Douwe Cgberts THEE Togo en Tjoba winnen beide van Swift II Renteloze voorschotten SOTUGK DE LOOFF DAALHUIZEN Winter opruiming 14 kruiden Beslissingsduel wordt verwacht Start cursus voor korfballeiders Kunstrijtitel voor 14-jarige Amerikaan MEXICO BIJNA KLAAR VOOR HET WERELDKAMPIOENSCHAP 1970 Technisch gesproken geen enkel probleem ZEEUWS BRABANTSE TURNKRING KREEG ER VEEL JEUGDLEDEN BIJ Eis: meer subsidie via sportraad 4 PROVINCIALE ZEEUWSS COURANT DINSDAG 14 JANUARI 1864 CEES BREEN en MARJA DE JONGE hebben, mede namens we derzijdse ouders, de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatsvinden op dinsdag 21 januari as. om 2.30 uur ten stadhuize te Goes. Receptie van 4.306 uur in „De Prins van Oranje" te Goes. Goes. Nieuwstraat 14. Helnkenszand. Dorpstr. 60. Toekomstig adres: „De Prins van Oranje", Goes. Heden overleed plotse ling. zacht en kalm, onze innig geliefde vrouw, moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder, GEERTRUIDA A. HARDEXBERG echtgenote van M. Glas, in de ouderdom van 71 jaar. Uit aller naam. M. Glas Wemeldinge, 12 januari 1964. Condoleantieadres Huize „Vredebest", Wemeldinge, De teraardebestelling zal plaatsvinden op woensdag 15 januari des namiddags 2.30 uur op de algemene be graafplaats te Wemel dinge. Heden overleed, nog onverwachts, zacht en kalm, onze geliefde man. rader, behuwd-, groot- en overgrootva der JACÜS DE XOOIJER op de leeftijd van bijna 75 jaar. \rnemuiden: Wed. De Nooijer- van de Gniiter \rnemuiden: L. de Nooijer. C. J. de Nooijer- van Belzen RUswJjk: B. de Nooijer. C. de Nooijer- de Bree. Arnemuiden: G. Brouwer- de Nooijer. P. Brouwer. Klein- en achter kleinkinderen. Arnemuiden, 12 januari 1964. Lionstraat 22. Fijne Engelse Melange86 ct. Ceylon-Melange104 ct. PICKWICK-THEEZAKJES"'£%„h) Groot formaat (elk zakje 4 a 5 koppen95 ct. Dubbelgroot (elk zakje ca. 8 koppen). 138 Ct. CeyIon-Melange95 ct. ROOD-MERK 86 ct PAARS-MERK. 66 ct. ORANJE PECCO 88 ct. Met grote droefheid geven wij hiermede kennis van het plotseling overlijden van onze inspecteur, de heer P. KREMER. op de leeftijd van 39 jaar. Wij verliezen in hem een uiterst bekwame en een zeer toegewijde medewerker; een man te vens, die door zeer vele persoonlijke vriend schapsbanden aai Moge hij rusten De directie van het kantoor voor Neder land van de „Vita" levensverzekering maatschappij te Zürich. 's-Gravenhage, 12 januari 1964. Heden overleed, in het rusthuis „Der Boede" te Koudekerke, onze lieve zorgzame vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, LEINTJE VAN DER WELLE geboren Sinke in de ouderdom van 91 jaar. Middelburg, 12 januari 1964. De teraardebestelling zai plaatsvinden te Middelburg op donder dag 16 januari a.s. Met grote ontsteltenis hebben wij kennis geno men van het zo plotseling overlijden van onze sympathieke collega, de heer P. KREMER. Hij was een goede vriend voor ons allen. Het is ons nog onvoorstelbaar, dat wij zijn open hartigheid en opgewektheid voortaan in ons mid den zullen moeten missen. Hij ruste in vrede. Medewerkers in binnen- en buitendienst van de „Vita" levensverzekering-maat schappij te Zürich, kantoor voor Neder land. 's-Gravenhage, 12 januari 1964. STICHTING ZEEUWS STUDIEFONDS Secretariaat: Dam 31, Middelburg, tel. 01180-4258. voor het studiejaar 1964-1965 dienen te worden aan gevraagd vóór 1 mei 1964. Tevens moet vóór 1 februari 1964 een aanvrage om een studietoelage worden inge diend bij het bureau voor rijksstudietoelagen te Den Haag, waarvoor verwezen wordt naar de op deze pa gina voorkomende publikatie. Inwoners van Vlissingen moeten bovendien een aan vrage indienen bij het Gemeentelijk Studiefonds, Hout kade 12, aldaar. Nadere inlichtingen zijn bij het secretariaat verkrijg baar. Het bestuur. