CASTRO OP STEL EN SPRONG NAAR KROESJTJEW Waarschijnlijk gesprek over met China en nieuw relaties westen KLANKBORD Arabische leiders in Cairo rond de tafel Executies als middel tegen overbevolking Onverwacht bezoek werpt vragen op Plannen om Israël Nasser gastheer opnieuw de voet dwars te zetten Verdachten: „We waren te jong om na te denken" KEELPIJN? NEGENTIENJARIGE NIJMEGENAAR VERDACHT VAN MOORD OP VROUW MAANDAG 13 JAN UAKI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT a Na een non-stopvlucht van Havana naar Moskou, is gisterochtend de Cubaanse premier Fidel Castro voor een onverwacht bezoek in de Sowjet-Unie aangekomen. Zondagavond deelde het Russische minis terie van buitenlandse zaken tot ieders verbazing mee dat Castro de volgende ochtend in Moskou werd verwacht. De Cubaanse leider reis de in gezelschap van de Russische delegatie die een bezoek aan Cuba heeft gebracht ter gelegenheid van de viering van de vijfde verjaar dag van de Cubaanse revolutie. De Sowjet-afvaardiging stond on der leiding van partij-secretaris Nikolai Podgorni. een van Kroesj- tsjews vertrouwelingen. Hij heeft Castro ongetwijfeld op de hoogte gebracht van de laatste zienswij zen van het Kremlin met betrek king tot de verhouding oost-west en de relatie met Peking. Na zijn triomfantelijk bezoek aan de Sowjet-Unie, vorig jaar mei, scheen Cas tro zich volledig achter de Russische politiek te hebben gesteld. Maar hij heeft ongetwijfeld de Russen teleurgesteld toen hij weigerde het beperkte kernstop- verdrag van Moskou te tekenen en door zijn ietwat neutralistische houding in het Sino-Sowjet conflict. Intussen zijn de Russen steeds verder gegaan Cuba economisch te helpen en zij zouden thans naar schatting anderhalf miljoen dollar per dag Besteden om Cuba op de been te houden. Moskouse moordenaar werd gearresteerd Dooi De Sowjets hebben zich ook verbon den Cuba militair te verdedigen in ge val van een nieuwe militaire botsing in het Caribi3ch gebied. Advertentie} Waarnemers menen echter dat het in het belang van de Sowjet-Unie is in dien de status quo aldaar wordt ge handhaafd en zij geloven zelfs dat het nog meer in het belang van Rusland zal zijn indien er enige dooi intreedt in de koude oorlog tussen de Verenig de Staten en Cuba. Kroesjtsjew, zo zeggen zij, heeft her haaldelijk verklaard dat hij een norma lisering van de betrekkingen tussen Washington en Havana zou toejuichen. Een dergelijke ontwikkeling zou niet al leen het gevaar wegnemen dat Rusland betrokken zou worden in een oorlog die het niet wenst, maar tevens, de mogelijk heid openen de economische last die Cu ba voor de Sowjet-Unie is wat te ver lichten. Panama Hoewel de Russische pers zich op klassiek-Marxistische wijze gedraagt naar aanleiding van de crisis in Pana ma en de Amerikaanse politiek daar ten scherpste veroordeelt, achten de waarnemers in Moskou geen reden aanwezig te geloven dat de Russen, gelijk de Chinezen, zitten te wachten op een uitbarsting van revolutionaire '{net verhevigde kracht voortgezette Foto boven: Fidel Castro tijdens zijn toespraak na zijn aankomst op het vliegveld van Moskou. Geheel rechts premier Kroesjtsjew met naast deze president Leonif Brez- neic. Vierde van rechts de Russische plaatsvervangend premier Anaitias Mikojan. Foto onder: Fidel Castro arm in arm met zijn Russische ambtsge noot, premier Kroesjtsjew. Wat Castro's inzichten ook mogen zijn ten aanzien van Panama en andere ex plosieve gebieden in Latijns-Amerika, gelooft dat Kroesjtsjew zal trach- een matigende invloed uit te oefe nen. Waarnemers in de Russische hoofdstad menen verder dat de communisten ln de Sowjet-Unie tekenen van ongeduld be ginnen te vertonen met betrekking tot de Chinese weigering de ultra-revolutionai