste inwoner overleden Zaterdag jl. overleed ten huize van zi dochter te Renesse, waar hij enige trjd vertoefde, de oudste inwoner van Se rooskerke (Sch.), de heer Jan de Blon de. De heer De Blonde bereikte de leef tijd van 95 jaar. De begrafenis zal van daag woensdag te Serooskerke plaatsvinden. (GEEN REGENKLEDING PALTHE agentschappen zijn gevestigd bij Handwerkhuis „De Wending", Havenpark 11, ZIERIKZEE. Fa. A. S. Flikweert, Hoge Kerkstraat 10, NIEUWERKERK. Fa. A. S. Flikweert, Korte Ring 9, BRUI- NISSE. Fa. J. Dooge, Ring 37 - 38, DREISCHOR. Fa. J. Stoel, Haven Z.Z. 4, BROUWERS HAVEN. Fa. N. v. d. Linde, Dorpsstraat 1, SCHA- RENDIJKE. Zn., Hoge Zoom 185, Fa. L. Verseput RENESSE. Fa. P. J. STEDE. Pleune, Noordstraat 10, HAAM- Vele speciale koopjes tijdens de balans opruiming, ook in woningtextiel. A. DE BRUIN THOLEN Kerkstraat 5 Telefoon 301 ST.-ANNALAND Nieuwstraat 44 Telefoon 01665-527 OUDST VERTROUWDE SPAARINSTELLING op het eiland Tholen. Uw geld wordt steeds meer waard Vraag Inlichtingen HOOGSTRAAT 28. TELEFOON 01660-338. ZITTING IN ALLE PLAATSEN VAN HET EILAND. Nutsspaarbank te Tholen. Tel. 0 1660 - 338 - Giro 3574. ft Tijdens onze 8 a ming kunt U 9 jg koopjes halen S in onze sorte- S JÉ ring woning- S K textiel. H. J. 9 Beukelaar, ,9 Brugstr. 30. j|| 9 Tholen, tel. 336 ADVERTEREN DOET VERKOPEN kunt U niet missen - geen i Vraag proetrit bij dealer voor St.-Phi- llpsiand en Tholen A. VOS - Tholen, Eendrachtsweg 5. tel. 01660-498, b.g.g. tel. 01160-565. Te koop bij inschrijving vóór 23 januari 1964 Inlichting: Nieuwe Ha ven 39, Zierikzee, tele foon 2610. :n 15. Prijzen (resp i On c le. 2e en 3 kwaliteit). per kg) 370-400 330-370 280-3» 360-380 330-360 Vette koeien Vette kalveren Slochtpaarden 290 guldens per «tuk) Graulcal veren 550 475 771 Nuchtere kalveren 180 170 140 Lopers 135 120 100 Biggen 35 70 60 Schapen 130 110 100 Lammeren ISO 120 110 Kalf- en melkkoeien 1400 1200 1000 Vare koeien 950 775 700 Vaarzen 1000 800 700 Pinken 700 «00 525 Vette koelen aanvoer let* minder, handel goed, prijzen al» gisteren Vette kalveren ruimer, handel kalmer, prijzen let* lager, enkele prima'» boven notering. Gras kalveren aanvoer kort. handel tamelijk, prij zen handhaafden zich. Nuchtere kalveren aanvoer iets minder, handel levendiger, prijzen vooral niet lager Lopers en biggen groter, handel korter, prijzen ge drukt. Slachtpaarden aanvoer ruimer, han del goed. vooral Jonge paarden ruim prijs houdend. Schapen cn lammeren aanvoer ai* vorige week. handel tamelijk, prijzen wat stijver Kalf- en melkkoeien aanvoer rede lijk. handel korter, goed prijshoudend Vare koeien aanvoer matig, handel tamelijk, prij- Vaarzen en pinken aanvoer ge woon. handel goed, ruim prijshoudend. veiling st.-annaland. 14 Januari. Uien. middel 11.981181. bon ken 14 50. drielingen 14 99—14.15. pielde» 13.80 —13-39. stek 2.50. Aanvoer 135 ton. veiling staveni8se. 14 januari Uien. middel 12.401190. bonken 14 40. drielingen 14 8014.30. pickler» 13. «tek Aanvoer 60 ton. drielingen 14,69. pickler» 13.41. Aan- BEURSBERICHT MARKT GOES. Januari Granen en peulvruchten. Tarwe, basis :7%. boerenschoon af borederi) 25—34 per 100 kg Schotvrije partijen tarwe liggen iets hoger in prijs. Gerst, basi» 17';. boeren schoon af boerderij 25—27 per 100 kg Groene erwten, boerenschoon af boerderij 3548 per 100 kg Schokkers, boerenschoon af boerderij 4065 per 100 kg. Bruine bonen, boeren schoon af boerderij 80125 per 100 kg Voor ten. schokkers en bruine bonen van uit gezochte kwaliteit was de notering Iets ho ger. Aardappelen. Bintje. 