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde zuster, schoonzuster, tante en pleegmoeder, CATHARINA BOK, weduwe van Jan Frederik Schmelzer, in de ouderdom van 96 jaar. Uit aller naam, G. Schunselaar. Vlissingen, 13 januari 1964. Koudekerkseweg 75. Correspondentieadres G. Schunselaar, Julianalaan 10, Ede (Gld.). De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 16 januari a.s. Vertrek Koude kerkseweg 75 des n.m. 2 uur. Voor de vele bewijzen van medeleven, ontvangen tij dens de ziekte en na het overlijden van onze innig geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster, be huwdzuster en tante, SUZANNA IZEBOUD weduwe van Jan Lorier etuigen wij allen onze lartelijke dank. Uit aller naam, D. Lorier. Middelburg, Walensingel 35. Voor de vele blijken van be langstelling tijdens de ziek te en de bewijzen van deel neming, ondervonden-na het overlijden, van mijn gelief de vrouw en onze geliefde moeder, behuwd- en groot moeder, MARIA VERSLUIS zeggen wij allen hartelijk dank. Inzonderheid aan dokter Reverse en dokteren en verplegend personeel van het ziekenhuis te Mid delburg voor de medische hulp en liefdevolle verple ging. Namens de familie, J. Paardekooper. Middelburg, januari 1964. Volderijstraat 30. VAN DE VELDE UW DRUKKER Hiermede betuigen wij, me-- de namens kinderen en kleinkinderen, onze harteiy- ke dank voor de vele blijken van belangstelling, ontvan gen bij ons 40-jarig huwe lijksfeest. Irizonderheid be stuur en leden van het mu ziekgezelschap „Concordia". F. P. Felëus N. J. W. Felëus- Lodewijk. Sint-Philipsland, januari 1964. Zulddtjk 2. ALLES VOOR 1964. Een klein voorbeeld zijn onze briefordners. in 5 verschillende formaten. Zeer lage prijzen, vanaf 2, met alfabet. B\j kwantumafname speciale prezen. Levering door heel Zeeland. Lange Delft 28-30 Middelburg. RIJKSSTUDIETOELAGEN, van onderwijs, kunsten en wetenschappen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat personen met een goede studieaanleg, die niet in staat zijn de kosten van hnn voorge nomen of aangevangen studie te betalen en die gedurende de cursus 1964/1965 voor een rijksstudietoelage ter tegemoetko ming In die kosten In aanmerking wensen te komen, zich vóór 1 februari 1964 dienen te wenden tot zijn ministerie, afdeling Jtijksstudietoclagen, Nieuwe Uitleg I, 's-Gravenhage. Ruksstudletoelagen kunnen worden aangevraagd voor: 1. Studie aan Nederlandse universiteiten en hogescholen. Diegenen, die voornemens zijn met ingang van 1 september 1964 voor het eerst een universiteit ot hogeschool te bezoeken, dus ook zij. die nog geen eindexamen h 03. ot gymnasium heo- ben afgelegd, moeten hun aanvragen eveneens vóór 1 tebruan 1964 indienen Dit geldt ook voor hen, wier plannen ln dit op zicht nog niet geheel vaststaan. Aanvraaglormuheren zijn verkrijgbaar oij alle inrichtingen van middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs en Dij de afdeling Rtjksstudletoelagen van het ministerie. Diegenen, die reeds aan een Inrichting voor hoger onderwijs studeren dienen hun aanvragen ln te dienen door middel van een staat van inlichtingen, die b{) de administraUe van de uni versiteit of hogeschool verkrijgbaar ls. (Zij. die een toelage wensen voor de studie aan de Landbouw hogeschool te Wageningen, kunnen terzake inlichtingen inwin nen bij de directeur van het landbouwonderwijs van het Mini sterie van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening, le van den Boschstraat nr. 4. "s-Gravenhagej. 