re strategie wat in te dammen. De scherpe verklaringen die de Chinese premier Tsjoe En Lai en de Albanese leider Enver Hoxha over de gematigde Russische koers nebben afgelegd en de pagne van China om dissidente commu nisten aan te moedigen splinterpartijen te vormen 2ijn de voorboden van een on vermijdelijke ontmoeting 'ussen Peking en Moskou, waarbij beide partijen hun kaarten op tafel zifllen moeten leggen. Castro's positie in dit geschil zal, 7.0 menen de waarnemers in Moskou, dui delijker zijn aan het eind van zijn be zoek aan de Sowjet-Unie. De Cubaanse leider heeft gisterochtend al besprekingen gevoerd niet premier Kroesjtsjew. Het overleg zal worden af gewisseld met wandelingen in de met sneeuw bedekte bossen in de omgeving van Moskou en niet jachtpartijen, een •an Kroesjtsjews geliefde bezigheden. Nee..., het is geen kwestie van ouder worden, want ik haa dat tien jaar geleden, toen 1 k vijf- en-twintig was ook al precies zo. Maar het zit 'm natuurlijk in het feit dat er ieder jaar tweehonderd kennissen bij komen, mensen aan wie ik word, voorgesteld op een of andere bijeenkomst, een ver- gadering, of een partijtje. Hei zit 'm natuurlijk alleen in de te gro te hoeveelheid Maar pijnlijk is het soms wel, vooral als ze gaan aandringen „Kom, denkt U >111 eens goed na: laatst op die kok- teel-partij bij de Van Oldenaerdes' of nog erger wed dat U niet meer weet, wie ik ben" „Kom kom. dacht U nu werkelijk dat 1 k dat niet zou weten..." Nuzégt V het dan eens... Gisteren heb ik zeer hartelijk bei de handen tegelijk gedrukt van een meneer, die vrolijk naar mij toe kwam met, de schallende en verraste roep „Hoe maak jij het... ouwe jongen!; da's ook alweer een dagje geleden hé op de boot. naar Zierikzee...!" Nu weet ik heel zeker dat ik een keer op de boot naar Zierikzee ben geweest, maar dat 1 k daar die dik ke man ontmoet heb... al slaat U me dood. Maar 1 k heb wél gezegd: ,fJa dat was een énig tochtje en we hebben toen héél wat afge praat." „Kijk nou 's", zei de dame in de trein „jij bent ook helemaal niet veranderd, sinds lO.tJ,; ik herken- de je onmiddellijk toen je instap te; nog helemaal dezelfde.' En ik ..Nee. dat moet je niet zeg gen... als ik dat nu van jou zei; ik dacht niet dat je mij nog zou herkenennen; maar ik jou direct' En vorige week: ..Ach, dat doet me nu werkelijk plezier.' War heb ben wij die middag in Leeuwarden gezellig zitten praten. Altijd als ik iets van U lees denk ik aan Leeuwarden". ,Nou, kom, denkt U eens even na; Riemersmo was er ook bij en die saucijzebroodjes..." „Ach ja... natuurlijk., hoe fs liet helemaal mt het oog verloren... brave kerel... en die saucijzeb•oort jes.. natuurlijk, altijd als ik aan Leeuwarden denk denk ik aan saucijzebroodjes.. gek is dat hè?" Dit geschiedt een kleine dru-hon derd maal oer jaar. Vroeger zei ik dan wet: „Nu moet U m%j toch eens even op weg helpen... ik ken U natuurlijk héél goed en 1 k denk nog dikxcijls aan die avond in Pie- terburen... mam de precieze naam is mij ineens ontschoten... hij ligt op 't puntje van mijn tong...' Daar ben ilc van terug gekomen. Er zijn mensen die daar bel'idiffd door zijn. E11 wanneer je zoiets tweemaal in één weak tegen dezelfde zegt, is dat heel pijnlijk. Maar met oudr.i worden liee'l hei niet te maken Dat heeft een psychiater mij uit drukkelijk verzekerd. tes5d?ntl—mten ELIAS „Broederlijke bijeenkomst" begonnen Gisteravond is in Cairo de grootste topconferentie in de geschiedenis van het midden-oosten begonnen. De koningen en presidenten van dertien Arabische landen hebben hun onderlinge tegenstellingen ter zijde gelaten om zich te beraden over een gemeenschappelijke poli tiek tegenover het plan van Israël om water van de rivier de Jordaan af te leiden voor irrigatieprojecten in de Negebwoestijn. De openingstoespraak van de secretaris generaal der Arabische Liga. Abdel Kha- lek Hassoena. werd uitgezonden door de Egyptische televisie Hij omschreef de taak van de topconferentie als een een making van de Arabische politiek tegen over ,de dreiging van Zionistische ex pansie" en tegenover het „gehate plan voor het onttrekken van water aan de Jordaan. 