35 mm opw binnenland se sortering 205011-50 per ICO kg. Leve ring aan de sortcerinrichtlng. Sorteerkiwten voor rekening koper. Naar Bintje voor ex port bestaat weinig vraag. Voederaardap- pelen noteerden 3 50—t.50 per 100 kg. Uien. Onafgestaart aan de sorteert nrichting 7—8'.b cent per kg. Hooi en stro. Lucernehooi 135140 per 1000 kg Weidehooi (prima kwaliteit) 135140 per 1000 kg. Veldbeemd 8590 per 1000 kg Engels raai 7075 per 1000 kg Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling Tarwestro 80—90 per 1000 kg Gerstestro 80—90 per 1000 kg. Erwtenstro (kl. groen) 100105 per 1000 kg- Vlas. Ongerepeld 2030 cent per kg Gere peld 2537 cent per kg. Eieren- De eierprijs bedraagt 1.45 per kg. VEILING GOES. 14 Januari. Op monster Bramley's Seedling 1 30 mm en op 52—54.20. 70-80 43—47. Confe rence 1 65 mm en op 65—66. 60-65 60—61. 55-60 4546. Saint Remy 1 65 mm en op 52. 2D 48. 2 65 mm en op 49. Gewone veiling: Cox Orange Pippin 1 75-80 104—112, 70-75 101—106. 65-70 85-87. 60-65 47— 58. 55-60 34. 2D 16. 2 70-75 78. 65-70 58. 60-65 47. grof 45—56. fijn 18—30. Goudrenet 1 90-95 48—53, 85-90 47—52. 80-35 47—52. 75-8044—50. 70-75 43—47, 65-70 37—39. 2 85-90 41—45. 80-85 40-46. 75-80 41—45. 70-75 39—42. 65-70 37—33. 2D 24—32, grof 36—42. fijn 23—33 Golden De licious 1 80-35 65—77. 75-80 68—76. 70-75 64—69. 65-70 43—58. 60-65 35—33. 2D 14—20. 2 80-85 53-59. 75-80 63—56. 70-75 54—63. 65-70 37—47. 60-65 26—32, grof 15—37. fijn 15—25 Jonathan 1 80-85 45. 75-80 41—45. 70-75 39—47. 65-70 41—44, 60-65 23. 2D 14—18, 2 75-80 2235. 70- 75 19—36, 65-70 20—34, 60-65 15—23, grof 21— 32, fijn 1419. Laxtons Superb 3 grof 25—27, fjjn 16-17. Lombarts Calville 2 80-85 34. 75-80 28—33. 70-75 31—33. 65-70 25—26, 60-65 18. 1 70-75 42. 65-70 37. 60-91 24. grof 24. fijn 17. Winston 1 80-85 51—64. 75-30 51—70. 70-75 54— 69. 65-70 38—63. 60-63 3435. 55-60 23—26. D 13. 2 75-80 57. 70-75 49—62 65-70 45—47. 60-65 32. 55-60 14, grof 17—36, fijn 10—16 Zoete Ermgaard 1 60-65 55. grol 4415. fijn 2430. Diverse appels kroet 15.5015.60 Saint Remy 1 75-35 53. 65-75 57—54. 2D 48—51. 2 65-75 49— 52, grof 43—59. fijn 43. Conference 70-75 66. 65-70 6566. 60-65 60. 55-60 47, 2D 18—26. grof 41—44, fijn 16—29. Totale aanvoer hard fruit 17.800 kisten. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2477 kg. 97110. Schar 1722 Heden nam de Heere tot Zich. na een gedul dig gedragen lijden, onze geliefde en zeer zorgzame vrouw, moe der, behuwd- en groot moeder, JOHANNA CLEMENT, echtgenote van dhr. C. Hoogerheide, in de ouderdom van ruim 82 jaar. 2 Cor. 5 1. Middelburg: C. Hoogerheide. Rotterdam: K. J. Hoogerheide. M. Hoogerheide- Triggs. Anna. Patrick, Suzan. Middelburg: J K. Hoogerheide. C. Hoogerheide- Snoep. Cees Middelburg. 14 januari 1964. Leliestraat 26. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. za terdag 18 januari a.s. Vertrek van het sterf huis om 11.30 uur. Liever geen bezoek en geen bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17