2. Studie aan erkende inrichtingen voor: voorbereidend hoger en/of middelbaar onderwijs, uitgebreid en middelbaar technisch onderwijs, uitgebreid lager en middel baar nijverheidsonderwijs, scholen voor maatschappelijk werk, de sociaal pedagogische opleidingen voor groepleidfstlers in jeugdvorming, erkende opleidingen voor middelbare akten, het Centraal Instituut voor opleiding van sportleiders en sport- leidsters cn voor studie voor blbliothcekasslstenUe) en jeugd- blbliotheekassistent(e) aan de door de Centrale Vereniging van Openbare Bibliotheken georganiseerde cursus. Deze toelagen worden verleend als renteloos voorschot en dienen laier te worden terugbetaald. Voor het volgen van de driejarige vooropleiding voor lerares bij het nijverheidsonderwijs voor meisjes kunnen toelagen wor den verleend, die niet behoeven le worden terugbetaald. Deze toelagen bedragen maximaal 400. Aanvraagiormulleren zijn verkrijgbaar Dij genoemde inrichtin gen van onderwijs, ulo-scholen en de afdeling Kijksstudietoeia- gen van het ministerie. 3. Studie aan rijks-, gemeentelijke of aangewezen bijzondere inrichtingen tol opleiding van onderwijzers (essen) en gesubsi dieerde or aangewezen opleidingen voor kleuterleidsters. Deze toelagen bedragen maximaal j 400.— per jaar en worden verstrekt als gift Voor hen, die wegens de alstand tot de te bezoeken school gedwongen zijn hoge reiskosten te maken ot in pension te gaan, bestaat de mogelijkheid een grotere toelage te ontvangen. Opgemerkt wordt dat de helft van deze toelage later moei worden terugbetaal®, met dien verstande, dat op zijn minst 400.— als gift wordt verstrekt. Degenen, die reeds leerling van een kweekschool ot opleidings school voor kleuterleidsters zijn, dienen hun aanvraag ln te zenden door middel van een staat van inlichtingen, die bij deze scholen verkrijgbaar Is. De overige gegadigden kunnen een aanvraagformulier verkrijgen bij alle h.D.s.-en. gymnasia, ly cea. ulo-scholen en bij de afdeling Mijksstndietoeiagen van het ministerie. Aan diegenen, die na Deëincliglng van de studie als Devoegd leraar/lerares aan een erkerftTe school voor voorbereidend ho ger en/of middelbaar onOerwijs. nijverheidsonderwijs, de op leiding voor onderwijzer of als maatschappelijk werker een volledige betrekking gaan vervullen en zij. die als onderwij- zer(es) of kleuterleidster gaan werken, kan na leder jaar dienst 20 van de schuld worden kwijtgescholden. Adembenemende koopjes DEMI'S en WINTERJASSEN met 20 KORTING. De verkoop begint donderdag. HERENMODEHUIS korting GEVRAAGD: FA. STURM EN DEKKEl! OOSTKAPELLE. Telefoon 01189-449. Na 18.00 uur. voor elegante en duurzame kleding Woensdag 15 januari 's morgens om 9 uur begint onze opruiming mantels, japonnen, blousses, rokken en jumpers. Maandag 20 januari zjj'n wy de gehele dag geopend. Firma H. G. Daalhuizen jr. Nieuwendijk 39, Vlissingen, Telefoon 2579. tegen onzuiver bloed, verstopping, hoofdpijn, puistjes, aambeien enz. 14 x heilzame kruiden kracht tegen deze ge volgen van onnatuurlijk leven (verkeerd voedsel, zittend leven). 14 nood zakelijke kruiden vindt HERBESAN Kruidenthee bij apothekerof drogist f 1.80 per groot pak! B;erj.*iV,v»«4s IaambeienI S Pijn en jeuk wèg Zwelling verdwijnt Ldo wetenschap heeft thans5 (2,oen helende substantia ont-ff 'ü.oen helende substantie ont-g ft dokt met da vorbazingwek-B kendo -eigenschap de aam- T' beton eenvoudig te doen weg- W S drogen - do pijn houdt op.s zwelling verdwijnt. Toege-S ■j past. in SPERTI. doet dltg 8 weefsel vomlouwendo Bio-B v Dyne zelfs de meest hardnek- JB Skige aambeien lneenschrom-K Ij polen, zó afdoend dat za nu 5 n geen probleem meor zijn. Spert! Zalf en Zetpillen '/J 8 SPERTI is zacht en desinfeo- Ct a terend - bevat géén verdo-S ftvendo middelen. Voor vetll-B Kge, rechtstreekse behando-8 Jillng van aambeien. SPERTI Zalf f3.30. Zotpillon f4.90. MICROKORFBAL IN GOES In de Goese veilinghal wisten Tjoba 1 en Togo 1 in de K.N.K.B.-klas van het door de Z.K.B. georganiseerde microkorfbal- toernooi beiden Stvift 2 met een neder laag naar huis te sturen. Daardoor staan beide K.N.K.B.