0 Op 29 met aanstaande begint ln de Hof- burg te Wenen het vijftiende congres van de wereldpostvereniging dat zeker zes weken zal duren en door een zeshonderdtal afge vaardigden van overal ter wereld zal worden bijgewoond. Agendapunten zijn o.a. herzie ning van het wereldpostverdrag, de tarieven voor het buitenland en een uniform Europees Na deze toespraak begon een beslo ten zitting, waarin president Nasser van Egypte als gastheer het eerst aan het woord kwam Hel. semi- officiële Egyptische persbureau vooi het Midden-Oosten gaf van de toe spraak van Nasser alleen zijn wel komstwoorden door. President Abdel Salam Aref van Irak betuigde Nas ser dank voor het bijeenroepen van ..deze broederlijke samenkomst" Het is te verwachten dat op de topcon ferentie behalve over de politiek tegen over Israël ook gesproken zal worden over de vele geschilpunten tussen de Arabische landen. De topconferentie wordt gehouden in een gebouw naast het Hiltonhotel van Cairo, waarin de staats hoofden gehuisvest zijn. De Egyptische veiligheidspolitie heeft zoveel maatrege len getroffen, dat haast, van een alarm- toestand gesproken kan worden. Bang voor overval De strijdkrachten zijn in staat van pa raatheid gebracht en aan de grenzen met Israël zullen nagenoeg constant straaljagers in de lucht zijn. omdat men bang is, dat Israël de spot wil drijven met deze Arabische topconferentie en een grensoverval zal ondernemen. Ook is men bang voor aanslagen uit eigen kring. PREMIE VRIJWILLIGE ZIEKENFONDSVERZEKERING MINSTENS 20 PCT HOGER De meeste ziekenfondsen hebben moeten besluiten om de premie voor de vrijwilli ge verzekering per 1 januari drastisch te verhogen. Deze verhoging komt over het algemeen op minstens 20 procent neer. Sommige ziekenfondsen wachten met. het doorvoeren ervan nog even, oindat zij de hogere kosten uit hun reserves kunnen dekken, terwijl andere fondsen slechts een deel van de kostenstijging in hun nieuwe premie tot uitdrukking heb ben gebracht omdat zij voor het overige deel hun reserves gebruiken. Dit wordt meegedeeld in een verklaring van de gezamenlijke ziekenfondsen, zo als die zijn georganiseerd in de federatie van door verzekerden en medewerkers bestuurde ziekenfondsen. De kosten van de ziekenfondsverzeke ring gaan in 1964 aanzienlijk omhoog. Voor de verplichte verzekering is de ver wachte kostenstijging al gedeeltelijk namelijk voor negen procent) tot uiting gekomen in de verhoging voor het her- i'ingspercentage met 0.4 tot 5 procent. De compensatie die hierdoor wordt Ver kregen kan men in totaal op 13 procen'. ellen, aangezien ook het gemiddelde loonbedrag waarover de premie wordt geheven, stijgt. De premie van de door het. rijk en het vereveningsfonds van de verplichte ver zekering gesubsidieerde bejaardenverze- kering (waarvan de premie door de kroon wordt vastgesteld) stijgt met 23 procent. Dit betekent voorbejaarden met een inkomen van minder dan f 3750 per jaar een gezinspremie van f 1.53 per week (was f 1.24), terwijl de premie voor bejaarden met een hoger inkomen f 3,06 wordt (was f2.48). 0 Haaien schijnen kieskeurig te zijn bij het an vallen van zwemmende mensen. Volgens r Gilbert, hoogleraar in dierkunde aan de j Cornell universiteit in New York, vallen de haaien slechts mensen aan. die in het water bijzondere „geur" verspreiden. politie in Moskou gearresteerd. Het is de 26-jarige Vladimir Ionesyan, een Ar meniër en deserteur. Hij heeft in Mos kou twee schooljongens en een vrouw, in Ivanovo een jongen en een vrouw vermoord en een meisje aangerand en ernstig gewond. Ionesvan neeft 2% I jaar gevangenisstraf uitgezeten wegens desertie. In het theater van Orenburg werkte hij als toneelspeler. Zijn mede plichtige. A. Dmitriyeva, met wie hij samenleefde, is eveneens gearresteerd. Bij de arrestatie vond de politie een bijl en andere voorwerpen die sporen droegen van misdaden. Ionesyan heeft genoemde moorden bekend. Het is de eerste maal dat officieel ln de Sowjet-Unie gewag gemaakt wordt 1 van een „sadist", nadat enige weken geleden ontkend was dat deze in de Russische hoofdstad zou zijn. |Het Wereldgebeuren Zanzibar voor de Afrikanen Zanzibar, de eeuwenoude Arabisch derzetting voor de Afrikaanse I droomlelland uit duizend-en-een-nac met een schok uit zijn sluimer ontw ben eindelijk geleid tot een ch revolutie, die wellicht ernstige zal hebben voor dc over het a toch al niet in weelde badende 1 volking. Waarnemers zijn alth mening, dat de conflict»ltuati< Afrikanen en Arabieren Op Zan voornaamste oorzaak Is van de scling losgebarsten strijd. Op zi KLAUS DYUEWSKI PROCES AUSCHWITZ uitbrak en da', kan 'toeval zijn, maar I evengoed berekening. De verleiding is om nog meer redc-nen groot om de revolutie op Zanzibar in verband te brengen met de commu nistische leer van gewelddadige wereid- I verovering, zoals die door Peking wordt aangehangen. Het is opgevallen, dat nunistische missies uit Peking matei actief r Mos rreren 1 die Twee voormalige Gestapomannen hebben gisteren op het Auschwitz- proces in Frankfort verteld, hoe de overbevolking van het concentra tiekamp destijds werd tegenge gaan door het neerschieten en ver gassen van gevangenen. De twee behoren tót de 22 verdachten die terechtstaan wegens moord op 2,5 tot 4 miljoen inwoners van het uit roeiingskamp. ,Er moest plaats gemaakt worden voor nieuwe gevangenen", zei de 47-jarige, uitstekend geklede Klaus Dylewski. die tijdens het proces steeds de handen ge vouwen houdt als bij het bidden. „We noemden het „barakken uitmesten", al dus het 42-jarige, in Brazilië geboren Perv Broad. Beiden verklaarden zelf nooit een pistool tegen de gevangenen gebruikt te hebben of een blik gas ge- open te hebben Broad zei, dat zijn le vendigste herinnering uit Auschwitz de keer is geweest., dat hij zag hoe ongeveer dertig mannen bij de beruchte „zwarte hoest? verkoudheid? GROENE KRUIS HOESTBONBONS helpen probaat en smaken heerlijkl Politie waarschuwt grensposten Plotseling met hele hebben en houden vertrokken Mevr. Jacqueline Kennedy heeft op de kantoren van hel Witte Huis de vrijwilligers bedankt, die haar heb ben bijgestaan bij de behandeling van de vele post. die zij heeft ont vangen naar aanleiding van het overlijden van haar echtgenoot. Buiten gekomen, drukte mevr Kennedy nog vele handen van men sen, die haar wilden zien. Een Nijmegenaar van 19 jaar oud wordt verdacht van de moord op de 68-jarige mejuffrouw T. H. te Nijmegen. De vrouw werd in haar bed door wurging om het leven gebracht, nadat op haar een ze dendelict was gepleegd. Het misdrijf werd ontdekt, toen een geestelijke, die het slachtoffer van tijd tot tijd bezocht zaterdag geen toegang tot haar woning kon krijgen en de politie waarschuv Er zijn diverse omstandigheden, die voor de politie reden zijn een iongeman die al eens wegens vermogensdelicten ver oordeeld is geweest te verdenken. Een van deze is het feit. dat in de oudeiüjke woning van de iongen. waar hij woonde, voorwerpen zim gevonden, die afkom stig waren uit de woning van de ver moorde vrouw. De politie trof dez.e voor werpen aan bij een