-ers nu op drie punten, waardoor zo uiteindelijk wel tot een be slissingswedstrijd zullen komen, daar we niet verwachten dat één van hen zich door het Terneuzense Luctor zal laten verrassen. Swift 2-Togo 2-4 In een uiterst sportief en op zeer hoog peil staande wedstrijd zijn de rood-wit- ten er in geslaagd de spanning in de K.N.K.B.-klas te handhaven. Vooral van Togo-zijde was het een snel combinatie spel. doch Swift 2 gaf prima partij. Reeds in de eerste minuut slaagde Cora Fraanje er in haar ploeg een 0—1-voor- sprong te geven, doch een uitwerkfout van de Goose verdediging stelde de Swif- tianen in staat de gelijkmaker :e sco ren. In de nu komende aanval speelde Piet van Beugen een fantastische par tij en uit een doorloopbal wist hij z'in ploeg weer op 12 te brengen De To- gonezen hadden goede kans een veilige voorsprong te nemen, doch een toegeken de strafworp werd gemist Even half-time echter was het weer Piet Beugen, die zijn tegenstander volkomen uit balans speelde en zijn schot door boorde de mand (13). In de nu vol gende aanval probeerde Joop Schout het met een aantal goed gerichte schoten en hij had ook succes (2—3). Het werd nog even spannend, wederom werd een atraf- worp gemist, doch Herman Heupperman maakte aan alle onzekerheid een einde door nummer vier voor zijn rekening te nemen, met welke stand ook het einde kwam. De 24-zege was volkomen ver diend. Swift 2-Tjoba 1-2 In het eerste gedeelte van de wedstrijd wist Tjoba 1 zich verschillende kansen te scheppen, doch de afwerking liet nog al wat te wensen over. Vooral Jan Maljers gaf zijn tegenstander Chris Francke wei nig ruimte. De laatste kreeg goede kans zijn ploeg aan een voorsprong te helpen, doch de "genomen strafworp trof geen doei. Aan de andere kant deed Jan Da- vidse het echter beter (10). Met deze stand werd gewisseld. Joke Tange wist uit een van vele aanvallen ten slotte de gelijkmaker te forceren (11). In de laatste minuten werd er fel om het win nende doelpunt gestreden. Het was Ella Steenhardt, die 50 sec. vóór tijd de stand op 12 wist te brengen. Nog kreeg Swift 2 de kans gelijk te maken daar in de laatste seconde nog een strafworp veroorzaakt werd in de Tjoba verdedi ging. Doch het schot faalde en daarmee kwam Tjoba aan een enigszins gelukki ge doch wel verdiende zege. Bij de junioren staat Tjoba er nu wel bijzonder goed voor. Na de zege op Togo klopten ze nu ook Swift A met 0—2, terwijl de orangehemden Togo een gelijk spel afdwongen. Het wach ten is nu nog alleen op de verrichtin gen van de B.K.C.-jon geren. Uitslagen: KNKB- Swift 2Togo 1 2—4, Swift 2— Tjoba 1 1—2. Jun. A: Swift A—Togo 0—0, Swift A—Tjoba 0—2. Pup. A: Swift A—Togo A 0—0. Swift A—Blauw Wit A 00. Pup. B: Blauw Wit B Olympia A 1—1, Swift B—Togo B 0—3, Swift BOlympia A 00, Swift B Blauw Wit B 0—2. Pup. C: Swift C— Elto 0—0, Swift C—Togo C 0—0. Dinsdagavond (heden) zal te Middelburg de eerste cursusavond gehouden worden voor korfballeiders, een cursus die ge organiseerd wordt door de Z.K.B. in sa menwerking met de K.N.K.B. Gedurende deze cursus, die 25 avonden, te weten 13 theorie- en 12 praktijkavonden, zal vra gen van de deelnemers, zal les gegeven worden door een aantal deskundige do centen. De eerste avond zal de heer J. van Driel uit Rotterdam de geschiedenis en organisatie van korfbal behandelen. Hij zal ook behandelen: de waarde en de betekenis van korfbal. De heer L. Reen uit Papendrecht zal 2 avonden wijden aan spelregels. Verder komen als theo rievakken aan de orde: E.H.B.O., tech niek, tactiek, didaktiek en methodiek. Na deze theoretische lessen komen 12 praktijklessen, waarin de spelleiding en het les geven behandeld zulle VOLLEYBAL Zoals verwacht heeft E.V.V.C. zaterdag beide volleybalwedstrijden