routine-on ierzoek m i .a=ik Tk T. M. VAN OS dat zij instelde bij diverse Nijmegenaais, die wel eens de dader hadden kunnen zijn. Gevlucht Een andere omstandigheid, die de verdenking deed rijzen, was de vlucht van de jongeman Zaterdagmiddag is hij namelijk, geheel tegen woonte in. plotseling met al zijn heb ben en houden vertrokken zonder te zeggen, waar hij heen zou gaan De jongeman. T Th. M. van Os, heeft een grijze koffer bij zich, waarin zich zijn bezittingen bevinden. Verder heeft hii een paspoort en een monsterboekje.' Hii heeft thans het beroep van los-ar- beider maar hij heeft reeds vele ande re beroepen uitgeoefend Zo is hij ook zeeman geweest. De politie van Nijme- nog twijfelen tussen oost en west. Deze strijd tussen Peking en Moskou wordt gestreden met alle mogelijke middelen. Ér is geen enkele Chinese organisatie in het buitenland, die niet politiek werk zaam is. In Zanzibar was en Is dat bU- voorbeeld het persagentschap Nieuw- Chlna, dat naar alle waarschijnlijkheid meer inlichtingen aan de Chinese rege ring verstrekt dan aan de Chinese kran ten. En bij deze organisatie was Abdoel Rachman Baboe werkzaam. muur", die doorzeefd was met kogels, werden neergeschoten met kleine gewe ren die niet veel lawaai maakten Een helper leidde de mannen naar de muur. /"vpvallend is ook da- waar een S.S-man klaar stond met een (J Zauziba- zo kort geweer. Inmiddels werden de doden op-relff van oim gestapeld om later naar het crematorium -psjoe En Lai door gebracht te worden. Dylewski is ook En Lai zelf on dr- -aak getuige geweest van de executies 5 Op ka. Hoewel Tsjoe En Lai zelf op deze tournee het eiland niet heeft aangedaan, ging zijn missie dat de gevangenen niet in opstand■kwa- munistisch-Chtnese activiteit over het men, zoals zij soms trachtten te doen - hele Afrikaanse continent. In ieder ge il f val kan men er van overtuigd zijn, dat f rOCf met ?ÖS >de Chinezen zeer ingenomen zouden zijn met Zanzibar als communistisch brugge- Een andere kwade herinnering van hoofd voor Afrika. Zanzibar zou een Broad is de eerste proef met Zyklon-twee Cuba kunnen worden, een akelig b-gas. waarmee later zesduizend ge- maar niet onmogelijk denkbeeld. China vangenen per dag gedood werden. dan niet alle-, n een vast punt hebben „Door het raam van mijn bureau zag voor zijn propaganda-acties in Afrika, ik in de zomer van 1942 de eerste ver-! maar bovendien de kans krijgen om het beter te doen dan Rusland op Cuba. Momenteel is de situatie op het eiland nog te verward om na te gaan hoe de krachtsverhoudingen precies liggen. De U.M.A. van Abdoel Rachman Baboe vormt namelijk een betrekkelijk kleine minderheid, die zich heeft aangesloten bij de Afro-Sjirazi-partij van A'oeid Ka- roeme, de feitelijke leider van de rebel len en de nieuwe president van de door de opstandelingen uitgeroepen republiek i Zanzibar. Karoeme is geen communist. Op een vraag of hij wel eens gevange-Hij is de leider van de Afrikanen op Zan- nen zelfmoord had zien plc-gen door te-.Zit,ar. die zich al jaren verzetten tegen prikkeldraadte lo- de overheersing door de Arabieren.c gassing", aldus Broad. „Enkele S.S.- ers openden blikken met een blikope ner en goten de inhoud door het pla fond van een oud crematoriumge bouw". Hij heeft ook, toevallig naar hij zei, gezien, hoe de gevangenen bij hun aankomst gesorteerd werden, de nog redelijk gezonden voor de v.-erk- barakken. de oude mensen, kinderen en andere zwakken voor de gaska mers. gen het elekti pen. antwoordde Broad: „dat gebeurde bijna dagelijks". Hij ontkende, dat hij een keer zijn pistool geleend had aan een S.S.-er. die twintig gevangenen had be volen plat op de grond te gaan liggen om hen dan neer te schieten. Toen een rechter opmerkte, dat hij tijdens hei vooronderzoek gezegd had, dat hij zijn pistool wel uitleende, antwoordde Broad: „mijn herinnering is nu duidelijker ge worden". Want hoewel Zanzibar een oude Arabi sche nederzetting is. door de eeuwen heen bestuurd door een raszuivere Ara bische sultan uit de landen rond de Rode Zee (de laatste vorst was afkomstig uit het sultanaat Muskate) is de bevolking de laatste tientallen jaren door immigra tie van het Afrikaanse vasteland steeds donkerder van huidskleur geworden. Deze injecties met Afrikaans bloed heeft het politieke patroon van de samenle ving op Zanzibar zeer gecompliceerd ge maakt. Binnen de (Arabische) Nationa listische Partij kwam het tot botsingen. Een van de rechters stelde Dylewski de die zelfs leidden tot de afscheiding van raag: „ik geloof dat U christen bent de linkervleugel onder leiding van Ab- Te jong en het vijfde gebod kent: „gij zult niet doden" Hoe dacht L' daarover in Ausch witz?". De verdachte antwoordde: „ik wist dat Duitse piloten erg slecht be handeld werden in Rusland. ...Een oor log is altijd wreed... ik was erg jong,., het was moeilijk goed en kwaad uiteen te houden..." Ook Broad zei gisteren: „ik was te jong om veel na te denken". doel Rachman Baboe. Merkwaardig i echter dat. hoewel dus aanvankelijk ethnische tegenstellingen de oorzaak wa ren van de politieke onrust op Zanzibar, we thans zien dat de linkse Arabieren van Abdoel P*achman Baboe nullen sa menwerken met de Afrikaanse oppositie, vertegenwoordigd door de Afro-Siirazi- pariij. Ter illustratie van de gecompliceerde verhoudingen op Zanzibar het vol gende nog: een aantal van de hoogste leiders van de Nationalistische Partij, die de Arabische belangen behartigt, heeft meer negerbloed dan Arabisch bloed in de aderen. Sjeik Ali Moehsin. een van de functionarissen van de Nationalisti sche Partij noemt zichzelf een „Afro- Arabier". Sjeik Othman Sjariff van de Afro-Sjirazi Partij daarentegen is een Afrikaan, maar lijkt uiterlijk een Ara bier. Ook de godsdienst heeft niets met de politieke verwikkelingen te maken, want - van alle partijen is negentig procent der De stad is dagenlang het toneel geweest leden islamiet De diepere oorzaken van van vechtpartijen tussen Hindoes en mos-! de ruzie zijn te vinden in de sociale op- lims, welke ten slotte ontaardden in een bouw van ce maatschappij. Zanzibar is massale golf van georganiseerde roof en van oorsprong een handelsnederzetting De^diase u- i j van Arabische kooplieden, ZESTIG DODEN NA RELLETJES IN CALCUTTA Een waterdichte avondklok die voor bij na het hele etmaal (22 uur) geldt en scherpe controle van het leger hebben ertoe geleid dat normale toestanden in Calcutta langzamerhand terugkeren, on danks het feit dat het schieten en plun deren hier en daar nog voortduurt. eeu-.ven lang hun vloot van zeilschepen, de dhows op de adem van de moc-ison naar het zuiden zenden. Deze machtige handelaren uit de Arabische landen heb ben altijd de lakens uitgedeeld op het eiland terwijl zij de Afrikaanse immi granten voor zich lieten werken. De sterke groei van de laatste groep, heeft echter het maatschappelijk patroon ge wijzigd. De vrijwording van talrijke Af rikaanse buurlanden deed de Afrikanen op Zanzibar hogere eisen stellen. De politiek bewustwording van een onder drukte groep deed zfch gelden en de kreet „Afrika voor de Afrikanen" vond weerklank in de sloppen en krotten wijken van hel historische sultanaat. Het is logisch, dat Peking thans een kans ziet van deze onrust gebruik te maken. minister van binnenlandse zaken Goelzarilal Nanda, die uit New Delhi naar is Calcutta gevlogen, ver klaarde gisteren dat hij „tegen elke prijs" binnen 24 uur een eind z.ou maken aan de ongeregeldheden. Sluipschutters vuurden echter nog