verloren. In de prachtige jubileumhal te Eindhoven versloeg Rapid de Vlissingse dames met 3-0 in een vrij slechte wedstrijd. Ook te gen het sterke P.S.V. kon E.V.V.C. niets klaarmaken, maar er zat meer spel in en er werd harder om de punten gevoch ten. In Tegelen werd een bijzonder span nende en goede strijd geleverd tussen V.C.T. en Sarto. Sarto zegevierde ten slotte met 3-2. M.O.C. verloor met 3-0 van Rapid Maastricht en Hevok behaal de de volle winst op V.C. Den Bosch. De stand in de hoofdklas dames is nu; Rapid M 12-22 (33-8), P.S.V. 8-16 (21-1). V.C.T. 11-16 (30-13). Rapid E 11-16 (27-11), Sarto 12-16 (26-22), Hevok 11-10 (21-22). Lyceum 11-8 (16-25), Or- ganon 11-8 (13-26). E.V.V.C. 13-8 (18- 29). V.C. Den Bosch 12-4 (12-31) en M.O.C. 12-0 (5-36). De 11-jarige Scott Allen is zondag ln Cleveland Amerikaans kampioen kunst- rijden geworden. Met Tommy Litz (18) en Monty Hoyt (19). die respectievelijk tweede en derde werden, zal hij de Ver enigde Staten vertegenwoordigen olympische winterspelen te Inn: De Amerikaanse damesploeg wordt ge vormd door kampioene Peggy Fleming, Albertina Noyes en Christine Haigler. Voetbalkopstukken °P bezoek Bouwen „Alles is natuurlijk nog mogeiyk", zei een bruinverbrande Lo Brunt na een reis-met-hlndernissen uit Mexico City in Nederland teruggekeerd nog merkbaar onder de indruk van de gran dioze ontvangst die hem ten deel was gevallen, „ntaar ik geloof toch wel dat Mexico een byzonder goede kans heeft de organisatie van het toernooi om de wereldtitel van 1970 toegewezen te kry- gen". Geen moeite was de Mexicanen, die en kele maanden geleden op soortgelijke wijze de leden van het Internationaal Olympisch Comité overweldigend ont vingen wat de republiek de Olympische Zomerspelen van 1968 opleverde, te veel it. Samen met nog een aantal prominente internationale voetbal-offi cials heeft de heer Brunt, schatbewaar der van de Europese Voetbal Unie (U. E.F.A.) en secretaris-penningmeester van de K.N.V.B. een week op uitnodi- land vertoefd, waarbij kosten noch moeite werden gespaard orn te tonen welk „recht" Mexico meent te hebben op de organisatie van het toernooi om de Coupe Jules Rimet in 1970. De Mexicanen houden niet van halve maatregelen. De leden van het I.O.C., fefêteerd op een wijze die z(jn weerga in e geschiedenis nauwelijks kan hebben, wisten het al; sedert de 2e januari kun nen de voetbalofficials erover meepra ten. President Adolfo Lopez Mateos stond niet alleen een week lang zyn per- modaties te kunnen laten zien, de Me xicaan leidde de gasten persoonlijk rond. Oud-president dr. Miquel Aleman, thans directeur van het toerisme in Mexico, week ook al niet van de zijde van het voor de republiek zo belangrijke gezel schap. „Dankzij dat vliegtuig van de presi dent hebben we ln korte tijd alles kunnen zien wat Mexico aan sport accommodaties te bieden heeft. On- gelooflijk, in één woord", aldus de heer Brunt. „Het nieuwe stadion dat in Mexico City wordt gebouwd zai bijvoorbeeld 104.000 overdekte zit plaatsen hebben. Nog dit jaar zal het gereed komen. In de andere steden wordt hard gebouwd aan nieuwe sta dions andere worden sterk vergroot. Technisch gesproken is er geen enkel probleem. Slechts de grasmatten zijn wat dor. maar men verzekerde ons dat na het natte seizoen ook dat tot het ver leden behoort. Over hotelruimte behoeft ook niemand angst te hebben. Alleen Mexico City al heeft meer dan 600 ho tels en ruim 30.000 kamers, Slechts de hoge ligging van Mexico City, ruim 2000 meter boven zeeniveau, was een probleem. Medici hebben ons echter ver zekerd dat elke sportman die tenminste 48 uur in het land vertoeft top-presta- tle8 kan leveren". Ot Mexico de organisatie van het kam- Amerikaans land zal worden opgedra gen. Met Mexico is ook Argentinië kandidaat. Aangezien Zuïd-Amerika de eindronden van het toernooi om de Coupe Jules Rimet al in 1950 (Brazilië) en 1962 (Chili) heeft toegewezen gekre gen kan het nauwelijks anders dat tq- aens het F.I.F.A.