steeds op patrouille rende militairen. Het juiste aantal slachtoffers als ge volg van de relletjes is niet bekend. Vast staat echter dat zeker 60 mensen zijn gedood en verwacht wordt, dat dit cijfer nog verder zal stijgen. De ongeregeldheden ontstonden nadat de gemoederen van Hindoes en moslims hoog op waren gelopen over de diefstal van een relikwie in Srinagar in Kasjmir. De diefstal van de relikwie, een haar die afkomstig zou zijn uit de baard van de profeet Mohammed, bleek later niet ge pleegd te zijn toen de haar weer werd teruggevonden. SPOEDIGE VASTSTELLING VERGOEDINGEN KLEUTERONDERWIJS De staatssecretaris van onderwijs. kun-P 'jfenzeventig Nederlanders hebben zich, sten en wetenschappen, mr. H. Gros- "aar (|e nieuw sdienst van de Morele Her- heide. wil bevorderen, dat de vergoe-1 ""wapening mededeelt, in een open brief dingsbedragen, bedoeld in artikel 42 der Itewend tot mr. Th. H. Bot, minister van kieuteronderwijswet, over 1959 tot en P" k- en w- 0IM uitdrukking te geven met 1963 zo spoedig mogelijk worden aan !1un verontrusting ten aanzien van vastgesteld. t VARA-programma „Zo is .iet toeval- Dit deelt hij mede in antwoord op schrif- noS een keer", teliike vragen van het Tweede-Kamerlid De ondertekenaars van de briet, die zeg de heer Koekoek (Boerer.partiii H:i "en,tnorele herbewapening als een nood- merkte op. dat het besluit slicht ingsfeos-1 <^*k te zien. verklaren er verheugd over Thans ook protest van morele herbewapenaars j: üicitvttr op. uai nci het signalement van de ion-<<en kleuterscholen geen aanvulling :te z'Jn- dat er ..In Nederland no< gen. die ongehuwd is verspreid hoeft, daar eer. nieuw besluit is ontv.-or-1 normbesef bestaat, dat velen fel gerea- 'pen. nadat gebleken was. dat de wijze geerd hebben" tegen de uitzending! IrPPT1 OPlH van berekening der vergoedingsbedragen schrijvers van de brie: noten ook, UCCH gciu op enige essentiële punten verbeieiir.s behoefde. In het ontwerp, dat zeer bin nenkort bij de Raad van State aanhef gig zal worden gemaakt, ziin de ver goedingsbedragen over 1959 tot en met 1961 opgenomen. Met de vaststelling'van De jongeman was een kennis van de vrouw. Een bedrag van 9000 a 10.000 gulden, dat de vrouw in zes verschi.-en de geldkistjes opgeborgen in huis had, i echter j de bedragen voor de in 1962 gebouw- dat de kerken zich niet zullen latei leiden tot deelname aan een gesprek voor de televisie, waarbij sommige deel nemers een rechtvaardiging van gods lastering en onzedelijkheid beogen. Van de minister verwachten zij, dat hij een krachtige uitspraak 7,al doen. ge- heeft hij niet aangeroerd Het i niet bekend, of de vrouw nog meer geld I de scholen is begonnen De staatssecreta-richt op het beëindigen van" dit soort in hnis had. Is dit wel het geval, dan ris deelt voorts mee. dat het wenselijkuitzendingen en op het versterken van heeft de voortvluchtige dader dus geldi is gebleken de vergoedingsbedragen niet!een juist normbesef bij radio en tele- hij zich. Was er verder geen geld in uitsluitend te baseren op de ir.dexciifers.i visie, huis. dan is hij zonder middelen, want doch tevens rekening te houden met de hij had zelf geen geld. Aan de havens] van de gemeentebesturen verkregen se- Longarone. het iiabaarse dorp dat ln ok- en bij de grensposten zijn politie en ma-lgevens omtrent de werkelijke bouwkos- tcbcr dc-sr eer. vloedgolf van de Vaiont-dam rechaussee op hun hoede om te voorko- ten welke gegevens uiteraard eerst eni- i ve"ü «ezgcv, rrr woreer. otpe-wuwd in men. dat de jongen naar het buitenland ge tiid na afloop van het betreffende dHe «s,.:-.dc eerste r.aar verwach- ontsnapt. I bouwjaar kunnen worden verstrekt. I tinS in de let»te begint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 3