-congres. dat tijden: spelen van Tokio wordt gehouden, de Mexicanen al hun moeite en kosten beloond zullen zien. 0 Marokko en Cuba zullen hun diplomatieke betrekkingen heretellen. Deze waren ln vember verbroken omdat Cuba een vijandige houding tegenover Marokko zou hebben aan genomen tijdens het grensgeschil met Alge rije. Volgens een officiële Marokkaanse ver klaring heeft de Cubaanse regering beloofd een politiek van niet-inmenging in het grensgeschil te zullen volgen- Examen bouwkundig opzichter B.N.A. 1964 De aanmelding voor bovengenoemd examen, dat in de maanden mei, juni en juli te Amsterdam zal worden afgenomen, is opengesteld tot 15 februari a.s. Examen geld bedraagt 75,00. Aanmeldingsformulieren ver krijgbaar aan het secretariaat, Weteringschans 102 te Amsterdam. Jaarvergadering in Goes De Zeeuws-Brabantse Turnkring van 't K.N.G.V. houdt op zaterdagmiddag 1 fe bruari in Slot Ostende te Goes een jaar vergadering. De punten, die tijdens deze vergadering aan de orde komen, worden opgesomd in een uitstekend verzorgd jaarverslag over 1963 en jaarboek over 1964. Er staan onder meer talrijke ver kiezingen op deze agenda. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Hendrikx, blijkt dat het leden tal weer gestegen is. Ook het aantal ver enigingen nam toe ondanks het verlies van Olympia uit Zierikzce. Duiveland uit Oosterland en Deltasport uit Zierik- zee versterkten nameiyk de gelederen van de Zebra. Bovendien heeft per 1 ja nuari 1964 ook de gymnastiekvereniging uit Schoondijke zich aangemeld Daar mee is het aantal aangesloten verenigin gen op 44 gekomen. Het aantal individuele leden ls be hoorlijk gestegen: van 6472 eind 1962 tot 6762 eind 1964 Van twee vereni gingen is het aantal leden echter niet bekend en daarom mag het totaal aantal leden nu op rond 7000 gesteld worden. Het aantal dames, heren en oudste meisjes ls overigens hoege naamd niet toegenomen, maar vooral bij de jongens van 12-15 is er een ver heugende voortuitgang. Ook het aan tal meisjes is toegenomen. Ondanks - of wellicht dank zij - dit succes wil de Zebra nog meer aandacht aan het jeugdwerk besteden. Overigens klinkt er ook een somber geluid uit het jaarverslag: „de financiën in onze kring en de verenigingen baart ons veel zorg", aldus dit verslag. In 1963 was er een nadelig saldo van 220.40 en voor 1964 wordt een tekort van 300 begroot. En de reserve is klein, want per 1 januari jl. was het vermogen van de Zebra nog 464.08 groot. „Met klem moeten wij ac verenigingen advise ren niet te aarzelen de contributies te verhogen", zo stelt secretaris Hendrikx in zijn jaarverslag. In dit verband wordt ook nog gesteld: „Het contact met de plaatselijke en pro vinciale overheid groeit slechts moei zaam". Ook meent het Zebra-bestuur, dut de Zeeuwse Sportraad aan het kort ste eindje trekt bij de siihsidieverdeling in de Stichting Zeeland. „Verwachten wy een financiële bijdrage te ontvangen, tve kwamen anders uit en moesten zelf» een bedrag bijdragen in de exploitatie kosten van deze raad", klaagt secretaris Hendrikx. 0 De Westdultse farmaceutische fabriek „Bnyer" heeft laten weten, dat zwangere vrouwen beter niet het geneesmiddel voor t bc „Irtdocln" kunnen Innemen Hoewel niet ts vastgesteld, dat gebruik van „Irido- cln" misvormingen bij baby's tot gevolg heeft, zyn btj proeven met dieren wel derge lijke misvormingen geconstateerd, nldui ..Bayer" Hierbij wordt overigens aangete kend. dat de doses die men de dieren toe diende veel groter waren dan normaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4